Juniorallsvenskan DJ17 (2016/17)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-09 15:00 580730003 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Örnsköldsvik IBK 5 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-12-04 18:30 580730001 IKSU/IKSU Ungdom - Ankarsvik BK 2 - 4 Tony Cederholm, Manuel Garzon IKSU Sport
2017-02-05 12:00 580730002 Klockarbergets BK - IBF Dalen/RIG Umeå IBF 4 - 9 Thomas Berglund, Per Backlin Njurundahallen
2016-10-11 20:15 580730005 IBF Dalen/RIG Umeå IBF - IKSU/IKSU Ungdom 4 - 2 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
2016-10-15 12:00 580730004 Ankarsvik BK - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 1 - 5 Thomas Berglund, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2016-10-16 14:00 580730006 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK 9 - 0 Mikael Körning, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2016-10-22 13:00 580730009 IKSU/IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 2 - 1 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf IKSU Sport
2016-10-22 15:00 580730008 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Klockarbergets BK 10 - 0 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sjöfruhallen
2017-01-28 16:30 580730007 Ankarsvik BK - IBF Dalen/RIG Umeå IBF 1 - 6 Robin Palander, Jon Lundgren Höglunda
2016-10-29 16:00 580730011 Klockarbergets BK - IKSU/IKSU Ungdom 5 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Njurundahallen
2016-10-30 14:00 580730010 Örnsköldsvik IBK - Ankarsvik BK 3 - 3 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2016-11-08 20:15 580730012 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - IBF Dalen/RIG Umeå IBF 1 - 6 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
2016-11-16 18:00 580730014 IKSU/IKSU Ungdom - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 4 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf IKSU Sport
2016-11-19 10:00 580730013 Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 1 - 3 Patrick Cederblad, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2016-12-13 20:15 580730015 IBF Dalen/RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 Tony Cederholm, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Öst
2016-11-26 14:30 580730016 Ankarsvik BK - IKSU/IKSU Ungdom 3 - 11 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2016-11-26 16:00 580730017 IBF Dalen/RIG Umeå IBF - Klockarbergets BK 5 - 1 Roger Karlsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2016-11-27 17:00 580730018 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 8 - 1 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2016-12-03 13:30 580730021 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBK 2 - 9 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2016-12-03 15:00 580730019 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Ankarsvik BK 2 - 2 Tony Cederholm, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Öst
2017-02-08 17:15 580730020 IKSU/IKSU Ungdom - IBF Dalen/RIG Umeå IBF 1 - 14 Tony Cederholm, Manuel Garzon IKSU Sport
2016-12-04 11:30 580730022 IBF Dalen/RIG Umeå IBF - Ankarsvik BK 2 - 1 Per Fallbjörk, Peter Poopuu Musköten 1
2016-12-17 12:00 580730023 Klockarbergets BK - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 7 - 5 Thomas Berglund, Jon Lundgren Njurundahallen
2016-12-17 14:00 580730024 Örnsköldsvik IBK - IKSU/IKSU Ungdom 7 - 4 Ivica Matanovic, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2017-01-14 13:00 580730026 IKSU/IKSU Ungdom - Klockarbergets BK 5 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros IKSU Sport
2017-01-15 15:00 580730025 Ankarsvik BK - Örnsköldsvik IBK 0 - 7 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2017-01-31 20:15 580730027 IBF Dalen/RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 11 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
2017-01-18 17:20 580730029 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - IKSU/IKSU Ungdom 4 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu IKSU Sport
2017-01-21 13:00 580730028 Klockarbergets BK - Ankarsvik BK 7 - 3 Kenny Windahl, Thomas Berglund Njurundahallen
2017-01-22 15:30 580730030 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/RIG Umeå IBF 0 - 4 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2017-01-28 11:30 580730032 Klockarbergets BK - IBF Dalen/RIG Umeå IBF 1 - 10 Maria Dahlin, Elin Lindgren Njurundahallen
2017-01-29 13:30 580730033 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Örnsköldsvik IBK 0 - 9 Tony Cederholm, Manuel Garzon Vildmannahallen
2017-02-12 17:00 580730031 IKSU/IKSU Ungdom - Ankarsvik BK 5 - 0 Ludwig Broadhall, Viktor Grahn IKSU Sport
2016-11-29 20:15 580730035 IBF Dalen/RIG Umeå IBF - IKSU/IKSU Ungdom 9 - 2 Therese Jensen, Linn Saveman Umeå Energi Arena Öst
2017-02-11 16:00 580730034 Ankarsvik BK - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 0 - 5 Robin Palander, Fredrik Strandlund Skönsbergshallen
2017-02-12 12:00 580730036 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK 10 - 2 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2017-02-05 14:30 580730037 Ankarsvik BK - IBF Dalen/RIG Umeå IBF 0 - 12 Mattias Karlsson, Niklas Bäckström Hagahallen
2017-02-18 13:00 580730038 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Klockarbergets BK 6 - 9 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Öst
2017-02-19 12:45 580730039 IKSU/IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 4 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros IKSU Sport
2017-02-28 20:15 580730042 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - IBF Dalen/RIG Umeå IBF 0 - 9 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
2017-03-04 12:00 580730041 Klockarbergets BK - IKSU/IKSU Ungdom 4 - 2 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2017-03-05 16:00 580730040 Örnsköldsvik IBK - Ankarsvik BK 10 - 1 Simon Hedkvist, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-03-12 16:00 580730043 Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 0 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2017-03-12 16:00 580730044 IKSU/IKSU Ungdom - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 4 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros IKSU Sport
2017-03-14 20:15 580730045 IBF Dalen/RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 10 - 7 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ RIG Umeå IBF 15 14 0 1 114-28 86 42
2. Örnsköldsvik IBK 15 10 1 4 90-41 49 31
3. IKSU/ IKSU Ungdom 15 7 0 8 59-72 -13 21
4. Klockarbergets BK 15 7 0 8 52-90 -38 21
5. Team Thorengruppen SK/ Gimonäs UIF 15 4 1 10 53-76 -23 13
6. Ankarsvik BK 15 1 2 12 20-81 -61 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 11:00 580731004 IBF Falun Ungdom - Täby FC IBK 4 - 5 Daniel Larsson, Niklas Stenius JALAS® Arena 1
2016-10-09 18:30 580731002 KAIS Mora UIF - Hagunda IF / FBC Uppsala 1 - 4 Peter Wallin, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2016-10-15 16:30 580731008 IBF Falun Ungdom - Storvreta IBK 6 - 5 Mattias Hedberg, Peter Atternäs JALAS® Arena 1
2016-10-15 17:00 580731005 Hagunda IF / FBC Uppsala - Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 4 - 2 Henrik Ramborg, Nick Kyller IFU Arena A
2016-10-16 14:45 580731007 Täby FC IBK - KAIS Mora UIF 4 - 4 Christian Högberg, Simon Bernhardsson Grindtorpshallen
2016-10-19 18:30 580731010 Hagunda IF / FBC Uppsala - Täby FC IBK 2 - 5 Simon Bernhardsson, Felicia Hassan IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-22 16:00 580731012 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 10 - 1 Roger Pernling, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2016-10-28 19:45 580731013 Täby FC IBK - Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 5 - 6 Ulf Jonsson, Jonas Edström Grindtorpshallen
2016-10-30 17:10 580731015 Storvreta IBK - Hagunda IF / FBC Uppsala 4 - 2 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Vattholma Sporthall
2016-11-11 18:30 580731018 Täby FC IBK - Storvreta IBK 4 - 3 Daniel Kölborn, Patrik Cullander Tibblehallen CC
2016-11-12 14:30 580731017 Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS - IBF Falun Ungdom 5 - 1 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-11-26 18:30 580731022 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 - 6 Conny Törehed, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2016-11-27 17:50 580731021 Storvreta IBK - Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 3 - 2 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Vattholma Sporthall
2016-12-04 13:45 580731027 IBF Falun Ungdom - Hagunda IF / FBC Uppsala 2 - 2 Kim Karlsson, Jonatan Lindberg JALAS® Arena 2
2016-12-04 15:45 580731025 Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS - KAIS Mora UIF WO (5 - 0) Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Prästängshallen
2017-01-14 14:15 580731032 Täby FC IBK - IBF Falun Ungdom 1 - 1 Daniel Mårtensson, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2017-01-14 17:00 580731030 Hagunda IF / FBC Uppsala - KAIS Mora UIF 5 - 0 Thomas Tanskanen, Vesa Petterson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-18 19:40 580731033 Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS - Hagunda IF / FBC Uppsala 2 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Prästängshallen
2017-01-21 14:00 580731035 KAIS Mora UIF - Täby FC IBK 9 - 3 Torbjörn Aspman, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2017-01-28 13:00 580731036 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom 3 - 11 Erik Christiansen, Emma Holmqvist IFU Arena A
2017-01-28 19:30 580731038 Täby FC IBK - Hagunda IF / FBC Uppsala 6 - 3 Ulf Jonsson, Jonas Edström Grindtorpshallen
2017-01-29 13:00 580731040 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 6 - 5 Tony Nyberg, Johnny Söderqvist Vattholma Sporthall
2017-02-11 14:00 580731041 Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS - Täby FC IBK 2 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Ekilla Sporthall
2017-02-12 19:00 580731043 Hagunda IF / FBC Uppsala - Storvreta IBK 3 - 1 Vesa Petterson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2017-02-13 19:00 580731046 Storvreta IBK - Täby FC IBK 0 - 3 Emma Holmqvist, Fabian Fahimi IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-18 15:00 580731045 IBF Falun Ungdom - Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 8 - 2 Linus Isberg, Viktor Snöborgs Lugnet D
2017-03-03 19:30 580731050 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 5 - 1 Patrik Magnusson, Jenny Moen JALAS® Arena 1
2017-03-08 19:40 580731049 Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS - Storvreta IBK 3 - 7 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2017-03-11 12:00 580731053 KAIS Mora UIF - Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 2 - 4 Tonni Boström, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2017-03-11 17:00 580731055 Hagunda IF / FBC Uppsala - IBF Falun Ungdom 3 - 1 Erik Christiansen, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC IBK 10 6 2 2 40-34 6 20
2. Hagunda IF / FBC Uppsala 10 6 1 3 34-24 10 19
3. IBF Falun Ungdom 10 5 2 3 45-29 16 17
4. Sigtuna IF IBK Arlanda DJ-JAS 10 4 0 6 33-40 -7 12
5. Storvreta IBK 10 4 0 6 33-49 -16 12
6. KAIS Mora UIF 10 2 1 7 34-43 -9 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-23 20:00 580732004 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 7 - 1 Patrik Cullander, Daniel Kölborn Björkebyhallen
2016-09-24 15:30 580732005 Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 Robin Särén, Tim Sandström Uddeholm Arena
2016-10-23 15:00 580732002 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Skoghalls IBK 7 - 3 Kristiansborgshallen
2016-10-02 17:00 580732009 IFK Arboga IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 5 Vasahallen
2016-10-04 20:00 580732010 Skoghalls IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 2 Amanda Törner, Philip Aronsson-Elffors Hammarö Arena
2016-10-07 19:15 580732007 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 10 Peter Eriksson, Kari Karke Sätrahallen
2016-10-15 17:00 580732015 Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Jörgen Grändefors, Andreas Norberg Uddeholm Arena
2016-10-16 17:00 580732012 Karlstad IBF Ungdom - IFK Arboga IBK 4 - 3 Tobias Jäderqvist, Amanda Törner Klubbhuset Arena
2016-10-16 17:30 580732013 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Täby FC 6 - 3 Kristiansborgshallen
2016-10-22 16:15 580732018 Bele Barkarby IF IBF - Skoghalls IBK 5 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Herresta Sporthall
2016-10-23 20:05 580732020 Älvsjö AIK IBF - Täby FC 3 - 5 Leif Borglund, Mikael Andersson Västertorpshallen
2016-12-07 19:30 580732019 Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF - IFK Arboga IBK 10 - 4 Tim Sandström, Andreas Norberg Uddeholm Arena
2016-10-29 15:00 580732022 Täby FC - Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF 3 - 0 Robert Forslind Lovrencic, Jonas Edström Grindtorpshallen
2016-10-29 17:30 580732023 IFK Arboga IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 9 Vasahallen
2016-11-06 13:30 580732021 Karlstad IBF Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 3 Lars Larsson, David Granström Colorama Arena
2016-11-09 19:45 580732028 Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 9 - 2 Nicklas Johansson, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2016-11-11 20:00 580732027 Bele Barkarby IF IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 2 Linus Warrenstein, Björn Söderström Björkebyhallen
2016-11-12 14:15 580732030 Täby FC - IFK Arboga IBK 6 - 1 David Berger, Robert Forslind Lovrencic Grindtorpshallen
2016-11-13 14:30 580732029 Älvsjö AIK IBF - Skoghalls IBK 3 - 5 Patrik Cullander, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2016-11-18 19:30 580732034 Skoghalls IBK - Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF 4 - 3 Christoffer Risberg, Tomas Hane Hammarö Arena
2016-11-20 14:45 580732031 Karlstad IBF Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Mattias Pettersson, Andreas Norberg Stavdal Arena
2016-12-11 12:30 580732033 IFK Arboga IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Mathias Johansson, Niklas Laine Vasahallen
2016-11-25 19:20 580732038 Älvsjö AIK IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 5 Kari Karke, Robin Karke Sätrahallen
2016-11-26 15:30 580732039 Täby FC - Karlstad IBF Ungdom 3 - 3 Fabian Fahimi, Michael Selg Grindtorpshallen
2016-11-27 14:30 580732040 IFK Arboga IBK - Skoghalls IBK 2 - 8 Mårten Hanold, Juha Vanninen Vasahallen
2016-12-03 12:00 580732042 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF 6 - 4 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Kristiansborgshallen
2016-12-03 13:30 580732044 Skoghalls IBK - Täby FC 9 - 1 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Hammarö Arena
2016-12-03 18:00 580732041 Karlstad IBF Ungdom - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Klubbhuset Arena
2016-12-16 19:45 580732047 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 3 - 15 Michael Selg, Peter Hagelin Grindtorpshallen
2016-12-19 19:40 Ändrad tid 580732049 Skoghalls IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 8 Albin Jakobsson, Christoffer Frykestam Hammarö Arena
2017-02-03 20:00 580732046 Älvsjö AIK IBF - Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF 4 - 10 Robert Forslind Lovrencic, Christoffer Markovski Västertorpshallen
2017-01-10 19:30 580732051 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK 2 - 0 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Klubbhuset Arena
2017-01-13 19:00 580732052 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IFK Arboga IBK 8 - 3 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2017-01-13 20:00 580732054 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 12 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Björkebyhallen
2017-01-20 19:45 580732059 IFK Arboga IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 - 2 Fernando Rocabado, Juha Vanninen Vasahallen
2017-01-20 20:00 580732058 Täby FC - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 2 Ulf Jonsson, Jonas Edström Grindtorpshallen
2017-01-21 16:15 580732056 Bele Barkarby IF IBF - Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF 9 - 3 Sebastian Öhman, Johan Larsson Herresta Sporthall
2017-01-27 19:45 580732062 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 12 - 1 Fabian Fahimi, Roland Nester Grindtorpshallen
2017-01-29 13:00 580732063 IFK Arboga IBK - Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF 3 - 9 Juha Vanninen, Daniel Östling Vasahallen
2017-01-29 16:00 580732064 Skoghalls IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Percy Lundkvist Hammarö Arena
2017-02-08 19:15 580732066 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 10 - 2 Dan Barthlen, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2017-02-11 16:15 580732068 Bele Barkarby IF IBF - IFK Arboga IBK 13 - 0 Lars Sundlöf, Linus Warrenstein Herresta Sporthall
2017-02-12 15:00 580732069 Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF - Täby FC 3 - 6 Mattias Pettersson, Gabriel Gunnarsson Uddeholm Arena
2017-02-14 19:30 580732071 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF 6 - 6 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Klubbhuset Arena
2017-02-18 11:00 580732072 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Ej offentliggjord, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2017-02-19 13:30 580732074 Skoghalls IBK - Älvsjö AIK IBF 12 - 2 Tobias Jäderqvist, Amanda Törner Hammarö Arena
2017-02-19 14:30 580732073 IFK Arboga IBK - Täby FC 1 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Vasahallen
2017-02-24 20:00 580732078 Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF - Skoghalls IBK 4 - 5 David Granström, Linus Larsson Uddeholm Arena
2017-02-25 19:00 580732077 Bele Barkarby IF IBF - Karlstad IBF Ungdom 11 - 0 Aarre Hietanen, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2017-03-10 19:30 580732079 Älvsjö AIK IBF - IFK Arboga IBK 2 - 2 David Berger, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2017-01-14 18:30 580732081 Karlstad IBF Ungdom - Täby FC 1 - 5 Adrian Blomquist, Robert Kuylenstjerna Colorama Arena
2017-02-15 19:40 580732082 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Älvsjö AIK IBF 14 - 2 Mathias Johansson, Thomas Kallin Kristiansborgshallen
2017-03-05 17:00 580732084 Skoghalls IBK - IFK Arboga IBK 16 - 0 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Hammarö Arena
2017-03-11 14:30 580732089 Täby FC - Skoghalls IBK 3 - 4 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Grindtorpshallen
2017-03-12 13:30 580732087 Hagfors IF Ungdom /Edebäck IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 9 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2017-03-12 15:15 580732088 Älvsjö AIK IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 - 5 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 14 14 0 0 115-27 88 42
2. Rönnby Västerås IBK Ungdom 14 10 0 4 87-47 40 30
3. Skoghalls IBK 14 9 0 5 80-46 34 27
4. Täby FC 14 8 1 5 60-56 4 25
5. Karlstad IBF Ungdom 14 5 3 6 40-65 -25 18
6. Hagfors IF Ungdom / Edebäck IBF 14 4 2 8 72-72 0 14
7. Älvsjö AIK IBF 14 0 3 11 34-104 -70 3
8. IFK Arboga IBK 14 0 3 11 28-99 -71 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-23 19:00 580733005 Trosa Edanö IBK - Nacka Wallenstam IBK 0 - 8 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Hedebyhallen
2016-09-25 13:45 580733004 Sköndals IK - Telge SIBK/Järna SK 3 - 4 Aarre Hietanen, Kari Malmros Sköndalshallen
2016-09-25 18:00 580733002 IBF Linköping - FBI Tullinge 7 - 2 Patricio Boiardt, Mikael Pettersson Folkungahallen
2016-10-07 19:00 580733010 FBI Tullinge - Huddinge IK 3 - 2 Madelene Westerberg, Patrik Cullander Tullingehallen
2016-10-09 19:15 580733007 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK 6 - 0 Björn Larsson, Aldin Imamovic Ormingehallen
2016-11-06 11:30 580733008 Telge SIBK/Järna SK - Nykvarns IF 2 - 1 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2016-10-14 20:15 580733015 Trosa Edanö IBK - Sköndals IK 3 - 3 Sigge Maurer, Admir Brkic Hedebyhallen
2016-10-15 17:00 580733014 Nykvarns IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Sigge Maurer, Admir Brkic Björkestahallen
2016-10-16 15:30 580733013 IBF Linköping - Telge SIBK/Järna SK 5 - 2 Jakob Flodell, Rickard Olsen Kärnahallen
2016-10-23 14:15 580733020 Nacka Wallenstam IBK - Telge SIBK/Järna SK 10 - 1 Aarre Hietanen, Ola Bigestans Ormingehallen
2016-10-23 19:45 580733018 Sköndals IK - FBI Tullinge 2 - 5 David Berger, Tobias Berger Sköndalshallen
2016-11-04 19:30 580733017 Nykvarns IF - Huddinge IK 11 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
2016-10-28 19:45 580733021 Huddinge IK - IBF Linköping 0 - 3 Kari Malmros, Daniel Mårtensson Skogåshallen
2016-10-28 20:00 580733024 FBI Tullinge - Nykvarns IF 1 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2016-10-30 15:00 580733022 Telge SIBK/Järna SK - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2016-11-11 20:15 580733028 Trosa Edanö IBK - Huddinge IK 3 - 0 Sigge Maurer, Admir Brkic Hedebyhallen
2016-11-13 18:00 580733027 Sköndals IK - IBF Linköping 3 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sköndalshallen
2016-11-25 19:30 580733029 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 5 - 1 Tobias Berger, Martin Johansson Ormingehallen
2016-11-17 19:30 580733031 Huddinge IK - Sköndals IK 1 - 5 Daniel Kölborn, Patric Terelius Storängshallen
2016-11-18 19:15 580733032 IBF Linköping - Nykvarns IF 4 - 2 Jimmy Lindell, Pierre Hultsten Folkungahallen
2016-11-18 20:45 580733034 FBI Tullinge - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Tullingehallen
2016-11-25 18:30 580733037 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 1 - 3 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Hedebyhallen
2016-11-25 19:30 580733039 Telge SIBK/Järna SK - Huddinge IK 7 - 0 Martin Morén, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2016-11-27 14:30 580733038 Nacka Wallenstam IBK - IBF Linköping 5 - 4 Patric Terelius, Elis Erbing Ormingehallen
2016-12-02 19:45 580733041 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 13 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2016-12-02 20:00 580733044 FBI Tullinge - Telge SIBK/Järna SK 2 - 7 Gustav Persson, Aldin Imamovic Tullingehallen
2016-12-03 18:00 580733043 Nykvarns IF - Sköndals IK 5 - 1 Ivan Wahlström, Tommy Nyring Björkestahallen
2016-12-04 15:30 580733042 IBF Linköping - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Jakob Flodell, Jesper Jonsson Folkungahallen
2016-12-16 19:30 580733047 Telge SIBK/Järna SK - Sköndals IK 1 - 1 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2016-12-16 20:00 580733049 FBI Tullinge - IBF Linköping 1 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2017-01-13 19:30 580733046 Nacka Wallenstam IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Daniel Kölborn, Kari Karke Ormingehallen
2017-01-13 19:45 580733051 Huddinge IK - FBI Tullinge 2 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Kari Malmros Skogåshallen
2017-01-13 20:00 580733053 Nykvarns IF - Telge SIBK/Järna SK 3 - 2 Mats Jernmo, Mika Ristanen Björkestahallen
2017-01-15 19:45 580733054 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 9 Aldin Imamovic, Kari Malmros Sköndalshallen
2017-01-22 14:30 580733058 Telge SIBK/Järna SK - IBF Linköping 0 - 5 Jonathan Varli, John Awabdeh Västergård Arena A
2017-01-22 19:00 580733056 Sköndals IK - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Sköndalshallen
2017-01-31 19:45 580733057 Nacka Wallenstam IBK - Nykvarns IF 3 - 0 Daniel Mårtensson, Johan Jäderlund Ormingehallen
2017-01-27 19:45 580733061 Huddinge IK - Nykvarns IF 1 - 7 Daniel Mårtensson, Kari Malmros Skogåshallen
2017-01-27 20:00 580733064 FBI Tullinge - Sköndals IK 2 - 7 David Berger, Vilhelm Nordström Tullingehallen
2017-02-05 18:00 580733062 Telge SIBK/Järna SK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 1 Arne Brattehag, Sigge Maurer Västergård Arena A
2017-02-03 19:30 580733067 Nykvarns IF - FBI Tullinge 8 - 1 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2017-02-10 18:30 580733069 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK/Järna SK 1 - 1 Dennis Wagermark, Richard Himberg Hedebyhallen
2017-02-12 14:15 580733066 IBF Linköping - Huddinge IK 6 - 1 Emil Glenngård, Hampus Larsson Kärnahallen
2017-02-17 19:00 580733074 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 0 - 13 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Tullingehallen
2017-02-17 19:45 580733071 Huddinge IK - Trosa Edanö IBK 2 - 5 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Skogåshallen
2017-02-19 14:30 580733072 IBF Linköping - Sköndals IK 6 - 4 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Folkungahallen
2017-02-24 19:00 580733078 Trosa Edanö IBK - FBI Tullinge 6 - 2 Dennis Wagermark, Admir Brkic Hedebyhallen
2017-02-26 16:45 580733077 Sköndals IK - Huddinge IK 5 - 4 Björn Landin, Ken Johansson Sköndalshallen
2017-02-26 17:00 580733076 Nykvarns IF - IBF Linköping 6 - 2 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Björkestahallen
2017-03-03 19:30 580733082 IBF Linköping - Nacka Wallenstam IBK 3 - 3 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Kärnahallen
2017-03-03 19:45 580733081 Huddinge IK - Telge SIBK/Järna SK 0 - 5 Daniel Kölborn, Jonas Holm Skogåshallen
2017-03-03 20:00 580733083 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Mika Ristanen, Mats Jernmo Björkestahallen
2017-03-10 19:00 580733087 Trosa Edanö IBK - IBF Linköping 3 - 5 Bemir Brkic, Admir Brkic Hedebyhallen
2017-03-10 19:45 580733088 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK 17 - 1 Robin Karke, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2017-03-11 13:45 580733089 Telge SIBK/Järna SK - FBI Tullinge 9 - 0 Sigge Maurer, John Awabdeh Västergård Arena A
2017-03-12 15:30 580733086 Sköndals IK - Nykvarns IF 5 - 4 Aldin Imamovic, Jonas Håmark Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 14 12 1 1 98-23 75 37
2. IBF Linköping 14 11 1 2 68-34 34 34
3. Nykvarns IF 14 9 0 5 61-31 30 27
4. Telge SIBK/ Järna SK 14 8 2 4 49-35 14 26
5. Sköndals IK 14 5 2 7 48-61 -13 17
6. Trosa Edanö IBK 14 4 2 8 35-46 -11 14
7. FBI Tullinge 14 3 0 11 25-84 -59 9
8. Huddinge IK 14 0 0 14 23-93 -70 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E1 Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-04 20:30 580734003 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 13 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-10-08 17:00 580734002 Fristads GoIF/Borås IBF - FBC Lerum 2 - 10 Sven Persson, Kenth Lindqvist Fristadhallen, Fristad
2016-10-09 19:00 580734001 IBK Lockerud Mariestad - Hovslätts IK 5 - 1 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic UW-Elasthallen, Mariestad
2016-10-16 15:00 580734005 Partille IBS - Fristads GoIF/Borås IBF 3 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Vallhamra Sportcenter
2016-10-16 16:00 580734004 Hovslätts IK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 4 Oliver Hillerström, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-16 18:30 580734006 FBC Lerum - IBK Lockerud Mariestad 0 - 9 Oliver Engström, Kevin Larsson Rydsbergshallen
2016-10-21 18:00 580734009 Partille IBS - FBC Lerum 4 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter
2016-10-22 16:30 580734008 Fristads GoIF/Borås IBF - Hovslätts IK 4 - 6 Nebojsa Stefanovski, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2016-10-23 17:00 580734007 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 4 Mikael Magnusson, Mikael Toverland UW-Elasthallen, Mariestad
2016-10-25 20:15 580734012 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 6 - 2 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2016-11-06 17:00 580734010 Hovslätts IK - Partille IBS 4 - 1 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-12-11 12:00 580734011 IBK Lockerud Mariestad - Fristads GoIF/Borås IBF 5 - 4 Linus Svensson, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2016-11-13 13:00 580734014 Partille IBS - IBK Lockerud Mariestad 2 - 15 Lazo Cesto, Henry Tames Vallhamra Sportcenter
2016-11-13 14:30 580734013 Fristads GoIF/Borås IBF - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-11-13 18:30 580734015 FBC Lerum - Hovslätts IK 4 - 6 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
2016-11-15 20:15 580734016 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 3 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-11-16 20:40 580735018 Lindome IBK - FBC Lerum 5 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-11-18 19:00 580735017 Warberg IC - Partille IBS 3 - 1 Peter Särnhav, Sofia Berntsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-11-18 19:45 580735016 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Fristads GoIF/Borås IBF 1 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2016-11-20 16:00 580734017 IBK Lockerud Mariestad - IBF Backadalen /Surte IBK 5 - 1 Linus Svensson, Magnus Nilsson UW-Elasthallen, Mariestad
2016-11-26 11:15 580734018 Hovslätts IK - Lindås IBK 2 - 1 Michael Johansson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-22 19:30 580734020 Partille IBS - Lindome IBK 0 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Partille Arena B-hallen
2016-11-25 19:00 580734019 Fristads GoIF/Borås IBF - Warberg IC 5 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-11-25 19:00 580735021 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2016-11-25 20:00 580734021 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 7 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2016-11-27 15:00 580735020 IBF Backadalen /Surte IBK - Hovslätts IK 3 - 9 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundbystrand 3
2016-12-10 17:15 580735019 IK Zenith - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Robin Boqvist, Oliver Engström Björlanda Idrottshall
2016-11-29 20:15 580734022 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2016-12-02 19:00 580734026 Fristads GoIF/Borås IBF - IK Zenith 2 - 2 Peter Axelsson, David Persson Fristadhallen, Fristad
2016-12-02 20:00 580734027 FBC Lerum - Lindås IBK 8 - 6 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2016-12-03 17:00 580734023 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 3 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ugglumshallen
2016-12-04 14:00 580734025 Hovslätts IK - Lindome IBK 0 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-12-09 19:00 580734024 IBK Lockerud Mariestad - Warberg IC 3 - 4 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic UW-Elasthallen, Mariestad
2016-12-15 18:30 580735022 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Adnan Tongur, Robin Boqvist Ale Kulturrum
2016-12-17 14:30 580735023 IBF Backadalen /Surte IBK - Partille IBS 3 - 5 Oliver Engström, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2016-12-18 11:00 580735026 Lindås IBK - Fristads GoIF/Borås IBF 2 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2016-12-18 16:30 580735024 Warberg IC - Hovslätts IK 4 - 5 Magnus Gullquist, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-12-18 16:30 580735027 IK Zenith - FBC Lerum 2 - 1 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hedenskolans Idrottshall
2017-02-05 14:30 580735025 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2017-01-10 20:30 580734028 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2017-01-13 19:00 580734029 Fristads GoIF/Borås IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 4 - 3 Richard Claesson, Fredrik Andersson Fristadhallen, Fristad
2017-01-13 19:45 580735028 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Hovslätts IK 0 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2017-01-14 14:00 580735029 IK Zenith - Partille IBS 1 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-02-01 19:45 580735030 Lindås IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 17 Oliver Engström, Kevin Larsson Salming Arena
2017-02-03 20:00 580734030 FBC Lerum - Warberg IC 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2017-01-19 19:00 580735032 Lindome IBK - Fristads GoIF/Borås IBF 5 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2017-01-20 18:30 580734031 Partille IBS - Lindås IBK 5 - 6 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Vallhamra Sportcenter
2017-01-21 11:00 580734032 Hovslätts IK - IK Zenith 3 - 2 Fredrik Fältskog, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-21 15:00 580735031 IBF Backadalen /Surte IBK - FBC Lerum 5 - 2 Oliver Engström, Kevin Larsson Lundbystrand 3
2017-01-22 17:00 580734033 IBK Lockerud Mariestad - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 5 - 4 Pedram Koublani, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2017-01-22 19:00 580735033 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 6 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-01-27 20:00 580734035 FBC Lerum - Fristads GoIF/Borås IBF 3 - 7 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2017-01-29 13:00 580734036 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 6 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter
2017-01-29 14:30 580734034 Hovslätts IK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 4 Michael Holmberg, Patrik Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-07 19:00 580734037 Pixbo Wallenstam IBF - Hovslätts IK 5 - 0 Joakim Amri Nilsson, Robin Boqvist Wallenstamhallen
2017-02-10 19:00 580734038 Fristads GoIF/Borås IBF - Partille IBS 7 - 4 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2017-02-12 17:00 580734039 IBK Lockerud Mariestad - FBC Lerum 12 - 1 Eino Vuoluterä, Kjell Persson UW-Elasthallen, Mariestad
2017-02-19 13:00 580734040 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-02-19 14:30 580734041 Hovslätts IK - Fristads GoIF/Borås IBF 5 - 0 Nicklas Mattsson, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-22 20:50 580734042 FBC Lerum - Partille IBS 10 - 1 Jesper Axelsson, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2017-02-25 15:00 580734043 Partille IBS - Hovslätts IK 0 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ugglumshallen
2017-03-03 20:00 580734045 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Joakim Amri Nilsson, Oliver Engström Rydsbergshallen
2017-03-05 11:00 580734044 Fristads GoIF/Borås IBF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 13 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2017-03-12 12:00 580734048 Hovslätts IK - FBC Lerum 10 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-12 16:00 580734046 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF/Borås IBF 6 - 6 Oliver Engström, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2017-03-12 17:00 580734047 IBK Lockerud Mariestad - Partille IBS 16 - 3 Christoffer Danielsson, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 16 14 1 1 136-40 96 43
2. Hovslätts IK 16 11 1 4 71-40 31 34
3. Pixbo Wallenstam IBF 16 9 3 4 85-59 26 30
4. Fristads GoIF/ Borås IBF 16 6 2 8 62-79 -17 20
5. FBC Lerum 16 5 1 10 65-88 -23 16
6. Partille IBS 16 4 0 12 40-109 -69 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E2 Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:45 580735003 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 2 - 3 Adam Kruse, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2016-10-09 14:00 580735002 IK Zenith - Lindås IBK 2 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2016-11-09 20:45 580735001 Warberg IC - Lindome IBK 4 - 8 Mats Andersson, Henrik Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-10-14 19:00 580735006 Lindås IBK - Warberg IC 2 - 4 Adnan Tongur, Jesper Axelsson Salming Arena
2016-10-14 20:00 580735004 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 4 - 1 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Almåshallen B
2016-10-15 15:00 580735005 IBF Backadalen /Surte IBK - IK Zenith 5 - 2 Adam Kruse, Oliver Engström Lundbystrand 4
2016-10-21 19:30 580735007 Warberg IC - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 3 - 3 Magnus Gullquist, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-10-22 15:00 580735009 IBF Backadalen /Surte IBK - Lindås IBK 4 - 2 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lundbystrand 3
2016-10-23 17:30 580735008 IK Zenith - Lindome IBK 3 - 4 Jesper Axelsson, Jervand Hakopian Björlanda Idrottshall
2016-10-26 20:30 580735010 Lindome IBK - IBF Backadalen /Surte IBK 4 - 4 Jesper Axelsson, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-10-29 13:00 580735011 Warberg IC - IK Zenith 5 - 2 Jonas Söderberg, Mattias Torbiörnson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-01-27 18:30 580735012 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Lindås IBK 2 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2016-11-11 19:00 580735015 Lindås IBK - Lindome IBK 4 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Salming Arena
2016-11-12 17:00 580735013 IK Zenith - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 1 - 3 Joakim Amri Nilsson, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-11-17 19:00 580735014 IBF Backadalen /Surte IBK - Warberg IC 3 - 3 Andreas Rolén, Adam Kruse Lundbystrand 3
2016-11-15 20:15 580734016 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 3 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-11-16 20:40 580735018 Lindome IBK - FBC Lerum 5 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-11-18 19:00 580735017 Warberg IC - Partille IBS 3 - 1 Peter Särnhav, Sofia Berntsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-11-18 19:45 580735016 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Fristads GoIF/Borås IBF 1 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2016-11-20 16:00 580734017 IBK Lockerud Mariestad - IBF Backadalen /Surte IBK 5 - 1 Linus Svensson, Magnus Nilsson UW-Elasthallen, Mariestad
2016-11-26 11:15 580734018 Hovslätts IK - Lindås IBK 2 - 1 Michael Johansson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-22 19:30 580734020 Partille IBS - Lindome IBK 0 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Partille Arena B-hallen
2016-11-25 19:00 580734019 Fristads GoIF/Borås IBF - Warberg IC 5 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-11-25 19:00 580735021 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2016-11-25 20:00 580734021 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 7 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2016-11-27 15:00 580735020 IBF Backadalen /Surte IBK - Hovslätts IK 3 - 9 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundbystrand 3
2016-12-10 17:15 580735019 IK Zenith - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Robin Boqvist, Oliver Engström Björlanda Idrottshall
2016-11-29 20:15 580734022 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2016-12-02 19:00 580734026 Fristads GoIF/Borås IBF - IK Zenith 2 - 2 Peter Axelsson, David Persson Fristadhallen, Fristad
2016-12-02 20:00 580734027 FBC Lerum - Lindås IBK 8 - 6 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2016-12-03 17:00 580734023 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 3 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ugglumshallen
2016-12-04 14:00 580734025 Hovslätts IK - Lindome IBK 0 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-12-09 19:00 580734024 IBK Lockerud Mariestad - Warberg IC 3 - 4 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic UW-Elasthallen, Mariestad
2016-12-15 18:30 580735022 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 5 Adnan Tongur, Robin Boqvist Ale Kulturrum
2016-12-17 14:30 580735023 IBF Backadalen /Surte IBK - Partille IBS 3 - 5 Oliver Engström, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2016-12-18 11:00 580735026 Lindås IBK - Fristads GoIF/Borås IBF 2 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2016-12-18 16:30 580735024 Warberg IC - Hovslätts IK 4 - 5 Magnus Gullquist, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-12-18 16:30 580735027 IK Zenith - FBC Lerum 2 - 1 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hedenskolans Idrottshall
2017-02-05 14:30 580735025 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2017-01-10 20:30 580734028 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2017-01-13 19:00 580734029 Fristads GoIF/Borås IBF - IBF Backadalen /Surte IBK 4 - 3 Richard Claesson, Fredrik Andersson Fristadhallen, Fristad
2017-01-13 19:45 580735028 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Hovslätts IK 0 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2017-01-14 14:00 580735029 IK Zenith - Partille IBS 1 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-02-01 19:45 580735030 Lindås IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 17 Oliver Engström, Kevin Larsson Salming Arena
2017-02-03 20:00 580734030 FBC Lerum - Warberg IC 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2017-01-19 19:00 580735032 Lindome IBK - Fristads GoIF/Borås IBF 5 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2017-01-20 18:30 580734031 Partille IBS - Lindås IBK 5 - 6 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Vallhamra Sportcenter
2017-01-21 11:00 580734032 Hovslätts IK - IK Zenith 3 - 2 Fredrik Fältskog, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-21 15:00 580735031 IBF Backadalen /Surte IBK - FBC Lerum 5 - 2 Oliver Engström, Kevin Larsson Lundbystrand 3
2017-01-22 17:00 580734033 IBK Lockerud Mariestad - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 5 - 4 Pedram Koublani, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2017-01-22 19:00 580735033 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 6 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-01-29 17:30 580735034 Lindome IBK - Warberg IC 8 - 5 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Streteredsskolan
2017-01-29 20:00 580735035 Lindås IBK - IK Zenith 3 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2017-02-04 11:00 580735036 IBF Backadalen /Surte IBK - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Besim Mehmedagic Bohushallen
2017-02-06 19:30 580735038 IK Zenith - IBF Backadalen /Surte IBK 2 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Björlanda Idrottshall
2017-02-08 20:45 580735039 Warberg IC - Lindås IBK 10 - 3 Jonas Söderberg, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-02-11 14:30 580735037 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Lindome IBK 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2017-02-17 19:45 580735040 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - Warberg IC 4 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2017-02-19 12:30 580735041 Lindome IBK - IK Zenith 2 - 1 Andreas Rolén, Adnan Tongur Almåshallen B
2017-02-25 17:00 580735042 Lindås IBK - IBF Backadalen /Surte IBK 5 - 7 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Salming Arena
2017-03-02 20:30 580735043 IBF Backadalen /Surte IBK - Lindome IBK 2 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 3
2017-03-03 19:00 580735045 Lindås IBK - Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF 4 - 10 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2017-03-05 13:30 580735044 IK Zenith - Warberg IC 3 - 2 Jesper Axelsson, Kevin Larsson Björlanda Idrottshall
2017-03-10 18:30 580735046 Sportlife Kungälvs IBK/Ale IBF - IK Zenith 1 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2017-03-11 13:00 580735047 Warberg IC - IBF Backadalen /Surte IBK 1 - 2 Mats Andersson, Eino Kozan Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-03-13 20:10 580735048 Lindome IBK - Lindås IBK 11 - 3 Andreas Rolén, Hajrudin Begic Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK 16 12 3 1 78-49 29 39
2. IBF Backadalen / Surte IBK 16 8 3 5 54-54 0 27
3. Warberg IC 16 6 2 8 63-60 3 20
4. Sportlife Kungälvs IBK/ Ale IBF 16 6 1 9 50-54 -4 19
5. IK Zenith 16 3 2 11 30-53 -23 11
6. Lindås IBK 16 2 1 13 56-105 -49 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-25 13:00 580736004 FBC Kalmarsund Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2016-12-09 20:00 580736007 Åstorp/Kvidinge IBS - Värnamo IK 3 - 3 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Åstorps Sporthall
2016-10-11 18:30 580736009 IBK Lund/Åkarps IBK - IK Stanstad 2 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Dalslunds Idrottshall
2016-10-23 16:15 580736014 FBC Kalmarsund Ungdom - IK Stanstad 3 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Färjehallen
2016-11-24 19:30 580736013 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/Åkarps IBK 5 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2016-10-09 16:00 580736019 IK Stanstad - Värnamo IK 5 - 3 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Bråhögshallen
2016-10-29 15:00 580736017 IBK Lund/Åkarps IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 5 Henrik Lott, Shaban Sadiku Dalslunds Idrottshall
2016-11-12 16:00 580736022 Värnamo IK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 2 Michael Holmberg, Patrik Andersson Värnamo Sporthall
2016-11-20 13:00 580736028 Åstorp/Kvidinge IBS - IK Stanstad 4 - 5 Anders Jaensson, Ronja Ottosson Åstorps Sporthall
2016-11-20 18:00 580736025 IBK Lund/Åkarps IBK - Värnamo IK 2 - 10 Henrik Lott, Shaban Sadiku Burlövs Sporthall
2016-11-27 16:00 580736032 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 3 Axel Holmqvist, Alexander Persson FORUM Örkelljunga
2016-12-03 15:15 580736035 Värnamo IK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 5 Michael Holmberg, Patrik Andersson Värnamo Sporthall
2016-12-14 20:00 580736037 IK Stanstad - IBK Lund/Åkarps IBK 12 - 1 Kent Fagerberg, Hampe Gustavsson Bråhögshallen
2017-01-11 19:30 580736041 IBK Lund/Åkarps IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 6 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Burlövs Sporthall
2017-01-15 13:15 580736042 IK Stanstad - FBC Kalmarsund Ungdom 11 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bråhögshallen
2017-01-21 16:00 580736047 Värnamo IK - IK Stanstad 3 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Värnamo Sporthall
2017-01-22 12:00 580736045 FBC Kalmarsund Ungdom - IBK Lund/Åkarps IBK 6 - 1 Jonas Hellberg, Mathias Linde Färjehallen
2017-01-28 12:30 580736050 FBC Kalmarsund Ungdom - Värnamo IK 2 - 7 Anders Stenberg, Jonas Widenstedt Färjehallen
2017-02-04 12:00 580736053 Värnamo IK - IBK Lund/Åkarps IBK 10 - 1 Safet Hasanbegovic, Kjell Persson Värnamo Sporthall
2017-02-08 20:00 580736056 IK Stanstad - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 3 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Bråhögshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Stanstad 8 6 0 2 51-20 31 18
2. Åstorp/ Kvidinge IBS 8 5 2 1 34-22 12 17
3. Värnamo IK 8 5 1 2 41-22 19 16
4. FBC Kalmarsund Ungdom 8 2 1 5 26-39 -13 7
5. IBK Lund/ Åkarps IBK 8 0 0 8 12-61 -49 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis