Juniorallsvenskan HJ18 (2017/18)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 18:30 580700002 IBK Sundsvall Ungdom - RIG Umeå IBF 2 - 3 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2017-09-24 16:30 580700004 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF /IBF 8 - 3 Jens Marklund, Andreas Åström Balderhallen A
2017-09-26 20:00 580700005 Wibax Patriot IBK Piteå - Umeå City IBF/IBK 8 - 12 Tobias Skogsberg, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2017-12-10 12:30 580700001 Timrå IBC/Granlo BK - IBF Dalen/IBS Dalen 9 - 6 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2017-10-01 13:00 580700007 Gimonäs Umeå IF /IBF - IBK Sundsvall Ungdom 1 - 11 Manuel Garzon, Roger Karlsson Sjöfruhallen
2017-10-01 14:00 580700010 Örnsköldsvik IBF - Gamla Stan IBK 3 - 10 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-10-01 15:30 580700009 RIG Umeå IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 8 - 1 Ludwig Broadhall, Per Fallbjörk Vildmannahallen
2017-10-01 18:00 580700006 Umeå City IBF/IBK - Timrå IBC/Granlo BK 7 - 6 Ludwig Broadhall, Per Fallbjörk Vildmannahallen
2017-09-30 15:30 580700012 IBF Dalen/IBS Dalen - IBK Sundsvall Ungdom 3 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1
2017-10-07 12:00 580700013 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF/IBK 1 - 6 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2017-10-07 16:30 580700015 Gimonäs Umeå IF /IBF - Örnsköldsvik IBF 3 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2017-10-08 13:30 580700011 RIG Umeå IBF - Timrå IBC/Granlo BK 9 - 4 Therese Jensen, Tony Cederholm Midgårdshallen
2017-10-14 13:00 580700021 Umeå City IBF/IBK - IBF Dalen/IBS Dalen 10 - 6 Joni Güzel, Tony Cederholm Umeå Energi Arena Öst
2017-10-14 16:00 580700016 Timrå IBC/Granlo BK - Gamla Stan IBK 9 - 5 Jörgen Grundström, Robin Palander Skönsbergshallen
2017-10-15 11:00 580700019 IBK Sundsvall Ungdom - Gamla Stan IBK 7 - 6 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-15 11:30 580700020 Wibax Patriot IBK Piteå - Gimonäs Umeå IF /IBF 7 - 5 Pär Wårell, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2017-10-15 15:30 580700022 Örnsköldsvik IBF - RIG Umeå IBF 3 - 11 Johnnie Lundmark, Andreas Nyman Skyttis Arena
2017-10-17 19:45 580700023 Gamla Stan IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 6 Jens Marklund, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2017-10-17 20:30 580700024 Gimonäs Umeå IF /IBF - Umeå City IBF/IBK 3 - 9 Mats Erelund, Viktor Grahn Sjöfruhallen
2017-11-07 20:15 580700026 IBF Dalen/IBS Dalen - Örnsköldsvik IBF 1 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Musköten 1
2017-10-20 19:00 580700030 Umeå City IBF/IBK - Örnsköldsvik IBF 9 - 3 Ludwig Broadhall, Morgan Poopuu Vildmannahallen
2017-10-21 10:00 580700027 Timrå IBC/Granlo BK - Wibax Patriot IBK Piteå 8 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-22 10:00 580700028 IBK Sundsvall Ungdom - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 4 Thomas Berglund, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-14 19:45 580700029 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 4 - 8 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2017-10-24 20:15 580700032 RIG Umeå IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 15 - 4 Tony Cederholm, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst
2017-10-28 13:30 580700033 Gimonäs Umeå IF /IBF - Timrå IBC/Granlo BK 3 - 12 Mikael Körning, Anders Öbergh Sjöfruhallen
2017-10-28 13:30 580700035 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK 6 - 9 Bjarne Andersson, Manuel Garzon Vildmannahallen
2017-11-25 13:30 580700034 Örnsköldsvik IBF - IBK Sundsvall Ungdom 5 - 5 Johnnie Lundmark, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2017-11-10 19:00 580700039 Gimonäs Umeå IF /IBF - RIG Umeå IBF 5 - 13 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sjöfruhallen
2017-11-12 11:30 580700040 Wibax Patriot IBK Piteå - IBF Dalen/IBS Dalen 9 - 4 Pasi Ronkainen, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2017-11-12 16:00 580700037 IBK Sundsvall Ungdom - Umeå City IBF/IBK 7 - 8 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skönsbergshallen
2017-11-12 18:00 580700038 Örnsköldsvik IBF - Timrå IBC/Granlo BK 6 - 10 Peder Lövdahl, Mikael Berglund Skyttis Arena
2017-11-16 19:30 580700041 Timrå IBC/Granlo BK - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 2 Jörgen Grundström, Peter Palander Timrå Sporthall
2017-11-19 11:30 580700043 RIG Umeå IBF - Umeå City IBF/IBK 8 - 2 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Midgårdshallen
2017-11-19 15:00 580700042 Wibax Patriot IBK Piteå - Örnsköldsvik IBF 4 - 4 Jörgen Eriksson, Pasi Ronkainen Norrmalmia Sph
2017-11-28 20:40 580700044 Gimonäs Umeå IF /IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 11 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Sjöfruhallen
2017-11-26 11:00 580700049 Gimonäs Umeå IF /IBF - Gamla Stan IBK 4 - 6 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2017-11-26 11:30 580700047 RIG Umeå IBF - IBK Sundsvall Ungdom 11 - 0 Viktor Grahn, Therese Jensen Midgårdshallen
2017-11-26 15:00 580700046 IBF Dalen/IBS Dalen - Timrå IBC/Granlo BK 4 - 8 Tony Cederholm, Therese Jensen Musköten 1
2018-02-22 20:30 580700050 Umeå City IBF/IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2017-12-02 14:00 580700054 Wibax Patriot IBK Piteå - RIG Umeå IBF 5 - 13 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2017-12-03 13:00 580700052 IBK Sundsvall Ungdom - Gimonäs Umeå IF /IBF 7 - 9 Thomas Berglund, Kenny Windahl Hagahallen
2018-02-04 13:00 580700055 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBF 4 - 5 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2018-02-18 17:15 580700051 Timrå IBC/Granlo BK - Umeå City IBF/IBK 11 - 5 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2017-12-09 14:00 580700056 Timrå IBC/Granlo BK - RIG Umeå IBF 5 - 8 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2017-12-10 18:00 580700057 IBK Sundsvall Ungdom - IBF Dalen/IBS Dalen 14 - 1 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Hagahallen
2017-12-17 11:00 580700058 Umeå City IBF/IBK - Gamla Stan IBK 8 - 6 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Vildmannahallen
2017-12-17 15:00 580700060 Örnsköldsvik IBF - Gimonäs Umeå IF /IBF 3 - 6 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-12-08 19:30 580700067 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 6 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2018-01-12 19:00 580700066 IBF Dalen/IBS Dalen - Umeå City IBF/IBK 4 - 12 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2018-01-12 19:30 580700065 Gimonäs Umeå IF /IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 3 - 3 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sjöfruhallen
2018-01-13 16:00 580700061 Gamla Stan IBK - Timrå IBC/Granlo BK 9 - 7 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Balderhallen A
2018-01-14 12:00 580700064 Gamla Stan IBK - IBK Sundsvall Ungdom 5 - 6 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Eddahallen
2018-01-23 20:15 580700068 Wibax Patriot IBK Piteå - Gamla Stan IBK 5 - 6 Pär Wårell, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2018-01-28 09:00 580700072 Wibax Patriot IBK Piteå - Timrå IBC/Granlo BK 4 - 5 Johan Nyström, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2018-01-29 20:30 580700069 Umeå City IBF/IBK - Gimonäs Umeå IF /IBF 7 - 3 Morgan Poopuu, Peter Poopuu Sjöfruhallen
2018-01-30 20:00 580700071 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 7 - 6 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2018-02-06 20:00 580700075 Örnsköldsvik IBF - Umeå City IBF/IBK 2 - 6 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2018-02-10 16:00 580700073 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Sundsvall Ungdom 4 - 6 Jari Korpi, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2018-02-11 11:30 580700074 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK 5 - 3 Jimmy Halldin, Peter Poopuu Midgårdshallen
2018-02-04 15:00 580700078 Timrå IBC/Granlo BK - Gimonäs Umeå IF /IBF 16 - 10 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-14 20:00 580700079 IBK Sundsvall Ungdom - Örnsköldsvik IBF 6 - 5 Robin Palander, Per Backlin Höglunda
2018-02-16 19:30 580700080 Gamla Stan IBK - IBF Dalen/IBS Dalen 8 - 13 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2018-02-17 16:15 580700077 IBF Dalen/IBS Dalen - RIG Umeå IBF 0 - 25 Mathias Damgaard, Daniel Johannesson Musköten 1
2017-12-14 19:30 580700083 Timrå IBC/Granlo BK - Örnsköldsvik IBF 7 - 4 Jörgen Grundström, Per Backlin Timrå Sporthall
2018-02-11 11:30 580700082 Umeå City IBF/IBK - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 6 Tony Cederholm, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-02-20 20:15 580700084 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF /IBF 7 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Umeå Energi Arena Öst
2018-02-25 13:00 580700085 IBF Dalen/IBS Dalen - Wibax Patriot IBK Piteå 8 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Musköten 1
2018-02-27 20:15 580700088 Umeå City IBF/IBK - RIG Umeå IBF 3 - 9 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Umeå Energi Arena Öst
2018-02-28 19:00 580700086 IBK Sundsvall Ungdom - Timrå IBC/Granlo BK 3 - 5 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-03 13:30 580700089 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF /IBF 10 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Musköten 1
2018-03-04 15:00 580700087 Örnsköldsvik IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 10 - 3 Fredrik Söderholm, Tony Strindlund Husum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 16 16 0 0 159-51 108 48
2. Umeå City IBF/ IBK 16 12 1 3 115-86 29 37
3. Timrå IBC/ Granlo BK 16 12 0 4 128-92 36 36
4. IBK Sundsvall Ungdom 16 8 2 6 94-82 12 26
5. Gamla Stan IBK 16 7 0 9 97-101 -4 21
6. Örnsköldsvik IBF 16 5 2 9 76-97 -21 17
7. Gimonäs Umeå IF / IBF 16 3 1 12 80-131 -51 10
8. IBF Dalen/ IBS Dalen 16 3 0 13 81-158 -77 9
9. Wibax Patriot IBK Piteå 16 2 2 12 78-110 -32 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 20:00 580701002 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 8 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Novahallen - Gavlehov
2017-10-01 16:00 580701003 Storvreta IBK - IK Sirius FBC 5 - 7 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist IFU Arena A
2017-10-01 16:00 580701004 Rasbo IK - Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung 6 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Hall 2000
2017-10-08 15:00 580701006 IK Sirius FBC - IBF Falun Ungdom 8 - 6 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-08 16:00 580701008 Rasbo IK - Storvreta IBK 3 - 3 Anders Leander, Handrin Thunkvist Hall 2000
2017-10-08 17:00 580701007 Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung - Gävle GIK 1 - 8 Daniel Holm, Niclas Olsson Håstaholmen
2017-10-20 19:30 580701010 KAIS Mora UIF - Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung 16 - 2 Linus Isberg, Leo Holmström Idre Fjäll Arena
2017-10-22 17:00 580701011 IBF Falun Ungdom - Rasbo IK 4 - 4 Per Nordström, Mikael Svenske JALAS® Arena 1
2017-10-22 17:00 580701012 Gävle GIK - Storvreta IBK 8 - 7 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2017-10-27 20:00 580701016 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 5 - 4 Jakob Westerlund, Håkan Thunman Novahallen - Gavlehov
2017-10-29 12:00 580701015 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 1 - 9 Fabian Fahimi, Frida Lanzaro IFU Arena A
2017-10-29 16:00 580701014 Rasbo IK - IK Sirius FBC 4 - 1 Anders Holm, Jörgen Olsson Hall 2000
2017-11-10 19:00 580701020 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 4 - 3 Linus Isberg, Leo Holmström Idre Fjäll Arena
2017-11-11 17:00 580701018 Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung - Storvreta IBK 3 - 5 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Håstaholmen
2017-11-12 14:30 580701019 IK Sirius FBC - Gävle GIK 7 - 6 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-11-04 17:30 580701024 KAIS Mora UIF - IK Sirius FBC 9 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Idre Fjäll Arena
2017-11-17 20:00 580701022 Gävle GIK - Rasbo IK 5 - 4 Jakob Westerlund, Håkan Thunman Novahallen - Gavlehov
2017-11-19 14:00 580701023 IBF Falun Ungdom - Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung 16 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson JALAS® Arena 2
2017-11-26 13:00 580701026 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom 3 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena A
2017-11-26 16:00 580701027 Rasbo IK - KAIS Mora UIF 2 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hall 2000
2017-11-26 17:30 580701028 Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung - IK Sirius FBC 5 - 13 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-12-01 20:00 580701030 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 9 - 4 Nicklas Sjöström, Niklas Stenius Idre Fjäll Arena
2017-12-02 16:00 580701032 Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung - Rasbo IK 3 - 8 Lasse Schilling, Patric Jonsson Håstaholmen
2017-12-03 17:30 580701031 IK Sirius FBC - Storvreta IBK 6 - 7 Simon Johansson, Peter Alenbring IFU Arena – Lundqvist EL
2017-12-15 20:00 580701035 Gävle GIK - Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung 11 - 1 Roger Collin, Richard Öhneskog Alfahallen - Gavlehov
2017-12-17 14:30 580701034 IBF Falun Ungdom - IK Sirius FBC 5 - 6 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson JALAS® Arena 1
2017-12-17 17:30 580701036 Storvreta IBK - Rasbo IK 4 - 9 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena A
2018-01-14 13:00 580701040 Storvreta IBK - Gävle GIK 3 - 12 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-01-14 16:30 580701039 Rasbo IK - IBF Falun Ungdom 6 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson Hall 2000
2018-01-14 17:00 580701038 Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung - KAIS Mora UIF 1 - 10 Patric Jonsson, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-01-26 19:00 580701044 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK 6 - 7 Andreas Spång, Mikael Svenske JALAS® Arena 1
2018-01-27 17:45 580701043 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 9 - 4 Peter Wallin, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2018-01-29 18:00 580701042 IK Sirius FBC - Rasbo IK 8 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2018-02-09 19:30 580701048 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 5 - 9 Mattias Hedberg, Viktor Snöborgs JALAS® Arena 2
2018-02-10 11:00 580701046 Storvreta IBK - Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung 11 - 12 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg IFU Arena A
2018-02-11 17:00 580701047 Gävle GIK - IK Sirius FBC 8 - 8 Henrik Öberg, Thomas Sterner Alfahallen - Gavlehov
2018-02-17 18:00 580701051 Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung - IBF Falun Ungdom 8 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-02-18 11:00 580701052 IK Sirius FBC - KAIS Mora UIF 3 - 3 Thomas Tanskanen, Christer Andersson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-02-18 16:00 580701050 Rasbo IK - Gävle GIK 5 - 5 Pierre Engström, Christer Andersson Hall 2000
2018-02-24 13:00 580701055 KAIS Mora UIF - Rasbo IK 6 - 3 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Idre Fjäll Arena
2018-03-03 13:00 580701056 IK Sirius FBC - Håsta IBK/Hudik Björkberg Ung 11 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-03 16:00 580701054 IBF Falun Ungdom - Storvreta IBK 3 - 7 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson JALAS® Arena 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora UIF 12 10 2 0 100-40 60 32
2. Gävle GIK 12 7 3 2 87-63 24 24
3. IK Sirius FBC 12 7 2 3 82-67 15 23
4. Rasbo IK 12 5 3 4 61-53 8 18
5. Storvreta IBK 12 4 1 7 60-83 -23 13
6. Håsta IBK/ Hudik Björkberg Ung 12 2 0 10 43-122 -79 6
7. IBF Falun Ungdom 12 1 1 10 66-71 -5 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 19:45 580702003 Bele Barkarby IF IBF - Danderyds SK IBF 11 - 1 Peter Eriksson, Kari Karke Björkebyhallen
2017-09-24 15:00 580702005 Åkersberga IBF - Stenhagens KK 5 - 4 Christian Högberg, Daniel Hultberg Åkersberga Sporthall A
2017-09-24 17:00 580702004 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 4 - 2 Linus Warrenstein, Daniel Kölborn Arena Satelliten
2017-09-29 18:30 580702009 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF 6 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Fabian Fahimi Mörbyhallen
2017-09-29 19:30 580702007 Stenhagens KK - Rotebro IS IBK 5 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Stenhagen BoKC
2017-09-29 19:30 580702008 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 6 Linus Warrenstein, Björn Söderström Viksjö Sporthall
2017-10-06 19:45 580702012 Täby FC - Danderyds SK IBF 19 - 6 Michael Selg, Peter Hagelin Grindtorpshallen
2017-10-06 19:45 580702014 Bele Barkarby IF IBF - Stenhagens KK 6 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björkebyhallen
2017-10-08 18:00 580702013 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 3 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-11 20:00 580702015 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 7 - 2 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2017-10-13 19:30 580702020 Stenhagens KK - Järfälla IBK 11 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2017-10-13 19:45 580702017 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 5 - 11 Christian Högberg, Fredrik Berglund Sonesson Björkebyhallen
2017-10-13 20:00 580702019 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF 10 - 5 Björn Söderström, Linus Warrenstein Åkersberga Sporthall A
2017-10-20 18:30 580702021 Täby FC - Vaxholms IBF 19 - 2 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Tibblehallen CC
2017-10-20 18:30 580702023 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK 8 - 3 Peter Hagelin, Michael Selg Mörbyhallen
2017-10-20 19:30 580702022 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 3 - 10 David Berger, Tobias Berger Viksjö Sporthall
2017-10-27 19:30 580702030 Järfälla IBK - Danderyds SK IBF 4 - 9 Fredrik Berglund Sonesson, Christian Högberg Viksjö Sporthall
2017-10-29 19:00 580702027 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 9 - 5 Linus Warrenstein, Björn Söderström Rotebrohallen (Nya)
2017-11-08 20:00 580702028 Åkersberga IBF - Täby FC 6 - 6 Christian Högberg, Peter Kirch Åkersberga Sporthall A
2017-11-09 20:15 580702032 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 14 Tobias Ekmark, Christian Högberg Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-10 18:30 580702033 Danderyds SK IBF - Stenhagens KK 3 - 6 Christian Högberg, Jonas Håmark Mörbyhallen
2017-11-10 19:45 580702031 Täby FC - Rotebro IS IBK 11 - 3 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Grindtorpshallen
2017-11-17 19:30 580702038 Stenhagens KK - Vaxholms IBF 7 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Stenhagen BoKC
2017-11-17 19:30 580702039 Järfälla IBK - Täby FC 4 - 20 Linus Warrenstein, Björn Söderström Viksjö Sporthall
2017-11-17 20:00 580702037 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Christian Högberg, Fredrik Berglund Sonesson Åkersberga Sporthall A
2017-11-24 19:45 580702041 Täby FC - Stenhagens KK 13 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Christian Högberg Grindtorpshallen
2017-11-24 19:45 580702043 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 6 - 1 Linus Warrenstein, Björn Söderström Björkebyhallen
2017-11-25 10:00 580702042 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 4 - 8 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-01 18:30 580702048 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 13 Linus Warrenstein, Björn Söderström Mörbyhallen
2017-12-01 19:30 580702046 Stenhagens KK - Åkersberga IBF 2 - 4 Theodor Jonsson, Bo Pettersson Loklint Stenhagen BoKC
2017-12-01 19:30 580702047 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 4 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Erik Nyman Viksjö Sporthall
2017-12-15 19:45 580702053 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 15 - 3 Johan Jäderlund, Kari Karke Björkebyhallen
2017-12-17 17:00 580702054 Rotebro IS IBK - Stenhagens KK 9 - 7 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2017-12-21 20:15 580702052 Vaxholms IBF - Danderyds SK IBF 8 - 5 Tobias Ekmark, Christian Högberg Innebandyhallen Vaxholm
2018-01-11 20:45 580702056 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 4 - 5 Tobias Ekmark, Christian Högberg Rotebrohallen (Nya)
2018-01-12 18:30 580702059 Danderyds SK IBF - Täby FC 6 - 17 Linus Warrenstein, Björn Söderström Mörbyhallen
2018-01-12 19:30 580702057 Stenhagens KK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 17 Fabian Fahimi, Simon Johansson Stenhagen BoKC
2018-01-12 19:30 580702058 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 4 - 5 Jacob Leijon, Tobias Berger Viksjö Sporthall
2018-01-23 20:00 580702062 Järfälla IBK - Stenhagens KK 5 - 9 Robert Jäderlund, Martin Johansson Kallhälls sporthall
2018-01-23 20:15 580702063 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF 4 - 8 Christian Högberg, Daniel Kölborn Mörbyhallen
2018-01-24 19:20 580702061 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 8 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Grindtorpshallen
2018-01-26 20:00 580702069 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 6 - 3 Christian Högberg, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2018-01-26 20:15 580702066 Vaxholms IBF - Täby FC 4 - 18 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Innebandyhallen Vaxholm
2018-01-28 19:00 580702068 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF 5 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Rotebrohallen (Nya)
2018-02-09 18:30 580702073 Danderyds SK IBF - Järfälla IBK 6 - 6 Christian Högberg, Tobias Ekmark Mörbyhallen
2018-02-09 19:45 580702071 Täby FC - Åkersberga IBF 8 - 3 Linus Warrenstein, Björn Söderström Grindtorpshallen
2018-02-09 20:15 580702072 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 4 - 12 Aldin Imamovic, Erik Nyman Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-16 19:30 580702079 Stenhagens KK - Danderyds SK IBF 11 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2018-02-16 19:45 580702076 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 8 - 2 Linus Warrenstein, Björn Söderström Björkebyhallen
2018-02-18 19:00 580702077 Rotebro IS IBK - Täby FC 3 - 17 Roland Nester, Björn Landin Rotebrohallen (Nya)
2018-02-12 20:15 580702082 Vaxholms IBF - Stenhagens KK 8 - 9 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-19 19:45 580702083 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 6 - 4 Linus Warrenstein, Björn Söderström Herresta Sporthall
2018-02-23 18:30 580702081 Täby FC - Järfälla IBK 17 - 7 Björn Söderström, Linus Warrenstein Tibblehallen CC
2018-03-02 19:30 580702088 Stenhagens KK - Täby FC 6 - 19 Arvid Englund, Jörgen Olsson Stenhagen BoKC
2018-03-02 20:00 580702087 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 6 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Erik Nyman Åkersberga Sporthall A
2018-03-04 19:00 580702086 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 10 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 14 13 1 0 203-66 137 40
2. Bele Barkarby IF IBF 14 11 1 2 126-54 72 34
3. Åkersberga IBF 14 10 1 3 84-58 26 31
4. Stenhagens KK 14 7 1 6 92-106 -14 22
5. Rotebro IS IBK 14 6 0 8 66-94 -28 18
6. Danderyds SK IBF 14 3 1 10 72-124 -52 10
7. Vaxholms IBF 14 2 1 11 55-128 -73 7
8. Järfälla IBK 14 0 2 12 60-128 -68 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 13:00 580703005 Högdalens AIS/Örby IS - Djurgårdens IF IBS 0 - 7 Jonas Håmark, Kari Malmros Högdalshallen
2017-09-23 15:30 580703001 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF/Tungelsta IF 7 - 3 Daniel Kölborn, Fredrik Landin Strandhallen - Tyresö
2017-09-23 15:30 580703003 Vendelsö IK - Farsta IBK 3 - 4 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Torvalla Träningshall
2017-09-24 14:00 580703002 Ingarö IF - Visby IBK 12 - 2 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Ingarö Sporthall
2017-09-27 19:00 580703008 AIK IBF - Vendelsö IK 4 - 1 Tobias Berger, Robert Forslind Lovrencic Ulriksdalshallen
2017-09-29 19:45 580703009 Farsta IBK - Ingarö IF 3 - 7 Christoffer Markovski, Patric Terelius Farstahallen 3
2017-09-30 18:00 580703010 Visby IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 7 Liz Lyander, Patrik Karlsson Innebandycenter
2017-10-01 16:30 580703006 Hammarby IF/Tungelsta IF - Högdalens AIS/Örby IS 2 - 0 Christoffer Markovski, Patric Terelius Sjöstadshallen
2017-10-06 20:00 580703012 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 3 - 3 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2017-10-07 16:45 580703014 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 2 - 9 Kenny Ly, Rasmus Jansson Torvalla Träningshall
2017-10-08 16:00 580703011 Visby IBK - Hammarby IF/Tungelsta IF 5 - 6 Liz Lyander, Patrik Karlsson ICA Maxi Arena
2017-10-09 19:30 580703013 Ingarö IF - AIK IBF 11 - 6 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Ingarö Sporthall
2017-10-12 20:30 580703020 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 10 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Eriksdalshallen
2017-10-15 14:30 580703019 Högdalens AIS/Örby IS - Farsta IBK 3 - 6 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Högdalshallen
2017-10-16 20:15 580703017 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Tobias Berger, David Berger Torvalla Träningshall
2017-11-20 20:45 580703016 Ingarö IF - Hammarby IF/Tungelsta IF 16 - 0 Peter Eriksson, Kari Karke Ingarö Sporthall
2017-10-18 19:00 580703022 AIK IBF - Högdalens AIS/Örby IS 5 - 3 Tobias Ekmark, Jonas Håmark Ulriksdalshallen
2017-10-20 20:00 580703021 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 8 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Arash Sohrevardi Strandhallen - Tyresö
2017-10-21 12:00 580703024 Visby IBK - Vendelsö IK 2 - 3 Liz Lyander, Patrik Karlsson Innebandycenter
2017-10-21 18:30 580703025 Hammarby IF/Tungelsta IF - Djurgårdens IF IBS 2 - 5 Daniel Kölborn, Daniel Mårtensson Eriksdalshallen
2017-10-25 19:00 580703030 AIK IBF - Farsta IBK 3 - 6 Madelene Westerberg, Roland Nester Ulriksdalshallen
2017-10-27 19:30 580703026 Vendelsö IK - Hammarby IF/Tungelsta IF 6 - 2 Martin Johansson, Madelene Westerberg Torvalla Träningshall
2017-10-28 13:30 580703029 Djurgårdens IF IBS - Visby IBK 11 - 1 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Engelbrektshallen
2017-10-28 17:30 580703028 Högdalens AIS/Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 6 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Högdalshallen
2017-10-18 20:00 580703032 Ingarö IF - Vendelsö IK 9 - 8 Peter Eriksson, Kari Karke Ingarö Sporthall
2017-11-10 20:00 580703035 Hammarby IF/Tungelsta IF - AIK IBF 2 - 6 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Tungelsta Sporthall
2017-11-12 12:00 580703034 Visby IBK - Högdalens AIS/Örby IS 5 - 5 Liz Lyander, Patrik Karlsson Innebandycenter
2017-12-06 19:15 580703033 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS 5 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Farstahallen 1
2017-11-15 19:15 580703039 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 7 Peter Eriksson, Kari Karke Solnahallen
2017-11-17 19:00 580703037 Högdalens AIS/Örby IS - Vendelsö IK 3 - 5 Daniel Kölborn, Anders Asp Högdalshallen
2017-11-19 14:15 580703040 Farsta IBK - Visby IBK 9 - 3 Linus Warrenstein, Peter Gustafsson Saliba Riddersvik
2017-11-23 20:30 580703038 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF 2 - 4 Peter Eriksson, Kari Karke Eriksdalshallen
2017-11-24 19:30 580703045 Hammarby IF/Tungelsta IF - Farsta IBK 5 - 9 Peter Eriksson, Robin Karke Sjöstadshallen
2017-11-24 20:00 580703041 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS 6 - 7 Jonas Edström, Tobias Berger Strandhallen - Tyresö
2017-11-26 12:00 580703044 Visby IBK - AIK IBF 4 - 7 Liz Lyander, Patrik Karlsson Innebandycenter
2017-11-27 20:45 580703042 Ingarö IF - Högdalens AIS/Örby IS 7 - 1 Martin Johansson, Erik Nyman Ingarö Sporthall
2017-11-29 19:30 580703050 Hammarby IF/Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 7 Peter Eriksson, Kari Karke Sjöstadshallen
2017-11-30 20:30 580703046 Djurgårdens IF IBS - Högdalens AIS/Örby IS 8 - 1 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Eriksdalshallen
2017-12-01 19:45 580703048 Farsta IBK - Vendelsö IK 2 - 1 Martin Johansson, Tobias Berger Farstahallen 3
2017-12-03 12:00 580703049 Visby IBK - Ingarö IF 4 - 16 Liz Lyander, Patrik Karlsson Innebandycenter
2017-12-09 16:00 580703051 Tyresö Trollbäcken IBK - Visby IBK 5 - 3 Tobias Berger, Fredrik Berglund Sonesson Kvarnängshallen
2017-12-15 19:00 580703053 Vendelsö IK - AIK IBF 9 - 5 Elis Erbing, Jonas Håmark Torvalla Sporthall
2017-12-16 14:15 580703055 Högdalens AIS/Örby IS - Hammarby IF/Tungelsta IF 2 - 1 Johan Larsson, Sebastian Öhman Högdalshallen
2017-12-20 20:45 580703052 Ingarö IF - Farsta IBK 8 - 5 Robin Karke, Aldin Imamovic Ingarö Sporthall
2018-01-10 19:00 580703058 AIK IBF - Ingarö IF 8 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Ulriksdalshallen
2018-01-11 20:30 580703057 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK 6 - 2 Madelene Westerberg, Anders Westerberg Eriksdalshallen
2018-01-12 19:45 580703059 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 6 Jonathan Varli, John Awabdeh Farstahallen 3
2018-01-14 14:00 580703060 Hammarby IF/Tungelsta IF - Visby IBK 3 - 6 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Sjöstadshallen
2018-01-19 20:00 580703061 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Strandhallen - Tyresö
2018-01-23 20:15 580703065 Hammarby IF/Tungelsta IF - Ingarö IF 3 - 13 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Eriksdalshallen
2018-01-24 19:00 580703062 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 2 - 7 Martin Johansson, Fabian Fahimi Ulriksdalshallen
2018-01-24 19:15 580703063 Farsta IBK - Högdalens AIS/Örby IS 8 - 1 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Farstahallen 1
2018-01-26 19:00 580703069 Högdalens AIS/Örby IS - AIK IBF 1 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Högdalshallen
2018-01-27 18:00 580703070 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF/Tungelsta IF 9 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Eriksdalshallen
2018-01-28 13:00 580703067 Vendelsö IK - Visby IBK 7 - 8 Ola Bigestans, Robin Vall Torvalla Sporthall
2018-01-31 19:45 580703066 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 4 Martin Johansson, Fredrik Landin Ingarö Sporthall
2018-02-07 19:00 580703073 Farsta IBK - AIK IBF 10 - 4 David Berger, Tobias Berger Farstahallen 1
2018-02-09 19:30 580703075 Hammarby IF/Tungelsta IF - Vendelsö IK 3 - 5 Elis Erbing, Martin Johansson Sjöstadshallen
2018-02-09 20:00 580703071 Tyresö Trollbäcken IBK - Högdalens AIS/Örby IS 8 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Strandhallen - Tyresö
2018-02-10 12:00 580703074 Visby IBK - Djurgårdens IF IBS 6 - 10 Liz Lyander, Robert Lyander Innebandycenter
2018-02-14 19:00 580703080 AIK IBF - Hammarby IF/Tungelsta IF 18 - 3 Jonathan Varli, John Awabdeh Ulriksdalshallen
2018-02-15 20:30 580703079 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 5 - 4 Peter Eriksson, Kari Karke Eriksdalshallen
2018-02-16 19:00 580703076 Vendelsö IK - Ingarö IF 5 - 6 Martin Johansson, Elis Erbing Torvalla Sporthall
2018-02-18 16:15 580703078 Högdalens AIS/Örby IS - Visby IBK 5 - 1 Martin Johansson, Daniel Kölborn Högdalshallen
2018-02-19 20:30 580703082 Ingarö IF - Djurgårdens IF IBS 8 - 7 Martin Johansson, Elis Erbing Ingarö Sporthall
2018-02-20 19:00 580703081 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF 5 - 7 Aldin Imamovic, Jesper Wahlund Strandhallen - Tyresö
2018-02-23 19:00 580703083 Vendelsö IK - Högdalens AIS/Örby IS 7 - 6 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Torvalla Sporthall
2018-02-24 17:15 580703084 Visby IBK - Farsta IBK 2 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Farstahallen 3
2018-02-11 14:30 580703089 AIK IBF - Visby IBK 8 - 7 Linus Warrenstein, Björn Söderström Ulriksdalshallen
2018-02-22 20:45 580703088 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 5 Aldin Imamovic, Peter Gustafsson Saliba Eriksdalshallen
2018-03-02 19:45 580703090 Farsta IBK - Hammarby IF/Tungelsta IF 13 - 3 Elis Erbing, Daniel Kölborn Farstahallen 3
2018-03-03 10:30 580703087 Högdalens AIS/Örby IS - Ingarö IF 4 - 16 Anders Asp, John Awabdeh Högdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 16 14 0 2 149-70 79 42
2. Djurgårdens IF IBS 16 12 2 2 113-54 59 38
3. Farsta IBK 16 10 2 4 99-62 37 32
4. AIK IBF 16 10 0 6 101-92 9 30
5. Tyresö Trollbäcken IBK 16 9 2 5 90-71 19 29
6. Vendelsö IK 16 7 0 9 71-75 -4 21
7. Högdalens AIS/ Örby IS 16 2 1 13 42-98 -56 7
8. Visby IBK 16 2 1 13 62-121 -59 7
9. Hammarby IF/ Tungelsta IF 16 2 0 14 43-127 -84 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-27 20:15 580704001 Huddinge IBS - Salems IF 2 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Fleminghallen
2017-09-29 19:00 580704003 Telge SIBK - FBI Tullinge 1 - 6 Mattias Lönnborg, Mika Ristanen Västergård Arena A
2017-09-29 19:30 580704002 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 4 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Ken Johansson Tappströms Bollhall
2017-10-01 15:00 580704004 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Onyx IBS 12 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Björkestahallen
2017-10-06 19:00 580704007 Onyx IBS - Ekerö IK 9 - 5 Admir Brkic, Daniel Pettersson Ramdalshallen
2017-10-06 19:30 580704006 FBI Tullinge - Salems IF 4 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Larsson Tullingehallen
2017-10-09 20:15 580704008 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Telge SIBK 17 - 1 Sigge Maurer, Admir Brkic Björkestahallen
2017-10-13 19:15 580704005 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 3 - 4 Peter Eriksson, Kari Karke Västertorpshallen
2017-10-18 20:20 580704011 Salems IF - Nykvarns IF/IBF Ungdom 2 - 6 David Berger, Tobias Berger Skogsängshallen
2017-10-20 19:15 580704010 Älvsjö AIK IBF - Onyx IBS 4 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2017-10-20 20:00 580704012 Ekerö IK - Telge SIBK 3 - 3 Christian Högberg, Roland Nester Tappströms Bollhall
2017-10-22 17:15 580704009 Huddinge IBS - FBI Tullinge 7 - 6 Martin Johansson, Elis Erbing Fleminghallen
2017-10-25 20:00 580704013 Onyx IBS - Huddinge IBS 3 - 6 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2017-10-25 20:20 580704016 Ekerö IK - Salems IF 2 - 10 Robin Karke, Patric Terelius Tappströms Bollhall
2017-10-29 15:00 580704014 Nykvarns IF/IBF Ungdom - FBI Tullinge 8 - 5 Josef Celik, Mikael Celik Björkestahallen
2017-10-29 19:15 580704015 Telge SIBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 12 John Awabdeh, Jonathan Varli Västergård Arena A
2017-11-08 20:00 580704018 Onyx IBS - Telge SIBK 4 - 7 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Rosvalla A
2017-11-08 20:15 580704017 Huddinge IBS - Nykvarns IF/IBF Ungdom 4 - 9 Peter Eriksson, Kari Karke Fleminghallen
2017-11-10 19:15 580704020 Älvsjö AIK IBF - Salems IF 1 - 6 Martin Johansson, Elis Erbing Västertorpshallen
2017-11-10 20:00 580704019 FBI Tullinge - Ekerö IK 5 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Peter Larsson Tullingehallen
2017-11-17 19:15 580704024 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 10 - 3 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen
2017-11-17 20:00 580704022 Ekerö IK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 2 - 10 Robin Karke, Arash Sohrevardi Tappströms Bollhall
2017-11-18 09:45 580704021 Telge SIBK - Huddinge IBS 4 - 4 John Awabdeh, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2017-11-19 18:00 580704023 Salems IF - Onyx IBS 7 - 8 John Awabdeh, Björn Landin Skogsängshallen
2017-11-24 19:45 580704028 Onyx IBS - FBI Tullinge 5 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Rosvalla A
2017-11-26 14:30 580704027 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Älvsjö AIK IBF 7 - 1 Mathias Lindvall, Mats Jernmo Björkestahallen
2017-11-26 17:30 580704026 Telge SIBK - Salems IF 4 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Västergård Arena A
2017-11-29 20:15 580704025 Huddinge IBS - Ekerö IK 5 - 2 Christian Högberg, Roland Nester Fleminghallen
2017-12-01 19:15 580704030 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK 7 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Västertorpshallen
2017-12-01 20:00 580704031 FBI Tullinge - Telge SIBK 8 - 1 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Tullingehallen
2017-12-02 11:00 580704029 Salems IF - Huddinge IBS 6 - 3 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Skogsängshallen
2017-12-06 20:00 580704032 Onyx IBS - Nykvarns IF/IBF Ungdom 3 - 6 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2017-12-15 19:00 580704036 Telge SIBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 2 - 11 Josef Celik, Mikael Celik Västergård Arena A
2017-12-15 20:00 580704035 Ekerö IK - Onyx IBS 5 - 10 Arash Sohrevardi, Robin Karke Mälaröhallen
2017-12-20 19:00 580704034 Salems IF - FBI Tullinge 4 - 4 Christian Högberg, Arash Sohrevardi Skogsängshallen
2017-12-20 20:15 580704033 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 2 - 8 Elis Erbing, Martin Johansson Fleminghallen
2018-01-10 20:00 580704038 Onyx IBS - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2018-01-12 20:00 580704037 FBI Tullinge - Huddinge IBS 5 - 6 Martin Johansson, Kari Malmros Tullingehallen
2018-01-13 16:45 580704040 Telge SIBK - Ekerö IK 5 - 1 Admir Brkic, Sigge Maurer Västergård Arena A
2018-01-14 15:00 580704039 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Salems IF 6 - 3 Rasmus Widén, Bemir Brkic Björkestahallen
2018-01-26 19:15 580704043 Älvsjö AIK IBF - Telge SIBK 8 - 2 Alexander Sommensjö, Fredrik Landin Västertorpshallen
2018-01-26 20:00 580704042 FBI Tullinge - Nykvarns IF/IBF Ungdom 1 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Tullingehallen
2018-01-31 19:00 580704044 Salems IF - Ekerö IK 9 - 3 David Berger, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-01-31 20:15 580704041 Huddinge IBS - Onyx IBS 3 - 18 John Awabdeh, Jonathan Varli Fleminghallen
2018-02-07 20:20 580704048 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Jonathan Varli, John Awabdeh Skogsängshallen
2018-02-09 19:00 580704046 Telge SIBK - Onyx IBS 2 - 13 Henrik Ibjer, Tommy Nyring Västergård Arena A
2018-02-09 19:30 580704047 Ekerö IK - FBI Tullinge 2 - 6 David Berger, Tobias Berger Tappströms Bollhall
2018-02-12 20:15 580704045 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Huddinge IBS 14 - 2 Jonas Holm, Christer Avasjö Björkestahallen
2018-02-14 20:00 580704049 Huddinge IBS - Telge SIBK 2 - 9 Peter Eriksson, Kari Karke Fleminghallen
2018-02-14 20:00 580704051 Onyx IBS - Salems IF 2 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Rosvalla A
2018-02-16 20:00 580704052 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Jonathan Varli, John Awabdeh Tullingehallen
2018-02-18 14:30 580704050 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Ekerö IK 17 - 4 Christian Johnsson, Ivan Wahlström Björkestahallen
2018-02-23 19:15 580704055 Älvsjö AIK IBF - Nykvarns IF/IBF Ungdom 2 - 7 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2018-02-23 19:30 580704053 Ekerö IK - Huddinge IBS 9 - 5 Peter Eriksson, Fadi Saffo Tappströms Bollhall
2018-03-02 20:00 580704056 FBI Tullinge - Onyx IBS 4 - 10 Jonathan Varli, John Awabdeh Tullingehallen
2018-03-04 18:00 580704054 Salems IF - Telge SIBK 12 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF/ IBF Ungdom 14 14 0 0 133-34 99 42
2. Salems IF 14 10 1 3 88-53 35 31
3. Älvsjö AIK IBF 14 7 1 6 73-60 13 22
4. Onyx IBS 14 6 1 7 92-77 15 19
5. FBI Tullinge 14 5 2 7 70-73 -3 17
6. Huddinge IBS 14 5 1 8 55-101 -46 16
7. Telge SIBK 14 3 2 9 47-106 -59 11
8. Ekerö IK 14 1 2 11 53-107 -54 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 15:00 580705002 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom 2 - 8 Joe Larsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-09-24 13:00 580705001 Lillån IBK - WSK Lindesberg 4 - 2 Fredrik Knutsson, Tony Wennberg Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-09-24 15:30 580705003 IBF Örebro Ungdom - Västerås IBS Ungdom 6 - 5 Fredrik Knutsson, Tony Wennberg Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-09-24 16:00 580705004 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS 5 - 2 Henrik Jansson, Nicklas Johansson Hammarö Arena
2017-09-29 19:30 580705009 Västerås IBS Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 2 Mårten Hanold, Martin Dalsgard Kristiansborgshallen
2017-09-29 19:30 580705010 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK 2 - 7 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Colorama Arena
2017-09-30 17:00 580705008 Hagfors IBS - IBF Örebro Ungdom 6 - 2 Jonas Snäll, David Granström Uddeholm Arena
2017-10-01 14:30 580705006 WSK Lindesberg - IFK Arboga IBK 2 - 3 Tony Wennberg, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2017-10-07 12:30 580705013 Örebro SK Ungdomsklubb - Hagfors IBS 3 - 14 Tomas Persson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-10-07 17:00 580705011 WSK Lindesberg - Karlstad IBF Ungdom 4 - 8 Daniel Kallin, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2017-10-10 20:00 580705012 Lillån IBK - Västerås IBS Ungdom 11 - 4 Daniel Kallin, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-11-03 19:45 580705015 IFK Arboga IBK - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 2 Dan Barthlen, Juha Vanninen Vasahallen
2017-10-15 10:00 580705016 Örebro SK Ungdomsklubb - WSK Lindesberg 7 - 4 Daniel Kallin, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2017-10-15 13:00 580705019 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ungdom 3 - 6 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Vasahallen
2017-10-15 15:30 580705017 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 3 - 4 Tommy Nordin, Daniel Kallin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-10-15 15:30 580705018 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 7 - 8 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Hammarö Arena
2017-10-20 19:30 580705024 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Ungdom 7 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2017-10-22 11:00 580705021 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 9 - 0 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-10-22 17:30 580705022 Hagfors IBS - IFK Arboga IBK 1 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2017-10-22 18:30 580705023 Västerås IBS Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 4 Dan Barthlen, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-29 12:00 580705026 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 7 - 3 Micael Svensson, Tony Wennberg Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-10-29 14:00 580705027 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 4 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2017-10-29 16:15 580705028 IFK Arboga IBK - Lillån IBK 3 - 9 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Vasahallen
2017-10-29 17:00 580705030 Hagfors IBS - Västerås IBS Ungdom 4 - 7 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2017-11-08 20:00 580705035 WSK Lindesberg - Hagfors IBS 3 - 12 Fredrik Knutsson, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2017-11-12 12:30 580705032 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom 4 - 8 Tommy Nordin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2017-11-12 14:00 580705034 Karlstad IBF Ungdom - IFK Arboga IBK 8 - 1 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Colorama Arena
2017-11-28 20:00 580705031 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling 9 - 3 Oscar Söljén, Nicklas Johansson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-11-05 16:30 580705040 Västerås IBS Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 5 - 7 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2017-11-21 20:00 580705039 Lillån IBK - Hagfors IBS 12 - 3 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-12-08 19:45 580705037 IFK Arboga IBK - IBF Örebro Ungdom 5 - 9 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Vasahallen
2017-12-12 19:30 580705036 Skoghalls IBK Utveckling - WSK Lindesberg 14 - 4 Christoffer Frykestam, Tobias Jäderqvist Hammarö Arena
2017-11-24 19:30 580705044 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS 5 - 2 Christoffer Frykestam, Nicklas Mattsson Colorama Arena
2017-11-24 20:00 580705042 Örebro SK Ungdomsklubb - IFK Arboga IBK 7 - 6 Fredrik Knutsson, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2017-11-26 12:00 580705043 IBF Örebro Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 4 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-11-28 19:00 580705045 WSK Lindesberg - Västerås IBS Ungdom 3 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2017-12-01 19:30 580705049 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 9 - 2 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Colorama Arena
2017-12-03 13:00 580705048 Västerås IBS Ungdom - IBF Örebro Ungdom 6 - 7 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2017-12-20 18:30 580705047 Hagfors IBS - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 10 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2017-12-20 19:00 580705050 WSK Lindesberg - Lillån IBK 0 - 14 Tommy Nordin, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2017-12-15 20:00 580705051 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom 7 - 2 Berndt Swärd, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2017-12-17 12:30 580705052 Örebro SK Ungdomsklubb - Västerås IBS Ungdom 2 - 10 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-12-17 14:30 580705053 IBF Örebro Ungdom - Hagfors IBS 5 - 1 Oscar Söljén, Micael Svensson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-12-21 19:45 580705055 IFK Arboga IBK - WSK Lindesberg 9 - 2 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Vasahallen
2018-01-13 13:30 580705060 Karlstad IBF Ungdom - WSK Lindesberg 15 - 3 Christoffer Frykestam, Tobias Jäderqvist Colorama Arena
2018-01-14 14:00 580705059 Västerås IBS Ungdom - Lillån IBK 5 - 11 Michael Rosenlönn, Rasmus Zarins Kristiansborgshallen
2018-01-14 18:00 580705058 Hagfors IBS - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Uddeholm Arena
2018-02-06 19:30 580705056 Skoghalls IBK Utveckling - IFK Arboga IBK 7 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Hammarö Arena
2018-01-23 19:00 580705061 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 15 - 1 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-01-23 19:00 580705063 Västerås IBS Ungdom - IFK Arboga IBK 3 - 0 Michael Rosenlönn, Rasmus Zarins Kristiansborgshallen
2018-01-24 20:00 580705064 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 5 Nicklas Johansson, Philip Aronsson-Elffors Colorama Arena
2018-01-24 20:00 580705065 WSK Lindesberg - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 3 Tommy Nordin, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2018-01-28 10:00 580705066 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 8 - 5 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-01-28 14:30 580705067 IBF Örebro Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 5 - 7 Lars Fridell, Marco Mustonen Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-01-28 15:30 580705069 IFK Arboga IBK - Hagfors IBS 6 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Vasahallen
2018-02-18 17:30 580705068 Skoghalls IBK Utveckling - Västerås IBS Ungdom 13 - 6 Jonas Snäll, Christoffer Frykestam Hammarö Arena
2018-01-26 20:00 580705072 Örebro SK Ungdomsklubb - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 10 Robert Forslind Lovrencic, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-02-11 14:00 580705073 Västerås IBS Ungdom - Hagfors IBS 3 - 5 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2018-02-11 14:00 580705075 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 4 - 5 Daniel Kallin, Joel Olausson Stadsskogsskolan
2018-02-11 17:00 580705071 Lillån IBK - IFK Arboga IBK 12 - 3 Krister Eklund, Daniel Kallin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-02-04 16:00 580705080 Hagfors IBS - WSK Lindesberg 5 - 2 Nicklas Johansson, Tobias Jäderqvist Uddeholm Arena
2018-02-18 10:30 580705076 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 10 - 2 Tony Wennberg, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-02-18 15:30 580705078 IFK Arboga IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 - 10 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Vasahallen
2018-02-20 19:30 580705077 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK 4 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2018-02-02 20:00 580705084 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS Ungdom 7 - 4 Jonas Snäll, David Granström Colorama Arena
2018-02-25 10:00 580705083 IBF Örebro Ungdom - IFK Arboga IBK 13 - 5 Mats Eriksson, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2018-02-25 17:45 580705081 Hagfors IBS - Lillån IBK 7 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Uddeholm Arena
2018-02-28 19:45 580705085 WSK Lindesberg - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 11 Daniel Kallin, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2018-03-02 20:00 580705089 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 3 - 10 Anders Andersson, Henrik Jansson Uddeholm Arena
2018-03-04 13:00 580705087 IFK Arboga IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 6 Juha Vanninen, Fernando Rocabado Vasahallen
2018-03-04 14:00 580705090 Västerås IBS Ungdom - WSK Lindesberg 15 - 1 Michael Rosenlönn, Lars Flink Kristiansborgshallen
2018-03-04 18:15 580705086 Skoghalls IBK Utveckling - IBF Örebro Ungdom 7 - 8 Roger Nilsson, Jonas Snäll Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK 16 14 0 2 137-50 87 42
2. Karlstad IBF Ungdom 16 13 1 2 118-64 54 40
3. IBF Örebro Ungdom 16 11 0 5 101-85 16 33
4. Skoghalls IBK Utveckling 16 8 3 5 113-80 33 27
5. Västerås IBS Ungdom 16 7 1 8 92-86 6 22
6. Hagfors IBS 16 7 0 9 79-81 -2 21
7. IFK Arboga IBK 16 5 1 10 62-101 -39 16
8. Örebro SK Ungdomsklubb 16 3 0 13 60-125 -65 9
9. WSK Lindesberg 16 1 0 15 46-136 -90 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 19:30 580706005 Ledberg IBF - Månsarps IBK 10 - 0 Robin Andersson, Felix Ekholm Kärnahallen
2017-09-24 14:45 580706002 IBF Norrköping/Åby IBK - IBK Lockerud Mariestad 10 - 5 Jimmy Eliasson, Tom Nilsson Mässhallen A
2017-09-24 15:00 580706004 Fagerhult Habo IBK - Hovslätts IK 5 - 8 Carl Larsson, Mikael Toverland Habo Sporthall A-hall
2017-09-29 19:30 580706007 Månsarps IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Norrahammars Sporthall
2017-09-29 19:30 580706009 Linköping IBK Ungdom - IBF Norrköping/Åby IBK 9 - 3 William Wengelin, David Björketun Linköpings Sporthall
2017-09-29 19:30 580706010 IBK Lockerud Mariestad - Jönköpings IK Ungdom 2 - 5 Mikael Magnusson, Iza Hederdahl LF-hallen, Mariestad
2017-10-06 19:30 580706015 Ledberg IBF - Fagerhult Habo IBK 7 - 5 Johan Nordlander, Thomas Nystrand Kärnahallen
2017-10-06 20:00 580706012 Jönköpings IK Ungdom - Linköping IBK Ungdom 2 - 2 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-10-08 11:30 580706013 IBF Norrköping/Åby IBK - Hovslätts IK 12 - 9 Peter Ström, Thomas Nystrand Åby Arena
2017-10-13 19:30 580706019 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom 0 - 4 Peter Ström, Thomas Nystrand Kärnahallen
2017-10-15 16:40 580706018 Fagerhult Habo IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 6 David Persson, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall
2017-10-16 20:00 580706020 Månsarps IBK - Hovslätts IK 5 - 10 Jesper Rygert, Oliver Hillerström Norrahammars Sporthall
2017-10-20 20:00 580706022 Hovslätts IK - Ledberg IBF 1 - 7 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-10-22 12:00 580706023 Linköping IBK Ungdom - Fagerhult Habo IBK 17 - 1 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Linköpings Sporthall
2017-11-05 17:30 580706021 Jönköpings IK Ungdom - IBF Norrköping/Åby IBK 5 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-10-26 19:30 580706029 Månsarps IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Norrahammars Sporthall
2017-10-27 19:30 580706028 Ledberg IBF - Jönköpings IK Ungdom 6 - 4 Emil Glenngård, Martin Eriksson Kärnahallen
2017-10-28 12:00 580706030 Hovslätts IK - Linköping IBK Ungdom 3 - 8 Fredrik Billemark, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2017-10-29 15:15 580706027 Fagerhult Habo IBK - IBF Norrköping/Åby IBK 9 - 6 Sven Persson, Kenth Lindqvist Habo Sporthall A-hall
2017-11-03 20:00 580706031 Jönköpings IK Ungdom - Fagerhult Habo IBK 8 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-11-10 19:30 580706033 Linköping IBK Ungdom - Månsarps IBK 8 - 5 Jimmy Eliasson, Tom Nilsson Linköpings Sporthall
2017-11-11 17:00 580706034 IBK Lockerud Mariestad - Ledberg IBF 7 - 2 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis UW-Elasthallen, Mariestad
2017-11-18 14:00 580706038 Månsarps IBK - IBF Norrköping/Åby IBK 5 - 12 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Norrahammars Sporthall
2017-11-19 14:00 580706039 Hovslätts IK - Jönköpings IK Ungdom 3 - 5 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-19 19:00 580706040 Linköping IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 Johan Nordlander, William Wengelin Linköpings Sporthall
2017-11-24 19:30 580706042 IBF Norrköping/Åby IBK - Ledberg IBF 3 - 8 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Billbäcks Arena
2017-11-24 19:30 580706044 IBK Lockerud Mariestad - Hovslätts IK 4 - 4 Christoffer Danielsson, Kronoslav Kis LF-hallen, Mariestad
2017-11-25 13:30 580706041 Jönköpings IK Ungdom - Månsarps IBK 9 - 1 Johan Ferm, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-11-29 20:00 580706047 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK 8 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-03 13:00 580706049 IBK Lockerud Mariestad - IBF Norrköping/Åby IBK 2 - 2 Nebojsa Stefanovski, Kronoslav Kis LF-hallen, Mariestad
2017-12-03 17:00 580706046 Månsarps IBK - Ledberg IBF 4 - 11 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Norrahammars Sporthall
2017-12-07 19:30 580706052 IBF Norrköping/Åby IBK - Linköping IBK Ungdom 1 - 8 Mikael Pettersson, Erik Torstensson Borgsmohallen
2017-12-20 19:30 580706054 Fagerhult Habo IBK - Månsarps IBK 10 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall
2017-12-21 20:00 580706051 Jönköpings IK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 6 - 5 Johnny Edh, Fredrik Fältskog Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-01-12 19:30 580706059 Linköping IBK Ungdom - Jönköpings IK Ungdom 5 - 4 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Linköpings Sporthall
2018-01-14 11:00 580706058 Hovslätts IK - IBF Norrköping/Åby IBK 9 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-14 13:30 580706056 Fagerhult Habo IBK - Ledberg IBF 6 - 4 Carl Larsson, Daniel Rudquist Habo Sporthall A-hall
2018-01-22 20:00 580706063 Linköping IBK Ungdom - Ledberg IBF 3 - 3 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2018-01-23 20:00 580706064 IBK Lockerud Mariestad - Fagerhult Habo IBK 4 - 4 Linus Svensson, Kronoslav Kis LF-hallen, Mariestad
2018-01-31 20:00 580706062 Hovslätts IK - Månsarps IBK 3 - 1 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Stadsgården, Råslätt
2018-01-26 19:30 580706069 Ledberg IBF - Hovslätts IK 5 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2018-01-26 20:00 580706068 Fagerhult Habo IBK - Linköping IBK Ungdom 4 - 11 Kronoslav Kis, Christoffer Danielsson Habo Sporthall A-hall
2018-01-28 11:30 580706066 IBF Norrköping/Åby IBK - Jönköpings IK Ungdom 2 - 16 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åby Arena
2018-02-08 20:00 580706071 Jönköpings IK Ungdom - Ledberg IBF 5 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-02-09 19:15 580706073 Linköping IBK Ungdom - Hovslätts IK 3 - 1 David Björketun, Jesper Jonsson Kärnahallen
2018-02-09 19:15 580706074 IBK Lockerud Mariestad - Månsarps IBK 11 - 2 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis LF-hallen, Mariestad
2018-02-11 17:30 580706072 IBF Norrköping/Åby IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 3 William Wengelin, Daniel Lindbom-Rydell Billbäcks Arena
2018-02-04 15:30 580706079 Månsarps IBK - Linköping IBK Ungdom 1 - 5 Johan Söderman, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2018-02-13 19:30 580706077 Fagerhult Habo IBK - Jönköpings IK Ungdom 8 - 8 Daniel Rudquist, Carl Larsson Habo Sporthall A-hall
2018-02-18 16:00 580706078 Ledberg IBF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 2 Peter Ström, Thomas Nystrand Kärnahallen
2018-02-16 19:15 580706084 IBK Lockerud Mariestad - Linköping IBK Ungdom 3 - 4 Christoffer Danielsson, Eino Vuoluterä LF-hallen, Mariestad
2018-02-23 20:00 580706081 Jönköpings IK Ungdom - Hovslätts IK 12 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-02-25 13:45 580706082 IBF Norrköping/Åby IBK - Månsarps IBK 3 - 5 Patricio Boiardt, Mikael Pettersson Åby Arena
2018-03-02 20:00 580706089 Hovslätts IK - IBK Lockerud Mariestad 6 - 2 Fredrik Fältskog, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-04 15:30 580706088 Månsarps IBK - Jönköpings IK Ungdom 4 - 8 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Norrahammars Sporthall
2018-03-04 19:30 580706087 Ledberg IBF - IBF Norrköping/Åby IBK 14 - 3 Daniel Johansson, Sonny Weideborg Kärnahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping IBK Ungdom 14 11 3 0 91-35 56 36
2. Jönköpings IK Ungdom 14 10 2 2 97-51 46 32
3. Ledberg IBF 14 9 1 4 84-51 33 28
4. Hovslätts IK 14 6 1 7 74-79 -5 19
5. IBK Lockerud Mariestad 14 4 4 6 65-61 4 16
6. Fagerhult Habo IBK 14 4 3 7 76-100 -24 15
7. IBF Norrköping/ Åby IBK 14 3 2 9 66-107 -41 11
8. Månsarps IBK 14 1 0 13 47-116 -69 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-24 13:00 580707003 Herrestads AIF - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 3 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Stenab arena
2017-09-24 17:00 580707005 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Partille IBS 4 - 6 Richard Claesson, Harri Tjäder Fristadhallen, Fristad
2017-09-26 19:30 580707002 Vara IBK - Ale IBF/Kärra IBK 11 - 0 Sven Persson, Kenth Lindqvist Levene Arena, Stora Levene
2017-09-29 18:30 580707010 Ale IBF/Kärra IBK - Stenungsunds IBK 3 - 3 Walter Wästhage, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2017-09-30 15:00 580707007 Partille IBS - Marstrands IBK / STC KIBK 2 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Ugglumshallen
2017-10-02 19:30 580707009 FBC Aspen/FBC Lerum - Vara IBK 4 - 4 Andreas Rolén, Gustav Glansén Rydsbergshallen
2017-10-07 11:15 580707014 Herrestads AIF - Partille IBS 5 - 3 Matilda Svenblad, Jim Olausson Stenab arena
2017-10-07 14:00 580707012 Stenungsunds IBK - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 9 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Stenungsund Arena
2017-10-07 14:00 580707015 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Marstrands IBK / STC KIBK 3 - 8 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshallen, Viskafors
2017-10-15 13:00 580707017 Herrestads AIF - Stenungsunds IBK 11 - 3 Walter Wästhage, Linus Söderblom Stenab arena
2017-10-18 21:00 580707018 Marstrands IBK / STC KIBK - Ale IBF/Kärra IBK 9 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Mimershus A-hallen
2017-10-23 20:00 580707019 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 4 Carl Larsson, Daniel Rudquist Fristadhallen, Fristad
2017-10-22 14:00 580707023 FBC Aspen/FBC Lerum - Marstrands IBK / STC KIBK 3 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2017-10-22 14:30 580707024 Ale IBF/Kärra IBK - Herrestads AIF 0 - 10 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Kärra Sporthall
2017-10-22 16:30 580707021 Stenungsunds IBK - Vara IBK 0 - 8 Alexander Pavlovic, Mikael Molldén Kyrkenorumsskolan
2017-10-27 19:20 580707027 Marstrands IBK / STC KIBK - Vara IBK 1 - 1 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2017-10-28 15:00 580707029 Partille IBS - Ale IBF/Kärra IBK 8 - 0 Aldin Hadziselmovic, Pierre Eberhard Berg Ugglumshallen
2017-10-29 18:00 580707028 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Stenungsunds IBK 6 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2017-11-07 19:30 580707032 Vara IBK - Herrestads AIF 6 - 6 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Levene Arena, Stora Levene
2017-11-10 18:30 580707034 Ale IBF/Kärra IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 5 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2017-11-11 17:00 580707031 Stenungsunds IBK - Marstrands IBK / STC KIBK 3 - 10 Mats Sällberg, Patrik Jonasson Stenungsund Arena
2017-11-11 19:00 580707033 FBC Aspen/FBC Lerum - Partille IBS 5 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2017-11-17 19:30 580707038 Partille IBS - Vara IBK 2 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Vallhamra Sportcenter
2017-11-17 20:00 580707040 FBC Aspen/FBC Lerum - Ale IBF/Kärra IBK 10 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2017-11-19 17:00 580707037 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Herrestads AIF 8 - 8 Erling Josefsson, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2017-11-21 19:30 580707042 Vara IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 5 - 5 Magnus Jansson, Pedram Koublani Levene Arena, Stora Levene
2017-11-25 18:00 580707043 Herrestads AIF - Marstrands IBK / STC KIBK 4 - 2 Linus Söderblom, Linus Backlund Stenab arena
2017-11-29 19:20 580707041 Stenungsunds IBK - Partille IBS 3 - 14 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Stenungsund Arena
2017-12-01 20:00 580707048 FBC Aspen/FBC Lerum - Herrestads AIF 3 - 3 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2017-12-02 17:00 580707046 Partille IBS - Fristads GoIF/Rydboholms SK 5 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2017-12-02 18:00 580707049 Ale IBF/Kärra IBK - Vara IBK 3 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2017-12-12 19:30 580707052 Vara IBK - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 2 Carl Larsson, Daniel Rudquist Levene Arena, Stora Levene
2017-12-14 19:45 580707054 Marstrands IBK / STC KIBK - Partille IBS 1 - 6 Pierre Eberhard Berg, Jesper Axelsson Mimershus B-hallen
2017-12-17 18:30 580707051 Stenungsunds IBK - Ale IBF/Kärra IBK 7 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Stenungsund Arena
2018-01-13 15:00 580707057 Partille IBS - Herrestads AIF 5 - 5 Pierre Eberhard Berg, Andreas Rolén Ugglumshallen
2018-01-14 19:30 580707059 FBC Aspen/FBC Lerum - Stenungsunds IBK 9 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2018-01-15 19:30 580707056 Marstrands IBK / STC KIBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 6 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Munkegärdehallen
2018-01-22 19:30 580707063 FBC Aspen/FBC Lerum - Fristads GoIF/Rydboholms SK 2 - 3 Gustav Glansén, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2018-01-25 18:30 580707064 Ale IBF/Kärra IBK - Marstrands IBK / STC KIBK 2 - 10 Catrin Kleist, Apilou Dragin Ale Kulturrum
2018-01-25 19:15 580707061 Stenungsunds IBK - Herrestads AIF 2 - 5 Jesper Dammert, Adam Kruse Spekerödsskolan
2018-01-23 19:30 580707066 Vara IBK - Stenungsunds IBK 7 - 1 Henrik Carlsson, Dan Pettersson Levene Arena, Stora Levene
2018-01-26 18:30 580707068 Marstrands IBK / STC KIBK - FBC Aspen/FBC Lerum 3 - 8 Andreas Rolén, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2018-01-27 13:00 580707067 Herrestads AIF - Ale IBF/Kärra IBK 13 - 3 Jim Olausson, Johannes Svensson Stenab arena
2018-02-06 19:30 580707072 Vara IBK - Marstrands IBK / STC KIBK 5 - 3 Pedram Koublani, Dan Pettersson Levene Arena, Stora Levene
2018-02-09 20:15 580707074 Ale IBF/Kärra IBK - Partille IBS 3 - 16 Patrik Jonasson, Christian Jensen Kärra Sporthall
2018-02-11 17:00 580707071 Stenungsunds IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 2 - 5 Jesper Dammert, Patrik Jonasson Stenungsund Arena
2018-02-02 19:00 580707079 Partille IBS - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 6 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Ugglumshallen
2018-02-18 13:00 580707076 Herrestads AIF - Vara IBK 4 - 4 Mikael Molldén, Björn Svensson Stenab arena
2018-02-18 18:00 580707078 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Ale IBF/Kärra IBK 11 - 1 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2018-02-21 20:00 580707077 Marstrands IBK / STC KIBK - Stenungsunds IBK 9 - 1 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Munkegärdehallen
2018-02-23 20:15 580707084 Ale IBF/Kärra IBK - FBC Aspen/FBC Lerum 1 - 17 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Kärra Sporthall
2018-02-24 13:00 580707083 Herrestads AIF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 15 - 3 Matilda Svenblad, Mikael Molldén Stenab arena
2018-02-26 19:45 580707082 Vara IBK - Partille IBS 3 - 2 Daniel Rudquist, Carl Larsson Alléhallen, Vara
2018-03-03 15:00 580707088 Partille IBS - Stenungsunds IBK 11 - 1 Adam Kruse, Hajrudin Begic Ugglumshallen
2018-03-03 17:00 580707086 Marstrands IBK / STC KIBK - Herrestads AIF 3 - 3 Robin Boqvist, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2018-03-04 19:30 580707087 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Vara IBK 2 - 9 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vara IBK 14 8 6 0 78-35 43 30
2. Herrestads AIF 14 7 6 1 94-48 46 27
3. FBC Aspen/ FBC Lerum 14 8 3 3 85-39 46 27
4. Partille IBS 14 7 3 4 88-48 40 24
5. Marstrands IBK / STC KIBK 14 7 3 4 72-45 27 24
6. Fristads GoIF/ Rydboholms SK 14 4 4 6 64-80 -16 16
7. Stenungsunds IBK 14 1 1 12 34-108 -74 4
8. Ale IBF/ Kärra IBK 14 0 2 12 26-138 -112 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan I Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 19:00 580708004 Onsala IBK - IK Zenith 3 - 12 Jonas Löfwander, Jonas Söderberg Presse Idrottshall
2017-09-24 13:00 580708003 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 4 - 1 Adnan Tongur, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-09-24 16:00 580708005 Lindås IBK - IBF Backadalen 9 - 4 Jesper Axelsson, Christian Jensen Salming Arena
2017-09-27 20:30 580708008 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Andreas Rolén, Gustav Glansén Björlanda Idrottshall
2017-09-29 19:30 580708006 Warberg IBF - Lindås IBK 6 - 8 Stefan Olsson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-10-01 16:30 580708007 IBF Backadalen - Onsala IBK 10 - 2 Christian Jensen, Patrik Jonasson Tuve Sporthall
2017-10-06 19:30 580708014 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen 9 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2017-10-08 16:00 580708015 Lindås IBK - Onsala IBK 9 - 2 Torbjörn Zahner, Patrik Jonasson Salming Arena
2018-01-14 16:00 580708011 Warberg IBF - Mölndals IBF JAS 13 - 1 Jonas Söderberg, Mats Andersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-10-13 19:00 580708019 Lindås IBK - Lindome IBK 10 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2017-10-15 17:30 580708018 Onsala IBK - Mölndals IBF JAS 7 - 4 Marcus Yngvesson, Jesper Åkeson Presse Idrottshall
2017-10-15 19:00 580708020 IBF Backadalen - IK Zenith 4 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Tuve Sporthall
2017-10-20 19:30 580708022 IK Zenith - Lindås IBK 5 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2017-10-20 20:00 580708023 Lindome IBK - Onsala IBK 3 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2017-10-22 14:00 580708025 Warberg IBF - IBF Backadalen 9 - 5 Henrik Andersson, Nico Berg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-10-23 18:45 580708024 Mölndals IBF JAS - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 Jesper Axelsson, Hajrudin Begic Aktiviteten A-Hall
2017-10-27 20:30 580708030 IK Zenith - Lindome IBK 11 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Björlanda Idrottshall
2017-10-28 17:00 580708029 IBF Backadalen - Mölndals IBF JAS 10 - 7 Gustav Glansén, Adam Kruse Tuve Sporthall
2017-10-28 18:00 580708026 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF 7 - 2 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Wallenstamhallen
2017-11-10 18:30 580708033 Lindome IBK - IBF Backadalen 3 - 3 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Streteredsskolan
2017-11-10 20:15 580708034 Mölndals IBF JAS - Lindås IBK 3 - 13 Christian Jensen, Patrik Jonasson Aktiviteten A-Hall
2017-11-12 19:00 580708035 Warberg IBF - IK Zenith 8 - 2 Peter Särnhav, Sofia Berntsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-11-17 20:00 580708040 Lindome IBK - Mölndals IBF JAS 4 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen B
2017-11-18 14:00 580708036 Onsala IBK - Warberg IBF 6 - 10 Mats Andersson, Mats Lian Presse Idrottshall
2017-12-06 20:00 580708037 Lindås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 7 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2017-11-25 16:00 580708043 Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 10 - 0 Adam Kruse, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2017-11-26 12:00 580708045 Warberg IBF - Lindome IBK 6 - 2 Jonas Söderberg, Eino Kozan Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-11-27 18:45 580708044 Mölndals IBF JAS - IK Zenith 0 - 10 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Aktiviteten A-Hall
2017-12-02 16:30 580708046 IBF Backadalen - Lindås IBK 6 - 9 Besim Mehmedagic, Patrik Jonasson Tuve Sporthall
2017-12-03 13:00 580708047 IK Zenith - Onsala IBK 6 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2017-12-03 15:30 580708048 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 11 Mikael Molldén, Matilda Svenblad Streteredsskolan
2017-12-16 19:30 580708053 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 4 - 8 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2017-12-17 16:00 580708055 Lindås IBK - Warberg IBF 6 - 7 Mikael Molldén, Linus Backlund Salming Arena
2017-12-17 17:30 580708054 Onsala IBK - IBF Backadalen 2 - 11 Jesper Åkeson, Mats Andersson Presse Idrottshall
2017-10-07 14:00 580708060 Mölndals IBF JAS - Warberg IBF 3 - 11 Adam Jällfält, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2018-01-14 15:00 580708057 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 5 Mikael Molldén, Pierre Eberhard Berg Tuve Sporthall
2018-01-14 20:00 580708056 Onsala IBK - Lindås IBK 2 - 8 Henrik Andersson, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2018-01-22 18:45 580708064 Mölndals IBF JAS - Onsala IBK 4 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Aktiviteten A-Hall
2018-01-23 18:30 580708063 Lindome IBK - Lindås IBK 6 - 16 Jesper Axelsson, Adnan Tongur Almåshallen B
2018-01-24 19:15 580708062 IK Zenith - IBF Backadalen 9 - 7 Adnan Tongur, Jesper Axelsson Hedenskolans Idrottshall
2018-01-27 16:30 580708070 IBF Backadalen - Warberg IBF 3 - 8 Lazo Cesto, Patrik Jonasson Tuve Sporthall
2018-01-27 18:00 580708068 Onsala IBK - Lindome IBK 4 - 4 Marcus Yngvesson, Jonas Söderberg Presse Idrottshall
2018-01-28 15:00 580708069 Lindås IBK - IK Zenith 8 - 5 Andreas Rolén, Oscar Kjellgren Elgestål Salming Arena
2018-01-28 17:15 580708067 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals IBF JAS 13 - 1 Jesper Dammert, Carl Flyning Wallenstamhallen
2018-01-24 19:30 580708075 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 2 Nico Berg, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2018-02-05 18:15 580708074 Mölndals IBF JAS - IBF Backadalen 5 - 8 Jesper Dammert, Carl Flyning Aktiviteten A-Hall
2018-02-06 19:15 580708073 Lindome IBK - IK Zenith 3 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Almåshallen B
2018-02-04 16:00 580708078 Lindås IBK - Mölndals IBF JAS 19 - 7 Patrik Jonasson, Christian Jensen Salming Arena
2018-02-18 16:30 580708079 IBF Backadalen - Lindome IBK 9 - 7 Carl Flyning, Patrik Jonasson Tuve Sporthall
2018-02-25 17:00 580708080 IK Zenith - Warberg IBF 5 - 10 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Björlanda Idrottshall
2018-02-24 14:45 580708084 Mölndals IBF JAS - Lindome IBK 4 - 3 Henrik Lord Johansson, Pierre Eberhard Berg Aktiviteten A-Hall
2018-02-27 19:00 580708083 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK 8 - 3 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Wallenstamhallen
2018-02-27 20:15 580708085 Warberg IBF - Onsala IBK 9 - 1 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-03-02 20:00 580708090 Lindome IBK - Warberg IBF 5 - 14 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2018-03-03 18:00 580708086 Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 20 Marcus Yngvesson, Jonas Söderberg Presse Idrottshall
2018-03-04 13:30 580708089 IK Zenith - Mölndals IBF JAS 15 - 2 Adam Jällfält, Roger Zahnér Hedenskolans Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF 14 12 0 2 119-56 63 36
2. Pixbo Wallenstam IBF 14 10 1 3 109-47 62 31
3. Lindås IBK 14 10 1 3 129-72 57 31
4. IK Zenith 14 9 1 4 101-66 35 28
5. IBF Backadalen 14 5 2 7 89-89 0 17
6. Mölndals IBF JAS 14 3 1 10 50-133 -83 10
7. Lindome IBK 14 1 3 10 50-103 -53 6
8. Onsala IBK 14 1 1 12 39-120 -81 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan J Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 14:00 580709003 Vimmerby IBK - Hovshaga AIF 3 - 1 Magnus Widlund, Johan Ferm Vimmerby Sporthall
2017-09-24 15:00 580709005 Växjö IBK U - Vetlanda IBF 7 - 0 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena Nivika hallen
2017-09-30 15:00 580709010 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Falkenbergshallen
2018-01-20 12:30 580709007 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund Ungdom OW (0 - 5) ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-10-07 13:30 580709015 Växjö IBK U - FBC Kalmarsund Ungdom 8 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Fortnox Arena B-hall
2017-10-08 12:00 580709012 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovshaga AIF 5 - 7 Anders Stenberg, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-10-08 13:00 580709014 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF 10 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Vimmerby Sporthall
2017-10-10 19:00 580709019 Växjö IBK U - Hovshaga AIF 5 - 2 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-12 20:00 580709018 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC 3 - 5 Jonas Hellberg, Bengt Andersson Färjehallen
2017-10-14 14:00 580709017 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Vimmerby Sporthall
2017-10-21 11:30 580709023 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom 12 - 2 Marcus Ingolf, Martin Carlsson Hovshaga Sporthallen
2017-10-21 15:00 580709024 CL98IC - Vimmerby IBK 5 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Falkenbergshallen
2017-10-27 19:00 580709028 Växjö IBK U - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-28 10:00 580709029 Vetlanda IBF - CL98IC 1 - 18 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-11-10 19:00 580709031 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 4 Johan Palm, Jonas Widenstedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-11-10 19:30 580709034 CL98IC - Växjö IBK U 5 - 9 Anders Stenberg, Leffe Henryson Kalmar Sporthall A-hall
2017-11-11 16:00 580709033 Hovshaga AIF - Vetlanda IBF 5 - 1 Kjell Persson, Lars Hjelm Hovshaga Sporthallen
2017-11-17 19:00 580709037 Växjö IBK U - Vimmerby IBK 11 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-17 19:30 580709040 Hovshaga AIF - CL98IC 7 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthallen
2017-11-26 13:00 580709041 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vetlanda IBF 14 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-11-26 14:00 580709043 Vimmerby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 7 - 8 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Vimmerby Sporthall
2017-12-02 13:30 580709048 Hovshaga AIF - Vimmerby IBK 8 - 2 Safet Hasanbegovic, Annie Nordmark Hovshaga Sporthallen
2017-12-02 14:00 580709046 Vetlanda IBF - Växjö IBK U 3 - 8 Percy Lundkvist, Senad Hamula ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-12-15 19:00 580709051 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 3 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-12-17 14:15 580709054 FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF 12 - 2 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2018-01-12 19:30 580709059 Hovshaga AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 4 Leif Johansson, Dan Runberg Hovshaga Sporthallen
2018-01-13 14:45 580709057 Vetlanda IBF - Vimmerby IBK 2 - 5 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson ISCAR Arena LF, Vetlanda
2018-01-14 18:00 580709056 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK U OW (0 - 5) Färjehallen
2018-01-23 20:00 580709061 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vimmerby IBK 2 - 1 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-01-24 19:45 580709063 Hovshaga AIF - Växjö IBK U 3 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2018-01-25 19:00 580709064 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom 8 - 6 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Falkenbergshallen
2018-01-28 14:00 580709067 Vimmerby IBK - CL98IC 3 - 6 Anders Everstrand, Thomas Atting Vimmerby Sporthall
2018-01-28 17:00 580709068 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF 6 - 7 Anders Lundell, Mathias Linde Färjehallen
2018-02-09 19:00 580709071 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK U 2 - 10 Anders Stenberg, Bengt Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-02-10 16:00 580709074 CL98IC - Vetlanda IBF 22 - 2 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Allaktivitetshuset, Rockneby
2018-02-18 14:30 580709077 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 4 Anders Stenberg, Tomas Akthagen Torslundahallen
2018-02-18 17:00 580709078 Växjö IBK U - CL98IC 11 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-19 19:30 580709079 Vetlanda IBF - Hovshaga AIF 5 - 8 Fredrik Billemark, Magnus Andersson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-02-25 14:00 580709083 Vimmerby IBK - Växjö IBK U 1 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2018-03-06 19:15 580709084 CL98IC - Hovshaga AIF 5 - 3 Leffe Henryson, Robert Risberg Falkenbergshallen
2018-03-04 10:45 580709088 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 12 Anders A Nilsson, Anders Everstrand ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-03-04 18:15 580709086 FBC Kalmarsund Ungdom - Vimmerby IBK 1 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK U 12 12 0 0 88-33 55 36
2. Hovshaga AIF 12 8 0 4 70-45 25 24
3. CL98IC 12 7 2 3 84-52 32 23
4. Craftstadens IBK Oskarshamn 12 5 3 4 60-50 10 18
5. FBC Kalmarsund Ungdom 12 4 1 7 56-62 -6 13
6. Vimmerby IBK 12 3 0 9 41-58 -17 9
7. Vetlanda IBF 12 0 0 12 27-126 -99 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan K Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 19:30 580710004 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm 4 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Nyvångsskolan
2017-09-23 13:00 580710002 FC/FBC Helsingborg - Malmhaug IBF 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2017-09-23 16:00 580710003 IBK Landskrona - FBC Karlskrona 3 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Borstahusens Idrottshall
2017-09-24 17:00 580710005 Carlshamns IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 14 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2017-09-29 19:30 580710008 FBC Engelholm - IBK Landskrona 5 - 8 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
2017-09-30 13:30 580710010 Malmhaug IBF - Bjärreds IBK 9 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Kulladals Sporthall
2017-10-01 14:00 580710009 FBC Karlskrona - FC/FBC Helsingborg 4 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Vedeby Sporthall A
2017-10-01 16:00 580710007 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/IBK Lund Elit 9 - 8 Axel Holmqvist, Alexander Persson Åstorps Sporthall
2017-10-06 20:15 580710013 FC/FBC Helsingborg - FBC Engelholm 3 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2017-10-07 12:00 580710015 Carlshamns IBK - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 15 Marcus Ingolf, Eddy Olsson Väggahallen
2017-10-07 14:00 580710012 Bjärreds IBK - FBC Karlskrona 3 - 6 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Bjärehovshallen
2017-10-09 20:00 580710014 IBK Landskrona - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 7 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Borstahusens Idrottshall
2017-10-15 14:00 580710019 Carlshamns IBK - FBC Karlskrona 2 - 10 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Väggahallen
2017-10-15 17:00 580710018 IBK Lund/IBK Lund Elit - Malmhaug IBF 5 - 5 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Killebäckshallen
2017-10-16 20:00 580710017 IBK Landskrona - Bjärreds IBK 2 - 5 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Borstahusens Idrottshall
2017-10-18 19:00 580710020 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 7 - 4 Jonas Pettersson, Christian Olofsson Åstorps Sporthall
2017-10-20 19:30 580710021 Bjärreds IBK - FC/FBC Helsingborg 3 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bjärehovshallen
2017-10-20 19:30 580710022 FBC Engelholm - Carlshamns IBK 9 - 3 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Ängelholms Idrottshall
2017-10-20 19:30 580710024 Malmhaug IBF - IBK Landskrona 1 - 2 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Kulladals Sporthall
2017-10-22 15:30 580710023 FBC Karlskrona - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 10 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2017-10-28 12:00 580710028 Carlshamns IBK - Bjärreds IBK 5 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Väggahallen
2017-10-29 11:30 580710030 FBC Engelholm - FBC Karlskrona 4 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Nyhemshallen
2017-10-29 16:30 580710029 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmhaug IBF 9 - 3 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Åstorps Sporthall
2017-11-23 20:00 580710027 IBK Lund/IBK Lund Elit - FC/FBC Helsingborg 4 - 5 Leon Fuchs, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2017-11-07 19:30 580710033 FBC Karlskrona - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 7 Per Bratt, Henrik Gilliusson Vedeby Sporthall A
2017-11-11 14:00 580710034 Malmhaug IBF - Carlshamns IBK 7 - 5 Leon Fuchs, Petter Niklasson Sundsbrohallen
2017-11-11 15:30 580710032 FC/FBC Helsingborg - IBK Landskrona 6 - 9 Mårten Högblom, Erik Höst Helsingborg Arena B
2017-11-11 18:00 580710031 Bjärreds IBK - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 6 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovshallen
2017-11-17 19:00 580710039 FBC Engelholm - Bjärreds IBK 10 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Kungsgårdshallen
2017-11-17 19:30 580710037 Carlshamns IBK - IBK Landskrona 2 - 7 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2017-11-17 19:30 580710038 Åstorp/Kvidinge IBS - FC/FBC Helsingborg 5 - 5 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Åstorps Sporthall
2017-11-18 16:00 580710040 FBC Karlskrona - Malmhaug IBF 6 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2017-11-24 19:30 580710044 Malmhaug IBF - FBC Engelholm 2 - 3 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2017-11-25 18:00 580710041 Bjärreds IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 10 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Bjärehovshallen
2017-11-26 18:00 580710042 FC/FBC Helsingborg - Carlshamns IBK 8 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Västergårdshallen
2017-11-27 20:00 580710043 IBK Landskrona - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 8 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Borstahusens Idrottshall
2017-12-01 19:00 580710047 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 5 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Ängelholms Idrottshall
2017-12-02 18:00 580710048 FBC Karlskrona - IBK Landskrona 2 - 4 Per Bratt, Mikael Lundin Jändelskolan
2017-12-03 14:30 580710046 Åstorp/Kvidinge IBS - Carlshamns IBK 10 - 3 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Åstorps Sporthall
2018-01-09 19:30 580710049 Malmhaug IBF - FC/FBC Helsingborg 2 - 4 Markus Brink, Jonny Johansson Kulladals Sporthall
2017-12-16 13:30 580710053 IBK Landskrona - FBC Engelholm 4 - 2 Roger Persson, Alexander Persson Landskrona Idrottshall
2017-12-17 11:00 580710051 Bjärreds IBK - Malmhaug IBF 9 - 6 Erik Höst, Wiktor Kentander Bjärehovshallen
2017-12-17 15:00 580710054 IBK Lund/IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 6 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Vipeholmshallen
2018-01-31 19:45 580710052 FC/FBC Helsingborg - FBC Karlskrona 6 - 0 Leon Fuchs, Petter Niklasson Helsingborg Arena B
2018-01-12 19:00 580710058 FBC Engelholm - FC/FBC Helsingborg 0 - 9 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Kungsgårdshallen
2018-01-12 19:30 580710057 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Landskrona 7 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2018-01-13 15:40 580710056 IBK Lund/IBK Lund Elit - Carlshamns IBK 9 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2018-01-14 16:00 580710059 FBC Karlskrona - Bjärreds IBK 6 - 0 Roger Gardell, Jesper Grönblad Vedeby Sporthall A
2018-01-23 19:30 580710064 Malmhaug IBF - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 6 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2018-01-25 19:00 580710063 FBC Karlskrona - Carlshamns IBK 13 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2018-01-25 19:30 580710061 Bjärreds IBK - IBK Landskrona 6 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Bjärehovshallen
2018-01-26 19:00 580710062 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kungsgårdshallen
2018-01-26 19:30 580710066 FC/FBC Helsingborg - Bjärreds IBK 7 - 2 Roger Persson, Alexander Persson Helsingborg Arena B
2018-01-27 12:40 580710068 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Karlskrona 8 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Vipeholmshallen
2018-01-28 12:00 580710069 Carlshamns IBK - FBC Engelholm 4 - 4 Per Bratt, Jonas Nilsson Väggahallen
2018-01-29 20:00 580710067 IBK Landskrona - Malmhaug IBF 9 - 3 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Borstahusens Idrottshall
2018-02-05 19:30 580710072 FC/FBC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund Elit 6 - 2 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Helsingborg Arena C
2018-02-09 19:30 580710074 Malmhaug IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 10 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Gottorpshallen
2018-02-10 16:00 580710073 FBC Karlskrona - FBC Engelholm 4 - 5 Marcus Ingolf, Fredrik Husberg Vedeby Sporthall A
2018-02-11 19:00 580710071 Bjärreds IBK - Carlshamns IBK 10 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Bjärehovshallen
2018-02-07 20:00 580710079 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Karlskrona 9 - 7 Erik Hindemith, Hampe Gustavsson Åstorps Sporthall
2018-02-12 20:30 580710077 IBK Lund/IBK Lund Elit - Bjärreds IBK 5 - 1 Kevin Prahl, Petter Niklasson Nyvångsskolan
2018-02-16 19:30 580710078 Carlshamns IBK - Malmhaug IBF 3 - 0 Roger Gardell, Michell Rohde Väggahallen
2018-03-01 18:45 580710076 IBK Landskrona - FC/FBC Helsingborg 4 - 5 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Landskrona Idrottshall
2018-02-04 13:00 580710081 Bjärreds IBK - FBC Engelholm 7 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Bjärehovshallen
2018-02-24 15:30 580710084 Malmhaug IBF - FBC Karlskrona 5 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kulladals Sporthall
2018-02-26 20:00 580710083 IBK Landskrona - Carlshamns IBK 8 - 1 Leon Fuchs, Petter Niklasson Borstahusens Idrottshall
2018-02-27 20:00 580710082 FC/FBC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 6 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Helsingborg Arena A
2018-03-03 10:00 580710087 Carlshamns IBK - FC/FBC Helsingborg 1 - 6 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Väggahallen
2018-03-04 17:30 580710088 Åstorp/Kvidinge IBS - Bjärreds IBK 8 - 6 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Åstorps Sporthall
2018-03-04 18:15 580710086 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Landskrona 2 - 5 Axel Holmqvist, Alexander Persson Killebäckshallen
2018-03-14 20:00 580710089 FBC Engelholm - Malmhaug IBF 10 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Ängelholms Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS 16 14 1 1 131-74 57 43
2. FC/ FBC Helsingborg 16 12 1 3 87-51 36 37
3. IBK Lund/ IBK Lund Elit 16 10 2 4 105-62 43 32
4. IBK Landskrona 16 10 0 6 83-66 17 30
5. FBC Engelholm 16 7 3 6 79-81 -2 24
6. FBC Karlskrona 16 7 1 8 86-74 12 22
7. Bjärreds IBK 16 3 1 12 72-106 -34 10
8. Malmhaug IBF 16 2 1 13 61-95 -34 7
9. Carlshamns IBK 16 1 2 13 40-135 -95 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis