Pantamera Röd Medellätt (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 09:00 150316001 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 5 - 1 Linn Skotte, Ida Torbjörner Hägerneholmshallen
2019-09-28 11:00 150316006 Ingarö IF (B) - Högdalens AIS 4 - 2 Filip Öhman, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2019-09-29 12:15 150316005 Värmdö IF (A) - Örby IS 4 - 1 Can Asal, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-09-29 17:45 150316003 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Grimstahallen
2019-10-05 09:15 150316007 Högdalens AIS - Värmdö IF (A) 0 - 4 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Högdalshallen
2019-10-05 12:00 150316012 Hammarby IF IBF - Ingarö IF (B) 1 - 4 Didrik Axen, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2019-10-05 16:30 150316009 Älvsjö AIK IBF (B) - Ängby IF (B) 3 - 3 Rebecka Edin, Malva Sölvemark Sätrahallen
2019-10-06 17:15 150316010 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK 4 - 0 Sabina Åström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-12 13:45 150316014 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF (B) 0 - 6 Gustav Fohlstedt, Mario Mallengren Mälaröhallen
2019-10-13 09:30 150316013 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 1 Simon Fröberg, Max Hasselrot Hägerneholmshallen
2019-10-13 10:30 150316017 Värmdö IF (A) - Ingarö IF (B) 1 - 6 Johan Nima, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-10-13 15:00 150316015 Ängby IF (B) - Örby IS 4 - 0 Simon Righarts, Alexander Edehag Grimstahallen
2019-10-19 09:30 150316020 Högdalens AIS - Ängby IF (B) 4 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Högdalshallen
2019-10-19 11:00 150316024 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (A) 2 - 7 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Sjöstadshallen
2019-10-19 12:15 150316022 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (B) 2 - 5 Elise Lundin, Rebecka Edin Sätrahallen
2019-10-20 18:00 150316021 Örby IS - Ekerö IK 3 - 1 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Högdalshallen
2019-10-26 10:45 150316029 Åkersberga IBF (A) - Hammarby IF IBF 6 - 0 Tobias Jansson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-26 11:30 150316025 Täby FC (B) - Örby IS 17 - 0 Tim Svensson, Per Sundvall Hägerneholmshallen
2019-10-27 14:15 150316026 Ekerö IK - Högdalens AIS 1 - 12 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Mälaröhallen
2019-10-27 17:15 150316027 Ängby IF (B) - Ingarö IF (B) 4 - 1 Totte Hallgren, Robert Milerud Grimstahallen
2019-11-09 10:15 150316033 Högdalens AIS - Täby FC (B) 1 - 4 Malva Sölvemark, Kerin Maclean Mitchell Högdalshallen
2019-11-09 11:00 150316032 Ingarö IF (B) - Ekerö IK 3 - 1 Anton Zaitsev, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2019-11-09 15:00 150316035 Älvsjö AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 0 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Sätrahallen
2019-11-09 17:30 150316031 Värmdö IF (A) - Ängby IF (B) 0 - 1 Anna Mandelstam, Martin Johansson Värmdö sporthall
2019-11-15 20:00 150316038 Ekerö IK - Värmdö IF (A) 2 - 1 Alexander Löfgren, Noel Akdemir Tappströms Bollhall
2019-11-16 12:15 150316040 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF 13 - 2 Tommy Egman, Christian Berger Sätrahallen
2019-11-17 15:15 150316037 Täby FC (B) - Ingarö IF (B) 1 - 6 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2019-11-17 17:15 150316041 Åkersberga IBF (A) - Örby IS 4 - 0 Jakob Iskander, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 09:45 150316046 Högdalens AIS - Åkersberga IBF (A) 7 - 1 Daniel Bjerdahl, Christian Ljunggren Högdalshallen
2019-11-23 11:00 150316048 Hammarby IF IBF - Ängby IF (B) 0 - 10 Petra Dynesius, Kim Svedberg Sjöstadshallen
2019-11-23 14:15 150316047 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 4 Rebecka Edin, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2019-11-24 11:15 150316044 Värmdö IF (A) - Täby FC (B) 5 - 4 Johan Ståhl, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2019-11-29 19:00 150316052 Älvsjö AIK IBF (B) - Högdalens AIS 1 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sätrahallen
2019-11-29 20:00 150316050 Ekerö IK - Ängby IF (B) 3 - 3 Sadjad Nima, Johan Nima Tappströms Bollhall
2019-11-30 12:15 150316051 Örby IS - Hammarby IF IBF 8 - 1 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Högdalshallen
2019-12-01 17:45 150316053 Åkersberga IBF (A) - Ingarö IF (B) 4 - 6 Jakob Iskander, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-12-07 09:00 150316059 Högdalens AIS - Örby IS 8 - 1 Leif Karlsson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2019-12-07 11:00 150316058 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 4 Anton Zaitsev, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2019-12-07 13:45 150316057 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 3 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Värmdö sporthall
2019-12-07 14:00 150316060 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 1 - 7 Tommy Egman, Tuva Egman Sjöstadshallen
2019-12-08 12:45 150316055 Ängby IF (B) - Täby FC (B) 0 - 2 Isac Krona, Robin Lidmyr Grimstahallen
2019-12-14 09:00 150316061 Täby FC (B) - Ekerö IK 2 - 1 Oscar Uhlir, Andreas Beijer Hägerneholmshallen
2019-12-14 09:30 150316062 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF 4 - 0 Mattias Lönnborg, Per Sundvall Högdalshallen
2019-12-14 17:15 150316063 Örby IS - Ingarö IF (B) 4 - 7 Sadjad Nima, Johan Hessing Bandhagshallen
2019-12-15 11:30 150316064 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF (A) 6 - 0 Jouni Kekkonen, Zana Guzel Västertorpshallen
2020-01-11 10:15 150316070 Åkersberga IBF (A) - Ängby IF (B) 2 - 2 Niclas Andersson, Alexander Löfgren Åkersberga Sporthall A
2020-01-11 15:15 150316068 Örby IS - Värmdö IF (A) 0 - 8 Hampus Bergholm, Sebastian Ekdahl Farstahallen 3
2020-01-11 16:15 150316067 Högdalens AIS - Ingarö IF (B) 5 - 3 Kim Vulic, Tindra Henriksson Bandhagshallen
2020-01-12 10:00 150316072 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 0 - 10 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Sjöstadshallen
2020-01-18 18:30 150316075 Ängby IF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 0 - 3 Carl Theorén, Hugo Nilsson Stora Mossen 1
2020-01-25 12:45 150316078 Ingarö IF (B) - Hammarby IF IBF Adam Lindell, Filip Öhman Ingarö Sporthall
2020-02-02 10:30 150316077 Värmdö IF (A) - Högdalens AIS Värmdö sporthall
2020-03-28 10:00 150316074 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A) Mälaröhallen
2020-01-18 11:45 150316081 Örby IS - Ängby IF (B) 2 - 7 Christian Ljunggren, Mattias Nordlund Högdalshallen
2020-01-18 12:15 150316082 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK 2 - 2 Rebecka Edin, Jakob Jansson Kämpetorpshallen 2
2020-01-18 13:45 150316079 Ingarö IF (B) - Värmdö IF (A) 4 - 2 Anton Zaitsev, Åsa Gustavsson Ingarö Sporthall
2020-01-19 18:00 150316083 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) 2 - 3 Amanda Törner, Petra Dynesius Åkersberga Sporthall A
2020-01-25 20:00 150316086 Ekerö IK - Örby IS Ej offentliggjord, Alexander Löfgren Tappströms Bollhall
2020-01-26 10:15 150316085 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Hägerneholmshallen
2020-01-26 13:00 150316087 Ängby IF (B) - Högdalens AIS Elliot Karlsson, Marcus Höök Grimstahallen
2020-01-26 15:30 150316089 Värmdö IF (A) - Hammarby IF IBF Anton Zaitsev, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2020-02-01 11:00 150316094 Örby IS - Täby FC (B) Högdalshallen
2020-02-01 12:15 150316093 Högdalens AIS - Ekerö IK Högdalshallen
2020-02-01 13:30 150316092 Ingarö IF (B) - Ängby IF (B) Ingarö Sporthall
2020-02-01 16:15 150316096 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) Skanstullshallen
2020-02-08 09:00 150316097 Täby FC (B) - Högdalens AIS Hägerneholmshallen
2020-02-08 12:00 150316098 Ekerö IK - Ingarö IF (B) Mälaröhallen
2020-02-08 17:30 150316101 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 14:30 150316099 Ängby IF (B) - Värmdö IF (A) Grimstahallen
2020-02-15 12:30 150316105 Ingarö IF (B) - Täby FC (B) Ingarö Sporthall
2020-02-15 17:15 150316107 Örby IS - Åkersberga IBF (A) Bandhagshallen
2020-02-16 09:00 150316104 Värmdö IF (A) - Ekerö IK Värmdö sporthall
2020-02-16 18:00 150316108 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (B) Eriksdalshallen
2020-03-07 14:00 150316112 Älvsjö AIK IBF (B) - Örby IS Kämpetorpshallen 1
2020-03-08 12:00 150316111 Ängby IF (B) - Hammarby IF IBF Grimstahallen
2020-03-08 12:15 150316109 Täby FC (B) - Värmdö IF (A) Hägerneholmshallen
2020-03-08 14:30 150316113 Åkersberga IBF (A) - Högdalens AIS Åkersberga Sporthall A
2020-03-14 10:00 150316118 Ingarö IF (B) - Åkersberga IBF (A) Ingarö Sporthall
2020-03-14 13:00 150316120 Hammarby IF IBF - Örby IS Sjöstadshallen
2020-03-14 15:15 150316119 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF (B) Bandhagshallen
2020-03-15 13:15 150316115 Ängby IF (B) - Ekerö IK Grimstahallen
2020-03-21 12:00 150316124 Älvsjö AIK IBF (B) - Ingarö IF (B) Kämpetorpshallen 1
2020-03-21 14:30 150316122 Ekerö IK - Hammarby IF IBF Mälaröhallen
2020-03-21 14:45 150316125 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF (A) Skärgårdsstadshallen
2020-03-21 16:15 150316123 Örby IS - Högdalens AIS Bandhagshallen
2020-03-22 10:15 150316121 Täby FC (B) - Ängby IF (B) Hägerneholmshallen
2020-03-28 12:30 150316132 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS Sjöstadshallen
2020-03-28 12:45 150316130 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Värmdö sporthall
2020-03-29 14:00 150316127 Ekerö IK - Täby FC (B) Mälaröhallen
2020-03-29 17:15 150316131 Ingarö IF (B) - Örby IS Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 11 9 0 2 55-19 36 27
2. Ingarö IF (B) 11 9 0 2 51-29 22 27
3. Högdalens AIS 10 7 0 3 49-22 27 21
4. Ängby IF (B) 12 6 3 3 41-23 18 21
5. Älvsjö AIK IBF (B) 11 6 2 3 46-26 20 20
6. Värmdö IF (A) 11 5 0 6 34-29 5 15
7. Åkersberga IBF (A) 11 4 1 6 30-28 2 13
8. Ekerö IK 10 2 2 6 18-37 -19 8
9. Örby IS 11 2 0 9 20-65 -45 6
10. Hammarby IF IBF 10 0 0 10 8-74 -66 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 11:45 150319002 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) 4 - 0 Åsa Gustavsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-09-28 18:30 150319005 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 3 - 1 Richard Jonsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
2019-09-29 12:15 150319004 Jakobsbergs IBF - Vaxholms IBF 2 - 0 Madeleine Forslund, Linda Forslund Viksjö Sporthall
2019-09-29 13:45 150319001 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF (A) 12 - 1 William Wetterud, Roger Nyström Björkebyhallen
2019-11-30 15:15 150319006 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK 10 - 2 Imtiaz Karim, Richard Jonsson Hallonbergshallen
150319007 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK
150319009 Vaxholms IBF - IK Frej Täby IBK Innebandyhallen Vaxholm
2019-10-06 15:15 150319012 Ängby IF (A) - Sundbybergs IK 2 - 9 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2019-11-23 09:00 150319011 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Hägerneholmshallen
2019-12-15 12:15 150319008 Vallentuna IBK - Jakobsbergs IBF 4 - 5 Lars Samuelsson, Max Åstrand Hammarbackens Sporthall
150319015 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK
2019-10-12 09:30 150319014 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 6 - 0 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2019-10-13 16:15 150319017 Sigtuna IF IBK - Sundbybergs IK 1 - 4 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-11-17 14:45 150319018 Täby FC (A) - Ängby IF (A) 5 - 3 Tony Verho, Shabbir Ahmed Grimstahallen
2019-11-23 10:45 150319016 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK 2 - 1 Mats Järnmark, Sezgin Youmer Viksjö Sporthall
2019-10-19 14:00 150319021 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 5 - 0 Magnus Johnsson, Adam Sundbom Hammarbackens Sporthall
2019-10-19 14:30 150319022 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF OW (0 - 5) Innebandyhallen Vaxholm
2019-10-20 16:30 150319020 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK 1 - 5 Sebastian Johansson, Fredrik Hallenberg Silverdalshallen
2019-10-20 18:10 150319019 Sundbybergs IK - Jakobsbergs IBF 3 - 2 Leif Karlsson, Mats Järnmark Brotorpshallen
2020-03-21 12:15 150319024 Ängby IF (A) - Sigtuna IF IBK Stora Mossen 2
2019-10-26 09:00 150319030 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 2 - 1 Sadjad Nima, Per Sundvall Hägerneholmshallen
2019-10-26 15:45 150319027 IK Frej Täby IBK - Sundbybergs IK 7 - 1 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-26 17:30 150319025 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 9 - 1 Ricky Bagge, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-10-27 17:10 150319026 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK 6 - 4 Jonas Edström, Fabian Fahimi Åkersberga Sporthall A
2019-12-07 10:45 150319028 Jakobsbergs IBF - Sigtuna IF IBK 7 - 0 Magnus Johnsson, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2019-11-09 09:30 150319032 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) 1 - 8 Niclas Andersson, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2019-11-09 14:45 150319034 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 8 - 1 Roger Nyström, Åsa Gustavsson Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 18:15 150319036 Ängby IF (A) - Jakobsbergs IBF 2 - 3 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Grimstahallen
2019-11-10 19:00 150319031 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby IBK 2 - 4 Magnus Johnsson, Niklas Forsman Prästängshallen
2019-11-12 18:30 150319033 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Lars Reuterhagen, Peter Lassfolk Rotebrohallen (Nya)
2019-11-16 13:30 150319040 Vaxholms IBF - Ängby IF (A) 2 - 3 Jan Lingemark, Leif Karlsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-11-16 15:30 150319039 IK Frej Täby IBK - Jakobsbergs IBF 4 - 1 Imtiaz Karim, Magnus Berg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-11-16 17:15 150319042 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 6 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Hägerneholmshallen
2019-11-17 11:30 150319037 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK 8 - 2 Filip Lövenklint, Per Sundvall Björkebyhallen
2019-11-17 18:30 150319038 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Jakob Iskander, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 11:00 150319045 Sundbybergs IK - Täby FC (A) 5 - 11 Daniel Enkulla, Anton Fritshammar Brotorpshallen
2019-11-23 14:00 150319047 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 4 - 4 Ej offentliggjord, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2019-11-23 14:00 150319048 Ängby IF (A) - IK Frej Täby IBK 2 - 7 Mats Järnmark, Mattias Thomasson Riddersvik
2019-11-24 10:30 150319043 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF (B) 2 - 3 Alice Fritshammar, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2019-11-24 12:15 150319044 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 4 Johan Engvall, Mats Järnmark Prästängshallen
150319051 Vallentuna IBK - Ängby IF (A) Hammarbackens Sporthall
2019-11-30 17:00 150319049 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF 5 - 0 Åsa Gustavsson, William Wetterud Björkebyhallen
2019-11-30 18:15 150319050 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby IBK 1 - 3 Lars Reuterhagen, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-01 10:15 150319054 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Oscar Uhlir, Jonas Jatko Hägerneholmshallen
2019-12-01 17:00 150319052 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 1 - 3 Anton Zaitsev, Alexander Hellström Innebandyhallen Vaxholm
2019-12-07 11:30 150319058 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 6 - 2 Alexander Löfgren, Oskar Sevefjord Brotorpshallen
2019-12-07 13:15 150319055 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Oscar Uhlir, Andreas Beijer Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-12-08 11:15 150319056 Jakobsbergs IBF - Täby FC (A) 2 - 1 Filip Lövenklint, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2019-12-08 13:30 150319059 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 4 - 0 Imtiaz Karim, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2019-12-08 14:00 150319060 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (B) 2 - 5 Christian Ljunggren, Lars Sundlöf Grimstahallen
2019-12-14 14:30 150319062 Rotebro IS IBK - Ängby IF (A) 5 - 3 Imtiaz Karim, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-12-14 16:45 150319063 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK 4 - 1 Lars Reuterhagen, Anton Zaitsev Hammarbackens Sporthall
2019-12-15 13:00 150319061 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) 3 - 2 Alexander Hellström, Sam Varahram Björkebyhallen
2019-12-15 13:00 150319064 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2019-12-15 15:15 150319066 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK 1 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Hägerneholmshallen
2020-01-11 14:00 150319068 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 2 Jan Lingemark, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2020-01-11 14:30 150319067 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK 3 - 7 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Rotebrohallen (Nya)
2020-01-11 16:30 150319069 Vaxholms IBF - Jakobsbergs IBF 1 - 2 Lars Samuelsson, Roger Nyström Innebandyhallen Vaxholm
2020-01-12 09:00 150319071 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Theodore Idevall, Sam Varahram Hägerneholmshallen
2020-01-12 14:15 150319072 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 6 Wilmer Jonsson, Niclas Andersson Grimstahallen
150319077 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK Prästängshallen
2020-01-12 11:45 150319076 Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK 2 - 4 Mimma Spasic, Mario Mallengren Björkebyhallen
2020-01-18 12:45 150319075 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF 7 - 0 Jacob Appeltofft, Loke Astlin Strömberg Erikslundshallen
2020-01-18 16:30 150319073 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 1 - 1 Mats Järnmark, Alice Fritshammar Viksjö Sporthall
2020-02-01 11:15 150319078 Sundbybergs IK - Ängby IF (A) Hallonbergshallen
2020-01-17 18:15 150319081 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 6 - 1 Alexander Löfgren, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2020-01-18 10:00 150319079 Sundbybergs IK - Sigtuna IF IBK 2 - 4 Isak Ålenius, Elliot Karlsson Brotorpshallen
2020-01-18 14:45 150319080 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF 0 - 2 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 12:30 150319082 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 0 - 3 Johan Ståhl, Andreas Beijer Innebandyhallen Vaxholm
2020-01-19 13:00 150319084 Ängby IF (A) - Täby FC (A) 2 - 1 Martin Hjelmberg, Matilda Jennersjö Grimstahallen
2020-01-25 10:00 150319087 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK Björn Söderström, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-01-25 12:15 150319086 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK , Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2020-01-26 11:00 150319088 Jakobsbergs IBF - Sundbybergs IK Mats Järnmark, Alexander Löfgren Viksjö Sporthall
2020-01-26 13:45 150319085 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2020-01-26 15:30 150319089 Sigtuna IF IBK - Ängby IF (A) Magnus Westerberg, Roger Nyström Prästängshallen
2020-02-01 13:00 150319094 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF Hammarbackens Sporthall
2020-02-02 11:15 150319091 Sigtuna IF IBK - Jakobsbergs IBF Prästängshallen
2020-02-02 12:30 150319095 Vaxholms IBF - Täby FC (A) Innebandyhallen Vaxholm
2020-02-02 14:00 150319093 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) Rotebrohallen (Nya)
2020-03-14 12:30 150319092 Sundbybergs IK - IK Frej Täby IBK Brotorpshallen
2020-02-08 10:15 150319102 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Hägerneholmshallen
2020-02-08 12:15 150319099 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-09 13:15 150319098 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 14:30 150319097 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK Björkebyhallen
2020-02-09 14:30 150319100 Jakobsbergs IBF - Ängby IF (A) Viksjö Sporthall
2020-02-15 09:00 150319106 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 14:00 150319105 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF Brotorpshallen
2020-02-16 12:00 150319104 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) Prästängshallen
2020-02-16 15:00 150319108 Ängby IF (A) - Vaxholms IBF Grimstahallen
2020-03-01 10:00 150319103 Jakobsbergs IBF - IK Frej Täby IBK Viksjö Sporthall
2020-03-07 12:30 150319110 Åkersberga IBF (B) - Jakobsbergs IBF Skärgårdsstadshallen
2020-03-07 17:30 150319111 IK Frej Täby IBK - Ängby IF (A) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-03-08 13:30 150319112 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Innebandyhallen Vaxholm
2020-03-08 13:30 150319114 Täby FC (A) - Sundbybergs IK Hägerneholmshallen
2020-03-08 13:45 150319109 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK Björkebyhallen
2020-03-13 18:30 150319115 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF (B) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-03-14 10:30 150319119 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF Rotebrohallen (Nya)
2020-03-15 10:00 150319117 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) Prästängshallen
2020-03-15 12:00 150319120 Ängby IF (A) - Vallentuna IBK Grimstahallen
2020-03-15 13:00 150319116 Jakobsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF Viksjö Sporthall
2020-02-15 17:45 150319126 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF Hägerneholmshallen
2020-03-07 16:45 150319124 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK Innebandyhallen Vaxholm
2020-03-21 17:30 150319121 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK Björkebyhallen
2020-03-22 12:15 150319123 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK Hammarbackens Sporthall
2020-03-22 16:30 150319122 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (A) Åkersberga Sporthall A
2020-03-28 12:00 150319131 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK Hallonbergshallen
2020-03-28 14:15 150319128 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-03-29 10:30 150319127 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
2020-03-29 11:00 150319130 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF Prästängshallen
2020-03-29 17:30 150319132 Ängby IF (A) - Rotebro IS IBK Grimstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 12 10 1 1 62-12 50 31
2. IK Frej Täby IBK 10 9 0 1 44-17 27 27
3. Åkersberga IBF (B) 12 8 0 4 45-24 21 24
4. Jakobsbergs IBF 13 8 0 5 32-28 4 24
5. Täby FC (A) 13 6 1 6 38-37 1 19
6. Sundbybergs IK 12 6 0 6 51-54 -3 18
7. Vallentuna IBK 11 5 2 4 39-32 7 17
8. Rotebro IS IBK 11 3 0 8 26-47 -21 9
9. Sigtuna IF IBK 10 2 1 7 16-37 -21 7
10. Ängby IF (A) 10 2 0 8 21-55 -34 6
11. Vaxholms IBF 12 1 1 10 16-47 -31 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 10:15 150317005 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 7 Linn Skotte, Ida Torbjörner Hägerneholmshallen
2019-09-29 11:00 150317001 Huddinge IK - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 1 Gustav Frank, Rebecka Edin Kvarnbergshallen
2019-09-29 12:45 150317003 Tumba GOIF - Vendelsö IK 4 - 3 Sam Varahram, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2019-10-05 13:00 150317008 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 2 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2019-10-06 16:30 150317011 Värmdö IF (B) - Huddinge IK 2 - 2 Martin Johansson, Adam Lönnborg Värmdö sporthall
2019-11-16 13:15 150317007 Djurö-Vindö IF - Täby FC (C) 5 - 3 Liam Kronkvist, Noah Hulin Djurö Sporthall
2019-10-12 12:00 150317015 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 0 My Källström Lyly, Heimo Lyly Storvretens Sporthall
2019-10-13 09:15 150317018 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 5 Johan Nima, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-10-13 11:00 150317013 Huddinge IK - Vendelsö IK 2 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2019-10-13 11:15 150317016 Nacka Wallenstam IBK - Djurö-Vindö IF 6 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ormingehallen
2019-10-19 13:30 150317024 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (C) 2 - 1 Elise Lundin, Rebecka Edin Sätrahallen
2019-10-19 15:15 150317020 Djurö-Vindö IF - Tumba GOIF 3 - 5 Carl Brorsson, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2019-10-20 16:15 150317023 Vendelsö IK - Värmdö IF (B) 3 - 6 Mario Mallengren, Åsa Gustavsson Lyckeby Sporthall
2019-10-26 14:00 150317029 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 6 Hanna Woxmark, Alva Olson Lyckeby Sporthall
2019-10-26 16:30 150317028 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (C) 4 - 1 Malva Sölvemark, Max Sjöberg Ormingehallen
2019-10-27 14:00 150317025 Huddinge IK - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2019-11-09 10:30 150317031 Täby FC (C) - Tumba GOIF 5 - 0 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hägerneholmshallen
2019-11-09 11:30 150317034 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF (B) 0 - 7 Shabbir Ahmed, Magnus Vilhelm Eriksson Strandhallen - Tyresö
2019-11-09 16:30 150317033 Djurö-Vindö IF - Huddinge IK 2 - 2 Noah Hulin, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2019-11-10 14:30 150317036 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 1 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Myrsjöskolan
2019-11-16 10:30 150317039 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK 8 - 0 Shabbir Ahmed, Roland Nester Storvretens Sporthall
2019-11-16 15:00 150317041 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2020-03-14 11:00 150317042 Värmdö IF (B) - Djurö-Vindö IF Värmdö sporthall
2019-11-23 13:30 150317046 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK 1 - 2 Noah Hulin, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2019-11-23 15:00 150317048 Älvsjö AIK IBF (A) - Tumba GOIF 3 - 3 Jonathan Wallén Brobäck, Elias Englund Sätrahallen
2019-11-24 14:00 150317044 Täby FC (C) - Huddinge IK 2 - 1 Jacob Appeltofft, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
2019-10-18 19:00 150317049 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 1 Sam Varahram, Johan Nima Kvarnbergshallen
2019-11-30 15:30 150317051 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 4 Lisa Dahl, Daniel Bjerdahl Strandhallen - Tyresö
2020-01-25 18:00 150317054 Värmdö IF (B) - Täby FC (C) Ken Johansson, Annie Mattsson Grindtorpshallen
2019-12-06 19:45 150317056 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (B) 0 - 2 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Ormingehallen
2019-12-07 10:30 150317055 Tumba GOIF - Huddinge IK 1 - 5 Johan Hessing, Kim Svedberg Storvretens Sporthall
2019-12-08 09:00 150317057 Täby FC (C) - Vendelsö IK 3 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Hägerneholmshallen
2019-12-08 15:45 150317059 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 1 Leif Karlsson, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2019-12-14 14:15 150317062 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 2 Kevin Helly, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2019-12-15 09:15 150317066 Värmdö IF (B) - Tumba GOIF 1 - 3 Anton Zaitsev, Christian Berger Värmdö sporthall
2019-12-15 17:15 150317065 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Mattias Nordlund, Christian Ljunggren Lyckeby Sporthall
2020-01-11 12:15 150317068 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (C) 2 - 5 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Strandhallen - Tyresö
2020-01-11 13:30 150317072 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IK 0 - 3 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Kämpetorpshallen 2
2020-01-12 14:15 150317070 Vendelsö IK - Tumba GOIF 3 - 3 Max Sjöberg, Max Hellström Lyckeby Sporthall
150317076 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Myrsjöskolan
2020-01-11 18:00 150317077 Täby FC (C) - Djurö-Vindö IF 4 - 4 Andreas Theorén, Carl Theorén Grindtorpshallen
2020-01-24 19:00 150317073 Huddinge IK - Värmdö IF (B) Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2020-01-18 11:00 150317083 Vendelsö IK - Huddinge IK 3 - 3 Hanna Woxmark, Moa Lindell Lyckeby Sporthall
2020-01-18 13:15 150317080 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 0 Leif Karlsson, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2020-01-18 13:30 150317084 Älvsjö AIK IBF (A) - Värmdö IF (B) 0 - 4 Rebecka Edin, Jakob Jansson Kämpetorpshallen 2
2020-01-18 14:00 150317081 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF 0 - 3 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Strandhallen - Tyresö
2019-12-21 11:00 150317090 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK 2 - 2 Sezgin Youmer, Johan Nima Värmdö sporthall
2020-01-26 09:00 150317089 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (A) Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Hägerneholmshallen
2020-01-26 11:15 150317087 Tumba GOIF - Djurö-Vindö IF Johan Hessing, Sezgin Youmer Storvretens Sporthall
2020-02-01 11:30 150317096 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK Kämpetorpshallen 2
2020-02-02 09:15 150317091 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK Hägerneholmshallen
2020-02-02 15:30 150317094 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK Strandhallen - Tyresö
2020-02-08 13:15 150317097 Huddinge IK - Djurö-Vindö IF Kvarnbergshallen
2020-02-08 15:00 150317100 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK Kämpetorpshallen 1
2020-02-09 11:00 150317099 Tumba GOIF - Täby FC (C) Storvretens Sporthall
2020-03-21 15:30 150317102 Värmdö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Värmdö sporthall
2020-02-15 14:15 150317106 Djurö-Vindö IF - Värmdö IF (B) Djurö Sporthall
2020-02-16 14:30 150317103 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF Ormingehallen
2020-02-16 14:45 150317107 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK Strandhallen - Tyresö
2020-03-07 10:30 150317109 Huddinge IK - Täby FC (C) Kvarnbergshallen
2020-03-07 12:00 150317111 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF (A) Storvretens Sporthall
2020-03-07 15:00 150317113 Vendelsö IK - Djurö-Vindö IF Lyckeby Sporthall
2020-03-14 14:00 150317120 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Kämpetorpshallen 2
2020-03-15 09:30 150317117 Täby FC (C) - Värmdö IF (B) Hägerneholmshallen
2020-03-15 15:00 150317116 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK Myrsjöskolan
2020-02-15 18:45 150317121 Huddinge IK - Tumba GOIF Kvarnbergshallen
2020-03-21 13:00 150317125 Vendelsö IK - Täby FC (C) Lyckeby Sporthall
2020-03-22 10:00 150317123 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurö-Vindö IF Strandhallen - Tyresö
2020-03-22 12:15 150317126 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK Värmdö sporthall
2020-03-28 12:15 150317132 Älvsjö AIK IBF (A) - Djurö-Vindö IF Kämpetorpshallen 1
2020-03-28 15:45 150317128 Tumba GOIF - Värmdö IF (B) Malmsjö Sporthall
2020-03-29 12:00 150317129 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tumba GOIF 10 6 2 2 36-23 13 20
2. Huddinge IK 10 4 5 1 32-15 17 17
3. Värmdö IF (B) 8 4 2 2 25-15 10 14
4. Djurö-Vindö IF 9 4 2 3 31-25 6 14
5. Älvsjö AIK IBF (A) 10 4 2 4 24-26 -2 14
6. Vendelsö IK 11 3 4 4 28-35 -7 13
7. Nacka Wallenstam IBK 9 4 0 5 20-29 -9 12
8. Täby FC (C) 9 3 1 5 24-29 -5 10
9. Tyresö Trollbäcken IBK 10 2 0 8 18-41 -23 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis