Pantamera Ljusröd Medel (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:00 150324005 IK Frej Täby IBK (B) - Grimsta AIK (A) 1 - 4 Ken Johansson, Roger Nyström Vikingavallen
2018-09-29 15:45 150324002 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (D) 6 - 7 Mimma Spasic, Jelena Spasic Rotebrohallen (Nya)
2018-12-15 14:45 150324094 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK (B) 8 - 0 Mats Järnmark, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2019-02-16 16:30 150324102 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF 1 - 5 Villiam Lööf, Theodore Idevall Väsby skolan
2019-02-17 18:00 150324097 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-03-06 17:45 150324104 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 4 Rikard Söderlund, Lucas Edberg Sollentuna sim och sporthall
2019-03-30 15:45 150324099 IK Frej Täby IBK (B) - Grimsta AIK (A) 1 - 2 Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Vikingavallen
2018-10-13 14:15 150324010 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK (B) 2 - 2 Jakob Iskander, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-10-14 12:00 150324008 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (A) 4 - 2 Sadjad Nima, Ricky Bagge Björkebyhallen
2018-10-20 11:30 150324012 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 2 Fabian Magnell, Johan Eklund Rotebrohallen (Nya)
2018-10-21 09:00 150324015 Täby FC (D) - Åkersberga IBF 1 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Fabian Magnell Grindtorpshallen
2018-11-24 18:45 150324098 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (A) 4 - 4 Anton Fritshammar, Theodore Idevall Riddersvik
2018-10-27 12:15 150324017 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 4 Richard Jonsson, Villiam Lööf Väsby skolan
2018-12-02 15:00 150324019 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) 10 - 5 Alexander Mattsson, Martin Mårtensson Herresta Sporthall
2018-11-10 10:15 150324025 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 4 Andreas Beijer, Tim Svensson Grindtorpshallen
2018-11-11 13:15 150324024 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 1 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2018-12-01 11:15 150324022 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 4 Jonatan Svahn, Anders Haag Rotebrohallen (Nya)
2018-11-17 11:15 150324029 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 6 Samuel Oreland, Emil Aronsson Hässelbyhallen
2018-11-17 16:15 150324111 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 1 - 5 Andreas Sandgren, Villiam Lööf Rotebrohallen (Nya)
2018-11-18 13:15 150324028 Grimsta AIK (A) - Täby FC (D) 6 - 4 Fabian Fahimi, Andreas Sandgren Väsby skolan
2018-11-24 11:30 150324035 Täby FC (D) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 3 Armin Shafiei, Rikard Söderlund Grindtorpshallen
2018-11-25 11:15 150324033 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 7 - 1 Totte Hallgren, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-11-25 13:15 150324034 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (A) 7 - 2 Alexander Hellström, Mats Järnmark Björkebyhallen
2018-12-08 12:00 150324038 IK Frej Täby IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Johan Eklund, Philip Edlund Vikingavallen
2018-12-09 15:00 150324039 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 5 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2018-12-09 16:45 150324040 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Ida Lagerblad, Johan Nima Åkersberga Sporthall A
2018-12-15 12:30 150324043 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 8 - 0 Mattias Thomasson, Rikard Söderlund Hässelbyhallen
2018-12-16 15:00 150324042 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF 1 - 2 Anders Haag, Villiam Lööf Väsby skolan
2019-02-15 20:15 150324095 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Johan Nima, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-01-06 15:00 150324096 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Grindtorpshallen
2019-01-06 16:30 150324100 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 6 Richard Jonsson, Filip Lövenklint Väsby skolan
2019-01-12 14:15 150324046 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 10 - 2 Jonatan Svahn, Lars Sundlöf Väsby skolan
2019-01-13 14:00 150324049 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 6 Tim Svensson, Jelena Spasic Grindtorpshallen
2019-03-23 17:00 150324105 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (D) 5 - 2 Emil Aronsson, Sam Robertsson Hässelbyhallen
2019-01-13 14:45 150324106 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 6 - 5 Samuel Oreland, Johan Eklund Grimstahallen
2019-01-19 12:45 150324052 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Theodore Idevall, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
2019-01-19 13:30 150324055 IK Frej Täby IBK (B) - Åkersberga IBF 2 - 4 Armin Shafiei, Andreas Sandgren Vikingavallen
2019-01-19 15:00 150324101 Grimsta AIK (A) - Täby FC (D) 6 - 1 Fabian Magnell, Johan Nima Väsby skolan
2019-01-26 11:15 150324060 Åkersberga IBF - Täby FC (D) 4 - 3 Johannes Ekenberg, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2019-01-26 17:30 150324093 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (A) 7 - 3 Erik Hellgren, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-01-27 09:00 150324058 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 2 Anton Fritshammar, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-02-01 19:00 150324109 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 3 Johan Nima, Rikard Söderlund Vikingavallen
2019-02-03 17:15 150324112 Åkersberga IBF - Täby FC (D) 5 - 0 Jakob Iskander, Martin Mårtensson Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 18:00 150324092 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) 9 - 6 Peter Lassfolk, Filip Lövenklint Björkebyhallen
2019-02-09 11:15 150324062 Rotebro IS IBK (A) - Grimsta AIK (A) 3 - 4 Mats Järnmark, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2019-02-09 14:00 150324103 IK Frej Täby IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 0 - 4 Theodore Idevall, William De Besche Skarpängskolan A
2019-02-10 11:30 150324065 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Armin Shafiei, Arvid Nordin Grindtorpshallen
2019-02-16 16:45 150324067 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 5 Tim Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen
2019-02-17 12:30 150324069 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (D) 4 - 4 Sadjad Nima, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-02-17 14:45 150324070 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 11:30 150324075 Täby FC (D) - Grimsta AIK (A) 1 - 4 Armin Shafiei, Sabina Åström Grindtorpshallen
2019-03-10 12:00 150324074 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) 8 - 2 Åsa Gustavsson, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2019-03-17 17:15 150324107 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK (B) 3 - 5 Ida Lagerblad, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-03-16 13:15 150324078 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (D) 4 - 3 Valestany Eskander, Imtiaz Karim Vikingavallen
2019-03-16 15:00 150324079 Grimsta AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF 8 - 2 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2019-03-16 18:00 150324080 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2019-03-23 10:00 150324082 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 7 - 5 Theodore Idevall, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
2019-03-24 12:00 150324084 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK (B) 6 - 2 Filip Lövenklint, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2019-03-24 12:15 150324083 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (A) 0 - 5 Lars Sundlöf, Johan Eklund Hässelbyhallen
2019-03-29 19:00 150324089 IK Frej Täby IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 0 - 2 Rikard Söderlund, Jan Lingemark Vikingavallen
2019-03-30 09:45 150324110 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 6 Daniel Mårtensson, Johan Eklund Grindtorpshallen
2019-03-31 16:30 150324090 Åkersberga IBF - Grimsta AIK (A) 4 - 3 Ulf Jonsson, Oscar Silverbratt Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 18 11 2 5 88-58 30 35
2. Åkersberga IBF 18 10 3 5 65-52 13 33
3. Grimsta AIK (A) 18 9 2 7 73-59 14 29
4. Rotebro IS IBK (A) 18 9 2 7 76-72 4 29
5. Hässelby SK IBK (A) 18 8 4 6 80-76 4 28
6. IK Frej Täby IBK (B) 17 4 2 11 36-73 -37 14
7. Täby FC (D) 17 3 1 13 55-83 -28 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 10:00 150325004 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK 3 - 3 Emil Aronsson, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2018-09-30 13:15 150325003 Ängby IF (B) - Stäkets IF 4 - 3 Sam Robertsson, Mario Mallengren Grimstahallen
2018-09-30 17:15 150325005 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (B) 6 - 5 Johan Eklund, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2019-02-01 20:00 150325001 Hässelby SK IBK (D) - Grimsta AIK (B) 6 - 3 Anton Fritshammar, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2018-10-13 14:30 150325010 Grimsta AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 6 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2018-10-14 12:00 150325007 Järfälla IBK - Ängby IF (B) 5 - 2 Vilgot Widlöf, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2018-10-14 14:00 150325006 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 2 Tim Svensson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2019-03-16 11:30 150325009 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (D) 5 - 3 Roland Nester, Karl-Johan Leijon Hässelbyhallen
2018-10-20 12:15 150325014 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 11 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2018-10-21 10:00 150325013 Ängby IF (B) - Täby FC (B) 3 - 3 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2018-10-21 15:30 150325015 Jakobsbergs IBF - Grimsta AIK (B) 10 - 2 Marcus Ackefelt, Roger Nyström Viksjö Sporthall
2019-02-02 11:00 150325011 Hässelby SK IBK (D) - Stäkets IF 4 - 8 Ricky Bagge, Ken Johansson Kallhälls sporthall
2018-10-27 13:30 150325020 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 1 Mats Järnmark, Villiam Lööf Väsby skolan
2018-11-10 11:00 150325019 Stäkets IF - Jakobsbergs IBF 3 - 4 Leif Karlsson, Anton Fritshammar Kallhälls sporthall
2018-12-02 18:15 150325016 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ängby IF (B) 5 - 3 Johan Eklund, Johan Nima Bodals Bollhall
2019-01-01 00:00 150325018 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (D) OW (0 - 5) Viksjö Sporthall
2018-11-10 14:30 150325021 Hässelby SK IBK (D) - Täby FC (B) 9 - 3 Ken Johansson, Anton Fritshammar Riddersvik
2018-11-11 10:00 150325024 Stäkets IF - Grimsta AIK (B) 5 - 4 Martin Hjelmberg, Zana Guzel Kallhälls sporthall
2018-11-11 13:00 150325025 Jakobsbergs IBF - Järfälla IBK 4 - 2 Lars Reuterhagen, Richard Jonsson Viksjö Sporthall
2018-11-11 15:15 150325023 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 2 Mats Järnmark, Johan Eklund Grimstahallen
2018-11-17 11:30 150325028 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF 2 - 5 Fredrik Sandgren, Arne Brovig Erikslundshallen
2018-11-17 16:00 150325030 Grimsta AIK (B) - Ängby IF (B) 4 - 3 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2018-11-18 13:00 150325029 Järfälla IBK - Stäkets IF 3 - 9 William Wetterud, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
2018-11-18 17:00 150325027 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 9 Mats Andersson, Tobias Jansson Bodals Bollhall
2018-11-24 17:30 150325031 Hässelby SK IBK (D) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 5 Theodore Idevall, Anton Fritshammar Riddersvik
2018-11-25 09:45 150325034 Stäkets IF - Täby FC (B) 2 - 3 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Kallhälls sporthall
2018-11-25 13:00 150325035 Jakobsbergs IBF - IBF Offensiv Lidingö (B) 8 - 3 Vilgot Widlöf, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2018-11-25 14:15 150325033 Järfälla IBK - Grimsta AIK (B) 3 - 2 Vilgot Widlöf, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2018-12-08 12:15 150325039 Täby FC (B) - Järfälla IBK 0 - 4 Theodore Idevall, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-12-09 15:15 150325036 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 3 Imtiaz Karim, Anton Fritshammar Grimstahallen
2018-12-09 16:30 150325037 Hässelby SK IBK (B) - Jakobsbergs IBF 4 - 7 Ricky Bagge, Lucas Edberg Viksjö Sporthall
2019-02-17 17:00 150325038 IBF Offensiv Lidingö (B) - Stäkets IF 7 - 2 Johan Eklund, Mario Mallengren Bodals Bollhall
2018-12-15 09:00 150325042 Täby FC (B) - Grimsta AIK (B) 4 - 3 Peter Lassfolk, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-12-16 13:00 150325044 Stäkets IF - Hässelby SK IBK (B) 12 - 1 Lars Reuterhagen, Alexander Mattsson Kallhälls sporthall
2018-12-16 13:00 150325045 Jakobsbergs IBF - Ängby IF (B) 5 - 4 Samuel Oreland, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2018-12-16 14:15 150325043 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 3 Malva Sölvemark, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2019-01-12 13:00 150325050 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (D) 4 - 4 Villiam Lööf, Imtiaz Karim Väsby skolan
2019-01-13 11:00 150325048 Stäkets IF - Ängby IF (B) 6 - 5 Rikard Söderlund, Mattias Thomasson Kallhälls sporthall
2019-01-13 12:45 150325046 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 0 - 3 Tim Svensson, Jelena Spasic Grindtorpshallen
2019-01-13 13:00 150325047 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 0 Lars Reuterhagen, Johan Hessing Viksjö Sporthall
2019-01-19 12:00 150325054 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 5 - 3 Lars Sundlöf, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-01-19 16:00 150325055 IBF Offensiv Lidingö (B) - Grimsta AIK (B) 11 - 5 Mats Andersson, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2019-01-20 11:00 150325053 Ängby IF (B) - Järfälla IBK 4 - 1 Lars Sundlöf, Daniel Bjerdahl Grimstahallen
2019-03-23 18:15 150325051 Hässelby SK IBK (D) - Jakobsbergs IBF 5 - 8 Emil Aronsson, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2019-01-27 12:15 150325059 Stäkets IF - Hässelby SK IBK (D) 6 - 8 Tobias Jansson, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2019-01-27 13:30 150325057 Täby FC (B) - Ängby IF (B) 4 - 8 Theodore Idevall, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-01-27 14:15 150325060 Grimsta AIK (B) - Jakobsbergs IBF 7 - 6 Jelena Spasic, Mimma Spasic Väsby skolan
2019-01-27 18:15 150325056 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
2019-02-09 17:30 150325061 Hässelby SK IBK (D) - Järfälla IBK 10 - 2 Filip Lövenklint, Paulina Thunvall Riddersvik
2019-02-10 11:15 150325063 Ängby IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 8 - 5 Per Sundvall, Åsa Gustavsson Grimstahallen
2019-02-10 12:00 150325065 Jakobsbergs IBF - Stäkets IF 4 - 0 Ricky Bagge, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2019-02-10 12:15 150325064 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK (B) 6 - 2 Emil Aronsson, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2019-02-06 18:45 150325069 Järfälla IBK - Jakobsbergs IBF 6 - 4 Erik Hellgren, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2019-02-16 09:00 150325068 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 4 Hannes Hovmöller, Oscar Uhlir Grindtorpshallen
2019-02-16 15:00 150325070 Grimsta AIK (B) - Stäkets IF 2 - 2 Villiam Lööf, Theodore Idevall Väsby skolan
2019-02-17 11:15 150325066 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (B) 6 - 3 Sadjad Nima, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-03-09 15:15 150325073 Ängby IF (B) - Grimsta AIK (B) 3 - 4 Åsa Gustavsson, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2019-03-09 18:00 150325071 Hässelby SK IBK (D) - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 3 Julius Olesen, Lucas Edberg Riddersvik
2019-03-10 11:00 150325074 Stäkets IF - Järfälla IBK 4 - 4 Sadjad Nima, Arne Brovig Kallhälls sporthall
2019-03-10 14:00 150325075 Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) 9 - 3 Totte Hallgren, William Albrecht Viksjö Sporthall
2019-03-13 17:00 150325077 Hässelby SK IBK (B) - Hässelby SK IBK (D) 3 - 2 Ricky Bagge, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-03-16 13:45 150325079 Täby FC (B) - Stäkets IF 2 - 5 Paulina Thunvall, Rikard Söderlund Erikslundshallen
2019-03-16 15:45 150325078 IBF Offensiv Lidingö (B) - Jakobsbergs IBF 1 - 9 Johan Eklund, Lisa Dahl Bodals Bollhall
2019-03-16 16:15 150325080 Grimsta AIK (B) - Järfälla IBK 4 - 7 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2019-02-03 11:00 150325084 Stäkets IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 6 Roland Nester, Rikard Söderlund Kallhälls sporthall
2019-03-24 14:00 150325083 Järfälla IBK - Täby FC (B) 1 - 6 Totte Hallgren, Johan Nima Viksjö Sporthall
2019-03-24 15:15 150325085 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Totte Hallgren, Rikard Söderlund Viksjö Sporthall
2019-03-24 16:00 150325081 Hässelby SK IBK (D) - Ängby IF (B) 3 - 4 Johnny Mikael Claesson, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2019-03-30 13:00 150325088 Hässelby SK IBK (B) - Stäkets IF 0 - 10 Filip Lövenklint, Samuel Oreland Hässelbyhallen
2019-03-30 14:00 150325090 Grimsta AIK (B) - Täby FC (B) 1 - 4 Fredrik Nensén, Ken Johansson Väsby skolan
2019-03-30 16:45 150325089 IBF Offensiv Lidingö (B) - Järfälla IBK 4 - 4 Wilmer Jonsson, Martin Mårtensson Bodals Bollhall
2019-03-31 11:15 150325087 Ängby IF (B) - Jakobsbergs IBF 3 - 5 Emil Aronsson, Imtiaz Karim Grimstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jakobsbergs IBF 16 14 0 2 97-49 48 42
2. IBF Offensiv Lidingö (B) 16 10 2 4 82-68 14 32
3. Hässelby SK IBK (D) 16 7 2 7 80-63 17 23
4. Stäkets IF 16 7 2 7 78-61 17 23
5. Järfälla IBK 16 6 3 7 50-64 -14 21
6. Ängby IF (B) 16 6 2 8 70-64 6 20
7. Täby FC (B) 16 5 1 10 50-70 -20 16
8. Hässelby SK IBK (B) 16 5 1 10 44-91 -47 16
9. Grimsta AIK (B) 16 4 3 9 60-81 -21 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 11:15 150326001 Hässelby SK IBK (C) - IK Frej Täby IBK (A) 0 - 9 Emil Aronsson, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2018-09-30 12:00 150326003 AIK IBF - Ekerö IK (B) 5 - 3 Elin Holm, Jonas Holm Ulriksdalshallen
2018-12-08 08:30 150326004 Silverdals IF - Täby FC (C) 5 - 6 Theodore Idevall, Johan Nima Rotebrohallen (Nya)
2018-10-13 13:00 150326010 IK Frej Täby IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 4 Jacob Almefelt, Adam Sundbom Vikingavallen
2018-10-13 13:15 150326008 Ekerö IK (B) - Töjnan IBK 3 - 2 Mats Järnmark, Samuel Oreland Mälaröhallen
2018-10-14 15:15 150326007 Täby FC (C) - AIK IBF 9 - 6 Tim Svensson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2018-10-20 11:00 150326011 Hässelby SK IBK (C) - Ekerö IK (B) 1 - 9 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2018-10-21 11:15 150326012 Töjnan IBK - Täby FC (C) 3 - 1 Mats Järnmark, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-10-21 17:30 150326014 Silverdals IF - Rotebro IS IBK (B) 3 - 5 Zana Guzel, Per Sundvall Silverdalshallen
2018-10-27 11:00 150326016 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF 5 - 4 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-10-27 13:45 150326020 IK Frej Täby IBK (A) - Silverdals IF 8 - 4 Ken Johansson, Per Ove Åman Vikingavallen
2018-12-15 14:00 150326018 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (C) 2 - 0 Lucas Edberg, Martin Svensson Grindtorpshallen
2018-11-10 12:15 150326024 Ekerö IK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 1 - 1 Mario Mallengren, Kerin Maclean Mitchell Mälaröhallen
2018-11-11 11:15 150326023 AIK IBF - Silverdals IF 4 - 4 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Ulriksdalshallen
2018-11-11 12:30 150326022 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (B) 4 - 2 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Silverdalshallen
2018-11-17 12:15 150326027 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 6 - 5 Lars Reuterhagen, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2018-11-17 12:45 150326029 Täby FC (C) - Ekerö IK (B) 4 - 3 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Erikslundshallen
2018-11-18 12:45 150326026 Silverdals IF - Töjnan IBK 1 - 4 Mimma Spasic, Zana Guzel Silverdalshallen
2018-12-01 15:30 150326030 IK Frej Täby IBK (A) - AIK IBF 4 - 3 Philip Edlund, Oskar Mattsson Vikingavallen
2018-11-24 12:45 150326033 Täby FC (C) - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 5 Armin Shafiei, Rikard Söderlund Grindtorpshallen
2018-11-24 15:15 150326031 Hässelby SK IBK (C) - Silverdals IF 4 - 5 Sebastian Johansson, Anton Fritshammar Riddersvik
2018-11-25 12:15 150326032 Töjnan IBK - AIK IBF 7 - 3 Jan Lingemark, Rikard Söderlund Silverdalshallen
2018-12-08 11:00 150326038 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (B) 1 - 5 Fredrik Nensén, Roger Nyström Rotebrohallen (Nya)
2018-12-08 13:15 150326040 IK Frej Täby IBK (A) - Töjnan IBK 4 - 5 Johan Eklund, Philip Edlund Vikingavallen
2018-12-09 14:15 150326036 AIK IBF - Hässelby SK IBK (C) 6 - 1 Sampo Friberg, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen
2018-12-02 11:30 150326043 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 1 Daniel Karlsson, William Albrecht Grindtorpshallen
2018-12-15 11:15 150326041 Hässelby SK IBK (C) - Töjnan IBK 2 - 5 Totte Hallgren, William Wetterud Hässelbyhallen
2018-12-16 14:15 150326044 Ekerö IK (B) - Silverdals IF 4 - 0 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Tappströms Bollhall
2019-01-12 12:45 150326047 Täby FC (C) - Silverdals IF 2 - 2 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2019-01-12 13:15 150326050 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK (C) 5 - 1 Sabina Åström, Jakob Iskander Vikingavallen
2019-02-09 13:15 150326048 Ekerö IK (B) - AIK IBF 8 - 2 Sebastian Johansson, Alexander Dahlberg Leijon Tappströms Bollhall
2019-01-19 11:30 150326055 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 3 Andreas Sandgren, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
2019-01-20 16:00 150326052 Töjnan IBK - Ekerö IK (B) 5 - 3 Anton Fritshammar, Johan Eklund Silverdalshallen
2019-02-03 14:00 150326053 AIK IBF - Täby FC (C) 4 - 8 Patrik Arvinder, Julius Olesen Ulriksdalshallen
2019-01-26 08:00 150326056 Rotebro IS IBK (B) - Silverdals IF 2 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Rotebrohallen (Nya)
2019-01-26 11:15 150326059 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (C) 13 - 1 Mats Järnmark, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2019-01-26 12:30 150326058 Täby FC (C) - Töjnan IBK 5 - 3 Filip Lövenklint, Johan Eklund Grindtorpshallen
2018-12-09 17:30 150326064 Silverdals IF - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 4 Daniel Bjerdahl, Wen-chung Tsai Silverdalshallen
2019-02-10 13:15 150326063 AIK IBF - Rotebro IS IBK (B) 8 - 3 Johan Hessing, Amanda Törner Ulriksdalshallen
2019-02-10 13:30 150326061 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (C) 1 - 5 Theodore Idevall, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2019-02-16 11:15 150326067 Rotebro IS IBK (B) - Töjnan IBK 2 - 3 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2019-02-16 15:30 150326070 IK Frej Täby IBK (A) - Ekerö IK (B) 4 - 0 Tim Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen
2019-02-17 17:45 150326066 Silverdals IF - AIK IBF 6 - 1 Anders Hillebrink, Mimma Spasic Silverdalshallen
2019-03-09 14:45 150326074 Ekerö IK (B) - Täby FC (C) 3 - 6 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Mälaröhallen
2019-03-10 09:45 150326072 Töjnan IBK - Silverdals IF 9 - 3 Lukas Jellnor, Imtiaz Karim Arena Satelliten
2019-03-10 10:45 150326073 AIK IBF - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 8 Mikael Ferneback, William Albrecht Ulriksdalshallen
2019-03-10 14:15 150326071 Hässelby SK IBK (C) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 4 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-03-15 19:00 150326080 IK Frej Täby IBK (A) - Täby FC (C) 0 - 6 Rikard Söderlund, Lucas Edberg Vikingavallen
2019-03-17 16:00 150326076 AIK IBF - Töjnan IBK 3 - 8 Rikard Söderlund, Lukas Jellnor Tallbackaskolan
2019-03-17 16:15 150326077 Silverdals IF - Hässelby SK IBK (C) 8 - 2 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2019-02-02 13:30 150326084 Ekerö IK (B) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 3 Anton Fritshammar, Arvid Nordin Mälaröhallen
2019-03-24 13:30 150326081 Hässelby SK IBK (C) - AIK IBF 6 - 3 Johnny Mikael Claesson, Petra Dynesius Hässelbyhallen
2019-03-24 13:30 150326082 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 1 Per Sundvall, Theodore Idevall Silverdalshallen
2019-03-30 12:15 150326089 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (C) 7 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Rotebrohallen (Nya)
2019-03-31 15:30 150326086 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (C) 6 - 3 Leif Karlsson, Erik Hellgren Silverdalshallen
2019-03-31 16:45 150326088 Silverdals IF - Ekerö IK (B) 8 - 8 Åsa Gustavsson, Erik Hellgren Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Töjnan IBK 14 12 0 2 69-36 33 36
2. Täby FC (C) 14 10 1 3 65-43 22 31
3. IK Frej Täby IBK (A) 14 9 1 4 62-42 20 28
4. Ekerö IK (B) 14 7 2 5 68-43 25 23
5. Rotebro IS IBK (B) 14 5 1 8 49-62 -13 16
6. Silverdals IF 14 4 3 7 56-63 -7 15
7. AIK IBF 14 3 1 10 55-80 -25 10
8. Hässelby SK IBK (C) 14 1 1 12 31-86 -55 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 10:45 150327004 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 2 Oskar Sevefjord, Petra Dynesius Farstahallen 1
2018-09-29 15:45 150327003 IBF Offensiv Lidingö (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 5 Mats Järnmark, Erik Adolfsson Bodals Bollhall
2018-09-29 17:00 150327001 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 1 Aarre Hietanen, Bjarne Hekkelstrand Tomtbergahallen
2018-12-01 15:30 150327005 Norrtulls SK - Vendelsö IK (A) 7 - 10 Oscar Olsson Berglund, William Albrecht Engelbrektshallen
2018-10-13 09:15 150327007 Älvsjö AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 3 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2018-10-13 09:30 150327009 Högdalens AIS - Huddinge IBS (A) 2 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Högdalshallen
2018-10-13 13:45 150327006 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK 6 - 3 Alexander Rosén, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2018-10-13 14:15 150327010 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Norrtulls SK 12 - 1 Gabriel Nääs, Hampus Viking Strandhallen - Tyresö
2018-10-20 11:00 150327011 Huddinge IBS (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 Messaye Aberra, Alexander Rosén Tomtbergahallen
2018-10-20 12:15 150327014 Farsta IBK - Norrtulls SK 3 - 2 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Farstahallen 1
2018-10-20 12:30 150327015 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 3 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Skärholmshallen
2018-10-20 13:45 150327013 IBF Offensiv Lidingö (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 7 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2018-10-27 14:30 150327018 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) 3 - 17 Heimo Lyly, My Källström Lyly Sätrahallen
2018-10-27 15:45 150327016 Norrtulls SK - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 8 Anton Fritshammar, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2018-11-09 19:30 150327019 Djurgårdens IF IBS - Högdalens AIS 1 - 1 Johan Eklund, Kerin Maclean Mitchell Engelbrektshallen
2018-12-09 08:45 150327020 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK 4 - 1 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tyresöhallen
2018-11-10 13:45 150327021 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 1 Sezgin Youmer, Kevin Neemé Tomtbergahallen
2018-11-10 16:00 150327023 IBF Offensiv Lidingö (A) - Farsta IBK 3 - 0 Johan Eklund, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2018-11-11 12:00 150327024 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 7 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Engelbrektshallen
2018-12-01 11:45 150327025 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 4 Mauricio Castillo, Mats Andersson Högdalshallen
2018-10-06 16:30 150327028 Vendelsö IK (A) - Högdalens AIS 11 - 3 Fredrik Bousset, Daniel Kölborn Lyckeby Sporthall
2018-11-17 11:15 150327029 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 4 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2018-11-17 16:15 150327030 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 2 Daniel Bjerdahl, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2018-11-17 17:45 150327027 Norrtulls SK - Huddinge IBS (A) 1 - 9 Fredrik Hallenberg, Valestany Eskander Engelbrektshallen
2018-11-24 10:30 150327035 Högdalens AIS - Norrtulls SK 8 - 2 Mats Andersson, Anthon Rosén Högdalshallen
2018-11-24 12:30 150327031 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK 5 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2018-11-24 13:15 150327033 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sätrahallen
2019-03-24 09:00 150327034 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (A) 1 - 1 Johan Nima, Sezgin Youmer Engelbrektshallen
2018-12-08 11:15 150327039 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 10 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2018-12-08 13:30 150327037 Farsta IBK - Högdalens AIS 4 - 4 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Farstahallen 3
2018-12-08 16:00 150327036 IBF Offensiv Lidingö (A) - Huddinge IBS (A) 8 - 5 Johan Eklund, Rikard Söderlund Bodals Bollhall
2018-12-09 10:15 150327038 Norrtulls SK - Djurgårdens IF IBS 2 - 1 Imtiaz Karim, Kerin Maclean Mitchell Engelbrektshallen
2018-12-15 11:30 150327045 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 4 Tommy Egman, Tuva Egman Högdalshallen
2018-12-15 13:30 150327043 Älvsjö AIK IBF (B) - Norrtulls SK 6 - 4 Anthon Rosén, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2018-12-15 14:15 150327044 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 3 - 2 Stefano Bianque, Tony Verho Engelbrektshallen
2019-01-27 18:00 150327042 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 4 Christian Berger, Isak Sjöblom Lyckeby Sporthall
2019-01-12 13:15 150327047 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK 6 - 1 Leo Odell/Johansson, Mathias Johansson Sätrahallen
2019-01-12 14:15 150327050 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Strandhallen - Tyresö
2019-01-12 17:15 150327048 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 4 Johan Eklund, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2019-01-13 12:15 150327046 Vendelsö IK (A) - Norrtulls SK 4 - 4 Johnny Andersson, Shabbir Ahmed Torvalla Sporthall
2019-01-19 11:15 150327054 Farsta IBK - Vendelsö IK (A) 4 - 3 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Farstahallen 1
2019-01-19 13:15 150327055 Norrtulls SK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Leif Karlsson, William Albrecht Gärdeshallen
2019-01-20 11:15 150327051 Huddinge IBS (A) - Högdalens AIS 2 - 2 Zana Guzel, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2019-01-20 18:15 150327053 IBF Offensiv Lidingö (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
2019-01-26 13:15 150327057 Vendelsö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 10 Joel Säve-Söderbergh, Roland Nester Lyckeby Sporthall
2019-01-26 15:45 150327059 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (A) 1 - 4 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Engelbrektshallen
2019-01-26 18:30 150327056 Norrtulls SK - Farsta IBK 1 - 7 Sezgin Youmer, Valestany Eskander Engelbrektshallen
2019-01-27 13:00 150327060 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Högdalens AIS 8 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Strandhallen - Tyresö
2019-02-09 11:00 150327061 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 4 Lennart Asp, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2019-02-09 12:30 150327065 Högdalens AIS - Djurgårdens IF IBS 6 - 2 Petra Dynesius, Mathias Johansson Högdalshallen
2019-02-09 13:15 150327064 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 7 Gustav Levin, Joakim Levin Farstahallen 3
2019-02-09 17:45 150327063 IBF Offensiv Lidingö (A) - Norrtulls SK 8 - 5 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Bodals Bollhall
2019-02-16 12:00 150327066 Farsta IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 5 Mathias Johansson, Anders Hillebrink Farstahallen 3
2019-02-16 15:15 150327069 Älvsjö AIK IBF (B) - Högdalens AIS 2 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sätrahallen
2019-02-17 14:15 150327068 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 9 Zana Guzel, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2019-03-31 11:15 150327070 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 5 - 3 Christian Berger, Jonas Jatko Tyresöhallen
2019-03-09 10:15 150327071 Huddinge IBS (A) - Norrtulls SK 11 - 1 Mikael Ferneback, Jessika Forsberg Tomtbergahallen
2019-03-09 11:15 150327075 Högdalens AIS - Vendelsö IK (A) 5 - 1 Malva Sölvemark, Johan Nima Liljeholmshallen 1
2019-03-09 16:00 150327073 IBF Offensiv Lidingö (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Bodals Bollhall
2019-03-10 17:00 150327074 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 2 Zana Guzel, Madelene Westerberg Eriksdalshallen
2019-03-16 10:15 150327077 Farsta IBK - Huddinge IBS (A) 1 - 6 Tony Verho, Zana Guzel Farstahallen 3
2019-03-16 13:00 150327080 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 2 Kent Kastell, Kevin Helly Strandhallen - Tyresö
2019-03-16 17:00 150327079 Vendelsö IK (A) - Djurgårdens IF IBS 1 - 4 Robin Berger, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-03-17 09:45 150327078 Norrtulls SK - Högdalens AIS 1 - 6 Liam Kronkvist, Adam Lindell Engelbrektshallen
2019-03-23 11:15 150327085 Högdalens AIS - Farsta IBK 3 - 0 Anthon Rosén, Alexander Rosén Liljeholmshallen 1
2019-03-23 15:15 150327083 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Simon Righarts, Mathias Johansson Sätrahallen
2019-03-23 15:30 150327084 Djurgårdens IF IBS - Norrtulls SK 6 - 5 Arash Sohrevardi, Johan Eklund Engelbrektshallen
2019-03-24 12:15 150327081 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 11 - 6 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tomtbergahallen
2019-02-02 11:30 150327088 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS 4 - 0 Niclas Woxmark, William Albrecht Farstahallen 3
2019-03-30 14:00 150327090 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2019-03-30 14:15 150327089 Norrtulls SK - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 6 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Gärdeshallen
2019-03-31 16:00 150327087 IBF Offensiv Lidingö (A) - Högdalens AIS 0 - 5 Johan Eklund, Sadjad Nima Bodals Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (A) 16 13 1 2 102-40 62 40
2. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 16 12 2 2 79-31 48 38
3. IBF Offensiv Lidingö (A) 16 11 0 5 75-63 12 33
4. Högdalens AIS 16 7 4 5 57-49 8 25
5. Älvsjö AIK IBF (B) 16 5 3 8 61-71 -10 18
6. Vendelsö IK (A) 16 5 2 9 61-77 -16 17
7. Djurgårdens IF IBS 16 5 2 9 35-56 -21 17
8. Farsta IBK 16 4 2 10 40-60 -20 14
9. Norrtulls SK 16 1 2 13 45-108 -63 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 18:30 150377003 Ingarö IF (B) - Värmdö IF (B) 10 - 2 Jonathan Varli, John Awabdeh Ingarö Sporthall
2018-09-30 16:45 150377002 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) 9 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ormingehallen
2018-10-21 08:45 150377005 Saltsjöbadens IF - Tungelsta IF 7 - 1 Sezgin Youmer, Christian Ljunggren Fisksätra sporthall
2018-10-13 10:30 150377009 Älvsjö AIK IBF (C) - Huddinge IBS (B) 3 - 4 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2018-10-13 11:15 150377007 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (B) 2 - 12 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Lyckeby Sporthall
2018-10-14 13:15 150377008 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 8 Johan Ståhl, Tommy Egman Värmdö sporthall
2018-10-20 12:15 150377011 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (B) 3 - 2 Johan Engvall, Christian Hamnström Tomtbergahallen
2018-10-21 18:30 150377012 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (B) 6 - 5 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2018-12-01 13:00 150377013 Ingarö IF (B) - Tungelsta IF 9 - 1 Emilia Tuomela, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2018-09-30 10:15 150377016 Saltsjöbadens IF - Ingarö IF (B) 2 - 10 Alexander Hellström, Per Sundvall Fisksätra sporthall
2018-10-25 20:05 150377017 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 7 Fredrik Pålsson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2018-10-27 12:45 150377018 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Alexander Rosén, Messaye Aberra Lyckeby Sporthall
2018-10-28 13:15 150377019 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 1 - 3 Oscar Forstadius, Osama Abaied Värmdö sporthall
2018-11-10 13:45 150377025 Älvsjö AIK IBF (C) - Vendelsö IK (B) 7 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2018-11-10 17:45 150377022 Nacka Wallenstam IBK (A) - Saltsjöbadens IF 7 - 9 Adam Lindell, Lucas Werelius Ormingehallen
2018-11-11 12:45 150377021 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF 8 - 1 Sezgin Youmer, William Albrecht Tomtbergahallen
2018-11-17 12:45 150377028 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF (C) 0 - 5 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tungelsta Sporthall
2018-11-17 15:45 150377029 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF (B) 2 - 5 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2018-11-18 10:45 150377027 Saltsjöbadens IF - Huddinge IBS (B) 7 - 6 William Zetterquist, Noah Hulin Fisksätra sporthall
2018-11-24 15:45 150377035 Älvsjö AIK IBF (C) - Saltsjöbadens IF 4 - 2 Osama Abaied, Sezgin Youmer Sätrahallen
2018-11-25 10:30 150377034 Värmdö IF (B) - Tungelsta IF 6 - 3 Adam Lindell, Filip Öhman Värmdö sporthall
2018-11-25 13:30 150377032 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF (B) 3 - 6 Henry Niss Lager, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
2018-12-08 14:45 150377039 Tungelsta IF - Vendelsö IK (B) 2 - 7 Morgan Nordh, Johan Nima Tungelsta Sporthall
2018-12-09 10:00 150377038 Saltsjöbadens IF - Värmdö IF (B) 9 - 3 Leif Karlsson, Sezgin Youmer Fisksätra sporthall
2018-12-19 18:15 150377036 Ingarö IF (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 2 Johan Nima, Zana Guzel Ingarö Sporthall
2018-12-15 16:00 150377045 Älvsjö AIK IBF (C) - Ingarö IF (B) 1 - 4 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sätrahallen
2018-12-15 16:45 150377043 Vendelsö IK (B) - Saltsjöbadens IF 3 - 8 Wilmer Axén, Didrik Axen Lyckeby Sporthall
2018-12-15 18:15 150377041 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 5 Mauricio Castillo, Johan Nima Tomtbergahallen
2019-01-12 13:45 150377046 Tungelsta IF - Saltsjöbadens IF 3 - 3 Johan Nima, Wen-chung Tsai Tungelsta Sporthall
2019-01-12 14:30 150377049 Älvsjö AIK IBF (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 6 Simon Righarts, Daniel Karlsson Sätrahallen
2019-01-13 14:30 150377048 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (B) 0 - 9 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-01-18 18:30 150377053 Ingarö IF (B) - Vendelsö IK (B) 10 - 7 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Ingarö Sporthall
2019-01-20 10:00 150377051 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 1 Zana Guzel, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2019-01-20 16:45 150377052 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF (B) 13 - 1 Felix Fernström, Mats Andersson Ormingehallen
2019-01-26 12:00 150377058 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 11 Joel Säve-Söderbergh, Roland Nester Lyckeby Sporthall
2019-01-26 16:00 150377057 Tungelsta IF - Ingarö IF (B) 4 - 6 Johnny Andersson, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2019-01-27 10:30 150377059 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-02-09 11:00 150377063 Ingarö IF (B) - Saltsjöbadens IF 12 - 2 Liam Kronkvist, Filip Öhman Ingarö Sporthall
2019-02-09 12:15 150377061 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 2 Tommy Egman, Tuva Egman Tomtbergahallen
2019-02-09 13:00 150377065 Älvsjö AIK IBF (C) - Värmdö IF (B) 3 - 1 Zana Guzel, Simon Righarts Sätrahallen
2019-02-10 13:00 150377062 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF 5 - 1 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Ormingehallen
2019-02-17 10:00 150377067 Saltsjöbadens IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 9 Leif Karlsson, Sezgin Youmer Fisksätra sporthall
2019-02-17 15:30 150377069 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 6 Zana Guzel, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2019-02-17 15:45 150377068 Tungelsta IF - Huddinge IBS (B) 3 - 6 Alexander Hellström, Lars Sundlöf Tungelsta Sporthall
2019-03-09 11:30 150377071 Huddinge IBS (B) - Saltsjöbadens IF 9 - 2 Mikael Ferneback, Jessika Forsberg Tomtbergahallen
2019-03-09 12:00 150377075 Älvsjö AIK IBF (C) - Tungelsta IF 7 - 2 Mathias Johansson, Sam Varahram Sätrahallen
2019-03-10 13:15 150377074 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 13 Filip Öhman, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-03-16 13:15 150377076 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Lucas Werelius, Anton Forsell Ingarö Sporthall
2019-03-17 10:00 150377078 Saltsjöbadens IF - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 6 Christian Berger, Leif Karlsson Fisksätra sporthall
2019-03-17 15:30 150377079 Tungelsta IF - Värmdö IF (B) 6 - 5 Nicholas Lindgren, Johnny Andersson Tungelsta Sporthall
2019-03-23 13:15 150377083 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF 3 - 10 Erik Adolfsson, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2019-03-24 11:00 150377081 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (B) 2 - 2 Lisa Dahl, Rebecka Edin Tomtbergahallen
2019-03-24 13:30 150377084 Värmdö IF (B) - Saltsjöbadens IF 4 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-03-30 12:30 150377087 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 8 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Ingarö Sporthall
2019-03-30 18:15 150377086 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (B) 3 - 2 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Myrsjöskolan
2019-03-31 10:45 150377089 Saltsjöbadens IF - Vendelsö IK (B) 10 - 5 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Fisksätra sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (B) 14 13 1 0 109-34 75 40
2. Nacka Wallenstam IBK (A) 14 11 0 3 93-40 53 33
3. Älvsjö AIK IBF (C) 14 8 0 6 53-50 3 24
4. Huddinge IBS (B) 14 7 2 5 58-43 15 23
5. Saltsjöbadens IF 14 6 2 6 71-82 -11 20
6. Vendelsö IK (B) 14 3 1 10 61-93 -32 10
7. Tungelsta IF 14 2 1 11 38-84 -46 7
8. Värmdö IF (B) 14 2 1 11 36-93 -57 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 13:00 150378005 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (C) 3 - 1 Didrik Axen, Wilmer Axén Strandhallen - Tyresö
2018-09-29 13:30 150378003 Nynäshamns IBK - Älta IF 7 - 5 Arne Brovig, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2018-09-30 15:30 150378002 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 0 Shabbir Ahmed, Samuel Oreland Ormingehallen
2018-10-13 12:30 150378006 Vendelsö IK (C) - Salems IF 8 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2018-10-14 16:15 150378008 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 6 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Stavsborgshallen
2018-11-18 19:10 150378010 Ingarö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 3 Petra Dynesius, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-10-20 11:15 150378013 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK (C) 2 - 5 Kenneth Johansson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2018-10-21 18:30 150378014 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2018-11-25 19:00 150378015 Älvsjö AIK IBF (A) - Ingarö IF (A) 4 - 1 Zana Guzel, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-10-27 12:15 150378020 Ingarö IF (A) - Salems IF 4 - 5 Can Asal, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-10-27 14:00 150378017 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 12 Alexander Rosén, Messaye Aberra Lyckeby Sporthall
2018-10-27 15:15 150378016 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nynäshamns IBK 3 - 3 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Strandhallen - Tyresö
2018-10-27 16:30 150378019 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Järla Sporthall
2018-11-10 12:45 150378023 Nynäshamns IBK - Salems IF 13 - 3 Sam Robertsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2018-11-10 16:30 150378024 Älta IF - Ingarö IF (A) 4 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Järla Sporthall
2018-11-11 11:15 150378022 Nacka Wallenstam IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2018-11-17 12:45 150378026 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (C) 2 - 4 Heimo Lyly, My Källström Lyly Skogsängshallen
2018-11-17 14:15 150378030 Ingarö IF (A) - Nynäshamns IBK 4 - 9 Kevin Helly, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-11-17 14:30 150378028 Vendelsö IK (C) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 4 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2018-11-24 14:30 150378035 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 1 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2018-11-24 16:30 150378034 Älta IF - Vendelsö IK (C) 4 - 4 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Järla Sporthall
2018-11-25 12:15 150378032 Nacka Wallenstam IBK (C) - Nynäshamns IBK 2 - 4 Noah Hulin, William Zetterquist Ormingehallen
2018-12-08 12:00 150378040 Ingarö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 14 Can Asal, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-12-08 14:15 150378038 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF 1 - 6 Ida Sandberg, Daniel Bjerdahl Strandhallen - Tyresö
2018-12-09 15:00 150378037 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Skogsängshallen
2018-12-15 14:45 150378045 Älvsjö AIK IBF (A) - Nynäshamns IBK 5 - 5 Anthon Rosén, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2018-12-16 14:15 150378042 Vendelsö IK (C) - Ingarö IF (A) 4 - 6 Svedje Ohlson, Theodore Hurtig Lyckeby Sporthall
2018-12-16 15:00 150378044 Älta IF - Salems IF 6 - 2 Kenneth Johansson, Christian Berger Stavsborgshallen
2019-01-12 14:15 150378048 Älta IF - Nynäshamns IBK 5 - 7 Alexander Rosén, Anthon Rosén Järla Sporthall
2019-01-12 15:45 150378049 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 4 Simon Righarts, Tobias Jansson Sätrahallen
2019-01-13 16:45 150378046 Vendelsö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 7 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Lyckeby Sporthall
2019-01-20 13:00 150378055 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (A) 6 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2019-01-20 15:30 150378052 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älta IF 6 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2019-01-20 17:30 150378054 Salems IF - Vendelsö IK (C) 7 - 6 Magnus Berg, Marco Svenström Skogsängshallen
2019-01-26 10:45 150378060 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 3 Noah Hulin, Adam Lindell Ingarö Sporthall
2019-01-27 14:15 150378056 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Salems IF 5 - 4 Tuva Egman, Tommy Egman Strandhallen - Tyresö
2019-01-27 16:45 150378057 Vendelsö IK (C) - Nynäshamns IBK 3 - 7 Christian Berger, Isak Sjöblom Lyckeby Sporthall
2019-02-09 10:15 150378064 Salems IF - Ingarö IF (A) 1 - 3 Sadjad Nima, Johan Nima Skogsängshallen
2019-02-09 13:45 150378063 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 2 Morgan Nordh, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2019-02-09 14:15 150378065 Älvsjö AIK IBF (A) - Älta IF 3 - 6 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sätrahallen
2019-02-09 17:45 150378062 Nacka Wallenstam IBK (C) - Vendelsö IK (C) 5 - 2 Liam Kronkvist, Mikael Ferneback Ormingehallen
2019-02-16 13:00 150378070 Ingarö IF (A) - Älta IF 1 - 7 Lars Samuelsson, Tony Verho Ingarö Sporthall
2019-02-16 14:00 150378066 Salems IF - Nynäshamns IBK 0 - 9 Sadjad Nima, Johan Nima Skogsängshallen
2019-02-17 18:50 150378067 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 4 Johan Nima, Daniel Bjerdahl Strandhallen - Tyresö
2019-02-03 15:15 150378072 Nacka Wallenstam IBK (C) - Salems IF 7 - 2 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2019-03-09 11:45 150378073 Nynäshamns IBK - Ingarö IF (A) 7 - 4 Kenneth Johansson, Ida Sandberg Kvarnängshallen
2019-03-09 13:15 150378075 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK (C) 5 - 3 Lars Sundlöf, Fredrik Bousset Sätrahallen
2019-03-10 14:00 150378078 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 1 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2019-03-16 13:45 150378076 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 6 Sadjad Nima, Johan Nima Kvarnängshallen
2019-03-17 18:15 150378079 Vendelsö IK (C) - Älta IF 3 - 5 Robin Berger, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-03-23 14:00 150378085 Älvsjö AIK IBF (A) - Salems IF 6 - 1 Simon Righarts, Mathias Johansson Sätrahallen
2019-03-24 14:15 150378082 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ingarö IF (A) 2 - 0 Felix Fernström, Albin Hedenstedt Ormingehallen
2019-03-24 16:15 150378084 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 10 - 1 Max Sjöberg, Osama Abaied Stavsborgshallen
2019-03-30 11:15 150378090 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (C) Lucas Werelius, Can Asal Ingarö Sporthall
2019-03-30 12:45 150378087 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF (A) Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2019-03-30 14:30 150378088 Salems IF - Älta IF 6 - 4 Simon Righarts, Martin Claësson Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (C) 14 11 2 1 79-38 41 35
2. Nynäshamns IBK 13 9 2 2 81-47 34 29
3. Älvsjö AIK IBF (A) 13 7 2 4 53-40 13 23
4. Älta IF 14 7 1 6 71-53 18 22
5. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 14 6 3 5 49-61 -12 21
6. Ingarö IF (A) 13 3 0 10 40-69 -29 9
7. Salems IF 14 3 0 11 40-88 -48 9
8. Vendelsö IK (C) 13 2 2 9 52-69 -17 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis