Juniorallsvenskan HJ18 (2016/17)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-04 20:15 580700003 RIG Umeå IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 10 - 2 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Umeå Energi Arena Öst
2016-10-07 19:30 580700004 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBS 9 - 5 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen A
2016-10-08 12:00 580700001 IBK Sundsvall Ungdom - Umeå City IBF 7 - 5 Thomas Berglund, Kenny Windahl Höglunda
2016-10-15 18:30 580700006 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Sundsvall Ungdom 4 - 5 Alexander Milovanovic, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2016-10-16 13:00 580700007 IBK Luleå - IBK Sundsvall Ungdom 5 - 12 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Örnäsets Sp
2016-10-28 19:15 580700008 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 9 - 4 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Vildmannahallen
2016-10-23 15:00 580700010 Umeå City IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Vildmannahallen
2016-10-23 16:00 580700009 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 8 - 1 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Musköten 1
2016-10-25 20:15 580700013 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 4 - 8 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2016-10-28 19:30 580700014 Skellefteå IBS - IBK Luleå 10 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2016-11-11 19:00 580700017 IBK Luleå - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 7 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Örnäsets Sp
2016-11-12 13:00 580700016 IBK Sundsvall Ungdom - Gamla Stan IBK 4 - 2 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2016-11-20 14:00 580700018 Gamla Stan IBK - IBK Luleå 8 - 7 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2016-11-22 19:30 580700019 Wibax Patriot IBK Piteå - Skellefteå IBS 8 - 4 Johan Nyström, Pasi Ronkainen Norrmalmia Sph
2016-12-02 19:00 580700020 RIG Umeå IBF - Umeå City IBF 3 - 2 Roger Karlsson, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2016-11-27 13:00 580700023 IBK Sundsvall Ungdom - RIG Umeå IBF 0 - 11 Thomas Berglund, Kenny Windahl Skönsbergshallen
2016-12-11 18:00 580700024 Umeå City IBF - Skellefteå IBS 4 - 4 Tony Cederholm, Manuel Garzon Vildmannahallen
2016-12-03 14:00 580700026 IBK Luleå - Umeå City IBF 2 - 8 Conny Björnfot, Daniel Persson Örnäsets Sp
2016-12-06 19:30 580700027 Skellefteå IBS - RIG Umeå IBF 1 - 8 Lasse Ekesryd, Patrik Häggström Balderhallen A
2016-12-11 16:00 580700029 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK 15 - 2 Tony Cederholm, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2016-12-13 19:30 580700030 Skellefteå IBS - Wibax Patriot IBK Piteå 1 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2016-12-16 19:30 580700033 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Luleå 6 - 3 Johan Krispinsson, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
2016-12-17 13:00 580700031 Gamla Stan IBK - IBK Sundsvall Ungdom 7 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2016-12-18 16:00 580700032 Skellefteå IBS - IBK Sundsvall Ungdom 2 - 11 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B
2017-02-08 20:15 580700034 Umeå City IBF - RIG Umeå IBF 2 - 4 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Vildmannahallen
2017-01-11 19:30 580700037 Gamla Stan IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 8 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2017-01-15 17:00 580700036 Umeå City IBF - IBK Sundsvall Ungdom 8 - 3 Tony Cederholm, Manuel Garzon Vildmannahallen
2017-01-19 19:45 580700040 IBK Luleå - Gamla Stan IBK 3 - 8 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Örnäsets Sp
2017-01-22 16:00 580700039 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBS 16 - 2 Tony Cederholm, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2017-02-04 16:00 580700038 IBK Sundsvall Ungdom - Wibax Patriot IBK Piteå 9 - 2 Thomas Berglund, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2017-01-28 14:00 580700045 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 1 - 19 Pär Wårell, Urban Svanberg Örnäsets Sp
2017-01-28 15:30 580700043 IBK Sundsvall Ungdom - Skellefteå IBS 13 - 2 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Sundsvalls Sporthall-A
2017-01-28 17:00 580700044 Wibax Patriot IBK Piteå - Umeå City IBF 2 - 4 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2017-02-12 13:00 580700048 RIG Umeå IBF - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 2 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Musköten 1
2017-02-12 16:00 580700047 Umeå City IBF - IBK Luleå 11 - 2 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Vildmannahallen
2017-02-14 19:30 580700049 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK 4 - 8 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2017-02-16 19:30 580700051 Wibax Patriot IBK Piteå - RIG Umeå IBF 3 - 7 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2017-02-19 13:00 580700050 IBK Luleå - Skellefteå IBS 4 - 10 Conny Björnfot, Anton Håkansson Örnäsets Sp
2017-02-21 19:30 580700052 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 2 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2017-02-24 19:30 580700053 Wibax Patriot IBK Piteå - Gamla Stan IBK 3 - 2 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2017-02-24 19:30 580700054 Skellefteå IBS - Umeå City IBF 2 - 5 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2017-02-26 13:00 580700056 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Luleå 13 - 1 Fredrik Strandlund, Robin Palander Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 12 12 0 0 118-22 96 36
2. Umeå City IBF 12 8 1 3 66-38 28 25
3. IBK Sundsvall Ungdom 12 8 0 4 85-58 27 24
4. Gamla Stan IBK 12 6 0 6 64-72 -8 18
5. Wibax Patriot IBK Piteå 12 5 0 7 48-61 -13 15
6. Skellefteå IBS 12 2 1 9 47-93 -46 7
7. IBK Luleå 12 0 0 12 36-120 -84 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 11:00 580701001 Strömsbro IF - Järfälla IBK 7 - 5 Magnus Undén, Roger Morin Testebo Arena
2016-09-24 12:30 580701003 IBF Borlänge/Insjöns BK - IBF Falun Ungdom 3 - 7 Per Nordström, Mikael Svenske Ornäs Sporthall
2016-09-25 16:00 580701005 Håsta IBK - Alunda IBF 4 - 6 Robert Mårtensson, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2016-09-28 19:00 580701002 Skutskärs IBK - KAIS Mora UIF 2 - 15 Anders Löfgren, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall
2016-09-30 19:30 580701010 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 7 - 1 Terje Severinsson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2016-09-30 20:00 580701008 Gävle GIK - IBF Borlänge/Insjöns BK 6 - 3 Erik Lindberg, Henrik Öberg Nynäshallen
2016-09-30 20:00 580701009 IBF Falun Ungdom - Skutskärs IBK 13 - 4 Tonni Boström, Mikael Eklund JALAS® Arena 1
2016-10-02 12:15 580701006 Järfälla IBK - Håsta IBK 5 - 6 Christian Högberg, Roland Nester Jakobsbergs Sporthall
2016-10-07 18:45 580701013 Skutskärs IBK - Gävle GIK 2 - 10 Tomas Hallenberg, Håkan Thunman Rotskärsskolans Sporthall
2016-10-07 19:30 580701011 Järfälla IBK - KAIS Mora UIF 4 - 7 David Berger, Tobias Berger Herresta Sporthall
2016-10-08 15:30 580701012 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 0 - 9 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Testebo Arena
2016-10-09 17:00 580701014 IBF Borlänge/Insjöns BK - Alunda IBF 5 - 1 Daniel Larsson, Amir Zilic Maserhallen
2016-10-14 20:00 580701020 Alunda IBF - Gävle GIK 0 - 6 Joakim Ottosson, Jonas Backman Olandshallen
2016-10-15 15:00 580701016 Skutskärs IBK - Järfälla IBK 4 - 4 Tomas Hallenberg, Håkan Thunman Rotskärsskolans Sporthall
2016-11-05 13:00 580701019 Håsta IBK - IBF Falun Ungdom 3 - 6 Lasse Schilling, Frida Sallander Håstaholmen
2016-11-20 16:00 580701017 IBF Borlänge/Insjöns BK - Strömsbro IF 9 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Leksandshallen
2016-10-19 19:30 580701024 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge/Insjöns BK 8 - 7 Terje Severinsson, Daniel Winberg Idre Fjäll Arena
2016-10-20 19:45 580701025 Järfälla IBK - Alunda IBF 6 - 5 Linus Warrenstein, Björn Söderström Kallhälls sporthall
2016-10-21 19:45 580701021 Strömsbro IF - Skutskärs IBK 3 - 2 Karim Boudiaf, Roger Morin Testebo Arena
2016-10-21 20:00 580701022 Gävle GIK - Håsta IBK 8 - 1 Jonathan Blank, Håkan Thunman Nynäshallen
2016-10-22 11:00 580701028 Håsta IBK - Strömsbro IF 3 - 7 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Håstaholmen
2016-10-22 17:00 580701029 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 8 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen
2016-10-23 16:00 580701030 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 7 - 3 Roger Collin, Erik Lindberg Nynäshallen
2016-11-05 16:30 580701026 IBF Borlänge/Insjöns BK - Järfälla IBK 7 - 7 Mikael Svenske, Andreas Spång Maserhallen
2016-10-02 12:00 580701032 Skutskärs IBK - IBF Borlänge/Insjöns BK 2 - 10 Håkan Thunman, Jonas Tidsjö Rotskärsskolans Sporthall
2016-10-29 13:30 580701033 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 9 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander JALAS® Arena 1
2016-10-30 13:30 580701034 KAIS Mora UIF - Håsta IBK 10 - 3 Mattias Hedberg, Henrik Hamberg Idre Fjäll Arena
2016-11-06 12:15 580701035 Järfälla IBK - Gävle GIK 5 - 4 Tobias Berger, David Berger Herresta Sporthall
2016-11-09 20:00 580701038 Alunda IBF - Skutskärs IBK 9 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2016-11-11 19:30 580701040 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 5 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic JALAS® Arena 1
2016-11-11 20:00 580701039 Gävle GIK - Strömsbro IF 13 - 4 Thomas Sterner, Per Linderdahl Nynäshallen
2016-11-13 16:00 580701037 Håsta IBK - IBF Borlänge/Insjöns BK 5 - 5 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Håstaholmen
2016-11-18 19:45 580701041 Strömsbro IF - Alunda IBF 2 - 11 Magnus Nordahl, Erik Lindberg Testebo Arena
2016-11-18 20:00 580701044 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 8 - 2 Daniel Winberg, Henrik Hamberg Idre Fjäll Arena
2016-11-20 11:00 580701042 Skutskärs IBK - Håsta IBK 6 - 6 Thomas Sterner, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2016-11-27 12:15 580701045 Järfälla IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 8 Robin Karke, Arash Sohrevardi Herresta Sporthall
2016-12-02 19:30 580701048 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge/Insjöns BK 5 - 1 Andreas Spång, Daniel Larsson JALAS® Arena 1
2016-12-02 20:00 580701049 KAIS Mora UIF - Skutskärs IBK 9 - 3 Mattias Hedberg, Daniel Winberg Idre Fjäll Arena
2016-12-04 16:00 580701046 Alunda IBF - Håsta IBK 2 - 6 Jonas Backman, Niklas Arvidsson Olandshallen
2017-02-03 19:15 580701050 Järfälla IBK - Strömsbro IF 11 - 6 Linus Warrenstein, Björn Söderström Viksjö Sporthall
2016-12-10 12:30 580701053 IBF Borlänge/Insjöns BK - Gävle GIK 5 - 13 Daniel Larsson, Amir Zilic Maserhallen
2016-12-11 13:30 580701052 Skutskärs IBK - IBF Falun Ungdom 2 - 11 Anders Löfgren, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall
2016-12-11 16:00 580701055 Håsta IBK - Järfälla IBK 7 - 6 Daniel Holm, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-01-20 19:45 580701051 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 4 - 13 Anders Löfgren, Thomas Sterner Nynäshallen
2016-12-16 19:30 580701059 IBF Falun Ungdom - Strömsbro IF 10 - 2 Daniel Larsson, Andreas Spång JALAS® Arena 1
2016-12-16 20:00 580701058 Gävle GIK - Skutskärs IBK 14 - 0 Jonathan Blank, Håkan Thunman Nynäshallen
2016-12-18 16:00 580701057 Alunda IBF - IBF Borlänge/Insjöns BK 6 - 8 Fabian Fahimi, Isak Angerbjörn Olandshallen
2017-02-03 19:30 580701060 KAIS Mora UIF - Järfälla IBK 22 - 3 Mattias Hedberg, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2017-01-13 20:00 580701062 Gävle GIK - Alunda IBF 14 - 1 Martin Stenberg, Erik Lindberg Nynäshallen
2017-01-14 10:15 580701063 IBF Falun Ungdom - Håsta IBK 5 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic JALAS® Arena 1
2017-01-15 12:15 580701065 Järfälla IBK - Skutskärs IBK 12 - 4 Tobias Ekmark, Björn Landin Jakobsbergs Sporthall
2017-02-09 19:45 580701061 Strömsbro IF - IBF Borlänge/Insjöns BK 4 - 11 Jakob Westerlund, Jonathan Blank Testebo Arena
2017-01-24 20:15 580701069 Håsta IBK - Gävle GIK 4 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-01-25 19:30 580701066 Skutskärs IBK - Strömsbro IF 6 - 4 Pontus Grönberg, Tomas Hallenberg Rotskärsskolans Sporthall
2017-01-26 20:00 580701067 IBF Borlänge/Insjöns BK - KAIS Mora UIF 6 - 12 Mattias Hedberg, Henrik Hamberg Leksandshallen
2017-01-26 20:00 580701070 Alunda IBF - Järfälla IBK 8 - 8 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Olandshallen
2017-01-26 19:45 580701071 Strömsbro IF - Håsta IBK 4 - 5 Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Testebo Arena
2017-01-27 19:30 580701073 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK 4 - 3 Andreas Spång, Mikael Svenske JALAS® Arena 2
2017-01-28 15:00 580701074 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 13 - 4 Oliver Halvarsson, Thomas Tanskanen Idre Fjäll Arena
2017-02-17 19:30 580701075 Järfälla IBK - IBF Borlänge/Insjöns BK 4 - 11 Robin Karke, Kari Karke Viksjö Sporthall
2017-02-10 19:30 580701076 IBF Borlänge/Insjöns BK - Skutskärs IBK 6 - 2 Jussi Nissinen, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2017-02-10 20:00 580701080 Gävle GIK - Järfälla IBK 16 - 4 Petter Lundgren, Oskar Simryd Nynäshallen
2017-02-11 12:00 580701078 Håsta IBK - KAIS Mora UIF 3 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-02-12 16:00 580701079 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 8 - 10 Fabian Fahimi, Pontus Orebrand Olandshallen
2017-02-17 19:30 580701084 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 8 - 2 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2017-02-17 19:45 580701081 Strömsbro IF - Gävle GIK 2 - 10 Thomas Sterner, Jonathan Blank Testebo Arena
2017-02-17 20:00 580701082 Skutskärs IBK - Alunda IBF 10 - 8 Petter Lundgren, Oskar Simryd Rotskärsskolans Sporthall
2017-02-19 12:30 580701083 IBF Borlänge/Insjöns BK - Håsta IBK 4 - 4 Per Nordström, Mikael Svenske Maserhallen
2017-02-24 20:00 580701089 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 6 - 10 Erik Lindberg, Jonathan Blank Nynäshallen
2017-02-25 13:30 580701090 IBF Falun Ungdom - Järfälla IBK 13 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic JALAS® Arena 1
2017-02-26 16:00 580701088 Alunda IBF - Strömsbro IF 6 - 4 Pontus Orebrand, Per-Olof Svensson Olandshallen
2017-02-26 20:00 580701087 Håsta IBK - Skutskärs IBK 6 - 2 Sören Axelsson, Johnny Sundberg Håstaholmen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora UIF 16 14 0 2 155-63 92 42
2. IBF Falun Ungdom 16 14 0 2 120-60 60 42
3. Gävle GIK 16 11 1 4 136-56 80 34
4. IBF Borlänge/ Insjöns BK 16 7 3 6 101-91 10 24
5. Håsta IBK 16 5 4 7 69-86 -17 19
6. Alunda IBF 16 5 1 10 87-114 -27 16
7. Järfälla IBK 16 4 3 9 92-135 -43 15
8. Strömsbro IF 16 3 0 13 59-131 -72 9
9. Skutskärs IBK 16 2 2 12 57-140 -83 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-25 12:45 580702003 IBF Örebro Ungdom - IFK Arboga IBK 5 - 2 Tommy Nordin, Oscar Carlsvärd Idrottshuset, Örebro Plan 1
2016-09-25 13:00 580702002 Hagfors IBS - WSK Lindesberg 5 - 5 Jörgen Jönsson, Peter Strömbäck Uddeholm Arena
2016-09-25 14:00 580702005 Skoghalls IBK - IBK Sala 3 - 2 Sören Axelsson, Philip Aronsson-Elffors Hammarö Arena
2016-10-21 20:00 580702001 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS Ungdom 4 - 5 Albin Jakobsson, Lars Larsson Klubbhuset Arena
2016-09-30 19:00 580702006 Västerås IBS Ungdom - Skoghalls IBK 10 - 6 Kristiansborgshallen
2016-10-02 13:00 580702008 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 6 - 9 Tommy Nordin, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 1
2016-10-02 15:00 580702009 IFK Arboga IBK - Hagfors IBS 3 - 2 Vasahallen
2016-10-02 15:30 580702010 WSK Lindesberg - Karlstad IBF Ungdom 5 - 9 Tomas Persson, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2016-09-29 20:00 580702012 Karlstad IBF Ungdom - IFK Arboga IBK 5 - 0 David Granström, Timmy Samuelsson Colorama Arena
2016-10-08 11:00 580702011 Västerås IBS Ungdom - WSK Lindesberg 7 - 4 Kristiansborgshallen
2016-10-08 17:00 580702013 Hagfors IBS - Lillån IBK 7 - 5 Jonas Snäll, Sven-Olov Berggren Uddeholm Arena
2016-10-11 19:30 580702014 IBF Örebro Ungdom - IBK Sala 11 - 5 Erik Norin, Oscar Carlsvärd Idrottshuset, Örebro Plan 1
2016-10-16 10:15 580702017 IBF Örebro Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 12 - 9 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2016-10-16 12:00 580702019 Skoghalls IBK - IFK Arboga IBK 6 - 7 Andreas Norberg, Percy Lundkvist Hammarö Arena B
2016-10-16 13:00 580702020 IBK Sala - Lillån IBK 7 - 4 Sala Idrottshall
2016-10-16 13:30 580702016 Hagfors IBS - Västerås IBS Ungdom 2 - 6 Jörgen Grändefors, Philip Aronsson-Elffors Uddeholm Arena
2016-10-18 19:30 580702022 Lillån IBK - Skoghalls IBK 10 - 8 Daniel Kallin, Oscar Carlsvärd Idrottshuset, Örebro Plan 1
2016-10-18 19:45 580702025 Västerås IBS Ungdom - IBK Sala 6 - 6 Kristiansborgshallen
2016-10-19 20:00 580702021 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS 11 - 4 Timmy Samuelsson, Tobias Jäderqvist Colorama Arena
2016-10-20 19:30 580702024 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 3 - 15 Daniel Kallin, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2016-10-17 20:00 580702030 Lillån IBK - IFK Arboga IBK 6 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2016-10-22 12:15 580702029 IBK Sala - WSK Lindesberg 5 - 3 Sala Idrottshall
2016-10-22 13:00 580702026 IBF Örebro Ungdom - Västerås IBS Ungdom 10 - 5 , Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2016-12-20 19:00 580702028 Skoghalls IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 - 5 Peter Strömbäck, Jonas Snäll Hammarö Arena
2016-10-25 19:30 580702033 IFK Arboga IBK - IBK Sala 4 - 4 Vasahallen
2016-10-30 12:00 580702035 Västerås IBS Ungdom - Lillån IBK 7 - 0 Kristiansborgshallen
2016-11-06 15:00 580702034 WSK Lindesberg - Skoghalls IBK 1 - 7 Nicklas Johansson, Ej offentliggjord Stadsskogsskolan
2016-11-29 19:30 580702032 Hagfors IBS - IBF Örebro Ungdom 2 - 7 Linus Larsson, David Granström Uddeholm Arena
2016-11-11 19:30 580702037 Skoghalls IBK - IBF Örebro Ungdom 6 - 7 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2016-11-12 09:30 580702039 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom 8 - 12 Berndt Swärd, Erik Norin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2016-11-13 13:00 580702038 IBK Sala - Hagfors IBS 3 - 6 Sala Idrottshall
2016-11-13 18:30 580702040 IFK Arboga IBK - WSK Lindesberg 5 - 2 Vasahallen
2016-11-16 19:30 580702045 Västerås IBS Ungdom - IFK Arboga IBK 5 - 7 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2016-11-18 20:00 580702042 Hagfors IBS - Skoghalls IBK 6 - 4 Nicklas Johansson, Philip Aronsson-Elffors Uddeholm Arena
2016-11-20 09:30 580702044 Lillån IBK - WSK Lindesberg 12 - 4 Nicklas Johansson, Ej offentliggjord Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-01-07 13:00 580702041 Karlstad IBF Ungdom - IBK Sala 10 - 4 Tobias Jäderqvist, Amanda Törner Colorama Arena
2016-12-02 19:45 580702048 IFK Arboga IBK - IBF Örebro Ungdom 4 - 8 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Vasahallen
2016-12-03 16:00 580702049 WSK Lindesberg - Hagfors IBS 6 - 5 Mats Eriksson, Joe Larsson Stadsskogsskolan
2016-12-04 14:15 580702046 IBK Sala - Skoghalls IBK 5 - 11 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2016-12-04 18:15 580702050 Västerås IBS Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 - 3 Gabriel Brandberg, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2016-12-10 13:30 580702055 Skoghalls IBK - Västerås IBS Ungdom 3 - 9 Nicklas Johansson, Christoffer Frykestam Hammarö Arena
2016-12-11 14:45 580702051 Karlstad IBF Ungdom - WSK Lindesberg 11 - 7 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Colorama Arena
2016-12-11 16:45 580702052 Hagfors IBS - IFK Arboga IBK 2 - 5 Tobias Jäderqvist, Amanda Törner Uddeholm Arena
2016-12-13 19:00 580702053 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 8 - 4 Erik Norin, Oscar Carlsvärd Mellringehallen - Örebro
2016-12-17 15:00 580702060 WSK Lindesberg - Västerås IBS Ungdom 3 - 8 Nicklas Johansson, Joe Larsson Stadsskogsskolan
2016-12-18 10:00 580702058 Lillån IBK - Hagfors IBS 5 - 4 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2016-12-18 16:00 580702057 IBK Sala - IBF Örebro Ungdom 2 - 7 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2016-12-18 16:45 580702059 IFK Arboga IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 6 Pertti Nikka, Linus Viborg Vasahallen
2017-01-12 19:45 580702061 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Ungdom 5 - 5 Jonas Snäll, Nicklas Johansson Colorama Arena
2017-01-14 12:00 580702065 Västerås IBS Ungdom - Hagfors IBS 7 - 5 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2017-01-15 14:00 580702063 IFK Arboga IBK - Skoghalls IBK 9 - 6 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Vasahallen
2017-01-15 17:00 580702062 Lillån IBK - IBK Sala 3 - 6 Erik Norin, Krister Eklund Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-01-20 19:15 580702067 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 16 - 3 Berndt Swärd, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2017-01-24 19:00 580702070 IBK Sala - Västerås IBS Ungdom 3 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Lärkans Sportcenter
2017-01-24 19:45 580702066 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 5 - 9 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Uddeholm Arena
2017-01-25 20:00 580702069 Skoghalls IBK - Lillån IBK 12 - 6 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Hammarö Arena
2017-01-28 16:00 580702074 WSK Lindesberg - IBK Sala 5 - 6 Oscar Söljén, Erik Norin Stadsskogsskolan
2017-01-29 15:30 580702073 IFK Arboga IBK - Lillån IBK 6 - 3 Juha Vanninen, Daniel Östling Vasahallen
2017-01-31 20:00 580702071 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK 7 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2017-02-16 20:00 580702075 Västerås IBS Ungdom - IBF Örebro Ungdom 4 - 4 Dan Barthlen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2017-02-11 09:30 580702080 Lillån IBK - Västerås IBS Ungdom 10 - 6 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-02-12 15:00 580702079 IBK Sala - IFK Arboga IBK 5 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2017-02-12 15:30 580702078 Skoghalls IBK - WSK Lindesberg 9 - 6 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2017-02-12 17:00 580702076 IBF Örebro Ungdom - Hagfors IBS 17 - 4 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-02-17 19:00 580702084 WSK Lindesberg - IFK Arboga IBK 7 - 9 Oscar Söljén, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2017-02-17 19:30 580702081 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK 8 - 6 Nicklas Johansson, Lars Larsson Colorama Arena
2017-02-19 10:45 580702083 IBF Örebro Ungdom - Skoghalls IBK 8 - 4 Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-02-19 17:00 580702082 Hagfors IBS - IBK Sala 3 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2017-02-23 19:30 580702089 WSK Lindesberg - Lillån IBK 5 - 4 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2017-02-24 19:30 580702087 Skoghalls IBK - Hagfors IBS 6 - 3 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2017-02-25 15:30 580702088 IBK Sala - Karlstad IBF Ungdom 4 - 5 Ej offentliggjord, Juha Vanninen Sala Idrottshall
2017-02-25 15:30 580702090 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ungdom 5 - 4 Tommy Nordin, Daniel Kallin Vasahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom 16 14 2 0 149-68 81 44
2. Karlstad IBF Ungdom 16 13 1 2 119-78 41 40
3. Västerås IBS Ungdom 16 9 2 5 95-75 20 29
4. IFK Arboga IBK 16 9 2 5 81-76 5 29
5. IBK Sala 16 6 2 8 71-89 -18 20
6. Skoghalls IBK 16 6 0 10 97-101 -4 18
7. Lillån IBK 16 4 1 11 92-115 -23 13
8. Hagfors IBS 16 3 1 12 65-103 -38 10
9. WSK Lindesberg 16 2 1 13 69-133 -64 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-20 19:55 580703005 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Farstahallen 3
2016-09-23 19:30 580703002 Torshälla IBK - Salems IF 3 - 8 Daniel Pettersson, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2016-09-23 20:00 580703003 FBI Tullinge - Huddinge IBS 8 - 5 Daniel Mårtensson, Elis Erbing Tullingehallen
2016-09-24 12:00 580703001 Telge SIBK - AIK IBF 4 - 5 Christian Johnsson, Kent Erlandsson Västergård Arena A
2016-09-25 18:00 580703004 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK / Sköndals IK 6 - 1 Elis Erbing, Martin Johansson Eriksdalshallen
2016-09-28 20:00 580703006 AIK IBF - Farsta IBK 2 - 6 Ulf Jonsson, Fadi Saffo Ulriksdalshallen
2016-09-30 19:15 580703007 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 2 - 5 Peter Kirch, Christian Högberg Sätrahallen
2016-09-30 20:15 580703009 Huddinge IBS - Torshälla IBK 11 - 4 Johan Larsson, Robert Jäderlund Tomtbergahallen
2016-10-02 18:30 580703010 Salems IF - Telge SIBK 14 - 2 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Skogsängshallen
2016-10-02 19:15 580703008 Vendelsö IK / Sköndals IK - FBI Tullinge 2 - 4 Anders Westerberg, Madelene Westerberg Sköndalshallen
2016-10-05 19:10 580703015 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS 6 - 6 Robin Karke, Kari Karke Farstahallen 1
2016-10-05 20:00 580703011 AIK IBF - Salems IF 1 - 13 Patric Terelius, Patrik Cullander Ulriksdalshallen
2016-10-07 19:30 580703012 Telge SIBK - Huddinge IBS 5 - 6 Mikael Celik, Mika Ristanen Västergård Arena A
2016-10-07 19:30 580703013 Torshälla IBK - Vendelsö IK / Sköndals IK 4 - 5 Mathias Lindvall, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2016-10-07 20:45 580703014 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Madelene Westerberg, Patrik Cullander Tullingehallen
2016-10-12 19:10 580703019 Farsta IBK - Huddinge IBS 5 - 2 Christoffer Markovski, Tobias Berger Farstahallen 1
2016-10-13 19:00 580703018 Djurgårdens IF IBS - Salems IF 3 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Eriksdalshallen
2016-10-14 19:15 580703020 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK / Sköndals IK 7 - 2 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Sätrahallen
2016-10-14 19:30 580703016 Torshälla IBK - AIK IBF 7 - 7 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Ellfolk Arena
2016-10-14 20:00 580703017 FBI Tullinge - Telge SIBK 6 - 6 Kari Karke, Nicklas Sundgren Tullingehallen
2016-10-18 20:40 580703022 Vendelsö IK / Sköndals IK - Farsta IBK 2 - 11 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Torvalla Sporthall
2016-10-19 19:00 580703024 Salems IF - FBI Tullinge 7 - 4 Kari Karke, Peter Eriksson Skogsängshallen
2016-10-19 20:00 580703021 Telge SIBK - Torshälla IBK 6 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2016-10-19 20:00 580703025 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 Tobias Ekmark, Christian Högberg Ulriksdalshallen
2016-10-20 19:15 580703023 Huddinge IBS - Djurgårdens IF IBS 2 - 3 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Tomtbergahallen
2016-10-21 19:15 580703029 Älvsjö AIK IBF - Salems IF 1 - 9 Martin Johansson, David Berger Sätrahallen
2016-10-21 20:00 580703028 Farsta IBK - Telge SIBK 10 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Kari Malmros Farstahallen 3
2016-10-21 20:30 580703026 FBI Tullinge - AIK IBF 5 - 1 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Tullingehallen
2016-10-23 17:00 580703027 Djurgårdens IF IBS - Torshälla IBK 14 - 4 Madelene Westerberg, Robert Jäderlund Eriksdalshallen
2016-10-23 18:00 580703030 Vendelsö IK / Sköndals IK - Huddinge IBS 6 - 9 David Berger, Tobias Berger Sköndalshallen
2016-10-26 20:00 580703035 AIK IBF - Vendelsö IK / Sköndals IK 15 - 6 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Ulriksdalshallen
2016-10-28 19:30 580703032 Torshälla IBK - FBI Tullinge 3 - 5 Peter Palmelius, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2016-10-28 20:00 580703031 Telge SIBK - Djurgårdens IF IBS 5 - 6 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2016-10-28 20:15 580703033 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 8 - 2 Martin Johansson, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2016-10-30 18:00 580703034 Salems IF - Farsta IBK 3 - 3 Tobias Berger, David Berger Skogsängshallen
2016-11-09 19:00 580703036 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 3 - 1 Roland Nester, Christoffer Markovski Eriksdalshallen
2016-11-11 19:15 580703038 Älvsjö AIK IBF - Torshälla IBK 11 - 1 Peter Eriksson, Kari Karke Sätrahallen
2016-11-11 20:00 580703037 Farsta IBK - FBI Tullinge 5 - 3 Tobias Berger, David Berger Farstahallen 3
2016-11-11 20:15 580703040 Huddinge IBS - Salems IF 5 - 7 Elis Erbing, Johan Larsson Tomtbergahallen
2016-11-13 19:45 580703039 Vendelsö IK / Sköndals IK - Telge SIBK 4 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sköndalshallen
2016-11-18 19:00 580703043 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS 5 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Tullingehallen
2016-11-18 19:30 580703042 Torshälla IBK - Farsta IBK 3 - 5 Stefan Öberg, Peter Palmelius Ellfolk Arena
2016-11-18 20:00 580703041 Telge SIBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 7 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2016-11-20 19:00 580703044 Salems IF - Vendelsö IK / Sköndals IK 18 - 2 Fadi Saffo, Niklas Forsman Skogsängshallen
2016-11-28 20:30 580703045 AIK IBF - Huddinge IBS 1 - 11 Linus Warrenstein, Björn Söderström Ulriksdalshallen
2016-11-30 20:00 580703050 AIK IBF - Telge SIBK 4 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi Ulriksdalshallen
2016-12-02 19:15 580703046 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK 3 - 2 Martin Johansson, Kari Malmros Sätrahallen
2016-12-02 20:15 580703048 Huddinge IBS - FBI Tullinge 2 - 2 Hampus Fändrik, Peter Larsson Tomtbergahallen
2016-12-04 17:15 580703047 Vendelsö IK / Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS 1 - 5 Roland Nester, Christian Högberg Sköndalshallen
2016-12-05 20:30 580703049 Salems IF - Torshälla IBK 23 - 6 Mattias Nordlund, Fredrik Berglund Sonesson Skogsängshallen
2016-12-07 19:10 580703055 Farsta IBK - AIK IBF 8 - 2 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2016-12-09 20:00 580703051 Telge SIBK - Salems IF 5 - 9 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2016-12-09 20:00 580703053 FBI Tullinge - Vendelsö IK / Sköndals IK 4 - 3 Björn Landin, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2016-12-10 17:45 580703054 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 6 - 2 Arash Sohrevardi, Shari Tingman Eriksdalshallen
2016-12-11 16:00 580703052 Torshälla IBK - Huddinge IBS 1 - 9 Stefan Öberg, Peter Palmelius Ellfolk Arena
2016-12-15 20:15 580703056 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 4 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Eriksdalshallen
2016-12-16 19:15 580703057 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 4 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Sätrahallen
2016-12-16 20:15 580703059 Huddinge IBS - Telge SIBK 7 - 3 Martin Johansson, Elis Erbing Tomtbergahallen
2016-12-17 09:30 580703060 Salems IF - AIK IBF 9 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2016-12-18 18:15 580703058 Vendelsö IK / Sköndals IK - Torshälla IBK 3 - 7 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Sköndalshallen
2017-01-07 16:45 580703061 Telge SIBK - FBI Tullinge 2 - 6 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-01-11 19:45 580703065 AIK IBF - Torshälla IBK 6 - 1 Robert Forslind Lovrencic, Fabian Fahimi Ulriksdalshallen
2017-01-13 20:15 580703063 Huddinge IBS - Farsta IBK 3 - 6 Jesper Wahlund, Martin Johansson Tomtbergahallen
2017-01-14 09:30 580703064 Salems IF - Djurgårdens IF IBS 5 - 3 Robin Karke, Christian Högberg Skogsängshallen
2017-01-15 18:00 580703062 Vendelsö IK / Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Aldin Imamovic, Kari Malmros Sköndalshallen
2017-01-24 19:00 580703066 Torshälla IBK - Telge SIBK 5 - 5 Stefan Öberg, Peter Palmelius Ellfolk Arena
2017-01-24 19:30 580703070 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 3 - 4 Patric Terelius, Christoffer Markovski Sätrahallen
2017-01-24 19:55 580703069 Farsta IBK - Vendelsö IK / Sköndals IK 12 - 1 Tobias Berger, Roland Nester Farstahallen 3
2017-01-24 20:00 580703067 FBI Tullinge - Salems IF 2 - 8 Arash Sohrevardi, Robin Karke Tullingehallen
2017-01-26 20:30 580703068 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS 4 - 3 Patric Terelius, Christoffer Markovski Eriksdalshallen
2017-01-27 18:30 580703071 Telge SIBK - Farsta IBK 4 - 8 Christian Johnsson, Richard Himberg Västergård Arena A
2017-01-28 18:00 580703075 AIK IBF - FBI Tullinge 5 - 11 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ulriksdalshallen
2017-01-29 17:00 580703072 Torshälla IBK - Djurgårdens IF IBS 4 - 17 Richard Himberg, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2017-01-29 18:00 580703074 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 10 - 4 Roland Nester, Fabian Fahimi Skogsängshallen
2017-02-03 20:15 580703073 Huddinge IBS - Vendelsö IK / Sköndals IK 3 - 3 Martin Johansson, Elis Erbing Tomtbergahallen
2017-02-08 19:10 580703078 Farsta IBK - Salems IF 3 - 8 Johan Larsson, Kari Malmros Farstahallen 1
2017-02-09 20:15 580703077 Djurgårdens IF IBS - Telge SIBK 4 - 2 Michael Selg, Peter Hagelin Eriksdalshallen
2017-02-10 19:15 580703079 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 4 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Sätrahallen
2017-02-10 20:00 580703076 FBI Tullinge - Torshälla IBK 8 - 5 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Tullingehallen
2017-02-12 20:45 580703080 Vendelsö IK / Sköndals IK - AIK IBF 5 - 5 Aarre Hietanen, Björn Landin Sköndalshallen
2017-02-15 20:00 580703085 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 1 - 7 Linus Warrenstein, Björn Söderström Ulriksdalshallen
2017-02-17 20:45 580703083 FBI Tullinge - Farsta IBK 4 - 7 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Tullingehallen
2017-02-18 09:30 580703084 Salems IF - Huddinge IBS 9 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2017-02-18 12:00 580703081 Telge SIBK - Vendelsö IK / Sköndals IK 11 - 5 Mikael Celik, Josef Celik Västergård Arena A
2017-02-19 16:30 580703082 Torshälla IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 16 Richard Himberg, Christian Johnsson Ellfolk Arena
2017-02-22 19:15 580703086 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge 12 - 1 Robin Karke, Arash Sohrevardi Eriksdalshallen
2017-02-23 19:15 580703090 Huddinge IBS - AIK IBF 6 - 8 Johan Jäderlund, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2017-02-24 19:15 580703088 Älvsjö AIK IBF - Telge SIBK 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2017-02-24 20:00 580703087 Farsta IBK - Torshälla IBK 17 - 3 Arash Sohrevardi, Kari Karke Farstahallen 3
2017-02-26 18:30 580703089 Vendelsö IK / Sköndals IK - Salems IF 5 - 3 Björn Landin, Aldin Imamovic Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 18 15 2 1 166-56 110 47
2. Djurgårdens IF IBS 18 14 3 1 113-51 62 45
3. Farsta IBK 18 12 3 3 120-61 59 39
4. FBI Tullinge 18 8 4 6 84-85 -1 28
5. Älvsjö AIK IBF 18 7 4 7 84-79 5 25
6. Huddinge IBS 18 7 2 9 96-81 15 23
7. AIK IBF 18 5 3 10 76-115 -39 18
8. Telge SIBK 18 5 2 11 86-115 -29 17
9. Vendelsö IK / Sköndals IK 18 2 3 13 59-135 -76 9
10. Torshälla IBK 18 1 2 15 70-176 -106 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-23 18:30 580704004 IK Sirius IBK - Åkersberga IBF 4 - 2 Arvid Englund, Rikard Ohlström IFU Arena A
2016-09-23 19:15 580704002 Bro IK - Rasbo IK 4 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Peter Gustafsson Saliba Bro Sporthall
2016-09-23 19:30 580704001 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 18 David Berger, Tobias Berger Prästängshallen
2016-09-23 19:45 580704005 Täby FC - Hässelby SK IBK 6 - 11 Arash Sohrevardi, Robin Karke Grindtorpshallen
2016-09-23 20:30 580704003 FBC Uppsala - Storvreta IBK 4 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström IFU Arena A
2016-09-28 19:30 580704007 Hässelby SK IBK - IK Sirius IBK 2 - 4 Christian Högberg, Christoffer Markovski Hässelbyhallen
2016-09-30 19:00 580704009 Storvreta IBK - Bro IK 7 - 8 Peter Hagelin, Patric Terelius IFU Arena A
2016-09-30 20:00 580704006 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 7 - 6 Linus Warrenstein, Björn Söderström Björkebyhallen
2016-09-30 20:00 580704008 Åkersberga IBF - FBC Uppsala 5 - 3 Niklas Forsman, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2016-10-02 18:00 580704010 Rasbo IK - Sigtuna IF IBK 7 - 3 Isak Angerbjörn, Bo Pettersson Loklint Hall 2000
2016-10-06 19:40 580704015 Täby FC - IK Sirius IBK 0 - 4 Tobias Ekmark, Christian Högberg Grindtorpshallen
2016-10-07 19:15 580704013 Bro IK - Åkersberga IBF 2 - 6 Tobias Ekmark, Daniel Kölborn Bro Sporthall
2016-10-07 19:30 580704012 Sigtuna IF IBK - Storvreta IBK 6 - 6 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2016-10-07 19:30 580704014 FBC Uppsala - Hässelby SK IBK 3 - 5 Peter Alenbring, Jonas Nordqvist IFU Arena – Lundqvist EL
2016-10-07 20:00 580704011 Bele Barkarby IF IBF - Rasbo IK 5 - 5 Christian Högberg, Roland Nester Björkebyhallen
2016-10-12 19:30 580704020 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 0 - 3 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
2016-10-14 19:30 580704018 IK Sirius IBK - Rasbo IK 5 - 5 Jonas Nordqvist, Theodor Jonsson IFU Arena – Lundqvist EL
2016-10-14 19:45 580704016 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 10 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Bro Sporthall
2016-10-14 19:45 580704019 Täby FC - Storvreta IBK 10 - 4 Arash Sohrevardi, Robin Karke Grindtorpshallen
2016-10-15 18:30 580704017 FBC Uppsala - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Simon Johansson, Theodor Jonsson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-16 16:30 580704024 Rasbo IK - FBC Uppsala 5 - 2 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hall 2000
2016-10-19 20:00 580704021 Sigtuna IF IBK - Bro IK 6 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi Prästängshallen
2016-10-20 20:00 580704022 Åkersberga IBF - Täby FC 4 - 4 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2016-10-21 20:00 580704025 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 5 - 7 Peter Hagelin, Peter Eriksson Björkebyhallen
2016-11-06 18:30 580704023 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 1 - 13 Arvid Englund, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2016-10-21 18:30 580704027 IK Sirius IBK - Bro IK 7 - 1 Simon Johansson, Jonas Nordqvist IFU Arena A
2016-10-21 19:45 580704028 Täby FC - Sigtuna IF IBK 12 - 6 Jonas Edström, Roland Nester Grindtorpshallen
2016-10-23 15:45 580704029 Hässelby SK IBK - Rasbo IK 4 - 4 Mattias Nordlund, Fadi Saffo Hässelbyhallen
2016-10-24 20:00 580704030 Åkersberga IBF - Storvreta IBK 11 - 3 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2016-10-26 19:30 580704026 FBC Uppsala - Bele Barkarby IF IBF 6 - 9 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson IFU Arena - Upplands Energi
2016-10-28 18:30 580704034 Rasbo IK - Täby FC 6 - 8 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro Hall 2000
2016-10-28 19:00 580704031 Sigtuna IF IBK - IK Sirius IBK 5 - 7 Peter Hagelin, Fabian Fahimi Prästängshallen
2016-10-28 19:45 580704032 Bro IK - FBC Uppsala 5 - 9 David Berger, Tobias Berger Bro Sporthall
2016-10-28 20:00 580704035 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 6 Tobias Ekmark, Christian Högberg Björkebyhallen
2016-10-30 12:30 580704033 Storvreta IBK - Hässelby SK IBK 2 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-11-10 18:00 580704040 Storvreta IBK - Rasbo IK 4 - 6 Michaela Pålsson, Oliver Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2016-11-11 19:30 580704038 Hässelby SK IBK - Bro IK 10 - 1 Robert Forslind Lovrencic, Jonas Edström Hässelbyhallen
2016-11-11 19:45 580704037 Täby FC - FBC Uppsala 12 - 3 Christian Högberg, Roland Nester Grindtorpshallen
2016-11-13 18:30 580704036 IK Sirius IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Peter Alenbring, Fabian Fahimi IFU Arena – Lundqvist EL
2017-02-03 20:00 580704039 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 16 - 4 Patrik Cullander, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2016-11-18 18:30 580704044 Rasbo IK - Åkersberga IBF 5 - 5 Theodor Jonsson, Sarah Ejderskog Hall 2000
2016-11-18 19:00 580704041 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 3 - 6 Peter Hagelin, Fabian Fahimi Prästängshallen
2016-11-18 19:20 580704043 FBC Uppsala - IK Sirius IBK 3 - 11 Oliver Halvarsson, Jonas Backman IFU Arena – Lundqvist EL
2016-11-18 19:45 580704042 Bro IK - Täby FC 3 - 15 Fredrik Berglund Sonesson, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-11-19 16:00 580704045 Bele Barkarby IF IBF - Storvreta IBK 11 - 3 Fadi Saffo, Christian Högberg Herresta Sporthall
2016-11-30 19:30 580704046 Hässelby SK IBK - Täby FC 6 - 8 Christian Högberg, Roland Nester Hässelbyhallen
2016-12-02 20:00 580704047 Åkersberga IBF - IK Sirius IBK 2 - 4 Roland Nester, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2016-12-02 20:00 580704050 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 12 - 3 Fabian Fahimi, Fredrik Berglund Sonesson Björkebyhallen
2016-12-03 10:00 580704048 Storvreta IBK - FBC Uppsala 5 - 14 Theodor Jonsson, Andreas Svensson IFU Arena – Lundqvist EL
2016-12-04 16:00 580704049 Rasbo IK - Bro IK 4 - 3 Per Ericsson, Pontus Orebrand Hall 2000
2016-12-07 20:00 580704051 Sigtuna IF IBK - Rasbo IK OW (0 - 5) David Berger, Fabian Fahimi Prästängshallen
2016-12-09 19:45 580704052 Bro IK - Storvreta IBK 5 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Bro Sporthall
2016-12-09 19:45 580704055 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Edström Grindtorpshallen
2016-12-11 15:00 580704053 FBC Uppsala - Åkersberga IBF 3 - 4 Jonas Nordqvist, Pierre Engström IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-11 17:00 580704054 IK Sirius IBK - Hässelby SK IBK 8 - 4 Jonas Nordqvist, Pierre Engström IFU Arena B - Turbo Sport
2016-12-14 19:30 580704057 Hässelby SK IBK - FBC Uppsala 7 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Hässelbyhallen
2016-12-16 20:00 580704058 Åkersberga IBF - Bro IK 10 - 4 Arash Sohrevardi, Robin Karke Åkersberga Sporthall A
2016-12-17 17:30 580704059 Storvreta IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 1 Arvid Englund, Theodor Jonsson IFU Arena – DHinox
2016-12-18 12:00 580704056 IK Sirius IBK - Täby FC 5 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-31 19:30 580704060 Rasbo IK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Jonas Backman, Thomas Tanskanen Hall 2000
2017-01-13 19:00 580704061 Sigtuna IF IBK - FBC Uppsala 4 - 4 Tobias Berger, Fabian Fahimi Prästängshallen
2017-01-13 19:20 580704063 Storvreta IBK - Täby FC 8 - 7 Peter Alenbring, Joakim Ottosson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-13 20:00 580704062 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 5 - 3 Aldin Imamovic, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 16:00 580704065 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 14 - 4 Fadi Saffo, Christian Högberg Herresta Sporthall
2017-01-15 18:00 580704064 Rasbo IK - IK Sirius IBK 3 - 2 Fabian Fahimi, Isak Angerbjörn Hall 2000
2017-01-20 19:00 580704068 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 8 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-01-20 19:20 580704067 FBC Uppsala - Rasbo IK 1 - 3 Theodor Jonsson, Joakim Ottosson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-25 19:30 580704070 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 10 - 7 Patric Terelius, Christoffer Markovski Hässelbyhallen
2017-01-25 21:15 580704066 Bro IK - Sigtuna IF IBK 5 - 8 Michael Selg, Peter Hagelin Bro Sporthall
2017-01-26 19:40 580704069 Täby FC - Åkersberga IBF 8 - 5 Christian Högberg, Roland Nester Grindtorpshallen
2017-01-27 18:30 580704074 Rasbo IK - Hässelby SK IBK 9 - 6 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Hall 2000
2017-01-27 19:30 580704073 Storvreta IBK - Åkersberga IBF 2 - 3 Theodor Jonsson, Sarah Ejderskog IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-27 20:00 580704075 Bele Barkarby IF IBF - FBC Uppsala 5 - 2 Arash Sohrevardi, Robin Karke Björkebyhallen
2017-01-28 17:00 580704071 Sigtuna IF IBK - Täby FC 8 - 13 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Prästängshallen
2017-01-29 12:00 580704072 Bro IK - IK Sirius IBK 2 - 12 Linus Warrenstein, Fabian Fahimi Bro Sporthall
2017-02-10 19:30 580704079 Hässelby SK IBK - Storvreta IBK 5 - 5 Michael Selg, Peter Hagelin Hässelbyhallen
2017-02-10 19:45 580704078 Täby FC - Rasbo IK 5 - 3 David Berger, Fabian Fahimi Grindtorpshallen
2017-02-10 20:00 580704080 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 18:30 580704076 FBC Uppsala - Bro IK 13 - 0 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman IFU Arena A
2017-02-12 19:20 580704077 IK Sirius IBK - Sigtuna IF IBK 12 - 5 Simon Johansson, Michaela Pålsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-02-17 19:00 580704081 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 2 - 8 Michael Selg, Peter Hagelin Prästängshallen
2017-02-17 19:30 580704083 FBC Uppsala - Täby FC 8 - 16 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen IFU Arena – Lundqvist EL
2017-02-17 19:45 580704082 Bro IK - Hässelby SK IBK 2 - 7 Tobias Ekmark, Christian Högberg Bro Sporthall
2017-02-17 20:00 580704085 Bele Barkarby IF IBF - IK Sirius IBK 8 - 3 Linus Warrenstein, Björn Söderström Björkebyhallen
2017-02-19 16:00 580704084 Rasbo IK - Storvreta IBK 9 - 2 Anders Holm, Jörgen Olsson Hall 2000
2017-02-22 19:30 580704088 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Peter Kirch, Johan Jäderlund Hässelbyhallen
2017-02-24 19:30 580704090 Storvreta IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 9 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-02-24 19:45 580704087 Täby FC - Bro IK 21 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Jäderlund Grindtorpshallen
2017-02-24 20:00 580704089 Åkersberga IBF - Rasbo IK 8 - 2 Michael Selg, Peter Hagelin Åkersberga Sporthall A
2017-02-26 11:00 580704086 IK Sirius IBK - FBC Uppsala 14 - 5 Fabian Fahimi, Simon Johansson IFU Arena – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 18 14 2 2 127-60 67 44
2. Åkersberga IBF 18 12 2 4 105-63 42 38
3. Bele Barkarby IF IBF 18 12 1 5 141-79 62 37
4. Rasbo IK 18 11 4 3 92-71 21 37
5. Täby FC 18 11 2 5 159-101 58 35
6. Hässelby SK IBK 18 10 2 6 102-85 17 32
7. Storvreta IBK 18 3 2 13 75-134 -59 11
8. Sigtuna IF IBK 18 3 2 13 74-150 -76 11
9. FBC Uppsala 18 3 1 14 93-120 -27 10
10. Bro IK 18 2 0 16 64-169 -105 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-21 20:30 580705005 KFUM Norrköping IBF - Nykvarns IF/IBF Ung 4 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Mässhallen A
2016-09-23 19:40 580705004 Bergs IK - Linköping FBC 0 - 13 Tomas Edstrand, Daniel Hermansson Ljungsbro Sporthall
2016-09-25 13:00 580705003 Trosa Edanö IBK - Solfjäderstaden IBK 4 - 3 Ivan Wahlström, Mikael Celik Hedebyhallen
2016-09-25 14:30 580705002 Linköping IBK Ungdom - Onyx IBS 6 - 3 Christian Jarl, Johan Nordlander Linköpings Sporthall
2016-09-30 19:30 580705009 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungdom 2 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Motala Sporthall
2016-09-30 20:00 580705007 Nykvarns IF/IBF Ung - Bergs IK 10 - 4 Mika Ristanen, Ivan Wahlström Björkestahallen
2016-10-02 18:00 580705008 Linköping FBC - Trosa Edanö IBK 7 - 3 Daniel Johansson, Tom Nilsson Linköpings Sporthall
2016-10-09 11:00 580705010 Onyx IBS - Ledberg IBF 8 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Rosvalla A
2016-10-05 20:30 580705015 KFUM Norrköping IBF - Bergs IK 6 - 1 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Mässhallen A
2016-10-07 19:00 580705012 Ledberg IBF - Solfjäderstaden IBK 3 - 2 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Campushallen
2016-10-07 19:30 580705013 Linköping IBK Ungdom - Linköping FBC 4 - 7 Elvis Ogresevic, Johan Nordlander Linköpings Sporthall
2016-10-12 20:30 580705014 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF/IBF Ung 3 - 12 Christer Avasjö, Mika Ristanen Hedebyhallen
2016-10-12 19:30 580705018 Bergs IK - Onyx IBS 10 - 10 Johan Wiggur, Thomas Nystrand Ljungsbro Sporthall
2016-10-14 19:15 580705019 KFUM Norrköping IBF - Solfjäderstaden IBK 6 - 3 Peter Ström, Roger Balogh F13
2016-10-16 13:00 580705017 Trosa Edanö IBK - Ledberg IBF 4 - 5 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2016-10-16 14:00 580705020 Nykvarns IF/IBF Ung - Linköping FBC 3 - 6 Ivan Wahlström, Mika Ristanen Björkestahallen
2016-10-18 19:30 580705021 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom 0 - 7 Jakob Flodell, Johan Nordlander Kärnahallen
2016-10-18 20:00 580705022 Linköping FBC - KFUM Norrköping IBF 7 - 4 Johan Wiggur, Thomas Nystrand Linköpings Sporthall
2016-10-19 19:15 580705023 Solfjäderstaden IBK - Bergs IK 0 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Motala Sporthall
2016-10-19 20:00 580705024 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 5 - 8 Arne Brattehag, Sigge Maurer Ramdalshallen
2016-10-21 19:30 580705030 Linköping FBC - Solfjäderstaden IBK 19 - 2 Thomas Nystrand, David Björketun Linköpings Sporthall
2016-10-21 19:40 580705027 Bergs IK - Linköping IBK Ungdom 2 - 2 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Ljungsbro Sporthall
2016-10-22 12:00 580705028 KFUM Norrköping IBF - Ledberg IBF 9 - 4 Rickard Olsen, Thomas Nystrand Mässhallen A
2016-12-08 20:30 580705029 Nykvarns IF/IBF Ung - Onyx IBS 9 - 2 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Björkestahallen
2016-10-28 19:15 580705033 Solfjäderstaden IBK - Nykvarns IF/IBF Ung 1 - 9 Elvis Ogresevic, Daniel Lindbom-Rydell Motala Sporthall
2016-10-28 19:30 580705032 Linköping IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 8 - 8 Conny Strandqvist, Rickard Olsen Linköpings Sporthall
2016-10-29 18:00 580705031 Ledberg IBF - Bergs IK 6 - 7 David Björketun, Jesper Jonsson Campushallen
2016-10-29 18:15 580705034 Onyx IBS - KFUM Norrköping IBF 9 - 9 Martin Morén, Admir Brkic Rosvalla A
2016-11-11 19:15 580705040 Solfjäderstaden IBK - Onyx IBS 4 - 7 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Motala Sporthall
2016-11-11 19:30 580705039 Linköping FBC - Ledberg IBF 6 - 5 David Björketun, Jesper Jonsson Linköpings Sporthall
2016-11-11 20:00 580705038 Nykvarns IF/IBF Ung - Linköping IBK Ungdom 5 - 1 Mika Ristanen, Ivan Wahlström Björkestahallen
2016-11-12 14:30 580705037 KFUM Norrköping IBF - Trosa Edanö IBK 8 - 7 Johan Wiggur, Johan Nordlander F13
2016-11-18 19:00 580705044 Onyx IBS - Linköping FBC 2 - 16 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalshallen
2016-11-19 13:00 580705042 Linköping IBK Ungdom - KFUM Norrköping IBF 8 - 3 William Wengelin, David Björketun Linköpings Sporthall
2016-11-19 18:00 580705041 Ledberg IBF - Nykvarns IF/IBF Ung 7 - 7 Johan Wiggur, Thomas Nystrand Campushallen
2016-11-20 12:30 580705043 Trosa Edanö IBK - Bergs IK 9 - 5 Christian Johnsson, Richard Himberg Hedebyhallen
2016-11-30 20:00 580705049 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 6 - 5 Daniel Pettersson, Emil Lindhe Rosvalla A
2016-12-02 19:30 580705047 Linköping FBC - Bergs IK 11 - 1 Daniel Hermansson, David Björketun Linköpings Sporthall
2016-12-02 20:00 580705046 Nykvarns IF/IBF Ung - KFUM Norrköping IBF 8 - 3 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Björkestahallen
2016-12-02 20:00 580705048 Solfjäderstaden IBK - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Rickard Olsen, Thomas Nystrand Motala Sporthall
2016-12-09 19:30 580705052 Linköping IBK Ungdom - Solfjäderstaden IBK 7 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Linköpings Sporthall
2016-12-10 17:30 580705054 Bergs IK - Nykvarns IF/IBF Ung 5 - 7 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Ljungsbro Sporthall
2016-12-10 18:00 580705051 Ledberg IBF - Onyx IBS 4 - 7 Johan Wiggur, Thomas Nystrand Campushallen
2016-12-11 14:00 580705053 Trosa Edanö IBK - Linköping FBC 1 - 21 Christer Avasjö, Jonas Holm Hedebyhallen
2016-12-16 19:30 580705058 Linköping FBC - Linköping IBK Ungdom 9 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Linköpings Sporthall
2016-12-17 16:45 580705059 Solfjäderstaden IBK - Ledberg IBF 2 - 7 Patricio Boiardt, Mikael Pettersson Motala Sporthall
2016-12-17 17:30 580705056 Bergs IK - KFUM Norrköping IBF 3 - 6 Oscar Bard, Hampus Larsson Ljungsbro Sporthall
2016-12-18 18:15 580705057 Nykvarns IF/IBF Ung - Trosa Edanö IBK WO (5 - 0) Mathias Lindvall, Henrik Ibjer Björkestahallen
2017-01-13 19:15 580705063 Solfjäderstaden IBK - KFUM Norrköping IBF 2 - 5 Peter Ström, Thomas Nystrand Motala Sporthall
2017-01-14 18:00 580705061 Ledberg IBF - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Campushallen
2017-01-14 18:15 580705064 Onyx IBS - Bergs IK 11 - 4 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Rosvalla A
2017-01-15 17:00 580705062 Linköping FBC - Nykvarns IF/IBF Ung 10 - 2 William Wengelin, Johan Wiggur Linköpings Sporthall
2017-01-24 20:30 580705069 KFUM Norrköping IBF - Linköping FBC 5 - 11 Peter Ström, Johan Wiggur Mässhallen A
2017-01-25 19:00 580705066 Linköping IBK Ungdom - Ledberg IBF 3 - 4 Jakob Flodell, Christian Jarl Linköpings Sporthall
2017-01-25 20:00 580705068 Bergs IK - Solfjäderstaden IBK 5 - 3 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Ljungsbro Sporthall
2017-01-27 20:00 580705067 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 6 - 12 Admir Brkic, Sigge Maurer Hedebyhallen
2017-01-17 19:30 580705071 Ledberg IBF - KFUM Norrköping IBF 4 - 4 David Björketun, Jesper Jonsson Kärnahallen
2017-01-27 19:15 580705073 Solfjäderstaden IBK - Linköping FBC 2 - 28 Jesper Liedberg, William Wengelin Motala Sporthall
2017-01-29 17:00 580705074 Onyx IBS - Nykvarns IF/IBF Ung 3 - 7 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Rosvalla A
2017-01-29 18:30 580705072 Linköping IBK Ungdom - Bergs IK 7 - 3 Jacob Olausson, Jakob Flodell Folkungahallen
2017-02-10 20:00 580705079 Nykvarns IF/IBF Ung - Solfjäderstaden IBK 15 - 2 Josef Celik, Mikael Celik Björkestahallen
2017-02-11 16:15 580705077 Bergs IK - Ledberg IBF 2 - 1 Peter Ström, Thomas Nystrand Ljungsbro Sporthall
2017-02-12 13:00 580705078 KFUM Norrköping IBF - Onyx IBS 4 - 9 Tom Nilsson, Mikael Pettersson F13
2017-02-12 15:15 580705076 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom 8 - 6 Sigge Maurer, Admir Brkic Hedebyhallen
2017-02-17 19:00 580705081 Ledberg IBF - Linköping FBC 4 - 10 Peter Ström, Thomas Nystrand Campushallen
2017-02-18 15:00 580705083 Trosa Edanö IBK - KFUM Norrköping IBF 8 - 9 Admir Brkic, Karl-Gustav Bergström Hedebyhallen
2017-02-18 18:15 580705084 Onyx IBS - Solfjäderstaden IBK 16 - 3 Admir Brkic, John Awabdeh Rosvalla A
2017-02-19 17:30 580705082 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IF/IBF Ung 3 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Linköpings Sporthall
2017-02-24 19:30 580705089 Linköping FBC - Onyx IBS 6 - 1 David Björketun, Jesper Jonsson Linköpings Sporthall
2017-02-25 13:00 580705086 Bergs IK - Trosa Edanö IBK 12 - 4 David Björketun, Hampus Larsson Ljungsbro Sporthall
2017-02-26 14:30 580705088 Nykvarns IF/IBF Ung - Ledberg IBF 11 - 3 Mikael Celik, Josef Celik Björkestahallen
2017-02-26 17:00 580705087 KFUM Norrköping IBF - Linköping IBK Ungdom 12 - 5 Peter Ström, Thomas Nystrand F13
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping FBC 16 16 0 0 187-44 143 48
2. Nykvarns IF/ IBF Ung 16 13 1 2 121-57 64 40
3. Onyx IBS 16 8 2 6 111-107 4 26
4. KFUM Norrköping IBF 16 8 2 6 97-94 3 26
5. Linköping IBK Ungdom 16 6 2 8 80-80 0 20
6. Ledberg IBF 16 5 2 9 68-90 -22 17
7. Bergs IK 16 5 2 9 67-106 -39 17
8. Trosa Edanö IBK 16 5 1 10 79-127 -48 16
9. Solfjäderstaden IBK 16 0 0 16 37-142 -105 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 12:00 580706002 Rydboholms SK - Månsarps IBK 6 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2016-09-25 18:30 580706005 Jönköpings IK Ungdom - IBK Tygriket 99 14 - 1 Johan Ferm, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-01 15:00 580706010 Månsarps IBK - Borås IBF 5 - 11 Johan Ferm, Magnus Widlund Norrahammars Sporthall
2016-10-02 18:30 580706009 Hovslätts IK - Rydboholms SK 14 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-07 18:15 580706012 Borås IBF - Hovslätts IK 3 - 6 Peter Axelsson, Arto Keckman Daltorphallen, Borås
2016-10-09 18:00 580706013 Rydboholms SK - Fagerhult Habo IBK 6 - 10 Harri Tjäder, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2016-10-14 20:00 580706019 Jönköpings IK Ungdom - Hovslätts IK 6 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-16 15:00 580706020 IBK Tygriket 99 - Fagerhult Habo IBK 2 - 8 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2016-10-18 19:00 580706022 Fagerhult Habo IBK - Jönköpings IK Ungdom 2 - 6 Harri Tjäder, David Persson Habo Sporthall A-hall
2016-10-19 19:30 580706021 Borås IBF - Rydboholms SK 8 - 7 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Daltorphallen, Borås
2016-10-23 12:00 580706029 IBK Tygriket 99 - Månsarps IBK 5 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Öxabäckshallen
2016-10-23 12:30 580706030 Fagerhult Habo IBK - Hovslätts IK 5 - 8 Harri Tjäder, Erling Josefsson Habo Sporthall A-hall
2016-10-23 15:00 580706028 Jönköpings IK Ungdom - Borås IBF 15 - 0 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-19 18:30 580706034 Månsarps IBK - Jönköpings IK Ungdom 3 - 17 Johan Ferm, Magnus Widlund Norrahammars Sporthall
2016-11-06 14:30 580706033 Hovslätts IK - IBK Tygriket 99 WO (5 - 0) Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-13 11:00 580706040 Hovslätts IK - Månsarps IBK 7 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-13 13:00 580706038 IBK Tygriket 99 - Rydboholms SK 5 - 3 Erling Josefsson, David Persson Öxabäckshallen
2016-12-03 12:30 580706039 Fagerhult Habo IBK - Borås IBF 1 - 3 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Habo Sporthall A-hall
2016-11-16 19:30 580706041 Borås IBF - IBK Tygriket 99 7 - 3 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Daltorphallen, Borås
2016-11-19 15:00 580706044 Månsarps IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 5 Fredrik Fältskog, Magnus Widlund Norrahammars Sporthall
2016-11-19 16:00 580706042 Rydboholms SK - Jönköpings IK Ungdom 3 - 16 Erling Josefsson, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2016-12-03 15:00 580706049 Månsarps IBK - Rydboholms SK 7 - 7 Jesper Rygert, Edo Sabanovic Norrahammars Sporthall
2016-12-04 13:00 580706046 IBK Tygriket 99 - Jönköpings IK Ungdom 1 - 9 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2016-12-10 11:00 580706051 Borås IBF - Månsarps IBK 9 - 8 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Daltorphallen, Borås
2017-01-15 20:00 580706052 Rydboholms SK - Hovslätts IK 5 - 8 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshallen, Viskafors
2016-12-18 14:30 580706058 Fagerhult Habo IBK - Rydboholms SK 9 - 3 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Nyhemshallen - Mullsjö
2016-12-18 14:30 580706059 Hovslätts IK - Borås IBF 11 - 7 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-11-27 17:00 580706063 Hovslätts IK - Jönköpings IK Ungdom 7 - 10 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-21 19:30 580706062 Fagerhult Habo IBK - IBK Tygriket 99 6 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nyhemshallen - Mullsjö
2017-01-22 12:30 580706069 Jönköpings IK Ungdom - Fagerhult Habo IBK 3 - 1 Magnus Widlund, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-24 19:00 580706066 Rydboholms SK - Borås IBF 3 - 11 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshallen, Viskafors
2017-01-25 19:30 580706071 Borås IBF - Jönköpings IK Ungdom 7 - 6 Johnny Edh, Anders A Nilsson Daltorphallen, Borås
2017-01-29 17:00 580706074 Månsarps IBK - IBK Tygriket 99 7 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2017-02-01 20:00 580706073 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK 4 - 9 Oliver Hillerström, Patrik Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-10 20:00 580706078 Jönköpings IK Ungdom - Månsarps IBK 25 - 0 Johnny Edh, Oliver Hillerström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-02-12 13:00 580706079 IBK Tygriket 99 - Hovslätts IK 5 - 6 Erling Josefsson, Nebojsa Stefanovski Öxabäckshallen
2017-02-18 11:00 580706081 Borås IBF - Fagerhult Habo IBK 8 - 8 Tommy Gunnarsson, Carl Larsson Daltorphallen, Borås
2017-02-18 15:00 580706084 Månsarps IBK - Hovslätts IK 3 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2017-02-19 16:00 580706082 Rydboholms SK - IBK Tygriket 99 2 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2017-02-24 19:00 580706088 IBK Tygriket 99 - Borås IBF 5 - 5 Erling Josefsson, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2017-02-24 19:00 580706089 Fagerhult Habo IBK - Månsarps IBK 10 - 2 Dan Pettersson, Peter Axelsson Habo Sporthall A-hall
2017-02-26 12:00 580706087 Jönköpings IK Ungdom - Rydboholms SK 18 - 2 Thomas Bergström, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Ungdom 12 11 0 1 145-29 116 33
2. Hovslätts IK 12 9 0 3 88-64 24 27
3. Borås IBF 12 7 2 3 79-78 1 23
4. Fagerhult Habo IBK 12 7 1 4 74-53 21 22
5. IBK Tygriket 99 12 4 1 7 48-74 -26 13
6. Rydboholms SK 12 1 1 10 54-118 -64 4
7. Månsarps IBK 12 0 1 11 49-121 -72 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-23 19:00 580707002 Mölndals IBF/Frölunda IBK - Lindome IBK 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Aktiviteten A-Hall
2016-09-25 13:00 580707004 Lindås IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 6 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2016-09-25 17:00 580707005 IBF Backadalen - Warberg IBF 0 - 13 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lundbystrand 3
2016-09-30 19:00 580707007 Warberg IBF - Lindås IBK 2 - 9 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-09-30 19:45 580707010 Lindome IBK - Särö IBK/Onsala IBK 6 - 1 Oliver Engström, Kevin Larsson Almåshallen B
2016-10-02 16:00 580707008 IK Zenith/Öckerö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 Joakim Amri Nilsson, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-10-04 18:45 580707014 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF 5 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-10-06 20:20 580707015 IBF Backadalen - Lindås IBK 2 - 10 Gustav Glansén, Robin Boqvist Lundbystrand 3
2016-10-07 20:10 580707013 Mölndals IBF/Frölunda IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 10 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Aktiviteten A-Hall
2016-10-11 20:15 580707017 Pixbo Wallenstam IBF - Särö IBK/Onsala IBK 11 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-10-16 11:00 580707020 Warberg IBF - IK Zenith/Öckerö IBK 9 - 0 Magnus Gullquist, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-10-18 18:30 580707018 Lindås IBK - Lindome IBK 11 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2016-10-18 20:00 580707021 Särö IBK/Onsala IBK - Mölndals IBF/Frölunda IBK 3 - 14 Jonas Söderberg, Mats Andersson Kullavikshallen
2016-10-19 20:00 580707022 IK Zenith/Öckerö IBK - IBF Backadalen 10 - 3 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Björlanda Idrottshall
2016-10-20 20:00 580707024 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2016-10-23 10:30 580707028 IBF Backadalen - Särö IBK/Onsala IBK 4 - 2 Adnan Tongur, Roger Zahnér Lundbystrand 1
2016-10-23 15:00 580707029 Warberg IBF - Lindome IBK 5 - 2 Jonas Söderberg, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-10-25 18:30 580707027 Lindås IBK - Mölndals IBF/Frölunda IBK 10 - 3 Roger Zahnér, Oliver Engström Salming Arena
2016-10-29 16:00 580707034 Lindome IBK - IBF Backadalen 7 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2016-10-30 17:00 580707031 Särö IBK/Onsala IBK - Lindås IBK 3 - 17 Henrik Andersson, Nico Berg Kullavikshallen
2016-11-02 20:15 580707032 Mölndals IBF/Frölunda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 10 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2016-11-11 19:00 580707038 Warberg IBF - Mölndals IBF/Frölunda IBK 5 - 1 Henrik Andersson, Eino Kozan Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-11-12 17:00 580707037 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 9 Pontus Ekengränd, Fredrik Sävestrand Lundbystrand 3
2016-11-13 12:00 580707039 IK Zenith/Öckerö IBK - Särö IBK/Onsala IBK 7 - 3 Dejan Cesto, Fredrik Sävestrand Björlanda Idrottshall
2016-11-15 19:30 580707042 Mölndals IBF/Frölunda IBK - IBF Backadalen 7 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2016-11-17 20:00 580707044 Lindome IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 9 - 3 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-11-18 18:45 580707043 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK 2 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2016-11-20 14:00 580707041 Särö IBK/Onsala IBK - Warberg IBF 0 - 7 Björn Ekberg, Jonas Söderberg Presse Idrottshall
2016-11-30 19:30 580707046 Warberg IBF - IBF Backadalen 13 - 1 Christoffer Söderström, Samuel Frick Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-12-01 20:40 580707049 Lindome IBK - Mölndals IBF/Frölunda IBK 2 - 9 Kevin Larsson, Peter Novakovic Almåshallen B
2016-12-03 12:00 580707047 IK Zenith/Öckerö IBK - Lindås IBK 2 - 12 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Hedenskolans Idrottshall
2016-12-06 19:00 580707054 Lindås IBK - Warberg IBF 6 - 3 Peter Novakovic, Adam Kruse Salming Arena
2016-12-09 20:15 580707053 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith/Öckerö IBK 6 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Wallenstamhallen
2016-12-11 17:00 580707051 Särö IBK/Onsala IBK - Lindome IBK 3 - 7 Daniel Hultberg, Samuel Frick Kullavikshallen
2016-12-14 20:00 580707056 Lindås IBK - IBF Backadalen 19 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2016-12-14 20:00 580707057 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 4 Jonas Söderberg, Nico Berg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-12-18 12:00 580707058 IK Zenith/Öckerö IBK - Mölndals IBF/Frölunda IBK 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Fredrik Sävestrand Björlanda Idrottshall
2017-01-11 20:30 580707064 Lindome IBK - Lindås IBK 3 - 15 Oliver Engström, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2017-01-14 17:30 580707061 Särö IBK/Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 5 Magnus Gullquist, Mats Andersson Presse Idrottshall
2017-01-15 16:00 580707062 IK Zenith/Öckerö IBK - Warberg IBF 5 - 5 Oliver Engström, Kevin Larsson Hedenskolans Idrottshall
2017-01-24 20:15 580707067 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 5 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2017-01-25 18:30 580707066 Mölndals IBF/Frölunda IBK - Särö IBK/Onsala IBK 11 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Aktiviteten A-Hall
2017-01-26 19:00 580707069 IBF Backadalen - IK Zenith/Öckerö IBK 2 - 10 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Lundbystrand 3
2017-01-28 16:30 580707071 Särö IBK/Onsala IBK - IBF Backadalen 4 - 5 Mattias Torbiörnson, Jonas Söderberg Kullavikshallen
2017-01-28 17:30 580707072 Mölndals IBF/Frölunda IBK - Lindås IBK 5 - 9 Lazo Cesto, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2017-01-29 15:00 580707074 Lindome IBK - Warberg IBF 2 - 9 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Streteredsskolan
2017-02-04 09:30 580707078 IBF Backadalen - Lindome IBK 2 - 2 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
2017-02-05 16:00 580707077 Lindås IBK - Särö IBK/Onsala IBK 15 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2017-02-12 10:15 580707076 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals IBF/Frölunda IBK 3 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-02-18 13:00 580707082 Mölndals IBF/Frölunda IBK - Warberg IBF 11 - 5 Jesper Axelsson, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2017-02-21 20:00 580707081 Särö IBK/Onsala IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 4 - 9 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2017-02-21 20:15 580707083 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen 12 - 2 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Wallenstamhallen
2017-02-25 14:30 580707088 Warberg IBF - Särö IBK/Onsala IBK 18 - 1 Mattias Torbiörnson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-02-26 12:00 580707089 IK Zenith/Öckerö IBK - Lindome IBK 8 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2017-02-26 16:00 580707086 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Salming Arena
2017-02-26 16:30 580707087 IBF Backadalen - Mölndals IBF/Frölunda IBK 2 - 9 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK 14 14 0 0 150-36 114 42
2. Warberg IBF 14 9 1 4 103-47 56 28
3. Mölndals IBF/ Frölunda IBK 14 8 2 4 99-68 31 26
4. Pixbo Wallenstam IBF 14 8 1 5 83-53 30 25
5. IK Zenith/ Öckerö IBK 14 5 3 6 75-86 -11 18
6. Lindome IBK 14 4 4 6 58-83 -25 16
7. IBF Backadalen 14 2 1 11 37-127 -90 7
8. Särö IBK/ Onsala IBK 14 0 0 14 31-136 -105 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan I Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 13:30 580708002 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 2 - 6 Matilda Svenblad, Sebastian Ohlsson Stenab arena
2016-09-24 17:30 580708004 FBC Aspen/Floda IBK - Kärra IBK 9 - 2 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2016-09-25 18:00 580708003 Stenungsunds IBK - Partille IBS 4 - 3 Jim Olausson, Carl Otterström Stenungsund Arena
2016-10-02 13:00 580708005 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Torpahallen
2016-09-28 19:30 580708007 IBK Lockerud Mariestad - FBC Aspen/Floda IBK 5 - 3 Mikael Magnusson, Pedram Koublani ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-09-30 20:30 580708008 Kärra IBK - Stenungsunds IBK 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2016-10-01 17:00 580708009 Partille IBS - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 7 - 2 Adnan Tongur, Magnus Persson Ugglumshallen
2016-10-02 13:30 580708010 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Vara IBK 4 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Munkegärdehallen
2016-10-04 19:45 580708012 Vara IBK - Partille IBS 3 - 5 Pedram Koublani, Conny Hjelm Levene Arena, Stora Levene
2016-10-05 19:00 580708013 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Kärra IBK 8 - 2 Sven Persson, Kenth Lindqvist Idrottshuset, Vänersborg
2016-10-07 20:00 580708015 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - FBC Aspen/Floda IBK 2 - 11 Oliver Engström, Kevin Larsson Torpahallen
2016-10-09 18:00 580708014 Stenungsunds IBK - IBK Lockerud Mariestad 0 - 5 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Stenungsund Arena
2016-10-14 20:00 580708018 FBC Aspen/Floda IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 4 - 7 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2016-10-14 20:00 580708019 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Partille IBS 2 - 12 Adam Kruse, Oliver Engström Torpahallen
2016-10-15 12:00 580708020 IBK Lockerud Mariestad - Kärra IBK 10 - 2 Per Johansson, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-10-16 10:00 580708017 Stenungsunds IBK - Vara IBK 5 - 5 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Kyrkenorumsskolan
2016-10-18 19:30 580708021 Vara IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 9 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Levene Arena, Stora Levene
2016-10-19 18:00 580708023 Partille IBS - FBC Aspen/Floda IBK 6 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ugglumshallen
2016-10-19 20:00 580708022 Kärra IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 8 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kärra Sporthall
2016-10-19 20:40 580708024 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Stenungsunds IBK 2 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Munkegärdehallen
2016-10-21 20:00 580708028 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Vara IBK 3 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Torpahallen
2016-10-21 20:30 580708030 Kärra IBK - Partille IBS 2 - 8 Adam Kruse, Fredrik Sävestrand Kärra Sporthall
2016-10-22 17:30 580708027 FBC Aspen/Floda IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 4 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2016-10-24 20:00 580708029 IBK Lockerud Mariestad - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 10 - 5 Kronoslav Kis, Linus Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2016-10-30 13:30 580708032 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Stenungsunds IBK 1 - 7 Bo Olsson, Björn Svensson Stenab arena
2016-11-09 21:00 580708034 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 12 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Munkegärdehallen
2016-11-18 19:00 580708033 Partille IBS - IBK Lockerud Mariestad 8 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ugglumshallen
2016-11-29 19:30 580708031 Vara IBK - FBC Aspen/Floda IBK 4 - 5 Sven Persson, Kenth Lindqvist Levene Arena, Stora Levene
2016-11-11 20:30 580708039 Kärra IBK - Vara IBK 4 - 10 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Kärra Sporthall
2016-11-13 13:30 580708038 IBK Lockerud Mariestad - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 4 - 5 Kronoslav Kis, Alen Turcinhodzic LF-hallen, Mariestad
2016-11-25 20:00 580708037 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Stenungsunds IBK 3 - 6 Andreas Rolén, Aldin Hadziselmovic Torpahallen
2017-01-20 20:30 580708040 Partille IBS - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 6 - 3 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Vallhamra Sportcenter
2016-11-14 19:45 580708041 Vara IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 2 Sven Persson, Kenth Lindqvist Alléhallen, Vara
2016-11-15 20:00 580708042 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 7 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshuset, Vänersborg
2016-11-18 18:10 580708044 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Kärra IBK 9 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2016-11-20 19:30 580708043 Stenungsunds IBK - FBC Aspen/Floda IBK 3 - 3 Bo Olsson, Jim Olausson Stenungsund Arena
2016-12-02 20:30 580708047 Kärra IBK - FBC Aspen/Floda IBK 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2016-12-03 15:00 580708048 Partille IBS - Stenungsunds IBK 7 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ugglumshallen
2016-12-03 16:00 580708046 IBK Lockerud Mariestad - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 13 - 3 Linus Svensson, Håkan Karlsson LF-hallen, Mariestad
2017-01-18 21:00 580708049 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 10 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2016-12-09 20:00 580708054 FBC Aspen/Floda IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Adnan Tongur, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2016-12-10 18:00 580708053 Stenungsunds IBK - Kärra IBK 6 - 4 Apilou Dragin, Martin Larsson Stenungsund Arena
2016-12-11 12:00 580708051 Vara IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 1 - 5 Sven Persson, Kenth Lindqvist Alléhallen, Vara
2016-12-11 13:30 580708052 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Partille IBS 0 - 4 Apilou Dragin, Mikael Molldén Stenab arena
2016-12-14 18:30 580708059 Partille IBS - Vara IBK 14 - 3 Oliver Engström, Kevin Larsson Ugglumshallen
2016-12-16 20:00 580708056 FBC Aspen/Floda IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 7 - 1 Andreas Rolén, Oliver Engström Rydsbergshallen
2016-12-16 20:30 580708058 Kärra IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 4 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2016-12-18 13:00 580708057 IBK Lockerud Mariestad - Stenungsunds IBK 3 - 2 Per Johansson, Eino Vuoluterä ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-01-10 19:45 580708061 Vara IBK - Stenungsunds IBK 6 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Levene Arena, Stora Levene
2017-01-11 18:10 580708063 Partille IBS - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 12 - 5 Hajrudin Begic, Peter Novakovic Ugglumshallen
2017-01-13 20:30 580708062 Kärra IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 8 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Kärra Sporthall
2017-01-14 17:30 580708064 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - FBC Aspen/Floda IBK 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2017-01-24 20:00 580708068 FBC Aspen/Floda IBK - Partille IBS 5 - 5 Hajrudin Begic, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen
2017-01-25 19:00 580708066 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - Vara IBK 1 - 7 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Idrottshuset, Vänersborg
2017-01-25 19:30 580708067 Stenungsunds IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 3 - 4 Jim Olausson, Carl Otterström Stenungsund Arena
2017-01-25 20:00 580708069 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Kärra IBK 5 - 14 Oliver Engström, Fredrik Sävestrand Torpahallen
2017-01-28 13:30 580708072 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - FBC Aspen/Floda IBK 4 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Stenab arena
2017-01-29 15:00 580708073 Partille IBS - Kärra IBK 8 - 5 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter
2017-01-31 19:45 580708071 Vara IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK WO (5 - 0) Levene Arena, Stora Levene
2017-02-06 19:30 580708074 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Oliver Engström, Kevin Larsson Kastellegårdshallen
2017-02-04 13:15 580708079 IBK Lockerud Mariestad - Partille IBS 5 - 4 Per Johansson, Eino Vuoluterä UW-Elasthallen, Mariestad
2017-02-10 20:00 580708077 FBC Aspen/Floda IBK - Vara IBK 4 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2017-02-10 20:00 580708078 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 5 - 8 Oliver Engström, Fredrik Sävestrand Torpahallen
2017-02-12 20:30 580708076 Stenungsunds IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 3 - 3 Anna Soovik, Matilda Svenblad Stenungsund Arena
2017-02-03 20:00 580708082 Herrestads AIF/Vänersborg IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 11 Esko Leppimaa, Kenth Lindqvist Idrottshuset, Vänersborg
2017-02-18 16:00 580708081 Vara IBK - Kärra IBK 8 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Levene Arena, Stora Levene
2017-02-19 18:00 580708083 Stenungsunds IBK - IBF Göteborg/Sävedalens IBK 12 - 4 Martin Larsson, Apilou Dragin Stenungsund Arena
2017-02-22 21:00 580708084 Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS - Partille IBS 3 - 6 Oliver Engström, Fredrik Sävestrand Munkegärdehallen
2017-02-08 19:00 580708088 IBK Lockerud Mariestad - Vara IBK 5 - 3 Mikael Magnusson, Iza Hederdahl ICA-kvantum hallen, Mariestad
2017-02-24 20:00 580708086 FBC Aspen/Floda IBK - Stenungsunds IBK 5 - 3 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2017-02-24 20:00 580708087 IBF Göteborg/Sävedalens IBK - Herrestads AIF/Vänersborg IBK 4 - 7 Oliver Engström, Hajrudin Begic Torpahallen
2017-02-24 20:30 580708089 Kärra IBK - Marstrands IBK/Sportilfe KIBK JAS 4 - 7 Jesper Axelsson, Adam Kruse Kärra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS 16 13 1 2 115-47 68 40
2. IBK Lockerud Mariestad 16 13 0 3 101-62 39 39
3. Marstrands IBK/ Sportilfe KIBK JAS 16 10 2 4 93-65 28 32
4. Vara IBK 16 8 3 5 88-69 19 27
5. Stenungsunds IBK 16 6 5 5 68-61 7 23
6. FBC Aspen/ Floda IBK 16 6 3 7 76-68 8 21
7. Herrestads AIF/ Vänersborg IBK 16 6 2 8 61-87 -26 20
8. Kärra IBK 16 1 1 14 70-121 -51 4
9. IBF Göteborg/ Sävedalens IBK 16 0 1 15 58-150 -92 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan J Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 13:00 580709002 CL98IC - Carlscrona IBF 7 - 4 Claes Juto, Leffe Henryson Kalmar Sporthall A-hall
2016-10-08 14:00 580709003 Vimmerby IBK - Westerviks IBK 8 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Vimmerby Sporthall
2016-10-09 13:30 580709004 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 10 Rasmus Wirstam, Bengt Andersson Hovshaga Sporthallen
2016-11-26 14:00 580709001 Vetlanda IBF - IBK Vöikers 3 - 8 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-10-13 20:00 580709007 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC 7 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2016-10-15 13:00 580709005 Carlscrona IBF - Vetlanda IBF 4 - 2 Robin Brunell, Linus Sjöberg Karlskrona Idrottshall
2016-10-15 14:00 580709006 Westerviks IBK - IBK Vöikers 1 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Bökensved Sporthall
2016-10-16 16:00 580709008 Hovshaga AIF - Vimmerby IBK 1 - 1 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Hovshaga Sporthallen
2016-10-19 19:30 580709011 IBK Vöikers - Hovshaga AIF 3 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Fortnox Arena Nivika hallen
2016-10-22 11:00 580709012 CL98IC - Vimmerby IBK 5 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2016-10-22 17:30 580709009 Vetlanda IBF - Westerviks IBK 5 - 6 Marcus Ingolf, Martin Carlsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-10-23 13:30 580709010 Carlscrona IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2016-10-26 19:30 580709016 CL98IC - IBK Vöikers 5 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Falkenbergshallen
2016-10-28 19:45 580709014 Hovshaga AIF - Westerviks IBK 6 - 5 Leif Johansson, Martin Carlsson Hovshaga Sporthallen
2016-10-28 20:00 580709013 FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF 10 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2016-10-30 14:00 580709015 Vimmerby IBK - Carlscrona IBF 9 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Vimmerby Sporthall
2016-11-04 19:30 580709020 Carlscrona IBF - IBK Vöikers 4 - 10 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2016-11-12 14:00 580709019 Westerviks IBK - CL98IC 4 - 9 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Bökensved Sporthall
2016-11-13 12:30 580709018 FBC Kalmarsund Ungdom - Vimmerby IBK 8 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2016-11-13 13:00 580709017 Vetlanda IBF - Hovshaga AIF 4 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-11-18 19:30 580709023 IBK Vöikers - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2016-11-19 13:00 580709022 CL98IC - Hovshaga AIF 7 - 1 Per Elofsson, Henrik Carlsson Kalmar Sporthall D-hall
2016-11-19 14:00 580709021 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF 5 - 3 Dawan Mofak, Jesper Rygert Vimmerby Sporthall
2016-11-20 15:00 580709024 Carlscrona IBF - Westerviks IBK 11 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2016-12-03 14:30 580709025 Vetlanda IBF - CL98IC 2 - 8 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-12-03 18:00 580709028 FBC Kalmarsund Ungdom - Westerviks IBK 20 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Färjehallen
2016-12-04 13:00 580709026 IBK Vöikers - Vimmerby IBK 5 - 4 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Fortnox Arena B-hall
2016-12-04 13:30 580709027 Hovshaga AIF - Carlscrona IBF 13 - 4 Edo Sabanovic, Oscar Branje Hovshaga Sporthallen
2016-12-10 14:00 580709031 Westerviks IBK - Vimmerby IBK 4 - 4 Dawan Mofak, Jesper Rygert Bökensved Sporthall
2016-12-10 17:00 580709032 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF 8 - 2 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Färjehallen
2016-12-11 13:00 580709029 IBK Vöikers - Vetlanda IBF 18 - 2 Leif Johansson, Mathias Linde Fortnox Arena B-hall
2016-12-11 14:45 580709030 Carlscrona IBF - CL98IC 2 - 3 Dragan Zaharijev, Fredrik Husberg Vedeby Sporthall A
2016-12-14 19:30 580709035 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Falkenbergshallen
2016-12-18 13:30 580709034 IBK Vöikers - Westerviks IBK 13 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2016-12-18 15:00 580709036 Vimmerby IBK - Hovshaga AIF 1 - 7 Dawan Mofak, Jesper Rygert Vimmerby Sporthall
2016-12-18 16:00 580709033 Vetlanda IBF - Carlscrona IBF 6 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-01-12 19:30 580709039 Hovshaga AIF - IBK Vöikers 0 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Hovshaga Sporthallen
2017-01-15 14:00 580709040 Vimmerby IBK - CL98IC 6 - 3 Michael Holmberg, Patrik Andersson Vimmerby Sporthall
2017-01-15 14:30 580709038 FBC Kalmarsund Ungdom - Carlscrona IBF 6 - 5 Anders Lundell, Mathias Linde Färjehallen
2017-01-15 18:30 580709037 Westerviks IBK - Vetlanda IBF 7 - 7 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2017-01-28 13:00 580709044 IBK Vöikers - CL98IC 14 - 10 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena B-hall
2017-01-28 14:00 580709042 Westerviks IBK - Hovshaga AIF 5 - 8 Muhidin Bahtanovic, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2017-02-04 14:30 580709041 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 12 Magnus Widlund, Johan Ferm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-02-05 17:00 580709043 Carlscrona IBF - Vimmerby IBK 6 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2017-02-11 11:00 580709047 CL98IC - Westerviks IBK 6 - 4 Anders Lundell, Mathias Linde Kalmar Sporthall A-hall
2017-02-11 14:00 580709046 Vimmerby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 7 Dawan Mofak, Jesper Rygert Vimmerby Sporthall
2017-02-12 13:00 580709048 IBK Vöikers - Carlscrona IBF 6 - 4 Leif Johansson, Dan Runberg Fortnox Arena B-hall
2017-02-12 16:00 580709045 Hovshaga AIF - Vetlanda IBF 3 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2017-02-16 20:00 580709051 FBC Kalmarsund Ungdom - IBK Vöikers 7 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Färjehallen
2017-02-18 12:00 580709049 Vetlanda IBF - Vimmerby IBK 3 - 8 Fredrik Billemark, Anders A Nilsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-02-18 14:00 580709052 Westerviks IBK - Carlscrona IBF 8 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Bökensved Sporthall
2017-02-18 16:00 580709050 Hovshaga AIF - CL98IC 2 - 6 Ulf Åberg, Per Elofsson Hovshaga Sporthallen
2017-02-22 18:30 580709055 Carlscrona IBF - Hovshaga AIF 6 - 5 Eddy Olsson, Henrik Gilliusson Karlskrona Idrottshall
2017-02-25 12:00 580709053 CL98IC - Vetlanda IBF 14 - 2 Jonas Hellberg, Per Elofsson Kalmar Sporthall A-hall
2017-02-25 14:00 580709054 Vimmerby IBK - IBK Vöikers 5 - 13 Fredrik Billemark, Edo Sabanovic Vimmerby Sporthall
2017-02-25 15:00 580709056 Westerviks IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 0 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Skogshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom 14 12 0 2 108-49 59 36
2. IBK Vöikers 14 11 0 3 118-59 59 33
3. CL98IC 14 10 0 4 90-56 34 30
4. Hovshaga AIF 14 6 1 7 60-72 -12 19
5. Vimmerby IBK 14 5 2 7 64-78 -14 17
6. Carlscrona IBF 14 5 0 9 73-92 -19 15
7. Westerviks IBK 14 3 2 9 64-108 -44 11
8. Vetlanda IBF 14 1 1 12 52-115 -63 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan K Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 20:00 580710004 Malmhaug KFUM IBF - FBC Helsingborg 4 - 7 Peter Kellgren, Dennie Lind Kulladals Sporthall
2016-10-09 18:30 580710002 Åstorp/Kvidinge IBS - SST Net Landskrona IBK 6 - 5 Axel Holmqvist, Alexander Persson Åstorps Sporthall
2016-10-24 20:15 580710001 FBC Engelholm - Malmö FBC Ungdom 4 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2016-12-07 20:00 580710003 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - IBK Lund 3 - 4 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Halörhallen
2016-10-04 19:30 580710006 IBK Lund - Malmö FBC Ungdom 8 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Vipeholmshallen
2016-10-11 20:00 580710005 SST Net Landskrona IBK - FBC Engelholm 6 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Landskrona Idrottshall
2016-10-14 20:00 580710008 Malmhaug KFUM IBF - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 3 - 3 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Kulladals Sporthall
2016-10-16 16:30 580710007 FBC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Helsingborg Arena A
2016-10-19 19:00 580710012 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 3 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Åstorps Sporthall
2016-10-20 20:00 580710010 SST Net Landskrona IBK - FBC Helsingborg 4 - 6 Mats Ekblad-Thun, Jürgen Neuenhofen Landskrona Idrottshall
2016-10-21 19:45 580710011 Malmö FBC Ungdom - Malmhaug KFUM IBF 4 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Kirsebergs Sporthall
2016-10-21 20:00 580710009 FBC Engelholm - IBK Lund 7 - 8 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kungsgårdshallen
2016-10-28 19:30 580710016 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC Ungdom 6 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Åstorps Sporthall
2016-10-28 20:00 580710014 Malmhaug KFUM IBF - IBK Lund 4 - 4 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Kulladals Sporthall
2016-10-28 20:00 580710015 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - SST Net Landskrona IBK 9 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Halörhallen
2016-11-30 19:00 580710013 FBC Helsingborg - FBC Engelholm 7 - 10 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Helsingborg Arena C
2016-11-08 19:40 580710019 IBK Lund - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Vipeholmshallen
2016-11-12 16:00 580710017 FBC Engelholm - Malmhaug KFUM IBF 5 - 9 Mårten Högblom, Roger Persson Kungsgårdshallen
2016-11-13 11:00 580710018 FBC Helsingborg - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 5 - 4 Axel Holmqvist, Alexander Persson Helsingborg Arena A
2016-11-13 15:00 580710020 SST Net Landskrona IBK - Malmö FBC Ungdom 3 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Landskrona Idrottshall
2016-11-17 19:00 580710022 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmhaug KFUM IBF 5 - 6 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Åstorps Sporthall
2016-11-18 19:45 580710023 Malmö FBC Ungdom - FBC Helsingborg 5 - 7 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2016-11-18 20:00 580710021 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - FBC Engelholm 13 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
2016-11-19 16:00 580710024 SST Net Landskrona IBK - IBK Lund 4 - 3 Kent Fagerberg, Johan Salomonsson Landskrona Idrottshall
2016-11-30 20:30 580710026 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - Malmö FBC Ungdom 3 - 4 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Halörhallen
2016-12-02 20:00 580710025 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 3 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2016-12-02 20:00 580710027 Malmhaug KFUM IBF - SST Net Landskrona IBK 6 - 7 Erik Hindemith, Simon Broman Sundsbrohallen
2016-12-04 18:30 580710028 FBC Helsingborg - IBK Lund 7 - 6 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Norrehedshallen
2016-12-09 19:45 580710029 Malmö FBC Ungdom - FBC Engelholm 6 - 2 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kirsebergs Sporthall
2016-12-09 20:00 580710032 FBC Helsingborg - Malmhaug KFUM IBF 7 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Norrehedshallen
2016-12-10 14:50 580710031 IBK Lund - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 3 - 6 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Vipeholmshallen
2017-01-22 12:00 580710030 SST Net Landskrona IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Landskrona Idrottshall
2016-12-14 20:30 580710036 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - Malmhaug KFUM IBF 7 - 6 Simon Broman, Martin Matti Halörhallen
2016-12-15 19:45 580710034 Malmö FBC Ungdom - IBK Lund 6 - 3 Jesper Landén, Kevin Cardell Kirsebergs Sporthall
2016-12-21 20:00 580710035 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Helsingborg 9 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2017-01-23 20:15 580710033 FBC Engelholm - SST Net Landskrona IBK 5 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Kungsgårdshallen
2017-01-12 20:00 580710039 Malmhaug KFUM IBF - Malmö FBC Ungdom 9 - 7 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Kulladals Sporthall
2017-01-14 13:00 580710037 IBK Lund - FBC Engelholm 3 - 4 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Bollhuset
2017-01-15 14:30 580710038 FBC Helsingborg - SST Net Landskrona IBK 4 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Helsingborg Arena B
2017-01-23 20:00 580710040 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 2 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Halörhallen
2017-01-27 19:45 580710044 Malmö FBC Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 10 Mattias Linell, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2017-01-27 20:00 580710041 FBC Engelholm - FBC Helsingborg 3 - 7 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Kungsgårdshallen
2017-01-29 12:00 580710043 SST Net Landskrona IBK - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 5 - 2 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Landskrona Idrottshall
2017-02-04 17:05 580710042 IBK Lund - Malmhaug KFUM IBF 5 - 10 Leon Fuchs, Petter Niklasson Nyvångsskolan
2017-02-08 20:30 580710046 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - FBC Helsingborg 5 - 4 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Halörhallen
2017-02-10 19:30 580710047 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund 8 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Åstorps Sporthall
2017-02-10 19:45 580710048 Malmö FBC Ungdom - SST Net Landskrona IBK 2 - 6 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Kirsebergs Sporthall
2017-02-10 20:00 580710045 Malmhaug KFUM IBF - FBC Engelholm 7 - 2 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Klagshamns Sporthall
2017-02-13 20:00 580710050 Malmhaug KFUM IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Kulladals Sporthall
2017-02-13 20:15 580710049 FBC Engelholm - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 1 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kungsgårdshallen
2017-02-14 19:40 580710052 IBK Lund - SST Net Landskrona IBK 3 - 2 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Vipeholmshallen
2017-02-15 19:30 580710051 FBC Helsingborg - Malmö FBC Ungdom 4 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Helsingborg Arena C
2017-01-31 19:30 580710056 IBK Lund - FBC Helsingborg 4 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Vipeholmshallen
2017-02-02 20:00 580710055 SST Net Landskrona IBK - Malmhaug KFUM IBF 2 - 8 Leon Fuchs, Petter Niklasson Landskrona Idrottshall
2017-02-14 20:30 580710054 Malmö FBC Ungdom - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 4 - 6 Erik Hindemith, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2017-02-26 16:00 580710053 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 8 - 3 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Åstorps Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Höllviken/ Höllvikens IBF 14 9 1 4 72-46 26 28
2. FBC Helsingborg 14 8 1 5 77-71 6 25
3. Malmhaug KFUM IBF 14 7 3 4 86-68 18 24
4. SST Net Landskrona IBK 14 7 1 6 60-63 -3 22
5. Åstorp/ Kvidinge IBS 14 7 0 7 75-69 6 21
6. IBK Lund 14 6 1 7 65-71 -6 19
7. Malmö FBC Ungdom 14 5 2 7 72-75 -3 17
8. FBC Engelholm 14 2 1 11 49-93 -44 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis