Pantamera Ljusröd Medel (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 12:30 150324002 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 0 - 2 Fredrik Nensén, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2016-10-01 16:00 150324005 Grimsta AIK (A) - Täby FC (A) WO (5 - 0) Daniel Bäckner, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-10-01 16:45 150324004 Vaxholms IBF - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 7 Daniel Skantze, Daniel Eklund Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-02 18:45 150324001 Enebybergs IF/Danderyds SK - Töjnan IBK 3 - 4 Nicklas Sundgren, Fredrik Hallenberg Danderyds Gymnasium
2016-10-08 15:15 150324006 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 9 - 3 Simon Åbom, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2016-10-09 13:00 150324008 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 10 - 4 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-10-09 15:30 150324009 Täby FC (B) - Enebybergs IF/Danderyds SK 5 - 4 Ulf Jonsson, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2016-10-09 17:45 150324010 Töjnan IBK - Grimsta AIK (A) 5 - 2 Patrik Arvinder, Daniel Karlsson Silverdalshallen
2016-10-15 09:00 150324015 Täby FC (B) - Töjnan IBK 2 - 3 Per Ove Åman, Per Calmén Grindtorpshallen
2016-10-15 12:45 150324012 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 0 Viktor Strömberg, Peter Gustafsson Saliba Rotebrohallen (Nya)
2016-10-16 15:00 150324014 Vaxholms IBF - Grimsta AIK (A) 4 - 4 Daniel Skantze, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-16 16:15 150324011 Enebybergs IF/Danderyds SK - Sigtuna IF IBK 5 - 5 Oskar Mattsson, Philip Edlund Danderyds Gymnasium
2016-10-22 12:00 150324017 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 8 - 1 Daniel Skantze, Elias Grafström Skarpängskolan A
2016-10-22 15:45 150324018 IBF Offensiv Lidingö (B) - Enebybergs IF/Danderyds SK 3 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2016-10-22 18:15 150324019 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 6 - 7 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-10-23 16:15 150324020 Töjnan IBK - Vaxholms IBF WO (5 - 0) Viktor Strömberg, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2016-10-29 11:00 150324025 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 5 Roger Nyström, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2016-10-29 13:45 150324022 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK (A) 1 - 3 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Rotebrohallen (Nya)
2016-10-30 11:30 150324024 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 8 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-11-13 18:15 150324021 Enebybergs IF/Danderyds SK - Täby FC (A) 4 - 3 Mats Järnmark, Ken Johansson Danderyds Gymnasium
2016-11-19 10:15 150324028 Täby FC (A) - Täby FC (B) 9 - 0 Lucas Edberg, Simon Åbom Grindtorpshallen
2016-11-19 15:00 150324026 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 5 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-19 16:00 150324027 Grimsta AIK (A) - Enebybergs IF/Danderyds SK 0 - 4 Fredrik Nensén, Patrik Arvinder Väsby skolan
2016-11-19 17:45 150324029 IBF Offensiv Lidingö (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 5 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-11-26 11:30 150324035 Täby FC (B) - Grimsta AIK (A) 1 - 6 Lucas Edberg, Elias Grafström Grindtorpshallen
2016-11-26 15:45 150324033 IBF Offensiv Lidingö (B) - Töjnan IBK 5 - 2 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-11-27 16:30 150324034 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 6 - 12 Mario Mallengren, Fredrik Nensén Prästängshallen
2016-11-27 16:45 150324031 Enebybergs IF/Danderyds SK - Vaxholms IBF 2 - 1 Daniel Karlsson, Patrik Arvinder Mörbyhallen
2016-12-03 11:30 150324039 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 8 Simon Åbom, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2016-12-03 14:15 150324038 Grimsta AIK (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 9 Jonas Sandberg, Edward Swartling Väsby skolan
2016-12-04 13:30 150324037 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 2 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-04 16:15 150324040 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK 2 - 2 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Silverdalshallen
2016-12-10 14:00 150324042 Täby FC (A) - Töjnan IBK 6 - 2 Simon Åbom, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-12-11 15:15 150324044 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 6 - 5 Ken Johansson, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-12-11 18:15 150324041 Enebybergs IF/Danderyds SK - Rotebro IS IBK 4 - 3 Daniel Skantze, Lucas Edberg Danderyds Gymnasium
2016-12-11 18:15 150324043 IBF Offensiv Lidingö (B) - Grimsta AIK (A) 7 - 1 Leif Karlsson, Daniel Eklund Bodals Bollhall
2017-01-14 15:45 150324050 Töjnan IBK - Enebybergs IF/Danderyds SK 5 - 3 Robert Milerud, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2017-01-14 17:00 150324047 IBF Offensiv Lidingö (B) - Vaxholms IBF 3 - 1 Mats Andersson, Shabbir Ahmed Bodals Bollhall
2017-01-15 18:15 150324046 Täby FC (A) - Grimsta AIK (A) 3 - 4 Ida Nedin, Elias Grafström Grindtorpshallen
2017-01-15 19:30 150324049 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 4 - 3 Ida Nedin, Elias Grafström Grindtorpshallen
2017-01-28 10:30 150324052 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 6 - 1 Imtiaz Karim, Arne Brovig Rotebrohallen (Nya)
2017-01-29 13:30 150324055 Grimsta AIK (A) - Töjnan IBK 5 - 2 Daniel Bäckner, Fredrik Nensén Väsby skolan
2017-01-29 14:15 150324054 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 4 - 4 Lars Samuelsson, Per Sundvall Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-29 19:00 150324051 Enebybergs IF/Danderyds SK - Täby FC (B) 5 - 1 Fredrik Sandgren, Fredrik Hallenberg Danderyds Gymnasium
2017-02-11 11:30 150324058 IBF Offensiv Lidingö (B) - Rotebro IS IBK 4 - 4 Mats Andersson, William Albrecht Bodals Bollhall
2017-02-12 13:30 150324056 Grimsta AIK (A) - Vaxholms IBF 7 - 6 David Norman, Mats Järnmark Väsby skolan
2017-02-12 14:30 150324059 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF/Danderyds SK 5 - 6 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-02-12 14:30 150324060 Töjnan IBK - Täby FC (B) 0 - 2 Simon Bernhardsson, Niklas Forsman Silverdalshallen
2017-02-18 09:00 150324065 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 7 Jonas Edström, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2017-02-18 15:00 150324062 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 2 - 2 Johannes Ekenberg, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2017-02-19 12:00 150324064 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 5 - 3 Tobias Ekmark, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-19 19:15 150324061 Enebybergs IF/Danderyds SK - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 4 Elias Grafström, Lucas Edberg Danderyds Gymnasium
2017-02-03 18:20 150324068 Täby FC (A) - Enebybergs IF/Danderyds SK 6 - 3 Elias Grafström, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2017-03-11 13:30 150324069 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (B) 3 - 2 Abbe Lami, Jakob Nima Bodals Bollhall
2017-03-11 16:00 150324067 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK 6 - 3 Jonas Sandberg, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-03-12 16:15 150324070 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 2 David Norman, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2017-03-18 09:00 150324075 Täby FC (B) - Täby FC (A) 5 - 6 Roger Nyström, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-03-18 14:45 150324072 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 5 - 5 Daniel Bäckner, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2017-03-19 11:00 150324074 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 5 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2017-03-19 17:45 150324071 Enebybergs IF/Danderyds SK - Grimsta AIK (A) 2 - 6 Per Sundvall, Martin Svensson Mörbyhallen
2017-03-25 15:30 150324077 Vaxholms IBF - Enebybergs IF/Danderyds SK 8 - 2 Tobias Ekmark, Peter Kirch Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-25 16:00 150324078 Grimsta AIK (A) - Täby FC (B) 3 - 2 Jonatan Svahn, Fabian Magnell Väsby skolan
2017-03-26 11:30 150324080 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 6 Fredrik Sandgren, Daniel Bäckner Silverdalshallen
2017-03-31 18:20 150324079 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 7 - 2 Elias Grafström, Viktor Lindell Grindtorpshallen
2017-04-01 11:00 150324082 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK 3 - 5 Patrik Arvinder, Fabian Magnell Rotebrohallen (Nya)
2017-04-01 11:30 150324083 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (A) 3 - 5 Viktor Bollvik Karlsson, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-04-01 11:30 150324085 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 5 - 3 Daniel Skantze, Viktor Lindell Grindtorpshallen
2017-04-02 13:00 150324084 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK (A) 4 - 10 Viktor Strömberg, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-04-08 12:30 150324086 Rotebro IS IBK - Enebybergs IF/Danderyds SK 8 - 4 Roger Nyström, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2017-04-08 16:45 150324088 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 6 - 4 Daniel Skantze, Viktor Lindell Innebandyhallen Vaxholm
2017-04-08 18:15 150324089 Grimsta AIK (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 2 Mimma Spasic, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-04-09 15:45 150324090 Töjnan IBK - Täby FC (A) 3 - 8 Daniel Bäckner, Mattias Thomasson Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grimsta AIK (A) 16 11 1 4 73-55 18 34
2. Täby FC (A) 16 10 2 4 91-55 36 32
3. IBF Offensiv Lidingö (B) 16 9 2 5 68-47 21 29
4. Töjnan IBK 16 7 2 7 55-62 -7 23
5. Enebybergs IF/ Danderyds SK 16 7 1 8 59-67 -8 22
6. Täby FC (B) 16 7 0 9 45-65 -20 21
7. Sigtuna IF IBK 16 6 1 9 82-93 -11 19
8. Rotebro IS IBK 16 3 5 8 51-65 -14 14
9. Vaxholms IBF 16 3 4 9 59-74 -15 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 13:00 150325005 Ekerö IK (A) - Bro IK 9 - 8 Stefano Bianque, Andreas Mattsson Mälaröhallen
2016-10-01 16:45 150325002 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2016-10-02 12:00 150325003 Grimsta AIK (B) - Vaxholms IBF (B) 2 - 3 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Väsby skolan
2016-10-02 15:45 150325004 Järfälla IBK - Täby FC (C) 1 - 5 Viksjö Sporthall
2016-10-08 12:45 150325007 Täby FC (C) - Grimsta AIK (B) 3 - 6 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2016-10-09 13:30 150325009 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 3 - 2 Erik Hellgren, Julius Olesen Björkebyhallen
2016-10-09 16:15 150325008 Vaxholms IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 2 Lars Samuelsson, Per Sundvall Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-09 18:45 150325006 Bro IK - Järfälla IBK 4 - 5 Fadi Saffo, Fredrik Berglund Sonesson Bro Sporthall
2016-10-15 16:30 150325012 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (C) 9 - 3 Ida Nedin, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-10-16 09:00 150325011 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF (B) 7 - 5 Per Sundvall, Jesper Roth Hässelbyhallen
2016-10-16 14:30 150325014 Järfälla IBK - Ekerö IK (A) 4 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Kallhälls sporthall
2016-11-13 18:00 150325013 Grimsta AIK (B) - Bro IK 0 - 8 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Väsby skolan
2016-10-22 09:00 150325016 Ekerö IK (A) - Grimsta AIK (B) 9 - 2 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2016-10-22 10:15 150325018 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK 4 - 6 Fredrik Nensén, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-10-23 16:00 150325019 Vaxholms IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 5 Stefano Bianque, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-23 16:15 150325017 Bro IK - Vallentuna IBK (B) 3 - 5 Fredrik Nensén, Arne Brovig Bro Sporthall
2016-10-29 16:00 150325023 Grimsta AIK (B) - Järfälla IBK 2 - 3 David Norman, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-10-29 17:00 150325021 Hässelby SK IBK - Bro IK 6 - 5 Malin Holm, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-10-29 17:30 150325022 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK (A) 3 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2016-10-30 19:00 150325025 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (C) 4 - 1 Mats Järnmark, Patrik Arvinder Björkebyhallen
2016-11-19 17:15 150325029 Täby FC (C) - Vaxholms IBF (B) 3 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Grindtorpshallen
2016-11-20 10:15 150325026 Järfälla IBK - Vallentuna IBK (B) 0 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2016-11-20 15:30 150325027 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK 6 - 6 Patrik Arvinder, Paulina Thunvall Tappströms Bollhall
2016-11-20 18:30 150325028 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 9 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-11-26 12:45 150325034 Vaxholms IBF (B) - Bro IK 3 - 6 Magnus Westerberg, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-26 17:45 150325032 Vallentuna IBK (B) - Grimsta AIK (B) 9 - 0 Johan Ribbing, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2016-11-27 16:30 150325035 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (A) 4 - 3 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2016-11-27 19:00 150325031 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 8 - 2 Robert Milerud, Michael Leimer Hässelbyhallen
2016-12-03 13:00 150325036 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK 1 - 2 Jonas Sandberg, Edward Swartling Väsby skolan
2016-12-04 16:15 150325039 Bro IK - Täby FC (C) 9 - 3 Stefano Bianque, Mario Mallengren Bro Sporthall
2016-12-10 17:00 150325037 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 6 Andreas Mattsson, Mattias Thomasson Viksjö Sporthall
2016-12-16 19:00 150325038 Ekerö IK (A) - Vaxholms IBF (B) 5 - 6 Stefano Bianque, Fredrik Berglund Sonesson Tappströms Bollhall
2016-12-10 11:30 150325043 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) 2 - 9 Simon Åbom, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-12-10 17:00 150325041 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (B) 6 - 1 Erik Åkerlund, Abbe Lami Hässelbyhallen
2016-12-11 12:00 150325044 Vaxholms IBF (B) - Järfälla IBK 7 - 3 Per Sundvall, Lars Sundlöf Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-11 18:00 150325045 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (B) 4 - 3 Erik Hellgren, Sampo Friberg Björkebyhallen
2017-01-15 13:30 150325047 Täby FC (C) - Järfälla IBK 6 - 1 Mimma Spasic, Elias Grafström Skarpängskolan A
2017-01-15 15:00 150325049 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (B) 4 - 1 Fredrik Hallenberg, Lucas Edberg Björkebyhallen
2017-01-15 16:15 150325046 Bro IK - Ekerö IK (A) 3 - 6 Daniel Eklund, Sebastian Johansson Bro Sporthall
2017-01-15 17:15 150325048 Vaxholms IBF (B) - Grimsta AIK (B) 4 - 4 Johan Ribbing, Simon Åbom Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-28 14:00 150325052 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2017-01-28 14:45 150325051 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Hässelbyhallen
2017-01-29 14:45 150325053 Grimsta AIK (B) - Täby FC (C) 2 - 5 Daniel Bäckner, Fredrik Nensén Väsby skolan
2017-02-07 18:00 150325054 Järfälla IBK - Bro IK 1 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Kallhälls sporthall
2017-02-11 12:45 150325058 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (B) 2 - 2 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-02-11 18:15 150325059 Vaxholms IBF (B) - Hässelby SK IBK 1 - 4 Ulf Jonsson, Ida Nedin Innebandyhallen Vaxholm
2017-02-12 14:15 150325057 Bro IK - Grimsta AIK (B) 6 - 2 Arne Brovig, Jan Lingemark Bro Sporthall
2017-02-12 17:30 150325056 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK 9 - 7 Mimma Spasic, Paulina Thunvall Tappströms Bollhall
2017-02-18 12:45 150325061 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) 17 - 2 Abbe Lami, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-02-18 15:00 150325063 Grimsta AIK (B) - Ekerö IK (A) 2 - 1 Jan Lingemark, Leif Karlsson Väsby skolan
2017-02-18 17:15 150325062 Vallentuna IBK (B) - Bro IK 4 - 6 Ida Nedin, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2017-02-18 19:00 150325065 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF (B) 3 - 3 Leif Karlsson, Charlie Bohlin Björkebyhallen
2017-03-11 12:45 150325069 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 6 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Grindtorpshallen
2017-03-12 13:30 150325066 Järfälla IBK - Grimsta AIK (B) 4 - 4 Mattias Thomasson, Sebastian Johansson Viksjö Sporthall
2017-03-12 15:15 150325068 Bro IK - Hässelby SK IBK 10 - 10 Fredrik Nensén, Kenny Ly Bro Sporthall
2017-03-12 15:30 150325067 Ekerö IK (A) - Vallentuna IBK (B) 2 - 1 Robert Milerud, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2017-03-18 15:45 150325074 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (C) 6 - 6 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-18 16:30 150325072 Vallentuna IBK (B) - Järfälla IBK 6 - 2 Simon Åbom, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-03-19 12:15 150325071 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (A) 4 - 6 Sampo Friberg, Tony Verho Hässelbyhallen
2017-03-19 14:00 150325075 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 4 - 2 Erik Hellgren, Jesper Roth Björkebyhallen
2017-03-25 11:15 150325078 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2017-03-25 17:15 150325076 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 3 Ken Johansson, Lucas Edberg Väsby skolan
2017-03-26 13:15 150325077 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 0 - 9 Erik Åkerlund, Carl-Ludvig Buske Viksjö Sporthall
2017-03-26 19:15 150325079 Bro IK - Vaxholms IBF (B) 2 - 3 Stefano Bianque, Håkan Taxén Bro Sporthall
2017-04-01 12:45 150325083 Täby FC (C) - Bro IK 8 - 3 Daniel Skantze, Viktor Lindell Grindtorpshallen
2017-04-01 15:45 150325084 Vaxholms IBF (B) - Ekerö IK (A) 9 - 4 Niklas Wedin, Lucas Edberg Innebandyhallen Vaxholm
2017-04-02 12:15 150325085 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 2 - 1 Erik Hellgren, Mikael Lemker Björkebyhallen
2017-04-02 15:45 150325081 Hässelby SK IBK - Grimsta AIK (B) 6 - 2 Johan Hillergren, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2017-03-18 14:00 150325086 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK 2 - 4 Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Hammarbackens Sporthall
2017-04-08 11:15 150325089 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) 16 - 3 Lars Reuterhagen, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-04-08 17:00 150325087 Grimsta AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 0 Mimma Spasic, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-04-09 18:00 150325088 Järfälla IBK - Vaxholms IBF (B) 4 - 3 Arne Brovig, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 16 11 3 2 65-44 21 36
2. Hässelby SK IBK 16 11 2 3 101-55 46 35
3. Ekerö IK (A) 16 8 2 6 91-69 22 26
4. Vallentuna IBK (B) 16 6 5 5 53-43 10 23
5. Vaxholms IBF (B) 16 5 7 4 65-62 3 22
6. Bro IK 16 6 1 9 81-78 3 19
7. Täby FC (C) 16 4 4 8 62-100 -38 16
8. Järfälla IBK 16 4 1 11 40-77 -37 13
9. Grimsta AIK (B) 16 3 3 10 40-70 -30 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 11:45 150326002 Ekerö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 4 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Mälaröhallen
2016-10-01 16:15 150326004 Djurgårdens IF IBS - Sundbybergs IK 1 - 1 Mats Andersson, Paulina Thunvall Engelbrektshallen
2016-10-02 12:00 150326003 Ängby IF - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Mario Mallengren, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2016-10-02 13:15 150326005 AIK IBF - Duvbo IK 1 - 3 Karl Hurtig, Malin Holm Ulriksdalshallen
2016-10-08 12:30 150326006 Duvbo IK - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Mattias Nordlund, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2016-10-08 13:15 150326008 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (B) 5 - 6 Kenny Ly, Martin Åkesson Tullingehallen
2016-10-08 13:45 150326007 Sundbybergs IK - Ängby IF 2 - 5 Mattias Nordlund, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2016-10-09 17:15 150326009 IBF Offensiv Lidingö (A) - Mariebergs SK (B) 4 - 4 Mats Järnmark, Daniel Eklund Bodals Bollhall
2016-10-15 10:00 150326012 Ekerö IK (B) - Sundbybergs IK 4 - 4 Erik Nyman, Malin Holm Mälaröhallen
2016-10-15 10:45 150326013 Ängby IF - Duvbo IK 3 - 3 Mats Järnmark, Stefano Bianque Stora Mossen 2
2016-10-15 13:00 150326011 Mariebergs SK (B) - FBI Tullinge (B) 4 - 13 Stefano Bianque, Marco Svenström Gärdeshallen
2016-10-16 12:30 150326014 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 3 - 3 Joakim Levin, Fredrik Pålsson Engelbrektshallen
2016-10-22 10:00 150326017 Duvbo IK - Ekerö IK (B) 6 - 4 Erik Hellgren, Johannes Ekenberg Hallonbergshallen
2016-10-22 12:30 150326019 FBI Tullinge (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 1 William Albrecht, Daniel Eriksson Tullingehallen
2016-10-22 15:15 150326018 Sundbybergs IK - Mariebergs SK (B) 6 - 4 Mattias Nordlund, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2016-10-23 15:45 150326016 AIK IBF - Ängby IF 0 - 6 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Ulriksdalshallen
2016-10-29 13:15 150326022 Ekerö IK (B) - AIK IBF 1 - 2 Mats Järnmark, David Berger Mälaröhallen
2016-10-29 15:00 150326023 Ängby IF - Djurgårdens IF IBS 12 - 3 Imtiaz Karim, Magnus Berg Stora Mossen 1
2016-10-29 15:30 150326025 IBF Offensiv Lidingö (A) - Sundbybergs IK 4 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Bodals Bollhall
2016-11-16 19:00 150326021 Mariebergs SK (B) - Duvbo IK 6 - 7 Stefano Bianque, Per Sundvall Gärdeshallen
2016-11-12 10:00 150326029 Sundbybergs IK - FBI Tullinge (B) 4 - 9 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Brotorpshallen
2016-11-19 10:00 150326028 Duvbo IK - IBF Offensiv Lidingö (A) 1 - 2 Linus Warrenstein, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2016-11-19 14:15 150326026 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK (B) 0 - 7 Lars Sundlöf, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-11-20 14:00 150326027 AIK IBF - Mariebergs SK (B) 8 - 5 Mikael Lemker, Torbjörn Lundin Ulriksdalshallen
2016-11-26 10:45 150326032 Ekerö IK (B) - Ängby IF 4 - 5 Gustav Levin, Joakim Levin Mälaröhallen
2016-11-26 12:30 150326031 Mariebergs SK (B) - Djurgårdens IF IBS 12 - 2 Malin Holm, Felix Wursé Gärdeshallen
2016-11-26 14:30 150326035 IBF Offensiv Lidingö (A) - AIK IBF 6 - 2 Daniel Karlsson, Daniel Eklund Bodals Bollhall
2016-11-27 09:00 150326034 FBI Tullinge (B) - Duvbo IK 3 - 2 Mats Andersson, Christian Ljunggren Tullingehallen
2016-12-03 09:15 150326036 Ängby IF - Mariebergs SK (B) 7 - 4 William Albrecht, Malin Holm Stora Mossen 2
2016-12-03 12:30 150326039 Duvbo IK - Sundbybergs IK 6 - 7 Petra Dynesius, Mario Mallengren Hallonbergshallen
2016-12-03 16:45 150326037 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 2 Johannes Ekenberg, Erik Nyman Engelbrektshallen
2016-12-04 13:45 150326038 AIK IBF - FBI Tullinge (B) 0 - 3 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Ulriksdalshallen
2016-12-10 13:15 150326043 Sundbybergs IK - AIK IBF 2 - 1 Petra Dynesius, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2016-12-10 15:15 150326041 Mariebergs SK (B) - Ekerö IK (B) 6 - 8 Simon Holm Schlemowitz, Marcus Grapne Engelbrektshallen
2016-12-10 15:45 150326044 FBI Tullinge (B) - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2016-12-10 17:45 150326045 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ängby IF 4 - 4 Daniel Karlsson, Per Sundvall Bodals Bollhall
2017-01-14 09:00 150326048 FBI Tullinge (B) - Ängby IF 8 - 3 Daniel Mårtensson, Jakob Nima Tullingehallen
2017-01-14 10:30 150326046 Duvbo IK - AIK IBF 3 - 3 Gustav Persson, Marcus Grapne Hallonbergshallen
2017-01-14 12:30 150326047 Sundbybergs IK - Djurgårdens IF IBS 2 - 4 Fabian Fahimi, Michael Selg Brotorpshallen
2017-01-14 15:45 150326049 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK (B) 8 - 2 Shabbir Ahmed, Mats Andersson Bodals Bollhall
2017-01-28 12:45 150326052 Ekerö IK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 8 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Mälaröhallen
2017-01-28 16:30 150326054 Djurgårdens IF IBS - Duvbo IK 11 - 3 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2017-01-28 17:45 150326051 Mariebergs SK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 3 Stefano Bianque, Felix Wursé Engelbrektshallen
2017-01-28 19:15 150326053 Ängby IF - Sundbybergs IK 2 - 2 Marco Svenström, Ken Johansson Stora Mossen 1
2017-01-21 15:15 150326058 Sundbybergs IK - Ekerö IK (B) 6 - 3 Imtiaz Karim, Ken Johansson Brotorpshallen
2017-02-11 11:15 150326057 Duvbo IK - Ängby IF 4 - 5 Patrik Arvinder, Lars Sundlöf Hallonbergshallen
2017-02-11 15:30 150326059 FBI Tullinge (B) - Mariebergs SK (B) 9 - 4 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-02-12 16:45 150326056 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 1 - 6 Gustav Persson, Marcus Grapne Ulriksdalshallen
2017-02-18 09:15 150326063 Ängby IF - AIK IBF 2 - 0 Mats Andersson, Imtiaz Karim Stora Mossen 2
2017-02-18 12:15 150326062 Ekerö IK (B) - Duvbo IK 3 - 3 Stefano Bianque, Per Sundvall Mälaröhallen
2017-02-18 14:15 150326061 Mariebergs SK (B) - Sundbybergs IK 3 - 5 Johan Zahn, Marcus Grapne Engelbrektshallen
2017-02-19 17:00 150326065 IBF Offensiv Lidingö (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 2 Abbe Lami, Jakob Nima Bodals Bollhall
2017-03-11 10:00 150326068 Duvbo IK - Mariebergs SK (B) 7 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hallonbergshallen
2017-03-11 14:45 150326069 Sundbybergs IK - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 9 Marina Saxon, Viktor Strömberg Brotorpshallen
2017-03-11 15:00 150326066 Djurgårdens IF IBS - Ängby IF 8 - 2 Magnus Westerberg, Johan Larsson Eriksdalshallen
2017-03-12 17:00 150326067 AIK IBF - Ekerö IK (B) 2 - 1 Magnus Johansson, Johannes Ekenberg Ulriksdalshallen
2017-03-18 12:00 150326074 FBI Tullinge (B) - Sundbybergs IK 4 - 2 Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Tullingehallen
2017-03-18 14:30 150326075 IBF Offensiv Lidingö (A) - Duvbo IK 4 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Patrik Arvinder Bodals Bollhall
2017-03-18 14:45 150326072 Ekerö IK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Abbe Lami, Jakob Nima Mälaröhallen
2017-03-18 19:45 150326071 Mariebergs SK (B) - AIK IBF 6 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Engelbrektshallen
2017-03-25 09:00 150326079 Duvbo IK - FBI Tullinge (B) 1 - 3 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Hallonbergshallen
2017-03-25 16:00 150326077 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK (B) 3 - 6 Felix Wursé, Anders Thonberg Liljeholmshallen 1
2017-03-26 11:00 150326078 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) 0 - 1 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
2017-03-26 18:15 150326076 Ängby IF - Ekerö IK (B) 2 - 2 Erik Hellgren, Lucas Edberg Hässelbyhallen
2017-04-01 12:15 150326083 Sundbybergs IK - Duvbo IK 3 - 3 Jan Lingemark, Paulina Thunvall Brotorpshallen
2017-04-01 12:45 150326085 IBF Offensiv Lidingö (A) - Djurgårdens IF IBS 6 - 7 Viktor Bollvik Karlsson, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-04-01 13:00 150326084 FBI Tullinge (B) - AIK IBF 8 - 0 Marco Svenström, Kent Budell Tullingehallen
2017-04-03 19:15 150326081 Mariebergs SK (B) - Ängby IF 2 - 1 Patrik Arvinder, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2017-04-06 20:15 150326089 AIK IBF - Sundbybergs IK 0 - 2 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Ulriksdalshallen
2017-04-08 12:30 150326086 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK (B) 10 - 5 Lars Reuterhagen, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-04-08 16:30 150326087 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Stora Mossen 1
2017-04-08 17:15 150326088 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge (B) 2 - 6 Kevin Helly, Axel Göthberg Engelbrektshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge (B) 16 14 0 2 89-37 52 42
2. Ängby IF 16 9 4 3 67-51 16 31
3. Sundbybergs IK 16 6 5 5 56-62 -6 23
4. IBF Offensiv Lidingö (A) 16 6 4 6 62-50 12 22
5. Djurgårdens IF IBS 16 6 2 8 59-73 -14 20
6. Ekerö IK (B) 16 5 4 7 64-68 -4 19
7. Duvbo IK 16 5 4 7 57-64 -7 19
8. Mariebergs SK (B) 16 5 1 10 79-97 -18 16
9. AIK IBF 16 3 2 11 27-58 -31 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 13:45 150327001 Högdalens AIS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Högdalshallen
2016-10-01 14:30 150327003 Hammarby IF IBF - Saltsjöbadens IF (A) 5 - 4 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sjöstadshallen
2016-10-01 14:45 150327005 Älvsjö AIK IBF (A) - Älta IF 6 - 6 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-10-01 15:15 150327002 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Felix Fernström, Kevin Neemé Ormingehallen
2016-10-01 18:00 150327004 Mariebergs SK (A) - Farsta IBK (C) 11 - 5 Malin Holm, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2016-10-08 13:45 150327007 Farsta IBK (C) - Hammarby IF IBF 8 - 2 Tony Verho, Sampo Friberg Farstahallen 3
2016-10-08 17:30 150327006 Älta IF - Mariebergs SK (A) 13 - 3 Kevin Helly, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2016-10-09 08:15 150327009 Huddinge IBS (A) - Högdalens AIS (B) 6 - 4 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2016-10-09 10:15 150327010 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 0 Leif Karlsson, Anton Törngren Tyresöhallen
2016-10-09 12:15 150327008 Saltsjöbadens IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Wilmer Axén, Didrik Axen Fisksätra sporthall
2016-10-15 13:15 150327015 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 2 Jonas Broström, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2016-10-15 16:15 150327013 Hammarby IF IBF - Älta IF 6 - 4 Erik Nyman, Johan Ståhl Eriksdalshallen
2016-10-16 09:00 150327011 Högdalens AIS (B) - Saltsjöbadens IF (A) 4 - 3 William Albrecht, Fredrik Berglund Sonesson Gubbängshallen
2016-10-16 15:15 150327012 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (C) 2 - 5 Leo Bergstrand, Oscar Forstadius Ormingehallen
2016-11-28 19:00 150327014 Mariebergs SK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 2 Simon Holm Schlemowitz, Felix Wursé Liljeholmshallen 2
2016-10-22 10:15 150327016 Älvsjö AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF 3 - 6 Gustav Persson, Johan Zahn Sätrahallen
2016-10-22 17:15 150327018 Farsta IBK (C) - Högdalens AIS (B) 4 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Liljeholmshallen 1
2016-10-23 10:00 150327019 Saltsjöbadens IF (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 5 Patrik Andersén, William Albrecht Fisksätra sporthall
2016-10-23 14:00 150327017 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 2 Lennart Asp, Didrik Axen Stavsborgshallen
2016-10-23 18:15 150327020 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Mariebergs SK (A) 6 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2016-10-29 14:30 150327025 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (C) 7 - 0 Karl-Johan Leijon, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-10-29 14:45 150327021 Högdalens AIS (B) - Älta IF 14 - 3 Johannes Ekenberg, Jonas Håmark Högdalshallen
2016-10-29 16:00 150327023 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK (A) 2 - 9 Stefano Bianque, Daniel Eklund Sjöstadshallen
2016-10-30 13:30 150327024 Saltsjöbadens IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 6 Leo Bergstrand, Didrik Axen Fisksätra sporthall
2016-10-30 15:00 150327022 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 3 Robin Berger, Johan Ståhl Ormingehallen
2016-11-19 11:30 150327029 Farsta IBK (C) - Saltsjöbadens IF (A) 9 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Farstahallen 1
2016-11-19 15:15 150327027 Älvsjö AIK IBF (A) - Högdalens AIS (B) 2 - 3 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-11-19 17:30 150327026 Mariebergs SK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 8 Håkan Taxén, Malin Holm Stora Mossen 1
2016-11-20 12:30 150327030 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF 3 - 3 Marcus Larsson, Lucas Myrby Strandhallen - Tyresö
2016-11-20 13:00 150327028 Älta IF - Huddinge IBS (A) 3 - 8 Kevin Neemé, Christian Berger Stavsborgshallen
2016-11-26 10:15 150327035 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2016-11-26 12:45 150327031 Högdalens AIS (B) - Mariebergs SK (A) 6 - 2 Christian Ljunggren, Fredrik Pålsson Högdalshallen
2016-11-27 09:00 150327032 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hammarby IF IBF 6 - 2 Daniel Karlsson, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2016-11-27 09:30 150327034 Saltsjöbadens IF (A) - Älta IF 0 - 6 Leif Karlsson, Wilmer Axén Fisksätra sporthall
2016-11-28 20:15 150327033 Farsta IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 1 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Farstahallen 3
2016-12-03 15:30 150327038 Älvsjö AIK IBF (A) - Saltsjöbadens IF (A) 2 - 4 Anders Thonberg, Mikael Wiklund Sätrahallen
2016-12-03 16:30 150327039 Älta IF - Farsta IBK (C) 4 - 8 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Järla Sporthall
2016-12-03 17:15 150327037 Mariebergs SK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 10 Erik Hellgren, Malin Holm Stora Mossen 1
2016-12-03 19:00 150327036 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS (B) 3 - 9 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Sjöstadshallen
2016-12-04 10:15 150327040 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 2 Robin Berger, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2016-12-10 13:00 150327041 Högdalens AIS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 6 Aarre Hietanen, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2016-12-10 13:30 150327045 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF 4 - 3 Mats Andersson, Hampus Viking Tomtbergahallen
2016-12-10 15:00 150327043 Farsta IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 5 Magnus Johansson, Didrik Axen Liljeholmshallen 1
2016-12-11 11:45 150327044 Saltsjöbadens IF (A) - Mariebergs SK (A) 4 - 3 Felix Fernström, Emil Pagrot Fisksätra sporthall
2016-12-11 13:00 150327042 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 6 Stefano Bianque, Magnus Berg Stavsborgshallen
2017-01-14 11:45 150327047 Farsta IBK (C) - Mariebergs SK (A) 1 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Farstahallen 1
2017-01-14 14:15 150327046 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 5 Tony Verho, Didrik Axen Järla Sporthall
2017-01-15 09:00 150327050 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Högdalens AIS (B) 2 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2017-01-15 10:15 150327049 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 6 Håkan Taxén, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2017-01-15 12:15 150327048 Saltsjöbadens IF (A) - Hammarby IF IBF 3 - 5 Wilmer Axén, Christian Berger Fisksätra sporthall
2017-01-28 12:30 150327053 Hammarby IF IBF - Farsta IBK (C) 1 - 6 Daniel Enkulla, Kevin Helly Sjöstadshallen
2017-01-28 13:00 150327051 Högdalens AIS (B) - Huddinge IBS (A) 2 - 3 Anton Höglin, Hampus Höglin Högdalshallen
2017-01-29 09:00 150327052 Nacka Wallenstam IBK (A) - Saltsjöbadens IF (A) 3 - 7 Leo Bergstrand, Lucas Myrby Ormingehallen
2017-01-29 14:00 150327054 Mariebergs SK (A) - Älta IF 6 - 5 Patrik Arvinder, Fabian Magnell Hässelbyhallen
2017-01-29 16:15 150327055 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 4 Tony Verho, Simon Holm Schlemowitz Liljeholmshallen 1
2017-02-11 17:45 150327058 Farsta IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 0 Daniel Karlsson, Viktor Bollvik Karlsson Farstahallen 1
2017-02-12 10:15 150327060 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (A) 3 - 6 Isak Sjöblom, Madelene Westerberg Tyresöhallen
2017-02-12 11:15 150327059 Saltsjöbadens IF (A) - Högdalens AIS (B) 2 - 6 Wilmer Axén, Leif Karlsson Fisksätra sporthall
2017-02-12 17:15 150327057 Älta IF - Hammarby IF IBF 3 - 3 Jakob Nima, Benjamin Zubcevic Stavsborgshallen
2017-02-12 19:30 150327056 Älvsjö AIK IBF (A) - Mariebergs SK (A) 6 - 7 Jakob Nima, Hampus Viking Liljeholmshallen 1
2017-02-18 10:30 150327061 Högdalens AIS (B) - Farsta IBK (C) 6 - 4 Karl-Johan Leijon, Anders Thonberg Högdalshallen
2017-02-18 11:15 150327065 Huddinge IBS (A) - Saltsjöbadens IF (A) 10 - 1 Sebastian Öhman, Johan Larsson Tomtbergahallen
2017-02-18 17:45 150327063 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Sjöstadshallen
2017-02-18 18:30 150327064 Mariebergs SK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 5 Erik Hellgren, Per Sundvall Stora Mossen 1
2017-02-19 16:30 150327062 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF 3 - 10 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2017-02-18 14:30 150327067 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 1 Mattias Jansenberger, Felix Wursé Sätrahallen
2017-03-11 11:45 150327069 Farsta IBK (C) - Huddinge IBS (A) 0 - 6 Björn Larsson, Magnus Westerberg Farstahallen 1
2017-03-11 17:15 150327066 Mariebergs SK (A) - Hammarby IF IBF 13 - 6 Daniel Bäckner, Abbe Lami Stora Mossen 1
2017-03-12 12:15 150327068 Älta IF - Högdalens AIS (B) 1 - 10 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Fisksätra sporthall
2017-03-12 16:00 150327070 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Saltsjöbadens IF (A) 1 - 5 Johan Larsson, Gabriel Nääs Tyresöhallen
2017-03-18 11:15 150327071 Högdalens AIS (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 2 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Högdalshallen
2017-03-18 15:00 150327073 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Jan Lingemark Sjöstadshallen
2017-03-19 11:00 150327074 Saltsjöbadens IF (A) - Farsta IBK (C) 4 - 2 Johan Ståhl, Leo Bergstrand Fisksätra sporthall
2017-03-19 12:00 150327072 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mariebergs SK (A) 8 - 7 Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2017-03-19 14:30 150327075 Huddinge IBS (A) - Älta IF 3 - 2 Leif Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Flemingsbergshallen
2017-03-25 11:45 150327078 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 4 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Liljeholmshallen 1
2017-03-25 12:00 150327080 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (C) 1 - 4 Robin Berger, Kent Kastell Strandhallen - Tyresö
2017-03-25 12:15 150327076 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sjöstadshallen
2017-03-25 14:45 150327079 Älta IF - Saltsjöbadens IF (A) 4 - 3 Tony Verho, Theodore Hurtig Järla Sporthall
2017-03-25 17:15 150327077 Mariebergs SK (A) - Högdalens AIS (B) 4 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2017-04-01 13:30 150327083 Farsta IBK (C) - Älta IF 2 - 6 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2017-04-02 12:15 150327084 Saltsjöbadens IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 3 Wilmer Axén, Leif Karlsson Fisksätra sporthall
2017-04-02 14:15 150327085 Huddinge IBS (A) - Mariebergs SK (A) 2 - 2 Tony Verho, Theodore Hurtig Huddingehallen
2017-04-02 14:30 150327082 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 3 Rasmus Fernström, Felix Fernström Ormingehallen
2017-04-02 16:00 150327081 Högdalens AIS (B) - Hammarby IF IBF 7 - 7 Johan Ståhl, Erik Nyman Högdalshallen
2017-04-08 14:15 150327087 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (A) 2 - 9 Viktor Bollvik Karlsson, Fredrik Berglund Sonesson Sjöstadshallen
2017-04-08 15:15 150327088 Mariebergs SK (A) - Saltsjöbadens IF (A) 3 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Stora Mossen 1
2017-04-08 15:15 150327089 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK (C) 4 - 7 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2017-04-09 14:00 150327090 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF 5 - 1 Kari Malmros, Isak Sjöblom Tyresöhallen
2017-04-09 15:15 150327086 Nacka Wallenstam IBK (A) - Högdalens AIS (B) 4 - 9 Fredrik Landin, Oscar Forstadius Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (A) 18 16 2 0 106-41 65 50
2. Högdalens AIS (B) 18 15 1 2 116-60 56 46
3. Farsta IBK (C) 18 9 0 9 76-77 -1 27
4. Mariebergs SK (A) 18 8 2 8 97-96 1 26
5. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 18 8 2 8 60-71 -11 26
6. Älta IF 18 6 2 10 85-93 -8 20
7. Saltsjöbadens IF (A) 18 6 0 12 57-80 -23 18
8. Hammarby IF IBF 18 5 3 10 68-105 -37 18
9. Älvsjö AIK IBF (A) 18 5 1 12 58-73 -15 16
10. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 5 1 12 68-95 -27 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 11:30 150377005 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Kari Malmros, Ken Johansson Torvalla Träningshall
2016-10-02 11:15 150377002 Saltsjöbadens IF (B) - Ingarö IF 0 - 18 Henrik Sommerville, Fredrik Hallenberg Fisksätra sporthall
2016-11-13 16:45 150377001 Sickla IF - Tungelsta IF (B) 4 - 5 Daniel Karlsson, Elis Erbing Tollare Bollhall
2016-10-08 15:15 150377009 Ingarö IF - Sickla IF 5 - 6 Karl Hurtig, Håkan Augustsson Ingarö Sporthall
2016-10-08 15:15 150377010 Tungelsta IF (B) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-10-09 13:45 150377007 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF 10 - 3 Tony Verho, Leo Bergstrand Ormingehallen
2016-10-15 13:00 150377015 Ingarö IF - Tungelsta IF (B) 2 - 5 Rasmus Fernström, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2016-10-16 11:15 150377012 Saltsjöbadens IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 7 Johan Zahn, Gustav Persson Fisksätra sporthall
2016-10-16 14:15 150377013 Värmdö IF - Huddinge IBS (B) 0 - 5 Marcus Grapne, Johan Zahn Värmdö sporthall
2016-10-22 09:00 150377018 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sickla IF 6 - 0 Daniel Karlsson, Håkan Taxén Myrsjöskolan
2016-10-22 11:30 150377016 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF 2 - 4 Johan Hessing, Erik Nyman Torvalla Träningshall
2016-10-23 09:00 150377017 Huddinge IBS (B) - Saltsjöbadens IF (B) 4 - 0 Thomas Gjutarenäfve, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-10-28 19:00 150377025 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 2 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Ingarö Sporthall
2016-10-29 15:15 150377021 Sickla IF - Huddinge IBS (B) 8 - 3 Wilmer Axén, Erik Nyman Järla Sporthall
2016-10-30 12:15 150377022 Saltsjöbadens IF (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 11 Leo Bergstrand, Didrik Axen Fisksätra sporthall
2016-11-19 10:15 150377027 Vendelsö IK (A) - Sickla IF 2 - 5 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2016-11-19 14:30 150377030 Tungelsta IF (B) - Värmdö IF 2 - 5 Johan Engvall, Paulina Thunvall Tungelsta Sporthall
2016-11-20 15:45 150377028 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF 2 - 2 Marco Svenström, Petra Dynesius Flemingsbergshallen
2016-11-26 10:45 150377033 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF (B) 4 - 3 Wilmer Axén, Didrik Axen Myrsjöskolan
2016-11-26 11:15 150377035 Ingarö IF - Vendelsö IK (A) 3 - 5 Patrik Andersén, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2016-11-27 10:45 150377032 Saltsjöbadens IF (B) - Värmdö IF 3 - 9 Leif Karlsson, Wilmer Axén Fisksätra sporthall
2016-12-03 13:15 150377040 Tungelsta IF (B) - Saltsjöbadens IF (B) 13 - 1 Mats Andersson, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2016-12-04 11:30 150377039 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 2 Wen-chung Tsai, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2016-12-04 13:30 150377036 Värmdö IF - Sickla IF 6 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2016-12-10 12:45 150377045 Ingarö IF - Värmdö IF 13 - 0 Stefano Bianque, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
2016-12-10 17:30 150377042 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF (B) 4 - 7 Mats Andersson, Jakob Nima Tomtbergahallen
2016-12-10 18:15 150377041 Sickla IF - Saltsjöbadens IF (B) 3 - 0 Svedje Ohlson, Jonas Jatko Järla Sporthall
2016-12-11 15:30 150377043 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (A) 4 - 5 Mats Andersson, Fredrik Landin Ormingehallen
2017-01-14 14:15 150377050 Tungelsta IF (B) - Sickla IF 9 - 6 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2017-01-14 15:15 150377049 Ingarö IF - Saltsjöbadens IF (B) 14 - 0 Fredrik Landin, Håkan Taxén Ingarö Sporthall
2017-01-14 15:30 150377046 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 0 - 6 Jakob Nima, Abbe Lami Skogåshallen
2017-01-28 10:15 150377055 Vendelsö IK (A) - Tungelsta IF (B) 7 - 9 Mats Andersson, Kenny Ly Torvalla Träningshall
2017-01-28 15:30 150377051 Sickla IF - Ingarö IF 5 - 2 Kevin Helly, Rasmus Fernström Järla Sporthall
2017-01-29 17:45 150377053 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 7 Lucas Werelius, Sampo Friberg Värmdö sporthall
2017-02-11 10:15 150377057 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF 7 - 2 Jakob Nima, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2017-02-11 13:30 150377060 Tungelsta IF (B) - Ingarö IF WO (5 - 0) Tungelsta Sporthall
2017-02-11 17:00 150377058 Nacka Wallenstam IBK (B) - Saltsjöbadens IF (B) 14 - 1 Nihada Cenanovic, Kenny Ly Ormingehallen
2017-02-18 15:30 150377061 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 3 Daniel Kölborn, William Albrecht Järla Sporthall
2017-02-19 12:00 150377062 Saltsjöbadens IF (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Johan Ståhl, Kevin Helly Fisksätra sporthall
2017-02-19 15:15 150377063 Värmdö IF - Vendelsö IK (A) 6 - 6 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2017-03-11 17:30 150377068 Huddinge IBS (B) - Sickla IF 5 - 8 Robin Berger, Henrik Sommerville Tomtbergahallen
2017-03-12 14:15 150377069 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF 3 - 5 Wilmer Axén, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2017-03-13 19:15 150377067 Vendelsö IK (A) - Saltsjöbadens IF (B) 13 - 0 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2017-03-18 15:00 150377075 Ingarö IF - Huddinge IBS (B) 7 - 1 Lucas Werelius, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
2017-03-18 18:30 150377071 Sickla IF - Vendelsö IK (A) 3 - 1 Lars Samuelsson, Jonas Robertson Järla Sporthall
2017-03-19 11:15 150377073 Värmdö IF - Tungelsta IF (B) 10 - 1 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-03-25 11:30 150377078 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF 7 - 3 William Albrecht, Kenny Ly Torvalla Träningshall
2017-03-25 15:00 150377080 Tungelsta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Lucas Myrby, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-03-26 16:00 150377076 Värmdö IF - Saltsjöbadens IF (B) 12 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2017-04-01 15:15 150377081 Sickla IF - Värmdö IF 11 - 4 Christian Berger, Daniel Kölborn Järla Sporthall
2017-04-02 13:15 150377083 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (B) 11 - 2 Anders Thonberg, Daniel Karlsson Ormingehallen
2017-04-02 13:30 150377082 Saltsjöbadens IF (B) - Tungelsta IF (B) 2 - 10 Wilmer Axén, Leif Karlsson Fisksätra sporthall
2017-04-08 11:15 150377090 Tungelsta IF (B) - Huddinge IBS (B) 8 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2017-04-09 11:15 150377086 Saltsjöbadens IF (B) - Sickla IF 1 - 9 Shabbir Ahmed, Magnus Westerberg Fisksätra sporthall
2017-04-09 15:45 150377087 Värmdö IF - Ingarö IF 3 - 4 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Värmdö sporthall
2017-04-10 19:15 150377089 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 10 - 0 Fredrik Pålsson, Daniel Kölborn Torvalla Träningshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tungelsta IF (B) 14 10 0 4 84-53 31 30
2. Sickla IF 14 10 0 4 76-52 24 30
3. Nacka Wallenstam IBK (B) 14 9 0 5 77-50 27 27
4. Vendelsö IK (A) 14 8 1 5 81-47 34 25
5. Ingarö IF 14 7 1 6 85-44 41 22
6. Värmdö IF 14 6 1 7 69-78 -9 19
7. Huddinge IBS (B) 14 4 1 9 44-67 -23 13
8. Saltsjöbadens IF (B) 14 0 0 14 17-142 -125 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 08:15 150378005 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK (A) 4 - 2 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2016-10-01 11:15 150378004 Tungelsta IF (A) - Högdalens AIS (A) 4 - 4 Jonas Jatko, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2016-10-01 13:30 150378002 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 6 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-10-02 09:00 150378001 Huddinge IBS (C) - Salems IF 10 - 0 Aarre Hietanen, Kent Budell Tomtbergahallen
2017-03-06 19:45 150378003 Huddinge IBS (D) - Vendelsö IK (B) 7 - 4 Stefano Bianque, Jakob Nima Skogåshallen
2016-10-08 17:00 150378008 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 9 Aarre Hietanen, Tobias Berger Torvalla Träningshall
2016-10-09 09:00 150378009 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (C) 5 - 7 Leif Karlsson, Anton Törngren Tyresöhallen
2016-10-09 10:30 150378006 Farsta IBK (A) - Tungelsta IF (A) 1 - 5 Robin Berger, Henrik Sommerville Farstahallen 3
2017-03-21 18:00 150378007 Högdalens AIS (A) - Huddinge IBS (D) 6 - 0 Simon Holm Schlemowitz, Daniel Eklund Högdalshallen
2016-10-16 09:30 150378012 Huddinge IBS (C) - Vendelsö IK (B) 5 - 1 John Awabdeh, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2016-10-16 12:00 150378015 Tungelsta IF (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Marcus Larsson Tungelsta Sporthall
2016-10-16 13:45 150378013 Älvsjö AIK IBF (B) - Högdalens AIS (A) 0 - 2 Elis Erbing, Fredrik Berglund Sonesson Västertorpshallen
2017-02-20 19:45 150378014 Huddinge IBS (D) - Farsta IBK (A) 4 - 6 Aldin Imamovic, Daniel Karlsson Skogåshallen
150378016 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (D) 5 - 0 Tullingehallen
2016-10-22 11:00 150378020 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF 11 - 0 Robin Berger, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2016-10-23 18:15 150378017 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 13 - 5 Christian Hamnström, Tony Verho Liljeholmshallen 1
2016-10-25 18:15 150378018 Högdalens AIS (A) - Huddinge IBS (C) 6 - 4 Shabbir Ahmed, Henrik Sommerville Högdalshallen
2016-10-29 15:00 150378023 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 2 Felix Wursé, Jonas Jatko Sätrahallen
2016-10-29 15:45 150378022 Huddinge IBS (C) - Farsta IBK (A) 1 - 8 Magnus Westerberg, Johan Larsson Tomtbergahallen
2016-10-29 16:00 150378025 Salems IF - Vendelsö IK (B) 4 - 4 Kim Svedberg, Kent Budell Skogsängshallen
2016-12-18 13:30 150378024 Huddinge IBS (D) - Tungelsta IF (A) 0 - 5 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2016-11-12 15:15 150378029 Högdalens AIS (A) - Salems IF 2 - 4 Daniel Mårtensson, Henrik Sommerville Farstahallen 4
2016-11-12 18:45 150378027 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (C) 4 - 6 Leif Karlsson, Marco Svenström Tullingehallen
2016-11-12 19:00 150378030 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 11 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Vendelsömalmshallen
2016-11-20 15:30 150378026 Tungelsta IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 9 - 1 Simon Holm Schlemowitz, Kari Malmros Tungelsta Sporthall
2016-11-12 10:15 150378033 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (D) 2 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skärholmshallen
2016-11-12 13:00 150378035 Salems IF - Farsta IBK (A) 7 - 5 Jonas Broström, Daniel Eklund Skogsängshallen
2016-11-13 17:15 150378034 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Högdalens AIS (A) 3 - 6 Håkan Taxén, Tony Verho Tyresöhallen
2016-11-18 20:00 150378032 Huddinge IBS (C) - Tungelsta IF (A) 1 - 5 Mats Andersson, Daniel Eklund Tomtbergahallen
2016-11-19 10:15 150378039 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 10 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Farstahallen 1
2016-11-19 11:30 150378038 FBI Tullinge (A) - Salems IF 1 - 0 Mats Andersson, Jonas Broström Tullingehallen
2016-11-20 09:30 150378036 Huddinge IBS (D) - Huddinge IBS (C) 3 - 2 Vilhelm Nordström, Sebastian Öhman Tomtbergahallen
2016-11-26 11:30 150378040 Högdalens AIS (A) - Vendelsö IK (B) 8 - 4 Christian Ljunggren, Fredrik Pålsson Högdalshallen
2016-11-26 14:00 150378044 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 4 Christian Berger, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2016-11-26 18:00 150378042 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Tomtbergahallen
2016-11-27 09:45 150378045 Salems IF - Tungelsta IF (A) 1 - 3 Mattias Thomasson, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2017-01-15 15:45 150378043 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK (A) 2 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Torvalla Träningshall
2016-12-03 14:00 150378049 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (B) 2 - 4 Jakob Nima, Abbe Lami Tullingehallen
2016-12-03 14:30 150378048 Tungelsta IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 7 Mats Andersson, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2016-12-04 12:45 150378047 Huddinge IBS (D) - Salems IF 1 - 4 Simon Holm Schlemowitz, Wen-chung Tsai Tomtbergahallen
2016-12-10 10:00 150378050 Farsta IBK (A) - Högdalens AIS (A) 2 - 3 Didrik Axen, Robin Berger Farstahallen 1
2016-12-10 12:45 150378053 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF (A) 3 - 4 Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Torvalla Träningshall
2016-12-10 18:45 150378054 Huddinge IBS (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 9 Mats Andersson, Jakob Nima Tomtbergahallen
2016-12-11 09:00 150378052 Högdalens AIS (A) - FBI Tullinge (A) 7 - 2 Jakob Nima, Abbe Lami Tullingehallen
2016-12-11 17:45 150378055 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 4 Tobias Ekmark, Björn Landin Skogsängshallen
2017-01-14 09:00 150378058 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (D) 3 - 5 Kent Kastell, Håkan Taxén Torvalla Träningshall
2017-01-14 12:00 150378060 Salems IF - Huddinge IBS (C) 1 - 6 Johan Hessing, Kim Svedberg Skogsängshallen
2017-01-14 12:30 150378057 Högdalens AIS (A) - Tungelsta IF (A) 3 - 6 Stefano Bianque, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2017-01-14 14:30 150378059 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-01-16 18:45 150378056 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 3 Daniel Karlsson, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2017-01-21 12:45 150378065 Tungelsta IF (A) - Farsta IBK (A) 7 - 1 Daniel Mårtensson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-01-21 17:45 150378063 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (B) 5 - 6 Johan Zahn, Marcus Grapne Sätrahallen
2017-01-22 08:15 150378064 Huddinge IBS (D) - Högdalens AIS (A) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2017-01-22 16:00 150378062 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 9 - 4 Jakob Nima, Leif Karlsson Flemingsbergshallen
2017-01-27 18:30 150378066 FBI Tullinge (A) - Tungelsta IF (A) 1 - 9 Abbe Lami, Vilhelm Nordström Tullingehallen
2017-01-28 17:30 150378068 Högdalens AIS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 1 Jakob Nima, Imtiaz Karim Högdalshallen
2017-01-28 17:45 150378067 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (D) 4 - 3 Marcus Grapne, Gustav Persson Farstahallen 3
2017-02-08 19:10 150378069 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (C) 2 - 7 Theodore Hurtig, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2017-02-04 13:00 150378075 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 9 Victor Küller, Oscar Küller Skogsängshallen
2017-02-04 14:00 150378073 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK (A) 9 - 1 Heimo Lyly, My Källström Lyly Sätrahallen
2017-02-05 12:00 150378072 Huddinge IBS (C) - Högdalens AIS (A) 3 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2017-02-05 13:15 150378074 Huddinge IBS (D) - FBI Tullinge (A) 8 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2017-02-11 13:00 150378077 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 1 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-02-11 16:00 150378076 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (D) 6 - 1 Jonathan Elfström, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2017-02-11 16:30 150378078 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (C) 1 - 3 Didrik Axen, Viktor Bollvik Karlsson Farstahallen 1
2017-02-12 13:45 150378080 Vendelsö IK (B) - Salems IF 7 - 4 Tony Verho, Patrik Arvinder Söderbymalmskolan
2017-02-18 12:00 150378083 Älvsjö AIK IBF (B) - Tungelsta IF (A) 2 - 3 Theodore Hurtig, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2017-02-18 12:30 150378082 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge (A) 9 - 3 Sebastian Öhman, Johan Larsson Tomtbergahallen
2017-02-19 10:15 150378084 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (B) 4 - 7 Mats Andersson, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2017-02-19 12:15 150378085 Salems IF - Högdalens AIS (A) 3 - 9 John Awabdeh, Fredrik Pålsson Skogsängshallen
2017-03-11 10:30 150378089 Farsta IBK (A) - Salems IF 7 - 1 Björn Larsson, Magnus Westerberg Farstahallen 1
2017-03-11 12:15 150378090 Högdalens AIS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 11 - 4 Kent Kastell, Christian Berger Högdalshallen
2017-03-11 14:15 150378087 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (C) 4 - 9 Leif Karlsson, Lennart Asp Tungelsta Sporthall
2017-03-12 10:00 150378086 Huddinge IBS (D) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 4 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tomtbergahallen
2017-03-18 10:15 150378093 Vendelsö IK (B) - Högdalens AIS (A) 7 - 9 Mats Andersson, Marco Svenström Torvalla Träningshall
2017-03-19 08:15 150378092 Huddinge IBS (C) - Huddinge IBS (D) 2 - 5 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Tomtbergahallen
2017-03-19 15:00 150378094 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 7 - 6 Aldin Imamovic, Erik Nyman Tyresöhallen
2017-03-19 16:30 150378095 Salems IF - FBI Tullinge (A) 3 - 14 David Berger, Tobias Berger Skogsängshallen
2017-03-25 09:45 150378096 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (C) 6 - 1 Marco Svenström, Petra Dynesius Sätrahallen
2017-03-25 11:15 150378099 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 3 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-03-25 15:15 150378100 Farsta IBK (A) - Vendelsö IK (B) 4 - 10 Daniel Eklund, Jakob Nima Farstahallen 3
2017-03-25 17:30 150378098 Tungelsta IF (A) - Salems IF 3 - 3 Lucas Myrby, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-03-22 19:05 150378103 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (A) 5 - 3 Leif Karlsson, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2017-04-01 16:45 150378105 Salems IF - Huddinge IBS (D) 9 - 2 John Awabdeh, Karl-Johan Leijon Skogsängshallen
2017-04-02 14:45 150378104 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tungelsta IF (A) 0 - 8 Henrik Sommerville, Oscar Olsson Berglund Tyresöhallen
2017-04-02 17:15 150378102 Högdalens AIS (A) - Farsta IBK (A) 8 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Högdalshallen
2017-04-08 12:30 150378109 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (B) 6 - 6 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2017-04-08 13:00 150378108 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (D) 9 - 1 Tomas Jansson, Tony Verho Strandhallen - Tyresö
2017-04-08 16:30 150378107 Älvsjö AIK IBF (B) - Salems IF 5 - 3 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2017-04-09 19:15 150378110 FBI Tullinge (A) - Högdalens AIS (A) 6 - 2 Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (A) 18 14 1 3 100-58 42 43
2. Tungelsta IF (A) 18 13 3 2 94-47 47 42
3. Huddinge IBS (C) 18 11 0 7 89-67 22 33
4. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 10 0 8 107-82 25 30
5. FBI Tullinge (A) 18 8 1 9 67-71 -4 25
6. Vendelsö IK (B) 18 6 3 9 78-99 -21 21
7. Älvsjö AIK IBF (B) 18 6 1 11 62-75 -13 19
8. Huddinge IBS (D) 18 6 1 11 56-84 -28 19
9. Farsta IBK (A) 18 5 2 11 72-92 -20 17
10. Salems IF 18 4 2 12 53-103 -50 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis