Herrar Division 1 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Div 1 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 14:00 580033001 IBF Västerås - Skälby IBK 5 - 3 Tomas Edstrand, Robert Forslind Lovrencic Bombardier Arena A
2019-09-28 14:00 580033004 Björklinge BK - IBK Uppsala Teknologer 5 - 8 Peter Hagelin, Edwin Simonian IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-28 14:00 580033005 IBK Runsten - IBF Falun Ungdom 8 - 11 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Alfahallen - Gavlehov
2019-09-28 16:30 580033002 Torshälla IBK - Surahammars IBF 6 - 8 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Stiga Sports Arena A1
2019-09-28 17:00 580033003 IK Sirius FBC - Alunda IBF 2 - 3 Peter Hagelin, Edwin Simonian IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-29 15:00 580033006 KAIS Mora IF - IK Sätra 7 - 9 Daniel Larsson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2019-10-05 11:30 580033008 IBK Uppsala Teknologer - Torshälla IBK 12 - 9 Daniel Larsson, Amir Zilic IFU Arena A
2019-10-05 13:30 580033012 Surahammars IBF - KAIS Mora IF 3 - 2 e.förl. Tomas Edstrand, Kent Erlandsson Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-05 14:00 580033010 IK Sätra - Björklinge BK 7 - 0 Oliver Halvarsson, Henrik Öberg Träffen Arena
2019-10-05 15:00 580033011 Skälby IBK - IBK Runsten 7 - 5 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-05 17:00 580033007 Alunda IBF - IBF Västerås 3 - 10 Daniel Larsson, Amir Zilic Olandshallen
2019-10-06 13:00 580033009 IBF Falun Ungdom - IK Sirius FBC 11 - 9 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2019-10-08 19:30 580033018 KAIS Mora IF - IBF Falun Ungdom 5 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2019-10-09 18:45 580033016 Björklinge BK - Alunda IBF 8 - 6 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-09 19:00 580033013 IBF Västerås - Surahammars IBF 7 - 5 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Bombardier Arena A
2019-10-09 19:00 580033014 Torshälla IBK - Skälby IBK 10 - 9 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Stiga Sports Arena A2
2019-10-09 19:00 580033017 IBK Runsten - IK Sätra 7 - 10 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2019-10-09 20:30 580033015 IK Sirius FBC - IBK Uppsala Teknologer 5 - 6 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-11 20:00 580033023 Alunda IBF - IBK Runsten 5 - 7 Mona Franzon, Josefine Hedelind Olandshallen
2019-10-12 13:00 580033024 IBK Uppsala Teknologer - KAIS Mora IF 5 - 6 e.förl. Fredrik Landin, Jimmy Rittervall IFU Arena A
2019-10-12 13:30 580033022 Surahammars IBF - Björklinge BK 6 - 5 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-12 14:00 580033020 IK Sätra - Torshälla IBK 7 - 2 Daniel Larsson, Amir Zilic Träffen Arena
2019-10-12 15:00 580033021 Skälby IBK - IK Sirius FBC 6 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-13 18:45 580033019 IBF Falun Ungdom - IBF Västerås 11 - 12 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2019-10-18 19:00 580033025 IBF Västerås - Torshälla IBK 8 - 5 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Bombardier Arena A
2019-10-18 20:00 580033029 IK Sätra - IBF Falun Ungdom 5 - 3 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Träffen Arena
2019-10-19 14:00 580033026 Björklinge BK - IK Sirius FBC 7 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-19 16:30 580033030 IBK Uppsala Teknologer - Alunda IBF 6 - 9 Oliver Halvarsson, Jonas Backman IFU Arena A
2019-10-20 14:00 580033027 IBK Runsten - Surahammars IBF 8 - 11 Jacob Leijon, Amir Zilic Alfahallen - Gavlehov
2019-10-20 14:00 580033028 KAIS Mora IF - Skälby IBK 4 - 3 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Idre Fjäll Arena
2019-10-26 14:00 580033034 Björklinge BK - IBF Västerås 6 - 4 Anders Fredriksson, Pierre Malmgren IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-26 15:00 580033036 Skälby IBK - IK Sätra 6 - 11 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-26 16:30 580033033 Torshälla IBK - IBK Runsten 10 - 7 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Stiga Sports Arena A2
2019-10-26 17:00 580033031 Alunda IBF - KAIS Mora IF 4 - 8 Albin Jakobsson, Lars Larsson Olandshallen
2019-10-27 13:00 580033032 IBF Falun Ungdom - IBK Uppsala Teknologer 2 - 11 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Guide Arena
2019-10-27 14:00 580033035 IK Sirius FBC - Surahammars IBF 2 - 6 Tobias Ekmark, Mathias Stegrud IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-01 19:30 580033039 Surahammars IBF - Skälby IBK 4 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-02 14:00 580033038 KAIS Mora IF - Björklinge BK 4 - 6 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Idre Fjäll Arena
2019-11-03 13:00 580033042 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 9 - 8 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Guide Arena
2019-11-03 17:00 580033040 IK Sätra - IBF Västerås 7 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Träffen Arena
2019-11-03 18:30 580033037 IK Sirius FBC - Torshälla IBK 9 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-03 20:00 580033041 IBK Uppsala Teknologer - IBK Runsten 10 - 7 Tobias Ekmark, Pierre Borghoff IFU Arena A
2019-11-16 12:45 580033044 Alunda IBF - Skälby IBK 2 - 3 Peter Hagelin, Tobias Ekmark Olandshallen
2019-11-16 13:30 580033048 Surahammars IBF - IK Sätra 3 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-16 14:00 580033043 Torshälla IBK - KAIS Mora IF 3 - 7 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Stiga Sports Arena A2
2019-11-16 14:00 580033046 IBK Runsten - IK Sirius FBC 12 - 6 John Awabdeh, Jonathan Varli Alfahallen - Gavlehov
2019-11-17 14:00 580033045 IBF Västerås - IBK Uppsala Teknologer Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Bombardier Arena A
2019-11-17 14:00 580033047 Björklinge BK - IBF Falun Ungdom Ludwig Broadhall, Robert Nordin IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-22 20:00 580033054 IK Sätra - Alunda IBF Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Träffen Arena
2019-11-23 12:30 580033053 IBK Uppsala Teknologer - Surahammars IBF Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius IFU Arena A
2019-11-23 14:00 580033052 KAIS Mora IF - IBK Runsten Roger Collin, Henrik Öberg Idre Fjäll Arena
2019-11-24 13:00 580033050 IBF Falun Ungdom - Torshälla IBK Johan Jäderlund, Anders Westerberg Guide Arena
2019-11-24 15:00 580033051 Skälby IBK - Björklinge BK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-11-24 17:00 580033049 IK Sirius FBC - IBF Västerås IFU Arena A
2019-11-30 13:30 580033058 Surahammars IBF - Alunda IBF Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-30 14:00 580033056 KAIS Mora IF - IK Sirius FBC Idre Fjäll Arena
2019-11-30 14:00 580033057 Torshälla IBK - Björklinge BK Stiga Sports Arena A2
2019-11-30 14:00 580033060 IK Sätra - IBK Uppsala Teknologer Träffen Arena
2019-11-30 15:00 580033059 Skälby IBK - IBF Falun Ungdom Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-01 14:00 580033055 IBK Runsten - IBF Västerås Träffen Arena
2019-12-07 14:00 580033061 IBF Västerås - KAIS Mora IF Bombardier Arena A
2019-12-07 14:00 580033062 Björklinge BK - IBK Runsten IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-07 16:00 580033065 IBK Uppsala Teknologer - Skälby IBK IFU Arena A
2019-12-07 17:00 580033063 Alunda IBF - Torshälla IBK Olandshallen
2019-12-07 17:00 580033066 IK Sirius FBC - IK Sätra IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-08 13:00 580033064 IBF Falun Ungdom - Surahammars IBF Guide Arena
2019-12-13 20:00 580033069 Alunda IBF - IK Sirius FBC Olandshallen
2019-12-20 19:00 580033070 IBK Uppsala Teknologer - Björklinge BK IFU Arena A
2019-12-21 13:30 580033068 Surahammars IBF - Torshälla IBK Mälarenergi Arena Surahammar
2019-12-21 15:00 580033067 Skälby IBK - IBF Västerås Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-22 13:00 580033071 IBF Falun Ungdom - IBK Runsten Guide Arena
2019-12-22 17:00 580033072 IK Sätra - KAIS Mora IF Träffen Arena
2020-01-11 14:00 580033075 IK Sirius FBC - IBF Falun Ungdom IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-11 14:00 580033077 IBK Runsten - Skälby IBK Alfahallen - Gavlehov
2020-01-11 14:00 580033078 KAIS Mora IF - Surahammars IBF Idre Fjäll Arena
2020-01-11 16:30 580033074 Torshälla IBK - IBK Uppsala Teknologer Stiga Sports Arena A2
2020-01-11 17:00 580033076 Björklinge BK - IK Sätra IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-11 18:00 580033073 IBF Västerås - Alunda IBF Bombardier Arena A
2020-01-15 19:15 580033084 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora IF Guide Arena
2020-01-15 19:30 580033079 Surahammars IBF - IBF Västerås Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-15 20:00 580033080 Skälby IBK - Torshälla IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-15 20:00 580033082 Alunda IBF - Björklinge BK Olandshallen
2020-01-15 20:00 580033083 IK Sätra - IBK Runsten Träffen Arena
2020-01-15 20:15 580033081 IBK Uppsala Teknologer - IK Sirius FBC IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-18 14:00 580033085 IBF Västerås - IBF Falun Ungdom Bombardier Arena A
2020-01-18 14:00 580033086 Torshälla IBK - IK Sätra Skjulstahallen A
2020-01-18 14:00 580033088 Björklinge BK - Surahammars IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-19 14:00 580033087 IK Sirius FBC - Skälby IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-19 14:00 580033089 IBK Runsten - Alunda IBF Alfahallen - Gavlehov
2020-01-19 14:00 580033090 KAIS Mora IF - IBK Uppsala Teknologer Idre Fjäll Arena
2020-01-24 19:00 580033092 IK Sirius FBC - Björklinge BK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-24 20:00 580033096 Alunda IBF - IBK Uppsala Teknologer Olandshallen
2020-01-25 13:30 580033093 Surahammars IBF - IBK Runsten Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-25 14:00 580033091 Torshälla IBK - IBF Västerås Stiga Sports Arena A2
2020-01-25 15:00 580033094 Skälby IBK - KAIS Mora IF Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-26 17:45 580033095 IBF Falun Ungdom - IK Sätra Guide Arena
2020-02-08 13:30 580033101 Surahammars IBF - IK Sirius FBC Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-08 18:00 580033100 IBF Västerås - Björklinge BK Bombardier Arena A
2020-02-09 14:00 580033097 KAIS Mora IF - Alunda IBF Idre Fjäll Arena
2020-02-09 14:00 580033099 IBK Runsten - Torshälla IBK Alfahallen - Gavlehov
2020-02-09 15:00 580033098 IBK Uppsala Teknologer - IBF Falun Ungdom IFU Arena A
2020-02-09 17:00 580033102 IK Sätra - Skälby IBK Träffen Arena
2020-02-15 14:00 580033104 Björklinge BK - KAIS Mora IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-15 14:00 580033106 IBF Västerås - IK Sätra Bombardier Arena A
2020-02-15 14:00 580033107 IBK Runsten - IBK Uppsala Teknologer Alfahallen - Gavlehov
2020-02-15 15:00 580033105 Skälby IBK - Surahammars IBF Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-15 16:30 580033103 Torshälla IBK - IK Sirius FBC Stiga Sports Arena A2
2020-02-15 17:00 580033108 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom Olandshallen
2020-02-21 19:30 580033111 IBK Uppsala Teknologer - IBF Västerås IFU Arena A
2020-02-22 14:00 580033109 KAIS Mora IF - Torshälla IBK Idre Fjäll Arena
2020-02-22 15:00 580033110 Skälby IBK - Alunda IBF Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-23 12:30 580033112 IK Sirius FBC - IBK Runsten IFU Arena A
2020-02-23 13:00 580033113 IBF Falun Ungdom - Björklinge BK Guide Arena
2020-02-23 17:00 580033114 IK Sätra - Surahammars IBF Träffen Arena
2020-02-28 20:00 580033120 Alunda IBF - IK Sätra Olandshallen
2020-02-29 13:30 580033119 Surahammars IBF - IBK Uppsala Teknologer Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-29 14:00 580033117 Björklinge BK - Skälby IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-29 14:00 580033118 IBK Runsten - KAIS Mora IF Alfahallen - Gavlehov
2020-02-29 16:30 580033116 Torshälla IBK - IBF Falun Ungdom Skjulstahallen A
2020-03-01 14:00 580033115 IBF Västerås - IK Sirius FBC Bombardier Arena A
2020-03-07 12:30 580033126 IBK Uppsala Teknologer - IK Sätra IFU Arena A
2020-03-07 14:00 580033123 Björklinge BK - Torshälla IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-07 17:00 580033124 Alunda IBF - Surahammars IBF Olandshallen
2020-03-08 13:00 580033125 IBF Falun Ungdom - Skälby IBK Guide Arena
2020-03-08 14:00 580033122 IK Sirius FBC - KAIS Mora IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-08 18:00 580033121 IBF Västerås - IBK Runsten Bombardier Arena A
2020-03-15 13:00 580033127 KAIS Mora IF - IBF Västerås Idre Fjäll Arena
2020-03-15 13:00 580033128 IBK Runsten - Björklinge BK Alfahallen - Gavlehov
2020-03-15 13:00 580033129 Torshälla IBK - Alunda IBF Stiga Sports Arena A2
2020-03-15 13:00 580033130 Surahammars IBF - IBF Falun Ungdom
2020-03-15 13:00 580033131 Skälby IBK - IBK Uppsala Teknologer Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-15 13:00 580033132 IK Sätra - IK Sirius FBC Träffen Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IK Sätra 8 8 0 (0) 0 60-34 26 24
2. Surahammars IBF 8 5 1 (1) 2 46-37 9 17
3. IBK Uppsala Teknologer 7 4 2 (1) 1 58-43 15 15
4. IBF Västerås 7 5 0 (0) 2 52-40 12 15
5. KAIS Mora IF 8 3 3 (2) 2 43-37 6 14
6. Björklinge BK 7 4 0 (0) 3 37-37 0 12
7. Skälby IBK 8 3 1 (0) 4 40-45 -5 10
8. IBF Falun Ungdom 7 3 0 (0) 4 51-58 -7 9
9. IBK Runsten 8 2 0 (0) 6 61-70 -9 6
10. Alunda IBF 8 2 0 (0) 6 40-53 -13 6
11. Torshälla IBK 8 2 0 (0) 6 53-67 -14 6
12. IK Sirius FBC 8 1 1 (0) 6 39-59 -20 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 13:00 580030002 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 7 - 8 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Sjöfruhallen
2019-09-21 16:00 580030003 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK 6 - 5 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Storsjöhallen
2019-09-24 19:00 580030001 Timrå IBC - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 2 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Timrå Sporthall
2019-09-24 19:00 580030004 IBK Härnösand - Örnsköldsvik IBK 7 - 4 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Öbacka SC
2019-09-28 12:30 580030010 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Härnösand 4 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-09-28 13:00 580030009 Gamla Stan IBK - Timrå IBC 5 - 2 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Balderhallen A
2019-09-28 13:00 580030012 IBF Dalen - Holmsund City IBC 9 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena
2019-09-28 15:00 580030006 Hudik/Björkberg IBK - Kiruna AIF 17 - 0 Daniel Larsson, Amir Zilic Håstaholmen
2019-09-28 15:30 580030005 FBC Bollnäs - IBK Luleå 6 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Bollnäs Sporthall A
2019-09-29 12:00 580030008 FBC Bollnäs - Kiruna AIF 10 - 4 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Bollnäs Sporthall A
2019-09-29 13:00 580030011 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF 4 - 7 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Skyttis Arena
2019-09-29 15:00 580030007 Hudik/Björkberg IBK - IBK Luleå 11 - 1 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Håstaholmen
2019-10-05 13:00 580030018 IBK Luleå - Gamla Stan IBK 7 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Kronanhallen
2019-10-05 14:00 580030016 Kiruna AIF - IBF Dalen 3 - 11 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Rakethallen Kiruna
2019-10-05 16:00 580030014 Holmsund City IBC - FBC Bollnäs 8 - 6 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Storsjöhallen
2019-10-05 16:00 580030015 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Skyttis Arena
2019-10-06 13:00 580030013 IBK Härnösand - Hudik/Björkberg IBK 6 - 8 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Öbacka SC
2019-10-06 15:00 580030017 Timrå IBC - Gimonäs Umeå IF 8 - 12 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Timrå Sporthall
2019-10-12 13:00 580030022 Gimonäs Umeå IF - IBK Härnösand 8 - 7 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Sjöfruhallen
2019-10-12 15:00 580030024 Timrå IBC - Holmsund City IBC 4 - 5 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Timrå Sporthall
2019-10-12 16:00 580030019 IBF Dalen - FBC Bollnäs 6 - 7 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2019-10-12 16:00 580030020 Hudik/Björkberg IBK - Örnsköldsvik IBK 9 - 6 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Håstaholmen
2019-10-12 17:00 580030023 Sundsvall FBC Ungdom - Gamla Stan IBK 3 - 7 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Skönsbergshallen
2019-11-03 15:00 580030021 IBK Luleå - Kiruna AIF 6 - 5 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Kronanhallen
2019-10-18 19:30 580030030 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 9 - 8 e.förl. Tony Cederholm, Mathias Damgaard Balderhallen A
2019-10-19 14:00 580030029 Kiruna AIF - Örnsköldsvik IBK 11 - 7 Elis Erbing, Shari Tingman Rakethallen Kiruna
2019-10-19 15:30 580030025 FBC Bollnäs - Timrå IBC 8 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Bollnäs Sporthall A
2019-10-19 16:00 580030028 IBK Härnösand - IBK Luleå 8 - 6 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Öbacka SC
2019-10-20 13:00 580030027 Holmsund City IBC - Sundsvall FBC Ungdom 7 - 8 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Ersängshallen
2019-10-20 16:00 580030026 IBF Dalen - Hudik/Björkberg IBK 3 - 9 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Musköten 1
2019-10-26 11:30 580030033 IBK Luleå - IBF Dalen 5 - 8 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Kronanhallen
2019-10-26 13:00 580030035 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 5 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sjöfruhallen
2019-10-26 14:00 580030032 Sundsvall FBC Ungdom - FBC Bollnäs 6 - 7 e.förl. Tony Cederholm, Mathias Damgaard Höglunda
2019-10-26 14:00 580030034 Kiruna AIF - IBK Härnösand 3 - 7 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Rakethallen Kiruna
2019-10-26 16:00 580030031 Hudik/Björkberg IBK - Timrå IBC 4 - 3 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Håstaholmen
2019-10-27 15:00 580030036 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK 6 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Skyttis Arena
2019-11-02 13:00 580030041 Gimonäs Umeå IF - Sundsvall FBC Ungdom 10 - 2 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Sjöfruhallen
2019-11-02 15:00 580030039 Gamla Stan IBK - IBF Dalen 6 - 5 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Balderhallen A
2019-11-02 15:30 580030037 FBC Bollnäs - Hudik/Björkberg IBK 5 - 4 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Bollnäs Sporthall A
2019-11-02 16:00 580030038 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå 7 - 5 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Skyttis Arena
2019-11-02 16:00 580030040 Holmsund City IBC - Kiruna AIF 11 - 3 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Storsjöhallen
2019-11-13 20:15 580030042 Timrå IBC - IBK Härnösand 10 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Timrå Sporthall
2019-11-16 14:00 580030046 Kiruna AIF - Gimonäs Umeå IF 7 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Rakethallen Kiruna
2019-11-16 15:30 580030043 Hudik/Björkberg IBK - Sundsvall FBC Ungdom 10 - 5 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Håstaholmen
2019-11-16 15:30 580030044 FBC Bollnäs - Örnsköldsvik IBK 9 - 6 Amir Zilic, Henrik Öberg Bollnäs Sporthall A
2019-11-16 16:00 580030045 IBF Dalen - Timrå IBC 7 - 6 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Umeå Energi Arena Öst
2019-11-16 16:00 580030047 IBK Härnösand - Gamla Stan IBK 3 - 7 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Öbacka SC
2019-11-17 11:00 580030048 IBK Luleå - Holmsund City IBC 6 - 5 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Kronanhallen
2019-11-23 15:00 580030054 Gamla Stan IBK - Hudik/Björkberg IBK Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Balderhallen A
2019-11-23 16:00 580030053 Gimonäs Umeå IF - FBC Bollnäs Daniel Larsson, Amir Zilic Sjöfruhallen
2019-11-23 16:00 580030057 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen Björn Hedman, Nicklas Sundgren Skyttis Arena
2019-11-23 17:00 580030049 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Luleå Skönsbergshallen
2019-11-23 18:00 580030050 Timrå IBC - Kiruna AIF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Timrå Sporthall
2019-11-24 10:00 580030052 Sundsvall FBC Ungdom - Kiruna AIF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Skönsbergshallen
2019-11-24 12:00 580030051 Timrå IBC - IBK Luleå Daniel Larsson, Amir Zilic Timrå Sporthall
2019-11-24 12:00 580030056 Gamla Stan IBK - FBC Bollnäs Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Balderhallen A
2019-11-24 13:00 580030055 Gimonäs Umeå IF - Hudik/Björkberg IBK Björn Hedman, Nicklas Sundgren Sjöfruhallen
2019-11-24 16:00 580030058 Holmsund City IBC - IBK Härnösand Storsjöhallen
2019-11-29 19:00 580030059 Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBK Storsjöhallen
2019-11-30 13:00 580030060 IBK Härnösand - IBF Dalen Öbacka SC
2019-12-07 13:00 580030061 IBK Luleå - Gimonäs Umeå IF Kronanhallen
2019-12-07 13:00 580030065 IBF Dalen - Sundsvall FBC Ungdom Umeå Energi Arena Väst
2019-12-07 15:00 580030063 Hudik/Björkberg IBK - Holmsund City IBC Håstaholmen
2019-12-07 15:30 580030064 FBC Bollnäs - IBK Härnösand Bollnäs Sporthall A
2019-12-07 16:00 580030066 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC Skyttis Arena
2019-12-07 17:00 580030062 Kiruna AIF - Gamla Stan IBK Rakethallen Kiruna
2019-12-10 20:00 580030068 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Umeå Energi Arena Väst
2019-12-12 20:00 580030067 Sundsvall FBC Ungdom - Timrå IBC Sundsvalls Sporthall-A
2019-12-13 19:30 580030069 Gamla Stan IBK - Holmsund City IBC Balderhallen A
2019-12-13 19:30 580030070 Örnsköldsvik IBK - IBK Härnösand Skyttis Arena
2019-12-20 19:00 580030077 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBK Sjöfruhallen
2019-12-20 19:00 580030078 Holmsund City IBC - IBF Dalen Storsjöhallen
2019-12-21 13:00 580030075 Timrå IBC - Gamla Stan IBK Timrå Sporthall
2019-12-21 13:00 580030076 IBK Härnösand - Sundsvall FBC Ungdom Öbacka SC
2019-12-21 16:00 580030072 Kiruna AIF - Hudik/Björkberg IBK Rakethallen Kiruna
2019-12-21 16:30 580030071 IBK Luleå - FBC Bollnäs Kronanhallen
2019-12-22 13:00 580030073 IBK Luleå - Hudik/Björkberg IBK Kronanhallen
2019-12-22 13:00 580030074 Kiruna AIF - FBC Bollnäs Rakethallen Kiruna
2020-01-11 13:00 580030083 Gimonäs Umeå IF - Timrå IBC Sjöfruhallen
2020-01-11 13:00 580030084 Gamla Stan IBK - IBK Luleå Balderhallen A
2020-01-11 14:00 580030081 Sundsvall FBC Ungdom - Örnsköldsvik IBK Sundsvalls Sporthall-A
2020-01-11 15:00 580030079 Hudik/Björkberg IBK - IBK Härnösand Håstaholmen
2020-01-11 15:30 580030080 FBC Bollnäs - Holmsund City IBC Bollnäs Sporthall A
2020-01-11 16:00 580030082 IBF Dalen - Kiruna AIF Umeå Energi Arena Öst
2020-01-18 13:00 580030088 IBK Härnösand - Gimonäs Umeå IF Öbacka SC
2020-01-18 14:00 580030087 Kiruna AIF - IBK Luleå Rakethallen Kiruna
2020-01-18 15:00 580030090 Holmsund City IBC - Timrå IBC Storsjöhallen
2020-01-18 15:30 580030085 FBC Bollnäs - IBF Dalen Bollnäs Sporthall A
2020-01-18 16:00 580030086 Örnsköldsvik IBK - Hudik/Björkberg IBK Skyttis Arena
2020-01-19 15:00 580030089 Gamla Stan IBK - Sundsvall FBC Ungdom Balderhallen A
2020-01-25 13:00 580030093 Sundsvall FBC Ungdom - Holmsund City IBC Skönsbergshallen
2020-01-25 14:30 580030096 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK Sjöfruhallen
2020-01-25 15:00 580030092 Hudik/Björkberg IBK - IBF Dalen Håstaholmen
2020-01-25 16:30 580030094 IBK Luleå - IBK Härnösand Kronanhallen
2020-01-26 15:00 580030091 Timrå IBC - FBC Bollnäs Timrå Sporthall
2020-02-02 13:00 580030095 Örnsköldsvik IBK - Kiruna AIF Skyttis Arena
2020-02-01 16:00 580030100 IBK Härnösand - Kiruna AIF Öbacka SC
2020-02-07 19:00 580030101 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Storsjöhallen
2020-02-08 15:00 580030097 Timrå IBC - Hudik/Björkberg IBK Timrå Sporthall
2020-02-08 15:00 580030102 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBK Balderhallen A
2020-02-08 15:30 580030098 FBC Bollnäs - Sundsvall FBC Ungdom Bollnäs Sporthall A
2020-02-09 14:00 580030099 IBF Dalen - IBK Luleå Umeå Energi Arena Väst
2020-02-15 13:00 580030108 IBK Härnösand - Timrå IBC Öbacka SC
2020-02-15 14:00 580030104 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK Kronanhallen
2020-02-15 14:00 580030106 Kiruna AIF - Holmsund City IBC Rakethallen Kiruna
2020-02-15 15:00 580030103 Hudik/Björkberg IBK - FBC Bollnäs Håstaholmen
2020-02-15 16:00 580030107 Sundsvall FBC Ungdom - Gimonäs Umeå IF Skönsbergshallen
2020-02-16 17:00 580030105 IBF Dalen - Gamla Stan IBK Umeå Energi Arena Väst
2020-02-22 15:00 580030113 Gamla Stan IBK - IBK Härnösand Balderhallen A
2020-02-22 16:00 580030110 Örnsköldsvik IBK - FBC Bollnäs Skyttis Arena
2020-02-22 16:00 580030112 Gimonäs Umeå IF - Kiruna AIF Sjöfruhallen
2020-02-22 17:00 580030109 Sundsvall FBC Ungdom - Hudik/Björkberg IBK Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-23 13:00 580030114 Holmsund City IBC - IBK Luleå Storsjöhallen
2020-02-23 15:00 580030111 Timrå IBC - IBF Dalen Timrå Sporthall
2020-02-29 12:00 580030116 IBK Härnösand - Holmsund City IBC Öbacka SC
2020-02-29 13:00 580030115 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena Väst
2020-02-29 13:00 580030117 IBK Luleå - Sundsvall FBC Ungdom Kronanhallen
2020-02-29 15:30 580030121 FBC Bollnäs - Gimonäs Umeå IF Bollnäs Sporthall A
2020-02-29 16:00 580030118 Kiruna AIF - Timrå IBC Rakethallen Kiruna
2020-02-29 16:00 580030122 Hudik/Björkberg IBK - Gamla Stan IBK Håstaholmen
2020-03-01 11:00 580030120 Kiruna AIF - Sundsvall FBC Ungdom Rakethallen Kiruna
2020-03-01 13:00 580030119 IBK Luleå - Timrå IBC Kronanhallen
2020-03-01 15:30 580030124 FBC Bollnäs - Gamla Stan IBK Bollnäs Sporthall A
2020-03-01 16:00 580030123 Hudik/Björkberg IBK - Gimonäs Umeå IF Håstaholmen
2020-03-07 13:00 580030126 IBF Dalen - IBK Härnösand Umeå Energi Arena
2020-03-07 16:00 580030125 Örnsköldsvik IBK - Holmsund City IBC Skyttis Arena
2020-03-14 13:00 580030127 Gimonäs Umeå IF - IBK Luleå Sjöfruhallen
2020-03-14 13:00 580030128 Gamla Stan IBK - Kiruna AIF Balderhallen A
2020-03-14 13:00 580030129 Holmsund City IBC - Hudik/Björkberg IBK Storsjöhallen
2020-03-14 13:00 580030130 IBK Härnösand - FBC Bollnäs Öbacka SC
2020-03-14 13:00 580030131 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Dalen Sundsvalls Sporthall-A
2020-03-14 13:00 580030132 Timrå IBC - Örnsköldsvik IBK Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hudik/ Björkberg IBK 8 7 1 (0) 0 72-29 43 22
2. FBC Bollnäs 8 5 2 (2) 1 58-44 14 19
3. Gamla Stan IBK 8 5 1 (1) 2 53-40 13 17
4. Gimonäs Umeå IF 8 5 1 (0) 2 65-53 12 16
5. IBF Dalen 8 5 0 (0) 3 57-46 11 15
6. Holmsund City IBC 8 5 0 (0) 3 53-46 7 15
7. IBK Härnösand 8 3 0 (0) 5 49-50 -1 9
8. IBK Luleå 8 3 0 (0) 5 41-56 -15 9
9. Sundsvall FBC Ungdom 8 2 1 (0) 5 33-56 -23 7
10. Timrå IBC 8 2 0 (0) 6 42-51 -9 6
11. Örnsköldsvik IBK 8 2 0 (0) 6 48-59 -11 6
12. Kiruna AIF 8 1 0 (0) 7 36-77 -41 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Södra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:15 580035002 Mölndals IBF - Varla IBK 2 - 3 Måns Löfgren, Carl Otterström Aktiviteten A-Hall
2019-09-27 19:30 580035001 Warberg IBF - IK Zenith 7 - 6 e.förl. Stefan Olsson, Tony Olsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-09-29 15:30 580035006 Fristads GoIF - FBC Engelholm 1 - 2 Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson Fristadhallen, Fristad
2019-09-29 16:00 580035003 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC 8 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Munkahallen
2019-09-29 16:00 580035005 Röke IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Qpoolen
2019-10-05 13:00 580035010 FBC Engelholm - IBK Lund Elit 5 - 9 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Kungsgårdshallen
2019-10-05 14:00 580035011 IK Zenith - Röke IBK 12 - 6 Albin Jakobsson, Lars Larsson Björlanda Idrottshall
2019-10-05 15:00 580035007 Malmö FBC - Warberg IBF 9 - 1 Rickard Nilsson, Roger Jönsson Kirsebergs Sporthall
2019-10-05 15:45 580035012 Varla IBK - Fristads GoIF 5 - 1 Måns Löfgren, Henrik Lord Johansson Aranäshallen
2019-10-05 16:00 580035009 Pixbo Wallenstam IBF - Munka-Ljungby IBK 2 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2019-10-08 19:30 580035013 Warberg IBF - Varla IBK 5 - 9 Nico Berg, Daniel Hultberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-09 19:30 580035017 Röke IBK - FBC Engelholm 7 - 10 Stefan Olsson, Tony Olsson Qpoolen
2019-10-09 20:00 580035014 Mölndals IBF - IK Zenith 5 - 11 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Aktiviteten A-Hall
2019-10-10 19:30 580035016 IBK Lund Elit - Malmö FBC 6 - 5 e.förl. Stefan Olsson, Tony Olsson Lunds Idrottshall
2019-10-10 20:00 580035018 Fristads GoIF - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 6 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Fristadhallen, Fristad
2019-10-12 13:00 580035020 FBC Engelholm - Mölndals IBF 2 - 10 Måns Löfgren, Stefan Olsson Kungsgårdshallen
2019-10-12 14:00 580035021 IK Zenith - Munka-Ljungby IBK 5 - 5 e.förl. David Dornlöv, Hussein Ibrahim Björlanda Idrottshall
2019-10-12 15:45 580035022 Varla IBK - IBK Lund Elit 5 - 4 e.förl. Robert Jäderlund, Jacob Leijon Aranäshallen
2019-10-12 16:00 580035019 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF 4 - 1 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Wallenstamhallen
2019-10-13 16:00 580035023 Malmö FBC - Röke IBK 14 - 4 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2019-10-18 19:30 580035025 Warberg IBF - Mölndals IBF 4 - 5 Stefan Olsson, Tony Olsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-19 13:00 580035026 IBK Lund Elit - Munka-Ljungby IBK 5 - 4 Jens Staaf, Daniel Hultberg Lunds Idrottshall
2019-10-19 13:00 580035029 FBC Engelholm - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 6 Dawan Mofak, Jesper Rygert Kungsgårdshallen
2019-10-19 15:45 580035027 Varla IBK - Röke IBK 8 - 5 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Aranäshallen
2019-10-20 15:30 580035028 Fristads GoIF - IK Zenith 3 - 4 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Fristadhallen, Fristad
2019-10-26 14:00 580035036 IK Zenith - FBC Engelholm 7 - 8 Jesper Rygert, Johan Magnusson Björlanda Idrottshall
2019-10-26 15:00 580035031 Malmö FBC - Fristads GoIF 5 - 2 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Kirsebergs Sporthall
2019-10-27 13:00 580035034 IBK Lund Elit - Warberg IBF 9 - 5 Stefan Olsson, Tony Olsson Lunds Idrottshall
2019-10-27 16:00 580035035 Munka-Ljungby IBK - Varla IBK 5 - 6 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Munkahallen
2019-10-27 18:00 580035033 Mölndals IBF - Röke IBK 7 - 8 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Aktiviteten A-Hall
2019-11-02 13:00 580035040 FBC Engelholm - Warberg IBF 3 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Kungsgårdshallen
2019-11-02 15:45 580035039 Varla IBK - IK Zenith 8 - 11 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Aranäshallen
2019-11-02 16:00 580035042 Pixbo Wallenstam IBF - Malmö FBC 4 - 4 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Wallenstamhallen
2019-11-03 15:30 580035038 Fristads GoIF - IBK Lund Elit 5 - 3 Jesper Rygert, Daniel Hultberg Fristadhallen, Fristad
2019-11-03 16:00 580035037 Munka-Ljungby IBK - Mölndals IBF 14 - 5 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Munkahallen
2019-11-09 15:45 580035048 Varla IBK - FBC Engelholm 9 - 7 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Aranäshallen
2019-11-13 20:00 580035043 Mölndals IBF - Fristads GoIF 5 - 3 Måns Löfgren, Andreas Lybacken Aktiviteten A-Hall
2019-11-16 15:00 580035044 Malmö FBC - IK Zenith 7 - 3 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Kirsebergs Sporthall
2019-11-17 13:00 580035047 IBK Lund Elit - Pixbo Wallenstam IBF Ola Nilsson, Jens Staaf ISLK
2019-11-17 16:00 580035046 Röke IBK - Munka-Ljungby IBK David Dornlöv, Hussein Ibrahim Qpoolen
2019-11-23 13:00 580035054 FBC Engelholm - Malmö FBC David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kungsgårdshallen
2019-11-23 14:00 580035051 IK Zenith - IBK Lund Elit Elis Erbing, Shari Tingman Björlanda Idrottshall
2019-11-23 15:00 580035049 Munka-Ljungby IBK - Warberg IBF Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Munkahallen
2019-11-23 16:00 580035050 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals IBF Svensk Innebandy Wallenstamhallen
2019-11-24 15:30 580035052 Fristads GoIF - Röke IBK Fristadhallen, Fristad
2019-11-29 20:00 580035057 Mölndals IBF - IBK Lund Elit Aktiviteten A-Hall
2019-11-30 14:00 580035056 Fristads GoIF - Munka-Ljungby IBK Fristadhallen, Fristad
2019-11-30 14:00 580035059 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF Björlanda Idrottshall
2019-12-01 16:00 580035055 Röke IBK - Warberg IBF Qpoolen
2019-12-14 15:45 580035058 Varla IBK - Malmö FBC Aranäshallen
2019-12-06 19:30 580035061 Warberg IBF - Fristads GoIF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-12-06 19:30 580035064 Pixbo Wallenstam IBF - Varla IBK Wallenstamhallen
2019-12-07 15:00 580035063 Malmö FBC - Mölndals IBF Baltiska Hallen A
2019-12-08 13:00 580035062 IBK Lund Elit - Röke IBK Lunds Idrottshall
2019-12-08 16:00 580035066 Munka-Ljungby IBK - FBC Engelholm Munkahallen
2019-11-27 20:00 580035068 Varla IBK - Mölndals IBF Aranäshallen
2019-12-21 13:00 580035071 Pixbo Wallenstam IBF - Röke IBK Wallenstamhallen
2019-12-21 13:00 580035072 FBC Engelholm - Fristads GoIF Kungsgårdshallen
2019-12-21 14:00 580035067 IK Zenith - Warberg IBF Björlanda Idrottshall
2019-12-21 16:00 580035069 Malmö FBC - Munka-Ljungby IBK Baltiska Hallen A
2020-01-11 13:00 580035077 Röke IBK - IK Zenith Qpoolen
2020-01-11 14:00 580035076 IBK Lund Elit - FBC Engelholm ISLK
2020-01-11 14:00 580035078 Fristads GoIF - Varla IBK Fristadhallen, Fristad
2020-01-11 15:00 580035073 Warberg IBF - Malmö FBC Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-12 16:00 580035075 Munka-Ljungby IBK - Pixbo Wallenstam IBF Munkahallen
2020-01-14 19:30 580035080 IK Zenith - Mölndals IBF Björlanda Idrottshall
2020-01-15 19:30 580035084 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF Wallenstamhallen
2020-01-15 20:00 580035079 Varla IBK - Warberg IBF Aranäshallen
2020-01-16 20:00 580035083 FBC Engelholm - Röke IBK Kungsgårdshallen
2020-01-29 19:00 580035082 Malmö FBC - IBK Lund Elit Baltiska Hallen A
2020-01-17 19:30 580035085 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-18 13:00 580035088 IBK Lund Elit - Varla IBK Lunds Idrottshall
2020-01-19 16:00 580035087 Munka-Ljungby IBK - IK Zenith Munkahallen
2020-01-19 16:00 580035089 Röke IBK - Malmö FBC Qpoolen
2020-01-19 18:00 580035086 Mölndals IBF - FBC Engelholm Aktiviteten A-Hall
2020-01-24 19:15 580035091 Mölndals IBF - Warberg IBF Aktiviteten A-Hall
2020-01-25 14:00 580035094 IK Zenith - Fristads GoIF Björlanda Idrottshall
2020-01-25 16:00 580035092 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund Elit Munkahallen
2020-01-25 16:00 580035095 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Engelholm Wallenstamhallen
2020-01-26 16:00 580035093 Röke IBK - Varla IBK Qpoolen
2020-02-08 13:00 580035102 FBC Engelholm - IK Zenith Kungsgårdshallen
2020-02-08 15:00 580035100 Warberg IBF - IBK Lund Elit Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-02-08 15:45 580035101 Varla IBK - Munka-Ljungby IBK Aranäshallen
2020-02-09 15:30 580035097 Fristads GoIF - Malmö FBC Fristadhallen, Fristad
2020-02-09 16:00 580035099 Röke IBK - Mölndals IBF Qpoolen
2020-02-14 19:15 580035103 Mölndals IBF - Munka-Ljungby IBK Aktiviteten A-Hall
2020-02-14 19:30 580035106 Warberg IBF - FBC Engelholm Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-02-15 13:00 580035104 IBK Lund Elit - Fristads GoIF Lunds Idrottshall
2020-02-15 14:00 580035105 IK Zenith - Varla IBK Björlanda Idrottshall
2020-02-15 16:00 580035108 Malmö FBC - Pixbo Wallenstam IBF Kirsebergs Sporthall
2020-02-22 13:00 580035114 FBC Engelholm - Varla IBK Kungsgårdshallen
2020-02-22 14:00 580035110 IK Zenith - Malmö FBC Björlanda Idrottshall
2020-02-22 16:00 580035113 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lund Elit Wallenstamhallen
2020-02-23 15:30 580035109 Fristads GoIF - Mölndals IBF Fristadhallen, Fristad
2020-02-23 16:00 580035112 Munka-Ljungby IBK - Röke IBK Munkahallen
2020-02-28 19:15 580035116 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF Aktiviteten A-Hall
2020-02-29 16:00 580035120 Malmö FBC - FBC Engelholm Baltiska Hallen A
2020-02-29 17:30 580035115 Warberg IBF - Munka-Ljungby IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-03-01 13:00 580035117 IBK Lund Elit - IK Zenith Lunds Idrottshall
2020-03-01 16:00 580035118 Röke IBK - Fristads GoIF Qpoolen
2020-03-07 13:00 580035123 IBK Lund Elit - Mölndals IBF Lunds Idrottshall
2020-03-07 15:00 580035121 Warberg IBF - Röke IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-03-07 15:00 580035124 Malmö FBC - Varla IBK Kirsebergs Sporthall
2020-03-07 16:00 580035122 Munka-Ljungby IBK - Fristads GoIF Munkahallen
2020-03-09 19:30 580035125 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith Wallenstamhallen
2020-03-14 13:00 580035127 Fristads GoIF - Warberg IBF Fristadhallen, Fristad
2020-03-14 13:00 580035128 Röke IBK - IBK Lund Elit Qpoolen
2020-03-14 13:00 580035129 Mölndals IBF - Malmö FBC Aktiviteten A-Hall
2020-03-14 13:00 580035130 Varla IBK - Pixbo Wallenstam IBF
2020-03-14 13:00 580035132 FBC Engelholm - Munka-Ljungby IBK Kungsgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Varla IBK 8 6 1 (1) 1 53-40 13 20
2. Malmö FBC 7 4 2 (0) 1 51-28 23 14
3. IK Zenith 8 4 2 (0) 2 59-49 10 14
4. Pixbo Wallenstam IBF 6 4 1 (0) 1 29-19 10 13
5. IBK Lund Elit 6 3 2 (1) 1 36-29 7 12
6. Munka-Ljungby IBK 6 3 1 (0) 2 40-30 10 10
7. Mölndals IBF 7 3 1 (0) 3 39-45 -6 10
8. FBC Engelholm 8 3 0 (0) 5 40-57 -17 9
9. Warberg IBF 7 1 1 (1) 5 31-45 -14 5
10. Fristads GoIF 7 1 0 (0) 6 17-30 -13 3
11. Röke IBK 6 0 1 (1) 5 35-58 -23 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 14:00 580031005 IBK Alingsås - Nilsby IK 3 - 8 Robin Boqvist, Martin Jonsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-09-28 14:00 580031006 Hagfors IBS - Floda IBK 11 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Uddeholm Arena
2019-09-28 17:00 580031001 Skövde IBF - Stenungsunds IBK 2 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Kavelbro Arena, Skövde
2019-09-28 17:00 580031004 Arvika IBF - Romelanda UF 6 - 3 Albin Jakobsson, Lars Larsson Arvika Sporthall
2019-09-29 16:00 580031002 IBK Kungälv - Kumla IBK 6 - 7 Robin Boqvist, Måns Löfgren Mimershus A-hallen
2019-09-29 16:00 580031003 FBC Lerum - Skoghalls IBK 5 - 8 Stefan Olsson, Tony Olsson Lerum Arena A
2019-10-01 19:00 580031008 Romelanda UF - IBK Kungälv 6 - 13 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Mimershus A-hallen
2019-10-04 19:30 580031012 Kumla IBK - Hagfors IBS 7 - 6 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-05 14:00 580031009 Nilsby IK - FBC Lerum 3 - 7 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson ECG Arena
2019-10-05 14:00 580031010 Floda IBK - Arvika IBF 4 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Rydsbergshallen
2019-10-05 14:00 580031011 Stenungsunds IBK - IBK Alingsås 2 - 2 e.förl. Daniel Hultberg, Tony Olsson Stenungsund Arena
2019-10-06 15:00 580031007 Skoghalls IBK - Skövde IBF 8 - 6 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2019-10-08 19:00 580031014 IBK Kungälv - Stenungsunds IBK 5 - 6 Måns Löfgren, Carl Otterström Mimershus A-hallen
2019-10-08 19:00 580031017 IBK Alingsås - Floda IBK 6 - 5 e.förl. Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Stadsskogshallen, Alingsås
2019-10-08 19:30 580031013 Skövde IBF - Kumla IBK 4 - 5 e.förl. Håkan Söderman, Patrik Trofast Kavelbro Arena, Skövde
2019-10-08 19:45 580031015 FBC Lerum - Romelanda UF 18 - 4 Jesper Liedberg, Kevin Larsson Hall meddelas senare
2019-10-08 20:00 580031018 Hagfors IBS - Nilsby IK 5 - 8 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Uddeholm Arena
2019-10-10 19:00 580031016 Arvika IBF - Skoghalls IBK 7 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Arvika Sporthall
2019-10-12 13:00 580031022 Kumla IBK - Arvika IBF 8 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-12 14:00 580031020 Floda IBK - IBK Kungälv 4 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2019-10-12 17:00 580031019 Nilsby IK - Skövde IBF 12 - 6 Robin Boqvist, Martin Jonsson ECG Arena
2019-10-13 13:00 580031023 Skoghalls IBK - IBK Alingsås 7 - 4 Robin Boqvist, Martin Jonsson Hammarö Arena
2019-10-13 16:00 580031024 Romelanda UF - Hagfors IBS 4 - 9 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Mimershus A-hallen
2019-10-16 19:00 580031021 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 1 - 4 Måns Löfgren, Martin Jonsson Stenungsund Arena
2019-10-19 14:00 580031027 IBK Alingsås - Kumla IBK 7 - 13 Robin Boqvist, Martin Jonsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-10-19 14:00 580031028 Hagfors IBS - Stenungsunds IBK 9 - 6 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Uddeholm Arena
2019-10-19 14:00 580031029 Floda IBK - Nilsby IK 5 - 8 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Rydsbergshallen
2019-10-19 14:00 580031030 Romelanda UF - Skoghalls IBK 1 - 11 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Mimershus A-hallen
2019-10-19 17:00 580031025 Skövde IBF - IBK Kungälv 4 - 3 Albin Jakobsson, Lars Larsson Kavelbro Arena, Skövde
2019-10-19 17:00 580031026 Arvika IBF - FBC Lerum 4 - 7 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Arvika Sporthall
2019-10-24 19:00 580031031 Skoghalls IBK - Hagfors IBS 5 - 7 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Hammarö Arena
2019-10-26 14:00 580031032 Nilsby IK - Romelanda UF 8 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson ECG Arena
2019-10-26 14:00 580031036 Stenungsunds IBK - Floda IBK 6 - 5 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Stenungsund Arena
2019-10-26 16:00 580031035 FBC Lerum - Kumla IBK 7 - 4 Robin Boqvist, Martin Jonsson Lerum Arena A
2019-10-26 17:00 580031034 Arvika IBF - Skövde IBF 8 - 5 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Arvika Sporthall
2019-10-29 19:00 580031033 IBK Kungälv - IBK Alingsås 8 - 7 e.förl. Robin Boqvist, Martin Jonsson Mimershus A-hallen
2019-11-01 20:00 580031038 Hagfors IBS - Arvika IBF 7 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Uddeholm Arena
2019-11-02 13:00 580031039 Kumla IBK - Stenungsunds IBK 6 - 5 e.förl. Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-02 14:00 580031040 Floda IBK - Skövde IBF 7 - 3 Peter Novakovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2019-11-02 16:00 580031037 FBC Lerum - IBK Kungälv 6 - 3 Måns Löfgren, Carl Otterström Lerum Arena A
2019-11-02 17:00 580031042 Nilsby IK - Skoghalls IBK 6 - 5 e.förl. Albin Jakobsson, Lars Larsson ECG Arena
2019-11-03 16:00 580031041 Romelanda UF - IBK Alingsås 6 - 12 Måns Löfgren, Carl Otterström Mimershus A-hallen
2019-11-16 14:00 580031046 IBK Alingsås - FBC Lerum 6 - 9 Robin Boqvist, Martin Jonsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-16 15:00 580031044 Skoghalls IBK - Stenungsunds IBK 10 - 8 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2019-11-16 17:00 580031045 Skövde IBF - Romelanda UF 5 - 10 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Kavelbro Arena, Skövde
2019-11-16 17:00 580031047 Arvika IBF - Nilsby IK 8 - 9 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Arvika Sporthall
2019-11-17 16:00 580031043 IBK Kungälv - Hagfors IBS Kevin Larsson, Jesper Liedberg Mimershus A-hallen
2019-11-17 17:00 580031048 Kumla IBK - Floda IBK Albin Jakobsson, Lars Larsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-23 14:00 580031050 Nilsby IK - IBK Kungälv Oscar Carlsvärd, Erik Norin ECG Arena
2019-11-23 14:00 580031051 Stenungsunds IBK - Arvika IBF Nico Berg, Daniel Hultberg Stenungsund Arena
2019-11-23 14:00 580031052 Hagfors IBS - IBK Alingsås Robin Boqvist, Martin Jonsson Uddeholm Arena
2019-11-23 14:00 580031054 Floda IBK - Skoghalls IBK Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2019-11-23 16:00 580031049 FBC Lerum - Skövde IBF Albin Jakobsson, Lars Larsson Lerum Arena A
2019-11-24 16:00 580031053 Romelanda UF - Kumla IBK Mimershus A-hallen
2019-11-29 19:30 580031058 Kumla IBK - Skoghalls IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-30 12:00 580031057 IBK Kungälv - Arvika IBF Mimershus A-hallen
2019-11-30 14:00 580031055 IBK Alingsås - Skövde IBF Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-30 14:00 580031059 Stenungsunds IBK - Nilsby IK Stenungsund Arena
2019-11-30 14:00 580031060 Floda IBK - Romelanda UF Rydsbergshallen
2019-12-01 14:00 580031056 Hagfors IBS - FBC Lerum Uddeholm Arena
2019-12-07 14:00 580031064 Nilsby IK - Kumla IBK ECG Arena
2019-12-07 15:00 580031063 Skoghalls IBK - IBK Kungälv Hammarö Arena
2019-12-07 17:00 580031061 Skövde IBF - Hagfors IBS Kavelbro Arena, Skövde
2019-12-08 16:00 580031066 FBC Lerum - Floda IBK Lerum Arena A
2019-12-08 16:45 580031065 Romelanda UF - Stenungsunds IBK Mimershus A-hallen
2019-12-08 17:00 580031062 Arvika IBF - IBK Alingsås Arvika Sporthall
2019-12-21 13:00 580031068 Kumla IBK - IBK Kungälv Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-21 14:00 580031067 Stenungsunds IBK - Skövde IBF Stenungsund Arena
2019-12-21 14:00 580031071 Nilsby IK - IBK Alingsås ECG Arena
2019-12-21 14:00 580031072 Floda IBK - Hagfors IBS Rydsbergshallen
2019-12-21 15:00 580031069 Skoghalls IBK - FBC Lerum Hammarö Arena
2019-12-22 16:00 580031070 Romelanda UF - Arvika IBF Mimershus A-hallen
2020-01-10 20:00 580031078 Hagfors IBS - Kumla IBK Uddeholm Arena
2020-01-11 14:00 580031077 IBK Alingsås - Stenungsunds IBK Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-11 16:00 580031075 FBC Lerum - Nilsby IK Lerum Arena A
2020-01-11 17:00 580031073 Skövde IBF - Skoghalls IBK Kavelbro Arena, Skövde
2020-01-12 16:00 580031074 IBK Kungälv - Romelanda UF Mimershus A-hallen
2020-01-12 17:00 580031076 Arvika IBF - Floda IBK Arvika Sporthall
2020-01-14 19:00 580031081 Romelanda UF - FBC Lerum Mimershus A-hallen
2020-01-14 19:00 580031082 Skoghalls IBK - Arvika IBF Hammarö Arena
2020-01-15 19:00 580031079 Kumla IBK - Skövde IBF Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-01-15 19:00 580031080 Stenungsunds IBK - IBK Kungälv Stenungsund Arena
2020-01-16 19:30 580031084 Nilsby IK - Hagfors IBS ECG Arena
2020-01-16 20:00 580031083 Floda IBK - IBK Alingsås Rydsbergshallen
2020-01-18 14:00 580031089 IBK Alingsås - Skoghalls IBK Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-18 14:00 580031090 Hagfors IBS - Romelanda UF Uddeholm Arena
2020-01-18 16:00 580031087 FBC Lerum - Stenungsunds IBK Lerum Arena A
2020-01-18 17:00 580031085 Skövde IBF - Nilsby IK Kavelbro Arena, Skövde
2020-01-18 17:00 580031088 Arvika IBF - Kumla IBK Arvika Sporthall
2020-01-21 19:00 580031086 IBK Kungälv - Floda IBK Mimershus A-hallen
2020-01-25 13:00 580031093 Kumla IBK - IBK Alingsås Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-01-25 16:00 580031092 FBC Lerum - Arvika IBF Lerum Arena A
2020-01-26 14:00 580031095 Nilsby IK - Floda IBK ECG Arena
2020-01-26 15:00 580031096 Skoghalls IBK - Romelanda UF Hammarö Arena
2020-01-26 16:00 580031091 IBK Kungälv - Skövde IBF Mimershus A-hallen
2020-01-26 17:00 580031094 Stenungsunds IBK - Hagfors IBS Stenungsund Arena
2020-02-07 20:00 580031097 Hagfors IBS - Skoghalls IBK Uddeholm Arena
2020-02-08 13:00 580031101 Kumla IBK - FBC Lerum Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-02-08 14:00 580031099 IBK Alingsås - IBK Kungälv Stadsskogshallen, Alingsås
2020-02-08 14:00 580031102 Floda IBK - Stenungsunds IBK Rydsbergshallen
2020-02-08 17:00 580031100 Skövde IBF - Arvika IBF Kavelbro Arena, Skövde
2020-02-09 16:00 580031098 Romelanda UF - Nilsby IK Mimershus A-hallen
2020-02-15 14:00 580031105 Stenungsunds IBK - Kumla IBK Stenungsund Arena
2020-02-15 14:00 580031107 IBK Alingsås - Romelanda UF Stadsskogshallen, Alingsås
2020-02-15 15:00 580031108 Skoghalls IBK - Nilsby IK Hammarö Arena
2020-02-15 17:00 580031106 Skövde IBF - Floda IBK Kavelbro Arena, Skövde
2020-02-16 16:00 580031103 IBK Kungälv - FBC Lerum Mimershus A-hallen
2020-02-16 17:00 580031104 Arvika IBF - Hagfors IBS Arvika Sporthall
2020-02-22 14:00 580031109 Hagfors IBS - IBK Kungälv Uddeholm Arena
2020-02-22 14:00 580031110 Stenungsunds IBK - Skoghalls IBK Stenungsund Arena
2020-02-22 14:00 580031114 Floda IBK - Kumla IBK Rydsbergshallen
2020-02-22 17:00 580031113 Nilsby IK - Arvika IBF ECG Arena
2020-02-23 16:00 580031111 Romelanda UF - Skövde IBF Mimershus A-hallen
2020-02-23 16:00 580031112 FBC Lerum - IBK Alingsås Lerum Arena A
2020-02-29 13:00 580031119 Kumla IBK - Romelanda UF Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-02-29 14:00 580031118 IBK Alingsås - Hagfors IBS Stadsskogshallen, Alingsås
2020-02-29 15:00 580031120 Skoghalls IBK - Floda IBK Hammarö Arena
2020-02-29 17:00 580031115 Skövde IBF - FBC Lerum Kavelbro Arena, Skövde
2020-02-29 17:00 580031117 Arvika IBF - Stenungsunds IBK Arvika Sporthall
2020-03-01 16:00 580031116 IBK Kungälv - Nilsby IK Mimershus A-hallen
2020-03-07 14:00 580031125 Nilsby IK - Stenungsunds IBK ECG Arena
2020-03-07 15:00 580031124 Skoghalls IBK - Kumla IBK Hammarö Arena
2020-03-07 16:00 580031122 FBC Lerum - Hagfors IBS Lerum Arena A
2020-03-07 17:00 580031121 Skövde IBF - IBK Alingsås Kavelbro Arena, Skövde
2020-03-07 17:00 580031123 Arvika IBF - IBK Kungälv Arvika Sporthall
2020-03-08 16:00 580031126 Romelanda UF - Floda IBK Mimershus A-hallen
2020-03-14 17:00 580031127 Hagfors IBS - Skövde IBF Uddeholm Arena
2020-03-14 17:00 580031128 IBK Alingsås - Arvika IBF Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-14 17:00 580031129 IBK Kungälv - Skoghalls IBK Mimershus A-hallen
2020-03-14 17:00 580031130 Kumla IBK - Nilsby IK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-03-14 17:00 580031131 Stenungsunds IBK - Romelanda UF Stenungsund Arena
2020-03-14 17:00 580031132 Floda IBK - FBC Lerum
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Lerum 8 7 0 (0) 1 63-33 30 21
2. Nilsby IK 8 5 2 (2) 1 62-42 20 19
3. Hagfors IBS 7 5 1 (0) 1 54-38 16 16
4. Skoghalls IBK 8 5 1 (0) 2 59-44 15 16
5. Kumla IBK 7 3 3 (3) 1 50-40 10 15
6. Arvika IBF 8 4 1 (0) 3 47-48 -1 13
7. Stenungsunds IBK 8 3 2 (0) 3 37-43 -6 11
8. IBK Kungälv 7 2 1 (1) 4 44-40 4 8
9. IBK Alingsås 8 1 3 (1) 4 47-58 -11 7
10. Floda IBK 7 1 1 (0) 5 35-46 -11 4
11. Skövde IBF 8 1 1 (0) 6 35-56 -21 4
12. Romelanda UF 8 1 0 (0) 7 37-82 -45 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Östra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:30 580034001 Jönköping IBK Ungdom - Olofströms IBK 4 - 7 Håkan Söderman, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-27 20:00 580034005 Sävsjö IBK - Ledberg IBF 5 - 8 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sävsjö Sporthall
2019-09-28 13:00 580034002 Hovshaga AIF - Vetlanda IBF 6 - 2 Nico Berg, Daniel Hultberg Hovshaga Sporthall
2019-09-28 14:00 580034006 Hovslätts IK - Solfjäderstaden IBK 6 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 12:00 580034004 Linköping FBC - Växjö IBK U 5 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Linköpings Sporthall
2019-09-29 13:00 580034003 FBC Kalmarsund Ungdom - Åby IBK 7 - 8 Dawan Mofak, Jesper Rygert Färjehallen
2019-10-04 19:00 580034008 Växjö IBK U - Hovshaga AIF 4 - 4 e.förl. Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-05 14:00 580034007 Åby IBK - Jönköping IBK Ungdom 2 - 1 Johan Magnusson, Jesper Rygert Åby Arena
2019-10-05 14:00 580034011 Olofströms IBK - Sävsjö IBK 10 - 7 Erik Hindemith, Hussein Ibrahim Olofströms Sporthall
2019-10-05 14:00 580034012 Vetlanda IBF - Solfjäderstaden IBK 4 - 9 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-05 15:00 580034009 Ledberg IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 5 John Awabdeh, Jonathan Varli Campushallen
2019-10-05 17:00 580034010 Hovslätts IK - Linköping FBC 16 - 3 Roger Nilsson, Pierre Malmgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-08 19:30 580034015 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK U 4 - 9 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2019-10-08 20:00 580034013 Jönköping IBK Ungdom - Vetlanda IBF 2 - 4 Dawan Mofak, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-08 20:00 580034016 Linköping FBC - Åby IBK 4 - 7 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Linköpings Sporthall
2019-10-09 19:45 580034014 Hovshaga AIF - Olofströms IBK 9 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Hovshaga Sporthall
2019-10-10 19:00 580034018 Solfjäderstaden IBK - Ledberg IBF 5 - 6 Håkan Söderman, Jesper Liedberg Motala Sporthall
2019-10-10 19:30 580034017 Sävsjö IBK - Hovslätts IK 4 - 3 e.förl. Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sävsjö Sporthall
2019-10-12 13:00 580034024 Växjö IBK U - Solfjäderstaden IBK 5 - 6 e.förl. Nico Berg, Daniel Hultberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-12 14:00 580034020 Hovslätts IK - Hovshaga AIF 5 - 9 David Björketun, Jesper Jonsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-12 14:00 580034021 Olofströms IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 7 - 9 Dawan Mofak, Jesper Rygert Olofströms Sporthall
2019-10-12 14:00 580034022 Vetlanda IBF - Linköping FBC 2 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-12 14:00 580034023 Åby IBK - Sävsjö IBK 14 - 4 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Åby Arena
2019-10-12 15:00 580034019 Ledberg IBF - Jönköping IBK Ungdom 8 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Campushallen
2019-10-18 19:30 580034027 Sävsjö IBK - Vetlanda IBF 3 - 2 e.förl. Andreas Holm, Patrik Trofast Sävsjö Sporthall
2019-10-19 14:00 580034029 Hovslätts IK - Ledberg IBF 3 - 2 e.förl. Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-19 15:00 580034030 Växjö IBK U - Åby IBK 6 - 7 e.förl. Johan Magnusson, Joacim Olofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-20 12:00 580034026 Linköping FBC - FBC Kalmarsund Ungdom 7 - 4 Måns Löfgren, Carl Otterström Linköpings Sporthall
2019-10-20 15:00 580034025 Jönköping IBK Ungdom - Hovshaga AIF 2 - 11 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-20 17:00 580034028 Solfjäderstaden IBK - Olofströms IBK 7 - 8 e.förl. Dawan Mofak, Jesper Rygert Motala Sporthall
2019-10-25 20:00 580034035 FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF 6 - 1 Dawan Mofak, Jesper Rygert Färjehallen
2019-10-26 13:00 580034033 Hovshaga AIF - Sävsjö IBK 9 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Hovshaga Sporthall
2019-10-26 14:00 580034031 Åby IBK - Solfjäderstaden IBK 6 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Åby Arena
2019-10-26 14:00 580034036 Olofströms IBK - Hovslätts IK 5 - 4 Jens Staaf, Tony Olsson Olofströms Sporthall
2019-10-26 15:00 580034032 Ledberg IBF - Växjö IBK U 10 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Campushallen
2019-10-27 12:00 580034034 Linköping FBC - Jönköping IBK Ungdom 5 - 3 Tomas Edstrand, Lars Larsson Linköpings Sporthall
2019-11-01 19:00 580034038 Solfjäderstaden IBK - Linköping FBC 6 - 4 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Motala Sporthall
2019-11-01 19:30 580034041 Växjö IBK U - Sävsjö IBK 8 - 1 Dawan Mofak, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-02 14:00 580034039 Vetlanda IBF - Olofströms IBK 6 - 5 e.förl. Henrik Carlsson, Johan Magnusson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-02 14:00 580034040 Hovslätts IK - Jönköping IBK Ungdom 9 - 8 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-03 13:00 580034037 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF 8 - 6 Johan Magnusson, Edo Sabanovic Färjehallen
2019-11-09 15:00 580034042 Ledberg IBF - Åby IBK 4 - 8 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Campushallen
2019-11-16 13:00 580034043 Hovshaga AIF - Solfjäderstaden IBK 6 - 7 e.förl. Edo Sabanovic, Jesper Rygert Hovshaga Sporthall
2019-11-16 13:30 580034045 Jönköping IBK Ungdom - Växjö IBK U 1 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-16 14:00 580034044 Åby IBK - Olofströms IBK 7 - 6 e.förl. Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Åby Arena
2019-11-16 14:00 580034048 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 3 - 8 David Dornlöv, Hussein Ibrahim ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-17 12:00 580034047 Linköping FBC - Ledberg IBF 3 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Linköpings Sporthall
2019-11-17 15:30 580034046 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sävsjö Sporthall
2019-11-23 14:00 580034051 Olofströms IBK - Linköping FBC Ola Nilsson, Tony Olsson Olofströms Sporthall
2019-11-23 14:00 580034054 Hovslätts IK - Åby IBK Dawan Mofak, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-23 15:00 580034050 Ledberg IBF - Hovshaga AIF Campushallen
2019-11-23 15:00 580034053 Växjö IBK U - Vetlanda IBF Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-24 13:00 580034049 FBC Kalmarsund Ungdom - Jönköping IBK Ungdom David Björketun, Jesper Jonsson Färjehallen
2019-11-24 17:00 580034052 Solfjäderstaden IBK - Sävsjö IBK Motala Sporthall
2019-11-29 19:30 580034055 Sävsjö IBK - Jönköping IBK Ungdom Sävsjö Sporthall
2019-11-30 13:00 580034057 Hovshaga AIF - Linköping FBC Hovshaga Sporthall
2019-11-30 14:00 580034058 Vetlanda IBF - Åby IBK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-30 14:00 580034059 Olofströms IBK - Ledberg IBF Olofströms Sporthall
2019-11-30 14:00 580034060 Hovslätts IK - Växjö IBK U Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-01 17:00 580034056 Solfjäderstaden IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Motala Sporthall
2019-12-07 14:00 580034063 Åby IBK - Hovshaga AIF Åby Arena
2019-12-07 14:00 580034066 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK Färjehallen
2019-12-07 15:00 580034061 Jönköping IBK Ungdom - Solfjäderstaden IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-07 15:00 580034064 Ledberg IBF - Vetlanda IBF Campushallen
2019-12-07 15:00 580034065 Växjö IBK U - Olofströms IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-07 19:00 580034062 Linköping FBC - Sävsjö IBK Linköpings Sporthall
2019-12-21 14:00 580034067 Olofströms IBK - Jönköping IBK Ungdom Olofströms Sporthall
2019-12-21 14:00 580034068 Vetlanda IBF - Hovshaga AIF ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-21 14:00 580034069 Åby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Åby Arena
2019-12-21 15:00 580034071 Ledberg IBF - Sävsjö IBK Campushallen
2019-12-22 15:00 580034070 Växjö IBK U - Linköping FBC Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-22 17:00 580034072 Solfjäderstaden IBK - Hovslätts IK Motala Sporthall
2020-01-10 19:30 580034077 Sävsjö IBK - Olofströms IBK Sävsjö Sporthall
2020-01-11 13:00 580034074 Hovshaga AIF - Växjö IBK U Hovshaga Sporthall
2020-01-12 13:00 580034075 FBC Kalmarsund Ungdom - Ledberg IBF Färjehallen
2020-01-12 13:00 580034076 Linköping FBC - Hovslätts IK Linköpings Sporthall
2020-01-12 17:00 580034073 Jönköping IBK Ungdom - Åby IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-12 17:00 580034078 Solfjäderstaden IBK - Vetlanda IBF Motala Sporthall
2019-12-17 19:30 580034081 Växjö IBK U - FBC Kalmarsund Ungdom Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-15 19:00 580034079 Vetlanda IBF - Jönköping IBK Ungdom ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-15 19:00 580034082 Åby IBK - Linköping FBC Åby Arena
2020-01-15 20:00 580034083 Hovslätts IK - Sävsjö IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-16 19:00 580034080 Olofströms IBK - Hovshaga AIF Olofströms Sporthall
2020-01-16 19:30 580034084 Ledberg IBF - Solfjäderstaden IBK Campushallen
2020-01-18 13:00 580034086 Hovshaga AIF - Hovslätts IK Hovshaga Sporthall
2020-01-18 14:00 580034088 Linköping FBC - Vetlanda IBF Linköpings Sporthall
2020-01-19 15:00 580034087 FBC Kalmarsund Ungdom - Olofströms IBK Färjehallen
2020-01-19 15:30 580034089 Sävsjö IBK - Åby IBK Sävsjö Sporthall
2020-01-19 17:00 580034085 Jönköping IBK Ungdom - Ledberg IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-19 17:00 580034090 Solfjäderstaden IBK - Växjö IBK U Motala Sporthall
2020-01-24 19:00 580034093 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-25 13:00 580034091 Hovshaga AIF - Jönköping IBK Ungdom Hovshaga Sporthall
2020-01-25 13:00 580034092 FBC Kalmarsund Ungdom - Linköping FBC Färjehallen
2020-01-25 14:00 580034094 Olofströms IBK - Solfjäderstaden IBK Olofströms Sporthall
2020-01-25 14:00 580034096 Åby IBK - Växjö IBK U Åby Arena
2020-01-25 15:00 580034095 Ledberg IBF - Hovslätts IK Campushallen
2020-02-07 19:00 580034097 Solfjäderstaden IBK - Åby IBK Motala Sporthall
2020-02-07 19:30 580034099 Sävsjö IBK - Hovshaga AIF Sävsjö Sporthall
2020-02-08 14:00 580034101 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund Ungdom ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-08 14:00 580034102 Hovslätts IK - Olofströms IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-08 15:00 580034098 Växjö IBK U - Ledberg IBF Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-08 15:00 580034100 Jönköping IBK Ungdom - Linköping FBC Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-02-13 19:30 580034107 Sävsjö IBK - Växjö IBK U Sävsjö Sporthall
2020-02-14 19:30 580034104 Linköping FBC - Solfjäderstaden IBK Linköpings Sporthall
2020-02-15 13:00 580034103 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom Hovshaga Sporthall
2020-02-15 14:00 580034105 Olofströms IBK - Vetlanda IBF Olofströms Sporthall
2020-02-15 14:00 580034108 Åby IBK - Ledberg IBF Åby Arena
2020-02-16 15:00 580034106 Jönköping IBK Ungdom - Hovslätts IK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-22 14:00 580034110 Olofströms IBK - Åby IBK Olofströms Sporthall
2020-02-22 14:00 580034114 Hovslätts IK - Vetlanda IBF Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-22 15:00 580034113 Ledberg IBF - Linköping FBC Campushallen
2020-02-23 15:00 580034111 Växjö IBK U - Jönköping IBK Ungdom Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-23 15:00 580034112 FBC Kalmarsund Ungdom - Sävsjö IBK Färjehallen
2020-02-23 17:00 580034109 Solfjäderstaden IBK - Hovshaga AIF Motala Sporthall
2020-02-29 13:00 580034116 Hovshaga AIF - Ledberg IBF Hovshaga Sporthall
2020-02-29 14:00 580034119 Vetlanda IBF - Växjö IBK U ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-29 14:00 580034120 Åby IBK - Hovslätts IK Åby Arena
2020-03-01 14:00 580034115 Jönköping IBK Ungdom - FBC Kalmarsund Ungdom Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-01 15:30 580034118 Sävsjö IBK - Solfjäderstaden IBK Sävsjö Sporthall
2020-03-01 16:00 580034117 Linköping FBC - Olofströms IBK Linköpings Sporthall
2020-03-07 14:00 580034124 Åby IBK - Vetlanda IBF Åby Arena
2020-03-07 15:00 580034125 Ledberg IBF - Olofströms IBK Campushallen
2020-03-08 14:00 580034126 Växjö IBK U - Hovslätts IK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-08 15:00 580034121 Jönköping IBK Ungdom - Sävsjö IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-08 16:00 580034122 FBC Kalmarsund Ungdom - Solfjäderstaden IBK Färjehallen
2020-03-08 16:00 580034123 Linköping FBC - Hovshaga AIF Linköpings Sporthall
2020-03-15 16:00 580034127 Solfjäderstaden IBK - Jönköping IBK Ungdom Motala Sporthall
2020-03-15 16:00 580034128 Sävsjö IBK - Linköping FBC Sävsjö Sporthall
2020-03-15 16:00 580034129 Hovshaga AIF - Åby IBK Hovshaga Sporthall
2020-03-15 16:00 580034130 Vetlanda IBF - Ledberg IBF ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-15 16:00 580034131 Olofströms IBK - Växjö IBK U Olofströms Sporthall
2020-03-15 16:00 580034132 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Åby IBK 8 6 2 (2) 0 59-37 22 22
2. Hovshaga AIF 8 5 2 (0) 1 60-39 21 17
3. Ledberg IBF 8 5 1 (0) 2 47-39 8 16
4. Hovslätts IK 8 4 2 (1) 2 54-38 16 15
5. Olofströms IBK 8 3 3 (1) 2 55-53 2 13
6. Växjö IBK U 8 3 3 (0) 2 46-38 8 12
7. FBC Kalmarsund Ungdom 7 4 0 (0) 3 43-41 2 12
8. Linköping FBC 8 4 0 (0) 4 36-46 -10 12
9. Solfjäderstaden IBK 8 2 3 (2) 3 49-45 4 11
10. Vetlanda IBF 8 1 2 (1) 5 24-44 -20 6
11. Sävsjö IBK 7 0 2 (2) 5 28-54 -26 4
12. Jönköping IBK Ungdom 8 0 0 (0) 8 25-52 -27 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Östra Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:05 580032004 Rosersbergs IK - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 e.förl. Christoffer Markovski, Patric Terelius Rosershallen
2019-09-27 20:00 580032006 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 2 - 0 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Rotebrohallen (Nya)
2019-09-28 13:15 580032003 Farsta IBK - Jakobsbergs IBF 7 - 6 Mathias Stegrud, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2019-09-28 16:00 580032002 IFK Gnesta - Värmdö IF 3 - 13 Arash Sohrevardi, Kent Erlandsson Frejahallen
2019-09-29 13:00 580032001 Tyresö Trollbäcken IBK - Balrog B/S IK 6 - 1 John Awabdeh, Pierre Borghoff Tyresöhallen
2019-09-29 13:00 580032005 Järfälla IBK - Täby FC 4 - 8 Elis Erbing, Shari Tingman Jakobsbergs Sporthall
2019-10-05 13:00 580032007 Jakobsbergs IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 7 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Jakobsbergs Sporthall
2019-10-05 13:00 580032010 Åkersberga IBF - Rosersbergs IK 2 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Åkersberga Sporthall A
2019-10-05 13:00 580032011 Balrog B/S IK - Järfälla IBK 4 - 9 Peter Hagelin, Edwin Simonian Botkyrkahallen
2019-10-05 14:30 580032012 Värmdö IF - Rotebro IS IBK 7 - 6 e.förl. Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2019-10-06 16:00 580032009 Täby FC - Farsta IBK 10 - 6 Shari Tingman, Leif Borglund Hägerneholmshallen
2019-10-06 16:45 580032008 Älvsjö AIK IBF - IFK Gnesta 9 - 3 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Västertorpshallen
2019-10-08 19:05 580032016 Rosersbergs IK - Jakobsbergs IBF 7 - 3 Nicklas Sundgren, Tobias Ekmark Rosershallen
2019-10-09 19:00 580032017 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 6 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman Jakobsbergs Sporthall
2019-10-09 19:30 580032014 IFK Gnesta - Balrog B/S IK 13 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Frejahallen
2019-10-09 19:45 580032015 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF 9 - 11 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Farstahallen 1
2019-10-09 20:00 580032013 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 7 - 6 e.förl. Tomas Edstrand, Robert Forslind Lovrencic Tyresöhallen
2019-10-16 20:00 580032018 Rotebro IS IBK - Täby FC 4 - 10 Elis Erbing, Shari Tingman Rotebrohallen (Nya)
2019-10-12 13:00 580032020 Åkersberga IBF - IFK Gnesta 6 - 7 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Åkersberga Sporthall A
2019-10-12 13:00 580032021 Balrog B/S IK - Farsta IBK 7 - 4 Leif Borglund, Arash Sohrevardi Botkyrkahallen
2019-10-12 13:00 580032023 Jakobsbergs IBF - Järfälla IBK 3 - 9 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Jakobsbergs Sporthall
2019-10-12 14:30 580032022 Värmdö IF - Rosersbergs IK 3 - 4 Peter Hagelin, Edwin Simonian Värmdö sporthall
2019-10-12 16:00 580032019 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 9 Pierre Borghoff, Daniel Söderberg Hägerneholmshallen
2019-10-13 16:45 580032024 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 7 - 5 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Västertorpshallen
2019-10-18 19:05 580032026 Rosersbergs IK - Farsta IBK 9 - 2 Elis Erbing, Shari Tingman Rosershallen
2019-10-18 20:00 580032028 Rotebro IS IBK - Balrog B/S IK 4 - 3 e.förl. John Awabdeh, Jonathan Varli Rotebrohallen (Nya)
2019-10-19 13:00 580032027 Järfälla IBK - Värmdö IF 6 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Jakobsbergs Sporthall
2019-10-19 13:00 580032029 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 7 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Åkersberga Sporthall A
2019-10-20 13:00 580032025 Tyresö Trollbäcken IBK - IFK Gnesta 11 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Tyresöhallen
2019-10-20 16:45 580032030 Älvsjö AIK IBF - Jakobsbergs IBF 9 - 2 John Awabdeh, Jonathan Varli Västertorpshallen
2019-10-25 19:05 580032034 Rosersbergs IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Rosershallen
2019-10-26 13:00 580032036 Balrog B/S IK - Åkersberga IBF 5 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Botkyrkahallen
2019-10-26 13:15 580032035 Farsta IBK - Värmdö IF 8 - 5 John Awabdeh, Jonathan Varli Farstahallen 1
2019-10-26 16:00 580032033 IFK Gnesta - Järfälla IBK 6 - 11 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Frejahallen
2019-10-27 16:00 580032031 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK 6 - 1 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Jakobsbergs Sporthall
2019-10-27 16:00 580032032 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 7 - 5 John Awabdeh, Jonathan Varli Hägerneholmshallen
2019-11-02 13:00 580032040 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 7 Elis Erbing, Shari Tingman Åkersberga Sporthall A
2019-11-02 13:15 580032037 Farsta IBK - IFK Gnesta 8 - 7 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Farstahallen 1
2019-11-02 14:30 580032039 Värmdö IF - Balrog B/S IK 13 - 1 Arash Sohrevardi, Alexander Sommensjö Värmdö sporthall
2019-11-02 16:00 580032042 Täby FC - Jakobsbergs IBF 7 - 2 Christoffer Markovski, Rickard Olsen Hägerneholmshallen
2019-11-03 16:45 580032041 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK 9 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman Västertorpshallen
2019-12-13 20:00 580032038 Rotebro IS IBK - Rosersbergs IK Rotebrohallen (Nya)
2019-11-15 19:05 580032047 Rosersbergs IK - Täby FC 4 - 10 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Rosershallen
2019-11-16 13:00 580032044 Jakobsbergs IBF - Balrog B/S IK 5 - 6 e.förl. Jacob Leijon, Christoffer Markovski Jakobsbergs Sporthall
2019-11-16 14:30 580032048 Värmdö IF - Åkersberga IBF 5 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2019-11-16 16:00 580032043 IFK Gnesta - Rotebro IS IBK 6 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Frejahallen
2019-11-16 16:00 580032046 Järfälla IBK - Farsta IBK 6 - 6 e.förl. Jacob Leijon, Christoffer Markovski Jakobsbergs Sporthall
2019-11-17 13:00 580032045 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF Tobias Ekmark, Elis Erbing Tyresöhallen
2019-11-22 20:00 580032052 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK Arash Sohrevardi, Shari Tingman Rotebrohallen (Nya)
2019-11-23 13:00 580032051 Balrog B/S IK - Rosersbergs IK Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Botkyrkahallen
2019-11-23 13:00 580032054 Åkersberga IBF - Jakobsbergs IBF Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 16:00 580032050 Täby FC - IFK Gnesta Tony Cederholm, Mathias Damgaard Hägerneholmshallen
2019-11-24 15:00 580032049 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Farstahallen 1
2019-11-24 17:30 580032053 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF Västertorpshallen
2019-11-29 20:00 580032056 Rotebro IS IBK - Farsta IBK Rotebrohallen (Nya)
2019-11-30 12:00 580032060 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF Åkersberga Sporthall A
2019-11-30 13:00 580032055 Järfälla IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Jakobsbergs Sporthall
2019-11-30 13:00 580032059 Balrog B/S IK - Täby FC Botkyrkahallen
2019-11-30 14:30 580032058 Värmdö IF - Jakobsbergs IBF Värmdö sporthall
2019-11-30 16:00 580032057 IFK Gnesta - Rosersbergs IK Frejahallen
2019-12-06 19:05 580032062 Rosersbergs IK - Järfälla IBK Rosershallen
2019-12-07 13:15 580032066 Farsta IBK - Åkersberga IBF Farstahallen 1
2019-12-08 13:00 580032061 Tyresö Trollbäcken IBK - Rotebro IS IBK Tyresöhallen
2019-12-08 16:00 580032063 Jakobsbergs IBF - IFK Gnesta Jakobsbergs Sporthall
2019-12-08 16:00 580032064 Täby FC - Värmdö IF Hägerneholmshallen
2019-12-08 16:45 580032065 Älvsjö AIK IBF - Balrog B/S IK Västertorpshallen
2019-12-21 13:00 580032067 Balrog B/S IK - Tyresö Trollbäcken IBK Botkyrkahallen
2019-12-21 13:00 580032072 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK Åkersberga Sporthall A
2019-12-21 14:30 580032068 Värmdö IF - IFK Gnesta Värmdö sporthall
2019-12-22 16:00 580032069 Jakobsbergs IBF - Farsta IBK Jakobsbergs Sporthall
2019-12-22 16:00 580032071 Täby FC - Järfälla IBK Hägerneholmshallen
2019-12-22 16:45 580032070 Älvsjö AIK IBF - Rosersbergs IK Västertorpshallen
2020-01-10 19:05 580032076 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF Rosershallen
2020-01-10 20:00 580032078 Rotebro IS IBK - Värmdö IF Rotebrohallen (Nya)
2020-01-11 13:00 580032077 Järfälla IBK - Balrog B/S IK Kallhälls sporthall
2020-01-11 13:15 580032075 Farsta IBK - Täby FC Farstahallen 1
2020-01-11 16:00 580032074 IFK Gnesta - Älvsjö AIK IBF Frejahallen
2020-01-12 13:00 580032073 Tyresö Trollbäcken IBK - Jakobsbergs IBF Tyresöhallen
2020-01-13 19:40 580032080 Balrog B/S IK - IFK Gnesta Botkyrkahallen
2020-01-14 19:45 580032082 Jakobsbergs IBF - Rosersbergs IK Jakobsbergs Sporthall
2020-01-15 19:00 580032084 Täby FC - Rotebro IS IBK Hägerneholmshallen
2020-01-15 19:30 580032079 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK Värmdö sporthall
2020-01-15 19:45 580032081 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK Västertorpshallen
2020-01-15 20:00 580032083 Åkersberga IBF - Järfälla IBK Åkersberga Sporthall A
2020-01-17 19:05 580032088 Rosersbergs IK - Värmdö IF Rosershallen
2020-01-17 20:00 580032090 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK IBF Rotebrohallen (Nya)
2020-01-18 13:00 580032089 Järfälla IBK - Jakobsbergs IBF Jakobsbergs Sporthall
2020-01-18 13:15 580032087 Farsta IBK - Balrog B/S IK Farstahallen 1
2020-01-18 16:00 580032086 IFK Gnesta - Åkersberga IBF
2020-01-19 13:00 580032085 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC Tyresöhallen
2020-01-25 13:00 580032094 Balrog B/S IK - Rotebro IS IBK Botkyrkahallen
2020-01-25 13:15 580032092 Farsta IBK - Rosersbergs IK Farstahallen 1
2020-01-25 14:30 580032093 Värmdö IF - Järfälla IBK Värmdö sporthall
2020-01-25 16:00 580032091 IFK Gnesta - Tyresö Trollbäcken IBK
2020-01-25 16:00 580032096 Jakobsbergs IBF - Älvsjö AIK IBF Jakobsbergs Sporthall
2020-01-26 16:00 580032095 Täby FC - Åkersberga IBF Hägerneholmshallen
2020-02-07 20:00 580032097 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF Rotebrohallen (Nya)
2020-02-08 13:00 580032099 Järfälla IBK - IFK Gnesta Jakobsbergs Sporthall
2020-02-08 14:30 580032101 Värmdö IF - Farsta IBK Värmdö sporthall
2020-02-08 15:00 580032102 Åkersberga IBF - Balrog B/S IK Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 13:00 580032100 Tyresö Trollbäcken IBK - Rosersbergs IK Tyresöhallen
2020-02-09 17:30 580032098 Älvsjö AIK IBF - Täby FC Västertorpshallen
2020-02-10 19:40 580032105 Balrog B/S IK - Värmdö IF Botkyrkahallen
2020-02-14 19:05 580032104 Rosersbergs IK - Rotebro IS IBK Rosershallen
2020-02-15 13:00 580032108 Jakobsbergs IBF - Täby FC Jakobsbergs Sporthall
2020-02-15 16:00 580032103 IFK Gnesta - Farsta IBK
2020-02-16 13:00 580032106 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF Tyresöhallen
2020-02-16 13:00 580032107 Järfälla IBK - Älvsjö AIK IBF Jakobsbergs Sporthall
2020-02-22 13:00 580032114 Åkersberga IBF - Värmdö IF Åkersberga Sporthall A
2020-02-22 13:15 580032112 Farsta IBK - Järfälla IBK Farstahallen 1
2020-02-22 14:00 580032110 Balrog B/S IK - Jakobsbergs IBF Botkyrkahallen
2020-02-22 16:00 580032113 Täby FC - Rosersbergs IK Hägerneholmshallen
2020-02-23 16:45 580032111 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Västertorpshallen
2020-02-23 19:00 580032109 Rotebro IS IBK - IFK Gnesta Rotebrohallen (Nya)
2020-02-28 19:05 580032117 Rosersbergs IK - Balrog B/S IK Rosershallen
2020-02-29 13:00 580032118 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK Jakobsbergs Sporthall
2020-02-29 14:30 580032119 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF Värmdö sporthall
2020-02-29 16:00 580032116 IFK Gnesta - Täby FC
2020-02-29 16:00 580032120 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF Jakobsbergs Sporthall
2020-03-01 13:00 580032115 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK Tyresöhallen
2020-03-06 19:05 580032123 Rosersbergs IK - IFK Gnesta Rosershallen
2020-03-07 13:00 580032124 Jakobsbergs IBF - Värmdö IF Jakobsbergs Sporthall
2020-03-07 13:15 580032122 Farsta IBK - Rotebro IS IBK Farstahallen 1
2020-03-08 13:00 580032121 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla IBK Tyresöhallen
2020-03-08 16:00 580032125 Täby FC - Balrog B/S IK Hägerneholmshallen
2020-03-08 16:45 580032126 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF Västertorpshallen
2020-03-14 13:00 580032127 Rotebro IS IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Rotebrohallen (Nya)
2020-03-14 13:00 580032128 Järfälla IBK - Rosersbergs IK Jakobsbergs Sporthall
2020-03-14 13:00 580032129 IFK Gnesta - Jakobsbergs IBF
2020-03-14 13:00 580032130 Värmdö IF - Täby FC Värmdö sporthall
2020-03-14 13:00 580032131 Balrog B/S IK - Älvsjö AIK IBF Botkyrkahallen
2020-03-14 13:00 580032132 Åkersberga IBF - Farsta IBK Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Täby FC 8 7 0 (0) 1 64-37 27 21
2. Tyresö Trollbäcken IBK 7 5 2 (1) 0 49-21 28 18
3. Älvsjö AIK IBF 7 5 1 (0) 1 54-36 18 16
4. Järfälla IBK 8 5 1 (0) 2 56-43 13 16
5. Rosersbergs IK 7 4 2 (2) 1 37-26 11 16
6. Värmdö IF 8 3 2 (1) 3 56-37 19 12
7. Rotebro IS IBK 7 2 2 (1) 3 30-39 -9 9
8. Farsta IBK 8 2 2 (1) 4 50-61 -11 9
9. Balrog B/ S IK 8 2 2 (1) 4 33-58 -25 9
10. IFK Gnesta 8 2 1 (0) 5 46-72 -26 7
11. Jakobsbergs IBF 8 1 1 (0) 6 28-53 -25 4
12. Åkersberga IBF 8 0 0 (0) 8 24-44 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis