Juniorallsvenskan DJ18 (2023/24)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-27 19:30 580730003 Örnsköldsvik IBK - Örnsköldsvik IBF 3 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-10-04 19:30 580730001 Gamla Stan IBK - IBF Dalen 2 - 11 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2024-01-16 19:45 580730004 RIG Umeå IBF - Thorengruppen IBK 10 - 1 Daniel Johannesson, Mats Erelund Umeå Energi Arena Väst
2024-02-18 16:00 580730005 Umeå Västra IF/IBK - IBK Luleå 10 - 1 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Midgårdshallen
2023-10-07 14:30 580730009 Örnsköldsvik IBF - Team Thorengruppen SK 6 - 2 Adrian Melin, Ivan Wahlström Skyttis Arena
2023-10-08 15:00 580730007 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 0 - 11 Robin Aidanpää, Edward Alatalo Kronanhallen
2023-10-08 17:30 580730008 Thorengruppen IBK - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 Ingen Domare, Ingen Domare Thoren Arena
2023-10-18 20:30 580730006 IBF Dalen - Umeå Västra IF/IBK 3 - 4 Björn Glad, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Väst
2023-10-10 19:30 580730015 Umeå Västra IF/IBK - RIG Umeå IBF 2 - 10 Ludwig Broadhall, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Öst
2023-10-15 15:30 580730012 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBF 3 - 3 Ville Hedsberg, Simon Blom Balderhallen A
2023-10-20 19:00 580730013 Team Thorengruppen SK - Thorengruppen IBK 4 - 7 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Thoren Arena
2024-02-24 13:00 580730014 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå 3 - 0 Andreas Nyman, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2023-10-27 19:00 580730016 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 3 - 6 Tindra Edlund, Sanna Åslin Jubileumshallen Teg
2023-10-27 19:00 580730019 Umeå Västra IF/IBK - Örnsköldsvik IBF 11 - 3 Peter Saari, Björn Glad Umeå Energi Arena Öst
2023-10-28 16:00 580730020 IBK Luleå - Thorengruppen IBK 6 - 3 Mattis Stanzé, Edward Alatalo Kronanhallen
2023-10-29 12:30 580730017 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK 3 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-10-18 19:15 580730023 Örnsköldsvik IBF - RIG Umeå IBF 1 - 8 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-10-29 15:30 580730025 IBF Dalen - IBK Luleå 10 - 1 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Väst
2023-11-05 16:00 580730021 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen SK 5 - 5 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2024-01-26 19:20 580730022 Thorengruppen IBK - Umeå Västra IF/IBK 1 - 10 Albin Berglund, Linus Berglund Thoren Arena
2023-11-14 19:45 580730027 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen SK 10 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2023-11-18 11:30 580730030 Thorengruppen IBK - Örnsköldsvik IBF 2 - 2 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2023-11-21 19:45 580730028 Umeå Västra IF/IBK - Gamla Stan IBK 10 - 3 Tindra Edlund, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2023-12-01 19:30 580730026 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 3 - 3 Jonas Melin, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-26 12:30 580730032 Team Thorengruppen SK - Örnsköldsvik IBK 3 - 12 Tindra Edlund, Sanna Åslin Thoren Arena
2023-11-26 14:15 580730033 Örnsköldsvik IBF - IBK Luleå 2 - 1 Ivica Matanovic, Ivan Wahlström Skyttis Arena
2023-11-28 20:30 580730035 IBF Dalen - Thorengruppen IBK 10 - 1 Tindra Edlund, Sanna Åslin Vildmannahallen
2023-11-29 19:30 580730031 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 3 - 4 Maxim Khamrakulov, Simon Blom Balderhallen A
2023-09-23 13:30 580730038 IBK Luleå - Team Thorengruppen SK 4 - 7 Christoffer Flemström, Robin Aidanpää Örnäsets Sp
2023-12-08 19:00 580730036 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 10 - 3 Linus Berglund, Albin Berglund Umeå Energi Arena Väst
2023-12-09 12:00 580730039 Thorengruppen IBK - Gamla Stan IBK 5 - 9 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2023-12-10 15:00 580730037 Umeå Västra IF/IBK - Örnsköldsvik IBK 6 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Öst
2023-12-12 19:45 580730045 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBF 4 - 7 Sanna Åslin, Tindra Edlund Umeå Energi Arena Väst
2023-12-17 15:00 580730043 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 3 - 6 Jonas Melin, Matilda Öhlén Skyttis Arena
2023-12-17 15:15 580730041 Gamla Stan IBK - IBK Luleå 3 - 2 Ville Hedsberg, Simon Blom Balderhallen A
2024-03-16 12:30 580730042 Team Thorengruppen SK - Umeå Västra IF/IBK Thoren Arena
2023-10-04 20:30 580730047 Thorengruppen IBK - RIG Umeå IBF 2 - 8 Kevin Neemé, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2023-10-07 12:00 580730046 IBK Luleå - Umeå Västra IF/IBK 5 - 7 Robin Aidanpää, Petter Lindkvist Kronanhallen
2023-10-22 13:30 580730050 IBF Dalen - Gamla Stan IBK 7 - 6 Sanna Åslin, Tindra Edlund Umeå Energi Arena Öst
2023-12-20 19:30 580730048 Örnsköldsvik IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 6 Peter Näslund, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-12-05 20:30 580730055 Umeå Västra IF/IBK - IBF Dalen 2 - 1 Thomas Jonsson, Ludwig Broadhall Vildmannahallen
2024-01-14 16:00 580730054 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 17 - 0 Linus Berglund, Albin Berglund Umeå Energi Arena Väst
2024-01-19 19:30 580730052 Team Thorengruppen SK - Örnsköldsvik IBF 1 - 3 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Thoren Arena
2024-02-07 19:30 580730053 Örnsköldsvik IBK - Thorengruppen IBK 8 - 2 Mikael Körning, Adrian Melin Skyttis Arena
2024-01-27 12:00 580730059 Örnsköldsvik IBF - Gamla Stan IBK 5 - 1 Adrian Melin, Mikael Körning Skyttis Arena
2024-01-28 14:30 580730058 Thorengruppen IBK - Team Thorengruppen SK 4 - 5 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Thoren Arena
2024-01-30 19:45 580730056 RIG Umeå IBF - Umeå Västra IF/IBK 4 - 1 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2024-02-10 13:30 580730057 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK 2 - 5 Charlie Vedin, Christoffer Flemström Örnäsets Sp
2024-02-06 20:30 580730065 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 5 - 2 Linus Berglund, Mats Erelund Vildmannahallen
2024-02-09 19:30 580730063 Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IF/IBK 0 - 6 Andreas Nyman, Maria Dahlin Skyttis Arena
2024-02-11 12:00 580730061 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBK 2 - 5 Maxim Khamrakulov, Jonas Fahlman Balderhallen A
2024-02-11 12:30 580730062 Thorengruppen IBK - IBK Luleå 5 - 0 Gustav Broadhall, Ludwig Broadhall Thoren Arena
2023-11-19 14:00 580730070 IBK Luleå - IBF Dalen 2 - 5 Daniel Juntti, Tobias Skogsberg Kronanhallen
2024-02-16 19:00 580730069 Umeå Västra IF/IBK - Thorengruppen IBK 9 - 2 Robert Segerstedt, Björn Glad Umeå Energi Arena Öst
2024-02-18 13:00 580730066 Team Thorengruppen SK - Gamla Stan IBK 5 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Öst
2024-02-20 19:45 580730068 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 15 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2024-02-01 20:30 580730072 Team Thorengruppen SK - RIG Umeå IBF 2 - 10 Sanna Åslin, Tindra Edlund Thoren Arena
2024-02-20 20:30 580730075 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 2
2024-02-23 19:30 580730073 Örnsköldsvik IBF - Thorengruppen IBK 4 - 5 Maria Dahlin, Andreas Nyman Skyttis Arena
2024-02-25 15:00 580730071 Gamla Stan IBK - Umeå Västra IF/IBK 2 - 6 Jonas Fahlman, Tim Åhlund Balderhallen A
2024-02-26 20:30 580730080 Thorengruppen IBK - IBF Dalen Thoren Arena
2024-02-27 19:45 580730077 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK Umeå Energi Arena Öst
2024-03-02 15:00 580730076 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen SK Wille Berglund, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-03-03 16:00 580730079 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBF Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2024-02-09 19:00 580730085 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 2 - 4 Marcus Lineruth, Tindra Edlund Umeå Energi Arena Väst
2024-03-09 11:00 580730083 Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IF/IBK Alexander Engström, Wille Berglund Skyttis Arena
2024-03-09 14:00 580730082 Team Thorengruppen SK - IBK Luleå Thoren Arena
2024-03-12 19:30 580730081 Gamla Stan IBK - Thorengruppen IBK Balderhallen A
2023-12-19 19:30 580730087 Umeå Västra IF/IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 2 Sanna Åslin, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2024-03-13 19:30 580730090 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2024-03-15 19:00 580730086 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena Väst
2024-03-16 13:30 580730088 IBK Luleå - Gamla Stan IBK Kronanhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 14 14 0 0 127-27 100 42
2. Umeå Västra IF/ IBK 14 12 0 2 87-40 47 36
3. Örnsköldsvik IBK 13 8 3 2 64-41 23 27
4. IBF Dalen 14 7 2 5 75-52 23 23
5. Örnsköldsvik IBF 14 5 2 7 44-68 -24 17
6. Thorengruppen IBK 14 3 2 9 45-90 -45 11
7. Team Thorengruppen SK 13 3 1 9 45-78 -33 10
8. Gamla Stan IBK 13 2 2 9 44-71 -27 8
9. IBK Luleå 13 1 0 12 24-88 -64 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-28 20:00 580731002 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge 5 - 2 , Tamuz Hidir Guide Arena 1
2023-09-30 10:30 580731001 KFUM Falun/IBF Hedemora - Strömsbro IF 3 - 7 Helmer Carlsson, Per Nordström Lugnet C
2023-10-13 19:30 580731005 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 4 - 14 Jaad Abou Chaaya, Andreas Sjöberg Arena Jernvallen
2023-10-20 19:30 580731003 Gävle GIK - IBK Hudik /FBC Bollnäs 3 - 5 Mats Fernlund, Roger Morin Bergby Sporthall
2024-01-13 16:00 580731004 Sundsvalls IBF - IBF Falun 6 - 3 Markus Helsing, William Bergman Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-07 12:00 580731010 IBF Borlänge - KFUM Falun/IBF Hedemora 4 - 3 Andreas Spång, Emil Karlsson Maserhallen
2023-10-07 15:00 580731009 IBK Hudik /FBC Bollnäs - IBF Falun Utveckling 5 - 3 Mikael Wiberg, Michael Hoek OilQuick Arena
2023-10-07 16:30 580731008 IBF Falun - Gävle GIK 12 - 2 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2023-10-07 17:30 580731007 KAIS Mora UIF - Sundsvalls IBF 2 - 9 Robin Flood, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2023-10-12 20:00 580731006 Strömsbro IF - Sandvikens AIK 3 - 4 Hugo Jonsson, Anders Löfgren Testebo Arena
2023-10-12 20:00 580731013 IBF Falun Utveckling - IBF Falun 1 - 14 Fredrick Lundin, William Lundström Guide Arena 1
2023-10-14 14:00 580731014 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 1 - 7 Robin Klas, Joel Johansson Alfahallen - Gavlehov
2023-10-15 14:00 580731011 Strömsbro IF - IBF Borlänge 4 - 1 Alfons Eriksson, Andreas Sjöberg Testebo Arena
2023-10-15 14:00 580731012 KFUM Falun/IBF Hedemora - IBK Hudik /FBC Bollnäs 3 - 5 Pär Hedlund, Johan Andersson Lugnet C
2023-10-21 13:00 580731015 Sandvikens AIK - Sundsvalls IBF 2 - 4 Erik Lindberg, Anders Löfgren Arena Jernvallen
2023-10-27 19:00 580731017 Gävle GIK - KFUM Falun/IBF Hedemora 2 - 9 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2023-10-27 19:30 580731019 Sandvikens AIK - IBK Hudik /FBC Bollnäs 1 - 2 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Arena Jernvallen
2023-10-27 19:30 580731020 KAIS Mora UIF - IBF Falun 6 - 5 Robin Flood, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2023-10-29 13:00 580731018 Sundsvalls IBF - IBF Borlänge 11 - 2 Per Backlin, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2023-11-10 19:30 580731016 IBF Falun Utveckling - Strömsbro IF 2 - 4 Olle Gahnshag, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2023-11-04 12:00 580731024 IBF Borlänge - Gävle GIK 3 - 1 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Maserhallen
2023-11-04 16:30 580731022 IBF Falun - Sandvikens AIK 9 - 1 Helmer Carlsson, William Lundström Guide Arena 1
2023-11-05 14:00 580731025 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 4 - 8 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Testebo Arena
2023-11-05 16:00 580731023 IBK Hudik /FBC Bollnäs - Sundsvalls IBF 1 - 4 Robin Klas, Joel Johansson OilQuick Arena
2023-12-20 20:00 580731021 KFUM Falun/IBF Hedemora - IBF Falun Utveckling 3 - 6 William Lundström, Olle Gahnshag Guide Arena
2023-11-17 19:00 580731026 Gävle GIK - Strömsbro IF 5 - 8 Mats Fernlund, Elias Parment Alfahallen - Gavlehov
2023-11-17 19:00 580731028 Sandvikens AIK - KFUM Falun/IBF Hedemora 2 - 2 Richard Öhneskog, Anders Löfgren Parkhallen 1
2023-11-17 20:00 580731030 IBF Falun - IBK Hudik /FBC Bollnäs 4 - 0 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2023-11-18 14:30 580731029 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 9 - 0 Pär Hedlund, Rasmus Olmats Idre Fjäll Arena
2023-11-19 13:00 580731027 Sundsvalls IBF - IBF Falun Utveckling 12 - 2 Teodor Lundgren, Markus Helsing Sundsvalls Sporthall-A
2023-11-21 20:00 580731035 Strömsbro IF - IBF Falun 2 - 4 Karim Boudiaf, Hugo Jonsson Testebo Arena
2023-11-23 20:00 580731032 IBF Falun Utveckling - Gävle GIK 3 - 1 William Lundström, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2023-11-25 12:00 580731034 IBF Borlänge - Sandvikens AIK 4 - 3 Anton Mårtensson, Pär Hedlund Paradishallen
2023-11-26 13:30 580731031 KFUM Falun/IBF Hedemora - Sundsvalls IBF 2 - 14 Jussi Nissinen, Tim Nissinen Eriksson Lugnet C
2023-12-09 16:30 580731033 IBK Hudik /FBC Bollnäs - KAIS Mora UIF 3 - 6 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2023-12-07 19:30 580731038 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling 9 - 1 Peter Wallin, Rasmus Olmats Idre Fjäll Arena
2023-12-08 19:00 580731039 IBF Falun - KFUM Falun/IBF Hedemora 6 - 2 Anton Mårtensson, Fredrick Lundin Guide Arena 1
2023-12-09 12:00 580731037 Sandvikens AIK - Gävle GIK 4 - 3 Elias Parment, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2023-12-10 13:00 580731036 Sundsvalls IBF - Strömsbro IF 5 - 3 Edvin Lindelöf, Markus Helsing Sundsvalls Sporthall-A
2023-12-10 15:00 580731040 IBK Hudik /FBC Bollnäs - IBF Borlänge 2 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg OilQuick Arena
2023-12-11 19:30 580731044 IBF Borlänge - IBF Falun 1 - 4 Linus Isberg, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2023-12-15 19:30 580731042 IBF Falun Utveckling - Sandvikens AIK 6 - 6 William Lundström, Anton Mårtensson Guide Arena 1
2023-12-17 14:00 580731045 Strömsbro IF - IBK Hudik /FBC Bollnäs 9 - 4 Johan Näslund, Jonathan Blank Testebo Arena
2023-12-17 16:00 580731043 Gävle GIK - Sundsvalls IBF 1 - 4 Martin Brolin, Daniel Blomkvist Bergby Sporthall
2024-02-08 19:45 580731041 KFUM Falun/IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 1 - 16 Olle Gahnshag, Alvin Erikhans Lugnet C
2023-10-08 12:00 580731047 IBF Falun - Sundsvalls IBF 11 - 7 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2024-01-12 19:30 580731048 IBK Hudik /FBC Bollnäs - Gävle GIK 6 - 1 Johnny Sundberg, Leif Sundberg OilQuick Arena
2024-01-14 13:00 580731046 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK WO (5 - 0) Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2024-01-14 14:00 580731050 Strömsbro IF - KFUM Falun/IBF Hedemora 6 - 4 Alfons Eriksson, Anders Löfgren Testebo Arena
2024-01-15 19:30 580731049 IBF Borlänge - IBF Falun Utveckling 9 - 1 Noel Hildensjö, Mattias Hedberg Ornäs Sporthall
2024-01-19 19:00 580731053 Gävle GIK - IBF Falun 1 - 9 Oliver Parment, Elias Parment Alfahallen - Gavlehov
2024-01-19 19:00 580731055 Sandvikens AIK - Strömsbro IF 4 - 5 Jaad Abou Chaaya, Martin Brolin Arena Jernvallen
2024-01-20 17:30 580731052 IBF Falun Utveckling - IBK Hudik /FBC Bollnäs 2 - 11 Emil Karlsson, Andreas Spång Envikens Sporthall
2024-01-22 19:30 580731051 KFUM Falun/IBF Hedemora - IBF Borlänge 3 - 3 Fredrick Lundin, William Lundström Lugnet C
2024-03-12 19:30 580731054 Sundsvalls IBF - KAIS Mora UIF
2024-01-24 19:30 580731056 Sundsvalls IBF - Sandvikens AIK 6 - 4 Santiago Bedoya, Kian Keinia Baldershallen 4
2024-01-27 15:00 580731059 IBK Hudik /FBC Bollnäs - KFUM Falun/IBF Hedemora 6 - 2 Alfons Eriksson, Michael Hoek OilQuick Arena
2024-01-28 18:30 580731057 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 12 - 1 Kristian Holtz, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2024-01-29 19:30 580731060 IBF Borlänge - Strömsbro IF 4 - 6 Olle Gahnshag, Alvin Erikhans Ornäs Sporthall
2024-03-04 20:00 580731058 IBF Falun - IBF Falun Utveckling Tim Nissinen Eriksson, Noel Hildensjö Guide Arena 2
2024-02-09 20:00 580731065 Strömsbro IF - IBF Falun Utveckling 8 - 1 Daniel Blomkvist, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2024-02-10 12:30 580731061 KFUM Falun/IBF Hedemora - Gävle GIK 2 - 1 Anders Sundvall, Peter Andersson Lugnet C
2024-02-11 13:00 580731064 IBF Borlänge - Sundsvalls IBF 5 - 8 William Lundström, Pär Hedlund Paradishallen
2024-02-11 15:00 580731063 IBK Hudik /FBC Bollnäs - Sandvikens AIK 7 - 9 Kjell Gustavsson, Robin Klas OilQuick Arena
2024-02-14 20:00 580731062 IBF Falun - KAIS Mora UIF 6 - 1 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Guide Arena 1
2024-02-16 19:00 580731066 IBF Falun Utveckling - KFUM Falun/IBF Hedemora 2 - 6 Noel Hildensjö, Olle Gahnshag Guide Arena 1
2024-02-16 19:00 580731069 Sandvikens AIK - IBF Falun 2 - 9 Hugo Jonsson, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2024-02-17 15:30 580731070 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 3 - 2 Mikael Svenske, Johan Forsström Idre Fjäll Arena
2024-02-18 13:00 580731068 Sundsvalls IBF - IBK Hudik /FBC Bollnäs 4 - 3 Per Backlin, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2024-02-18 17:00 580731067 Gävle GIK - IBF Borlänge 2 - 0 Erik Palmertz, Reine Schröder Novahallen - Gavlehov
2024-02-24 12:00 580731073 IBK Hudik /FBC Bollnäs - IBF Falun 1 - 1 Reine Schröder, Michael Hoek OilQuick Arena
2024-02-24 12:30 580731072 IBF Falun Utveckling - Sundsvalls IBF 1 - 4 Anton Mårtensson, Pär Hedlund Guide Arena 1
2024-02-24 13:00 580731074 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 3 - 7 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Paradishallen
2024-02-25 14:00 580731075 Strömsbro IF - Gävle GIK 3 - 3 Roger Morin, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2024-02-25 14:30 580731071 KFUM Falun/IBF Hedemora - Sandvikens AIK 4 - 5 William Lundström, Noel Hildensjö Lugnet C
2024-03-01 19:00 580731078 Sandvikens AIK - IBF Borlänge Daniel Ahlin, Anders Löfgren Arena Jernvallen
2024-03-01 19:00 580731080 IBF Falun - Strömsbro IF Pär Hedlund, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2024-03-02 12:00 580731076 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling Alfons Eriksson, Reine Schröder Novahallen - Gavlehov
2024-03-02 13:00 580731077 Sundsvalls IBF - KFUM Falun/IBF Hedemora Teodor Lundgren, Kian Keinia Sundsvalls Sporthall-A
2024-03-02 16:30 580731079 KAIS Mora UIF - IBK Hudik /FBC Bollnäs Tobias Berger, David Berger Idre Fjäll Arena
2024-03-06 20:00 580731082 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF Guide Arena 1
2024-03-07 20:00 580731081 KFUM Falun/IBF Hedemora - IBF Falun Guide Arena 1
2024-03-08 19:00 580731083 Gävle GIK - Sandvikens AIK Bergby Sporthall
2024-03-09 13:00 580731084 IBF Borlänge - IBK Hudik /FBC Bollnäs Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Paradishallen
2024-03-10 14:00 580731085 Strömsbro IF - Sundsvalls IBF Testebo Arena
2024-03-15 19:00 580731089 IBF Falun - IBF Borlänge Ej offentliggjord, Alvin Erikhans Guide Arena 1
2024-03-15 19:30 580731088 KAIS Mora UIF - KFUM Falun/IBF Hedemora Idre Fjäll Arena
2024-03-15 19:30 580731090 IBK Hudik /FBC Bollnäs - Strömsbro IF OilQuick Arena
2024-03-16 13:00 580731087 Sandvikens AIK - IBF Falun Utveckling Artem Zolotar, Ej offentliggjord Arena Jernvallen
2024-03-17 16:00 580731086 Sundsvalls IBF - Gävle GIK Sundsvalls Sporthall-A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF 14 13 0 1 98-42 56 39
2. KAIS Mora UIF 14 12 0 2 105-40 65 36
3. IBF Falun 14 11 1 2 97-33 64 34
4. Strömsbro IF 15 9 1 5 74-55 19 28
5. IBK Hudik / FBC Bollnäs 15 8 1 6 61-53 8 25
6. Sandvikens AIK 15 4 2 9 51-83 -32 14
7. IBF Borlänge 15 4 1 10 42-69 -27 13
8. KFUM Falun/ IBF Hedemora 15 3 2 10 49-85 -36 11
9. IBF Falun Utveckling 14 3 1 10 36-94 -58 10
10. Gävle GIK 15 1 1 13 28-87 -59 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-29 20:00 580737001 Hagfors IF Uddeholm - Hertzöga BK 6 - 1 Jörgen Grändefors, Pierre Malmgren Uddeholm Arena
2023-09-30 13:00 580737002 Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS - GS 86 AIF/Munkfors IBK 0 - 4 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena B
2023-10-01 11:30 580737004 Karlstad IBF Ungdom/Bredd - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 2 Mikael Johansson, Sören Johansson Ramirent Arena
2023-10-01 13:00 580737005 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad 4 - 11 Gabriel Nääs, Alfred Särnehed Hammarö Arena
2023-10-06 19:00 580737006 Hertzöga BK - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 2 Jörgen Grändefors, Robin Särén Ilandahallen
2023-10-06 19:30 580737008 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Lillån IBK/Ungdom 8 - 8 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena B
2023-10-08 13:15 580737010 GS 86 AIF/Munkfors IBK - Hagfors IF Uddeholm 5 - 4 Christian Fröding, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2023-10-11 19:30 580737007 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF Ungdom/Bredd 4 - 2 Kevin Karlsson, Kalle Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-13 19:00 580737011 Hertzöga BK - GS 86 AIF/Munkfors IBK 4 - 5 Adina Jansson, Edwin Sundström Ilandahallen
2023-10-13 19:30 580737013 Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom 1 - 5 Joel Andersson, Andre Hagelin Mälarenergi Arena A
2023-10-13 20:00 580737014 Lillån IBK/Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 6 - 9 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Norrbyhallen
2023-10-14 16:00 580737015 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom/Bredd 0 - 13 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Hammarö Arena
2023-10-29 11:30 580737017 Lillån IBK/Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 12 - 3 Gustav Westman, Gustav Salmela Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-10-29 16:00 580737016 Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS - Hertzöga BK 2 - 7 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-10-29 16:00 580737020 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 3 Kevin Karlsson, Kalle Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-29 18:45 580737018 Karlstad IBF Ungdom/Bredd - GS 86 AIF/Munkfors IBK 6 - 1 Klara Eldh, Adina Jansson Colorama Arena
2023-11-04 13:00 580737025 Hertzöga BK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 6 Adina Jansson, Erik Ejerfeldt Ilandahallen
2023-11-04 17:30 580737024 GS 86 AIF/Munkfors IBK - Lillån IBK/Ungdom 4 - 3 Albin Jakobsson, Erik Bergström Forshaga Sporthall
2023-11-05 13:00 580737021 Hagfors IF Uddeholm - Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS 6 - 2 Ragnar Clarström, Lars Larsson Uddeholm Arena
2023-11-05 16:00 580737022 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 16 - 0 Casper Vare, Francisco Contreras Mälarenergi Arena A
2023-11-18 17:30 580737029 IBK Lockerud Mariestad - GS 86 AIF/Munkfors IBK 5 - 3 Kevin Karlsson, Daniel Envall UW-Elasthallen, Mariestad
2023-11-19 14:30 580737026 Lillån IBK/Ungdom - Hertzöga BK 17 - 1 Lucas Claesson, Gustav Salmela Norrbyhallen
2023-11-19 16:30 580737027 Karlstad IBF Ungdom/Bredd - Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS 7 - 1 Elicia Vehkajärvi, Elin Säily-Jonsson Colorama Arena
2023-11-28 20:00 580737028 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IF Uddeholm 2 - 2 Albin Jakobsson, Ahmad Alzain Hammarö Arena
2023-11-24 19:30 580737032 Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS - Lillån IBK/Ungdom 1 - 9 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena A
2023-11-24 19:30 580737034 GS 86 AIF/Munkfors IBK - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 1 Klara Eldh, Adina Jansson Forshaga Sporthall
2023-11-24 20:00 580737031 Hagfors IF Uddeholm - Karlstad IBF Ungdom/Bredd 1 - 10 Robin Särén, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2023-11-26 15:00 580737035 Hertzöga BK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 12 William Grefve, Vilmer Jonsson Väse Sporthall
2023-12-09 12:30 580737038 IBK Lockerud Mariestad - Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS 4 - 1 David Karlsson, Alma Ernstsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-12-09 16:00 580737039 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 8 - 4 Michael Rosén, Jonas Langgren Mälarenergi Arena A
2023-12-09 17:00 580737036 Karlstad IBF Ungdom/Bredd - Hertzöga BK 10 - 0 Mikael Johansson, Sören Johansson Klubbhuset Arena
2024-02-12 20:00 580737037 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK/Ungdom 3 - 5 Klara Eldh, Adina Jansson Hammarö Arena
2023-12-17 11:00 580737043 Lillån IBK/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom/Bredd 1 - 7 Christoffer Lette, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-12-17 14:00 580737041 Hagfors IF Uddeholm - IBK Lockerud Mariestad 6 - 3 Christian Fröding, Christoffer Risberg Uddeholm Arena
2023-12-17 16:00 580737042 Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 3 Yotsaphong Chaiphring, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-12-17 16:00 580737044 GS 86 AIF/Munkfors IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 5 Hannes Bergenfur, Victor Haglund Forshaga Sporthall
2024-01-13 13:00 580737047 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Karlstad IBF Ungdom/Bredd 5 - 4 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Mälarenergi Arena B
2024-01-13 16:00 580737046 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 4 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-14 17:00 580737049 GS 86 AIF/Munkfors IBK - Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS 4 - 2 Ragnar Clarström, Nicklas Mattsson Forshaga Sporthall
2024-02-01 20:15 580737050 Hertzöga BK - Hagfors IF Uddeholm 1 - 4 Emil Ahlström, Albin Lämmel Hultsbergshallen
2024-01-17 19:30 580737053 Lillån IBK/Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 9 Oscar Harryson, Fredrik Alm Norrbyhallen
2024-01-19 19:45 580737054 Karlstad IBF Ungdom/Bredd - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Lars Larsson, Albin Lämmel Klubbhuset Arena
2024-01-21 13:30 580737055 Skoghalls IBK Utveckling - Hertzöga BK 3 - 2 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Hammarö Arena
2024-01-29 19:45 580737051 Hagfors IF Uddeholm - GS 86 AIF/Munkfors IBK 1 - 6 Jörgen Grändefors, Robin Särén Uddeholm Arena
2024-01-24 20:00 580737057 IBK Lockerud Mariestad - Lillån IBK/Ungdom 9 - 2 Alma Ernstsson, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-26 19:30 580737060 GS 86 AIF/Munkfors IBK - Hertzöga BK 8 - 4 Kim Persson, Albin Lämmel Forshaga Sporthall
2024-01-28 19:00 580737058 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS 12 - 1 Francisco Contreras, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2024-02-16 19:45 580737056 Karlstad IBF Ungdom/Bredd - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 1 Ragnar Clarström, Emil Ahlström Klubbhuset Arena
2024-02-10 13:00 580737065 Hertzöga BK - Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS 4 - 5 Albin Lämmel, Anders Leander Ilandahallen
2024-02-10 17:00 580737061 Hagfors IF Uddeholm - Lillån IBK/Ungdom 2 - 6 Ahmad Alzain, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2024-02-11 16:00 580737062 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 6 - 5 Viktor Ericsson, Francisco Contreras Mälarenergi Arena A
2024-02-11 16:45 580737064 GS 86 AIF/Munkfors IBK - Karlstad IBF Ungdom/Bredd 4 - 8 Adina Jansson, Edwin Sundström Forshaga Sporthall
2024-02-16 20:00 580737067 Lillån IBK/Ungdom - GS 86 AIF/Munkfors IBK 3 - 1 Oscar Harryson, Gustav Salmela Norrbyhallen
2024-02-18 14:00 580737069 Skoghalls IBK Utveckling - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 10 Ragnar Clarström, Adrian Blomquist Hammarö Arena
2024-02-18 16:00 580737066 Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm 2 - 9 Philip Groop, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena B
2024-02-18 16:00 580737070 IBK Lockerud Mariestad - Hertzöga BK 13 - 1 Alma Ernstsson, Sven Persson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-02-23 20:00 580737071 Hagfors IF Uddeholm - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 2 Hannes Bergenfur, Victor Haglund Uddeholm Arena
2024-02-23 20:00 580737074 GS 86 AIF/Munkfors IBK - IBK Lockerud Mariestad 9 - 5 William Grefve, Vilmer Jonsson Munkfors Arena
2024-02-24 13:00 580737072 Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS - Karlstad IBF Ungdom/Bredd 1 - 10 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2024-02-24 17:00 580737075 Hertzöga BK - Lillån IBK/Ungdom 3 - 10 Ragnar Clarström, Alfred Särnehed Ilandahallen
2024-03-02 10:00 580737078 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF/Munkfors IBK Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Hammarö Arena
2024-03-02 13:00 580737080 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hertzöga BK Edvin Vare, Filip Larsson Mälarenergi Arena B
2024-03-03 13:45 580737077 Karlstad IBF Ungdom/Bredd - Hagfors IF Uddeholm Klara Eldh, Adina Jansson Colorama Arena
2024-03-04 20:00 580737076 Lillån IBK/Ungdom - Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS Philip Franzén, Jonathan Eriksson Norrbyhallen
2024-03-07 20:00 580737083 Lillån IBK/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling Gustav Westman, Alexander Widbark Norrbyhallen
2024-03-09 16:00 580737082 Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS - IBK Lockerud Mariestad Oliver Dahmberg, Valter Lundkvist Mälarenergi Arena A
2024-03-09 16:00 580737085 Hertzöga BK - Karlstad IBF Ungdom/Bredd Anders Leander, Anders Lidström Ilandahallen
2024-03-09 16:45 580737081 Hagfors IF Uddeholm - Rönnby Västerås IBK Ungdom Robin Särén, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2024-03-16 14:00 580737087 Skoghalls IBK Utveckling - Västerås IBS Ungdom/Västerås IBS Gabriel Gunnarsson, David Granström Hammarö Arena
2024-03-17 13:45 580737086 Karlstad IBF Ungdom/Bredd - Lillån IBK/Ungdom Elicia Vehkajärvi, Elin Säily-Jonsson Colorama Arena
2024-03-17 16:00 580737088 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Uddeholm Kronoslav Kis, Sebastian Åberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-03-17 16:00 580737089 Rönnby Västerås IBK Ungdom - GS 86 AIF/Munkfors IBK Oliver Dahmberg, Valter Lundkvist Mälarenergi Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 14 11 0 3 93-53 40 33
2. Rönnby Västerås IBK Ungdom 13 9 3 1 101-46 55 30
3. Karlstad IBF Ungdom/ Bredd 13 9 1 3 87-26 61 28
4. GS 86 AIF/ Munkfors IBK 14 9 1 4 65-51 14 28
5. Lillån IBK/ Ungdom 13 7 1 5 84-60 24 22
6. Hagfors IF Uddeholm 13 6 1 6 51-60 -9 19
7. Skoghalls IBK Utveckling 13 2 1 10 30-85 -55 7
8. Hertzöga BK 14 2 0 12 36-103 -67 6
9. Västerås IBS Ungdom/ Västerås IBS 13 1 0 12 21-84 -63 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-26 20:00 580732003 Täby FC - Åkersberga IBF 8 - 1 Robert Jäderlund, Jacob Leijon K-Rauta Arena
2023-09-29 19:00 580732005 IK Sirius FBC/IBK - Hässelby SK IBK 8 - 0 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena Gibon
2023-09-29 20:00 580732001 Järfälla Bele IBF/IBK - Storvreta Ungdom IBK/IBK 2 - 7 Alexander Mattsson, Jan Erik Kristofersson Bas Barkarby
2023-10-06 19:15 580732008 Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK - Täby FC 5 - 10 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Rosershallen
2023-10-06 19:30 580732006 Storvreta Ungdom IBK/IBK - IK Sirius FBC/IBK 2 - 2 Fredrik Karlsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2023-10-06 19:30 580732010 Hagunda IF - Järfälla Bele IBF/IBK 14 - 0 Mattias Patrik Robert Thorsén, Pontus Rosendal IFU Arena DHinox
2023-10-10 20:00 580732014 Täby FC - Hässelby SK IBK 10 - 3 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg K-Rauta Arena
2023-10-12 20:00 580732011 Storvreta Ungdom IBK/IBK - Hagunda IF 8 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2023-10-13 20:00 580732012 Järfälla Bele IBF/IBK - Åkersberga IBF 3 - 3 Arash Sohrevardi, Manne Jahnsson Jakobsbergs Sporthall
2023-10-27 19:30 580732017 Täby FC - Järfälla Bele IBF/IBK 6 - 3 Manne Jahnsson, Bjarne Hekkelstrand K-Rauta Arena
2023-10-27 19:30 580732019 IK Sirius FBC/IBK - Åkersberga IBF 3 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena DHinox
2024-02-12 19:45 580732020 Hässelby SK IBK - Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK 6 - 4 Aldin Imamovic, William Albrecht Riddersvik
2023-11-03 19:30 580732025 Storvreta Ungdom IBK/IBK - Hässelby SK IBK 8 - 4 Gabriel Wall, Adam Jivegård Storvreta IBK Sporthall
2023-11-03 20:15 580732024 Hagunda IF - Täby FC 2 - 6 Noah Gustafsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena Gibon
2023-12-04 20:15 580732022 Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK - IK Sirius FBC/IBK 1 - 9 Johnny Mikael Claesson, Jan Lingemark Rosershallen
2023-11-10 19:15 580732030 Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK - Åkersberga IBF 2 - 5 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Rosershallen
2023-11-10 19:30 580732026 Täby FC - Storvreta Ungdom IBK/IBK 5 - 2 Peter Lassfolk, Imtiaz Karim K-Rauta Arena
2023-11-10 20:15 580732028 IK Sirius FBC/IBK - Järfälla Bele IBF/IBK 5 - 1 Noah Gustafsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena Gibon
2023-11-10 20:15 580732029 Hässelby SK IBK - Hagunda IF 1 - 9 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hässelbyhallen
2023-11-17 19:00 580732034 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK 5 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Upplands Energi
2023-11-17 19:30 580732035 Storvreta Ungdom IBK/IBK - Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK 13 - 3 Johan Hällström, Lars Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
2024-01-12 19:45 580732033 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 9 - 0 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Österåkers Multiarena 1
2023-11-22 20:00 580732039 Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK - Järfälla Bele IBF/IBK 1 - 5 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Rosershallen
2023-11-24 19:30 580732040 Åkersberga IBF - Hagunda IF 4 - 9 Johan Hessing, Svedje Ohlson Österåkers Multiarena 1
2023-11-24 20:15 580732037 IK Sirius FBC/IBK - Täby FC 10 - 2 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena Gibon
2023-12-08 19:00 580732044 Hagunda IF - Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK 4 - 3 Erik Andersson, Johan Hällström IFU Arena Upplands Energi
2023-12-08 19:30 580732045 Storvreta Ungdom IBK/IBK - Åkersberga IBF 8 - 4 Fredrik Karlsson, Thomas Lundqvist Storvreta IBK Sporthall
2023-12-08 20:00 580732041 Järfälla Bele IBF/IBK - Hässelby SK IBK 6 - 1 Anders Peterson, Jan Lingemark Jakobsbergs Sporthall
2023-12-15 19:30 580732050 Storvreta Ungdom IBK/IBK - Järfälla Bele IBF/IBK 7 - 1 Jan Tuominen, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2023-12-15 20:00 580732048 Åkersberga IBF - Täby FC 4 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Anders Peterson Österåkers Multiarena 1
2023-12-15 20:15 580732046 Hässelby SK IBK - IK Sirius FBC/IBK 2 - 6 Imtiaz Karim, Peter Hagelin Hässelbyhallen
2024-01-12 20:00 580732051 Järfälla Bele IBF/IBK - Hagunda IF 4 - 8 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Bas Barkarby
2024-01-12 20:15 580732055 IK Sirius FBC/IBK - Storvreta Ungdom IBK/IBK 4 - 7 Pontus Rosendal, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2024-01-14 18:45 580732053 Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK 14 - 1 Jonas Vedin, Imtiaz Karim K-Rauta Arena
2024-01-19 19:45 580732059 Åkersberga IBF - Järfälla Bele IBF/IBK 5 - 3 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Österåkers Multiarena 1
2024-01-19 20:15 580732060 Hagunda IF - Storvreta Ungdom IBK/IBK 8 - 7 Christoffer Fredriksson, Noah Gustafsson IFU Arena Gibon
2024-01-21 18:00 580732057 Hässelby SK IBK - Täby FC 0 - 4 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Hässelbyhallen
2024-01-24 20:00 580732062 Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK - Hässelby SK IBK 1 - 6 Johan Hällström, Tony Nyberg Rosershallen
2024-01-26 19:45 580732063 Åkersberga IBF - IK Sirius FBC/IBK 1 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Tobias Jansson Österåkers Multiarena 1
2024-01-26 20:00 580732061 Järfälla Bele IBF/IBK - Täby FC 1 - 5 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Jakobsbergs Sporthall
2024-02-09 19:30 580732069 IK Sirius FBC/IBK - Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK 7 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena DHinox
2024-02-09 20:15 580732070 Hässelby SK IBK - Storvreta Ungdom IBK/IBK 1 - 14 Robert Milerud, Michael Leimer Hässelbyhallen
2024-02-09 20:45 580732067 Täby FC - Hagunda IF 1 - 1 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak K-Rauta Arena
2024-02-16 19:30 580732074 Hagunda IF - Hässelby SK IBK 4 - 3 Christoffer Fredriksson, Noah Gustafsson IFU Arena DHinox
2024-02-16 19:30 580732075 Storvreta Ungdom IBK/IBK - Täby FC 2 - 3 Johan Hällström, Gabriel Wall Storvreta IBK Sporthall
2024-02-16 19:45 580732073 Åkersberga IBF - Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK 9 - 2 Svedje Ohlson, Alexander Mattsson Österåkers Multiarena 1
2024-02-16 20:00 580732071 Järfälla Bele IBF/IBK - IK Sirius FBC/IBK 3 - 7 Imtiaz Karim, Johan Hessing Bas Barkarby
2024-02-23 19:00 OBS ny starttid 580732078 IK Sirius FBC/IBK - Hagunda IF 3 - 2 Noah Gustafsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena Gibon
2024-02-23 20:15 580732079 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 3 - 5 Agaton Östlund, Oliver Hallgren Hässelbyhallen
2024-03-07 20:15 580732080 Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK - Storvreta Ungdom IBK/IBK Pontus Rosendal, Mattias Patrik Robert Thorsén Ekilla Sporthall
2024-03-01 20:15 580732084 Hagunda IF - Åkersberga IBF Christoffer Fredriksson, Noah Gustafsson IFU Arena Gibon
2024-03-05 20:00 580732083 Täby FC - IK Sirius FBC/IBK Svedje Ohlson, Alexander Mattsson K-Rauta Arena
2024-03-11 19:45 580732081 Järfälla Bele IBF/IBK - Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK Marcus Rückert, Anders Peterson Björkebyhallen
2024-03-08 19:15 580732089 Rosersberg Arlanda IBK/Väsby AIK - Hagunda IF William Tegnér, Sabina Åström Rosershallen
2024-03-10 17:00 580732090 Åkersberga IBF - Storvreta Ungdom IBK/IBK Aarre Hietanen, Håkan Taxén Österåkers Multiarena 1
2024-03-10 20:20 580732088 Hässelby SK IBK - Järfälla Bele IBF/IBK Robert Milerud, Michael Leimer Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 13 10 1 2 77-35 42 31
2. IK Sirius FBC/ IBK 13 10 1 2 72-32 40 31
3. Storvreta Ungdom IBK/ IBK 12 8 1 3 85-41 44 25
4. Hagunda IF 12 7 1 4 70-46 24 22
5. Åkersberga IBF 12 7 1 4 54-46 8 22
6. Järfälla Bele IBF/ IBK 12 2 1 9 32-69 -37 7
7. Hässelby SK IBK 13 2 0 11 30-88 -58 6
8. Rosersberg Arlanda IBK/ Väsby AIK 11 0 0 11 25-88 -63 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E1 DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-27 20:00 580733001 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 4 - 1 Arash Sohrevardi, Malva Sölvemark Tomtbergahallen
2023-10-06 19:45 580733002 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 6 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Alice Fritshammar Fornuddshallen
2023-10-13 19:15 580733006 Sköndals IK - Huddinge IBS 1 - 7 Alice Fritshammar, Mauricio Castillo Skarpnäckshallen
2023-12-01 19:45 580733004 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF/Nacka IBK 4 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Västertorpshallen
2023-10-25 20:00 580733007 Huddinge IBS - Värmdö IF/Nacka IBK 4 - 3 Aldin Imamovic, Mohamed Abdirisak Tomtbergahallen
2023-10-27 19:45 580733008 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Fornuddshallen
2023-11-03 19:30 580733012 Värmdö IF/Nacka IBK - Sköndals IK 5 - 0 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Charlottendalshallen
2023-11-06 19:45 580733011 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Linus Löfstedt, Jonas Holm Fleminghallen A
2023-11-10 19:15 580733015 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 8 Arash Sohrevardi, Simon Fröberg Skarpnäckshallen
2023-11-10 19:45 580733013 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF/Nacka IBK 5 - 6 Tobias Berger, David Berger Fornuddshallen
2023-11-17 19:30 580733016 Värmdö IF/Nacka IBK - Onyx IBS 9 - 2 Imtiaz Karim, Johan Hessing Värmdö sporthall
2023-11-17 19:30 580738016 Nykvarns IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Andreas Eriksson, Martin Morén Furuborghallen
2023-11-17 19:30 580738018 Trosa Edanö IBK - Sköndals IK 11 - 6 Leo Lindh, Sigge Maurer Hedebyhallen
2023-11-17 19:45 580733018 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 6 - 1 Malva Sölvemark, Stefano Bianque Västertorpshallen
2023-11-19 19:45 580733017 Huddinge IBS - Salems IF 5 - 5 Svedje Ohlson, Tommy Egman Glömstahallen
2023-11-22 20:00 580738019 Onyx IBS - Huddinge IBS 2 - 7 Bemir Brkic, Rasmus Widén Ramdalens Sportcenter
2023-11-24 19:45 580733021 Sköndals IK - Nykvarns IBF 4 - 9 Filip Lövenklint, Manne Jahnsson Skarpnäckshallen
2023-11-24 20:00 580738021 FBI Tullinge - Värmdö IF/Nacka IBK 3 - 9 Aarre Hietanen, Malva Sölvemark Tullingehallen
2023-11-24 20:30 580738020 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 2 - 7 Imtiaz Karim, Alice Fritshammar Skogsängshallen
2023-12-08 19:30 580733022 Värmdö IF/Nacka IBK - Salems IF 2 - 2 Johan Hessing, Peter Lassfolk Värmdö sporthall
2023-12-08 19:45 580733025 Älvsjö AIK IBF - Trosa Edanö IBK 6 - 5 Manne Jahnsson, Niklas Lundberg Västertorpshallen
2023-12-08 19:45 580733026 Tyresö Trollbäcken IBK - Onyx IBS 11 - 3 Tobias Jansson, Bjarne Hekkelstrand Fornuddshallen
2024-02-09 19:30 580733027 Sköndals IK - FBI Tullinge 5 - 2 Emil Glenngård, Manne Jahnsson Skarpnäckshallen
2023-12-15 19:30 580738022 Nykvarns IBF - Värmdö IF/Nacka IBK 4 - 3 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Furuborghallen
2023-12-15 19:30 580738025 Trosa Edanö IBK - Huddinge IBS 5 - 9 Stefan Öberg, Amanda Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2023-12-15 19:30 580738026 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 David Berger, Manne Jahnsson Tullingehallen
2023-12-17 15:00 580738027 Onyx IBS - Sköndals IK 10 - 5 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2024-01-11 19:00 580733029 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 12 - 0 Aldin Imamovic, Jakub Horyna Fornuddshallen
2024-01-12 18:00 580738030 FBI Tullinge - Huddinge IBS 0 - 7 Zana Guzel, Osama Abaied Tullingehallen
2024-01-12 19:30 580733028 Värmdö IF/Nacka IBK - Trosa Edanö IBK 11 - 4 Manne Jahnsson, Niklas Lundberg Värmdö sporthall
2024-01-12 19:30 580738028 Nykvarns IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 7 Mikael Andersson, Mattias Lönnborg Furuborghallen
2024-01-19 19:30 580738032 Trosa Edanö IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Leo Lindh, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2024-01-19 20:30 580738031 Salems IF - Sköndals IK 9 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Jakub Horyna Skogsängshallen
2024-02-13 20:00 580733033 Huddinge IBS - Nykvarns IBF 7 - 4 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Fleminghallen A
2024-03-01 19:45 580733032 Älvsjö AIK IBF - Onyx IBS Jakub Horyna, Jonas Edström Västertorpshallen
2024-01-23 19:00 580733034 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 2 - 0 Fredrik Landin, Erik Palmertz Kämpetorpshallen 1
2024-02-04 19:30 580733035 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 8 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Sköndalshallen
2024-02-05 19:45 580733039 Huddinge IBS - Sköndals IK 10 - 3 Mohamed Abdirisak, Aldin Imamovic Fleminghallen A
2024-02-09 19:30 580733037 Värmdö IF/Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 7 Tobias Jansson, Bjarne Hekkelstrand Värmdö sporthall
2024-02-16 19:00 580733040 Värmdö IF/Nacka IBK - Huddinge IBS 4 - 0 Jakub Horyna, Emil Glenngård Värmdö sporthall
2024-02-16 19:45 580733041 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 3 Tobias Jansson, Bjarne Hekkelstrand Västertorpshallen
2024-02-23 19:30 580733045 Sköndals IK - Värmdö IF/Nacka IBK 3 - 11 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Skarpnäckshallen
2024-02-23 19:45 580733044 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 3 - 4 Mauricio Castillo, Anders Asp Fornuddshallen
2024-03-08 19:30 580733046 Värmdö IF/Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Erik Gustafsson, Love Andersson Värmdö sporthall
2024-03-08 19:30 580733048 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK Peter Lassfolk, Anders Peterson Skarpnäckshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 13 9 2 2 68-37 31 29
2. Tyresö Trollbäcken IBK 12 8 1 3 74-37 37 25
3. Älvsjö AIK IBF 11 8 1 2 57-30 27 25
4. Värmdö IF/ Nacka IBK 12 7 2 3 69-38 31 23
5. Sköndals IK 12 1 0 11 36-96 -60 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E2 DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-08 13:30 580738003 Nykvarns IBF - Salems IF 3 - 4 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Furuborghallen
2023-10-15 14:00 580738002 Onyx IBS - FBI Tullinge 5 - 8 Bemir Brkic, Amanda Sigurbjörnsson Rosvalla Arena A
2023-10-13 19:30 580738004 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF 5 - 10 Sigge Maurer, Niclas Andersson Hedebyhallen
2023-10-13 20:30 580738005 Salems IF - Onyx IBS 8 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2023-10-24 20:00 580738008 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 5 - 7 Magnus Appelkvist, Stefan Öberg Ramdalens Sportcenter
2023-10-27 20:30 580738009 Salems IF - FBI Tullinge 6 - 1 Alexander Rosén, Anthon Rosén Skogsängshallen
580738012 Nykvarns IBF - FBI Tullinge Björkestahallen
2023-11-03 19:30 580738010 Trosa Edanö IBK - Salems IF 4 - 5 Leo Lindh, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2023-11-10 19:00 580738013 Onyx IBS - Nykvarns IBF 5 - 2 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2023-11-10 19:30 580738015 FBI Tullinge - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Alice Fritshammar, Aarre Hietanen Tullingehallen
2023-11-17 19:30 580733016 Värmdö IF/Nacka IBK - Onyx IBS 9 - 2 Johan Hessing, Imtiaz Karim Värmdö sporthall
2023-11-17 19:30 580738016 Nykvarns IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Andreas Eriksson, Martin Morén Furuborghallen
2023-11-17 19:30 580738018 Trosa Edanö IBK - Sköndals IK 11 - 6 Sigge Maurer, Leo Lindh Hedebyhallen
2023-11-17 19:45 580733018 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 6 - 1 Malva Sölvemark, Stefano Bianque Västertorpshallen
2023-11-19 19:45 580733017 Huddinge IBS - Salems IF 5 - 5 Svedje Ohlson, Tommy Egman Glömstahallen
2023-11-22 20:00 580738019 Onyx IBS - Huddinge IBS 2 - 7 Rasmus Widén, Bemir Brkic Ramdalens Sportcenter
2023-11-24 19:45 580733021 Sköndals IK - Nykvarns IBF 4 - 9 Manne Jahnsson, Filip Lövenklint Skarpnäckshallen
2023-11-24 20:00 580738021 FBI Tullinge - Värmdö IF/Nacka IBK 3 - 9 Malva Sölvemark, Aarre Hietanen Tullingehallen
2023-11-24 20:30 580738020 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 2 - 7 Alice Fritshammar, Imtiaz Karim Skogsängshallen
2023-12-08 19:30 580733022 Värmdö IF/Nacka IBK - Salems IF 2 - 2 Peter Lassfolk, Johan Hessing Värmdö sporthall
2023-12-08 19:45 580733025 Älvsjö AIK IBF - Trosa Edanö IBK 6 - 5 Manne Jahnsson, Niklas Lundberg Västertorpshallen
2023-12-08 19:45 580733026 Tyresö Trollbäcken IBK - Onyx IBS 11 - 3 Tobias Jansson, Bjarne Hekkelstrand Fornuddshallen
2024-02-09 19:30 580733027 Sköndals IK - FBI Tullinge 5 - 2 Emil Glenngård, Manne Jahnsson Skarpnäckshallen
2023-12-15 19:30 580738022 Nykvarns IBF - Värmdö IF/Nacka IBK 4 - 3 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Furuborghallen
2023-12-15 19:30 580738025 Trosa Edanö IBK - Huddinge IBS 5 - 9 Amanda Sigurbjörnsson, Stefan Öberg Hedebyhallen
2023-12-15 19:30 580738026 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 Manne Jahnsson, David Berger Tullingehallen
2023-12-17 15:00 580738027 Onyx IBS - Sköndals IK 10 - 5 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2024-01-11 19:00 580733029 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 12 - 0 Aldin Imamovic, Jakub Horyna Fornuddshallen
2024-01-12 18:00 580738030 FBI Tullinge - Huddinge IBS 0 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2024-01-12 19:30 580733028 Värmdö IF/Nacka IBK - Trosa Edanö IBK 11 - 4 Manne Jahnsson, Niklas Lundberg Värmdö sporthall
2024-01-12 19:30 580738028 Nykvarns IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 7 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Furuborghallen
2024-01-19 19:30 580738032 Trosa Edanö IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Leo Lindh, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2024-01-19 20:30 580738031 Salems IF - Sköndals IK 9 - 2 Jakub Horyna, Bjarne Hekkelstrand Skogsängshallen
2024-02-13 20:00 580733033 Huddinge IBS - Nykvarns IBF 7 - 4 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Fleminghallen A
2024-03-01 19:45 580733032 Älvsjö AIK IBF - Onyx IBS Jonas Edström, Jakub Horyna Västertorpshallen
2024-01-26 20:00 580738035 FBI Tullinge - Onyx IBS 1 - 8 Zana Guzel, Kent Budell Tullingehallen
2024-01-28 17:00 580738036 Salems IF - Nykvarns IBF 6 - 5 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Skogsängshallen
2024-02-09 19:00 580738038 Onyx IBS - Salems IF 3 - 9 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2024-02-09 19:30 580738037 Nykvarns IBF - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Christer Avasjö, Amanda Sigurbjörnsson Furuborghallen
2024-02-16 18:00 580738042 FBI Tullinge - Salems IF 3 - 7 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Tullingehallen
2024-02-16 19:30 580738041 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 6 - 0 Dennis Wagermark, Amanda Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2024-02-23 19:30 580738045 FBI Tullinge - Nykvarns IBF 3 - 2 Zana Guzel, Osama Abaied Tullingehallen
2024-02-23 20:30 580738043 Salems IF - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Erik Gustafsson, Love Andersson Skogsängshallen
2024-03-08 19:30 580738046 Nykvarns IBF - Onyx IBS Christer Avasjö, Mathias Lindvall Furuborghallen
2024-03-08 19:30 580738048 Trosa Edanö IBK - FBI Tullinge Jesper Asplund, Ej offentliggjord Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 13 9 2 2 66-52 14 29
2. Nykvarns IBF 11 4 0 7 51-51 0 12
3. Trosa Edanö IBK 12 3 0 9 55-70 -15 9
4. Onyx IBS 11 3 0 8 46-73 -27 9
5. FBI Tullinge 11 3 0 8 28-66 -38 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-29 20:00 580734001 Jönköpings IK/Hovslätts IK - Bergs Innebandyklubb (IK) 6 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-09-30 11:30 580734002 Linköping IBK Ungdom - FBC Kalmarsund Ungdom DJAS 3 - 8 Oscar Bard, Thomas Nystrand Valkebohallen
2023-10-01 14:30 580734005 CL98IC - Värnamo IK 3 - 0 Hannes Berggren, Linus Häggblom Falkenbergshallen
2023-10-01 15:00 580734004 IBF Tranås - IBF Linköping/Hjulsbro IK 4 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall
2023-10-07 16:00 580734006 Bergs Innebandyklubb (IK) - CL98IC 6 - 5 Simon Eriksson, Marthin Andersson Ljungsbro Sporthall
2023-10-08 14:00 580734007 Värnamo IK - IBF Tranås 5 - 1 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Värnamo Sporthall
2023-10-08 17:30 580734010 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - Jönköpings IK/Hovslätts IK 0 - 12 Nicklas Hult, Linus Häggblom Ölands Bank Center A
2023-10-26 20:00 580734009 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Linköping IBK Ungdom 9 - 2 Therese Spjut, Alexia Rasmussen Fortnox Arena A-hall
2023-10-13 19:15 580734013 Linköping IBK Ungdom - IBF Linköping/Hjulsbro IK 6 - 9 Roger Balogh, Johan Wiggur Valkebohallen
2023-10-15 13:00 580734011 Bergs Innebandyklubb (IK) - FBC Kalmarsund Ungdom DJAS 8 - 1 Johan Nordlander, Daniel Hermansson Valkebohallen
2023-10-15 15:00 580734015 CL98IC - IBF Tranås 8 - 0 Andreas Nilsson, Robert Risberg Falkenbergshallen
2023-10-20 20:00 580734012 Jönköpings IK/Hovslätts IK - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 2 - 9 Johan Ferm, Magnus Widlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-27 19:15 580734016 Linköping IBK Ungdom - Bergs Innebandyklubb (IK) 5 - 6 David Björketun, Patricio Boiardt Valkebohallen
2023-10-29 14:00 580734018 IBF Tranås - FBC Kalmarsund Ungdom DJAS 9 - 3 Dawan Mofak, Hannes Berggren Tranås Idrottshall
2023-10-29 14:00 580734020 Värnamo IK - IBF Linköping/Hjulsbro IK 1 - 5 Adam Rydholm, Emil Lindén Värnamo Sporthall
2023-10-29 15:00 580734019 CL98IC - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 1 - 5 Christer Jonsson, Andreas Karlsson Falkenbergshallen
2023-11-03 20:00 580734021 Jönköpings IK/Hovslätts IK - Linköping IBK Ungdom 9 - 3 Anders A Nilsson, Christian Österström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-04 16:30 580734022 IBF Linköping/Hjulsbro IK - CL98IC 4 - 5 Daniel Hermansson, Louise Ramebäck Valkebohallen
2023-11-30 19:15 580734023 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - IBF Tranås 2 - 3 Senad Hamula, Johan Oxenmyr Fortnox Arena B-hall
2023-12-02 17:15 580734025 Bergs Innebandyklubb (IK) - Värnamo IK 5 - 1 Patricio Boiardt, Fernando Rocabado Kärnahallen
2023-11-12 13:45 580734030 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 2 - 5 Linus Söderblom, Louise Ramebäck Valkebohallen
2023-11-12 14:00 580734029 Värnamo IK - FBC Kalmarsund Ungdom DJAS 3 - 5 Kim Westlund, Örjan Stenberg Värnamo Sporthall
2023-11-12 16:00 580734028 CL98IC - Jönköpings IK/Hovslätts IK 6 - 2 Malou Hallström, Pelle Hallström Falkenbergshallen
2023-11-22 19:30 580734027 IBF Tranås - Linköping IBK Ungdom 8 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall
2023-11-14 18:00 580734035 Bergs Innebandyklubb (IK) - IBF Linköping/Hjulsbro IK 5 - 3 Oscar Bard, Marthin Andersson Valkebohallen
2023-11-17 20:00 580734031 Jönköpings IK/Hovslätts IK - IBF Tranås 4 - 2 Tina Sandberg, Alva Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-18 15:00 580734033 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Värnamo IK 4 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena A-hall
2023-11-18 17:00 580734034 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - CL98IC 3 - 9 Andreas Karlsson, Andreas Nilsson Ölands Bank Center A
2023-11-25 14:00 580734038 Värnamo IK - Linköping IBK Ungdom 4 - 2 Kim Bjurek, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall
2023-11-26 16:00 580734040 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom DJAS 4 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Fortnox Arena A-hall
2023-12-18 19:15 580734039 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Jönköpings IK/Hovslätts IK 3 - 7 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Rydshallen
2024-01-31 19:30 580734036 IBF Tranås - Bergs Innebandyklubb (IK) 2 - 4 Peter Nykvist, Daniel Pettersson Tranås Idrottshall
2023-12-07 20:00 580734041 Jönköpings IK/Hovslätts IK - Värnamo IK 13 - 1 Emil Lindén, Adam Rydholm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-12-09 15:15 580734045 Bergs Innebandyklubb (IK) - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 4 - 5 Thomas Nystrand, Oscar Bard Ljungsbro Sporthall
2023-12-10 14:30 580734042 Linköping IBK Ungdom - CL98IC 2 - 11 Simon Eriksson, Hampus Larsson Folkungahallen
2024-02-04 17:30 580734044 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - IBF Linköping/Hjulsbro IK 5 - 3 Therese Spjut, Malou Hallström Ölands Bank Center A
2023-12-15 19:30 580734047 IBF Linköping/Hjulsbro IK - IBF Tranås 5 - 5 Anton Nilsson, Noah Räni Valkebohallen
2023-12-15 19:40 580734050 Bergs Innebandyklubb (IK) - Jönköpings IK/Hovslätts IK 8 - 6 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Ljungsbro Sporthall
2023-12-17 13:00 580734046 Värnamo IK - CL98IC 1 - 4 Andreas Rundqvist, Adam Nikolausson Värnamo Sporthall
2023-12-17 16:30 580734049 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - Linköping IBK Ungdom 12 - 2 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2024-01-13 15:30 580734052 Linköping IBK Ungdom - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 1 - 5 Louise Ramebäck, Emil Magnusson Valkebohallen
2024-01-14 14:00 580734051 Jönköpings IK/Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom DJAS 1 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-01-14 14:30 580734055 CL98IC - Bergs Innebandyklubb (IK) 6 - 5 Anders Stenberg, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2024-03-02 14:00 580734054 IBF Tranås - Värnamo IK Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Tranås Idrottshall
2024-01-19 19:15 580734058 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Linköping IBK Ungdom 5 - 6 Johan Nordlander, Jimmy Eliasson Valkebohallen
2024-01-19 19:30 580734059 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Jönköpings IK/Hovslätts IK 2 - 2 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Fortnox Arena B-hall
2024-01-20 15:00 580734056 IBF Tranås - CL98IC 8 - 10 Adam Nikolausson, Andreas Rundqvist Tranås Idrottshall
2024-02-03 12:00 580734060 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - Bergs Innebandyklubb (IK) 3 - 5 Jonas Hellberg, Rolf Vatvedt Ölands Bank Center B
2024-01-23 18:00 580734065 Bergs Innebandyklubb (IK) - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Robin Andersson, Felix Ekholm Valkebohallen
2024-01-27 13:00 580734062 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Värnamo IK 8 - 5 Louise Ramebäck, Rågher Godin Valkebohallen
2024-01-28 16:00 580734063 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - CL98IC 7 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2024-01-28 17:30 580734064 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - IBF Tranås 5 - 3 Ulf Åberg, Christopher Skäär Ölands Bank Center A
2023-12-03 10:30 580734069 CL98IC - IBF Linköping/Hjulsbro IK 7 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2024-02-09 19:30 580734066 Linköping IBK Ungdom - Jönköpings IK/Hovslätts IK 2 - 10 Anton Nilsson, Mikael Sörman Valkebohallen
2024-02-10 13:00 580734068 IBF Tranås - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 4 - 9 Magnus Davidsson, Jonny Nilsson Tranås Idrottshall
2024-02-11 14:00 580734070 Värnamo IK - Bergs Innebandyklubb (IK) 7 - 7 Tina Sandberg, Alva Perman Värnamo Sporthall
2024-02-16 20:00 580734071 Jönköpings IK/Hovslätts IK - CL98IC 3 - 3 Anders Perman, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-17 13:00 580734074 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - Värnamo IK 2 - 1 Frans Bladh, Robin Töth Ölands Bank Center B
2024-02-27 19:45 580734072 Linköping IBK Ungdom - IBF Tranås Linus Söderblom, Emil Magnusson Wahlbeckshallen B
2024-03-05 19:30 580734073 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - IBF Linköping/Hjulsbro IK Jan Blohm, Andreas Karlsson Fortnox Arena B-hall
2024-02-13 20:00 580734078 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom DJAS 6 - 2 Anders Stenberg, Jonas Hellberg SBB Arena
2024-02-21 19:30 580734077 IBF Tranås - Jönköpings IK/Hovslätts IK 4 - 8 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2024-02-21 19:30 580734079 Värnamo IK - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 6 - 5 Gustav Perman, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2024-02-25 17:00 580734080 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Bergs Innebandyklubb (IK) 2 - 9 Louise Ramebäck, Emil Magnusson Folkungahallen
2023-12-03 13:00 580734082 Linköping IBK Ungdom - Värnamo IK 2 - 6 Hampus Larsson, Håkan Karlsson Valkebohallen
2024-03-01 19:40 580734085 Bergs Innebandyklubb (IK) - IBF Tranås Jan Wentzell, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2024-03-01 20:00 580734081 Jönköpings IK/Hovslätts IK - IBF Linköping/Hjulsbro IK Hampus Igefors, Emrik Dahlman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-03 16:00 580734084 FBC Kalmarsund Ungdom DJAS - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK Jonas Hellberg, Anders Stenberg Ölands Bank Center A
2024-03-08 20:00 580734090 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Bergs Innebandyklubb (IK) Linus Häggblom Fortnox Arena A-hall
2024-03-10 13:00 580734088 Värnamo IK - Jönköpings IK/Hovslätts IK Tina Sandberg, Alva Perman Värnamo Sporthall
2024-03-10 14:30 580734087 CL98IC - Linköping IBK Ungdom Andreas Nilsson, Robert Risberg Falkenbergshallen
2024-03-10 15:30 580734089 IBF Linköping/Hjulsbro IK - FBC Kalmarsund Ungdom DJAS Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 15 11 1 3 87-50 37 34
2. Bergs Innebandyklubb (IK) 14 10 1 3 82-56 26 31
3. Växjö IBK Utveckling/ Växjö IBK 13 9 2 2 71-36 35 29
4. Jönköpings IK/ Hovslätts IK 14 8 2 4 85-52 33 26
5. FBC Kalmarsund Ungdom DJAS 14 7 0 7 55-69 -14 21
6. Värnamo IK 14 4 2 8 45-66 -21 14
7. IBF Tranås 13 4 1 8 53-69 -16 13
8. IBF Linköping/ Hjulsbro IK 13 3 1 9 54-70 -16 10
9. Linköping IBK Ungdom 14 1 0 13 43-107 -64 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-29 19:00 580740003 Ale IBF/Kärra IBK - IBK Alingsås 3 - 3 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Ale Kulturrum
2023-09-29 20:00 580740001 FBC Lerum - FBC Partille/Floda IBK 9 - 0 Adam Jällfält, Amir Huseinovic Rydsbergshallen
2023-09-29 20:00 580740002 Lindås IBF - Pixbo IBF/Pixbo IBK 3 - 12 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Lindås Waves Arena
2023-09-29 20:00 580740005 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Landvetter IBK 3 - 3 Thomas Johansson, Jesper Björklund Greter Stenungsund Arena
2023-09-30 16:45 580740004 Månsarps IBK - Lindås IBK 2 - 3 Andreas Karlsson, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-06 18:30 580740008 Lindås IBK - Ale IBF/Kärra IBK 5 - 4 Thomas Johansson, Adam Jällfält Lindås Waves Arena
2023-10-06 18:45 580740006 FBC Partille/Floda IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 0 - 9 Håkan Krafft, Pierre Eberhard Berg Qvisthallen
2023-10-07 13:00 580740010 Pixbo IBF/Pixbo IBK - FBC Lerum 7 - 1 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2023-10-08 12:00 580740007 Landvetter IBK - Månsarps IBK 6 - 2 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Pinntorps Idrottshall
2023-10-08 13:30 580740009 IBK Alingsås - Lindås IBF 4 - 8 Christian Ragnevi, Martin Almsberg Stadsskogshallen, Alingsås
2023-10-13 18:45 580740011 FBC Partille/Floda IBK - Pixbo IBF/Pixbo IBK 4 - 12 Thomas Johansson, Adam Jällfält Qvisthallen
2023-10-13 19:00 580740014 Ale IBF/Kärra IBK - Landvetter IBK 3 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Ale Kulturrum
2023-10-15 13:15 580740015 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Månsarps IBK 7 - 3 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Kyrkenorumskolans Idrottshall
2023-10-15 18:00 580740012 FBC Lerum - IBK Alingsås 5 - 1 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2023-10-16 20:30 580740013 Lindås IBF - Lindås IBK 13 - 2 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lindås Waves Arena
2023-10-20 20:30 580740016 Lindås IBF - FBC Partille/Floda IBK 20 - 0 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Lindås Waves Arena
2023-10-27 19:00 580740017 Ale IBF/Kärra IBK - FBC Lerum 2 - 1 Thomas Johansson, Jesper Björklund Greter Ale Kulturrum
2023-10-27 20:15 580740020 Landvetter IBK - Lindås IBK 8 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Pinntorps Idrottshall
2023-10-28 15:00 580740018 Månsarps IBK - Pixbo IBF/Pixbo IBK 3 - 5 Kim Bjurek, Emil Lindén Tenhults Sporthall
2023-10-29 19:30 580740019 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - IBK Alingsås 3 - 3 Håkan Krafft, Pierre Eberhard Berg Stenungsund Arena
2023-11-05 16:45 580740025 FBC Partille/Floda IBK - Landvetter IBK 3 - 15 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Jesper Björklund Greter Partillebohallen
2023-11-05 18:00 580740021 FBC Lerum - Lindås IBF 2 - 11 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2023-11-06 20:30 580740022 Lindås IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 7 - 6 Adnan Tongur, Goran Kuduzovic Lindås Waves Arena
2023-11-08 20:00 580740024 Pixbo IBF/Pixbo IBK - Ale IBF/Kärra IBK 7 - 2 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Wallenstam Arena A
2024-02-01 19:30 580740023 IBK Alingsås - Månsarps IBK 3 - 1 Carl Larsson, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2023-11-10 19:00 580740026 Ale IBF/Kärra IBK - FBC Partille/Floda IBK 3 - 0 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Ale Kulturrum
2023-11-10 20:00 580740030 Lindås IBK - IBK Alingsås 4 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Lindås Waves Arena
2023-11-10 20:15 580740029 Landvetter IBK - Pixbo IBF/Pixbo IBK 2 - 8 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2023-11-12 18:15 580740027 Månsarps IBK - Lindås IBF 3 - 10 Anders A Nilsson, Magnus Widlund Tenhults Sporthall
2024-02-19 19:30 580740028 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - FBC Lerum 1 - 4 Joakim Jögi, Robin Cederdahl Stenungsund Arena
2023-11-17 19:00 580740035 FBC Partille/Floda IBK - Lindås IBK 3 - 3 Amir Huseinovic, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Qvisthallen
2023-11-18 13:00 580740034 Pixbo IBF/Pixbo IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 8 - 3 Jesper Björklund Greter, Linus Söderblom Wallenstam Arena A
2023-11-19 16:00 580740033 IBK Alingsås - Landvetter IBK 4 - 3 Carl Larsson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2023-11-19 18:00 580740031 FBC Lerum - Månsarps IBK 2 - 2 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2023-11-20 20:25 580740032 Lindås IBF - Ale IBF/Kärra IBK 10 - 1 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Lindås Waves Arena
2023-11-24 20:00 580740037 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Ale IBF/Kärra IBK 9 - 4 Tommy Runhammar, Kim Westlund Stenungsund Arena
2023-11-24 20:15 580740038 Landvetter IBK - Lindås IBF 3 - 8 Sandra Lindskog, Robin Boqvist Pinntorps Idrottshall
2023-11-26 16:00 580740040 IBK Alingsås - Pixbo IBF/Pixbo IBK 1 - 7 Christian Ragnevi, Martin Almsberg Stadsskogshallen, Alingsås
2023-11-26 17:00 580740036 Månsarps IBK - FBC Partille/Floda IBK 14 - 3 Theo Dahlslätt, Kim Westlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-11-27 20:30 580740039 Lindås IBK - FBC Lerum 0 - 6 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Lindås Waves Arena
2023-12-04 20:30 580740042 Lindås IBF - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 7 - 4 Jesper Björklund Greter, Almir Mehmedagic Lindås Waves Arena
2023-12-08 20:00 580740043 Ale IBF/Kärra IBK - Månsarps IBK 2 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Kärra Sporthall
2023-12-09 16:00 580740045 FBC Partille/Floda IBK - IBK Alingsås 2 - 7 Oscar Skogsberg, Alexander Pavlovic Qvisthallen
2023-12-10 12:00 580740044 Pixbo IBF/Pixbo IBK - Lindås IBK 7 - 1 Oscar Skogsberg, Gabriel Adolfsson Wallenstam Arena A
2023-12-10 18:00 580740041 FBC Lerum - Landvetter IBK 3 - 5 Adam Jällfält, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2023-12-15 19:10 580740049 Pixbo IBF/Pixbo IBK - Lindås IBF 10 - 2 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Wallenstam Arena A
2023-12-15 20:15 580740046 Landvetter IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 5 - 4 Wessam Abdellrazek, Christian Jensen Pinntorps Idrottshall
2023-12-16 11:00 580740048 IBK Alingsås - Ale IBF/Kärra IBK 3 - 1 Sven Persson, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-12-17 13:15 580740047 Lindås IBK - Månsarps IBK 3 - 1 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Lindås Waves Arena
2023-12-17 18:00 580740050 FBC Partille/Floda IBK - FBC Lerum 0 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2024-01-12 20:00 580740055 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - FBC Partille/Floda IBK 6 - 2 Joakim Jögi, Marcus Orrhult Stenungsund Arena
2024-01-13 15:00 580740054 Månsarps IBK - Landvetter IBK 3 - 7 Johan Ferm, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2024-01-14 11:00 580740053 Ale IBF/Kärra IBK - Lindås IBK 2 - 3 Joakim Jögi, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2024-01-14 17:00 580740052 Lindås IBF - IBK Alingsås 7 - 1 Mats Sällberg, Christer Carlberg Lindås Waves Arena
2024-01-14 18:00 580740051 FBC Lerum - Pixbo IBF/Pixbo IBK 3 - 4 Magnus Fredriksson, Oscar Skogsberg Lerum Arena C
2024-01-19 20:15 580740057 Landvetter IBK - Ale IBF/Kärra IBK 13 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adam Jällfält Pinntorps Idrottshall
2024-01-20 13:00 580740060 Pixbo IBF/Pixbo IBK - FBC Partille/Floda IBK 10 - 4 Håkan Krafft, Pierre Eberhard Berg Wallenstam Arena A
2024-01-20 15:00 580740056 Månsarps IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 4 - 4 Emil Lindén, Adam Rydholm Norrahammars Sporthall
2024-01-21 15:00 580740059 IBK Alingsås - FBC Lerum 6 - 2 Martin Almsberg, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2024-01-22 20:30 580740058 Lindås IBK - Lindås IBF 6 - 7 Jesper Wångblad, Almir Mehmedagic Lindås Waves Arena
2024-01-26 20:15 580740061 FBC Lerum - Ale IBF/Kärra IBK 6 - 3 Alexander Pavlovic, Tommy Runhammar Rydsbergshallen
2024-01-27 11:00 580740063 IBK Alingsås - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 5 - 6 Sebastian Åberg, Daniel Larm Stadsskogshallen, Alingsås
2024-01-27 13:00 580740064 Pixbo IBF/Pixbo IBK - Månsarps IBK 8 - 1 Magnus Fredriksson, Adnan Mehmedagic Wallenstam Arena A
2024-01-28 18:30 580740065 FBC Partille/Floda IBK - Lindås IBF 4 - 22 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Partillebohallen
2024-01-29 20:30 580740062 Lindås IBK - Landvetter IBK 0 - 9 Alexander Pavlovic, Joakim Jögi Lindås Waves Arena
2024-02-02 20:30 580740066 Lindås IBF - FBC Lerum 5 - 4 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Lindås Waves Arena
2024-02-08 20:15 580740070 Landvetter IBK - FBC Partille/Floda IBK 14 - 1 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Pinntorps Idrottshall
2024-02-09 19:00 580740067 Ale IBF/Kärra IBK - Pixbo IBF/Pixbo IBK 3 - 3 Joakim Jögi, Christian Svärdström Ale Kulturrum
2024-02-09 20:00 580740069 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Lindås IBK 8 - 0 Almir Mehmedagic, Jesper Wångblad Stenungsund Arena
2024-02-28 19:30 580740068 Månsarps IBK - IBK Alingsås Tamuz Hidir, Emil Lindén Norrahammars Sporthall
2023-12-21 19:30 580740071 FBC Lerum - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 3 - 6 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2024-02-18 17:00 580740072 Lindås IBF - Månsarps IBK 5 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Lindås Waves Arena
2024-02-20 18:00 580740073 IBK Alingsås - Lindås IBK 7 - 3 Magnus Jansson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2024-02-20 20:00 580740075 FBC Partille/Floda IBK - Ale IBF/Kärra IBK 0 - 9 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Qvisthallen
2024-02-21 20:00 580740074 Pixbo IBF/Pixbo IBK - Landvetter IBK 3 - 3 Tommy Runhammar, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2024-02-23 19:00 580740076 Ale IBF/Kärra IBK - Lindås IBF 0 - 6 Mattias Strid, Robin Cederdahl Ale Kulturrum
2024-02-23 20:00 580740078 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Pixbo IBF/Pixbo IBK 2 - 5 Adam Jällfält, Thomas Johansson Stenungsund Arena
2024-02-23 20:15 580740079 Landvetter IBK - IBK Alingsås 4 - 4 Jesper Wångblad, Tommy Runhammar Pinntorps Idrottshall
2024-02-25 16:30 580740077 Månsarps IBK - FBC Lerum 1 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Norrahammars Sporthall
2024-02-25 17:15 580740080 Lindås IBK - FBC Partille/Floda IBK 7 - 7 Joakim Jögi, Adnan Tongur Lindås Waves Arena
2024-03-01 19:00 580740083 Ale IBF/Kärra IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv Adnan Mehmedagic, Joakim Jögi Ale Kulturrum
2024-03-01 20:30 580740082 Lindås IBF - Landvetter IBK Marcus Orrhult, Christian Svärdström Lindås Waves Arena
2024-03-02 13:00 580740084 Pixbo IBF/Pixbo IBK - IBK Alingsås Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Linus Svensson Wallenstam Arena A
2024-03-03 17:00 580740085 FBC Partille/Floda IBK - Månsarps IBK Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2024-03-03 18:00 580740081 FBC Lerum - Lindås IBK Jesper Björklund Greter, Gabriel Adolfsson Rydsbergshallen
2024-03-08 18:30 580740090 IBK Alingsås - FBC Partille/Floda IBK Stadsskogshallen, Alingsås
2024-03-08 20:00 580740087 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Lindås IBF Stenungsund Arena
2024-03-09 15:45 580740086 Månsarps IBK - Ale IBF/Kärra IBK Patrick Eberhardsson Norrahammars Sporthall
2024-03-10 13:15 580740089 Lindås IBK - Pixbo IBF/Pixbo IBK Lindås Waves Arena
2024-03-10 18:00 580740088 Landvetter IBK - FBC Lerum Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo IBF/ Pixbo IBK 16 14 2 0 116-38 78 44
2. Lindås IBF 16 14 0 2 144-58 86 42
3. Landvetter IBK 16 9 3 4 102-57 45 30
4. Stenungsunds IBK/ IBK Kungälv 16 7 3 6 81-63 18 24
5. FBC Lerum 16 7 1 8 61-54 7 22
6. IBK Alingsås 15 6 3 6 55-59 -4 21
7. Lindås IBK 16 6 2 8 50-93 -43 20
8. Ale IBF/ Kärra IBK 16 4 2 10 47-74 -27 14
9. Månsarps IBK 15 2 2 11 45-71 -26 8
10. FBC Partille/ Floda IBK 16 0 2 14 33-167 -134 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-22 19:00 580736001 Gantofta IBK - Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling 2 - 12 Pierre Bergsten, Kevin Karlsson Gantoftahallen
2023-09-30 15:00 580736005 Warberg IBF - FC Helsingborg/Höganäs IBF 25 - 1 Benjamin Olsen, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-04 20:00 580736003 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 0 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Ängelholms Idrottshall
2023-11-08 20:00 580736004 IBK Lund/Elit - Onsala IBK 3 - 2 Marcus Rundström, Niclas Eriksson Lerbäckshallen A
2023-10-07 16:00 580736008 Onsala IBK - FBC Engelholm 2 - 6 Marcus Johansson, Kalle Borgen Presse Idrottshall
2023-10-07 16:00 580736010 Varla IBK/Lindome IBK - Gantofta IBK 9 - 2 Gabriel Larsson, Joel Oscarsson Kungsbacka Sporthall A
2023-10-08 11:00 580736007 FC Helsingborg/Höganäs IBF - IBK Lund/Elit 1 - 13 Magnus Dandanell, Malena Björnlund Helsingborg Arena C
2023-10-16 20:00 580736006 Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling - Warberg IBF 3 - 11 Kevin Karlsson, Mats Ekblad-Thun Stadions Sporthall
2023-10-13 19:00 580736012 Gantofta IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 4 Kevin Karlsson, Andreas Thorsell Gantoftahallen
2023-10-14 15:00 580736015 Warberg IBF - IBK Lund/Elit 5 - 0 Benjamin Olsen, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-14 18:15 580736011 Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling - Varla IBK/Lindome IBK 4 - 3 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Kirsebergs Sporthall
2023-10-15 17:00 580736014 FBC Engelholm - FC Helsingborg/Höganäs IBF 10 - 1 Robert Persson, Pierre Bergsten Ängelholms Idrottshall
2023-10-29 12:00 580736020 FC Helsingborg/Höganäs IBF - Onsala IBK 1 - 21 Malena Björnlund, Magnus Dandanell Idrottens Hus A
2023-10-29 14:30 580736018 IBK Lund/Elit - Varla IBK/Lindome IBK 3 - 2 Simon Björkman Rydnemalm, Erik Götborg Lerbäckshallen A
2023-10-29 14:30 580736019 Warberg IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 13 - 0 Esaias Ivarsson, Benjamin Olsen Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-29 15:00 580736017 FBC Engelholm - Gantofta IBK 9 - 2 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2023-10-22 16:30 580736022 Onsala IBK - Warberg IBF 5 - 2 Robin Andersen, Albin Persson Presse Idrottshall
2023-11-05 12:45 580736025 Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling - FC Helsingborg/Höganäs IBF 16 - 2 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Kirsebergs Sporthall
2023-11-05 14:00 580736023 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/Elit 1 - 7 Jürgen Neuenhofen, Andreas Ljunggren Arena Åstorp
2023-11-05 15:00 580736024 Varla IBK/Lindome IBK - FBC Engelholm 1 - 5 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Skårbyhallen
2023-11-12 13:00 580736029 FC Helsingborg/Höganäs IBF - Varla IBK/Lindome IBK 2 - 10 Kevin Karlsson, Claus Pettersson Höganäs Sportcenter A
2023-11-12 14:00 580736030 Onsala IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 1 Mats Lian, Christer Arntzen Presse Idrottshall
2023-11-14 20:00 580736026 FBC Engelholm - Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling 10 - 6 Jürgen Neuenhofen, Mårten Högblom Ängelholms Idrottshall
2023-12-10 18:30 580736028 Warberg IBF - Gantofta IBK 11 - 1 Axel Sagdahl, Albin Persson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-19 16:00 580736033 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg/Höganäs IBF 8 - 1 Kevin Karlsson, Claus Pettersson Arena Åstorp
2023-11-19 16:30 580736031 Gantofta IBK - IBK Lund/Elit 4 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Gantoftahallen
2023-11-19 16:30 580736035 Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling - Onsala IBK 5 - 3 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Stadions Sporthall
2024-01-26 20:00 580736034 Varla IBK/Lindome IBK - Warberg IBF 1 - 9 Hampus Abrahamsson, Benjamin Olsen Skårbyhallen
2023-11-26 14:30 580736037 Warberg IBF - FBC Engelholm 8 - 1 Benjamin Olsen, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-26 15:30 580736039 Onsala IBK - Gantofta IBK 12 - 0 Marcus Johansson, Kalle Borgen Presse Idrottshall
2023-11-26 16:30 580736036 IBK Lund/Elit - Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling 6 - 2 Claus Pettersson, Linus Dahlström-Nilsson Lerbäckshallen A
2023-12-03 13:00 580736040 Åstorp/Kvidinge IBS - Varla IBK/Lindome IBK 2 - 11 Jonas Pettersson, Andreas Ljunggren Arena Åstorp
2023-12-08 19:00 580736041 Gantofta IBK - FC Helsingborg/Höganäs IBF 9 - 2 Jonas Pettersson, Pierre Bergsten Gantoftahallen
2023-12-08 20:00 580736044 Varla IBK/Lindome IBK - Onsala IBK 4 - 3 Marcus Johansson, Mats Andersson Skårbyhallen
2023-12-10 13:30 580736045 Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Stadions Sporthall
2023-12-10 15:00 580736043 FBC Engelholm - IBK Lund/Elit 5 - 3 Pierre Bergsten, Kevin Karlsson Ängelholms Idrottshall
2023-12-15 19:30 580736050 Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling - Gantofta IBK 13 - 2 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Stadions Sporthall
2023-12-16 17:00 580736047 Onsala IBK - IBK Lund/Elit 5 - 3 Marcus Johansson, Christer Arntzen Presse Idrottshall
2023-12-17 11:00 580736046 FC Helsingborg/Höganäs IBF - Warberg IBF 0 - 25 Dzenan Masic, Claus Pettersson Idrottens Hus A
2023-12-17 16:00 580736048 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 5 - 8 Marcus Rundström, William Nilsson Arena Åstorp
2024-01-13 16:00 580736054 IBK Lund/Elit - FC Helsingborg/Höganäs IBF 14 - 1 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Lerbäckshallen A
2024-01-14 17:00 580736053 FBC Engelholm - Onsala IBK 5 - 2 Jonas Pettersson, Pierre Bergsten Ängelholms Idrottshall
2024-02-04 16:00 580736055 Warberg IBF - Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling 10 - 4 Jonas Söderberg, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-03-09 18:30 580736051 Gantofta IBK - Varla IBK/Lindome IBK Pierre Bergsten, Jürgen Neuenhofen Gantoftahallen
2024-01-20 15:45 580736056 IBK Lund/Elit - Warberg IBF 4 - 3 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Lerbäckshallen A
2024-01-21 10:00 580736057 FC Helsingborg/Höganäs IBF - FBC Engelholm 1 - 15 Jonas Pettersson, Jonas Malmborg Helsingborg Arena A
2024-01-21 15:00 580736060 Varla IBK/Lindome IBK - Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling 4 - 3 Tobias Sandblom, Mats Andersson Skårbyhallen
2024-01-21 16:00 580736059 Åstorp/Kvidinge IBS - Gantofta IBK 7 - 2 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Arena Åstorp
2024-01-26 19:00 580736061 Gantofta IBK - FBC Engelholm 0 - 10 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Gantoftahallen
2024-01-28 14:30 580736062 Onsala IBK - FC Helsingborg/Höganäs IBF 10 - 1 Kalle Borgen, Marcus Johansson Presse Idrottshall
2024-01-28 16:00 580736063 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IBF 2 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Arena Åstorp
2024-01-28 16:00 580736064 Varla IBK/Lindome IBK - IBK Lund/Elit 5 - 5 Hampus Abrahamsson, Benjamin Olsen Skårbyhallen
2024-02-07 19:45 580736069 Warberg IBF - Onsala IBK 7 - 1 Kalle Borgen, Marcus Johansson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-02-10 15:00 580736067 FBC Engelholm - Varla IBK/Lindome IBK 6 - 3 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall
2024-02-11 11:45 580736068 IBK Lund/Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Lerbäckshallen A
2024-02-13 20:00 580736070 FC Helsingborg/Höganäs IBF - Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling 1 - 16 Alicia Persson, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2024-02-16 19:30 580736071 Gantofta IBK - Warberg IBF 2 - 15 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Gantoftahallen
2024-02-17 14:30 580736075 Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling - FBC Engelholm 3 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Robert Persson Kirsebergs Sporthall
2024-02-25 17:30 580736074 Varla IBK/Lindome IBK - FC Helsingborg/Höganäs IBF 10 - 1 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Skårbyhallen
2024-03-05 20:15 580736073 Åstorp/Kvidinge IBS - Onsala IBK Andreas Thorsell, Claus Pettersson Arena Åstorp
2024-02-25 14:00 580736080 Onsala IBK - Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling 12 - 1 Benjamin Olsen, Mats Lian Presse Idrottshall
2024-02-26 19:00 580736077 IBK Lund/Elit - Gantofta IBK Andreas Thorsell, Claus Pettersson Vipeholmshallen
2024-02-27 20:00 580736079 FC Helsingborg/Höganäs IBF - Åstorp/Kvidinge IBS Pierre Bergsten, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2024-02-29 19:30 580736078 Warberg IBF - Varla IBK/Lindome IBK Jonas Söderberg, Esaias Ivarsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-03-01 19:30 580736081 Gantofta IBK - Onsala IBK William Nilsson, Pierre Bergsten Gantoftahallen
2024-03-03 15:00 580736083 FBC Engelholm - Warberg IBF Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2024-03-03 15:00 580736084 Varla IBK/Lindome IBK - Åstorp/Kvidinge IBS Hampus Abrahamsson, Esaias Ivarsson Skårbyhallen
2024-03-03 16:30 580736085 Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling - IBK Lund/Elit Johan Bolinder, Ante Johansson Stenholm Stadions Sporthall
2024-03-07 19:45 580736089 Onsala IBK - Varla IBK/Lindome IBK Mats Andersson, Benjamin Olsen Presse Idrottshall
2024-03-08 19:30 580736090 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC/Malmö FBC Utveckling Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Arena Åstorp
2024-03-09 14:30 580736086 IBK Lund/Elit - FBC Engelholm Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Lerbäckshallen A
2024-03-10 15:30 580736088 FC Helsingborg/Höganäs IBF - Gantofta IBK Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Höganäs Sportcenter A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm 14 12 1 1 101-37 64 37
2. Warberg IBF 14 12 0 2 149-25 124 36
3. IBK Lund/ Elit 13 8 2 3 70-38 32 26
4. Malmö FBC/ Malmö FBC Utveckling 14 7 1 6 93-73 20 22
5. Onsala IBK 13 7 0 6 83-39 44 21
6. Varla IBK/ Lindome IBK 12 6 1 5 63-45 18 19
7. Åstorp/ Kvidinge IBS 12 2 1 9 36-74 -38 7
8. Gantofta IBK 12 1 2 9 30-108 -78 5
9. FC Helsingborg/ Höganäs IBF 14 0 0 14 16-202 -186 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis