Pantamera Junior Division 2 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 16:10 150034006 Hagunda IF - IK Sirius FBC DJ-F08 3 - 3 Noah Gustafsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-10-15 19:00 150034004 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (A) 6 - 2 Linus Strandwitz, Emmie Helleday Österåkers Multiarena 1
2023-10-18 19:40 150034005 Danderyd FC - Storvreta Ungdom IBK 1 - 7 Johnny Mikael Claesson, Anders Peterson Danderyds Gymnasium
2023-12-08 19:30 150034001 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 3 - 3 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Grindtorpshallen
2023-10-21 16:30 150034011 Storvreta Ungdom IBK - Täby FC (B) 9 - 4 Elin Trolin, Felicia Hoff IFU Arena Gibon
2023-10-21 17:30 150034007 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 2 - 8 Anders Peterson, Filip Lövenklint Rotebrohallen (Nya)
2023-11-26 18:15 150034012 Vaxholms IBF - RA19/Väsby AIK 3 - 0 Hugo Zetterberg, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2023-12-11 19:30 150034009 Hässelby SK IBK (A) - Danderyd FC 6 - 4 Anton Fritshammar, Alice Fritshammar Riddersvik
2023-12-14 20:30 150034010 IK Sirius FBC DJ-F08 - Vallentuna IBK 3 - 5 Felicia Hoff, Christoffer Stenlund IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-10-01 14:15 150034014 Danderyd FC - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 3 - 8 Theodore Idevall, Johan Eklund Mörbyhallen
2023-10-01 18:00 150034017 Vaxholms IBF - Storvreta Ungdom IBK 2 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Vaxholm innebandyhallen
2023-10-08 18:30 150034013 Hagunda IF - Åkersberga IBF 1 - 4 Erik Andersson, Tony Nyberg IFU Arena DHinox
2023-11-11 17:30 150034016 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 3 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Grindtorpshallen
2023-10-06 19:30 150034020 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 7 - 2 Jan Tuominen, Johan Hessing Österåkers Multiarena 1
2023-10-07 16:00 150034021 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 6 - 3 Anders Peterson, Ulf Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2023-10-07 18:15 150034022 Hässelby SK IBK (A) - Vaxholms IBF 2 - 4 Olle Forsberg, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2023-10-08 16:20 150034024 Storvreta Ungdom IBK - RA19/Väsby AIK 7 - 1 Noah Gustafsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2023-11-15 19:35 150034019 Danderyd FC - Hagunda IF 3 - 2 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Danderyds Gymnasium
2023-10-14 12:30 150034025 RA19/Väsby AIK - IK Sirius FBC DJ-F08 4 - 7 Arne Brovig, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2023-10-14 13:00 150034029 Täby FC (B) - Hagunda IF 5 - 1 Jan Tuominen, Aarre Hietanen Hägerneholmshallen
2023-10-21 16:15 150034030 Vallentuna IBK - Danderyd FC 11 - 7 Peter Hagelin, Anders Asp Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-26 20:15 150034026 Storvreta Ungdom IBK - Hässelby SK IBK (A) 9 - 1 Noah Gustafsson, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2023-12-02 18:30 150034028 Vaxholms IBF - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 6 - 2 Emmie Helleday, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2023-10-20 19:00 150034036 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 6 - 4 Emmie Helleday, William Tegnér Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-22 10:45 150034035 Hagunda IF - Vaxholms IBF 5 - 6 Petter Lundgren, Victor Flemström IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-10-22 15:30 150034033 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - Storvreta Ungdom IBK 2 - 3 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Rotebrohallen (Nya)
2023-10-22 15:45 150034031 Hässelby SK IBK (A) - RA19/Väsby AIK 6 - 1 Johnn Wahlgren, Didrik Axen Hässelbyhallen
2023-10-29 16:45 150034038 Hässelby SK IBK (A) - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 1 - 2 Ulf Jonsson, Fredrik Landin Hässelbyhallen
2023-10-29 18:00 150034040 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 2 - 1 Elin Trolin, Felicia Hoff Storvreta IBK Sporthall
2024-02-02 19:30 150034042 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 3 - 5 Rebecca Johansson, Jan Tuominen Vaxholm innebandyhallen
2024-03-07 20:40 150034039 IK Sirius FBC DJ-F08 - Åkersberga IBF Ej offentliggjord, Felicia Hoff IFU Arena DHinox
2023-11-04 13:00 150034047 Vallentuna IBK - Storvreta Ungdom IBK 3 - 8 Emmie Helleday, Linus Strandwitz Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-04 17:15 150034045 Hagunda IF - Hässelby SK IBK (A) 2 - 2 Felicia Hoff, Jan Tuominen IFU Arena Gibon
2023-11-05 14:30 150034046 Danderyd FC - IK Sirius FBC DJ-F08 0 - 6 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Mörbyhallen
2023-11-08 20:10 150034043 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - RA19/Väsby AIK 6 - 5 William Tegnér, Bjarne Hekkelstrand Rotebrohallen (Nya)
2023-11-11 12:00 150034049 RA19/Väsby AIK - Åkersberga IBF 3 - 7 Shabbir Ahmed, Anton Greberg Smedsgärdshallen
2023-11-12 11:30 150034050 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - Hagunda IF 4 - 6 Ricky Bagge, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2023-11-12 15:30 150034053 IK Sirius FBC DJ-F08 - Täby FC (B) 3 - 2 Emil Gustafsson, Fredrik Longgren IFU Arena Gibon
2023-11-18 17:00 150034052 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK 4 - 5 Filip Lövenklint, Agaton Östlund Riddersvik
2023-11-18 18:00 150034059 Vaxholms IBF - IK Sirius FBC DJ-F08 3 - 1 Jan Lingemark, Isak Wallenius Vaxholm innebandyhallen
2023-11-19 16:15 150034055 Hagunda IF - RA19/Väsby AIK 5 - 2 Werner Trost, Mattias Patrik Robert Thorsén IFU Arena Upplands Energi
2023-11-24 19:00 150034057 Vallentuna IBK - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 2 - 2 Jan Lingemark, Niklas Forsman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-29 19:35 150034056 Danderyd FC - Åkersberga IBF 2 - 13 Emmie Helleday, William Tegnér Danderyds Gymnasium
2023-12-01 19:30 150034063 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 9 - 2 Viktoria Larsson, Alexander Mattsson Österåkers Multiarena 2
2023-12-02 16:30 150034061 RA19/Väsby AIK - Danderyd FC 3 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Smedsgärdshallen
2023-12-09 17:30 150034066 IK Sirius FBC DJ-F08 - Storvreta Ungdom IBK 1 - 4 Gabriel Wall, Oskar Wallin IFU Arena Gibon
2024-01-14 19:00 150034062 Hagunda IF - Vallentuna IBK 1 - 4 Jan Tuominen, Mattias Patrik Robert Thorsén IFU Arena DHinox
2023-12-10 10:45 150034072 IK Sirius FBC DJ-F08 - Hässelby SK IBK (A) 6 - 5 Fredrik Karlsson, Thomas Lundqvist IFU Arena Gibon
2023-12-10 12:45 150034068 Täby FC (B) - Danderyd FC 8 - 1 Robert Lindén Säfström, Mario Mallengren Hägerneholmshallen
2023-12-10 18:00 150034069 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 2 - 5 Jonas Vedin, Fredrik Alzén Vaxholm innebandyhallen
2024-03-23 17:00 150034067 Vallentuna IBK - RA19/Väsby AIK Johan Hessing, Sadjad Nima Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-16 12:45 150034073 RA19/Väsby AIK - Täby FC (B) 3 - 8 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Ekilla Sporthall
2023-12-16 16:15 150034074 Danderyd FC - Vaxholms IBF 2 - 2 Isak Eriksson, Marcus Lundelin Mörbyhallen
2023-12-16 17:00 150034076 Åkersberga IBF - Storvreta Ungdom IBK 5 - 0 Isak Wallenius, Jakob Iskander Österåkers Multiarena 1
2023-12-17 13:15 150034077 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - IK Sirius FBC DJ-F08 4 - 4 Anton Ponnert, Olof Sandström Rotebrohallen (Nya)
2024-01-07 14:30 150034083 IK Sirius FBC DJ-F08 - Hagunda IF 3 - 2 Christoffer Fredriksson, Petter Lundgren IFU Arena Upplands Energi
2024-01-26 20:30 150034079 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 4 - 3 Peter Lassfolk, Fredrik Alzén Vaxholm innebandyhallen
2024-02-10 19:15 150034082 Storvreta Ungdom IBK - Danderyd FC 18 - 2 Igor Ivanchenko, Artem Zolotar IFU Arena Upplands Energi
2024-03-15 20:00 150034081 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF Anders Peterson, Ej offentliggjord Hässelbyhallen
2024-01-13 16:30 150034086 Vallentuna IBK - IK Sirius FBC DJ-F08 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Fredrik Nensén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-13 17:30 150034087 Täby FC (B) - Storvreta Ungdom IBK 3 - 5 Hannes Hovmöller, Isak Wallenius Hägerneholmshallen
2024-02-02 19:30 150034084 Åkersberga IBF - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 8 - 1 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Österåkers Multiarena 1
2024-02-03 16:00 150034085 Danderyd FC - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Josefine Svensson, Anton Ponnert Mörbyhallen
2024-02-16 20:00 150034088 RA19/Väsby AIK - Vaxholms IBF 0 - 6 Johnn Wahlgren, Viggo Holm Smedsgärdshallen
2024-01-14 18:00 150034092 Storvreta Ungdom IBK - Vaxholms IBF 7 - 0 Olle Isacsson, Johan Hällström Storvreta IBK Sporthall
2024-01-20 15:45 150034091 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) 2 - 1 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Hässelbyhallen
2024-01-20 17:00 150034089 Åkersberga IBF - Hagunda IF 6 - 2 Björn Söderström, William Tegnér Österåkers Multiarena 1
2024-03-15 18:00 150034090 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - Danderyd FC Rebecca Johansson, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2024-01-27 17:30 150034096 Täby FC (B) - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 6 - 0 Mattias Dahlgren, Ilias Neffling Hägerneholmshallen
2024-01-28 14:15 150034097 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Leo Fristedt, Julian Jacoel Vaxholm innebandyhallen
2024-01-29 19:30 150034094 Hagunda IF - Danderyd FC 8 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Fyrishov D
2024-03-12 20:00 150034095 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF Björn Söderström, Ulf Jonsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-15 19:15 150034099 RA19/Väsby AIK - Storvreta Ungdom IBK Thea Augustinsson, Astrid Isaksson Rosershallen
2024-02-04 14:15 150034104 Danderyd FC - Vallentuna IBK 6 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mörbyhallen
2024-02-04 17:45 150034101 Hässelby SK IBK (A) - Storvreta Ungdom IBK 2 - 10 Rebecca Johansson, Josefine Svensson Hässelbyhallen
2024-02-04 19:30 150034100 IK Sirius FBC DJ-F08 - RA19/Väsby AIK 5 - 2 Johan Hällström, Gabriel Wall IFU Arena Gibon
2024-03-09 15:45 150034102 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF Hugo Nilsson, Jonas Vedin Silverdalshallen
2024-03-10 12:30 150034103 Hagunda IF - Täby FC (B) Stenhagen BoKC
2024-02-11 16:00 150034106 Storvreta Ungdom IBK - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 10 - 1 Simon Hillerius Öberg, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2024-02-11 18:15 150034108 Vaxholms IBF - Hagunda IF 2 - 1 Melanie Sundell, Tobias Jansson Vaxholm innebandyhallen
2024-02-18 14:00 150034105 RA19/Väsby AIK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 6 Stefan Ålander, Robert Järlemark Rosershallen
2024-03-09 11:15 150034109 Täby FC (B) - Vallentuna IBK Björn Söderström, Ulf Jonsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-26 18:00 150034110 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) 2 - 3 Camilla Karlsson, Rebecca Johansson Rotebrohallen (Nya)
2024-02-17 18:30 150034112 Hagunda IF - Storvreta Ungdom IBK 1 - 8 Artem Zolotar, Igor Ivanchenko IFU Arena DHinox
2024-02-18 13:15 150034114 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 3 - 4 Martin Mårtensson, Björn Söderström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-18 16:45 150034111 Åkersberga IBF - IK Sirius FBC DJ-F08 2 - 1 Lars Samuelsson, Jakob Iskander Österåkers Multiarena 1
2024-02-24 12:45 150034115 RA19/Väsby AIK - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 3 - 7 Lars Reuterhagen, Bjarne Hekkelstrand Smedsgärdshallen
2024-02-25 12:30 150034116 Hässelby SK IBK (A) - Hagunda IF 0 - 7 Johnn Wahlgren, Linn Wilhelmson Hässelbyhallen
2024-03-07 20:15 150034118 Storvreta Ungdom IBK - Vallentuna IBK Niklas Arvidsson, Ej offentliggjord Storvreta IBK Sporthall
2024-03-14 20:45 150034117 IK Sirius FBC DJ-F08 - Danderyd FC Igor Ivanchenko, Artem Zolotar IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-03-02 12:30 150034121 Hagunda IF - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK 9 - 3 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2024-03-02 13:00 150034120 Åkersberga IBF - RA19/Väsby AIK 7 - 2 Emmie Helleday, Linus Strandwitz Österåkers Multiarena 1
2024-03-03 11:00 150034122 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Astrid Isaksson, Thea Augustinsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-03 11:00 150034123 Täby FC (B) - IK Sirius FBC DJ-F08 8 - 5 Hannes Hovmöller, Simon Fröberg Hägerneholmshallen
2024-03-09 11:30 150034125 RA19/Väsby AIK - Hagunda IF Jonas Holm, Ricky Bagge Ekilla Sporthall
2024-03-09 15:30 150034126 Åkersberga IBF - Danderyd FC Jan Lingemark, Anders Peterson Österåkers Multiarena 1
2024-03-10 10:00 150034127 FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK Magnus Berg, Anton Ponnert Rotebrohallen (Nya)
2024-03-10 18:15 150034128 IK Sirius FBC DJ-F08 - Vaxholms IBF Tony Nyberg, Pontus Rosendal IFU Arena Upplands Energi
2024-03-01 19:30 150034134 Storvreta Ungdom IBK - IK Sirius FBC DJ-F08 4 - 2 Lars Karlsson, Jan Tuominen Storvreta IBK Sporthall
2024-03-16 15:15 150034132 Täby FC (B) - Åkersberga IBF Linus Strandwitz, Emmie Helleday Hägerneholmshallen
2024-03-17 12:30 150034131 Vallentuna IBK - Hagunda IF Kajsa Eklund, Josefine Svensson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-17 19:15 150034130 Danderyd FC - RA19/Väsby AIK Emil Glenngård, Jakub Horyna Mörbyhallen
2024-01-20 13:00 150034135 RA19/Väsby AIK - Vallentuna IBK 5 - 9 Mats Nordrup, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
2024-01-21 18:45 150034136 Danderyd FC - Täby FC (B) 6 - 3 Elliot Karlsson, Olle Forsberg Mörbyhallen
2024-02-19 19:30 150034137 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 5 - 2 Björn Söderström, Ulf Jonsson Österåkers Multiarena 1
2024-03-09 17:15 150034139 Hässelby SK IBK (A) - IK Sirius FBC DJ-F08 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Hässelbyhallen
2024-02-03 14:00 150034140 Täby FC (B) - RA19/Väsby AIK 13 - 0 Isak Wallenius, Hugo Zetterberg Grindtorpshallen
2024-02-09 19:30 150034141 Vaxholms IBF - Danderyd FC 12 - 4 Jan Lingemark, Isak Wallenius Vaxholm innebandyhallen
2024-03-17 12:10 150034143 Storvreta Ungdom IBK - Åkersberga IBF , Emil Gustafsson Storvreta IBK Sporthall
2024-03-23 13:45 150034144 IK Sirius FBC DJ-F08 - FBC Sollentuna /Sigtuna IF IBK Andreas Pettersson, Ej offentliggjord IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta Ungdom IBK 17 16 0 1 114-32 82 48
2. Åkersberga IBF 14 14 0 0 92-24 68 42
3. Vaxholms IBF 18 10 3 5 68-55 13 33
4. Vallentuna IBK 14 8 1 5 66-62 4 25
5. Hässelby SK IBK (A) 18 6 3 9 57-74 -17 21
6. Täby FC (B) 17 6 2 9 79-66 13 20
7. IK Sirius FBC DJ-F08 15 6 2 7 52-52 0 20
8. Hagunda IF 17 5 2 10 57-58 -1 17
9. FBC Sollentuna / Sigtuna IF IBK 16 5 2 9 52-80 -28 17
10. Danderyd FC 16 4 2 10 48-112 -64 14
11. RA19/ Väsby AIK 16 0 1 15 35-105 -70 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-22 18:45 150035004 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF 3 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Tomtbergahallen
2023-09-24 16:45 150035002 Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK - Nynäshamns IBK 7 - 4 Malva Sölvemark, Petra Dynesius Tyresöhallen
2023-10-14 16:15 150035001 Endre IF - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 5 Jonas Jatko, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2023-12-15 20:00 150035003 FBC Kungsholmen - Värmdö IF (B) 1 - 11 Johan Eklund, Shabbir Ahmed Hjorthagshallen
2023-11-24 19:30 150035009 Tungelsta IF - FBC Kungsholmen 4 - 6 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Åbyhallen - Haninge
2024-02-10 16:30 150035011 Nynäshamns IBK - Endre IF 1 - 6 Rasmus Bergne, Robert Järlemark Kvarnängshallen
2024-02-24 10:30 150035010 Värmdö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 7 - 4 Christoffer Hellström, Magnus Berg Värmdö sporthall
2023-09-30 13:45 150035018 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 0 Fredrik Bousset, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2023-10-01 14:00 150035014 Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK - Tungelsta IF 4 - 1 Oscar Olsson Berglund, Agaton Östlund Strandhallen - Tyresö
2023-10-29 09:00 150035013 Endre IF - Värmdö IF (B) 2 - 5 Liz Lyander, Robert Lyander ICA Maxi Arena
2023-10-07 13:00 150035022 Tungelsta IF - Endre IF 1 - 4 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Tungelsta Sporthall
2023-10-07 15:45 150035024 Älvsjö AIK IBF (B) - IFK Haninge 3 - 2 Karl-Johan Leijon, Marcus Rückert Kämpetorpshallen 2
2023-10-08 16:30 150035023 Värmdö IF (B) - Nynäshamns IBK 9 - 1 Wilmer Axén, Didrik Axen Värmdö sporthall
2023-10-13 18:45 150035028 Huddinge IBS (B) - IFK Haninge 1 - 4 Magnus Berg, Fredrik Bousset Tomtbergahallen
2023-10-15 11:45 150035029 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 4 Patrik Andersén, Niclas Woxmark Värmdö sporthall
2023-10-15 13:15 150035030 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 3 - 3 Jonas Jatko, Tommy Egman Kvarnängshallen
2023-10-21 17:00 150035036 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 7 Johnny Mikael Claesson, Shabbir Ahmed Kämpetorpshallen 2
2023-10-22 18:00 150035035 Tungelsta IF - Värmdö IF (B) 0 - 11 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Tungelsta Sporthall
2023-11-10 19:00 150035031 IFK Haninge - FBC Kungsholmen 10 - 0 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-10-28 16:30 150035040 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 11 Fredrik Bousset, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2023-10-29 18:00 150035038 Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK - IFK Haninge 1 - 2 Christian Berger, Shabbir Ahmed Tyresöhallen
2023-10-29 18:45 150035039 FBC Kungsholmen - Huddinge IBS (B) 6 - 13 Mattias Patrik Robert Thorsén, Magnus Berg Grimstahallen
2023-11-04 14:30 150035044 IFK Haninge - Endre IF 6 - 4 Hanna Woxmark, Robert Järlemark Lyckeby Sporthall
2023-11-04 16:00 150035048 Älvsjö AIK IBF (B) - FBC Kungsholmen 14 - 2 Fredrik Bousset, Oliver Hallgren Kämpetorpshallen 1
2023-11-08 20:00 150035043 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 2 - 7 Johnny Mikael Claesson, Lars Reuterhagen Tomtbergahallen
2023-11-11 14:15 150035054 Nynäshamns IBK - IFK Haninge 3 - 3 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnängshallen
2023-11-28 19:45 150035050 Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK - FBC Kungsholmen 9 - 3 Aldin Imamovic, Magnus Berg Fornuddshallen
2023-12-02 13:45 150035049 Endre IF - Huddinge IBS (B) 7 - 1 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Gröndalshallen
2023-11-17 18:45 150035056 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK 5 - 3 Nicholas Lindgren, Erik Gustafsson Tomtbergahallen
2023-11-18 15:00 150035055 FBC Kungsholmen - Endre IF 3 - 10 Alice Fritshammar, Jan Lingemark Stora Mossen 1
2023-11-18 15:15 150035060 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 4 - 4 Maja Bergman, Kevin Helly Kämpetorpshallen 2
2023-11-25 14:00 150035057 IFK Haninge - Värmdö IF (B) 3 - 6 Kevin Helly, Malva Sölvemark Lyckeby Sporthall
2023-12-02 16:15 150035061 Endre IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 6 - 5 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Gröndalshallen
2023-12-03 14:00 150035064 Tungelsta IF - IFK Haninge 2 - 6 Magnus Berg, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2023-12-03 15:00 150035066 Nynäshamns IBK - FBC Kungsholmen 4 - 1 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Kvarnängshallen
2023-12-03 19:00 150035065 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (B) 7 - 4 Kevin Helly, Maja Bergman Värmdö sporthall
2023-12-09 14:00 150035072 Älvsjö AIK IBF (B) - Endre IF 6 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kämpetorpshallen 1
2023-12-09 16:15 150035070 Värmdö IF (B) - FBC Kungsholmen 11 - 0 Casper Dahlberg, Leo Fristedt Värmdö sporthall
2023-12-10 12:00 150035071 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 6 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Kvarnängshallen
2023-12-10 14:00 150035069 Tungelsta IF - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Håkan Sällström, Robert Järlemark Tungelsta Sporthall
2023-09-30 15:00 150035074 Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK - Värmdö IF (B) 3 - 2 Christian Berger, Gustav Levin Fornuddshallen
2023-12-16 13:15 150035073 Endre IF - Nynäshamns IBK 7 - 4 Manne Jahnsson, Håkan Taxén Gröndalshallen
2023-12-17 17:45 150035075 FBC Kungsholmen - Tungelsta IF 4 - 9 Anton Greberg, Alice Fritshammar Grimstahallen
2024-01-06 11:30 150035082 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 2 - 6 Ella Lassen Eriksson, Anders Peterson Tungelsta Sporthall
2024-01-06 12:15 150035083 Värmdö IF (B) - Endre IF 8 - 2 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Värmdö sporthall
2024-01-06 15:15 150035084 Älvsjö AIK IBF (B) - Nynäshamns IBK 5 - 0 Mattias Patrik Robert Thorsén, Johan Hessing Kämpetorpshallen 2
2023-12-09 17:45 150035085 Endre IF - Tungelsta IF 2 - 4 Håkan Sällström, Josefine Svensson Tungelsta Sporthall
2024-01-13 15:15 150035090 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (B) 0 - 3 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2024-01-14 13:00 150035089 IFK Haninge - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 0 Mauricio Castillo, Max Hellström Lyckeby Sporthall
2024-01-20 11:30 150035095 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 5 - 2 Agaton Östlund, Rasmus Bergne Tungelsta Sporthall
2024-01-20 15:15 150035096 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF (B) 1 - 10 Magnus Berg, Linus Löfstedt Kämpetorpshallen 1
2024-01-21 16:30 150035091 IFK Haninge - Huddinge IBS (B) 8 - 2 Kari Malmros, Jonas Edström Lyckeby Sporthall
2024-01-26 18:45 150035100 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 12 Johnny Mikael Claesson, Lars Sundlöf Tomtbergahallen
2024-01-28 11:30 150035101 Värmdö IF (B) - Tungelsta IF 3 - 0 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Värmdö sporthall
2024-03-04 20:45 150035099 FBC Kungsholmen - IFK Haninge Svedje Ohlson, Filip Lövenklint Skanskvarnshallen
2024-02-01 19:30 150035104 IFK Haninge - Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK 3 - 2 Jonas Jatko, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2024-02-02 18:45 150035103 Huddinge IBS (B) - FBC Kungsholmen 9 - 4 Shabbir Ahmed, Erik Gustafsson Tomtbergahallen
2024-02-03 15:45 150035108 Älvsjö AIK IBF (B) - Tungelsta IF 4 - 3 Arash Sohrevardi, Erik Palmertz Kämpetorpshallen 2
2024-02-10 14:30 150035111 FBC Kungsholmen - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 10 Leo Fristedt, Julian Jacoel Kämpetorpshallen 1
2024-02-11 10:30 150035110 Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 5 - 2 Zana Guzel, Osama Abaied Tyresöhallen
2024-03-01 11:00 150035109 Endre IF - IFK Haninge 3 - 6 Frida Lanzaro, Robin Goffe ICA Maxi Arena
2024-02-17 14:30 150035115 FBC Kungsholmen - Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK Johnn Wahlgren, Lars Sundlöf Rödabergshallen
2024-02-18 14:45 150035117 IFK Haninge - Nynäshamns IBK 5 - 3 Tommy Egman, Magnus Berg Lyckeby Sporthall
2024-03-16 12:30 150035116 Huddinge IBS (B) - Endre IF Marcus Rückert, Martin Claësson Fleminghallen A
2024-03-10 11:00 150035125 Värmdö IF (B) - IFK Haninge Rasmus Bergne, Agaton Östlund Värmdö sporthall
2024-03-10 13:30 150035126 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) Christian Berger, Lars Sundlöf Kvarnängshallen
2024-03-10 15:15 150035122 Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (B) Ulf Hedlund, Johan Eklund Tyresöhallen
2024-03-24 10:30 150035121 Endre IF - FBC Kungsholmen Melvin Åkerblom, Stefan Claesson ICA MAXI ARENA
2024-02-09 18:30 150035130 IFK Haninge - Tungelsta IF 2 - 0 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2024-03-15 18:45 150035129 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (B) Stefan Asplund, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2024-03-16 16:00 150035127 Tyresö Trollbäcken IBK (B)/Sköndals IK - Endre IF Simon Lundberg, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2024-03-17 17:15 150035128 FBC Kungsholmen - Nynäshamns IBK Henrik Nilsson, Linus Warrenstein Grimstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (B) 14 13 0 1 100-25 75 39
2. IFK Haninge 14 11 1 2 67-30 37 34
3. Älvsjö AIK IBF (B) 15 9 1 5 84-55 29 28
4. Tyresö Trollbäcken IBK (B)/ Sköndals IK 13 7 1 5 60-44 16 22
5. Endre IF 13 6 0 7 59-55 4 18
6. Huddinge IBS (B) 13 6 0 7 56-71 -15 18
7. Nynäshamns IBK 14 3 2 9 35-62 -27 11
8. Tungelsta IF 16 3 1 12 38-76 -38 10
9. FBC Kungsholmen 12 1 0 11 33-114 -81 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis