Pantamera Ljusröd Medellätt (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:45 150328005 IK Frej Täby - Töjnan IBK ( A ) 5 - 4 Magnus Berg, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-03 13:30 150328003 Grimsta AIK - Kungsängens IF 2 - 5 Viktor Lindell, Daniel Skantze Väsby skolan
2015-10-04 13:45 150328001 Åkersberga IBF - AIK IBF (B) 14 - 1 William Hasselström, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-10-04 13:45 150328004 Bele Barkarby IF IBF (C) - Vaxholms IBF (B) 8 - 5 Alva DaLuz, Marina Saxon Björkebyhallen
2015-11-07 09:30 150328002 Vaxholms IBF (C) - Bro IK 11 - 2 Fredrik Hallenberg, Håkan Augustsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-10 16:30 150328007 Vaxholms IBF (B) - Grimsta AIK 10 - 1 Roger Nyström, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-11 13:00 150328006 Töjnan IBK ( A ) - Bele Barkarby IF IBF (C) 5 - 2 Viktor Strömberg, Magnus Johansson Silverdalshallen
2015-10-11 14:00 150328008 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (C) 2 - 7 Magnus Westerberg, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2015-10-11 14:45 150328010 AIK IBF (B) - IK Frej Täby 1 - 4 Karl Hurtig, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
2015-10-11 15:00 150328009 Bro IK - Åkersberga IBF 3 - 5 Christian Högberg, Tobias Ekmark Bro Sporthall
2015-10-17 13:15 150328012 Vaxholms IBF (C) - Vaxholms IBF (B) 6 - 3 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-18 10:45 150328011 Åkersberga IBF - Kungsängens IF 4 - 5 Tobias Ekmark, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
2015-10-18 12:30 150328014 Bele Barkarby IF IBF (C) - IK Frej Täby 6 - 9 Per Calmén, Per Ove Åman Björkebyhallen
2015-10-18 14:30 150328015 Bro IK - AIK IBF (B) 5 - 3 Robin Wirström, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2015-11-08 13:15 150328013 Grimsta AIK - Töjnan IBK ( A ) 9 - 5 Joel Scott, Stefano Bianque Silverdalshallen
2015-10-24 11:15 150328016 IK Frej Täby - Grimsta AIK 1 - 5 Per Calmén, Magnus Westerberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-24 15:45 150328018 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF 2 - 8 Magnus Westerberg, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-25 13:30 150328020 AIK IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 4 - 3 Rebecca Staffas, Robert Milerud Ulriksdalshallen
2015-10-25 15:00 150328017 Töjnan IBK ( A ) - Vaxholms IBF (C) 5 - 5 Wen-chung Tsai, Hannes Hovmöller Silverdalshallen
2015-10-27 18:00 150328019 Kungsängens IF - Bro IK 4 - 3 Mats Järnmark, Jan Lingemark Hagnäshallen
2015-11-14 13:30 150328023 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF (C) 5 - 5 Fredrik Hallenberg, Per Ove Åman Väsby skolan
2015-11-14 16:30 150328022 Vaxholms IBF (C) - IK Frej Täby 16 - 0 Lucas Edberg, Jakob Edström Anderberg Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-15 09:45 150328024 Kungsängens IF - AIK IBF (B) 3 - 3 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2015-11-15 11:15 150328021 Åkersberga IBF - Töjnan IBK ( A ) 5 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-11-15 17:45 150328025 Bro IK - Vaxholms IBF (B) 6 - 3 Joel Scott, Stefano Bianque Bro Sporthall
2015-11-21 13:45 150328027 IK Frej Täby - Åkersberga IBF 1 - 8 Tobias Hagelin, Jonas Edström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-21 14:00 150328029 Vaxholms IBF (B) - Kungsängens IF 3 - 6 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-22 10:30 150328028 Töjnan IBK ( A ) - Bro IK 2 - 2 Lars Reuterhagen, Axel Göthberg Silverdalshallen
2015-11-22 11:00 150328026 Bele Barkarby IF IBF (C) - Vaxholms IBF (C) 4 - 7 Madelene Westerberg, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2015-11-22 15:00 150328030 AIK IBF (B) - Grimsta AIK 1 - 1 Rebecca Staffas, Magnus Johansson Ulriksdalshallen
2015-11-28 13:45 150328033 Vaxholms IBF (B) - AIK IBF (B) 2 - 6 David Berger, Johan Ribbing Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-28 14:45 150328032 Vaxholms IBF (C) - Grimsta AIK 7 - 3 David Berger, Johan Ribbing Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-29 11:00 150328034 Kungsängens IF - Töjnan IBK ( A ) 2 - 5 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2015-11-29 15:00 150328035 Bro IK - IK Frej Täby 8 - 3 Jan-Olov Cederholm, Joel Scott Bro Sporthall
2015-11-29 16:00 150328031 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF (C) 8 - 1 Emil Kirchner, Tehmoorkhan Barekzay Åkersberga Sporthall A
2015-12-05 11:00 150328036 Grimsta AIK - Åkersberga IBF 0 - 12 Ken Johansson, Baberkhan Barekzay Väsby skolan
2015-12-05 13:45 150328038 IK Frej Täby - Kungsängens IF 1 - 7 Lucas Edberg, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-12-06 12:45 150328039 Töjnan IBK ( A ) - Vaxholms IBF (B) 6 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Silverdalshallen
2015-12-06 13:30 150328040 AIK IBF (B) - Vaxholms IBF (C) 4 - 10 Imtiaz Karim, Elias Grafström Ulriksdalshallen
2015-12-06 14:00 150328037 Bele Barkarby IF IBF (C) - Bro IK 3 - 6 Sandhya Karlsson, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2015-12-12 16:00 150328041 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF (C) 2 - 3 William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-12-12 16:15 150328043 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby 2 - 1 Karl Agholme, Johan Ribbing Innebandyhallen Vaxholm
2015-12-13 10:30 150328044 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF (C) 7 - 3 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2015-12-13 12:00 150328042 Töjnan IBK ( A ) - AIK IBF (B) 0 - 4 Mats Järnmark, Stefano Bianque Silverdalshallen
2015-12-13 15:15 150328045 Bro IK - Grimsta AIK 7 - 1 Jan-Olov Cederholm, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2016-01-09 15:00 150328047 Vaxholms IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 5 - 3 Lars Reuterhagen, Daniel Skantze Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-10 09:00 150328048 Kungsängens IF - Grimsta AIK 3 - 1 Roger Nyström, Per Calmén Ekhammarshallen
2016-01-10 11:15 150328046 Töjnan IBK ( A ) - IK Frej Täby 8 - 4 Patrik Larsson, Stefano Bianque Silverdalshallen
2016-01-10 14:15 150328050 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF 1 - 5 Hannes Hovmöller, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2016-01-10 15:00 150328049 Bro IK - Vaxholms IBF (C) 4 - 5 Joel Scott, Torbjörn Lundin Bro Sporthall
2016-01-23 12:00 150328053 Grimsta AIK - Vaxholms IBF (B) 5 - 3 Jonas Sandberg, Viktor Bollvik Karlsson Väsby skolan
2016-01-23 14:45 150328055 IK Frej Täby - AIK IBF (B) 2 - 4 Juha Tammerström, Markus Almén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-23 15:00 150328052 Vaxholms IBF (C) - Kungsängens IF 5 - 4 Roger Nyström, Joel Scott Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-23 15:15 150328051 Åkersberga IBF - Bro IK 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-01-24 10:30 150328054 Bele Barkarby IF IBF (C) - Töjnan IBK ( A ) 10 - 3 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Björkebyhallen
2016-01-30 12:45 150328056 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF (C) 0 - 8 Tobias Hagelin, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-30 15:00 150328058 Vaxholms IBF (B) - Vaxholms IBF (C) 6 - 11 Martin Svensson, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-31 10:45 150328057 Töjnan IBK ( A ) - Grimsta AIK 3 - 4 Per Sundvall, Jonas Jatko Silverdalshallen
2016-01-31 11:15 150328060 AIK IBF (B) - Bro IK 1 - 4 Viktor Lindell, Daniel Skantze Ulriksdalshallen
2016-01-31 11:45 150328059 Kungsängens IF - Åkersberga IBF 3 - 6 Patric Terelius, Peter Kirch Ekhammarshallen
2016-02-06 13:00 150328061 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF (B) 7 - 0 Emil Kirchner, Erika Fransson Åkersberga Sporthall A
2016-02-06 15:45 150328063 Grimsta AIK - IK Frej Täby 4 - 9 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Väsby skolan
2016-02-06 16:00 150328062 Vaxholms IBF (C) - Töjnan IBK ( A ) 9 - 4 Peter Kirch, Daniel Skantze Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-07 14:45 150328064 Bele Barkarby IF IBF (C) - AIK IBF (B) 7 - 3 Robin Wirström, Erik Hellgren Kallhälls sporthall
2016-02-07 16:45 150328065 Bro IK - Kungsängens IF 3 - 2 Mats Järnmark, Mikael Hagman Bro Sporthall
2016-02-13 13:45 150328067 IK Frej Täby - Vaxholms IBF (C) 7 - 8 Karl Agholme, Emil Kirchner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-13 16:30 150328069 Vaxholms IBF (B) - Bro IK 3 - 7 Lars Samuelsson, Jakob Edström Anderberg Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-14 11:00 150328066 Bele Barkarby IF IBF (C) - Grimsta AIK 3 - 3 Gustav Levin, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-02-14 12:00 150328070 AIK IBF (B) - Kungsängens IF 1 - 6 Imtiaz Karim, Joel Scott Ulriksdalshallen
2016-02-14 14:45 150328068 Töjnan IBK ( A ) - Åkersberga IBF 1 - 8 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Silverdalshallen
2016-02-20 13:30 150328072 Vaxholms IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF (C) 9 - 1 Emil Kirchner, Ulf Jonsson Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-20 15:45 150328073 Grimsta AIK - AIK IBF (B) 3 - 0 David Norman, William Grafström Väsby skolan
2016-02-20 16:15 150328071 Åkersberga IBF - IK Frej Täby 6 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2016-02-21 11:00 150328074 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) 1 - 0 Rohnny Åhman, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2016-02-21 16:00 150328075 Bro IK - Töjnan IBK ( A ) 6 - 5 Per Calmén, Per Ove Åman Bro Sporthall
2016-03-12 09:30 150328076 Grimsta AIK - Vaxholms IBF (C) 2 - 9 Roland Nester, Johan Jäderlund Smedsgärdshallen
2016-03-12 11:30 150328078 IK Frej Täby - Bro IK 3 - 5 Karl Agholme, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-03-13 11:30 150328080 AIK IBF (B) - Vaxholms IBF (B) 2 - 3 Linus Warrenstein, Johan Hillergren Ulriksdalshallen
2016-03-13 12:30 150328079 Töjnan IBK ( A ) - Kungsängens IF 1 - 6 Mats Järnmark, David Norman Silverdalshallen
2016-03-13 13:45 150328077 Bele Barkarby IF IBF (C) - Åkersberga IBF 2 - 12 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Björkebyhallen
2016-03-19 13:00 150328082 Vaxholms IBF (C) - AIK IBF (B) 6 - 1 Markus Almén, Anton Hemström Innebandyhallen Vaxholm
2016-03-19 14:00 150328083 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK ( A ) 3 - 7 Markus Almén, Anton Hemström Innebandyhallen Vaxholm
2016-03-19 15:45 150328081 Åkersberga IBF - Grimsta AIK 8 - 1 William Hasselström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-03-20 12:00 150328084 Kungsängens IF - IK Frej Täby 4 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2016-03-20 16:00 150328085 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF (C) 6 - 3 Roland Nester, Christian Högberg Bro Sporthall
2016-04-09 13:30 150328089 IK Frej Täby - Vaxholms IBF (B) 3 - 2 Lucas Edberg, Erik Hellgren Tibblehallen CC
2016-04-09 15:15 150328086 Vaxholms IBF (C) - Åkersberga IBF 3 - 3 Roger Nyström, David Berger Innebandyhallen Vaxholm
2016-04-10 11:15 150328088 Bele Barkarby IF IBF (C) - Kungsängens IF 2 - 10 Fredrik Leander, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-04-10 11:15 150328090 AIK IBF (B) - Töjnan IBK ( A ) 3 - 11 Viktor Strömberg, Hannes Hovmöller Ulriksdalshallen
2016-04-10 16:00 150328087 Grimsta AIK - Bro IK 3 - 3 Aldin Imamovic, David Norman Väsby skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaxholms IBF (C) 18 16 2 0 137-57 80 50
2. Åkersberga IBF 18 14 2 2 123-36 87 44
3. Kungsängens IF 18 12 1 5 80-52 28 37
4. Bro IK 18 11 3 4 82-62 20 36
5. Töjnan IBK ( A ) 18 6 2 10 78-90 -12 20
6. Grimsta AIK 18 5 4 9 53-94 -41 19
7. IK Frej Täby 18 5 0 13 59-106 -47 15
8. Bele Barkarby IF IBF (C) 18 4 2 12 74-107 -33 14
9. AIK IBF (B) 18 4 2 12 43-89 -46 14
10. Vaxholms IBF (B) 18 4 0 14 58-94 -36 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-09 19:00 150329003 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 2 Fadi Saffo, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-12-20 16:00 150329002 Järfälla IBK (B) - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Viksjö Sporthall
2016-04-02 19:30 150329004 Ekerö IK (B) - Vallentuna IBK 3 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Tappströms Bollhall
2015-10-10 13:45 150329007 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 2 Ida Nedin, Tove Wallén Hammarbackens Sporthall
2015-10-10 18:00 150329008 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (B) 2 - 14 Robin Wirström, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-11-28 18:45 150329006 Vaxholms IBF (A) - Ekerö IK (B) 0 - 4 Fredrik Hallenberg, Mats Järnmark Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-18 13:30 150329013 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vaxholms IBF (A) 3 - 2 Per Calmén, Per Ove Åman Björkebyhallen
2015-10-18 13:45 150329012 Järfälla IBK (B) - Vallentuna IBK 10 - 7 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Viksjö Sporthall
2015-10-24 16:45 150329017 Vaxholms IBF (A) - Järfälla IBK (B) 2 - 3 Magnus Westerberg, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-25 12:00 150329019 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 8 Robin Berger, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2015-11-15 13:30 150329025 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 3 - 3 Mikael Hagman, Baberkhan Barekzay Prästängshallen
2015-12-20 10:15 150329023 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (B) 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2015-11-21 13:00 150329028 Vaxholms IBF (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 2 Viktor Lindell, Daniel Skantze Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-21 15:15 150329029 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (B) 8 - 2 Per Calmén, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2015-12-19 15:00 150329026 Ekerö IK (B) - Järfälla IBK (B) 6 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2015-11-29 11:00 150329034 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 1 - 6 Magnus Westerberg, Lars Samuelsson Hässelbyhallen
2015-11-29 14:45 150329032 Järfälla IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 2 Gustav Levin, Lucas Edberg Viksjö Sporthall
2015-12-05 16:45 150329039 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK 3 - 4 Björn Söderström, Christer Jacobsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-12-05 18:15 150329037 Ekerö IK (B) - Sigtuna IF IBK 0 - 7 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tappströms Bollhall
2015-12-13 14:00 150329045 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 0 Mikael Hagman, Edward Swartling Prästängshallen
2015-12-13 16:00 150329044 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (B) 10 - 5 Magnus Johansson, Johan Hillergren Hässelbyhallen
2016-01-09 11:15 150329047 Vallentuna IBK - Ekerö IK (B) 1 - 2 Lucas Edberg, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-01-10 13:00 150329048 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 10 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2016-01-10 14:45 150329049 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (B) 4 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Mikael Hagman Prästängshallen
2016-01-17 12:30 150329054 Ekerö IK (B) - Vaxholms IBF (A) 6 - 6 Mats Järnmark, Baberkhan Barekzay Tappströms Bollhall
2016-01-24 11:30 150329053 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK 8 - 2 Gustav Levin, Baberkhan Barekzay Björkebyhallen
2016-01-24 13:00 150329052 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 1 Mats Andersson, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
2016-01-30 16:00 150329057 Vaxholms IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 8 Martin Svensson, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-30 16:30 150329058 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (B) 5 - 3 Lars Reuterhagen, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-02-07 11:45 150329062 Järfälla IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 3 - 2 Thomas Josbrink, Patrik Larsson Viksjö Sporthall
2016-02-07 12:30 150329065 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 5 Ken Johansson, Edward Swartling Prästängshallen
2016-02-13 12:30 150329069 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Magnus Westerberg, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-02-20 17:30 150329066 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 1 Karl Hurtig, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2016-02-21 11:15 150329074 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK 1 - 12 Robin Berger, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2016-02-21 12:30 150329075 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF (A) 8 - 3 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-02-21 17:30 150329072 Järfälla IBK (B) - Ekerö IK (B) 1 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2016-03-12 19:00 150329079 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 6 Per Sundvall, Markus Almén Innebandyhallen Vaxholm
2016-03-13 12:45 150329076 Bele Barkarby IF IBF (A) - Järfälla IBK (B) 5 - 3 Andreas Eriksson, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-03-19 14:15 150329083 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF (A) 3 - 6 Erika Fransson, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-03-20 14:15 150329085 Sigtuna IF IBK - Ekerö IK (B) 2 - 7 Jonas Sandberg, Mikael Wiklund Prästängshallen
2016-01-30 19:30 150329088 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tappströms Bollhall
2016-04-10 12:15 150329087 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sigtuna IF IBK 2 - 4 Magnus Johansson, Erik Hellgren Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK (B) 12 8 0 4 67-45 22 24
2. Bele Barkarby IF IBF (A) 12 7 1 4 49-32 17 22
3. Sigtuna IF IBK 12 7 1 4 53-39 14 22
4. Ekerö IK (B) 12 6 1 5 47-47 0 19
5. Vallentuna IBK 12 5 1 6 52-46 6 16
6. Vaxholms IBF (A) 12 3 2 7 43-51 -8 11
7. Hässelby SK IBK (B) 12 2 2 8 36-87 -51 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 13:45 150330002 Ekerö IK (A) - AIK IBF (A) 2 - 4 Karl Hurtig, Håkan Augustsson Tappströms Bollhall
2015-10-03 17:15 150330005 Ängby IF (A) - Täby FC 0 - 2 Per Sundvall, Martin Svensson Stora Mossen 1
2015-10-04 16:00 150330001 Danderyds SK - Hässelby SK IBK (A) 5 - 3 Martin Svensson, Carl Tannerheim Mörbyhallen
2015-10-10 12:00 150330006 Täby FC - Sundbybergs IK 1 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-10-11 09:00 150330010 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF (A) 5 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Sofia Aadli Hässelbyhallen
2015-10-11 11:30 150330008 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) 2 - 5 Viktor Lindell, Daniel Skantze Björkebyhallen
2015-10-11 15:45 150330009 AIK IBF (A) - Danderyds SK 5 - 0 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Ulriksdalshallen
2015-10-17 12:15 150330014 Sundbybergs IK - Ängby IF (A) 6 - 4 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Hallonbergshallen
2015-10-18 12:00 150330015 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Johannes Ekenberg, Hannes Hovmöller Ulriksdalshallen
2015-10-18 13:00 150330011 Danderyds SK - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 0 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Mörbyhallen
2015-10-24 13:00 150330017 Täby FC - Ekerö IK (A) 1 - 6 Tove Wallén, Niklas Wedin Skarpängskolan B
2015-10-25 11:00 150330020 Hässelby SK IBK (A) - Sundbybergs IK 3 - 2 Robin Berger, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2015-10-25 12:00 150330019 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF (A) 4 - 5 Lars Reuterhagen, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-11-14 16:00 150330022 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) 8 - 2 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Tappströms Bollhall
2015-11-15 14:45 150330024 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 0 - 4 Leif Karlsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-11-15 19:45 150330021 Danderyds SK - Täby FC 6 - 4 Ulf Jonsson, Hannes Andersson Danderyds Gymnasium
2015-11-21 11:00 150330028 Täby FC - AIK IBF (A) 3 - 8 Jakob Edström Anderberg, Tove Wallén Skarpängskolan B
2015-11-21 13:00 150330026 Sundbybergs IK - Ekerö IK (A) 1 - 8 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hallonbergshallen
2015-11-21 14:15 150330027 Ängby IF (A) - Danderyds SK 1 - 11 Imtiaz Karim, Robin Berger Stora Mossen 1
2015-11-29 11:45 150330034 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC 2 - 5 Jonas Edström, Jakob Edström Anderberg Björkebyhallen
2015-11-29 13:30 150330035 AIK IBF (A) - Ängby IF (A) 8 - 1 Johannes Ekenberg, Thomas Josbrink Ulriksdalshallen
2015-11-29 17:30 150330031 Danderyds SK - Sundbybergs IK 2 - 3 Lars Sundlöf, Lucas Edberg Mörbyhallen
2015-12-05 09:45 150330037 Sundbybergs IK - AIK IBF (A) 1 - 10 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Hallonbergshallen
2015-12-05 14:30 150330038 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Karl Agholme, Johan Ribbing Stora Mossen 1
2015-12-05 16:00 150330040 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK (A) 3 - 5 Andreas Mattsson, Kenny Ly Hässelbyhallen
2015-12-12 13:45 150330042 Täby FC - Hässelby SK IBK (A) 1 - 5 Markus Almén, Jakob Edström Anderberg Skarpängskolan B
2015-12-13 13:45 150330041 Danderyds SK - Ekerö IK (A) 4 - 3 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Mörbyhallen
2015-12-13 14:45 150330044 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sundbybergs IK 3 - 3 Marcus Ackefelt, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2016-01-09 11:15 150330050 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK 3 - 2 Robin Wirström, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-01-10 13:00 150330046 Täby FC - Ängby IF (A) 9 - 0 Karl Hurtig, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2016-01-10 13:15 150330049 AIK IBF (A) - Ekerö IK (A) 2 - 3 David Norman, Hannes Hovmöller Ulriksdalshallen
2016-01-23 11:30 150330054 Sundbybergs IK - Täby FC 4 - 4 Linus Warrenstein, Torbjörn Lundin Hallonbergshallen
2016-01-23 16:30 150330055 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 0 - 11 Baberkhan Barekzay, Tehmoorkhan Barekzay Stora Mossen 1
2016-01-24 13:30 150330052 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 1 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2016-01-24 14:00 150330051 Danderyds SK - AIK IBF (A) 2 - 1 Lucas Edberg, Axel Petersson Mörbyhallen
2016-01-30 14:15 150330056 Ängby IF (A) - Sundbybergs IK 1 - 3 Johannes Ekenberg, Robin Berger Stora Mossen 1
2016-01-31 11:30 150330060 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF (A) 1 - 2 Robin Berger, Torbjörn Lundin Hässelbyhallen
2016-01-31 13:30 150330059 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK 0 - 5 Magnus Johansson, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2015-12-19 17:00 150330062 Ekerö IK (A) - Täby FC 7 - 2 Leif Karlsson, Tehmoorkhan Barekzay Tappströms Bollhall
2016-02-07 12:15 150330065 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 1 Gustav Persson, Johan Zahn Ulriksdalshallen
2016-02-21 14:00 150330064 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (A) 2 - 6 Linus Warrenstein, Torbjörn Lundin Löthallen
2016-02-13 14:00 150330068 Täby FC - Danderyds SK 6 - 5 Ulf Jonsson, Tove Wallén Skarpängskolan B
2016-02-14 10:00 150330067 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) 1 - 6 Mats Järnmark, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2016-02-19 18:45 150330070 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 2 Christoffer Markovski, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-02-20 11:00 150330072 Ekerö IK (A) - Sundbybergs IK 7 - 1 Karl Hurtig, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2016-02-21 12:00 150330075 AIK IBF (A) - Täby FC 11 - 0 Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2016-02-21 16:00 150330071 Danderyds SK - Ängby IF (A) 3 - 2 Johannes Ekenberg, Malin Holm Mörbyhallen
2016-03-12 11:15 150330077 Sundbybergs IK - Danderyds SK 2 - 11 Christian Ljunggren, Alva DaLuz Hallonbergshallen
2016-03-12 11:30 150330079 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 4 Magnus Westerberg, Jacob Almefelt Skarpängskolan B
2016-03-15 21:00 150330078 Ängby IF (A) - AIK IBF (A) 6 - 5 Jan Lingemark, Magnus Johansson Stora Mossen 1
2016-03-19 11:45 150330082 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) WO (5 - 0) Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Tappströms Bollhall
2016-03-20 12:15 150330084 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ängby IF (A) 8 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2016-03-20 13:00 150330085 AIK IBF (A) - Sundbybergs IK 3 - 3 Dennis Svensson, Mats Andersson Ulriksdalshallen
2016-03-13 10:00 150330088 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Jouni Kekkonen, Håkan Augustsson Hallonbergshallen
2016-04-10 12:00 150330090 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC Lucas Edberg, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2016-04-24 16:30 150330086 Ekerö IK (A) - Danderyds SK 2 - 5 Leif Karlsson, Stefano Bianque Tappströms Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK (A) 14 11 0 3 72-29 43 33
2. AIK IBF (A) 14 10 1 3 75-29 46 31
3. Danderyds SK 14 10 0 4 68-35 33 30
4. Hässelby SK IBK (A) 13 7 0 6 47-32 15 21
5. Bele Barkarby IF IBF (B) 14 5 1 8 35-57 -22 16
6. Sundbybergs IK 14 4 3 7 37-67 -30 15
7. Täby FC 13 4 1 8 40-61 -21 13
8. Ängby IF (A) 14 1 0 13 25-89 -64 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 09:00 150331001 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF 5 - 4 Kari Malmros, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-10-03 12:00 150331005 Ingarö IF - Älvsjö AIK (C) 4 - 7 Malin Holm, Jonas Robertson Ingarö Sporthall
2015-10-03 18:15 150331004 Mariebergs SK (B) - Mälarhöjdens IK IBK 4 - 5 Per Sundvall, Martin Svensson Stora Mossen 1
2015-10-10 10:00 150331010 Värmdö IF - Ingarö IF 5 - 7 Tomas Jansson, Casper Forsblad Värmdö sporthall
2015-10-10 15:30 150331006 Älvsjö AIK (C) - Mariebergs SK (B) 4 - 2 Petra Dynesius, Marcus Blomqvist Sätrahallen
2015-10-11 12:00 150331008 Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 12 - 0 Johan Ståhl, Erik Nyman Sköndalshallen
2015-10-17 12:00 150331011 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 1 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-10-17 12:30 150331012 Huddinge IBS (B) - Mälarhöjdens IK IBK 3 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-10-17 16:30 150331014 Mariebergs SK (B) - Ingarö IF 3 - 15 Rebecca Staffas, Håkan Augustsson Stora Mossen 1
2015-10-24 14:00 150331017 Älvsjö AIK (C) - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Heimo Lyly, Petra Dynesius Sätrahallen
2015-10-25 14:00 150331020 Värmdö IF - Mariebergs SK (B) 15 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Värmdö sporthall
2015-11-09 19:00 150331018 Mälarhöjdens IK IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 4 Leif Karlsson, Daniel Kölborn Skärholmshallen
2015-11-14 09:00 150331021 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK (C) 2 - 7 Magnus Westerberg, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-11-15 11:45 150331024 Sköndals IK - Värmdö IF 6 - 0 Björn Larsson, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2015-11-15 14:00 150331022 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF 7 - 6 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2015-11-21 12:00 150331029 Mälarhöjdens IK IBK - Sköndals IK 0 - 7 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Liljeholmshallen 1
2015-11-21 12:30 150331027 Ingarö IF - Vendelsö IK (A) 1 - 2 Kevin Neemé, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2015-11-21 15:15 150331026 Mariebergs SK (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 13 Imtiaz Karim, Robin Berger Stora Mossen 1
2015-11-28 09:00 150331031 Vendelsö IK (A) - Mariebergs SK (B) 11 - 5 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-11-28 11:15 150331033 Mälarhöjdens IK IBK - Värmdö IF 4 - 2 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Skärholmshallen
2015-11-29 13:00 150331034 Sköndals IK - Älvsjö AIK (C) 2 - 3 Emil Jonback, Carl Peterson Sköndalshallen
2015-12-05 12:45 150331038 Ingarö IF - Sköndals IK 6 - 4 Fredrik Pålsson, Leo Bergstrand Ingarö Sporthall
2015-12-06 16:00 150331040 Värmdö IF - Huddinge IBS (B) 8 - 2 Oscar Forstadius, Cecilia Leijon-Fröjd Värmdö sporthall
2015-12-19 11:00 150331039 Älvsjö AIK (C) - Mälarhöjdens IK IBK 1 - 1 Magnus Berg, Patrik Andersén Skärholmshallen
2015-12-12 09:00 150331041 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Kari Malmros, Jonas Robertson Söderbymalmskolan
2015-12-12 12:00 150331043 Mälarhöjdens IK IBK - Ingarö IF 1 - 2 Sampo Friberg, Tony Verho Skärholmshallen
2015-12-12 12:30 150331042 Älvsjö AIK (C) - Värmdö IF 6 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Sätrahallen
2015-12-13 12:45 150331044 Sköndals IK - Mariebergs SK (B) 6 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Sköndalshallen
2016-01-09 10:45 150331047 Mälarhöjdens IK IBK - Mariebergs SK (B) 13 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skärholmshallen
2016-01-09 15:30 150331046 Älvsjö AIK (C) - Ingarö IF 4 - 4 Daniel Eriksson, Robin Berger Sätrahallen
2016-01-10 12:45 150331050 Värmdö IF - Vendelsö IK (A) 1 - 4 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Värmdö sporthall
2016-01-23 12:15 150331055 Ingarö IF - Värmdö IF 6 - 3 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Ingarö Sporthall
2016-01-23 17:00 150331052 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK 1 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2016-01-23 17:30 150331054 Mariebergs SK (B) - Älvsjö AIK (C) 1 - 22 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Stora Mossen 1
2016-01-30 10:45 150331058 Mälarhöjdens IK IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skärholmshallen
2016-01-30 13:00 150331056 Ingarö IF - Mariebergs SK (B) WO (5 - 0) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ingarö Sporthall
2016-01-31 12:15 150331059 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 5 - 1 Fadi Saffo, Jonas Robertson Sköndalshallen
2016-02-06 13:30 150331064 Mariebergs SK (B) - Värmdö IF 1 - 17 Joakim Levin, Ghasem Tajalli Stora Mossen 1
2016-02-06 14:15 150331062 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (C) 0 - 6 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2016-02-06 15:30 150331061 Vendelsö IK (A) - Mälarhöjdens IK IBK 0 - 4 Mats Järnmark, Johan Hessing Söderbymalmskolan
2016-02-13 13:00 150331067 Ingarö IF - Huddinge IBS (B) 10 - 4 Leo Bergstrand, Oscar Forstadius Ingarö Sporthall
2016-02-13 15:00 150331068 Älvsjö AIK (C) - Vendelsö IK (A) 1 - 2 Karl-Johan Leijon, Martin Åkesson Sätrahallen
2016-02-14 12:00 150331070 Värmdö IF - Sköndals IK 5 - 5 Fredrik Nensén, Håkan Richter Värmdö sporthall
2016-02-20 10:00 150331071 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF 5 - 6 Leif Karlsson, Patrik Andersén Söderbymalmskolan
2016-02-20 10:30 150331072 Huddinge IBS (B) - Mariebergs SK (B) 3 - 4 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2016-02-21 17:30 150331074 Sköndals IK - Mälarhöjdens IK IBK 2 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Sköndalshallen
2016-03-12 15:00 150331079 Älvsjö AIK (C) - Sköndals IK 1 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Sätrahallen
2016-03-12 16:15 150331077 Mariebergs SK (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 6 Malin Holm, Joel Scott Gärdeshallen
2016-03-12 17:00 150331080 Värmdö IF - Mälarhöjdens IK IBK 4 - 6 Leif Karlsson, Didrik Axen Värmdö sporthall
2016-03-19 10:45 150331083 Mälarhöjdens IK IBK - Älvsjö AIK (C) 2 - 6 Johan Ståhl, Stefano Bianque Skärholmshallen
2016-03-20 08:45 150331082 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF 0 - 5 Magnus Berg, Joel Scott Tomtbergahallen
2016-03-20 12:00 150331084 Sköndals IK - Ingarö IF 3 - 3 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2016-04-09 11:15 150331090 Värmdö IF - Älvsjö AIK (C) 6 - 1 Håkan Augustsson, Joel Scott Värmdö sporthall
2016-04-09 13:00 150331089 Ingarö IF - Mälarhöjdens IK IBK 5 - 1 Martin Johansson, Håkan Taxén Ingarö Sporthall
2016-04-09 14:15 150331088 Mariebergs SK (B) - Sköndals IK 1 - 29 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2016-04-10 11:30 150331086 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Leif Karlsson, Jouni Kekkonen Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 14 9 2 3 91-27 64 29
2. Älvsjö AIK (C) 14 9 2 3 75-34 41 29
3. Ingarö IF 14 9 2 3 80-49 31 29
4. Vendelsö IK (A) 14 7 0 7 49-53 -4 21
5. Mälarhöjdens IK IBK 14 6 2 6 46-45 1 20
6. Värmdö IF 14 5 1 8 80-56 24 16
7. Huddinge IBS (B) 14 5 1 8 44-73 -29 16
8. Mariebergs SK (B) 14 1 0 13 36-164 -128 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 10:00 150332005 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 6 - 0 Thomas Wargkelius, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2015-10-03 12:00 150332004 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF 12 - 1 Fredrik Pålsson, Tony Verho Söderbymalmskolan
2015-10-03 13:30 150332003 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-10-03 17:15 150332001 Hästhagen IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 8 Petra Dynesius, Jonas Robertson Järla Sporthall
2015-10-10 12:15 150332006 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK 3 - 1 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Kvarnängshallen
2015-10-10 15:30 150332007 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (A) 6 - 4 Hampus Höglin, Anton Höglin Sjöstadshallen
2015-10-11 09:30 150332010 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Baberkhan Barekzay Myrsjöskolan
2015-10-11 11:00 150332009 Tumba GOIF - Hästhagen IF 7 - 3 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-10-17 11:00 150332014 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 1 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-10-17 11:30 150332013 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK 5 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-10-17 11:30 150332015 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 7 Ola Bigestans, Robin Vall Storvretens Sporthall
2015-10-17 16:30 150332011 Hästhagen IF - Älvsjö AIK (A) 2 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Järla Sporthall
2015-10-24 11:15 150332018 Hammarby IF IBF - Hästhagen IF 1 - 7 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Sjöstadshallen
2015-10-24 12:00 150332019 Älvsjö AIK (A) - Tumba GOIF 5 - 5 Jonathan Håkansson, Erik Nyman Sätrahallen
2015-10-24 17:30 150332016 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 2 - 7 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-10-25 13:00 150332020 Nacka Wallenstam IBK (A) - Västerhaninge IBK 4 - 4 Emil Glenngård, Mats Andersson Ormingehallen
2015-11-14 10:45 150332025 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Leif Karlsson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2015-11-14 11:45 150332024 Älvsjö AIK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 4 Kenny Ly, Carl Peterson Sätrahallen
2015-11-14 12:00 150332023 Huddinge IBS (A) - Västerhaninge IBK 2 - 6 Jörgen Larsson, Mats Andersson Tomtbergahallen
2015-11-14 13:30 150332021 Hästhagen IF - Nynäshamns IBK 4 - 1 Marcus Blomqvist, Jonas Robertson Järla Sporthall
2015-11-18 18:45 150332029 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK (A) 1 - 5 Max Hellström, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-11-21 10:45 150332027 FBI Tullinge - Hästhagen IF 8 - 3 Karl-Johan Leijon, Mats Andersson Tullingehallen
2015-11-21 12:30 150332028 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF 2 - 6 Sampo Friberg, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2015-11-22 15:15 150332030 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 4 Didrik Axen, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2015-10-07 18:45 150332033 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2015-11-28 11:15 150332035 Tumba GOIF - FBI Tullinge 3 - 3 Heimo Lyly, Jonas Jatko Storvretens Sporthall
2015-11-28 13:30 150332034 Älvsjö AIK (A) - Nynäshamns IBK 8 - 1 Oscar Küller, Victor Küller Sätrahallen
2015-11-28 14:15 150332031 Hästhagen IF - Västerhaninge IBK 1 - 6 Tomas Jansson, Casper Forsblad Järla Sporthall
2015-12-05 09:45 150332037 Västerhaninge IBK - Tumba GOIF 5 - 3 Erik Nyman, Joel Scott Söderbymalmskolan
2015-12-05 11:30 150332038 FBI Tullinge - Älvsjö AIK (A) 4 - 4 Aarre Hietanen, Petra Dynesius Tullingehallen
2015-12-05 11:30 150332039 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF 3 - 3 Johan Engvall, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2015-12-06 14:00 150332036 Huddinge IBS (A) - Hästhagen IF 2 - 2 Patrik Andersén, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2015-12-12 12:15 150332042 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 3 Karl-Johan Leijon, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2015-12-12 13:00 150332043 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge 3 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sjöstadshallen
2015-12-13 09:30 150332044 Älvsjö AIK (A) - Västerhaninge IBK 2 - 1 Karl-Johan Leijon, Johan Hessing Västertorpshallen
2015-12-13 10:30 150332045 Tumba GOIF - Huddinge IBS (A) 7 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2016-01-09 11:30 150332047 Hammarby IF IBF - Västerhaninge IBK 2 - 1 Tomas Jansson, Stefano Bianque Sjöstadshallen
2016-01-09 12:15 150332046 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 1 - 2 Daniel Mårtensson, Johan Hessing Kvarnängshallen
2016-01-09 16:30 150332048 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 2 Daniel Eriksson, Robin Berger Sätrahallen
2016-01-10 09:00 150332050 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hästhagen IF 3 - 2 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Ormingehallen
2016-01-23 12:00 150332054 Västerhaninge IBK - Nynäshamns IBK 2 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Söderbymalmskolan
2016-01-23 12:00 150332055 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 4 Mats Andersson, Christian Berger Tullingehallen
2016-01-23 14:15 150332051 Hästhagen IF - Tumba GOIF 6 - 2 Johan Hessing, Max Hellström Järla Sporthall
2016-01-23 18:00 150332053 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF 10 - 2 Daniel Eriksson, Kenny Ly Tomtbergahallen
2016-01-30 12:15 150332056 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 0 - 0 Mikael Wiklund, Wen-chung Tsai Tullingehallen
2016-01-30 12:30 150332057 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2016-01-30 14:30 150332059 Älvsjö AIK (A) - Hästhagen IF 6 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Sätrahallen
2016-01-31 10:45 150332060 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tumba GOIF 3 - 7 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2016-02-06 10:30 150332065 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (A) 6 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Storvretens Sporthall
2016-02-06 13:15 150332063 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 2 - 4 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2016-02-06 15:45 150332061 Hästhagen IF - Hammarby IF IBF 1 - 0 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Järla Sporthall
2016-03-20 15:45 150332064 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 3 Marcus Larsson, Svedje Ohlson Tungelsta Sporthall
2016-02-13 09:00 150332066 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS (A) 4 - 1 Leif Karlsson, Max Hellström Söderbymalmskolan
2016-02-13 10:30 150332069 Hammarby IF IBF - Tumba GOIF 4 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2016-02-13 11:30 150332070 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 2 - 3 Emil Glenngård, Daniel Kölborn Myrsjöskolan
2016-02-13 12:30 150332068 Nynäshamns IBK - Hästhagen IF 4 - 4 Sampo Friberg, Tony Verho Kvarnängshallen
2016-02-20 11:30 150332073 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 4 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2016-02-20 12:30 150332074 Älvsjö AIK (A) - Hammarby IF IBF 1 - 1 Tom Johansson, Viktor Hellmans Sätrahallen
2016-02-20 15:45 150332071 Hästhagen IF - FBI Tullinge 2 - 2 Daniel Mårtensson, Jesper Wahlund Järla Sporthall
2016-02-21 12:00 150332075 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK 11 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2016-03-12 09:45 150332077 Västerhaninge IBK - Hästhagen IF 5 - 1 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Söderbymalmskolan
2016-03-12 12:30 150332079 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK (A) 3 - 4 David Berger, Daniel Mårtensson Kvarnängshallen
2016-03-12 13:00 150332078 FBI Tullinge - Tumba GOIF 2 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Mattias Jansenberger Tullingehallen
2016-03-13 10:00 150332080 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hammarby IF IBF 0 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Anders Thonberg Ormingehallen
2016-03-19 12:00 150332085 Tumba GOIF - Västerhaninge IBK 7 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Storvretens Sporthall
2016-03-20 11:15 150332083 Hammarby IF IBF - Nynäshamns IBK 4 - 2 Johannes Ekenberg, Viktor Bollvik Karlsson Gubbängshallen
2016-03-20 12:00 150332084 Älvsjö AIK (A) - FBI Tullinge 4 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Västertorpshallen
2016-03-20 12:15 150332081 Hästhagen IF - Huddinge IBS (A) 3 - 10 Emil Pagrot, Felix Fernström Fisksätra sporthall
2016-04-03 11:50 150332088 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK (A) 0 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Jordbro Sporthall
2016-04-03 16:00 150332090 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nynäshamns IBK 10 - 2 Sampo Friberg, Wen-chung Tsai Ormingehallen
2016-04-09 11:30 150332089 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF 9 - 0 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tullingehallen
2016-04-10 12:30 150332087 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF 4 - 10 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK (A) 16 10 3 3 62-37 25 33
2. Tumba GOIF 16 9 3 4 85-60 25 30
3. FBI Tullinge 16 8 4 4 61-44 17 28
4. Nacka Wallenstam IBK (A) 16 7 3 6 68-62 6 24
5. Huddinge IBS (A) 16 7 1 8 69-61 8 22
6. Västerhaninge IBK 16 6 3 7 51-40 11 21
7. Hammarby IF IBF 16 6 3 7 36-64 -28 21
8. Hästhagen IF 16 4 4 8 51-71 -20 16
9. Nynäshamns IBK 16 1 4 11 34-78 -44 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 15:00 150333004 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK (B) 5 - 2 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-10-03 17:15 150333003 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (C) 6 - 5 Magnus Berg, Kenny Ly Vendelsömalmshallen
2015-10-04 11:30 150333001 Skogås/Trångsunds IBK - Älta IF (B) 3 - 7 Jacob Leijon, Tony Verho Skogåshallen
2015-10-04 13:15 150333002 Saltsjöbadens IF - Tungelsta IF 1 - 6 Didrik Axen, Wen-chung Tsai Fisksätra sporthall
2015-10-04 14:45 150333005 Nacka Wallenstam IBK (B) - Mariebergs SK (A) 2 - 5 Magnus Berg, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-10-10 10:30 150333008 Huddinge IBS (C) - Saltsjöbadens IF 4 - 3 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Tomtbergahallen
2015-10-10 13:30 150333009 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 2 Elis Erbing, Adrian Hiram Tungelsta Sporthall
2015-10-10 14:30 150333007 Älvsjö AIK (B) - Vendelsö IK (B) 1 - 5 Petra Dynesius, Marcus Blomqvist Sätrahallen
2015-10-10 17:00 150333006 Mariebergs SK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 5 Andreas Mattsson, Malin Holm Gärdeshallen
2015-10-11 14:00 150333010 Älta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 2 Johan Hessing, Robin Berger Stavsborgshallen
2015-10-17 12:00 150333015 Tungelsta IF - Älta IF (B) 4 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tungelsta Sporthall
2015-10-17 14:45 150333014 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 6 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-10-17 15:00 150333013 Vendelsö IK (B) - Mariebergs SK (A) 6 - 4 Thomas Wargkelius, Håkan Taxén Vendelsömalmshallen
2015-10-18 09:30 150333011 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS (C) 10 - 5 Fredrik Hallenberg, Max Hellström Skogåshallen
2015-10-18 10:45 150333012 Saltsjöbadens IF - Älvsjö AIK (B) 3 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Fisksätra sporthall
2015-10-18 15:15 150333020 Älta IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 12 - 0 Robin Berger, Håkan Augustsson Stavsborgshallen
2015-10-24 12:15 150333019 Huddinge IBS (C) - Tungelsta IF 7 - 7 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2015-10-24 14:45 150333017 Mariebergs SK (A) - Saltsjöbadens IF 2 - 7 Rebecca Staffas, Ej offentliggjord Gärdeshallen
2015-10-25 12:00 150333016 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 1 Rasmus Fernström, Felix Fernström Ormingehallen
2015-11-02 19:30 150333018 Älvsjö AIK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 11 Aldin Imamovic, Jouni Kekkonen Västertorpshallen Lilla
2015-11-13 18:15 150333021 Skogås/Trångsunds IBK - Mariebergs SK (A) 11 - 3 Max Hellström, Joel Scott Skogåshallen
2015-11-14 11:15 150333023 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 2 Robin Berger, Joel Scott Vendelsömalmshallen
2015-11-14 12:45 150333025 Tungelsta IF - Älvsjö AIK (B) 6 - 2 Magnus Berg, Johan Hessing Tungelsta Sporthall
2015-11-15 11:30 150333022 Saltsjöbadens IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 3 Leif Karlsson, Didrik Axen Fisksätra sporthall
2015-11-15 13:00 150333024 Huddinge IBS (C) - Älta IF (B) 1 - 7 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2015-11-21 13:30 150333026 Tyresö Trollbäcken IBK - Saltsjöbadens IF 1 - 4 Henrik Sommerville, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2015-11-21 13:45 150333028 Mariebergs SK (A) - Tungelsta IF 6 - 6 Rebecca Staffas, Malin Holm Gärdeshallen
2015-11-21 15:30 150333029 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 3 Petra Dynesius, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2015-11-22 16:15 150333027 Nacka Wallenstam IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 4 Didrik Axen, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2015-11-22 18:00 150333030 Älta IF (B) - Vendelsö IK (B) 8 - 2 Henrik Sommerville, Robin Berger Stavsborgshallen
2015-11-28 12:00 150333034 Huddinge IBS (C) - Mariebergs SK (A) 3 - 6 Petra Dynesius, Jonas Robertson Tomtbergahallen
2015-11-28 12:30 150333033 Älvsjö AIK (B) - Älta IF (B) 1 - 9 Oscar Küller, Victor Küller Sätrahallen
2015-11-28 13:30 150333035 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tungelsta Sporthall
2015-11-28 17:00 150333031 Skogås/Trångsunds IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 2 Johan Ståhl, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2015-11-29 13:00 150333032 Saltsjöbadens IF - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Mats Andersson, Wen-chung Tsai Fisksätra sporthall
2015-12-05 13:30 150333036 Vendelsö IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 5 Fredrik Hallenberg, Tony Verho Vendelsömalmshallen
2015-12-05 14:45 150333039 Mariebergs SK (A) - Älvsjö AIK (B) 4 - 4 Malin Holm, Viktor Bollvik Karlsson Gärdeshallen
2015-12-06 10:30 150333038 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (C) 6 - 7 Håkan Taxén, Håkan Richter Ormingehallen
2015-12-06 11:00 150333037 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 1 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tyresöhallen
2015-12-06 13:45 150333040 Älta IF (B) - Saltsjöbadens IF 3 - 3 Leif Karlsson, Robin Berger Stavsborgshallen
2015-12-12 10:30 150333043 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 5 Shabbir Ahmed, Max Hellström Sätrahallen
2015-12-12 11:00 150333041 Skogås/Trångsunds IBK - Saltsjöbadens IF 5 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen
2015-12-12 11:30 150333044 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Mats Andersson, Christian Berger Tomtbergahallen
2015-12-12 14:15 150333045 Tungelsta IF - Vendelsö IK (B) 6 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2015-12-12 14:30 150333042 Mariebergs SK (A) - Älta IF (B) 7 - 8 Christoffer Markovski, Malin Holm Gärdeshallen
2016-01-09 14:30 150333046 Mariebergs SK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 11 Patrik Andersén, Ghasem Tajalli Gärdeshallen
2016-01-09 14:30 150333047 Älvsjö AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Robin Berger, Wen-chung Tsai Sätrahallen
2016-01-10 08:30 150333048 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Daniel Mårtensson, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2016-01-10 18:00 150333050 Älta IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 4 Robin Berger, Christian Berger Stavsborgshallen
2016-01-17 09:45 150333049 Tungelsta IF - Saltsjöbadens IF 4 - 3 Jonas Jatko, Adrian Hiram Tungelsta Sporthall
2016-01-23 09:45 150333051 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF 2 - 1 Kari Malmros, Leif Karlsson Skogåshallen
2016-01-23 12:45 150333053 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK (B) 1 - 2 Kent Kastell, Peter Kirch Vendelsömalmshallen
2016-01-24 10:00 150333054 Tyresö Trollbäcken IBK - Mariebergs SK (A) 2 - 8 Aarre Hietanen, Jonas Robertson Tyresöhallen
2016-01-24 10:45 150333052 Saltsjöbadens IF - Huddinge IBS (C) 1 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Fisksätra sporthall
2016-01-24 12:15 150333055 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF (B) 0 - 7 Johan Ståhl, Erik Nyman Ormingehallen
2016-01-30 12:15 150333057 Mariebergs SK (A) - Vendelsö IK (B) 5 - 8 Daniel Kölborn, Hannes Hovmöller Gärdeshallen
2016-01-30 13:30 150333058 Älvsjö AIK (B) - Saltsjöbadens IF 2 - 5 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Sätrahallen
2016-01-31 09:15 150333059 Huddinge IBS (C) - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 5 Johan Hessing, Tony Verho Tomtbergahallen
2016-01-31 11:45 150333056 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2016-01-31 14:00 150333060 Älta IF (B) - Tungelsta IF 5 - 2 Jörgen Larsson, Mats Andersson Stavsborgshallen
2016-02-06 13:30 150333063 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 2 Magnus Berg, Max Hellström Vendelsömalmshallen
2016-02-06 13:30 150333065 Tungelsta IF - Huddinge IBS (C) 14 - 3 Helen Wennström, Johan Engvall Tungelsta Sporthall
2016-02-07 09:45 150333061 Skogås/Trångsunds IBK - Älvsjö AIK (B) 12 - 0 Sebastian Öhman, Max Hellström Skogåshallen
2016-02-07 12:15 150333062 Saltsjöbadens IF - Mariebergs SK (A) 4 - 7 Joel Scott, Gabriel Stjärnekull Fisksätra sporthall
2016-02-09 18:50 150333064 Tyresö Trollbäcken IBK - Älta IF (B) 2 - 8 David Berger, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2016-02-13 10:30 150333067 Nacka Wallenstam IBK (B) - Saltsjöbadens IF 3 - 2 Emil Glenngård, Daniel Kölborn Myrsjöskolan
2016-02-13 13:30 150333066 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Kent Kastell, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2016-02-13 13:45 150333068 Mariebergs SK (A) - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 5 Joel Scott, Benjamin Zubcevic Gärdeshallen
2016-02-13 14:00 150333069 Älvsjö AIK (B) - Tungelsta IF 1 - 5 Karl-Johan Leijon, Martin Åkesson Sätrahallen
2016-02-14 18:45 150333070 Älta IF (B) - Huddinge IBS (C) 5 - 2 Leif Karlsson, Christian Berger Stavsborgshallen
2015-11-16 18:30 150333072 Saltsjöbadens IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 7 Andreas Mattsson, Håkan Richter Fisksätra sporthall
2016-02-20 09:30 150333071 Skogås/Trångsunds IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 2 Aarre Hietanen, Joel Scott Skogåshallen
2016-02-20 11:15 150333075 Tungelsta IF - Mariebergs SK (A) 8 - 1 Jonas Jatko, Marcus Larsson Tungelsta Sporthall
2016-02-20 12:00 150333073 Vendelsö IK (B) - Älta IF (B) 3 - 8 Johan Hessing, Mario Mallengren Vendelsömalmshallen
2016-02-21 09:30 150333074 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK (B) 4 - 1 Jonas Jatko, Joel Scott Tomtbergahallen
2016-03-12 12:45 150333076 Vendelsö IK (B) - Saltsjöbadens IF 2 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vendelsömalmshallen
2016-03-12 15:15 150333079 Mariebergs SK (A) - Huddinge IBS (C) 9 - 10 Malin Holm, Viktor Bollvik Karlsson Gärdeshallen
2016-03-13 09:00 150333077 Tyresö Trollbäcken IBK - Skogås/Trångsunds IBK 0 - 4 Kari Malmros, Kent Kastell Tyresöhallen
2016-03-13 12:00 150333078 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF 2 - 8 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Ormingehallen
2016-03-13 13:45 150333080 Älta IF (B) - Älvsjö AIK (B) 18 - 2 Fredrik Pålsson, Jouni Kekkonen Stavsborgshallen
2016-03-19 09:30 150333081 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK (B) 8 - 6 Magnus Westerberg, Magnus Berg Skogåshallen
2016-03-19 12:00 150333085 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Leif Karlsson, Malin Holm Tungelsta Sporthall
2016-03-20 09:45 150333084 Huddinge IBS (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 5 Fredrik Hallenberg, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2016-03-20 11:00 150333083 Älvsjö AIK (B) - Mariebergs SK (A) 1 - 7 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Västertorpshallen
2016-04-03 11:30 150333082 Saltsjöbadens IF - Älta IF (B) 1 - 18 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Fisksätra sporthall
2016-04-03 14:00 150333089 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 5 - 8 Magnus Berg, Jouni Kekkonen Sätrahallen
2016-04-06 20:00 150333087 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF 2 - 7 Leif Karlsson, Mats Andersson Vendelsömalmshallen
2016-04-10 10:45 150333088 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (C) 4 - 1 Kari Malmros, Stefano Bianque Tyresöhallen
2016-04-10 11:30 150333086 Saltsjöbadens IF - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 1 Mats Andersson, Joel Scott Fisksätra sporthall
2016-04-10 19:00 150333090 Älta IF (B) - Mariebergs SK (A) 14 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Stavsborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älta IF (B) 18 15 2 1 153-42 111 47
2. Tungelsta IF 18 14 2 2 102-49 53 44
3. Skogås/ Trångsunds IBK 18 13 2 3 104-50 54 41
4. Huddinge IBS (C) 18 7 2 9 76-100 -24 23
5. Vendelsö IK (B) 18 7 1 10 70-79 -9 22
6. Nacka Wallenstam IBK (B) 18 7 0 11 66-94 -28 21
7. Mariebergs SK (A) 18 6 2 10 93-115 -22 20
8. Saltsjöbadens IF 18 6 2 10 54-79 -25 20
9. Älvsjö AIK (B) 18 4 2 12 42-110 -68 14
10. Tyresö Trollbäcken IBK 18 3 1 14 50-92 -42 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis