Juniorallsvenskan DJ17 (2019/20)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A DJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 15:30 580730002 Gimonäs Umeå IF - Umeå Västra IBK/IF 5 - 11 Tony Cederholm, Jakub Horyna Sjöfruhallen
2019-09-22 13:00 580730001 Jäbo IK/Moälvens IBK - Öjebyns IBF 10 - 0 Göran Norberg, Maria Dahlin Skyttis Arena
2019-10-19 15:30 580730005 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Umeå City IBF 7 - 3 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-10-02 19:30 580730008 Örnsköldsvik IBF/IBK - RIG Umeå IBF 2 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-10-11 19:00 580730010 Umeå Västra IBK/IF - Jäbo IK/Moälvens IBK 3 - 5 Peter Saari, Roger Karlsson Midgårdshallen
2019-11-19 20:15 580730006 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 7 - 13 Axel Wernqvist, Sean Limnerius Norrmalmia Sph
2019-10-05 14:00 580730011 Öjebyns IBF - Umeå Västra IBK/IF 2 - 11 Alexander Pettersson, Petter Lindkvist Norrmalmia Sph
2019-10-06 17:00 580730014 RIG Umeå IBF - Umeå City IBF 13 - 1 Jakub Horyna, Therese Edin Midgårdshallen
2019-10-06 18:30 580730013 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBF/IBK 3 - 9 Erik Hörnros, Peter Saari Sjöfruhallen
2019-10-12 15:30 580730016 Gimonäs Umeå IF - Öjebyns IBF 5 - 5 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Sjöfruhallen
2019-10-19 14:00 580730017 RIG Umeå IBF - Jäbo IK/Moälvens IBK 13 - 1 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Midgårdshallen
2019-10-21 19:15 580730020 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBF/IBK 1 - 6 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2019-10-20 16:30 580730024 Umeå Västra IBK/IF - RIG Umeå IBF 2 - 9 Jens Stenberg, Jakub Horyna Midgårdshallen
2019-10-25 20:00 580730025 Öjebyns IBF - Umeå City IBF 3 - 2 Erik Hansson, Martin Viklund Norrmalmia Sph
2019-10-27 10:00 580730021 Jäbo IK/Moälvens IBK - Gimonäs Umeå IF 9 - 4 Ivica Matanovic, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2019-10-27 12:00 580730022 Örnsköldsvik IBF/IBK - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 6 - 3 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2019-11-08 19:00 580730029 Umeå City IBF - Umeå Västra IBK/IF 4 - 0 Anton Nystedt, Alexander Hedlund Midgårdshallen
2019-11-10 15:30 580730026 RIG Umeå IBF - Öjebyns IBF 18 - 0 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2019-11-10 16:30 580730028 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Jäbo IK/Moälvens IBK 6 - 2 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2019-11-12 19:45 580730032 Gimonäs Umeå IF - RIG Umeå IBF 1 - 17 Oskar Simryd, David Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2019-11-15 19:00 580730034 Umeå Västra IBK/IF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 4 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Midgårdshallen
2019-11-17 15:00 580730035 Öjebyns IBF - Örnsköldsvik IBF/IBK 1 - 4 Anton Backelind, Oscar Sundbaum Norrmalmia Sph
2019-11-19 18:30 580730039 Örnsköldsvik IBF/IBK - Jäbo IK/Moälvens IBK 5 - 6 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2019-11-23 13:00 580730038 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 14 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2020-01-28 19:30 580730037 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - RIG Umeå IBF 1 - 3 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2019-11-29 19:15 580730042 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 1 - 8 Alexander Hedlund, Anton Nystedt Umeå Energi Arena Väst
2019-12-01 14:00 580730041 Jäbo IK/Moälvens IBK - Umeå City IBF 2 - 2 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2019-12-01 14:00 580730044 Umeå Västra IBK/IF - Örnsköldsvik IBF/IBK 5 - 7 Jakub Horyna, Jens Stenberg Midgårdshallen
2019-12-20 19:00 580730046 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 4 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2019-12-21 14:00 580730049 Umeå Västra IBK/IF - Gimonäs Umeå IF 10 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Midgårdshallen
2019-12-21 15:00 580730050 Öjebyns IBF - Jäbo IK/Moälvens IBK 1 - 13 Anton Backelind, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2020-01-08 19:30 580730055 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Öjebyns IBF 7 - 2 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-01-11 10:00 580730051 Jäbo IK/Moälvens IBK - Umeå Västra IBK/IF 4 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2020-01-15 19:30 580730053 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF/IBK 3 - 3 Andreas Weckfors, Peter Saari Musköten 2
2020-01-18 13:00 580730057 Umeå City IBF - RIG Umeå IBF 0 - 13 David Karlsson, Oskar Simryd Umeå Energi Arena Väst
2020-01-18 15:00 580730060 Umeå Västra IBK/IF - Öjebyns IBF 11 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Öst
2020-01-19 15:30 580730058 Örnsköldsvik IBF/IBK - Gimonäs Umeå IF 11 - 1 Maria Dahlin, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2020-01-25 16:00 580730065 Öjebyns IBF - Gimonäs Umeå IF 3 - 9 Jörgen Eriksson, Oscar Sundbaum Norrmalmia Sph
2020-01-31 18:45 580730061 Jäbo IK/Moälvens IBK - RIG Umeå IBF 2 - 15 Tindra Edlund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2020-02-01 15:30 580730062 Örnsköldsvik IBF/IBK - Umeå City IBF 12 - 2 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Skyttis Arena
2020-02-04 20:30 580730067 RIG Umeå IBF - Umeå Västra IBK/IF 10 - 1 David Karlsson, Oskar Simryd Midgårdshallen
2020-02-08 15:00 580730069 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBF/IBK 2 - 5 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen B
2020-02-08 15:00 580730070 Umeå City IBF - Öjebyns IBF 11 - 3 Linus Berglund, Albin Berglund Midgårdshallen
2020-02-08 16:15 580730066 Gimonäs Umeå IF - Jäbo IK/Moälvens IBK 3 - 10 Mathias Bergsdorf, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2020-02-14 18:00 580730075 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF 1 - 17 Christer Uggla, Martin Viklund Norrmalmia Sph
2020-02-16 14:30 580730074 Umeå Västra IBK/IF - Umeå City IBF 3 - 1 David Karlsson, Oskar Simryd Midgårdshallen
2020-02-16 16:15 580730071 Jäbo IK/Moälvens IBK - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 7 - 7 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2020-02-19 19:30 580730078 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Umeå Västra IBK/IF 3 - 2 Johan Rönnberg, Mikke Ejrevi Balderhallen A
2020-02-23 13:00 580730076 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF 16 - 1 Linus Berglund, Tony Cederholm Midgårdshallen
2020-02-23 15:30 580730080 Örnsköldsvik IBF/IBK - Öjebyns IBF 18 - 0 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2020-02-25 19:20 580730082 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 6 - 6 Peter Saari, Andreas Weckfors Midgårdshallen
2020-03-06 19:30 580730081 Jäbo IK/Moälvens IBK - Örnsköldsvik IBF/IBK Mikael Körning, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2020-03-10 19:45 580730083 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2020-03-10 19:15 580730089 Örnsköldsvik IBF/IBK - Umeå Västra IBK/IF Tindra Edlund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2020-03-15 12:30 580730087 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Gimonäs Umeå IF Balderhallen A
2020-03-15 16:00 580730088 Umeå City IBF - Jäbo IK/Moälvens IBK Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 13 12 1 0 153-16 137 37
2. Örnsköldsvik IBF/ IBK 12 9 1 2 88-33 55 28
3. Umeå Västra IBK/ IF 13 7 0 6 68-57 11 21
4. Jäbo IK/ Moälvens IBK 12 6 2 4 71-64 7 20
5. Gamla Stan IBK/ Kågedalens AIF 12 6 1 5 62-46 16 19
6. Umeå City IBF 13 4 2 7 51-76 -25 14
7. Gimonäs Umeå IF 13 1 2 10 47-129 -82 5
8. Öjebyns IBF 14 1 1 12 30-149 -119 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B DJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 12:15 580731003 Sundsvalls IBF - KAIS Mora UIF 5 - 2 Jesper Doherty, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2019-09-21 14:30 580731002 Storvreta IBK - Alunda IBF/Rasbo IK 3 - 1 Tim Solig, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2019-10-20 18:00 580731005 Björklinge BK - IBF Falun Ungdom 4 - 2 Marko Spasic, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2019-09-29 12:00 580731009 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 8 - 1 Peter Wallin, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-09-29 13:45 580731008 IBF Borlänge - Sundsvalls IBF 4 - 11 Linus Isberg, Mikael Svenske Ornäs Sporthall
2019-10-05 12:15 580731014 Sundsvalls IBF - IBF Falun Ungdom 4 - 6 Peter Palander, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2019-10-06 16:00 580731013 Storvreta IBK - IBF Borlänge 5 - 1 Isak Norén, Anton Ceder Storvreta IBK Sporthall
2019-10-11 19:00 580731020 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 9 - 5 Michelle Unger, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2019-10-13 18:00 580731019 Björklinge BK - KAIS Mora UIF 7 - 3 Tim Solig, Petter Lundgren Björklinge Sporthall
2019-10-26 14:30 580731024 Alunda IBF/Rasbo IK - Sundsvalls IBF 3 - 7 Cassandra Reuterström, Nick Kyller Olandshallen
2019-10-27 13:00 580731022 IBF Borlänge - Björklinge BK 0 - 9 Mattias Hedberg, Tim Green Maserhallen
2019-11-08 20:00 580731029 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF/Rasbo IK 4 - 3 Fredrik Andersson, Johan Forsström Guide Arena 1
2019-11-10 17:30 580731030 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 2 - 5 Tim Green, Hans Bylund Maserhallen
2019-11-12 19:15 580731034 Alunda IBF/Rasbo IK - Björklinge BK 1 - 5 Petter Lundgren, Tim Solig Hall 2000
2019-11-16 14:00 580731033 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 - 4 Carl Halvarsson, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2019-11-17 13:00 580731032 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 3 - 3 Fabian Fahimi, Isak Norén Storvreta IBK Sporthall
2019-11-24 15:00 580731040 KAIS Mora UIF - Alunda IBF/Rasbo IK 5 - 1 Björn Kindström, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2019-12-14 16:10 580731037 Björklinge BK - Sundsvalls IBF 6 - 3 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2019-12-15 15:00 580731038 IBF Falun Ungdom - Storvreta IBK 5 - 3 Samuel Nissinen-Eriksson, Tim Green Guide Arena 1
2019-11-08 19:45 580731042 Storvreta IBK - Björklinge BK 3 - 2 Tim Solig, Robin Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2019-11-29 20:00 580731044 Alunda IBF/Rasbo IK - IBF Borlänge 4 - 7 Christoffer Stenlund, Anton Ceder Hall 2000
2019-12-20 20:00 580731046 IBF Falun Ungdom - Björklinge BK 3 - 1 Phichet Phaetaya, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2019-12-20 20:00 580731049 Alunda IBF/Rasbo IK - Storvreta IBK 3 - 3 Johnny Söderqvist, Peter Alenbring Olandshallen
2020-01-18 15:00 580731048 KAIS Mora UIF - Sundsvalls IBF 1 - 6 Conny Törehed, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2020-01-12 15:45 580731053 Sundsvalls IBF - IBF Borlänge 12 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2020-02-02 14:30 580731052 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 2 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2020-01-18 17:45 580731058 IBF Borlänge - Storvreta IBK 2 - 2 Phichet Phaetaya, Tim Green Maserhallen
2020-01-19 17:30 580731057 IBF Falun Ungdom - Sundsvalls IBF 6 - 2 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2020-01-23 19:00 580731062 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 4 - 9 Anders Sundvall, Hans Bylund Maserhallen
2020-01-26 14:00 580731063 KAIS Mora UIF - Björklinge BK 1 - 3 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2020-02-02 16:00 580731069 Björklinge BK - IBF Borlänge 7 - 1 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena A
2020-02-08 13:15 580731067 Sundsvalls IBF - Alunda IBF/Rasbo IK 4 - 4 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2020-02-15 16:30 580731073 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 4 - 3 Peter Wallin, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2020-02-16 13:30 580731074 Alunda IBF/Rasbo IK - IBF Falun Ungdom 4 - 5 Emil Sanderfors, Sean Norouz Hall 2000
2020-02-28 19:20 580731078 Björklinge BK - Alunda IBF/Rasbo IK Cassandra Reuterström, Tim Solig Björklinge Sporthall
2020-03-01 11:00 580731079 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF Simon Jansson, Tonni Boström Guide Arena 1
2020-03-01 13:15 580731076 Sundsvalls IBF - Storvreta IBK Markus Helsing, Per Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2020-03-08 13:00 580731082 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Storvreta IBK Sporthall
2020-03-08 13:15 580731083 Sundsvalls IBF - Björklinge BK Kenny Windahl, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2020-03-08 13:45 580731084 Alunda IBF/Rasbo IK - KAIS Mora UIF Ej offentliggjord, Fabian Fahimi Hall 2000
2020-03-13 19:20 580731087 Björklinge BK - Storvreta IBK Christoffer Stenlund, Ej offentliggjord Björklinge Sporthall
2020-03-14 14:45 580731089 IBF Borlänge - Alunda IBF/Rasbo IK Tim Green Ornäs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 10 9 0 1 53-32 21 27
2. Björklinge BK 9 7 0 2 44-17 27 21
3. Sundsvalls IBF 10 5 2 3 57-38 19 17
4. KAIS Mora UIF 10 5 0 5 34-34 0 15
5. Storvreta IBK 9 3 3 3 25-28 -3 12
6. IBF Borlänge 11 1 1 9 32-77 -45 4
7. Alunda IBF/ Rasbo IK 9 0 2 7 24-43 -19 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C DJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:00 580732002 Surahammars IBF - Västerås IBS 2 - 6 Filip Larsson, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2019-09-22 16:00 580732005 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Väsby AIK 5 - 4 August Ericsson, Henrik Brehmer Kristiansborgshallen
2019-09-25 19:15 580732001 AIK IBF - Vaksala SK 3 - 5 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2019-11-19 18:45 580732003 Hagunda IF - IK Sirius IBK/FBC 1 - 5 Isak Norén, Anton Ceder Stenhagen BoKC
2019-09-27 19:30 580732007 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Smedsgärdshallen
2019-09-27 19:30 580732010 Västerås IBS - AIK IBF 4 - 1 August Ericsson, Oscar Hammar Kristiansborgshallen
2019-09-29 12:30 580732009 IK Sirius IBK/FBC - Surahammars IBF 5 - 1 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-09-29 14:30 580732006 Vaksala SK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 5 Petter Lundgren, Tim Solig IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-04 20:20 580732011 Vaksala SK - Västerås IBS 2 - 5 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-04 20:20 580732014 Hagunda IF - Väsby AIK 3 - 7 Petter Lundgren, Tim Solig IFU Arena – DHinox
2019-10-06 15:30 580732012 AIK IBF - IK Sirius IBK/FBC 4 - 5 Oscar Forstadius, Arash Sohrevardi Ulriksdalshallen
2019-10-06 17:00 580732015 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 3 - 5 Jimmy Lindell, Matilda Pichler Kristiansborgshallen
2019-10-11 19:30 580732019 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IK Sirius IBK/FBC 4 - 7 August Ericsson, Oscar Hammar Kristiansborgshallen
2019-10-11 19:45 580732018 Bele Barkarby IF IBF - Västerås IBS 3 - 2 Erik Hellgren, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2019-10-11 20:20 580732017 Hagunda IF - AIK IBF 3 - 5 Petter Lundgren, Tim Solig IFU Arena – DHinox
2019-10-12 10:30 580732016 Surahammars IBF - Vaksala SK 4 - 5 Filip Larsson, Jimmy Lindell Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-23 19:15 580732021 AIK IBF - Surahammars IBF 2 - 2 Erik Palmertz, Fabian Fahimi Ulriksdalshallen
2019-10-25 19:30 580732024 Västerås IBS - Hagunda IF 11 - 2 Oscar Nordlander, Marcus Karppinen Kristiansborgshallen
2019-10-25 20:20 580732023 IK Sirius IBK/FBC - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Lars Halvarsson, David Wigfeldt IFU Arena – DHinox
2019-10-25 20:20 580732025 Vaksala SK - Väsby AIK 2 - 6 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-08 19:30 580732028 Rönnby Västerås IBK Ungdom - AIK IBF 3 - 4 Yotsaphong Chaiphring, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2019-11-08 19:30 580732029 Väsby AIK - Västerås IBS 3 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Smedsgärdshallen
2019-11-08 19:45 580732027 Bele Barkarby IF IBF - Surahammars IBF 8 - 1 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2019-11-08 20:20 580732026 Hagunda IF - Vaksala SK 3 - 2 Frida Lanzaro, Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-13 19:15 580732031 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 William Albrecht, Magnus Johansson Ulriksdalshallen
2019-11-15 18:30 580732034 Västerås IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 3 Oscar Hammar, August Ericsson Kristiansborgshallen
2019-11-15 20:20 580732033 IK Sirius IBK/FBC - Väsby AIK 4 - 1 Cassandra Reuterström, Tim Solig IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-16 16:30 580732032 Surahammars IBF - Hagunda IF 7 - 2 Michael Rosén, Jonas Langgren Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-22 19:30 580732038 Väsby AIK - Surahammars IBF 3 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Smedsgärdshallen
2019-11-22 20:20 580732040 IK Sirius IBK/FBC - Västerås IBS 2 - 1 Petter Lundgren, Tim Solig IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-23 16:35 580732036 Bele Barkarby IF IBF - Vaksala SK 6 - 2 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Björkebyhallen
2020-01-26 11:00 580732037 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagunda IF 3 - 3 Gerry Törnqvist, Joacim Eriksson Kristiansborgshallen
2019-11-27 19:15 580732041 AIK IBF - Väsby AIK 4 - 4 Kari Karke, Arash Sohrevardi Ulriksdalshallen
2019-11-29 20:20 580732043 Hagunda IF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-01 14:00 580732042 Surahammars IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 6 Jimmy Lindell, Gerry Törnqvist Mälarenergi Arena Surahammar
2019-12-15 19:10 580732045 Vaksala SK - IK Sirius IBK/FBC 2 - 1 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-13 18:30 580732048 IK Sirius IBK/FBC - Hagunda IF 6 - 1 Isak Norén, Tim Solig IFU Arena A
2019-12-19 19:00 580732046 Väsby AIK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 5 Patrik Larsson, Christian Högberg Väsby skolan
2019-12-20 19:30 580732049 Västerås IBS - Surahammars IBF 9 - 2 Joacim Eriksson, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2019-12-20 20:20 580732050 Vaksala SK - AIK IBF 4 - 3 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-06 19:45 580732054 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 4 - 2 Daniel Mårtensson, Erik Palmertz Björkebyhallen
2020-01-10 19:30 580732055 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Vaksala SK 5 - 5 Marcus Karppinen, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2020-01-11 12:00 580732052 Surahammars IBF - IK Sirius IBK/FBC 2 - 8 Oscar Hammar, August Ericsson Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-15 19:15 580732051 AIK IBF - Västerås IBS 3 - 5 Aldin Imamovic, Roland Nester Ulriksdalshallen
2020-01-17 19:30 580732057 Väsby AIK - Hagunda IF 0 - 5 Christian Högberg, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2020-01-17 19:30 580732060 Västerås IBS - Vaksala SK 5 - 2 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Kristiansborgshallen
2020-01-17 19:45 580732056 Bele Barkarby IF IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 1 Leif Borglund, Arash Sohrevardi Björkebyhallen
2020-01-17 20:20 580732059 IK Sirius IBK/FBC - AIK IBF 4 - 2 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2020-01-22 19:15 580732061 AIK IBF - Hagunda IF 7 - 7 Magnus Johansson, Roland Nester Ulriksdalshallen
2020-01-24 19:30 580732064 Västerås IBS - Bele Barkarby IF IBF 2 - 0 Oscar Nordlander, Francisco Contreras Kristiansborgshallen
2020-01-24 20:20 580732063 IK Sirius IBK/FBC - Rönnby Västerås IBK Ungdom 7 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-25 14:00 580732065 Vaksala SK - Surahammars IBF 1 - 6 Lars Halvarsson, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
2020-02-07 19:30 580732066 Surahammars IBF - AIK IBF 4 - 3 Ludvig Holm, Burak Unsal Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-07 19:30 580732070 Väsby AIK - Vaksala SK 1 - 4 Christian Högberg, Magnus Johansson Smedsgärdshallen
2020-02-07 20:00 580732068 Bele Barkarby IF IBF - IK Sirius IBK/FBC 2 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björkebyhallen
2020-02-08 17:30 580732067 Hagunda IF - Västerås IBS 1 - 10 Emil Sanderfors, Sean Norouz IFU Arena – DHinox
2020-02-14 19:30 580732074 Västerås IBS - Väsby AIK 3 - 2 Filip Larsson, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2020-02-14 20:20 580732075 Vaksala SK - Hagunda IF 3 - 3 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-15 13:30 580732072 Surahammars IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 10 Philip Groop, Yotsaphong Chaiphring Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-19 19:15 580732071 AIK IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 2 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Ulriksdalshallen
2020-02-17 21:00 580732077 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 5 - 4 Eskil Simonsen, Arash Sohrevardi Björkebyhallen
2020-02-21 19:30 580732078 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västerås IBS 2 - 11 Gerry Törnqvist, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2020-02-21 19:30 580732079 Väsby AIK - IK Sirius IBK/FBC 3 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Smedsgärdshallen
2020-02-22 14:30 580732076 Hagunda IF - Surahammars IBF 7 - 1 Sean Norouz, Emil Sanderfors IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-06 19:30 580732084 Västerås IBS - IK Sirius IBK/FBC Ludvig Holm, Burak Unsal Kristiansborgshallen
2020-03-06 20:20 580732083 Hagunda IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom Johannes Ekenberg, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-06 20:20 580732085 Vaksala SK - Bele Barkarby IF IBF Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-07 13:30 580732082 Surahammars IBF - Väsby AIK Filip Larsson, Petter Windås Mälarenergi Arena Surahammar
2020-03-13 19:30 580732088 Väsby AIK - AIK IBF Smedsgärdshallen
2020-03-13 19:40 580732086 Bele Barkarby IF IBF - Hagunda IF Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Herresta Sporthall
2020-03-14 12:00 580732090 IK Sirius IBK/FBC - Vaksala SK Ej offentliggjord, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-14 16:00 580732087 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Surahammars IBF Albin Bergqvist, Petter Windås Kristiansborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS 15 12 1 2 82-30 52 37
2. IK Sirius IBK/ FBC 14 11 1 2 63-32 31 34
3. Bele Barkarby IF IBF 14 11 0 3 63-30 33 33
4. Vaksala SK 14 5 2 7 42-56 -14 17
5. Rönnby Västerås IBK Ungdom 14 4 2 8 52-73 -21 14
6. Surahammars IBF 14 4 1 9 43-75 -32 13
7. Väsby AIK 14 3 3 8 43-52 -9 12
8. AIK IBF 15 3 3 9 50-62 -12 12
9. Hagunda IF 14 3 3 8 42-70 -28 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D DJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:30 580733004 Täby FC - FBI Tullinge 5 - 3 William Albrecht, Niklas Forsman Hägerneholmshallen
2019-09-20 19:30 580733005 Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta - Huddinge IBS 3 - 6 Bemir Brkic, Rasmus Widén Frejahallen
2019-09-22 15:00 580733002 Nykvarns IF - Hammarby IF IBF 2 - 6 Jesper Asplund, Robin Hynninen Björkestahallen
2020-02-12 20:00 580733003 Sköndals IK - Åkersberga IBF 2 - 13 William Albrecht, Erik Hellgren Skarpnäckshallen
2019-09-27 19:30 580733007 Huddinge IBS - Täby FC 3 - 4 Daniel Mårtensson, Arash Sohrevardi Glömstahallen
2019-09-27 19:30 580733008 FBI Tullinge - Sköndals IK 7 - 2 Erik Nyman, Daniel Bäckner Tullingehallen
2019-09-29 10:00 580733010 Endre IF - Nykvarns IF 2 - 2 Liz Lyander, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2019-09-30 20:00 580733009 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 5 - 1 Arash Sohrevardi, Kari Karke Åkersberga Sporthall A
2019-10-04 19:00 580733013 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge 10 - 10 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Sjöstadshallen
2019-10-04 19:30 580733015 Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta - Täby FC 2 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hedebyhallen
2019-10-06 10:00 580733012 Endre IF - Åkersberga IBF 0 - 8 Liz Lyander, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2019-11-06 20:00 580733014 Sköndals IK - Huddinge IBS 0 - 8 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skarpnäckshallen
2019-10-09 19:15 580733020 Huddinge IBS - FBI Tullinge 4 - 2 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Glömstahallen
2019-10-11 19:30 580733018 Täby FC - Nykvarns IF 3 - 2 William Albrecht, Roland Nester Hägerneholmshallen
2019-10-13 10:00 580733017 Endre IF - Sköndals IK 3 - 7 Liz Lyander, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2019-10-19 14:00 580733019 Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta - Åkersberga IBF 1 - 8 Sigge Maurer, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2019-10-20 16:30 580733023 Åkersberga IBF - Täby FC 10 - 1 Jan Lingemark, Patrik Larsson Åkersberga Sporthall A
2019-10-22 20:30 580733024 Nykvarns IF - Sköndals IK 1 - 3 Mats Jernmo, Robin Hynninen Björkestahallen
2019-10-25 19:30 580733022 FBI Tullinge - Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta 4 - 4 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Tullingehallen
2019-10-26 18:45 580733021 Hammarby IF IBF - Endre IF 8 - 3 Arash Sohrevardi, Fredrik Berglund Sonesson Sjöstadshallen
2019-11-01 19:30 580733030 FBI Tullinge - Åkersberga IBF 1 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Bjarne Hekkelstrand Tullingehallen
2019-11-08 19:30 580733027 Täby FC - Hammarby IF IBF 7 - 3 Fabian Fahimi, Arash Sohrevardi Hägerneholmshallen
2019-11-08 19:30 580733029 Huddinge IBS - Nykvarns IF 8 - 1 Aldin Imamovic, Daniel Mårtensson Glömstahallen
2019-11-10 13:00 580733028 Endre IF - Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta 2 - 9 Liz Lyander, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2019-11-14 19:30 580733034 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta 3 - 3 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Björkestahallen
2019-11-15 20:45 580733032 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 7 - 3 Patrik Larsson, Tobias Berger Sjöstadshallen
2019-11-17 10:00 580733031 Endre IF - Täby FC 4 - 11 Liz Lyander, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2019-11-18 20:00 580733033 Åkersberga IBF - Huddinge IBS 2 - 2 Daniel Karlsson, Kari Karke Åkersberga Sporthall A
2019-11-22 19:30 580733037 Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta - Sköndals IK 7 - 1 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2019-11-22 19:30 580733038 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 4 - 4 Kent Budell, Aldin Imamovic Glömstahallen
2019-11-22 20:00 580733040 Åkersberga IBF - Nykvarns IF 8 - 0 Fabian Fahimi, Roland Nester Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 15:00 580733039 FBI Tullinge - Endre IF 6 - 1 Johan Ståhl, Kerin Maclean Mitchell Tullingehallen
2019-12-01 19:00 580733043 Sköndals IK - Täby FC 4 - 7 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2019-12-06 20:00 580733042 Hammarby IF IBF - Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta 3 - 3 Sebastian Öhman, William Albrecht Sjöstadshallen
2019-12-07 18:30 580733044 Nykvarns IF - FBI Tullinge 4 - 5 Richard Himberg, Daniel Pettersson Björkestahallen
2020-01-06 10:00 580733041 Endre IF - Huddinge IBS 1 - 9 Adam Hallenbring, David Othberg ICA MAXI ARENA
2019-12-15 12:00 580733049 Hammarby IF IBF - Nykvarns IF 11 - 1 Anders Asp, Kari Karke Sjöstadshallen
2019-12-18 19:15 580733046 Huddinge IBS - Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta 6 - 3 Madelene Westerberg, Patrik Larsson Glömstahallen
2019-12-20 19:30 580733047 FBI Tullinge - Täby FC 3 - 2 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Tullingehallen
2019-12-22 15:00 580733048 Åkersberga IBF - Sköndals IK 7 - 2 Daniel Bäckner, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2020-01-08 19:30 580733052 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 3 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Peter Gustafsson Saliba Sjöstadshallen
2020-01-10 19:00 580733053 Sköndals IK - FBI Tullinge 3 - 5 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Sköndalshallen
2020-01-10 19:30 580733054 Täby FC - Huddinge IBS 4 - 4 Roland Nester, Stefano Bianque Hägerneholmshallen
2020-01-12 15:00 580733051 Nykvarns IF - Endre IF 10 - 0 Magnus Berg, Patrik Andersén Björkestahallen
2020-01-16 19:15 580733057 Huddinge IBS - Sköndals IK 7 - 2 William Albrecht, Roland Nester Fleminghallen
2020-01-17 19:30 580733058 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF 4 - 4 Daniel Mårtensson, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2020-01-17 20:30 580733056 Täby FC - Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta 6 - 3 Fabian Fahimi, Magnus Johansson Hägerneholmshallen
2020-01-19 15:00 580733059 Åkersberga IBF - Endre IF 15 - 1 Amanda Törner, Petra Dynesius Åkersberga Sporthall A
2020-01-18 20:00 580733063 Åkersberga IBF - Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta 4 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2020-01-24 19:30 580733062 FBI Tullinge - Huddinge IBS 0 - 5 Robin Vall, Petra Dynesius Tullingehallen
2020-01-24 19:30 580733064 Nykvarns IF - Täby FC 2 - 5 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Björkestahallen
2020-01-26 15:00 580733061 Sköndals IK - Endre IF 10 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Sköndalshallen
2020-02-04 20:00 580733068 Täby FC - Åkersberga IBF 2 - 5 Can Asal, Lucas Werelius Hägerneholmshallen
2020-02-07 19:00 580733067 Sköndals IK - Nykvarns IF 5 - 4 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Sköndalshallen
2020-02-07 19:30 580733069 Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta - FBI Tullinge 4 - 1 Jesper Asplund, Robin Hynninen Gnesta Sporthall
2020-02-09 10:00 580733066 Endre IF - Hammarby IF IBF 2 - 9 Arash Chehrehnegar, Emil Karlsson ICA MAXI ARENA
2020-02-14 19:30 580733072 Hammarby IF IBF - Täby FC 4 - 5 Eskil Simonsen, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2020-02-16 14:00 580733074 Nykvarns IF - Huddinge IBS 4 - 2 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Björkestahallen
2020-02-16 15:00 580733071 Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta - Endre IF 10 - 3 Emil Moberg, Richard Himberg Hedebyhallen
2020-02-16 16:45 580733073 Åkersberga IBF - FBI Tullinge 7 - 1 Petra Dynesius, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2020-02-18 17:30 580733076 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 6 - 8 Madelene Westerberg, Magnus Johansson Sköndalshallen
2020-02-19 19:15 580733079 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 3 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Glömstahallen
2020-02-21 19:30 580733078 Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta - Nykvarns IF 3 - 3 Robin Hynninen, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2020-03-07 14:30 580733077 Täby FC - Endre IF Nihada Cenanovic Hägerneholmshallen
2020-03-06 19:30 580733082 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS Roland Nester, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2020-03-08 10:00 580733081 Endre IF - FBI Tullinge ICA MAXI ARENA
2020-03-08 17:00 580733084 Nykvarns IF - Åkersberga IBF Aarre Hietanen, Fredrik Wernqvist Björkestahallen
2020-03-08 18:15 580733083 Sköndals IK - Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta Erik Hellgren Sköndalshallen
2020-03-13 19:30 580733086 Täby FC - Sköndals IK Hägerneholmshallen
2020-03-13 19:30 580733089 FBI Tullinge - Nykvarns IF Tullingehallen
2020-03-13 19:45 580733087 Trosa Edanö IBK /IFK Gnesta - Hammarby IF IBF Robin Hynninen, Arne Brattehag Gnesta Sporthall
2020-03-14 15:00 580733088 Huddinge IBS - Endre IF Erik Nyman, Daniel Karlsson Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 15 13 2 0 106-22 84 41
2. Täby FC 14 10 1 3 67-52 15 31
3. Huddinge IBS 14 8 4 2 71-33 38 28
4. Hammarby IF IBF 14 6 4 4 81-59 22 22
5. FBI Tullinge 14 5 3 6 52-62 -10 18
6. Trosa Edanö IBK / IFK Gnesta 14 4 4 6 57-55 2 16
7. Sköndals IK 14 4 0 10 50-88 -38 12
8. Nykvarns IF 14 2 3 9 39-64 -25 9
9. Endre IF 13 0 1 12 26-114 -88 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E DJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:45 580734004 Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr - IBK Lockerud Mariestad 2 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Stavdal Hyrcity Arena
2019-09-22 15:00 580734002 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK 0 - 7 Sebastian Falk-Asplund, Mattias Pettersson Hammarö Arena
2019-09-28 12:00 580734008 Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr - BKI Sunnanå/Fagerås BK 5 - 4 Henrik Jansson, Gabriel Gunnarsson Colorama Arena
2019-09-29 12:00 580734005 Lillån IBK - GS 86 AIF 0 - 3 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-26 16:00 580734007 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 2 Per Johansson, Eino Vuoluterä UW-Elasthallen, Mariestad
2019-10-04 19:30 580734010 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 1 Gustav Salmela, Christher Johansson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-05 16:30 580734012 Skoghalls IBK Utveckling - BKI Sunnanå/Fagerås BK 4 - 2 Adam Haglund, Mattias Pettersson Hammarö Arena
2019-10-13 12:30 580734013 IBK Lockerud Mariestad - GS 86 AIF 1 - 10 Eino Vuoluterä, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-13 14:00 580734015 BKI Sunnanå/Fagerås BK - Lillån IBK 1 - 4 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Sannerudshallen
2019-10-25 19:30 580734017 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr 6 - 1 Henrik Jansson, Jonas Snäll Forshaga Sporthall
2019-10-25 19:30 580734018 IBK Lockerud Mariestad - BKI Sunnanå/Fagerås BK 5 - 2 Mikael Magnusson, Christoffer Danielsson UW-Elasthallen, Mariestad
2019-11-09 15:30 580734022 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr 4 - 4 Roger Nilsson, Alfred Särnehed Hammarö Arena
2019-11-13 19:30 580734021 BKI Sunnanå/Fagerås BK - GS 86 AIF 4 - 6 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn ECG Arena
2019-11-15 19:30 580734025 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall
2019-11-17 15:00 580734027 Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr - Lillån IBK 0 - 2 Patrik Gottfridsson, Alva Ödéhn Hultsbergshallen
2019-11-22 19:30 580734032 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr 2 - 3 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-11-24 12:00 580734030 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 4 Tony Wennberg, Gustav Salmela Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-12-01 16:00 580734033 GS 86 AIF - Lillån IBK 9 - 6 Johan Friman, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2019-12-14 17:00 580734035 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad 4 - 6 Sören Johansson, Anders Leander Hammarö Arena
2019-12-20 19:30 580734036 BKI Sunnanå/Fagerås BK - Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr 2 - 10 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn ECG Arena
2019-12-16 20:00 580734040 BKI Sunnanå/Fagerås BK - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 1 Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman ECG Arena
2019-12-20 19:30 580734038 IBK Lockerud Mariestad - Lillån IBK 3 - 3 Linus Svensson, Christoffer Danielsson UW-Elasthallen, Mariestad
2020-01-10 19:40 580734041 GS 86 AIF - IBK Lockerud Mariestad 10 - 2 Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2020-01-12 11:00 580734043 Lillån IBK - BKI Sunnanå/Fagerås BK 5 - 4 Fredrik Alm, Anna Palmqvist Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-01-18 16:15 580734045 Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr - GS 86 AIF 2 - 9 David Krantz, Erik Wallin Stavdal Hyrcity Arena
2020-01-19 16:00 580734046 BKI Sunnanå/Fagerås BK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 6 Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn ECG Arena
2020-01-25 16:00 580734050 Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 3 Raimon Strömberg, Sören Johansson Klubbhuset Arena
2020-01-26 16:30 580734049 GS 86 AIF - BKI Sunnanå/Fagerås BK 10 - 1 Christian Fröding, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2020-02-09 10:00 580734055 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr 5 - 3 Fredrik Knutsson, Fredrik Alm Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-02-09 13:45 580734053 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 4 - 5 Erik Wallin, Christoffer Frykestam Hammarö Arena
2020-02-15 17:00 580734058 BKI Sunnanå/Fagerås BK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 5 Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman ECG Arena
2020-02-16 12:00 580734059 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr 3 - 2 Mikael Åman, Gustav Salmela Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-16 12:30 580734057 IBK Lockerud Mariestad - GS 86 AIF 0 - 7 Eino Vuoluterä, Per Johansson UW-Elasthallen, Mariestad
2020-02-21 19:30 580734060 Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr - BKI Sunnanå/Fagerås BK 7 - 5 Sven-Olov Berggren, Alfred Särnehed Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-23 17:00 580734061 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Alva Ödéhn, Olivia Kästel-Sjöman Hammarö Arena
2020-03-10 20:10 580734062 GS 86 AIF - Lillån IBK Olivia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall
2020-02-28 19:00 580734063 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr Martin Johansson, Christoffer Danielsson UW-Elasthallen, Mariestad
2020-03-01 15:30 580734065 BKI Sunnanå/Fagerås BK - Lillån IBK Sven-Olov Berggren, Alfred Särnehed ECG Arena
2020-03-03 20:10 580734064 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling Albin Jakobsson, Lars Larsson Forshaga Sporthall
2020-03-07 13:00 580734067 Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr - GS 86 AIF Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Hultsbergshallen
2020-03-07 14:00 580734068 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Mellringehallen - Örebro
2020-03-08 16:00 580734066 BKI Sunnanå/Fagerås BK - IBK Lockerud Mariestad Nicklas Mattsson, Robert Kuylenstjerna ECG Arena
2020-03-11 20:00 580734070 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr Erik Schmidt, Oscar Krantz Hammarö Arena
2020-03-14 16:15 580734071 IBK Lockerud Mariestad - Lillån IBK Iza Hederdahl, Linus Svensson UW-Elasthallen, Mariestad
2020-03-15 19:30 580734069 GS 86 AIF - BKI Sunnanå/Fagerås BK Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Forshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. GS 86 AIF 11 11 0 0 83-24 59 33
2. Lillån IBK 11 8 1 2 45-30 15 25
3. Karlstad IBF Ungdom / Skattkärr 12 4 3 5 42-47 -5 15
4. IBK Lockerud Mariestad 12 4 2 6 35-54 -19 14
5. Skoghalls IBK Utveckling 12 3 2 7 38-60 -22 11
6. BKI Sunnanå/ Fagerås BK 12 1 0 11 40-68 -28 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F DJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 18:45 580735003 Partille IBS - FBC Lerum 1 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Qvisthallen
2019-10-04 19:30 580735004 Fristads GoIF - Fröjereds IF 3 - 6 Magnus Jansson, Pedram Koublani Fristadhallen, Fristad
2019-10-05 12:00 580735001 Hovslätts IK/Hovslätts IBK - Landvetter IBK 6 - 0 Anders Everstrand, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-05 14:00 580735002 Jönköpings IK Ungdom - IBF Linköping/Hjulsbro IK 4 - 1 Lucas Rosén, Adam Rydholm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-11 19:15 580735005 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Hovslätts IK/Hovslätts IBK 3 - 5 Jan Wentzell, Markus Hilmerson Folkungahallen
2019-10-12 18:00 580735007 Fröjereds IF - Jönköpings IK Ungdom 6 - 4 Iza Hederdahl, David Karlsson Sparbankshallen, T-holm
2019-10-13 14:00 580735006 FBC Lerum - Landvetter IBK 4 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2019-10-21 19:30 580735008 Fristads GoIF - Partille IBS 2 - 8 Mattias Furbo, Ola Forsberg Fristadhallen, Fristad
2019-10-25 19:30 580735011 Landvetter IBK - Fristads GoIF 6 - 0 Alexander Pavlovic, Marcus Orrhult Pinntorps Idrottshall
2019-10-25 20:00 580735012 Jönköpings IK Ungdom - Partille IBS 1 - 3 Johnny Edh, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-27 15:30 580735009 Hovslätts IK/Hovslätts IBK - FBC Lerum 10 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-27 16:15 580735010 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Fröjereds IF 1 - 4 Peter Ström, Thomas Nystrand Folkungahallen
2019-11-09 16:00 580735015 Partille IBS - IBF Linköping/Hjulsbro IK 4 - 0 Robin Cederdahl, Adam Jällfält Partillebohallen
2019-11-10 14:30 580735016 Jönköpings IK Ungdom - Landvetter IBK 3 - 8 Thomas Atting, Anders Everstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-10 17:30 580735013 Fröjereds IF - Hovslätts IK/Hovslätts IBK 5 - 3 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Sparbankshallen, T-holm
2019-11-25 19:30 580735014 Fristads GoIF - FBC Lerum 1 - 8 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2019-11-16 15:00 580735018 Fröjereds IF - Partille IBS 3 - 3 Peter Jaeger, Sven Persson Sparbankshallen, T-holm
2019-11-16 17:15 580735020 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Landvetter IBK 2 - 8 Vincent Svenmar, Adam Wramell Huitema Kärnahallen
2019-11-17 12:00 580735017 Hovslätts IK/Hovslätts IBK - Fristads GoIF 11 - 1 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-17 16:00 580735019 FBC Lerum - Jönköpings IK Ungdom 5 - 0 Thomas Johansson, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2019-11-22 20:00 580735022 Jönköpings IK Ungdom - Fristads GoIF 12 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-22 20:00 580735023 Landvetter IBK - Fröjereds IF 7 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Pinntorps Idrottshall
2019-11-22 20:00 580735024 IBF Linköping/Hjulsbro IK - FBC Lerum 3 - 7 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Rydshallen
2019-11-24 17:30 580735021 Partille IBS - Hovslätts IK/Hovslätts IBK 0 - 4 Thomas Johansson, Adam Jällfält Partillebohallen
2019-11-29 19:30 580735028 Fröjereds IF - FBC Lerum 3 - 1 Ola Forsberg, Carl Larsson Sparbankshallen, T-holm
2019-11-29 20:00 580735025 Hovslätts IK/Hovslätts IBK - Jönköpings IK Ungdom 6 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-01 15:00 580735027 Fristads GoIF - IBF Linköping/Hjulsbro IK 4 - 5 Bjarne Wesenlund, Henrik Carlsson Fristadhallen, Fristad
2019-12-01 18:00 580735026 Partille IBS - Landvetter IBK 1 - 7 Adam Jällfält, Thomas Johansson Partillebohallen
2019-12-13 19:30 580735029 Landvetter IBK - Hovslätts IK/Hovslätts IBK 2 - 6 Joakim Jögi, Fredrik Sävestrand Pinntorps Idrottshall
2019-12-20 19:15 580735030 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Jönköpings IK Ungdom 6 - 1 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2019-12-20 19:30 580735032 Fröjereds IF - Fristads GoIF 7 - 2 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2019-12-20 20:00 580735031 FBC Lerum - Partille IBS 0 - 2 Håkan Krafft, Peter Axelsson Rydsbergshallen
2020-01-17 00:00 580735033 Hovslätts IK/Hovslätts IBK - IBF Linköping/Hjulsbro IK WO (5 - 0) Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-17 19:30 580735034 Landvetter IBK - FBC Lerum 3 - 4 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Pinntorps Idrottshall
2020-01-17 20:00 580735036 Partille IBS - Fristads GoIF 6 - 1 Almir Mehmedagic, Goran Kuduzovic Qvisthallen
2020-01-18 14:30 580735035 Jönköpings IK Ungdom - Fröjereds IF 2 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-24 19:30 580735038 Fröjereds IF - IBF Linköping/Hjulsbro IK 4 - 4 Sebastian Åberg, Johan Thaning Sparbankshallen, T-holm
2020-01-24 19:30 580735039 Fristads GoIF - Landvetter IBK 3 - 5 Richard Claesson, Dan Pettersson Fristadhallen, Fristad
2020-01-25 19:00 580735037 FBC Lerum - Hovslätts IK/Hovslätts IBK 3 - 2 Besim Mehmedagic, Marcus Orrhult Rydsbergshallen
2020-01-26 18:00 580735040 Partille IBS - Jönköpings IK Ungdom 5 - 3 Robin Boqvist, Marcus Orrhult Partillebohallen
2020-01-31 20:00 580735041 Hovslätts IK/Hovslätts IBK - Fröjereds IF 2 - 4 Kim Bjurek, Anders Everstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-02-02 12:00 580735043 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Partille IBS 0 - 9 Roger Balogh, Anton Nilsson Klämmetorpshallen
2020-02-07 20:00 580735042 FBC Lerum - Fristads GoIF 9 - 1 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Rydsbergshallen
2020-02-07 20:00 580735044 Landvetter IBK - Jönköpings IK Ungdom 9 - 1 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2020-02-21 19:30 580735045 Fristads GoIF - Hovslätts IK/Hovslätts IBK 3 - 5 Henrik Carlsson, David Karlsson Fristadhallen, Fristad
2020-02-21 20:00 580735047 Jönköpings IK Ungdom - FBC Lerum 6 - 8 Oskar Lööke, Oscar Tjärnström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-02-23 18:00 580735046 Partille IBS - Fröjereds IF 3 - 5 Adnan Mehmedagic, Besim Mehmedagic Partillebohallen
2020-02-28 20:00 580735048 Landvetter IBK - IBF Linköping/Hjulsbro IK Oscar Kjellgren Elgestål, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2020-02-28 19:30 580735050 Fristads GoIF - Jönköpings IK Ungdom Ola Forsberg, Carl Larsson Fristadhallen, Fristad
2020-02-29 17:00 580735049 Hovslätts IK/Hovslätts IBK - Partille IBS Daniel Pettersson, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-01 14:00 580735052 FBC Lerum - IBF Linköping/Hjulsbro IK Adam Kruse, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2020-03-01 16:00 580735051 Fröjereds IF - Landvetter IBK Martin Johansson, Christoffer Danielsson Sparbankshallen, T-holm
2020-03-13 19:30 580735054 Landvetter IBK - Partille IBS Pinntorps Idrottshall
2020-03-13 20:00 580735053 Jönköpings IK Ungdom - Hovslätts IK/Hovslätts IBK Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-03-13 20:00 580735056 FBC Lerum - Fröjereds IF Rydsbergshallen
2020-03-14 15:30 580735055 IBF Linköping/Hjulsbro IK - Fristads GoIF Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 12 9 2 1 54-35 19 29
2. Hovslätts IK/ Hovslätts IBK 12 9 0 3 65-25 40 27
3. FBC Lerum 12 8 1 3 54-36 18 25
4. Landvetter IBK 11 7 1 3 59-34 25 22
5. Partille IBS 12 7 1 4 45-28 17 22
6. IBF Linköping/ Hjulsbro IK 11 2 1 8 25-55 -30 7
7. Jönköpings IK Ungdom 12 2 0 10 38-62 -24 6
8. Fristads GoIF 12 0 0 12 23-88 -65 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G DJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:00 580736002 Lindome IBK - Onsala IBK 2 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Almåshallen A
2019-09-20 19:00 580736005 IBF Backadalen /IK Zenith - Lindås Rasta IBK 1 - 3 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Tuve Sporthall
2019-09-22 16:00 580736003 Warberg IBF - Träslövsläge IF 7 - 5 Henrik Andersson, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-09-25 18:15 580736007 Lindås Rasta IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 6 Joakim Jögi, Jesper Axelsson Askims Sporthall
2019-09-26 20:00 580736009 Träslövsläge IF - Lindome IBK 6 - 4 Henrik Andersson, Mats Andersson Brearedshallen
2019-09-29 17:30 580736010 Onsala IBK - IBK Kungälv 5 - 0 Marcus Yngvesson, Jonas Löfwander Presse Idrottshall
2019-10-04 19:00 580736015 IBF Backadalen /IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 7 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2019-10-04 19:45 580736012 IBK Kungälv - Träslövsläge IF 7 - 6 William Hilmersson, Oscar Kjellgren Elgestål Kastellegårdshallen
2019-10-06 13:00 580736014 Warberg IBF - Lindås Rasta IBK 5 - 2 Alexander Andersen, Robin Andersen Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-11 20:30 580736019 IBF Backadalen /IK Zenith - Träslövsläge IF 2 - 7 Håkan Krafft, Peter Axelsson Tuve Sporthall
2019-10-12 13:00 580736017 Warberg IBF - IBK Kungälv 5 - 1 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-13 12:15 580736018 Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 6 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Wallenstamhallen
2019-10-18 19:45 580736021 IBK Kungälv - Lindome IBK 3 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2019-10-21 19:45 580736024 Onsala IBK - Warberg IBF 1 - 0 Jonas Löfwander, Mats Andersson Presse Idrottshall
2019-10-24 20:00 580736023 Träslövsläge IF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Brearedshallen
2019-11-05 19:30 580736028 IBF Backadalen /IK Zenith - IBK Kungälv 4 - 10 Hajrudin Begic, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2019-11-08 18:45 580736027 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 7 - 2 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Wallenstamhallen
2019-11-08 19:00 580736029 Lindås Rasta IBK - Onsala IBK 1 - 1 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Askims Sporthall
2019-11-14 19:30 580736033 Träslövsläge IF - Lindås Rasta IBK 1 - 2 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Brearedshallen
2019-11-15 19:45 580736031 IBK Kungälv - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Björklund Greter Kastellegårdshallen
2019-11-15 20:00 580736032 Lindome IBK - Warberg IBF 2 - 3 Jesper Axelsson, Adnan Tongur Almåshallen A
2019-12-06 19:15 580736034 Onsala IBK - IBF Backadalen /IK Zenith 5 - 3 Mats Andersson, Jonas Löfwander Presse Idrottshall
2019-11-22 18:00 580736038 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK 4 - 9 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Askims Sporthall
2019-11-22 19:00 580736037 IBF Backadalen /IK Zenith - Warberg IBF 2 - 16 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Tuve Sporthall
2019-11-23 12:15 580736040 Träslövsläge IF - Onsala IBK 2 - 3 Jacob Johansson, Alexander Andersen Brearedshallen
2019-11-29 19:00 580736042 Lindome IBK - IBF Backadalen /IK Zenith 6 - 3 Pierre Eberhard Berg, Jesper Dammert Almåshallen A
2019-11-29 19:30 580736043 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Jacob Johansson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-29 19:45 580736041 IBK Kungälv - Lindås Rasta IBK 5 - 4 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Kastellegårdshallen
2019-12-12 20:00 580736048 Träslövsläge IF - Warberg IBF 2 - 4 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Brearedshallen
2019-12-18 19:45 580736049 Onsala IBK - Lindome IBK 2 - 2 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2019-12-20 19:00 580736046 Lindås Rasta IBK - IBF Backadalen /IK Zenith 5 - 1 Adam Jällfält, Thomas Johansson Askims Sporthall
2020-01-10 19:45 580736051 IBK Kungälv - Onsala IBK 2 - 2 Thomas Johansson, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2020-01-10 20:00 580736052 Lindome IBK - Träslövsläge IF 4 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Almåshallen A
2020-01-16 19:00 580736054 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Rasta IBK 6 - 1 Marcus Orrhult, Fredrik Sävestrand Wallenstamhallen
2020-01-16 20:00 580736059 Träslövsläge IF - IBK Kungälv 3 - 3 Oscar Strömberg, Tobias Anderberg Brearedshallen
2020-01-18 13:00 580736057 Lindås Rasta IBK - Warberg IBF 3 - 5 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Salming Arena
2020-01-18 14:00 580736056 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen /IK Zenith 5 - 2 Carl Flyning, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2020-01-24 19:45 580736061 IBK Kungälv - Warberg IBF 1 - 3 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2020-01-25 14:00 580736063 Träslövsläge IF - IBF Backadalen /IK Zenith 9 - 2 Alexander Andersen, Jonas Söderberg Brearedshallen
2020-01-26 20:00 580736064 Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 8 Besim Mehmedagic, Oscar Kjellgren Elgestål Presse Idrottshall
2020-02-04 20:00 580736067 Warberg IBF - Onsala IBK 5 - 2 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-02-07 00:00 580736068 Pixbo Wallenstam IBF - Träslövsläge IF WO (5 - 0) Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstamhallen
2020-02-08 11:30 580736066 Lindome IBK - IBK Kungälv 3 - 3 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Almåshallen A
2020-02-21 19:00 580736072 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 14 Thomas Johansson, Adam Jällfält Almåshallen A
2020-02-21 19:15 580736074 Onsala IBK - Lindås Rasta IBK 4 - 2 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Presse Idrottshall
2020-02-21 19:45 580736071 IBK Kungälv - IBF Backadalen /IK Zenith 2 - 3 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Kastellegårdshallen
2020-02-01 17:00 580736079 Lindås Rasta IBK - Träslövsläge IF 7 - 1 Mats Sällberg, Marcus Orrhult Salming Arena
2020-02-28 19:00 580736078 IBF Backadalen /IK Zenith - Onsala IBK Oscar Skogsberg, Pierre Eberhard Berg Björlanda Idrottshall
2020-02-29 16:00 580736077 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Kungälv Oscar Skogsberg, Wessam Abdellrazek Wallenstamhallen
2020-03-01 12:30 580736076 Warberg IBF - Lindome IBK Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-03-06 18:30 580736082 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK Almåshallen A
2020-03-07 12:30 580736083 Warberg IBF - IBF Backadalen /IK Zenith Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-03-08 17:30 580736084 Onsala IBK - Träslövsläge IF Henrik Andersson, Mats Andersson Presse Idrottshall
2020-03-13 19:00 580736087 IBF Backadalen /IK Zenith - Lindome IBK Björlanda Idrottshall
2020-03-13 19:00 580736088 Lindås Rasta IBK - IBK Kungälv Salming Arena
2020-03-14 12:00 580736086 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF Wallenstamhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 12 12 0 0 75-24 51 36
2. Warberg IBF 11 9 0 2 56-25 31 27
3. Onsala IBK 12 5 4 3 30-33 -3 19
4. IBK Kungälv 12 3 4 5 40-45 -5 13
5. Lindås Rasta IBK 12 4 1 7 39-45 -6 13
6. Lindome IBK 11 3 4 4 41-49 -8 13
7. Träslövsläge IF 13 3 1 9 45-53 -8 10
8. IBF Backadalen / IK Zenith 11 1 0 10 23-75 -52 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H DJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 17:00 580737002 FC Helsingborg - Växjö IBK Utveckling 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Idrottens Hus A
2019-09-22 13:00 580737004 Häljarps SK/IBK Landskrona - Malmö FBC 4 - 2 Fredrik Pramberg, Martin Morén Landskrona Idrottshall
2019-09-22 14:30 580737005 IBK Lund/IBK Lund Elit - IK Stanstad 21 - 0 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen ISLK
2019-09-24 20:15 580737007 IK Stanstad - Häljarps SK/IBK Landskrona 4 - 3 Mikael Björkqvist, David Dornlöv Uppåkrahallen
2019-09-28 15:00 580737010 Växjö IBK Utveckling - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-29 13:00 580737008 Malmö FBC - FBC Engelholm 1 - 8 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Kirsebergs Sporthall
2019-10-05 14:00 580737014 FBC Engelholm - IK Stanstad 6 - 1 Erik Götborg, Malena Björnlund Ängelholms Idrottshall
2019-10-05 14:30 580737015 IBK Lund/IBK Lund Elit - Häljarps SK/IBK Landskrona 14 - 1 Johannes Svensson, William Nilsson Vipeholmshallen
2019-12-18 20:00 580737013 FC Helsingborg - Malmö FBC 10 - 1 Anders Jaensson, Malena Björnlund Helsingborg Arena A
2019-10-13 13:00 580737017 FBC Engelholm - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2019-10-13 13:00 580737018 Häljarps SK/IBK Landskrona - Växjö IBK Utveckling 2 - 2 Svante Svensson, Jürgen Neuenhofen Landskrona Idrottshall
2019-10-13 16:30 580737020 IK Stanstad - Malmö FBC 3 - 1 Petter Niklasson, Magnus Dandanell Bråhögshallen
2019-10-25 19:00 580737022 Malmö FBC - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 14 David Dornlöv, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2019-10-26 16:00 580737024 Växjö IBK Utveckling - FBC Engelholm 3 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-26 17:15 580737021 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - FC Helsingborg 6 - 1 Alexander Lagerström, Niklas Rosberg Skansenhallen
2019-11-09 14:15 580737029 IK Stanstad - Växjö IBK Utveckling 2 - 6 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Bråhögshallen
2019-11-09 16:30 580737028 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 13 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Vipeholmshallen
2019-11-10 14:00 580737027 Häljarps SK/IBK Landskrona - FC Helsingborg 3 - 7 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Häljarps Idrottshall
2019-11-16 11:30 580737034 Växjö IBK Utveckling - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-17 13:00 580737031 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Häljarps SK/IBK Landskrona 4 - 1 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Färjehallen
2020-02-02 15:00 580737032 FC Helsingborg - FBC Engelholm 4 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Mariahallen
2019-11-20 20:00 580737037 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm 7 - 1 Marcus Rundström, William Nilsson Killebäckshallen
2019-11-23 13:30 580737038 IK Stanstad - FC Helsingborg 2 - 8 Fredrik Pramberg, Erik Götborg Bråhögshallen
2019-11-24 13:00 580737039 Malmö FBC - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 1 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Kirsebergs Sporthall
2019-11-29 19:30 580737042 FC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 9 Marcus Rundström, William Nilsson Helsingborg Arena C
2019-12-01 13:00 580737041 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - IK Stanstad 8 - 3 Rasmus Wirstam, Mathias Linde Färjehallen
2019-12-01 15:00 580737043 FBC Engelholm - Häljarps SK/IBK Landskrona 5 - 1 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2019-12-01 15:00 580737044 Växjö IBK Utveckling - Malmö FBC 13 - 2 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-20 19:00 580737047 Malmö FBC - Häljarps SK/IBK Landskrona 2 - 4 David Dornlöv, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2019-12-20 19:30 580737046 IK Stanstad - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 15 Shaban Sadiku, Erik Höst Uppåkrahallen
2019-12-21 11:30 580737049 Växjö IBK Utveckling - FC Helsingborg 4 - 2 Ulf Åberg, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-10 19:30 580737054 Häljarps SK/IBK Landskrona - IK Stanstad 4 - 3 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Häljarps Idrottshall
2020-01-11 14:00 580737051 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Växjö IBK Utveckling 4 - 2 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson KIFAB Arena
2020-01-12 15:30 580737053 FBC Engelholm - Malmö FBC 11 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
2020-01-19 15:30 580737057 IK Stanstad - FBC Engelholm 2 - 7 Shaban Sadiku, Petter Niklasson Bråhögshallen
2020-01-19 16:00 580737056 Häljarps SK/IBK Landskrona - IBK Lund/IBK Lund Elit 0 - 20 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Häljarps Idrottshall
2020-01-19 16:30 580737058 Malmö FBC - FC Helsingborg 3 - 8 Wiktor Kentander, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
2020-01-24 19:00 580737062 Malmö FBC - IK Stanstad 1 - 1 Mikael Björkqvist, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
2020-01-25 14:00 580737061 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - FBC Engelholm 1 - 0 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson KIFAB Arena
2020-01-25 18:30 580737064 Växjö IBK Utveckling - Häljarps SK/IBK Landskrona 5 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-08 15:40 580737069 IBK Lund/IBK Lund Elit - Malmö FBC 19 - 0 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lerbäckshallen A
2020-02-09 13:45 580737066 FC Helsingborg - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 2 Per-Ivar Kullman, Pierre Bergsten Helsingborg Arena B
2020-02-09 15:00 580737067 FBC Engelholm - Växjö IBK Utveckling 4 - 2 Petter Niklasson, Leon Fuchs Ängelholms Idrottshall
2020-02-02 00:00 580737074 Växjö IBK Utveckling - IK Stanstad WO (5 - 0) Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Fortnox Arena B-hall
2020-02-12 20:15 580737072 FC Helsingborg - Häljarps SK/IBK Landskrona 3 - 4 Erik Götborg, Pierre Bergsten Helsingborg Arena A
2020-02-16 13:00 580737071 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2020-03-01 14:00 580737077 Häljarps SK/IBK Landskrona - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund Marcus Rundström, William Nilsson Häljarps Idrottshall
2020-03-01 14:30 580737076 FBC Engelholm - FC Helsingborg Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2020-03-01 16:00 580737078 IBK Lund/IBK Lund Elit - Växjö IBK Utveckling Magnus Dandanell, Shaban Sadiku Lerbäckshallen A
2020-03-07 13:00 580737082 FC Helsingborg - IK Stanstad Anders Jaensson, Malena Björnlund Västergårdshallen
2020-03-08 13:00 580737081 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Malmö FBC Anders Stenberg, Jonas Hellberg Färjehallen
2020-03-08 14:00 580737083 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit Jonas Pettersson, Jonas Karlsson Ängelholms Idrottshall
2020-03-11 20:00 580737087 IBK Lund/IBK Lund Elit - FC Helsingborg Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Lerbäckshallen A
2020-03-13 19:00 580737086 Häljarps SK/IBK Landskrona - FBC Engelholm Björn Grahn, Erik Götborg Landskrona Idrottshall
2020-03-14 15:30 580737088 IK Stanstad - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund Marcus Rundström, William Nilsson Bråhögshallen
2020-03-15 15:00 580737089 Malmö FBC - Växjö IBK Utveckling Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund/ IBK Lund Elit 11 11 0 0 144-13 131 33
2. FBC Kalmarsund Ungdom/ FBC Kalmarsund 11 7 1 3 43-38 5 22
3. FBC Engelholm 11 6 2 3 50-27 23 20
4. Växjö IBK Utveckling 12 6 1 5 49-33 16 19
5. FC Helsingborg 11 6 1 4 52-41 11 19
6. Häljarps SK/ IBK Landskrona 12 4 1 7 29-71 -42 13
7. IK Stanstad 12 2 1 9 22-85 -63 7
8. Malmö FBC 12 0 1 11 18-99 -81 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis