Juniorallsvenskan HJ18 (2020/21)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-22 19:45 580700002 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK 4 - 3 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2020-09-27 11:30 580700001 Gimonäs Umeå IF/IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 2 - 6 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2020-10-02 19:00 580700005 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 7 Oskar Simryd, Mats Öster Midgårdshallen
2020-10-13 19:30 580700004 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Gamla Stan IBK / Ungdom 3 - 3 Jens Marklund, Simon Blom Eddahallen
2020-09-29 20:15 580700008 Öjebyns IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 2 - 7 Oscar Sundbaum, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2020-09-29 20:30 580700006 IBF Dalen/IBS Dalen - RIG Umeå IBF 7 - 7 Peter Saari, Daniel Johannesson Musköten 1
2020-09-29 20:30 580700007 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - Umeå City IBF 5 - 3 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Midgårdshallen
2020-10-05 19:30 580700010 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF/IBF 2 - 3 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2020-10-04 13:00 580700012 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - IBF Dalen/IBS Dalen 8 - 4 Tony Cederholm, Mats Öster Umeå Energi Arena
2020-10-07 20:15 580700014 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK / Ungdom 3 - 9 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Norrmalmia Sph
2020-10-09 19:00 580700011 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF 3 - 4 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Vildmannahallen
2020-10-09 19:30 580700015 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 1 - 15 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2020-10-17 13:00 580700020 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - Örnsköldsvik IBK 17 - 2 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Öst
2020-10-25 12:30 580700019 Gamla Stan IBK / Ungdom - Umeå City IBF 14 - 4 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Balderhallen A
2020-10-25 13:30 580700017 Gimonäs Umeå IF/IBF - Öjebyns IBF 11 - 5 David Karlsson, Oskar Simryd Midgårdshallen
2020-10-25 15:00 580700016 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - IBF Dalen/IBS Dalen 3 - 4 Johan Rönnberg, Mikke Ejrevi Eddahallen
2020-10-02 19:00 580700021 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 8 - 1 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Musköten 1
2020-10-31 13:00 580700023 Umeå City IBF - Öjebyns IBF Patrik Andersson, Marcus Lineruth Vildmannahallen
2020-11-01 18:00 580700025 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/IBS Dalen Mikael Berglund, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2020-12-10 19:30 580700022 Gamla Stan IBK / Ungdom - RIG Umeå IBF Balderhallen A
2020-11-03 19:45 580700027 RIG Umeå IBF - Umeå City IBF Patrik Andersson, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2020-11-08 13:00 580700026 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Örnsköldsvik IBK Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2020-11-11 19:30 580700029 Gimonäs Umeå IF/IBF - Gamla Stan IBK / Ungdom Andreas Eriksson, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2020-11-29 12:00 580700028 Öjebyns IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK Axel Wernqvist, Oscar Sundbaum Norrmalmia Sph
2020-11-06 18:30 580700031 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IF/IBF Andreas Eriksson, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Öst
2020-11-10 19:30 580700032 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - RIG Umeå IBF Ville Hedsberg, Simon Blom Eddahallen
2020-11-14 13:30 580700034 Örnsköldsvik IBK - Öjebyns IBF Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2020-11-15 13:00 580700033 Gamla Stan IBK / Ungdom - IBF Dalen/IBS Dalen Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-11-18 19:30 580700038 Gimonäs Umeå IF/IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Sjöfruhallen
2020-11-20 19:00 580700039 Umeå City IBF - IBF Dalen/IBS Dalen Vildmannahallen
2020-11-22 14:00 580700037 Gamla Stan IBK / Ungdom - Örnsköldsvik IBK Balderhallen A
2020-11-22 16:15 580700040 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2020-11-24 19:30 580700043 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Umeå City IBF Eddahallen
2020-11-28 14:30 580700044 IBF Dalen/IBS Dalen - Öjebyns IBF Musköten 2
2020-12-08 19:45 580700045 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF Umeå Energi Arena Väst
2020-12-13 16:30 580700042 Gamla Stan IBK / Ungdom - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK Balderhallen A
2020-12-04 18:30 580700047 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - RIG Umeå IBF Umeå Energi Arena Öst
2020-12-11 19:30 580700050 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBF Mikael Berglund, Isac Rönkä Skyttis Arena
2020-12-13 14:00 580700046 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF/IBF Musköten 1
2020-12-21 19:00 580700049 Gamla Stan IBK / Ungdom - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Balderhallen A
2020-12-15 19:30 580700053 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Öjebyns IBF Eddahallen
2020-12-15 20:30 580700051 RIG Umeå IBF - IBF Dalen/IBS Dalen Midgårdshallen
2020-12-18 19:15 580700055 Gimonäs Umeå IF/IBF - Örnsköldsvik IBK Sjöfruhallen
2020-12-19 15:00 580700052 Umeå City IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK Elofssonhallen
2021-01-08 19:15 580700056 Gimonäs Umeå IF/IBF - Umeå City IBF Sjöfruhallen
2021-01-09 12:00 580700059 Gamla Stan IBK / Ungdom - Öjebyns IBF Balderhallen A
2021-01-10 13:00 580700060 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK Vildmannahallen
2021-01-11 20:30 580700057 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK Musköten 1
2021-01-15 19:15 580700061 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Musköten 1
2021-01-17 12:00 580700062 Öjebyns IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF Norrmalmia Sph
2021-01-17 12:00 580700064 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK / Ungdom Midgårdshallen
2021-01-22 19:00 580700065 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK Skyttis Arena
2020-12-05 15:00 580700068 Öjebyns IBF - Umeå City IBF Norrmalmia Sph
2021-01-19 19:45 580700067 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK / Ungdom Umeå Energi Arena Väst
2021-01-24 13:30 580700070 IBF Dalen/IBS Dalen - Örnsköldsvik IBK Musköten 2
2021-01-26 19:00 580700066 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK Eddahallen
2021-01-30 12:00 580700073 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - Öjebyns IBF Umeå Energi Arena Öst
2021-01-31 11:30 580700072 Umeå City IBF - RIG Umeå IBF Vildmannahallen
2021-01-31 14:00 580700071 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Skyttis Arena
2021-01-31 16:30 580700074 Gamla Stan IBK / Ungdom - Gimonäs Umeå IF/IBF Balderhallen A
2021-02-03 20:30 580700078 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK / Ungdom Musköten 1
2021-02-09 19:45 580700077 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Umeå Energi Arena Väst
2021-02-12 19:15 580700076 Gimonäs Umeå IF/IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK Sjöfruhallen
2021-02-27 16:00 580700079 Öjebyns IBF - Örnsköldsvik IBK Norrmalmia Sph
2021-02-16 19:30 580700083 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Gimonäs Umeå IF/IBF Eddahallen
2021-02-19 19:00 580700084 IBF Dalen/IBS Dalen - Umeå City IBF Musköten 2
2021-02-21 11:30 580700085 RIG Umeå IBF - Öjebyns IBF Umeå Energi Arena Väst
2021-02-21 12:30 580700082 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK / Ungdom Skyttis Arena
580700088 Umeå City IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare
2021-02-26 18:30 580700090 Gimonäs Umeå IF/IBF - RIG Umeå IBF Sjöfruhallen
2021-02-28 14:00 580700089 Öjebyns IBF - IBF Dalen/IBS Dalen Norrmalmia Sph
2021-02-28 16:30 580700087 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - Gamla Stan IBK / Ungdom Umeå Energi Arena Öst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen Ungdom SK/ Thorengruppen IBK 5 4 0 1 41-14 27 12
2. Gimonäs Umeå IF/ IBF 4 3 0 1 20-16 4 9
3. Gamla Stan IBK / Ungdom 3 2 1 0 26-10 16 7
4. RIG Umeå IBF 3 2 1 0 26-11 15 7
5. IBF Dalen/ IBS Dalen 4 2 1 1 21-20 1 7
6. Skellefteå IBK/ Rönnskär Railcare 4 1 1 2 14-17 -3 4
7. Örnsköldsvik IBK 4 1 0 3 12-38 -26 3
8. Umeå City IBF 4 0 0 4 13-30 -17 0
9. Öjebyns IBF 3 0 0 3 10-27 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-25 20:00 580701001 Gävle GIK - Sandvikens AIK 7 - 6 Jakob Westerlund, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2020-09-26 15:00 580701005 Storvreta IBK - IK Sirius FBC 3 - 6 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 16:30 580701002 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge 4 - 4 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Guide Arena 2
2020-10-18 15:00 580701004 Sundsvall FBC Ungdom - KAIS Mora UIF 9 - 3 Peter Palander, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2020-09-30 20:00 580701006 Sandvikens AIK - IBF Falun Utveckling 6 - 5 Sean Norouz, Emil Sanderfors Arena Jernvallen
2020-10-02 18:30 580701010 IK Sirius FBC - Gävle GIK 4 - 4 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2020-10-02 20:00 580701007 IBF Borlänge - Storvreta IBK 5 - 9 Johan Forsström, Linus Isberg Ornäs Sporthall
2020-10-16 19:30 580701008 Håsta IBK - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-10-10 17:00 580701012 Sandvikens AIK - IBF Borlänge 9 - 3 Erik Lindberg, Pontus Grönberg Arena Jernvallen
2020-10-11 14:30 580701014 Håsta IBK - KAIS Mora UIF 4 - 4 Robert Mårtensson, Michael Hoek Håstaholmen
2020-10-11 15:00 580701011 Storvreta IBK - Gävle GIK 11 - 1 Martin Hallén Almroth, Isak Norén Storvreta IBK Sporthall
2020-10-11 17:30 580701015 IK Sirius FBC - IBF Falun Utveckling 2 - 9 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2020-10-25 13:00 580701019 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 2 - 3 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2020-10-25 17:30 580701020 IBF Borlänge - IK Sirius FBC 5 - 5 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Maserhallen
2020-12-19 17:00 580701017 Gävle GIK - Håsta IBK Alfahallen - Gavlehov
2020-12-20 14:00 580701016 Sundsvall FBC Ungdom - Sandvikens AIK Höglunda
2020-10-30 19:30 580701022 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling Conny Törehed, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2020-11-01 15:00 580701023 Storvreta IBK - Håsta IBK Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2020-11-04 20:00 580701025 IK Sirius FBC - Sandvikens AIK Ej offentliggjord, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2020-11-06 19:30 580701021 IBF Borlänge - Sundsvall FBC Ungdom Felix Carlsson, Fredrik Andersson Ornäs Sporthall
2020-11-06 20:00 580701029 Gävle GIK - KAIS Mora UIF Gustav Johansson, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2020-11-07 14:30 580701028 Håsta IBK - IBF Borlänge Leif Sundberg, Ej offentliggjord Håstaholmen
2020-11-08 14:15 580701027 IBF Falun Utveckling - Storvreta IBK Sean Norouz, Emil Sanderfors Guide Arena 1
2020-11-08 15:00 580701026 Sundsvall FBC Ungdom - IK Sirius FBC Mikael Berglund, Peder Lövdahl Sundsvalls Sporthall-A
580701034 IK Sirius FBC - Håsta IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-11-12 19:30 580701031 IBF Borlänge - Gävle GIK Andreas Spång, Mikael Svenske Ornäs Sporthall
2020-11-14 17:00 580701033 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Idre Fjäll Arena
2020-11-15 15:00 580701032 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Falun Utveckling Josephine Eriksson, Roger Lundbäck Skönsbergshallen
2020-11-21 15:00 580701039 Storvreta IBK - Sandvikens AIK Ej offentliggjord, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2020-11-22 14:30 580701040 Håsta IBK - IBF Falun Utveckling Håstaholmen
2020-11-22 16:00 580701037 KAIS Mora UIF - IK Sirius FBC Mikael Svenske, Andreas Spång Idre Fjäll Arena
2020-11-22 17:00 580701038 Gävle GIK - Sundsvall FBC Ungdom Erik Lindberg, Ej offentliggjord Alfahallen - Gavlehov
2020-11-24 20:00 580701045 IBF Falun Utveckling - Gävle GIK Mikael Svenske, Andreas Spång Guide Arena 1
2020-11-26 19:30 580701042 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Ornäs Sporthall
2020-11-27 19:30 580701044 Sandvikens AIK - Håsta IBK Erik Lindberg, Ej offentliggjord Arena Jernvallen
2020-11-28 15:00 580701043 Sundsvall FBC Ungdom - Storvreta IBK Göran Norberg, Ivica Matanovic Sundsvalls Sporthall-A
2020-12-05 17:00 580701049 KAIS Mora UIF - Sundsvall FBC Ungdom Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Idre Fjäll Arena
2020-12-07 20:00 580701046 Sandvikens AIK - Gävle GIK Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Arena Jernvallen
2020-12-11 18:20 580701050 IK Sirius FBC - Storvreta IBK Handrin Thunqvist, Ej offentliggjord IFU Arena A
2020-12-11 19:30 580701047 IBF Borlänge - IBF Falun Utveckling Ornäs Sporthall
2020-12-13 15:00 580701053 Sundsvall FBC Ungdom - Håsta IBK Sundsvalls Sporthall-A
2020-12-14 20:15 580701051 IBF Falun Utveckling - Sandvikens AIK Guide Arena 1
2020-12-18 20:00 580701055 Gävle GIK - IK Sirius FBC Alfahallen - Gavlehov
2020-12-20 15:00 580701052 Storvreta IBK - IBF Borlänge Storvreta IBK Sporthall
2021-01-07 20:00 580701056 Gävle GIK - Storvreta IBK Alfahallen - Gavlehov
2021-01-08 19:00 580701060 IBF Falun Utveckling - IK Sirius FBC Guide Arena 1
2021-01-08 19:30 580701057 IBF Borlänge - Sandvikens AIK Ornäs Sporthall
2021-01-09 17:30 580701059 KAIS Mora UIF - Håsta IBK Idre Fjäll Arena
2021-01-15 19:30 580701062 Håsta IBK - Gävle GIK Håstaholmen
2021-01-16 15:00 580701065 IK Sirius FBC - IBF Borlänge IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-01-17 14:00 580701061 Sandvikens AIK - Sundsvall FBC Ungdom Arena Jernvallen
2021-01-17 15:00 580701064 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF Storvreta IBK Sporthall
2021-01-06 19:00 580701066 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Borlänge Skönsbergshallen
2021-01-22 19:00 580701067 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF Guide Arena 1
2021-01-23 14:00 580701070 Sandvikens AIK - IK Sirius FBC Arena Jernvallen
2021-01-24 14:30 580701068 Håsta IBK - Storvreta IBK Håstaholmen
2020-12-04 19:50 580701072 Storvreta IBK - IBF Falun Utveckling Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Storvreta IBK Sporthall
2020-12-05 15:00 580701073 IBF Borlänge - Håsta IBK Ej offentliggjord, Tim Green Ornäs Sporthall
2021-01-30 15:30 580701074 KAIS Mora UIF - Gävle GIK Idre Fjäll Arena
2021-01-30 17:00 580701071 IK Sirius FBC - Sundsvall FBC Ungdom IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-12-06 12:00 580701077 IBF Falun Utveckling - Sundsvall FBC Ungdom Guide Arena 2
2021-02-12 20:00 580701076 Gävle GIK - IBF Borlänge Alfahallen - Gavlehov
2021-02-14 14:00 580701078 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF Arena Jernvallen
2021-02-14 16:30 580701079 Håsta IBK - IK Sirius FBC Håstaholmen
2021-02-05 19:00 580701083 Sundsvall FBC Ungdom - Gävle GIK Skönsbergshallen
2021-02-19 20:00 580701085 IBF Falun Utveckling - Håsta IBK Guide Arena 2
2021-02-20 17:00 580701082 IK Sirius FBC - KAIS Mora UIF IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-02-21 17:00 580701084 Sandvikens AIK - Storvreta IBK Arena Jernvallen
2021-02-26 20:00 580701089 Håsta IBK - Sandvikens AIK Håstaholmen
2021-02-28 14:00 580701090 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling Alfahallen - Gavlehov
2021-02-28 15:00 580701088 Storvreta IBK - Sundsvall FBC Ungdom Storvreta IBK Sporthall
2021-02-28 16:30 580701087 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 4 3 0 1 26-14 12 9
2. Sundsvall FBC Ungdom 2 2 0 0 15-7 8 6
3. Sandvikens AIK 3 2 0 1 21-15 6 6
4. IK Sirius FBC 4 1 2 1 17-21 -4 5
5. IBF Falun Utveckling 3 1 1 1 18-12 6 4
6. Gävle GIK 3 1 1 1 12-21 -9 4
7. IBF Borlänge 4 0 2 2 17-27 -10 2
8. Håsta IBK 2 0 1 1 8-10 -2 1
9. KAIS Mora UIF 3 0 1 2 9-16 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-25 19:30 580702001 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK 3 - 5 Mohamed Abdirisak, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2020-09-25 20:00 580702004 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 10 - 2 Mathias Stegrud, Fabian Fahimi Smedsgärdshallen
2020-09-25 20:15 580702002 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK 5 - 12 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Hässelbyhallen
2020-09-26 15:30 580702003 Stenhagens KK /Hagunda IF - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2020-09-27 13:15 580702005 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 18 - 2 Julius Olesen, Magnus Johansson Jakobsbergs Sporthall
2020-10-02 19:30 580702006 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Hässelby SK IBK 13 - 5 Gerry Törnqvist, Alexander Milovanovic Mälarenergi Arena A
2020-10-02 19:30 580702008 Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK 5 - 5 Tony Nyberg, Tim Solig Ekilla Sporthall
2020-10-02 19:30 580702010 Järfälla IBK - Västerås IBS U /Surahammars IBF 0 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Viksjö Sporthall
2020-10-04 16:00 580702009 Rotebro IS IBK - Stenhagens KK /Hagunda IF 3 - 6 Svedje Ohlson, William Hilmersson Rotebrohallen (Nya)
2020-10-04 18:15 580702007 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Hammarbackens Sporthall
2020-10-09 19:00 580702015 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 4 - 8 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Viksjö Sporthall
2020-10-09 20:00 580702011 Bele Barkarby IF IBF - Västerås IBS U /Surahammars IBF 6 - 4 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Björkebyhallen
2020-10-11 12:30 580702014 Rosersberg Arlanda IBK - Rotebro IS IBK 8 - 2 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2020-10-26 20:00 580702013 Stenhagens KK /Hagunda IF - Väsby AIK 3 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
2020-11-27 19:30 580702012 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Vallentuna IBK Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena B
2020-10-21 19:15 580702019 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 10 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Rotebrohallen (Nya)
2020-10-23 20:00 580702016 Väsby AIK - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK 4 - 7 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2020-10-23 20:15 580702018 Hässelby SK IBK - Stenhagens KK /Hagunda IF 3 - 13 Totte Hallgren, Vilhelm Nordström Hässelbyhallen
2020-10-24 12:00 580702017 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 6 Lars Flink, Oscar Hammar Mälarenergi Arena B
2020-10-25 18:15 580702020 Vallentuna IBK - Järfälla IBK 8 - 2 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2020-10-30 19:00 580702024 Stenhagens KK /Hagunda IF - Västerås IBS U /Surahammars IBF Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
2020-11-01 18:15 580702021 Vallentuna IBK - Väsby AIK Fredrik Hallenberg, Fredrik Landin Hammarbackens Sporthall
2020-11-02 20:00 580702023 Bele Barkarby IF IBF - Rosersberg Arlanda IBK Erik Palmertz, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2020-11-02 20:45 580702025 Järfälla IBK - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK Fredrik Hallenberg, William Albrecht Kallhälls sporthall
2020-11-04 19:15 580702022 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Rotebrohallen (Nya)
2020-11-06 19:30 580702030 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Stenhagens KK /Hagunda IF Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2020-11-06 20:00 580702026 Väsby AIK - Järfälla IBK Alexander Sommensjö, Fredrik Landin Smedsgärdshallen
2020-11-06 20:15 580702027 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Magnus Johansson, Julius Olesen Hässelbyhallen
2020-11-08 12:30 580702028 Rosersberg Arlanda IBK - Vallentuna IBK Tony Nyberg, Ej offentliggjord Ekilla Sporthall
2020-11-08 16:00 580702029 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Rotebro IS IBK Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2020-11-09 20:45 580702034 Järfälla IBK - Rosersberg Arlanda IBK Aldin Imamovic, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2020-11-13 20:00 580702035 Bele Barkarby IF IBF - Stenhagens KK /Hagunda IF Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björkebyhallen
2020-11-15 18:15 580702031 Vallentuna IBK - Västerås IBS U /Surahammars IBF Julius Olesen, Magnus Johansson Hammarbackens Sporthall
2020-11-15 18:20 580702032 Väsby AIK - Hässelby SK IBK Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Smedsgärdshallen
2020-11-18 19:15 580702033 Rotebro IS IBK - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Rotebrohallen (Nya)
2020-11-20 20:00 580702039 Bele Barkarby IF IBF - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK Johannes Ekenberg, Jimmy Rittervall Björkebyhallen
2020-11-22 16:00 580702037 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK Julius Olesen, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2020-11-22 17:30 580702038 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Väsby AIK Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena A
2020-11-24 19:00 580702040 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK Tony Nyberg, Ej offentliggjord Ekilla Sporthall
2020-12-11 19:00 580702036 Stenhagens KK /Hagunda IF - Vallentuna IBK Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Stenhagen BoKC
2020-11-27 19:00 580702041 Järfälla IBK - Stenhagens KK /Hagunda IF Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2020-11-27 20:15 580702045 Hässelby SK IBK - Västerås IBS U /Surahammars IBF Kevin Neemé, Christian Neemé Hässelbyhallen
2020-11-29 18:15 580702042 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK Stefano Bianque, William Hilmersson Hammarbackens Sporthall
2020-11-29 18:20 580702043 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF Julius Olesen, Magnus Johansson Smedsgärdshallen
2020-12-06 10:00 580702044 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Rosersberg Arlanda IBK Mälarenergi Arena A
2020-12-08 19:15 580702048 Rosersberg Arlanda IBK - Stenhagens KK /Hagunda IF Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Ekilla Sporthall
2020-12-11 19:00 580702050 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF Viksjö Sporthall
2020-12-11 19:30 580702046 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Västerås IBS U /Surahammars IBF Mälarenergi Arena A
2020-12-14 20:00 580702047 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK Hammarbackens Sporthall
2020-12-16 19:15 580702049 Rotebro IS IBK - Väsby AIK Rotebrohallen (Nya)
2020-12-16 21:00 580702052 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK Björkebyhallen
2020-12-18 19:00 580702054 Stenhagens KK /Hagunda IF - Rotebro IS IBK Stenhagen BoKC
2020-12-18 19:30 580702055 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Järfälla IBK Mälarenergi Arena B
2020-12-18 20:00 580702053 Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK Smedsgärdshallen
2020-12-18 20:15 580702051 Hässelby SK IBK - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK Hässelbyhallen
2021-01-08 19:30 580702056 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Bele Barkarby IF IBF Mälarenergi Arena B
2021-01-08 20:00 580702058 Väsby AIK - Stenhagens KK /Hagunda IF Smedsgärdshallen
2021-01-08 20:15 580702060 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK Hässelbyhallen
2021-01-10 16:00 580702059 Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK Rotebrohallen (Nya)
2021-01-10 18:15 580702057 Vallentuna IBK - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK Hammarbackens Sporthall
2021-01-15 19:00 580702063 Stenhagens KK /Hagunda IF - Hässelby SK IBK Stenhagen BoKC
2021-01-15 19:00 580702065 Järfälla IBK - Vallentuna IBK Viksjö Sporthall
2021-01-15 19:30 580702061 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Väsby AIK Mälarenergi Arena A
2021-01-15 20:00 580702064 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK Björkebyhallen
2021-01-17 12:30 580702062 Rosersberg Arlanda IBK - Västerås IBS U /Surahammars IBF Ekilla Sporthall
2021-01-22 19:30 580702069 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Stenhagens KK /Hagunda IF Mälarenergi Arena B
2021-01-22 19:30 580702070 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Järfälla IBK Mälarenergi Arena A
2021-01-22 20:00 580702066 Väsby AIK - Vallentuna IBK Smedsgärdshallen
2021-01-22 20:15 580702067 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Hässelbyhallen
2021-01-24 11:30 580702068 Rosersberg Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF Rosershallen
2021-01-29 19:00 580702071 Järfälla IBK - Väsby AIK Viksjö Sporthall
2021-01-29 19:00 580702075 Stenhagens KK /Hagunda IF - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK Stenhagen BoKC
2021-01-29 20:00 580702072 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK Björkebyhallen
2021-01-31 18:15 580702073 Vallentuna IBK - Rosersberg Arlanda IBK Hammarbackens Sporthall
2021-02-07 16:00 580702074 Rotebro IS IBK - Västerås IBS U /Surahammars IBF Rotebrohallen (Nya)
2021-02-12 19:00 580702080 Stenhagens KK /Hagunda IF - Bele Barkarby IF IBF Stenhagen BoKC
2021-02-12 19:30 580702076 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Vallentuna IBK Mälarenergi Arena B
2021-02-12 19:30 580702078 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Rotebro IS IBK Mälarenergi Arena A
2021-02-12 20:15 580702077 Hässelby SK IBK - Väsby AIK Hässelbyhallen
2021-02-14 12:30 580702079 Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla IBK Ekilla Sporthall
2021-02-16 18:30 580702085 Hässelby SK IBK - Rosersberg Arlanda IBK Hässelbyhallen
2021-02-19 19:00 580702082 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK Viksjö Sporthall
2021-02-19 19:30 580702084 Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK - Bele Barkarby IF IBF Mälarenergi Arena A
2021-02-21 18:15 580702081 Vallentuna IBK - Stenhagens KK /Hagunda IF Hammarbackens Sporthall
2021-02-21 18:20 580702083 Väsby AIK - Västerås IBS U /Surahammars IBF Smedsgärdshallen
2021-02-17 19:15 580702087 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK Rotebrohallen (Nya)
2021-02-25 19:30 580702088 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK Björkebyhallen
2021-02-26 19:00 580702086 Stenhagens KK /Hagunda IF - Järfälla IBK Stenhagen BoKC
2021-02-28 15:00 580702089 Rosersberg Arlanda IBK - Skälby IBK Ungdom/Skälby IBK Rosershallen
2021-02-28 17:30 580702090 Västerås IBS U /Surahammars IBF - Hässelby SK IBK Mälarenergi Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 4 4 0 0 40-13 27 12
2. Stenhagens KK / Hagunda IF 4 3 1 0 27-10 17 10
3. Skälby IBK Ungdom/ Skälby IBK 3 3 0 0 25-12 13 9
4. Rosersberg Arlanda IBK 4 2 1 1 20-14 6 7
5. Vallentuna IBK 3 2 0 1 23-13 10 6
6. Väsby AIK 4 1 2 1 22-17 5 5
7. Västerås IBS U / Surahammars IBF 4 1 0 3 17-17 0 3
8. Hässelby SK IBK 4 1 0 3 21-42 -21 3
9. Rotebro IS IBK 4 0 0 4 11-34 -23 0
10. Järfälla IBK 4 0 0 4 8-42 -34 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-25 18:30 580703003 Värmdö IF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK 9 - 5 Daniel Bäckner, Madelene Westerberg Värmdö sporthall
2020-09-25 19:30 580703001 Täby FC - Huddinge IBS 3 - 10 Fredrik Hallenberg, Jonas Edström K-Rauta Arena
2020-09-25 20:00 580703004 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 4 - 4 Kevin Neemé, Christian Neemé Strandhallen - Tyresö
2020-09-25 20:00 580703005 Åkersberga IBF - Djurgårdens IF IBS 6 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2020-09-29 21:10 580703002 Ekerö IK - AIK IBF 7 - 3 Mikael Ferneback, Jonatan Svahn Tappströms Bollhall
2020-09-30 19:15 580703009 Farsta IBK - Värmdö IF 5 - 7 Magnus Eriksson, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2020-10-02 19:00 580703007 AIK IBF - Åkersberga IBF 3 - 13 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Solnahallen
2020-10-02 19:45 580703008 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Åbyhallen - Haninge
2020-10-02 20:30 580703006 Huddinge IBS - Ekerö IK 8 - 5 Madelene Westerberg, Bjarne Hekkelstrand Glömstahallen
2020-10-02 20:30 580703010 Djurgårdens IF IBS - Täby FC 2 - 4 Martin Eriksson, Mikael Ferneback Hjorthagshallen
2020-10-09 19:45 580703014 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Farsta IBK 2 - 8 Roland Nester, Johan Larsson Åbyhallen - Haninge
2020-10-09 20:00 580703011 Åkersberga IBF - Täby FC 2 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2020-10-09 20:30 580703012 Huddinge IBS - AIK IBF 16 - 0 Aldin Imamovic, Max Hellström Glömstahallen
2020-10-09 20:30 580703015 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK 6 - 6 Martin Eriksson, Sebastian Öhman Hjorthagshallen
2020-10-10 18:30 580703013 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Håkan Taxén, Erik Palmertz Värmdö sporthall
2020-10-23 19:00 580703020 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 5 - 9 Sebastian Öhman, Johan Larsson Solnahallen
2020-10-23 19:45 580703019 Farsta IBK - Åkersberga IBF 2 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Farstahallen 3
2020-10-23 20:00 580703016 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 5 - 4 Erik Hellgren, Jonas Holm Strandhallen - Tyresö
2020-10-23 20:00 580703017 Täby FC - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK 5 - 4 Magnus Johansson, Jonas Edström K-Rauta Arena
2020-10-23 20:15 580703018 Ekerö IK - Värmdö IF 3 - 6 Svedje Ohlson, Petra Dynesius Tappströms Bollhall
2020-10-28 19:30 580703022 Farsta IBK - Ekerö IK Alexander Sommensjö, Daniel Söderberg Farstahallen 1
2020-10-29 20:15 580703021 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Erik Palmertz, Daniel Bäckner Ulriksdalshallen
2020-10-30 20:00 580703023 Åkersberga IBF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Magnus Johansson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2020-11-01 19:00 580703024 Värmdö IF - Täby FC Kerin Maclean Mitchell, Amanda Törner Värmdö sporthall
2020-12-04 20:30 580703025 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS Daniel Bäckner, Max Hellström Engelbrektshallen
2020-11-03 19:45 580703026 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS Magnus Eriksson, Madelene Westerberg Strandhallen - Tyresö
2020-11-06 18:30 580703029 Täby FC - Farsta IBK Stefano Bianque, William Hilmersson K-Rauta Arena
2020-11-06 18:45 580703030 Huddinge IBS - Värmdö IF Martin Eriksson, Aldin Imamovic Glömstahallen
2020-11-06 19:45 580703028 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - AIK IBF William Albrecht, Erik Hellgren Åbyhallen - Haninge
2020-11-06 20:15 580703027 Ekerö IK - Åkersberga IBF Erik Palmertz, Daniel Bäckner Tappströms Bollhall
2020-11-11 19:15 580703033 Farsta IBK - Huddinge IBS Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Farstahallen 1
2020-11-12 19:45 580703032 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK Vilhelm Nordström, Magnus Eriksson Strandhallen - Tyresö
2020-11-13 19:00 580703031 AIK IBF - Täby FC Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Solnahallen
2020-11-13 20:00 580703035 Åkersberga IBF - Värmdö IF Jan Lingemark, Daniel Bäckner Åkersberga Sporthall A
2020-11-13 20:30 580703034 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Kevin Neemé, Christian Neemé Engelbrektshallen
2020-11-20 19:30 580703036 Värmdö IF - AIK IBF Värmdö sporthall
2020-11-20 19:45 580703037 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS Aldin Imamovic, Erik Hellgren Farstahallen 3
2020-11-20 19:45 580703040 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Ekerö IK , Johan Larsson Åbyhallen - Haninge
2020-11-20 20:00 580703038 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK Daniel Bäckner, Jonatan Svahn K-Rauta Arena
2020-11-20 20:00 580703039 Åkersberga IBF - Huddinge IBS Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2020-11-24 19:45 580703043 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF Emilia Tuomela, Elin Holm Strandhallen - Tyresö
2020-11-27 19:30 580703044 Huddinge IBS - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Fredrik Landin Glömstahallen
2020-11-27 20:15 580703045 Ekerö IK - Täby FC Tappströms Bollhall
2020-11-27 20:30 580703041 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF Engelbrektshallen
2020-12-04 19:00 580703042 AIK IBF - Farsta IBK Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Solnahallen
2020-12-10 20:15 580703047 AIK IBF - Ekerö IK Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Ulriksdalshallen
2020-12-11 19:30 580703046 Huddinge IBS - Täby FC Aldin Imamovic, Max Hellström Glömstahallen
2020-12-11 19:45 580703048 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Värmdö IF Åbyhallen - Haninge
2020-12-11 19:45 580703049 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Johan Larsson, Sebastian Öhman Farstahallen 3
2020-12-11 20:30 580703050 Djurgårdens IF IBS - Åkersberga IBF Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Engelbrektshallen
2020-12-18 20:00 580703052 Åkersberga IBF - AIK IBF Åkersberga Sporthall A
2020-12-18 20:00 580703053 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Strandhallen - Tyresö
2020-12-18 20:00 580703055 Täby FC - Djurgårdens IF IBS K-Rauta Arena
2020-12-18 20:15 580703051 Ekerö IK - Huddinge IBS Tappströms Bollhall
2020-12-18 20:30 580703054 Värmdö IF - Farsta IBK Värmdö sporthall
2021-01-06 19:15 580703059 Farsta IBK - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Farstahallen 1
2021-01-08 20:00 580703056 Täby FC - Åkersberga IBF K-Rauta Arena
2021-01-08 20:00 580703057 AIK IBF - Huddinge IBS Ulriksdalshallen
2021-01-08 20:00 580703058 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF Strandhallen - Tyresö
2021-01-08 20:15 580703060 Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS Tappströms Bollhall
2021-01-15 18:45 580703061 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK Glömstahallen
2021-01-15 19:30 580703063 Värmdö IF - Ekerö IK Värmdö sporthall
2021-01-15 19:45 580703062 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Täby FC Åbyhallen - Haninge
2021-01-15 20:00 580703064 Åkersberga IBF - Farsta IBK Åkersberga Sporthall A
2021-01-15 20:30 580703065 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF Engelbrektshallen
2021-01-19 19:45 580703066 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF Strandhallen - Tyresö
2021-01-22 19:45 580703068 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Åkersberga IBF Åbyhallen - Haninge
2021-01-22 20:00 580703069 Täby FC - Värmdö IF K-Rauta Arena
2021-01-23 18:30 580703070 Huddinge IBS - Djurgårdens IF IBS Glömstahallen
2021-01-24 16:15 580703067 Ekerö IK - Farsta IBK Mälaröhallen
2021-01-29 19:30 580703075 Värmdö IF - Huddinge IBS Värmdö sporthall
2021-01-29 19:45 580703074 Farsta IBK - Täby FC Farstahallen 3
2021-01-29 20:00 580703072 Åkersberga IBF - Ekerö IK Åkersberga Sporthall A
2021-01-29 20:00 580703073 AIK IBF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Ulriksdalshallen
2021-01-29 20:30 580703071 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK Engelbrektshallen
2021-02-12 18:30 580703076 Täby FC - AIK IBF K-Rauta Arena
2021-02-12 19:45 580703079 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Djurgårdens IF IBS Åbyhallen - Haninge
2021-02-12 20:15 580703077 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK Tappströms Bollhall
2021-02-13 14:30 580703080 Värmdö IF - Åkersberga IBF Värmdö sporthall
2021-02-13 18:30 580703078 Huddinge IBS - Farsta IBK Glömstahallen
2021-02-18 19:45 580703083 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC Strandhallen - Tyresö
2021-02-19 18:45 580703084 Huddinge IBS - Åkersberga IBF Glömstahallen
2021-02-19 20:00 580703081 AIK IBF - Värmdö IF Ulriksdalshallen
2021-02-19 20:30 580703082 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK Engelbrektshallen
2021-02-21 14:00 580703085 Ekerö IK - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Tappströms Bollhall
2021-02-26 19:30 580703086 Värmdö IF - Djurgårdens IF IBS Värmdö sporthall
2021-02-26 19:45 580703087 Farsta IBK - AIK IBF Farstahallen 3
2021-02-26 19:45 580703089 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Huddinge IBS Åbyhallen - Haninge
2021-02-26 20:00 580703088 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Åkersberga Sporthall A
2021-02-26 20:00 580703090 Täby FC - Ekerö IK K-Rauta Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 4 3 1 0 26-12 14 10
2. Värmdö IF 4 3 1 0 26-17 9 10
3. Huddinge IBS 4 3 0 1 38-13 25 9
4. Tyresö Trollbäcken IBK 4 2 2 0 17-14 3 8
5. Täby FC 4 2 1 1 14-18 -4 7
6. Djurgårdens IF IBS 4 1 1 2 22-21 1 4
7. Farsta IBK 4 1 1 2 19-18 1 4
8. Ekerö IK 4 1 1 2 21-23 -2 4
9. Tungelsta IF/ Västerhaninge IBK 4 0 0 4 13-26 -13 0
10. AIK IBF 4 0 0 4 11-45 -34 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-25 20:30 580704002 Salems IF - Telge SIBK 4 - 1 Elis Erbing, Vilhelm Nordström Skogsängshallen
2020-09-27 12:00 580704001 Nykvarns IF - FBI Tullinge 11 - 0 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Björkestahallen
2020-09-27 15:00 580704004 Onyx IBS - Åby IBK Ungdom 3 - 5 Robin Hynninen, Dennis Wagermark Rosvalla A
2020-09-27 19:00 580704005 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 8 - 0 Dennis Wagermark, Stefan Öberg Thomas Arena
2020-09-30 19:00 580704003 Linköping IBK Ungdom - Ledberg IBF 5 - 4 Oscar Bard, Robin Rosendal Linköpings Sporthall
2020-10-02 19:00 580704010 Torshälla IBK - Nykvarns IF 5 - 2 Christian Engfors, Martin Morén Skjulstahallen A
2020-10-02 19:30 580704006 FBI Tullinge - Salems IF 4 - 8 Arash Sohrevardi, Jonas Edström Tullingehallen
2020-10-02 19:30 580704007 Telge SIBK - Strängnäs IBK 1 - 6 Dennis Wagermark, Jesper Asplund Västergård Arena A
2020-10-03 14:15 580704008 Ledberg IBF - Onyx IBS 11 - 4 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Kärnahallen
2020-10-03 17:00 580704009 Åby IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom 1 - 5 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Åby Arena
2020-10-09 18:15 580704012 FBI Tullinge - Telge SIBK 1 - 10 Vilhelm Nordström, Madelene Westerberg Tullingehallen
2020-10-09 19:00 580704015 Torshälla IBK - Salems IF 3 - 7 Christian Engfors, Martin Morén Skjulstahallen A
2020-10-09 19:30 580704013 Linköping IBK Ungdom - Onyx IBS 6 - 3 Oscar Bard, Robin Rosendal Linköpings Sporthall
2020-10-11 19:00 580704011 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 14 - 3 Mathias Lindvall, Stefan Öberg Thomas Arena
2020-10-21 18:30 580704014 Ledberg IBF - Åby IBK Ungdom 4 - 4 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Kärnahallen
2020-10-23 19:00 580704016 Onyx IBS - FBI Tullinge 8 - 1 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla C
2020-10-23 19:30 580704019 Åby IBK Ungdom - Strängnäs IBK 5 - 6 Oscar Bard, Robin Rosendal Åby Arena
2020-10-23 19:30 580704020 Telge SIBK - Torshälla IBK 0 - 3 Christer Avasjö, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2020-10-25 12:00 580704017 Nykvarns IF - Ledberg IBF 1 - 8 Robin Hynninen, Jesper Asplund Björkestahallen
2020-10-25 19:00 580704018 Salems IF - Linköping IBK Ungdom 3 - 6 Erik Palmertz, Daniel Bäckner Skogsängshallen
2020-10-16 19:30 580704021 Telge SIBK - Onyx IBS 1 - 6 Stefan Öberg, Richard Himberg Västergård Arena A
2020-10-30 19:00 580704025 Torshälla IBK - FBI Tullinge Christian Engfors, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2020-11-01 12:00 580704024 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IF Thomas Nystrand, Oscar Bard Linköpings Sporthall
2020-11-01 16:00 580704023 Strängnäs IBK - Ledberg IBF Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2020-12-06 15:00 580704022 Åby IBK Ungdom - Salems IF Åby Arena
2020-11-06 19:00 580704026 Onyx IBS - Torshälla IBK , Sigge Maurer Ramdalshallen
2020-11-08 14:00 580704029 Nykvarns IF - Åby IBK Ungdom Aarre Hietanen, Christer Avasjö Björkestahallen
2020-11-08 16:15 580704028 Ledberg IBF - Telge SIBK Johan Nordlander, William Wengelin Kärnahallen
2020-11-08 16:15 580704030 FBI Tullinge - Linköping IBK Ungdom Aldin Imamovic, Jonas Edström Tullingehallen
2020-11-08 19:00 580704027 Salems IF - Strängnäs IBK Aldin Imamovic, Jonas Edström Skogsängshallen
2020-11-13 19:30 580704031 Telge SIBK - Nykvarns IF Mattias Lönnborg, Shari Tingman Västergård Arena A
2020-11-13 19:30 580704034 Torshälla IBK - Ledberg IBF Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Skjulstahallen A
2020-11-13 19:30 580704035 Strängnäs IBK - Linköping IBK Ungdom Stefan Öberg, Anton Carlsson Thomas Arena
2020-11-13 20:00 580704033 Åby IBK Ungdom - FBI Tullinge Rågher Godin, Tomas Edstrand Åby Arena
2020-11-15 15:00 580704032 Onyx IBS - Salems IF Bemir Brkic, Rasmus Widén Ramdalshallen
2020-11-21 12:45 580704040 Ledberg IBF - Salems IF Oscar Bard, Robin Rosendal Kärnahallen
2020-11-21 17:00 580704037 Åby IBK Ungdom - Torshälla IBK Simon Eriksson, Marthin Andersson Åby Arena
2020-11-22 12:00 580704036 Linköping IBK Ungdom - Telge SIBK Thomas Nystrand, Emil Glenngård Linköpings Sporthall
2020-11-22 15:30 580704038 Nykvarns IF - Onyx IBS Robin Hynninen, Viktor Taavitsainen Björkestahallen
2020-11-22 19:30 580704039 Strängnäs IBK - FBI Tullinge Fredrik Wernqvist, Aarre Hietanen Thomas Arena
2020-11-27 19:00 580704043 Onyx IBS - Strängnäs IBK Robin Hynninen, Jesper Asplund Ramdalshallen
2020-11-27 19:30 580704041 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungdom Ej offentliggjord, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2020-11-27 19:30 580704042 Telge SIBK - Åby IBK Ungdom Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2020-11-27 20:30 580704045 Salems IF - Nykvarns IF Julius Olesen, Magnus Johansson Skogsängshallen
2020-11-28 17:15 580704044 FBI Tullinge - Ledberg IBF Ola Bigestans, Ej offentliggjord Tullingehallen
2020-12-11 19:00 580704050 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Christian Engfors, Ej offentliggjord Skjulstahallen A
2020-12-11 19:30 580704046 FBI Tullinge - Nykvarns IF Svedje Ohlson, Petra Dynesius Tullingehallen
2020-12-11 19:30 580704047 Telge SIBK - Salems IF Stefan Öberg, Aarre Hietanen Västergård Arena A
2020-12-11 20:00 580704049 Åby IBK Ungdom - Onyx IBS Åby Arena
2020-12-13 16:15 580704048 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom Kärnahallen
2020-12-16 19:00 580704054 Linköping IBK Ungdom - Åby IBK Ungdom Linköpings Sporthall
2020-12-18 20:30 580704051 Salems IF - FBI Tullinge Skogsängshallen
2020-12-19 16:30 580704053 Onyx IBS - Ledberg IBF Rosvalla A
2020-12-19 18:00 580704052 Strängnäs IBK - Telge SIBK Thomas Arena
2020-12-20 12:00 580704055 Nykvarns IF - Torshälla IBK Björkestahallen
2021-01-08 19:00 580704058 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom Ramdalshallen
2021-01-08 19:30 580704057 Telge SIBK - FBI Tullinge Västergård Arena A
2021-01-08 20:00 580704059 Åby IBK Ungdom - Ledberg IBF Åby Arena
2021-01-10 12:00 580704056 Nykvarns IF - Strängnäs IBK Björkestahallen
2021-01-10 19:00 580704060 Salems IF - Torshälla IBK Skogsängshallen
2021-01-15 19:00 580704064 Strängnäs IBK - Åby IBK Ungdom Thomas Arena
2021-01-15 19:00 580704065 Torshälla IBK - Telge SIBK Skjulstahallen A
2021-01-16 16:45 580704061 FBI Tullinge - Onyx IBS Tullingehallen
2021-01-17 12:00 580704063 Linköping IBK Ungdom - Salems IF Linköpings Sporthall
2021-01-17 15:00 580704062 Ledberg IBF - Nykvarns IF Kärnahallen
2021-01-22 19:30 580704070 FBI Tullinge - Torshälla IBK Tullingehallen
2021-01-24 12:00 580704069 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom Björkestahallen
2021-01-24 13:00 580704066 Onyx IBS - Telge SIBK Ramdalshallen
2021-01-24 14:45 580704068 Ledberg IBF - Strängnäs IBK Kärnahallen
2021-01-24 19:00 580704067 Salems IF - Åby IBK Ungdom Skogsängshallen
2021-01-29 19:00 580704071 Torshälla IBK - Onyx IBS Skjulstahallen A
2021-01-29 19:30 580704073 Telge SIBK - Ledberg IBF Västergård Arena A
2021-01-29 20:00 580704074 Åby IBK Ungdom - Nykvarns IF Åby Arena
2021-01-31 12:30 580704075 Linköping IBK Ungdom - FBI Tullinge Linköpings Sporthall
2021-02-07 19:30 580704072 Strängnäs IBK - Salems IF Thomas Arena
2021-02-12 19:15 580704079 Ledberg IBF - Torshälla IBK Kärnahallen
2021-02-12 20:00 580704078 FBI Tullinge - Åby IBK Ungdom Tullingehallen
2021-02-14 12:30 580704076 Nykvarns IF - Telge SIBK Björkestahallen
2021-02-14 18:00 580704080 Linköping IBK Ungdom - Strängnäs IBK Linköpings Sporthall
2021-02-14 19:00 580704077 Salems IF - Onyx IBS Skogsängshallen
2021-02-18 20:30 580704082 Torshälla IBK - Åby IBK Ungdom Skjulstahallen A
2021-02-19 19:00 580704083 Onyx IBS - Nykvarns IF Ramdalshallen
2021-02-19 19:30 580704084 FBI Tullinge - Strängnäs IBK Tullingehallen
2021-02-20 11:15 580704085 Salems IF - Ledberg IBF Skogsängshallen
2021-02-21 16:00 580704081 Telge SIBK - Linköping IBK Ungdom Västergård Arena A
2021-02-28 12:00 580704086 Linköping IBK Ungdom - Torshälla IBK Linköpings Sporthall
2021-02-28 12:00 580704090 Nykvarns IF - Salems IF Björkestahallen
2021-02-28 15:00 580704089 Ledberg IBF - FBI Tullinge Kärnahallen
2021-02-28 15:30 580704087 Åby IBK Ungdom - Telge SIBK Åby Arena
2021-02-28 19:00 580704088 Strängnäs IBK - Onyx IBS Thomas Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strängnäs IBK 4 4 0 0 34-9 25 12
2. Linköping IBK Ungdom 4 4 0 0 22-11 11 12
3. Salems IF 4 3 0 1 22-14 8 9
4. Ledberg IBF 4 2 1 1 27-14 13 7
5. Onyx IBS 5 2 0 3 24-24 0 6
6. Torshälla IBK 4 2 0 2 11-17 -6 6
7. Åby IBK Ungdom 4 1 1 2 15-18 -3 4
8. Telge SIBK 5 1 0 4 13-20 -7 3
9. Nykvarns IF 4 1 0 3 17-27 -10 3
10. FBI Tullinge 4 0 0 4 6-37 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-26 11:30 580705004 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 4 Christoffer Danielsson, Martin Johansson UW-Elasthallen, Mariestad
2020-09-27 10:00 580705003 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Lillån IBK 6 - 8 Tomas Persson, Lars Fridell Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-09-27 14:00 580705001 Billingsfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 - 12 Jonas Snäll, Anders Leander Billingsfors Bollhall
2020-09-27 15:30 580705002 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF 1 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Uddeholm Arena
2020-10-14 20:15 580705005 Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 3 Henrik Jansson, Pierre Malmgren Stavdal Hyrcity Arena
2020-09-30 20:00 580705009 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping 5 - 19 Carl Wikgren, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2020-10-02 19:30 580705006 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF 8 - 3 Albin Jakobsson, Lars Larsson Colorama Arena
2020-10-02 20:00 580705008 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 3 Oscar Söljén, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-10-03 12:30 580705010 Skoghalls IBK Utveckling - Billingsfors IBK 13 - 0 Jonas Snäll, Anders Leander Hammarö Arena
2020-10-04 12:00 580705007 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 2 Nicklas Johansson, Johan Friman Brogårdshallen
2020-10-07 20:00 580705015 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 4 Linus Larsson, Patrik Gottfridsson Hammarö Arena
2020-10-10 11:00 580705014 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 10 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-10-10 11:30 580705012 Karlstad IBF Ungdom - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF 6 - 6 Nicklas Johansson, Johan Friman Colorama Arena
2020-10-10 14:00 580705011 Hultsberg/Björkås IBF - Billingsfors IBK 1 - 1 Nicklas Johansson, Johan Friman Colorama Arena
2020-10-11 11:00 580705013 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 8 - 4 Oscar Söljén, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-10-22 19:30 580705020 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 10 Johan Friman, Nicklas Johansson Karlbergshallen A Karlskoga
2020-10-23 19:30 580705016 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 5 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä LF-hallen, Mariestad
2020-10-23 19:45 580705018 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping 5 - 7 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2020-10-23 20:00 580705019 Örebro SK Ungdomsklubb - Hultsberg/Björkås IBF 10 - 3 Oscar Söljén, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2020-11-08 13:30 580705017 Billingsfors IBK - Lillån IBK Jonas Snäll, Anders Leander Billingsfors Bollhall
2020-10-30 20:00 580705022 Örebro SK Ungdomsklubb - Hagfors IBS/Edebäck IBF Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2020-11-01 13:00 580705021 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Erik Ejerfeldt, Sebastian Falk-Asplund Brogårdshallen
2020-11-01 14:30 580705024 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Billingsfors IBK Berndt Swärd, Micael Svensson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-11-01 15:30 580705023 Hultsberg/Björkås IBF - Lillån IBK Tobias Jäderqvist, Gabriel Nääs Colorama Arena
2020-11-01 16:30 580705025 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom Anders Leander, Patrik Gottfridsson Hammarö Arena
2020-11-06 20:00 580705027 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Hultsberg/Björkås IBF Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2020-11-08 12:00 580705026 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling Sven Persson, Alma Ernstsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-11-08 12:00 580705028 Lillån IBK - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF Mats Eriksson, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-11-08 13:00 580705030 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping Linus Larsson, Patrik Gottfridsson Colorama Arena
2020-12-06 15:00 580705029 Billingsfors IBK - Örebro SK Ungdomsklubb Tobias Jäderqvist, Gabriel Nääs Billingsfors Bollhall
2020-11-13 20:00 580705033 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom Oscar Söljén, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2020-11-14 14:00 580705031 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - Billingsfors IBK Linus Larsson, Patrik Gottfridsson Karlbergshallen A Karlskoga
2020-11-15 12:00 580705032 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF Pedram Koublani, Magnus Jansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-11-15 16:00 580705035 Hultsberg/Björkås IBF - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping Jonas Snäll, Anders Leander Colorama Arena
2020-12-04 19:30 580705034 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2020-11-20 20:00 580705036 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF Erik Norin, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-11-20 20:00 580705037 Örebro SK Ungdomsklubb - Skoghalls IBK Utveckling Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2020-11-20 20:00 580705038 Billingsfors IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Mikael Johansson, Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2020-11-22 11:30 580705039 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom Nicklas Johansson, Johan Friman Colorama Arena
2020-11-22 14:30 580705040 Lillån IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF , Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-11-27 19:30 580705043 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Hultsberg/Björkås IBF Per Johansson, Eino Vuoluterä LF-hallen, Mariestad
2020-11-29 12:00 580705042 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - Örebro SK Ungdomsklubb Linus Larsson, Patrik Gottfridsson Brogårdshallen
2020-11-29 16:30 580705041 Skoghalls IBK Utveckling - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping Jonas Snäll, Anders Leander Hammarö Arena
2020-11-29 17:30 580705045 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Billingsfors IBK Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2020-11-29 18:00 580705044 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK Tobias Jäderqvist Klubbhuset Arena
2020-12-11 20:00 580705049 Örebro SK Ungdomsklubb - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Mellringehallen - Örebro
2020-12-12 13:00 580705046 Karlstad IBF Ungdom - Billingsfors IBK Henrik Jansson, Pierre Malmgren Colorama Arena
2020-12-13 12:00 580705048 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-12-13 14:00 580705047 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - Hagfors IBS/Edebäck IBF Karlbergshallen A Karlskoga
2020-12-13 17:00 580705050 Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg/Björkås IBF Hammarö Arena
2020-12-18 19:30 580705053 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Lillån IBK LF-hallen, Mariestad
2020-12-19 12:00 580705052 Hultsberg/Björkås IBF - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF Colorama Arena
2020-12-20 14:00 580705055 Billingsfors IBK - Skoghalls IBK Utveckling Billingsfors Bollhall
2020-12-20 15:15 580705051 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom Uddeholm Arena
2020-12-21 19:00 580705054 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Örebro SK Ungdomsklubb Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-01-08 19:30 580705058 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping LF-hallen, Mariestad
2021-01-08 19:45 580705060 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling Uddeholm Arena
2021-01-08 20:00 580705056 Billingsfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF Billingsfors Bollhall
2021-01-08 20:00 580705059 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK Mellringehallen - Örebro
2021-01-10 13:00 580705057 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom Brogårdshallen
2021-01-15 19:30 580705065 Skoghalls IBK Utveckling - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF Hammarö Arena
2021-01-16 14:30 580705062 Lillån IBK - Billingsfors IBK Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-01-17 11:00 580705061 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Colorama Arena
2021-01-17 12:00 580705063 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Hagfors IBS/Edebäck IBF Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-01-17 18:00 580705064 Hultsberg/Björkås IBF - Örebro SK Ungdomsklubb Colorama Arena
2021-01-22 19:30 580705066 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF LF-hallen, Mariestad
2021-01-22 19:30 580705070 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling Colorama Arena
2021-01-22 19:45 580705067 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Örebro SK Ungdomsklubb Uddeholm Arena
2021-01-24 10:30 580705068 Lillån IBK - Hultsberg/Björkås IBF Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-01-24 14:00 580705069 Billingsfors IBK - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping Billingsfors Bollhall
2021-01-29 20:00 580705074 Örebro SK Ungdomsklubb - Billingsfors IBK Mellringehallen - Örebro
2021-01-31 11:30 580705072 Hultsberg/Björkås IBF - Hagfors IBS/Edebäck IBF Colorama Arena
2021-01-31 11:30 580705075 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Karlstad IBF Ungdom Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-01-31 15:00 580705073 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - Lillån IBK Karlbergshallen A Karlskoga
2021-02-02 20:00 580705071 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Hammarö Arena
2020-12-06 15:00 580705077 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Linus Larsson, Patrik Gottfridsson Uddeholm Arena
2021-02-12 20:00 580705080 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Hultsberg/Björkås IBF Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-02-14 14:00 580705076 Billingsfors IBK - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF Billingsfors Bollhall
2021-02-14 15:30 580705078 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb Colorama Arena
2021-02-14 17:00 580705079 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-02-19 19:00 580705084 Karlstad IBF Ungdom - Hultsberg/Björkås IBF Colorama Arena
2021-02-19 19:30 580705083 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Billingsfors IBK LF-hallen, Mariestad
2021-02-21 15:45 580705085 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Lillån IBK Uddeholm Arena
2021-02-21 16:30 580705082 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ungdomsklubb Hammarö Arena
2021-02-21 17:30 580705081 Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF - IBF Örebro Ungdom/IBK Köping Brogårdshallen
580705089 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-02-26 20:00 580705087 Örebro SK Ungdomsklubb - Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF Mellringehallen - Örebro
2021-02-28 13:00 580705086 IBF Örebro Ungdom/IBK Köping - Skoghalls IBK Utveckling Mellringehallen - Örebro
2021-02-28 14:00 580705090 Billingsfors IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF Billingsfors Bollhall
2021-02-28 16:30 580705088 Hultsberg/Björkås IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK Utveckling 4 3 1 0 30-9 21 10
2. IBF Örebro Ungdom/ IBK Köping 4 3 0 1 40-22 18 9
3. Lillån IBK 3 3 0 0 24-14 10 9
4. Karlstad IBF Ungdom 4 2 1 1 29-15 14 7
5. Kristinehamns IBF/ Karlskoga IBF 4 2 1 1 19-19 0 7
6. Örebro SK Ungdomsklubb 4 2 0 2 24-34 -10 6
7. IBK Lockerud Mariestad/ Ungdom 4 1 0 3 14-21 -7 3
8. Hagfors IBS/ Edebäck IBF 4 0 1 3 13-24 -11 1
9. Hultsberg/ Björkås IBF 4 0 1 3 8-19 -11 1
10. Billingsfors IBK 3 0 1 2 2-26 -24 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-25 18:30 580706001 IBK Alingsås - IBF Älvstranden/Floda IBK 7 - 5 Harri Tjäder, David Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-09-25 19:30 580706002 IBF Backadalen - IK Zenith/Torslanda IBF 1 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Tuve Sporthall
2020-09-27 12:00 580706004 IBK Vänersborg - Kärra IBK 4 - 8 Sven Persson, Henrik Carlsson Idrottshuset, Vänersborg
2020-09-27 12:30 580706003 Ale IBF - IBK Kungälv 5 - 11 Joel Olausson, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2020-10-06 20:00 580706005 FBC Partille - FBC Lerum Utveckling 3 - 7 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Qvisthallen
2020-10-02 19:30 580706006 IBF Älvstranden/Floda IBK - IBF Backadalen 6 - 2 Sandra Lindskog, Linda Lindskog Santoshallen
2020-10-02 19:30 580706007 IK Zenith/Torslanda IBF - FBC Partille 5 - 3 Joakim Jögi, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2020-10-02 20:00 580706008 IBK Kungälv - IBK Vänersborg 17 - 5 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Kastellegårdshallen
2020-10-02 20:15 580706010 FBC Lerum Utveckling - IBK Alingsås 11 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2020-10-02 20:30 580706009 Kärra IBK - Ale IBF 16 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Kärra Sporthall
2020-10-09 20:00 580706012 IBF Älvstranden/Floda IBK - IK Zenith/Torslanda IBF 9 - 6 Jesper Björklund Greter, Adnan Tongur Nova Floda Sportcenter
2020-10-09 20:00 580706014 IBK Kungälv - Kärra IBK 19 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2020-10-11 12:30 580706013 Ale IBF - IBK Vänersborg 8 - 8 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Ale Kulturrum
2020-10-11 15:00 580706015 FBC Lerum Utveckling - IBF Backadalen 15 - 3 Håkan Krafft, Peter Axelsson Rydsbergshallen
2020-10-11 19:30 580706011 FBC Partille - IBK Alingsås 6 - 8 Aldin Hadziselmovic Qvisthallen
2020-10-23 18:30 580706017 IBK Alingsås - IBK Kungälv 9 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2020-10-23 19:30 580706018 IBF Backadalen - Ale IBF 2 - 5 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Tuve Sporthall
2020-10-23 20:30 580706019 Kärra IBK - FBC Partille 7 - 5 Adnan Tongur, Linus Söderblom Kärra Sporthall
2020-10-25 14:00 580706016 IBK Vänersborg - IBF Älvstranden/Floda IBK 3 - 7 Sven Persson, Pedram Koublani Idrottshuset, Vänersborg
2020-10-25 16:30 580706020 IK Zenith/Torslanda IBF - FBC Lerum Utveckling 3 - 9 Alexander Pavlovic, Christian Jensen Björlanda Idrottshall
2020-10-30 20:15 580706025 FBC Lerum Utveckling - IBF Älvstranden/Floda IBK Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Rydsbergshallen
2020-10-31 14:00 580706021 IK Zenith/Torslanda IBF - IBK Vänersborg Christer Carlberg, Mats Sällberg Björlanda Idrottshall
2020-10-31 15:30 580706022 Kärra IBK - IBF Backadalen Kärra Sporthall
2020-11-01 12:30 580706024 Ale IBF - IBK Alingsås Adnan Tongur, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2020-11-01 19:30 580706023 FBC Partille - IBK Kungälv Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Qvisthallen
2020-11-06 20:00 580706028 IBK Kungälv - IK Zenith/Torslanda IBF Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Kastellegårdshallen
2020-11-08 14:00 580706026 IBK Vänersborg - FBC Lerum Utveckling Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshuset, Vänersborg
2020-11-08 16:00 580706029 IBK Alingsås - Kärra IBK Henrik Carlsson, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-11-08 18:40 580706030 IBF Älvstranden/Floda IBK - Ale IBF Adnan Tongur, Besim Mehmedagic Nova Floda Sportcenter
2020-11-08 20:00 580706027 IBF Backadalen - FBC Partille Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Tuve Sporthall
2020-11-13 18:30 580706031 IK Zenith/Torslanda IBF - IBK Alingsås Björlanda Idrottshall
2020-11-13 20:15 580706034 FBC Lerum Utveckling - IBK Kungälv Rydsbergshallen
2020-11-13 20:30 580706033 Kärra IBK - IBF Älvstranden/Floda IBK Kärra Sporthall
2020-11-15 18:30 580706035 FBC Partille - Ale IBF Partillebohallen
2020-11-16 19:30 580706032 IBK Vänersborg - IBF Backadalen Sven Persson, Martin Johansson Idrottshuset, Vänersborg
2020-11-19 19:00 580706036 Ale IBF - IK Zenith/Torslanda IBF Ale Kulturrum
2020-11-21 11:30 580706038 IBK Alingsås - IBK Vänersborg Carl Larsson, Ola Forsberg Stadsskogshallen, Alingsås
2020-11-21 17:00 580706040 IBK Kungälv - IBF Backadalen Kastellegårdshallen
2020-11-22 12:00 580706037 Kärra IBK - FBC Lerum Utveckling Kärra Sporthall
2020-11-22 19:30 580706039 FBC Partille - IBF Älvstranden/Floda IBK Qvisthallen
2020-11-27 20:00 580706044 IBF Älvstranden/Floda IBK - IBK Kungälv Nova Floda Sportcenter
2020-11-27 20:15 580706041 FBC Lerum Utveckling - Ale IBF Rydsbergshallen
2020-11-28 12:00 580706045 IBF Backadalen - IBK Alingsås Tuve Sporthall
2020-11-29 12:00 580706043 IBK Vänersborg - FBC Partille Sven Persson, Dan Pettersson Idrottshuset, Vänersborg
2020-11-29 16:30 580706042 IK Zenith/Torslanda IBF - Kärra IBK Björlanda Idrottshall
2020-12-11 20:00 580706046 IBF Älvstranden/Floda IBK - IBK Alingsås Nova Floda Sportcenter
2020-12-11 20:00 580706048 IBK Kungälv - Ale IBF Kastellegårdshallen
2020-12-11 20:15 580706050 FBC Lerum Utveckling - FBC Partille Rydsbergshallen
2020-12-11 20:30 580706049 Kärra IBK - IBK Vänersborg Kärra Sporthall
2020-12-12 16:30 580706047 IK Zenith/Torslanda IBF - IBF Backadalen Björlanda Idrottshall
2020-12-18 18:30 580706055 IBK Alingsås - FBC Lerum Utveckling Stadsskogshallen, Alingsås
2020-12-18 19:30 580706051 IBF Backadalen - IBF Älvstranden/Floda IBK Tuve Sporthall
2020-12-20 12:30 580706054 Ale IBF - Kärra IBK Ale Kulturrum
2020-12-20 14:00 580706053 IBK Vänersborg - IBK Kungälv Idrottshuset, Vänersborg
2020-12-20 19:30 580706052 FBC Partille - IK Zenith/Torslanda IBF Qvisthallen
2021-01-09 15:30 580706059 Kärra IBK - IBK Kungälv Kärra Sporthall
2021-01-09 16:30 580706060 IBF Backadalen - FBC Lerum Utveckling Tuve Sporthall
2021-01-10 11:30 580706058 IBK Vänersborg - Ale IBF Idrottshuset, Vänersborg
2021-01-10 16:00 580706056 IBK Alingsås - FBC Partille Stadsskogshallen, Alingsås
2021-01-10 16:30 580706057 IK Zenith/Torslanda IBF - IBF Älvstranden/Floda IBK Björlanda Idrottshall
2021-01-15 20:00 580706061 IBF Älvstranden/Floda IBK - IBK Vänersborg Nova Floda Sportcenter
2021-01-15 20:00 580706062 IBK Kungälv - IBK Alingsås Kastellegårdshallen
2021-01-17 12:30 580706063 Ale IBF - IBF Backadalen Ale Kulturrum
2021-01-17 15:00 580706065 FBC Lerum Utveckling - IK Zenith/Torslanda IBF Rydsbergshallen
2021-01-17 19:00 580706064 FBC Partille - Kärra IBK Partillebohallen
2021-01-22 19:30 580706067 IBF Backadalen - Kärra IBK Tuve Sporthall
2021-01-22 20:00 580706068 IBK Kungälv - FBC Partille Kastellegårdshallen
2021-01-22 20:00 580706070 IBF Älvstranden/Floda IBK - FBC Lerum Utveckling Nova Floda Sportcenter
2021-01-24 11:30 580706066 IBK Vänersborg - IK Zenith/Torslanda IBF Idrottshuset, Vänersborg
2021-01-24 16:00 580706069 IBK Alingsås - Ale IBF Stadsskogshallen, Alingsås
2021-01-29 20:30 580706074 Kärra IBK - IBK Alingsås Kärra Sporthall
2021-01-30 19:00 580706071 FBC Lerum Utveckling - IBK Vänersborg Rydsbergshallen
2021-01-31 12:30 580706075 Ale IBF - IBF Älvstranden/Floda IBK Ale Kulturrum
2021-01-31 16:30 580706073 IK Zenith/Torslanda IBF - IBK Kungälv Torshallen
2021-01-31 19:30 580706072 FBC Partille - IBF Backadalen Qvisthallen
2021-02-12 20:00 580706078 IBF Älvstranden/Floda IBK - Kärra IBK Nova Floda Sportcenter
2021-02-13 12:00 580706077 IBF Backadalen - IBK Vänersborg Tuve Sporthall
2021-02-14 13:00 580706076 IBK Alingsås - IK Zenith/Torslanda IBF Stadsskogshallen, Alingsås
2021-02-16 19:00 580706080 Ale IBF - FBC Partille Ale Kulturrum
2021-02-17 20:00 580706079 IBK Kungälv - FBC Lerum Utveckling Kastellegårdshallen
2021-02-19 20:00 580706084 IBF Älvstranden/Floda IBK - FBC Partille Nova Floda Sportcenter
2021-02-21 11:30 580706083 IBK Vänersborg - IBK Alingsås Idrottshuset, Vänersborg
2021-02-21 15:00 580706082 FBC Lerum Utveckling - Kärra IBK Rydsbergshallen
2021-02-21 16:30 580706081 IK Zenith/Torslanda IBF - Ale IBF Björlanda Idrottshall
2021-02-21 20:00 580706085 IBF Backadalen - IBK Kungälv Tuve Sporthall
2021-02-26 20:00 580706089 IBK Kungälv - IBF Älvstranden/Floda IBK Mimershus A-hallen
2021-02-27 15:30 580706087 Kärra IBK - IK Zenith/Torslanda IBF Kärra Sporthall
2021-02-28 12:30 580706086 Ale IBF - FBC Lerum Utveckling Ale Kulturrum
2021-02-28 13:00 580706090 IBK Alingsås - IBF Backadalen Stadsskogshallen, Alingsås
2021-02-28 17:00 580706088 FBC Partille - IBK Vänersborg Partillebohallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum Utveckling 4 4 0 0 42-11 31 12
2. IBK Kungälv 4 3 0 1 53-22 31 9
3. IBF Älvstranden/ Floda IBK 4 3 0 1 27-18 9 9
4. Kärra IBK 4 3 0 1 34-30 4 9
5. IBK Alingsås 4 3 0 1 26-28 -2 9
6. IK Zenith/ Torslanda IBF 4 2 0 2 16-22 -6 6
7. Ale IBF 4 1 1 2 20-37 -17 4
8. IBK Vänersborg 4 0 1 3 20-40 -20 1
9. FBC Partille 4 0 0 4 17-27 -10 0
10. IBF Backadalen 4 0 0 4 8-28 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-25 19:30 580707004 Mullsjö AIS Utveckling - Fristads GoIF 4 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nyhemshallen - Mullsjö
2020-09-25 20:15 580707001 IBK Göteborg - Landvetter IBK 8 - 2 Joakim Jögi, Adnan Tongur Torpahallen
2020-09-27 17:00 580707003 Jönköpings IK Ungdom - Hovslätts IK 2 - 5 Edo Sabanovic, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-10-04 17:30 580707002 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 7 Almir Mehmedagic, Pierre Eberhard Berg Aktiviteten A-Hall
2020-10-01 20:00 580707005 Landvetter IBK - Mölndals IBF 4 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2020-10-02 18:45 580707006 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Vinga 18 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Wallenstamhallen
2020-10-04 12:00 580707007 Hovslätts IK - Mullsjö AIS Utveckling 7 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-10-04 17:30 580707008 Fristads GoIF - Jönköpings IK Ungdom 1 - 4 Henrik Carlsson, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2020-10-10 11:00 580707011 Jönköpings IK Ungdom - Mullsjö AIS Utveckling 6 - 2 Johan Ferm, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-10-11 15:00 580707010 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 10 Linda Lindskog, Sandra Lindskog Pinntorps Idrottshall
2020-10-11 15:30 580707009 FBC Vinga - IBK Göteborg 3 - 8 Roger Zahnér, Oscar Skogsberg Hall Of Flame
2020-10-11 19:00 580707012 Hovslätts IK - Fristads GoIF 6 - 2 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-10-23 20:15 580707014 IBK Göteborg - Hovslätts IK 2 - 6 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Torpahallen
2020-10-24 15:20 580707015 Mölndals IBF - Jönköpings IK Ungdom 2 - 5 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Aktiviteten A-Hall
2020-10-25 12:30 580707013 Mullsjö AIS Utveckling - Landvetter IBK 6 - 8 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nyhemshallen - Mullsjö
2020-10-25 17:30 580707016 Fristads GoIF - FBC Vinga 13 - 3 Harri Tjäder, Ola Forsberg Idrottshallen, Viskafors
2020-10-31 16:00 580707017 Pixbo Wallenstam IBF - Mullsjö AIS Utveckling Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Wallenstamhallen
2020-11-01 15:30 580707019 FBC Vinga - Hovslätts IK Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Hall Of Flame
2020-11-01 17:00 580707020 Jönköpings IK Ungdom - IBK Göteborg Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-11-01 17:45 580707018 Fristads GoIF - Mölndals IBF Henrik Carlsson, Dan Pettersson Fristadhallen, Fristad
2020-11-06 20:00 580707024 Hovslätts IK - Pixbo Wallenstam IBF Thomas Bergström, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-11-06 20:15 580707021 IBK Göteborg - Fristads GoIF Adnan Tongur, Besim Mehmedagic Torpahallen
2020-11-07 16:30 580707022 Mölndals IBF - FBC Vinga Håkan Krafft, Felix Bark Peterson Aktiviteten A-Hall
2020-11-08 15:00 580707023 Landvetter IBK - Jönköpings IK Ungdom Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Pinntorps Idrottshall
2020-11-13 18:45 580707028 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF Wallenstamhallen
2020-11-15 11:30 580707025 Mullsjö AIS Utveckling - IBK Göteborg Harri Tjäder, David Persson Nyhemshallen - Mullsjö
2020-11-15 15:30 580707026 FBC Vinga - Landvetter IBK Hall Of Flame
2020-11-15 17:00 580707027 Hovslätts IK - Mölndals IBF Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-11-20 20:15 580707029 IBK Göteborg - Mölndals IBF Torpahallen
2020-11-22 10:30 580707030 Jönköpings IK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-11-22 13:00 580707031 Mullsjö AIS Utveckling - FBC Vinga , Ola Forsberg Nyhemshallen - Mullsjö
2020-11-22 14:30 580707032 Landvetter IBK - Hovslätts IK Pinntorps Idrottshall
2020-11-28 16:30 580707035 Mölndals IBF - Mullsjö AIS Utveckling Aktiviteten A-Hall
2020-11-29 15:30 580707034 FBC Vinga - Jönköpings IK Ungdom Hall Of Flame
2020-11-29 17:00 580707033 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg Wallenstamhallen
2020-11-29 17:00 580707036 Fristads GoIF - Landvetter IBK Henrik Carlsson, Pedram Koublani Fristadhallen, Fristad
2020-12-11 18:45 580707038 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals IBF Wallenstamhallen
2020-12-11 20:00 580707037 Landvetter IBK - IBK Göteborg Pinntorps Idrottshall
2020-12-12 14:00 580707039 Hovslätts IK - Jönköpings IK Ungdom Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-12-13 17:30 580707040 Fristads GoIF - Mullsjö AIS Utveckling Fristadhallen, Fristad
2020-12-18 19:30 580707043 Mullsjö AIS Utveckling - Hovslätts IK Nyhemshallen - Mullsjö
2020-12-19 13:30 580707041 Mölndals IBF - Landvetter IBK Aktiviteten A-Hall
2020-12-19 17:00 580707044 Jönköpings IK Ungdom - Fristads GoIF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-12-20 14:00 580707042 FBC Vinga - Pixbo Wallenstam IBF Hall Of Flame
2021-01-08 20:15 580707045 IBK Göteborg - FBC Vinga Torpahallen
2021-01-09 14:30 580707047 Mullsjö AIS Utveckling - Jönköpings IK Ungdom Nyhemshallen - Mullsjö
2021-01-10 17:30 580707048 Fristads GoIF - Hovslätts IK Fristadhallen, Fristad
2021-01-10 18:45 580707046 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK Wallenstamhallen
2021-01-16 14:00 580707051 Jönköpings IK Ungdom - Mölndals IBF Jönköpings Idrottshus D-hall
2021-01-16 17:00 580707050 Hovslätts IK - IBK Göteborg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-01-17 14:30 580707049 Landvetter IBK - Mullsjö AIS Utveckling Pinntorps Idrottshall
2021-01-17 15:30 580707052 FBC Vinga - Fristads GoIF Hall Of Flame
2021-01-22 20:00 580707054 Mölndals IBF - Fristads GoIF Aktiviteten A-Hall
2021-01-22 20:15 580707056 IBK Göteborg - Jönköpings IK Ungdom Torpahallen
2021-01-24 13:30 580707053 Mullsjö AIS Utveckling - Pixbo Wallenstam IBF Nyhemshallen - Mullsjö
2021-01-24 17:00 580707055 Hovslätts IK - FBC Vinga Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-01-30 12:30 580707059 Jönköpings IK Ungdom - Landvetter IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2021-01-30 15:00 580707057 Fristads GoIF - IBK Göteborg Idrottshallen, Viskafors
2021-01-31 15:30 580707058 FBC Vinga - Mölndals IBF Hall Of Flame
2021-01-31 17:30 580707060 Pixbo Wallenstam IBF - Hovslätts IK Wallenstamhallen
2021-02-12 20:00 580707062 Landvetter IBK - FBC Vinga Pinntorps Idrottshall
2021-02-12 20:15 580707061 IBK Göteborg - Mullsjö AIS Utveckling Torpahallen
2021-02-13 11:00 580707063 Mölndals IBF - Hovslätts IK Aktiviteten A-Hall
2021-02-14 17:30 580707064 Fristads GoIF - Pixbo Wallenstam IBF Idrottshallen, Viskafors
2021-02-20 17:00 580707065 Mölndals IBF - IBK Göteborg Aktiviteten A-Hall
2021-02-21 12:15 580707066 Pixbo Wallenstam IBF - Jönköpings IK Ungdom Wallenstamhallen
2021-02-21 15:30 580707067 FBC Vinga - Mullsjö AIS Utveckling Hall Of Flame
2021-02-21 17:00 580707068 Hovslätts IK - Landvetter IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-02-26 20:00 580707072 Landvetter IBK - Fristads GoIF Pinntorps Idrottshall
2021-02-26 20:15 580707069 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF Torpahallen
2021-02-27 13:30 580707071 Mullsjö AIS Utveckling - Mölndals IBF Nyhemshallen - Mullsjö
2021-02-27 14:00 580707070 Jönköpings IK Ungdom - FBC Vinga Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 4 4 0 0 24-9 15 12
2. Pixbo Wallenstam IBF 3 3 0 0 35-10 25 9
3. Jönköpings IK Ungdom 4 3 0 1 17-10 7 9
4. IBK Göteborg 3 2 0 1 18-11 7 6
5. Fristads GoIF 4 2 0 2 23-17 6 6
6. Landvetter IBK 4 1 1 2 19-28 -9 4
7. Mölndals IBF 3 0 1 2 9-16 -7 1
8. Mullsjö AIS Utveckling 4 0 0 4 15-28 -13 0
9. FBC Vinga 3 0 0 3 8-39 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan I HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-10-24 18:30 580708001 Warberg IBF - Varla IBK 3 - 5 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-10-25 16:00 580708003 Munka Ljungby IBK Akademi - FC/FBC Helsingborg 8 - 4 Fredrik Pramberg, Roger Jönsson Munkahallen
2020-10-28 19:30 580708002 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Almåshallen A
2020-10-30 20:00 580708005 Varla IBK - Lindome IBK Henrik Andersson, Mats Andersson Lindälvshallen
2020-10-31 13:00 580708007 FC/FBC Helsingborg - Träslövsläge IF Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena C
2020-11-01 12:30 580708006 Lindås Rasta IBK - Warberg IBF Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Salming Arena
2020-11-04 19:30 580708009 Lindome IBK - Warberg IBF Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Almåshallen A
2020-11-06 20:00 580708010 Varla IBK - Lindås Rasta IBK Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2020-11-08 16:30 580708012 Munka Ljungby IBK Akademi - Träslövsläge IF Måns Gilén, Ali Tourabi Munkahallen
2020-11-10 20:00 580708015 Warberg IBF - Munka Ljungby IBK Akademi Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-11-11 19:45 580708014 Träslövsläge IF - Varla IBK Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Brearedshallen
2020-11-14 16:00 580708013 FC/FBC Helsingborg - Lindome IBK Jonas Pettersson, Tony Olsson Mariahallen
2020-11-21 17:00 580708018 Lindome IBK - Träslövsläge IF Almåshallen A
2020-11-21 18:00 580708017 Varla IBK - FC/FBC Helsingborg Lindälvshallen
2020-11-22 12:00 580708020 Munka Ljungby IBK Akademi - Lindås Rasta IBK Pierre Bergsten, Erik Götborg Munkahallen
2020-11-27 19:45 580708022 Träslövsläge IF - Lindås Rasta IBK Ankarhallen
2020-11-28 15:30 580708021 FC/FBC Helsingborg - Warberg IBF Mårten Högblom, Jonas Pettersson Idrottens Hus A
2020-11-28 17:00 580708024 Lindome IBK - Munka Ljungby IBK Akademi Almåshallen A
2020-12-11 19:15 580708026 Warberg IBF - Träslövsläge IF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-12-12 15:00 580708027 Munka Ljungby IBK Akademi - Varla IBK Pierre Bergsten, Erik Götborg Munkahallen
2020-12-13 15:00 580708025 Lindås Rasta IBK - FC/FBC Helsingborg Salming Arena
2020-12-18 18:30 580708030 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK Salming Arena
2020-12-19 16:30 580708031 FC/FBC Helsingborg - Munka Ljungby IBK Akademi Helsingborg Arena B
2020-12-20 17:30 580708029 Varla IBK - Warberg IBF Lindälvshallen
2021-01-08 20:15 580708034 Warberg IBF - Lindås Rasta IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-01-09 14:30 580708035 Träslövsläge IF - FC/FBC Helsingborg Brearedshallen
2021-01-13 19:30 580708033 Lindome IBK - Varla IBK Almåshallen A
2021-01-16 12:15 580708038 Lindås Rasta IBK - Varla IBK Salming Arena
2021-01-16 16:45 580708040 Träslövsläge IF - Munka Ljungby IBK Akademi Brearedshallen
2021-01-17 12:30 580708037 Warberg IBF - Lindome IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-01-23 15:00 580708043 Munka Ljungby IBK Akademi - Warberg IBF Munkahallen
2021-01-23 17:00 580708041 Lindome IBK - FC/FBC Helsingborg Almåshallen A
2021-01-24 12:30 580708042 Varla IBK - Träslövsläge IF Lindälvshallen
2021-01-30 14:30 580708046 Träslövsläge IF - Lindome IBK Brearedshallen
2021-01-31 16:30 580708045 FC/FBC Helsingborg - Varla IBK Harlyckans Sporthall
2021-01-31 18:00 580708048 Lindås Rasta IBK - Munka Ljungby IBK Akademi Salming Arena
2021-02-13 12:30 580708050 Lindås Rasta IBK - Träslövsläge IF Salming Arena
2021-02-14 13:00 580708049 Warberg IBF - FC/FBC Helsingborg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-02-14 13:30 580708052 Munka Ljungby IBK Akademi - Lindome IBK Munkahallen
2021-02-17 20:00 580708054 Träslövsläge IF - Warberg IBF Ankarhallen
2021-02-27 15:00 580708055 Varla IBK - Munka Ljungby IBK Akademi Lindälvshallen
2021-02-28 16:15 580708053 FC/FBC Helsingborg - Lindås Rasta IBK Västergårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka Ljungby IBK Akademi 1 1 0 0 8-4 4 3
2. Varla IBK 1 1 0 0 5-3 2 3
3. Lindome IBK 0 0 0 0 0-0 0 0
3. Lindås Rasta IBK 0 0 0 0 0-0 0 0
3. Träslövsläge IF 0 0 0 0 0-0 0 0
6. Warberg IBF 1 0 0 1 3-5 -2 0
7. FC/ FBC Helsingborg 1 0 0 1 4-8 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan J HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-23 19:30 580709003 Gransholms IF/Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling 7 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Gemla Sporthall
2020-09-27 16:00 580709001 Malmö FBC - Höllvikens IBF 2 - 3 Mats Ekblad-Thun, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2020-09-27 16:00 580709004 FBC Kalmarsund/Ungdom - CL98IC 4 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2020-10-18 16:00 580709002 IBK Lund - Bjärreds IBK 12 - 0 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Lerbäckshallen A
2020-09-26 18:00 580709006 Bjärreds IBK - IBK Genarp 3 - 8 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2020-10-02 19:30 580709007 Växjö IBK Utveckling - FBC Kalmarsund/Ungdom 9 - 2 Marcus Ingolf, Filip Karlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-10-03 12:00 580709008 CL98IC - Gransholms IF/Hovshaga AIF 8 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Falkenbergshallen
2020-10-04 11:00 580709005 Höllvikens IBF - IBK Lund 2 - 6 Daniel Bedö, Mats Ekblad-Thun Halörhallen
2020-10-07 19:30 580709012 Växjö IBK Utveckling - CL98IC 7 - 3 Edo Sabanovic, Rolf Vatvedt Fortnox Arena Nivika hallen
2020-10-08 20:00 580709009 IBK Genarp - Malmö FBC 6 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Genarps Idrottshall
2020-10-11 16:00 580709010 Höllvikens IBF - Bjärreds IBK 11 - 6 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Herrestorpshallen
2020-10-21 19:45 580709011 Gransholms IF/Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund/Ungdom 5 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Andreas Nilsson Gemla Sporthall
2020-10-25 16:00 580709014 Malmö FBC - Växjö IBK Utveckling 2 - 17 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2020-12-04 19:30 580709013 FBC Kalmarsund/Ungdom - Höllvikens IBF Mathias Linde, Christer Jonsson KIFAB Arena
2020-12-05 13:30 580709016 CL98IC - IBK Genarp Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström KIFAB Arena
2020-12-12 16:10 580709015 IBK Lund - Gransholms IF/Hovshaga AIF Lerbäckshallen A
2020-11-01 13:00 580709018 CL98IC - IBK Lund Bengt Andersson, Anders Stenberg KIFAB Arena
2020-11-01 16:00 580709020 Gransholms IF/Hovshaga AIF - Malmö FBC Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthall
2020-11-01 17:00 580709019 IBK Genarp - Växjö IBK Utveckling Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2020-12-06 12:15 580709017 Bjärreds IBK - FBC Kalmarsund/Ungdom Ola Nilsson, Tony Olsson Bjärehovhallen
2020-11-08 13:00 580709024 Växjö IBK Utveckling - Bjärreds IBK , Viktor Bringstam Fortnox Arena B-hall
2020-11-08 14:00 580709021 Malmö FBC - CL98IC Petter Niklasson, Erik Höst Toftanäs Sporthall
2020-11-08 15:40 580709022 IBK Lund - IBK Genarp Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lerbäckshallen A
2020-11-08 16:00 580709023 Höllvikens IBF - Gransholms IF/Hovshaga AIF Magnus Dandanell, Rickard Nilsson Herrestorpshallen
2020-11-13 20:00 580709026 IBK Genarp - Höllvikens IBF Tobias Garhem, Ahmad Homsi Genarps Idrottshall
2020-11-15 13:30 580709028 Bjärreds IBK - CL98IC Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2020-11-15 15:00 580709027 Växjö IBK Utveckling - IBK Lund Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Fortnox Arena Nivika hallen
2020-11-15 16:00 580709025 FBC Kalmarsund/Ungdom - Malmö FBC Per Elofsson, Ulf Åberg Färjehallen
2020-11-14 14:00 580709030 Gransholms IF/Hovshaga AIF - Bjärreds IBK Jonas Hellberg, Anders Stenberg Gemla Sporthall
2020-11-22 13:00 580709031 FBC Kalmarsund/Ungdom - IBK Genarp Per Bratt, Henrik Gilliusson KIFAB Arena
2020-11-22 14:00 580709029 Malmö FBC - IBK Lund Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Toftanäs Sporthall
2020-11-22 15:00 580709032 Höllvikens IBF - Växjö IBK Utveckling Leon Fuchs, Petter Niklasson Herrestorpshallen
2020-11-28 15:30 580709036 CL98IC - Höllvikens IBF Jonas Hellberg, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2020-11-29 13:00 580709033 Bjärreds IBK - Malmö FBC Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2020-11-29 13:00 580709034 IBK Genarp - Gransholms IF/Hovshaga AIF Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2020-11-29 14:15 580709035 IBK Lund - FBC Kalmarsund/Ungdom Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lerbäckshallen A
2020-12-08 18:00 580709038 Bjärreds IBK - IBK Lund Daniel Bedö, Erik Höst Bjärehovhallen
2020-12-08 20:00 580709037 Höllvikens IBF - Malmö FBC Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Halörhallen
2020-12-10 19:00 580709039 Växjö IBK Utveckling - Gransholms IF/Hovshaga AIF Fortnox Arena Nivika hallen
2020-12-13 15:00 580709040 CL98IC - FBC Kalmarsund/Ungdom Falkenbergshallen
2020-12-16 18:15 580709041 IBK Lund - Höllvikens IBF Lerbäckshallen A
2020-12-18 20:00 580709042 IBK Genarp - Bjärreds IBK Genarps Idrottshall
2020-12-20 14:00 580709044 Gransholms IF/Hovshaga AIF - CL98IC Hovshaga Sporthall
2020-12-20 17:00 580709043 FBC Kalmarsund/Ungdom - Växjö IBK Utveckling Färjehallen
2021-01-08 19:00 580709045 Malmö FBC - IBK Genarp Toftanäs Sporthall
2021-01-08 19:30 580709047 FBC Kalmarsund/Ungdom - Gransholms IF/Hovshaga AIF Färjehallen
2021-01-10 14:30 580709048 CL98IC - Växjö IBK Utveckling Falkenbergshallen
2021-01-10 19:00 580709046 Bjärreds IBK - Höllvikens IBF Bjärehovhallen
2021-01-16 13:30 580709049 Höllvikens IBF - FBC Kalmarsund/Ungdom Halörhallen
2021-01-16 16:00 580709052 IBK Genarp - CL98IC Genarps Idrottshall
2021-01-17 13:00 580709051 Gransholms IF/Hovshaga AIF - IBK Lund Gemla Sporthall
2021-02-06 18:30 580709050 Växjö IBK Utveckling - Malmö FBC Fortnox Arena Nivika hallen
2021-01-23 13:00 580709053 FBC Kalmarsund/Ungdom - Bjärreds IBK Färjehallen
2021-01-24 14:30 580709054 IBK Lund - CL98IC Lerbäckshallen A
2021-01-24 16:00 580709056 Malmö FBC - Gransholms IF/Hovshaga AIF Kirsebergs Sporthall
2021-01-24 17:00 580709055 Växjö IBK Utveckling - IBK Genarp Fortnox Arena Nivika hallen
2021-01-30 15:30 580709057 CL98IC - Malmö FBC Falkenbergshallen
2021-01-31 14:00 580709060 Bjärreds IBK - Växjö IBK Utveckling Bjärehovhallen
2021-01-31 16:00 580709059 Gransholms IF/Hovshaga AIF - Höllvikens IBF Hovshaga Sporthall
2021-01-31 16:30 580709058 IBK Genarp - IBK Lund Genarps Idrottshall
2021-02-07 15:00 580709064 CL98IC - Bjärreds IBK KIFAB Arena
2021-02-14 11:00 580709062 Höllvikens IBF - IBK Genarp Halörhallen
2021-02-14 13:00 580709063 IBK Lund - Växjö IBK Utveckling Lerbäckshallen A
2021-02-14 16:30 580709061 Malmö FBC - FBC Kalmarsund/Ungdom Toftanäs Sporthall
2021-02-17 18:25 580709065 IBK Lund - Malmö FBC Lerbäckshallen A
2021-02-19 19:30 580709066 Bjärreds IBK - Gransholms IF/Hovshaga AIF Bjärehovhallen
2021-02-21 13:00 580709067 IBK Genarp - FBC Kalmarsund/Ungdom Genarps Idrottshall
2021-02-21 13:00 580709068 Växjö IBK Utveckling - Höllvikens IBF Fortnox Arena B-hall
2021-02-12 20:15 580709071 FBC Kalmarsund/Ungdom - IBK Lund Färjehallen
2021-02-27 13:00 580709072 Höllvikens IBF - CL98IC Gyahallen
2021-02-27 16:00 580709069 Malmö FBC - Bjärreds IBK Kirsebergs Sporthall
2021-02-28 13:30 580709070 Gransholms IF/Hovshaga AIF - IBK Genarp Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 4 3 0 1 37-14 23 9
2. IBK Lund 2 2 0 0 18-2 16 6
3. IBK Genarp 2 2 0 0 14-6 8 6
4. Gransholms IF/ Hovshaga AIF 3 2 0 1 18-14 4 6
5. Höllvikens IBF 3 2 0 1 16-14 2 6
6. CL98IC 3 2 0 1 16-17 -1 6
7. FBC Kalmarsund/ Ungdom 3 0 0 3 8-19 -11 0
8. Malmö FBC 3 0 0 3 7-26 -19 0
9. Bjärreds IBK 3 0 0 3 9-31 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis