Division 5 (2020/21)

Gruppspel
Herrar division 5 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-19 11:00 150004001 Hammarby IF IBF (B) - Ingarö IF (B) 5 - 2 Kari Malmros, Johnny Mikael Claesson Sjöstadshallen
2020-09-19 14:15 150004006 Farsta IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Farstahallen 1
2020-09-19 16:30 150004002 Älta IF - Högdalens AIS (B) 4 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Järla Sporthall
2020-09-20 12:00 150004005 Nacka Wallenstam IBK (C) - Högalids IF (B) 3 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2020-09-20 12:30 150004004 Mariebergs SK (A) - Djurgårdens IF IBS (B) 9 - 4 Ricky Bagge, Johan Engvall Grimstahallen
2020-09-26 15:30 150004011 Högdalens AIS (B) - Hammarby IF IBF (B) 0 - 8 Fadi Saffo, Nihada Cenanovic Högdalshallen
2020-09-26 17:00 150004010 Älvsjö AIK IBF (C) - Älta IF 6 - 4 Erik Hellgren, William Albrecht Kämpetorpshallen 1
2020-09-27 10:30 150004008 Högalids IF (B) - Mariebergs SK (A) 8 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Telefonplanshallen
2020-09-27 14:30 150004012 Ingarö IF (B) - Farsta IBK (B) 3 - 5 Svedje Ohlson, Daniel Mårtensson Ingarö Sporthall
2020-09-27 16:45 150004007 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 7 - 3 Imtiaz Karim, Shabbir Ahmed Hässelbyhallen
2020-10-02 19:45 150004017 Nacka Wallenstam IBK (C) - Farsta IBK (B) 6 - 10 Alexander Hellström, Per Sundvall Ormingehallen
2020-10-03 12:15 150004016 Mariebergs SK (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 4 Alexander Löfgren, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2020-10-03 14:00 150004018 Högdalens AIS (B) - Ingarö IF (B) 7 - 8 Sadjad Nima, Johan Hessing Högdalshallen
2020-10-03 16:15 150004014 Älta IF - Djurgårdens IF IBS (B) 6 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Järla Sporthall
2020-10-03 17:00 150004013 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 5 , Imtiaz Karim Skanstullshallen
2020-10-10 15:00 150004019 Farsta IBK (B) - Mariebergs SK (A) 12 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Farstahallen 1
2020-10-10 15:30 150004024 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 7 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Ingarö Sporthall
2020-10-10 19:15 150004022 Djurgårdens IF IBS (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 4 Ken Johansson, Fadi Saffo Hjorthagshallen
2020-10-11 12:30 150004021 Högalids IF (B) - Älta IF 3 - 2 Johnny Mikael Claesson, Håkan Taxén Eriksdalshallen
2020-10-11 14:15 150004023 Älvsjö AIK IBF (C) - Högdalens AIS (B) 4 - 4 Osama Abaied, Johan Hessing Västertorpshallen
150004029 Älvsjö AIK IBF (C) - Ingarö IF (B)
2020-10-17 11:45 150004030 Högdalens AIS (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 5 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Aarre Hietanen Högdalshallen
2020-10-17 14:30 150004028 Mariebergs SK (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) 9 - 5 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2020-10-17 18:30 150004026 Älta IF - Hässelby SK IBK (B) 8 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Järla Sporthall
2020-10-18 20:15 150004025 Hammarby IF IBF (B) - Högalids IF (B) 5 - 0 Jonas Edström, Magnus Johansson Eriksdalshallen
2020-10-24 15:30 150004032 Farsta IBK (B) - Älta IF Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2020-10-24 16:00 150004036 Ingarö IF (B) - Mariebergs SK (A) Didrik Axen, Wilmer Axén Ingarö Sporthall
2020-10-24 19:30 150004035 Djurgårdens IF IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Lars Samuelsson, Imtiaz Karim Hjorthagshallen
2020-10-25 10:30 150004034 Högalids IF (B) - Högdalens AIS (B) Kent Budell, Martin Åkesson Telefonplanshallen
2020-10-25 17:15 150004033 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2020-10-31 10:30 150004037 Hammarby IF IBF (B) - Farsta IBK (B) Wilmer Axén Sjöstadshallen
2020-10-31 10:30 150004041 Älvsjö AIK IBF (C) - Högalids IF (B) Fredrik Bousset, Max Hellström Kämpetorpshallen 1
2020-10-31 12:15 150004042 Högdalens AIS (B) - Hässelby SK IBK (B) Roland Nester, Björn Landin Högdalshallen
2020-10-31 13:45 150004040 Djurgårdens IF IBS (B) - Ingarö IF (B) Fredrik Hallenberg, Daniel Enkulla Hjorthagshallen
2020-11-08 18:15 150004038 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (C) Järla Sporthall
2020-11-14 16:15 150004043 Mariebergs SK (A) - Älta IF Ricky Bagge, Thomas Josbrink Stora Mossen 1
2020-11-14 17:30 150004045 Farsta IBK (B) - Högdalens AIS (B) William Hilmersson Farstahallen 3
2020-11-15 10:30 150004047 Högalids IF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Sabina Åström, Ida Sandberg Eriksdalshallen
2020-11-15 18:45 150004044 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hammarby IF IBF (B) Jouni Kekkonen Ormingehallen
2020-11-15 19:15 150004046 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
2020-11-21 16:00 150004054 Högdalens AIS (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Niclas Woxmark, Bjarne Hekkelstrand Högdalshallen
2020-11-22 11:45 150004053 Älvsjö AIK IBF (C) - Farsta IBK (B) Johnny Mikael Claesson, Christian Berger Västertorpshallen
2020-11-22 12:15 150004051 Högalids IF (B) - Ingarö IF (B) Åsa Gustavsson, Robert Lindén Säfström Eriksdalshallen
2020-11-22 17:15 150004049 Hammarby IF IBF (B) - Mariebergs SK (A) Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2020-11-22 18:45 150004052 Djurgårdens IF IBS (B) - Hässelby SK IBK (B) Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Engelbrektshallen
2020-12-05 12:45 150004058 Farsta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2020-12-05 14:15 150004056 Mariebergs SK (A) - Högdalens AIS (B) Totte Hallgren, Mattias Nordlund Stora Mossen 1
2020-12-05 14:15 150004060 Ingarö IF (B) - Älta IF Kevin Helly, Anton Zaitsev Ingarö Sporthall
2020-12-06 16:45 150004059 Hässelby SK IBK (B) - Högalids IF (B) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2020-12-06 19:30 150004057 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (C) , Magnus Johansson Ormingehallen
2020-12-12 16:00 150004064 Djurgårdens IF IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Arne Brovig, Jan Lingemark Hjorthagshallen
2020-12-12 17:00 150004062 Hässelby SK IBK (B) - Ingarö IF (B) Mattias Nordlund, Niclas Woxmark Hässelbyhallen
2020-12-12 19:00 150004061 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF Alexander Hellström Skanstullshallen
2020-12-13 17:15 150004065 Älvsjö AIK IBF (C) - Mariebergs SK (A) Svedje Ohlson Västertorpshallen
2020-12-13 19:45 150004063 Högalids IF (B) - Farsta IBK (B) , Fredrik Hallenberg Eriksdalshallen
2020-12-19 13:15 150004069 Djurgårdens IF IBS (B) - Mariebergs SK (A) Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Hjorthagshallen
2020-12-19 13:30 150004071 Högdalens AIS (B) - Älta IF Mattias Nordlund, Christian Ljunggren Högdalshallen
2020-12-19 14:15 150004072 Ingarö IF (B) - Hammarby IF IBF (B) Sampo Friberg, Tony Verho Ingarö Sporthall
2020-12-19 18:30 150004067 Hässelby SK IBK (B) - Farsta IBK (B) Hässelbyhallen
2020-12-20 10:15 150004068 Högalids IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Eriksdalshallen
2021-01-09 11:45 150004078 Farsta IBK (B) - Ingarö IF (B) Farstahallen 1
2021-01-09 15:45 150004074 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (C) Järla Sporthall
2021-01-09 16:30 150004073 Hammarby IF IBF (B) - Högdalens AIS (B) Sjöstadshallen
2021-01-10 11:15 150004076 Mariebergs SK (A) - Högalids IF (B) Grimstahallen
2021-01-10 14:30 150004077 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) Ormingehallen
2021-01-16 13:15 150004084 Ingarö IF (B) - Högdalens AIS (B) Ingarö Sporthall
2021-01-16 15:30 150004079 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Farstahallen 1
2021-01-16 16:00 150004082 Djurgårdens IF IBS (B) - Älta IF Hjorthagshallen
2021-01-16 17:30 150004083 Älvsjö AIK IBF (C) - Hammarby IF IBF (B) Kämpetorpshallen 1
2021-01-16 18:15 150004080 Hässelby SK IBK (B) - Mariebergs SK (A) Hässelbyhallen
2021-01-23 14:30 150004088 Mariebergs SK (A) - Farsta IBK (B) Stora Mossen 1
2021-01-23 15:30 150004086 Älta IF - Högalids IF (B) Järla Sporthall
2021-01-23 16:15 150004090 Högdalens AIS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Högdalshallen
2021-01-23 19:30 150004085 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Sjöstadshallen
2021-01-24 17:30 150004089 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ingarö IF (B) Ormingehallen
2021-01-30 14:15 150004096 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Ingarö Sporthall
2021-01-30 18:30 150004093 Hässelby SK IBK (B) - Älta IF Hässelbyhallen
2021-01-30 19:30 150004095 Djurgårdens IF IBS (B) - Högdalens AIS (B) Hjorthagshallen
2021-01-31 11:00 150004094 Högalids IF (B) - Hammarby IF IBF (B) Eriksdalshallen
2021-01-31 12:00 150004091 Nacka Wallenstam IBK (C) - Mariebergs SK (A) Ormingehallen
2021-02-06 11:15 150004097 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Sjöstadshallen
2021-02-06 14:30 150004100 Mariebergs SK (A) - Ingarö IF (B) Stora Mossen 1
2021-02-06 14:45 150004098 Älta IF - Farsta IBK (B) Järla Sporthall
2021-02-06 15:00 150004102 Högdalens AIS (B) - Högalids IF (B) Högdalshallen
2021-02-07 14:00 150004101 Älvsjö AIK IBF (C) - Djurgårdens IF IBS (B) Västertorpshallen
2021-02-19 19:30 150004104 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älta IF Ormingehallen
2021-02-20 15:00 150004108 Ingarö IF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Ingarö Sporthall
2021-02-20 17:30 150004105 Farsta IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) Farstahallen 1
2021-02-21 11:15 150004107 Högalids IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Eriksdalshallen
2021-02-21 15:45 150004106 Hässelby SK IBK (B) - Högdalens AIS (B) Hässelbyhallen
2021-02-27 11:00 150004113 Älvsjö AIK IBF (C) - Hässelby SK IBK (B) Kämpetorpshallen 1
2021-02-27 13:30 150004114 Högdalens AIS (B) - Farsta IBK (B) Högdalshallen
2021-02-27 16:30 150004112 Djurgårdens IF IBS (B) - Högalids IF (B) Hjorthagshallen
2021-02-27 18:00 150004110 Älta IF - Mariebergs SK (A) Järla Sporthall
2021-02-28 09:30 150004109 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) Eriksdalshallen
2021-03-06 10:00 150004119 Hässelby SK IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Hässelbyhallen
2021-03-06 10:30 150004118 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Farstahallen 1
2021-03-06 10:30 150004120 Ingarö IF (B) - Högalids IF (B) Värmdö sporthall
2021-03-06 11:00 150004116 Mariebergs SK (A) - Hammarby IF IBF (B) Stora Mossen 1
2021-03-07 11:45 150004117 Nacka Wallenstam IBK (C) - Högdalens AIS (B) Ormingehallen
2021-03-13 10:00 150004123 Högalids IF (B) - Hässelby SK IBK (B) Eriksdalshallen
2021-03-13 12:00 150004126 Högdalens AIS (B) - Mariebergs SK (A) Högdalshallen
2021-03-13 16:30 150004124 Djurgårdens IF IBS (B) - Farsta IBK (B) Hjorthagshallen
2021-03-13 17:00 150004122 Älta IF - Ingarö IF (B) Järla Sporthall
2021-03-13 17:30 150004125 Älvsjö AIK IBF (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) Kämpetorpshallen 1
2021-03-19 19:45 150004130 Nacka Wallenstam IBK (C) - Djurgårdens IF IBS (B) Ormingehallen
2021-03-27 13:00 150004129 Mariebergs SK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) Stora Mossen 1
2021-03-27 15:00 150004131 Farsta IBK (B) - Högalids IF (B) Farstahallen 3
2021-03-27 15:45 150004132 Ingarö IF (B) - Hässelby SK IBK (B) Ingarö Sporthall
2021-03-27 16:30 150004127 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) Järla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF (B) 5 4 1 0 27-10 17 13
2. Farsta IBK (B) 4 3 0 1 30-20 10 9
3. Mariebergs SK (A) 5 3 0 2 36-33 3 9
4. Högalids IF (B) 4 3 0 1 16-16 0 9
5. Älta IF 5 2 0 3 24-21 3 6
6. Ingarö IF (B) 4 2 0 2 20-20 0 6
7. Hässelby SK IBK (B) 4 2 0 2 19-20 -1 6
8. Älvsjö AIK IBF (C) 3 1 2 0 15-13 2 5
9. Högdalens AIS (B) 5 1 1 3 22-31 -9 4
10. Djurgårdens IF IBS (B) 4 1 0 3 17-24 -7 3
11. Nacka Wallenstam IBK (C) 5 0 0 5 20-38 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-19 10:00 150009004 Lokomotiv Kista IBF - Rotebro IS IBK (B) 9 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Ärvingehallen
2020-09-19 16:00 150009002 IK Frej Täby IBK (B) - Adelsö IF 6 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Vikingavallen
2020-09-20 10:30 150009006 IK Stym - Vällingby BK 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Thomas Larsson Råstaparkhallen
2020-09-20 11:00 150009003 Mariebergs SK (B) - Järfälla IBK (B) 1 - 7 Ricky Bagge, Johan Engvall Grimstahallen
2020-09-20 11:15 150009001 Kungsängens IF - Täby FC (B) 4 - 16 Sebastian Johansson, Martin Mårtensson NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-09-25 19:30 150009012 Täby FC (B) - IK Stym 10 - 3 Per Sundvall, Sabina Åström Grindtorpshallen
2020-09-26 15:45 150009009 Rotebro IS IBK (B) - Mariebergs SK (B) 7 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Rotebrohallen (Nya)
2020-09-26 19:00 150009011 Adelsö IF - Kungsängens IF 6 - 3 Shabbir Ahmed, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen
2020-09-27 15:15 150009008 Hässelby SK IBK (C) - Lokomotiv Kista IBF 7 - 7 Imtiaz Karim, Shabbir Ahmed Hässelbyhallen
2020-09-27 19:00 150009010 Järfälla IBK (B) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 2 Ricky Bagge, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2020-10-03 10:00 150009016 Lokomotiv Kista IBF - Vällingby BK 4 - 2 Imtiaz Karim, Osama Abaied Ärvingehallen
2020-10-03 12:30 150009014 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 9 Johan Engvall, Fredrik Hallenberg Vikingavallen
2020-10-03 13:45 150009015 Mariebergs SK (B) - Hässelby SK IBK (C) 5 - 7 Alexander Löfgren, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2020-10-03 19:30 150009018 Adelsö IF - Täby FC (B) 8 - 10 Mikael Ferneback, Alexander Hellström Mälaröhallen
2020-10-04 16:00 150009013 Kungsängens IF - Järfälla IBK (B) 3 - 15 Michael Leimer, Robert Milerud NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-10-10 14:45 150009022 Rotebro IS IBK (B) - Kungsängens IF 14 - 3 Julius Olesen, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2020-10-11 10:30 150009019 IK Stym - Lokomotiv Kista IBF 4 - 10 Mattias Nordlund, Johan Nima Råstaparkhallen
2020-10-11 15:45 150009023 Järfälla IBK (B) - Adelsö IF 10 - 2 Johnn Wahlgren, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
2020-10-11 16:30 150009021 Hässelby SK IBK (C) - IK Frej Täby IBK (B) 8 - 3 Martin Mårtensson, William Albrecht Hässelbyhallen
2020-10-11 20:15 150009020 Vällingby BK - Mariebergs SK (B) 5 - 2 Alexander Hellström, Fredrik Hallenberg Vällingbyhallen
2020-10-17 15:30 150009029 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 2 Ricky Bagge, Magnus Johnsson Kallhälls sporthall
2020-10-17 16:00 150009027 Mariebergs SK (B) - IK Stym 3 - 4 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2020-10-17 19:15 150009030 Adelsö IF - Rotebro IS IBK (B) 6 - 11 Johan Engvall, Lars Reuterhagen Mälaröhallen
2020-10-18 11:15 150009025 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK (C) 4 - 14 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-10-18 20:00 150009026 IK Frej Täby IBK (B) - Vällingby BK 5 - 10 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Vikingavallen
2020-10-24 16:00 150009035 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) Bjarne Hekkelstrand, Thomas Josbrink Rotebrohallen (Nya)
2020-10-25 12:15 150009032 IK Stym - IK Frej Täby IBK (B) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2020-10-25 15:45 150009034 Hässelby SK IBK (C) - Adelsö IF Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2020-10-25 20:15 150009033 Vällingby BK - Kungsängens IF Mattias Nordlund, Ricky Bagge Vällingbyhallen
2020-11-29 19:00 150009036 Täby FC (B) - Lokomotiv Kista IBF Lars Sundlöf Grindtorpshallen
2020-10-31 11:00 150009039 Mariebergs SK (B) - Lokomotiv Kista IBF Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2020-10-31 11:30 150009042 Adelsö IF - Vällingby BK Mattias Nordlund, Sadjad Nima Tappströms Bollhall
2020-10-31 14:15 150009040 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (B) , Ej offentliggjord Silverdalshallen
2020-10-31 19:15 150009041 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Ricky Bagge, Ej offentliggjord Viksjö Sporthall
2020-11-08 11:15 150009037 Kungsängens IF - IK Stym Oscar Olsson Berglund, Ej offentliggjord NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-11-14 10:00 150009043 Lokomotiv Kista IBF - IK Frej Täby IBK (B) Fredrik Dahl, Jonas Laurell Ärvingehallen
2020-11-15 10:30 150009045 IK Stym - Adelsö IF Thomas Josbrink, Ricky Bagge Råstaparkhallen
2020-11-15 17:15 150009048 Täby FC (B) - Mariebergs SK (B) Magnus Johnsson, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2020-11-15 20:15 150009046 Vällingby BK - Järfälla IBK (B) Ricky Bagge, Thomas Josbrink Vällingbyhallen
2020-11-15 20:45 150009047 Hässelby SK IBK (C) - Rotebro IS IBK (B) Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
2020-11-21 10:00 150009049 Kungsängens IF - Lokomotiv Kista IBF Oscar Olsson Berglund, Ricky Bagge NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-11-21 11:45 150009050 IK Frej Täby IBK (B) - Mariebergs SK (B) Anders Haag, Thomas Larsson Vikingavallen
2020-11-21 13:15 150009053 Järfälla IBK (B) - IK Stym Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2020-11-21 15:00 150009051 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (B) Ricky Bagge Riddersvik
2020-11-21 15:30 150009052 Rotebro IS IBK (B) - Vällingby BK Alexander Löfgren, Noel Akdemir Rotebrohallen (Nya)
2020-12-05 10:00 150009056 Lokomotiv Kista IBF - Adelsö IF Alexander Löfgren, Noel Akdemir Ärvingehallen
2020-12-05 15:45 150009055 Mariebergs SK (B) - Kungsängens IF Totte Hallgren, Mattias Nordlund Stora Mossen 1
2020-12-06 10:30 150009058 IK Stym - Rotebro IS IBK (B) William Albrecht, Ej offentliggjord Råstaparkhallen
2020-12-06 20:15 150009059 Vällingby BK - Hässelby SK IBK (C) Ricky Bagge, Alexander Hellström Vällingbyhallen
2020-12-06 20:15 150009060 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK (B) Johan Nima, Ej offentliggjord K-Rauta Arena
2020-12-12 13:15 150009065 Järfälla IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Kallhälls sporthall
2020-12-12 18:30 150009063 Hässelby SK IBK (C) - IK Stym Mattias Nordlund, Niclas Woxmark Hässelbyhallen
2020-12-12 19:30 150009066 Adelsö IF - Mariebergs SK (B) Mälaröhallen
2020-12-13 11:15 150009061 Kungsängens IF - IK Frej Täby IBK (B) Sebastian Johansson, Imtiaz Karim NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-12-13 20:15 150009062 Vällingby BK - Täby FC (B) Vällingbyhallen
2020-12-19 15:15 150009069 Rotebro IS IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF Julius Olesen, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2020-12-19 19:30 150009071 Adelsö IF - IK Frej Täby IBK (B) Martin Eriksson, Aldin Imamovic Mälaröhallen
2020-12-20 18:00 150009070 Järfälla IBK (B) - Mariebergs SK (B) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Viksjö Sporthall
2020-12-20 19:30 150009072 Täby FC (B) - Kungsängens IF Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson K-Rauta Arena
2020-12-20 20:15 150009067 Vällingby BK - IK Stym Ricky Bagge Vällingbyhallen
2021-01-09 10:00 150009076 Lokomotiv Kista IBF - Hässelby SK IBK (C) Ärvingehallen
2021-01-09 13:30 150009074 IK Frej Täby IBK (B) - Järfälla IBK (B) Vikingavallen
2021-01-09 16:15 150009075 Mariebergs SK (B) - Rotebro IS IBK (B) Stora Mossen 1
2021-01-10 10:30 150009078 IK Stym - Täby FC (B) Råstaparkhallen
2021-01-10 11:15 150009073 Kungsängens IF - Adelsö IF NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-01-15 19:45 150009084 Täby FC (B) - Adelsö IF Grindtorpshallen
2021-01-16 13:30 150009082 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby IBK (B) Rotebrohallen (Nya)
2021-01-16 16:45 150009081 Hässelby SK IBK (C) - Mariebergs SK (B) Hässelbyhallen
2021-01-17 17:30 150009083 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF Viksjö Sporthall
2021-01-17 20:15 150009080 Vällingby BK - Lokomotiv Kista IBF Vällingbyhallen
2021-01-23 10:00 150009088 Lokomotiv Kista IBF - IK Stym Ärvingehallen
2021-01-23 11:30 150009086 IK Frej Täby IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Vikingavallen
2021-01-23 16:00 150009087 Mariebergs SK (B) - Vällingby BK Stora Mossen 1
2021-01-23 19:00 150009090 Adelsö IF - Järfälla IBK (B) Mälaröhallen
2021-01-24 11:15 150009085 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (B) NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-01-30 17:30 150009096 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) Grindtorpshallen
2021-01-31 10:30 150009092 IK Stym - Mariebergs SK (B) Råstaparkhallen
2021-01-31 14:30 150009095 Rotebro IS IBK (B) - Adelsö IF Töjnahallen
2021-01-31 19:00 150009094 Hässelby SK IBK (C) - Kungsängens IF Hässelbyhallen
2021-01-31 20:15 150009093 Vällingby BK - IK Frej Täby IBK (B) Vällingbyhallen
2021-02-06 10:00 150009100 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC (B) Ärvingehallen
2021-02-06 13:00 150009098 IK Frej Täby IBK (B) - IK Stym Vikingavallen
2021-02-06 19:00 150009102 Adelsö IF - Hässelby SK IBK (C) Mälaröhallen
2021-02-07 12:15 150009097 Kungsängens IF - Vällingby BK NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-02-07 17:45 150009101 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Viksjö Sporthall
2021-02-20 10:00 150009103 Lokomotiv Kista IBF - Mariebergs SK (B) Ärvingehallen
2021-02-21 11:15 150009105 IK Stym - Kungsängens IF Råstaparkhallen
2021-02-21 14:15 150009107 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (B) Hässelbyhallen
2021-02-21 20:00 150009108 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (B) K-Rauta Arena
2021-02-21 20:15 150009106 Vällingby BK - Adelsö IF Vällingbyhallen
2021-02-27 11:15 150009111 Mariebergs SK (B) - Täby FC (B) Stora Mossen 1
2021-02-27 12:15 150009110 IK Frej Täby IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF Vikingavallen
2021-02-27 13:45 150009114 Adelsö IF - IK Stym Mälaröhallen
2021-02-28 11:00 150009113 Järfälla IBK (B) - Vällingby BK Viksjö Sporthall
2021-02-28 13:30 150009112 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Sollentuna sim och sporthall
2021-03-06 10:00 150009116 Lokomotiv Kista IBF - Kungsängens IF Ärvingehallen
2021-03-06 10:00 150009120 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (C) K-Rauta Arena
2021-03-06 12:30 150009115 Mariebergs SK (B) - IK Frej Täby IBK (B) Stora Mossen 1
2021-03-07 11:15 150009118 IK Stym - Järfälla IBK (B) Solnahallen
2021-03-07 20:15 150009119 Vällingby BK - Rotebro IS IBK (B) Vällingbyhallen
2021-03-13 14:15 150009124 Rotebro IS IBK (B) - IK Stym Rotebrohallen (Nya)
2021-03-13 15:30 150009126 Adelsö IF - Lokomotiv Kista IBF Mälaröhallen
2021-03-13 16:00 150009122 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (B) Vikingavallen
2021-03-14 12:00 150009123 Hässelby SK IBK (C) - Vällingby BK Hässelbyhallen
2021-03-14 12:15 150009121 Kungsängens IF - Mariebergs SK (B) NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-03-26 19:45 150009132 Täby FC (B) - Vällingby BK Grindtorpshallen
2021-03-27 10:00 150009129 Lokomotiv Kista IBF - Järfälla IBK (B) Ärvingehallen
2021-03-27 14:30 150009128 Mariebergs SK (B) - Adelsö IF Stora Mossen 1
2021-03-27 16:30 150009127 IK Frej Täby IBK (B) - Kungsängens IF Vikingavallen
2021-03-28 10:30 150009131 IK Stym - Hässelby SK IBK (C) Råstaparkhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK (B) 5 5 0 0 42-10 32 15
2. Rotebro IS IBK (B) 5 4 0 1 47-27 20 12
3. Hässelby SK IBK (C) 4 3 1 0 36-19 17 10
4. Lokomotiv Kista IBF 4 3 1 0 30-19 11 10
5. Täby FC (B) 4 3 0 1 38-18 20 9
6. Vällingby BK 4 3 0 1 22-13 9 9
7. Adelsö IF 5 1 0 4 26-40 -14 3
8. IK Frej Täby IBK (B) 5 1 0 4 23-38 -15 3
9. IK Stym 4 1 0 3 13-28 -15 3
10. Mariebergs SK (B) 5 0 0 5 13-30 -17 0
11. Kungsängens IF 5 0 0 5 17-65 -48 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-20 12:30 150010005 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Andino United IF 2 - 17 Osama Abaied, Zana Guzel Skogåshallen
2020-09-20 14:30 150010003 Fullersta IBK (B) - Mellansjö MK 14 - 2 Johan Nima, Sam Varahram Glömstahallen
2020-09-20 15:00 150010006 Västerhaninge IBK (B) - Nynäshamns IBK (B) 2 - 6 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Åbyhallen - Haninge
2020-09-20 16:15 150010004 Huddinge IBS (B) - IK Tomtberga (B) 5 - 1 Johan Nima, Sam Varahram Glömstahallen
2020-09-26 13:00 150010008 Andino United IF - Huddinge IBS (B) 10 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2020-09-26 14:45 150010007 Nynäshamns IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnängshallen
2020-09-26 17:30 150010009 IK Tomtberga (B) - Fullersta IBK (B) 4 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kvarnbergshallen
2020-09-27 10:45 150010011 Segeltorps IF - Balrog B/S IK (B) 15 - 3 Zana Guzel, Magnus Berg Glömstahallen
2020-10-03 10:00 150010013 Balrog B/S IK (B) - Mellansjö MK 11 - 2 Fredrik Hallenberg, Tony Verho Botkyrkahallen
2020-10-03 18:15 150010015 Fullersta IBK (B) - Andino United IF 3 - 4 Fredrik Hallenberg, Niclas Woxmark Kvarnbergshallen
2020-10-04 14:30 150010016 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK (B) 6 - 8 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Glömstahallen
2020-11-08 15:30 150010017 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) , Max Hellström Skogåshallen
2020-10-10 14:30 150010023 Mellansjö MK - Segeltorps IF 1 - 28 Kent Budell, Imtiaz Karim Kvarnbergshallen
2020-10-10 17:15 150010020 Nynäshamns IBK (B) - Fullersta IBK (B) 6 - 3 Roland Nester, Christian Ljunggren Kvarnängshallen
2020-10-22 20:30 150010019 Västerhaninge IBK (B) - Huddinge IBS (B) Niklas Lundberg, Niclas Woxmark Söderbymalmskolan
2020-11-08 10:30 150010022 IK Tomtberga (B) - Balrog B/S IK (B) Aldin Imamovic, Martin Eriksson Glömstahallen
2020-10-17 12:15 150010025 Balrog B/S IK (B) - Andino United IF 2 - 25 Magnus Berg, Patrik Andersén Botkyrkahallen
2020-10-18 10:00 150010030 Segeltorps IF - IK Tomtberga (B) 13 - 3 Arne Brovig, Christian Ljunggren Glömstahallen
2020-10-18 11:30 150010027 Fullersta IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) 4 - 5 Arne Brovig, Christian Ljunggren Glömstahallen
2020-10-20 20:00 150010028 Huddinge IBS (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) Kerin Maclean Mitchell, Alexander Rosén Fleminghallen
2020-10-24 13:00 150010034 Andino United IF - Segeltorps IF Johan Engvall, Thomas Josbrink Torvalla Träningshall
2020-10-24 16:45 150010033 Nynäshamns IBK (B) - Balrog B/S IK (B) Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2020-10-25 12:00 150010031 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Fullersta IBK (B) Håkan Taxén, Niclas Woxmark Skogåshallen
2020-10-25 12:00 150010035 IK Tomtberga (B) - Mellansjö MK Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Kvarnbergshallen
2020-10-31 12:15 150010037 Balrog B/S IK (B) - Västerhaninge IBK (B) , Lars Sundlöf Botkyrkahallen
2020-11-01 11:30 150010039 Fullersta IBK (B) - Huddinge IBS (B) Johan Nima, Sam Varahram Glömstahallen
2020-11-01 13:00 150010042 Segeltorps IF - Nynäshamns IBK (B) Johan Nima, Sam Varahram Glömstahallen
2020-11-01 13:30 150010041 Mellansjö MK - Andino United IF Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2020-11-14 12:30 150010045 Västerhaninge IBK (B) - Segeltorps IF Nicholas Lindgren, Ej offentliggjord Åbyhallen - Haninge
2020-11-14 13:00 150010047 Andino United IF - IK Tomtberga (B) Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2020-11-14 17:30 150010046 Nynäshamns IBK (B) - Mellansjö MK Magnus Berg, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2020-11-15 13:00 150010044 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Balrog B/S IK (B) William Rennerfelt, Gustaf Reimer Skogåshallen
2020-11-21 12:15 150010049 Balrog B/S IK (B) - Huddinge IBS (B) , Tony Verho Botkyrkahallen
2020-11-21 14:15 150010052 IK Tomtberga (B) - Nynäshamns IBK (B) Alexander Hellström, Ej offentliggjord Kvarnbergshallen
2020-11-21 15:45 150010053 Mellansjö MK - Västerhaninge IBK (B) Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2020-11-22 13:00 150010054 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Mattias Nordlund, Max Hellström Glömstahallen
2020-12-05 17:15 150010059 Nynäshamns IBK (B) - Andino United IF Roland Nester, Björn Landin Kvarnängshallen
2020-12-06 13:00 150010055 Fullersta IBK (B) - Balrog B/S IK (B) Max Hellström, Erik Hellgren Glömstahallen
2020-12-06 14:00 150010057 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Mellansjö MK Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Skogåshallen
2020-12-06 14:30 150010056 Huddinge IBS (B) - Segeltorps IF Max Hellström, Erik Hellgren Glömstahallen
2020-12-06 17:30 150010058 Västerhaninge IBK (B) - IK Tomtberga (B) Mauricio Castillo Åbyhallen - Haninge
2020-12-12 13:00 150010063 Andino United IF - Västerhaninge IBK (B) Torvalla Träningshall
2020-12-12 17:00 150010065 Mellansjö MK - Huddinge IBS (B) Osama Abaied, Zana Guzel Kvarnbergshallen
2020-12-12 18:30 150010064 IK Tomtberga (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) Osama Abaied, Zana Guzel Kvarnbergshallen
2020-12-13 12:00 150010066 Segeltorps IF - Fullersta IBK (B) Mikael Ferneback, Tobias Jansson Kvarnbergshallen
2020-12-19 13:00 150010068 Andino United IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Torvalla Träningshall
2020-12-19 18:15 150010067 Nynäshamns IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) Ida Sandberg, Sabina Åström Kvarnängshallen
2020-12-20 12:00 150010070 Mellansjö MK - Fullersta IBK (B) Kvarnbergshallen
2020-12-20 13:30 150010069 IK Tomtberga (B) - Huddinge IBS (B) Kvarnbergshallen
2021-01-09 12:15 150010073 Balrog B/S IK (B) - Segeltorps IF Botkyrkahallen
2021-01-10 10:00 150010077 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nynäshamns IBK (B) Skogåshallen
2021-01-10 13:00 150010075 Fullersta IBK (B) - IK Tomtberga (B) Glömstahallen
2021-01-10 14:30 150010076 Huddinge IBS (B) - Andino United IF Glömstahallen
2021-01-16 13:00 150010081 Andino United IF - Fullersta IBK (B) Torvalla Träningshall
2021-01-16 14:45 150010079 Västerhaninge IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) Åbyhallen - Haninge
2021-01-16 15:00 150010083 Mellansjö MK - Balrog B/S IK (B) Kvarnbergshallen
2021-01-16 15:15 150010080 Nynäshamns IBK (B) - Huddinge IBS (B) Kvarnängshallen
2021-01-23 12:15 150010085 Balrog B/S IK (B) - IK Tomtberga (B) Botkyrkahallen
2021-01-24 10:00 150010087 Fullersta IBK (B) - Nynäshamns IBK (B) Glömstahallen
2021-01-24 13:00 150010090 Segeltorps IF - Mellansjö MK Glömstahallen
2021-01-24 14:30 150010088 Huddinge IBS (B) - Västerhaninge IBK (B) Glömstahallen
2021-01-30 13:00 150010094 Andino United IF - Balrog B/S IK (B) Torvalla Träningshall
2021-01-30 14:45 150010095 IK Tomtberga (B) - Segeltorps IF Kvarnbergshallen
2021-01-30 15:30 150010092 Västerhaninge IBK (B) - Fullersta IBK (B) Åbyhallen - Haninge
2021-01-31 11:15 150010091 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Huddinge IBS (B) Skogåshallen
2021-02-06 13:45 150010097 Balrog B/S IK (B) - Nynäshamns IBK (B) Storvretens Sporthall
2021-02-06 16:15 150010101 Mellansjö MK - IK Tomtberga (B) Kvarnbergshallen
2021-02-07 13:00 150010102 Segeltorps IF - Andino United IF Glömstahallen
2021-02-07 14:30 150010099 Fullersta IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) Glömstahallen
2021-02-20 13:00 150010107 Andino United IF - Mellansjö MK Torvalla Träningshall
2021-02-20 15:45 150010106 Nynäshamns IBK (B) - Segeltorps IF Kvarnängshallen
2021-02-21 11:45 150010103 Huddinge IBS (B) - Fullersta IBK (B) Glömstahallen
2021-02-21 16:00 150010105 Västerhaninge IBK (B) - Balrog B/S IK (B) Åbyhallen - Haninge
2021-02-27 10:00 150010109 Balrog B/S IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) Botkyrkahallen
2021-02-27 13:30 150010112 IK Tomtberga (B) - Andino United IF Kvarnbergshallen
2021-02-28 10:30 150010114 Segeltorps IF - Västerhaninge IBK (B) Kvarnbergshallen
2021-02-28 13:30 150010113 Mellansjö MK - Nynäshamns IBK (B) Kvarnbergshallen
2021-03-06 11:00 150010119 Nynäshamns IBK (B) - IK Tomtberga (B) Kvarnängshallen
2021-03-07 14:00 150010117 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Segeltorps IF Skogåshallen
2021-03-07 14:30 150010116 Huddinge IBS (B) - Balrog B/S IK (B) Glömstahallen
2021-03-07 16:45 150010118 Västerhaninge IBK (B) - Mellansjö MK Åbyhallen - Haninge
2021-03-13 12:15 150010121 Balrog B/S IK (B) - Fullersta IBK (B) Botkyrkahallen
2021-03-13 13:00 150010123 Andino United IF - Nynäshamns IBK (B) Torvalla Träningshall
2021-03-13 14:15 150010124 IK Tomtberga (B) - Västerhaninge IBK (B) Kvarnbergshallen
2021-03-13 15:45 150010125 Mellansjö MK - Skogås/Trångsunds IBK (B) Kvarnbergshallen
2021-03-14 13:00 150010126 Segeltorps IF - Huddinge IBS (B) Glömstahallen
2021-03-27 13:15 150010130 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IK Tomtberga (B) Skogåshallen
2021-03-28 10:00 150010128 Fullersta IBK (B) - Segeltorps IF Glömstahallen
2021-03-28 13:15 150010129 Huddinge IBS (B) - Mellansjö MK Glömstahallen
2021-03-28 15:15 150010131 Västerhaninge IBK (B) - Andino United IF Åbyhallen - Haninge
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Andino United IF 4 4 0 0 56-9 47 12
2. Segeltorps IF 3 3 0 0 56-7 49 9
3. Nynäshamns IBK (B) 4 3 0 1 24-16 8 9
4. Fullersta IBK (B) 5 1 1 3 28-21 7 4
5. Västerhaninge IBK (B) 2 1 0 1 7-10 -3 3
6. Huddinge IBS (B) 3 1 0 2 13-19 -6 3
7. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 2 1 0 1 7-21 -14 3
8. Balrog B/ S IK (B) 3 1 0 2 16-42 -26 3
9. IK Tomtberga (B) 3 0 1 2 8-22 -14 1
10. Mellansjö MK 3 0 0 3 5-53 -48 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis