Pantamera Ljusröd Medel (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 11:00 150324005 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 0 - 4 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2015-10-10 11:15 150324002 Grimsta AIK - Stäkets IF 4 - 3 Simon Åbom, Lars Samuelsson Väsby skolan
2015-10-10 13:45 150324004 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 9 Enya Hasselström, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2015-10-11 10:50 150324003 Arlanda IBK - Sigtuna IF IBK 8 - 4 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2015-11-22 16:00 150324001 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 7 Per Calmén, Oskar Sevefjord Mörbyhallen
2015-10-17 15:15 150324006 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 0 - 8 Magnus Berg, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-10-18 12:00 150324008 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK 6 - 5 Jan Lingemark, Lars Samuelsson Prästängshallen
2015-10-18 13:00 150324009 Stäkets IF - Enebybergs IF 10 - 3 Erik Hellgren, Andreas Eriksson Kallhälls sporthall
2015-12-06 15:00 150324007 Bele Barkarby IF IBF (A) - Arlanda IBK 7 - 3 Sandhya Karlsson, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2016-04-03 14:45 150324010 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK 4 - 6 Niklas Forsman, Rohnny Åhman Björkebyhallen
2015-10-20 19:15 150324011 Enebybergs IF - Sigtuna IF IBK 3 - 10 Jan Lingemark, Lucas Edberg Danderyds Gymnasium
2015-10-24 13:30 150324012 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 10 Jonas Sandberg, Andreas Eriksson Väsby skolan
2015-10-25 10:50 150324013 Arlanda IBK - Vallentuna IBK 5 - 5 Lars Halvarsson, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2016-01-30 09:30 150324015 Stäkets IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 11 Baberkhan Barekzay, Tehmoorkhan Barekzay Kallhälls sporthall
2016-02-14 10:10 150324014 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 8 - 3 William Grafström, David Norman Silverdalshallen
2015-11-07 14:30 150324017 Vallentuna IBK - Grimsta AIK 5 - 3 Lars Reuterhagen, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-11-08 11:30 150324018 Bele Barkarby IF IBF (A) - Enebybergs IF 5 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2015-11-08 11:45 150324019 Sigtuna IF IBK - Stäkets IF 1 - 9 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-11-08 14:00 150324020 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF 2 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2015-11-22 10:15 150324016 Rotebro IS IBK - Arlanda IBK 2 - 4 Magnus Johansson, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2015-11-14 10:30 150324023 Arlanda IBK - Åkersberga IBF 2 - 3 Daniel Mårtensson, Torbjörn Lundin Ekilla Sporthall
2015-11-14 14:30 150324022 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Mikael Hagman Väsby skolan
2015-11-15 11:00 150324025 Stäkets IF - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 2 Fredrik Leander, Hektor Byfors Kallhälls sporthall
2015-11-15 14:30 150324024 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 7 Mikael Hagman, Baberkhan Barekzay Prästängshallen
2015-11-15 18:45 150324021 Enebybergs IF - Vallentuna IBK 0 - 8 Ulf Jonsson, Hannes Andersson Danderyds Gymnasium
2015-11-21 10:45 150324027 Rotebro IS IBK - Enebybergs IF 3 - 2 Magnus Johansson, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2015-11-21 16:15 150324028 Vallentuna IBK - Stäkets IF 4 - 8 Per Calmén, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2015-11-22 11:15 150324026 Åkersberga IBF - Grimsta AIK 7 - 1 Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-11-22 12:00 150324029 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sigtuna IF IBK 1 - 0 Torbjörn Lundin, Madelene Westerberg Björkebyhallen
2016-01-24 16:30 150324030 Bele Barkarby IF IBF (B) - Arlanda IBK 3 - 4 Marcus Ackefelt, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-11-29 11:00 150324035 Stäkets IF - Rotebro IS IBK 1 - 1 Tehmoorkhan Barekzay, Thomas Josbrink Kallhälls sporthall
2015-11-29 12:00 150324034 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 7 - 3 Jonas Sandberg, Fredrik Nensén Prästängshallen
2015-11-29 15:00 150324032 Grimsta AIK - Arlanda IBK 4 - 6 Jan Lingemark, Karl Hurtig Väsby skolan
2015-11-29 17:15 150324033 Bele Barkarby IF IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 5 Johan Engvall, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2015-11-29 18:45 150324031 Enebybergs IF - Åkersberga IBF 2 - 15 Martin Svensson, Joel Scott Danderyds Gymnasium
2015-12-01 19:00 150324036 Arlanda IBK - Enebybergs IF 14 - 2 Jan Lingemark, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2015-12-05 11:15 150324038 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 2 Viktor Strömberg, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2015-12-05 14:45 150324039 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 6 Per Sundvall, Sofia Aadli Hammarbackens Sporthall
2015-12-05 15:30 150324037 Åkersberga IBF - Stäkets IF 3 - 4 Tove Wallén, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-12-06 11:45 150324040 Bele Barkarby IF IBF (B) - Grimsta AIK 2 - 4 Per Sundvall, Sofia Aadli Björkebyhallen
2015-12-12 11:15 150324042 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Tove Wallén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-12-13 11:00 150324045 Stäkets IF - Arlanda IBK 3 - 3 Andreas Mattsson, Wen-chung Tsai Kallhälls sporthall
2015-12-13 14:45 150324041 Enebybergs IF - Grimsta AIK 7 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Mörbyhallen
2015-12-13 15:45 150324043 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK 10 - 3 Andreas Mattsson, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2015-12-13 16:00 150324044 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 4 - 4 Mikael Hagman, Niklas Forsman Prästängshallen
2016-01-16 17:15 150324046 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 2 - 2 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Hammarbackens Sporthall
2016-01-17 10:30 150324049 Stäkets IF - Grimsta AIK 10 - 3 Per Sundvall, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2016-01-17 13:15 150324047 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF 1 - 5 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Björkebyhallen
2016-01-17 14:15 150324050 Bele Barkarby IF IBF (B) - Enebybergs IF 1 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Björkebyhallen
2016-01-17 16:00 150324048 Sigtuna IF IBK - Arlanda IBK 5 - 5 Per Ove Åman, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2016-01-23 10:30 150324053 Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 5 Jan Lingemark, Per Calmén Ekilla Sporthall
2016-01-23 10:45 150324055 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 1 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-01-23 13:00 150324052 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK 6 - 3 Jonas Sandberg, Viktor Bollvik Karlsson Väsby skolan
2016-01-23 16:15 150324054 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 7 - 0 Fredrik Hallenberg, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2016-01-24 15:00 150324051 Enebybergs IF - Stäkets IF 3 - 8 Lars Samuelsson, Axel Petersson Mörbyhallen
2016-01-29 19:15 150324057 Vallentuna IBK - Arlanda IBK 1 - 6 Lucas Edberg, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-01-30 09:45 150324056 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 5 - 2 Elias Grafström, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2016-01-31 12:00 150324059 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF 9 - 6 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Prästängshallen
2016-01-31 14:30 150324058 Bele Barkarby IF IBF (A) - Grimsta AIK 6 - 4 Daniel Bäckner, Magnus Johansson Björkebyhallen
2016-01-31 18:00 150324060 Bele Barkarby IF IBF (B) - Stäkets IF 3 - 6 Fredrik Leander, Joel Scott Björkebyhallen
2016-02-06 16:45 150324062 Grimsta AIK - Vallentuna IBK 3 - 3 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Väsby skolan
2016-02-07 10:30 150324065 Stäkets IF - Sigtuna IF IBK 3 - 4 Sampo Friberg, Tony Verho Kallhälls sporthall
2016-02-07 18:00 150324061 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 6 Joel Scott, Erik Nyman Danderyds Gymnasium
2016-02-07 18:30 150324064 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 4 Per Sundvall, Jakob Edström Anderberg Åkersberga Sporthall A
2016-02-21 12:15 150324063 Arlanda IBK - Rotebro IS IBK 2 - 4 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2016-02-13 12:30 150324067 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK 2 - 1 Elin Carlberg-Börjes, Madelene Westerberg Rotebrohallen (Nya)
2016-02-13 13:30 150324068 Vallentuna IBK - Enebybergs IF 0 - 1 Magnus Westerberg, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-02-14 12:00 150324069 Bele Barkarby IF IBF (A) - Stäkets IF 4 - 5 Erik Hellgren, Gustav Levin Björkebyhallen
2016-02-14 14:30 150324070 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2016-02-14 14:45 150324066 Åkersberga IBF - Arlanda IBK 4 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Åkersberga Sporthall A
2016-02-20 12:20 150324073 Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 6 Fabian Fahimi, Michael Selg Ekilla Sporthall
2016-02-20 16:45 150324072 Grimsta AIK - Åkersberga IBF 1 - 10 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2016-02-21 11:00 150324075 Stäkets IF - Vallentuna IBK 1 - 4 Thomas Josbrink, Wen-chung Tsai Kallhälls sporthall
2016-02-21 13:30 150324074 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 1 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2016-02-21 18:00 150324071 Enebybergs IF - Rotebro IS IBK 1 - 4 Stefano Bianque, Joel Scott Danderyds Gymnasium
2016-03-12 11:45 150324078 Rotebro IS IBK - Stäkets IF 3 - 4 Magnus Johansson, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2016-03-12 15:15 150324079 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 5 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-03-12 15:45 150324077 Åkersberga IBF - Enebybergs IF 19 - 1 Emil Kirchner, Magnus Berg Åkersberga Sporthall A
2016-03-12 17:30 150324076 Arlanda IBK - Grimsta AIK 5 - 2 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Ekilla Sporthall
2016-03-19 13:00 150324080 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 5 Andreas Eriksson, Robin Wirström Björkebyhallen
2016-03-19 18:15 150324082 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 14 Per Ove Åman, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-03-20 10:45 150324085 Stäkets IF - Åkersberga IBF 1 - 9 Imtiaz Karim, Patrik Andersén Kallhälls sporthall
2016-03-20 13:15 150324083 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK 6 - 0 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Björkebyhallen
2016-03-20 15:15 150324084 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 2 - 2 Jonas Sandberg, Mikael Wiklund Prästängshallen
2016-03-20 18:00 150324081 Enebybergs IF - Arlanda IBK 3 - 3 Daniel Skantze, Joel Scott Danderyds Gymnasium
2016-04-03 10:15 150324089 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2016-04-09 14:00 150324087 Arlanda IBK - Stäkets IF 8 - 3 Håkan Augustsson, Karl Hurtig Ekilla Sporthall
2016-04-09 17:45 150324090 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 3 - 4 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Björkebyhallen
2016-04-10 16:00 150324088 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 1 Björn Söderström, Per Calmén Åkersberga Sporthall A
2016-04-10 17:00 150324086 Grimsta AIK - Enebybergs IF 9 - 7 Aldin Imamovic, David Norman Väsby skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 18 13 2 3 122-45 77 41
2. Bele Barkarby IF IBF (A) 18 12 0 6 90-56 34 36
3. Stäkets IF 18 10 2 6 87-73 14 32
4. Arlanda IBK 18 8 5 5 86-66 20 29
5. Rotebro IS IBK 18 8 4 6 54-55 -1 28
6. Sigtuna IF IBK 18 7 5 6 73-77 -4 26
7. Bele Barkarby IF IBF (B) 18 6 2 10 83-74 9 20
8. Vallentuna IBK 18 5 5 8 55-75 -20 20
9. Grimsta AIK 18 5 2 11 64-109 -45 17
10. Enebybergs IF 18 2 1 15 55-139 -84 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 14:45 150325002 Ekerö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 2 Karl Hurtig, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2015-10-10 16:00 150325003 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK (B) 2 - 5 Christoffer Markovski, Jessika Forsberg Engelbrektshallen
2015-10-10 16:15 150325005 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) 1 - 5 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Bodals Bollhall
2015-10-10 19:00 150325004 Ängby IF - Högdalens AIS 3 - 8 Robert Milerud, Michael Leimer Stora Mossen 1
2016-03-13 14:45 150325001 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) OW (0 - 5) Lars Reuterhagen, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2015-10-17 10:00 150325010 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö 9 - 3 Jakob Edström Anderberg, Per Sundvall Grindtorpshallen
2015-10-17 11:00 150325007 Högdalens AIS - Djurgårdens IF IBS 2 - 6 Mats Andersson, Magnus Berg Högdalshallen
2015-10-18 11:00 150325006 Täby FC (A) - Ängby IF 1 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2015-10-18 13:15 150325009 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hässelby SK IBK 7 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2015-10-18 15:45 150325008 Farsta IBK (B) - Ekerö IK (A) 6 - 3 Max Hellström, Mats Andersson Farstahallen 3
2015-10-24 11:45 150325012 Ekerö IK (A) - Högdalens AIS 9 - 4 Per Sundvall, Sofia Aadli Tappströms Bollhall
2015-10-24 15:15 150325014 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 4 Lars Reuterhagen, Alva DaLuz Stora Mossen 1
2015-10-24 18:30 150325013 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (A) 2 - 6 Per Sundvall, Sofia Aadli Engelbrektshallen
2015-10-25 13:00 150325011 Hässelby SK IBK - Farsta IBK (B) 3 - 4 Robin Berger, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2015-10-25 18:15 150325015 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (C) 12 - 3 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Ormingehallen
2015-11-07 09:00 150325020 Täby FC (C) - Ängby IF 3 - 6 Per Calmén, Simon Åbom Grindtorpshallen
2015-11-07 10:15 150325018 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK 9 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Högdalshallen
2015-11-07 11:00 150325019 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Farstahallen 1
2015-11-07 13:00 150325016 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS 7 - 3 Joel Scott, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2015-11-07 16:00 150325017 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 4 - 4 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan B
2015-11-14 11:15 150325024 Farsta IBK (B) - Täby FC (C) 5 - 1 Viktor Hellmans, Tom Johansson Farstahallen 1
2015-11-14 17:30 150325023 Djurgårdens IF IBS - Ängby IF 1 - 3 Magnus Berg, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2015-11-15 10:00 150325021 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 2 - 5 Magnus Johansson, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-11-15 11:30 150325025 Nacka Wallenstam IBK (A) - Högdalens AIS 6 - 1 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
2015-11-15 12:00 150325022 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Joel Scott, Robin Wirström Tappströms Bollhall
2015-11-21 10:00 150325029 Högdalens AIS - Farsta IBK (B) 2 - 4 Nihada Cenanovic, Magnus Westerberg Högdalshallen
2015-11-21 12:00 150325028 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 6 Tove Wallén, Jakob Edström Anderberg Skarpängskolan B
2015-11-21 14:00 150325027 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK 9 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2015-11-21 17:15 150325026 Ängby IF - Ekerö IK (A) 6 - 2 Gustav Levin, Malin Holm Stora Mossen 1
2015-11-22 17:00 150325030 Täby FC (C) - Djurgårdens IF IBS 2 - 5 Per Sundvall, Simon Bernhardsson Grindtorpshallen
2015-11-27 20:00 150325032 Ekerö IK (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 Imtiaz Karim, Baberkhan Barekzay Tappströms Bollhall
2015-11-28 11:30 150325035 Nacka Wallenstam IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 4 Felix Fernström, Emil Pagrot Myrsjöskolan
2015-11-28 16:45 150325034 Farsta IBK (B) - Täby FC (A) 8 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Farstahallen 3
2015-11-29 09:00 150325031 Hässelby SK IBK - Ängby IF 1 - 8 Magnus Westerberg, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-11-29 14:15 150325033 Högdalens AIS - Täby FC (C) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Gubbängshallen
2015-12-03 18:15 150325038 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK (B) 3 - 6 Stefano Bianque, Joel Scott Bodals Bollhall
2015-12-05 11:00 150325039 Täby FC (A) - Högdalens AIS 4 - 7 Simon Åbom, Emil Kirchner Skarpängskolan B
2015-12-05 16:00 150325036 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK 7 - 1 Sampo Friberg, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2015-12-05 16:30 150325037 Ängby IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 4 Imtiaz Karim, Gustav Levin Stora Mossen 1
2015-12-06 10:00 150325040 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) 1 - 15 Simon Åbom, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2015-12-12 09:00 150325042 Täby FC (A) - Täby FC (C) 4 - 0 Magnus Johansson, Per Calmén Grindtorpshallen
2015-12-12 10:15 150325043 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö 4 - 6 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Högdalshallen
2015-12-12 14:15 150325044 Farsta IBK (B) - Ängby IF 5 - 0 Heimo Lyly, Robin Berger Farstahallen 1
2015-12-13 13:30 150325045 Nacka Wallenstam IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 14 - 1 Christian Berger, Max Hellström Ormingehallen
2015-12-13 17:00 150325041 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (A) 2 - 11 Magnus Johansson, Johan Hillergren Hässelbyhallen
2016-01-16 09:00 150325050 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK 3 - 2 Ulf Jonsson, Jakob Edström Anderberg Grindtorpshallen
2016-01-16 10:00 150325047 Högdalens AIS - Ängby IF 3 - 3 Cecilia Leijon-Fröjd, Jonas Robertson Högdalshallen
2016-01-16 13:45 150325046 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 12 - 8 Axel Petersson, Karl Hurtig Skarpängskolan B
2016-01-16 16:00 150325048 Farsta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 7 - 2 Jessika Forsberg, Max Hellström Farstahallen 3
2016-01-17 13:45 150325049 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ekerö IK (A) 2 - 7 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Ormingehallen
2016-01-23 13:00 150325052 Ekerö IK (A) - Farsta IBK (B) 5 - 3 Per Sundvall, Lars Sundlöf Tappströms Bollhall
2016-01-23 15:30 150325051 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2016-01-23 15:30 150325055 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (C) 14 - 2 Robert Milerud, Andreas Mattsson Bodals Bollhall
2016-01-23 18:15 150325053 Djurgårdens IF IBS - Högdalens AIS 1 - 3 Björn Larsson, Joel Scott Engelbrektshallen
2016-01-23 18:30 150325054 Ängby IF - Täby FC (A) 4 - 4 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Stora Mossen 1
2016-01-30 10:15 150325059 Farsta IBK (B) - Hässelby SK IBK 4 - 5 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Farstahallen 1
2016-01-30 11:30 150325058 Högdalens AIS - Ekerö IK (A) 2 - 4 Håkan Taxén, Johan Hessing Farstahallen 3
2016-01-30 16:15 150325056 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 4 - 4 Baberkhan Barekzay, Imtiaz Karim Bodals Bollhall
2016-01-30 18:00 150325060 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 7 Markus Almén, Per Sundvall Grindtorpshallen
2016-01-31 09:00 150325057 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2016-01-09 17:30 150325064 Ängby IF - Täby FC (C) 6 - 0 Mats Järnmark, Robert Milerud Stora Mossen 1
2016-02-06 12:00 150325062 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) 10 - 0 Ken Johansson, Fredrik Hallenberg Tappströms Bollhall
2016-02-06 17:00 150325061 Hässelby SK IBK - Högdalens AIS 4 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Stora Mossen 1
2016-02-07 11:30 150325065 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 8 Leo Bergstrand, Stefano Bianque Ormingehallen
2016-04-03 15:30 150325063 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö 6 - 3 Viktor Bollvik Karlsson, Stefano Bianque Gärdeshallen
2016-02-13 11:30 150325069 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2016-02-13 14:45 150325067 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) 3 - 1 Imtiaz Karim, Robin Wirström Bodals Bollhall
2016-02-13 15:15 150325070 Täby FC (C) - Farsta IBK (B) 0 - 11 Shari Tingman, Mattias Nordlund Grindtorpshallen
2016-02-13 16:00 150325068 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 5 - 0 Axel Petersson, Enya Hasselström Skarpängskolan B
2016-02-14 11:00 150325066 Ängby IF - Djurgårdens IF IBS 3 - 3 Stefano Bianque, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2016-02-20 12:00 150325072 Ekerö IK (A) - Ängby IF 5 - 0 Karl Hurtig, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2016-02-20 13:00 150325074 Farsta IBK (B) - Högdalens AIS 5 - 2 Elin Tystrand, Mats Andersson Farstahallen 3
2016-02-20 16:45 150325073 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (C) 5 - 4 Johan Hillergren, Malin Holm Gärdeshallen
2016-02-21 11:30 150325075 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (A) 12 - 3 Mats Andersson, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2016-02-21 12:15 150325071 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Stefano Bianque, Robin Berger Hässelbyhallen
2016-03-11 20:15 150325076 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK (A) 2 - 5 Mats Andersson, Joel Scott Gärdeshallen
2016-03-12 13:30 150325077 Ängby IF - Hässelby SK IBK 3 - 3 Torbjörn Lundin, Andreas Eriksson Ärvingehallen
2016-03-12 13:30 150325079 Täby FC (A) - Farsta IBK (B) 9 - 4 Tobias Hagelin, Axel Petersson Skarpängskolan B
2016-03-12 15:30 150325078 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 3 Henrik Sommerville, Wen-chung Tsai Bodals Bollhall
2016-03-13 10:00 150325080 Täby FC (C) - Högdalens AIS 1 - 5 Markus Almén, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2016-03-19 10:15 150325084 Farsta IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 1
2016-03-19 11:15 150325083 Högdalens AIS - Täby FC (A) 3 - 2 Victor Küller, Oscar Küller Högdalshallen
2016-03-19 14:15 150325081 Hässelby SK IBK - Djurgårdens IF IBS 5 - 3 Per Sundvall, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-03-20 10:30 150325085 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ängby IF 5 - 3 Anders Thonberg, Kent Kastell Ormingehallen
2016-04-02 17:30 150325082 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) 7 - 0 Joakim Levin, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2016-04-07 18:15 150325089 IBF Offensiv Lidingö - Högdalens AIS 7 - 2 Daniel Kölborn, Mats Andersson Bodals Bollhall
2016-04-09 09:00 150325090 Täby FC (C) - Täby FC (A) 0 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Grindtorpshallen
2016-04-09 16:15 150325088 Ängby IF - Farsta IBK (B) 1 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2016-04-09 16:30 150325087 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 10 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Engelbrektshallen
2016-04-28 20:00 150325086 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK 10 - 3 Torbjörn Lundin, Daniel Kölborn Tappströms Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK (A) 18 13 2 3 112-45 67 41
2. Farsta IBK (B) 18 13 1 4 96-52 44 40
3. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 12 1 5 112-67 45 37
4. IBF Offensiv Lidingö 18 9 2 7 90-77 13 29
5. Täby FC (A) 18 9 2 7 76-79 -3 29
6. Ängby IF 18 7 5 6 68-60 8 26
7. Högdalens AIS 18 6 2 10 65-78 -13 20
8. Djurgårdens IF IBS 18 5 1 12 58-89 -31 16
9. Täby FC (C) 18 4 0 14 39-113 -74 12
10. Hässelby SK IBK 18 3 2 13 50-106 -56 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 12:30 150326005 FBI Tullinge - Sickla IF 4 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Christian Hamnström Tullingehallen
2015-10-10 17:30 150326001 Älvsjö AIK (A) - Salems IF 4 - 4 Kent Budell, Karl-Johan Leijon Sätrahallen
2015-10-11 12:15 150326003 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF 22 - 0 Jonathan Håkansson, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2015-10-11 15:15 150326004 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF 0 - 2 Mats Andersson, Jörgen Larsson Ormingehallen
2015-10-17 13:00 150326007 Tungelsta IF - Huddinge IBS (B) 7 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tungelsta Sporthall
2015-10-17 17:30 150326006 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Järla Sporthall
2015-10-18 12:15 150326010 Salems IF - FBI Tullinge 2 - 4 Fadi Saffo, Shari Tingman Skogsängshallen
2015-10-18 13:00 150326008 Värmdö IF - Vendelsö IK (B) 2 - 7 Tony Verho, Malin Holm Värmdö sporthall
2015-10-24 10:00 150326012 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF 6 - 1 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2015-10-24 13:15 150326013 Huddinge IBS (B) - Sickla IF 6 - 0 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2015-10-24 15:00 150326011 Älvsjö AIK (A) - Värmdö IF WO (5 - 0) Petra Dynesius, Heimo Lyly Sätrahallen
2015-10-25 14:00 150326014 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge 4 - 5 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Ormingehallen
2015-11-07 10:00 150326016 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B) 2 - 4 David Berger, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-11-07 17:15 150326020 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 4 Ej offentliggjord, Jan-Markus Helin Skogsängshallen
2015-11-08 11:00 150326018 Tungelsta IF - Älvsjö AIK (A) 2 - 7 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2015-11-08 11:30 150326017 Sickla IF - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Wen-chung Tsai, Jonas Robertson Fisksätra sporthall
2015-11-13 17:00 150326021 Älvsjö AIK (A) - Sickla IF 14 - 0 Madelene Westerberg, Mattias Nordlund Västertorpshallen
2015-11-14 11:00 150326022 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge 2 - 1 Jouni Kekkonen, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-11-14 13:00 150326023 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 2 Mats Andersson, Jörgen Larsson Tomtbergahallen
2015-11-15 15:15 150326024 Värmdö IF - Salems IF 0 - 11 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Värmdö sporthall
2015-11-21 11:45 150326027 FBI Tullinge - Älvsjö AIK (A) 3 - 6 Mats Andersson, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2015-11-21 12:45 150326029 Tungelsta IF - Värmdö IF 17 - 1 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Tungelsta Sporthall
2015-11-21 16:15 150326030 Salems IF - Huddinge IBS (B) 5 - 3 Baberkhan Barekzay, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2015-11-22 14:15 150326026 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) 1 - 2 Vilhelm Nordström, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-11-28 11:00 150326032 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-11-28 17:00 150326033 Tungelsta IF - Salems IF 6 - 3 Erik Nyman, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall
2015-11-29 09:45 150326031 Älvsjö AIK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Västertorpshallen
2015-11-29 12:15 150326034 Värmdö IF - Sickla IF 7 - 3 Leif Karlsson, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2015-12-05 12:30 150326038 FBI Tullinge - Värmdö IF 2 - 2 Aarre Hietanen, Petra Dynesius Tullingehallen
2015-12-05 15:45 150326039 Sickla IF - Tungelsta IF 1 - 9 Martin Johansson, Elis Erbing Järla Sporthall
2015-12-05 17:15 150326036 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (A) 3 - 4 Håkan Taxén, Max Hellström Tomtbergahallen
2016-01-10 14:00 150326040 Salems IF - Vendelsö IK (B) 5 - 3 Kent Budell, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2015-12-12 14:30 150326041 Älvsjö AIK (A) - Vendelsö IK (B) 3 - 3 Mikael Wiklund, Oscar Küller Sätrahallen
2015-12-12 15:00 150326042 Sickla IF - Salems IF 3 - 6 Johan Ståhl, Mats Andersson Järla Sporthall
2015-12-12 15:15 150326043 Tungelsta IF - FBI Tullinge 2 - 5 Leif Karlsson, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2015-12-13 13:15 150326044 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 5 Anders Thonberg, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2016-01-16 12:45 150326047 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 5 Leif Karlsson, Emil Glenngård Tungelsta Sporthall
2016-01-16 13:45 150326048 Värmdö IF - Huddinge IBS (B) 2 - 8 Anders Thonberg, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2016-01-16 15:45 150326046 Sickla IF - FBI Tullinge 2 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Järla Sporthall
2016-01-16 16:00 150326050 Salems IF - Älvsjö AIK (A) 1 - 4 Joel Scott, Håkan Taxén Skogsängshallen
2016-01-23 10:00 150326052 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF 2 - 7 Simon Ellström Johansson, Martin Tidesten Söderbymalmskolan
2016-01-23 15:30 150326055 FBI Tullinge - Salems IF 6 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2016-01-24 13:15 150326054 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sickla IF 1 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Ormingehallen
2016-01-24 15:45 150326053 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF 2 - 4 Leif Karlsson, Håkan Augustsson Huddingehallen
2016-01-17 12:00 150326059 Värmdö IF - Älvsjö AIK (A) 3 - 4 Jonas Jatko, Noah Hulin Värmdö sporthall
2016-01-30 12:15 150326058 Tungelsta IF - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Marcus Larsson, Daniel Mårtensson Tungelsta Sporthall
2016-01-30 13:15 150326056 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Kent Budell, Victor Küller Tullingehallen
2016-01-30 16:00 150326057 Sickla IF - Huddinge IBS (B) 3 - 5 Kari Malmros, Leif Karlsson Järla Sporthall
2016-02-06 11:00 150326062 Vendelsö IK (B) - Sickla IF 7 - 3 Robin Berger, Kari Malmros Söderbymalmskolan
2016-02-07 12:15 150326061 Älvsjö AIK (A) - Tungelsta IF 5 - 2 Emil Jonback, Viktor Hellmans Västertorpshallen
2016-02-07 13:30 150326063 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge 2 - 2 Magnus Johansson, Johan Hillergren Tomtbergahallen
2016-02-07 17:00 150326064 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF 2 - 2 Stefano Bianque, Svedje Ohlson Ormingehallen
2016-02-13 10:15 150326067 FBI Tullinge - Vendelsö IK (B) 8 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2016-02-13 12:30 150326066 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 2 Emil Glenngård, Daniel Kölborn Myrsjöskolan
2016-02-13 15:45 150326068 Sickla IF - Älvsjö AIK (A) 2 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Järla Sporthall
2016-02-14 15:00 150326070 Salems IF - Värmdö IF 5 - 2 Kent Budell, Sampo Friberg Skogsängshallen
2016-02-20 11:00 150326072 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 2 Patrik Andersén, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2016-02-20 13:30 150326071 Älvsjö AIK (A) - FBI Tullinge 10 - 1 Tom Johansson, Viktor Hellmans Sätrahallen
2016-02-21 08:30 150326073 Huddinge IBS (B) - Salems IF 3 - 2 Joel Scott, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2016-02-21 12:30 150326074 Värmdö IF - Tungelsta IF 0 - 9 Tobias Berger, Viktor Bollvik Karlsson Värmdö sporthall
2016-03-12 11:30 150326076 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (B) 7 - 1 Kent Kastell, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2016-03-12 14:15 150326079 Sickla IF - Värmdö IF 4 - 9 Roland Nester, Christian Högberg Järla Sporthall
2016-03-13 13:00 150326077 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK (A) 3 - 4 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Ormingehallen
2016-04-02 13:00 150326080 Salems IF - Tungelsta IF 4 - 7 Kim Svedberg, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2016-03-08 19:00 150326083 Tungelsta IF - Sickla IF 6 - 3 Aldin Imamovic, Magnus Johansson Tungelsta Sporthall
2016-03-19 15:00 150326081 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IBS (B) 3 - 5 Stefano Bianque, Anders Thonberg Liljeholmshallen 1
2016-03-19 16:00 150326082 Vendelsö IK (B) - Salems IF 5 - 4 Magnus Johansson, Magnus Berg Söderbymalmskolan
2016-03-19 16:15 150326084 Värmdö IF - FBI Tullinge 5 - 6 Martin Johansson, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2016-04-09 12:00 150326086 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK (A) 2 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Söderbymalmskolan
2016-04-09 12:30 150326089 FBI Tullinge - Tungelsta IF 1 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tullingehallen
2016-04-09 16:15 150326090 Salems IF - Sickla IF 4 - 7 Jonas Jatko, Mats Andersson Skogsängshallen
2016-04-10 13:30 150326088 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF WO (5 - 0) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK (A) 16 13 2 1 85-37 48 41
2. Tungelsta IF 16 10 0 6 84-48 36 30
3. Huddinge IBS (B) 16 9 1 6 80-45 35 28
4. Vendelsö IK (B) 16 9 1 6 57-54 3 28
5. FBI Tullinge 16 8 2 6 57-55 2 26
6. Salems IF 16 6 2 8 67-63 4 20
7. Sickla IF 16 5 0 11 47-88 -41 15
8. Nacka Wallenstam IBK (B) 16 4 1 11 44-57 -13 13
9. Värmdö IF 16 3 1 12 41-115 -74 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 23:00 150327005 Huddinge IBS (A) - Huddinge IBS (C) 2 - 6 Tomtbergahallen
2015-10-10 13:45 150327004 Ekerö IK (B) - Farsta IBK (C) 3 - 4 Karl Hurtig, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2015-10-10 15:30 150327001 Vendelsö IK (A) - Djurö-Vindö IF 8 - 2 Leif Karlsson, Robin Berger Vendelsömalmshallen
2015-10-11 13:00 150327003 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK (B) 1 - 4 Christian Hamnström, Kent Kastell Tyresöhallen
2015-10-17 11:45 150327007 Farsta IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Farstahallen 3
2015-10-17 13:00 150327008 Älvsjö AIK (B) - Ingarö IF 12 - 2 Gustav Levin, Joakim Levin Sätrahallen
2015-10-17 13:30 150327006 Huddinge IBS (C) - Ekerö IK (B) 4 - 2 Max Hellström, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2015-10-17 14:30 150327010 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Oscar Forstadius, Didrik Axen Djurö Sporthall
2015-10-24 09:00 150327011 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK (B) 4 - 8 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2015-10-24 12:45 150327013 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (C) 2 - 6 Robin Berger, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2015-10-24 13:45 150327014 Ekerö IK (B) - Huddinge IBS (A) 9 - 0 Per Sundvall, Sofia Aadli Tappströms Bollhall
2015-10-24 14:30 150327012 Ingarö IF - Farsta IBK (C) 4 - 5 Rasmus Fernström, Mario Mallengren Ingarö Sporthall
2015-11-07 10:00 150327018 Farsta IBK (C) - Vendelsö IK (A) 4 - 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Farstahallen 1
2015-11-07 13:00 150327017 Huddinge IBS (C) - Ingarö IF 1 - 10 Karl-Johan Leijon, Kenny Ly Tomtbergahallen
2015-11-07 13:45 150327020 Djurö-Vindö IF - Ekerö IK (B) 5 - 5 Andreas Mattsson, Fredrik Berglund Sonesson Djurö Sporthall
2015-11-08 09:15 150327016 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 3 Oscar Küller, Victor Küller Tomtbergahallen
2015-11-14 10:00 150327021 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (C) 4 - 3 Magnus Westerberg, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-11-14 12:45 150327023 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK (B) 7 - 2 Gustav Persson, Johan Zahn Strandhallen - Tyresö
2015-11-14 13:00 150327022 Ingarö IF - Huddinge IBS (A) 9 - 3 Emil Glenngård, Baberkhan Barekzay Ingarö Sporthall
2015-11-15 14:00 150327024 Älvsjö AIK (B) - Djurö-Vindö IF 5 - 1 Håkan Augustsson, Daniel Kölborn Skärholmshallen
2015-11-21 12:15 150327026 Ekerö IK (B) - Ingarö IF 1 - 3 Sebastian Zetterberg, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2015-11-21 14:30 150327029 Farsta IBK (C) - Älvsjö AIK (B) 1 - 4 Daniel Kölborn, Kent Budell Farstahallen 3
2015-11-21 14:30 150327030 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 4 Håkan Richter, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2015-11-22 11:00 150327027 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (A) 0 - 6 Erik Nyman, Max Hellström Tomtbergahallen
2015-11-28 10:00 150327031 Vendelsö IK (A) - Ekerö IK (B) 2 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-11-28 10:45 150327033 Farsta IBK (C) - Djurö-Vindö IF 6 - 0 Max Hellström, Sofia Aadli Farstahallen 3
2015-11-28 12:15 150327032 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 8 Didrik Axen, Rasmus Fernström Ingarö Sporthall
2015-11-29 10:45 150327034 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (C) 8 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Västertorpshallen
2015-12-05 12:45 150327039 Huddinge IBS (C) - Farsta IBK (C) 3 - 7 Robin Berger, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2015-12-05 15:00 150327040 Djurö-Vindö IF - Ingarö IF 5 - 10 Leif Karlsson, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2015-12-06 10:00 150327036 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tyresöhallen
2015-12-08 20:10 150327038 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK (B) 1 - 9 Håkan Taxén, Niklas Forsman Tomtbergahallen
2015-12-12 10:00 150327041 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF 3 - 4 Kari Malmros, Jonas Robertson Söderbymalmskolan
2015-12-12 12:15 150327043 Farsta IBK (C) - Huddinge IBS (A) 8 - 3 Carl Peterson, Emil Jonback Farstahallen 1
2015-12-12 13:30 150327044 Älvsjö AIK (B) - Ekerö IK (B) 9 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Sätrahallen
2015-12-12 16:30 150327042 Huddinge IBS (C) - Djurö-Vindö IF 4 - 1 Anders Thonberg, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2016-01-09 13:30 150327050 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK (A) 5 - 5 Viggo Nilheimer, Noah Hulin Djurö Sporthall
2016-01-16 13:15 150327048 Älvsjö AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 6 Henrik Sommerville, Robin Berger Sätrahallen
2016-01-16 15:00 150327047 Farsta IBK (C) - Ekerö IK (B) 6 - 4 Jessika Forsberg, Max Hellström Farstahallen 3
2016-01-17 10:00 150327046 Huddinge IBS (C) - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2016-01-23 13:15 150327052 Ingarö IF - Älvsjö AIK (B) 3 - 4 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Ingarö Sporthall
2016-01-23 14:00 150327054 Ekerö IK (B) - Huddinge IBS (C) 3 - 9 Per Sundvall, Lars Sundlöf Tappströms Bollhall
2016-01-24 14:00 150327055 Huddinge IBS (A) - Djurö-Vindö IF 3 - 2 Max Hellström, Wen-chung Tsai Tomtbergahallen
2016-01-24 14:15 150327053 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK (C) 2 - 5 Kari Malmros, Tomas Jansson Strandhallen - Tyresö
2016-01-30 10:30 150327056 Huddinge IBS (A) - Ekerö IK (B) 5 - 0 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2016-01-30 11:30 150327057 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 0 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2016-01-30 16:30 150327058 Farsta IBK (C) - Ingarö IF 4 - 4 Joel Scott, Johan Hessing Farstahallen 3
2016-01-30 16:30 150327059 Älvsjö AIK (B) - Vendelsö IK (A) 7 - 2 Karl-Johan Leijon, Mikael Wiklund Sätrahallen
2016-02-06 10:00 150327061 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (C) 4 - 2 Robin Berger, Kari Malmros Söderbymalmskolan
2016-02-06 12:30 150327062 Ingarö IF - Huddinge IBS (C) 5 - 4 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ingarö Sporthall
2016-02-06 13:00 150327064 Ekerö IK (B) - Djurö-Vindö IF 10 - 2 Ken Johansson, Fredrik Hallenberg Tappströms Bollhall
2016-02-07 11:00 150327063 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) 8 - 2 Henrik Sommerville, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-02-13 11:30 150327068 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Johan Hessing, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2016-02-13 13:30 150327066 Ekerö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 15 Lars Reuterhagen, Fabian Fahimi Tappströms Bollhall
2016-02-13 13:30 150327070 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK (B) 1 - 8 Rasmus Fernström, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2016-02-14 09:15 150327067 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF 4 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2016-02-20 12:00 150327071 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 1 Anton Höglin, Hampus Höglin Söderbymalmskolan
2016-02-20 12:00 150327072 Ingarö IF - Ekerö IK (B) 3 - 5 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2016-02-20 14:30 150327073 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurö-Vindö IF 6 - 2 Robin Berger, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2016-02-20 14:30 150327074 Älvsjö AIK (B) - Farsta IBK (C) 4 - 2 Kent Kastell, Stefano Bianque Sätrahallen
2016-01-10 11:45 150327076 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 1 - 4 Simon Ellström Johansson, Martin Tidesten Strandhallen - Tyresö
2016-03-12 12:30 150327079 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK (B) 2 - 4 Kent Kastell, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2016-03-12 13:15 150327077 Ekerö IK (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2016-03-12 14:15 150327080 Djurö-Vindö IF - Farsta IBK (C) 1 - 6 Leif Karlsson, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2016-03-19 11:00 150327081 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Söderbymalmskolan
2016-03-19 11:15 150327083 Farsta IBK (C) - Huddinge IBS (C) 3 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 1
2016-03-19 13:15 150327082 Ingarö IF - Djurö-Vindö IF 8 - 7 Leo Bergstrand, Håkan Richter Ingarö Sporthall
2016-03-19 14:00 150327084 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (A) 8 - 0 Stefano Bianque, Anders Thonberg Liljeholmshallen 1
2016-03-21 20:00 150327089 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (C) 2 - 4 Fredrik Pålsson, Johan Ståhl Skogåshallen
2016-04-09 14:00 150327086 Ingarö IF - Vendelsö IK (A) 6 - 6 Håkan Taxén, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2016-04-09 15:15 150327090 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS (C) 5 - 1 Jonas Robertson, Mario Mallengren Djurö Sporthall
2016-04-27 19:00 150327088 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK (B) 1 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Jan Lingemark Tappströms Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK (B) 16 15 0 1 105-32 73 45
2. Farsta IBK (C) 16 11 1 4 69-44 25 34
3. Tyresö Trollbäcken IBK 16 10 0 6 74-52 22 30
4. Ingarö IF 16 9 2 5 86-73 13 29
5. Huddinge IBS (C) 16 8 0 8 55-60 -5 24
6. Vendelsö IK (A) 16 6 3 7 63-58 5 21
7. Ekerö IK (B) 16 4 2 10 58-82 -24 14
8. Djurö-Vindö IF 16 2 2 12 45-93 -48 8
9. Huddinge IBS (A) 16 2 0 14 33-94 -61 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis