Juniorallsvenskan DJ17 (2017/18)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 12:30 580731001 Örnsköldsvik IBF - Klockarbergets BK 7 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-09-23 13:30 580731002 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - RIG Umeå IBF 0 - 14 Jon Lundgren, Anders Johansson Skönsbergshallen
2017-09-23 14:30 580731003 Gullänget-Kroksta IBS - IKSU/IKSU Ungdom 0 - 11 Göran Norberg, Anders Öbergh Skyttis Arena
2017-09-29 19:00 580731004 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 3 - 0 Kenny Windahl, Thomas Berglund Njurundahallen
2017-10-03 20:15 580731006 RIG Umeå IBF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 1 Manuel Garzon, Jimmy Halldin Umeå Energi Arena Öst
2017-10-05 18:00 580731005 IKSU/IKSU Ungdom - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 5 - 1 Erik Hörnros, Jimmy Halldin IKSU Sport
2017-10-13 19:00 580731009 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 2 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2017-10-14 16:00 580731007 IKSU/IKSU Ungdom - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 7 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Midgårdshallen
2017-10-14 16:00 580731008 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Klockarbergets BK 2 - 7 Joni Güzel, Tony Cederholm Umeå Energi Arena Väst
2017-10-18 19:00 580731012 Örnsköldsvik IBF - RIG Umeå IBF 3 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-10-21 15:30 580731010 Klockarbergets BK - IKSU/IKSU Ungdom 3 - 11 Peter Palander, Anders Johansson Njurundahallen
2017-10-21 16:00 580731011 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 2 - 6 Hans Söderblom, Per Backlin Skönsbergshallen
2017-10-28 14:30 580731015 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Midgårdshallen
2017-10-28 16:00 580731013 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - Örnsköldsvik IBF 2 - 7 Thomas Berglund, Per Backlin Skönsbergshallen
2018-01-09 20:15 580731014 RIG Umeå IBF - IKSU/IKSU Ungdom 4 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
2017-11-11 12:00 580731017 IKSU/IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBF 10 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros IKSU Sport
2017-11-11 13:00 580731018 Klockarbergets BK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2017-11-14 20:15 580731016 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - RIG Umeå IBF 2 - 4 Tony Cederholm, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst
2017-11-17 19:30 580731020 Örnsköldsvik IBF - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 4 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2017-11-18 14:30 580731021 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 4 - 1 Anders Öbergh, Henrik Johansson Skyttis Arena
2017-11-18 15:30 580731019 RIG Umeå IBF - Klockarbergets BK 9 - 0 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-11-11 16:00 580731023 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 6 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Midgårdshallen
2017-11-25 11:00 580731024 IKSU/IKSU Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin IKSU Sport
2017-11-25 13:00 580731022 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBF 2 - 1 Kenny Windahl, Tomas Lindberg Njurundahallen
2017-12-05 19:00 580731027 Gullänget-Kroksta IBS - RIG Umeå IBF 1 - 7 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-09 13:30 580731025 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 4 - 5 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Höglunda
2017-12-10 11:30 580731026 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - IKSU/IKSU Ungdom 2 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2017-12-15 19:00 580731028 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Örnsköldsvik IBF 0 - 6 Viktor Grahn, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2017-12-16 13:30 580731029 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 5 Thomas Berglund, Kenny Windahl Skönsbergshallen
2017-12-17 16:00 580731030 Klockarbergets BK - RIG Umeå IBF 4 - 8 Patrik Sjöberg, Jesper Doherty Njurundahallen
2018-01-12 19:30 580731033 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 6 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2018-01-13 16:00 580731031 Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK - IKSU/IKSU Ungdom 2 - 6 Per Backlin, Arvid Larsson Skönsbergshallen
2018-01-13 16:00 580731032 Klockarbergets BK - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 7 - 5 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2018-01-16 18:15 580731036 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 6 - 3 Tony Cederholm, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst
2018-01-20 14:00 580731034 IKSU/IKSU Ungdom - Klockarbergets BK 4 - 5 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2018-01-20 14:00 580731035 Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 2 - 4 Patrik Häggström, Jens Marklund Midgårdshallen
2018-01-27 13:00 580731038 IKSU/IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 3 - 9 Erik Hörnros, Jimmy Halldin IKSU Sport
2018-01-27 13:30 580731039 Gullänget-Kroksta IBS - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 3 - 2 Simon Hedkvist, Tony Strindlund Skyttis Arena
2018-01-28 12:00 580731037 Örnsköldsvik IBF - Sundsvalls IBF/Ankarsvik BK 8 - 1 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2018-02-06 20:15 580731040 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen SK/Gimonäs UIF 5 - 4 Tony Cederholm, Peter Saari Umeå Energi Arena Öst
2018-02-10 13:30 580731042 Gullänget-Kroksta IBS - Klockarbergets BK 4 - 6 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena
2018-02-11 17:00 580731041 Örnsköldsvik IBF - IKSU/IKSU Ungdom 5 - 8 Fredrik Söderholm, Elin Lindgren Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 12 12 0 0 85-25 60 36
2. IKSU/ IKSU Ungdom 12 9 0 3 83-41 42 27
3. Klockarbergets BK 12 7 0 5 51-60 -9 21
4. Örnsköldsvik IBF 12 6 0 6 55-52 3 18
5. Gullänget-Kroksta IBS 12 5 0 7 39-63 -24 15
6. Team Thorengruppen SK/ Gimonäs UIF 12 2 0 10 32-54 -22 6
7. Sundsvalls IBF/ Ankarsvik BK 12 1 0 11 23-73 -50 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 19:00 580730001 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 8 - 2 Felix Carlsson, Hans Bylund Idre Fjäll Arena
2017-10-01 13:30 580730004 Storvreta IBK - Strömsbro IF 4 - 1 Michaela Pålsson, Arvid Englund IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-03 19:00 580730003 Alunda IBF - IK Sirius FBC 0 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen
2017-10-15 17:10 580730002 IK Sirius IBK - Björklinge BK 5 - 4 Stina Dingfors, Vesa Petterson IFU Arena – DHinox
2017-10-10 19:00 580730008 Storvreta IBK - Alunda IBF 3 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2017-10-13 19:30 580730007 Strömsbro IF - IK Sirius IBK 4 - 3 Jonas Tidsjö, Richard Öhneskog Testebo Arena
2017-10-14 12:30 580730005 Björklinge BK - KAIS Mora UIF 5 - 8 Anders Leander, Handrin Thunkvist Björklinge Sporthall
2017-10-15 11:00 580730006 IK Sirius FBC - IBF Falun Ungdom 4 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena A
2017-10-22 16:00 580730012 IK Sirius IBK - Alunda IBF 4 - 4 Mikael Rosenius, Ian Engblom IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-22 18:30 580730009 KAIS Mora UIF - IK Sirius FBC 5 - 3 Viktor Snöborgs, Patrik Magnusson Idre Fjäll Arena
2017-11-05 15:15 580730011 IBF Falun Ungdom - Storvreta IBK 7 - 3 Patrik Magnusson, Jenny Moen Lugnet A
2017-12-02 20:20 580730010 Björklinge BK - Strömsbro IF 6 - 5 Thomas Tanskanen, Emma Holmqvist Björklinge Sporthall
2017-10-08 13:00 580730015 Alunda IBF - Björklinge BK 1 - 3 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Olandshallen
2017-10-27 20:00 580730013 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 1 - 7 Magnus Undén, Henrik Öberg Testebo Arena
2017-10-29 12:30 580730016 IK Sirius IBK - IBF Falun Ungdom 2 - 10 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-29 19:30 580730014 Storvreta IBK - IK Sirius FBC 3 - 7 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-11-10 19:30 580730018 Strömsbro IF - Alunda IBF 6 - 4 Roger Morin, Göran Karlsson Testebo Arena
2017-11-11 18:40 580730020 Björklinge BK - IBF Falun Ungdom 5 - 7 Emma Holmqvist, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2017-11-12 16:30 580730019 IK Sirius FBC - IK Sirius IBK 4 - 1 Michaela Pålsson, Emma Holmqvist IFU Arena – DHinox
2017-12-08 19:30 580730017 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 4 - 1 Peter Wallin, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2017-11-15 20:30 580730022 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 1 - 6 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist IFU Arena A
2017-11-18 16:20 580730024 Björklinge BK - IK Sirius FBC 3 - 7 Per Ericsson, Mikael Eriksson Björklinge Sporthall
2017-11-18 17:00 580730021 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 2 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Olandshallen
2018-01-12 19:30 580730023 IBF Falun Ungdom - Strömsbro IF 5 - 3 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs JALAS® Arena 1
2017-11-24 19:30 580730028 Strömsbro IF - IK Sirius FBC 2 - 8 Roger Collin, Martin Stenberg Testebo Arena
2017-11-25 11:00 580730026 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 2 - 6 Henrik Wallenborg, Peter Astner Olandshallen
2017-11-25 17:00 580730027 Storvreta IBK - Björklinge BK 5 - 8 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-11-26 12:00 580730025 KAIS Mora UIF - IK Sirius IBK 7 - 2 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Idre Fjäll Arena
2017-12-14 18:15 580730031 IK Sirius FBC - Alunda IBF 8 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-12-15 19:30 580730032 Strömsbro IF - Storvreta IBK 4 - 3 Oskar Simryd, Petter Lundgren Testebo Arena
2017-12-16 12:00 580730029 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 3 - 3 Patrik Magnusson, Jenny Moen JALAS® Arena 1
2017-12-17 18:20 580730030 Björklinge BK - IK Sirius IBK 4 - 4 Emma Holmqvist, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2018-01-12 17:30 580730036 Alunda IBF - Storvreta IBK 7 - 1 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Olandshallen
2018-01-13 16:00 580730033 KAIS Mora UIF - Björklinge BK 4 - 6 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-01-14 12:30 580730035 IK Sirius IBK - Strömsbro IF 5 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-02-03 15:00 580730034 IBF Falun Ungdom - IK Sirius FBC 3 - 2 Linus Isberg, Leo Holmström JALAS® Arena 1
2018-01-19 19:30 580730038 Strömsbro IF - Björklinge BK 3 - 3 Torbjörn Ström, Richard Öhneskog Testebo Arena
2018-01-20 11:00 580730037 IK Sirius FBC - KAIS Mora UIF 3 - 2 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-01-21 15:00 580730039 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom 2 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-02-01 20:30 580730040 Alunda IBF - IK Sirius IBK 2 - 4 Per Ericsson, Olof Berggren Olandshallen
2018-01-26 19:30 580730044 IBF Falun Ungdom - IK Sirius IBK 8 - 1 Viktor Snöborgs, Hans Bylund JALAS® Arena 2
2018-01-26 20:00 580730041 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 5 - 2 Peter Wallin, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2018-01-28 18:15 580730043 Björklinge BK - Alunda IBF 6 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
2018-01-29 20:00 580730042 IK Sirius FBC - Storvreta IBK 8 - 1 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox
2018-02-10 13:00 580730046 Alunda IBF - Strömsbro IF 3 - 4 Jonas Nordqvist, Sarah Ejderskog Olandshallen
2018-02-11 09:30 580730047 IK Sirius IBK - IK Sirius FBC 3 - 9 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena A
2018-02-11 13:30 580730045 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 2 - 22 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena A
2018-02-11 16:30 580730048 IBF Falun Ungdom - Björklinge BK 6 - 1 Linus Isberg, Leo Holmström JALAS® Arena 2
2018-02-23 19:30 580730051 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 1 - 12 Richard Öhneskog, Jakob Westerlund Testebo Arena
2018-02-25 16:00 580730049 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 11 - 2 Peter Wallin, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-02-28 20:45 580730050 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 1 - 6 Jonas Nordqvist, Emma Holmqvist IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-01 18:10 580730052 IK Sirius FBC - Björklinge BK 6 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-09 19:30 580730054 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 12 - 1 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Lugnet D
2018-03-11 14:30 580730056 IK Sirius FBC - Strömsbro IF 14 - 1 Peter Astner, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2018-03-11 15:00 580730053 IK Sirius IBK - KAIS Mora UIF 2 - 6 Per-Olof Svensson, Simon Bernhardsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-11 18:20 580730055 Björklinge BK - Storvreta IBK 10 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC 14 12 0 2 88-30 58 36
2. KAIS Mora UIF 14 11 1 2 98-36 62 34
3. IBF Falun Ungdom 14 11 1 2 87-38 49 34
4. Björklinge BK 14 6 2 6 66-65 1 20
5. IK Sirius IBK 14 4 2 8 43-72 -29 14
6. Strömsbro IF 14 4 1 9 40-82 -42 13
7. Storvreta IBK 14 3 0 11 37-91 -54 9
8. Alunda IBF 14 1 1 12 34-79 -45 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 18:00 580732001 Täby FC - Åkersberga IBF 4 - 0 Daniel Mårtensson, Johannes Ekenberg Grindtorpshallen
2017-10-12 19:45 580732007 Bele Barkarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 6 - 2 Robin Karke, Kari Karke Björkebyhallen
2017-10-13 19:30 580732006 Djurgårdens IF IBS - Åkersberga IBF 7 - 8 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Engelbrektshallen
2017-10-20 19:45 580732009 Täby FC - Djurgårdens IF IBS 7 - 4 Linus Warrenstein, Björn Söderström Grindtorpshallen
2017-10-27 19:45 580732013 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 3 - 3 Tobias Berger, David Berger Björkebyhallen
2017-10-29 20:00 580732016 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF 7 - 2 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Ormingehallen
2017-11-10 19:30 580732019 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK 1 - 7 Aldin Imamovic, Christoffer Markovski Engelbrektshallen
2017-12-08 20:00 580732023 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 6 Arash Sohrevardi, Robin Karke Åkersberga Sporthall A
2017-11-23 19:45 580732028 Bele Barkarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 7 - 1 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Björkebyhallen
2017-11-24 18:30 580732025 Täby FC - Nacka Wallenstam IBK 5 - 7 Fredrik Landin, Aldin Imamovic Tibblehallen CC
2017-12-15 20:00 580732029 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 11 Tobias Ekmark, Alexander Mattsson Åkersberga Sporthall A
2018-01-12 20:00 580732034 Åkersberga IBF - Djurgårdens IF IBS 3 - 8 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 19:00 580732035 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Roland Nester Ormingehallen
2018-01-19 19:30 580732037 Djurgårdens IF IBS - Täby FC 2 - 14 Alexander Sommensjö, Roland Nester Engelbrektshallen
2018-01-26 19:45 580732041 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 4 - 5 Roland Nester, Peter Kirch Grindtorpshallen
2018-01-28 19:00 580732044 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 7 Christian Högberg, Tobias Sonesson Åkersberga Sporthall A
2018-02-10 17:30 580732047 Nacka Wallenstam IBK - Djurgårdens IF IBS 9 - 3 Mattias Lönnborg, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
2018-02-23 19:45 580732051 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 10 - 0 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Björkebyhallen
2018-03-08 20:30 580732056 Djurgårdens IF IBS - Bele Barkarby IF IBF 2 - 15 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Eriksdalshallen
2018-03-10 16:45 580732053 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC 6 - 9 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 8 6 1 1 56-21 35 19
2. Nacka Wallenstam IBK 8 6 0 2 50-32 18 18
3. Täby FC 8 5 1 2 57-30 27 16
4. Åkersberga IBF 8 1 0 7 22-60 -38 3
5. Djurgårdens IF IBS 8 1 0 7 28-70 -42 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-26 20:00 580733002 Huddinge IBS - Telge SIBK/Järna SK 4 - 3 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2017-09-29 19:30 580733004 Nykvarns IBF Ungdom - IBF Linköping 5 - 5 Dennis Wagermark, Richard Himberg Björkestahallen
2017-10-01 12:00 580733003 Bergs IK - Huddinge IK 8 - 7 Oscar Bard, Tim Andersson Ljungsbro Sporthall
2017-10-08 10:00 580733001 Endre IF - Trosa Edanö IBK 3 - 6 Liz Lyander, Patrik Karlsson ICA MAXI ARENA
2017-10-11 19:00 580733006 Huddinge IK - Trosa Edanö IBK 5 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Madelene Westerberg Kvarnbergshallen
2017-10-13 19:15 580733007 IBF Linköping - Huddinge IBS 7 - 1 David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2017-10-13 19:30 580733008 Nykvarns IBF Ungdom - Bergs IK 13 - 0 John Awabdeh, Mats Jernmo Björkestahallen
2017-10-15 15:00 580733005 Telge SIBK/Järna SK - Endre IF 5 - 2 John Awabdeh, Jonathan Varli Västergård Arena A
2017-10-20 19:00 580733010 Telge SIBK/Järna SK - IBF Linköping 4 - 3 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-10-20 20:00 580733012 Huddinge IBS - Bergs IK 6 - 6 Daniel Kölborn, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2017-10-20 20:30 580733011 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 3 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hedebyhallen
2017-10-22 10:00 580733009 Endre IF - Huddinge IK 2 - 7 Magnus Pettersson, Liz Lyander ICA MAXI ARENA
2017-10-27 19:30 580733014 Nykvarns IBF Ungdom - Huddinge IK 7 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Björkestahallen
2017-10-27 20:00 580733016 Huddinge IBS - Trosa Edanö IBK 3 - 1 Alexander Gruber, Christoph Gruber Tomtbergahallen
2017-10-28 17:00 580733015 Bergs IK - Telge SIBK/Järna SK 1 - 5 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Ljungsbro Sporthall
2017-12-10 14:30 580733013 IBF Linköping - Endre IF 14 - 1 Robin Andersson, Christian Jarl Kärnahallen
2017-11-08 19:00 580733019 Huddinge IK - Huddinge IBS 1 - 5 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Kvarnbergshallen
2017-11-10 19:00 580733020 Telge SIBK/Järna SK - Trosa Edanö IBK 9 - 3 Rasmus Widén, Alexander Hanna Västergård Arena A
2017-11-12 10:00 580733017 Endre IF - Nykvarns IBF Ungdom 1 - 8 Robert Lyander, David Wiman ICA MAXI ARENA
2017-11-12 11:45 580733018 IBF Linköping - Bergs IK 12 - 2 Tim Andersson, Daniel Lindbom-Rydell Kärnahallen
2017-11-17 19:00 580733023 Trosa Edanö IBK - IBF Linköping 2 - 4 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Hedebyhallen
2017-11-18 19:30 580733021 Bergs IK - Endre IF 13 - 4 Christian Jarl, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2017-11-19 14:15 580733024 Telge SIBK/Järna SK - Huddinge IK 13 - 1 Elin Holm, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-12-05 20:30 580733022 Huddinge IBS - Nykvarns IBF Ungdom 1 - 6 Aldin Imamovic, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2017-11-24 19:30 580733027 Nykvarns IBF Ungdom - Telge SIBK/Järna SK 6 - 5 Dennis Wagermark, Mattias Lönnborg Björkestahallen
2017-11-24 19:40 580733026 Bergs IK - Trosa Edanö IBK 1 - 5 Henric Lundeborg, Johan Nordlander Ljungsbro Sporthall
2017-11-26 12:00 580733025 Endre IF - Huddinge IBS 6 - 9 Magnus Pettersson, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2017-11-26 14:45 580733028 IBF Linköping - Huddinge IK 8 - 0 Peter Ström, Thomas Nystrand Folkungahallen
2017-12-16 12:00 580733031 Huddinge IK - Bergs IK 7 - 2 Erik Nyman, Peter Larsson Fleminghallen
2017-12-16 14:00 580733029 Trosa Edanö IBK - Endre IF 4 - 1 Josef Celik, Mikael Celik Hedebyhallen
2017-12-17 18:00 580733032 IBF Linköping - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 3 Johan Nordlander, William Wengelin Folkungahallen
2017-12-17 18:30 580733030 Telge SIBK/Järna SK - Huddinge IBS 8 - 0 Elin Holm, Tommy Nyring Västergård Arena A
2018-01-12 20:00 580733035 Huddinge IBS - IBF Linköping 1 - 8 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2018-01-12 20:15 580733034 Trosa Edanö IBK - Huddinge IK 5 - 1 Alexander Hanna, Bemir Brkic Hedebyhallen
2018-01-13 15:30 580733036 Bergs IK - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 10 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Ljungsbro Sporthall
2018-01-14 10:00 580733033 Endre IF - Telge SIBK/Järna SK 0 - 8 Robert Lyander, Magnus Pettersson ICA MAXI ARENA
2018-01-19 19:15 580733038 IBF Linköping - Telge SIBK/Järna SK 3 - 4 David Björketun, Elin Rosén Folkungahallen
2018-01-19 19:30 580733039 Nykvarns IBF Ungdom - Trosa Edanö IBK 8 - 0 Josef Celik, Mikael Celik Björkestahallen
2018-01-20 15:45 580733040 Bergs IK - Huddinge IBS 5 - 11 Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2018-01-21 14:00 580733037 Huddinge IK - Endre IF 11 - 2 Alexander Sommensjö, Aldin Imamovic Fleminghallen
2018-01-24 19:00 580733042 Huddinge IK - Nykvarns IBF Ungdom 0 - 3 Aarre Hietanen, Kari Malmros Kvarnbergshallen
2018-01-26 20:00 580733044 Trosa Edanö IBK - Huddinge IBS 3 - 3 Tommy Nyring, Elin Holm Hedebyhallen
2018-01-28 17:00 580733043 Telge SIBK/Järna SK - Bergs IK 7 - 2 Dennis Wagermark, Göran Karlsson Västergård Arena A
2018-02-04 09:30 580733041 Endre IF - IBF Linköping 0 - 12 Robert Lyander, David Wiman ICA MAXI ARENA
2018-02-06 20:30 580733047 Huddinge IBS - Huddinge IK 3 - 4 Aldin Imamovic, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2018-02-09 19:40 580733046 Bergs IK - IBF Linköping 0 - 11 Peter Ström, Thomas Nystrand Ljungsbro Sporthall
2018-02-10 14:30 580733045 Nykvarns IBF Ungdom - Endre IF 12 - 0 Dennis Wagermark, Elin Holm Björkestahallen
2018-02-16 19:00 580733048 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK/Järna SK 1 - 3 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2018-02-21 19:00 580733052 Huddinge IK - Telge SIBK/Järna SK 1 - 10 Martin Johansson, Aldin Imamovic Kvarnbergshallen
2018-02-23 19:30 580733050 Nykvarns IBF Ungdom - Huddinge IBS 14 - 3 Elin Holm, Tommy Nyring Björkestahallen
2018-02-25 10:00 580733049 Endre IF - Bergs IK 6 - 5 Magnus Pettersson, David Wiman ICA MAXI ARENA
2018-02-25 15:00 580733051 IBF Linköping - Trosa Edanö IBK 7 - 4 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Folkungahallen
2018-03-09 19:00 580733055 Telge SIBK/Järna SK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 3 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2018-03-09 20:15 580733054 Trosa Edanö IBK - Bergs IK 3 - 3 Sigge Maurer, Fredrik Strandlund Hedebyhallen
2018-03-11 14:15 580733053 Huddinge IBS - Endre IF 10 - 0 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Tomtbergahallen
2018-03-11 15:00 580733056 Huddinge IK - IBF Linköping 1 - 14 Stefano Bianque, Jesper Wahlund Fleminghallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IBF Ungdom 14 13 1 0 101-28 73 40
2. Telge SIBK/ Järna SK 14 11 0 3 86-30 56 33
3. IBF Linköping 14 10 1 3 110-28 82 31
4. Huddinge IBS 14 6 2 6 60-72 -12 20
5. Huddinge IK 14 5 0 9 49-84 -35 15
6. Trosa Edanö IBK 14 4 2 8 41-54 -13 14
7. Bergs IK 14 2 2 10 52-107 -55 8
8. Endre IF 14 1 0 13 28-124 -96 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 13:00 580734003 IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom - Fagerås BK/GS86 2 - 2 Thomas Kallin, Gerry Törnqvist Vasahallen
2017-09-30 13:30 580734001 Fröjereds IF - Skoghalls IBK 1 - 2 Sven Persson, Kenth Lindqvist Sparbankshallen, T-holm
2017-10-01 11:00 580734002 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 6 - 3 Christoffer Frykestam, Nicklas Mattsson Colorama Arena
2017-10-01 17:30 580734004 Hagfors IF Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 1 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Uddeholm Arena
2017-10-11 18:00 580734006 Fagerås BK/GS86 - Skoghalls IBK 3 - 3 Sebastian Falk-Asplund, Mattias Pettersson Fageråshallen
2017-10-14 11:30 580734008 Hagfors IF Ungdom - IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom 2 - 6 Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2017-10-15 13:00 580734005 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 3 - 4 Peter Åhling, Christoffer Danielsson LF-hallen, Mariestad
2017-10-15 17:00 580734007 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 3 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2017-10-20 19:30 580734012 Karlstad IBF Ungdom - IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom 0 - 3 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Stavdal Arena
2017-10-21 16:30 580734010 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson LF-hallen, Mariestad
2017-10-22 15:00 580734009 Fröjereds IF - Fagerås BK/GS86 5 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Sparbankshallen, T-holm
2017-10-22 16:00 580734011 Skoghalls IBK - Hagfors IF Ungdom 7 - 4 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2017-10-18 20:00 580734014 Hagfors IF Ungdom - Fagerås BK/GS86 4 - 7 Henrik Jansson, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2017-10-25 19:45 580734016 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK 2 - 4 Tobias Jäderqvist, Amanda Törner Colorama Arena
2017-10-28 11:00 580734013 Fröjereds IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 3 Peter Åhling, Per Johansson Sparbankshallen, T-holm
2017-11-15 19:45 580734015 IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 5 - 5 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Vasahallen
2017-11-10 19:30 580734018 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom 2 - 8 Dan Barthlen, Martin Dalsgard Kristiansborgshallen
2017-11-12 14:00 580734020 Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad 10 - 2 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2017-11-12 16:00 580734017 Fröjereds IF - Hagfors IF Ungdom 5 - 4 Per Johansson, Peter Åhling Sparbankshallen, T-holm
2017-12-10 18:15 580734019 Fagerås BK/GS86 - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Robert Kuylenstjerna, Gabriel Gunnarsson Forshaga Sporthall
2017-11-15 19:45 580734022 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IF Ungdom 4 - 2 Christoffer Frykestam, Albin Jakobsson Colorama Arena
2017-11-17 19:45 580734021 IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom - Fröjereds IF 6 - 3 Felicia Setthammar, Michael Rosenlönn Vasahallen
2017-11-19 13:30 580734024 IBK Lockerud Mariestad - Fagerås BK/GS86 5 - 4 Per Johansson, Eino Vuoluterä LF-hallen, Mariestad
2017-11-19 15:30 580734023 Skoghalls IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 3 Tobias Jäderqvist, Nicklas Johansson Hammarö Arena
2017-11-24 19:30 580734027 Hagfors IF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 1 - 7 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Uddeholm Arena
2017-11-24 19:45 580734026 IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom - Skoghalls IBK 5 - 2 Michael Rosenlönn, Lars Flink Vasahallen
2017-11-25 17:30 580734025 Fröjereds IF - Karlstad IBF Ungdom 6 - 6 Christoffer Danielsson, Jonas Jägerby Sparbankshallen, T-holm
2017-11-26 17:00 580734028 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Fagerås BK/GS86 2 - 4 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Kristiansborgshallen
2017-12-15 19:00 580734030 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF Ungdom 5 - 3 Eino Vuoluterä, Magnus Nilsson UW-Elasthallen, Mariestad
2017-12-16 13:00 580734031 Fagerås BK/GS86 - IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom 4 - 1 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Fageråshallen
2017-12-16 13:30 580734029 Skoghalls IBK - Fröjereds IF 4 - 3 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Hammarö Arena
2017-12-17 17:00 580734032 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagfors IF Ungdom 2 - 4 Edvin Lindelöf, Carl Wikgren Kristiansborgshallen
2018-01-09 19:00 580734034 Skoghalls IBK - Fagerås BK/GS86 4 - 3 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Hammarö Arena B
2018-01-12 19:45 580734036 IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom - Hagfors IF Ungdom 3 - 1 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2018-01-14 18:00 580734033 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Iza Hederdahl, Sebastian Åberg Sparbankshallen, T-holm
2018-02-18 15:00 580734035 Karlstad IBF Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 5 Olivia Kästel-Sjöman, Tobias Jäderqvist Stavdal Arena
2018-01-17 20:00 580734039 Hagfors IF Ungdom - Skoghalls IBK 5 - 3 Jörgen Grändefors, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2018-01-19 19:45 580734040 IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 4 - 4 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2018-01-21 16:00 580734037 Fagerås BK/GS86 - Fröjereds IF 3 - 1 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Forshaga Sporthall
2018-01-21 17:30 580734038 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 7 - 3 Michael Rosenlönn, Rasmus Zarins Kristiansborgshallen
2018-01-24 20:30 580734044 Skoghalls IBK - Karlstad IBF Ungdom 9 - 1 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2018-01-26 19:00 580734042 Fagerås BK/GS86 - Hagfors IF Ungdom 4 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Björn Svensson Fageråshallen
2018-01-27 13:00 580734043 IBK Lockerud Mariestad - IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom 1 - 3 Iza Hederdahl, Christoffer Danielsson LF-hallen, Mariestad
2018-01-28 15:00 580734041 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Fröjereds IF 7 - 6 Marcus Karppinen, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2018-02-07 20:00 580734047 Karlstad IBF Ungdom - Fagerås BK/GS86 3 - 4 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2018-02-09 19:45 580734046 IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 3 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Vasahallen
2018-02-10 15:00 580734048 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK 4 - 4 Per Johansson, Mikael Magnusson LF-hallen, Mariestad
2018-02-11 16:45 580734045 Hagfors IF Ungdom - Fröjereds IF 4 - 5 Nicklas Johansson, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2018-02-23 19:30 580734052 Fagerås BK/GS86 - IBK Lockerud Mariestad 6 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Amanda Törner Forshaga Sporthall
2018-02-23 20:00 580734049 Fröjereds IF - IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom 6 - 9 Johan Thaning, Linus Svensson Sparbankshallen, T-holm
2018-02-23 20:00 580734050 Hagfors IF Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Mattias Pettersson, Albin Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
2018-02-25 17:00 580734051 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Skoghalls IBK 3 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2018-03-10 13:00 580734056 Fagerås BK/GS86 - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 0 Adam Nilsson, Mattias Pettersson Fageråshallen
2018-03-11 14:00 580734053 Karlstad IBF Ungdom - Fröjereds IF 3 - 6 Tobias Jäderqvist, Joel Dahlman-Zackrisson Colorama Arena
2018-03-11 16:00 580734054 Skoghalls IBK - IFK Arboga IBK/IBK Köping Ungdom 4 - 3 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2018-03-11 18:00 580734055 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Ungdom 4 - 4 Carl Larsson, Daniel Rudquist LF-hallen, Mariestad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Arboga IBK/ IBK Köping Ungdom 14 9 3 2 64-39 25 30
2. Skoghalls IBK 14 9 3 2 64-42 22 30
3. Fagerås BK/ GS86 14 9 3 2 56-40 16 30
4. IBK Lockerud Mariestad 14 5 3 6 56-62 -6 18
5. Fröjereds IF 14 5 2 7 57-63 -6 17
6. Hagfors IF Ungdom 14 4 1 9 44-62 -18 13
7. Rönnby Västerås IBK Ungdom 14 3 2 9 44-58 -14 11
8. Karlstad IBF Ungdom 14 2 3 9 45-64 -19 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-20 19:00 580735005 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 2 Robin Boqvist, Adnan Tongur Streteredsskolan
2017-09-22 19:30 580735001 Fristads GoIF/Sandareds IBS - Lindås IBK/IBK Alingsås 2 - 4 Arto Keckman, Lars Vindroth Fristadhallen, Fristad
2017-09-22 20:00 580735003 FBC Lerum/Floda IBK - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 3 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2017-09-24 17:30 580735004 IBF Backadalen/IK Zenith - Warberg IBF 2 - 2 Adnan Tongur, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2017-09-30 11:00 580735002 Hovslätts IK - Partille IBS 8 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-09-26 20:00 580735007 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen/IK Zenith 4 - 1 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2017-09-29 19:30 580735006 Lindås IBK/IBK Alingsås - Lindome IBK 2 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2017-09-29 19:30 580735010 Partille IBS - Fristads GoIF/Sandareds IBS 5 - 4 Apilou Dragin, Jesper Dammert Qvisthallen
2017-09-29 19:45 580735009 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - Hovslätts IK 2 - 5 Christian Jensen, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2017-09-30 12:30 580735008 Warberg IBF - FBC Lerum/Floda IBK 2 - 2 Zoltan Ilés, Ronnie Björck Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-10-13 19:30 580735012 Fristads GoIF/Sandareds IBS - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 0 - 8 Nebojsa Stefanovski, Dan Pettersson Fristadhallen, Fristad
2017-10-13 20:00 580735014 FBC Lerum/Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Alexander Pavlovic, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2017-10-13 20:00 580735015 Lindome IBK - IBF Backadalen/IK Zenith 7 - 2 Pierre Eberhard Berg, Apilou Dragin Almåshallen B
2017-10-14 11:30 580735011 Lindås IBK/IBK Alingsås - Partille IBS 5 - 4 Harri Tjäder, David Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2017-10-15 14:00 580735013 Hovslätts IK - Warberg IBF 10 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-20 18:45 580735020 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF 8 - 5 Apilou Dragin, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2017-10-20 19:00 580735019 Lindome IBK - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 7 - 1 Hajrudin Begic, Adam Kruse Streteredsskolan
2017-10-20 20:00 580735017 FBC Lerum/Floda IBK - Fristads GoIF/Sandareds IBS 6 - 8 Jesper Dammert, Carl Flyning Rydsbergshallen
2017-10-21 13:00 580735018 IBF Backadalen/IK Zenith - Partille IBS 5 - 3 Andreas Rolén, Gustav Glansén Tuve Sporthall
2017-10-21 14:00 580735016 Hovslätts IK - Lindås IBK/IBK Alingsås 13 - 2 Patrik Andersson, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-23 20:00 580735025 Lindås IBK/IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 6 Jesper Dammert, Andreas Rolén Salming Arena
2017-10-27 18:30 580735023 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - IBF Backadalen/IK Zenith 5 - 2 Henry Tames, Lazo Cesto Ale Kulturrum
2017-10-27 19:30 580735021 Fristads GoIF/Sandareds IBS - Hovslätts IK 3 - 15 Jonas Jägerby, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2017-10-27 19:30 580735024 Partille IBS - FBC Lerum/Floda IBK 5 - 3 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Qvisthallen
2017-10-27 20:00 580735022 Warberg IBF - Lindome IBK 4 - 1 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-11-06 19:30 580735026 FBC Lerum/Floda IBK - Lindås IBK/IBK Alingsås 1 - 5 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2017-11-10 20:00 580735028 Lindome IBK - Fristads GoIF/Sandareds IBS 8 - 3 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Streteredsskolan
2017-11-11 13:00 580735027 IBF Backadalen/IK Zenith - Hovslätts IK 7 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2017-11-11 14:00 580735029 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 8 - 1 Henry Tames, Lazo Cesto Wallenstamhallen
2017-11-12 15:30 580735030 Warberg IBF - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 3 - 4 Sofia Berntsson, Peter Särnhav Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-11-17 18:30 580735033 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Ale Kulturrum
2017-11-17 19:30 580735034 Partille IBS - Lindome IBK 5 - 6 Jesper Dammert, Patrik Jonasson Qvisthallen
2017-11-17 19:30 580735035 Lindås IBK/IBK Alingsås - Warberg IBF 5 - 1 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Salming Arena
2017-11-19 11:30 580735032 Hovslätts IK - FBC Lerum/Floda IBK 5 - 2 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-19 13:00 580735031 Fristads GoIF/Sandareds IBS - IBF Backadalen/IK Zenith 4 - 7 Richard Claesson, Fredrik Andersson Fristadhallen, Fristad
2017-11-23 20:40 580735037 Lindome IBK - FBC Lerum/Floda IBK 12 - 2 Roger Zahnér, Patrik Jonasson Almåshallen B
2017-11-24 19:45 580735040 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - Partille IBS 3 - 0 Gustav Glansén, Andreas Rolén Kastellegårdshallen
2017-11-25 12:00 580735039 Warberg IBF - Fristads GoIF/Sandareds IBS 4 - 3 Simon Brekell, Daniel Stoltz Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-11-25 14:00 580735038 Pixbo Wallenstam IBF - Hovslätts IK 3 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-11-25 16:00 580735036 IBF Backadalen/IK Zenith - Lindås IBK/IBK Alingsås 6 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2017-12-08 19:30 580735045 Lindås IBK/IBK Alingsås - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 2 - 3 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Salming Arena
2017-12-08 20:00 580735043 FBC Lerum/Floda IBK - IBF Backadalen/IK Zenith 2 - 8 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2017-12-09 16:00 580735044 Partille IBS - Warberg IBF 1 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Qvisthallen
2017-12-10 16:00 580735042 Hovslätts IK - Lindome IBK 6 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-10 17:00 580735041 Fristads GoIF/Sandareds IBS - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 13 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Fristadhallen, Fristad
2017-12-12 19:45 580735047 Warberg IBF - IBF Backadalen/IK Zenith 1 - 1 Mats Andersson, Daniel Stoltz Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-12-13 20:15 580735046 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 4 - 4 Henry Tames, Patrik Jonasson Wallenstamhallen
2017-12-15 18:30 580735048 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - FBC Lerum/Floda IBK 7 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2017-12-15 19:30 580735050 Lindås IBK/IBK Alingsås - Fristads GoIF/Sandareds IBS 5 - 4 Pavle Velcov, Arto Keckman Stadsskogshallen, Alingsås
2017-12-16 16:45 580735049 Partille IBS - Hovslätts IK 1 - 9 Amir Huseinovic, Mustafa Er Qvisthallen
2018-01-12 19:30 580735051 Fristads GoIF/Sandareds IBS - Partille IBS 0 - 2 Magnus Jansson, Arto Keckman Fristadhallen, Fristad
2018-01-12 20:00 580735053 FBC Lerum/Floda IBK - Warberg IBF 4 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Rydsbergshallen
2018-01-12 20:00 580735055 Lindome IBK - Lindås IBK/IBK Alingsås 13 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Skånhällaskolan
2018-01-14 14:00 580735052 Hovslätts IK - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 10 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-14 17:00 580735054 IBF Backadalen/IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 4 Mikael Molldén, Pierre Eberhard Berg Tuve Sporthall
2018-01-18 19:30 580735056 IBF Backadalen/IK Zenith - Lindome IBK 3 - 1 Roger Zahnér, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2018-01-19 18:45 580735057 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum/Floda IBK 4 - 2 Gustav Glansén, Oscar Kjellgren Elgestål Wallenstamhallen
2018-01-20 15:00 580735058 Warberg IBF - Hovslätts IK 3 - 7 Mattias Torbiörnson, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-01-20 16:00 580735060 Partille IBS - Lindås IBK/IBK Alingsås 6 - 2 Henry Tames, Adnan Tongur Qvisthallen
2018-01-21 18:00 580735059 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - Fristads GoIF/Sandareds IBS 7 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2018-01-25 20:15 580735063 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - Lindome IBK 5 - 4 Catrin Kleist, Apilou Dragin Ale Kulturrum
2018-01-26 19:30 580735061 Fristads GoIF/Sandareds IBS - FBC Lerum/Floda IBK 4 - 4 Arto Keckman, Jonas Jägerby Fristadhallen, Fristad
2018-01-27 11:30 580735065 Lindås IBK/IBK Alingsås - Hovslätts IK 4 - 6 Arto Keckman, Tommy Gunnarsson Stadsskogshallen, Alingsås
2018-01-28 12:15 580735062 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Peter Särnhav, Sofia Berntsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-01-28 19:00 580735064 Partille IBS - IBF Backadalen/IK Zenith 3 - 3 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Vallhamra Sportcenter
2018-01-30 19:00 580735068 IBF Backadalen/IK Zenith - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 6 - 4 Catrin Kleist, Apilou Dragin Björlanda Idrottshall
2018-01-30 20:00 580735070 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK/IBK Alingsås 4 - 2 Jesper Dammert, Adam Kruse Wallenstamhallen
2018-01-31 18:30 580735069 Lindome IBK - Warberg IBF 8 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Almåshallen B
2018-02-02 20:00 580735066 Hovslätts IK - Fristads GoIF/Sandareds IBS 9 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-02-02 20:00 580735067 FBC Lerum/Floda IBK - Partille IBS 4 - 1 Pierre Eberhard Berg, Oscar Kjellgren Elgestål Rydsbergshallen
2018-02-04 16:30 580735074 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2018-02-05 19:30 580735073 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - Warberg IBF 8 - 6 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Kronan Älvängen
2018-02-05 19:45 580735075 Lindås IBK/IBK Alingsås - FBC Lerum/Floda IBK 4 - 5 Dan Pettersson, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2018-02-09 19:30 580735071 Fristads GoIF/Sandareds IBS - Lindome IBK 1 - 4 Daniel Rudquist, Carl Larsson Fristadhallen, Fristad
2018-02-11 17:00 580735072 Hovslätts IK - IBF Backadalen/IK Zenith 4 - 1 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-02-21 20:00 580735079 Pixbo Wallenstam IBF - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 9 - 2 Pierre Eberhard Berg, Aldin Hadziselmovic Wallenstamhallen
2018-02-23 20:00 580735078 Lindome IBK - Partille IBS 8 - 0 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Almåshallen B
2018-02-24 12:30 580735076 FBC Lerum/Floda IBK - Hovslätts IK 2 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2018-02-24 17:00 580735080 Warberg IBF - Lindås IBK/IBK Alingsås 8 - 1 Mattias Torbiörnson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-03-01 19:30 580735077 IBF Backadalen/IK Zenith - Fristads GoIF/Sandareds IBS 2 - 4 Catrin Kleist, Apilou Dragin Björlanda Idrottshall
2018-03-02 20:00 580735082 Hovslätts IK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-02 20:00 580735083 FBC Lerum/Floda IBK - Lindome IBK 2 - 5 Aldin Hadziselmovic, Oscar Kjellgren Elgestål Rydsbergshallen
2018-03-03 17:00 580735084 Partille IBS - STC Kungälvs IBK /Ale IBF 2 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Qvisthallen
2018-03-03 18:00 580735081 Fristads GoIF/Sandareds IBS - Warberg IBF 2 - 3 Richard Claesson, Pavle Velcov Fristadhallen, Fristad
2018-03-04 13:00 580735085 Lindås IBK/IBK Alingsås - IBF Backadalen/IK Zenith 1 - 9 Andreas Rolén, Gustav Glansén Salming Arena
2018-03-09 18:30 580735090 STC Kungälvs IBK /Ale IBF - Lindås IBK/IBK Alingsås 6 - 2 Adam Jällfält, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2018-03-09 19:00 580735088 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF/Sandareds IBS 1 - 2 Aldin Hadziselmovic, Patrik Jonasson Wallenstamhallen
2018-03-09 19:30 580735087 Lindome IBK - Hovslätts IK 2 - 5 Catrin Kleist, Apilou Dragin Streteredsskolan
2018-03-10 13:00 580735086 IBF Backadalen/IK Zenith - FBC Lerum/Floda IBK 8 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Tuve Sporthall
2018-03-10 16:00 580735089 Warberg IBF - Partille IBS 2 - 4 Henrik Andersson, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 18 16 0 2 125-44 81 48
2. Pixbo Wallenstam IBF 18 13 1 4 87-43 44 40
3. Lindome IBK 18 12 1 5 105-50 55 37
4. STC Kungälvs IBK / Ale IBF 18 12 0 6 85-74 11 36
5. IBF Backadalen/ IK Zenith 18 9 3 6 73-57 16 30
6. Warberg IBF 18 6 3 9 57-74 -17 21
7. Partille IBS 18 5 1 12 46-83 -37 16
8. Lindås IBK/ IBK Alingsås 18 5 0 13 51-105 -54 15
9. FBC Lerum/ Floda IBK 18 3 2 13 53-96 -43 11
10. Fristads GoIF/ Sandareds IBS 18 3 1 14 51-107 -56 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 19:00 580736004 FBC Engelholm - Skurups IBK 6 - 1 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Kungsgårdshallen
2017-09-27 20:00 580736003 IK Stanstad - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Bråhögshallen
2017-10-01 12:00 580736008 Skurups IBK - IK Stanstad 1 - 7 Svante Svensson, Christian Olofsson Skurups Sparbank Arena
2017-10-01 14:15 580736010 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Vipeholmshallen
2017-10-14 15:30 580736015 FBC Karlskrona/KaRo IBF - FBC Engelholm 4 - 1 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vedeby Sporthall A
2018-02-18 18:00 580736012 FBC Kalmarsund Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Färjehallen
2017-10-20 19:00 580736018 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2017-10-20 20:00 580736019 FBC Karlskrona/KaRo IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 6 Marcus Ingolf, Michéll Borgström Kallinge Sporthall
2017-10-21 13:30 580736017 IK Stanstad - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 3 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Bråhögshallen
2017-10-27 19:30 580736023 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 3 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2017-10-28 13:00 580736022 Skurups IBK - FBC Karlskrona/KaRo IBF 5 - 5 Marcus Rundström, Adam Turesson Skurups Sparbank Arena
2017-11-06 19:45 580736024 IBK Lund/IBK Lund Elit - IK Stanstad 8 - 5 Marcus Rundström, Wiktor Kentander Killebäckshallen
2017-11-11 14:00 580736030 Skurups IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 5 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Rydsgårds Arena
2017-11-12 13:00 580736028 FBC Karlskrona/KaRo IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2017-11-18 14:15 580736034 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Karlskrona/KaRo IBF 7 - 4 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Vipeholmshallen
2017-11-19 14:30 580736031 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Engelholm 3 - 2 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Färjehallen
2017-11-25 14:00 580736039 Skurups IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 11 Wiktor Kentander, Kevin Prahl Skurups Sparbank Arena
2017-11-26 14:00 580736037 FBC Karlskrona/KaRo IBF - IK Stanstad 1 - 2 Anders Stenberg, Jesper Abrahamsson Kallinge Sporthall
2017-11-26 16:00 580736040 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/IBK Lund Elit 6 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2017-12-10 12:10 580736044 IBK Lund/IBK Lund Elit - Skurups IBK 7 - 0 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Vipeholmshallen
2017-12-10 16:30 580736043 IK Stanstad - FBC Engelholm 4 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bråhögshallen
2017-12-15 19:30 580736048 Åstorp/Kvidinge IBS - IK Stanstad 7 - 8 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2017-12-17 13:30 580736047 Skurups IBK - FBC Engelholm 3 - 6 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Skurups Sparbank Arena
2018-01-10 20:00 580736053 IK Stanstad - Skurups IBK 4 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Bråhögshallen
2018-01-14 14:30 580736051 FBC Kalmarsund Ungdom - IBK Lund/IBK Lund Elit 7 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Färjehallen
2018-01-21 12:30 580736056 FBC Engelholm - FBC Karlskrona/KaRo IBF WO (5 - 0) Axel Holmqvist, Alexander Persson Ängelholms Idrottshall
2018-02-04 15:00 580736059 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2018-01-22 19:45 580736064 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm 5 - 0 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Killebäckshallen
2018-01-27 17:30 580736061 FBC Kalmarsund Ungdom - IK Stanstad 6 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2018-01-28 15:00 580736063 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Karlskrona/KaRo IBF 8 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Åstorps Sporthall
2018-02-02 19:00 580736068 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 1 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Kungsgårdshallen
2018-02-03 13:00 580736069 FBC Karlskrona/KaRo IBF - Skurups IBK 4 - 5 Bengt Andersson, Niklas Rosberg Kallinge Sporthall
2018-02-04 13:30 580736067 IK Stanstad - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 3 Jonas Karlsson, Erik Höst Bråhögshallen
2018-02-09 20:00 580736071 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Karlskrona/KaRo IBF 10 - 2 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2018-02-11 18:30 580736073 Åstorp/Kvidinge IBS - Skurups IBK 6 - 2 Christian Olofsson, Svante Svensson Åstorps Sporthall
2018-03-02 20:00 580736078 FBC Karlskrona/KaRo IBF - IBK Lund/IBK Lund Elit 6 - 9 Michéll Borgström, Fredrik Husberg Rödeby Sporthall
2018-03-03 13:00 580736077 FBC Engelholm - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 10 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Ängelholms Idrottshall
2018-03-04 16:00 580736083 IK Stanstad - FBC Karlskrona/KaRo IBF 4 - 0 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Bråhögshallen
2018-03-04 16:15 580736081 FBC Kalmarsund Ungdom - Skurups IBK WO (5 - 0) Färjehallen
2018-03-04 16:15 580736084 IBK Lund/IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 8 Axel Holmqvist, Alexander Persson Killebäckshallen
2018-03-09 19:00 580736086 FBC Engelholm - IK Stanstad 8 - 7 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Kungsgårdshallen
2018-03-10 14:00 580736089 Skurups IBK - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Skurups Sparbank Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom 12 10 2 0 72-29 43 32
2. Åstorp/ Kvidinge IBS 12 8 0 4 57-43 14 24
3. IBK Lund/ IBK Lund Elit 12 7 1 4 67-51 16 22
4. FBC Engelholm 12 5 1 6 44-46 -2 16
5. IK Stanstad 12 4 3 5 48-50 -2 15
6. Skurups IBK 12 2 2 8 30-68 -38 8
7. FBC Karlskrona/ KaRo IBF 12 1 1 10 37-68 -31 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis