Pantamera Junior Division 3 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:15 150029004 Arlanda IBK - Sigtuna IF IBK 10 - 1 Anders Haag, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2019-09-21 10:15 150029001 Vallentuna IBK (B) - Järfälla IBK (B) 5 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hammarbackens Sporthall
2019-09-21 14:15 150029002 Täby FC (B) - Töjnan IBK 7 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Sabina Åström K-Rauta Arena
2019-09-22 15:00 150029006 AIK IBF (C) - Rotebro IS IBK (C) 7 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ulriksdalshallen
2019-09-22 19:00 150029005 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK (B) 9 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
2019-09-28 17:30 150029007 Rotebro IS IBK (C) - Åkersberga IBF (B) 9 - 2 Jonatan Svahn, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2019-09-29 16:45 150029010 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 4 - 7 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2019-09-29 20:30 150029012 Järfälla IBK (B) - AIK IBF (C) 5 - 7 Kevin Neemé, Christian Neemé Viksjö Sporthall
2019-10-06 16:30 150029008 Väsby AIK (B) - Arlanda IBK 3 - 9 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-12-07 15:00 150029011 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 10 William Albrecht, Magnus Johansson Edsbergshallen
2019-10-04 20:30 150029013 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF 6 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hammarbackens Sporthall
2019-10-05 18:15 150029017 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (C) 4 - 4 Ken Johansson, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A
2019-10-06 10:15 150029014 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 9 - 4 Fredrik Hallenberg, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-06 12:30 150029016 Arlanda IBK - Rotebro IS IBK (C) 8 - 5 Tobias Jansson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2019-10-06 17:00 150029018 Töjnan IBK - Järfälla IBK (B) 6 - 6 Erik Palmertz, Kevin Neemé Arena Satelliten
2019-10-13 14:30 150029021 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) 5 - 6 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Väsby skolan
2019-10-13 15:15 150029019 AIK IBF (C) - Arlanda IBK 1 - 11 Ricky Bagge, Mario Mallengren Tallbackaskolan
2019-10-13 16:15 150029024 Järfälla IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Anton Fritshammar, Julius Olesen Viksjö Sporthall
2019-10-13 17:00 150029023 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 6 - 6 Sabina Åström, Martin Mårtensson Vaxholm innebandyhallen
2019-10-13 17:30 150029022 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 8 Richard Jonsson, Anders Haag Prästängshallen
2019-10-19 18:00 150029025 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B) 5 - 4 Magnus Westerberg, Björn Söderström Hammarbackens Sporthall
2019-10-20 12:30 150029028 Arlanda IBK - Åkersberga IBF (B) 12 - 3 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Ekilla Sporthall
2019-10-20 14:15 150029030 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Lars Sundlöf, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
2019-10-20 16:00 150029029 Vaxholms IBF - Järfälla IBK (B) 8 - 10 Per Sundvall, Anton Fritshammar Vaxholm innebandyhallen
2019-10-20 19:00 150029026 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (C) 7 - 3 Jonatan Svahn, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-26 16:45 150029033 Rotebro IS IBK (C) - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-10-27 11:30 150029032 AIK IBF (C) - Täby FC (B) 2 - 8 Amanda Törner, Bjarne Hekkelstrand Ulriksdalshallen
2019-10-27 15:30 150029034 Väsby AIK (B) - Töjnan IBK 1 - 2 Ken Johansson, Fadi Saffo Väsby skolan
2019-10-27 16:00 150029035 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 9 - 6 Anders Haag, Martin Mårtensson Prästängshallen
2019-10-27 17:00 150029036 Järfälla IBK (B) - Arlanda IBK 2 - 11 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
2019-11-02 10:00 150029037 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF (C) 7 - 5 Lars Reuterhagen, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2019-11-02 12:00 150029038 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Björn Söderström, Sabina Åström K-Rauta Arena
2019-11-03 11:00 150029042 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (C) 4 - 6 Åsa Gustavsson, Sezgin Youmer Arena Satelliten
2019-11-03 14:30 150029041 Vaxholms IBF - Väsby AIK (B) 3 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vaxholm innebandyhallen
2020-01-24 19:15 150029040 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (B) 6 - 9 Niklas Forsman, Fadi Saffo Prästängshallen
2019-11-06 20:30 150029046 Rotebro IS IBK (C) - Vaxholms IBF 12 - 7 Robert Lindén Säfström, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2019-11-08 19:15 150029043 Arlanda IBK - Täby FC (B) 6 - 4 Jonatan Svahn, Anton Fritshammar Ekilla Sporthall
2019-11-10 13:30 150029047 Väsby AIK (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 11 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Väsby skolan
2019-11-10 16:30 150029044 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Niklas Forsman, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 18:00 150029045 AIK IBF (C) - Töjnan IBK 4 - 1 Ken Johansson, Anton Fritshammar Ulriksdalshallen
2019-11-16 17:45 150029053 Vaxholms IBF - AIK IBF (C) 1 - 6 Jan Lingemark, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2019-11-17 13:15 150029052 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (C) 3 - 4 Fredrik Nensén, Zana Guzel Prästängshallen
2019-11-17 14:00 150029054 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
2019-11-17 14:30 150029051 Väsby AIK (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 2 Lars Sundlöf, Jan Lingemark Väsby skolan
2020-01-05 14:00 150029049 Vallentuna IBK (B) - Arlanda IBK 5 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hammarbackens Sporthall
2019-11-23 18:00 150029057 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 1 - 9 Oskar Mattsson, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2019-11-24 12:30 150029056 Arlanda IBK - Töjnan IBK 6 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Ekilla Sporthall
2019-11-24 13:45 150029059 Rotebro IS IBK (C) - Väsby AIK (B) 2 - 3 Åsa Gustavsson, Johnn Wahlgren Rotebrohallen (Nya)
2019-11-24 18:30 150029058 AIK IBF (C) - Sigtuna IF IBK 10 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Julius Olesen Ulriksdalshallen
2019-11-24 20:00 150029060 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 1 - 6 Robert Milerud, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2019-11-30 18:45 150029061 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 7 - 7 Anders Asp, Therese Jensen Hammarbackens Sporthall
2019-12-01 14:45 150029064 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 6 - 7 Åsa Gustavsson, Richard Jonsson Prästängshallen
2019-12-01 15:30 150029063 Väsby AIK (B) - AIK IBF (C) 4 - 2 Jonatan Svahn, Sabina Åström Väsby skolan
2019-12-01 18:15 150029065 Vaxholms IBF - Arlanda IBK 2 - 10 Lars Samuelsson, Alexander Hellström Vaxholm innebandyhallen
2019-12-02 20:30 150029062 Rotebro IS IBK (C) - Järfälla IBK (B) 7 - 3 Sadjad Nima, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-12-14 10:30 150029067 Rotebro IS IBK (C) - AIK IBF (C) 6 - 3 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 12:45 150029068 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF (B) 10 - 6 Fabian Fahimi, Aarre Hietanen Väsby skolan
2019-12-15 14:45 150029071 Töjnan IBK - Täby FC (B) 3 - 12 Patrik Larsson, Martin Eriksson Arena Satelliten
2019-12-19 20:05 150029069 Sigtuna IF IBK - Arlanda IBK 3 - 14 Alexander Löfgren, Sezgin Youmer Prästängshallen
2020-01-15 18:45 150029072 Järfälla IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 6 - 8 Alexander Hellström, Jonatan Svahn Viksjö Sporthall
2020-01-10 19:15 150029076 Arlanda IBK - Väsby AIK (B) 5 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2020-01-11 16:45 150029073 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK 4 - 4 Jan Lingemark, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2020-01-12 13:30 150029078 AIK IBF (C) - Järfälla IBK (B) 1 - 7 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Ulriksdalshallen
2020-01-12 16:00 150029074 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 11 - 2 Fadi Saffo, Ken Johansson K-Rauta Arena
2020-01-12 18:00 150029077 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) 3 - 2 Jakob Iskander, Sam Varahram Åkersberga Sporthall A
2020-01-19 14:15 150029082 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 10 - 8 Daniel Bjerdahl, Anders Haag Prästängshallen
2020-01-19 17:00 150029080 Rotebro IS IBK (C) - Arlanda IBK 3 - 4 Johan Nima, Sam Varahram Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 17:30 150029083 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (B) 5 - 5 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Vaxholm innebandyhallen
2020-01-19 18:00 150029079 AIK IBF (C) - Åkersberga IBF (B) 8 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Aldin Imamovic Ulriksdalshallen
2020-01-19 18:00 150029084 Järfälla IBK (B) - Töjnan IBK 2 - 4 Imtiaz Karim, Peter Lassfolk Viksjö Sporthall
2020-01-24 19:15 150029088 Arlanda IBK - AIK IBF (C) 6 - 3 Robert Lindén Säfström, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2020-01-25 17:15 150029085 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK WO (5 - 0) Hammarbackens Sporthall
2020-01-25 17:30 150029086 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) 6 - 4 Anders Asp, Therese Jensen K-Rauta Arena
2020-01-26 13:00 150029090 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 6 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Arena Satelliten
2020-01-26 15:45 150029089 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 3 Per Sundvall, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 14:15 150029091 Åkersberga IBF (B) - Arlanda IBK 5 - 6 Björn Söderström, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 14:30 150029094 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 3 Lars Sundlöf, Imtiaz Karim Väsby skolan
2020-02-02 15:15 150029093 Rotebro IS IBK (C) - Täby FC (B) 7 - 1 Sabina Åström, Kevin Neemé Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 15:45 150029095 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 14 - 5 Johan Engvall, Jan Lingemark Prästängshallen
2020-02-02 17:30 150029096 Järfälla IBK (B) - Vaxholms IBF 14 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Viksjö Sporthall
2020-01-18 16:30 150029101 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 8 - 7 Jan Lingemark, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2020-02-07 20:00 150029097 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) 6 - 4 Anton Fritshammar, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2020-02-08 17:30 150029098 Täby FC (B) - AIK IBF (C) 11 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg K-Rauta Arena
2020-02-09 13:15 150029102 Töjnan IBK - Väsby AIK (B) 5 - 12 Lars Samuelsson, Ida Sandberg Rotebrohallen (Nya)
2020-02-11 19:30 150029100 Arlanda IBK - Järfälla IBK (B) 7 - 2 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2020-02-15 15:00 150029106 Rotebro IS IBK (C) - Töjnan IBK 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2020-02-16 13:00 150029107 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF 8 - 2 Jonatan Svahn, Imtiaz Karim Väsby skolan
2020-02-16 15:30 150029105 AIK IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 5 - 7 Mauricio Castillo, Linus Warrenstein Tallbackaskolan
2020-02-16 18:30 150029104 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 4 - 11 Petra Dynesius, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 19:00 150029108 Järfälla IBK (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 6 Totte Hallgren, William Wetterud Viksjö Sporthall
2020-02-11 19:40 150029114 Töjnan IBK - AIK IBF (C) 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Arena Satelliten
2020-02-20 20:00 150029110 Täby FC (B) - Arlanda IBK 9 - 7 Ida Sandberg, Sabina Åström Grindtorpshallen
2020-02-20 20:05 150029112 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (B) 3 - 3 Noel Akdemir, Alexander Löfgren Prästängshallen
2020-02-22 16:45 150029109 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 5 Stefano Bianque, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2020-02-23 17:15 150029113 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (C) 7 - 2 Roland Nester, Niklas Forsman Vaxholm innebandyhallen
2020-02-28 19:15 150029116 Arlanda IBK - Vallentuna IBK (B) 7 - 8 Alexander Löfgren, Noel Akdemir Ekilla Sporthall
2020-03-01 11:15 150029120 Järfälla IBK (B) - Väsby AIK (B) 3 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Viksjö Sporthall
2020-03-01 14:45 150029118 AIK IBF (C) - Vaxholms IBF 9 - 7 William Albrecht, Julius Olesen Tallbackaskolan
2020-03-02 20:15 150029119 Rotebro IS IBK (C) - Sigtuna IF IBK 11 - 4 Imtiaz Karim, Johnn Wahlgren Rotebrohallen (Nya)
2020-03-07 18:30 150029117 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK WO (5 - 0) Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-03-06 19:30 150029124 Sigtuna IF IBK - AIK IBF (C) 8 - 6 Kevin Neemé, Alexander Hellström Prästängshallen
2020-03-07 16:00 150029122 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) Sabina Åström, Fredrik Hallenberg K-Rauta Arena
2020-03-08 14:15 150029126 Töjnan IBK - Arlanda IBK OW (0 - 5) Arena Satelliten
2020-03-08 15:00 150029123 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK (C) 16 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Christian Högberg Väsby skolan
2020-03-08 17:15 150029125 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 5 - 9 Mario Mallengren, Jouni Kekkonen Vaxholm innebandyhallen
150029127 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B)
150029129 Arlanda IBK - Vaxholms IBF
150029130 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK
150029131 AIK IBF (C) - Väsby AIK (B)
150029132 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (C)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 19 16 1 2 149-67 82 49
2. Täby FC (B) 18 14 1 3 137-78 59 43
3. Vallentuna IBK (B) 19 13 4 2 114-83 31 43
4. Rotebro IS IBK (C) 19 10 0 9 101-94 7 30
5. Väsby AIK (B) 19 9 1 9 98-87 11 28
6. AIK IBF (C) 19 8 1 10 90-105 -15 25
7. Åkersberga IBF (B) 19 7 1 11 83-117 -34 22
8. Sigtuna IF IBK 19 6 2 11 108-139 -31 20
9. Järfälla IBK (B) 18 5 2 11 91-100 -9 17
10. Töjnan IBK 20 4 3 13 72-121 -49 15
11. Vaxholms IBF 19 3 2 14 90-142 -52 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 09:30 150028002 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK / Sundbybergs IK 7 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Hässelbyhallen
2019-09-21 10:30 150028006 Mariebergs SK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 14 Shabbir Ahmed, Anton Fritshammar Stora Mossen 1
2019-09-21 15:30 150028001 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF (C) 7 - 5 Håkan Taxén, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2019-09-21 16:15 150028004 Ekerö IK - Täby FC (C) 2 - 2 Anders Westerberg, Sezgin Youmer Mälaröhallen
2019-09-28 10:00 150028008 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 4 - 3 Petra Dynesius, Johan Nima Sjöstadshallen
2019-09-28 11:00 150028012 Tungelsta IF (C) - Mariebergs SK 12 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall
2019-09-29 13:15 150028011 Duvbo IK / Sundbybergs IK - Djurgårdens IF IBS 4 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Löthallen
2019-10-05 12:30 150028016 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 7 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Mälaröhallen
2019-10-06 13:00 150028018 Duvbo IK / Sundbybergs IK - Tungelsta IF (C) 5 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Löthallen
2019-10-06 20:30 150028014 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 1 - 6 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-10-12 13:15 150028021 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 10 - 4 Magnus Eriksson, Kerin Maclean Mitchell Sjöstadshallen
2019-10-12 16:00 150028019 Mariebergs SK - Ekerö IK 2 - 8 Robert Milerud, William Albrecht Stora Mossen 1
2019-10-13 19:15 150028022 Täby FC (C) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Mauricio Castillo, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-20 12:15 150028030 Duvbo IK / Sundbybergs IK - Täby FC (C) 2 - 6 Niklas Forsman, Mario Mallengren Löthallen
2019-10-20 17:00 150028026 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 8 - 9 Alexander Hellström, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2019-10-20 18:00 150028025 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF 6 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Hjorthagshallen
2019-10-26 11:30 150028034 Hammarby IF IBF - Duvbo IK / Sundbybergs IK 13 - 1 Ken Johansson, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2019-10-26 16:00 150028036 Tungelsta IF (C) - Ekerö IK 5 - 5 Daniel Bäckner, Petra Dynesius Tungelsta Sporthall
2019-10-27 15:00 150028032 Mariebergs SK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 10 Per Sundvall, Roger Nyström Stora Mossen 1
2019-10-27 16:30 150028033 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tyresöhallen
2019-11-02 13:30 150028040 Täby FC (C) - Tungelsta IF (C) 9 - 5 Björn Söderström, Sabina Åström K-Rauta Arena
2019-12-08 11:30 150028042 Duvbo IK / Sundbybergs IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 10 Rikard Söderlund, Johan Nima Löthallen
2020-01-18 18:00 150028037 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK 8 - 3 Lars Sundlöf, Johan Engvall Hjorthagshallen
2019-11-09 14:30 150028047 Hammarby IF IBF - Täby FC (C) 6 - 6 Osama Abaied, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2019-11-24 12:00 150028045 Mariebergs SK - Duvbo IK / Sundbybergs IK 0 - 7 Alexander Löfgren, Mats Andersson Stora Mossen 1
2019-12-14 17:15 150028043 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) 2 - 4 Per Sundvall, Sezgin Youmer Mälaröhallen
2019-11-16 12:30 150028051 Hammarby IF IBF - Tungelsta IF (C) 4 - 6 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Sjöstadshallen
2019-11-16 15:15 150028049 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK 2 - 1 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hjorthagshallen
2019-11-17 19:15 150028052 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 7 Zana Guzel, Sabina Åström K-Rauta Arena
2019-11-23 12:00 150028060 Tungelsta IF (C) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 2 Alexander Löfgren, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall
2019-11-23 14:30 150028056 Ekerö IK - Duvbo IK / Sundbybergs IK 6 - 3 Oscar Olsson Berglund, Niklas Forsman Mälaröhallen
2019-11-23 15:00 150028058 Mariebergs SK - Täby FC (C) 3 - 8 Tony Verho, Sampo Friberg Stora Mossen 1
2019-11-24 15:15 150028059 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF 5 - 3 Kevin Helly, Michael Hillblom Strandhallen - Tyresö
2019-11-30 17:45 150028061 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK (B) 4 - 5 Roland Nester, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2019-11-30 19:00 150028063 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK 12 - 3 Imtiaz Karim, Thomas Gjutarenäfve Sjöstadshallen
2019-12-01 12:00 150028062 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tungelsta IF (C) 5 - 7 Kevin Helly, Johan Nima Tyresöhallen
2019-12-14 15:45 150028072 Tungelsta IF (C) - Djurgårdens IF IBS 4 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Tungelsta Sporthall
2019-12-15 13:00 150028071 Duvbo IK / Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 13 Sezgin Youmer, Johan Nima Löthallen
2019-12-15 16:30 150028069 Täby FC (C) - Ekerö IK 8 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima K-Rauta Arena
2019-12-15 17:30 150028067 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Mariebergs SK 6 - 3 Daniel Mårtensson, Stefano Bianque Tyresöhallen
2020-01-11 12:45 150028076 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 3 - 5 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Mälaröhallen
2020-01-11 14:00 150028078 Mariebergs SK - Tungelsta IF (C) 0 - 13 Robert Milerud, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2020-01-11 18:00 150028073 Djurgårdens IF IBS - Duvbo IK / Sundbybergs IK 8 - 3 Johnny Mikael Claesson, Alexander Löfgren Hjorthagshallen
2020-01-18 16:00 150028084 Tungelsta IF (C) - Duvbo IK / Sundbybergs IK 7 - 4 Daniel Mårtensson, Niclas Woxmark Tungelsta Sporthall
2020-01-19 09:00 150028082 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 3 Lars Reuterhagen, Åsa Gustavsson K-Rauta Arena
2020-01-19 18:15 150028080 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ekerö IK 5 - 1 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tyresöhallen
2020-01-24 21:00 150028088 Ekerö IK - Mariebergs SK 8 - 2 Sadjad Nima, Alexander Hellström Tappströms Bollhall
2020-01-25 17:45 150028085 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (C) 10 - 7 Johan Engvall, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-01-26 19:30 150028086 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF 5 - 8 Petra Dynesius, Håkan Taxén Hässelbyhallen
2020-02-02 13:30 150028093 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 6 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tyresöhallen
2020-02-02 17:30 150028094 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 6 - 5 Sam Varahram, Johan Nima Sjöstadshallen
2020-02-02 18:15 150028095 Täby FC (C) - Duvbo IK / Sundbybergs IK 8 - 2 Aarre Hietanen, William Albrecht K-Rauta Arena
2020-02-08 14:30 150028100 Ekerö IK - Tungelsta IF (C) 11 - 9 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen
2020-02-09 11:30 150028102 Duvbo IK / Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 2 - 10 Alexander Löfgren, Ken Johansson Löthallen
2020-02-09 12:30 150028098 Hässelby SK IBK (B) - Mariebergs SK 12 - 4 Ricky Bagge, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2020-02-15 18:30 150028097 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 7 Alexander Hellström, Daniel Bäckner Vintervikshallen
2020-02-16 10:30 150028106 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Duvbo IK / Sundbybergs IK 6 - 3 Sezgin Youmer, Kenny Ly Tyresöhallen
2020-02-16 12:15 150028108 Tungelsta IF (C) - Täby FC (C) 5 - 7 Jonas Jatko, Alexander Löfgren Tungelsta Sporthall
2020-02-16 18:45 150028105 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBS 2 - 26 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Grimstahallen
2020-02-22 11:30 150028110 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 5 - 2 Imtiaz Karim, Sezgin Youmer Hässelbyhallen
2020-02-22 11:45 150028112 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF 9 - 7 Kevin Helly, Sabina Åström K-Rauta Arena
2020-03-10 20:30 150028114 Duvbo IK / Sundbybergs IK - Mariebergs SK 7 - 4 Imtiaz Karim, Johannes Ekenberg Löthallen
2020-02-29 12:00 150028120 Tungelsta IF (C) - Hammarby IF IBF 6 - 5 Alexander Löfgren, Alexander Hellström Tungelsta Sporthall
2020-02-29 15:00 150028116 Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS 3 - 5 Hampus Viking, Alexander Löfgren Mälaröhallen
2020-03-01 10:45 150028119 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (C) 2 - 4 Kevin Helly, Alexander Hellström Tyresöhallen
2020-03-07 14:45 150028123 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 5 Johan Nima, Sam Varahram Sjöstadshallen
2020-03-07 17:30 150028124 Täby FC (C) - Mariebergs SK 15 - 5 Sabina Åström, Fredrik Hallenberg K-Rauta Arena
2020-03-08 13:00 150028126 Duvbo IK / Sundbybergs IK - Ekerö IK 6 - 3 Mauricio Castillo, Mario Mallengren Löthallen
2020-03-08 17:00 150028122 Hässelby SK IBK (B) - Tungelsta IF (C) 9 - 5 Martin Mårtensson, Robert Milerud Hässelbyhallen
150028127 Hässelby SK IBK (B) - Djurgårdens IF IBS
150028131 Mariebergs SK - Hammarby IF IBF
2020-01-26 12:30 150028132 Tungelsta IF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 7 Mikael Ferneback, Ida Sandberg Tungelsta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (C) 16 12 2 2 107-68 39 38
2. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 16 12 1 3 106-72 34 37
3. Djurgårdens IF IBS 15 11 0 4 107-61 46 33
4. Hammarby IF IBF 15 8 1 6 100-69 31 25
5. Hässelby SK IBK (B) 15 8 0 7 94-82 12 24
6. Tungelsta IF (C) 16 7 1 8 105-91 14 22
7. Ekerö IK 16 4 3 9 69-74 -5 15
8. Duvbo IK / Sundbybergs IK 16 4 0 12 61-114 -53 12
9. Mariebergs SK 15 0 0 15 48-166 -118 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-22 09:30 150014006 Värmdö IF - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Ida Nedin, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-09-22 13:30 150014005 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - FBI Tullinge (B) 1 - 1 Jouni Kekkonen, Kevin Neemé Tyresöhallen
2019-09-29 19:30 150014009 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sickla IF 21 - 0 Kari Malmros, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-11-23 16:30 150014007 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 7 - 4 Osama Abaied, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-10-02 19:15 150014014 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Ingarö Sporthall
2019-10-05 18:30 150014015 Sickla IF - FBI Tullinge (B) 1 - 17 Alexander Rosén, Anthon Rosén Järla Sporthall
2019-10-06 10:00 150014017 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Värmdö IF 7 - 4 Mauricio Castillo, Zana Guzel Tyresöhallen
2019-10-12 16:30 150014020 Vendelsö IK (B) - Sickla IF 15 - 1 Håkan Taxén, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2019-10-13 15:15 150014022 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 5 Daniel Karlsson, Erik Nyman Ormingehallen
2019-11-23 19:15 150014021 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (B) 1 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Tullingehallen
2019-10-19 15:30 150014025 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge (B) 4 - 4 William Albrecht, Åsa Gustavsson Tomtbergahallen
2019-10-19 18:00 150014026 Ingarö IF (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Kevin Helly, Zana Guzel Ingarö Sporthall
2019-10-19 18:15 150014027 Sickla IF - Värmdö IF 3 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Järla Sporthall
2019-10-27 09:30 150014031 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Sickla IF 15 - 2 Roger Nyström, Per Sundvall Tyresöhallen
2019-10-27 12:15 150014032 Värmdö IF - Ingarö IF (B) 1 - 10 Mauricio Castillo, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-10-27 17:30 150014033 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (C) 14 - 2 Mauricio Castillo, Kim Svedberg Lyckeby Sporthall
2019-11-02 10:15 150014038 Ingarö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 10 - 3 Alexander Hellström, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2019-11-18 20:15 150014037 Huddinge IBS (C) - Värmdö IF 11 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2019-11-10 13:30 150014044 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Huddinge IBS (C) 4 - 3 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Tyresöhallen
2020-02-15 16:45 150014047 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 10 Daniel Bjerdahl, Tommy Egman Tullingehallen
2019-10-17 20:15 150014052 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Anton Fritshammar Myrsjöskolan
2019-11-16 16:15 150014050 Ingarö IF (B) - Sickla IF 13 - 3 Johan Engvall, Zana Guzel Ingarö Sporthall
2019-11-23 18:30 150014055 Sickla IF - Huddinge IBS (C) 1 - 16 Emilia Tuomela, Elin Holm Järla Sporthall
2019-11-24 15:45 150014059 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 6 Magnus Eriksson, Tobias Jansson Lyckeby Sporthall
2019-11-24 16:15 150014058 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 10 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2019-11-29 19:30 150014063 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF 4 - 4 Daniel Bjerdahl, Tobias Jansson Tullingehallen
2019-11-30 16:45 150014061 Huddinge IBS (C) - Ingarö IF (B) 4 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tomtbergahallen
2019-12-07 15:00 150014064 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 9 - 5 Aarre Hietanen, Daniel Kölborn Myrsjöskolan
2019-11-30 16:00 150014068 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 8 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Tullingehallen
2019-12-14 18:00 150014067 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF 13 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2020-01-11 18:30 150014075 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 19 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Järla Sporthall
2020-01-12 10:00 150014077 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Vendelsö IK (B) 4 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tyresöhallen
2020-01-18 17:45 150014081 FBI Tullinge (B) - Sickla IF 8 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Tullingehallen
2020-01-19 12:00 150014079 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 4 Johnny Mikael Claesson, Johan Hessing Värmdö sporthall
2020-01-19 12:00 150014082 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF (B) 3 - 9 Johan Nima, Sam Varahram Ormingehallen
2020-01-25 15:00 150014087 Sickla IF - Vendelsö IK (B) 4 - 5 Roland Nester, Björn Landin Järla Sporthall
2020-01-25 15:30 150014086 Ingarö IF (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 2 Alexander Hellström, Eskil Simonsen Ingarö Sporthall
2020-01-25 17:30 150014085 Huddinge IBS (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 9 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2020-01-31 19:30 150014094 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 8 Osama Abaied, Johan Nima Tullingehallen
2020-02-02 11:45 150014092 Värmdö IF - Sickla IF 6 - 4 Osama Abaied, Zana Guzel Värmdö sporthall
2020-02-02 19:00 150014093 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (B) 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Lyckeby Sporthall
2020-02-08 15:30 150014099 Sickla IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 10 Sadjad Nima, Johan Hessing Järla Sporthall
2020-02-08 16:30 150014097 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2020-02-08 18:30 150014098 Ingarö IF (B) - Värmdö IF 10 - 4 Kevin Helly, Mikael Ferneback Ingarö Sporthall
2020-02-16 14:15 150014105 Värmdö IF - Huddinge IBS (C) 4 - 5 Kevin Helly, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
2020-02-16 16:15 150014104 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Ingarö IF (B) 4 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2020-02-22 12:15 150014109 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 7 - 8 Shabbir Ahmed, Niclas Woxmark Tomtbergahallen
2020-02-23 10:30 150014112 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (B) 14 - 3 Kevin Helly, Felix Fernström Ormingehallen
150014115 Sickla IF - Ingarö IF (B) Ingarö Sporthall
2020-03-01 14:30 150014119 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 7 Magnus Johansson, Roland Nester Lyckeby Sporthall
2020-03-06 19:30 150014123 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 5 - 7 Sam Varahram, Johan Nima Tullingehallen
2020-03-07 14:30 150014121 Huddinge IBS (C) - Sickla IF 24 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2020-03-08 17:15 150014124 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF 12 - 2 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ormingehallen
150014127 Ingarö IF (B) - Huddinge IBS (C)
150014130 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B)
150014131 Värmdö IF - FBI Tullinge (B)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) 13 10 2 1 129-49 80 32
2. Ingarö IF (B) 12 9 2 1 86-35 51 29
3. Vendelsö IK (B) 14 7 1 6 89-58 31 22
4. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 13 6 3 4 74-67 7 21
5. Huddinge IBS (C) 13 5 3 5 99-68 31 18
6. FBI Tullinge (B) 13 4 3 6 66-75 -9 15
7. Värmdö IF 13 3 2 8 47-95 -48 11
8. Sickla IF 13 0 0 13 31-174 -143 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis