Pantamera Ljusröd Medel (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 08:15 150324003 Rotebro IS IBK (A) - Erikslunds KF 6 - 3 Axel Göthberg, Gustav Helge Sollentuna sim och sporthall
2017-10-01 09:00 150324004 Täby FC (D) - Täby FC (A) 6 - 4 Hannes Andersson, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2017-10-01 11:00 150324001 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) 9 - 4 Andreas Briselius, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2017-10-01 12:30 150324005 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 3 - 3 Erik Hellgren, David Norman Silverdalshallen
2017-10-07 11:30 150324008 Erikslunds KF - IK Frej TäbyIBK 9 - 2 Per Sundvall, Daniel Karlsson Erikslundshallen
2017-10-07 12:00 150324006 Vallentuna IBK - Täby FC (D) 9 - 5 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2017-10-07 12:00 150324010 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 10 - 1 Marina Saxon, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2017-10-08 09:00 150324007 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 10 Simon Åbom, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-10-14 10:15 150324014 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Nya)
2017-10-15 09:00 150324015 Täby FC (D) - Töjnan IBK 6 - 3 Simon Åbom, Markus Almén Grindtorpshallen
2017-10-15 13:15 150324012 Bele Barkarby IF IBF - Erikslunds KF 3 - 5 Erik Hellgren, Marcus Ljungberg Björkebyhallen
2017-10-15 20:00 150324013 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (A) 2 - 8 Viktor Lindell, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-21 12:00 150324017 Vallentuna IBK - IK Frej TäbyIBK 14 - 2 Simon Åbom, Markus Almén Hammarbackens Sporthall
2017-10-21 13:30 150324019 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Torbjörn Lundin, Hannes Andersson Erikslundshallen
2017-10-21 14:30 150324018 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-10-22 13:45 150324016 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 7 Emil Kirchner, William Albrecht Silverdalshallen
2017-10-28 10:00 150324023 IK Frej TäbyIBK - Töjnan IBK 2 - 5 Emil Kirchner, Hannes Andersson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-28 10:45 150324024 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (D) 5 - 0 Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Rotebrohallen (Nya)
2017-10-28 12:00 150324025 Hässelby SK IBK (A) - Erikslunds KF 3 - 1 William Albrecht, Roger Nyström Hässelbyhallen
2017-10-28 14:15 150324021 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 4 - 5 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-29 15:30 150324022 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 4 - 3 Lars Reuterhagen, Sebastian Johansson Björkebyhallen
2017-11-11 13:30 150324029 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 2 Niklas Wedin, Dilshad Abdulla Grindtorpshallen
2017-11-11 15:45 150324028 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2017-11-12 09:00 150324026 Täby FC (D) - IK Frej TäbyIBK 5 - 4 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2017-11-12 14:45 150324027 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Elin Carlberg-Börjes, Erik Hellgren Silverdalshallen
2017-11-17 20:00 150324035 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK 1 - 12 Lucas Edberg, Daniel Bäckner Riddersvik
2017-11-18 14:15 150324033 IK Frej TäbyIBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 9 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-19 13:45 150324031 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK 4 - 3 Björn Söderström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 14:30 150324032 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) 3 - 4 Jesper Roth, Sebastian Johansson Björkebyhallen
2017-11-25 09:45 150324038 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 3 Lars Sundlöf, Lars Reuterhagen Sollentuna sim och sporthall
2017-11-26 10:15 150324037 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (A) 3 - 6 Simon Åbom, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-11-26 11:30 150324040 Täby FC (A) - Erikslunds KF 2 - 9 Daniel Skantze, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-11-26 13:15 150324036 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 8 - 3 Lucas Edberg, Tilde Levinson Rotebrohallen (Nya)
2017-12-02 11:30 150324043 Erikslunds KF - Vallentuna IBK 6 - 4 Mats Järnmark, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-12-03 13:15 150324042 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej TäbyIBK 7 - 0 Mattias Thomasson, Jesper Roth Björkebyhallen
2017-12-03 13:15 150324045 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (D) 8 - 3 David Norman, David Solbu Hässelbyhallen
2017-12-03 16:30 150324041 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 8 Jakob Iskander, Richard Jonsson Åkersberga Sporthall A
2017-12-09 11:30 150324047 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 4 Imtiaz Karim, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
2017-12-09 13:00 150324050 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 4 - 4 Niklas Wedin, Philip Edlund Hammarbackens Sporthall
2017-12-09 15:00 150324046 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF (A) 2 - 1 Oscar Silverbratt, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-10 14:15 150324049 Töjnan IBK - Erikslunds KF 2 - 9 Per Sundvall, Jan Lingemark Arena Satelliten
2017-12-16 11:15 150324051 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 5 Jakob Iskander, Andreas Sandgren Åkersberga Sporthall A
2017-12-16 11:30 150324053 Erikslunds KF - Täby FC (D) 10 - 5 Philip Edlund, Daniel Karlsson Erikslundshallen
2017-12-17 09:00 150324052 Täby FC (A) - Töjnan IBK 1 - 6 Jan Lingemark, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-12-17 16:00 150324055 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej TäbyIBK 0 - 8 Fredrik Hallenberg, Richard Jonsson Hässelbyhallen
2018-01-10 18:30 150324058 Erikslunds KF - Rotebro IS IBK (A) 3 - 6 Lucas Edberg, Daniel Eklund Erikslundshallen
2018-01-12 19:30 150324060 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Daniel Bäckner, Mikael Lemker Hässelbyhallen
2018-01-19 18:00 150324056 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 4 - 2 Jan Lingemark, Magnus Johansson Hammarbackens Sporthall
2018-02-13 18:25 150324057 Täby FC (A) - Täby FC (D) 4 - 3 Lucas Edberg, Richard Jonsson Grindtorpshallen
2018-01-13 11:00 150324064 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 2 Mats Järnmark, William Hilmersson Rotebrohallen (Nya)
2018-01-13 14:15 150324061 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 2 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-01-13 17:45 150324063 IK Frej TäbyIBK - Erikslunds KF 0 - 9 Mattias Thomasson, Sezgin Youmer Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-14 11:30 150324065 Täby FC (D) - Vallentuna IBK 4 - 4 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2018-01-20 11:30 150324069 Erikslunds KF - Bele Barkarby IF IBF 11 - 1 Simon Åbom, Dennis Svensson Erikslundshallen
2018-01-20 14:00 150324067 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (A) 1 - 6 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2018-01-21 11:30 150324068 Täby FC (A) - IK Frej TäbyIBK 6 - 1 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-01-21 12:30 150324066 Töjnan IBK - Täby FC (D) 2 - 5 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Silverdalshallen
2018-01-27 12:00 150324074 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK 7 - 1 Jonatan Svahn, Mimma Spasic Rotebrohallen (Nya)
2018-01-27 12:30 150324073 IK Frej TäbyIBK - Vallentuna IBK 2 - 9 Roger Nyström, Magnus Westerberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-27 13:00 150324071 Åkersberga IBF (A) - Erikslunds KF 1 - 18 Emil Kirchner, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2018-01-28 12:00 150324072 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 0 - 5 Thomas Gjutarenäfve, William Wetterud Björkebyhallen
2018-02-03 09:00 150324080 Erikslunds KF - Hässelby SK IBK (A) 8 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Erikslundshallen
2018-02-03 11:45 150324079 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 9 Fredrik Sandgren, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-02-03 13:00 150324078 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 14 - 1 Philip Edlund, Oskar Mattsson Hammarbackens Sporthall
2018-02-04 14:15 150324076 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 4 Tilde Levinson, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2018-02-04 17:30 150324077 Töjnan IBK - IK Frej TäbyIBK 4 - 1 Fredrik Nensén, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-02-09 19:00 150324083 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (D) 3 - 5 Lucas Edberg, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-02-10 18:15 150324085 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 8 Emil Aronsson, Noah Krona Riddersvik
2018-02-11 11:30 150324081 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK 9 - 3 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-02-11 14:15 150324082 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK 4 - 3 Johnn Wahlgren, Richard Jonsson Björkebyhallen
2018-02-17 15:00 150324089 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) 6 - 9 Lars Samuelsson, Mats Järnmark Hammarbackens Sporthall
2018-02-18 10:15 150324087 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Ida Nedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2018-02-18 12:30 150324088 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (A) 4 - 1 Lucas Edberg, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2018-02-18 15:30 150324086 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej TäbyIBK 7 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Rotebrohallen (Nya)
2018-03-10 12:30 150324093 Erikslunds KF - Täby FC (A) 12 - 1 Mats Järnmark, Tim Svensson Erikslundshallen
2018-03-10 15:30 150324091 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (D) 3 - 2 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Åkersberga Sporthall A
2018-03-11 12:15 150324095 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK 5 - 4 Emil Aronsson, Noah Krona Hässelbyhallen
2018-03-11 15:15 150324092 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (A) 1 - 6 Juha Tammerström, Gustav Levin Björkebyhallen
2018-03-17 13:15 150324100 Vallentuna IBK - Erikslunds KF 5 - 5 Hannes Andersson, Richard Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-03-17 14:00 150324096 IK Frej TäbyIBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Simon Åbom Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-18 10:15 150324098 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (A) 8 - 3 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Grindtorpshallen
2018-03-18 11:15 150324097 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 4 Fredrik Sandgren, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-03-24 11:30 150324103 Erikslunds KF - Töjnan IBK 7 - 2 Philip Edlund, Lars Sundlöf Erikslundshallen
2018-03-24 11:45 150324101 Åkersberga IBF (A) - IK Frej TäbyIBK 6 - 4 Hannes Andersson, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-03-24 14:00 150324102 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 2 - 12 Oscar Silverbratt, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2018-03-24 14:15 150324105 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Hässelbyhallen
2018-03-18 15:45 150324106 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 3 - 2 Imtiaz Karim, Hektor Byfors Björkebyhallen
2018-04-07 15:00 150324107 IK Frej TäbyIBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Roger Nyström, Viktor Lindell Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-04-08 09:00 150324109 Täby FC (D) - Erikslunds KF 1 - 6 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-04-08 10:15 150324110 Töjnan IBK - Täby FC (A) WO (5 - 0) Imtiaz Karim, Leif Karlsson Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK (A) 18 15 0 3 111-41 70 45
2. Erikslunds KF 18 13 2 3 134-49 85 41
3. Vallentuna IBK 18 9 4 5 115-70 45 31
4. Åkersberga IBF (A) 18 8 1 9 71-85 -14 25
5. Bele Barkarby IF IBF 18 8 1 9 62-84 -22 25
6. Täby FC (D) 18 7 2 9 71-84 -13 23
7. Töjnan IBK 18 7 1 10 59-72 -13 22
8. Hässelby SK IBK (A) 18 7 1 10 76-108 -32 22
9. Täby FC (A) 18 7 1 10 67-103 -36 22
10. IK Frej TäbyIBK 18 2 1 15 43-113 -70 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 11:15 150325002 Bromma KFUK-KFUM - Järfälla IBK 2 - 11 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2017-10-01 10:00 150325001 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (E) 5 - 6 Shabbir Ahmed, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2017-10-01 10:15 150325005 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Hannes Andersson, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2017-10-01 13:00 150325004 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ängby IF (B) 6 - 7 Kevin Neemé, Gustav Persson Ormingehallen
2017-10-06 19:00 150325009 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK (B) 11 - 3 Mikael Lemker, Marcus Grapne Herresta Sporthall
2017-10-07 12:15 150325006 Åkersberga IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 3 Emil Kirchner, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-10-07 15:45 150325008 IBF Offensiv Lidingö - Bromma KFUK-KFUM 4 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Bodals Bollhall
2017-10-08 10:15 150325010 Täby FC (E) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 1 Simon Åbom, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-10-14 11:30 150325012 Rotebro IS IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 9 - 6 Elin Carlberg-Börjes, Mats Järnmark Rotebrohallen (Nya)
2017-10-14 15:15 150325015 Nacka Wallenstam IBK (C) - Täby FC (B) 2 - 4 Jonas Robertson, Patrik Arvinder Ormingehallen
2017-10-14 17:00 150325013 Bromma KFUK-KFUM - Ängby IF (B) 7 - 4 Mikael Wiklund, Paulina Thunvall Stora Mossen 1
2017-10-14 17:30 150325011 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK 6 - 4 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-10-21 16:30 150325019 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (B) 6 - 0 Torbjörn Lundin, Sezgin Youmer Bodals Bollhall
2017-10-21 17:45 150325018 Ängby IF (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 10 Marco Svenström, Sebastian Zetterberg Stora Mossen 1
2017-10-22 13:15 150325020 Järfälla IBK - Täby FC (E) 6 - 1 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Viksjö Sporthall
2017-10-22 18:15 150325017 Åkersberga IBF (B) - Bromma KFUK-KFUM 8 - 4 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-28 10:00 150325025 Täby FC (E) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 3 Markus Almén, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-10-28 12:00 150325022 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 3 - 3 Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Rotebrohallen (Nya)
2017-10-28 15:45 150325023 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (B) 4 - 2 Daniel Bäckner, Oscar Olsson Berglund Stora Mossen 1
2017-10-28 17:45 150325021 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (B) 3 - 7 Christian Högberg, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-11-11 14:15 150325028 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 10 Emil Kirchner, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2017-11-11 15:30 150325029 Ängby IF (B) - Täby FC (E) 1 - 5 Mats Järnmark, Marina Saxon Stora Mossen 1
2017-11-11 16:30 150325030 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK 1 - 2 Sezgin Youmer, Osama Abaied Bodals Bollhall
2017-11-12 11:30 150325027 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (B) 10 - 7 Stefano Bianque, Tilde Levinson Grindtorpshallen
2017-11-12 15:30 150325026 Nacka Wallenstam IBK (C) - Bromma KFUK-KFUM 3 - 2 Jonas Robertson, Erik Nyman Ormingehallen
2017-11-18 09:00 150325035 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Grindtorpshallen
2017-11-18 09:30 150325032 Rotebro IS IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 2 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2017-11-19 11:15 150325031 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 9 Charlie Bohlin, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2017-11-19 15:45 150325034 Järfälla IBK - Ängby IF (B) 4 - 3 William Hilmersson, Sam Robertsson Viksjö Sporthall
2017-11-25 15:15 150325037 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 5 Leif Karlsson, Niclas Andersson Ormingehallen
2017-11-26 12:45 150325038 Täby FC (B) - Täby FC (E) 5 - 4 Daniel Skantze, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-11-26 14:30 150325040 Ängby IF (B) - IBF Offensiv Lidingö 1 - 4 Mats Järnmark, Mats Andersson Grimstahallen
2017-11-26 14:45 150325039 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK 4 - 5 Emil Kirchner, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-12-02 11:00 150325042 Rotebro IS IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM 10 - 0 Patrik Arvinder, Hussein Tourabi Rotebrohallen (Nya)
2017-12-02 13:45 150325045 Täby FC (E) - Nacka Wallenstam IBK (C) 9 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-12-02 15:45 150325043 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (B) 2 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2017-12-03 11:30 150325044 Järfälla IBK - Täby FC (B) 1 - 4 Richard Jonsson, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2017-12-09 18:00 150325046 Bromma KFUK-KFUM - Hässelby SK IBK (B) 2 - 7 Jacob Leijon, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2017-12-10 10:15 150325049 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Tim Svensson, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2017-12-10 16:00 150325048 Nacka Wallenstam IBK (C) - Järfälla IBK 1 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2017-12-10 17:45 150325050 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (B) 6 - 4 Christian Högberg, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-12-16 16:45 150325053 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2017-12-17 10:15 150325055 Täby FC (E) - Bromma KFUK-KFUM 5 - 2 Jan Lingemark, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-12-17 13:15 150325051 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 5 Patrik Larsson, Daniel Eklund Hässelbyhallen
2017-12-17 17:15 150325052 Ängby IF (B) - Täby FC (B) 5 - 2 Fredrik Hallenberg, Mattias Thomasson Hässelbyhallen
2017-11-30 18:15 150325060 Täby FC (E) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 7 Arne Brovig, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2017-12-03 14:30 150325057 Ängby IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 0 Mats Andersson, David Norman Hässelbyhallen
2017-12-18 18:00 150325056 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 5 - 3 Lucas Edberg, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
2018-01-20 16:15 150325059 Järfälla IBK - Bromma KFUK-KFUM 6 - 1 Max Ekstedt, Totte Hallgren Herresta Sporthall
2018-01-06 19:15 150325063 Bromma KFUK-KFUM - IBF Offensiv Lidingö 2 - 4 William Grafström, Ricky Bagge Stora Mossen 1
2018-01-13 12:15 150325062 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK 4 - 2 Mats Järnmark, William Hilmersson Rotebrohallen (Nya)
2018-01-13 16:30 150325065 Nacka Wallenstam IBK (C) - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Leif Karlsson, Svedje Ohlson Ormingehallen
2018-01-14 16:15 150325061 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (E) 3 - 4 Totte Hallgren, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2018-01-21 12:00 150325070 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Lucas Edberg, Jesper Roth Viksjö Sporthall
2018-01-21 12:45 150325066 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 0 Carl Kjellstrand, Tommie Wickenbergh Grindtorpshallen
2018-01-21 18:15 150325069 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (B) 2 - 7 Leif Karlsson, Daniel Eklund Bodals Bollhall
2018-01-22 20:20 150325068 Ängby IF (B) - Bromma KFUK-KFUM 5 - 3 Mats Andersson, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 2
2018-01-27 10:15 150325075 Täby FC (E) - Järfälla IBK 9 - 3 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2018-01-27 13:15 150325072 Rotebro IS IBK (B) - Ängby IF (B) 15 - 5 Jonatan Svahn, Mimma Spasic Rotebrohallen (Nya)
2018-01-27 14:15 150325071 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 8 - 0 Christian Högberg, Daniel Hultberg Hässelbyhallen
2018-01-27 14:30 150325073 Bromma KFUK-KFUM - Åkersberga IBF (B) 3 - 1 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Stora Mossen 1
2018-02-03 12:00 150325079 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (B) 11 - 4 Mats Järnmark, Mattias Thomasson Stora Mossen 1
2018-02-03 15:30 150325080 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (E) 8 - 3 Mimma Spasic, Richard Jonsson Bodals Bollhall
2018-02-04 13:00 150325077 Täby FC (B) - Bromma KFUK-KFUM 8 - 3 Tilde Levinson, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2018-02-04 15:00 150325078 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 6 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2018-02-09 19:15 150325084 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 0 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Herresta Sporthall
2018-02-10 12:30 150325082 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (B) 8 - 5 Lucas Edberg, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2018-02-10 14:45 150325083 Bromma KFUK-KFUM - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 4 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Stora Mossen 1
2018-02-11 11:15 150325081 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 8 - 6 Arne Brovig, Per Sundvall Hässelbyhallen
2018-02-11 15:45 150325085 Täby FC (E) - Ängby IF (B) 4 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-02-17 09:00 150325088 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Dennis Svensson, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2018-02-17 14:00 150325090 Ängby IF (B) - Järfälla IBK 0 - 5 Gustav Frank, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 1
2018-02-17 16:30 150325089 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (E) 4 - 2 William Hilmersson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2018-02-18 14:15 150325087 Nacka Wallenstam IBK (C) - Rotebro IS IBK (B) 0 - 11 Shabbir Ahmed, Hampus Viking Ormingehallen
2018-03-10 14:30 150325093 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF (B) 4 - 7 Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Bodals Bollhall
2018-03-11 11:00 150325091 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 0 Emil Aronsson, Noah Krona Hässelbyhallen
2018-03-11 12:00 150325095 Täby FC (E) - Täby FC (B) 4 - 2 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-04-07 14:00 150325094 Järfälla IBK - Åkersberga IBF (B) 1 - 5 Sezgin Youmer, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2018-03-17 13:00 150325096 Bromma KFUK-KFUM - Rotebro IS IBK (B) 1 - 6 Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Stora Mossen 1
2018-03-17 17:15 150325100 Åkersberga IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 9 - 0 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-03-18 09:00 150325099 Täby FC (B) - Järfälla IBK 2 - 9 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Grindtorpshallen
2018-03-18 12:15 150325098 Nacka Wallenstam IBK (C) - Täby FC (E) 1 - 8 Noah Hulin, Kevin Helly Myrsjöskolan
2018-03-24 15:30 150325103 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 5 - 5 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2018-03-24 17:15 150325101 Hässelby SK IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM 7 - 4 Lars Reuterhagen, Håkan Taxén Hässelbyhallen
2018-03-24 17:45 150325102 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF (B) 5 - 2 William Albrecht, Ricky Bagge Stora Mossen 1
2018-03-25 12:15 150325104 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 10 - 1 William Wetterud, Richard Jonsson Viksjö Sporthall
2018-01-28 16:45 150325109 Nacka Wallenstam IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö 0 - 8 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2018-03-09 18:45 150325107 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (E) 3 - 5 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Stora Mossen 1
2018-04-07 10:00 150325106 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 4 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Rotebrohallen (Nya)
2018-04-07 13:45 150325110 Täby FC (B) - Ängby IF (B) 3 - 6 Simon Åbom, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (E) 18 13 1 4 98-63 35 40
2. Järfälla IBK 18 13 0 5 94-49 45 39
3. Rotebro IS IBK (B) 18 12 2 4 123-72 51 38
4. Täby FC (B) 18 9 1 8 83-74 9 28
5. IBF Offensiv Lidingö 18 9 1 8 64-72 -8 28
6. Hässelby SK IBK (B) 18 9 0 9 80-82 -2 27
7. Ängby IF (B) 18 9 0 9 79-87 -8 27
8. Åkersberga IBF (B) 18 7 2 9 72-73 -1 23
9. Bromma KFUK-KFUM 18 3 0 15 46-100 -54 9
10. Nacka Wallenstam IBK (C) 18 2 1 15 30-97 -67 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 12:00 150326003 Vendelsö IK (C) - Huddinge IBS (C) 4 - 8 Magnus Johansson, Tim Sandström Söderbymalmskolan
2017-09-30 13:45 150326005 Högdalens AIS - Älta IF 3 - 8 Nicklas Sundgren, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2017-10-01 09:00 150326002 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älvsjö AIK IBF 1 - 4 Daniel Eklund, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2017-10-01 16:30 150326004 AIK IBF - Ekerö IK (B) 6 - 0 Joacim Hansson, Aarre Hietanen Tallbackaskolan
2017-10-01 13:00 150326006 Älta IF - AIK IBF 5 - 10 Svedje Ohlson, Christian Berger Stavsborgshallen
2017-10-07 10:45 150326007 Ekerö IK (B) - Vendelsö IK (C) 2 - 4 Imtiaz Karim, Niclas Andersson Mälaröhallen
2017-10-07 14:30 150326008 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 4 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2017-10-08 10:45 150326009 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (C) 5 - 6 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Vintervikshallen
2017-10-14 09:00 150326014 Vendelsö IK (C) - Älta IF 9 - 6 Björn Larsson, Manne Jahnsson Torvalla Träningshall
2017-10-14 16:30 150326011 Nacka Wallenstam IBK (D) - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Jonas Robertson, Patrik Arvinder Ormingehallen
2017-10-15 10:00 150326015 AIK IBF - Högdalens AIS 6 - 4 Sampo Friberg, Tony Verho Tallbackaskolan
2017-10-15 10:15 150326013 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Ekerö IK (B) 5 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Strandhallen - Tyresö
2017-10-15 11:30 150326012 Täby FC (C) - Huddinge IBS (C) 6 - 5 Simon Åbom, Markus Almén Grindtorpshallen
2017-10-21 10:30 150326016 Högdalens AIS - Vendelsö IK (C) 12 - 0 Jessika Forsberg, Marco Svenström Högdalshallen
2017-10-21 11:30 150326019 Huddinge IBS (C) - Nacka Wallenstam IBK (D) 8 - 1 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2017-10-21 15:15 150326017 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 7 - 3 Kent Kastell, Kevin Helly Järla Sporthall
2017-10-22 15:15 150326018 Ekerö IK (B) - Täby FC (C) 6 - 0 Ken Johansson, Erik Nyman Tappströms Bollhall
2017-10-28 09:00 150326024 Vendelsö IK (C) - AIK IBF 0 - 8 Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Torvalla Träningshall
2017-10-28 11:15 150326022 Täby FC (C) - Älta IF 2 - 4 Markus Almén, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-10-28 15:15 150326021 Nacka Wallenstam IBK (D) - Ekerö IK (B) 2 - 8 Tim Sandström, Magnus Johansson Ormingehallen
2017-10-28 16:00 150326023 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Högdalens AIS 2 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Strandhallen - Tyresö
2017-11-11 11:15 150326027 Högdalens AIS - Täby FC (C) 3 - 8 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Högdalshallen
2017-11-11 11:30 150326030 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Kim Svedberg, Marco Svenström Tomtbergahallen
2017-11-12 10:15 150326028 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (D) 5 - 1 Joacim Hansson, Marcus Ljungberg Myrsjöskolan
2017-12-17 15:45 150326026 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 11 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Ulriksdalshallen
2017-11-18 11:15 150326034 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK (B) 5 - 3 Adam Milestad, William Rennerfelt Sätrahallen
2017-11-18 16:00 150326033 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Vendelsö IK (C) 7 - 3 Jessika Forsberg, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-11-19 10:15 150326032 Täby FC (C) - AIK IBF 3 - 6 Markus Almén, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2017-11-19 11:30 150326031 Nacka Wallenstam IBK (D) - Högdalens AIS 4 - 4 Didrik Axen, Gustav Persson Ormingehallen
2017-11-25 11:30 150326040 Ekerö IK (B) - Huddinge IBS (C) 1 - 4 Robert Milerud, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-11-25 13:30 150326036 Vendelsö IK (C) - Täby FC (C) 0 - 10 Fredrik Pålsson, Aldin Imamovic Torvalla Träningshall
2017-11-25 14:00 150326039 Älta IF - Älvsjö AIK IBF 7 - 4 Jakob Nima, Manne Jahnsson Järla Sporthall
2017-11-26 17:00 150326037 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (D) 8 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Ulriksdalshallen
2017-12-02 12:15 150326044 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS 3 - 5 Adam Milestad, William Rennerfelt Sätrahallen
2017-12-02 12:30 150326042 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 3 Hannes Andersson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-12-03 12:15 150326041 Nacka Wallenstam IBK (D) - Vendelsö IK (C) 0 - 11 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Myrsjöskolan
2017-12-03 14:00 150326043 Huddinge IBS (C) - Älta IF 13 - 2 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Tomtbergahallen
2017-12-09 13:00 150326049 Högdalens AIS - Huddinge IBS (C) 3 - 7 Joakim Levin, Gustav Levin Högdalshallen
2017-12-10 09:00 150326046 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (D) 8 - 0 Svedje Ohlson, Tommy Egman Tyresöhallen
2017-12-10 14:00 150326048 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 7 - 2 Karl-Johan Leijon, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2017-12-10 15:00 150326050 Älta IF - Ekerö IK (B) 10 - 2 Kevin Helly, Wilmer Axén Stavsborgshallen
2017-12-16 12:15 150326052 Ekerö IK (B) - Högdalens AIS 7 - 3 Adam Gustafsson, Hussein Tourabi Mälaröhallen
2017-12-16 16:15 150326053 Huddinge IBS (C) - AIK IBF 1 - 5 Joacim Hansson, Marcus Ljungberg Tomtbergahallen
2017-12-17 10:30 150326054 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK (C) 10 - 1 Petra Dynesius, Jonathan Wallén Brobäck Västertorpshallen
2017-12-17 14:00 150326051 Nacka Wallenstam IBK (D) - Täby FC (C) 7 - 5 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2018-01-10 18:30 150326058 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK (C) 7 - 5 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Tomtbergahallen
2018-01-12 18:15 150326059 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 3 Wen-chung Tsai, Theodore Hurtig Sätrahallen
2018-01-16 19:45 150326056 Älta IF - Högdalens AIS 4 - 5 Johan Ståhl, Max Hellström Stavsborgshallen
2018-02-10 15:15 150326057 Ekerö IK (B) - AIK IBF 4 - 8 Sampo Friberg, Lars Reuterhagen Mälaröhallen
2018-01-13 15:15 150326064 Vendelsö IK (C) - Ekerö IK (B) 3 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Torvalla Träningshall
2018-01-14 09:00 150326063 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Huddinge IBS (C) 2 - 6 Lars Reuterhagen, Manne Jahnsson Tyresöhallen
2018-01-14 10:15 150326062 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF 9 - 3 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2018-01-14 18:45 150326065 AIK IBF - Älta IF 9 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ulriksdalshallen
2018-01-20 10:15 150326069 Huddinge IBS (C) - Täby FC (C) 7 - 6 Mikael Wiklund, Gustav Frank Tomtbergahallen
2018-01-20 12:00 150326068 Ekerö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 7 - 3 Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Mälaröhallen
2018-01-20 12:15 150326070 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (D) 4 - 1 Kevin Neemé, Erik Hellgren Sätrahallen
2018-01-20 15:00 150326066 Högdalens AIS - AIK IBF 2 - 5 Aldin Imamovic, Marco Svenström Högdalshallen
2018-01-21 16:00 150326067 Älta IF - Vendelsö IK (C) 6 - 4 Mats Andersson, Wilmer Axén Stavsborgshallen
2018-01-27 09:00 150326074 Vendelsö IK (C) - Högdalens AIS 5 - 6 Tuva Egman, Tommy Egman Torvalla Sporthall
2018-01-27 11:30 150326072 Täby FC (C) - Ekerö IK (B) 3 - 3 Daniel Skantze, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2018-01-27 14:00 150326073 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älta IF 3 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Strandhallen - Tyresö
2018-01-27 17:45 150326071 Nacka Wallenstam IBK (D) - Huddinge IBS (C) 3 - 7 Noah Hulin, William Zetterquist Ormingehallen
2018-02-03 11:15 150326077 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 6 - 4 Adam Milestad, William Rennerfelt Högdalshallen
2018-02-03 13:00 150326079 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (D) 5 - 4 Kent Budell, Daniel Eklund Mälaröhallen
2018-02-03 14:00 150326078 Älta IF - Täby FC (C) 4 - 5 Kari Malmros, Mario Mallengren Järla Sporthall
2018-02-04 16:30 150326076 AIK IBF - Vendelsö IK (C) 7 - 1 Mats Andersson, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2018-02-10 10:15 150326082 Täby FC (C) - Högdalens AIS 5 - 3 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2018-02-10 13:00 150326084 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (C) 4 - 5 Christian Berger, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2018-02-11 14:15 150326083 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - AIK IBF 1 - 4 Jouni Kekkonen, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2018-02-11 15:00 150326081 Nacka Wallenstam IBK (D) - Älta IF 5 - 7 Svedje Ohlson, Adam Lindell Ormingehallen
2018-02-17 16:30 150326090 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Patrik Arvinder, Richard Jonsson Mälaröhallen
2018-02-18 15:15 150326087 AIK IBF - Täby FC (C) 5 - 8 Fabian Magnell, Mattias Thomasson Ulriksdalshallen
2018-02-18 17:15 150326086 Vendelsö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 2 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Söderbymalmskolan
2018-02-18 18:00 150326088 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK (D) 4 - 2 Martin Johansson, Daniel Kölborn Högdalshallen
2018-03-10 16:30 150326093 Huddinge IBS (C) - Ekerö IK (B) 9 - 0 Shabbir Ahmed, Isak Sjöblom Tomtbergahallen
2018-03-10 17:15 150326094 Älvsjö AIK IBF - Älta IF 7 - 4 Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2018-03-11 10:45 150326092 Täby FC (C) - Vendelsö IK (C) 9 - 4 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-03-11 13:30 150326091 Nacka Wallenstam IBK (D) - AIK IBF 4 - 14 Emil Pagrot, Theodore Hurtig Ormingehallen
2018-03-17 12:15 150326099 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Adam Milestad, William Rennerfelt Högdalshallen
2018-03-17 12:45 150326097 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (D) 3 - 6 Leif Karlsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2018-03-17 15:00 150326100 Älta IF - Huddinge IBS (C) 5 - 6 Emil Pagrot, Felix Fernström Järla Sporthall
2018-03-18 13:30 150326096 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Täby FC (C) 2 - 13 Kari Malmros, William Hilmersson Tyresöhallen
2018-03-24 10:30 150326102 Ekerö IK (B) - Älta IF 3 - 3 Patrik Larsson, Samuel Oreland Mälaröhallen
2018-03-24 12:45 150326103 Huddinge IBS (C) - Högdalens AIS 6 - 3 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2018-03-24 14:45 150326104 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 1 - 2 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sätrahallen
2018-03-25 11:45 150326101 Nacka Wallenstam IBK (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 3 Andreas Mattsson, Svedje Ohlson Ormingehallen
2018-04-07 15:45 150326110 Högdalens AIS - Ekerö IK (B) WO (5 - 0) Kent Kastell, Anders Asp Högdalshallen
2018-04-08 10:15 150326106 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (D) 11 - 1 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-04-08 15:00 150326109 AIK IBF - Huddinge IBS (C) 8 - 9 Philip Edlund, Oskar Mattsson Ulriksdalshallen
2018-04-08 17:15 150326108 Vendelsö IK (C) - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Söderbymalmskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 18 16 0 2 129-53 76 48
2. Huddinge IBS (C) 18 16 0 2 118-65 53 48
3. Täby FC (C) 18 12 1 5 113-71 42 37
4. Högdalens AIS 18 9 1 8 80-79 1 28
5. Älta IF 18 8 2 8 94-94 0 26
6. Ekerö IK (B) 18 7 3 8 64-79 -15 24
7. Älvsjö AIK IBF 18 7 0 11 74-76 -2 21
8. Vendelsö IK (C) 18 4 1 13 64-116 -52 13
9. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 18 3 1 14 61-93 -32 10
10. Nacka Wallenstam IBK (D) 18 3 1 14 50-121 -71 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 14:00 150327002 Vendelsö IK (B) - Salems IF 13 - 0 Theodore Hurtig, Robin Berger Vendelsömalmshallen
2017-09-30 15:30 150327003 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF 8 - 2 Jonas Robertson, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-09-30 16:15 150327001 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK (A) 3 - 7 William Hilmersson, Simon Righarts Ormingehallen
2017-11-19 12:00 150327005 Djurö-Vindö IF - Hammarby IF IBF 4 - 2 Fredrik Pålsson, Noah Hulin Djurö Sporthall
2017-10-07 09:00 150327006 Hammarby IF IBF - Värmdö IF 4 - 4 Paulina Thunvall, Svedje Ohlson Sjöstadshallen
2017-10-07 12:15 150327008 Ingarö IF - Vendelsö IK (B) 6 - 7 Daniel Mårtensson, Manne Jahnsson Ingarö Sporthall
2017-11-13 18:00 150327010 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (B) 3 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2018-02-09 18:00 150327009 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 6 Marco Svenström, Osama Abaied Skogsängshallen
2017-10-14 13:30 150327011 Huddinge IBS (B) - Salems IF 4 - 2 Joacim Hansson, Leo Odell/Johansson Tomtbergahallen
2017-10-14 14:15 150327015 Värmdö IF - Djurö-Vindö IF 4 - 3 Leif Karlsson, Milton Scholder Värmdö sporthall
2017-10-15 09:00 150327014 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF 1 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Strandhallen - Tyresö
2017-10-15 14:00 150327012 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF 3 - 7 Mats Andersson, Oscar Olsson Berglund Ormingehallen
2017-10-21 13:00 150327020 Salems IF - Farsta IBK (A) 6 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Skogsängshallen
2017-10-21 14:30 150327019 Ingarö IF - Huddinge IBS (B) 3 - 4 Jonas Robertson, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2017-10-21 15:15 150327017 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK (B) 5 - 8 Daniel Hultberg, Simon Holm Schlemowitz Skanstullshallen
2017-10-22 13:00 150327016 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 2 Leif Karlsson, Kevin Helly Djurö Sporthall
2017-10-27 18:30 150327024 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF 5 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2017-10-28 15:15 150327023 Vendelsö IK (B) - Djurö-Vindö IF 3 - 4 Svedje Ohlson, Kevin Helly Torvalla Träningshall
2017-10-28 16:30 150327025 Farsta IBK (A) - Ingarö IF 1 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Farstahallen 3
2017-10-29 14:30 150327022 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hammarby IF IBF 4 - 10 Roland Nester, Erik Nyman Ormingehallen
2017-11-11 10:15 150327028 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF 10 - 2 Shabbir Ahmed, Marco Svenström Tomtbergahallen
2017-11-11 14:15 150327027 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Djurö Sporthall
2017-11-11 14:30 150327030 Ingarö IF - Salems IF 7 - 1 Mats Andersson, Patrik Arvinder Ingarö Sporthall
2017-11-12 13:15 150327026 Värmdö IF - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-11-18 10:15 150327031 Huddinge IBS (B) - Djurö-Vindö IF 8 - 3 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2017-11-18 11:45 150327035 Farsta IBK (A) - Hammarby IF IBF 2 - 3 Patrik Andersén, Hampus Viking Farstahallen 1
2017-11-18 16:30 150327033 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 2 Johan Hessing, Marco Svenström Torvalla Träningshall
2017-11-19 12:45 150327032 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF 6 - 2 Didrik Axen, Gustav Persson Ormingehallen
2017-11-25 13:45 150327036 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Strandhallen - Tyresö
2017-11-25 14:15 150327038 Djurö-Vindö IF - Farsta IBK (A) 7 - 1 Kevin Helly, Sezgin Youmer Djurö Sporthall
2017-11-26 14:30 150327037 Värmdö IF - Huddinge IBS (B) 13 - 1 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-11-26 18:15 150327039 Hammarby IF IBF - Salems IF 3 - 3 Tony Verho, Tuva Egman Sjöstadshallen
2017-12-02 13:15 150327043 Ingarö IF - Hammarby IF IBF 4 - 2 Johan Hessing, Wilmer Axén Ingarö Sporthall
2017-12-02 16:15 150327045 Farsta IBK (A) - Värmdö IF 2 - 8 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Farstahallen 3
2017-12-02 18:15 150327044 Salems IF - Djurö-Vindö IF 5 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-12-03 12:45 150327041 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 3 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Tomtbergahallen
2017-12-03 13:15 150327042 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Leif Karlsson, Daniel Karlsson Ormingehallen
2017-12-09 14:00 150327046 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 6 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2017-12-09 14:15 150327049 Djurö-Vindö IF - Ingarö IF 3 - 6 Elis Erbing, Noah Hulin Djurö Sporthall
2017-12-10 10:15 150327047 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (A) 1 - 5 Svedje Ohlson, Tommy Egman Tyresöhallen
2017-12-10 11:45 150327048 Värmdö IF - Salems IF 2 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2017-12-13 19:20 150327055 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK (B) 4 - 0 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Söderbymalmskolan
2017-12-15 18:45 150327053 Ingarö IF - Värmdö IF 3 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2017-12-16 10:45 150327054 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 4 Magnus Berg, Osama Abaied Skogsängshallen
2017-12-16 13:30 150327051 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 0 Marcus Ljungberg, Tommy Egman Tomtbergahallen
2017-12-16 15:00 150327056 Hammarby IF IBF - Djurö-Vindö IF 7 - 4 Mattias Nordlund, Jonas Håmark Skanstullshallen
2018-01-14 14:30 150327059 Salems IF - Vendelsö IK (B) 8 - 12 Kent Budell, Sam Robertsson Skogsängshallen
2018-02-01 19:00 150327058 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Adam Lindell Ingarö Sporthall
2018-03-12 18:00 150327060 Farsta IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 1 Daniel Kölborn, Hampus Viking Farstahallen 3
2018-01-13 14:00 150327063 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF 2 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Torvalla Träningshall
2018-01-13 17:45 150327062 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF 3 - 3 Leif Karlsson, Svedje Ohlson Ormingehallen
2018-01-14 18:30 150327065 Värmdö IF - Hammarby IF IBF 2 - 5 Wilmer Axén, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-01-24 19:45 150327061 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (A) 4 - 1 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Tomtbergahallen
2018-01-19 18:45 150327069 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 1 Adam Lindell, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-01-20 11:00 150327067 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Sjöstadshallen
2018-01-20 14:15 150327066 Djurö-Vindö IF - Värmdö IF 3 - 2 Noah Hulin, William Zetterquist Djurö Sporthall
2018-01-21 17:30 150327070 Salems IF - Huddinge IBS (B) 5 - 8 Jonas Jatko, Gustav Frank Skogsängshallen
2018-01-27 10:15 150327073 Vendelsö IK (B) - Hammarby IF IBF 6 - 4 Tuva Egman, Tommy Egman Torvalla Sporthall
2018-01-27 14:00 150327075 Farsta IBK (A) - Salems IF 3 - 3 Wen-chung Tsai, Leo Odell/Johansson Farstahallen 3
2018-01-27 16:45 150327071 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF 6 - 1 Kevin Helly, Hampus Viking Tomtbergahallen
2018-01-28 13:30 150327074 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Djurö-Vindö IF 4 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2018-02-03 10:00 150327078 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Christian Ljunggren, Leo Odell/Johansson Sjöstadshallen
2018-02-03 11:15 150327080 Ingarö IF - Farsta IBK (A) 5 - 3 Stefano Bianque, Theodore Hurtig Ingarö Sporthall
2018-02-03 13:30 150327077 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK (B) 0 - 3 Petra Dynesius, Kevin Helly Djurö Sporthall
2018-02-04 15:30 150327076 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 5 Osama Abaied, Sezgin Youmer Värmdö sporthall
2018-02-10 15:15 150327081 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 8 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Skanstullshallen
2018-02-10 16:00 150327084 Salems IF - Ingarö IF 4 - 3 Kent Budell, Sezgin Youmer Skogsängshallen
2018-02-10 16:30 150327083 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF 5 - 3 Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Söderbymalmskolan
2018-02-11 16:15 150327082 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurö-Vindö IF 5 - 5 Oscar Carestam, Stefano Bianque Ormingehallen
2018-02-17 11:15 150327089 Hammarby IF IBF - Farsta IBK (A) 10 - 2 Kent Kastell, Christian Ljunggren Sjöstadshallen
2018-02-17 13:30 150327087 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 0 Marco Svenström, Adam Lindell Värmdö sporthall
2018-02-18 09:00 150327086 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (B) 1 - 2 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Tyresöhallen
2018-02-22 19:30 150327088 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS (B) 3 - 9 Per Sundvall, Kevin Helly Djurö Sporthall
2018-03-10 13:00 150327092 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 1 Didrik Axen, Wilmer Axén Myrsjöskolan
2018-03-10 13:15 150327095 Farsta IBK (A) - Djurö-Vindö IF 4 - 3 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Farstahallen 1
2018-03-10 17:15 150327094 Salems IF - Hammarby IF IBF 4 - 4 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
2018-03-11 15:45 150327091 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF 9 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Tomtbergahallen
2018-03-17 11:30 150327096 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 1 Theodore Hurtig, Erik Adolfsson Torvalla Träningshall
2018-03-17 14:15 150327099 Djurö-Vindö IF - Salems IF 10 - 2 Håkan Augustsson, Kevin Helly Djurö Sporthall
2018-03-17 16:45 150327100 Hammarby IF IBF - Ingarö IF 7 - 2 Jakob Nima, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2018-03-17 18:00 150327098 Värmdö IF - Farsta IBK (A) 3 - 1 Kevin Helly, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2018-03-18 11:00 150327097 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Tuva Egman, Isak Sjöblom Tyresöhallen
2018-03-23 18:45 150327103 Ingarö IF - Djurö-Vindö IF 7 - 4 Jonathan Varli, John Awabdeh Ingarö Sporthall
2018-03-24 11:30 150327101 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Jakob Nima Tomtbergahallen
2018-03-24 17:00 150327104 Salems IF - Värmdö IF 3 - 4 Sampo Friberg, Martin Åkesson Skogsängshallen
2018-04-07 15:00 150327105 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 8 - 4 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Farstahallen 3
2018-04-07 12:00 150327107 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK (A) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Torvalla Träningshall
2018-04-08 12:15 150327109 Värmdö IF - Ingarö IF 2 - 5 Oscar Olsson Berglund, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-04-08 13:15 150327108 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Salems IF 6 - 2 Johan Hessing, Jakob Nima Strandhallen - Tyresö
2018-04-08 17:30 150327106 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 6 Noah Hulin, Per Sundvall Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (B) 18 15 1 2 99-60 39 46
2. Vendelsö IK (B) 18 13 0 5 88-58 30 39
3. Hammarby IF IBF 18 9 4 5 90-65 25 31
4. Ingarö IF 18 10 1 7 80-63 17 31
5. Djurö-Vindö IF 18 8 1 9 69-75 -6 25
6. Värmdö IF 18 7 2 9 68-65 3 23
7. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 18 6 1 11 60-68 -8 19
8. Farsta IBK (A) 18 6 1 11 54-75 -21 19
9. Salems IF 18 4 4 10 60-101 -41 16
10. Nacka Wallenstam IBK (B) 18 3 3 12 48-86 -38 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 10:15 150377001 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (B) 0 - 14 Petra Dynesius, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2017-09-30 10:15 150377004 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 2 Fredrik Pålsson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-09-30 14:15 150377005 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Tungelsta IF 4 - 7 Svedje Ohlson, Jonas Robertson Strandhallen - Tyresö
2017-10-01 13:00 150377002 Sköndals IK - Örby IS 1 - 4 Gustav Levin, Manne Jahnsson Sköndalshallen
2018-02-04 12:00 150377003 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nynäshamns IBK 9 - 1 Mats Andersson, Tommy Egman Myrsjöskolan
2017-10-07 09:15 150377009 Örby IS - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Hampus Viking, Theodore Hurtig Högdalshallen
2017-10-07 11:45 150377008 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 4 - 1 Kent Erlandsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-10-07 15:15 150377010 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Theodore Hurtig, Hampus Viking Farstahallen 3
2017-10-07 15:30 150377006 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK 1 - 6 Daniel Enkulla, Svedje Ohlson Tungelsta Sporthall
2017-12-17 10:00 150377007 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Tyresöhallen
2017-10-14 10:15 150377011 Vendelsö IK (A) - Örby IS 7 - 5 Björn Larsson, Manne Jahnsson Torvalla Träningshall
2017-10-14 10:15 150377015 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 7 - 0 Fredrik Hallenberg, Shabbir Ahmed Söderbymalmskolan
2017-10-14 12:15 150377012 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK 2 - 1 Leo Odell/Johansson, Hampus Viking Tomtbergahallen
2017-10-15 15:15 150377014 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF 7 - 4 Mats Andersson, Oscar Olsson Berglund Ormingehallen
2017-10-15 15:30 150377013 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 5 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sköndalshallen
2017-10-21 09:15 150377020 Örby IS - Farsta IBK (B) 3 - 2 Jessika Forsberg, Marco Svenström Högdalshallen
2017-10-21 11:15 150377018 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 9 - 2 Daniel Kölborn, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2017-10-21 12:30 150377016 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 5 Leif Karlsson, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2017-10-21 13:30 150377017 Tungelsta IF - Sköndals IK 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Johan Larsson Tungelsta Sporthall
2017-10-21 13:45 150377019 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Arne Brovig, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-10-28 11:30 150377022 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF 4 - 7 Leo Odell/Johansson, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2017-10-28 15:15 150377025 Farsta IBK (B) - Nynäshamns IBK 6 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Farstahallen 3
2017-10-28 16:30 150377021 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 2 Kari Malmros, Kevin Helly Torvalla Träningshall
2017-10-28 16:30 150377024 Nacka Wallenstam IBK (A) - Västerhaninge IBK 7 - 8 Tim Sandström, Magnus Johansson Ormingehallen
2017-10-29 17:45 150377023 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 3 - 5 Oscar Olsson Berglund, Peter Gustafsson Saliba Sköndalshallen
2017-11-11 11:00 150377029 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (B) 5 - 4 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2017-11-11 12:00 150377030 Nynäshamns IBK - Örby IS 1 - 5 Arne Brovig, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2017-11-11 12:15 150377027 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Huddinge IBS (A) 7 - 2 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2017-11-11 14:45 150377028 Tungelsta IF - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Arne Brovig, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2017-11-11 17:00 150377026 Västerhaninge IBK - Sköndals IK 5 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Söderbymalmskolan
2017-11-18 11:30 150377032 Huddinge IBS (A) - Västerhaninge IBK 4 - 5 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2017-11-18 12:00 150377034 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Högdalshallen
2017-11-18 13:00 150377035 Farsta IBK (B) - Tungelsta IF 2 - 1 Magnus Berg, Hampus Viking Farstahallen 1
2017-11-18 14:00 150377031 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 0 - 5 Johan Hessing, Marco Svenström Torvalla Träningshall
2017-11-19 14:00 150377033 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 2 Hampus Viking, Gustaf Reimer Sköndalshallen
2017-11-25 10:15 150377037 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK (A) 8 - 3 Isak Sjöblom, Osama Abaied Söderbymalmskolan
2017-11-25 11:15 150377038 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Farsta IBK (B) 3 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-11-25 12:30 150377040 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nynäshamns IBK 7 - 1 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-11-25 14:30 150377039 Tungelsta IF - Örby IS 3 - 3 Arne Brovig, Fredrik Landin Tungelsta Sporthall
2017-11-26 12:30 150377036 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 6 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Tomtbergahallen
2017-12-01 18:15 150377045 Farsta IBK (B) - Västerhaninge IBK 4 - 2 Aldin Imamovic, Ida Sandberg Farstahallen 3
2017-12-02 10:15 150377041 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 2 Tony Verho, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2017-12-02 13:00 150377043 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 4 - 5 Leif Karlsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-12-03 11:30 150377042 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK 3 - 7 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Tomtbergahallen
2017-12-03 17:00 150377044 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 4 - 7 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2017-12-09 10:00 150377048 Västerhaninge IBK - Örby IS 5 - 2 Isak Sjöblom, Nicholas Lindgren Söderbymalmskolan
2017-12-09 14:30 150377050 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 3 Arne Brovig, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2017-12-10 10:15 150377046 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 3 - 4 Gabriel Nääs, Anders Hillebrink Sköndalshallen
2017-12-10 11:30 150377049 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Nynäshamns IBK 7 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Tyresöhallen
2017-12-10 17:15 150377047 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 5 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2017-12-16 10:30 150377054 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Petra Dynesius, Håkan Taxén Högdalshallen
2017-12-16 11:00 150377053 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK 2 - 4 Kenneth Johansson, Hampus Viking Kvarnängshallen
2017-12-16 13:15 150377051 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (A) 7 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2017-12-17 11:15 150377052 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 2 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Tyresöhallen
2017-12-18 19:15 150377055 Farsta IBK (B) - Sköndals IK 6 - 6 Johan Ståhl, Hampus Viking Farstahallen 3
2017-11-28 19:15 150377056 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 6 - 4 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tungelsta Sporthall
2017-12-02 16:00 150377057 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Västerhaninge IBK 4 - 4 Kevin Helly, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2018-01-15 19:00 150377060 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (A) 9 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Farstahallen 3
2018-02-16 18:30 150377058 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 10 Leif Karlsson, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2018-03-09 19:30 150377059 Örby IS - Sköndals IK 6 - 2 Shabbir Ahmed, Håkan Taxén Högdalshallen
2018-01-13 12:45 150377061 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) 5 - 5 Christian Berger, Isak Sjöblom Torvalla Träningshall
2018-01-13 12:45 150377062 Huddinge IBS (A) - Örby IS 6 - 6 Kevin Neemé, Gustav Frank Tomtbergahallen
2018-01-14 13:15 150377065 Västerhaninge IBK - Tungelsta IF 5 - 0 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tungelsta Sporthall
2018-01-14 14:00 150377064 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 4 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2018-01-14 15:30 150377063 Sköndals IK - Nynäshamns IBK 5 - 4 Christian Berger, Gustav Frank Sköndalshallen
2018-01-20 11:15 150377070 Örby IS - Vendelsö IK (A) 6 - 5 Kent Kastell, Niclas Woxmark Högdalshallen
2018-01-20 13:00 150377069 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 7 Anton Forsell, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2018-01-20 18:00 150377066 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Västerhaninge IBK 1 - 6 Alexander Sommensjö, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2018-01-21 15:30 150377068 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Sköndals IK 4 - 3 Kevin Neemé, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2018-01-21 15:45 150377067 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 10 Nicholas Lindgren, Sezgin Youmer Tungelsta Sporthall
2018-01-27 11:30 150377071 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK 7 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Torvalla Sporthall
2018-01-27 12:45 150377075 Farsta IBK (B) - Örby IS 7 - 1 Wen-chung Tsai, Leo Odell/Johansson Farstahallen 3
2018-01-27 15:30 150377072 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Kevin Helly, Hampus Viking Tomtbergahallen
2018-01-28 14:00 150377074 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 5 - 1 Alexander Sommensjö, Lucas Werelius Ormingehallen
2018-01-28 18:15 150377073 Sköndals IK - Tungelsta IF 2 - 9 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sköndalshallen
2018-02-03 09:00 150377077 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Sköndals IK 2 - 2 Isak Sjöblom, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2018-02-03 10:15 150377079 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 5 Isak Sjöblom, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2018-02-03 11:45 150377076 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 4 Imtiaz Karim, Robin Berger Söderbymalmskolan
2018-02-03 13:00 150377080 Nynäshamns IBK - Farsta IBK (B) 4 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Patrik Arvinder Kvarnängshallen
2018-02-04 15:30 150377078 Tungelsta IF - Huddinge IBS (A) 2 - 5 William Hilmersson, Adrian Hiram Tungelsta Sporthall
2018-02-10 09:00 150377081 Vendelsö IK (A) - Tungelsta IF 4 - 4 Sezgin Youmer, Osama Abaied Torvalla Träningshall
2018-02-10 11:30 150377082 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 3 - 4 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2018-02-10 13:00 150377084 Örby IS - Nynäshamns IBK 5 - 3 Adam Milestad, William Rennerfelt Högdalshallen
2018-02-10 14:45 150377085 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 1 Robin Berger, Stefano Bianque Farstahallen 3
2018-02-11 19:15 150377083 Sköndals IK - Västerhaninge IBK 1 - 10 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sköndalshallen
2018-02-17 18:30 150377087 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS (A) 6 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Söderbymalmskolan
2018-02-18 10:15 150377088 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Vendelsö IK (A) 6 - 4 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Tyresöhallen
2018-02-18 11:00 150377089 Tungelsta IF - Farsta IBK (B) 1 - 9 Fredrik Pålsson, Adrian Hiram Tungelsta Sporthall
2018-02-18 11:30 150377090 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Örby IS 7 - 3 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Tyresöhallen
2018-02-18 15:30 150377086 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sköndals IK 2 - 5 Shabbir Ahmed, Hampus Viking Ormingehallen
2018-03-10 11:15 150377093 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 6 Anton Forsell, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2018-03-10 11:30 150377091 Vendelsö IK (A) - Västerhaninge IBK 7 - 5 Adrian Hiram, Christian Berger Torvalla Träningshall
2018-03-10 13:15 150377094 Örby IS - Tungelsta IF 5 - 4 Theodore Hurtig, Gustav Frank Högdalshallen
2018-03-10 14:15 150377092 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Myrsjöskolan
2018-03-10 14:30 150377095 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 5 - 1 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Farstahallen 1
2018-03-17 13:30 150377100 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK OW (0 - 5) Anton Forsell, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2018-03-17 17:30 150377098 Västerhaninge IBK - Farsta IBK (B) 4 - 6 Fabian Fahimi, Kent Budell Söderbymalmskolan
2018-03-18 12:15 150377096 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) 1 - 4 Aldin Imamovic, Daniel Wiberg Sköndalshallen
2018-03-18 12:15 150377099 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Örby IS 2 - 6 Tuva Egman, Isak Sjöblom Tyresöhallen
2018-03-18 15:15 150377097 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 2 Daniel Kölborn, Noah Hulin Ormingehallen
2018-03-23 18:15 150377105 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 4 Aarre Hietanen, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2018-03-24 11:30 150377103 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (D) 3 - 7 Anton Forsell, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2018-03-24 11:45 150377101 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 9 - 1 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2018-03-25 14:15 150377102 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tungelsta IF 5 - 1 Mats Andersson, Tommy Egman Strandhallen - Tyresö
2018-03-25 20:30 150377104 Örby IS - Västerhaninge IBK 13 - 6 Marco Svenström, Theodore Hurtig Högdalshallen
2018-03-18 15:45 150377109 Västerhaninge IBK - Nynäshamns IBK 7 - 0 Anton Forsell, Morgan Nordh Söderbymalmskolan
2018-04-07 12:45 150377106 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 1 Tony Verho, Simon Righarts Tomtbergahallen
2018-04-07 17:45 150377108 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS 2 - 2 Leif Karlsson, Felix Fernström Ormingehallen
2018-04-08 14:30 150377110 Tyresö Trollbäcken IBK (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 3 Jakob Nima, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2018-04-08 16:00 150377107 Sköndals IK - Farsta IBK (B) 0 - 11 Lars Sundlöf, Hampus Viking Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerhaninge IBK 20 15 1 4 118-64 54 46
2. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 20 13 4 3 84-52 32 43
3. Farsta IBK (B) 20 13 3 4 110-52 58 42
4. Örby IS 20 11 3 6 90-83 7 36
5. Vendelsö IK (A) 20 9 3 8 89-85 4 30
6. Tyresö Trollbäcken IBK (D) 20 9 2 9 75-82 -7 29
7. Nacka Wallenstam IBK (A) 20 9 1 10 95-68 27 28
8. Huddinge IBS (A) 20 6 2 12 67-103 -36 20
9. Tungelsta IF 20 5 2 13 64-98 -34 17
10. Sköndals IK 20 5 2 13 55-103 -48 17
11. Nynäshamns IBK 20 3 1 16 48-105 -57 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis