Allsvenskan Damer (2019/20)

Gruppspel
Damer Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 18:30 580026003 RIG Umeå IBF - Thorengruppen IBK 3 - 3 e.förl. Viktor Grahn, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2019-09-21 14:00 580026002 Klockarbergets BK - Kågedalens AIF 4 - 5 Marcus Svedinger, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2019-09-21 15:00 580026001 Sundsvalls IBF - Notvikens IK 5 - 4 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-09-22 17:00 580026004 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 e.förl. Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Umeå Energi Arena Väst
2019-09-28 15:00 580026007 Thorengruppen IBK - IBF Falun 2 - 0 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg IKSU Sport
2019-09-28 15:00 580027005 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 5 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sjöstadshallen
2019-09-28 15:00 580027006 Åkersberga IBF - Klockarbergets BK 6 - 5 Pierre Borghoff, Shari Tingman Åkersberga Sporthall A
2019-09-28 15:00 580027008 Älvsjö AIK IBF - IBF Dalen 6 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Västertorpshallen
2019-09-28 16:00 580026006 Kågedalens AIF - Storvreta IBK 4 - 5 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Balderhallen A
2019-09-28 16:00 580026008 Örnsköldsvik IBK - AIK IBF 3 - 1 Per Fallbjörk, Viktor Grahn Skyttis Arena
2019-09-28 16:00 580027007 Bele Barkarby IF IBF - RIG Umeå IBF 4 - 4 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Jakobsbergs Sporthall
2019-09-28 16:30 580026005 Notvikens IK - Alunda IBF 4 - 8 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2019-09-29 13:00 580027009 Hammarby IF IBF - Klockarbergets BK 13 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Sjöstadshallen
2019-09-29 13:00 580027010 Åkersberga IBF - Sundsvalls IBF 1 - 0 Kent Erlandsson, Robert Forslind Lovrencic Åkersberga Sporthall A
2019-09-29 13:30 580027012 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 5 - 8 Leif Borglund, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2019-09-29 14:00 580026010 Kågedalens AIF - Alunda IBF 2 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Balderhallen A
2019-09-29 15:45 580026011 Thorengruppen IBK - AIK IBF 6 - 5 e.förl. Daniel Kölborn, Madelene Westerberg IKSU Sport
2019-09-29 16:00 580026012 Örnsköldsvik IBK - IBF Falun 1 - 7 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Skyttis Arena
2019-09-29 16:00 580027011 Bele Barkarby IF IBF - IBF Dalen 6 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Jakobsbergs Sporthall
2019-09-29 16:30 580026009 Notvikens IK - Storvreta IBK 2 - 9 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2019-10-12 13:00 580026015 RIG Umeå IBF - Hammarby IF IBF 6 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Umeå Energi Arena Väst
2019-10-12 13:00 580027016 AIK IBF - Kågedalens AIF 2 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Tibblehallen CC
2019-10-12 14:00 580026014 Klockarbergets BK - Älvsjö AIK IBF 3 - 6 Roger Collin, Henrik Öberg Skönsbergshallen
2019-10-12 15:00 580027014 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK 2 - 1 e.förl. Johan Jäderlund, Anders Westerberg Storvreta IBK Sporthall
2019-10-12 16:00 580026016 IBF Dalen - Åkersberga IBF 4 - 5 e.förl. Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Umeå Energi Arena Väst
2019-10-12 16:00 580027013 Alunda IBF - Thorengruppen IBK 6 - 5 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro Olandshallen
2019-10-12 16:00 580027015 IBF Falun - Notvikens IK 14 - 2 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Guide Arena
2019-10-12 17:00 580026013 Sundsvalls IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-10-13 11:00 580026020 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 4 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Umeå Energi Arena
2019-10-13 12:00 580026017 Sundsvalls IBF - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2019-10-13 13:00 580026018 Klockarbergets BK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 8 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Skönsbergshallen
2019-10-13 13:00 580027017 Alunda IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 Anders Westerberg, Madelene Westerberg Olandshallen
2019-10-13 13:00 580027018 Storvreta IBK - Thorengruppen IBK 4 - 4 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena A
2019-10-13 13:00 580027020 AIK IBF - Notvikens IK 10 - 2 Elis Erbing, Shari Tingman Råstaparkhallen
2019-10-13 14:00 580026019 RIG Umeå IBF - Åkersberga IBF 9 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Musköten 2
2019-10-13 16:00 580027019 IBF Falun - Kågedalens AIF 11 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2019-10-22 18:30 580026023 Thorengruppen IBK - IBF Dalen 5 - 2 Viktor Grahn, Morgan Poopuu IKSU Sport
2019-10-26 13:00 580026022 Kågedalens AIF - RIG Umeå IBF 3 - 10 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Balderhallen A
2019-10-26 15:15 580026021 Notvikens IK - Klockarbergets BK 4 - 3 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Kronanhallen
2019-10-26 16:00 580026024 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 5 - 7 Roger Collin, Henrik Öberg Skyttis Arena
2019-11-02 13:00 580026025 Notvikens IK - Kågedalens AIF 3 - 2 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Kronanhallen
2019-11-03 13:00 580026026 Thorengruppen IBK - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Umeå Energi Arena
2019-11-03 16:00 580026027 Sundsvalls IBF - Klockarbergets BK 7 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-05 19:45 580026028 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 7 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2019-11-08 19:30 580026030 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 1 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Skyttis Arena
2019-11-09 13:00 580026031 Klockarbergets BK - Thorengruppen IBK 2 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Skönsbergshallen
2019-11-09 14:00 580026029 Kågedalens AIF - Sundsvalls IBF 2 - 8 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Balderhallen A
2019-11-10 16:00 580026032 IBF Dalen - Notvikens IK 4 - 3 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Umeå Energi Arena Väst
2019-11-16 13:00 580026034 Thorengruppen IBK - Kågedalens AIF 8 - 1 Tony Cederholm, Mathias Damgaard IKSU Sport
2019-11-16 16:00 580026035 RIG Umeå IBF - Klockarbergets BK 15 - 1 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2019-11-17 14:45 580026033 Notvikens IK - Örnsköldsvik IBK 1 - 7 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Kronanhallen
2019-11-17 16:00 580026036 Sundsvalls IBF - IBF Dalen 3 - 4 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-20 19:30 580026037 Notvikens IK - RIG Umeå IBF 0 - 12 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2019-11-23 13:00 580026040 Örnsköldsvik IBK - Kågedalens AIF 12 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Skyttis Arena
2019-11-23 16:00 580026039 IBF Dalen - Klockarbergets BK 8 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2019-11-24 16:00 580026038 Sundsvalls IBF - Thorengruppen IBK 4 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Sundsvalls Sporthall-A
2019-11-30 13:00 580026043 Kågedalens AIF - IBF Dalen 1 - 8 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Balderhallen A
2019-11-30 13:00 580026044 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBK 2 - 8 Daniel Larsson, Amir Zilic Skönsbergshallen
2019-11-30 15:00 580026042 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF 6 - 3 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Umeå Energi Arena Väst
2019-12-01 13:00 580026041 Thorengruppen IBK - Notvikens IK 8 - 2 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Umeå Energi Arena
2019-12-16 18:30 580026047 Thorengruppen IBK - RIG Umeå IBF 4 - 5 e.förl. Viktor Grahn, Morgan Poopuu IKSU Sport
2019-12-19 19:00 580026048 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 6 - 1 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Skyttis Arena
2019-12-21 13:00 580026045 Notvikens IK - Sundsvalls IBF 4 - 7 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Kronanhallen
2019-12-21 14:00 580026046 Kågedalens AIF - Klockarbergets BK 5 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Balderhallen A
2020-01-11 13:00 580026050 Klockarbergets BK - Storvreta IBK 2 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Skönsbergshallen
2020-01-11 13:00 580026051 RIG Umeå IBF - IBF Falun 3 - 4 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2020-01-11 15:00 580027049 Hammarby IF IBF - Thorengruppen IBK 5 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2020-01-11 15:00 580027052 Älvsjö AIK IBF - Kågedalens AIF 2 - 1 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Västertorpshallen
2020-01-11 16:00 580026052 IBF Dalen - AIK IBF 2 - 0 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Umeå Energi Arena Väst
2020-01-11 16:00 580027050 Åkersberga IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Åkersberga Sporthall A
2020-01-11 17:00 580026049 Sundsvalls IBF - Alunda IBF 8 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-11 19:00 580027051 Bele Barkarby IF IBF - Notvikens IK 8 - 1 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Jakobsbergs Sporthall
2020-01-12 12:00 580026053 Sundsvalls IBF - Storvreta IBK 3 - 0 Daniel Larsson, Amir Zilic Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-12 12:00 580027053 Hammarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 6 Tobias Ekmark, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2020-01-12 13:00 580026054 Klockarbergets BK - Alunda IBF 3 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Skönsbergshallen
2020-01-12 13:00 580026055 RIG Umeå IBF - AIK IBF 6 - 3 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Umeå Energi Arena Väst
2020-01-12 13:00 580027054 Åkersberga IBF - Thorengruppen IBK 8 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 13:30 580027056 Älvsjö AIK IBF - Notvikens IK 5 - 0 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Västertorpshallen
2020-01-12 16:00 580026056 IBF Dalen - IBF Falun 3 - 12 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Musköten 2
2020-01-12 16:00 580027055 Bele Barkarby IF IBF - Kågedalens AIF 9 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Jakobsbergs Sporthall
2020-01-25 13:00 580026057 Notvikens IK - Hammarby IF IBF Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2020-01-25 13:00 580027058 Storvreta IBK - IBF Dalen Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson IFU Arena A
2020-01-25 14:00 580026058 Kågedalens AIF - Åkersberga IBF Roger Collin, Henrik Öberg Balderhallen A
2020-01-25 16:00 580026059 Thorengruppen IBK - Bele Barkarby IF IBF Viktor Grahn, Morgan Poopuu IKSU Sport
2020-01-25 16:00 580026060 Örnsköldsvik IBK - Älvsjö AIK IBF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Skyttis Arena
2020-01-25 16:00 580027057 Alunda IBF - RIG Umeå IBF Leif Borglund, Arash Sohrevardi Olandshallen
2020-01-25 16:00 580027059 IBF Falun - Sundsvalls IBF Mikael Jansson, Tomas Karlsson Guide Arena 1
2020-01-25 17:30 580027060 AIK IBF - Klockarbergets BK Jonas Backman, Oliver Halvarsson Solnahallen
2020-01-26 13:00 580026061 Notvikens IK - Åkersberga IBF Jörgen Eriksson, Johan Nyström Kronanhallen
2020-01-26 13:00 580027064 AIK IBF - Sundsvalls IBF John Awabdeh, Jonathan Varli Solnahallen
2020-01-26 14:00 580026062 Kågedalens AIF - Hammarby IF IBF , Per Fallbjörk Balderhallen A
2020-01-26 14:00 580027062 Storvreta IBK - RIG Umeå IBF Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Storvreta IBK Sporthall
2020-01-26 15:00 580026064 Örnsköldsvik IBK - Bele Barkarby IF IBF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Skyttis Arena
2020-01-26 15:00 580027063 IBF Falun - Klockarbergets BK Elis Erbing, Shari Tingman Guide Arena 1
2020-01-26 16:00 580026063 Thorengruppen IBK - Älvsjö AIK IBF Roger Collin, Henrik Öberg IKSU Sport
2020-01-26 16:00 580027061 Alunda IBF - IBF Dalen Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Olandshallen
2020-02-07 19:00 580026066 RIG Umeå IBF - Kågedalens AIF Umeå Energi Arena Väst
2020-02-09 13:00 580026065 Klockarbergets BK - Notvikens IK Skönsbergshallen
2020-02-09 16:00 580026068 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-09 17:00 580026067 IBF Dalen - Thorengruppen IBK Umeå Energi Arena Väst
2020-02-15 14:00 580026069 Kågedalens AIF - Notvikens IK Balderhallen A
2020-02-15 16:00 580026070 Örnsköldsvik IBK - Thorengruppen IBK Skyttis Arena
2020-02-18 19:45 580026072 IBF Dalen - RIG Umeå IBF Umeå Energi Arena Väst
2020-02-19 19:00 580026071 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF Skönsbergshallen
2020-02-22 13:00 580026074 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena Vatten
2020-02-22 13:00 580026075 Thorengruppen IBK - Klockarbergets BK IKSU Sport
2020-02-22 13:00 580026076 Notvikens IK - IBF Dalen Kronanhallen
2020-02-23 16:00 580026073 Sundsvalls IBF - Kågedalens AIF Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-29 13:00 580026079 Klockarbergets BK - RIG Umeå IBF Skönsbergshallen
2020-02-29 14:00 580026078 Kågedalens AIF - Thorengruppen IBK Balderhallen A
2020-02-29 16:00 580026077 Örnsköldsvik IBK - Notvikens IK Skyttis Arena
2020-02-29 16:00 580026080 IBF Dalen - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena Väst
2020-03-07 13:00 580026082 Thorengruppen IBK - Sundsvalls IBF IKSU Sport
2020-03-07 13:00 580026083 Klockarbergets BK - IBF Dalen Skönsbergshallen
2020-03-07 13:00 580026084 Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBK Balderhallen A
2020-03-08 15:00 580026081 RIG Umeå IBF - Notvikens IK Musköten 2
2020-03-15 16:00 580026085 Notvikens IK - Thorengruppen IBK Kronanhallen
2020-03-15 16:00 580026086 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF Sundsvalls Sporthall-A
2020-03-15 16:00 580026087 IBF Dalen - Kågedalens AIF Umeå Energi Arena Öst
2020-03-15 16:00 580026088 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 14 10 3 (1) 1 99-46 53 34
2. Sundsvalls IBF 14 9 0 (0) 5 67-47 20 27
3. Örnsköldsvik IBK 14 7 2 (1) 5 65-50 15 24
4. Thorengruppen IBK 14 6 4 (1) 4 70-50 20 23
5. IBF Dalen 14 5 2 (0) 7 52-67 -15 17
6. Kågedalens AIF 14 3 0 (0) 11 41-89 -48 9
7. Notvikens IK 14 2 0 (0) 12 32-102 -70 6
8. Klockarbergets BK 14 0 0 (0) 14 38-109 -71 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 15:00 580029002 IBK Göteborg - Lindome IBK 3 - 2 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Lundenhallen
2019-09-21 15:00 580029003 Växjö IBK - Hovslätts IK 8 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-21 16:00 580029001 IBK Lund Elit - Lindås Rasta IBK 3 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lunds Idrottshall
2019-09-21 17:00 580029004 FBC Kalmarsund - Sävsjö IBK 5 - 3 Dawan Mofak, Jesper Rygert Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-28 13:00 580028006 Västra Mälardalen IB - IBK Göteborg 2 - 2 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Vasahallen
2019-09-28 14:00 580028005 Telge SIBK - IBK Lund Elit 1 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Västergård Arena A
2019-09-28 14:00 580028007 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Växjö IBK 5 - 6 Anders Fredriksson, Pierre Malmgren Kristiansborgshallen
2019-09-28 14:00 580029005 Lindås Rasta IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 5 e.förl. Måns Löfgren, Kevin Larsson Salming Arena
2019-09-28 14:00 580029006 Lindome IBK - Fröjereds IF 7 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A
2019-09-28 15:30 580029008 Sävsjö IBK - IBF Linköping 3 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Sävsjö Sporthall
2019-09-28 16:30 580028008 IBF Örebro Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 1 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Mellringehallen - Örebro
2019-09-28 17:00 580029007 Hovslätts IK - Linköping IBK 2 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 13:00 580028010 Västra Mälardalen IB - IBK Lund Elit 5 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Vasahallen
2019-09-29 14:00 580028009 Telge SIBK - IBK Göteborg 3 - 4 Richard Himberg, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2019-09-29 14:00 580028011 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 4 Erik Lundgren, Anders Fredriksson Kristiansborgshallen
2019-09-29 14:00 580029010 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen A
2019-09-29 15:00 580029009 Lindås Rasta IBK - Fröjereds IF 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2019-09-29 15:30 580028012 IBF Örebro Ungdom - Växjö IBK 2 - 5 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Mellringehallen - Örebro
2019-09-29 15:30 580029012 Sävsjö IBK - Linköping IBK 1 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Sävsjö Sporthall
2019-09-29 17:00 580029011 Hovslätts IK - IBF Linköping 5 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-12 13:00 580028016 IBF Linköping - Lindome IBK 1 - 4 Apilou Dragin, Catrin Kleist Folkungahallen
2019-10-12 13:00 580029013 IBK Lund Elit - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 4 e.förl. Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Lunds Idrottshall
2019-10-12 13:00 580029016 FBC Kalmarsund - Västra Mälardalen IB 5 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-12 15:00 580028014 Fröjereds IF - Sävsjö IBK 5 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Sparbankshallen, T-holm
2019-10-12 15:00 580029014 IBK Göteborg - IBF Örebro Ungdom 7 - 1 Tomas Edstrand, Henrik Lord Johansson Lundenhallen
2019-10-12 15:45 580028015 Linköping IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 2 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Folkungahallen
2019-10-12 16:00 580028013 IBK Lockerud Mariestad - Hovslätts IK 5 - 4 e.förl. Roger Nilsson, Johnny Lindberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-12 16:30 580029015 Växjö IBK - Telge SIBK 4 - 2 Nico Berg, Daniel Hultberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-13 12:30 580028020 IBF Linköping - Lindås Rasta IBK 2 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Folkungahallen
2019-10-13 13:00 580029017 IBK Lund Elit - IBF Örebro Ungdom 5 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lunds Idrottshall
2019-10-13 14:30 580029018 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 0 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Lundenhallen
2019-10-13 15:00 580028018 Fröjereds IF - Hovslätts IK 5 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Sparbankshallen, T-holm
2019-10-13 15:00 580029020 FBC Kalmarsund - Telge SIBK 1 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-13 15:30 580028019 Linköping IBK - Lindome IBK 6 - 7 e.förl. Jacob Leijon, Robert Jäderlund Folkungahallen
2019-10-13 16:00 580028017 IBK Lockerud Mariestad - Sävsjö IBK 6 - 5 Apilou Dragin, Catrin Kleist ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-13 16:30 580029019 Växjö IBK - Västra Mälardalen IB 5 - 1 Johan Magnusson, Jesper Rygert Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-26 14:00 580029022 Lindome IBK - Växjö IBK 7 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A
2019-10-26 14:00 580029023 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund 2 - 5 Daniel Hultberg, Marcus Karlström Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-27 13:00 580029021 Lindås Rasta IBK - IBK Göteborg 4 - 3 Måns Löfgren, Ola Nilsson Salming Arena
2019-10-27 15:30 580029024 Sävsjö IBK - IBK Lund Elit 2 - 9 Henrik Carlsson, Jonas Hellberg Sävsjö Sporthall
2019-11-02 14:00 580029027 IBK Lund Elit - IBK Göteborg 5 - 0 Erik Hindemith, Daniel Hultberg ISLK
2019-11-02 15:00 580029028 Växjö IBK - FBC Kalmarsund 2 - 4 Dawan Mofak, Jesper Rygert Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-02 17:00 580029026 Hovslätts IK - Sävsjö IBK 4 - 1 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-03 15:00 580029025 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK 1 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2019-11-08 19:30 580029030 Sävsjö IBK - Växjö IBK 1 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sävsjö Sporthall
2019-11-09 15:00 580029031 IBK Göteborg - Hovslätts IK 5 - 2 Måns Löfgren, Carl Otterström Lundenhallen
2019-11-09 17:00 580029032 FBC Kalmarsund - Lindås Rasta IBK 4 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-11-10 18:00 580029029 Lindome IBK - IBK Lund Elit 3 - 7 Apilou Dragin, Catrin Kleist Almåshallen A
2019-11-16 15:00 580029035 Växjö IBK - IBK Göteborg 3 - 7 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-17 15:00 580029033 Lindås Rasta IBK - Sävsjö IBK 7 - 4 Måns Löfgren, Tony Olsson Salming Arena
2019-11-17 16:00 580029036 IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund 5 - 4 Ola Nilsson, Jens Staaf ISLK
2019-11-17 17:00 580029034 Hovslätts IK - Lindome IBK 4 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-23 13:00 580029039 FBC Kalmarsund - IBK Göteborg 1 - 5 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Kalmar Sporthall A-hall
2019-11-23 15:30 580029040 Sävsjö IBK - Lindome IBK 2 - 6 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Sävsjö Sporthall
2019-11-24 13:00 580029038 IBK Lund Elit - Hovslätts IK 3 - 3 e.förl. David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lunds Idrottshall
2019-11-24 15:00 580029037 Lindås Rasta IBK - Växjö IBK 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2019-11-30 14:00 580029043 Lindome IBK - FBC Kalmarsund 4 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen A
2019-11-30 15:00 580029042 Växjö IBK - IBK Lund Elit 4 - 7 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-30 15:00 580029044 IBK Göteborg - Sävsjö IBK 3 - 0 Stefan Olsson, Tony Olsson Lundenhallen
2019-11-30 17:00 580029041 Hovslätts IK - Lindås Rasta IBK 4 - 3 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-21 13:00 580029048 IBK Lund Elit - Sävsjö IBK 10 - 4 Nico Berg, Daniel Hultberg Lunds Idrottshall
2019-12-21 15:00 580029045 IBK Göteborg - Lindås Rasta IBK 2 - 0 Hajrudin Begic, Måns Löfgren Lundenhallen
2019-12-21 15:00 580029046 Växjö IBK - Lindome IBK 4 - 4 e.förl. Thomas Bergström, Jonas Einarsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-21 17:00 580029047 FBC Kalmarsund - Hovslätts IK 10 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
2020-01-11 12:00 580029050 Lindome IBK - IBF Örebro Ungdom 5 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Aktiviteten A-Hall
2020-01-11 13:00 580028051 Linköping IBK - Växjö IBK 2 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Folkungahallen
2020-01-11 14:00 580029049 Lindås Rasta IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 2 e.förl. Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Salming Arena
2020-01-11 15:00 580028050 Fröjereds IF - IBK Göteborg 5 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sparbankshallen, T-holm
2020-01-11 15:30 580029052 Sävsjö IBK - Västra Mälardalen IB 2 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Sävsjö Sporthall
2020-01-11 15:45 580028052 IBF Linköping - FBC Kalmarsund 3 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Folkungahallen
2020-01-11 17:00 580029051 Hovslätts IK - Telge SIBK 2 - 7 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-11 19:00 580028049 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund Elit 4 - 5 e.förl. Hajrudin Begic, Jesper Liedberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-01-12 12:30 580028055 Linköping IBK - FBC Kalmarsund 1 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Folkungahallen
2020-01-12 14:00 580029054 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 1 Dawan Mofak, Jesper Rygert Aktiviteten A-Hall
2020-01-12 14:00 580029055 Hovslätts IK - Västra Mälardalen IB 4 - 5 e.förl. Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-12 15:00 580028054 Fröjereds IF - IBK Lund Elit 5 - 6 Apilou Dragin, Catrin Kleist Sparbankshallen, T-holm
2020-01-12 15:00 580029053 Lindås Rasta IBK - IBF Örebro Ungdom 7 - 7 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Salming Arena
2020-01-12 15:30 580028056 IBF Linköping - Växjö IBK 6 - 5 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Folkungahallen
2020-01-12 15:30 580029056 Sävsjö IBK - Telge SIBK 2 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sävsjö Sporthall
2020-01-12 16:00 580028053 IBK Lockerud Mariestad - IBK Göteborg 4 - 0 Oscar Carlsvärd, Erik Norin ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-01-25 13:00 580029057 IBK Lund Elit - Linköping IBK Daniel Hultberg, Jens Staaf Lerbäckshallen A
2020-01-25 14:00 580028057 Telge SIBK - Lindås Rasta IBK Västergård Arena A
2020-01-25 15:00 580029058 IBK Göteborg - IBF Linköping Apilou Dragin, Catrin Kleist Lundenhallen
2020-01-25 15:00 580029059 Växjö IBK - IBK Lockerud Mariestad Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-25 15:30 580028060 IBF Örebro Ungdom - Sävsjö IBK Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Mellringehallen - Örebro
2020-01-25 17:00 580028058 Västra Mälardalen IB - Lindome IBK Björn Hedman, Nicklas Sundgren Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-01-25 17:00 580028059 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hovslätts IK Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Kristiansborgshallen
2020-01-25 17:00 580029060 FBC Kalmarsund - Fröjereds IF Oskar Johnsson, Johan Magnusson KIFAB Arena
2020-01-26 13:00 580028061 Telge SIBK - Lindome IBK Richard Himberg, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2020-01-26 13:00 580028062 Västra Mälardalen IB - Lindås Rasta IBK David Björketun, Jesper Jonsson Vasahallen
2020-01-26 13:00 580029061 IBK Lund Elit - IBF Linköping David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lerbäckshallen A
2020-01-26 14:00 580028063 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Sävsjö IBK Oscar Carlsvärd, Erik Norin Kristiansborgshallen
2020-01-26 15:00 580029062 IBK Göteborg - Linköping IBK Hajrudin Begic, Josefine Hedelind Lundenhallen
2020-01-26 15:00 580029063 Växjö IBK - Fröjereds IF Edo Sabanovic, Jens Staaf Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-26 15:00 580029064 FBC Kalmarsund - IBK Lockerud Mariestad KIFAB Arena
2020-01-26 15:30 580028064 IBF Örebro Ungdom - Hovslätts IK Frans Dahlstedt, Tobias Levin Mellringehallen - Örebro
2020-02-07 20:00 580029066 Lindome IBK - IBK Göteborg Almåshallen A
2020-02-08 15:30 580029068 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund Sävsjö Sporthall
2020-02-08 17:00 580029067 Hovslätts IK - Växjö IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-09 15:00 580029065 Lindås Rasta IBK - IBK Lund Elit Salming Arena
2020-01-17 19:30 580029070 Sävsjö IBK - Hovslätts IK 2 - 3 Dawan Mofak, Jesper Rygert Sävsjö Sporthall
2020-02-15 13:00 580029072 FBC Kalmarsund - Växjö IBK KIFAB Arena
2020-02-15 15:00 580029071 IBK Göteborg - IBK Lund Elit Lundenhallen
2020-02-19 20:00 580029069 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK Almåshallen A
2020-02-22 13:00 580029073 IBK Lund Elit - Lindome IBK Lerbäckshallen A
2020-02-22 15:00 580029074 Växjö IBK - Sävsjö IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-22 17:00 580029075 Hovslätts IK - IBK Göteborg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-23 15:00 580029076 Lindås Rasta IBK - FBC Kalmarsund Salming Arena
2020-02-29 14:00 580029078 Lindome IBK - Hovslätts IK Almåshallen A
2020-02-29 15:00 580029079 IBK Göteborg - Växjö IBK Lundenhallen
2020-02-29 15:30 580029077 Sävsjö IBK - Lindås Rasta IBK Sävsjö Sporthall
2020-02-29 17:00 580029080 FBC Kalmarsund - IBK Lund Elit KIFAB Arena
2020-03-07 14:00 580029082 Hovslätts IK - IBK Lund Elit Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-07 14:00 580029084 Lindome IBK - Sävsjö IBK Almåshallen A
2020-03-07 15:00 580029081 Växjö IBK - Lindås Rasta IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-07 15:00 580029083 IBK Göteborg - FBC Kalmarsund Lundenhallen
2020-03-14 16:30 580029085 Lindås Rasta IBK - Hovslätts IK Salming Arena
2020-03-14 16:30 580029086 IBK Lund Elit - Växjö IBK Lerbäckshallen A
2020-03-14 16:30 580029087 FBC Kalmarsund - Lindome IBK KIFAB Arena
2020-03-14 16:30 580029088 Sävsjö IBK - IBK Göteborg Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Lund Elit 14 10 3 (1) 1 73-41 32 34
2. Lindome IBK 14 10 3 (1) 1 67-42 25 34
3. FBC Kalmarsund 14 9 1 (0) 4 57-37 20 28
4. IBK Göteborg 14 8 2 (1) 4 47-32 15 27
5. Lindås Rasta IBK 14 5 5 (1) 4 47-48 -1 21
6. Växjö IBK 14 6 1 (0) 7 60-57 3 19
7. Hovslätts IK 15 3 4 (1) 8 47-71 -24 14
8. Sävsjö IBK 15 0 0 (0) 15 34-84 -50 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 14:00 580028001 Telge SIBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman Västergård Arena A
2019-09-22 12:30 580028004 IBF Linköping - IBF Örebro Ungdom 2 - 2 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2019-09-22 15:00 580028002 Fröjereds IF - Västra Mälardalen IB 4 - 5 Apilou Dragin, Catrin Kleist Sparbankshallen, T-holm
2019-09-22 15:30 580028003 Linköping IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 1 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2019-09-28 13:00 580028006 Västra Mälardalen IB - IBK Göteborg 2 - 2 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Vasahallen
2019-09-28 14:00 580028005 Telge SIBK - IBK Lund Elit 1 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Västergård Arena A
2019-09-28 14:00 580028007 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Växjö IBK 5 - 6 Anders Fredriksson, Pierre Malmgren Kristiansborgshallen
2019-09-28 14:00 580029005 Lindås Rasta IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 5 e.förl. Måns Löfgren, Kevin Larsson Salming Arena
2019-09-28 14:00 580029006 Lindome IBK - Fröjereds IF 7 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A
2019-09-28 15:30 580029008 Sävsjö IBK - IBF Linköping 3 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Sävsjö Sporthall
2019-09-28 16:30 580028008 IBF Örebro Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 1 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Mellringehallen - Örebro
2019-09-28 17:00 580029007 Hovslätts IK - Linköping IBK 2 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 13:00 580028010 Västra Mälardalen IB - IBK Lund Elit 5 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Vasahallen
2019-09-29 14:00 580028009 Telge SIBK - IBK Göteborg 3 - 4 Richard Himberg, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2019-09-29 14:00 580028011 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 4 Erik Lundgren, Anders Fredriksson Kristiansborgshallen
2019-09-29 14:00 580029010 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen A
2019-09-29 15:00 580029009 Lindås Rasta IBK - Fröjereds IF 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2019-09-29 15:30 580028012 IBF Örebro Ungdom - Växjö IBK 2 - 5 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Mellringehallen - Örebro
2019-09-29 15:30 580029012 Sävsjö IBK - Linköping IBK 1 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Sävsjö Sporthall
2019-09-29 17:00 580029011 Hovslätts IK - IBF Linköping 5 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-12 13:00 580028016 IBF Linköping - Lindome IBK 1 - 4 Apilou Dragin, Catrin Kleist Folkungahallen
2019-10-12 13:00 580029013 IBK Lund Elit - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 4 e.förl. Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Lunds Idrottshall
2019-10-12 13:00 580029016 FBC Kalmarsund - Västra Mälardalen IB 5 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-12 15:00 580028014 Fröjereds IF - Sävsjö IBK 5 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Sparbankshallen, T-holm
2019-10-12 15:00 580029014 IBK Göteborg - IBF Örebro Ungdom 7 - 1 Tomas Edstrand, Henrik Lord Johansson Lundenhallen
2019-10-12 15:45 580028015 Linköping IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 2 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Folkungahallen
2019-10-12 16:00 580028013 IBK Lockerud Mariestad - Hovslätts IK 5 - 4 e.förl. Roger Nilsson, Johnny Lindberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-12 16:30 580029015 Växjö IBK - Telge SIBK 4 - 2 Nico Berg, Daniel Hultberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-13 12:30 580028020 IBF Linköping - Lindås Rasta IBK 2 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Folkungahallen
2019-10-13 13:00 580029017 IBK Lund Elit - IBF Örebro Ungdom 5 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lunds Idrottshall
2019-10-13 14:30 580029018 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 0 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Lundenhallen
2019-10-13 15:00 580028018 Fröjereds IF - Hovslätts IK 5 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Sparbankshallen, T-holm
2019-10-13 15:00 580029020 FBC Kalmarsund - Telge SIBK 1 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-13 15:30 580028019 Linköping IBK - Lindome IBK 6 - 7 e.förl. Jacob Leijon, Robert Jäderlund Folkungahallen
2019-10-13 16:00 580028017 IBK Lockerud Mariestad - Sävsjö IBK 6 - 5 Apilou Dragin, Catrin Kleist ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-13 16:30 580029019 Växjö IBK - Västra Mälardalen IB 5 - 1 Johan Magnusson, Jesper Rygert Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-26 11:30 580028023 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Linköping 4 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Kristiansborgshallen
2019-10-26 14:00 580028021 Telge SIBK - Fröjereds IF 5 - 1 Jörgen Andersson, Arash Sohrevardi Västergård Arena A
2019-10-26 15:30 580028024 IBF Örebro Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 3 - 6 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Mellringehallen - Örebro
2019-10-27 12:00 580028022 Västra Mälardalen IB - Linköping IBK 5 - 3 Tomas Karlsson, Roger Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-02 11:30 580028026 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Örebro Ungdom 5 - 4 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Kristiansborgshallen
2019-11-02 16:00 580028027 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 4 - 5 e.förl. Viktor Bringstam, Edo Sabanovic ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-11-03 12:30 580028028 Linköping IBK - IBF Linköping 3 - 4 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2019-11-03 14:00 580028025 Telge SIBK - Västra Mälardalen IB 1 - 1 e.förl. Leif Borglund, Arash Sohrevardi Västergård Arena A
2019-11-09 12:00 580028029 Västra Mälardalen IB - IBK Lockerud Mariestad 2 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-09 15:00 580028031 Fröjereds IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Sparbankshallen, T-holm
2019-11-10 12:30 580028032 IBF Linköping - Telge SIBK 9 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Folkungahallen
2019-11-10 15:30 580028030 IBF Örebro Ungdom - Linköping IBK 4 - 6 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Mellringehallen - Örebro
2019-11-14 19:00 580028034 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västra Mälardalen IB 5 - 3 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Kristiansborgshallen
2019-11-16 14:00 580028033 Telge SIBK - IBF Örebro Ungdom 5 - 1 Apilou Dragin, Catrin Kleist Västergård Arena A
2019-11-17 12:30 580028035 Linköping IBK - Fröjereds IF 4 - 4 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2019-11-17 13:00 580028036 IBK Lockerud Mariestad - IBF Linköping 7 - 2 Apilou Dragin, Catrin Kleist ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-11-23 14:00 580028037 Telge SIBK - Linköping IBK 2 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västergård Arena A
2019-11-24 12:30 580028039 IBF Linköping - Fröjereds IF 2 - 4 Dawan Mofak, Tomas Edstrand Folkungahallen
2019-11-24 15:30 580028040 IBF Örebro Ungdom - Västra Mälardalen IB 5 - 11 Tobias Ekmark, Daniel Kölborn Mellringehallen - Örebro
2019-11-24 16:00 580028038 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 6 Kevin Larsson, Måns Löfgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-11-30 12:00 580028043 Västra Mälardalen IB - IBF Linköping 7 - 6 e.förl. Oscar Carlsvärd, Erik Norin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-30 14:00 580028041 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Telge SIBK 2 - 3 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Kristiansborgshallen
2019-11-30 15:00 580028044 Fröjereds IF - IBF Örebro Ungdom 2 - 0 Robin Boqvist, Martin Jonsson Sparbankshallen, T-holm
2019-12-01 12:30 580028042 Linköping IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Folkungahallen
2019-12-21 11:30 580028047 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Linköping IBK 4 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Kristiansborgshallen
2019-12-21 12:00 580028046 Västra Mälardalen IB - Fröjereds IF 9 - 1 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-12-21 15:30 580028048 IBF Örebro Ungdom - IBF Linköping 2 - 9 David Björketun, Jesper Jonsson Mellringehallen - Örebro
2019-12-22 13:00 580028045 IBK Lockerud Mariestad - Telge SIBK 4 - 5 Anders Westerberg, Madelene Westerberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-01-11 12:00 580029050 Lindome IBK - IBF Örebro Ungdom 5 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Aktiviteten A-Hall
2020-01-11 13:00 580028051 Linköping IBK - Växjö IBK 2 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Folkungahallen
2020-01-11 14:00 580029049 Lindås Rasta IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 2 e.förl. Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Salming Arena
2020-01-11 15:00 580028050 Fröjereds IF - IBK Göteborg 5 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sparbankshallen, T-holm
2020-01-11 15:30 580029052 Sävsjö IBK - Västra Mälardalen IB 2 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Sävsjö Sporthall
2020-01-11 15:45 580028052 IBF Linköping - FBC Kalmarsund 3 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Folkungahallen
2020-01-11 17:00 580029051 Hovslätts IK - Telge SIBK 2 - 7 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-11 19:00 580028049 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund Elit 4 - 5 e.förl. Hajrudin Begic, Jesper Liedberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-01-12 12:30 580028055 Linköping IBK - FBC Kalmarsund 1 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Folkungahallen
2020-01-12 14:00 580029054 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 1 Dawan Mofak, Jesper Rygert Aktiviteten A-Hall
2020-01-12 14:00 580029055 Hovslätts IK - Västra Mälardalen IB 4 - 5 e.förl. Marcus Karlström, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-12 15:00 580028054 Fröjereds IF - IBK Lund Elit 5 - 6 Apilou Dragin, Catrin Kleist Sparbankshallen, T-holm
2020-01-12 15:00 580029053 Lindås Rasta IBK - IBF Örebro Ungdom 7 - 7 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Salming Arena
2020-01-12 15:30 580028056 IBF Linköping - Växjö IBK 6 - 5 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Folkungahallen
2020-01-12 15:30 580029056 Sävsjö IBK - Telge SIBK 2 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sävsjö Sporthall
2020-01-12 16:00 580028053 IBK Lockerud Mariestad - IBK Göteborg 4 - 0 Oscar Carlsvärd, Erik Norin ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-01-25 13:00 580029057 IBK Lund Elit - Linköping IBK Daniel Hultberg, Jens Staaf Lerbäckshallen A
2020-01-25 14:00 580028057 Telge SIBK - Lindås Rasta IBK Västergård Arena A
2020-01-25 15:00 580029058 IBK Göteborg - IBF Linköping Apilou Dragin, Catrin Kleist Lundenhallen
2020-01-25 15:00 580029059 Växjö IBK - IBK Lockerud Mariestad Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-25 15:30 580028060 IBF Örebro Ungdom - Sävsjö IBK Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Mellringehallen - Örebro
2020-01-25 17:00 580028058 Västra Mälardalen IB - Lindome IBK Björn Hedman, Nicklas Sundgren Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-01-25 17:00 580028059 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hovslätts IK Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Kristiansborgshallen
2020-01-25 17:00 580029060 FBC Kalmarsund - Fröjereds IF Oskar Johnsson, Johan Magnusson KIFAB Arena
2020-01-26 13:00 580028061 Telge SIBK - Lindome IBK Richard Himberg, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2020-01-26 13:00 580028062 Västra Mälardalen IB - Lindås Rasta IBK David Björketun, Jesper Jonsson Vasahallen
2020-01-26 13:00 580029061 IBK Lund Elit - IBF Linköping David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lerbäckshallen A
2020-01-26 14:00 580028063 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Sävsjö IBK Oscar Carlsvärd, Erik Norin Kristiansborgshallen
2020-01-26 15:00 580029062 IBK Göteborg - Linköping IBK Hajrudin Begic, Josefine Hedelind Lundenhallen
2020-01-26 15:00 580029063 Växjö IBK - Fröjereds IF Edo Sabanovic, Jens Staaf Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-26 15:00 580029064 FBC Kalmarsund - IBK Lockerud Mariestad KIFAB Arena
2020-01-26 15:30 580028064 IBF Örebro Ungdom - Hovslätts IK Frans Dahlstedt, Tobias Levin Mellringehallen - Örebro
2020-02-08 15:00 580028065 Fröjereds IF - Telge SIBK Sparbankshallen, T-holm
2020-02-08 16:00 580028068 IBK Lockerud Mariestad - IBF Örebro Ungdom ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-02-08 17:45 580028066 Linköping IBK - Västra Mälardalen IB Linköpings Sporthall
2020-02-09 12:00 580028067 IBF Linköping - Rönnby Västerås IBK Ungdom Klämmetorpshallen A
2020-02-15 15:00 580028071 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad Sparbankshallen, T-holm
2020-02-16 12:00 580028069 Västra Mälardalen IB - Telge SIBK Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-02-16 12:30 580028072 IBF Linköping - Linköping IBK Folkungahallen
2020-02-16 15:30 580028070 IBF Örebro Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom Mellringehallen - Örebro
2020-02-22 11:30 580028075 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Fröjereds IF Kristiansborgshallen
2020-02-22 14:00 580028076 Telge SIBK - IBF Linköping Västergård Arena A
2020-02-22 16:00 580028073 IBK Lockerud Mariestad - Västra Mälardalen IB Idrottshallen, Töreboda
2020-02-23 12:30 580028074 Linköping IBK - IBF Örebro Ungdom Folkungahallen
2020-02-28 20:00 580028078 Västra Mälardalen IB - Rönnby Västerås IBK Ungdom Vasahallen
2020-02-29 15:00 580028079 Fröjereds IF - Linköping IBK Sparbankshallen, T-holm
2020-02-29 15:30 580028077 IBF Örebro Ungdom - Telge SIBK Mellringehallen - Örebro
2020-03-01 12:30 580028080 IBF Linköping - IBK Lockerud Mariestad Folkungahallen
2020-03-06 20:00 580028084 Västra Mälardalen IB - IBF Örebro Ungdom Vasahallen
2020-03-07 14:00 580028082 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad Kristiansborgshallen
2020-03-07 15:00 580028083 Fröjereds IF - IBF Linköping Sparbankshallen, T-holm
2020-03-08 12:30 580028081 Linköping IBK - Telge SIBK Folkungahallen
2020-03-14 13:00 580028085 Telge SIBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Västergård Arena A
2020-03-14 13:00 580028086 IBK Lockerud Mariestad - Linköping IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-03-14 13:00 580028087 IBF Linköping - Västra Mälardalen IB Folkungahallen
2020-03-14 13:00 580028088 IBF Örebro Ungdom - Fröjereds IF Mellringehallen - Örebro
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Telge SIBK 14 8 1 (0) 5 48-40 8 25
2. Västra Mälardalen IB 14 6 4 (2) 4 64-50 14 24
3. IBK Lockerud Mariestad 14 6 4 (1) 4 64-54 10 23
4. Rönnby Västerås IBK Ungdom 14 7 2 (0) 5 52-47 5 23
5. Linköping IBK 14 5 4 (0) 5 43-51 -8 19
6. Fröjereds IF 14 5 2 (1) 7 51-58 -7 18
7. IBF Linköping 14 4 3 (1) 7 57-59 -2 16
8. IBF Örebro Ungdom 14 0 3 (1) 11 36-76 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 20:00 580027001 Alunda IBF - Hammarby IF IBF 4 - 5 Jonas Nordqvist, Jonas Backman Olandshallen
2019-09-21 16:00 580027003 IBF Falun - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1
2019-09-22 13:00 580027004 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 4 - 6 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Solnahallen
2019-09-22 14:00 580027002 Storvreta IBK - Åkersberga IBF 4 - 4 e.förl. Johan Jäderlund, Anders Westerberg IFU Arena A
2019-09-28 15:00 580026007 Thorengruppen IBK - IBF Falun 2 - 0 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg IKSU Sport
2019-09-28 15:00 580027005 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 5 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sjöstadshallen
2019-09-28 15:00 580027006 Åkersberga IBF - Klockarbergets BK 6 - 5 Pierre Borghoff, Shari Tingman Åkersberga Sporthall A
2019-09-28 15:00 580027008 Älvsjö AIK IBF - IBF Dalen 6 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Västertorpshallen
2019-09-28 16:00 580026006 Kågedalens AIF - Storvreta IBK 4 - 5 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Balderhallen A
2019-09-28 16:00 580026008 Örnsköldsvik IBK - AIK IBF 3 - 1 Per Fallbjörk, Viktor Grahn Skyttis Arena
2019-09-28 16:00 580027007 Bele Barkarby IF IBF - RIG Umeå IBF 4 - 4 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Jakobsbergs Sporthall
2019-09-28 16:30 580026005 Notvikens IK - Alunda IBF 4 - 8 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2019-09-29 13:00 580027009 Hammarby IF IBF - Klockarbergets BK 13 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Sjöstadshallen
2019-09-29 13:00 580027010 Åkersberga IBF - Sundsvalls IBF 1 - 0 Kent Erlandsson, Robert Forslind Lovrencic Åkersberga Sporthall A
2019-09-29 13:30 580027012 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 5 - 8 Leif Borglund, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2019-09-29 14:00 580026010 Kågedalens AIF - Alunda IBF 2 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Balderhallen A
2019-09-29 15:45 580026011 Thorengruppen IBK - AIK IBF 6 - 5 e.förl. Daniel Kölborn, Madelene Westerberg IKSU Sport
2019-09-29 16:00 580026012 Örnsköldsvik IBK - IBF Falun 1 - 7 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Skyttis Arena
2019-09-29 16:00 580027011 Bele Barkarby IF IBF - IBF Dalen 6 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Jakobsbergs Sporthall
2019-09-29 16:30 580026009 Notvikens IK - Storvreta IBK 2 - 9 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2019-10-12 13:00 580026015 RIG Umeå IBF - Hammarby IF IBF 6 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Umeå Energi Arena Väst
2019-10-12 13:00 580027016 AIK IBF - Kågedalens AIF 2 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Tibblehallen CC
2019-10-12 14:00 580026014 Klockarbergets BK - Älvsjö AIK IBF 3 - 6 Roger Collin, Henrik Öberg Skönsbergshallen
2019-10-12 15:00 580027014 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK 2 - 1 e.förl. Johan Jäderlund, Anders Westerberg Storvreta IBK Sporthall
2019-10-12 16:00 580026016 IBF Dalen - Åkersberga IBF 4 - 5 e.förl. Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Umeå Energi Arena Väst
2019-10-12 16:00 580027013 Alunda IBF - Thorengruppen IBK 6 - 5 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro Olandshallen
2019-10-12 16:00 580027015 IBF Falun - Notvikens IK 14 - 2 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Guide Arena
2019-10-12 17:00 580026013 Sundsvalls IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-10-13 11:00 580026020 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 4 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Umeå Energi Arena
2019-10-13 12:00 580026017 Sundsvalls IBF - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2019-10-13 13:00 580026018 Klockarbergets BK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 8 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Skönsbergshallen
2019-10-13 13:00 580027017 Alunda IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 Anders Westerberg, Madelene Westerberg Olandshallen
2019-10-13 13:00 580027018 Storvreta IBK - Thorengruppen IBK 4 - 4 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena A
2019-10-13 13:00 580027020 AIK IBF - Notvikens IK 10 - 2 Elis Erbing, Shari Tingman Råstaparkhallen
2019-10-13 14:00 580026019 RIG Umeå IBF - Åkersberga IBF 9 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Musköten 2
2019-10-13 16:00 580027019 IBF Falun - Kågedalens AIF 11 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2019-10-26 14:00 580027021 Hammarby IF IBF - Storvreta IBK 5 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Sjöstadshallen
2019-10-26 14:00 580027022 Åkersberga IBF - IBF Falun 4 - 9 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Åkersberga Sporthall A
2019-10-26 16:00 580027023 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 4 - 3 Ola Bigestans, Robin Vall Jakobsbergs Sporthall
2019-10-27 15:00 580027024 Älvsjö AIK IBF - Alunda IBF 7 - 1 Elis Erbing, Shari Tingman Västertorpshallen
2019-11-01 20:00 580027027 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 - 2 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Olandshallen
2019-11-02 16:00 580027028 IBF Falun - AIK IBF 5 - 3 Jörgen Andersson, Madelene Westerberg Guide Arena 1
2019-11-03 14:00 580027025 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 6 - 2 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2019-11-05 19:30 580027026 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall
2019-11-07 19:00 580027032 AIK IBF - Hammarby IF IBF 2 - 5 Shari Tingman, Elis Erbing Solnahallen
2019-11-09 14:00 580027029 Åkersberga IBF - Alunda IBF 1 - 3 Tobias Ekmark, Daniel Söderberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-10 14:00 580027031 Storvreta IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg IFU Arena A
2019-11-10 15:00 580027030 Älvsjö AIK IBF - IBF Falun 2 - 5 David Björketun, Jesper Jonsson Västertorpshallen
2019-11-15 20:00 580027036 Alunda IBF - AIK IBF 5 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen
2019-11-16 13:00 580027035 Storvreta IBK - IBF Falun 3 - 5 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg IFU Arena A
2019-11-16 15:00 580027033 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 e.förl. Leif Borglund, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2019-11-17 16:00 580027034 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 4 - 3 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Jakobsbergs Sporthall
2019-11-22 20:00 580027038 Alunda IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 6 Tobias Ekmark, Daniel Kölborn Olandshallen
2019-11-23 15:00 580027037 Hammarby IF IBF - IBF Falun 3 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sjöstadshallen
2019-11-24 13:00 580027039 AIK IBF - Storvreta IBK 0 - 5 John Awabdeh, Jonathan Varli Solnahallen
2019-11-24 14:30 580027040 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF 4 - 4 e.förl. Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2019-11-30 14:00 580027044 Storvreta IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 e.förl. Jonas Backman, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2019-11-30 15:00 580027043 Åkersberga IBF - AIK IBF 7 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Åkersberga Sporthall A
2019-12-01 13:00 580027042 IBF Falun - Alunda IBF 3 - 1 David Björketun, Jesper Jonsson Guide Arena 1
2019-12-01 16:00 580027041 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 3 - 5 Håkan Söderman, Patrik Trofast Jakobsbergs Sporthall
2019-12-19 19:00 580027047 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Anders Westerberg, Madelene Westerberg Solnahallen
2019-12-21 13:30 580027046 IBF Falun - Åkersberga IBF 6 - 4 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Guide Arena
2019-12-21 15:00 580027045 Storvreta IBK - Hammarby IF IBF 2 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Storvreta IBK Sporthall
2019-12-21 16:00 580027048 Alunda IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Anders Asp, Madelene Westerberg Olandshallen
2020-01-11 13:00 580026050 Klockarbergets BK - Storvreta IBK 2 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Skönsbergshallen
2020-01-11 13:00 580026051 RIG Umeå IBF - IBF Falun 3 - 4 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2020-01-11 15:00 580027049 Hammarby IF IBF - Thorengruppen IBK 5 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2020-01-11 15:00 580027052 Älvsjö AIK IBF - Kågedalens AIF 2 - 1 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Västertorpshallen
2020-01-11 16:00 580026052 IBF Dalen - AIK IBF 2 - 0 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Umeå Energi Arena Väst
2020-01-11 16:00 580027050 Åkersberga IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Åkersberga Sporthall A
2020-01-11 17:00 580026049 Sundsvalls IBF - Alunda IBF 8 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-11 19:00 580027051 Bele Barkarby IF IBF - Notvikens IK 8 - 1 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Jakobsbergs Sporthall
2020-01-12 12:00 580026053 Sundsvalls IBF - Storvreta IBK 3 - 0 Daniel Larsson, Amir Zilic Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-12 12:00 580027053 Hammarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 6 Tobias Ekmark, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2020-01-12 13:00 580026054 Klockarbergets BK - Alunda IBF 3 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Skönsbergshallen
2020-01-12 13:00 580026055 RIG Umeå IBF - AIK IBF 6 - 3 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Umeå Energi Arena Väst
2020-01-12 13:00 580027054 Åkersberga IBF - Thorengruppen IBK 8 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 13:30 580027056 Älvsjö AIK IBF - Notvikens IK 5 - 0 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Västertorpshallen
2020-01-12 16:00 580026056 IBF Dalen - IBF Falun 3 - 12 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Musköten 2
2020-01-12 16:00 580027055 Bele Barkarby IF IBF - Kågedalens AIF 9 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Jakobsbergs Sporthall
2020-01-25 13:00 580026057 Notvikens IK - Hammarby IF IBF Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2020-01-25 13:00 580027058 Storvreta IBK - IBF Dalen Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson IFU Arena A
2020-01-25 14:00 580026058 Kågedalens AIF - Åkersberga IBF Roger Collin, Henrik Öberg Balderhallen A
2020-01-25 16:00 580026059 Thorengruppen IBK - Bele Barkarby IF IBF Viktor Grahn, Morgan Poopuu IKSU Sport
2020-01-25 16:00 580026060 Örnsköldsvik IBK - Älvsjö AIK IBF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Skyttis Arena
2020-01-25 16:00 580027057 Alunda IBF - RIG Umeå IBF Leif Borglund, Arash Sohrevardi Olandshallen
2020-01-25 16:00 580027059 IBF Falun - Sundsvalls IBF Mikael Jansson, Tomas Karlsson Guide Arena 1
2020-01-25 17:30 580027060 AIK IBF - Klockarbergets BK Jonas Backman, Oliver Halvarsson Solnahallen
2020-01-26 13:00 580026061 Notvikens IK - Åkersberga IBF Jörgen Eriksson, Johan Nyström Kronanhallen
2020-01-26 13:00 580027064 AIK IBF - Sundsvalls IBF John Awabdeh, Jonathan Varli Solnahallen
2020-01-26 14:00 580026062 Kågedalens AIF - Hammarby IF IBF , Per Fallbjörk Balderhallen A
2020-01-26 14:00 580027062 Storvreta IBK - RIG Umeå IBF Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Storvreta IBK Sporthall
2020-01-26 15:00 580026064 Örnsköldsvik IBK - Bele Barkarby IF IBF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Skyttis Arena
2020-01-26 15:00 580027063 IBF Falun - Klockarbergets BK Elis Erbing, Shari Tingman Guide Arena 1
2020-01-26 16:00 580026063 Thorengruppen IBK - Älvsjö AIK IBF Roger Collin, Henrik Öberg IKSU Sport
2020-01-26 16:00 580027061 Alunda IBF - IBF Dalen Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Olandshallen
2020-02-08 12:00 580027066 Åkersberga IBF - Storvreta IBK Åkersberga Sporthall A
2020-02-08 15:00 580027065 Hammarby IF IBF - Alunda IBF Sjöstadshallen
2020-02-08 16:00 580027067 Bele Barkarby IF IBF - IBF Falun Jakobsbergs Sporthall
2020-02-09 14:30 580027068 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF Västertorpshallen
2020-02-15 13:00 580027071 Storvreta IBK - Alunda IBF IFU Arena A
2020-02-15 13:00 580027072 AIK IBF - IBF Falun Solnahallen
2020-02-15 14:00 580027069 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 15:00 580027070 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF Västertorpshallen
2020-02-21 20:00 580027073 Alunda IBF - Åkersberga IBF Olandshallen
2020-02-22 13:30 580027074 IBF Falun - Älvsjö AIK IBF Guide Arena
2020-02-22 15:00 580027076 Hammarby IF IBF - AIK IBF Sjöstadshallen
2020-02-22 16:00 580027075 Bele Barkarby IF IBF - Storvreta IBK Jakobsbergs Sporthall
2020-02-29 14:00 580027078 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
2020-03-01 13:00 580027080 AIK IBF - Alunda IBF Solnahallen
2020-03-01 15:00 580027077 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF Västertorpshallen
2020-03-01 16:00 580027079 IBF Falun - Storvreta IBK Guide Arena
2020-03-07 14:00 580027084 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF Åkersberga Sporthall A
2020-03-07 15:00 580027083 Storvreta IBK - AIK IBF Storvreta IBK Sporthall
2020-03-07 16:00 580027081 IBF Falun - Hammarby IF IBF Guide Arena 1
2020-03-07 16:00 580027082 Bele Barkarby IF IBF - Alunda IBF Jakobsbergs Sporthall
2020-03-15 16:00 580027085 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF Sjöstadshallen
2020-03-15 16:00 580027086 Alunda IBF - IBF Falun Olandshallen
2020-03-15 16:00 580027087 AIK IBF - Åkersberga IBF Solnahallen
2020-03-15 16:00 580027088 Älvsjö AIK IBF - Storvreta IBK Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Falun 14 13 0 (0) 1 91-38 53 39
2. Bele Barkarby IF IBF 14 9 2 (1) 3 70-50 20 30
3. Hammarby IF IBF 14 9 1 (0) 4 77-50 27 28
4. Älvsjö AIK IBF 14 8 3 (0) 3 57-44 13 27
5. Storvreta IBK 14 5 4 (2) 5 55-46 9 21
6. Alunda IBF 14 7 0 (0) 7 59-55 4 21
7. Åkersberga IBF 14 5 4 (1) 5 62-67 -5 20
8. AIK IBF 14 1 1 (0) 12 39-64 -25 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis