Pantamera Ljusröd Medellätt (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150329003 AIK IBF - Täby FC (A) Tallbackaskolan
150329005 Huddinge IBS - Bele Barkarby IF IBF Tomtbergahallen
2019-09-28 10:45 150329001 Rotebro IS IBK (B) - Mariebergs SK 3 - 2 Mimma Spasic, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2019-09-28 12:00 150329002 IK Frej Täby IBK (B) - Ekerö IK (A) 4 - 4 Oscar Silverbratt, Lucas Edberg Vikingavallen
2019-09-29 10:30 150329004 Nacka Wallenstam IBK (A) - Silverdals IF 2 - 2 Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Ormingehallen
2019-11-08 18:45 150329006 FBI Tullinge (B) - Segeltorps IF 8 - 3 Erik Gustafsson, Mauricio Castillo Tullingehallen
2019-10-05 10:15 150329010 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 3 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt K-Rauta Arena
2019-10-05 16:15 150329011 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 2 Stefano Bianque, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2019-10-05 17:15 150329012 Mariebergs SK - FBI Tullinge (B) 1 - 4 Osama Abaied, Mario Mallengren Engelbrektshallen
2019-10-06 14:00 150329008 Bele Barkarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 3 Martin Hjelmberg, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-11-17 17:45 150329007 Segeltorps IF - Huddinge IBS 1 - 8 Johnny Mikael Claesson, Alexander Löfgren Glömstahallen
2019-12-06 19:00 150329009 Silverdals IF - AIK IBF 0 - 11 Imtiaz Karim, Noel Akdemir Silverdalshallen
2019-10-12 09:00 150329013 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (A) 1 - 7 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-12 12:15 150329014 IK Frej Täby IBK (B) - Silverdals IF 0 - 3 Oscar Uhlir, Sam Varahram Vikingavallen
2019-10-12 17:30 150329018 Ekerö IK (A) - Mariebergs SK 5 - 1 Martin Mårtensson, Samuel Oreland Mälaröhallen
2019-10-13 10:00 150329016 Nacka Wallenstam IBK (A) - Segeltorps IF 6 - 2 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ormingehallen
2019-10-13 18:15 150329015 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 8 - 3 Johan Eklund, Sam Robertsson Tallbackaskolan
2019-12-04 20:00 150329017 Huddinge IBS - FBI Tullinge (B) 2 - 0 Viking Claësson, Martin Claësson Tomtbergahallen
2019-10-19 10:30 150329019 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 6 Zana Guzel, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-10-20 09:00 150329023 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 7 - 4 Per Sundvall, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-20 11:00 150329020 Segeltorps IF - AIK IBF 2 - 14 Adam Lönnborg, Lennart Asp Glömstahallen
2019-10-20 14:00 150329021 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK (B) 1 - 1 Filip Lövenklint, Sezgin Youmer Björkebyhallen
2019-10-20 15:15 150329022 Silverdals IF - Rotebro IS IBK (B) 2 - 9 Linn Skotte, Ida Torbjörner Silverdalshallen
2020-01-13 18:00 150329024 Mariebergs SK - Huddinge IBS 3 - 2 Tony Verho, Imtiaz Karim Liljeholmshallen 2
2019-10-26 11:15 150329030 Ekerö IK (A) - Silverdals IF 6 - 8 Johan Nima, Mattias Thomasson Mälaröhallen
2019-10-26 14:00 150329029 Täby FC (A) - Mariebergs SK 9 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Patrik Larsson K-Rauta Arena
2019-10-27 13:15 150329025 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 9 - 2 Lukas Jellnor, Leif Karlsson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-27 13:30 150329028 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS 2 - 2 Lucas Werelius, Max Sjöberg Ormingehallen
2019-10-27 14:45 150329027 AIK IBF - FBI Tullinge (B) 4 - 3 Imtiaz Karim, Bjarne Hekkelstrand Ulriksdalshallen
2019-11-30 14:15 150329026 IK Frej Täby IBK (B) - Segeltorps IF 8 - 3 Sampo Friberg, Lars Reuterhagen Vikingavallen
2019-11-09 13:15 150329033 Segeltorps IF - Rotebro IS IBK (B) 1 - 11 Martin Claësson, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-11-09 14:15 150329032 FBI Tullinge (B) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 6 Adam Lönnborg, Johan Nima Tullingehallen
2019-11-09 15:30 150329036 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 10 Christian Berger, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2019-11-10 12:00 150329031 Huddinge IBS - AIK IBF 6 - 1 Martin Claësson, Mauricio Castillo Tomtbergahallen
2019-11-10 15:00 150329034 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (A) 1 - 4 Totte Hallgren, William Wetterud Björkebyhallen
2020-01-24 19:00 150329035 Silverdals IF - Täby FC (A) 7 - 5 Noel Akdemir, Ida Nedin Silverdalshallen
2019-11-16 09:00 150329041 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 6 Oscar Uhlir, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-11-16 14:15 150329038 IK Frej Täby IBK (B) - Huddinge IBS 5 - 9 Imtiaz Karim, Rikard Söderlund Vikingavallen
2019-11-16 14:30 150329042 Ekerö IK (A) - Segeltorps IF 8 - 0 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Tappströms Bollhall
2019-11-17 12:45 150329039 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 9 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ulriksdalshallen
2019-11-17 13:30 150329037 Rotebro IS IBK (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Andreas Theorén, Joel Holm Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 17:45 150329040 Silverdals IF - Mariebergs SK 3 - 1 Isabelle Lassfolk, Fredrik Nensén Silverdalshallen
2019-11-23 11:00 150329045 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (A) 3 - 2 Adam Lönnborg, Leif Karlsson Storvretens Sporthall
2019-11-23 14:15 150329043 Nacka Wallenstam IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 9 - 2 Christian Ljunggren, Anton Zaitsev Myrsjöskolan
2019-11-23 16:30 150329044 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK (B) 8 - 2 Michael Hillblom, Malva Sölvemark Tomtbergahallen
2019-11-23 16:30 150329048 Mariebergs SK - AIK IBF 0 - 17 Tony Verho, Sampo Friberg Stora Mossen 1
2019-11-24 13:00 150329046 Segeltorps IF - Täby FC (A) 2 - 7 Martin Claësson, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2019-11-24 13:15 150329047 Bele Barkarby IF IBF - Silverdals IF 5 - 5 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2019-11-30 09:00 150329049 Rotebro IS IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 5 Alexander Löfgren, Fredrik Berglund Sonesson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-30 09:00 150329053 Täby FC (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Armin Shafiei, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2019-11-30 13:00 150329050 IK Frej Täby IBK (B) - AIK IBF 0 - 11 Max Åstrand, Moa Holm Vikingavallen
2019-12-01 12:00 150329051 Bele Barkarby IF IBF - Mariebergs SK 6 - 3 Filip Lövenklint, Samuel Oreland Björkebyhallen
2019-12-01 12:15 150329052 Silverdals IF - Segeltorps IF 0 - 6 Ken Johansson, Theodore Idevall Silverdalshallen
2019-12-21 10:00 150329054 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS 7 - 2 Eskil Simonsen, Jan Lingemark Mälaröhallen
2019-12-07 15:30 150329058 FBI Tullinge (B) - Silverdals IF 2 - 3 Viggo Modigh, Erik Gustafsson Rikstenshallen
2019-12-07 16:30 150329056 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ekerö IK (A) 7 - 4 Kevin Helly, Anton Zaitsev Ormingehallen
2019-12-07 19:00 150329060 Mariebergs SK - IK Frej Täby IBK (B) OW (0 - 5) Engelbrektshallen
2019-12-08 11:30 150329059 Segeltorps IF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 14 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Glömstahallen
2019-12-08 14:45 150329057 Huddinge IBS - Täby FC (A) 2 - 4 Kenny Ly, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2020-02-17 19:45 150329055 AIK IBF - Rotebro IS IBK (B) 7 - 1 Johan Nima, Noel Akdemir Tallbackaskolan
2019-12-14 13:15 150329066 Ekerö IK (A) - AIK IBF 5 - 2 Sezgin Youmer, Magnus Johnsson Mälaröhallen
2019-12-14 19:00 150329063 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Daniel Bjerdahl, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2019-12-15 11:00 150329064 Silverdals IF - Huddinge IBS 2 - 10 Niklas Forsman, Martin Eriksson Arena Satelliten
2019-12-15 13:30 150329061 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 4 Niklas Forsman, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 13:45 150329062 Segeltorps IF - Mariebergs SK 3 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2020-02-11 18:10 150329065 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Skarpängskolan A
150329072 Mariebergs SK - Rotebro IS IBK (B) Liljeholmshallen 2
2020-01-11 15:15 150329070 Täby FC (A) - AIK IBF 2 - 10 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes K-Rauta Arena
2020-01-11 16:00 150329071 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 1 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2020-01-12 08:45 150329067 Segeltorps IF - FBI Tullinge (B) 2 - 13 Anders Hillebrink, Viggo Modigh Kvarnbergshallen
2020-01-12 14:00 150329068 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS 1 - 1 Mimma Spasic, Mario Mallengren Björkebyhallen
2020-01-12 14:00 150329069 Silverdals IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
2020-01-18 12:00 150329078 FBI Tullinge (B) - Mariebergs SK 7 - 1 Martin Claësson, Sezgin Youmer Tullingehallen
2020-01-18 13:15 150329074 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (A) 3 - 2 Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Vikingavallen
2020-01-18 15:15 150329077 Huddinge IBS - Segeltorps IF 6 - 1 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2020-01-18 16:30 150329076 Nacka Wallenstam IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Felix Fernström, Christian Berger Ormingehallen
2020-01-19 11:00 150329073 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (A) 3 - 3 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 14:00 150329075 AIK IBF - Silverdals IF 3 - 2 Marcus Höök, Elliot Karlsson Tallbackaskolan
2020-01-10 19:00 150329082 Silverdals IF - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 1 Ludwig Idevall, Alexander Löfgren Silverdalshallen
2020-01-25 10:15 150329083 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 2 Oscar Uhlir, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2020-01-25 16:00 150329084 Mariebergs SK - Ekerö IK (A) 3 - 12 Sam Robertsson, Kim Vulic Stora Mossen 1
2020-01-25 16:30 150329079 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS 4 - 3 Adam Lönnborg, Tobias Jansson Tullingehallen
2020-01-26 11:30 150329080 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 2 Oskar Ekman, Viggo Modigh Glömstahallen
2020-01-26 12:30 150329081 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 1 - 6 Håkan Taxén, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2020-02-01 09:00 150329085 Rotebro IS IBK (B) - Silverdals IF 5 - 2 Magnus Johnsson, Alexander Hellström Rotebrohallen (Nya)
2020-02-01 13:00 150329086 IK Frej Täby IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Alexander Löfgren, Anton Fritshammar Vikingavallen
2020-02-01 14:30 150329089 Huddinge IBS - Mariebergs SK 3 - 0 Gustav Levin, Zana Guzel Tomtbergahallen
2020-02-01 15:00 150329090 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) 6 - 0 Magnus Johansson, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen
2020-02-01 16:30 150329088 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Noah Hulin, Christoffer Castwall Ormingehallen
2020-02-02 14:15 150329087 AIK IBF - Segeltorps IF 12 - 1 Ida Torbjörner, Annabel Jonsson Tallbackaskolan
2020-02-08 13:15 150329096 Mariebergs SK - Täby FC (A) 4 - 1 Johan Engvall, Alexander Löfgren Hjorthagshallen
2020-02-08 15:15 150329092 FBI Tullinge (B) - AIK IBF 1 - 3 Jacob Leijon, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2020-02-08 16:15 150329094 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (B) 1 - 8 Totte Hallgren, Ricky Bagge Björkebyhallen
2020-02-09 10:00 150329093 Segeltorps IF - IK Frej Täby IBK (B) 0 - 5 Karima Sharipova, Kevin Geovanny Moreno Ordonez Glömstahallen
2020-02-09 12:00 150329091 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 2 Viggo Modigh, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2020-02-09 15:15 150329095 Silverdals IF - Ekerö IK (A) 4 - 5 Lisa Dahl, Daniel Kölborn Silverdalshallen
2020-02-15 10:15 150329101 Täby FC (A) - Silverdals IF 6 - 3 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund K-Rauta Arena
2020-02-15 11:15 150329102 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF 8 - 5 Mats Järnmark, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen
2020-02-15 14:30 150329098 IK Frej Täby IBK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Vikingavallen
2020-02-16 15:00 150329097 Rotebro IS IBK (B) - Segeltorps IF 8 - 1 Sampo Friberg, Lukas Jellnor Silverdalshallen
2020-02-16 17:00 150329100 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mariebergs SK 0 - 2 Felix Fernström, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2020-02-16 18:30 150329099 AIK IBF - Huddinge IBS 5 - 3 Imtiaz Karim, Isak Ålenius Tallbackaskolan
150329105 FBI Tullinge (B) - Rotebro IS IBK (B) Tullingehallen
150329108 Mariebergs SK - Silverdals IF
2020-02-22 16:15 150329107 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 0 - 9 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Björkebyhallen
2020-02-23 09:45 150329106 Segeltorps IF - Ekerö IK (A) 1 - 4 Hampus Bergholm, Viggo Modigh Glömstahallen
2020-03-02 19:00 150329104 Huddinge IBS - IK Frej Täby IBK (B) 12 - 0 Jonas Jatko, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2020-03-08 13:00 150329103 Nacka Wallenstam IBK (A) - AIK IBF 2 - 13 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Myrsjöskolan
150329110 IK Frej Täby IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Vikingavallen
2020-03-07 12:30 150329109 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IBS 5 - 1 Erik Nyman, Daniel Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2020-03-07 15:00 150329111 AIK IBF - Mariebergs SK 15 - 3 Andreas Theorén, Joel Holm Tallbackaskolan
2020-03-07 16:30 150329114 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 3 Sam Robertsson, Mario Mallengren Mälaröhallen
2020-03-08 09:45 150329113 Täby FC (A) - Segeltorps IF 5 - 4 Nihada Cenanovic, Imtiaz Karim K-Rauta Arena
2020-03-08 12:30 150329112 Silverdals IF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 14 Mimma Spasic, Mattias Thomasson Silverdalshallen
150329115 AIK IBF - IK Frej Täby IBK (B) Ulriksdalshallen
150329116 Nacka Wallenstam IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) Ormingehallen
150329117 Huddinge IBS - Ekerö IK (A) Tomtbergahallen
150329118 FBI Tullinge (B) - Täby FC (A)
150329119 Segeltorps IF - Silverdals IF Glömstahallen
150329120 Mariebergs SK - Bele Barkarby IF IBF Engelbrektshallen
150329121 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF Rotebrohallen (Nya)
150329122 IK Frej Täby IBK (B) - Mariebergs SK Vikingavallen
150329123 Bele Barkarby IF IBF - Segeltorps IF Björkebyhallen
150329124 Silverdals IF - FBI Tullinge (B) Silverdalshallen
150329125 Täby FC (A) - Huddinge IBS K-Rauta Arena
150329126 Ekerö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) Tappströms Bollhall
150329127 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Vikingavallen
150329128 AIK IBF - Ekerö IK (A) Tallbackaskolan
150329129 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (A) Ormingehallen
150329130 Huddinge IBS - Silverdals IF Tomtbergahallen
150329131 FBI Tullinge (B) - Bele Barkarby IF IBF Tullingehallen
150329132 Mariebergs SK - Segeltorps IF Engelbrektshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 18 16 0 2 151-37 114 48
2. Ekerö IK (A) 19 12 3 4 103-57 46 39
3. Rotebro IS IBK (B) 17 10 3 4 86-53 33 33
4. Huddinge IBS 18 10 2 6 85-45 40 32
5. Täby FC (A) 18 9 3 6 83-70 13 30
6. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 8 4 6 72-69 3 28
7. FBI Tullinge (B) 18 8 2 8 72-59 13 26
8. Silverdals IF 18 7 2 9 60-94 -34 23
9. IK Frej Täby IBK (B) 18 5 3 10 55-92 -37 18
10. Bele Barkarby IF IBF 18 4 5 9 68-83 -15 17
11. Mariebergs SK 17 3 0 14 34-105 -71 9
12. Segeltorps IF 19 2 1 16 36-141 -105 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 13:15 150328003 IK Frej Täby IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 10 - 1 Andreas Sandgren, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2019-09-28 14:00 150328005 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF 3 - 3 Lucas Edberg, Johan Nima K-Rauta Arena
2019-11-10 09:00 150328004 Ekerö IK (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 1 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-02-09 17:15 150328002 Töjnan IBK - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 5 - 5 Mats Järnmark, Magnus Johnsson Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 16:15 150328001 Väsby AIK - Hässelby SK IBK 8 - 3 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2019-10-05 13:00 150328012 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF (A) 5 - 11 Lukas Jellnor, Ricky Bagge Riddersvik
2019-10-06 15:15 150328009 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 17 - 0 Martin Mårtensson, Robert Lindén Säfström Rotebrohallen (Nya)
2019-11-29 19:15 150328010 Vallentuna IBK (A) - Töjnan IBK 3 - 12 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2019-12-08 18:30 150328008 Danderyds SK IBF - Ekerö IK (B) 4 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Theodore Idevall Mörbyhallen
2020-02-10 19:00 150328011 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Väsby AIK 6 - 4 Noel Akdemir, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2019-10-12 11:00 150328015 IK Frej Täby IBK (A) - Danderyds SK IBF 0 - 2 Oscar Uhlir, Sam Varahram Vikingavallen
2019-10-12 12:45 150328017 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (A) 1 - 10 Lucas Edberg, Filip Lövenklint K-Rauta Arena
2019-10-13 11:45 150328018 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK 6 - 6 Mario Mallengren, Mimma Spasic Kallhälls sporthall
2019-10-13 12:15 150328014 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (A) 3 - 4 Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
2020-02-08 17:30 150328013 Väsby AIK - Vallentuna IBK (A) 0 - 2 Fredrik Nensén, Johan Nima Väsby skolan
150328022 Rotebro IS IBK (A) - Väsby AIK Rotebrohallen (Nya)
2019-10-19 10:15 150328024 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 1 - 6 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-10-19 15:45 150328019 Vaxholms IBF (A) - Ekerö IK (B) 5 - 1 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Vaxholm innebandyhallen
2019-10-20 19:30 150328021 Danderyds SK IBF - Töjnan IBK 0 - 9 Johan Nima, Max Hasselrot Danderyds Gymnasium
2020-01-05 15:45 150328023 Vallentuna IBK (A) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 7 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hammarbackens Sporthall
150328025 Väsby AIK - Danderyds SK IBF Väsby skolan
2019-10-26 10:00 150328028 Ekerö IK (B) - Täby FC (B) 3 - 7 Johan Nima, Mattias Thomasson Mälaröhallen
2019-10-26 13:15 150328027 IK Frej Täby IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 5 - 4 Mario Mallengren, Mimma Spasic Vikingavallen
2019-10-26 13:15 150328030 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK (A) 4 - 4 Elliot Karlsson, Lukas Jellnor Kallhälls sporthall
2019-10-26 14:15 150328029 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 8 Simon Fröberg, Max Hasselrot Hammarbackens Sporthall
2019-11-09 09:00 150328036 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (B) 3 - 11 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Riddersvik
2019-11-09 12:00 150328035 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 6 Magnus Johnsson, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-10 10:15 150328031 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK (A) 1 - 11 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren K-Rauta Arena
2019-11-10 16:00 150328032 Vaxholms IBF (A) - Töjnan IBK 0 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2019-11-10 19:15 150328034 Danderyds SK IBF - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 14 - 2 Mario Mallengren, Mimma Spasic Danderyds Gymnasium
2019-11-16 13:00 150328039 IK Frej Täby IBK (A) - Ekerö IK (B) 5 - 1 Oscar Uhlir, Andreas Beijer Vikingavallen
2019-11-16 13:00 150328041 Vallentuna IBK (A) - Danderyds SK IBF 0 - 7 Simon Fröberg, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-11-17 12:00 150328037 Väsby AIK - Vaxholms IBF (A) 6 - 8 Alexander Löfgren, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-11-17 12:15 150328040 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 4 Andreas Theorén, Joel Holm Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 15:15 150328038 Töjnan IBK - Täby FC (B) 6 - 5 Filippa Ekman, Asta Hansson Silverdalshallen
2019-11-23 13:15 150328043 Ekerö IK (B) - Töjnan IBK 1 - 6 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Mälaröhallen
2019-11-24 17:00 150328044 Täby FC (B) - Väsby AIK 7 - 4 Lars Sundlöf, Richard Jonsson K-Rauta Arena
2019-11-24 18:45 150328048 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 7 Johan Hessing, Svedje Ohlson Hässelbyhallen
2019-11-30 16:30 150328047 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK (A) 5 - 1 Mattias Thomasson, Sam Robertsson Mörbyhallen
2019-12-01 14:30 150328045 Vaxholms IBF (A) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 3 - 4 Lars Samuelsson, Anton Zaitsev Vaxholm innebandyhallen
2019-11-30 14:15 150328054 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) 2 - 5 Andreas Mattsson, Annie Mattsson Kallhälls sporthall
2019-12-01 13:00 150328049 Väsby AIK - Ekerö IK (B) 2 - 7 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Väsby skolan
2019-12-01 15:15 150328051 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK 8 - 3 Kevin Neemé, Mattias Thomasson Mörbyhallen
2019-12-01 17:45 150328050 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK (A) 8 - 1 Ida Sandberg, Ricky Bagge Silverdalshallen
2020-01-25 10:15 150328053 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 1 - 6 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2019-12-07 09:00 150328060 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK 1 - 5 Ludwig Idevall, Annie Mattsson Hässelbyhallen
2019-12-07 10:15 150328057 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (A) 6 - 2 Niklas Forsman, William Wetterud K-Rauta Arena
2019-12-07 14:30 150328055 IK Frej Täby IBK (A) - Väsby AIK 10 - 3 Linus Löfstedt, Lars Reuterhagen Vikingavallen
2019-12-07 16:30 150328056 Ekerö IK (B) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 6 - 1 Hampus Pernkrans, Zana Guzel Mälaröhallen
2019-12-07 16:30 150328058 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 5 Christian Ljunggren, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
2019-12-14 10:15 150328065 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK (B) 1 - 4 Fredrik Nensén, Johan Nima Hammarbackens Sporthall
2019-12-14 15:00 150328061 Väsby AIK - Töjnan IBK 2 - 13 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Väsby skolan
2019-12-14 15:15 150328066 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 5 Magnus Johnsson, Ludwig Idevall Kallhälls sporthall
2019-12-15 12:15 150328064 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (B) 4 - 2 Åsa Gustavsson, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 15:15 150328063 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF (A) 1 - 4 Andreas Theorén, Carl Theorén Mörbyhallen
2020-01-11 09:00 150328070 Vallentuna IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 7 Jan Lingemark, Peter Lassfolk Hammarbackens Sporthall
2020-01-11 10:45 150328069 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (B) 11 - 5 Andreas Theorén, Carl Theorén Rotebrohallen (Nya)
2020-01-12 10:00 150328071 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Töjnan IBK 1 - 7 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2020-01-12 14:15 150328072 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 3 - 5 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2020-01-12 18:15 150328068 Danderyds SK IBF - Täby FC (B) 2 - 3 Adam Sundbom, Tim Svensson Mörbyhallen
2020-01-18 14:30 150328075 IK Frej Täby IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 0 Johnn Wahlgren, Tim Svensson Vikingavallen
2020-01-18 17:45 150328076 Ekerö IK (B) - Danderyds SK IBF 2 - 4 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-01-19 12:30 150328073 Väsby AIK - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 6 - 7 Magnus Johnsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2020-01-19 13:45 150328074 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (A) 11 - 1 Mats Järnmark, Alexander Löfgren Silverdalshallen
2020-01-19 15:00 150328078 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK 9 - 4 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Vaxholm innebandyhallen
2020-01-25 12:45 150328084 Hässelby SK IBK - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 0 - 5 Gustav Fohlstedt, Sam Robertsson Hässelbyhallen
2020-01-25 14:15 150328083 Vallentuna IBK (A) - Väsby AIK 3 - 12 Elin Carlberg-Börjes, Madeleine Forslund Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 14:30 150328079 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (B) 0 - 6 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2020-01-26 16:15 150328082 Rotebro IS IBK (A) - Töjnan IBK 4 - 1 Thea Kaplan, Ludwig Idevall Silverdalshallen
2020-01-26 16:30 150328081 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK (A) 1 - 2 Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Mörbyhallen
2020-02-01 09:00 150328089 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 3 - 4 Simon Fröberg, Max Hasselrot K-Rauta Arena
2020-02-01 13:00 150328085 Väsby AIK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 3 Mattias Thomasson, Mats Järnmark Väsby skolan
2020-02-01 13:45 150328088 Ekerö IK (B) - Vaxholms IBF (A) 6 - 3 Magnus Johansson, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen
2020-02-02 10:15 150328086 Töjnan IBK - Danderyds SK IBF 2 - 5 Hugo Nilsson, Filip Saverstam Silverdalshallen
2020-02-02 14:00 150328090 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK (A) 5 - 2 Petra Dynesius, William Wetterud Kallhälls sporthall
2019-12-21 16:30 150328094 Danderyds SK IBF - Väsby AIK 5 - 2 Niklas Forsman, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2020-02-08 17:15 150328095 Rotebro IS IBK (A) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 5 - 1 Ludwig Idevall, Magnus Johnsson Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 09:00 150328096 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (A) 3 - 4 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Hässelbyhallen
2020-02-09 09:30 150328091 Täby FC (B) - Ekerö IK (B) 6 - 4 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson K-Rauta Arena
2020-02-09 12:30 150328092 Vaxholms IBF (A) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 11 Mario Mallengren, Kenny Ly Vaxholm innebandyhallen
2020-01-11 16:00 150328098 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (A) 4 - 7 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 14:15 150328102 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Danderyds SK IBF 6 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2020-02-15 16:00 150328100 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK 2 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Christian Högberg Mälaröhallen
2020-02-15 16:00 150328101 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 0 - 7 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Hammarbackens Sporthall
2020-03-02 19:30 150328099 IK Frej Täby IBK (A) - Täby FC (B) 6 - 6 Magnus Johnsson, Alexander Löfgren Vikingavallen
150328103 Ekerö IK (B) - IK Frej Täby IBK (A) Mälaröhallen
150328107 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK (A) Mörbyhallen
150328108 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK (A) Hässelbyhallen
2020-02-15 16:30 150328104 Täby FC (B) - Töjnan IBK 7 - 1 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson K-Rauta Arena
2020-02-22 14:00 150328105 Vaxholms IBF (A) - Väsby AIK 5 - 4 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
150328111 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK Vikingavallen
2020-03-07 10:00 150328112 Rotebro IS IBK (A) - Danderyds SK IBF 11 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Annie Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2020-03-07 12:15 150328114 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Vaxholms IBF (A) 6 - 6 Mattias Thomasson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2020-03-07 16:15 150328109 Väsby AIK - Täby FC (B) 3 - 8 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Väsby skolan
2020-03-08 13:45 150328110 Töjnan IBK - Ekerö IK (B) 8 - 3 Mimma Spasic, Mattias Thomasson Silverdalshallen
150328115 IK Frej Täby IBK (A) - Töjnan IBK Vikingavallen
150328116 Ekerö IK (B) - Väsby AIK Mälaröhallen
150328117 Täby FC (B) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF K-Rauta Arena
150328118 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK (A) Vaxholm innebandyhallen
150328120 Hässelby SK IBK - Danderyds SK IBF
150328121 Väsby AIK - IK Frej Täby IBK (A) Väsby skolan
150328122 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK Silverdalshallen
150328124 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF (A) Rotebrohallen (Nya)
150328125 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (B) Hammarbackens Sporthall
150328126 Stäkets IF / Jakobsbergs IBF - Ekerö IK (B) Kallhälls sporthall
150328127 Töjnan IBK - Väsby AIK Silverdalshallen
150328128 IK Frej Täby IBK (A) - Stäkets IF / Jakobsbergs IBF Vikingavallen
150328129 Ekerö IK (B) - Vallentuna IBK (A) Mälaröhallen
150328130 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (A) K-Rauta Arena
150328131 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK IBF Vaxholm innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Töjnan IBK 17 11 1 5 109-50 59 34
2. IK Frej Täby IBK (A) 15 11 1 3 86-54 32 34
3. Täby FC (B) 17 10 2 5 82-66 16 32
4. Rotebro IS IBK (A) 16 10 1 5 81-48 33 31
5. Danderyds SK IBF 16 9 1 6 69-52 17 28
6. Vaxholms IBF (A) 17 9 1 7 85-78 7 28
7. Stäkets IF / Jakobsbergs IBF 17 6 4 7 65-89 -24 22
8. Ekerö IK (B) 16 6 0 10 61-72 -11 18
9. Hässelby SK IBK 16 4 1 11 57-94 -37 13
10. Vallentuna IBK (A) 16 4 0 12 37-102 -65 12
11. Väsby AIK 15 3 0 12 63-90 -27 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 09:00 150330002 Älvsjö AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 2 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sätrahallen
2019-09-28 09:30 150330003 Farsta IBK - Sköndals IK 10 - 2 Jonas Jatko, Karl-Johan Leijon Farstahallen 1
2019-09-28 10:45 150330005 Djurö-Vindö IF - FBI Tullinge (A) 0 - 8 Noah Hulin, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2019-09-28 14:15 150330001 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 3 Daniel Bjerdahl, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-09-28 14:15 150330004 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 12 - 3 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Lyckeby Sporthall
2019-11-10 15:00 150330006 Örby IS - Tungelsta IF 5 - 2 Johan Ståhl, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2019-10-04 18:30 150330007 Tungelsta IF - Djurö-Vindö IF 3 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Tungelsta Sporthall
2019-10-05 13:00 150330009 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 1 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Hjorthagshallen
2019-10-05 13:30 150330008 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK 0 - 4 Magnus Johansson, Bjarne Hekkelstrand Storvretens Sporthall
2019-10-05 15:15 150330011 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken IBK WO (5 - 0) Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Bodals Bollhall
2019-10-06 12:00 150330010 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 1 - 2 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2019-12-08 15:45 150330012 Nacka Wallenstam IBK (B) - Örby IS 3 - 6 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2019-10-12 11:30 150330015 Farsta IBK - FBI Tullinge (A) 4 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2019-10-12 12:00 150330013 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 6 - 4 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
2019-10-12 15:00 150330014 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 Adam Lönnborg, Simon Righarts Sätrahallen
2019-10-12 15:15 150330016 Vendelsö IK - Tungelsta IF 6 - 5 Daniel Bjerdahl, Kenneth Johansson Lyckeby Sporthall
2019-10-12 17:15 150330018 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (B) 14 - 0 ****** ******, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2019-11-17 12:00 150330017 Djurö-Vindö IF - Örby IS 2 - 4 Noah Hulin, Kevin Helly Djurö Sporthall
2019-10-19 08:00 150330021 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Zana Guzel, Daniel Karlsson Tullingehallen
2019-10-19 12:45 150330020 Tungelsta IF - Farsta IBK 3 - 3 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Tungelsta Sporthall
2019-10-19 15:15 150330022 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 5 Arvid Stegrud, Lukas Jellnor Engelbrektshallen
2019-10-19 15:15 150330024 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurö-Vindö IF 3 - 4 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Ormingehallen
2019-10-19 15:30 150330019 Örby IS - Vendelsö IK 1 - 7 Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Farstahallen 3
2019-10-20 11:00 150330023 Sköndals IK - IBF Offensiv Lidingö 1 - 8 Daniel Mårtensson, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
150330027 Farsta IBK - Örby IS Farstahallen 1
2019-10-26 13:15 150330026 Älvsjö AIK IBF - Tungelsta IF 4 - 3 Shabbir Ahmed, Gustaf Reimer Sätrahallen
2019-10-26 16:15 150330025 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (A) 3 - 6 Albin Hedenstedt, Per Sundvall Strandhallen - Tyresö
2019-10-26 16:30 150330028 Vendelsö IK - Djurö-Vindö IF 6 - 0 Johan Nima, Martin Claësson Lyckeby Sporthall
2019-10-26 18:15 150330030 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS 1 - 2 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Bodals Bollhall
2019-10-27 13:15 150330029 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2019-11-09 10:30 150330033 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 2 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-11-09 14:00 150330035 Djurgårdens IF IBS - Sköndals IK 4 - 1 Johan Engvall, Stefano Bianque Hjorthagshallen
2019-11-09 15:15 150330031 Djurö-Vindö IF - Farsta IBK 2 - 7 Noah Hulin, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2019-11-09 15:30 150330034 FBI Tullinge (A) - IBF Offensiv Lidingö 1 - 2 Johan Nima, Adam Lönnborg Tullingehallen
2019-11-09 16:30 150330032 Örby IS - Älvsjö AIK IBF 4 - 7 Malva Sölvemark, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2019-11-10 13:15 150330036 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK 2 - 6 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Myrsjöskolan
150330037 Tyresö Trollbäcken IBK - Örby IS Strandhallen - Tyresö
2019-11-16 11:15 150330039 Farsta IBK - Vendelsö IK 2 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2019-11-16 13:30 150330038 Älvsjö AIK IBF - Djurö-Vindö IF 3 - 3 Sam Varahram, Sam Robertsson Sätrahallen
2019-11-16 14:00 150330040 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 11 - 2 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hjorthagshallen
2019-11-16 18:15 150330042 IBF Offensiv Lidingö - Tungelsta IF 1 - 2 Johan Eklund, Anton Fritshammar Bodals Bollhall
2019-11-17 12:00 150330041 Sköndals IK - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Sköndalshallen
2019-11-23 09:45 150330047 FBI Tullinge (A) - Djurgårdens IF IBS 2 - 3 Erik Gustafsson, Anders Hillebrink Tullingehallen
2019-11-23 10:45 150330046 Tungelsta IF - Sköndals IK 7 - 1 Alexander Löfgren, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall
2019-11-23 12:15 150330043 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 0 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Lyckeby Sporthall
2019-11-23 12:15 150330044 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Noah Hulin, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2019-11-24 15:15 150330048 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK 2 - 11 Johan Nima, Sam Varahram Ormingehallen
2019-11-24 16:45 150330045 Örby IS - IBF Offensiv Lidingö 1 - 2 Daniel Bjerdahl, Magnus Berg Sköndalshallen
2019-11-29 19:45 150330054 IBF Offensiv Lidingö - Djurö-Vindö IF 4 - 1 Malva Sölvemark, Christian Berger Bodals Bollhall
2019-11-30 13:00 150330049 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 6 - 3 Lisa Dahl, Karima Sharipova Strandhallen - Tyresö
2019-11-30 14:15 150330050 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK 4 - 8 Amanda Torbjörner, Tindra Henriksson Sätrahallen
2019-11-30 15:15 150330052 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF 5 - 6 Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Hjorthagshallen
2019-12-01 10:15 150330051 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 14 - 3 Lennart Asp, Christian Berger Storvretens Sporthall
2019-12-01 13:00 150330053 Sköndals IK - Örby IS 4 - 6 Didrik Axen, Wilmer Axén Sköndalshallen
2019-12-07 09:30 150330055 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 Rebecka Edin, Linnea Westerlund Farstahallen 1
2019-12-07 13:00 150330058 Örby IS - Djurgårdens IF IBS 3 - 3 Johnny Mikael Claesson, Osama Abaied Högdalshallen
2019-12-07 13:30 150330057 Djurö-Vindö IF - Sköndals IK 2 - 5 Lucas Werelius, Filip Öhman Djurö Sporthall
2019-12-07 13:45 150330059 Tungelsta IF - FBI Tullinge (A) 2 - 4 ****** ******, Kevin Geovanny Moreno Ordonez Tungelsta Sporthall
2019-12-07 14:15 150330056 Vendelsö IK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 0 Niclas Woxmark, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-12-07 15:15 150330060 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Kevin Helly, Anton Zaitsev Ormingehallen
2019-12-14 11:30 150330062 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 2 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-12-14 12:00 150330061 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 13 - 0 Per Sundvall, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-12-14 14:00 150330064 Djurgårdens IF IBS - Djurö-Vindö IF 4 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Hjorthagshallen
2019-12-14 18:15 150330066 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK 8 - 0 Alexander Löfgren, Noel Akdemir Bodals Bollhall
2019-12-14 18:30 150330063 FBI Tullinge (A) - Örby IS 6 - 2 Amanda Törner, Petra Dynesius Tullingehallen
2019-12-15 11:00 150330065 Sköndals IK - Vendelsö IK 0 - 7 Amanda Kaiser, Karima Sharipova Sköndalshallen
2020-01-11 14:00 150330069 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK 2 - 8 Asta Hansson, Johnny Mikael Claesson Hjorthagshallen
2020-01-11 17:00 150330068 FBI Tullinge (A) - Djurö-Vindö IF 3 - 0 Thomas Gjutarenäfve, Sezgin Youmer Tullingehallen
2020-01-11 18:45 150330071 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF 7 - 2 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Bodals Bollhall
2020-01-12 09:15 150330072 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 6 Zana Guzel, Christian Berger Ormingehallen
2020-01-12 11:00 150330070 Sköndals IK - Farsta IBK 2 - 7 Martin Claësson, Viking Claësson Sköndalshallen
2020-01-12 14:00 150330067 Tungelsta IF - Örby IS 3 - 1 Kenneth Johansson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2020-01-18 10:15 150330075 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Farstahallen 3
2020-01-18 13:00 150330074 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 6 - 5 Hampus Bergholm, Sebastian Ekdahl Kämpetorpshallen 1
2020-01-18 13:00 150330078 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 11 - 6 Christian Ljunggren, Mattias Nordlund Högdalshallen
2020-01-18 14:30 150330077 Djurö-Vindö IF - Tungelsta IF 1 - 6 Leif Karlsson, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2020-01-18 14:45 150330076 Vendelsö IK - FBI Tullinge (A) 3 - 1 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Lyckeby Sporthall
2020-01-18 15:15 150330073 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Offensiv Lidingö 8 - 5 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
2020-01-25 12:45 150330079 Örby IS - Djurö-Vindö IF 6 - 3 Shabbir Ahmed, Imtiaz Karim Högdalshallen
2020-01-25 12:45 150330081 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK 2 - 4 Daniel Bjerdahl, Aarre Hietanen Tullingehallen
2020-01-25 14:00 150330082 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Wilmer Jonsson, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-01-26 11:00 150330083 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Jakob Jansson, Sixten Thorén Sköndalshallen
2020-01-26 13:30 150330084 Nacka Wallenstam IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 6 Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2020-01-26 16:00 150330080 Tungelsta IF - Vendelsö IK 1 - 3 Mikael Ferneback, Alexander Hellström Tungelsta Sporthall
2020-01-24 17:45 150330086 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (A) 5 - 1 Håkan Taxén, Johan Hessing Västertorpshallen
2020-02-01 11:15 150330087 Farsta IBK - Tungelsta IF 0 - 5 Elias Englund, Jonathan Wallén Brobäck Farstahallen 3
2020-02-01 14:15 150330089 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Liam Kronkvist, Sam Robertsson Djurö Sporthall
2020-02-01 16:15 150330090 IBF Offensiv Lidingö - Sköndals IK 2 - 3 Lars Sundlöf, Johan Nima Bodals Bollhall
2020-02-02 13:00 150330085 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS 8 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2020-02-02 16:15 150330088 Vendelsö IK - Örby IS 4 - 5 Jonas Jatko, Fredrik Hallenberg Lyckeby Sporthall
150330092 Örby IS - Farsta IBK Telefonplanshallen
2020-02-08 12:00 150330095 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Alexander Löfgren, Johan Engvall Hjorthagshallen
2020-02-08 12:30 150330093 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF 4 - 6 Kenneth Johansson, Niclas Woxmark Tungelsta Sporthall
2020-02-08 12:45 150330094 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Shabbir Ahmed, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2020-02-08 13:45 150330091 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK 4 - 5 Petra Dynesius, Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2020-02-09 11:00 150330096 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK 2 - 5 Anton Zaitsev, Christoffer Castwall Ormingehallen
2020-02-15 11:45 150330099 Farsta IBK - Djurö-Vindö IF 4 - 1 Anders Hillebrink, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2020-02-15 16:30 150330098 Älvsjö AIK IBF - Örby IS 5 - 2 Malva Sölvemark, Martin Claësson Kämpetorpshallen 1
2020-02-15 16:30 150330100 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 1 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Lyckeby Sporthall
2020-02-15 16:30 150330102 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge (A) 5 - 5 Petra Dynesius, Sezgin Youmer Bodals Bollhall
2020-02-16 12:15 150330097 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 3 - 3 Heimo Lyly, My Källström Lyly Strandhallen - Tyresö
2020-02-16 13:00 150330101 Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS 8 - 2 Adam Lönnborg, Johan Ståhl Sköndalshallen
2020-02-22 09:30 150330105 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 4 Kim Vulic, Ida Torbjörner Farstahallen 1
2020-02-22 09:45 150330107 FBI Tullinge (A) - Sköndals IK 8 - 4 Johan Nima, Sam Varahram Tullingehallen
2020-02-22 10:45 150330106 Tungelsta IF - IBF Offensiv Lidingö 5 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tungelsta Sporthall
2020-02-22 12:30 150330104 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK IBF 0 - 11 , Liam Kronkvist Djurö Sporthall
2020-02-22 13:00 150330103 Vendelsö IK - Farsta IBK 3 - 7 Sam Robertsson, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2020-02-23 09:15 150330108 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 1 - 3 Kevin Helly, Felix Fernström Ormingehallen
2020-03-06 20:00 150330112 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge (A) 2 - 4 Isak Ålenius, Christian Berger Engelbrektshallen
2020-03-07 09:15 150330111 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 10 - 3 Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Farstahallen 3
2020-03-07 13:00 150330109 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurö-Vindö IF 9 - 1 Tindra Henriksson, Amanda Torbjörner Strandhallen - Tyresö
2020-03-07 15:15 150330110 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 3 - 2 Max Hellström, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 1
2020-03-08 11:00 150330113 Sköndals IK - Tungelsta IF 2 - 3 Jonathan Wallén Brobäck, Elias Englund Sköndalshallen
2020-03-08 18:30 150330114 IBF Offensiv Lidingö - Örby IS 3 - 3 Lisa Dahl, Daniel Karlsson Bodals Bollhall
150330115 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF Farstahallen 3
150330116 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK Lyckeby Sporthall
150330117 Djurö-Vindö IF - IBF Offensiv Lidingö Djurö Sporthall
150330118 Örby IS - Sköndals IK Högdalshallen
150330119 Tungelsta IF - Djurgårdens IF IBS Tungelsta Sporthall
150330120 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (A) Ormingehallen
150330121 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK Strandhallen - Tyresö
150330122 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) Kämpetorpshallen 1
150330123 FBI Tullinge (A) - Tungelsta IF Tullingehallen
150330124 Djurgårdens IF IBS - Örby IS Engelbrektshallen
150330125 Sköndals IK - Djurö-Vindö IF Sköndalshallen
150330126 IBF Offensiv Lidingö - Vendelsö IK Bodals Bollhall
150330127 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Kämpetorpshallen 1
150330128 Farsta IBK - IBF Offensiv Lidingö Farstahallen 1
150330129 Vendelsö IK - Sköndals IK Lyckeby Sporthall
150330130 Djurö-Vindö IF - Djurgårdens IF IBS Djurö Sporthall
150330131 Örby IS - FBI Tullinge (A) Högdalshallen
150330132 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK 19 15 0 4 99-43 56 45
2. Tyresö Trollbäcken IBK 18 13 2 3 101-58 43 41
3. Farsta IBK 17 11 2 4 91-56 35 35
4. Tungelsta IF 19 10 3 6 73-53 20 33
5. Älvsjö AIK IBF 19 10 2 7 73-74 -1 32
6. FBI Tullinge (A) 19 10 1 8 81-57 24 31
7. IBF Offensiv Lidingö 19 9 3 7 77-48 29 30
8. Djurgårdens IF IBS 19 8 1 10 64-79 -15 25
9. Örby IS 16 7 2 7 61-64 -3 23
10. Sköndals IK 19 5 0 14 59-94 -35 15
11. Nacka Wallenstam IBK (B) 19 3 0 16 50-134 -84 9
12. Djurö-Vindö IF 19 1 2 16 32-101 -69 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis