Pantamera Junior Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 10:00 150029001 Rotebro IS IBK (C) - Vaxholms IBF 9 - 5 Fadi Saffo, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-09-22 11:30 150029003 IK Frej Täby IBK (B) - Vallentuna IBK 1 - 8 Per Ove Åman, Per Sundvall Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-09-22 12:00 150029004 Rosersbergs IK - Täby FC (C) 3 - 7 Lars Sundlöf, Jan-Olov Cederholm Rosershallen
2018-09-28 19:30 150029008 Vallentuna IBK - Grimsta AIK (A) 7 - 6 Per Sundvall, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2018-09-29 16:00 150029010 Vaxholms IBF - Arlanda IBK 4 - 11 Martin Svensson, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-30 12:15 150029006 Stäkets IF - Rosersbergs IK 7 - 6 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2018-09-30 17:30 150029007 Täby FC (C) - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 1 Martin Svensson, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2018-10-05 19:00 150029014 IK Frej Täby IBK (B) - Stäkets IF 10 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-07 13:15 150029013 Grimsta AIK (A) - Täby FC (C) 8 - 4 Per Ove Åman, Oskar Mattsson Väsby skolan
2018-10-22 21:15 150029012 Rotebro IS IBK (C) - Vallentuna IBK 1 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-10-12 19:30 150029019 Vallentuna IBK - Arlanda IBK 2 - 5 Alexander Hellström, Osama Abaied Hammarbackens Sporthall
2018-10-14 11:45 150029017 Stäkets IF - Grimsta AIK (A) 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Mattias Nordlund Kallhälls sporthall
2018-10-15 19:30 150029018 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK (C) 8 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Mario Mallengren Grindtorpshallen
2018-10-26 20:15 150029024 IK Frej Täby IBK (B) - Rosersbergs IK 10 - 0 Mario Mallengren, Fredrik Berglund Sonesson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-27 13:45 150029021 Arlanda IBK - Täby FC (C) 11 - 5 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Ekilla Sporthall
2018-10-27 16:15 150029022 Rotebro IS IBK (C) - Stäkets IF 5 - 0 Mario Mallengren, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2018-10-28 18:00 150029025 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 2 - 12 Roger Nyström, Ulf Jonsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-20 12:30 150029026 Rosersbergs IK - Grimsta AIK (A) 5 - 8 Fredrik Nensén, Lars Samuelsson Rosershallen
2018-11-04 10:00 150029029 Täby FC (C) - Vaxholms IBF 13 - 3 Per Sundvall, Mikael Wiklund Grindtorpshallen
2019-01-26 09:00 150029028 Stäkets IF - Arlanda IBK 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Kallhälls sporthall
2018-11-08 19:30 150029033 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Väsby skolan
2018-11-10 14:00 150029032 Rotebro IS IBK (C) - Rosersbergs IK 5 - 10 Ida Nedin, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2018-11-11 18:00 150029035 Vaxholms IBF - Stäkets IF 10 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-12 19:00 150029036 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) 4 - 4 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-11-17 16:00 150029040 Täby FC (C) - Vallentuna IBK 1 - 8 Roger Nyström, Aldin Imamovic Grindtorpshallen
2018-11-17 18:30 150029037 Rosersbergs IK - Arlanda IBK 3 - 4 Ken Johansson, Alexander Potapeiko Rosershallen
2018-11-23 19:30 150029043 Vallentuna IBK - Stäkets IF 9 - 4 Lars Reuterhagen, Daniel Skantze Hammarbackens Sporthall
2018-11-24 14:30 150029042 Rotebro IS IBK (C) - Grimsta AIK (A) 3 - 4 Roger Nyström, Magnus Westerberg Rotebrohallen (Nya)
2018-11-24 16:00 150029041 Arlanda IBK - IK Frej Täby IBK (B) 3 - 6 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2018-11-24 18:30 150029045 Vaxholms IBF - Rosersbergs IK 8 - 2 Ken Johansson, Ulf Jonsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-30 19:00 150029047 IK Frej Täby IBK (B) - Vaxholms IBF 8 - 5 Jan Lingemark, Daniel Karlsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-02 12:00 150029050 Stäkets IF - Täby FC (C) 4 - 8 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Kallhälls sporthall
2018-12-06 19:30 150029046 Grimsta AIK (A) - Arlanda IBK 7 - 2 Jan Lingemark, Kerin Maclean Mitchell Väsby skolan
2018-12-14 19:30 150029053 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK 7 - 3 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2018-12-15 15:30 150029051 Arlanda IBK - Rotebro IS IBK (C) 13 - 2 Jonatan Svahn, Richard Jonsson Ekilla Sporthall
2018-12-16 15:30 150029055 Vaxholms IBF - Grimsta AIK (A) 2 - 14 Tobias Ekmark, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-06 11:15 150029057 Täby FC (C) - Rosersbergs IK 8 - 2 Magnus Johansson, Tim Sandström Grindtorpshallen
2019-01-06 14:30 150029060 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (C) 4 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-06 15:30 150029058 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK (B) 2 - 2 Roger Nyström, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2019-01-13 12:30 150029061 Arlanda IBK - Vaxholms IBF 11 - 0 Roland Nester, Valestany Eskander Ekilla Sporthall
2019-01-13 15:00 150029063 Grimsta AIK (A) - Vallentuna IBK 3 - 2 Kenny Ly, Wen-chung Tsai Väsby skolan
2019-01-13 20:00 150029064 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (C) 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Shabbir Ahmed Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-18 18:30 150029065 Rosersbergs IK - Stäkets IF 2 - 1 Daniel Karlsson, Kerin Maclean Mitchell Rosershallen
2019-01-25 19:30 150029069 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (C) 7 - 3 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Hammarbackens Sporthall
2019-01-27 13:30 150029067 Stäkets IF - IK Frej Täby IBK (B) 3 - 14 Mario Mallengren, Tobias Jansson Kallhälls sporthall
2019-01-27 18:30 150029068 Täby FC (C) - Grimsta AIK (A) 3 - 2 Johan Hessing, Jakob Nima Grindtorpshallen
2019-02-02 13:30 150029071 Arlanda IBK - Vallentuna IBK 5 - 5 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2019-02-02 16:30 150029073 Grimsta AIK (A) - Stäkets IF 16 - 0 Ken Johansson, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-02-03 13:15 150029072 Rotebro IS IBK (C) - Täby FC (C) 2 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Rotebrohallen (Nya)
2019-02-08 19:30 150029080 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 10 - 3 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2019-02-09 15:45 150029079 Täby FC (C) - Arlanda IBK 3 - 10 Lucas Werelius, Can Asal Grindtorpshallen
2019-02-10 11:15 150029078 Stäkets IF - Rotebro IS IBK (C) 5 - 3 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Kallhälls sporthall
2019-03-17 11:00 150029076 Rosersbergs IK - IK Frej Täby IBK (B) 5 - 4 Dawan Mofak, Jesper Rygert Rosershallen
2019-02-16 16:00 150029081 Arlanda IBK - Stäkets IF 10 - 9 Jonatan Svahn, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2019-02-16 16:30 150029085 Vaxholms IBF - Täby FC (C) 2 - 4 Roger Nyström, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-17 15:00 150029083 Grimsta AIK (A) - Rosersbergs IK 15 - 2 Thomas Andersson, Vince Faso Väsby skolan
2019-02-21 19:45 150029086 IK Frej Täby IBK (B) - Grimsta AIK (A) 0 - 1 Ken Johansson, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-03-02 10:30 150029087 Rosersbergs IK - Rotebro IS IBK (C) 4 - 16 Ken Johansson, Jan Lingemark Rosershallen
2019-03-06 19:45 150029089 Stäkets IF - Vaxholms IBF 8 - 4 Arne Brovig, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2019-02-23 17:00 150029091 Arlanda IBK - Rosersbergs IK 10 - 6 Jan Lingemark, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-03-01 19:30 150029093 Vallentuna IBK - Täby FC (C) 9 - 7 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2019-03-03 13:30 150029092 Rotebro IS IBK (C) - IK Frej Täby IBK (B) 2 - 5 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Rotebrohallen (Nya)
2019-03-09 13:45 150029098 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF 3 - 3 Anders Haag, Rikard Söderlund Rosershallen
2019-03-09 14:30 150029097 IK Frej Täby IBK (B) - Arlanda IBK 1 - 7 Johan Engvall, Daniel Karlsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-10 12:15 150029100 Stäkets IF - Vallentuna IBK 2 - 12 Jakob Nima, Ricky Bagge Kallhälls sporthall
2019-03-10 13:45 150029096 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (C) 8 - 8 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-03-16 16:30 150029105 Vaxholms IBF - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 1 Magnus Westerberg, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-17 09:00 150029102 Täby FC (C) - Stäkets IF 15 - 3 Roger Nyström, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2019-03-17 11:15 150029101 Arlanda IBK - Grimsta AIK (A) 1 - 4 Jonatan Svahn, Mattias Nordlund Ekilla Sporthall
2019-03-23 11:15 150029107 Grimsta AIK (A) - Vaxholms IBF 12 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Väsby skolan
2019-03-23 12:30 150029109 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK 6 - 10 Lars Reuterhagen, Fabian Fahimi Rosershallen
2019-03-24 15:00 150029106 Rotebro IS IBK (C) - Arlanda IBK 7 - 6 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grimsta AIK (A) 16 13 1 2 119-51 68 40
2. Vallentuna IBK 16 12 2 2 115-54 61 38
3. Arlanda IBK 16 11 1 4 114-66 48 34
4. Täby FC (C) 16 9 2 5 97-74 23 29
5. IK Frej Täby IBK (B) 16 6 3 7 74-63 11 21
6. Rotebro IS IBK (C) 16 4 4 8 77-90 -13 16
7. Vaxholms IBF 16 3 2 11 65-129 -64 11
8. Rosersbergs IK 16 3 1 12 62-123 -61 10
9. Stäkets IF 16 3 0 13 60-133 -73 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 11:00 150028004 Duvbo IK - Djurgårdens IF IBS (A) 11 - 2 Mario Mallengren, Oskar Mattsson Löthallen
2018-12-09 14:00 150028003 AIK IBF (B) - Sundbybergs IK 5 - 1 Osama Abaied, Sezgin Youmer Tallbackaskolan
2019-03-24 15:30 150028005 Mariebergs SK - Hässelby SK IBK (B) 6 - 9 Åsa Gustavsson, Sezgin Youmer Grimstahallen
2018-09-29 14:15 150028008 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 3 - 11 Wen-chung Tsai, Ricky Bagge Hallonbergshallen
2018-09-29 15:15 150028007 Djurgårdens IF IBS (A) - AIK IBF (B) 4 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Engelbrektshallen
2019-03-08 20:15 150028006 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK 6 - 5 Jakob Nima, Johan Nima Hässelbyhallen
2018-10-06 13:30 150028012 Rotebro IS IBK (D) - Sundbybergs IK 3 - 3 Johan Engvall, Oskar Sevefjord Sollentuna sim och sporthall
2018-10-06 16:00 150028013 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS (A) 7 - 1 Tony Verho, Oscar Olsson Berglund Sjöstadshallen
2018-10-07 12:00 150028015 Duvbo IK - Mariebergs SK 8 - 2 Sampo Friberg, Tony Verho Löthallen
2019-02-20 19:10 150028014 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 5 Jan Lingemark, Erik Hellgren Ulriksdalshallen
2018-10-13 13:00 150028016 Mariebergs SK - AIK IBF (B) 5 - 6 Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2018-10-13 17:30 150028018 Djurgårdens IF IBS (A) - Rotebro IS IBK (D) 2 - 3 Robert Milerud, Erik Hellgren Engelbrektshallen
2018-10-14 12:00 150028019 Sundbybergs IK - Ekerö IK (B) 1 - 9 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Hallonbergshallen
2018-10-20 16:00 150028017 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF 4 - 6 Ken Johansson, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-10-27 14:45 150028022 Rotebro IS IBK (D) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Mario Mallengren, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2018-10-28 12:15 150028024 AIK IBF (B) - Duvbo IK 4 - 3 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Ulriksdalshallen
2018-11-17 18:45 150028023 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK 3 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Jakob Nima Sjöstadshallen
2019-03-17 17:15 150028021 Ekerö IK (B) - Djurgårdens IF IBS (A) 14 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tappströms Bollhall
2018-10-20 16:30 150028027 Mariebergs SK - Rotebro IS IBK (D) 2 - 5 Mats Järnmark, Elin Holm Stora Mossen 1
2018-11-04 11:00 150028026 Duvbo IK - Hammarby IF IBF 7 - 7 Jan Lingemark, Ricky Bagge Löthallen
2018-11-04 15:00 150028028 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (B) 3 - 5 Osama Abaied, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2018-11-10 10:15 150028033 Hammarby IF IBF - AIK IBF (B) 3 - 3 Christian Ljunggren, Johannes Ekenberg Sjöstadshallen
2018-11-10 15:30 150028032 Rotebro IS IBK (D) - Duvbo IK 3 - 2 Robert Milerud, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2018-11-10 17:15 150028031 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK 7 - 3 Roland Nester, Jonas Edström Mälaröhallen
2018-11-17 13:15 150028040 Djurgårdens IF IBS (A) - Sundbybergs IK 7 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Engelbrektshallen
2018-11-17 16:30 150028037 Duvbo IK - Ekerö IK (B) 6 - 5 Daniel Karlsson, Osama Abaied Hallonbergshallen
2018-11-18 14:00 150028036 AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (D) 4 - 4 Mario Mallengren, Nicklas Sundgren Tallbackaskolan
2018-11-24 11:45 150028041 Ekerö IK (B) - AIK IBF (B) 0 - 5 Andreas Bengtsson, Jonas Edström Mälaröhallen
2018-11-24 13:45 150028043 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 7 Mario Mallengren, Stefano Bianque Hallonbergshallen
2018-11-25 13:15 150028042 Rotebro IS IBK (D) - Hammarby IF IBF 4 - 4 Amanda Törner, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2018-12-01 15:00 150028050 Hässelby SK IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (A) 10 - 7 Lars Sundlöf, Erik Hellgren Riddersvik
2018-12-01 16:00 150028049 Mariebergs SK - Sundbybergs IK 5 - 4 Kerin Maclean Mitchell, Rikard Söderlund Stora Mossen 1
2018-12-01 17:15 150028046 Hammarby IF IBF - Ekerö IK (B) 8 - 8 Karl-Johan Leijon, Valestany Eskander Sjöstadshallen
2018-12-15 13:30 150028053 Sundbybergs IK - Duvbo IK 2 - 12 Lars Reuterhagen, Oscar Olsson Berglund Hallonbergshallen
2018-12-15 15:30 150028052 Djurgårdens IF IBS (A) - Mariebergs SK 4 - 4 Tony Verho, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2018-12-15 17:00 150028051 Ekerö IK (B) - Rotebro IS IBK (D) 7 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2019-01-05 12:15 150028058 Sundbybergs IK - AIK IBF (B) 6 - 8 Christian Ljunggren, William Albrecht Hallonbergshallen
2019-01-06 11:30 150028057 Djurgårdens IF IBS (A) - Duvbo IK 2 - 3 Amanda Törner, Lars Sundlöf Engelbrektshallen
2019-01-06 12:00 150028056 Hässelby SK IBK (B) - Mariebergs SK 5 - 5 Jan Lingemark, Kerin Maclean Mitchell Hässelbyhallen
2019-01-12 18:15 150028063 Hammarby IF IBF - Sundbybergs IK 9 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sjöstadshallen
2019-01-13 11:15 150028065 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (B) 13 - 4 Jan Lingemark, Daniel Karlsson Löthallen
2019-01-13 14:30 150028064 AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (A) 5 - 6 Kari Malmros, Jakob Nima Ulriksdalshallen
2019-01-26 12:00 150028069 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK (D) 3 - 10 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hallonbergshallen
2019-01-26 14:00 150028067 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (B) 3 - 3 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-01-26 17:00 150028068 Djurgårdens IF IBS (A) - Hammarby IF IBF 7 - 8 Valestany Eskander, Sezgin Youmer Engelbrektshallen
2019-01-26 19:30 150028066 Mariebergs SK - Duvbo IK 5 - 5 Aldin Imamovic, Rikard Söderlund Stora Mossen 1
2019-02-02 11:30 150028073 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 1 - 10 Kent Kastell, Tony Verho Sjöstadshallen
2019-02-02 17:30 150028071 Ekerö IK (B) - Sundbybergs IK 11 - 2 Kevin Neemé, Christian Neemé Mälaröhallen
2019-02-03 14:45 150028072 Rotebro IS IBK (D) - Djurgårdens IF IBS (A) 3 - 9 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Rotebrohallen (Nya)
2019-02-03 15:15 150028074 AIK IBF (B) - Mariebergs SK 2 - 8 Julius Olesen, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2019-02-08 20:15 150028078 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (D) 4 - 3 Johan Hessing, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-02-09 16:15 150028077 Mariebergs SK - Hammarby IF IBF 7 - 6 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Stora Mossen 1
2019-02-10 11:30 150028079 Djurgårdens IF IBS (A) - Ekerö IK (B) 4 - 4 Alexander Hellström, Jakob Nima Engelbrektshallen
2019-02-10 13:00 150028076 Duvbo IK - AIK IBF (B) 3 - 4 Tony Verho, Arash Sohrevardi Löthallen
2018-12-08 09:45 150028081 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 5 Christian Ljunggren, William Albrecht Mälaröhallen
2019-02-16 17:45 150028083 Hammarby IF IBF - Duvbo IK 6 - 4 Mauricio Castillo, Erik Hellgren Sjöstadshallen
2019-02-17 14:15 150028082 Rotebro IS IBK (D) - Mariebergs SK 4 - 1 Ulf Jonsson, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-02-24 11:00 150028087 Duvbo IK - Rotebro IS IBK (D) 9 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Löthallen
2019-03-09 17:30 150028088 Mariebergs SK - Ekerö IK (B) 3 - 11 Mario Mallengren, Johan Nima Stora Mossen 1
2019-03-24 17:00 150028086 AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF 3 - 2 Lars Sundlöf, Mikael Ferneback Ulriksdalshallen
2019-01-12 16:30 150028091 Ekerö IK (B) - Duvbo IK 5 - 2 Magnus Johansson, Tim Sandström Mälaröhallen
2019-02-16 16:15 150028093 Sundbybergs IK - Djurgårdens IF IBS (A) 3 - 4 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Brotorpshallen
2019-03-03 15:00 150028092 Rotebro IS IBK (D) - AIK IBF (B) 1 - 8 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Rotebrohallen (Nya)
2019-02-17 15:30 150028097 AIK IBF (B) - Ekerö IK (B) 4 - 4 Lars Reuterhagen, Amanda Törner Ulriksdalshallen
2019-03-09 15:15 150028096 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK (D) 1 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Sjöstadshallen
2019-03-10 18:30 150028100 Hässelby SK IBK (B) - Sundbybergs IK 5 - 8 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hässelbyhallen
2019-03-16 15:00 150028103 Sundbybergs IK - Mariebergs SK 4 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Hallonbergshallen
2019-03-16 15:45 150028101 Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF 7 - 0 Johan Engvall, Mats Andersson Mälaröhallen
2019-03-16 19:00 150028102 Djurgårdens IF IBS (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 6 Johan Eklund, Rikard Söderlund Engelbrektshallen
2019-03-23 13:15 150028110 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBS (A) 4 - 9 Mats Andersson, Hampus Viking Stora Mossen 1
2019-03-23 16:30 150028106 Rotebro IS IBK (D) - Ekerö IK (B) 0 - 16 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-03-24 11:15 150028109 Duvbo IK - Sundbybergs IK 6 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Löthallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK (B) 16 11 3 2 121-57 64 36
2. AIK IBF (B) 16 10 4 2 76-58 18 34
3. Duvbo IK 16 8 2 6 99-65 34 26
4. Hässelby SK IBK (B) 16 7 2 7 90-92 -2 23
5. Hammarby IF IBF 16 6 4 6 82-82 0 22
6. Rotebro IS IBK (D) 16 6 3 7 61-79 -18 21
7. Djurgårdens IF IBS (A) 16 6 2 8 84-96 -12 20
8. Mariebergs SK 16 4 4 8 70-92 -22 16
9. Sundbybergs IK 16 1 2 13 54-116 -62 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 17:00 150014002 Farsta IBK (C) - Ingarö IF (D) 1 - 3 Aldin Imamovic, Daniel Karlsson Farstahallen 1
2018-09-23 15:30 150014004 Tungelsta IF (C) - Älta IF 12 - 13 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Tungelsta Sporthall
2018-09-29 12:45 150014009 Ingarö IF (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 3 Mario Mallengren, Alexander Sommensjö Ingarö Sporthall
2018-09-30 15:15 150014008 Salems IF (C) - Farsta IBK (C) 3 - 6 Erik Nyman, Håkan Taxén Skogsängshallen
2018-10-06 09:15 150014013 Farsta IBK (C) - Älta IF 7 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2018-10-06 15:00 150014015 Tungelsta IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tungelsta Sporthall
2018-10-07 11:30 150014012 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Salems IF (C) 2 - 1 Magnus Berg, Marco Svenström Tyresöhallen
2018-10-13 18:30 150014018 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 6 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Järla Sporthall
2018-10-27 15:45 150014023 Farsta IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 4 Johannes Ekenberg, Ida Nedin Farstahallen 3
2018-10-21 20:00 150014027 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Daniel Karlsson Ormingehallen
2018-11-03 11:00 150014030 Salems IF (C) - Ingarö IF (D) 2 - 4 Marko Maikkunen, Jonas Jatko Skogsängshallen
2018-11-03 13:00 150014026 Tungelsta IF (C) - Farsta IBK (C) 5 - 5 Magnus Vilhelm Eriksson, Fredrik Bousset Torvalla Träningshall
2018-11-10 13:30 150014034 Ingarö IF (D) - Älta IF 13 - 5 Johan Hessing, Stefano Bianque Ingarö Sporthall
2018-11-11 18:00 150014032 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tungelsta IF (C) 6 - 6 William Albrecht, Håkan Taxén Tyresöhallen
2018-11-17 18:30 150014040 Älta IF - Salems IF (C) 7 - 2 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Järla Sporthall
2018-11-24 12:15 150014044 Ingarö IF (D) - Nacka Wallenstam IBK (B) 11 - 3 Aldin Imamovic, Jakob Nima Ingarö Sporthall
2018-11-25 13:30 150014042 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (C) 3 - 3 Jonas Jatko, Fredrik Bousset Strandhallen - Tyresö
2018-12-01 16:30 150014048 Tungelsta IF (C) - Ingarö IF (D) 4 - 8 Kari Malmros, Kent Kastell Tungelsta Sporthall
2018-12-09 18:15 150014049 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF (C) 12 - 4 Jonas Holm, Elin Holm Ormingehallen
2018-12-15 18:30 150014052 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 11 Kenny Ly, Tim Sandström Järla Sporthall
2018-12-16 16:30 150014053 Salems IF (C) - Tungelsta IF (C) 4 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Skogsängshallen
2019-01-05 11:00 150014059 Ingarö IF (D) - Farsta IBK (C) 6 - 6 Martin Johansson, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2019-01-20 18:00 150014057 Älta IF - Tungelsta IF (C) 7 - 7 Fredrik Hallenberg, Valestany Eskander Järla Sporthall
2019-01-12 16:45 150014063 Farsta IBK (C) - Salems IF (C) 7 - 2 William Albrecht, Alexander Hellström Farstahallen 1
2019-01-13 12:30 150014062 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (D) 2 - 16 Aldin Imamovic, Alexander Hellström Tyresöhallen
2019-01-26 18:00 150014068 Älta IF - Farsta IBK (C) 6 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Järla Sporthall
2019-01-27 10:45 150014066 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF (C) 10 - 2 Felix Fernström, Mats Andersson Ormingehallen
2019-02-01 19:00 150014069 Salems IF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 4 Johan Hessing, Jonas Jatko Skogsängshallen
2019-02-03 13:15 150014072 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF 5 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tyresöhallen
2019-02-10 16:45 150014077 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK (C) 4 - 6 Roland Nester, Felix Fernström Ormingehallen
2019-02-16 14:15 150014084 Ingarö IF (D) - Salems IF (C) 21 - 6 Tony Verho, Lars Samuelsson Ingarö Sporthall
2019-02-16 16:00 150014083 Farsta IBK (C) - Tungelsta IF (C) 6 - 2 Lars Sundlöf, Alexander Hellström Farstahallen 1
2019-02-17 12:15 150014082 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 5 Anders Asp, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2019-02-23 10:30 150014087 Tungelsta IF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 3 Martin Åkesson, Osama Abaied Tungelsta Sporthall
2019-02-23 13:00 150014090 Älta IF - Ingarö IF (D) 5 - 10 Emilia Tuomela, Kerin Maclean Mitchell Järla Sporthall
2019-03-02 11:00 150014093 Salems IF (C) - Älta IF 7 - 3 Daniel Enkulla, Mikael Ferneback Skogsängshallen
2019-03-09 15:45 150014096 Farsta IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 3
2019-03-10 16:00 150014099 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF (D) 5 - 5 Kari Malmros, Felix Fernström Ormingehallen
2019-03-16 14:30 150014104 Ingarö IF (D) - Tungelsta IF (C) 14 - 1 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ingarö Sporthall
2019-03-17 12:15 150014103 Salems IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 9 John Awabdeh, Christian Hamnström Skogsängshallen
2019-03-22 19:30 150014110 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF 20 - 1 Martin Johansson, Aldin Imamovic Ormingehallen
2019-03-24 15:45 150014109 Tungelsta IF (C) - Salems IF (C) 11 - 9 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (D) 12 10 2 0 120-43 77 32
2. Farsta IBK (C) 12 7 3 2 61-42 19 24
3. Nacka Wallenstam IBK (B) 12 7 2 3 93-58 35 23
4. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 12 4 3 5 50-68 -18 15
5. Tungelsta IF (C) 12 3 3 6 66-90 -24 12
6. Älta IF 12 2 1 9 64-107 -43 7
7. Salems IF (C) 12 2 0 10 49-95 -46 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 10:00 150031002 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - IK Tomtberga 2 - 3 Emilia Tuomela, Alexander Hellström Strandhallen - Tyresö
2018-09-22 11:30 150031004 Vendelsö IK (C) - Huddinge IBS (C) 4 - 4 Erik Nyman, Anders Asp Lyckeby Sporthall
2018-09-22 15:30 150031005 Ingarö IF (C) - Salems IF (B) 5 - 7 Petra Dynesius, Ida Nedin Ingarö Sporthall
2018-09-29 16:45 150031009 IK Tomtberga - Fullersta IBK 3 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Kvarnbergshallen
2018-09-30 12:15 150031007 Huddinge IBS (C) - Högdalens AIS 3 - 8 Abbe Lami, Jakob Nima Tomtbergahallen
2018-09-30 18:15 150031006 Salems IF (B) - Vendelsö IK (C) 1 - 3 Håkan Taxén, Alexander Hellström Skogsängshallen
2018-10-06 13:15 150031011 FBI Tullinge (B) - IK Tomtberga 4 - 3 Oscar Olsson Berglund, Daniel Karlsson Malmsjö Sporthall
2018-10-06 14:30 150031014 Högdalens AIS - Salems IF (B) 8 - 0 Magnus Berg, Marco Svenström Högdalshallen
2018-10-07 13:00 150031013 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Huddinge IBS (C) 7 - 2 Magnus Berg, Marco Svenström Tyresöhallen
2018-10-07 16:45 150031015 Vendelsö IK (C) - Ingarö IF (C) 5 - 2 Robin Berger, Osama Abaied Torvalla Sporthall
2018-10-13 14:00 150031016 Ingarö IF (C) - Högdalens AIS 2 - 3 Johannes Ekenberg, Alexander Potapeiko Ingarö Sporthall
2018-10-13 17:15 150031018 Huddinge IBS (C) - Fullersta IBK 5 - 9 Aarre Hietanen, Stefano Bianque Tomtbergahallen
2018-10-14 15:45 150031017 Salems IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 3 Martin Johansson, Joacim Hansson Skogsängshallen
2018-10-27 13:30 150031024 Högdalens AIS - Vendelsö IK (C) 6 - 4 Kari Malmros, Christian Hamnström Högdalshallen
2018-10-27 19:15 150031021 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (C) 4 - 2 Didrik Axen, Gustav Frank Tullingehallen
2018-10-28 10:00 150031023 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Ingarö IF (C) 0 - 3 Kari Malmros, Fredrik Berglund Sonesson Tyresöhallen
2018-10-28 17:00 150031022 Fullersta IBK - Salems IF (B) 11 - 3 Roland Nester, Jakob Nima Stuvstahallen
2018-11-03 11:45 150031027 Ingarö IF (C) - Fullersta IBK 4 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Ingarö Sporthall
2018-11-03 12:30 150031028 Salems IF (B) - FBI Tullinge (B) 7 - 2 Marko Maikkunen, Jonas Jatko Skogsängshallen
2018-11-03 13:00 150031026 Vendelsö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 8 Kari Malmros, Mikael Wiklund Torvalla Sporthall
2018-10-21 19:15 150031031 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (C) 2 - 6 Karl-Johan Leijon, Gustav Frank Tullingehallen
2018-11-10 15:15 150031034 IK Tomtberga - Huddinge IBS (C) 13 - 6 Kim Svedberg, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2018-11-11 09:30 150031033 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Högdalens AIS 3 - 12 Jonas Holm, Elin Holm Tyresöhallen
2018-11-11 17:45 150031032 Fullersta IBK - Vendelsö IK (C) 1 - 8 Johannes Ekenberg, Arne Brovig Stuvstahallen
2018-11-17 13:15 150031036 Högdalens AIS - Fullersta IBK 6 - 6 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Högdalshallen
2018-11-18 16:30 150031039 Salems IF (B) - IK Tomtberga 2 - 6 Johan Larsson, Sebastian Öhman Skogsängshallen
2018-11-18 18:30 150031037 Vendelsö IK (C) - FBI Tullinge (B) 3 - 6 Kari Malmros, Oskar Sevefjord Torvalla Sporthall
2018-11-24 16:30 150031044 IK Tomtberga - Ingarö IF (C) 8 - 4 Tony Verho, Oscar Olsson Berglund Kvarnbergshallen
2018-11-24 17:45 150031041 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS 1 - 5 Tim Sandström, Fredrik Landin Tullingehallen
2018-11-24 18:00 150031042 Fullersta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 5 Tony Verho, Elis Erbing Kvarnbergshallen
2018-12-02 11:30 150031046 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Rasmus Jansson, Jonas Holm Tyresöhallen
2018-12-02 16:00 150031048 Vendelsö IK (C) - IK Tomtberga 4 - 8 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Torvalla Sporthall
2018-12-02 17:30 150031050 Salems IF (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 5 Fadi Saffo, Kari Malmros Skogsängshallen
2018-12-15 16:45 150031052 Huddinge IBS (C) - Ingarö IF (C) 2 - 8 Mikael Wiklund, Jakob Nima Tomtbergahallen
2019-01-18 20:15 150031051 FBI Tullinge (B) - Fullersta IBK 3 - 5 Aarre Hietanen, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2019-01-29 20:40 150031054 IK Tomtberga - Högdalens AIS 4 - 4 Magnus Berg, Marco Svenström Kvarnbergshallen
2019-01-05 17:30 150031057 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK (C) 8 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Lars Sundlöf Tomtbergahallen
2019-01-06 12:00 150031056 Salems IF (B) - Ingarö IF (C) 5 - 7 Kenny Ly, Rasmus Jansson Skogsängshallen
2019-02-16 16:40 150031059 IK Tomtberga - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 5 William Albrecht, Alexander Rosén Tomtbergahallen
2019-01-12 14:00 150031064 Högdalens AIS - Huddinge IBS (C) 8 - 3 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Högdalshallen
2019-01-12 16:00 150031062 Fullersta IBK - IK Tomtberga 3 - 6 Sezgin Youmer, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2019-01-13 16:00 150031065 Vendelsö IK (C) - Salems IF (B) 2 - 10 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Torvalla Sporthall
2019-01-26 13:15 150031066 Ingarö IF (C) - Vendelsö IK (C) 7 - 7 Fredrik Hallenberg, Tony Verho Ingarö Sporthall
2019-01-26 14:30 150031067 Salems IF (B) - Högdalens AIS 4 - 5 Magnus Berg, Marco Svenström Skogsängshallen
2019-01-26 15:15 150031070 IK Tomtberga - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Kvarnbergshallen
2019-01-26 17:30 150031068 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 7 - 6 Mats Andersson, Osama Abaied Tomtbergahallen
2019-02-02 13:15 150031074 Högdalens AIS - Ingarö IF (C) 2 - 1 Daniel Enkulla, Didrik Axen Högdalshallen
2019-02-03 14:45 150031073 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Salems IF (B) 4 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tyresöhallen
2019-02-03 16:00 150031072 Fullersta IBK - Huddinge IBS (C) 4 - 7 Daniel Karlsson, Oscar Olsson Berglund Stuvstahallen
2019-02-09 12:15 150031077 Ingarö IF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 3 Fredrik Hallenberg, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2019-02-09 17:30 150031079 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge (B) 2 - 4 Shabbir Ahmed, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2019-02-10 12:15 150031076 Vendelsö IK (C) - Högdalens AIS 3 - 3 Daniel Karlsson, Fredrik Bousset Torvalla Sporthall
2019-02-10 16:15 150031078 Salems IF (B) - Fullersta IBK 7 - 5 Didrik Axen, Wilmer Axén Skogsängshallen
2019-02-16 14:45 150031081 FBI Tullinge (B) - Salems IF (B) 5 - 9 Didrik Axen, Daniel Karlsson Tullingehallen
2019-02-16 17:45 150031082 Fullersta IBK - Ingarö IF (C) 1 - 9 Theodore Hurtig, Daniel Karlsson Kvarnbergshallen
2019-02-17 09:30 150031083 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Vendelsö IK (C) 2 - 4 Martin Johansson, Christian Högberg Tyresöhallen
2019-02-23 14:00 150031086 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 9 - 1 Johan Hessing, Jakob Nima Farstahallen 3
2019-02-23 15:00 150031088 Ingarö IF (C) - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Kent Kastell, Christian Hamnström Ingarö Sporthall
2019-02-24 13:45 150031087 Vendelsö IK (C) - Fullersta IBK 4 - 3 William Albrecht, Fredrik Bousset Torvalla Sporthall
2019-03-04 19:00 150031090 Huddinge IBS (C) - IK Tomtberga 2 - 5 Emilia Tuomela, Elin Holm Tomtbergahallen
2019-01-27 20:45 150031091 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (C) 5 - 5 Marco Svenström, Alexander Potapeiko Tullingehallen
2019-03-02 15:00 150031092 Fullersta IBK - Högdalens AIS 3 - 5 Jonas Jatko, Tobias Jansson Kvarnbergshallen
2019-03-03 10:30 150031094 IK Tomtberga - Salems IF (B) 9 - 10 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Kvarnbergshallen
2019-03-09 13:45 150031099 Ingarö IF (C) - IK Tomtberga 1 - 6 Tony Verho, Oscar Olsson Berglund Ingarö Sporthall
2019-03-10 10:45 150031096 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Fullersta IBK 8 - 3 Anders Westerberg, Stefano Bianque Tyresöhallen
2019-03-10 11:30 150031097 Högdalens AIS - FBI Tullinge (B) 6 - 2 Karl-Johan Leijon, Aldin Imamovic Högdalshallen
2019-03-16 16:00 150031101 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 2 Aldin Imamovic, Martin Claësson Tullingehallen
2019-03-17 12:00 150031104 IK Tomtberga - Vendelsö IK (C) 4 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-03-17 14:00 150031102 Huddinge IBS (C) - Salems IF (B) 11 - 16 Tony Verho, Zana Guzel Tomtbergahallen
2019-03-23 14:30 150031108 Högdalens AIS - IK Tomtberga 3 - 2 Lars Sundlöf, Aldin Imamovic Högdalshallen
2019-03-23 18:00 150031110 Ingarö IF (C) - Huddinge IBS (C) 12 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ingarö Sporthall
2019-03-24 17:00 150031106 Fullersta IBK - FBI Tullinge (B) 5 - 6 Stefano Bianque, Daniel Karlsson Stuvstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS 16 13 3 0 93-42 51 42
2. IK Tomtberga 16 10 2 4 91-59 32 32
3. Ingarö IF (C) 16 9 1 6 81-62 19 28
4. Salems IF (B) 16 7 3 6 93-91 2 24
5. FBI Tullinge (B) 16 6 2 8 60-75 -15 20
6. Vendelsö IK (C) 16 5 4 7 65-78 -13 19
7. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 16 3 5 8 62-75 -13 14
8. Fullersta IBK 16 4 2 10 70-89 -19 14
9. Huddinge IBS (C) 16 3 2 11 73-117 -44 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis