Pantamera Junior Division 3 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 3 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 13:00 150029006 Vendelsö IK (C) - Högdalens AIS (A) 6 - 1 Johan Engvall, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2017-09-30 16:45 150029001 Ingarö IF (B) - Duvbo IK 8 - 2 Håkan Augustsson, Erik Nyman Ingarö Sporthall
2017-09-30 16:45 150029003 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 10 Nicklas Sundgren, Daniel Enkulla Högdalshallen
2017-09-30 17:30 150029004 Mariebergs SK - Farsta IBK (C) 2 - 9 Erik Hellgren, Erik Palmertz Stora Mossen 1
2017-10-01 10:30 150029002 Älvsjö AIK IBF (C) - Ekerö IK (B) 5 - 4 Roland Nester, Björn Landin Västertorpshallen
2017-10-07 14:15 150029008 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK 6 - 2 Henrik Sommerville, Robin Berger Sjöstadshallen
2017-10-07 15:30 150029012 Duvbo IK - Vendelsö IK (C) 4 - 6 Robert Milerud, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2017-10-07 16:15 150029011 Ekerö IK (B) - Ingarö IF (B) 3 - 4 Linus Warrenstein, Martin Åkesson Mälaröhallen
2017-10-07 16:45 150029009 Farsta IBK (C) - Örby IS 4 - 3 Christian Hamnström, Håkan Taxén Farstahallen 1
2017-10-08 18:45 150029010 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Larsson Ormingehallen
2017-10-13 20:00 150029013 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 13 Vilhelm Nordström, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2017-10-14 16:45 150029018 Ekerö IK (B) - Duvbo IK 6 - 5 Fredrik Nensén, Mats Andersson Mälaröhallen
2017-10-14 18:15 150029016 Mariebergs SK - Högdalens AIS (A) 4 - 7 Lars Reuterhagen, Mikael Wiklund Stora Mossen 1
2017-10-15 12:30 150029014 Älvsjö AIK IBF (C) - Farsta IBK (C) 5 - 2 Shabbir Ahmed, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2017-11-04 11:00 150029015 Örby IS - Hammarby IF IBF 8 - 2 William Albrecht, Peter Larsson Högdalshallen
2017-10-21 17:15 150029020 Högdalens AIS (A) - Örby IS 4 - 7 Kenny Ly, Niclas Woxmark Högdalshallen
2017-10-22 15:15 150029021 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 10 Patrik Larsson, Mikael Lemker Liljeholmshallen 1
2017-10-22 16:00 150029022 Farsta IBK (C) - Ingarö IF (B) 1 - 4 Gustav Persson, Peter Gustafsson Saliba Sköndalshallen
2017-10-22 18:30 150029023 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ekerö IK (B) 12 - 5 Patrik Andersén, Håkan Taxén Myrsjöskolan
2017-10-22 18:45 150029019 Vendelsö IK (C) - Mariebergs SK 5 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Söderbymalmskolan
2017-10-28 14:15 150029030 Ekerö IK (B) - Farsta IBK (C) 6 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Mälaröhallen
2017-10-28 15:45 150029027 Örby IS - Vendelsö IK (C) 2 - 6 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Högdalshallen
2017-10-28 16:00 150029025 Ingarö IF (B) - Hammarby IF IBF 5 - 2 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2017-10-28 17:45 150029029 Nacka Wallenstam IBK (B) - Duvbo IK 12 - 3 Tim Sandström, Magnus Johansson Ormingehallen
2017-10-29 15:15 150029026 Älvsjö AIK IBF (C) - Högdalens AIS (A) 4 - 6 Jonas Jatko, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2017-11-04 12:30 150029033 Högdalens AIS (A) - Ingarö IF (B) 2 - 2 Magnus Berg, Mikael Wiklund Högdalshallen
2017-11-11 12:45 150029032 Vendelsö IK (C) - Älvsjö AIK IBF (C) 7 - 4 Johan Larsson, Daniel Karlsson Torvalla Träningshall
2017-11-11 15:00 150029034 Hammarby IF IBF - Ekerö IK (B) 2 - 8 Janne Ahonen, Jan-Markus Helin Sjöstadshallen
2017-11-11 15:30 150029035 Farsta IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 5 Roland Nester, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2017-11-12 13:00 150029036 Duvbo IK - Mariebergs SK 5 - 0 Mattias Nordlund, Daniel Eklund Löthallen
2017-11-17 20:00 150029037 Ingarö IF (B) - Vendelsö IK (C) 7 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2017-11-18 14:00 150029042 Ekerö IK (B) - Högdalens AIS (A) 5 - 6 Kent Budell, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-11-18 15:45 150029040 Farsta IBK (C) - Duvbo IK 11 - 2 Magnus Berg, Patrik Andersén Farstahallen 1
2017-11-18 16:15 150029039 Örby IS - Mariebergs SK 4 - 3 William Albrecht, Håkan Taxén Högdalshallen
2017-11-19 17:15 150029041 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hammarby IF IBF 8 - 5 Kari Malmros, Nicklas Sundgren Ormingehallen
2017-11-25 14:30 150029047 Hammarby IF IBF - Farsta IBK (C) 7 - 3 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Sjöstadshallen
2017-11-25 14:30 150029048 Duvbo IK - Örby IS 3 - 9 William Albrecht, Magnus Johansson Hallonbergshallen
2017-11-25 15:15 150029046 Högdalens AIS (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 11 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Högdalshallen
2017-11-26 15:45 150029043 Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 5 Magnus Berg, Imtiaz Karim Grimstahallen
2017-11-26 15:45 150029045 Vendelsö IK (C) - Ekerö IK (B) 7 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Torvalla Sporthall
2017-12-01 19:15 150029053 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (C) 8 - 2 Håkan Taxén, Daniel Eklund Ormingehallen
2017-12-02 10:30 150029052 Farsta IBK (C) - Högdalens AIS (A) 4 - 3 Fredrik Hallenberg, Daniel Eklund Farstahallen 1
2017-12-02 13:30 150029051 Hammarby IF IBF - Duvbo IK 11 - 2 Aldin Imamovic, Robin Berger Liljeholmshallen 1
2017-12-02 16:00 150029049 Ingarö IF (B) - Mariebergs SK 6 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Ingarö Sporthall
2017-12-03 15:15 150029050 Älvsjö AIK IBF (C) - Örby IS 4 - 2 Jakob Nima, Thomas Gjutarenäfve Västertorpshallen
2017-12-09 15:15 150029058 Vendelsö IK (C) - Farsta IBK (C) 3 - 5 Kent Kastell, William Hilmersson Torvalla Träningshall
2017-12-09 16:00 150029059 Högdalens AIS (A) - Hammarby IF IBF 6 - 4 Roland Nester, Björn Landin Högdalshallen
2017-12-09 19:15 150029056 Mariebergs SK - Ekerö IK (B) 4 - 10 Jacob Leijon, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2017-12-10 11:15 150029060 Duvbo IK - Älvsjö AIK IBF (C) 1 - 6 Lars Sundlöf, Per Sundvall Löthallen
2018-01-29 21:30 150029055 Örby IS - Ingarö IF (B) 5 - 5 Mattias Nordlund, Manne Jahnsson Gubbängshallen
2017-12-11 20:15 150029066 Ekerö IK (B) - Örby IS 6 - 10 Ken Johansson, William Albrecht Tappströms Bollhall
2017-12-15 19:15 150029065 Nacka Wallenstam IBK (B) - Mariebergs SK 7 - 3 Stefano Bianque, Daniel Eklund Ormingehallen
2017-12-15 20:00 150029061 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2017-12-16 17:30 150029062 Högdalens AIS (A) - Duvbo IK 6 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Högdalshallen
2017-12-16 18:00 150029063 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK (C) 6 - 7 Lars Sundlöf, Per Sundvall Sjöstadshallen
2018-01-12 17:45 150029070 Nacka Wallenstam IBK (B) - Örby IS 7 - 5 Daniel Eklund, Manne Jahnsson Ormingehallen
2018-01-13 14:15 150029067 Högdalens AIS (A) - Vendelsö IK (C) 5 - 3 Mikael Wiklund, Max Hellström Högdalshallen
2018-01-13 17:15 150029069 Farsta IBK (C) - Mariebergs SK 7 - 4 Simon Holm Schlemowitz, William Hilmersson Farstahallen 1
2018-01-14 12:00 150029072 Duvbo IK - Ingarö IF (B) 4 - 2 Johannes Ekenberg, Mario Mallengren Löthallen
2018-01-14 16:30 150029071 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 7 Robert Milerud, Michael Leimer Tappströms Bollhall
2018-01-20 14:00 150029073 Ingarö IF (B) - Ekerö IK (B) WO (5 - 0) Ingarö Sporthall
2018-01-20 14:00 150029078 Vendelsö IK (C) - Duvbo IK 3 - 4 Alexander Sommensjö, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2018-01-20 14:30 150029076 Mariebergs SK - Hammarby IF IBF 5 - 6 Kari Malmros, Sampo Friberg Sjöstadshallen
2018-01-20 16:15 150029075 Örby IS - Farsta IBK (C) 9 - 2 Aldin Imamovic, Marco Svenström Högdalshallen
2018-01-21 09:15 150029074 Älvsjö AIK IBF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 7 Erik Nyman, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2018-01-27 09:15 150029080 Högdalens AIS (A) - Mariebergs SK 3 - 9 Aarre Hietanen, Björn Larsson Högdalshallen
2018-01-27 10:00 150029084 Duvbo IK - Ekerö IK (B) 5 - 4 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hallonbergshallen
2018-01-27 13:15 150029081 Hammarby IF IBF - Örby IS 3 - 5 Sampo Friberg, Mario Mallengren Sjöstadshallen
2018-01-28 19:30 150029083 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF (B) 7 - 3 Daniel Eklund, Peter Kirch Ormingehallen
2018-01-29 18:30 150029082 Farsta IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (C) 8 - 10 Tim Sandström, Magnus Johansson Farstahallen 1
2018-02-03 14:00 150029085 Ingarö IF (B) - Farsta IBK (C) 14 - 2 William Hilmersson, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2018-02-03 17:30 150029090 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 10 Juha Tammerström, Oskar Sevefjord Mälaröhallen
2018-02-03 17:45 150029088 Mariebergs SK - Vendelsö IK (C) 6 - 3 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Engelbrektshallen
2018-02-04 11:00 150029086 Älvsjö AIK IBF (C) - Hammarby IF IBF 9 - 4 Kenny Ly, Rasmus Jansson Västertorpshallen
2018-02-04 19:00 150029087 Örby IS - Högdalens AIS (A) 13 - 5 Shabbir Ahmed, Hampus Viking Högdalshallen
2018-02-10 15:45 150029092 Vendelsö IK (C) - Örby IS 8 - 7 Mattias Nordlund, Tony Verho Torvalla Träningshall
2018-02-10 15:45 150029096 Duvbo IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 8 Christian Högberg, Daniel Hultberg Hallonbergshallen
2018-02-10 16:00 150029095 Farsta IBK (C) - Ekerö IK (B) 4 - 7 Robin Berger, Stefano Bianque Farstahallen 3
2018-02-10 17:15 150029093 Högdalens AIS (A) - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 6 Tim Sandström, Magnus Johansson Högdalshallen
2018-02-11 19:00 150029094 Hammarby IF IBF - Ingarö IF (B) 2 - 14 Aldin Imamovic, Niclas Woxmark Sjöstadshallen
2018-02-16 19:15 150029102 Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF 8 - 10 Patrik Larsson, Daniel Eklund Tappströms Bollhall
2018-02-17 17:15 150029097 Ingarö IF (B) - Högdalens AIS (A) 6 - 2 David Berger, Robin Berger Ingarö Sporthall
2018-02-17 17:45 150029100 Mariebergs SK - Duvbo IK 0 - 5 Sampo Friberg, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-02-18 16:45 150029101 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK (C) 7 - 7 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Ormingehallen
2018-02-18 19:00 150029098 Älvsjö AIK IBF (C) - Vendelsö IK (C) 2 - 1 Daniel Karlsson, William Hilmersson Västertorpshallen
2018-02-01 20:10 150029106 Högdalens AIS (A) - Ekerö IK (B) 6 - 8 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Liljeholmshallen 2
2018-03-11 19:30 150029105 Vendelsö IK (C) - Ingarö IF (B) 7 - 2 Håkan Taxén, William Hilmersson Torvalla Träningshall
2018-03-11 20:30 150029103 Mariebergs SK - Örby IS 2 - 7 Ken Johansson, Jonatan Svahn Engelbrektshallen
2018-03-14 21:00 150029107 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 16 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2018-03-22 19:15 150029108 Duvbo IK - Farsta IBK (C) 7 - 10 Aldin Imamovic, Ricky Bagge Löthallen
2018-01-07 14:15 150029110 Älvsjö AIK IBF (C) - Mariebergs SK 5 - 0 Aarre Hietanen, Gustav Persson Västertorpshallen
2018-03-10 15:45 150029111 Örby IS - Duvbo IK 13 - 1 Sampo Friberg, Gabriel Nääs Högdalshallen
2018-03-10 15:45 150029112 Farsta IBK (C) - Hammarby IF IBF 9 - 6 Jonas Robertson, Petra Dynesius Farstahallen 1
2018-03-10 17:30 150029114 Ekerö IK (B) - Vendelsö IK (C) 2 - 18 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2018-03-11 18:30 150029113 Nacka Wallenstam IBK (B) - Högdalens AIS (A) 10 - 11 Christian Högberg, Peter Kirch Ormingehallen
2018-03-17 14:00 150029120 Duvbo IK - Hammarby IF IBF 9 - 7 Linus Warrenstein, Per Sundvall Hallonbergshallen
2018-03-17 16:45 150029116 Mariebergs SK - Ingarö IF (B) 4 - 7 Lars Sundlöf, Per Sundvall Stora Mossen 1
2018-03-17 17:45 150029118 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 6 Erik Nyman, Robin Berger Torvalla Träningshall
2018-03-18 19:00 150029119 Högdalens AIS (A) - Farsta IBK (C) 8 - 8 Daniel Karlsson, Aldin Imamovic Högdalshallen
2018-03-18 20:30 150029115 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (C) 2 - 3 Daniel Karlsson, Aldin Imamovic Högdalshallen
2018-03-24 10:30 150029122 Älvsjö AIK IBF (C) - Duvbo IK 4 - 4 Robert Jäderlund, Roger Zahnér Liljeholmshallen 1
2018-03-24 14:30 150029126 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK 5 - 3 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Mälaröhallen
2018-03-24 15:15 150029124 Farsta IBK (C) - Vendelsö IK (C) 6 - 8 Roland Nester, Björn Landin Farstahallen 1
2018-03-24 16:30 150029121 Ingarö IF (B) - Örby IS 3 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ingarö Sporthall
2018-03-25 15:00 150029123 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS (A) 4 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2018-04-07 17:00 150029128 Örby IS - Ekerö IK (B) 2 - 7 Kent Kastell, Anders Asp Högdalshallen
2018-04-07 17:00 150029129 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 15 Robert Milerud, Lars Sundlöf Stora Mossen 1
2018-04-08 12:00 150029132 Duvbo IK - Högdalens AIS (A) 3 - 4 Robert Jäderlund, Ricky Bagge Löthallen
2018-04-08 13:15 150029127 Älvsjö AIK IBF (C) - Ingarö IF (B) 3 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Västertorpshallen
2018-04-08 17:00 150029131 Vendelsö IK (C) - Hammarby IF IBF 8 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Torvalla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) 20 18 1 1 184-85 99 55
2. Älvsjö AIK IBF (C) 20 13 2 5 105-80 25 41
3. Ingarö IF (B) 20 12 3 5 113-78 35 39
4. Örby IS 20 11 1 8 123-88 35 34
5. Vendelsö IK (C) 20 11 0 9 116-90 26 33
6. Farsta IBK (C) 20 8 2 10 109-120 -11 26
7. Högdalens AIS (A) 20 8 2 10 95-118 -23 26
8. Ekerö IK (B) 20 8 0 12 107-129 -22 24
9. Duvbo IK 20 6 1 13 74-130 -56 19
10. Hammarby IF IBF 20 6 0 14 97-145 -48 18
11. Mariebergs SK 20 3 0 17 67-127 -60 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-01 17:30 150028004 Täby FC (D) - Grimsta AIK (A) 5 - 7 Mario Mallengren, Tim Sandström Tibblehallen CC
2017-10-01 19:15 150028003 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 3 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2017-10-01 19:30 150028002 Danderyds SK IBF - AIK IBF (B) 4 - 5 William Albrecht, Lars Sundlöf Mörbyhallen
2017-10-01 19:30 150028006 Järfälla IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 7 Mikael Lemker, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2017-10-10 22:00 150028005 Stäkets IF - Rotebro IS IBK (C ) 2 - 9 Kallhälls sporthall
2017-10-06 19:15 150028007 IBF Offensiv Lidingö (B) - Stäkets IF 9 - 2 Patrik Andersén, Simon Righarts Bodals Bollhall
2017-10-07 12:15 150028008 Rotebro IS IBK (C ) - Täby FC (D) 8 - 6 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Sollentuna sim och sporthall
2017-10-07 15:00 150028010 IK Frej Täby IBK (B) - Danderyds SK IBF 1 - 12 Per Sundvall, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-08 13:45 150028011 AIK IBF (B) - Sigtuna IF IBK 14 - 5 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Ulriksdalshallen
2017-10-08 16:15 150028009 Grimsta AIK (A) - Vallentuna IBK 2 - 6 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-10-13 19:30 150028016 Täby FC (D) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 16 Simon Righarts, Karl Hurtig Grindtorpshallen
2017-10-15 11:15 150028017 Stäkets IF - Järfälla IBK (B) 2 - 17 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2017-10-15 14:15 150028013 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 3 Jakob Nima, Per Ove Åman Prästängshallen
2017-10-15 17:30 150028014 Danderyds SK IBF - Grimsta AIK (A) 7 - 2 Juha Tammerström, Andreas Briselius Mörbyhallen
2017-10-15 18:00 150028015 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (C ) 3 - 4 Lars Samuelsson, Daniel Karlsson Hammarbackens Sporthall
2017-10-20 19:15 150028020 IBF Offensiv Lidingö (B) - Vallentuna IBK 7 - 9 William Albrecht, Patrik Andersén Bodals Bollhall
2017-10-21 17:00 150028022 Grimsta AIK (A) - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2017-10-22 18:15 150028019 Järfälla IBK (B) - Täby FC (D) 11 - 11 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2017-10-22 20:00 150028023 IK Frej Täby IBK (B) - AIK IBF (B) 2 - 6 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-08 18:30 150028021 Rotebro IS IBK (C ) - Danderyds SK IBF 4 - 4 Per Sundvall, Stefano Bianque Mörbyhallen
2017-10-28 19:30 150028027 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (B) 7 - 2 Per Sundvall, Daniel Eklund Hammarbackens Sporthall
2017-10-29 14:15 150028028 Täby FC (D) - Stäkets IF 10 - 3 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Grindtorpshallen
2017-10-29 16:30 150028030 AIK IBF (B) - Grimsta AIK (A) 5 - 4 Linus Warrenstein, Björn Söderström Ulriksdalshallen
2017-10-29 17:45 150028025 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (C ) 3 - 2 Mattias Nordlund, Niclas Andersson Prästängshallen
2017-11-17 18:45 150028026 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 3 Patrik Andersén, William Hilmersson Mörbyhallen
2017-11-11 11:00 150028034 Rotebro IS IBK (C ) - AIK IBF (B) 7 - 4 Lars Reuterhagen, Per Rosén Sollentuna sim och sporthall
2017-11-11 15:00 150028033 IBF Offensiv Lidingö (B) - Sigtuna IF IBK 13 - 8 Elis Erbing, Martin Johansson Bodals Bollhall
2017-11-12 13:30 150028031 Stäkets IF - Vallentuna IBK 3 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kallhälls sporthall
2017-11-12 14:15 150028035 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 6 Jan Lingemark, Mats Andersson Väsby skolan
2017-11-12 17:45 150028032 Järfälla IBK (B) - Danderyds SK IBF 5 - 8 Ken Johansson, William Hilmersson Viksjö Sporthall
2017-11-17 19:00 150028041 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (C ) 7 - 7 Jan Lingemark, Daniel Eklund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-18 15:45 150028039 Vallentuna IBK - Täby FC (D) 6 - 6 Markus Almén, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2017-11-19 12:30 150028038 Danderyds SK IBF - Stäkets IF 11 - 1 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Mörbyhallen
2017-11-19 12:45 150028037 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (B) 5 - 10 Fredrik Hallenberg, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-11-19 13:00 150028042 AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 9 Mattias Nordlund, Niclas Andersson Ulriksdalshallen
2017-10-22 12:00 150028044 Stäkets IF - Sigtuna IF IBK 2 - 5 Roger Nyström, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2017-11-25 17:15 150028047 Rotebro IS IBK (C ) - Grimsta AIK (A) 4 - 4 Fadi Saffo, Ken Johansson Sollentuna sim och sporthall
2017-11-26 16:30 150028043 Täby FC (D) - Danderyds SK IBF 2 - 12 Fredrik Landin, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2017-11-26 18:00 150028045 Järfälla IBK (B) - AIK IBF (B) 2 - 4 Aldin Imamovic, Manne Jahnsson Viksjö Sporthall
2017-11-26 18:15 150028046 IBF Offensiv Lidingö (B) - IK Frej Täby IBK (B) 9 - 6 Mats Andersson, Ken Johansson Bodals Bollhall
2017-12-02 14:30 150028053 IK Frej Täby IBK (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 9 Patrik Cullander, Nihada Cenanovic Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-03 12:15 150028049 Sigtuna IF IBK - Täby FC (D) 12 - 5 Fredrik Nensén, Marco Svenström Prästängshallen
2017-12-03 13:15 150028050 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK 3 - 4 Lars Sundlöf, Jan Lingemark Mörbyhallen
2017-12-03 15:15 150028054 AIK IBF (B) - Stäkets IF 9 - 3 Erik Hellgren, Jan Lingemark Ulriksdalshallen
2017-12-03 15:45 150028052 Grimsta AIK (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 7 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Väsby skolan
2017-12-08 19:30 150028056 Täby FC (D) - AIK IBF (B) 2 - 7 Jakob Nima, Patrik Andersén Grindtorpshallen
2017-12-09 19:15 150028055 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK WO (5 - 0) Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2017-12-10 11:30 150028057 Stäkets IF - IK Frej Täby IBK (B) 2 - 6 Michael Leimer, Robert Milerud Kallhälls sporthall
2017-12-15 19:00 150028059 IBF Offensiv Lidingö (B) - Rotebro IS IBK (C ) 8 - 5 Jakob Nima, Mats Andersson Bodals Bollhall
2018-02-16 19:30 150028058 Järfälla IBK (B) - Grimsta AIK (A) 6 - 6 Jakob Nima, Fredrik Berglund Sonesson Viksjö Sporthall
2017-12-16 15:45 150028063 Rotebro IS IBK (C ) - Järfälla IBK (B) 7 - 1 Lars Sundlöf, Roger Zahnér Sollentuna sim och sporthall
2017-12-17 13:30 150028064 Grimsta AIK (A) - Stäkets IF 11 - 1 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-12-17 17:15 150028065 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (D) 8 - 4 Ken Johansson, Fadi Saffo Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-17 17:45 150028061 Sigtuna IF IBK - Danderyds SK IBF 8 - 7 Lars Reuterhagen, Sampo Friberg Prästängshallen
2017-12-17 18:30 150028066 AIK IBF (B) - Vallentuna IBK 2 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Ulriksdalshallen
2018-01-13 13:00 150028068 Rotebro IS IBK (C ) - Stäkets IF 8 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Sollentuna sim och sporthall
2018-01-13 13:45 150028070 IK Frej Täby IBK (B) - Vallentuna IBK 7 - 7 Lars Sundlöf, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-13 16:15 150028069 Grimsta AIK (A) - Täby FC (D) 4 - 5 Fredrik Nensén, Daniel Hultberg Väsby skolan
2018-01-14 17:15 150028071 AIK IBF (B) - Danderyds SK IBF 8 - 5 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ulriksdalshallen
2018-01-15 19:00 150028067 IBF Offensiv Lidingö (B) - Järfälla IBK (B) 8 - 9 Aldin Imamovic, Daniel Eklund Bodals Bollhall
2018-01-20 12:45 150028076 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (C ) 2 - 4 Thomas Bégat, Per Sundvall Grindtorpshallen
2018-01-20 19:00 150028073 Sigtuna IF IBK - AIK IBF (B) 4 - 6 Jan Lingemark, Per Sundvall Prästängshallen
2018-01-21 12:15 150028077 Stäkets IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 15 Torbjörn Lundin, Erik Hellgren Kallhälls sporthall
2018-01-21 15:30 150028074 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK (B) 10 - 3 Wen-chung Tsai, Magnus Westerberg Mörbyhallen
2018-01-21 18:00 150028075 Vallentuna IBK - Grimsta AIK (A) 8 - 1 Daniel Karlsson, Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2018-01-27 11:45 150028081 Rotebro IS IBK (C ) - Vallentuna IBK 6 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2018-01-27 18:00 150028082 Grimsta AIK (A) - Danderyds SK IBF 3 - 7 Per Ove Åman, Fredrik Nensén Väsby skolan
2018-01-28 18:15 150028079 Järfälla IBK (B) - Stäkets IF 8 - 5 Mikael Lemker, Patrik Larsson Viksjö Sporthall
2018-01-28 18:15 150028080 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (D) 7 - 3 Aarre Hietanen, Mattias Nordlund Bodals Bollhall
2018-01-28 20:00 150028083 IK Frej Täby IBK (B) - Sigtuna IF IBK 8 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-02-03 18:45 150028087 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 6 Lars Reuterhagen, Mattias Nordlund Hammarbackens Sporthall
2018-02-04 14:00 150028088 Täby FC (D) - Järfälla IBK (B) 7 - 6 Mattias Nordlund, Imtiaz Karim Tibblehallen CC
2018-02-04 15:00 150028090 AIK IBF (B) - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ulriksdalshallen
2018-02-04 16:45 150028085 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK (A) 3 - 6 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Prästängshallen
2018-02-04 17:15 150028086 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK (C ) 6 - 1 Fadi Saffo, Ken Johansson Mörbyhallen
2018-02-10 10:00 150028094 Rotebro IS IBK (C ) - Sigtuna IF IBK 3 - 4 Daniel Karlsson, Per Ove Åman Sollentuna sim och sporthall
2018-02-10 12:00 150028095 Grimsta AIK (A) - AIK IBF (B) 4 - 4 Lars Reuterhagen, Daniel Karlsson Väsby skolan
2018-02-10 14:00 150028093 IBF Offensiv Lidingö (B) - Danderyds SK IBF 7 - 3 Christoffer Markovski, Rasmus Jansson Bodals Bollhall
2018-02-11 12:15 150028091 Stäkets IF - Täby FC (D) 4 - 5 Carl Kjellstrand, Patrik Larsson Kallhälls sporthall
2018-02-11 13:45 150028092 Järfälla IBK (B) - Vallentuna IBK 0 - 7 Carl Kjellstrand, Patrik Larsson Kallhälls sporthall
2018-02-17 17:30 150028099 Vallentuna IBK - Stäkets IF 15 - 1 Daniel Karlsson, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2018-02-18 15:45 150028097 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 8 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-02-18 18:00 150028102 AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (C ) 8 - 1 Linus Warrenstein, Björn Söderström Ulriksdalshallen
2018-02-18 19:30 150028098 Danderyds SK IBF - Järfälla IBK (B) 14 - 4 Mario Mallengren, Daniel Eklund Mörbyhallen
2018-02-18 20:00 150028101 IK Frej Täby IBK (B) - Grimsta AIK (A) 6 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-06 10:45 150028107 Rotebro IS IBK (C ) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 4 Christian Högberg, Peter Gustafsson Saliba Sollentuna sim och sporthall
2018-02-02 18:30 150028104 Stäkets IF - Danderyds SK IBF 3 - 13 William Albrecht, Magnus Berg Mörbyhallen
2018-02-19 19:15 150028106 IBF Offensiv Lidingö (B) - AIK IBF (B) 5 - 2 Patrik Larsson, Sampo Friberg Bodals Bollhall
2018-03-13 20:00 150028105 Järfälla IBK (B) - Sigtuna IF IBK 10 - 10 Ricky Bagge, Johan Jäderlund Kallhälls sporthall
2018-03-21 20:15 150028103 Täby FC (D) - Vallentuna IBK 5 - 13 Jan Lingemark, Arne Brovig Grindtorpshallen
2018-03-10 15:00 150028113 IK Frej Täby IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 5 Stefano Bianque, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-10 16:15 150028112 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (C ) 4 - 5 Linus Warrenstein, Fadi Saffo Väsby skolan
2018-03-11 14:30 150028109 Sigtuna IF IBK - Stäkets IF 8 - 2 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2018-03-11 15:30 150028110 Danderyds SK IBF - Täby FC (D) 10 - 3 Jonas Edström, Ulf Jonsson Mörbyhallen
2018-03-11 19:15 150028114 AIK IBF (B) - Järfälla IBK (B) 5 - 8 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Ulriksdalshallen
2018-03-17 18:45 150028115 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF 4 - 5 William Hilmersson, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2018-03-18 11:00 150028117 Stäkets IF - AIK IBF (B) 2 - 7 Lars Reuterhagen, Bjarne Hekkelstrand Kallhälls sporthall
2018-03-18 17:00 150028119 IBF Offensiv Lidingö (B) - Grimsta AIK (A) 7 - 3 Per Sundvall, Jakob Nima Bodals Bollhall
2018-03-18 17:30 150028116 Täby FC (D) - Sigtuna IF IBK 11 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Osama Abaied Grindtorpshallen
2018-03-18 17:30 150028118 Järfälla IBK (B) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 9 Ricky Bagge, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2018-03-24 12:30 150028123 Rotebro IS IBK (C ) - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 11 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Sollentuna sim och sporthall
2018-03-24 13:15 150028125 IK Frej Täby IBK (B) - Stäkets IF 9 - 4 Roger Nyström, Lars Sundlöf Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-24 17:00 150028124 Grimsta AIK (A) - Järfälla IBK (B) 10 - 6 Lars Sundlöf, Per Sundvall Väsby skolan
2018-03-24 18:00 150028121 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 4 - 3 Ken Johansson, Jonas Jatko Prästängshallen
2018-03-25 10:00 150028126 AIK IBF (B) - Täby FC (D) 15 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Råstaparkhallen
2018-04-07 18:45 150028128 Vallentuna IBK - AIK IBF (B) 3 - 7 Lars Reuterhagen, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2018-04-08 14:30 150028130 Stäkets IF - Grimsta AIK (A) 4 - 6 Patrik Larsson, Mikael Lemker Kallhälls sporthall
2018-04-08 15:15 150028129 Täby FC (D) - IK Frej Täby IBK (B) 5 - 14 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-04-08 18:30 150028127 Danderyds SK IBF - Sigtuna IF IBK 9 - 7 Sampo Friberg, Jakob Nima Mörbyhallen
2018-04-08 20:00 150028131 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (C ) 3 - 5 Robert Jäderlund, Patrik Larsson Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö (B) 20 16 1 3 167-84 83 49
2. Danderyds SK IBF 20 14 1 5 156-78 78 43
3. AIK IBF (B) 20 14 1 5 129-81 48 43
4. Vallentuna IBK 20 12 2 6 120-74 46 38
5. Rotebro IS IBK (C ) 20 10 4 6 95-89 6 34
6. IK Frej Täby IBK (B) 20 7 5 8 117-117 0 26
7. Sigtuna IF IBK 20 8 1 11 109-132 -23 25
8. Grimsta AIK (A) 20 6 4 10 92-106 -14 22
9. Järfälla IBK (B) 20 6 3 11 124-144 -20 21
10. Täby FC (D) 20 5 2 13 106-176 -70 17
11. Stäkets IF 20 0 0 20 51-185 -134 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 19:30 150030002 Tungelsta IF (B) - Ingarö IF (C) 4 - 7 Jonas Jatko, Patrik Andersén Tungelsta Sporthall
2017-09-30 15:00 150030005 Älta IF - Salems IF (B) 5 - 5 Kevin Neemé, Fredrik Landin Järla Sporthall
2017-09-30 18:00 150030004 IK Tomtberga - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 7 Mats Andersson, Marco Svenström Kvarnbergshallen
2017-10-01 14:15 150030003 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (B) 8 - 12 Kevin Neemé, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2017-10-01 19:45 150030001 Värmdö IF - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2017-10-07 13:15 150030010 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF (B) 5 - 2 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Torvalla Träningshall
2017-10-07 13:30 150030011 Ingarö IF (C) - Värmdö IF 12 - 4 Manne Jahnsson, Daniel Mårtensson Ingarö Sporthall
2017-10-08 10:15 150030009 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 11 Johan Hessing, Marco Svenström Tyresöhallen
2017-10-08 16:15 150030008 Salems IF (B) - IK Tomtberga 2 - 3 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2017-10-08 19:00 150030007 Fullersta IBK - Älta IF 5 - 2 Martin Claësson, Viking Claësson Stuvstahallen
2017-10-14 16:00 150030014 Tungelsta IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 6 William Hilmersson, Jakob Nima Tungelsta Sporthall
2017-10-14 16:00 150030016 IK Tomtberga - Fullersta IBK 5 - 5 Kent Budell, Johan Engvall Kvarnbergshallen
2017-10-14 17:30 150030018 Ingarö IF (C) - FBI Tullinge (B) 5 - 3 Patrik Andersén, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2017-10-15 15:15 150030013 Värmdö IF - Vendelsö IK (B) 1 - 9 Daniel Eklund, Manne Jahnsson Värmdö sporthall
2017-10-15 16:30 150030015 Nacka Wallenstam IBK (A) - Salems IF (B) 7 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Ormingehallen
2017-10-21 14:15 150030021 Salems IF (B) - Tungelsta IF (B) 4 - 8 Martin Åkesson, Kent Budell Skogsängshallen
2017-10-22 12:30 150030022 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF 6 - 5 Daniel Kölborn, Roland Nester Tyresöhallen
2017-10-22 15:45 150030023 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (C) 2 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Fredrik Hallenberg Söderbymalmskolan
2017-10-22 16:00 150030020 Fullersta IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Stuvstahallen
2017-10-22 20:00 150030024 FBI Tullinge (B) - Älta IF 6 - 4 Daniel Karlsson, Marco Svenström Tullingehallen
2017-10-27 20:00 150030030 Ingarö IF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 1 Jimmy Rittervall, Per Sundvall Ingarö Sporthall
2017-10-28 15:45 150030028 IK Tomtberga - Älta IF 4 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Kvarnbergshallen
2017-10-28 16:45 150030026 Tungelsta IF (B) - Fullersta IBK 7 - 2 Jonas Jatko, William Hilmersson Tungelsta Sporthall
2017-10-29 18:00 150030029 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 3 Aarre Hietanen, Tim Sandström Torvalla Sporthall
2017-10-29 19:30 150030025 Värmdö IF - Salems IF (B) 4 - 4 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Värmdö sporthall
2017-11-11 16:15 150030034 Salems IF (B) - Ingarö IF (C) 2 - 7 Peter Larsson, Karl-Johan Leijon Skogsängshallen
2017-11-11 17:45 150030036 FBI Tullinge (B) - IK Tomtberga 5 - 6 William Hilmersson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2017-11-11 18:00 150030031 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 17 Manne Jahnsson, Elis Erbing Järla Sporthall
2017-11-12 11:30 150030035 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 8 Erik Nyman, Daniel Karlsson Tyresöhallen
2017-11-12 16:00 150030033 Fullersta IBK - Värmdö IF 7 - 5 Kari Malmros, Mikael Wiklund Stuvstahallen
2017-11-18 15:15 150030038 Tungelsta IF (B) - Älta IF 1 - 1 Kari Malmros, Jonas Håmark Tungelsta Sporthall
2017-11-18 17:00 150030042 Ingarö IF (C) - Fullersta IBK 6 - 5 Ken Johansson, Daniel Eklund Ingarö Sporthall
2017-11-19 12:45 150030041 Vendelsö IK (B) - Salems IF (B) 9 - 0 Jonathan Varli, John Awabdeh Torvalla Sporthall
2017-11-19 13:00 150030040 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Strandhallen - Tyresö
2017-11-19 14:00 150030039 Nacka Wallenstam IBK (A) - IK Tomtberga 8 - 5 Gustav Persson, Didrik Axen Ormingehallen
2017-11-25 14:30 150030043 IK Tomtberga - Tungelsta IF (B) 6 - 5 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2017-11-26 14:15 150030047 Salems IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Kent Budell, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2017-11-26 19:45 150030048 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 4 Mikael Wiklund, Daniel Karlsson Tullingehallen
2017-11-26 20:15 150030046 Fullersta IBK - Vendelsö IK (B) 0 - 13 Marco Svenström, Aarre Hietanen Stuvstahallen
2017-12-02 15:00 150030044 Älta IF - Värmdö IF 6 - 4 Didrik Axen, William Hilmersson Myrsjöskolan
2017-12-01 20:00 150030054 Ingarö IF (C) - Älta IF 16 - 2 William Albrecht, William Hilmersson Ingarö Sporthall
2017-12-02 14:00 150030050 Tungelsta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 14 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Tungelsta Sporthall
2017-12-02 15:15 150030051 Salems IF (B) - FBI Tullinge (B) 1 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-12-03 17:45 150030052 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Fullersta IBK 4 - 5 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Tyresöhallen
2017-12-03 20:30 150030049 Värmdö IF - IK Tomtberga 8 - 9 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Värmdö sporthall
2017-12-09 15:30 150030057 Älta IF - Vendelsö IK (B) 1 - 8 Johan Engvall, William Albrecht Järla Sporthall
2017-12-09 16:15 150030060 FBI Tullinge (B) - Tungelsta IF (B) 4 - 6 Karl-Johan Leijon, Mikael Wiklund Tullingehallen
2017-12-09 17:15 150030056 IK Tomtberga - Ingarö IF (C) 2 - 9 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnbergshallen
2017-12-09 17:45 150030059 Fullersta IBK - Salems IF (B) 5 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Stuvstahallen
2017-12-10 18:30 150030055 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF 9 - 4 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2017-12-16 15:15 150030066 Ingarö IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 9 - 5 Manne Jahnsson, Kenny Ly Ingarö Sporthall
2017-12-16 16:15 150030065 Vendelsö IK (B) - IK Tomtberga 6 - 1 Kent Kastell, Max Hellström Torvalla Sporthall
2017-12-17 15:15 150030061 Värmdö IF - Tungelsta IF (B) 7 - 4 Aldin Imamovic, William Hilmersson Värmdö sporthall
2017-12-17 15:15 150030064 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF 5 - 8 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2017-12-17 18:45 150030062 Fullersta IBK - FBI Tullinge (B) 1 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Stuvstahallen
2018-01-13 16:00 150030071 Ingarö IF (C) - Tungelsta IF (B) 9 - 4 Gustav Persson, Sampo Friberg Ingarö Sporthall
2018-01-14 10:15 150030069 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - IK Tomtberga 4 - 4 Lars Reuterhagen, Manne Jahnsson Tyresöhallen
2018-01-14 16:30 150030070 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Robin Berger, Max Hellström Torvalla Sporthall
2018-01-14 17:45 150030068 Salems IF (B) - Älta IF 4 - 12 Aarre Hietanen, William Hilmersson Skogsängshallen
2018-01-14 19:45 150030072 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF 8 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2018-01-20 15:15 150030077 Älta IF - Fullersta IBK 4 - 0 Torbjörn Lundin, Jakob Nima Järla Sporthall
2018-01-20 16:00 150030076 IK Tomtberga - Salems IF (B) 5 - 4 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-01-21 19:00 150030075 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 3 William Hilmersson, Mattias Nordlund Ormingehallen
2018-01-21 20:30 150030073 Värmdö IF - Ingarö IF (C) 2 - 6 Per Sundvall, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2018-01-30 20:15 150030074 Tungelsta IF (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 7 Daniel Eklund, Daniel Karlsson Tungelsta Sporthall
2018-01-27 14:15 150030083 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF 6 - 3 William Hilmersson, Aldin Imamovic Torvalla Sporthall
2018-01-27 16:30 150030082 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tungelsta IF (B) 5 - 2 Gustav Levin, Joakim Levin Strandhallen - Tyresö
2018-01-27 18:30 150030084 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (C) 4 - 3 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Tullingehallen
2018-01-28 12:30 150030081 Salems IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 13 Marko Maikkunen, Fredrik Hallenberg Skogsängshallen
2018-01-28 18:45 150030080 Fullersta IBK - IK Tomtberga 2 - 6 Kent Budell, Martin Åkesson Stuvstahallen
2018-02-03 15:15 150030089 Älta IF - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Kari Malmros, Mario Mallengren Järla Sporthall
2018-02-03 17:00 150030090 Ingarö IF (C) - Vendelsö IK (B) 3 - 7 William Hilmersson, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2018-02-04 14:00 150030086 Tungelsta IF (B) - Salems IF (B) 10 - 3 Fredrik Hallenberg, William Hilmersson Tungelsta Sporthall
2018-02-04 14:00 150030087 Nacka Wallenstam IBK (A) - Fullersta IBK 10 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2018-02-04 16:45 150030085 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Värmdö sporthall
2018-02-10 14:30 150030096 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 5 - 4 Håkan Taxén, Petra Dynesius Tullingehallen
2018-02-10 16:15 150030091 Älta IF - IK Tomtberga 2 - 5 Ken Johansson, Jakob Nima Järla Sporthall
2018-02-11 11:15 150030095 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (C) 4 - 2 Björn Larsson, Manne Jahnsson Strandhallen - Tyresö
2018-02-11 12:00 150030094 Salems IF (B) - Värmdö IF 6 - 10 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-02-11 20:30 150030093 Fullersta IBK - Tungelsta IF (B) 5 - 8 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Stuvstahallen
2018-02-04 14:30 150030100 IK Tomtberga - FBI Tullinge (B) 5 - 1 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tomtbergahallen
2018-02-16 19:15 150030099 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF 12 - 3 Daniel Karlsson, Ken Johansson Ormingehallen
2018-02-17 13:00 150030102 Ingarö IF (C) - Salems IF (B) 17 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2018-02-17 14:00 150030101 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 2 Kenny Ly, Jakob Nima Torvalla Träningshall
2018-02-18 15:30 150030097 Värmdö IF - Fullersta IBK 9 - 4 Erik Nyman, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2018-02-10 10:00 150030106 Fullersta IBK - Ingarö IF (C) 6 - 15 Mikael Wiklund, Joacim Hansson Tomtbergahallen
2018-02-20 19:15 150030108 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Tullingehallen
2018-02-20 20:40 150030103 IK Tomtberga - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 9 Jan Lingemark, Arne Brovig Kvarnbergshallen
2018-03-10 12:30 150030104 Älta IF - Tungelsta IF (B) 9 - 10 Aldin Imamovic, Daniel Kölborn Järla Sporthall
2018-03-23 19:15 150030107 Salems IF (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 15 Aldin Imamovic, Marco Svenström Skogsängshallen
2018-03-10 14:00 150030113 Vendelsö IK (B) - Fullersta IBK 8 - 4 Simon Righarts, Kent Kastell Torvalla Träningshall
2018-03-11 14:45 150030110 Tungelsta IF (B) - IK Tomtberga 7 - 5 William Hilmersson, Arne Brovig Tungelsta Sporthall
2018-03-11 14:45 150030112 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Salems IF (B) 8 - 6 Tim Sandström, Magnus Johansson Strandhallen - Tyresö
2018-03-11 16:45 150030109 Värmdö IF - Älta IF 3 - 10 Mario Mallengren, Robin Berger Värmdö sporthall
2018-03-11 17:00 150030111 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 4 Christian Högberg, Peter Kirch Ormingehallen
2018-03-17 13:15 150030116 IK Tomtberga - Värmdö IF 6 - 5 Christian Hamnström, Kent Kastell Kvarnbergshallen
2018-03-17 15:15 150030115 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF (B) 5 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Ormingehallen
2018-03-17 16:15 150030117 Älta IF - Ingarö IF (C) 9 - 6 Felix Fernström, Emil Pagrot Järla Sporthall
2018-03-18 18:45 150030119 Fullersta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Viking Claësson, Martin Claësson Stuvstahallen
2018-03-18 20:00 150030120 FBI Tullinge (B) - Salems IF (B) 9 - 2 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-03-24 13:30 150030126 Ingarö IF (C) - IK Tomtberga 7 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ingarö Sporthall
2018-03-24 14:15 150030125 Vendelsö IK (B) - Älta IF 8 - 3 Robin Berger, Fredrik Hallenberg Torvalla Träningshall
2018-03-24 14:45 150030122 Tungelsta IF (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 6 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tungelsta Sporthall
2018-03-25 11:30 150030123 Salems IF (B) - Fullersta IBK 6 - 6 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Skogsängshallen
2018-03-25 16:45 150030121 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 8 Robin Berger, Ida Nedin Värmdö sporthall
2018-03-27 19:00 150030130 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 1 Joacim Hansson, Daniel Karlsson Strandhallen - Tyresö
2018-04-06 19:15 150030128 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF (C) 4 - 7 Mats Andersson, Robert Jäderlund Ormingehallen
2018-04-07 16:45 150030127 Tungelsta IF (B) - Värmdö IF 8 - 5 Johan Larsson, Fredrik Berglund Sonesson Tungelsta Sporthall
2018-04-07 19:00 150030132 FBI Tullinge (B) - Fullersta IBK 10 - 5 Shabbir Ahmed, Daniel Karlsson Tullingehallen
2018-04-08 13:15 150030129 IK Tomtberga - Vendelsö IK (B) 2 - 8 Shabbir Ahmed, Mikael Wiklund Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (B) 20 18 0 2 157-55 102 54
2. Ingarö IF (C) 20 16 0 4 158-76 82 48
3. Nacka Wallenstam IBK (A) 20 15 1 4 170-90 80 46
4. IK Tomtberga 20 11 2 7 95-107 -12 35
5. FBI Tullinge (B) 20 11 1 8 101-88 13 34
6. Tungelsta IF (B) 20 8 2 10 103-115 -12 26
7. Älta IF 20 7 3 10 96-125 -29 24
8. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 20 5 5 10 82-113 -31 20
9. Fullersta IBK 20 4 3 13 78-140 -62 15
10. Värmdö IF 20 3 3 14 100-138 -38 12
11. Salems IF (B) 20 0 4 16 67-160 -93 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis