Juniorallsvenskan DJ17 (2018/19)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:30 580730003 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen 3 - 6 Mikael Körning, Anders Öbergh Örnsköldsviks Sporthall
2018-09-29 15:30 580730005 Öjebyns IBF - Sundsvall FBC Ung 3 - 9 Felix Roos, Johan Svanold Norrmalmia Sph
2018-10-03 20:15 580730002 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF/IBK 7 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2
2018-10-06 13:00 580730007 Sundsvall FBC Ung - IKSU /IKSU Ungdom 2 - 7 Arvid Larsson, Alexander Bergman Hagahallen
2018-10-07 12:00 580730010 Örnsköldsvik IBF/IBK - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 5 - 1 Tony Strindlund, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2018-10-10 20:15 580730009 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 4 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Öst
2018-10-12 19:45 580730012 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - IBF Dalen 4 - 1 Daniel Degerman, Ville Hedsberg Balderhallen A
2018-10-13 14:30 580730014 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvall FBC Ung 3 - 3 Göran Norberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2018-10-14 10:30 580730015 Öjebyns IBF - IKSU /IKSU Ungdom 2 - 14 Jörgen Eriksson, Josefin Höglund Norrmalmia Sph
2018-10-21 10:00 580730018 IKSU /IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBF/IBK 5 - 1 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg IKSU Sport
2018-10-21 14:30 580730017 Gullänget-Kroksta IBS - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 3 - 1 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2018-10-21 19:00 580730019 Öjebyns IBF - IBF Dalen 3 - 8 Dick Sandberg, Johan Svanold Norrmalmia Sph
2018-10-26 19:30 580730021 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - RIG Umeå IBF 0 - 11 Ville Hedsberg, Alvin Gustavsson Balderhallen A
2018-10-27 13:00 580730024 Örnsköldsvik IBF/IBK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 3 Göran Norberg, Andreas Nyman Skyttis Arena
2018-10-28 15:30 580730023 IBF Dalen - IKSU /IKSU Ungdom 1 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2018-11-06 20:00 580730028 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 4 - 10 Dick Sandberg, Johan Svanold Norrmalmia Sph
2018-11-10 13:00 580730029 Sundsvall FBC Ung - Örnsköldsvik IBF/IBK 1 - 7 Peter Palander, Arvid Larsson Hagahallen
2018-11-12 18:45 580730027 IKSU /IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 7 - 4 Andreas Eriksson, Tony Cederholm IKSU Sport
2018-11-14 19:30 580730031 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - IKSU /IKSU Ungdom 2 - 9 Ville Hedsberg, Alvin Gustavsson Balderhallen A
2018-11-18 13:30 580730033 IBF Dalen - Sundsvall FBC Ung 4 - 6 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2018-11-18 15:00 580730034 Örnsköldsvik IBF/IBK - Öjebyns IBF 22 - 0 Alexander Bergman, Arvid Larsson Skyttis Arena
2018-11-18 15:30 580730032 RIG Umeå IBF - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
2018-11-24 13:30 580730040 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBF/IBK 5 - 5 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Musköten 1
2018-11-24 15:30 580730037 Öjebyns IBF - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 13 Petter Lindkvist, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2018-11-24 17:00 580730038 Sundsvall FBC Ung - RIG Umeå IBF 2 - 20 Jesper Doherty, Hans Söderblom Skönsbergshallen
2018-12-01 12:00 580730043 Gullänget-Kroksta IBS - IKSU /IKSU Ungdom 5 - 8 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2018-12-01 16:00 580730041 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Sundsvall FBC Ung 4 - 3 Ville Hedsberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2018-12-01 16:15 580730087 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF 1 - 18 Gustaf Vallgren, Alexander Pettersson Norrmalmia Sph
2018-12-16 13:00 580730046 Sundsvall FBC Ung - Öjebyns IBF 6 - 2 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2018-12-16 14:30 580730048 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 5 Mats Erelund, Thomas Jonsson Musköten 1
2018-12-16 15:00 580730049 Örnsköldsvik IBF/IBK - RIG Umeå IBF 2 - 6 Mikael Körning, Göran Norberg Skyttis Arena
2019-01-12 16:00 580730051 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBF/IBK 4 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2019-01-13 16:00 580730054 IKSU /IKSU Ungdom - Sundsvall FBC Ung WO (5 - 0) Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg IKSU Sport
2019-01-14 20:15 580730052 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 2 - 11 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
2019-01-19 13:00 580730057 Sundsvall FBC Ung - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 12 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2019-01-20 16:00 580730056 IKSU /IKSU Ungdom - Öjebyns IBF 23 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund IKSU Sport
2019-01-22 20:00 580730059 IBF Dalen - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 3 - 4 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2019-01-27 14:00 580730061 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 3 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen A
2019-01-27 15:00 580730064 Örnsköldsvik IBF/IBK - IKSU /IKSU Ungdom 4 - 2 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2019-01-29 19:30 580730063 IBF Dalen - Öjebyns IBF 12 - 8 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
2019-02-08 18:00 580730067 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF/IBK 3 - 6 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Skyttis Arena
2019-02-09 11:00 580730068 IKSU /IKSU Ungdom - IBF Dalen 5 - 1 Per Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg IKSU Sport
2019-02-09 12:15 580730066 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 10 - 3 Andreas Eriksson, Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
2019-02-12 19:30 580730071 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Öjebyns IBF 9 - 3 Ville Hedsberg, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-02-17 11:30 580730074 Örnsköldsvik IBF/IBK - Sundsvall FBC Ung 5 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-20 19:00 580730072 RIG Umeå IBF - IKSU /IKSU Ungdom 6 - 4 Mats Erelund, Thomas Jonsson Musköten 2
2019-02-17 18:00 580730076 Gullänget-Kroksta IBS - RIG Umeå IBF 2 - 8 Göran Norberg, Tony Strindlund Skyttis Arena
2019-02-23 13:00 580730079 Sundsvall FBC Ung - IBF Dalen 3 - 4 Jesper Doherty, Alexander Bergman Skönsbergshallen
2019-02-23 14:00 580730078 Öjebyns IBF - Örnsköldsvik IBF/IBK 3 - 12 Oscar Sundbaum, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2019-02-24 16:00 580730077 IKSU /IKSU Ungdom - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 7 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman IKSU Sport
2018-10-28 14:15 580730083 Gullänget-Kroksta IBS - Öjebyns IBF 13 - 1 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-10 14:00 580730082 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC Ung 11 - 0 Julia Fältén, Lydia Elstig Musköten 2
2019-03-10 15:00 580730084 Örnsköldsvik IBF/IBK - IBF Dalen 10 - 2 Göran Norberg, Henrik Johansson Skyttis Arena
2019-03-16 11:00 580730086 IKSU /IKSU Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman IKSU Sport
2019-03-16 15:30 580730042 RIG Umeå IBF - Öjebyns IBF 22 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 2
2019-03-17 13:30 580730088 Sundsvall FBC Ung - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 4 - 2 Jesper Doherty, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 14 12 0 2 150-35 115 36
2. IKSU / IKSU Ungdom 14 12 0 2 110-35 75 36
3. Örnsköldsvik IBF/ IBK 14 9 1 4 91-46 45 28
4. Gamla Stan IBK/ Kågedalens AIF 14 6 0 8 49-69 -20 18
5. Gullänget-Kroksta IBS 14 5 2 7 72-77 -5 17
6. IBF Dalen 14 5 2 7 59-78 -19 17
7. Sundsvall FBC Ung 14 4 1 9 53-89 -36 13
8. Öjebyns IBF 14 0 0 14 36-191 -155 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-24 19:30 580731001 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK 6 - 3 Eino Vuoluterä, Magnus Jansson LF-hallen, Mariestad
2018-09-24 19:30 580731003 Hagfors IF Ungdom - GS 86 AIF/Fagerås BK 4 - 5 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Uddeholm Arena
2018-10-06 12:00 580731004 Fröjereds IF - Lillån IBK JAS 2 - 3 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2018-10-14 17:00 580731006 GS 86 AIF/Fagerås BK - Skoghalls IBK 3 - 3 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Forshaga Sporthall
2018-12-09 16:00 580731008 Fröjereds IF - Hagfors IF Ungdom 5 - 5 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2018-10-21 16:00 580731011 Skoghalls IBK - Fröjereds IF 2 - 1 Gabriel Gunnarsson, David Granström Hammarö Arena
2018-12-21 19:30 580731009 IBK Lockerud Mariestad - GS 86 AIF/Fagerås BK 6 - 4 Per Johansson, Eino Vuoluterä UW-Elasthallen, Mariestad
2018-11-10 13:30 580731014 Fröjereds IF - GS 86 AIF/Fagerås BK 1 - 4 Harri Tjäder, David Persson Sparbankshallen, T-holm
2018-11-11 13:30 580731013 Lillån IBK JAS - IBK Lockerud Mariestad 5 - 1 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2018-11-17 16:00 580731017 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 9 - 5 Sven Persson, Magnus Jansson UW-Elasthallen, Mariestad
2018-11-18 16:00 580731018 Lillån IBK JAS - Hagfors IF Ungdom 3 - 5 Jörgen Dahlström, Emil Wass Mellringehallen - Örebro
2018-11-23 19:30 580731023 Skoghalls IBK - Lillån IBK JAS 2 - 6 Josefin Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Hammarö Arena
2018-11-25 12:30 580731021 Hagfors IF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 10 - 1 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Uddeholm Arena
2018-11-28 19:30 580731026 Hagfors IF Ungdom - Skoghalls IBK 6 - 5 Nicklas Johansson, Erik Bergström Uddeholm Arena
2018-12-02 13:30 580731028 Lillån IBK JAS - GS 86 AIF/Fagerås BK 2 - 4 Mats Eriksson, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-12-04 20:00 580731031 GS 86 AIF/Fagerås BK - Hagfors IF Ungdom 2 - 0 Nicklas Johansson, Johan Friman Forshaga Sporthall
2018-12-14 19:30 580731029 Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 6 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2018-12-16 16:00 580731032 Lillån IBK JAS - Fröjereds IF 8 - 2 Tommy Nordin, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2019-01-13 17:15 580731036 Hagfors IF Ungdom - Fröjereds IF 6 - 2 Nicklas Johansson, Anders Leander Uddeholm Arena
2019-03-05 20:00 580731034 Skoghalls IBK - GS 86 AIF/Fagerås BK 3 - 3 Adam Haglund, Claes Knutsson Hammarö Arena
2019-01-26 13:00 580731039 Fröjereds IF - Skoghalls IBK 3 - 4 Erling Josefsson, Magnus Jansson Sparbankshallen, T-holm
2019-01-27 15:45 580731037 GS 86 AIF/Fagerås BK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 2 Josefin Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Fageråshallen
2019-02-10 13:00 580731041 IBK Lockerud Mariestad - Lillån IBK JAS 6 - 1 Nebojsa Stefanovski, Kronoslav Kis LF-hallen, Mariestad
2019-02-10 16:00 580731042 GS 86 AIF/Fagerås BK - Fröjereds IF 6 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Nicklas Mattsson Fageråshallen
2019-02-16 13:00 580731045 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 1 - 4 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Sparbankshallen, T-holm
2019-02-17 17:00 580731046 Hagfors IF Ungdom - Lillån IBK JAS 3 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2019-03-01 19:00 580731049 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Ungdom 4 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä UW-Elasthallen, Mariestad
2019-03-03 11:00 580731051 Lillån IBK JAS - Skoghalls IBK 5 - 0 Christher Johansson, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2019-03-16 15:45 580731056 GS 86 AIF/Fagerås BK - Lillån IBK JAS 4 - 4 Josefin Holmqvist-Göthberg, Anders Leander Forshaga Sporthall
2019-03-17 17:00 580731054 Skoghalls IBK - Hagfors IF Ungdom 2 - 6 Christoffer Frykestam, Honraw Ghassali Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. GS 86 AIF/ Fagerås BK 10 6 3 1 40-28 12 21
2. IBK Lockerud Mariestad 10 7 0 3 45-42 3 21
3. Hagfors IF Ungdom 10 5 2 3 48-32 16 17
4. Lillån IBK JAS 10 5 2 3 40-29 11 17
5. Skoghalls IBK 10 2 2 6 29-45 -16 8
6. Fröjereds IF 10 0 1 9 25-51 -26 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:30 580732004 Strömsbro IF - Alunda IBF 3 - 8 Henrik Öberg, Roger Collin Testebo Arena
2018-09-21 19:45 580732001 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 3 - 3 Felix Carlsson, Hans Bylund Ornäs Sporthall
2018-09-22 10:30 580732005 IBF Hedemora - Storvreta IBK 6 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Vasahallen
2018-09-23 16:00 580732002 IK Sirius IBK - KAIS Mora UIF 5 - 7 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-28 19:30 580732010 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 6 - 4 Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2018-09-29 16:00 580732006 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 4 - 6 Michelle Unger, Fredrik Andersson JALAS® Arena 1
2018-10-01 20:00 580732007 Storvreta IBK - Strömsbro IF 6 - 3 Handrin Thunkvist, Felix Pettersson Storvreta IBK Sporthall
2018-10-02 19:10 580732008 Alunda IBF - Björklinge BK 2 - 4 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2018-10-05 19:30 580732015 IBF Hedemora - Strömsbro IF 5 - 4 Fredrik Andersson, Michelle Unger Långshyttans Sporthall
2018-10-07 16:00 580732013 IK Sirius IBK - Alunda IBF 5 - 2 Peter Astner, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-07 17:00 580732011 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 1 - 6 Hans Bylund, Michelle Unger Lugnet D
2018-10-07 19:20 580732014 Björklinge BK - Storvreta IBK 5 - 0 Felix Pettersson, Erik Andersson Björklinge Sporthall
2018-09-30 14:00 580732016 IK Sirius IBK - IBF Falun Ungdom 4 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-12 19:30 580732020 Storvreta IBK - Alunda IBF 4 - 7 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2018-10-12 20:00 580732018 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 2 - 8 Jakob Westerlund, Håkan Thunman Testebo Arena
2018-12-21 20:00 580732017 Björklinge BK - IBF Borlänge 15 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2018-10-20 17:00 580732022 Alunda IBF - IBF Hedemora 4 - 2 Peter Alenbring, Peter Astner Olandshallen
2018-10-21 12:30 580732025 IBF Falun Ungdom - Storvreta IBK 3 - 1 Hans Bylund, Anders Sundvall JALAS® Arena 1
2018-10-21 14:00 580732024 KAIS Mora UIF - Björklinge BK 4 - 5 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2018-11-04 14:45 580732021 IBF Borlänge - IK Sirius IBK 5 - 2 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Maserhallen
2018-10-26 19:30 580732027 Strömsbro IF - IK Sirius IBK 1 - 13 Oskar Simryd, Henrik Öberg Testebo Arena
2018-10-28 10:30 580732028 IBF Hedemora - IBF Borlänge 5 - 4 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Vasahallen
2018-10-28 16:00 580732029 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 2 - 6 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2018-10-28 19:20 580732026 Björklinge BK - IBF Falun Ungdom 7 - 3 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2018-11-09 19:40 580732032 IK Sirius IBK - Björklinge BK 5 - 2 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-11-11 13:30 580732031 IBF Borlänge - Strömsbro IF 9 - 3 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Maserhallen
2018-11-11 14:00 580732034 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 5 - 1 Roger Pernling, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2018-11-11 16:00 580732035 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 8 - 4 Henrik Janson, Magnus Johansson JALAS® Arena 1
2018-11-16 19:30 580732036 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 3 - 2 Gustav Johansson, Henrik Öberg Testebo Arena
2018-11-18 12:00 580732037 IBF Hedemora - Björklinge BK 4 - 4 Felix Carlsson, Hans Bylund Vasahallen
2018-11-18 16:30 580732038 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 1 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Storvreta IBK Sporthall
2018-11-18 18:00 580732039 Alunda IBF - IBF Borlänge 6 - 3 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Olandshallen
2018-11-23 19:20 580732043 Björklinge BK - Strömsbro IF 11 - 0 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2018-12-08 10:15 580732042 IK Sirius IBK - IBF Hedemora 7 - 4 Johan Lanzaro, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-13 14:45 580732041 IBF Borlänge - Storvreta IBK 5 - 4 Felix Carlsson, Hans Bylund Ornäs Sporthall
2019-02-01 19:30 580732044 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 14 - 0 Terje Severinsson, David Asklander Idre Fjäll Arena
2018-11-30 20:00 580732047 Alunda IBF - Strömsbro IF 7 - 2 Anton Wärm, Marko Spasic Olandshallen
2018-12-01 16:00 580732049 KAIS Mora UIF - IK Sirius IBK 2 - 0 Roger Pernling, Olle Sundström Idre Fjäll Arena
2018-12-02 16:00 580732046 Storvreta IBK - IBF Hedemora 1 - 3 Nick Kyller, Per-Olof Svensson Storvreta IBK Sporthall
2019-01-11 19:30 580732050 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 8 - 2 Michelle Unger, Fredrik Andersson JALAS® Arena 1
2018-12-14 19:30 580732054 Strömsbro IF - Storvreta IBK 6 - 3 Oskar Simryd, Petter Lundgren Testebo Arena
2018-12-15 19:00 580732053 Björklinge BK - Alunda IBF 7 - 3 Johan Lanzaro, Adam Lowén Björklinge Sporthall
2018-12-16 16:00 580732055 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 7 - 3 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Vasahallen
2018-12-18 19:30 580732051 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 3 - 4 Johan Forsström, Hans Bylund Maserhallen
2019-01-11 19:30 580732056 Strömsbro IF - IBF Hedemora 2 - 7 Jakob Westerlund, Håkan Thunman Testebo Arena
2019-01-11 19:30 580732057 Storvreta IBK - Björklinge BK 0 - 3 Peter Alenbring, Johan Lanzaro Storvreta IBK Sporthall
2019-01-12 17:00 580732058 Alunda IBF - IK Sirius IBK 2 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Olandshallen
2019-01-13 15:30 580732060 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 4 - 0 Roger Pernling, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2019-01-18 20:00 580732062 Alunda IBF - Storvreta IBK 6 - 4 Arash Sohrevardi, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-01-19 14:00 580732064 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 4 - 2 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-01-19 14:45 580732061 IBF Borlänge - Björklinge BK 5 - 9 Samuel Nissinen-Eriksson, Anders Sundvall Ornäs Sporthall
2019-01-20 18:30 580732065 IBF Falun Ungdom - IK Sirius IBK 4 - 5 Felix Carlsson, Hans Bylund JALAS® Arena
2019-01-26 11:30 580732069 IBF Hedemora - Alunda IBF 2 - 4 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Vasahallen
2019-01-26 14:00 580732067 Björklinge BK - KAIS Mora UIF 6 - 6 Isak Norén, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2019-01-27 11:30 580732066 IK Sirius IBK - IBF Borlänge 10 - 2 Bo Pettersson Loklint, Frida Lanzaro IFU Arena – Lundqvist EL
2019-01-27 16:00 580732070 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom 2 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2019-02-08 18:30 580732072 IK Sirius IBK - Strömsbro IF 10 - 2 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-08 20:00 580732075 IBF Falun Ungdom - Björklinge BK 1 - 9 Linus Isberg, Leo Holmström JALAS® Arena 2
2019-02-09 10:00 580732071 IBF Borlänge - IBF Hedemora 5 - 4 Jussi Nissinen, Anders Sundvall Maserhallen
2019-02-09 14:00 580732074 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 4 - 0 Roger Pernling, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2019-02-12 19:50 580732076 Björklinge BK - IK Sirius IBK 1 - 2 Arvid Englund, Tony Nyberg Björklinge Sporthall
2019-02-15 19:30 580732077 Strömsbro IF - IBF Borlänge 2 - 2 Gustav Johansson, Oliver Parment Testebo Arena
2019-02-15 20:00 580732080 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 4 - 8 Erik Andersson, Felix Pettersson Olandshallen
2019-02-17 11:00 580732078 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 4 - 6 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Vasahallen
2019-03-08 18:30 580732082 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 7 - 2 Igor Ivanchenko, Ej offentliggjord IFU Arena A
2019-03-08 19:00 580732085 IBF Falun Ungdom - Strömsbro IF 6 - 5 Martin Jansson, Tim Green JALAS® Arena 1
2019-03-09 15:45 580732081 IBF Borlänge - Alunda IBF 3 - 4 Jussi Nissinen, Anders Sundvall Ornäs Sporthall
2019-03-10 19:20 580732083 Björklinge BK - IBF Hedemora 4 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson Björklinge Sporthall
2019-03-15 19:30 580732086 Strömsbro IF - Björklinge BK 1 - 12 Gustav Johansson, Håkan Thunman Testebo Arena
2019-03-16 11:00 580732087 IBF Hedemora - IK Sirius IBK 6 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson Långshyttans Sporthall
2019-03-16 17:00 580732089 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 3 - 2 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Olandshallen
2019-03-17 16:00 580732088 Storvreta IBK - IBF Borlänge 1 - 7 Marko Spasic, Maximilian Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora UIF 16 13 1 2 88-38 50 40
2. Björklinge BK 16 12 2 2 104-40 64 38
3. IK Sirius IBK 16 12 0 4 85-46 39 36
4. Alunda IBF 16 9 0 7 66-77 -11 27
5. IBF Hedemora 16 7 2 7 69-65 4 23
6. IBF Borlänge 16 5 2 9 63-86 -23 17
7. IBF Falun Ungdom 16 5 1 10 58-72 -14 16
8. Storvreta IBK 16 2 1 13 37-74 -37 7
9. Strömsbro IF 16 2 1 13 41-113 -72 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 19:00 580733002 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västerås IBS Ung 5 - 2 Carl Wikgren, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2018-09-28 19:15 580733003 Almunge IK /Arlanda IBK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-09-28 19:45 580733004 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 4 - 3 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Björkebyhallen
2018-09-28 20:00 580733001 Åkersberga IBF - Hagunda IF 4 - 3 Tim Sandström, Magnus Johansson Åkersberga Sporthall A
2018-10-12 19:45 580733008 Bele Barkarby IF IBF - Almunge IK /Arlanda IBK 4 - 1 Jan Lingemark, Erik Nyman Björkebyhallen
2018-10-12 20:00 580733007 Täby FC - Rönnby Västerås IBK Ungdom 8 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Grindtorpshallen
2018-10-13 15:00 580733006 Hammarby IF IBF - Hagunda IF 8 - 2 Björn Landin, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2018-10-14 14:00 580733005 Västerås IBS Ung - Åkersberga IBF 3 - 0 Carl Wikgren, Filip Larsson Kristiansborgshallen
2018-10-17 19:00 580733009 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 4 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Åkersberga Sporthall A
2018-10-19 19:00 580733012 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Almunge IK /Arlanda IBK 3 - 2 Rasmus Zarins, Tim Solig Kristiansborgshallen
2018-10-19 19:30 580733011 Hagunda IF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-21 15:00 580733010 Västerås IBS Ung - Täby FC 3 - 14 Richard Björk, Filip Larsson Kristiansborgshallen
2018-11-09 18:45 580733013 Täby FC - Åkersberga IBF 4 - 4 Linus Warrenstein, Björn Söderström Grindtorpshallen
2018-11-09 19:45 580733014 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Ståhl Björkebyhallen
2018-11-11 12:30 580733015 Almunge IK /Arlanda IBK - Västerås IBS Ung 6 - 3 Jörgen Olsson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2018-11-11 17:00 580733016 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagunda IF 7 - 1 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2018-11-16 20:00 580733018 Täby FC - Almunge IK /Arlanda IBK 5 - 6 Jan Lingemark, Erik Nyman Grindtorpshallen
2018-11-17 17:15 580733019 Hammarby IF IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 7 Jacob Leijon, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2018-11-18 12:30 580733020 Västerås IBS Ung - Hagunda IF 8 - 1 Matilda Pichler, Albin Groen Bombardier Arena A
2018-11-20 20:00 580733017 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 0 Jonas Edström, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2018-11-21 19:45 580733021 Almunge IK /Arlanda IBK - Åkersberga IBF 2 - 8 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-11-23 19:30 580733022 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Michael Rosenlönn, Jonathan Mc Iver Kristiansborgshallen
2018-11-23 19:30 580733023 Hagunda IF - Täby FC 0 - 13 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-25 16:30 580733024 Västerås IBS Ung - Hammarby IF IBF 2 - 3 Juha Vanninen, Mårten Hanold Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-29 20:15 580733028 Täby FC - Hammarby IF IBF 5 - 5 Kari Karke, Arash Sohrevardi Grindtorpshallen
2018-11-30 19:20 580733026 Almunge IK /Arlanda IBK - Hagunda IF 9 - 2 Nick Kyller, Fabian Fahimi IFU Arena – Lundqvist EL
2018-12-01 15:45 580733027 Bele Barkarby IF IBF - Västerås IBS Ung 5 - 4 Arash Sohrevardi, Robin Karke Jakobsbergs Sporthall
2018-12-02 19:00 580733025 Åkersberga IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 1 Johannes Ekenberg, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2018-12-07 19:00 580733029 Hagunda IF - Åkersberga IBF 1 - 3 Marko Spasic, Nick Kyller IFU Arena A
2018-12-14 20:00 580733032 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Grindtorpshallen
2018-12-15 16:15 580733031 Hammarby IF IBF - Almunge IK /Arlanda IBK 2 - 6 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2018-12-16 16:30 580733030 Västerås IBS Ung - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 2 Rasmus Zarins, Tim Solig Kristiansborgshallen
2019-01-09 19:30 580733036 Almunge IK /Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Almunge Sporthall
2019-01-11 19:30 580733034 Hagunda IF - Hammarby IF IBF 5 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-11 19:30 580733035 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Täby FC 7 - 12 Henrik Brehmer, Filip Larsson Kristiansborgshallen
2019-01-13 17:00 580733033 Åkersberga IBF - Västerås IBS Ung 2 - 0 Stefano Bianque, Michael Selg Åkersberga Sporthall A
2019-01-25 19:45 580733039 Bele Barkarby IF IBF - Hagunda IF 6 - 2 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Björkebyhallen
2019-01-25 20:15 580733038 Täby FC - Västerås IBS Ung 4 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Grindtorpshallen
2019-01-27 12:30 580733040 Almunge IK /Arlanda IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 4 Ekilla Sporthall
2019-02-01 19:15 580733037 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 7 Alexander Hellström, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2019-02-04 20:00 580733043 Västerås IBS Ung - Almunge IK /Arlanda IBK 1 - 3 Tim Solig, Carl Wikgren Kristiansborgshallen
2019-02-08 19:30 580733042 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Erik Nyman, Johan Jäderlund Sjöstadshallen
2019-02-08 19:30 580733044 Hagunda IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 0 - 3 Isak Norén, Oscar Ryen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 18:45 580733041 Åkersberga IBF - Täby FC 4 - 2 Petra Dynesius, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-02-14 19:15 580733046 Almunge IK /Arlanda IBK - Täby FC 4 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2019-02-15 19:00 580733048 Hagunda IF - Västerås IBS Ung 0 - 5 Arvid Englund, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-15 19:45 580733045 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 4 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Björkebyhallen
2019-02-17 17:00 580733047 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hammarby IF IBF 4 - 3 Marcus Karppinen, William Ringkvist Kristiansborgshallen
2019-03-08 19:30 580733052 Hammarby IF IBF - Västerås IBS Ung 6 - 6 Emilia Tuomela, Håkan Taxén Sjöstadshallen
2019-03-08 20:00 580733051 Täby FC - Hagunda IF 8 - 0 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Grindtorpshallen
2019-03-09 16:00 580733050 Bele Barkarby IF IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 4 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Jakobsbergs Sporthall
2019-03-10 17:00 580733049 Åkersberga IBF - Almunge IK /Arlanda IBK 1 - 9 Johannes Ekenberg, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2019-03-15 19:30 580733054 Hagunda IF - Almunge IK /Arlanda IBK 1 - 12 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-17 14:30 580733055 Västerås IBS Ung - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Tim Solig, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2019-03-17 17:00 580733053 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Åkersberga IBF 5 - 3 Lars Flink, Erik Flink Kristiansborgshallen
2019-03-17 18:00 580733056 Hammarby IF IBF - Täby FC 2 - 6 Madelene Westerberg, Robin Vall Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 14 9 2 3 49-39 10 29
2. Rönnby Västerås IBK Ungdom 14 9 1 4 61-52 9 28
3. Täby FC 14 8 3 3 92-47 45 27
4. Almunge IK / Arlanda IBK 14 7 3 4 70-46 24 24
5. Bele Barkarby IF IBF 14 7 3 4 56-42 14 24
6. Västerås IBS Ung 14 4 2 8 46-53 -7 14
7. Hammarby IF IBF 14 2 4 8 49-65 -16 10
8. Hagunda IF 14 1 0 13 19-98 -79 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 19:15 580734003 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Daniel Mårtensson, Christoffer Markovski Tomtbergahallen
2018-09-30 10:00 580734002 Endre IF - Onyx IBS 4 - 4 Liz Lyander, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2018-09-30 14:00 580734001 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 2 - 1 Arne Brattehag, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2018-10-08 20:00 580734004 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Nykvarns IBF Ungdom/IF 8 - 2 Malin Gelin, Claes Waernholm Rydshallen
2018-10-12 19:30 580734006 Nacka Wallenstam IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 4 Elis Erbing, Johan Ståhl Ormingehallen
2018-10-12 19:30 580734007 Nykvarns IBF Ungdom/IF - Onyx IBS 4 - 3 Robin Hynninen, Mats Jernmo Björkestahallen
2018-10-13 12:00 580734008 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Huddinge IBS 3 - 5 Håkan Karlsson, Oscar Bard Rydshallen
2018-10-14 10:00 580734005 Endre IF - Telge SIBK 1 - 2 Anton Thulin, Magnus Pettersson ICA MAXI ARENA
2018-10-19 19:00 580734009 Telge SIBK - Nacka Wallenstam IBK 0 - 1 Mats Jernmo, Robin Hynninen Västergård Arena A
2018-10-19 19:00 580734011 Trosa Edanö IBK - IBF Linköping/Hjulsbro IK 2 - 1 Dennis Wagermark, Mattias Lönnborg Hedebyhallen
2018-10-21 10:00 580734010 Endre IF - Nykvarns IBF Ungdom/IF 3 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko ICA MAXI ARENA
2018-10-21 15:30 580734012 Onyx IBS - Huddinge IBS 3 - 8 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Rosvalla A
2018-11-09 19:00 580734016 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 3 - 4 Admir Brkic, Camilla Örnebro Ramdalshallen
2018-11-09 20:00 580734014 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Nacka Wallenstam IBK 6 - 5 Emil Magnusson, Jacob Olausson Rydshallen
2018-11-10 16:30 580734013 Nykvarns IBF Ungdom/IF - Telge SIBK 1 - 4 Robin Hynninen, Dennis Wagermark Björkestahallen
2018-11-11 14:15 580734015 Huddinge IBS - Endre IF 12 - 4 Johan Ståhl, Christoffer Markovski Tomtbergahallen
2018-11-13 20:15 580734019 Nacka Wallenstam IBK - Onyx IBS 6 - 2 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Ormingehallen
2018-11-16 19:45 580734018 Nykvarns IBF Ungdom/IF - Huddinge IBS 4 - 7 Robin Hynninen, Mathias Lindvall Björkestahallen
2018-11-17 10:45 580734017 Telge SIBK - IBF Linköping/Hjulsbro IK 0 - 2 Ivan Wahlström, Patrik Andersén Västergård Arena A
2018-11-18 14:00 580734020 Trosa Edanö IBK - Endre IF 2 - 2 Robin Hynninen, Patrik Andersén Hedebyhallen
2018-11-23 19:00 580734023 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF Ungdom/IF 4 - 6 Robin Hynninen, Admir Brkic Hedebyhallen
2018-11-23 19:30 580734021 Huddinge IBS - Telge SIBK 4 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Tomtbergahallen
2018-11-25 10:00 580734024 Endre IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 Robert Lyander, Emil Karlsson ICA MAXI ARENA
2018-11-25 18:30 580734022 Onyx IBS - IBF Linköping/Hjulsbro IK 3 - 4 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2018-11-30 19:00 580734025 Telge SIBK - Onyx IBS 4 - 5 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Västergård Arena A
2018-11-30 19:30 580734028 Nykvarns IBF Ungdom/IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Mats Jernmo, Robin Hynninen Björkestahallen
2018-11-30 20:00 580734026 Huddinge IBS - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Tomtbergahallen
2018-12-02 15:15 580734027 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Endre IF 7 - 2 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Folkungahallen
2018-12-11 20:15 580734031 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 5 - 3 Daniel Kölborn, Jacob Leijon Ormingehallen
2018-12-14 19:00 580734029 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 5 - 6 Patrik Andersén, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2018-12-14 19:30 580734032 Nykvarns IBF Ungdom/IF - IBF Linköping/Hjulsbro IK 2 - 3 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Björkestahallen
2018-12-16 10:00 580734030 Onyx IBS - Endre IF 12 - 3 Rasmus Widén, Aarre Hietanen Ramdalshallen
2019-01-11 19:00 580734034 Trosa Edanö IBK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2019-01-12 15:45 580734033 Telge SIBK - Endre IF 9 - 2 Mathias Lindvall, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2019-01-12 18:30 580734036 Huddinge IBS - IBF Linköping/Hjulsbro IK 4 - 1 Daniel Mårtensson, Johan Larsson Tomtbergahallen
2019-01-13 15:30 580734035 Onyx IBS - Nykvarns IBF Ungdom/IF 2 - 3 Sigge Maurer, Arne Brattehag Ramdalshallen
2019-01-25 19:30 580734039 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Peter Ström, Daniel Johansson Kärnahallen
2019-01-26 14:45 580734038 Nykvarns IBF Ungdom/IF - Endre IF 10 - 1 Mathias Lindvall, Håkan Rask Björkestahallen
2019-01-27 16:15 580734040 Huddinge IBS - Onyx IBS 6 - 6 Stefano Bianque, Amanda Törner Tomtbergahallen
2019-01-29 20:15 580734037 Nacka Wallenstam IBK - Telge SIBK 2 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
2019-01-20 10:15 580734043 Endre IF - Huddinge IBS 1 - 14 Liz Lyander, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2019-02-08 18:30 580734041 Telge SIBK - Nykvarns IBF Ungdom/IF 3 - 1 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2019-02-08 19:00 580734044 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 7 - 3 Viktor Taavitsainen, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2019-02-08 19:30 580734042 Nacka Wallenstam IBK - IBF Linköping/Hjulsbro IK 3 - 3 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Ormingehallen
2019-02-15 19:15 580734045 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Telge SIBK 2 - 7 Jacob Olausson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2019-02-15 20:00 580734046 Huddinge IBS - Nykvarns IBF Ungdom/IF 4 - 1 Daniel Karlsson, Erik Nyman Tomtbergahallen
2019-02-15 20:00 580734047 Onyx IBS - Nacka Wallenstam IBK 0 - 7 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Ramdalshallen
2019-02-17 10:00 580734048 Endre IF - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Liz Lyander, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2019-03-09 16:00 580734049 Telge SIBK - Huddinge IBS 1 - 2 Jesper Asplund, Robin Hynninen Västergård Arena A
2019-03-09 19:00 580734051 Nykvarns IBF Ungdom/IF - Trosa Edanö IBK 3 - 5 Aarre Hietanen, Ken Johansson Björkestahallen
2019-03-10 11:00 580734050 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Onyx IBS 3 - 1 Thomas Nystrand, Jesper Liedberg Kärnahallen
2019-03-10 14:30 580734052 Nacka Wallenstam IBK - Endre IF 2 - 1 Daniel Karlsson, Kari Malmros Ormingehallen
2019-03-15 19:00 580734054 Trosa Edanö IBK - Huddinge IBS 4 - 2 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2019-03-15 19:30 580734056 Nacka Wallenstam IBK - Nykvarns IBF Ungdom/IF 5 - 2 Johan Ståhl, Kari Malmros Ormingehallen
2019-03-17 09:30 580734055 Endre IF - IBF Linköping/Hjulsbro IK 1 - 8 Emil Karlsson, Magnus Pettersson ICA MAXI ARENA
2019-03-17 10:30 580734053 Onyx IBS - Telge SIBK 1 - 4 Admir Brkic, Camilla Örnebro Rosvalla A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 14 10 2 2 54-32 22 32
2. Huddinge IBS 14 10 1 3 77-39 38 31
3. Telge SIBK 14 9 0 5 47-30 17 27
4. IBF Linköping/ Hjulsbro IK 14 8 1 5 53-41 12 25
5. Trosa Edanö IBK 14 7 1 6 50-47 3 22
6. Nykvarns IBF Ungdom/ IF 14 5 0 9 46-56 -10 15
7. Onyx IBS 14 2 2 10 48-67 -19 8
8. Endre IF 14 0 3 11 31-94 -63 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 14:00 580735001 IBF Backadalen /IK Zenith - Hovslätts IK 2 - 5 Besim Mehmedagic, Walter Wästhage Tuve Sporthall
2018-09-22 14:00 580735004 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Hajrudin Begic Almåshallen B
2018-09-22 15:00 580735002 Onsala IBK - FBC Lerum 1 - 6 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Presse Idrottshall
2018-09-25 19:00 580735005 Ale IBF - Partille IBS 5 - 5 Besim Mehmedagic, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2018-09-26 20:00 580735003 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - Landvetter IBK 3 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2018-09-28 20:00 580735010 FBC Lerum - IBF Backadalen /IK Zenith 2 - 4 Apilou Dragin, Catrin Kleist Rydsbergshallen
2018-09-30 13:00 580735008 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Daltorphallen, Borås
2018-09-30 17:00 580735006 Hovslätts IK - Ale IBF 12 - 4 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-02 19:00 580735007 Partille IBS - Lindome IBK 2 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2018-10-03 19:00 580735009 Landvetter IBK - Onsala IBK 5 - 7 Jesper Dammert, Joakim Jögi Pinntorps Idrottshall
2018-10-05 19:00 580735015 Ale IBF - Lindome IBK 1 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2018-10-05 19:30 580735013 Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Presse Idrottshall
2018-10-05 19:30 580735014 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - Partille IBS 1 - 1 Henrik Carlsson, Dan Pettersson Fristadhallen, Fristad
2018-10-06 11:00 580735011 Hovslätts IK - FBC Lerum 2 - 2 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-09 21:00 580735012 IBF Backadalen /IK Zenith - Landvetter IBK 5 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2018-10-12 19:30 580735017 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - IBF Backadalen /IK Zenith 3 - 10 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2018-10-12 20:00 580735018 Lindome IBK - FBC Lerum 4 - 2 Apilou Dragin, Catrin Kleist Almåshallen A
2018-10-13 10:00 580735019 Ale IBF - Landvetter IBK 6 - 10 Jesper Dammert, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2018-10-13 15:00 580735016 Onsala IBK - Hovslätts IK 2 - 9 Jonas Löfwander, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2018-10-14 15:30 580735020 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 7 Pontus Ekengränd, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-10-18 20:30 580735022 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 4 - 2 Apilou Dragin, Catrin Kleist Wallenstamhallen
2018-10-19 20:00 580735024 FBC Lerum - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 10 - 1 Maximilian Ziegler, Melker Westerberg Rydsbergshallen
2018-10-21 12:00 580735021 IBF Backadalen /IK Zenith - Onsala IBK 5 - 1 Håkan Krafft, Peter Axelsson Tuve Sporthall
2018-10-22 20:30 580735025 Hovslätts IK - Partille IBS 5 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Stadsgården, Råslätt
2018-10-23 19:15 580735023 Landvetter IBK - Lindome IBK 0 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2018-10-26 19:00 580735030 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 6 - 2 Melker Westerberg, Maximilian Ziegler Wallenstamhallen
2018-10-26 19:30 580735026 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - Hovslätts IK 0 - 7 Nebojsa Stefanovski, David Persson Fristadhallen, Fristad
2018-10-28 15:30 580735029 Partille IBS - FBC Lerum 2 - 2 Apilou Dragin, Catrin Kleist Vallhamra Sportcenter
2018-11-05 19:15 580735027 Lindome IBK - Onsala IBK 6 - 3 Apilou Dragin, Catrin Kleist Almåshallen A
2018-11-06 19:00 580735028 Ale IBF - IBF Backadalen /IK Zenith 5 - 3 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Ale Kulturrum
2018-11-09 19:00 580735032 Onsala IBK - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 7 - 1 Jonas Söderberg, Mattias Torbiörnson Presse Idrottshall
2018-11-09 20:00 580735035 Hovslätts IK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-11-11 15:30 580735033 Landvetter IBK - Partille IBS 5 - 6 Kim Nielsen, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2018-11-11 17:00 580735031 IBF Backadalen /IK Zenith - Lindome IBK 2 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Johannes Svensson Björlanda Idrottshall
2018-11-11 18:30 580735034 FBC Lerum - Ale IBF 8 - 6 Christian Jensen, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2018-11-16 19:00 580735037 Ale IBF - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 10 - 1 Adam Jällfält, Goran Kuduzovic Ale Kulturrum
2018-11-16 20:00 580735036 Lindome IBK - Hovslätts IK 3 - 3 Maximilian Ziegler, Melker Westerberg Almåshallen A
2018-11-18 12:15 580735039 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen /IK Zenith 5 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2018-11-18 15:30 580735038 Partille IBS - Onsala IBK 1 - 4 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Vallhamra Sportcenter
2018-11-20 19:15 580735040 Landvetter IBK - FBC Lerum 1 - 8 Carl Flyning, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2018-11-23 18:30 580735041 IBF Backadalen /IK Zenith - Partille IBS 3 - 5 Apilou Dragin, Pierre Eberhard Berg Björlanda Idrottshall
2018-11-23 19:30 580735043 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - Lindome IBK 0 - 8 Henrik Carlsson, Dan Pettersson Fristadhallen, Fristad
2018-11-23 20:00 580735044 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 1 Henry Tames, Kevin Nilsson Rydsbergshallen
2018-11-24 13:15 580735042 Onsala IBK - Ale IBF 3 - 4 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Presse Idrottshall
2018-11-25 14:00 580735045 Hovslätts IK - Landvetter IBK 10 - 6 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-01 12:30 580735048 Landvetter IBK - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 8 - 1 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2018-12-02 12:15 580735047 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 3 - 6 Christian Jensen, Gustav Glansén Wallenstamhallen
2018-12-02 14:30 580735046 Partille IBS - Ale IBF 5 - 2 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Vallhamra Sportcenter
2018-12-02 17:00 580735050 Hovslätts IK - IBF Backadalen /IK Zenith 4 - 0 Jan Blohm, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-02 18:20 580735049 FBC Lerum - Onsala IBK 5 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2018-12-14 18:30 580735054 Lindome IBK - Partille IBS 5 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A
2018-12-14 19:00 580735055 Ale IBF - Hovslätts IK 4 - 6 Maximilian Ziegler, Melker Westerberg Ale Kulturrum
2018-12-15 16:30 580735051 IBF Backadalen /IK Zenith - FBC Lerum 2 - 5 Aldin Hadziselmovic, Felix Bark Peterson Björlanda Idrottshall
2018-12-15 20:00 580735053 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 9 - 0 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2018-12-17 19:45 580735052 Onsala IBK - Landvetter IBK 10 - 5 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Presse Idrottshall
2019-01-11 18:30 580735056 Lindome IBK - Ale IBF 5 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Streteredsskolan
2019-01-11 19:30 580735057 Partille IBS - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 5 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Qvisthallen
2019-01-12 10:30 580735059 Landvetter IBK - IBF Backadalen /IK Zenith 6 - 4 Jesper Dammert, Pontus Ekengränd Pinntorps Idrottshall
2019-01-12 12:30 580735060 FBC Lerum - Hovslätts IK 5 - 12 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen
2019-01-12 16:00 580735058 Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 10 - 1 Apilou Dragin, Catrin Kleist Wallenstamhallen
2019-01-14 20:50 580735064 FBC Lerum - Lindome IBK 1 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2019-01-16 19:10 580735063 Landvetter IBK - Ale IBF 4 - 3 Thomas Johansson, Adam Jällfält Pinntorps Idrottshall
2019-01-18 19:30 580735061 IBF Backadalen /IK Zenith - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 9 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Tuve Sporthall
2019-01-20 11:00 580735065 Hovslätts IK - Onsala IBK 5 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-01-20 17:15 580735062 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 5 - 1 Walter Wästhage, Rikard Mott Wallenstamhallen
2019-01-25 19:00 580735069 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 11 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2019-01-25 20:00 580735068 Lindome IBK - Landvetter IBK 4 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Almåshallen A
2019-01-27 11:00 580735067 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - FBC Lerum 0 - 10 Nebojsa Stefanovski, Erling Josefsson Fristadhallen, Fristad
2019-01-27 13:30 580735070 Partille IBS - Hovslätts IK 4 - 4 Lazo Cesto, Thomas Johansson Vallhamra Sportcenter
2019-01-27 17:30 580735066 Onsala IBK - IBF Backadalen /IK Zenith 3 - 2 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Presse Idrottshall
2019-02-03 16:00 580735073 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 2 Lazo Cesto, Peter Axelsson Pinntorps Idrottshall
2019-02-05 21:00 580735071 IBF Backadalen /IK Zenith - Ale IBF 5 - 5 Jesper Dammert, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2019-02-07 19:30 580735072 Onsala IBK - Lindome IBK 4 - 7 Christoffer Söderström, Mats Andersson Presse Idrottshall
2019-02-08 20:00 580735074 FBC Lerum - Partille IBS 5 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2019-02-08 20:00 580735075 Hovslätts IK - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 13 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-22 18:30 580735077 Lindome IBK - IBF Backadalen /IK Zenith 4 - 3 Jesper Dammert, Gustav Glansén Almåshallen A
2019-02-22 19:00 580735078 Ale IBF - FBC Lerum 6 - 6 Adam Jällfält, Thomas Johansson Ale Kulturrum
2019-02-22 19:30 580735076 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - Onsala IBK 3 - 6 Henrik Carlsson, Carl Larsson Fristadhallen, Fristad
2019-02-24 12:15 580735080 Pixbo Wallenstam IBF - Hovslätts IK 2 - 1 Adam Jällfält, Thomas Johansson Wallenstamhallen
2019-02-24 15:20 580735079 Partille IBS - Landvetter IBK 3 - 4 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Qvisthallen
2019-03-07 20:00 580735081 IBF Backadalen /IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 7 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Tuve Sporthall
2019-03-08 20:00 580735084 FBC Lerum - Landvetter IBK 3 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2019-03-08 20:00 580735085 Hovslätts IK - Lindome IBK 6 - 5 Anders Everstrand, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-09 13:00 580735083 Fristads GoIF/Wårgårda IBK - Ale IBF 2 - 8 Carl Larsson, Ola Forsberg Fristadhallen, Fristad
2019-03-10 17:30 580735082 Onsala IBK - Partille IBS 4 - 7 Mats Andersson, Henrik Andersson Presse Idrottshall
2019-03-15 20:00 580735086 Lindome IBK - Fristads GoIF/Wårgårda IBK 13 - 2 Roger Zahnér, Gustav Glansén Almåshallen A
2019-03-17 12:00 580735087 Ale IBF - Onsala IBK 4 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Ale Kulturrum
2019-03-17 13:00 580735088 Partille IBS - IBF Backadalen /IK Zenith 2 - 1 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2019-03-17 17:15 580735089 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 5 - 3 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2019-03-17 20:10 580735090 Landvetter IBK - Hovslätts IK 3 - 6 Joakim Jögi, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK 18 14 3 1 103-41 62 45
2. Pixbo Wallenstam IBF 18 14 2 2 93-40 53 44
3. Hovslätts IK 18 13 3 2 111-52 59 42
4. FBC Lerum 18 8 4 6 87-67 20 28
5. Partille IBS 18 6 5 7 61-69 -8 23
6. Landvetter IBK 18 7 1 10 76-94 -18 22
7. Onsala IBK 18 6 1 11 67-88 -21 19
8. IBF Backadalen / IK Zenith 18 5 2 11 65-70 -5 17
9. Ale IBF 18 4 4 10 81-102 -21 16
10. Fristads GoIF/ Wårgårda IBK 18 0 1 17 24-145 -121 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 20:00 580736004 Häljarps SK - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 2 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Häljarps Idrottshall
2018-09-22 13:00 580736003 IBK Landskrona - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 6 Leon Fuchs, Petter Niklasson Landskrona Idrottshall
2018-09-22 14:00 580736001 Träslövsläge IF - FC Helsingborg 4 - 10 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Brearedshallen
2018-09-23 16:00 580736002 IK Stanstad - FBC Engelholm 4 - 2 Pierre Bergsten, Erik Götborg Bråhögshallen
2018-09-23 16:00 580736005 Warberg IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-09-29 13:00 580736009 FBC Kalmarsund Ungdom - IK Stanstad 7 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Färjehallen
2018-09-29 14:45 580736006 FC Helsingborg - Warberg IBF 4 - 4 Erik Höst, Wiktor Kentander Västergårdshallen
2018-09-29 15:30 580736008 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Landskrona 11 - 3 Christian Olofsson, Svante Svensson ISLK
2018-09-30 14:00 580736010 FBC Engelholm - Träslövsläge IF 5 - 4 Erik Höst, Wiktor Kentander Ängelholms Idrottshall
2018-09-30 15:00 580736007 Åstorp/Kvidinge IBS - Häljarps SK 7 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2018-10-06 13:00 580736011 FC Helsingborg - FBC Engelholm 6 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2018-10-06 14:00 580736012 Träslövsläge IF - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 8 Simon Brekell, Christoffer Söderström Brearedshallen
2018-10-07 15:00 580736013 IK Stanstad - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 10 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Bråhögshallen
2018-10-07 16:00 580736015 Warberg IBF - Häljarps SK 3 - 2 Daniel Stoltz, Simon Brekell Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-10-10 20:00 580736014 IBK Landskrona - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Borstahusens Idrottshall
2018-10-14 12:00 580736019 Warberg IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 4 Daniel Stoltz, Simon Brekell Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-10-14 13:00 580736017 IBK Landskrona - Träslövsläge IF 2 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Landskrona Idrottshall
2018-10-14 13:30 580736020 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 7 Erik Höst, Andreas Ljunggren Åstorps Sporthall
2018-10-14 14:00 580736018 Häljarps SK - FBC Engelholm 2 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Häljarps Idrottshall
2018-10-14 16:30 580736016 IK Stanstad - FC Helsingborg 4 - 3 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Bråhögshallen
2018-10-19 19:10 580736025 FC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 3 Svante Svensson, Christian Olofsson Helsingborg Arena B
2018-10-19 19:30 580736024 FBC Engelholm - IBK Landskrona WO (5 - 0) Kungsgårdshallen
2018-10-20 14:00 580736021 Träslövsläge IF - IK Stanstad 2 - 7 Marcus Yngvesson, Eino Kozan Brearedshallen
2018-10-21 14:30 580736023 FBC Kalmarsund Ungdom - Häljarps SK 2 - 0 Christer Jonsson, Nicklas Hult Färjehallen
2018-11-10 17:00 580736022 IBK Lund/IBK Lund Elit - Warberg IBF 5 - 0 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Vipeholmshallen
2018-10-26 19:30 580736029 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 3 - 2 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Åstorps Sporthall
2018-10-26 20:00 580736027 Häljarps SK - IK Stanstad 5 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Häljarps Idrottshall
2018-10-27 17:00 580736028 Warberg IBF - Träslövsläge IF 11 - 1 Mattias Torbiörnson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-10-28 10:30 580736026 IBK Landskrona - FC Helsingborg 1 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Landskrona Idrottshall
2018-10-28 16:20 580736030 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Vipeholmshallen
2018-11-10 16:00 580736031 Träslövsläge IF - Häljarps SK 4 - 4 Jonas Söderberg, Eino Kozan Brearedshallen
2018-11-11 15:00 580736034 FBC Engelholm - Warberg IBF 2 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Ängelholms Idrottshall
2018-11-11 15:15 580736035 FC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 3 Svante Svensson, Christian Olofsson Helsingborg Arena B
2018-11-11 16:15 580736033 FBC Kalmarsund Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 2 Mathias Linde, Mikael Lundin Färjehallen
2018-11-11 16:45 580736032 IK Stanstad - IBK Landskrona 8 - 1 Erik Höst, Kevin Prahl Bråhögshallen
2018-11-18 13:30 580736037 Warberg IBF - IBK Landskrona 8 - 2 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-11-18 14:00 580736036 Häljarps SK - FC Helsingborg 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Häljarps Idrottshall
2018-11-18 15:00 580736039 IBK Lund/IBK Lund Elit - Träslövsläge IF 11 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson ISLK
2018-11-18 16:00 580736040 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Engelholm 5 - 6 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2018-12-20 19:30 580736038 Åstorp/Kvidinge IBS - IK Stanstad 7 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2018-11-20 20:00 580736044 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2018-11-24 13:30 580736045 FC Helsingborg - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 5 Wiktor Kentander, Erik Höst Helsingborg Arena B
2018-11-24 14:00 580736041 Träslövsläge IF - Åstorp/Kvidinge IBS 0 - 6 Nico Berg, Daniel Hultberg Brearedshallen
2018-11-25 14:00 580736043 IBK Landskrona - Häljarps SK OW (0 - 5) Borstahusens Idrottshall
2018-11-25 15:30 580736042 IK Stanstad - Warberg IBF 3 - 1 Måns Gilén, Ali Tourabi Bråhögshallen
2018-12-02 16:00 580736049 FBC Engelholm - IK Stanstad 3 - 2 Martin Morén, Pierre Bergsten Kungsgårdshallen
2018-12-02 16:30 580736047 IBK Lund/IBK Lund Elit - Häljarps SK 3 - 1 Andreas Ljunggren, Erik Höst ISLK
2018-12-02 16:30 580736048 FBC Kalmarsund Ungdom - IBK Landskrona 5 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Färjehallen
2018-12-02 17:00 580736046 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IBF 5 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2018-12-20 20:00 580736050 FC Helsingborg - Träslövsläge IF 6 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Helsingborg Arena B
2018-12-14 20:00 580736054 Häljarps SK - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 5 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Häljarps Idrottshall
2018-12-15 14:00 580736051 Träslövsläge IF - FBC Engelholm 3 - 5 Zoltan Ilés, Christoffer Söderström Brearedshallen
2018-12-15 14:00 580736052 IK Stanstad - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 3 Wiktor Kentander, Mats Ekblad-Thun Bråhögshallen
2018-12-15 15:00 580736055 Warberg IBF - FC Helsingborg 7 - 2 Marcus Yngvesson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-12-16 11:00 580736053 IBK Landskrona - IBK Lund/IBK Lund Elit 0 - 17 Måns Gilén, Ali Tourabi Landskrona Idrottshall
2019-01-11 19:30 580736057 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Landskrona 5 - 1 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2019-01-13 13:30 580736058 IBK Lund/IBK Lund Elit - IK Stanstad 5 - 0 Malena Björnlund, Ronja Ottosson ISLK
2019-01-13 14:00 580736056 Häljarps SK - Warberg IBF 1 - 3 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Häljarps Idrottshall
2019-01-13 15:00 580736060 FBC Engelholm - FC Helsingborg 1 - 7 Svante Svensson, Christian Olofsson Ängelholms Idrottshall
2019-01-13 16:30 580736059 FBC Kalmarsund Ungdom - Träslövsläge IF 9 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Färjehallen
2019-01-18 20:00 580736062 IBK Lund/IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 0 Mats Ekblad-Thun, Peter Dahlberg Östratornhallen
2019-01-19 14:00 580736061 Träslövsläge IF - IBK Landskrona 2 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Brearedshallen
2019-01-19 16:00 580736064 FBC Engelholm - Häljarps SK 5 - 2 Christian Olofsson, Måns Gilén Kungsgårdshallen
2019-01-19 18:00 580736063 FBC Kalmarsund Ungdom - Warberg IBF 6 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2019-01-20 13:45 580736065 FC Helsingborg - IK Stanstad 5 - 0 Andreas Ljunggren, Mårten Högblom Helsingborg Arena B
2019-01-16 19:30 580736070 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg 7 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2019-01-25 19:30 580736067 IBK Landskrona - FBC Engelholm 1 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Landskrona Idrottshall
2019-01-26 14:00 580736068 Häljarps SK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Häljarps Idrottshall
2019-01-27 16:00 580736066 IK Stanstad - Träslövsläge IF 6 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Bråhögshallen
2019-03-08 19:30 580736069 Warberg IBF - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 3 Mattias Torbiörnson, Zoltan Ilés Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-02-08 19:30 580736074 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Ängelholms Idrottshall
2019-02-09 13:45 580736072 IK Stanstad - Häljarps SK 3 - 5 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Bråhögshallen
2019-02-09 14:00 580736071 Träslövsläge IF - Warberg IBF 2 - 6 Kent Svensson, Jonas Söderberg Brearedshallen
2019-02-10 16:00 580736073 FBC Kalmarsund Ungdom - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mathias Linde Färjehallen
2019-02-17 12:00 580736075 FC Helsingborg - IBK Landskrona 13 - 4 Fredrik Pramberg, Martin Morén Helsingborg Arena A
2019-03-03 12:00 580736076 IBK Landskrona - IK Stanstad 4 - 7 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Landskrona Idrottshall
2019-03-03 13:00 580736079 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 6 Fredrik Pramberg, Martin Morén Åstorps Sporthall
2019-03-03 13:30 580736078 Warberg IBF - FBC Engelholm 4 - 2 Mats Andersson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-03-03 14:00 580736077 Häljarps SK - Träslövsläge IF 2 - 4 Jonas Karlsson, Christian Olofsson Häljarps Idrottshall
2019-03-03 14:30 580736080 IBK Lund/IBK Lund Elit - FC Helsingborg 9 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson ISLK
2019-03-09 11:00 580736081 Träslövsläge IF - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 7 Mats Andersson, Magnus Gullquist Brearedshallen
2019-03-09 12:00 580736082 IK Stanstad - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 5 Malena Björnlund, Mats Ekblad-Thun Bråhögshallen
2019-03-09 13:30 580736085 FC Helsingborg - Häljarps SK 7 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena C
2019-03-10 13:00 580736083 IBK Landskrona - Warberg IBF 0 - 10 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Borstahusens Idrottshall
2019-03-10 15:30 580736084 FBC Engelholm - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 5 Roger Persson, Jonas Karlsson Ängelholms Idrottshall
2019-03-13 20:30 580736089 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm 8 - 1 Jonas Karlsson, Kevin Prahl ISLK
2019-03-15 20:00 580736086 Häljarps SK - IBK Landskrona 3 - 1 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Häljarps Idrottshall
2019-03-16 14:30 580736087 Warberg IBF - IK Stanstad 5 - 5 Alexander Andersen, Robin Andersen Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-03-16 17:30 580736090 FBC Kalmarsund Ungdom - FC Helsingborg 7 - 4 Henrik Carlsson, Anders Stenberg Färjehallen
2019-03-17 15:30 580736088 Åstorp/Kvidinge IBS - Träslövsläge IF 10 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund/ IBK Lund Elit 18 16 1 1 120-36 84 49
2. FBC Kalmarsund Ungdom 18 13 1 4 95-49 46 40
3. Warberg IBF 18 11 3 4 84-53 31 36
4. Åstorp/ Kvidinge IBS 18 11 2 5 88-66 22 35
5. FC Helsingborg 18 8 2 8 89-74 15 26
6. IK Stanstad 18 8 1 9 70-74 -4 25
7. FBC Engelholm 18 7 3 8 55-69 -14 24
8. Häljarps SK 18 5 2 11 52-64 -12 17
9. Träslövsläge IF 18 2 1 15 50-118 -68 7
10. IBK Landskrona 18 1 0 17 26-126 -100 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis