Herrar Division 1 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Div 1 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 13:00 580033002 Surahammars IBF - KAIS Mora IF 4 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Mälarenergi Arena Surahammar
2021-09-18 14:00 580033006 LI20 IBF - Skälby IBK 3 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Mockfjärds Sporthall
2021-09-18 16:15 580033001 IBF Västerås - Sandvikens AIK 5 - 6 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Mälarenergi Arena A
2021-09-19 16:00 580033003 Örebro SK IBK - Hälsinggårdens AIK 1 - 5 Jonas Holm, Christer Avasjö Mellringehallen - Örebro
2021-09-19 18:00 580033004 IBF Falun Utveckling - Kumla IBK 15 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2021-09-21 20:00 580033005 IBK Runsten - IBF Borlänge 6 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2021-09-24 19:30 580033008 Hälsinggårdens AIK - Surahammars IBF 5 - 6 e.förl. Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Guide Arena 1
2021-09-25 11:00 580033010 IBF Borlänge - IBF Falun Utveckling 1 - 9 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Maserhallen
2021-09-25 16:00 580033012 Kumla IBK - LI20 IBF 4 - 7 Christer Avasjö, Jonas Holm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-09-26 16:00 580033007 KAIS Mora IF - IBF Västerås 10 - 4 Albin Jakobsson, Lars Larsson Idre Fjäll Arena
2021-09-26 17:00 580033009 Sandvikens AIK - Örebro SK IBK 7 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Arena Jernvallen
2021-10-16 16:00 580033011 Skälby IBK - IBK Runsten 9 - 6 Tomas Edstrand, Edo Sabanovic Mälarenergi Arena A
2021-10-01 19:30 580033017 IBF Borlänge - KAIS Mora IF 8 - 9 e.förl. Lars Larsson, Albin Jakobsson Maserhallen
2021-10-02 13:00 580033015 Surahammars IBF - Sandvikens AIK 8 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Mälarenergi Arena Surahammar
2021-10-02 13:00 580033018 Kumla IBK - IBK Runsten 8 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-10-02 19:00 580033013 IBF Västerås - IBF Falun Utveckling 5 - 9 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Mälarenergi Arena A
2021-10-03 13:00 580033016 Skälby IBK - Hälsinggårdens AIK 10 - 0 Anders Westerberg, Arash Sohrevardi Mälarenergi Arena A
2021-10-03 15:30 580033014 Örebro SK IBK - LI20 IBF 4 - 9 Leif Borglund, Edo Sabanovic Mellringehallen - Örebro
2021-10-09 11:00 580033020 IBF Falun Utveckling - Örebro SK IBK 7 - 2 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Guide Arena
2021-10-09 14:00 580033021 LI20 IBF - Surahammars IBF 13 - 7 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Rättvik Arena
2021-10-10 13:00 580033022 Skälby IBK - Sandvikens AIK 8 - 2 Johnny Lindberg, Anders Westerberg Mälarenergi Arena A
2021-10-10 14:00 580033019 IBK Runsten - IBF Västerås 3 - 12 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2021-10-10 16:00 580033023 Hälsinggårdens AIK - IBF Borlänge 3 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1
2021-10-10 16:00 580033024 KAIS Mora IF - Kumla IBK 10 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Idre Fjäll Arena
2021-10-23 13:00 580033026 IBF Borlänge - Sandvikens AIK 5 - 3 Anders Fredriksson, Håkan Thunman Maserhallen
2021-10-23 16:00 580033025 IBF Västerås - LI20 IBF 9 - 5 Edo Sabanovic, Jesper Jonsson Mälarenergi Arena A
2021-10-23 16:00 580033027 Kumla IBK - Hälsinggårdens AIK 5 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-10-24 14:00 580033028 IBK Runsten - Surahammars IBF 12 - 6 John Awabdeh, Jonathan Varli Alfahallen - Gavlehov
2021-10-24 16:00 580033029 IBF Falun Utveckling - Skälby IBK 3 - 6 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2021-10-24 17:00 580033030 KAIS Mora IF - Örebro SK IBK 5 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Idre Fjäll Arena
2021-10-29 20:00 580033033 Hälsinggårdens AIK - IBF Västerås 2 - 6 Jörgen Andersson, Amir Zilic Guide Arena 1
2021-10-30 13:00 580033034 Surahammars IBF - IBF Falun Utveckling 5 - 8 Jonathan Varli, John Awabdeh Mälarenergi Arena Surahammar
2021-10-30 19:00 580033035 Skälby IBK - KAIS Mora IF 8 - 8 e.förl. Daniel Edlund, Richard Himberg Mälarenergi Arena A
2021-10-31 14:00 580033031 LI20 IBF - IBF Borlänge 9 - 8 e.förl. Richard Öhneskog, Amir Zilic Rättvik Arena
2021-10-31 15:30 580033036 Örebro SK IBK - IBK Runsten 7 - 7 e.förl. Pierre Borghoff, Edwin Simonian Mellringehallen - Örebro
2021-10-31 17:00 580033032 Sandvikens AIK - Kumla IBK 8 - 9 e.förl. Jacob Leijon, Jonas Tidsjö Arena Jernvallen
2021-11-02 19:00 580033039 Kumla IBK - Örebro SK IBK 2 - 3 Jesper Jonsson, David Björketun Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-02 19:30 580033037 IBF Västerås - Skälby IBK 4 - 3 Lars Larsson, Albin Jakobsson Mälarenergi Arena A
2021-11-02 19:30 580033038 IBF Borlänge - Surahammars IBF 8 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Maserhallen
2021-11-02 20:00 580033041 IBK Runsten - Sandvikens AIK 4 - 4 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Alfahallen - Gavlehov
2021-11-03 19:00 580033042 KAIS Mora IF - LI20 IBF 10 - 5 Henrik Hultin-Öberg, Richard Öhneskog Idre Fjäll Arena
2021-12-03 18:30 580033040 IBF Falun Utveckling - Hälsinggårdens AIK 8 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2021-11-06 12:30 580033046 Hälsinggårdens AIK - KAIS Mora IF 2 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Guide Arena 1
2021-11-06 13:00 580033043 Surahammars IBF - Kumla IBK 11 - 6 Jonas Nordqvist, Richard Himberg Mälarenergi Arena Surahammar
2021-11-06 14:00 580033047 Sandvikens AIK - IBF Falun Utveckling 4 - 10 Elis Erbing, Shari Tingman Arena Jernvallen
2021-11-06 16:00 580033044 Skälby IBK - Örebro SK IBK 6 - 1 John Awabdeh, Jonathan Varli Mälarenergi Arena A
2021-11-07 11:00 580033045 IBF Borlänge - IBF Västerås 8 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Maserhallen
2021-11-07 17:00 580033048 IBK Runsten - LI20 IBF 10 - 8 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Alfahallen - Gavlehov
2021-11-12 19:30 580033052 IBF Falun Utveckling - IBK Runsten 5 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Guide Arena
2021-11-13 14:00 580033054 LI20 IBF - Hälsinggårdens AIK 3 - 7 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Rättvik Arena
2021-11-13 19:00 580033049 IBF Västerås - Surahammars IBF 8 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Mälarenergi Arena A
2021-11-14 14:00 580033050 Kumla IBK - Skälby IBK 5 - 9 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-14 15:30 580033051 Örebro SK IBK - IBF Borlänge 3 - 9 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Mellringehallen - Örebro
2021-12-11 13:00 580033053 KAIS Mora IF - Sandvikens AIK 15 - 5 Jakob Westerlund, Richard Öhneskog Idre Fjäll Arena
2021-11-19 19:30 580033059 Hälsinggårdens AIK - IBK Runsten 5 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1
2021-11-20 14:00 580033055 Kumla IBK - IBF Västerås 11 - 5 Henrik Ibjer, Jacob Leijon Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-21 14:00 580033060 LI20 IBF - Sandvikens AIK 11 - 7 Elis Erbing, Shari Tingman Rättvik Arena
2021-11-21 15:30 580033057 Örebro SK IBK - Surahammars IBF 4 - 12 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Mellringehallen - Örebro
2021-11-21 16:00 580033058 KAIS Mora IF - IBF Falun Utveckling 2 - 11 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Idre Fjäll Arena
2021-11-21 19:00 580033056 Skälby IBK - IBF Borlänge 5 - 6 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Mälarenergi Arena A
2021-11-23 19:45 580033066 IBF Falun Utveckling - LI20 IBF 5 - 6 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2021-11-27 13:00 580033061 IBF Västerås - Örebro SK IBK 8 - 5 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Mälarenergi Arena A
2021-11-27 13:00 580033062 Surahammars IBF - Skälby IBK 1 - 11 Elis Erbing, Shari Tingman Mälarenergi Arena Surahammar
2021-11-27 13:00 580033063 IBF Borlänge - Kumla IBK 3 - 5 Anders Westerberg, Richard Himberg Maserhallen
2021-11-28 16:00 580033064 IBK Runsten - KAIS Mora IF 5 - 6 e.förl. Henrik Hultin-Öberg, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2021-11-28 17:00 580033065 Sandvikens AIK - Hälsinggårdens AIK 4 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Arena Jernvallen
2021-12-11 16:00 580033072 Skälby IBK - LI20 IBF 13 - 4 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-12-18 13:00 580033070 Kumla IBK - IBF Falun Utveckling 4 - 9 Jonas Holm, Richard Himberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-12-18 17:00 580033071 IBF Borlänge - IBK Runsten 9 - 1 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Maserhallen
2021-12-19 17:00 580033067 Sandvikens AIK - IBF Västerås 4 - 12 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Arena Jernvallen
2022-01-06 16:00 580033068 KAIS Mora IF - Surahammars IBF 12 - 7 Albin Jakobsson, Jonas Holm Idre Fjäll Arena
2022-02-06 17:15 580033069 Hälsinggårdens AIK - Örebro SK IBK 5 - 3 Jörgen Andersson, Amir Zilic Guide Arena 1
2022-01-08 13:00 580033073 IBF Västerås - KAIS Mora IF 9 - 5 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Mälarenergi Arena A
2022-01-08 13:00 580033074 Surahammars IBF - Hälsinggårdens AIK 6 - 1 Tobias Ekmark, Daniel Kölborn Mälarenergi Arena Surahammar
2022-01-08 14:00 580033077 IBK Runsten - Skälby IBK 3 - 10 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Alfahallen - Gavlehov
2022-01-08 14:00 580033078 LI20 IBF - Kumla IBK 11 - 8 Hampus Viking, Anders Westerberg Rättvik Arena
2022-01-09 15:30 580033075 Örebro SK IBK - Sandvikens AIK 8 - 7 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Mellringehallen - Örebro
2022-02-08 19:30 580033076 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge 6 - 5 e.förl. Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Guide Arena
2022-01-14 19:45 580033082 Hälsinggårdens AIK - Skälby IBK 0 - 10 Lars Larsson, Roger Nilsson Lugnet C
2022-01-16 17:00 580033081 Sandvikens AIK - Surahammars IBF 11 - 7 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Arena Jernvallen
2022-01-16 18:00 580033079 IBF Falun Utveckling - IBF Västerås 7 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2022-02-02 19:45 580033083 KAIS Mora IF - IBF Borlänge 7 - 5 Roger Nilsson, Henrik Hultin-Öberg Idre Fjäll Arena
2022-02-02 20:00 580033080 LI20 IBF - Örebro SK IBK 6 - 2 Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö Rättvik Arena
2022-02-06 20:00 580033084 IBK Runsten - Kumla IBK 10 - 8 Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2022-01-18 19:30 580033089 IBF Borlänge - Hälsinggårdens AIK 4 - 2 Jörgen Andersson, Jonatan Lindberg Maserhallen
2022-01-22 13:00 580033087 Surahammars IBF - LI20 IBF 5 - 10 Erik Lundgren, Edo Sabanovic Mälarenergi Arena Surahammar
2022-02-06 17:00 580033088 Sandvikens AIK - Skälby IBK 9 - 6 Roger Collin, Henrik Hultin-Öberg Arena Jernvallen
2022-02-09 19:30 580033090 Kumla IBK - KAIS Mora IF 3 - 6 Edo Sabanovic, Jesper Jonsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-02-10 20:00 580033086 Örebro SK IBK - IBF Falun Utveckling 4 - 5 Edo Sabanovic, Tomas Edstrand Mellringehallen - Örebro
2022-02-22 19:30 580033085 IBF Västerås - IBK Runsten 10 - 2 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Mälarenergi Arena A
2022-01-28 20:00 580033095 Skälby IBK - IBF Falun Utveckling 9 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Mälarenergi Arena A
2022-01-29 14:00 580033091 LI20 IBF - IBF Västerås 10 - 9 e.förl. Rickard Olsen, Richard Himberg Rättvik Arena
2022-01-29 15:45 580033093 Hälsinggårdens AIK - Kumla IBK 5 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Guide Arena 1
2022-01-30 17:30 580033094 Surahammars IBF - IBK Runsten 8 - 8 e.förl. Rickard Olsen, Richard Himberg Mälarenergi Arena Surahammar
2022-02-24 20:00 580033092 Sandvikens AIK - IBF Borlänge 4 - 6 Jonas Nordqvist, Daniel Kölborn Arena Jernvallen
2022-03-03 20:00 580033096 Örebro SK IBK - KAIS Mora IF 5 - 11 Philip Aronsson-Elffors, Albin Jakobsson Mellringehallen - Örebro
2022-02-11 19:30 580033100 IBF Falun Utveckling - Surahammars IBF 18 - 1 Daniel Kölborn, Richard Öhneskog Guide Arena
2022-02-12 13:00 580033097 IBF Borlänge - LI20 IBF 6 - 4 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Maserhallen
2022-02-12 13:00 580033098 Kumla IBK - Sandvikens AIK 3 - 8 Richard Öhneskog, Claes Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-02-12 19:00 580033099 IBF Västerås - Hälsinggårdens AIK 9 - 2 Andreas Bengtsson, Arash Sohrevardi Mälarenergi Arena A
2022-02-13 14:00 580033102 IBK Runsten - Örebro SK IBK 8 - 7 Anders Westerberg, Leif Borglund Alfahallen - Gavlehov
2022-02-13 18:00 580033101 KAIS Mora IF - Skälby IBK 5 - 8 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Idre Fjäll Arena
2022-02-15 19:30 580033104 Surahammars IBF - IBF Borlänge 5 - 6 Johnny Lindberg, Robert Forslind Lovrencic Mälarenergi Arena Surahammar
2022-02-15 20:00 580033106 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Utveckling 1 - 8 Jonatan Lindberg, Jörgen Andersson Guide Arena 1
2022-02-16 19:30 580033103 Skälby IBK - IBF Västerås 4 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Johnny Lindberg Mälarenergi Arena A
2022-02-16 19:30 580033108 LI20 IBF - KAIS Mora IF 7 - 13 Daniel Larsson, Amir Zilic Rättvik Arena
2022-02-17 19:30 580033105 Örebro SK IBK - Kumla IBK 6 - 3 Jesper Jonsson, David Björketun Mellringehallen - Örebro
2022-02-17 19:30 580033107 Sandvikens AIK - IBK Runsten 4 - 5 e.förl. Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö Arena Jernvallen
2022-02-19 14:00 580033109 Kumla IBK - Surahammars IBF 12 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-02-19 14:00 580033114 LI20 IBF - IBK Runsten 5 - 6 Roger Nilsson, Thomas Jonsson Rättvik Arena
2022-02-19 16:00 580033111 IBF Västerås - IBF Borlänge 10 - 5 Christer Avasjö, Richard Himberg Mälarenergi Arena A
2022-02-20 15:30 580033110 Örebro SK IBK - Skälby IBK 2 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Johnny Lindberg Mellringehallen - Örebro
2022-02-20 16:00 580033112 KAIS Mora IF - Hälsinggårdens AIK 8 - 7 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Idre Fjäll Arena
2022-02-20 16:00 580033113 IBF Falun Utveckling - Sandvikens AIK 9 - 4 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Guide Arena
2022-02-25 19:00 580033118 IBK Runsten - IBF Falun Utveckling 3 - 11 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Alfahallen - Gavlehov
2022-02-25 19:30 580033120 Hälsinggårdens AIK - LI20 IBF 3 - 2 Albin Jakobsson, Claes Knutsson Guide Arena 1
2022-02-26 13:00 580033115 Surahammars IBF - IBF Västerås 4 - 3 Sebastian Öhman, Johan Larsson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-02-26 19:00 580033116 Skälby IBK - Kumla IBK 17 - 3 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Mälarenergi Arena A
2022-02-27 17:00 580033117 IBF Borlänge - Örebro SK IBK 9 - 1 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Maserhallen
2022-02-27 17:00 580033119 Sandvikens AIK - KAIS Mora IF 9 - 10 Jonas Nordqvist, Arash Sohrevardi Arena Jernvallen
2022-03-05 13:00 580033123 Surahammars IBF - Örebro SK IBK 8 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Mälarenergi Arena Surahammar
2022-03-05 19:00 580033121 IBF Västerås - Kumla IBK 9 - 2 Sean Norouz, Gustav Johansson Mälarenergi Arena A
2022-03-06 14:00 580033125 IBK Runsten - Hälsinggårdens AIK 5 - 9 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Alfahallen - Gavlehov
2022-03-06 15:00 580033126 Sandvikens AIK - LI20 IBF 7 - 5 Christoffer Markovski, Tobias Ekmark Arena Jernvallen
2022-03-06 16:00 580033124 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora IF 14 - 6 Anders Westerberg, Pierre Borghoff Guide Arena
2022-03-06 17:00 580033122 IBF Borlänge - Skälby IBK 6 - 7 Håkan Söderman, Edo Sabanovic Maserhallen
2022-03-12 16:30 580033127 Örebro SK IBK - IBF Västerås 3 - 4 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Mellringehallen - Örebro
2022-03-12 16:30 580033128 Skälby IBK - Surahammars IBF 4 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Mälarenergi Arena A
2022-03-12 16:30 580033129 Kumla IBK - IBF Borlänge 7 - 9 David Björketun, Jesper Liedberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-03-12 16:30 580033130 KAIS Mora IF - IBK Runsten 7 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2022-03-12 16:30 580033131 Hälsinggårdens AIK - Sandvikens AIK 3 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Guide Arena 1
2022-03-12 16:30 580033132 LI20 IBF - IBF Falun Utveckling 3 - 9 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Rättvik Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Falun Utveckling 22 18 1 (1) 3 190-89 101 56
2. Skälby IBK 22 18 2 (0) 2 176-80 96 56
3. KAIS Mora IF 22 14 3 (2) 5 177-139 38 47
4. IBF Västerås 22 13 2 (0) 7 153-115 38 41
5. IBF Borlänge 22 12 4 (1) 6 136-118 18 41
6. LI20 IBF 22 8 2 (2) 12 146-159 -13 28
7. IBK Runsten 22 7 5 (1) 10 124-163 -39 27
8. Sandvikens AIK 22 7 4 (1) 11 129-157 -28 26
9. Hälsinggårdens AIK 22 7 1 (0) 14 81-123 -42 22
10. Surahammars IBF 22 6 2 (1) 14 131-175 -44 21
11. Kumla IBK 22 4 1 (1) 17 120-179 -59 14
12. Örebro SK IBK 22 4 1 (0) 17 83-149 -66 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 13:00 580038002 IBK Luleå - Gimonäs Umeå IF 6 - 5 Jari Korpi, Johan Nyström Kronanhallen
2021-09-18 13:00 580038003 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gamla Stan IBK 7 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Umeå Energi Arena Väst
2021-09-18 14:00 580038001 Wibax-Piteå IBK - Holmsund City IBC 7 - 8 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2021-09-19 13:00 580038004 Timrå IBC - RIG Umeå IBF 6 - 16 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Timrå Sporthall
2021-09-19 16:00 580038005 Sundsvall FBC - IBF Dalen 11 - 2 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Sundsvalls Sporthall-A
2021-09-24 19:15 580038008 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 11 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Umeå Energi Arena Väst
2021-09-25 12:30 580038007 Håsta IBK - Wibax-Piteå IBK 3 - 10 Jonas Tidsjö, Håkan Thunman OilQuick Arena
2021-09-25 13:00 580038006 Gamla Stan IBK - Timrå IBC 8 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Balderhallen A
2021-09-25 16:00 580038010 Holmsund City IBC - Sundsvall FBC 2 - 8 Shari Tingman, Elis Erbing Storsjöhallen
2021-09-25 17:00 580038009 FBC Bollnäs - IBK Luleå 3 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Bollnäs Sporthall A
2021-09-26 12:00 580038012 Håsta IBK - IBK Luleå 7 - 9 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö OilQuick Arena
2021-09-26 13:00 580038011 Gamla Stan IBK - Sundsvall FBC 5 - 9 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Balderhallen A
2021-09-26 13:00 580038013 FBC Bollnäs - Wibax-Piteå IBK 7 - 10 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Bollnäs Sporthall A
2021-09-26 13:00 580038014 Holmsund City IBC - Timrå IBC 9 - 7 Shari Tingman, Elis Erbing Storsjöhallen
2021-09-27 18:30 580038016 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 7 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Sjöfruhallen
2021-09-28 19:45 580038015 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 4 - 9 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2021-10-01 19:30 580038019 Sundsvall FBC - Håsta IBK 8 - 6 Arash Sohrevardi, Henrik Hultin-Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-02 15:00 580038017 Holmsund City IBC - FBC Bollnäs 6 - 12 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Storsjöhallen
2021-10-02 15:00 580038020 Timrå IBC - Gimonäs Umeå IF 18 - 0 Patric Terelius, Nicklas Sundgren Timrå Sporthall
2021-10-03 13:00 580038021 RIG Umeå IBF - Wibax-Piteå IBK 7 - 5 Jesper Jonsson, David Björketun Sjöfruhallen
2021-10-03 18:00 580038018 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBF Dalen 7 - 6 Olle Eliasson, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2021-10-08 19:00 580038026 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 3 - 16 Viktor Grahn, Oliver Halvarsson Sjöfruhallen
2021-10-09 13:00 580038022 Team Thorengruppen Ungdom SK - Håsta IBK 12 - 3 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Umeå Energi Arena Väst
2021-10-09 13:00 580038024 IBK Luleå - Sundsvall FBC 3 - 10 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Kronanhallen
2021-10-09 14:00 580038023 Wibax-Piteå IBK - Timrå IBC 4 - 11 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Norrmalmia Sph
2021-10-09 16:00 580038025 IBF Dalen - FBC Bollnäs 8 - 6 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Umeå Energi Arena Väst
2021-10-08 19:00 580038031 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 5 - 12 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Balderhallen A
2021-10-10 12:00 580038027 IBF Dalen - Håsta IBK 5 - 8 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Umeå Energi Arena
2021-10-10 13:00 580038028 IBK Luleå - Timrå IBC 3 - 6 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Kronanhallen
2021-10-10 14:00 580038029 Wibax-Piteå IBK - Sundsvall FBC 1 - 6 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Norrmalmia Sph
2021-10-10 15:00 580038030 Team Thorengruppen Ungdom SK - FBC Bollnäs 6 - 10 Olle Eliasson, Roger Collin Vildmannahallen
2021-10-23 12:30 580038035 RIG Umeå IBF - Håsta IBK 13 - 3 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Umeå Energi Arena Väst
2021-10-23 13:00 580038034 Gamla Stan IBK - IBF Dalen 7 - 5 Viktor Grahn, Roger Collin Balderhallen A
2021-10-23 16:00 580038032 Holmsund City IBC - IBK Luleå 9 - 7 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Storsjöhallen
2021-10-24 14:00 580038033 Gimonäs Umeå IF - Sundsvall FBC 6 - 18 Viktor Grahn, Roger Collin Sjöfruhallen
2021-10-26 19:30 580038036 Wibax-Piteå IBK - IBK Luleå 14 - 3 Viktor Grahn, Tony Cederholm Norrmalmia Sph
2021-10-26 19:45 580038042 Holmsund City IBC - RIG Umeå IBF 3 - 4 Jonas Nordqvist, Oliver Halvarsson Storsjöhallen
2021-10-30 15:00 580038043 Timrå IBC - IBF Dalen 8 - 10 Shari Tingman, Elis Erbing Timrå Sporthall
2021-10-30 16:00 580038039 FBC Bollnäs - Gimonäs Umeå IF 13 - 5 Tobias Ekmark, Marcus Svedinger Bollnäs Sporthall A
2021-10-30 16:30 580038038 Håsta IBK - Gamla Stan IBK 3 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic OilQuick Arena
2021-10-31 13:00 580038041 FBC Bollnäs - Gamla Stan IBK 8 - 5 Shari Tingman, Elis Erbing Bollnäs Sporthall A
2021-10-31 14:00 580038040 Håsta IBK - Gimonäs Umeå IF 8 - 6 Patric Terelius, Arash Sohrevardi OilQuick Arena
2021-12-04 16:00 580038037 Sundsvall FBC - Team Thorengruppen Ungdom SK 11 - 5 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-06 13:00 580038045 IBK Luleå - Gamla Stan IBK 7 - 9 Christoffer Flemström, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2021-11-06 13:00 580038046 IBF Dalen - Holmsund City IBC 10 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Umeå Energi Arena Väst
2021-11-06 15:30 580038047 FBC Bollnäs - RIG Umeå IBF 7 - 8 Anders Westerberg, Henrik Hultin-Öberg Bollnäs Sporthall A
2021-11-06 16:15 580038044 Gimonäs Umeå IF - Wibax-Piteå IBK 7 - 6 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Sjöfruhallen
2021-11-07 13:30 580038048 Team Thorengruppen Ungdom SK - Timrå IBC 11 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Midgårdshallen
2021-11-13 13:00 580038049 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 8 - 9 Jonas Holm, Christer Avasjö Balderhallen A
2021-11-13 13:00 580038050 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Luleå 7 - 6 Jesper Jonsson, David Björketun Umeå Energi Arena
2021-11-13 14:00 580038051 Wibax-Piteå IBK - IBF Dalen 3 - 7 Thomas Jonsson, Viktor Grahn Norrmalmia Sph
2021-11-13 15:00 580038052 Timrå IBC - FBC Bollnäs 4 - 5 e.förl. Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Timrå Sporthall
2021-11-14 12:30 580038053 Holmsund City IBC - Håsta IBK 7 - 8 Jonas Holm, Christer Avasjö Storsjöhallen
2021-11-14 14:00 580038054 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC 5 - 6 Jesper Jonsson, David Björketun Umeå Energi Arena Öst
2021-11-18 19:30 580038056 Wibax-Piteå IBK - Gamla Stan IBK 6 - 4 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2021-11-19 19:00 580038055 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen Ungdom SK 9 - 10 Thomas Jonsson, Ludwig Broadhall Storsjöhallen
2021-11-19 20:00 580038058 Håsta IBK - Timrå IBC 2 - 5 Edo Sabanovic, Henrik Hultin-Öberg OilQuick Arena
2021-11-20 13:00 580038060 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF 14 - 5 Viktor Grahn, Roger Collin Umeå Energi Arena Väst
2021-11-21 13:00 580038057 IBF Dalen - IBK Luleå 7 - 6 Thomas Jonsson, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2021-11-21 16:00 580038059 Sundsvall FBC - FBC Bollnäs 7 - 8 Roger Collin, Henrik Hultin-Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-26 19:30 580038063 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 4 - 6 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2021-11-27 13:00 580038061 Gamla Stan IBK - Holmsund City IBC 5 - 4 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Balderhallen A
2021-11-27 13:00 580038064 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 1 - 10 Roger Nilsson, Oliver Halvarsson Kronanhallen
2021-11-27 15:00 580038065 Timrå IBC - Sundsvall FBC 5 - 7 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Timrå Sporthall
2021-11-28 13:00 580038062 Team Thorengruppen Ungdom SK - Wibax-Piteå IBK 5 - 6 e.förl. Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2021-11-28 14:00 580038066 FBC Bollnäs - Håsta IBK 4 - 4 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Bollnäs Sporthall A
2021-12-17 19:30 580038069 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 8 Jens Marklund, Oliver Halvarsson Balderhallen A
2021-12-18 12:30 580038067 Holmsund City IBC - Wibax-Piteå IBK 6 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Storsjöhallen
2021-12-18 16:00 580038071 IBF Dalen - Sundsvall FBC 4 - 16 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Umeå Energi Arena Väst
2021-12-19 13:00 580038068 Gimonäs Umeå IF - IBK Luleå 12 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sjöfruhallen
2021-12-19 16:00 580038070 RIG Umeå IBF - Timrå IBC 3 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sjöfruhallen
2022-01-08 12:00 580038074 Team Thorengruppen Ungdom SK - RIG Umeå IBF 6 - 8 Tony Cederholm, Roger Collin Thoren Arena
2022-01-08 13:00 580038075 IBK Luleå - FBC Bollnäs 5 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Kronanhallen
2022-01-08 15:00 580038072 Timrå IBC - Gamla Stan IBK 8 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Timrå Sporthall
2022-01-08 15:00 580038076 Sundsvall FBC - Holmsund City IBC 7 - 3 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-08 16:00 580038073 Wibax-Piteå IBK - Håsta IBK 12 - 8 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2022-01-09 13:00 580038078 IBK Luleå - Håsta IBK 6 - 5 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Kronanhallen
2022-01-09 14:30 580038079 Wibax-Piteå IBK - FBC Bollnäs 10 - 3 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2022-01-09 14:30 580038080 Timrå IBC - Holmsund City IBC 5 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Timrå Sporthall
2022-01-09 15:00 580038077 Sundsvall FBC - Gamla Stan IBK 3 - 5 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-09 15:00 580038082 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gimonäs Umeå IF 9 - 6 Roger Collin, Henrik Hultin-Öberg Thoren Arena
2022-02-07 20:30 580038081 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 9 - 5 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2022-01-15 13:00 580038084 IBF Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 10 Tony Cederholm, Robert Nordin Umeå Energi Arena Väst
2022-01-15 16:00 580038083 FBC Bollnäs - Holmsund City IBC 11 - 4 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Bollnäs Sporthall A
2022-01-15 16:00 580038086 Gimonäs Umeå IF - Timrå IBC 6 - 10 Jörgen Andersson, Olle Eliasson Umeå Energi Arena Öst
2022-01-16 16:00 580038087 Wibax-Piteå IBK - RIG Umeå IBF 3 - 8 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2022-02-01 20:15 580038085 Håsta IBK - Sundsvall FBC 5 - 11 Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö OilQuick Arena
2022-01-20 19:45 580038092 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 9 - 6 Oliver Halvarsson, Roger Collin Storsjöhallen
2022-01-22 12:30 580038090 Sundsvall FBC - IBK Luleå 18 - 4 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-22 15:00 580038088 Håsta IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK 7 - 10 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg OilQuick Arena
2022-01-22 15:30 580038091 FBC Bollnäs - IBF Dalen 8 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Bollnäs Sporthall A
2022-02-05 17:30 580038089 Timrå IBC - Wibax-Piteå IBK 7 - 3 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Timrå Sporthall
2022-01-23 13:00 580038094 Timrå IBC - IBK Luleå 14 - 4 Jesper Jonsson, David Björketun Timrå Sporthall
2022-01-23 13:00 580038097 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK 10 - 9 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Umeå Energi Arena Väst
2022-01-23 15:00 580038093 Håsta IBK - IBF Dalen 8 - 9 Christoffer Markovski, Tobias Ekmark OilQuick Arena
2022-01-23 15:30 580038096 FBC Bollnäs - Team Thorengruppen Ungdom SK 7 - 6 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Bollnäs Sporthall A
2022-02-06 16:00 580038095 Sundsvall FBC - Wibax-Piteå IBK 12 - 4 Shari Tingman, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-05 12:00 580038100 IBF Dalen - Gamla Stan IBK 9 - 10 e.förl. Olle Eliasson, Roger Collin Umeå Energi Arena Väst
2022-02-05 16:30 580038098 IBK Luleå - Holmsund City IBC 4 - 7 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-02-18 19:15 580038099 Sundsvall FBC - Gimonäs Umeå IF 27 - 3 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-05 18:15 580038101 Håsta IBK - RIG Umeå IBF 3 - 10 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi OilQuick Arena
2022-02-11 19:15 580038108 RIG Umeå IBF - Holmsund City IBC 12 - 1 Jonas Nordqvist, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2022-02-12 13:00 580038103 Team Thorengruppen Ungdom SK - Sundsvall FBC 5 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Umeå Energi Arena Väst
2022-02-12 15:00 580038104 Gamla Stan IBK - Håsta IBK 9 - 6 Jesper Jonsson, David Björketun Balderhallen A
2022-02-12 16:00 580038102 IBK Luleå - Wibax-Piteå IBK 6 - 7 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Kronanhallen
2022-02-12 16:00 580038105 Gimonäs Umeå IF - FBC Bollnäs 4 - 13 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Umeå Energi Arena Väst
2022-02-13 13:00 580038106 Gimonäs Umeå IF - Håsta IBK 1 - 7 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Umeå Energi Arena Väst
2022-02-13 13:00 580038107 Gamla Stan IBK - FBC Bollnäs 11 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Balderhallen A
2022-02-13 16:00 580038109 IBF Dalen - Timrå IBC 4 - 7 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Umeå Energi Arena Väst
2022-02-18 19:00 580038112 Holmsund City IBC - IBF Dalen 9 - 7 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Storsjöhallen
2022-02-19 14:00 580038110 Wibax-Piteå IBK - Gimonäs Umeå IF 10 - 8 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2022-02-19 15:00 580038114 Timrå IBC - Team Thorengruppen Ungdom SK 2 - 5 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Timrå Sporthall
2022-02-19 16:00 580038113 RIG Umeå IBF - FBC Bollnäs 14 - 3 Sean Norouz, Gustav Johansson Umeå Energi Arena Väst
2022-02-20 13:00 580038111 Gamla Stan IBK - IBK Luleå 11 - 5 Gustaf Vallgren, Conny Björnfot Balderhallen A
2022-02-25 19:00 580038120 Sundsvall FBC - RIG Umeå IBF 7 - 5 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-26 15:30 580038118 FBC Bollnäs - Timrå IBC 7 - 6 e.förl. Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Bollnäs Sporthall A
2022-02-26 15:45 580038115 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK 6 - 7 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Jubileumshallen Teg
2022-02-26 16:00 580038116 IBK Luleå - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 7 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Kronanhallen
2022-02-26 18:30 580038117 IBF Dalen - Wibax-Piteå IBK 3 - 9 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Umeå Energi Arena
2022-02-27 12:00 580038119 Håsta IBK - Holmsund City IBC 9 - 13 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg OilQuick Arena
2022-03-03 19:00 580038124 Timrå IBC - Håsta IBK 7 - 6 Richard Öhneskog, Henrik Hultin-Öberg Timrå Sporthall
2022-03-04 19:00 580038126 Gimonäs Umeå IF - RIG Umeå IBF 8 - 17 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Umeå Energi Arena Öst
2022-03-05 13:00 580038123 IBK Luleå - IBF Dalen 11 - 8 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Kronanhallen
2022-03-05 15:30 580038125 FBC Bollnäs - Sundsvall FBC 4 - 6 Roger Collin, Henrik Hultin-Öberg Bollnäs Sporthall A
2022-03-06 13:00 580038121 Team Thorengruppen Ungdom SK - Holmsund City IBC 13 - 4 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Thoren Arena
2022-03-06 13:00 580038122 Gamla Stan IBK - Wibax-Piteå IBK 7 - 3 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Balderhallen A
2022-03-13 16:30 580038127 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK 3 - 9 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Storsjöhallen
2022-03-13 16:30 580038128 Wibax-Piteå IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 7 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2022-03-13 16:30 580038129 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 10 - 6 Anders Westerberg, Leif Borglund Umeå Energi Arena Väst
2022-03-13 16:30 580038130 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 8 - 5 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Öst
2022-03-13 16:30 580038131 Sundsvall FBC - Timrå IBC 16 - 1 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-13 16:30 580038132 Håsta IBK - FBC Bollnäs 7 - 6 e.förl. Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg OilQuick Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC 22 20 0 (0) 2 232-91 141 60
2. RIG Umeå IBF 22 19 0 (0) 3 213-108 105 57
3. Team Thorengruppen Ungdom SK 22 15 1 (0) 6 168-138 30 46
4. Gamla Stan IBK 22 12 1 (1) 9 158-139 19 38
5. Timrå IBC 22 12 2 (0) 8 155-138 17 38
6. FBC Bollnäs 22 10 4 (2) 8 154-144 10 36
7. Wibax-Piteå IBK 22 10 1 (1) 11 144-143 1 32
8. IBF Dalen 22 8 1 (0) 13 137-178 -41 25
9. Holmsund City IBC 22 8 0 (0) 14 141-171 -30 24
10. Håsta IBK 22 4 2 (1) 16 126-180 -54 15
11. IBK Luleå 22 5 0 (0) 17 119-190 -71 15
12. Gimonäs Umeå IF 22 3 0 (0) 19 120-247 -127 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Södra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-16 20:00 580035002 Halmstads IBK - IK Zenith 7 - 4 Stefan Olsson, Daniel Hultberg Halmstad Arena A 1
2021-09-18 13:00 580035003 IBK Landskrona - Mölndals IBF 2 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Landskrona Idrottshall
2021-09-18 14:00 580035001 Olofströms IBK - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 6 Joacim Olofsson, Marcus Karlström Olofströms Sporthall
2021-09-19 13:00 580035004 Varla IBK - IBK Lund Elit 5 - 9 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Kungsbacka Sporthall A
2021-09-19 16:30 580035005 FBC Partille - Munka-Ljungby IBK 4 - 4 e.förl. Adam Kruse, Kevin Larsson Partillebohallen
2021-09-24 19:15 580035008 Mölndals IBF - Halmstads IBK 5 - 2 Kevin Larsson, Adam Kruse Aktiviteten A-Hall
2021-09-25 14:00 580035007 IK Zenith - Olofströms IBK 9 - 2 Robin Boqvist, Måns Löfgren Björlanda Idrottshall
2021-09-26 13:00 580035009 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Landskrona 8 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Wallenstam Arena A
2021-09-26 16:00 580035010 Munka-Ljungby IBK - Varla IBK 3 - 5 Hussein Ibrahim, Erik Hindemith Munkahallen
2021-10-02 14:00 580035013 Olofströms IBK - Varla IBK 7 - 8 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Olofströms Sporthall
2021-10-03 15:00 580035015 Halmstads IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 4 Jesper Rygert, Viktor Bringstam Halmstad Arena A 1
2021-10-03 16:00 580035017 Munka-Ljungby IBK - IK Zenith 6 - 2 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Munkahallen
2021-10-03 16:00 580035018 IBK Lund Elit - FBC Partille 2 - 7 Johan Holmåker, Rickard Nilsson Lerbäckshallen A
2021-10-09 13:00 580035020 Varla IBK - IBK Landskrona 5 - 0 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Kungsbacka Sporthall A
2021-10-09 14:00 580035024 IK Zenith - IBK Lund Elit 3 - 8 Adam Kruse, Josefine Hedelind Björlanda Idrottshall
2021-10-10 16:30 580035023 Mölndals IBF - Munka-Ljungby IBK 3 - 2 Peter Novakovic, Henrik Nilsson Aktiviteten A-Hall
2021-12-03 19:30 580035019 FBC Partille - Olofströms IBK 7 - 1 Mathias Damgaard, Frans Dahlstedt Partillebohallen
2021-10-23 13:00 580035027 IBK Lund Elit - Mölndals IBF 6 - 5 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Lerbäckshallen A
2021-10-23 14:00 580035030 IK Zenith - IBK Landskrona 7 - 3 Jesper Liedberg, Kevin Larsson Björlanda Idrottshall
2021-10-23 15:30 580035028 FBC Partille - Halmstads IBK 10 - 4 Daniel Hultberg, Peter Jaeger Partillebohallen
2021-10-24 16:00 580035026 Munka-Ljungby IBK - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 8 e.förl. Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Munkahallen
2021-10-30 13:30 580035032 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lund Elit 6 - 7 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Wallenstam Arena A
2021-10-30 14:00 580035033 Mölndals IBF - Olofströms IBK 9 - 6 Peter Jaeger, Måns Löfgren Aktiviteten A-Hall
2021-10-30 14:00 580035034 Halmstads IBK - Varla IBK 4 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Halmstad Arena A 1
2021-10-31 13:00 580035036 IBK Landskrona - FBC Partille 2 - 15 Erik Hindemith, Rickard Nilsson Landskrona Idrottshall
2021-11-03 19:30 580035041 FBC Partille - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 4 Stefan Olsson, Måns Löfgren Partillebohallen
2021-11-03 19:45 580035039 IBK Lund Elit - IBK Landskrona 14 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lerbäckshallen A
2021-11-04 19:30 580035038 Munka-Ljungby IBK - Halmstads IBK 10 - 4 David Dornlöv, Rickard Nilsson Munkahallen
2021-12-02 20:15 580035040 Varla IBK - Mölndals IBF 7 - 9 Stefan Olsson, Måns Löfgren Kungsbacka Sporthall A
2021-11-05 19:45 580035047 Pixbo Wallenstam IBF - Varla IBK 7 - 3 Mathias Damgaard, Kevin Larsson Wallenstam Arena A
2021-11-06 15:00 580035043 Halmstads IBK - IBK Lund Elit 2 - 9 Måns Löfgren, Frans Dahlstedt Hallägrahallen
2021-11-07 16:00 580035045 Munka-Ljungby IBK - Olofströms IBK 7 - 4 Fredrik Lundborg, Rickard Nilsson Munkahallen
2021-11-08 20:00 580035046 Mölndals IBF - IK Zenith 7 - 6 Mathias Damgaard, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2021-11-13 13:00 580035052 Varla IBK - FBC Partille 3 - 4 Stefan Olsson, Måns Löfgren Kungsbacka Sporthall A
2021-11-13 14:00 580035049 Olofströms IBK - Halmstads IBK 4 - 4 e.förl. Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Olofströms Sporthall
2021-11-13 14:00 580035053 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 7 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Björlanda Idrottshall
2021-11-14 13:00 580035051 IBK Landskrona - Munka-Ljungby IBK 3 - 11 Rickard Nilsson, Robin Boqvist Landskrona Idrottshall
2021-11-19 19:15 580035059 Mölndals IBF - FBC Partille 2 - 6 Josefine Hedelind, Frans Dahlstedt Aktiviteten A-Hall
2021-11-20 13:00 580035055 IBK Lund Elit - Olofströms IBK 12 - 4 Klas Sjölin, Rickard Nilsson Lerbäckshallen A
2021-11-20 13:00 580035057 IBK Landskrona - Halmstads IBK 7 - 13 Daniel Hultberg, David Dornlöv Landskrona Idrottshall
2021-11-20 14:00 580035058 IK Zenith - Varla IBK 8 - 9 Henrik Nilsson, David Geiser Mellkvist Björlanda Idrottshall
2021-11-24 19:30 580035064 FBC Partille - IK Zenith 6 - 2 Stefan Olsson, Måns Löfgren Partillebohallen
2021-11-26 19:45 580035065 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals IBF 5 - 6 e.förl. Henrik Nilsson, David Geiser Mellkvist Wallenstam Arena A
2021-11-27 14:00 580035061 Olofströms IBK - IBK Landskrona 11 - 6 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Olofströms Sporthall
2021-11-28 16:00 580035063 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund Elit 5 - 9 David Dornlöv, Daniel Böcker Munkahallen
2021-12-04 15:15 580035067 Pixbo Wallenstam IBF - Olofströms IBK 6 - 7 David Geiser Mellkvist, Henrik Nilsson Wallenstam Arena A
2021-12-17 20:00 580035069 Mölndals IBF - IBK Landskrona 9 - 2 Josefine Hedelind, Adam Kruse Aktiviteten A-Hall
2021-12-18 13:00 580035070 IBK Lund Elit - Varla IBK 8 - 3 Roger Nilsson, Thomas Jonsson Lerbäckshallen A
2021-12-18 17:00 580035068 IK Zenith - Halmstads IBK 3 - 7 Stefan Olsson, Måns Löfgren Björlanda Idrottshall
2021-12-19 16:00 580035071 Munka-Ljungby IBK - FBC Partille 3 - 4 Roger Nilsson, Thomas Jonsson Munkahallen
2021-12-11 13:00 580035076 Varla IBK - Munka-Ljungby IBK 6 - 10 Peter Jaeger, Edo Sabanovic Lindälvshallen
2022-01-08 14:00 580035073 Olofströms IBK - IK Zenith 7 - 7 e.förl. Erik Hindemith, Rickard Nilsson Olofströms Sporthall
2022-01-16 13:00 580035075 IBK Landskrona - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 10 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Landskrona Idrottshall
2022-02-05 14:00 580035074 Halmstads IBK - Mölndals IBF 7 - 8 Stefan Olsson, Måns Löfgren Halmstad Arena A 1
2022-01-15 15:30 580035084 FBC Partille - IBK Lund Elit 2 - 3 Peter Jaeger, Måns Löfgren Partillebohallen
2022-01-25 19:30 580035081 Pixbo Wallenstam IBF - Halmstads IBK 16 - 7 Mathias Damgaard, Adam Kruse Wallenstam Arena A
2022-01-29 13:00 580035079 Varla IBK - Olofströms IBK 3 - 4 e.förl. Adam Kruse, Mathias Damgaard Lindälvshallen
2022-02-13 14:00 580035083 IK Zenith - Munka-Ljungby IBK 5 - 10 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Björlanda Idrottshall
2022-02-05 15:30 580035090 IBK Lund Elit - IK Zenith 9 - 7 Daniel Böcker, Rickard Nilsson Lerbäckshallen A
2022-02-06 14:00 580035085 Olofströms IBK - FBC Partille 7 - 13 Håkan Söderman, Jesper Rygert Olofströms Sporthall
2022-02-10 20:00 580035086 IBK Landskrona - Varla IBK 0 - 12 David Dornlöv, Martin Matti Landskrona Idrottshall
2022-03-02 20:00 580035089 Munka-Ljungby IBK - Mölndals IBF 7 - 2 Stefan Olsson, Måns Löfgren Munkahallen
2022-01-29 13:00 580035096 IBK Landskrona - IK Zenith 5 - 6 Fredrik Lundborg, Tony Olsson Landskrona Idrottshall
2022-01-30 16:00 580035092 Pixbo Wallenstam IBF - Munka-Ljungby IBK 4 - 5 Peter Jaeger, Robin Boqvist Wallenstam Arena A
2022-02-20 16:00 580035094 Halmstads IBK - FBC Partille 1 - 12 Edo Sabanovic, Måns Löfgren Halmstad Arena A 1
2022-02-26 13:00 580035093 Mölndals IBF - IBK Lund Elit 3 - 5 Mathias Damgaard, Tony Olsson Aktiviteten A-Hall
2022-02-12 13:00 580035098 IBK Lund Elit - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 7 Rickard Nilsson, Tony Olsson Lerbäckshallen A
2022-02-12 13:00 580035100 Varla IBK - Halmstads IBK 8 - 7 e.förl. Peter Novakovic, Alexander Pavlovic Kungsbacka Sporthall A
2022-02-12 14:00 580035099 Olofströms IBK - Mölndals IBF 2 - 8 Robin Boqvist, Nico Berg Olofströms Sporthall
2022-02-12 14:30 580035102 FBC Partille - IBK Landskrona 12 - 3 Daniel Hultberg, Carl Otterström Partillebohallen
2022-02-15 19:30 580035105 IBK Landskrona - IBK Lund Elit 0 - 13 Rickard Nilsson, Kevin Cardell Landskrona Idrottshall
2022-02-16 19:00 580035104 Halmstads IBK - Munka-Ljungby IBK 1 - 6 Daniel Hultberg, Stefan Olsson Halmstad Arena A 2
2022-02-16 20:00 580035106 Mölndals IBF - Varla IBK 5 - 2 Mathias Damgaard, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2022-02-17 19:30 580035107 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Partille 3 - 7 Andreas Lybacken, Måns Löfgren Wallenstam Arena A
2022-02-18 19:00 580035112 IK Zenith - Mölndals IBF 7 - 10 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Björlanda Idrottshall
2022-02-19 13:00 580035109 IBK Lund Elit - Halmstads IBK 21 - 6 David Dornlöv, Rickard Nilsson Lerbäckshallen A
2022-02-19 13:00 580035113 Varla IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 4 Andreas Lybacken, Måns Löfgren Kungsbacka Sporthall A
2022-02-19 14:00 580035111 Olofströms IBK - Munka-Ljungby IBK 5 - 9 Jesper Rygert, Stefan Olsson Olofströms Sporthall
2022-02-24 20:00 580035119 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 10 - 7 Mathias Damgaard, Josefine Hedelind Wallenstam Arena A
2022-02-26 11:00 580035115 Halmstads IBK - Olofströms IBK 7 - 8 Stefan Olsson, Måns Löfgren Halmstad Arena A 1
2022-02-26 15:30 580035118 FBC Partille - Varla IBK 5 - 3 Carl Otterström, Peter Jaeger Partillebohallen
2022-02-27 16:00 580035117 Munka-Ljungby IBK - IBK Landskrona 8 - 5 Klas Sjölin, Rickard Nilsson Munkahallen
2022-03-05 13:00 580035124 Varla IBK - IK Zenith 7 - 8 Stefan Olsson, Måns Löfgren Kungsbacka Sporthall A
2022-03-05 14:00 580035121 Olofströms IBK - IBK Lund Elit 7 - 8 e.förl. Edo Sabanovic, Henrik Carlsson Olofströms Sporthall
2022-03-05 15:30 580035125 FBC Partille - Mölndals IBF 9 - 4 Daniel Hultberg, Håkan Söderman Partillebohallen
2022-03-06 15:00 580035123 Halmstads IBK - IBK Landskrona 6 - 1 Mikael Lindgren, Mats Andersson Hallägrahallen
2022-03-13 12:30 580035127 IBK Landskrona - Olofströms IBK 7 - 5 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Landskrona Idrottshall
2022-03-13 12:30 580035129 IBK Lund Elit - Munka-Ljungby IBK 6 - 2 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Lerbäckshallen A
2022-03-13 12:30 580035130 IK Zenith - FBC Partille 5 - 4 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Björlanda Idrottshall
2022-03-13 12:30 580035131 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 8 Stefan Olsson, Måns Löfgren Aktiviteten A-Hall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Lund Elit 18 16 1 (1) 1 158-78 80 50
2. FBC Partille 18 15 2 (0) 1 136-56 80 47
3. Munka-Ljungby IBK 18 11 2 (1) 5 117-80 37 36
4. Mölndals IBF 18 11 1 (1) 6 105-91 14 35
5. Varla IBK 18 7 2 (1) 9 100-102 -2 24
6. Pixbo Wallenstam IBF 18 6 2 (0) 10 123-119 4 20
7. IK Zenith 18 5 2 (1) 11 106-124 -18 18
8. Olofströms IBK 18 4 4 (1) 10 99-136 -37 17
9. Halmstads IBK 18 5 2 (0) 11 95-141 -46 17
10. IBK Landskrona 18 1 0 (0) 17 57-169 -112 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 14:00 580031004 Stenungsunds IBK - Hagfors IBS 5 - 11 Daniel Fathi-Najafi, Josefine Hedelind Stenungsund Arena
2021-09-18 14:00 580031006 Floda IBK - IBK Lidköping 5 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Stefan Olsson Nova Floda Sportcenter
2021-09-18 15:00 580031001 IBK Lockerud Mariestad - Fristads GoIF 7 - 5 Kevin Larsson, Jesper Rygert ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-09-18 15:00 580031002 Karlstad IBF Ungdom - IBK Alingsås 5 - 5 e.förl. Lars Larsson, Claes Knutsson Colorama Arena
2021-09-19 14:00 580031003 Nilsby IK - IBK Kungälv 5 - 12 Lars Larsson, Claes Knutsson ECG Arena
2021-09-25 14:00 580031007 IBK Alingsås - IBK Lockerud Mariestad 8 - 10 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Stadsskogshallen, Alingsås
2021-09-25 14:00 580031009 Fristads GoIF - Nilsby IK 6 - 10 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Fristadhallen, Fristad
2021-09-25 14:00 580031012 Hagfors IBS - Floda IBK 6 - 4 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Uddeholm Arena
2021-09-25 16:00 580031010 Skoghalls IBK - Stenungsunds IBK 12 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2021-09-26 15:00 580031008 IBK Kungälv - Karlstad IBF Ungdom 6 - 5 Peter Jaeger, Måns Löfgren Mimershus A-hallen
2021-10-02 13:00 580031015 Karlstad IBF Ungdom - Fristads GoIF 7 - 5 Henrik Jansson, Pierre Malmgren Colorama Arena
2021-10-02 14:00 580031014 Nilsby IK - Floda IBK 5 - 4 e.förl. Tomas Edstrand, Roger Nilsson ECG Arena
2021-10-02 15:00 580031013 IBK Lockerud Mariestad - Stenungsunds IBK 8 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-10-02 16:00 580031017 Skoghalls IBK - IBK Alingsås 10 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2021-10-03 15:00 580031016 IBK Lidköping - IBK Kungälv 5 - 6 Joakim Mattsson, Lars Larsson Idrottens hus i Lidköping
2021-10-09 14:00 580031020 Stenungsunds IBK - Nilsby IK 0 - 4 Peter Novakovic, Robin Boqvist Stenungsund Arena
2021-10-09 14:00 580031022 Fristads GoIF - IBK Lidköping 8 - 8 e.förl. Daniel Edlund, Richard Himberg Fristadhallen, Fristad
2021-10-09 14:00 580031024 IBK Alingsås - Hagfors IBS 5 - 7 Carl Otterström, Pontus Ekengränd Stadsskogshallen, Alingsås
2021-10-09 15:30 580031021 Floda IBK - Karlstad IBF Ungdom 6 - 5 e.förl. Jesper Jonsson, David Björketun Nova Floda Sportcenter
2021-10-10 15:00 580031023 IBK Kungälv - Skoghalls IBK 5 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Mimershus A-hallen
2021-10-23 13:30 580031030 IBK Alingsås - Nilsby IK 5 - 8 Stefan Olsson, Måns Löfgren Stadsskogshallen, Alingsås
2021-10-23 14:00 580031027 Hagfors IBS - IBK Kungälv 8 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2021-10-23 16:00 580031026 Skoghalls IBK - Fristads GoIF 2 - 3 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Hammarö Arena
2021-10-24 13:00 580031025 IBK Lockerud Mariestad - Floda IBK 4 - 4 e.förl. Lars Larsson, Albin Jakobsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-10-24 18:00 580031029 Stenungsunds IBK - IBK Lidköping 5 - 9 Jesper Liedberg, Kevin Larsson Stenungsund Arena
2021-10-30 14:00 580031032 Fristads GoIF - Hagfors IBS 4 - 6 Jonas Holm, Christer Avasjö Fristadhallen, Fristad
2021-10-30 15:30 580031031 Floda IBK - Skoghalls IBK 8 - 10 Lars Larsson, Albin Jakobsson Nova Floda Sportcenter
2021-10-31 13:00 580031033 IBK Lockerud Mariestad - IBK Kungälv 5 - 9 Carl Otterström, Måns Löfgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-12-10 19:30 580031035 IBK Lidköping - IBK Alingsås 7 - 5 Albin Jakobsson, Philip Aronsson-Elffors Idrottens hus i Lidköping
2021-12-12 18:00 580031034 Karlstad IBF Ungdom - Stenungsunds IBK 6 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Colorama Arena
2021-11-03 19:00 580031038 Skoghalls IBK - Karlstad IBF Ungdom 11 - 4 Henrik Jansson, Pierre Malmgren Hammarö Arena
2021-11-03 19:30 580031037 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lidköping 5 - 8 Martin Jonsson, Joakim Mattsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-03 19:30 580031040 Stenungsunds IBK - IBK Kungälv 3 - 9 David Geiser Mellkvist, Peter Novakovic Stenungsund Arena
2021-11-03 20:00 580031039 Hagfors IBS - Nilsby IK 7 - 11 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2021-11-04 19:30 580031042 IBK Alingsås - Floda IBK 4 - 2 Josefine Hedelind, Kevin Larsson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-05 19:30 580031043 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS 2 - 7 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2021-11-06 14:00 580031047 Fristads GoIF - Stenungsunds IBK 4 - 0 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Fristadhallen, Fristad
2021-11-06 15:00 580031044 IBK Lidköping - Nilsby IK 7 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Idrottens hus i Lidköping
2021-11-06 15:00 580031045 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK 7 - 9 Robin Boqvist, Nico Berg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-07 15:00 580031046 IBK Kungälv - IBK Alingsås 9 - 4 Stefan Olsson, Måns Löfgren Mimershus A-hallen
2021-11-11 19:30 580031051 Nilsby IK - Skoghalls IBK 5 - 6 e.förl. Lars Larsson, Albin Jakobsson ECG Arena
2021-11-13 14:00 580031050 Hagfors IBS - IBK Lidköping 4 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Uddeholm Arena
2021-11-13 14:00 580031053 IBK Alingsås - Fristads GoIF 5 - 4 Viktor Bringstam, Jesper Rygert Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-13 15:00 580031049 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF Ungdom 3 - 4 Jonas Nordqvist, Jacob Leijon ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-13 15:30 580031054 Floda IBK - IBK Kungälv 12 - 4 Roger Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Nova Floda Sportcenter
2021-11-20 14:00 580031056 IBK Lidköping - Skoghalls IBK 8 - 9 e.förl. Martin Jonsson, Joakim Mattsson Idrottens hus i Lidköping
2021-11-20 14:00 580031057 Nilsby IK - Karlstad IBF Ungdom 8 - 6 Christer Avasjö, Richard Himberg ECG Arena
2021-11-20 14:00 580031058 IBK Alingsås - Stenungsunds IBK 5 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-20 15:30 580031060 Floda IBK - Fristads GoIF 8 - 12 Robin Boqvist, Måns Löfgren Nova Floda Sportcenter
2021-11-20 17:00 580031055 Hagfors IBS - IBK Lockerud Mariestad 11 - 1 Albin Jakobsson, Roger Nilsson Uddeholm Arena
2021-11-25 19:00 580031063 Skoghalls IBK - Hagfors IBS 4 - 9 Albin Jakobsson, Philip Aronsson-Elffors Hammarö Arena
2021-11-27 12:00 580031066 Stenungsunds IBK - Floda IBK 4 - 5 Peter Novakovic, David Geiser Mellkvist Stenungsund Arena
2021-11-27 14:00 580031065 Fristads GoIF - IBK Kungälv 7 - 1 Peter Jaeger, Måns Löfgren Fristadhallen, Fristad
2021-11-27 15:00 580031061 IBK Lockerud Mariestad - Nilsby IK 7 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-02-05 17:30 580031062 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lidköping 4 - 5 Albin Jakobsson, Jörgen Andersson Colorama Arena
2021-12-18 14:00 580031067 Fristads GoIF - IBK Lockerud Mariestad 5 - 6 e.förl. Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Fristadhallen, Fristad
2021-12-18 14:00 580031068 IBK Alingsås - Karlstad IBF Ungdom 6 - 2 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Stadsskogshallen, Alingsås
2021-12-18 14:00 580031070 Hagfors IBS - Stenungsunds IBK 17 - 0 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Uddeholm Arena
2021-12-19 15:00 580031069 IBK Kungälv - Nilsby IK 9 - 3 Peter Jaeger, Måns Löfgren Mimershus A-hallen
2021-12-19 15:00 580031072 IBK Lidköping - Floda IBK 7 - 10 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Idrottens hus i Lidköping
2022-01-08 13:00 580031074 Karlstad IBF Ungdom - IBK Kungälv 8 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Colorama Arena
2022-01-08 14:00 580031075 Nilsby IK - Fristads GoIF 5 - 1 David Björketun, Jesper Jonsson ECG Arena
2022-01-08 14:00 580031078 Floda IBK - Hagfors IBS 1 - 10 Stefan Olsson, Måns Löfgren Nova Floda Sportcenter
2022-01-09 13:00 580031073 IBK Lockerud Mariestad - IBK Alingsås 6 - 7 Robin Boqvist, Nico Berg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-02-05 15:00 580031076 Stenungsunds IBK - Skoghalls IBK 5 - 10 Henrik Nilsson, Peter Novakovic Stenungsund Arena
2021-12-17 20:00 580031081 Fristads GoIF - Karlstad IBF Ungdom 12 - 3 Edo Sabanovic, Håkan Söderman Fristadhallen, Fristad
2022-01-15 14:00 580031079 Stenungsunds IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 6 Kevin Larsson, Peter Novakovic Stenungsund Arena
2022-01-15 14:00 580031083 IBK Alingsås - Skoghalls IBK 0 - 5 Johnny Lindberg, Robert Forslind Lovrencic Stadsskogshallen, Alingsås
2022-01-16 15:00 580031082 IBK Kungälv - IBK Lidköping 9 - 5 Jesper Rygert, Mathias Damgaard Mimershus A-hallen
2022-02-05 15:00 580031080 Floda IBK - Nilsby IK 9 - 7 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Nova Floda Sportcenter
2022-01-22 13:00 580031087 Karlstad IBF Ungdom - Floda IBK 4 - 5 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Colorama Arena
2022-01-22 14:00 580031086 Nilsby IK - Stenungsunds IBK 15 - 5 Albin Jakobsson, Lars Larsson ECG Arena
2022-01-23 15:00 580031088 IBK Lidköping - Fristads GoIF 6 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Albin Jakobsson Idrottens hus i Lidköping
2022-02-06 14:00 580031090 Hagfors IBS - IBK Alingsås 9 - 1 Roger Nilsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2022-02-26 13:00 580031089 Skoghalls IBK - IBK Kungälv 9 - 8 e.förl. Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2022-01-29 15:30 580031091 Floda IBK - IBK Lockerud Mariestad 8 - 3 Peter Jaeger, Måns Löfgren Nova Floda Sportcenter
2022-01-30 15:00 580031093 IBK Kungälv - Hagfors IBS 3 - 5 David Geiser Mellkvist, Henrik Nilsson Mimershus A-hallen
2022-02-27 14:40 580031092 Fristads GoIF - Skoghalls IBK 6 - 10 Peter Jaeger, Måns Löfgren Fristadhallen, Fristad
2022-02-27 17:00 580031096 Nilsby IK - IBK Alingsås 5 - 8 Lars Larsson, Claes Knutsson ECG Arena
2022-03-06 16:00 580031095 IBK Lidköping - Stenungsunds IBK 12 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Idrottens hus i Lidköping
2022-02-12 14:00 580031098 Hagfors IBS - Fristads GoIF 5 - 3 Pierre Malmgren, Lars Larsson Uddeholm Arena
2022-02-12 14:00 580031100 Stenungsunds IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 - 8 Roger Nilsson, Måns Löfgren Stenungsund Arena
2022-02-12 14:00 580031101 IBK Alingsås - IBK Lidköping 11 - 4 Edo Sabanovic, Jesper Rygert Stadsskogshallen, Alingsås
2022-02-12 16:00 580031097 Skoghalls IBK - Floda IBK 8 - 4 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2022-02-13 15:00 580031099 IBK Kungälv - IBK Lockerud Mariestad 14 - 6 Stefan Olsson, Måns Löfgren Mimershus A-hallen
2022-02-15 19:00 580031105 Nilsby IK - Hagfors IBS 2 - 6 Roger Nilsson, Philip Aronsson-Elffors ECG Arena
2022-02-15 20:00 580031108 Floda IBK - IBK Alingsås 5 - 4 e.förl. Andreas Lybacken, Måns Löfgren Nova Floda Sportcenter
2022-02-16 19:00 580031104 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK 1 - 7 Roger Nilsson, Claes Knutsson Colorama Arena
2022-02-17 19:00 580031106 IBK Kungälv - Stenungsunds IBK 15 - 3 Peter Novakovic, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2022-02-17 19:30 580031103 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad 3 - 4 e.förl. Martin Jonsson, Joakim Mattsson Idrottens hus i Lidköping
2022-02-19 14:00 580031110 Nilsby IK - IBK Lidköping 3 - 8 Lars Larsson, Albin Jakobsson ECG Arena
2022-02-19 14:00 580031113 Stenungsunds IBK - Fristads GoIF 3 - 5 Peter Novakovic, Alexander Pavlovic Stenungsund Arena
2022-02-19 16:00 580031111 Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad 8 - 9 e.förl. Johnny Lindberg, Robert Forslind Lovrencic Hammarö Arena
2022-02-19 17:00 580031109 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Uddeholm Arena
2022-02-19 17:00 580031112 IBK Alingsås - IBK Kungälv 9 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Stadsskogshallen, Alingsås
2022-02-23 19:00 580031117 Skoghalls IBK - Nilsby IK 11 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Hammarö Arena
2022-02-26 11:30 580031115 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 5 - 2 Leif Borglund, Anders Westerberg Colorama Arena
2022-02-26 14:00 580031119 Fristads GoIF - IBK Alingsås 7 - 6 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Fristadhallen, Fristad
2022-02-26 15:00 580031116 IBK Lidköping - Hagfors IBS 3 - 9 Johnny Lindberg, Arash Sohrevardi Idrottens hus i Lidköping
2022-02-27 15:00 580031120 IBK Kungälv - Floda IBK 7 - 6 e.förl. Adam Kruse, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2022-03-04 19:30 580031123 Karlstad IBF Ungdom - Nilsby IK 8 - 3 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2022-03-05 14:00 580031124 Stenungsunds IBK - IBK Alingsås 3 - 9 David Björketun, Jesper Jonsson Stenungsund Arena
2022-03-05 14:00 580031126 Fristads GoIF - Floda IBK 10 - 6 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Fristadhallen, Fristad
2022-03-05 15:00 580031121 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IBS 2 - 10 Richard Öhneskog, Claes Knutsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-03-05 16:00 580031122 Skoghalls IBK - IBK Lidköping 13 - 2 Jonas Holm, Christer Avasjö Hammarö Arena
2022-03-13 16:30 580031127 Nilsby IK - IBK Lockerud Mariestad 6 - 2 Lars Larsson, Albin Jakobsson ECG Arena
2022-03-13 16:30 580031128 IBK Lidköping - Karlstad IBF Ungdom 5 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Idrottens hus i Lidköping
2022-03-13 16:30 580031129 Hagfors IBS - Skoghalls IBK 5 - 7 Philip Aronsson-Elffors, Roger Nilsson Uddeholm Arena
2022-03-13 16:30 580031131 IBK Kungälv - Fristads GoIF 7 - 6 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Mimershus A-hallen
2022-03-13 16:30 580031132 Floda IBK - Stenungsunds IBK 8 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Nova Floda Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hagfors IBS 20 17 0 (0) 3 157-71 86 51
2. Skoghalls IBK 20 13 4 (3) 3 164-100 64 46
3. IBK Kungälv 20 11 3 (2) 6 145-117 28 38
4. IBK Lidköping 20 10 3 (0) 7 123-129 -6 33
5. IBK Alingsås 20 9 2 (0) 9 111-117 -6 29
6. Floda IBK 20 7 5 (2) 8 120-123 -3 28
7. Fristads GoIF 20 8 3 (0) 9 118-111 7 27
8. Nilsby IK 20 8 2 (1) 10 121-127 -6 27
9. Karlstad IBF Ungdom 20 8 2 (0) 10 97-109 -12 26
10. IBK Lockerud Mariestad 20 5 4 (3) 11 103-139 -36 22
11. Stenungsunds IBK 20 0 0 (0) 20 62-178 -116 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Östra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 19:30 580034005 Vimmerby IBK - Ledberg IBF 3 - 11 David Björketun, Jesper Jonsson Vimmerby Idrottshall
2021-09-18 11:00 580034001 Linköping FBC - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 2 e.förl. Daniel Mårtensson, Hampus Viking Linköpings Sporthall
2021-09-18 12:00 580034006 CL98IC - Hovslätts IK 4 - 6 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-09-18 13:00 580034002 FBC Kalmarsund Ungdom - Solfjäderstaden IBK 5 - 3 Daniel Edlund, Richard Himberg Färjehallen
2021-09-18 13:00 580034003 Bergs IK - Hovshaga AIF 8 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Ljungsbro Sporthall
2021-09-18 15:00 580034004 Växjö IBK U - FBC Nyköping 1 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena B-hall
2021-09-25 13:00 580034007 FBC Kalmarsund Ungdom - Linköping FBC 5 - 4 e.förl. Jesper Jonsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
2021-09-25 13:00 580034008 Hovshaga AIF - Solfjäderstaden IBK 4 - 8 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Hovshaga Sporthall
2021-09-25 13:00 580034009 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bergs IK 4 - 7 Viktor Bringstam, Marcus Karlström Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-09-25 13:00 580034012 FBC Nyköping - CL98IC 7 - 6 e.förl. Kent Erlandsson, Richard Himberg Nyköpings Sporthall
2021-09-25 14:00 580034011 Hovslätts IK - Vimmerby IBK 16 - 4 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-09-26 12:30 580034010 Växjö IBK U - Ledberg IBF 5 - 5 e.förl. Tomas Edstrand, Rickard Olsen Fortnox Arena B-hall
2021-10-02 12:00 580034014 CL98IC - Bergs IK 3 - 3 e.förl. Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-10-02 13:00 580034018 FBC Nyköping - Vimmerby IBK 5 - 5 e.förl. Jesper Jonsson, David Björketun Nyköpings Sporthall
2021-10-02 15:00 580034017 Ledberg IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 6 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Campushallen-Ebbepark
2021-10-02 17:00 580034016 Hovslätts IK - Hovshaga AIF 7 - 4 Joakim Mattsson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-02 18:00 580034013 Linköping FBC - Växjö IBK U 6 - 6 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Linköpings Sporthall
2021-10-03 17:00 580034015 Solfjäderstaden IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 10 - 3 Jesper Liedberg, Kevin Larsson Motala Sporthall
2021-10-08 19:30 580034019 Vimmerby IBK - Linköping FBC 4 - 8 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Vimmerby Idrottshall
2021-10-09 12:00 580034021 CL98IC - Solfjäderstaden IBK 5 - 6 e.förl. Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-10-09 13:00 580034020 Bergs IK - Växjö IBK U 7 - 4 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Ljungsbro Sporthall
2021-10-09 13:00 580034022 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovslätts IK 1 - 15 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-09 13:00 580034023 Hovshaga AIF - Ledberg IBF 5 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Hovshaga Sporthall
2021-10-09 13:00 580034024 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Nyköping 9 - 1 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Färjehallen
2021-10-22 19:00 580034029 Växjö IBK U - Hovslätts IK 9 - 8 Håkan Söderman, Jesper Rygert Fortnox Arena A-hall
2021-10-22 19:30 580034028 Vimmerby IBK - Solfjäderstaden IBK 4 - 10 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Vimmerby Idrottshall
2021-10-23 13:00 580034027 FBC Nyköping - Hovshaga AIF 4 - 5 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Nyköpings Sporthall
2021-10-23 13:00 580034030 FBC Kalmarsund Ungdom - Bergs IK 5 - 4 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Färjehallen
2021-10-23 14:30 580034025 Linköping FBC - CL98IC 8 - 7 e.förl. Kent Erlandsson, Richard Himberg Linköpings Sporthall
2021-10-23 15:00 580034026 Ledberg IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 16 - 2 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Campushallen-Ebbepark
2021-10-29 19:40 580034036 Bergs IK - Vimmerby IBK 7 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Ljungsbro Sporthall
2021-10-30 12:00 580034031 CL98IC - Ledberg IBF 7 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-10-30 13:00 580034033 Hovshaga AIF - Linköping FBC 6 - 5 Edo Sabanovic, David Björketun Hovshaga Sporthall
2021-10-30 14:00 580034035 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom 11 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-31 13:00 580034032 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Nyköping 3 - 7 Marcus Karlström, Jesper Rygert Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-31 17:00 580034034 Solfjäderstaden IBK - Växjö IBK U 7 - 9 Edo Sabanovic, Tomas Edstrand Motala Sporthall
2021-11-02 19:30 580034041 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 11 - 7 Tomas Edstrand, Edo Sabanovic Vimmerby Idrottshall
2021-11-03 19:00 580034039 FBC Nyköping - Bergs IK 3 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Nyköpings Sporthall
2021-11-03 19:00 580034040 Växjö IBK U - Hovshaga AIF 3 - 8 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Fortnox Arena A-hall
2021-11-03 19:00 580034042 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC 3 - 2 Håkan Söderman, Jesper Rygert Färjehallen
2021-11-03 19:30 580034037 Linköping FBC - Hovslätts IK 1 - 4 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Linköpings Sporthall
2021-11-04 19:30 580034038 Ledberg IBF - Solfjäderstaden IBK 6 - 3 Jesper Liedberg, Edo Sabanovic Campushallen-Ebbepark
2021-11-05 19:30 580034047 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK U 6 - 9 Jesper Jonsson, David Björketun Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-11-05 19:30 580034048 Vimmerby IBK - CL98IC 3 - 7 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Vimmerby Idrottshall
2021-11-06 13:00 580034046 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 1 Viktor Bringstam, Jesper Rygert Hovshaga Sporthall
2021-11-06 17:00 580034044 Hovslätts IK - Bergs IK 7 - 2 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-07 17:00 580034043 Solfjäderstaden IBK - FBC Nyköping 6 - 8 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Motala Sporthall
2021-11-07 17:00 580034045 Ledberg IBF - Linköping FBC 6 - 2 Edo Sabanovic, Jesper Liedberg Campushallen-Ebbepark
2021-11-12 19:00 580034052 Växjö IBK U - Vimmerby IBK 2 - 4 Håkan Söderman, Jesper Rygert Fortnox Arena A-hall
2021-11-12 19:30 580034049 Linköping FBC - Solfjäderstaden IBK 11 - 4 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Linköpings Sporthall
2021-11-12 19:30 580034054 CL98IC - Hovshaga AIF 5 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-11-12 19:40 580034051 Bergs IK - Ledberg IBF 4 - 8 Edo Sabanovic, Jesper Liedberg Ljungsbro Sporthall
2021-11-13 13:00 580034050 FBC Nyköping - Hovslätts IK 4 - 8 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Nyköpings Sporthall
2021-11-13 13:00 580034053 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 1 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Färjehallen
2021-11-18 19:30 580034059 Hovshaga AIF - Vimmerby IBK 12 - 5 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Hovshaga Sporthall
2021-11-19 19:40 580034057 Bergs IK - Solfjäderstaden IBK 5 - 4 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Ljungsbro Sporthall
2021-11-19 20:15 580034060 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn 11 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-11-20 13:00 580034055 FBC Nyköping - Linköping FBC 4 - 2 Jesper Jonsson, Edo Sabanovic Nyköpings Sporthall
2021-11-20 13:00 580034058 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK U 12 - 2 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Färjehallen
2021-11-20 14:00 580034056 Hovslätts IK - Ledberg IBF 4 - 3 e.förl. Håkan Söderman, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-26 19:30 580034064 Vimmerby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 9 David Björketun, Tomas Edstrand Vimmerby Idrottshall
2021-11-26 19:30 580034066 CL98IC - Växjö IBK U 8 - 7 e.förl. Jesper Liedberg, Edo Sabanovic KIFAB Arena
2021-11-26 19:40 580034061 Bergs IK - Linköping FBC 4 - 3 e.förl. Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Ljungsbro Sporthall
2021-11-26 20:00 580034065 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovshaga AIF 3 - 11 Henrik Carlsson, Jesper Rygert Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-11-27 15:00 580034063 Ledberg IBF - FBC Nyköping 11 - 4 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Campushallen-Ebbepark
2021-11-28 17:00 580034062 Solfjäderstaden IBK - Hovslätts IK 3 - 9 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Motala Sporthall
2021-12-17 19:30 580034071 Ledberg IBF - Vimmerby IBK 9 - 0 Kent Erlandsson, Richard Himberg Campushallen-Ebbepark
2021-12-18 13:00 580034067 Craftstadens IBK Oskarshamn - Linköping FBC 3 - 14 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-12-18 13:00 580034070 FBC Nyköping - Växjö IBK U 8 - 5 Jonathan Varli, Rickard Olsen Nyköpings Sporthall
2021-12-18 14:00 580034072 Hovslätts IK - CL98IC 5 - 4 e.förl. Albin Jakobsson, Claes Knutsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-19 16:00 580034069 Hovshaga AIF - Bergs IK 1 - 6 Viktor Bringstam, Henrik Carlsson Hovshaga Sporthall
2021-12-19 17:00 580034068 Solfjäderstaden IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 13 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Motala Sporthall
2022-01-07 19:30 580034077 Vimmerby IBK - Hovslätts IK 7 - 15 Edo Sabanovic, Jesper Liedberg Vimmerby Idrottshall
2022-01-08 13:00 580034075 Bergs IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 6 e.förl. Albin Jakobsson, Lars Larsson Ljungsbro Sporthall
2022-01-08 15:00 580034076 Ledberg IBF - Växjö IBK U 8 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Campushallen-Ebbepark
2022-01-09 12:00 580034073 Linköping FBC - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 4 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Linköpings Sporthall
2022-01-09 17:00 580034078 CL98IC - FBC Nyköping 5 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-03-05 11:45 580034074 Solfjäderstaden IBK - Hovshaga AIF 3 - 8 Lars Larsson, Albin Jakobsson Motala Sporthall
2022-01-15 13:00 580034082 Hovshaga AIF - Hovslätts IK 6 - 17 Viktor Bringstam, Jesper Rygert Hovshaga Sporthall
2022-01-15 13:00 580034083 FBC Kalmarsund Ungdom - Ledberg IBF 6 - 6 e.förl. Joakim Mattsson, Martin Jonsson Färjehallen
2022-01-15 14:00 580034081 Craftstadens IBK Oskarshamn - Solfjäderstaden IBK 7 - 13 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-06 14:00 580034079 Växjö IBK U - Linköping FBC 2 - 8 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Fortnox Arena A-hall
2022-02-08 20:00 580034084 Vimmerby IBK - FBC Nyköping 8 - 9 e.förl. Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Vimmerby Idrottshall
2022-02-28 18:45 580034080 Bergs IK - CL98IC 5 - 7 Henrik Ibjer, Tomas Edstrand Ljungsbro Sporthall
2022-01-29 17:00 580034088 Hovslätts IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 16 - 1 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-05 16:00 580034086 Växjö IBK U - Bergs IK 9 - 2 Edo Sabanovic, David Björketun Fortnox Arena A-hall
2022-02-09 19:45 580034090 FBC Nyköping - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 4 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Nyköpings Sporthall
2022-02-09 20:00 580034087 Solfjäderstaden IBK - CL98IC 5 - 11 Rickard Olsen, Richard Himberg Motala Sporthall
2022-02-23 19:15 580034085 Linköping FBC - Vimmerby IBK 6 - 3 Edo Sabanovic, Jesper Jonsson Linköpings Sporthall
2022-02-27 14:00 580034089 Ledberg IBF - Hovshaga AIF 4 - 3 e.förl. Jonathan Varli, John Awabdeh Campushallen-Ebbepark
2022-01-28 20:00 580034096 Bergs IK - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 10 Jesper Liedberg, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2022-01-29 12:00 580034091 CL98IC - Linköping FBC 8 - 5 Viktor Bringstam, Joacim Olofsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-01-29 13:00 580034093 Hovshaga AIF - FBC Nyköping 8 - 5 Linus Sandberg, Senad Hamula Hovshaga Sporthall
2022-01-30 14:00 580034092 Craftstadens IBK Oskarshamn - Ledberg IBF 2 - 15 Viktor Bringstam, Jesper Rygert Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-02 19:30 580034095 Hovslätts IK - Växjö IBK U 16 - 5 Håkan Söderman, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-01 20:00 580034094 Solfjäderstaden IBK - Vimmerby IBK 10 - 4 Tomas Edstrand, Daniel Kölborn Motala Sporthall
2022-02-11 19:30 580034102 Vimmerby IBK - Bergs IK 7 - 9 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Vimmerby Idrottshall
2022-02-12 13:00 580034098 FBC Nyköping - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Nyköpings Sporthall
2022-02-12 13:00 580034101 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 3 - 11 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Färjehallen
2022-02-12 14:30 580034099 Linköping FBC - Hovshaga AIF 9 - 3 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Linköpings Sporthall
2022-02-12 15:00 580034097 Ledberg IBF - CL98IC 6 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Campushallen-Ebbepark
2022-02-12 15:00 580034100 Växjö IBK U - Solfjäderstaden IBK 5 - 6 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Fortnox Arena A-hall
2022-02-15 20:00 580034108 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 5 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-02-16 19:30 580034103 Hovslätts IK - Linköping FBC 7 - 6 Martin Jonsson, Pontus Ekengränd Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-16 19:30 580034104 Solfjäderstaden IBK - Ledberg IBF 3 - 7 Henrik Ibjer, Tomas Edstrand Motala Sporthall
2022-02-16 19:30 580034107 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vimmerby IBK 4 - 10 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-16 19:40 580034105 Bergs IK - FBC Nyköping 3 - 4 Jesper Liedberg, Edo Sabanovic Ljungsbro Sporthall
2022-02-16 20:00 580034106 Hovshaga AIF - Växjö IBK U 4 - 4 e.förl. Jesper Jonsson, David Björketun Hovshaga Sporthall
2022-02-18 19:00 580034113 Växjö IBK U - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fortnox Arena A-hall
2022-02-18 19:30 580034111 Linköping FBC - Ledberg IBF 3 - 7 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Linköpings Sporthall
2022-02-18 19:30 580034114 CL98IC - Vimmerby IBK 5 - 3 Håkan Söderman, Jesper Rygert Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-02-19 13:00 580034109 FBC Nyköping - Solfjäderstaden IBK 5 - 9 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Nyköpings Sporthall
2022-02-19 13:00 580034110 Bergs IK - Hovslätts IK 1 - 14 Tomas Edstrand, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2022-02-19 13:00 580034112 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF 7 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2022-02-24 19:30 580034120 Hovshaga AIF - CL98IC 3 - 5 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Hovshaga Sporthall
2022-02-25 19:00 580034117 Ledberg IBF - Bergs IK 4 - 8 Christer Avasjö, Kent Erlandsson Campushallen-Ebbepark
2022-02-25 19:30 580034118 Vimmerby IBK - Växjö IBK U 9 - 8 e.förl. Jesper Rygert, Edo Sabanovic Vimmerby Idrottshall
2022-02-25 19:30 580034119 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 14 Håkan Söderman, Marcus Karlström Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-26 17:00 580034116 Hovslätts IK - FBC Nyköping 12 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-28 19:30 580034115 Solfjäderstaden IBK - Linköping FBC 9 - 5 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Motala Sporthall
2022-03-04 19:00 580034124 Växjö IBK U - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 7 Jesper Rygert, Håkan Söderman Fortnox Arena A-hall
2022-03-04 19:30 580034121 Linköping FBC - FBC Nyköping 8 - 7 e.förl. Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Linköpings Sporthall
2022-03-04 19:30 580034125 Vimmerby IBK - Hovshaga AIF 3 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Vimmerby Idrottshall
2022-03-04 19:30 580034126 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 6 - 8 Jesper Liedberg, Jesper Jonsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-03-05 15:00 580034122 Ledberg IBF - Hovslätts IK 6 - 5 Shari Tingman, Elis Erbing Campushallen-Ebbepark
2022-03-06 17:00 580034123 Solfjäderstaden IBK - Bergs IK 5 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Motala Sporthall
2022-03-12 16:30 580034127 Linköping FBC - Bergs IK 8 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Campushallen-Ebbepark
2022-03-12 16:30 580034128 Hovslätts IK - Solfjäderstaden IBK 8 - 4 Kevin Larsson, Carl Otterström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-12 16:30 580034129 FBC Nyköping - Ledberg IBF 0 - 9 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Nyköpings Sporthall
2022-03-12 16:30 580034130 FBC Kalmarsund Ungdom - Vimmerby IBK 10 - 3 Marcus Karlström, Viktor Bringstam Färjehallen
2022-03-12 16:30 580034131 Hovshaga AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 13 - 5 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Hovshaga Sporthall
2022-03-12 16:30 580034132 Växjö IBK U - CL98IC 4 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fortnox Arena A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 22 18 2 (2) 2 221-90 131 58
2. FBC Kalmarsund Ungdom 22 16 3 (2) 3 149-87 62 53
3. Ledberg IBF 22 15 5 (1) 2 161-85 76 51
4. CL98IC 22 12 6 (1) 4 132-102 30 43
5. Hovshaga AIF 22 9 3 (1) 10 129-123 6 31
6. Bergs IK 22 9 3 (1) 10 109-124 -15 31
7. Linköping FBC 22 7 6 (3) 9 128-110 18 30
8. Solfjäderstaden IBK 22 9 1 (1) 12 137-146 -9 29
9. FBC Nyköping 22 7 5 (2) 10 109-134 -25 28
10. Växjö IBK U 22 5 5 (0) 12 115-156 -41 20
11. Vimmerby IBK 22 3 3 (1) 16 105-186 -81 13
12. Craftstadens IBK Oskarshamn 22 0 2 (0) 20 75-227 -152 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Östra Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 20:00 580032005 Vallentuna IBK - Hammarby IF IBF 2 - 6 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-09-18 13:00 580032002 Värmdö IF - Järfälla IBK 3 - 2 e.förl. Mathias Stegrud, Pierre Borghoff Värmdö sporthall
2021-09-18 17:00 580032004 Björklinge BK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 7 Edwin Simonian, Pierre Borghoff IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-09-19 15:00 580032003 Farsta IBK - IBK Uppsala Teknologer 13 - 8 Patric Terelius, Christoffer Markovski Farstahallen 1
2021-09-19 17:30 580032001 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 10 - 4 Daniel Edlund, Richard Himberg Västertorpshallen
2021-09-24 20:00 580032009 Rotebro IS IBK - Farsta IBK 4 - 8 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Rotebrohallen (Nya)
2021-09-26 13:00 580032007 Järfälla IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 6 Tobias Ekmark, Patric Terelius Jakobsbergs Sporthall
2021-09-26 14:00 580032008 IBK Uppsala Teknologer - Värmdö IF 7 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-09-26 17:15 580032010 Hammarby IF IBF - Björklinge BK 3 - 6 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2021-10-12 19:30 580032011 Balrog Botkyrka IK - Vallentuna IBK 3 - 5 Christoffer Markovski, Nicklas Sundgren Botkyrkahallen
2021-10-01 20:00 580032016 Balrog Botkyrka IK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman Botkyrkahallen
2021-10-02 13:00 580032015 Värmdö IF - Rotebro IS IBK 7 - 1 Leif Borglund, Anders Westerberg Värmdö sporthall
2021-10-02 14:00 580032017 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK 7 - 6 Shari Tingman, Pierre Borghoff Sjöstadshallen
2021-10-03 13:00 580032018 Tyresö Trollbäcken IBK - Vallentuna IBK 7 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2021-10-03 17:30 580032013 Älvsjö AIK IBF - Björklinge BK 6 - 1 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Västertorpshallen
2021-10-08 20:00 580032019 Vallentuna IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 9 Daniel Wahlström, Tobias Ekmark Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-08 20:00 580032020 Björklinge BK - Farsta IBK 7 - 6 e.förl. Anders Westerberg, Alexander Sommensjö IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-08 20:00 580032022 Rotebro IS IBK - Balrog Botkyrka IK 7 - 8 e.förl. Elis Erbing, Shari Tingman Rotebrohallen (Nya)
2021-10-09 16:00 580032023 IBK Uppsala Teknologer - Hammarby IF IBF 9 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-09 16:00 580032024 Järfälla IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 7 e.förl. Jonas Backman, Oliver Halvarsson Jakobsbergs Sporthall
2021-10-22 20:00 580032028 Vallentuna IBK - Värmdö IF 3 - 7 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-23 14:00 580032026 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK 5 - 3 Leif Borglund, Tobias Berger Sjöstadshallen
2021-10-23 16:00 580032029 Björklinge BK - Balrog Botkyrka IK 4 - 3 Alexander Sommensjö, Anders Westerberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-23 16:00 580032030 Järfälla IBK - Farsta IBK 8 - 8 e.förl. John Awabdeh, Jonathan Varli Jakobsbergs Sporthall
2021-10-24 13:00 580032027 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 9 Richard Himberg, Kent Erlandsson Strandhallen - Tyresö
2021-10-16 13:15 580032036 Farsta IBK - Vallentuna IBK 6 - 6 e.förl. Daniel Edlund, Richard Himberg Farstahallen 1
2021-10-29 20:00 580032032 Rotebro IS IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Rotebrohallen (Nya)
2021-10-30 13:00 580032034 Värmdö IF - Björklinge BK 5 - 2 Jacob Leijon, Tobias Berger Värmdö sporthall
2021-10-30 13:00 580032035 Balrog Botkyrka IK - Järfälla IBK 4 - 7 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Botkyrkahallen
2021-10-30 16:00 580032033 IBK Uppsala Teknologer - Älvsjö AIK IBF 10 - 6 Jonas Nordqvist, Kent Erlandsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-02 20:00 580032040 Björklinge BK - IBK Uppsala Teknologer 4 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-03 19:30 580032038 Hammarby IF IBF - Värmdö IF 2 - 3 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2021-11-03 19:45 580032037 Älvsjö AIK IBF - Balrog Botkyrka IK 11 - 4 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Västertorpshallen
2021-11-03 20:00 580032039 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 4 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman Tyresöhallen
2021-11-04 20:00 580032041 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 8 - 7 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-06 13:00 580032043 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 5 e.förl. Tobias Berger, Leif Borglund Värmdö sporthall
2021-11-06 13:00 580032044 Balrog Botkyrka IK - Farsta IBK 4 - 7 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Botkyrkahallen
2021-11-06 14:00 580032045 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 8 - 7 e.förl. Andreas Morelius, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2021-11-06 16:00 580032046 IBK Uppsala Teknologer - Järfälla IBK 14 - 0 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-08 20:00 580032047 Rotebro IS IBK - Björklinge BK 5 - 7 Christer Avasjö, Richard Himberg Rotebrohallen (Nya)
2021-11-13 13:15 580032051 Farsta IBK - Hammarby IF IBF 5 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Farstahallen 1
2021-11-13 14:00 580032052 Björklinge BK - Vallentuna IBK 6 - 3 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-13 16:00 580032053 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 7 - 9 Klas Sjölin, Kevin Cardell Jakobsbergs Sporthall
2021-11-14 16:00 580032050 Tyresö Trollbäcken IBK - Balrog Botkyrka IK 4 - 7 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Tyresöhallen
2021-11-14 17:30 580032049 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF 6 - 3 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2021-11-20 13:00 580032056 Balrog Botkyrka IK - Hammarby IF IBF 5 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Botkyrkahallen
2021-11-20 13:15 580032057 Farsta IBK - Värmdö IF 8 - 1 John Awabdeh, Anders Westerberg Farstahallen 1
2021-11-20 14:00 580032059 IBK Uppsala Teknologer - Vallentuna IBK 10 - 3 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-20 16:00 580032058 Järfälla IBK - Björklinge BK 8 - 5 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Jakobsbergs Sporthall
2021-11-21 13:00 580032055 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 6 e.förl. Henrik Ibjer, Richard Himberg Tyresöhallen
2021-11-26 20:00 580032064 Vallentuna IBK - Järfälla IBK 5 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-26 20:00 580032065 Rotebro IS IBK - IBK Uppsala Teknologer 1 - 7 Christer Avasjö, Richard Himberg Rotebrohallen (Nya)
2021-11-27 13:00 580032062 Värmdö IF - Balrog Botkyrka IK 12 - 6 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Värmdö sporthall
2021-11-27 14:00 580032063 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Jesper Liedberg, Edo Sabanovic Sjöstadshallen
2021-11-28 16:45 580032061 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK 3 - 2 Patric Terelius, Tobias Ekmark Västertorpshallen
2021-12-18 14:00 580032069 IBK Uppsala Teknologer - Farsta IBK 7 - 8 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-18 16:00 580032071 Hammarby IF IBF - Vallentuna IBK 8 - 6 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Sjöstadshallen
2021-12-19 13:00 580032068 Järfälla IBK - Värmdö IF 7 - 5 Anders Westerberg, Leif Borglund Jakobsbergs Sporthall
2022-01-16 15:00 580032070 Tyresö Trollbäcken IBK - Björklinge BK 5 - 8 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Tyresöhallen
2022-02-23 20:15 580032067 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK IBF 5 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Rotebrohallen (Nya)
2022-01-08 14:00 580032076 Björklinge BK - Hammarby IF IBF 3 - 1 Edo Sabanovic, Rickard Olsen IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-09 17:30 580032073 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK 10 - 6 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Västertorpshallen
2022-01-26 20:00 580032075 Farsta IBK - Rotebro IS IBK 6 - 1 Jonathan Varli, John Awabdeh Farstahallen 1
2022-02-06 17:00 580032074 Värmdö IF - IBK Uppsala Teknologer 3 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2022-02-22 20:15 580032077 Vallentuna IBK - Balrog Botkyrka IK 7 - 9 Tobias Ekmark, Nicklas Sundgren Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-14 20:00 580032079 Björklinge BK - Älvsjö AIK IBF 3 - 6 Daniel Söderberg, Nicklas Sundgren IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-14 20:00 580032081 Rotebro IS IBK - Värmdö IF 4 - 7 Alexander Sommensjö, Jacob Leijon Rotebrohallen (Nya)
2022-01-14 20:00 580032084 Vallentuna IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-15 16:00 580032082 IBK Uppsala Teknologer - Balrog Botkyrka IK 12 - 1 Jonathan Varli, John Awabdeh IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-05 16:00 580032083 Järfälla IBK - Hammarby IF IBF 1 - 7 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Jakobsbergs Sporthall
2022-01-20 20:00 580032088 Balrog Botkyrka IK - Rotebro IS IBK 10 - 4 Christoffer Markovski, Tobias Ekmark Botkyrkahallen
2022-02-07 19:30 580032086 Farsta IBK - Björklinge BK 6 - 8 Anders Westerberg, Richard Himberg Farstahallen 1
2022-02-09 20:00 580032085 Älvsjö AIK IBF - Vallentuna IBK 7 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Västertorpshallen
2022-02-09 20:15 580032089 Hammarby IF IBF - IBK Uppsala Teknologer 3 - 11 Tobias Berger, Johannes Ekenberg Sjöstadshallen
2022-02-11 19:30 580032090 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla IBK 4 - 1 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Strandhallen - Tyresö
2022-01-28 20:00 580032092 Rotebro IS IBK - Hammarby IF IBF 11 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman Rotebrohallen (Nya)
2022-01-29 13:00 580032095 Balrog Botkyrka IK - Björklinge BK 7 - 7 e.förl. Shari Tingman, Elis Erbing Botkyrkahallen
2022-01-29 17:00 580032093 IBK Uppsala Teknologer - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 1 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-30 17:15 580032096 Farsta IBK - Järfälla IBK 6 - 4 Anders Westerberg, Leif Borglund Farstahallen 1
2022-02-28 20:00 580032094 Värmdö IF - Vallentuna IBK 8 - 4 Fredrik Landin, Andreas Bengtsson Värmdö sporthall
2022-02-11 20:00 580032102 Vallentuna IBK - Farsta IBK 6 - 5 e.förl. Tobias Ekmark, Christoffer Markovski Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-12 16:00 580032100 Björklinge BK - Värmdö IF 5 - 3 Christer Avasjö, Richard Himberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-12 16:00 580032101 Järfälla IBK - Balrog Botkyrka IK 7 - 5 Patric Terelius, Tobias Ekmark Jakobsbergs Sporthall
2022-02-13 13:00 580032098 Tyresö Trollbäcken IBK - Rotebro IS IBK 7 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2022-02-13 16:45 580032099 Älvsjö AIK IBF - IBK Uppsala Teknologer 6 - 4 Shari Tingman, Elis Erbing Västertorpshallen
2022-02-15 20:00 580032103 Balrog Botkyrka IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 7 Andreas Bengtsson, Tobias Berger Botkyrkahallen
2022-02-15 20:00 580032104 Värmdö IF - Hammarby IF IBF 4 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2022-02-16 19:45 580032105 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 e.förl. Elis Erbing, Shari Tingman Farstahallen 1
2022-02-16 20:00 580032106 IBK Uppsala Teknologer - Björklinge BK 5 - 6 e.förl. Jonas Backman, Tobias Ekmark IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-17 20:00 580032107 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 4 - 5 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Rotebrohallen (Nya)
2022-02-19 13:15 580032110 Farsta IBK - Balrog Botkyrka IK 4 - 5 Leif Borglund, Anders Westerberg Farstahallen 1
2022-02-19 14:00 580032113 Björklinge BK - Rotebro IS IBK 8 - 10 Daniel Söderberg, Arash Sohrevardi IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-20 13:00 580032112 Järfälla IBK - IBK Uppsala Teknologer 1 - 6 Nicklas Sundgren, Tobias Ekmark Viksjö Sporthall
2022-02-20 16:00 580032109 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 10 - 9 e.förl. Edwin Simonian, Pierre Borghoff Tyresöhallen
2022-02-20 17:30 580032111 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 9 - 2 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Västertorpshallen
2022-02-24 20:00 580032116 Balrog Botkyrka IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 Shari Tingman, Elis Erbing Botkyrkahallen
2022-02-25 20:00 580032118 Vallentuna IBK - Björklinge BK 3 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-26 13:00 580032115 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 9 - 6 Shari Tingman, Elis Erbing Värmdö sporthall
2022-02-26 16:00 580032117 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 7 - 8 e.förl. Martin Matti, Simon Broman Sjöstadshallen
2022-02-27 18:00 580032119 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 4 - 3 Shari Tingman, Elis Erbing Rotebrohallen (Nya)
2022-03-04 20:00 580032125 Vallentuna IBK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 12 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-05 13:00 580032123 Värmdö IF - Farsta IBK 10 - 2 Daniel Söderberg, Tobias Berger Värmdö sporthall
2022-03-05 16:00 580032124 Björklinge BK - Järfälla IBK 8 - 1 Pierre Borghoff, Anders Westerberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-06 11:30 580032122 Hammarby IF IBF - Balrog Botkyrka IK 3 - 4 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Sjöstadshallen
2022-03-06 17:30 580032121 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 7 Daniel Söderberg, Tobias Berger Västertorpshallen
2022-03-12 16:30 580032127 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 7 Tobias Ekmark, Oliver Halvarsson Farstahallen 1
2022-03-12 16:30 580032128 Balrog Botkyrka IK - Värmdö IF 4 - 12 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Botkyrkahallen
2022-03-12 16:30 580032129 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF 6 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Strandhallen - Tyresö
2022-03-12 16:30 580032130 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 4 - 6 Shari Tingman, Elis Erbing Jakobsbergs Sporthall
2022-03-12 16:30 580032131 IBK Uppsala Teknologer - Rotebro IS IBK 12 - 5 Sean Norouz, Gustav Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Uppsala Teknologer 20 16 2 (0) 2 166-79 87 50
2. Älvsjö AIK IBF 20 16 2 (0) 2 142-93 49 50
3. Värmdö IF 20 11 3 (1) 6 122-91 31 37
4. Tyresö Trollbäcken IBK 20 10 5 (1) 5 115-106 9 36
5. Björklinge BK 20 10 3 (2) 7 110-101 9 35
6. Farsta IBK 20 7 7 (2) 6 119-108 11 30
7. Balrog Botkyrka IK 20 6 2 (1) 12 98-137 -39 21
8. Hammarby IF IBF 20 5 2 (1) 13 84-114 -30 18
9. Vallentuna IBK 20 5 2 (1) 13 94-133 -39 18
10. Järfälla IBK 20 4 3 (0) 13 87-129 -42 15
11. Rotebro IS IBK 20 4 1 (0) 15 97-143 -46 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis