Pojkar 12 Lätt (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 12 lätt A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 13:00 150075002 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 3 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Hammarbackens Sporthall
2014-09-20 13:00 150075003 IK Frej Täby (B) - Täby FC (C) 17 - 6 Simon Åbom, Emil Kirchner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-09-20 14:30 150075001 Arlanda IBK - Vaxholms IBF (A) WO (5 - 0) Erik Rydberg, Erik Rydberg Ekilla Sporthall
2014-09-21 11:00 150075004 Erikslunds KF - Rosersbergs IK 8 - 4 Simon Åbom, Lars Reuterhagen Erikslundshallen
2014-09-27 10:15 150075007 Rosersbergs IK - IK Frej Täby (B) 5 - 12 Helen Wennström, Fredrik Nensén Rosershallen
2014-09-28 15:45 150075009 Åkersberga IBF (C) - Arlanda IBK 2 - 2 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Åkersberga Sporthall A
2014-09-28 16:00 150075008 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (B) 3 - 7 Ej offentliggjord, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-09-30 19:30 150075006 Enebybergs IF (A) - Erikslunds KF 4 - 6 Jan Lingemark, Lucas Edberg Danderyds Gymnasium
2014-10-04 11:45 150075013 IK Frej Täby (B) - Enebybergs IF (A) 9 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-04 13:15 150075012 Vallentuna IBK (B) - Rosersbergs IK 11 - 2 Fredrik Nensén, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2014-10-04 17:15 150075015 Åkersberga IBF (C) - Vaxholms IBF (A) 3 - 6 Per Sundvall, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2014-10-05 11:40 150075011 Arlanda IBK - Täby FC (C) 8 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2014-10-18 11:00 150075018 Rosersbergs IK - Arlanda IBK 3 - 14 Jan Lingemark, Edward Swartling Rosershallen
2014-10-18 16:30 150075020 Vaxholms IBF (A) - Erikslunds KF 1 - 11 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-19 11:45 150075019 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (C) 3 - 8 Stefan Flöjt, William Hasselström Skarpängskolan B
2014-10-19 19:00 150075017 Enebybergs IF (A) - Vallentuna IBK (B) 2 - 5 Karl Agholme, Mats Järnmark Danderyds Gymnasium
2014-10-26 12:00 150075025 Åkersberga IBF (C) - Rosersbergs IK 3 - 6 Filip Ekstrand, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-10-26 16:45 150075024 Täby FC (C) - Vaxholms IBF (A) 5 - 8 Ulf Jonsson, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-10-27 19:00 150075023 IK Frej Täby (B) - Erikslunds KF 1 - 11 Johan Sandström, Lucas Edberg Erikslundshallen
2014-11-13 18:00 150075021 Arlanda IBK - Enebybergs IF (A) 2 - 1 Tony Nyberg, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2014-11-08 10:15 150075029 Rosersbergs IK - Täby FC (C) 14 - 4 Christian Högberg, Jonas Sandberg Rosershallen
2014-11-08 15:45 150075030 Vaxholms IBF (A) - IK Frej Täby (B) 2 - 6 Simon Åbom, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-09 10:00 150075026 Erikslunds KF - Vallentuna IBK (B) 6 - 3 Karl Hurtig, Johan Ribbing Erikslundshallen
2014-11-09 17:15 150075028 Enebybergs IF (A) - Åkersberga IBF (C) 0 - 4 Vilhelm Nordström, Niklas Forsman Danderyds Gymnasium
2014-11-15 09:30 150075033 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF (A) 9 - 9 Per Calmén, Fredrik Nensén Rosershallen
2014-11-15 12:15 150075032 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby (B) 5 - 3 Karl Hurtig, William Hasselström Hammarbackens Sporthall
2014-11-16 11:40 150075031 Arlanda IBK - Erikslunds KF 2 - 6 Tony Nyberg, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2014-11-16 13:45 150075034 Täby FC (C) - Enebybergs IF (A) 3 - 9 Tobias Hagelin, Pierre Silfver Skarpängskolan B
2014-11-22 12:15 150075036 IK Frej Täby (B) - Arlanda IBK 5 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-11-22 16:00 150075040 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK (B) 2 - 2 Fredrik Nensén, Elias Engh Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-23 10:00 150075037 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (C) 6 - 5 Jan Lingemark, Lucas Edberg Erikslundshallen
2014-11-23 16:30 150075039 Enebybergs IF (A) - Rosersbergs IK 5 - 7 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Danderyds Gymnasium
2014-11-30 11:00 150075044 Täby FC (C) - Erikslunds KF 2 - 7 Simon Åbom, William Hasselström Tibblehallen CC
2014-11-30 11:40 150075041 Arlanda IBK - Vallentuna IBK (B) 6 - 3 Tony Nyberg, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2014-11-30 13:15 150075045 Åkersberga IBF (C) - IK Frej Täby (B) 6 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2014-11-30 18:15 150075042 Enebybergs IF (A) - Vaxholms IBF (A) 2 - 10 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Danderyds Gymnasium
2014-12-13 09:30 150075047 Rosersbergs IK - Erikslunds KF 4 - 7 Ken Johansson, Fredrik Berglund Sonesson Rosershallen
2014-12-13 14:00 150075050 Vaxholms IBF (A) - Arlanda IBK 2 - 11 Frida Berg, Erika Fransson Innebandyhallen Vaxholm
2014-12-13 14:30 150075049 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 3 - 6 Henrik Flyborg, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2014-12-14 12:30 150075048 Täby FC (C) - IK Frej Täby (B) 5 - 12 Lars Samuelsson, Pierre Silfver Skarpängskolan B
2015-01-10 13:15 150075052 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (C) 3 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Hammarbackens Sporthall
2015-01-10 13:30 150075053 IK Frej Täby (B) - Rosersbergs IK 3 - 3 Frida Berg, Erika Fransson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-11 09:40 150075051 Arlanda IBK - Åkersberga IBF (C) 11 - 0 Rohnny Åhman, Jan Lingemark Ekilla Sporthall
2015-01-11 11:00 150075054 Erikslunds KF - Enebybergs IF (A) 8 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Erikslundshallen
2015-01-24 09:30 150075058 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK (B) 4 - 4 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Rosershallen
2015-01-24 14:00 150075060 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (C) 5 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-25 18:15 150075057 Enebybergs IF (A) - IK Frej Täby (B) 7 - 4 Lars Reuterhagen, Marco Svenström Danderyds Gymnasium
2015-01-25 18:45 150075059 Täby FC (C) - Arlanda IBK 5 - 4 Dennis Svensson, Fanny Svenningsson Skarpängskolan B
2015-01-31 10:45 150075062 Vallentuna IBK (B) - Enebybergs IF (A) 7 - 7 Karl Agholme, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2015-01-31 12:45 150075065 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (C) 6 - 1 Erika Fransson, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-01-31 14:15 150075064 Erikslunds KF - Vaxholms IBF (A) 8 - 2 Emil Kirchner, Johan Ribbing Erikslundshallen
2015-02-01 11:40 150075061 Arlanda IBK - Rosersbergs IK 7 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2015-02-07 11:15 150075069 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF (C) 2 - 8 Mikael Hagman, Lars Reuterhagen Rosershallen
2015-02-07 15:45 150075070 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (C) 5 - 10 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-08 09:00 150075066 Erikslunds KF - IK Frej Täby (B) 4 - 2 Fanny Svenningsson, Jakob Edström Anderberg Tibblehallen CC
2015-02-08 18:00 150075068 Enebybergs IF (A) - Arlanda IBK 1 - 9 Filip Ekstrand, Niklas Tollefors Danderyds Gymnasium
2015-02-14 11:15 150075075 Åkersberga IBF (C) - Enebybergs IF (A) 3 - 6 Andreas Lagerblad, Pierre Silfver Åkersberga Sporthall A
2015-02-14 11:45 150075072 Vallentuna IBK (B) - Erikslunds KF 2 - 8 Markus Almén, Anton Hemström Hammarbackens Sporthall
2015-02-14 14:15 150075073 IK Frej Täby (B) - Vaxholms IBF (A) 10 - 3 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-02-15 15:30 150075074 Täby FC (C) - Rosersbergs IK 4 - 3 Henrik Flyborg, Didrik Axen Skarpängskolan B
2015-03-07 11:45 150075076 IK Frej Täby (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 1 Frida Berg, Erika Fransson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-07 17:15 150075080 Vaxholms IBF (A) - Rosersbergs IK 4 - 5 Helen Wennström, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-08 10:00 150075077 Erikslunds KF - Arlanda IBK 1 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Erikslundshallen
2015-03-08 17:30 150075079 Enebybergs IF (A) - Täby FC (C) 12 - 5 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Danderyds Gymnasium
2015-03-14 13:30 150075082 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 8 - 2 Frida Berg, Erika Fransson Hammarbackens Sporthall
2015-03-15 11:30 150075085 Åkersberga IBF (C) - Erikslunds KF 2 - 5 Fredrik Nensén, Pierre Silfver Åkersberga Sporthall A
2015-03-15 11:40 150075081 Arlanda IBK - IK Frej Täby (B) 7 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Ekilla Sporthall
2015-03-23 18:15 150075083 Rosersbergs IK - Enebybergs IF (A) 2 - 12 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Rosershallen
2015-03-21 12:00 150075086 Vallentuna IBK (B) - Arlanda IBK 1 - 7 William Hasselström, Emil Kirchner Hammarbackens Sporthall
2015-03-21 13:45 150075087 IK Frej Täby (B) - Åkersberga IBF (C) 10 - 4 Dennis Hagelin, John Tullsten Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-21 17:00 150075090 Vaxholms IBF (A) - Enebybergs IF (A) 6 - 3 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-22 11:00 150075088 Erikslunds KF - Täby FC (C) 9 - 2 Lucas Edberg, Daniel Lagneskog Erikslundshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Erikslunds KF 16 15 0 1 111-41 70 45
2. Arlanda IBK 16 12 2 2 103-37 66 38
3. IK Frej Täby (B) 16 8 2 6 105-78 27 26
4. Vallentuna IBK (B) 16 7 4 5 71-63 8 25
5. Åkersberga IBF (C) 16 5 2 9 63-76 -13 17
6. Vaxholms IBF (A) 16 5 2 9 67-101 -34 17
7. Enebybergs IF (A) 16 5 1 10 77-90 -13 16
8. Rosersbergs IK 16 4 3 9 74-115 -41 15
9. Täby FC (C) 16 3 0 13 62-132 -70 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 12 lätt B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:00 150076002 Töjnan IBK (B) - AIK IBF 4 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-09-20 12:00 150076003 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (D) 4 - 4 Per Sundvall, Peter Eriksson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-09-20 15:15 150076001 Duvbo IK - Vaxholms IBF (B) 7 - 12 Tobias Ekmark, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2014-10-17 17:00 150076005 Hässelby SK IBK (D) - Enebybergs IF (B) 4 - 4 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2014-09-27 17:00 150076010 Vaxholms IBF (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 9 Magnus Westerberg, Fabian Fahimi Innebandyhallen Vaxholm
2014-09-28 10:45 150076009 AIK IBF - Duvbo IK 13 - 3 David Berger, Fredrik Nensén Ulriksdalshallen
2014-09-28 17:00 150076008 Täby FC (D) - Töjnan IBK (B) 13 - 3 Dennis Svensson, Ulf Jonsson Skarpängskolan B
2014-10-12 17:00 150076006 Enebybergs IF (B) - Järfälla IBK (C) 6 - 4 Camilla Karlsson, Lars Reuterhagen Danderyds Gymnasium
2014-10-04 11:15 150076011 Duvbo IK - Täby FC (D) 5 - 7 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hallonbergshallen
2014-10-04 14:00 150076013 Rotebro IS IBK (B) - Enebybergs IF (B) 5 - 6 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-10-05 11:30 150076015 AIK IBF - Vaxholms IBF (B) 5 - 10 Per Sundvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-10-05 12:15 150076014 Järfälla IBK (C) - Hässelby SK IBK (D) 5 - 5 Edward Swartling, Jonas Sandberg Viksjö Sporthall
2014-10-18 15:30 150076020 Vaxholms IBF (B) - Järfälla IBK (C) 1 - 9 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-18 19:45 150076016 Hässelby SK IBK (D) - Rotebro IS IBK (B) 10 - 2 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2014-10-19 12:45 150076019 Täby FC (D) - AIK IBF 7 - 5 Stefan Flöjt, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-10-19 18:00 150076017 Enebybergs IF (B) - Töjnan IBK (B) 11 - 5 Karl Agholme, Mats Järnmark Danderyds Gymnasium
2014-10-25 11:45 150076022 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 2 - 12 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-10-25 12:00 150076023 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (C) 6 - 4 Casper Arvidsson, Edward Swartling Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-10-26 15:45 150076024 Täby FC (D) - Vaxholms IBF (B) 4 - 16 Ulf Jonsson, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-11-12 17:30 150076021 Duvbo IK - Enebybergs IF (B) 6 - 11 Lars Sundlöf, Mats Järnmark Grönkullaskolan (Rissneskolan)
2014-11-08 16:45 150076030 Vaxholms IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 6 Mattias Nordlund, Emil Kirchner Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-09 10:45 150076027 Hässelby SK IBK (D) - Duvbo IK 18 - 2 Nora Lindberg, Sara Richert Hässelbyhallen
2014-11-09 14:00 150076026 Järfälla IBK (C) - Töjnan IBK (B) 8 - 2 Elias Engh, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
2014-11-09 18:15 150076028 Enebybergs IF (B) - AIK IBF 8 - 6 Vilhelm Nordström, Niklas Forsman Danderyds Gymnasium
2014-11-15 10:45 150076032 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 1 - 6 Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Silverdalshallen
2014-11-15 11:00 150076031 Duvbo IK - Järfälla IBK (C) 5 - 6 Helen Wennström, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2014-11-16 11:30 150076035 AIK IBF - Hässelby SK IBK (D) 4 - 3 Robert Milerud, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
2014-11-16 12:45 150076034 Täby FC (D) - Enebybergs IF (B) 3 - 4 Sandhya Karlsson, Jakob Edström Anderberg Skarpängskolan B
2014-11-22 14:00 150076036 Rotebro IS IBK (B) - Duvbo IK 10 - 1 , Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2014-11-22 15:00 150076040 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK (B) 12 - 4 Fredrik Nensén, Dennis Hagelin Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-23 09:00 150076038 Hässelby SK IBK (D) - Täby FC (D) 7 - 1 David Berger, Sam Robertsson Hässelbyhallen
2014-11-23 10:45 150076037 Järfälla IBK (C) - AIK IBF 0 - 6 Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Kallhälls sporthall
2014-11-29 14:30 150076041 Duvbo IK - Töjnan IBK (B) 8 - 6 Juha Tammerström, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2014-11-30 09:00 150076045 AIK IBF - Rotebro IS IBK (B) 6 - 6 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ulriksdalshallen
2014-11-30 15:15 150076044 Täby FC (D) - Järfälla IBK (C) 4 - 9 Arne Brovig, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2014-11-30 17:15 150076042 Enebybergs IF (B) - Vaxholms IBF (B) 7 - 6 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Danderyds Gymnasium
2014-12-13 13:00 150076050 Vaxholms IBF (B) - Duvbo IK 14 - 1 Frida Berg, Erika Fransson Innebandyhallen Vaxholm
2014-12-14 11:30 150076048 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 1 Johan Ribbing, Lars Samuelsson Skarpängskolan B
2014-12-14 11:30 150076049 AIK IBF - Töjnan IBK (B) 4 - 4 Jan Lingemark, Ludvig Lindholm Ulriksdalshallen
2014-12-14 18:00 150076046 Enebybergs IF (B) - Hässelby SK IBK (D) 6 - 7 Ulf Jonsson, Fredrik Berglund Sonesson Danderyds Gymnasium
2015-01-10 12:45 150076051 Duvbo IK - AIK IBF 4 - 9 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Hallonbergshallen
2015-01-10 13:15 150076052 Töjnan IBK (B) - Täby FC (D) 3 - 1 Per Calmén, Fredrik Nensén Silverdalshallen
2015-01-10 16:00 150076055 Hässelby SK IBK (D) - Vaxholms IBF (B) 10 - 1 Mats Järnmark, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-01-11 10:00 150076054 Järfälla IBK (C) - Enebybergs IF (B) 2 - 2 Andreas Mattsson, Viktor Strömberg Viksjö Sporthall
2015-01-24 13:15 150076056 Hässelby SK IBK (D) - Järfälla IBK (C) 9 - 1 Nora Lindberg, Sara Richert Hässelbyhallen
2015-01-24 15:00 150076060 Vaxholms IBF (B) - AIK IBF 2 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-25 17:15 150076057 Enebybergs IF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 3 Lars Reuterhagen, Marco Svenström Danderyds Gymnasium
2015-01-25 17:45 150076059 Täby FC (D) - Duvbo IK 11 - 6 Stefan Flöjt, Fanny Svenningsson Skarpängskolan B
2015-01-31 11:30 150076062 Töjnan IBK (B) - Enebybergs IF (B) 2 - 11 Fredrik Hallenberg, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2015-02-01 10:45 150076065 AIK IBF - Täby FC (D) 6 - 1 Imtiaz Karim, Per Sundvall Ulriksdalshallen
2015-02-01 12:30 150076064 Järfälla IBK (C) - Vaxholms IBF (B) 4 - 7 Casper Arvidsson, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2015-02-07 18:00 150076063 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 5 - 6 Sven-Åke Hansson, Mats Järnmark Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-02-07 14:45 150076067 Hässelby SK IBK (D) - Töjnan IBK (B) 8 - 0 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Hässelbyhallen
2015-02-07 16:45 150076070 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (D) 5 - 6 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-08 13:15 150076066 Järfälla IBK (C) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 6 Viktor Strömberg, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
2015-02-08 19:00 150076068 Enebybergs IF (B) - Duvbo IK 7 - 4 Filip Ekstrand, Niklas Tollefors Danderyds Gymnasium
2015-02-14 11:30 150076072 Töjnan IBK (B) - Järfälla IBK (C) 1 - 6 Roger Nyström, Niklas Forsman Silverdalshallen
2015-02-14 12:00 150076071 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (D) 3 - 12 Elis Erbing, Martin Johansson Hallonbergshallen
2015-02-14 12:00 150076073 Rotebro IS IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 12 - 3 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-02-15 12:30 150076075 AIK IBF - Enebybergs IF (B) 4 - 10 Sofia Aadli, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
2015-03-07 13:00 150076076 Rotebro IS IBK (B) - Töjnan IBK (B) 9 - 3 Karl Hurtig, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-03-08 12:15 150076078 Hässelby SK IBK (D) - AIK IBF 3 - 5 Johan Sandström, Lars Samuelsson Hässelbyhallen
2015-03-08 14:45 150076077 Järfälla IBK (C) - Duvbo IK 6 - 0 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2015-03-08 16:30 150076079 Enebybergs IF (B) - Täby FC (D) 2 - 10 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Danderyds Gymnasium
2015-03-14 10:00 150076081 Duvbo IK - Rotebro IS IBK (B) 4 - 11 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hallonbergshallen
2015-03-14 13:30 150076082 Töjnan IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 0 - 14 Per Ove Åman, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2015-03-15 13:15 150076085 AIK IBF - Järfälla IBK (C) 7 - 0 Lars Reuterhagen, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
2015-03-15 14:30 150076084 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (D) 4 - 7 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-03-21 12:00 150076086 Töjnan IBK (B) - Duvbo IK 7 - 5 Casper Arvidsson, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2015-03-21 14:00 150076087 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF 3 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Jakob Mökander Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-03-21 16:00 150076090 Vaxholms IBF (B) - Enebybergs IF (B) 8 - 3 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-22 11:45 150076088 Järfälla IBK (C) - Täby FC (D) 2 - 3 Casper Arvidsson, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK (D) 16 12 2 2 130-48 82 38
2. Enebybergs IF (B) 16 11 2 3 104-79 25 35
3. AIK IBF 16 9 2 5 90-68 22 29
4. Rotebro IS IBK (B) 16 8 2 6 95-72 23 26
5. Täby FC (D) 16 8 1 7 85-85 0 25
6. Vaxholms IBF (B) 16 8 0 8 119-90 29 24
7. Järfälla IBK (C) 16 6 2 8 69-70 -1 20
8. Töjnan IBK (B) 16 3 1 12 47-131 -84 10
9. Duvbo IK 16 1 0 15 64-160 -96 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 12 lätt C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 09:00 150077004 Grimsta AIK (B) - Kungsängens IF 1 - 2 Karl Hurtig, Fabian Fahimi Väsby skolan
2014-09-20 11:00 150077005 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (B) 5 - 2 Jonna Karke, Kari Karke Hässelbyhallen
2014-09-21 14:15 150077003 Ekerö IK (B) - Skå IK & Bygdegård 9 - 4 Erik Rydberg, Per-Ove Duvert Stenhamra Bollhall
2014-11-23 18:00 150077002 Bro IK - Ängby IF (C) WO (5 - 0) Patric Terelius, Shari Tingman Bro Sporthall
2014-09-27 11:15 150077008 Skå IK & Bygdegård - Bro IK 5 - 4 Mattias Nordlund, Casper Arvidsson Tappströms Bollhall
2014-09-27 11:45 150077009 Ängby IF (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 6 Imtiaz Karim, Lucas Edberg Stora Mossen 1
2014-09-28 10:00 150077007 Kungsängens IF - Ekerö IK (B) 3 - 5 Tobias Sonesson, Jonas Jatko Ekhammarshallen
2014-09-28 11:30 150077006 Järfälla IBK (B) - Grimsta AIK (B) 1 - 8 Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2014-10-04 10:30 150077014 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (C) 2 - 3 Christian Högberg, Helen Wennström Väsby skolan
2014-10-05 10:30 150077011 Bele Barkarby IF IBF (B) - Skå IK & Bygdegård WO (5 - 0) Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-10-05 15:15 150077012 Bro IK - Kungsängens IF 5 - 7 Thomas Bégat, Aldin Imamovic Bro Sporthall
2014-10-05 15:45 150077013 Ekerö IK (B) - Järfälla IBK (B) 12 - 4 Johan Ståhl, Erik Nyman Stenhamra Bollhall
2014-10-18 17:45 150077016 Hässelby SK IBK (C) - Ekerö IK (B) 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2014-10-19 10:30 150077017 Järfälla IBK (B) - Bro IK 2 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2014-10-19 11:00 150077018 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 0 Sven-Åke Hansson, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2014-10-19 15:30 150077019 Skå IK & Bygdegård - Ängby IF (C) 7 - 6 Robin Wirström, Fredrik Hallenberg Stenhamra Bollhall
2014-10-25 10:00 150077025 Ängby IF (C) - Kungsängens IF 1 - 7 Sven-Åke Hansson, Robin Berger Stora Mossen 1
2014-10-26 10:30 150077021 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (B) 9 - 4 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Björkebyhallen
2014-10-26 16:30 150077023 Ekerö IK (B) - Grimsta AIK (B) 9 - 3 Fanny Svenningsson, Enya Hasselström Stenhamra Bollhall
2014-10-26 17:00 150077022 Bro IK - Hässelby SK IBK (C) 9 - 5 Jacob Leijon, Aldin Imamovic Bro Sporthall
2014-11-09 11:00 150077029 Kungsängens IF - Skå IK & Bygdegård 5 - 3 Thomas Bégat, Sven-Åke Hansson Ekhammarshallen
2014-11-09 11:45 150077027 Hässelby SK IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 5 Nora Lindberg, Sara Richert Hässelbyhallen
2014-11-09 12:30 150077026 Grimsta AIK (B) - Bro IK 6 - 4 Jonas Edström, Adam Nikolausson Väsby skolan
2014-11-09 15:00 150077028 Järfälla IBK (B) - Ängby IF (C) 4 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
2014-11-15 11:15 150077034 Skå IK & Bygdegård - Järfälla IBK (B) 7 - 4 Johan Ståhl, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2014-11-15 13:15 150077035 Ängby IF (C) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 3 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Stora Mossen 1
2014-11-16 11:15 150077031 Bele Barkarby IF IBF (B) - Grimsta AIK (B) 2 - 3 Juha Tammerström, Joakim Levin Björkebyhallen
2014-11-16 17:30 150077032 Bro IK - Ekerö IK (B) 5 - 10 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2014-11-22 10:45 150077037 Grimsta AIK (B) - Ängby IF (C) 4 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Väsby skolan
2014-11-22 13:00 150077038 Hässelby SK IBK (C) - Skå IK & Bygdegård 3 - 11 Juha Tammerström, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2014-11-23 11:45 150077039 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF 0 - 7 Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Kallhälls sporthall
2014-11-23 13:45 150077036 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 8 - 2 Robin Wirström, Robert Milerud Stenhamra Bollhall
2014-11-29 11:00 150077044 Skå IK & Bygdegård - Grimsta AIK (B) 4 - 5 Johan Ståhl, Elias Engh Tappströms Bollhall
2014-11-29 14:15 150077045 Ängby IF (C) - Ekerö IK (B) 1 - 6 Michael Leimer, Andreas Mattsson Stora Mossen 1
2014-11-30 09:00 150077043 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK (C) 4 - 6 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ekhammarshallen
2014-11-30 11:00 150077041 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bro IK 1 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Björkebyhallen
2014-12-13 12:00 150077048 Skå IK & Bygdegård - Ekerö IK (B) 4 - 16 Johan Ståhl, Erik Nyman Tappströms Bollhall
2014-12-13 14:30 150077049 Ängby IF (C) - Bro IK 1 - 8 Leif Karlsson, Christian Ljunggren Stora Mossen 1
2014-12-14 10:00 150077047 Kungsängens IF - Grimsta AIK (B) 3 - 1 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Ekhammarshallen
2014-12-14 13:15 150077046 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 13 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
2015-01-10 10:30 150077054 Grimsta AIK (B) - Järfälla IBK (B) 5 - 0 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2015-01-11 10:30 150077051 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ängby IF (C) 3 - 2 Erik Rydberg, Michael Leimer Björkebyhallen
2015-01-11 16:00 150077052 Bro IK - Skå IK & Bygdegård 7 - 3 Sven-Åke Hansson, Felicia Spångberg Bro Sporthall
2015-01-11 16:30 150077053 Ekerö IK (B) - Kungsängens IF 8 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Stenhamra Bollhall
2015-01-24 11:15 150077059 Skå IK & Bygdegård - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 11 Robert Milerud, Sven-Åke Hansson Tappströms Bollhall
2015-01-24 12:15 150077056 Hässelby SK IBK (C) - Grimsta AIK (B) 4 - 3 Fadi Saffo, Michael Leimer Hässelbyhallen
2015-01-25 08:45 150077057 Järfälla IBK (B) - Ekerö IK (B) 1 - 15 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2015-01-25 09:00 150077058 Kungsängens IF - Bro IK 3 - 3 Mikael Hagman, Viktor Strömberg Ekhammarshallen
2015-01-31 12:15 150077065 Ängby IF (C) - Skå IK & Bygdegård 5 - 2 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Stora Mossen 1
2015-02-01 11:15 150077061 Bele Barkarby IF IBF (B) - Kungsängens IF 3 - 2 Sandhya Karlsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-02-01 15:15 150077062 Bro IK - Järfälla IBK (B) 10 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2015-02-01 15:45 150077063 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (C) 8 - 1 Nora Lindberg, Sara Richert Stenhamra Bollhall
2015-02-07 12:30 150077066 Grimsta AIK (B) - Ekerö IK (B) 2 - 6 William Hasselström, Jan Lingemark Väsby skolan
2015-02-07 13:45 150077067 Hässelby SK IBK (C) - Bro IK 7 - 7 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Hässelbyhallen
2015-02-08 14:15 150077068 Järfälla IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 6 Elias Engh, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
2015-02-08 15:00 150077069 Kungsängens IF - Ängby IF (C) 6 - 2 Thomas Josbrink, Mats Korpi Ekhammarshallen
2015-02-14 11:45 150077075 Ängby IF (C) - Järfälla IBK (B) 1 - 5 Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Stora Mossen 1
2015-02-15 12:00 150077071 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 6 - 2 Juha Tammerström, Malte Tammerström Björkebyhallen
2015-02-15 15:45 150077074 Skå IK & Bygdegård - Kungsängens IF 2 - 3 Fredrik Hallenberg, Robert Milerud Stenhamra Bollhall
2015-02-15 16:00 150077072 Bro IK - Grimsta AIK (B) 4 - 6 Mats Järnmark, Jakob Westerlund Bro Sporthall
2015-03-07 12:00 150077077 Grimsta AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 9 Johan Ribbing, Jakob Edström Anderberg Väsby skolan
2015-03-08 11:15 150077078 Hässelby SK IBK (C) - Ängby IF (C) 1 - 7 Johan Sandström, Lars Samuelsson Hässelbyhallen
2015-03-08 13:45 150077079 Järfälla IBK (B) - Skå IK & Bygdegård 3 - 11 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Viksjö Sporthall
2015-03-08 16:30 150077076 Ekerö IK (B) - Bro IK 3 - 7 Emil Jonback, Carl Peterson Stenhamra Bollhall
2015-03-14 11:30 150077085 Ängby IF (C) - Grimsta AIK (B) 2 - 2 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2015-03-15 10:00 150077083 Kungsängens IF - Järfälla IBK (B) 5 - 2 Sven-Åke Hansson, Niklas Forsman Ekhammarshallen
2015-03-15 12:45 150077081 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (B) 1 - 5 Karl Hurtig, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-03-15 16:30 150077084 Skå IK & Bygdegård - Hässelby SK IBK (C) 8 - 8 , Per-Ove Duvert Stenhamra Bollhall
2015-03-21 09:45 150077088 Grimsta AIK (B) - Skå IK & Bygdegård 6 - 1 Johan Ribbing, Jakob Edström Anderberg Väsby skolan
2015-03-21 15:45 150077089 Hässelby SK IBK (C) - Kungsängens IF 4 - 6 Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Hässelbyhallen
2015-03-22 15:15 150077086 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 6 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Bro Sporthall
2015-03-22 16:30 150077087 Ekerö IK (B) - Ängby IF (C) 6 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Stenhamra Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK (B) 16 15 0 1 133-47 86 45
2. Kungsängens IF 16 11 1 4 71-46 25 34
3. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 11 0 5 75-54 21 33
4. Bro IK 16 8 2 6 91-66 25 26
5. Grimsta AIK (B) 16 8 1 7 62-55 7 25
6. Hässelby SK IBK (C) 16 5 3 8 70-91 -21 18
7. Skå IK & Bygdegård 16 5 1 10 77-100 -23 16
8. Ängby IF (C) 16 2 2 12 40-75 -35 8
9. Järfälla IBK (B) 16 2 0 14 40-125 -85 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 12 lätt D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 10:00 150078004 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 6 Emma Husberg, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2014-09-20 11:30 150078001 Farsta IBK (D) - Hammarby IF IBF 15 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 3
2014-09-20 14:30 150078003 Mariebergs SK (B) - Värmdö IF (C) 13 - 5 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Gärdeshallen
2014-10-14 18:00 150078005 Högdalens AIS (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 13 - 4 Mats Andersson, Max Hellström Bandhagshallen
2014-09-27 11:00 150078010 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS (B) 3 - 12 Sigge Labor, Calle Dargren Sjöstadshallen
2014-09-27 13:30 150078009 Älvsjö AIK (D) - Farsta IBK (D) 4 - 4 , Heimo Lyly Olympen Arena
2014-09-27 14:00 150078007 IBF Offensiv Lidingö (B) - Mariebergs SK (B) 4 - 7 Tom Johansson, Viktor Hellmans Bodals Bollhall
2014-09-28 15:45 150078006 Nacka Wallenstam IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 9 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-10-04 10:30 150078011 Farsta IBK (D) - Värmdö IF (C) 3 - 9 Filip Engvall, Malin Holm Farstahallen 1
2014-10-04 15:15 150078013 Mariebergs SK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 4 Gabriella Ljunggren, Jonas Robertson Gärdeshallen
2014-10-04 16:15 150078015 Älvsjö AIK (D) - Hammarby IF IBF 8 - 2 Emil Jonback, Carl Peterson Olympen Arena
2014-10-05 11:30 150078014 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Högdalens AIS (B) 2 - 9 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2014-10-18 11:00 150078020 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 1 - 21 Johan Ståhl, Max Hellström Sjöstadshallen
2014-10-18 13:45 150078016 Högdalens AIS (B) - Mariebergs SK (B) WO (5 - 0) Tom Johansson, Viktor Hellmans Bandhagshallen
2014-10-18 14:30 150078018 IBF Offensiv Lidingö (B) - Farsta IBK (D) 6 - 2 Per Sundvall, Karl Hurtig Bodals Bollhall
2014-10-19 13:45 150078019 Värmdö IF (C) - Älvsjö AIK (D) 4 - 4 Sigge Labor, Calle Dargren Värmdö sporthall
2014-10-25 10:30 150078021 Farsta IBK (D) - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 5 Rebecca Staffas, Rafi Mohammed Farstahallen 1
2014-10-25 10:30 150078025 Älvsjö AIK (D) - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 3 Ludvig Lindholm, Max Hellström Olympen Arena
2014-10-25 16:15 150078023 Mariebergs SK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 3 Kari Malmros, Malin Holm Gärdeshallen
2014-10-26 15:30 150078024 Värmdö IF (C) - Hammarby IF IBF 16 - 1 Fadi Saffo, Roland Nester Värmdö sporthall
2014-11-08 13:15 150078029 IBF Offensiv Lidingö (B) - Värmdö IF (C) 2 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bodals Bollhall
2014-11-08 14:00 150078027 Högdalens AIS (B) - Farsta IBK (D) 1 - 14 Emil Jonback, Carl Peterson Bandhagshallen
2014-11-08 17:15 150078030 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK (B) 3 - 15 Adam Nikolausson, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2014-11-09 10:00 150078028 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älvsjö AIK (D) 6 - 5 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-11-15 11:30 150078031 Farsta IBK (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 0 - 7 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Farstahallen 1
2014-11-15 12:15 150078035 Älvsjö AIK (D) - Högdalens AIS (B) 5 - 6 Emil Jonback, Carl Peterson Olympen Arena
2014-11-15 13:00 150078033 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hammarby IF IBF 4 - 5 Mattias Nordlund, Jukka Säteri Bodals Bollhall
2014-12-07 11:30 150078034 Värmdö IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) 1 - 16 Sigge Labor, Calle Dargren Värmdö sporthall
2014-11-22 13:30 150078036 Mariebergs SK (B) - Farsta IBK (D) 11 - 3 David Holm, Sven-Åke Hansson Gärdeshallen
2014-11-22 13:45 150078038 Högdalens AIS (B) - Värmdö IF (C) 10 - 0 Ludvig Lindholm, Max Hellström Bandhagshallen
2014-11-22 14:45 150078037 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älvsjö AIK (D) 7 - 4 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2014-11-23 10:00 150078039 Nacka Wallenstam IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 12 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-11-29 13:00 150078043 IBF Offensiv Lidingö (B) - Högdalens AIS (B) 0 - 6 Nicklas Sundgren, Daniel Söderberg Bodals Bollhall
2014-11-29 15:00 150078045 Älvsjö AIK (D) - Mariebergs SK (B) 6 - 10 Ludvig Lindholm, Max Hellström Olympen Arena
2014-11-30 11:00 150078042 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hammarby IF IBF 12 - 2 Didrik Axen, Elias Sjölander Ormingehallen
2014-11-30 11:00 150078044 Värmdö IF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Värmdö sporthall
2014-12-13 12:00 150078050 Hammarby IF IBF - Farsta IBK (D) 1 - 8 Aarre Hietanen, Peter Eriksson Sjöstadshallen
2014-12-13 14:00 150078047 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 6 Tom Johansson, Viktor Hellmans Bodals Bollhall
2014-12-13 16:45 150078048 Värmdö IF (C) - Mariebergs SK (B) 5 - 7 Robin Berger, Jonas Robertson Värmdö sporthall
2014-12-14 15:30 150078046 Nacka Wallenstam IBK (C) - Högdalens AIS (B) 2 - 5 Per Sundvall, Johannes Ekenberg Ormingehallen
2015-01-10 09:30 150078051 Farsta IBK (D) - Älvsjö AIK (D) 6 - 5 Rebecka Nyman, Sara Nyman Farstahallen 1
2015-01-10 12:45 150078054 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 3 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-01-10 16:00 150078053 Mariebergs SK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 4 Mats Andersson, Sofia Aadli Gärdeshallen
2015-01-11 09:45 150078055 Högdalens AIS (B) - Hammarby IF IBF 11 - 3 Alexander Stjärnekull, Anton Törngren Gubbängshallen
2015-01-18 11:15 150078056 Högdalens AIS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 2 - 6 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Gubbängshallen
2015-01-24 12:00 150078060 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK (D) 3 - 8 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2015-01-25 11:15 150078057 Nacka Wallenstam IBK (C) - Mariebergs SK (B) 7 - 9 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ormingehallen
2015-01-25 12:15 150078059 Värmdö IF (C) - Farsta IBK (D) 0 - 2 Sigge Labor, Calle Dargren Värmdö sporthall
2015-01-31 09:30 150078061 Farsta IBK (D) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 7 Mats Andersson, Max Hellström Farstahallen 1
2015-01-31 12:30 150078065 Älvsjö AIK (D) - Värmdö IF (C) 4 - 3 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-01-31 15:15 150078063 Mariebergs SK (B) - Högdalens AIS (B) 6 - 4 Henrik Sommerville, Mats Andersson Gärdeshallen
2015-02-07 12:30 150078064 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Hammarby IF IBF 7 - 1 Casper Forsblad, Enya Hasselström Strandhallen - Tyresö
2015-02-07 10:30 150078066 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Mariebergs SK (B) 8 - 6 Casper Forsblad, Enya Hasselström Strandhallen - Tyresö
2015-02-07 14:00 150078069 IBF Offensiv Lidingö (B) - Älvsjö AIK (D) 3 - 6 Per Sundvall, Stefan Flöjt Bodals Bollhall
2015-02-08 11:00 150078068 Nacka Wallenstam IBK (C) - Farsta IBK (D) 7 - 5 Ej offentliggjord, Viktor Bollvik Karlsson Ormingehallen
2015-02-14 09:00 150078070 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (C) 1 - 20 Tilda Lundberg, Jonna Karke Sjöstadshallen
2015-02-14 10:30 150078071 Farsta IBK (D) - Högdalens AIS (B) 1 - 5 Filip Engvall, Sofia Aadli Farstahallen 1
2015-02-14 13:00 150078075 Älvsjö AIK (D) - Nacka Wallenstam IBK (C) 7 - 7 Jonathan Håkansson, Linus Löfstedt Olympen Arena
2015-02-14 16:00 150078073 Mariebergs SK (B) - Hammarby IF IBF 29 - 1 Lars Sundlöf, Lars Reuterhagen Gärdeshallen
2015-02-15 16:15 150078074 Värmdö IF (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 4 Rasmus Fernström, Felix Fernström Värmdö sporthall
2015-03-07 11:00 150078080 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö (B) 7 - 14 Simon Montenius, Josefine Weerén Winnerstam Sjöstadshallen
2015-03-08 10:00 150078079 Nacka Wallenstam IBK (C) - Värmdö IF (C) 4 - 6 Jonas Jatko, Sofia Aadli Ormingehallen
2015-03-08 10:30 150078077 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Farsta IBK (D) 5 - 5 Erik Nyman, Mats Andersson Strandhallen - Tyresö
2015-03-08 16:15 150078078 Högdalens AIS (B) - Älvsjö AIK (D) 7 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Gubbängshallen
2015-03-14 12:30 150078081 Farsta IBK (D) - Mariebergs SK (B) 8 - 2 Mario Mallengren, Anton Törngren Farstahallen 3
2015-03-14 13:15 150078083 IBF Offensiv Lidingö (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 6 - 0 Mattias Nordlund, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2015-03-14 13:45 150078085 Älvsjö AIK (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 10 Max Hellström, Marco Svenström Olympen Arena
2015-03-15 12:15 150078084 Värmdö IF (C) - Högdalens AIS (B) 5 - 7 Per Sundvall, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2015-03-21 10:00 150078090 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 14 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Sjöstadshallen
2015-03-21 16:00 150078087 Mariebergs SK (B) - Älvsjö AIK (D) 7 - 5 Johan Ståhl, Erik Nyman Gärdeshallen
2015-03-21 17:30 150078088 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Värmdö IF (C) 10 - 2 Daniel Kölborn, Enya Hasselström Strandhallen - Tyresö
2015-03-22 09:00 150078089 Högdalens AIS (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 9 - 6 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Gubbängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (B) 16 13 0 3 112-58 54 39
2. Mariebergs SK (B) 16 12 0 4 135-75 60 36
3. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 16 11 2 3 112-57 55 35
4. Nacka Wallenstam IBK (C) 16 7 2 7 95-90 5 23
5. IBF Offensiv Lidingö (B) 16 7 0 9 85-74 11 21
6. Farsta IBK (D) 16 6 2 8 82-76 6 20
7. Älvsjö AIK (D) 16 5 3 8 81-88 -7 18
8. Värmdö IF (C) 16 5 1 10 85-92 -7 16
9. Hammarby IF IBF 16 1 0 15 37-214 -177 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 12 lätt E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 09:00 150079004 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Mariebergs SK (C) 7 - 5 Emma Husberg, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2014-09-20 10:30 150079001 Farsta IBK (C) - Saltsjöbadens IF WO (5 - 0) , Marcus Blomqvist Farstahallen 3
2014-09-20 11:30 150079002 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ingarö Sporthall
2014-09-20 14:30 150079005 Sickla IF (B) - Sköndals IK (B) 6 - 6 Emil Pagrot, Felix Fernström Järla Sporthall
2014-09-21 12:30 150079003 Älta IF - Värmdö IF (B) 7 - 6 Karl-Johan Leijon, Elias Sjölander Stavsborgshallen
2014-09-27 16:00 150079007 Mariebergs SK (C) - Älta IF 7 - 11 Rebecca Staffas, Karl-Johan Leijon Gärdeshallen
2014-09-28 10:45 150079006 Sköndals IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 19 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sköndalshallen
2014-09-28 13:15 150079010 Saltsjöbadens IF - Sickla IF (B) 3 - 2 Kevin Neemé, Christian Neemé Fisksätra sporthall
2014-09-28 13:45 150079009 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK (C) 1 - 13 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-09-28 15:30 150079008 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (B) 3 - 6 Marcus Blomqvist, Elias Sjölander Värmdö sporthall
2014-10-04 09:30 150079011 Farsta IBK (C) - Värmdö IF (B) 3 - 1 Filip Engvall, Malin Holm Farstahallen 1
2014-10-04 10:30 150079012 Ingarö IF (B) - Mariebergs SK (C) 12 - 1 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Ingarö Sporthall
2014-10-05 09:00 150079015 Nacka Wallenstam IBK (B) - Saltsjöbadens IF 2 - 5 Rebecca Staffas, Rasmus Fernström Ormingehallen
2014-10-05 10:30 150079014 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sickla IF (B) 5 - 11 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2014-10-05 14:00 150079013 Älta IF - Sköndals IK (B) 5 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Stavsborgshallen
2014-10-18 13:15 150079018 Mariebergs SK (C) - Farsta IBK (C) 2 - 5 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Gärdeshallen
2014-10-18 14:15 150079016 Sickla IF (B) - Älta IF 1 - 5 Didrik Axen, Elias Sjölander Järla Sporthall
2014-10-19 13:15 150079020 Saltsjöbadens IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 13 - 1 Patrik Andersén, Jonas Robertson Fisksätra sporthall
2014-10-19 13:45 150079017 Sköndals IK (B) - Ingarö IF (B) 1 - 8 Johannes Ekenberg, Josefine Weerén Winnerstam Sköndalshallen
2014-10-19 14:45 150079019 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 6 Sigge Labor, Calle Dargren Värmdö sporthall
2014-10-25 11:30 150079021 Farsta IBK (C) - Sköndals IK (B) 1 - 12 Rebecca Staffas, Rafi Mohammed Farstahallen 1
2014-10-25 11:45 150079022 Ingarö IF (B) - Sickla IF (B) OW (0 - 5) Fadi Saffo, Sofia Aadli Ingarö Sporthall
2014-10-26 12:15 150079025 Nacka Wallenstam IBK (B) - Mariebergs SK (C) 8 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ormingehallen
2014-10-26 14:45 150079023 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 14 - 6 Fredrik Pålsson, Jonathan Håkansson Stavsborgshallen
2014-10-26 16:30 150079024 Värmdö IF (B) - Saltsjöbadens IF 4 - 4 Fadi Saffo, Roland Nester Värmdö sporthall
2014-11-08 09:00 150079026 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (B) 1 - 16 Mats Andersson, Adam Nikolausson Strandhallen - Tyresö
2014-11-08 13:15 150079029 Mariebergs SK (C) - Värmdö IF (B) 6 - 7 Roland Nester, Malin Holm Gärdeshallen
2014-11-09 09:45 150079028 Sköndals IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sköndalshallen
2014-11-11 19:00 150079027 Sickla IF (B) - Farsta IBK (C) 3 - 7 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Farstahallen 3
2015-01-29 18:40 150079030 Saltsjöbadens IF - Älta IF 4 - 7 Johan Ståhl, Mats Andersson Fisksätra sporthall
2014-11-15 10:30 150079031 Farsta IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 21 - 0 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Farstahallen 1
2014-11-15 11:45 150079032 Ingarö IF (B) - Älta IF 6 - 4 Sigge Labor, Calle Dargren Ingarö Sporthall
2014-11-15 15:15 150079033 Mariebergs SK (C) - Saltsjöbadens IF 2 - 6 Sven-Åke Hansson, Joakim Agri Gärdeshallen
2014-11-16 12:15 150079034 Värmdö IF (B) - Sköndals IK (B) 11 - 0 Didrik Axen, Robin Berger Värmdö sporthall
2014-11-16 12:45 150079035 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sickla IF (B) 6 - 3 Robin Wirström, Elias Sjölander Ormingehallen
2014-11-22 14:30 150079038 Sickla IF (B) - Värmdö IF (B) 3 - 8 Didrik Axen, Sofia Aadli Järla Sporthall
2014-11-23 11:30 150079039 Sköndals IK (B) - Mariebergs SK (C) 11 - 4 Alexander Stjärnekull, Jonas Robertson Sköndalshallen
2014-11-23 13:30 150079036 Älta IF - Farsta IBK (C) 4 - 5 Ludvig Lindholm, Max Hellström Stavsborgshallen
2014-11-23 14:00 150079037 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 3 Gabriel Nääs, Fabian Westerberg Strandhallen - Tyresö
2015-03-07 09:30 150079040 Saltsjöbadens IF - Ingarö IF (B) 3 - 3 Jacob Leijon, Johan Ståhl Fisksätra sporthall
2014-11-29 11:30 150079041 Farsta IBK (C) - Ingarö IF (B) 2 - 10 Ludvig Lindholm, Max Hellström Farstahallen 3
2014-11-29 16:30 150079044 Värmdö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 3 Fredrik Hallenberg, Robin Berger Värmdö sporthall
2014-11-30 09:00 150079045 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF 5 - 4 Sigge Labor, Calle Dargren Ormingehallen
2014-11-30 11:30 150079042 Sköndals IK (B) - Saltsjöbadens IF 1 - 6 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
2014-12-08 17:00 150079043 Mariebergs SK (C) - Sickla IF (B) 4 - 8 Leif Karlsson, Johan Ståhl Järla Sporthall
2014-12-13 15:15 150079047 Mariebergs SK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 5 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Gärdeshallen
2014-12-13 15:45 150079048 Värmdö IF (B) - Älta IF 4 - 0 Robin Berger, Jonas Robertson Värmdö sporthall
2014-12-14 12:45 150079046 Sköndals IK (B) - Sickla IF (B) 4 - 5 Tomas Jansson, Casper Forsblad Sköndalshallen
2014-12-14 13:30 150079049 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF (B) 0 - 6 Per Sundvall, Johannes Ekenberg Ormingehallen
2015-03-21 09:30 150079050 Saltsjöbadens IF - Farsta IBK (C) 5 - 9 Johan Ståhl, Fredrik Berglund Sonesson Fisksätra sporthall
2015-01-10 10:30 150079051 Farsta IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 2 Rebecka Nyman, Sara Nyman Farstahallen 1
2015-01-10 12:30 150079052 Ingarö IF (B) - Värmdö IF (B) 2 - 4 Alexander Sommensjö, Nicklas Sundgren Ingarö Sporthall
2015-01-10 13:45 150079054 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sköndals IK (B) 5 - 5 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-01-10 14:30 150079055 Sickla IF (B) - Saltsjöbadens IF 16 - 0 Emil Pagrot, Felix Fernström Järla Sporthall
2015-01-11 13:15 150079053 Älta IF - Mariebergs SK (C) 8 - 3 Kari Malmros, Karl-Johan Leijon Stavsborgshallen
2015-01-24 13:30 150079056 Sickla IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 5 Filip Engvall, Robin Berger Järla Sporthall
2015-01-24 14:30 150079058 Mariebergs SK (C) - Ingarö IF (B) 1 - 5 Ej offentliggjord, Imtiaz Karim Gärdeshallen
2015-01-25 10:45 150079057 Sköndals IK (B) - Älta IF 6 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Sköndalshallen
2015-01-25 11:15 150079059 Värmdö IF (B) - Farsta IBK (C) 3 - 2 Sigge Labor, Calle Dargren Värmdö sporthall
2015-01-25 13:30 150079060 Saltsjöbadens IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 8 Per Sundvall, Anton Törngren Fisksätra sporthall
2015-01-31 10:30 150079061 Farsta IBK (C) - Mariebergs SK (C) 7 - 6 Mats Andersson, Max Hellström Farstahallen 1
2015-01-31 12:15 150079062 Ingarö IF (B) - Sköndals IK (B) 7 - 5 Emil Glenngård, Jonas Robertson Ingarö Sporthall
2015-02-01 09:00 150079065 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF (B) 2 - 8 Emil Glenngård, Didrik Axen Ormingehallen
2015-02-01 14:45 150079063 Älta IF - Sickla IF (B) 1 - 8 Mats Andersson, Jonas Robertson Stavsborgshallen
2015-02-07 13:30 150079064 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Saltsjöbadens IF 5 - 3 Gabriel Nääs, Fabian Westerberg Strandhallen - Tyresö
2015-02-07 11:30 150079066 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF 1 - 10 Casper Forsblad, Enya Hasselström Strandhallen - Tyresö
2015-02-07 14:15 150079067 Sickla IF (B) - Ingarö IF (B) 7 - 4 Kevin Neemé, Christian Neemé Järla Sporthall
2015-02-07 14:15 150079069 Mariebergs SK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 8 Johan Ståhl, Vilhelm Nordström Gärdeshallen
2015-02-08 13:00 150079068 Sköndals IK (B) - Farsta IBK (C) 4 - 4 Jonas Jatko, Ludvig Lindholm Sköndalshallen
2015-02-08 13:15 150079070 Saltsjöbadens IF - Värmdö IF (B) 3 - 5 Robin Wirström, Mats Andersson Fisksätra sporthall
2015-02-14 09:00 150079075 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK (B) 8 - 0 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Myrsjöskolan
2015-02-14 11:30 150079071 Farsta IBK (C) - Sickla IF (B) 16 - 8 Filip Engvall, Sofia Aadli Farstahallen 1
2015-02-14 13:15 150079072 Ingarö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 10 - 0 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ingarö Sporthall
2015-02-15 14:45 150079073 Älta IF - Saltsjöbadens IF 6 - 6 Emil Jonback, Carl Peterson Stavsborgshallen
2015-02-15 15:15 150079074 Värmdö IF (B) - Mariebergs SK (C) 13 - 0 Rasmus Fernström, Felix Fernström Värmdö sporthall
2015-03-07 14:15 150079078 Sickla IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 8 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Järla Sporthall
2015-03-08 11:30 150079077 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (C) 0 - 11 Jörgen Larsson, Erik Nyman Strandhallen - Tyresö
2015-03-08 13:15 150079080 Saltsjöbadens IF - Mariebergs SK (C) 9 - 1 Jukka Säteri, Johan Hessing Fisksätra sporthall
2015-03-08 15:00 150079079 Sköndals IK (B) - Värmdö IF (B) 2 - 6 Sebastian Öhman, Johan Ståhl Sköndalshallen
2015-03-08 15:15 150079076 Älta IF - Ingarö IF (B) 6 - 3 Henrik Sommerville, Robin Berger Stavsborgshallen
2015-03-14 10:30 150079082 Ingarö IF (B) - Saltsjöbadens IF 8 - 4 Johan Sandström, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2015-03-14 13:30 150079081 Farsta IBK (C) - Älta IF 5 - 5 Mario Mallengren, Anton Törngren Farstahallen 3
2015-03-14 14:15 150079084 Värmdö IF (B) - Sickla IF (B) 21 - 0 Camilla Karlsson, Simon Montenius Värmdö sporthall
2015-03-14 15:15 150079083 Mariebergs SK (C) - Sköndals IK (B) 8 - 8 David Holm, Kenny Ly Gärdeshallen
2015-03-15 10:00 150079085 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 1 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ormingehallen
2015-03-17 18:45 150079086 Ingarö IF (B) - Farsta IBK (C) 5 - 5 Daniel Kölborn, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2015-03-21 12:15 150079088 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (B) 3 - 17 Robin Berger, Enya Hasselström Strandhallen - Tyresö
2015-03-21 13:30 150079089 Sickla IF (B) - Mariebergs SK (C) 8 - 4 Fadi Saffo, Jonas Robertson Järla Sporthall
2015-03-22 15:00 150079087 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 1 Emma Husberg, Jonas Robertson Stavsborgshallen
2015-03-22 15:00 150079090 Saltsjöbadens IF - Sköndals IK (B) 3 - 7 Robin Berger, Sofia Aadli Fisksätra sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (B) 18 13 2 3 136-52 84 41
2. Farsta IBK (C) 18 12 3 3 126-71 55 39
3. Ingarö IF (B) 18 12 2 4 118-56 62 38
4. Älta IF 18 10 2 6 103-81 22 32
5. Nacka Wallenstam IBK (B) 18 9 1 8 81-78 3 28
6. Sickla IF (B) 18 8 1 9 100-107 -7 25
7. Sköndals IK (B) 18 6 4 8 100-96 4 22
8. Saltsjöbadens IF 18 6 3 9 79-92 -13 21
9. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 18 3 1 14 52-181 -129 10
10. Mariebergs SK (C) 18 1 1 16 65-146 -81 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 12 lätt F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:00 150080003 Salems IF - Vendelsö IK (B) 2 - 6 Simon Montenius, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-09-20 14:00 150080004 Huddinge IBS (C) - Haninge FBC WO (5 - 0) , Erik Rydberg Flemingsbergshallen
2014-09-20 14:15 150080005 Högdalens AIS (A) - Mälarhöjdens IK (B) 4 - 11 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bandhagshallen
2014-09-23 18:45 150080001 Älvsjö AIK (C) - Farsta IBK (B) 2 - 12 Aldin Imamovic, Jakob Westerlund Farstahallen 3
2014-09-24 18:15 150080002 FBI Tullinge (B) - Tungelsta IF (B) 3 - 6 Daniel Eriksson, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2014-09-27 09:00 150080006 Mälarhöjdens IK (B) - Huddinge IBS (C) 3 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2014-09-27 09:00 150080008 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 4 Sampo Friberg, Tony Verho Söderbymalmskolan
2014-09-27 11:00 150080007 Haninge FBC - Salems IF 2 - 7 Sampo Friberg, Tony Verho Söderbymalmskolan
2014-09-27 12:00 150080010 Farsta IBK (B) - Högdalens AIS (A) 5 - 2 Nora Lindberg, Sara Richert Farstahallen 3
2014-09-27 13:45 150080009 Tungelsta IF (B) - Älvsjö AIK (C) 3 - 2 Johan Engvall, Adam Nikolausson Tungelsta Sporthall
2014-10-04 10:30 150080014 Huddinge IBS (C) - Högdalens AIS (A) 7 - 2 Erik Nyman, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2014-10-04 11:15 150080012 FBI Tullinge (B) - Haninge FBC 7 - 6 Karl-Johan Leijon, Henrik Sommerville Tullingehallen
2014-10-04 13:00 150080015 Tungelsta IF (B) - Farsta IBK (B) 9 - 5 Mats Andersson, Robin Berger Tungelsta Sporthall
2014-10-04 14:00 150080013 Salems IF - Mälarhöjdens IK (B) 0 - 2 Fredrik Hallenberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-10-04 15:15 150080011 Älvsjö AIK (C) - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2014-10-18 10:00 150080017 Mälarhöjdens IK (B) - FBI Tullinge (B) 8 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Skärholmshallen
2014-10-18 11:30 150080020 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (C) 2 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Farstahallen 1
2014-10-18 14:45 150080016 Högdalens AIS (A) - Salems IF 5 - 3 Johan Ståhl, Tom Johansson Bandhagshallen
2014-10-19 09:00 150080019 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF (B) 3 - 6 Alexander Stjärnekull, Josefine Weerén Winnerstam Torvalla Träningshall
2014-10-19 10:00 150080018 Haninge FBC - Älvsjö AIK (C) 1 - 6 Alexander Stjärnekull, Josefine Weerén Winnerstam Torvalla Träningshall
2014-10-25 11:00 150080023 Salems IF - Huddinge IBS (C) 7 - 3 Hampus Fändrik, Peter Larsson Skogsängshallen
2014-10-25 11:30 150080021 Älvsjö AIK (C) - Mälarhöjdens IK (B) 2 - 8 Ludvig Lindholm, Max Hellström Olympen Arena
2014-10-26 08:00 150080022 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS (A) 5 - 4 Karl-Johan Leijon, Daniel Eriksson Tullingehallen
2014-10-26 11:30 150080024 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK (B) 7 - 6 Erik Nyman, Ludvig Lindholm Torvalla Träningshall
2014-11-08 14:00 150080025 Tungelsta IF (B) - Haninge FBC 11 - 2 Leif Karlsson, Robin Berger Tungelsta Sporthall
2014-11-08 10:30 150080026 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-11-08 11:00 150080028 Mälarhöjdens IK (B) - Tungelsta IF (B) 3 - 3 Tom Johansson, Viktor Hellmans Skärholmshallen
2014-11-08 13:00 150080027 Högdalens AIS (A) - Älvsjö AIK (C) 15 - 2 Emil Jonback, Carl Peterson Bandhagshallen
2014-11-09 11:30 150080029 Haninge FBC - Vendelsö IK (B) 1 - 11 Karl-Johan Leijon, Johan Ståhl Torvalla Träningshall
2014-11-18 19:00 150080030 Farsta IBK (B) - Salems IF 4 - 7 David Berger, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2014-11-15 11:15 150080031 Älvsjö AIK (C) - Huddinge IBS (C) 5 - 5 Emil Jonback, Carl Peterson Olympen Arena
2014-11-15 12:45 150080035 Tungelsta IF (B) - Högdalens AIS (A) 4 - 2 Hampus Fändrik, Peter Larsson Tungelsta Sporthall
2014-11-15 13:00 150080032 FBI Tullinge (B) - Salems IF 1 - 3 Rebecka Nyman, Erik Nyman Tullingehallen
2014-11-16 09:45 150080034 Vendelsö IK (B) - Mälarhöjdens IK (B) 5 - 4 Emma Husberg, Henrik Sommerville Torvalla Träningshall
2014-11-16 10:45 150080033 Haninge FBC - Farsta IBK (B) 2 - 11 Emma Husberg, Henrik Sommerville Torvalla Träningshall
2014-11-22 10:30 150080037 Huddinge IBS (C) - Tungelsta IF (B) 5 - 3 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-11-22 11:00 150080039 Mälarhöjdens IK (B) - Haninge FBC WO (5 - 0) Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Skärholmshallen
2014-11-22 12:15 150080036 Salems IF - Älvsjö AIK (C) 6 - 1 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-11-22 12:30 150080040 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Filip Engvall, Malin Holm Farstahallen 3
2014-11-22 12:45 150080038 Högdalens AIS (A) - Vendelsö IK (B) 7 - 7 Ludvig Lindholm, Max Hellström Bandhagshallen
2014-11-29 10:00 150080042 Mälarhöjdens IK (B) - Farsta IBK (B) 5 - 1 Alexander Stjärnekull, Petra Dynesius Skärholmshallen
2014-11-29 14:00 150080041 Älvsjö AIK (C) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Magnus Berg, Max Hellström Olympen Arena
2014-11-29 14:30 150080045 Tungelsta IF (B) - Salems IF 3 - 3 Kari Malmros, Johan Hessing Tungelsta Sporthall
2014-11-30 09:00 150080044 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (C) 3 - 5 Emma Husberg, Filip Engvall Torvalla Träningshall
2014-11-30 10:00 150080043 Haninge FBC - Högdalens AIS (A) 6 - 5 Emma Husberg, Filip Engvall Torvalla Träningshall
2014-12-13 10:00 150080046 Mälarhöjdens IK (B) - Högdalens AIS (A) 3 - 2 Max Hellström, Marco Svenström Skärholmshallen
2014-12-13 10:30 150080050 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK (C) 4 - 7 Filip Engvall, Nicklas Sundgren Farstahallen 1
2014-12-13 13:00 150080049 Tungelsta IF (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 2 Martin Andersson-Björk, Elias Engh Tungelsta Sporthall
2014-12-14 10:00 150080048 Vendelsö IK (B) - Salems IF 4 - 7 Johannes Ekenberg, Josefine Weerén Winnerstam Torvalla Träningshall
2014-12-14 11:00 150080047 Haninge FBC - Huddinge IBS (C) 2 - 9 Johannes Ekenberg, Josefine Weerén Winnerstam Torvalla Träningshall
2015-01-10 11:30 150080051 Älvsjö AIK (C) - Tungelsta IF (B) 4 - 7 Robin Berger, Marco Svenström Olympen Arena
2015-01-10 13:00 150080052 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 1 - 3 Daniel Eriksson, Petra Dynesius Tullingehallen
2015-01-11 10:45 150080055 Högdalens AIS (A) - Farsta IBK (B) 4 - 5 Alexander Stjärnekull, Anton Törngren Gubbängshallen
2015-01-13 19:00 150080053 Salems IF - Haninge FBC 6 - 1 Johan Ståhl, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2015-01-14 19:30 150080054 Huddinge IBS (C) - Mälarhöjdens IK (B) 4 - 3 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Flemingsbergshallen
2015-01-18 12:15 150080056 Högdalens AIS (A) - Huddinge IBS (C) 3 - 3 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Gubbängshallen
2015-01-24 09:30 150080060 Farsta IBK (B) - Tungelsta IF (B) 1 - 8 Kevin Neemé, Christian Neemé Farstahallen 1
2015-01-24 10:00 150080057 Mälarhöjdens IK (B) - Salems IF 4 - 7 Shabbir Ahmed, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2015-01-25 09:00 150080058 Haninge FBC - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2015-01-25 10:00 150080059 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK (C) 3 - 4 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2015-01-29 19:15 150080065 Tungelsta IF (B) - Vendelsö IK (B) 1 - 0 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Tungelsta Sporthall
2015-01-31 10:30 150080064 Huddinge IBS (C) - Farsta IBK (B) 1 - 3 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-01-31 10:45 150080063 Salems IF - Högdalens AIS (A) 7 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2015-01-31 12:15 150080062 FBI Tullinge (B) - Mälarhöjdens IK (B) 2 - 6 Leif Karlsson, Petra Dynesius Tullingehallen
2015-01-31 13:30 150080061 Älvsjö AIK (C) - Haninge FBC 8 - 0 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-02-07 10:30 150080066 Huddinge IBS (C) - Salems IF 7 - 7 Petra Dynesius, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2015-02-07 10:30 150080070 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (B) 7 - 2 Sofia Aadli, Anton Törngren Farstahallen 3
2015-02-07 11:00 150080068 Mälarhöjdens IK (B) - Älvsjö AIK (C) 3 - 1 Johan Ståhl, Wiktor Liew Skärholmshallen
2015-02-07 13:00 150080067 Högdalens AIS (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 4 Karl-Johan Leijon, Jonas Jatko Bandhagshallen
2015-02-08 09:00 150080069 Haninge FBC - Tungelsta IF (B) 3 - 8 Roland Nester, Simon Montenius Torvalla Träningshall
2015-02-13 19:00 150080075 Tungelsta IF (B) - Mälarhöjdens IK (B) 3 - 3 Leif Karlsson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2015-02-14 10:00 150080073 Salems IF - Farsta IBK (B) 1 - 5 Kent Kastell, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2015-02-14 11:15 150080072 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (C) 1 - 3 Jessika Forsberg, Robin Berger Tullingehallen
2015-02-14 14:00 150080071 Älvsjö AIK (C) - Högdalens AIS (A) 1 - 2 Alexander Stjärnekull, Max Hellström Olympen Arena
2015-02-15 11:15 150080074 Vendelsö IK (B) - Haninge FBC 13 - 0 Martin Linder, Martin Andersson-Björk Torvalla Träningshall
2015-03-07 10:30 150080077 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK (C) 3 - 0 Kenny Ly, Emma Husberg Tomtbergahallen
2015-03-07 10:30 150080080 Farsta IBK (B) - Haninge FBC 11 - 3 Daniel Kölborn, Anton Törngren Farstahallen 3
2015-03-07 11:00 150080079 Mälarhöjdens IK (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 7 Elis Erbing, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2015-03-07 15:00 150080076 Salems IF - FBI Tullinge (B) 7 - 2 Johan Ståhl, Robin Berger Skogsängshallen
2015-03-08 17:15 150080078 Högdalens AIS (A) - Tungelsta IF (B) 5 - 5 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Gubbängshallen
2015-03-14 09:00 150080083 Haninge FBC - Mälarhöjdens IK (B) 1 - 6 Josefine Weerén Winnerstam, Robin Berger Söderbymalmskolan
2015-03-14 11:00 150080082 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (B) 1 - 2 Karl-Johan Leijon, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-03-14 11:15 150080085 Tungelsta IF (B) - Huddinge IBS (C) 2 - 3 Fredrik Pålsson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2015-03-14 14:45 150080081 Älvsjö AIK (C) - Salems IF 2 - 9 Max Hellström, Marco Svenström Olympen Arena
2015-03-15 11:30 150080084 Vendelsö IK (B) - Högdalens AIS (A) 7 - 6 Martin Andersson-Björk, Martin Linder Torvalla Träningshall
2015-03-03 18:45 150080090 Farsta IBK (B) - Mälarhöjdens IK (B) 4 - 3 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Farstahallen 3
2015-03-21 11:15 150080086 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK (C) 4 - 1 Karl-Johan Leijon, Daniel Eriksson Tullingehallen
2015-03-21 12:30 150080087 Salems IF - Tungelsta IF (B) 6 - 2 Wiktor Liew, Marco Svenström Skogsängshallen
2015-03-22 09:00 150080088 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK (B) 5 - 3 Daniel Eriksson, Martin Andersson-Björk Tomtbergahallen
2015-03-22 10:00 150080089 Högdalens AIS (A) - Haninge FBC 3 - 10 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Gubbängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (C) 18 13 3 2 79-51 28 42
2. Salems IF 18 12 2 4 95-60 35 38
3. Tungelsta IF (B) 18 10 5 3 86-55 31 35
4. Farsta IBK (B) 18 11 0 7 92-69 23 33
5. Mälarhöjdens IK (B) 18 10 2 6 86-51 35 32
6. Vendelsö IK (B) 18 9 1 8 92-76 16 28
7. Älvsjö AIK (C) 18 5 2 11 55-91 -36 17
8. FBI Tullinge (B) 18 4 3 11 48-73 -25 15
9. Högdalens AIS (A) 18 3 4 11 81-95 -14 13
10. Haninge FBC 18 2 0 16 42-135 -93 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis