Allsvenskan Damer (2020/21)

Gruppspel
Damer Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-29 19:45 580026001 Umeå Västra IF - RIG Umeå IBF 2 - 5 Morgan Poopuu, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2020-10-01 19:30 580026003 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 4 - 8 Oliver Halvarsson, Viktor Grahn Skyttis Arena
2020-10-02 19:30 580026002 IBF Dalen - IBK Dalen 4 - 8 Mikael Körning, Peder Lövdahl Umeå Energi Arena
2020-10-04 13:00 580026004 IBK Luleå - Kågedalens AIF 3 - 4 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2020-10-10 13:00 580026005 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 14 - 7 Oliver Halvarsson, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena
2020-10-10 15:00 580026008 Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBK 3 - 12 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Balderhallen A
2020-10-10 16:00 580026006 IBK Dalen - Umeå Västra IF 8 - 4 Oliver Halvarsson, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena
2020-10-11 16:00 580026007 Sundsvalls IBF - IBK Luleå 5 - 3 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Sundsvalls Sporthall-A
2020-10-13 19:45 580026010 RIG Umeå IBF - Kågedalens AIF 12 - 4 Morgan Poopuu, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2020-10-17 14:00 580026009 Umeå Västra IF - Sundsvalls IBF 5 - 4 e.förl. Oliver Halvarsson, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2020-10-18 14:00 580026011 IBF Dalen - IBK Luleå 6 - 1 Oliver Halvarsson, Viktor Grahn Umeå Energi Arena
2020-10-18 17:00 580026012 IBK Dalen - Örnsköldsvik IBK 6 - 3 Viktor Grahn, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena
2020-10-23 19:30 580026014 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Skyttis Arena
2020-10-24 13:00 580026015 Kågedalens AIF - IBF Dalen Tomas Karlsson, Mikael Jansson Balderhallen A
2020-10-25 15:00 580026013 IBK Luleå - Umeå Västra IF Jörgen Eriksson, Jari Korpi Kronanhallen
2020-10-25 16:00 580026016 Sundsvalls IBF - IBK Dalen Sean Norouz, Emil Sanderfors Sundsvalls Sporthall-A
2020-10-30 19:15 580026017 Umeå Västra IF - IBF Dalen Umeå Energi Arena Väst
2020-11-01 13:30 580026018 IBK Dalen - RIG Umeå IBF Umeå Energi Arena
2020-11-01 15:00 580026019 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå Skyttis Arena
2020-11-01 16:00 580026020 Sundsvalls IBF - Kågedalens AIF Sundsvalls Sporthall-A
2020-11-06 19:15 580026021 Umeå Västra IF - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena Väst
2020-11-07 14:00 580026022 IBF Dalen - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena Väst
2020-11-07 16:00 580026023 RIG Umeå IBF - IBK Luleå Umeå Energi Arena Öst
2020-11-07 17:00 580026024 IBK Dalen - Kågedalens AIF Umeå Energi Arena Väst
2020-11-20 19:30 580026026 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen Skyttis Arena
2020-11-21 13:00 580026027 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF Sundsvalls Sporthall-A
2020-11-21 16:00 580026025 Kågedalens AIF - Umeå Västra IF Balderhallen A
2020-11-22 13:00 580026028 IBK Luleå - IBK Dalen Kronanhallen
2020-11-24 19:00 580026031 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK Sundsvalls Sporthall-A
2020-11-24 19:45 580026029 RIG Umeå IBF - Umeå Västra IF Umeå Energi Arena Väst
2020-11-25 19:30 580026032 Kågedalens AIF - IBK Luleå Balderhallen A
2020-11-26 19:15 580026030 IBK Dalen - IBF Dalen Umeå Energi Arena Väst
2020-11-28 16:00 580026036 Örnsköldsvik IBK - Kågedalens AIF Skyttis Arena
2020-11-29 11:00 580026035 IBK Luleå - Sundsvalls IBF Kronanhallen
2020-11-29 18:00 580026034 Umeå Västra IF - IBK Dalen Umeå Energi Arena Väst
2020-12-01 19:45 580026033 IBF Dalen - RIG Umeå IBF Umeå Energi Arena Väst
2020-12-05 15:00 580026038 Kågedalens AIF - RIG Umeå IBF Balderhallen A
2020-12-05 17:00 580026040 Örnsköldsvik IBK - IBK Dalen Skyttis Arena
2020-12-06 13:00 580026039 IBK Luleå - IBF Dalen Kronanhallen
2020-12-06 15:30 580026037 Sundsvalls IBF - Umeå Västra IF Sundsvalls Sporthall-A
2020-12-15 19:45 580026042 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena Väst
2020-12-19 13:00 580026043 IBF Dalen - Kågedalens AIF Umeå Energi Arena
2020-12-19 14:30 580026041 Umeå Västra IF - IBK Luleå Midgårdshallen
2020-12-19 16:00 580026044 IBK Dalen - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena
2021-01-09 12:00 580026047 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK Kronanhallen
2021-01-09 15:00 580026048 Kågedalens AIF - Sundsvalls IBF Balderhallen A
2021-01-09 16:00 580026045 IBF Dalen - Umeå Västra IF Umeå Energi Arena Väst
2021-01-12 19:45 580026046 RIG Umeå IBF - IBK Dalen Umeå Energi Arena Väst
2021-01-16 16:00 580026052 Kågedalens AIF - IBK Dalen Balderhallen A
2021-01-16 17:00 580026049 Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IF Skyttis Arena
2021-01-17 13:00 580026051 IBK Luleå - RIG Umeå IBF Kronanhallen
2021-01-17 16:00 580026050 Sundsvalls IBF - IBF Dalen Sundsvalls Sporthall-A
2021-01-22 19:15 580026053 Umeå Västra IF - Kågedalens AIF Midgårdshallen
2021-01-22 19:15 580026054 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena Väst
2021-01-23 13:00 580026055 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena Väst
2021-01-23 16:00 580026056 IBK Dalen - IBK Luleå Umeå Energi Arena Väst
2021-01-26 20:30 580026057 Umeå Västra IF - RIG Umeå IBF Midgårdshallen
2021-01-27 19:30 580026059 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF Skyttis Arena
2021-01-28 19:15 580026058 IBF Dalen - IBK Dalen Umeå Energi Arena Väst
2021-01-28 20:00 580026060 IBK Luleå - Kågedalens AIF Kronanhallen
2021-01-30 13:00 580026061 RIG Umeå IBF - IBF Dalen Umeå Energi Arena Väst
2021-01-30 13:00 580026064 Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBK Balderhallen A
2021-01-31 14:00 580026062 IBK Dalen - Umeå Västra IF Umeå Energi Arena
2021-02-28 13:00 580026063 Sundsvalls IBF - IBK Luleå Sundsvalls Sporthall-A
2021-02-12 19:15 580026068 IBK Dalen - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena
2021-02-14 14:00 580026065 Umeå Västra IF - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena Väst
2021-02-14 14:00 580026066 RIG Umeå IBF - Kågedalens AIF Umeå Energi Arena Öst
2021-02-14 17:00 580026067 IBF Dalen - IBK Luleå Umeå Energi Arena Öst
2021-02-19 19:30 580026070 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF Skyttis Arena
2021-02-20 15:00 580026071 Kågedalens AIF - IBF Dalen Balderhallen A
2021-02-20 16:00 580026072 Sundsvalls IBF - IBK Dalen Skönsbergshallen
2021-02-21 13:00 580026069 IBK Luleå - Umeå Västra IF Kronanhallen
2021-02-23 19:45 580026074 RIG Umeå IBF - IBK Dalen Umeå Energi Arena Väst
2021-02-26 19:15 580026073 Umeå Västra IF - IBF Dalen Umeå Energi Arena Väst
2021-02-27 13:00 580026076 Sundsvalls IBF - Kågedalens AIF Sundsvalls Sporthall-A
2021-02-27 17:00 580026075 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå Skyttis Arena
2021-03-05 19:15 580026077 Umeå Västra IF - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena Väst
2021-03-06 12:00 580026078 IBF Dalen - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena Väst
2021-03-06 14:00 580026079 RIG Umeå IBF - IBK Luleå Umeå Energi Arena Öst
2021-03-06 16:00 580026080 IBK Dalen - Kågedalens AIF Umeå Energi Arena Väst
2021-03-14 13:00 580026081 Kågedalens AIF - Umeå Västra IF Balderhallen A
2021-03-14 13:00 580026082 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen Skyttis Arena
2021-03-14 13:00 580026083 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF Sundsvalls Sporthall-A
2021-03-14 13:00 580026084 IBK Luleå - IBK Dalen Kronanhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 3 3 0 (0) 0 31-13 18 9
2. IBK Dalen 3 3 0 (0) 0 22-11 11 9
3. Sundsvalls IBF 3 2 1 (0) 0 17-12 5 7
4. Örnsköldsvik IBK 3 1 0 (0) 2 19-17 2 3
5. IBF Dalen 3 1 0 (0) 2 17-23 -6 3
6. Kågedalens AIF 3 1 0 (0) 2 11-27 -16 3
7. Umeå Västra IF 3 0 1 (1) 2 11-17 -6 2
8. IBK Luleå 3 0 0 (0) 3 7-15 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-26 15:00 580029003 Lindås Rasta IBK - FBC Kalmarsund 4 - 5 e.förl. Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2020-09-26 15:00 580029005 Växjö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Fortnox Arena Nivika hallen
2020-09-26 15:15 580029004 Munka-Ljungby IBK - Warberg IBF 4 - 4 e.förl. Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2020-09-26 16:00 580029002 IBK Göteborg - Fagerhult Habo IBK 7 - 0 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Torpahallen
2020-09-26 17:00 580029001 Floda IBK - Hovslätts IK 4 - 2 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Nova Floda Sportcenter
2020-09-27 17:00 580029006 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindome IBK 3 - 3 e.förl. Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-10-03 14:00 580029009 Hovslätts IK - Lindås Rasta IBK 4 - 2 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-10-03 14:00 580029011 Lindome IBK - Växjö IBK 4 - 6 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Almåshallen A
2020-10-03 15:00 580029007 Fagerhult Habo IBK - Floda IBK 1 - 7 Apilou Dragin, Catrin Kleist Habo Sporthall A-hall
2020-10-03 16:00 580029008 FBC Kalmarsund - IBK Göteborg 2 - 2 e.förl. Henrik Carlsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
2020-10-03 16:00 580029010 Pixbo Wallenstam IBF - Munka-Ljungby IBK 3 - 2 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Wallenstamhallen
2020-10-04 16:00 580029012 Warberg IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 3 Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-10-10 13:00 580029013 Floda IBK - Munka-Ljungby IBK 2 - 5 Daniel Hultberg, Jens Staaf Nova Floda Sportcenter
2020-10-10 14:00 580029016 Lindome IBK - FBC Kalmarsund 3 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Almåshallen A
2020-10-10 15:00 580029014 Lindås Rasta IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 1 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Salming Arena
2020-10-10 15:00 580029018 Warberg IBF - Växjö IBK 2 - 3 Robin Boqvist, Nico Berg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-10-10 16:00 580029017 Pixbo Wallenstam IBF - Fagerhult Habo IBK 4 - 3 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Wallenstamhallen
2020-10-11 14:00 580029015 IBK Göteborg - Hovslätts IK 3 - 0 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundenhallen
2020-10-17 14:00 580029019 Floda IBK - Växjö IBK 2 - 6 Måns Löfgren, Peter Jaeger Nova Floda Sportcenter
2020-10-17 14:00 580029022 Hovslätts IK - Lindome IBK 3 - 5 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-10-17 15:00 580029024 Warberg IBF - Fagerhult Habo IBK 9 - 4 Jens Staaf, Daniel Hultberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-10-17 15:15 580029020 Munka-Ljungby IBK - Lindås Rasta IBK 4 - 2 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Munkahallen
2020-10-17 16:00 580029023 FBC Kalmarsund - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 2 Johan Magnusson, Henrik Carlsson KIFAB Arena
2020-10-18 17:00 580029021 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Göteborg 2 - 4 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-10-24 13:00 580029026 Pixbo Wallenstam IBF - Hovslätts IK Henrik Hultin-Öberg, Roger Collin Wallenstamhallen
2020-10-24 14:00 580029025 Floda IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Nova Floda Sportcenter
2020-10-24 14:00 580029028 Växjö IBK - IBK Göteborg Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Fortnox Arena Nivika hallen
2020-10-24 15:15 580029029 Munka-Ljungby IBK - Lindome IBK Henrik Gilliusson, Per Bratt Munkahallen
2020-10-24 16:00 580029027 FBC Kalmarsund - Warberg IBF Erik Hindemith, Fredrik Lundborg KIFAB Arena
2020-10-24 16:00 580029030 Fagerhult Habo IBK - Lindås Rasta IBK Catrin Kleist, Apilou Dragin Habo Sporthall A-hall
2020-10-29 19:30 580029034 IBK Göteborg - Munka-Ljungby IBK Frans Dahlstedt, Josefine Hedelind Lundenhallen
2020-10-31 14:00 580029032 Hovslätts IK - Warberg IBF Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-10-31 14:00 580029035 Lindome IBK - Fagerhult Habo IBK Almåshallen A
2020-10-31 15:00 580029036 Lindås Rasta IBK - Växjö IBK Salming Arena
2020-10-31 16:00 580029033 FBC Kalmarsund - Floda IBK KIFAB Arena
2020-11-01 17:00 580029031 Craftstadens IBK Oskarshamn - Pixbo Wallenstam IBF Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-11-05 19:30 580029039 Warberg IBF - Lindås Rasta IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-11-06 20:00 580029037 Floda IBK - Lindome IBK Nova Floda Sportcenter
2020-11-07 13:00 580029038 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg Wallenstamhallen
2020-11-07 15:00 580029041 Växjö IBK - Hovslätts IK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-11-07 15:15 580029040 Munka-Ljungby IBK - FBC Kalmarsund Munkahallen
2020-11-07 16:00 580029042 Fagerhult Habo IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Habo Sporthall A-hall
2020-11-20 19:30 580029045 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK Wallenstamhallen
2020-11-21 13:00 580029046 FBC Kalmarsund - Fagerhult Habo IBK KIFAB Arena
2020-11-21 14:00 580029044 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK Almåshallen A
2020-11-21 14:00 580029047 Hovslätts IK - Munka-Ljungby IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-11-21 15:00 580029048 Växjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Fortnox Arena Nivika hallen
2020-11-21 16:00 580029043 IBK Göteborg - Warberg IBF Lundenhallen
2020-11-25 19:00 580029053 Fagerhult Habo IBK - Hovslätts IK Habo Sporthall A-hall
2020-11-25 19:30 580029052 Munka-Ljungby IBK - Växjö IBK Munkahallen
2020-11-25 19:30 580029054 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-11-25 20:00 580029049 Floda IBK - IBK Göteborg Nova Floda Sportcenter
2020-11-26 19:00 580029051 Lindås Rasta IBK - Pixbo Wallenstam IBF Salming Arena
2020-11-26 19:30 580029050 Warberg IBF - Lindome IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-11-28 13:00 580029059 FBC Kalmarsund - Växjö IBK KIFAB Arena
2020-11-28 14:00 580029055 Warberg IBF - Floda IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-11-28 14:00 580029056 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF Almåshallen A
2020-11-28 16:00 580029058 Fagerhult Habo IBK - Munka-Ljungby IBK Habo Sporthall A-hall
2020-11-28 17:00 580029060 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovslätts IK Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-11-29 17:00 580029057 Lindås Rasta IBK - IBK Göteborg Salming Arena
2020-12-04 19:30 580029063 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-12-04 20:00 580029061 Floda IBK - Lindås Rasta IBK Nova Floda Sportcenter
2020-12-05 14:00 580029065 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-12-05 15:00 580029064 Växjö IBK - Fagerhult Habo IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-12-05 15:15 580029066 Munka-Ljungby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Munkahallen
2020-12-05 16:00 580029062 IBK Göteborg - Lindome IBK Lundenhallen
2020-12-19 14:00 580029067 Hovslätts IK - Floda IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-12-19 14:00 580029072 Lindome IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Almåshallen A
2020-12-19 16:00 580029068 Fagerhult Habo IBK - IBK Göteborg Habo Sporthall A-hall
2020-12-19 16:00 580029069 FBC Kalmarsund - Lindås Rasta IBK KIFAB Arena
2020-12-19 16:00 580029071 Pixbo Wallenstam IBF - Växjö IBK Wallenstamhallen
2020-12-20 16:00 580029070 Warberg IBF - Munka-Ljungby IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-01-09 13:00 580029073 Floda IBK - Fagerhult Habo IBK Nova Floda Sportcenter
2021-01-09 13:00 580029074 IBK Göteborg - FBC Kalmarsund Lundenhallen
2021-01-09 15:00 580029075 Lindås Rasta IBK - Hovslätts IK Salming Arena
2021-01-09 15:00 580029077 Växjö IBK - Lindome IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2021-01-09 15:15 580029076 Munka-Ljungby IBK - Pixbo Wallenstam IBF Munkahallen
2021-01-09 17:00 580029078 Craftstadens IBK Oskarshamn - Warberg IBF Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-01-16 13:00 580029082 FBC Kalmarsund - Lindome IBK KIFAB Arena
2021-01-16 13:00 580029083 Fagerhult Habo IBK - Pixbo Wallenstam IBF Habo Sporthall A-hall
2021-01-16 14:00 580029081 Hovslätts IK - IBK Göteborg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-01-16 14:00 580029084 Växjö IBK - Warberg IBF Fortnox Arena Nivika hallen
2021-01-16 15:15 580029079 Munka-Ljungby IBK - Floda IBK Munkahallen
2021-01-16 17:00 580029080 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindås Rasta IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-01-23 14:00 580029088 Lindome IBK - Hovslätts IK Almåshallen A
2021-01-23 15:00 580029085 Växjö IBK - Floda IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2021-01-23 15:00 580029086 Lindås Rasta IBK - Munka-Ljungby IBK Salming Arena
2021-01-23 16:00 580029087 IBK Göteborg - Craftstadens IBK Oskarshamn Torpahallen
2021-01-24 13:00 580029089 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Kalmarsund Wallenstamhallen
2021-01-24 16:00 580029090 Fagerhult Habo IBK - Warberg IBF Habo Sporthall A-hall
2021-01-30 14:00 580029092 Hovslätts IK - Pixbo Wallenstam IBF Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-01-30 14:00 580029093 Warberg IBF - FBC Kalmarsund Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-01-30 16:00 580029094 IBK Göteborg - Växjö IBK Lundenhallen
2021-01-30 17:00 580029091 Craftstadens IBK Oskarshamn - Floda IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-01-30 18:00 580029096 Lindås Rasta IBK - Fagerhult Habo IBK Salming Arena
2021-01-31 17:00 580029095 Lindome IBK - Munka-Ljungby IBK Almåshallen A
2021-02-06 15:00 580029102 Växjö IBK - Lindås Rasta IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2021-02-13 14:00 580029099 Floda IBK - FBC Kalmarsund Nova Floda Sportcenter
2021-02-13 15:15 580029100 Munka-Ljungby IBK - IBK Göteborg Munkahallen
2021-02-13 16:00 580029097 Pixbo Wallenstam IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn Wallenstamhallen
2021-02-14 13:00 580029101 Fagerhult Habo IBK - Lindome IBK Habo Sporthall A-hall
2021-02-14 16:00 580029098 Warberg IBF - Hovslätts IK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-02-20 13:00 580029106 FBC Kalmarsund - Munka-Ljungby IBK KIFAB Arena
2021-02-20 14:00 580029103 Lindome IBK - Floda IBK Almåshallen A
2021-02-20 14:00 580029107 Hovslätts IK - Växjö IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-02-20 15:00 580029105 Lindås Rasta IBK - Warberg IBF Salming Arena
2021-02-21 13:00 580029104 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF Lundenhallen
2021-02-21 17:00 580029108 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-02-25 19:00 580029110 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK Salming Arena
2021-02-25 19:30 580029109 Warberg IBF - IBK Göteborg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-02-26 20:00 580029111 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF Nova Floda Sportcenter
2021-02-27 16:00 580029112 Fagerhult Habo IBK - FBC Kalmarsund Habo Sporthall A-hall
2021-02-27 17:00 580029114 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-02-28 13:30 580029113 Munka-Ljungby IBK - Hovslätts IK Munkahallen
2021-03-02 20:00 580029115 IBK Göteborg - Floda IBK Lundenhallen
2021-03-03 18:30 580029120 FBC Kalmarsund - Craftstadens IBK Oskarshamn KIFAB Arena
2021-03-03 19:30 580029116 Lindome IBK - Warberg IBF Almåshallen A
2021-03-03 19:30 580029117 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Rasta IBK Wallenstamhallen
2021-03-03 20:00 580029119 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-03-04 19:00 580029118 Växjö IBK - Munka-Ljungby IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2021-03-06 13:30 580029124 Munka-Ljungby IBK - Fagerhult Habo IBK Munkahallen
2021-03-06 14:00 580029121 Floda IBK - Warberg IBF Nova Floda Sportcenter
2021-03-06 16:00 580029122 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK Wallenstamhallen
2021-03-06 17:00 580029126 Hovslätts IK - Craftstadens IBK Oskarshamn Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-03-07 13:00 580029123 IBK Göteborg - Lindås Rasta IBK Lundenhallen
2021-03-07 16:30 580029125 Växjö IBK - FBC Kalmarsund Fortnox Arena Nivika hallen
2021-03-14 13:00 580029127 Lindås Rasta IBK - Floda IBK Salming Arena
2021-03-14 13:00 580029128 Lindome IBK - IBK Göteborg Almåshallen A
2021-03-14 13:00 580029129 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF Wallenstamhallen
2021-03-14 13:00 580029130 Fagerhult Habo IBK - Växjö IBK Habo Sporthall A-hall
2021-03-14 13:00 580029131 FBC Kalmarsund - Hovslätts IK KIFAB Arena
2021-03-14 13:00 580029132 Craftstadens IBK Oskarshamn - Munka-Ljungby IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Växjö IBK 4 4 0 (0) 0 21-13 8 12
2. IBK Göteborg 4 3 1 (0) 0 16-4 12 10
3. FBC Kalmarsund 4 2 2 (1) 0 20-11 9 9
4. Warberg IBF 4 2 1 (0) 1 19-14 5 7
5. Munka-Ljungby IBK 4 2 1 (0) 1 15-11 4 7
6. Floda IBK 4 2 0 (0) 2 15-14 1 6
7. Pixbo Wallenstam IBF 4 2 0 (0) 2 14-20 -6 6
8. Lindome IBK 4 1 1 (0) 2 15-16 -1 4
9. Lindås Rasta IBK 4 1 1 (0) 2 10-14 -4 4
10. Hovslätts IK 4 1 0 (0) 3 9-14 -5 3
11. Craftstadens IBK Oskarshamn 4 0 1 (0) 3 9-13 -4 1
12. Fagerhult Habo IBK 4 0 0 (0) 4 8-27 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-26 13:00 580028001 Kumla IBK - IBF Linköping 4 - 3 Anders Westerberg, Madelene Westerberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-09-26 15:00 580028002 Västra Mälardalen IB - Linköping IBK 3 - 3 e.förl. Jörgen Andersson, Olle Eliasson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-09-26 15:00 580028005 Fröjereds IF - Västerås IBS 1 - 4 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Sparbankshallen, T-holm
2020-09-26 16:00 580028003 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Nykvarns IBF Ungdom 8 - 2 Richard Öhneskog, Daniel Larsson Mälarenergi Arena A
2020-09-26 16:00 580028004 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Uddeholm 5 - 2 Henrik Jansson, Pierre Malmgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-09-27 16:00 580028006 FBC Katrineholm - Skoghalls IBK 6 - 8 David Björketun, Jesper Jonsson Duveholmshallen A
2020-10-03 13:00 580028010 Västerås IBS - IBK Lockerud Mariestad 4 - 2 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Mälarenergi Arena A
2020-10-03 13:00 580028012 Hagfors IF Uddeholm - FBC Katrineholm 10 - 3 Jesper Jonsson, David Björketun Uddeholm Arena
2020-10-03 15:00 580028008 Nykvarns IBF Ungdom - Västra Mälardalen IB 0 - 6 Johnny Lindberg, Robert Forslind Lovrencic Björkestahallen
2020-10-04 12:30 580028007 Linköping IBK - Kumla IBK 3 - 2 Jesper Liedberg, Kevin Larsson Folkungahallen
2020-10-04 13:00 580028011 Skoghalls IBK - Fröjereds IF 9 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2020-10-04 15:30 580028009 IBF Linköping - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 6 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Folkungahallen
2020-10-10 12:00 580028017 Västerås IBS - Linköping IBK 3 - 4 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Mälarenergi Arena A
2020-10-10 13:00 580028013 Kumla IBK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 2 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-10-10 13:00 580028016 Skoghalls IBK - Nykvarns IBF Ungdom 9 - 3 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2020-10-10 14:00 580028018 Hagfors IF Uddeholm - Fröjereds IF 4 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Uddeholm Arena
2020-10-10 15:00 580028014 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Katrineholm 4 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Mälarenergi Arena A
2020-10-10 15:00 580028015 Västra Mälardalen IB - IBF Linköping 5 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Johnny Lindberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-10-17 15:00 580028019 Fröjereds IF - Kumla IBK 5 - 3 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sparbankshallen, T-holm
2020-10-17 15:00 580028023 Nykvarns IBF Ungdom - Västerås IBS 4 - 2 Daniel Kölborn, Patric Terelius Björkestahallen
2020-10-17 16:00 580028020 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-10-18 12:30 580028022 IBF Linköping - Skoghalls IBK 3 - 7 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Folkungahallen
2020-10-18 14:45 580028021 FBC Katrineholm - Västra Mälardalen IB 4 - 9 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Duveholmshallen A
2020-10-18 15:30 580028024 Linköping IBK - Hagfors IF Uddeholm 3 - 3 e.förl. Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Folkungahallen
2020-10-24 15:00 580028028 Fröjereds IF - Västra Mälardalen IB Pierre Malmgren, Henrik Jansson Sparbankshallen, T-holm
2020-10-24 16:00 580028025 Kumla IBK - FBC Katrineholm Lars Larsson, Albin Jakobsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-10-24 16:15 580028026 Västerås IBS - IBF Linköping Amir Zilic, Daniel Larsson Mälarenergi Arena A
2020-10-24 17:00 580028029 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-10-24 17:30 580028027 Hagfors IF Uddeholm - Nykvarns IBF Ungdom Martin Jonsson, Joakim Mattsson Uddeholm Arena
2020-10-24 18:00 580028030 Linköping IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Linköpings Sporthall
2020-10-31 13:00 580028036 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Fröjereds IF Mälarenergi Arena A
2020-10-31 15:00 580028034 Västra Mälardalen IB - IBK Lockerud Mariestad Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-11-01 11:00 580028033 Nykvarns IBF Ungdom - Kumla IBK Björkestahallen
2020-11-01 12:30 580028032 IBF Linköping - Hagfors IF Uddeholm Folkungahallen
2020-11-01 13:00 580028035 Skoghalls IBK - Linköping IBK Hammarö Arena
2020-11-01 14:45 580028031 FBC Katrineholm - Västerås IBS Duveholmshallen A
2020-11-04 19:30 580028038 Västerås IBS - Västra Mälardalen IB Mälarenergi Arena A
2020-11-07 13:00 580028037 Kumla IBK - Skoghalls IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-11-07 14:00 580028039 Hagfors IF Uddeholm - Rönnby Västerås IBK Ungdom Uddeholm Arena
2020-11-07 15:00 580028041 Fröjereds IF - IBF Linköping Sparbankshallen, T-holm
2020-11-07 16:00 580028040 IBK Lockerud Mariestad - Nykvarns IBF Ungdom ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-11-08 12:30 580028042 Linköping IBK - FBC Katrineholm Folkungahallen
2020-11-21 13:00 580028044 Skoghalls IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Hammarö Arena
2020-11-21 15:00 580028043 Västra Mälardalen IB - Hagfors IF Uddeholm Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-11-21 15:00 580028046 Nykvarns IBF Ungdom - Linköping IBK Björkestahallen
2020-11-21 15:00 580028048 Fröjereds IF - FBC Katrineholm Sparbankshallen, T-holm
2020-11-22 12:00 580028045 Västerås IBS - Kumla IBK Mälarenergi Arena A
2020-11-22 12:30 580028047 IBF Linköping - IBK Lockerud Mariestad Folkungahallen
2020-11-24 18:30 580028054 FBC Katrineholm - Nykvarns IBF Ungdom Duveholmshallen A
2020-11-25 19:00 580028049 Kumla IBK - Västra Mälardalen IB Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-11-25 19:15 580028053 Linköping IBK - IBF Linköping Folkungahallen
2020-11-25 19:30 580028051 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västerås IBS Mälarenergi Arena A
2020-11-25 19:30 580028052 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-11-25 20:00 580028050 Hagfors IF Uddeholm - Skoghalls IBK Uddeholm Arena
2020-11-28 13:00 580028057 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västra Mälardalen IB Mälarenergi Arena A
2020-11-28 14:00 580028055 Hagfors IF Uddeholm - Kumla IBK Uddeholm Arena
2020-11-28 15:00 580028059 Nykvarns IBF Ungdom - Fröjereds IF Björkestahallen
2020-11-29 12:30 580028058 Linköping IBK - IBK Lockerud Mariestad Folkungahallen
2020-11-29 13:00 580028056 Skoghalls IBK - Västerås IBS Hammarö Arena
2020-11-29 14:45 580028060 FBC Katrineholm - IBF Linköping Duveholmshallen A
2020-12-05 13:00 580028061 Kumla IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-12-05 13:00 580028063 Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm Mälarenergi Arena A
2020-12-05 15:00 580028064 Fröjereds IF - Linköping IBK Sparbankshallen, T-holm
2020-12-05 16:00 580028066 IBK Lockerud Mariestad - FBC Katrineholm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-12-06 12:30 580028065 IBF Linköping - Nykvarns IBF Ungdom Folkungahallen
2020-12-06 15:00 580028062 Västra Mälardalen IB - Skoghalls IBK Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-12-19 14:00 580028070 Hagfors IF Uddeholm - IBK Lockerud Mariestad Uddeholm Arena
2020-12-19 15:00 580028068 Linköping IBK - Västra Mälardalen IB Linköpings Sporthall
2020-12-19 15:00 580028069 Nykvarns IBF Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom Björkestahallen
2020-12-20 12:00 580028071 Västerås IBS - Fröjereds IF Mälarenergi Arena A
2020-12-20 12:30 580028067 IBF Linköping - Kumla IBK Folkungahallen
2020-12-20 13:00 580028072 Skoghalls IBK - FBC Katrineholm Hammarö Arena
2021-01-09 13:00 580028073 Kumla IBK - Linköping IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-01-09 13:00 580028076 IBK Lockerud Mariestad - Västerås IBS ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-01-09 14:15 580028078 FBC Katrineholm - Hagfors IF Uddeholm Duveholmshallen A
2021-01-09 15:00 580028077 Fröjereds IF - Skoghalls IBK Sparbankshallen, T-holm
2021-01-10 13:00 580028075 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Linköping Mälarenergi Arena A
2021-01-10 15:00 580028074 Västra Mälardalen IB - Nykvarns IBF Ungdom Karlbergshallen (KB-Hallen)
2021-01-16 14:15 580028080 FBC Katrineholm - Rönnby Västerås IBK Ungdom Duveholmshallen A
2021-01-16 15:00 580028082 Nykvarns IBF Ungdom - Skoghalls IBK Björkestahallen
2021-01-16 15:00 580028083 Linköping IBK - Västerås IBS Linköpings Sporthall
2021-01-16 15:00 580028084 Fröjereds IF - Hagfors IF Uddeholm Sparbankshallen, T-holm
2021-01-17 12:30 580028081 IBF Linköping - Västra Mälardalen IB Folkungahallen
2021-01-17 13:00 580028079 IBK Lockerud Mariestad - Kumla IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-01-23 12:00 580028086 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad Mälarenergi Arena A
2021-01-23 13:00 580028085 Kumla IBK - Fröjereds IF Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-01-23 14:00 580028090 Hagfors IF Uddeholm - Linköping IBK Uddeholm Arena
2021-01-23 15:00 580028087 Västra Mälardalen IB - FBC Katrineholm Karlbergshallen (KB-Hallen)
2021-01-23 15:00 580028089 Västerås IBS - Nykvarns IBF Ungdom Mälarenergi Arena A
2021-01-24 13:00 580028088 Skoghalls IBK - IBF Linköping Hammarö Arena
2021-01-30 12:00 580028096 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Linköping IBK Kristiansborgshallen
2021-01-30 14:15 580028091 FBC Katrineholm - Kumla IBK Duveholmshallen A
2021-01-30 15:00 580028093 Nykvarns IBF Ungdom - Hagfors IF Uddeholm Björkestahallen
2021-01-30 15:00 580028094 Västra Mälardalen IB - Fröjereds IF Karlbergshallen (KB-Hallen)
2021-01-31 12:30 580028092 IBF Linköping - Västerås IBS Folkungahallen
2021-01-31 16:00 580028095 Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad Hammarö Arena
2021-02-13 15:00 580028102 Fröjereds IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom Sparbankshallen, T-holm
2021-02-13 16:00 580028099 Kumla IBK - Nykvarns IBF Ungdom Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-02-13 16:00 580028100 IBK Lockerud Mariestad - Västra Mälardalen IB ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-02-13 17:00 580028098 Hagfors IF Uddeholm - IBF Linköping Uddeholm Arena
2021-02-14 12:30 580028101 Linköping IBK - Skoghalls IBK Folkungahallen
2021-02-14 16:15 580028097 Västerås IBS - FBC Katrineholm Mälarenergi Arena A
2021-02-18 19:00 580028104 Västra Mälardalen IB - Västerås IBS Karlbergshallen (KB-Hallen)
2021-02-20 14:15 580028108 FBC Katrineholm - Linköping IBK Duveholmshallen A
2021-02-20 15:00 580028106 Nykvarns IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad Björkestahallen
2021-02-21 12:30 580028107 IBF Linköping - Fröjereds IF Folkungahallen
2021-02-21 13:00 580028103 Skoghalls IBK - Kumla IBK Hammarö Arena
2021-02-21 13:00 580028105 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagfors IF Uddeholm Mälarenergi Arena A
2021-02-27 13:00 580028110 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Skoghalls IBK Mälarenergi Arena A
2021-02-27 13:00 580028111 Kumla IBK - Västerås IBS Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-02-27 14:00 580028109 Hagfors IF Uddeholm - Västra Mälardalen IB Uddeholm Arena
2021-02-27 14:15 580028114 FBC Katrineholm - Fröjereds IF Duveholmshallen A
2021-02-27 16:00 580028113 IBK Lockerud Mariestad - IBF Linköping Idrottshallen, Töreboda
2021-02-28 12:30 580028112 Linköping IBK - Nykvarns IBF Ungdom Folkungahallen
2021-03-03 19:00 580028115 Västra Mälardalen IB - Kumla IBK Karlbergshallen (KB-Hallen)
2021-03-03 19:00 580028116 Skoghalls IBK - Hagfors IF Uddeholm Hammarö Arena
2021-03-03 19:00 580028118 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad Sparbankshallen, T-holm
2021-03-03 19:15 580028119 IBF Linköping - Linköping IBK Folkungahallen
2021-03-03 19:30 580028117 Västerås IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom Mälarenergi Arena A
2021-03-03 19:30 580028120 Nykvarns IBF Ungdom - FBC Katrineholm Björkestahallen
2021-03-06 12:00 580028122 Västerås IBS - Skoghalls IBK Mälarenergi Arena A
2021-03-06 15:00 580028123 Västra Mälardalen IB - Rönnby Västerås IBK Ungdom Karlbergshallen (KB-Hallen)
2021-03-06 15:00 580028125 Fröjereds IF - Nykvarns IBF Ungdom Sparbankshallen, T-holm
2021-03-06 16:00 580028121 Kumla IBK - Hagfors IF Uddeholm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-03-06 17:00 580028124 IBK Lockerud Mariestad - Linköping IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-03-07 12:30 580028126 IBF Linköping - FBC Katrineholm Folkungahallen
2021-03-14 13:00 580028127 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Kumla IBK Mälarenergi Arena A
2021-03-14 13:00 580028128 Skoghalls IBK - Västra Mälardalen IB Hammarö Arena
2021-03-14 13:00 580028129 Hagfors IF Uddeholm - Västerås IBS Uddeholm Arena
2021-03-14 13:00 580028130 Linköping IBK - Fröjereds IF Folkungahallen
2021-03-14 13:00 580028131 Nykvarns IBF Ungdom - IBF Linköping Björkestahallen
2021-03-14 13:00 580028132 FBC Katrineholm - IBK Lockerud Mariestad Duveholmshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK 4 4 0 (0) 0 33-13 20 12
2. Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 4 0 (0) 0 21-11 10 12
3. Västra Mälardalen IB 4 3 1 (0) 0 23-11 12 10
4. Linköping IBK 4 2 2 (0) 0 13-11 2 8
5. Hagfors IF Uddeholm 4 2 1 (0) 1 19-14 5 7
6. Västerås IBS 4 2 0 (0) 2 13-11 2 6
7. IBK Lockerud Mariestad 4 1 1 (0) 2 11-11 0 4
8. Kumla IBK 4 1 1 (0) 2 11-13 -2 4
9. Fröjereds IF 4 1 0 (0) 3 10-20 -10 3
10. Nykvarns IBF Ungdom 4 1 0 (0) 3 9-25 -16 3
11. IBF Linköping 4 0 0 (0) 4 14-22 -8 0
12. FBC Katrineholm 4 0 0 (0) 4 16-31 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-26 13:00 580027004 Bele Barkarby IF IBF - KAIS Mora UIF 4 - 2 Tobias Berger, David Berger Jakobsbergs Sporthall
2020-09-26 15:00 580027003 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 5 - 7 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Åkersberga Sporthall A
2020-09-26 16:00 580027001 Alunda IBF - Huddinge IBS 5 - 2 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2020-09-27 12:30 580027006 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Borlänge 10 - 2 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Tyresöhallen
2020-09-27 14:00 580027002 IK Sirius IBK - Telge SIBK 4 - 9 Anders Westerberg, Christer Avasjö IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-27 15:00 580027005 Älvsjö AIK IBF - Storvreta IBK 3 - 7 Henrik Hultin-Öberg, Roger Collin Västertorpshallen
2020-10-03 14:00 580027007 Telge SIBK - Alunda IBF 5 - 2 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Västergård Arena A
2020-10-03 14:00 580027008 Hammarby IF IBF - IK Sirius IBK 12 - 2 Andreas Bengtsson, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2020-10-03 14:15 580027009 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 0 - 6 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Fleminghallen
2020-10-03 16:00 580027010 Storvreta IBK - Bele Barkarby IF IBF 10 - 3 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund IFU Arena A
2020-10-04 16:00 580027011 IBF Borlänge - Älvsjö AIK IBF 2 - 12 Daniel Pettersson, Richard Himberg Maserhallen
2020-10-04 16:00 580027012 KAIS Mora UIF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 7 Richard Öhneskog, Tomas Karlsson Idre Fjäll Arena
2020-10-09 20:00 580027013 Alunda IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 e.förl. Arash Sohrevardi, Alexander Sommensjö Olandshallen
2020-10-10 13:30 580027015 IK Sirius IBK - Huddinge IBS 4 - 1 Alexander Sommensjö, Anders Westerberg IFU Arena A
2020-10-10 15:00 580027014 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 4 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Åkersberga Sporthall A
2020-10-10 15:00 580027017 Storvreta IBK - Telge SIBK 3 - 2 Richard Himberg, Christer Avasjö Storvreta IBK Sporthall
2020-10-11 14:00 580027018 KAIS Mora UIF - Älvsjö AIK IBF 7 - 4 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Idre Fjäll Arena
2020-10-11 16:00 580027016 IBF Borlänge - Hammarby IF IBF 0 - 12 Amir Zilic, Daniel Larsson Maserhallen
2020-10-17 13:00 580027020 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 4 Johannes Ekenberg, Aldin Imamovic Jakobsbergs Sporthall
2020-10-17 13:00 580027021 Tyresö Trollbäcken IBK - IK Sirius IBK 9 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Tidsjö Tyresöhallen
2020-10-17 13:00 580027024 Telge SIBK - KAIS Mora UIF 7 - 4 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2020-10-17 14:00 580027023 Hammarby IF IBF - Storvreta IBK 4 - 5 Daniel Pettersson, Richard Himberg Sjöstadshallen
2020-10-17 14:15 580027022 Huddinge IBS - IBF Borlänge 3 - 5 Sebastian Öhman, Johan Larsson Fleminghallen
2020-10-18 15:00 580027019 Älvsjö AIK IBF - Alunda IBF 4 - 0 Daniel Pettersson, Richard Himberg Västertorpshallen
2020-10-24 13:00 580027029 Bele Barkarby IF IBF - IBF Borlänge Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Jakobsbergs Sporthall
2020-10-24 14:00 580027030 Telge SIBK - Åkersberga IBF Leif Borglund, Mathias Stegrud Västergård Arena A
2020-10-24 15:00 580027026 Storvreta IBK - Huddinge IBS Alexander Sommensjö, Arash Sohrevardi Storvreta IBK Sporthall
2020-10-24 16:00 580027025 Alunda IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Jonas Holm, Christer Avasjö Olandshallen
2020-10-25 14:30 580027028 Älvsjö AIK IBF - IK Sirius IBK John Awabdeh, Jonathan Varli Västertorpshallen
2020-10-25 16:00 580027027 KAIS Mora UIF - Hammarby IF IBF Jörgen Andersson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2020-10-31 12:30 580027031 Tyresö Trollbäcken IBK - Storvreta IBK Tyresöhallen
2020-10-31 15:00 580027036 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF Åkersberga Sporthall A
2020-10-31 16:00 580027033 Hammarby IF IBF - Alunda IBF Sjöstadshallen
2020-11-01 14:15 580027032 Huddinge IBS - KAIS Mora UIF Fleminghallen
2020-11-01 16:00 580027034 IK Sirius IBK - Bele Barkarby IF IBF IFU Arena - Upplands Energi
2020-11-01 16:00 580027035 IBF Borlänge - Telge SIBK Maserhallen
2020-11-07 13:00 580027040 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF Jakobsbergs Sporthall
2020-11-07 14:00 580027039 KAIS Mora UIF - Åkersberga IBF Idre Fjäll Arena
2020-11-07 14:00 580027042 Telge SIBK - Tyresö Trollbäcken IBK Västergård Arena A
2020-11-07 16:00 580027037 Alunda IBF - IBF Borlänge Olandshallen
2020-11-07 16:00 580027038 Storvreta IBK - IK Sirius IBK IFU Arena A
2020-11-08 15:00 580027041 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS Västertorpshallen
2020-11-08 17:00 580027044 IBF Borlänge - Åkersberga IBF Maserhallen
2020-11-21 13:00 580027046 Hammarby IF IBF - Telge SIBK Sjöstadshallen
2020-11-21 14:15 580027047 Huddinge IBS - Bele Barkarby IF IBF Fleminghallen
2020-11-22 13:00 580027045 Storvreta IBK - Alunda IBF IFU Arena A
2020-11-22 14:00 580027043 IK Sirius IBK - KAIS Mora UIF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-11-22 14:30 580027048 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Västertorpshallen
2020-11-24 19:00 580027051 Åkersberga IBF - Storvreta IBK Åkersberga Sporthall A
2020-11-24 19:30 580027053 Telge SIBK - Huddinge IBS Västergård Arena A
2020-11-24 19:45 580027052 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF Jakobsbergs Sporthall
2020-11-24 20:00 580027049 Alunda IBF - IK Sirius IBK Olandshallen
2020-11-25 19:00 580027050 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge Idre Fjäll Arena
2020-11-25 19:00 580027054 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF Tyresöhallen
2020-11-28 14:00 580027055 KAIS Mora UIF - Alunda IBF Idre Fjäll Arena
2020-11-28 14:00 580027058 Telge SIBK - Bele Barkarby IF IBF Västergård Arena A
2020-11-28 14:00 580027059 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF Sjöstadshallen
2020-11-29 13:00 580027060 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS Strandhallen - Tyresö
2020-11-29 16:00 580027056 IBF Borlänge - Storvreta IBK Maserhallen
2020-11-29 17:00 580027057 Åkersberga IBF - IK Sirius IBK Åkersberga Sporthall A
2020-12-05 13:00 580027066 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Jakobsbergs Sporthall
2020-12-05 14:15 580027065 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF Fleminghallen
2020-12-05 15:00 580027063 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF Storvreta IBK Sporthall
2020-12-05 16:00 580027061 Alunda IBF - Åkersberga IBF Olandshallen
2020-12-06 14:00 580027062 IK Sirius IBK - IBF Borlänge IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-12-06 15:00 580027064 Älvsjö AIK IBF - Telge SIBK Västertorpshallen
2020-12-19 13:00 580027069 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF Sjöstadshallen
2020-12-19 14:00 580027068 Telge SIBK - IK Sirius IBK Västergård Arena A
2020-12-19 14:15 580027067 Huddinge IBS - Alunda IBF Fleminghallen
2020-12-19 15:00 580027071 Storvreta IBK - Älvsjö AIK IBF Storvreta IBK Sporthall
2020-12-20 13:00 580027072 IBF Borlänge - Tyresö Trollbäcken IBK Maserhallen
2020-12-20 14:00 580027070 KAIS Mora UIF - Bele Barkarby IF IBF Idre Fjäll Arena
2021-01-09 15:00 580027075 Åkersberga IBF - Huddinge IBS Åkersberga Sporthall A
2021-01-09 16:00 580027073 Alunda IBF - Telge SIBK Olandshallen
2021-01-09 16:00 580027076 Bele Barkarby IF IBF - Storvreta IBK Jakobsbergs Sporthall
2021-01-10 13:00 580027078 Tyresö Trollbäcken IBK - KAIS Mora UIF Tyresöhallen
2021-01-10 14:00 580027074 IK Sirius IBK - Hammarby IF IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-01-10 15:00 580027077 Älvsjö AIK IBF - IBF Borlänge Västertorpshallen
2021-01-16 12:30 580027080 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF Tyresöhallen
2021-01-16 14:00 580027083 Telge SIBK - Storvreta IBK Västergård Arena A
2021-01-16 14:15 580027081 Huddinge IBS - IK Sirius IBK Fleminghallen
2021-01-16 16:00 580027082 Hammarby IF IBF - IBF Borlänge Sjöstadshallen
2021-01-17 13:00 580027079 Bele Barkarby IF IBF - Alunda IBF Jakobsbergs Sporthall
2021-01-17 14:30 580027084 Älvsjö AIK IBF - KAIS Mora UIF Västertorpshallen
2021-01-23 14:00 580027090 KAIS Mora UIF - Telge SIBK Idre Fjäll Arena
2021-01-23 15:00 580027086 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
2021-01-23 15:00 580027089 Storvreta IBK - Hammarby IF IBF Storvreta IBK Sporthall
2021-01-23 16:00 580027085 Alunda IBF - Älvsjö AIK IBF Olandshallen
2021-01-24 13:00 580027088 IBF Borlänge - Huddinge IBS Maserhallen
2021-01-24 14:00 580027087 IK Sirius IBK - Tyresö Trollbäcken IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-01-30 13:00 580027091 Tyresö Trollbäcken IBK - Alunda IBF Tyresöhallen
2021-01-30 14:00 580027093 Hammarby IF IBF - KAIS Mora UIF Sjöstadshallen
2021-01-30 15:00 580027096 Åkersberga IBF - Telge SIBK Åkersberga Sporthall A
2021-01-31 14:00 580027094 IK Sirius IBK - Älvsjö AIK IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-01-31 14:15 580027092 Huddinge IBS - Storvreta IBK Fleminghallen
2021-01-31 17:00 580027095 IBF Borlänge - Bele Barkarby IF IBF Maserhallen
2021-02-13 13:00 580027100 Bele Barkarby IF IBF - IK Sirius IBK Jakobsbergs Sporthall
2021-02-13 14:00 580027101 Telge SIBK - IBF Borlänge Västergård Arena A
2021-02-13 16:00 580027097 Storvreta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK IFU Arena A
2021-02-13 16:00 580027099 Alunda IBF - Hammarby IF IBF Olandshallen
2021-02-14 14:30 580027102 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF Västertorpshallen
2021-02-14 16:00 580027098 KAIS Mora UIF - Huddinge IBS Idre Fjäll Arena
2021-02-20 14:00 580027106 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF Sjöstadshallen
2021-02-20 14:15 580027107 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF Fleminghallen
2021-02-20 15:00 580027105 Åkersberga IBF - KAIS Mora UIF Åkersberga Sporthall A
2021-02-21 12:30 580027104 IK Sirius IBK - Storvreta IBK IFU Arena A
2021-02-21 13:00 580027103 IBF Borlänge - Alunda IBF Maserhallen
2021-02-21 13:00 580027108 Tyresö Trollbäcken IBK - Telge SIBK Tyresöhallen
2021-02-24 19:00 580027114 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF Tyresöhallen
2021-02-26 20:00 580027111 Alunda IBF - Storvreta IBK Olandshallen
2021-02-27 14:00 580027112 Telge SIBK - Hammarby IF IBF Västergård Arena A
2021-02-27 15:00 580027110 Åkersberga IBF - IBF Borlänge Åkersberga Sporthall A
2021-02-27 16:00 580027113 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS Jakobsbergs Sporthall
2021-02-28 14:00 580027109 KAIS Mora UIF - IK Sirius IBK Idre Fjäll Arena
2021-03-02 19:00 580027115 IK Sirius IBK - Alunda IBF IFU Arena A
2021-03-02 19:30 580027116 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF Maserhallen
2021-03-03 19:00 580027117 Storvreta IBK - Åkersberga IBF Storvreta IBK Sporthall
2021-03-03 19:00 580027120 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Sjöstadshallen
2021-03-03 19:30 580027119 Huddinge IBS - Telge SIBK Fleminghallen
2021-03-03 20:00 580027118 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF Västertorpshallen
2021-03-06 13:00 580027124 Bele Barkarby IF IBF - Telge SIBK Jakobsbergs Sporthall
2021-03-06 14:15 580027126 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK Fleminghallen
2021-03-06 15:00 580027122 Storvreta IBK - IBF Borlänge Storvreta IBK Sporthall
2021-03-06 16:00 580027121 Alunda IBF - KAIS Mora UIF Olandshallen
2021-03-06 17:00 580027123 IK Sirius IBK - Åkersberga IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-03-07 15:00 580027125 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF Västertorpshallen
2021-03-13 13:00 580027127 Åkersberga IBF - Alunda IBF Åkersberga Sporthall A
2021-03-13 13:00 580027128 IBF Borlänge - IK Sirius IBK Maserhallen
2021-03-13 13:00 580027129 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK Idre Fjäll Arena
2021-03-13 13:00 580027130 Telge SIBK - Älvsjö AIK IBF Västergård Arena A
2021-03-13 13:00 580027131 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS Sjöstadshallen
2021-03-13 13:00 580027132 Tyresö Trollbäcken IBK - Bele Barkarby IF IBF Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 4 4 0 (0) 0 25-12 13 12
2. Hammarby IF IBF 4 3 0 (0) 1 35-12 23 9
3. Tyresö Trollbäcken IBK 4 3 0 (0) 1 30-12 18 9
4. Telge SIBK 4 3 0 (0) 1 23-13 10 9
5. Åkersberga IBF 4 3 0 (0) 1 20-12 8 9
6. Älvsjö AIK IBF 4 2 0 (0) 2 23-16 7 6
7. Bele Barkarby IF IBF 4 1 1 (1) 2 12-19 -7 5
8. Alunda IBF 4 1 1 (0) 2 10-15 -5 4
9. KAIS Mora UIF 4 1 0 (0) 3 17-22 -5 3
10. IK Sirius IBK 4 1 0 (0) 3 11-31 -20 3
11. IBF Borlänge 4 1 0 (0) 3 9-37 -28 3
12. Huddinge IBS 4 0 0 (0) 4 6-20 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis