Juniorallsvenskan HJ18 (2019/20)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 14:00 580700001 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Öjebyns IBF 1 - 1 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2019-09-22 15:00 580700002 Gimonäs Umeå IF/IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 6 - 1 Per Fallbjörk, Viktor Grahn Sjöfruhallen
2019-09-22 15:00 580700004 Gamla Stan IBK/Ungdom - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 6 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2019-09-24 19:45 580700003 RIG Umeå IBF - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 17 - 3 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Umeå Energi Arena Väst
2019-09-29 10:30 580700005 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK/Ungdom 4 - 12 Conny Björnfot, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2019-09-29 17:00 580700006 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Gimonäs Umeå IF/IBF 4 - 4 Petter Lindkvist, Oscar Sundbaum Norrmalmia Sph
2019-10-01 19:30 580700007 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 2 - 9 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2019-10-03 20:15 580700008 IBF Dalen/IBS Dalen - RIG Umeå IBF 4 - 5 Mats Öster, David Lundberg Musköten 1
2019-10-06 13:00 580700009 Gamla Stan IBK/Ungdom - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 9 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2019-10-11 19:00 580700012 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Gamla Stan IBK/Ungdom 3 - 8 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2019-10-11 19:30 580700010 Gimonäs Umeå IF/IBF - Öjebyns IBF 4 - 4 Alexander Hedlund, Anton Nystedt Sjöfruhallen
2019-10-14 20:15 580700013 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBF Dalen/IBS Dalen Andreas Eriksson, Manuel Garzon Midgårdshallen
2019-10-15 19:45 580700011 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Jakub Horyna, Mats Öster Umeå Energi Arena Väst
2019-10-26 17:45 580700015 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Team Thorengruppen Ungdom SK Jörgen Eriksson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2019-10-27 16:15 580700016 Öjebyns IBF - IBF Dalen/IBS Dalen Jörgen Eriksson, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2019-10-29 19:30 580700014 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Gimonäs Umeå IF/IBF Eddahallen
2019-11-08 19:15 580700019 IBF Dalen/IBS Dalen - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK Musköten 1
2019-11-10 13:00 580700017 RIG Umeå IBF - Öjebyns IBF Umeå Energi Arena Öst
2019-11-10 14:00 580700018 Gamla Stan IBK/Ungdom - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Balderhallen A
2019-11-15 19:00 580700020 Team Thorengruppen Ungdom SK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Öst
2019-11-18 20:15 580700021 Gimonäs Umeå IF/IBF - RIG Umeå IBF Sjöfruhallen
2019-11-19 21:15 580700024 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF/IBF Musköten 2
2019-11-20 20:45 580700022 Team Thorengruppen Ungdom SK - Öjebyns IBF Umeå Energi Arena Öst
2019-11-26 19:30 580700023 Gamla Stan IBK/Ungdom - RIG Umeå IBF Balderhallen A
2019-11-29 19:00 580700027 Gimonäs Umeå IF/IBF - Gamla Stan IBK/Ungdom Umeå Energi Arena Öst
2019-11-29 20:00 580700025 Öjebyns IBF - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK Norrmalmia Sph
2019-12-03 19:45 580700028 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK Umeå Energi Arena Väst
2019-12-10 19:30 580700026 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - IBF Dalen/IBS Dalen Eddahallen
2019-12-05 20:15 580700029 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK/Ungdom Musköten 2
2019-12-14 15:00 580700031 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gimonäs Umeå IF/IBF Vildmannahallen
2019-12-17 20:15 580700032 Öjebyns IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Norrmalmia Sph
2019-12-20 19:00 580700030 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - RIG Umeå IBF Norrmalmia Sph
2020-01-12 13:00 580700034 Gamla Stan IBK/Ungdom - Öjebyns IBF Balderhallen A
2020-01-13 19:30 580700033 Gimonäs Umeå IF/IBF - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK Sjöfruhallen
2020-01-17 19:30 580700035 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gamla Stan IBK/Ungdom Umeå Energi Arena Väst
2020-01-17 20:00 580700037 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Norrmalmia Sph
2020-02-11 19:45 580700036 RIG Umeå IBF - IBF Dalen/IBS Dalen Umeå Energi Arena Väst
2020-01-25 13:30 580700041 Öjebyns IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF Norrmalmia Sph
2020-01-28 19:30 580700038 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - RIG Umeå IBF Eddahallen
2020-01-28 19:30 580700040 Gamla Stan IBK/Ungdom - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK Balderhallen A
2020-01-30 20:30 580700039 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK Musköten 1
2020-02-07 19:30 580700044 IBF Dalen/IBS Dalen - Öjebyns IBF Musköten 1
2020-02-08 14:00 580700042 Gimonäs Umeå IF/IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Sjöfruhallen
2020-02-16 14:00 580700043 Team Thorengruppen Ungdom SK - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK Vildmannahallen
2020-02-14 19:00 580700045 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Gamla Stan IBK/Ungdom Eddahallen
2020-02-14 20:15 580700046 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF Norrmalmia Sph
2020-01-21 19:45 580700047 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF Umeå Energi Arena Väst
2020-02-18 19:30 580700048 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Team Thorengruppen Ungdom SK Eddahallen
2020-02-22 11:30 580700049 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - IBF Dalen/IBS Dalen Norrmalmia Sph
2020-02-04 19:45 580700051 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK/Ungdom Umeå Energi Arena Väst
2020-03-08 10:30 580700052 Öjebyns IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK Norrmalmia Sph
2020-03-10 20:15 580700050 Gimonäs Umeå IF/IBF - IBF Dalen/IBS Dalen Sjöfruhallen
2020-03-11 20:45 580700053 Team Thorengruppen Ungdom SK - RIG Umeå IBF Umeå Energi Arena Öst
2020-03-13 19:15 580700055 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Musköten 1
2020-03-13 20:00 580700056 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Öjebyns IBF Norrmalmia Sph
2020-03-15 15:00 580700054 Gamla Stan IBK/Ungdom - Gimonäs Umeå IF/IBF Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK/ Ungdom 4 2 1 1 30-22 8 7
2. RIG Umeå IBF 2 2 0 0 22-7 15 6
3. Gimonäs Umeå IF/ IBF 3 1 2 0 14-9 5 5
4. Wibax IBF Piteå/ Bergnäset AIK 4 1 1 2 19-31 -12 4
5. Team Thorengruppen Ungdom SK 2 1 0 1 10-10 0 3
6. Öjebyns IBF 3 0 2 1 9-17 -8 2
7. IBF Dalen/ IBS Dalen 2 0 1 1 10-11 -1 1
8. Skellefteå IBK/ Rönnskär Railcare 2 0 1 1 3-10 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-22 14:00 580701004 Håsta IBK - IBF Borlänge 4 - 4 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-09-22 15:00 580701003 Sundsvall FBC Ungdom - KAIS Mora UIF 7 - 4 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2019-10-16 20:00 580701005 Sandvikens AIK - IBF Falun Ungdom Jakob Westerlund Arena Jernvallen
2019-11-02 11:30 580701002 IBK Runsten - Insjöns BK Nynäshallen
2019-09-29 13:00 580701007 IBF Falun Ungdom - Håsta IBK 11 - 0 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2019-09-29 15:30 580701008 IBF Borlänge - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 7 Mikael Svenske, Linus Isberg Ornäs Sporthall
2019-09-29 17:00 580701010 Insjöns BK - Gävle GIK 6 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Leksandshallen
2019-09-29 18:00 580701009 KAIS Mora UIF - IBK Runsten 8 - 2 Fredrik Andersson, Michelle Unger Idre Fjäll Arena
2019-09-25 20:00 580701015 Sandvikens AIK - Håsta IBK 6 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Arena Jernvallen
2019-10-04 20:00 580701012 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 4 - 6 Marcus Svedinger, Håkan Thunman Alfahallen - Gavlehov
2019-10-06 15:00 580701014 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Falun Ungdom 3 - 7 Peter Palander, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-10-13 12:00 580701013 IBK Runsten - IBF Borlänge 2 - 4 Magnus Undén, Håkan Thunman Träffen Arena
2019-10-11 19:00 580701020 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 13 - 0 Johan Forsström, Mattias Hedberg Guide Arena 2
2019-10-11 19:30 580701019 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 5 - 9 Marcus Svedinger, Magnus Undén Arena Jernvallen
2019-10-13 14:00 580701017 Sundsvall FBC Ungdom - Gävle GIK 6 - 2 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2019-10-13 17:00 580701018 Håsta IBK - Insjöns BK 6 - 8 Mats Sjöqvist, Michael Hoek Håstaholmen
2019-10-25 19:30 580701022 IBF Borlänge - Sandvikens AIK Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Ornäs Sporthall
2019-10-25 20:00 580701021 Gävle GIK - IBK Runsten Sean Norouz, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2019-10-29 20:00 580701023 KAIS Mora UIF - Håsta IBK Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-12-14 13:00 580701024 Insjöns BK - Sundsvall FBC Ungdom Leksandshallen
2019-10-19 11:30 580701029 IBF Falun Ungdom - Insjöns BK Linus Isberg, Leo Holmström Guide Arena 1
2019-11-06 20:00 580701028 Sandvikens AIK - Gävle GIK Jonas Tidsjö, Ej offentliggjord Arena Jernvallen
2019-11-08 19:00 580701030 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2019-11-10 17:00 580701027 Håsta IBK - IBK Runsten Håstaholmen
2019-11-15 19:30 580701033 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom Mattias Hedberg, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2019-11-15 20:00 580701031 Gävle GIK - Håsta IBK Novahallen - Gavlehov
2019-11-16 13:00 580701034 Insjöns BK - Sandvikens AIK Fredrik Andersson, Michelle Unger Leksandshallen
2019-11-17 12:00 580701032 IBK Runsten - Sundsvall FBC Ungdom Magnus Undén, Ej offentliggjord Alfahallen - Gavlehov
2019-11-22 19:00 580701038 IBF Falun Ungdom - IBK Runsten Fredrik Andersson, Michelle Unger Guide Arena 1
2019-11-22 19:00 580701039 IBF Borlänge - Gävle GIK Linus Isberg, Leo Holmström Ornäs Sporthall
2019-11-25 19:30 580701040 KAIS Mora UIF - Insjöns BK Nicklas Sjöström, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2020-01-04 15:00 580701037 Sandvikens AIK - Sundsvall FBC Ungdom Arena Jernvallen
2019-11-29 20:00 580701041 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom Träffen Arena
2019-11-29 20:00 580701044 Insjöns BK - IBF Borlänge Leksandshallen
2019-12-06 20:00 580701042 IBK Runsten - Sandvikens AIK Träffen Arena
2019-12-08 18:30 580701043 Sundsvall FBC Ungdom - Håsta IBK Skönsbergshallen
2019-12-21 13:00 580701049 Insjöns BK - IBK Runsten Leksandshallen
2019-12-21 14:30 580701047 IBF Borlänge - Håsta IBK Ornäs Sporthall
2019-12-21 16:00 580701048 KAIS Mora UIF - Sundsvall FBC Ungdom Idre Fjäll Arena
2019-12-22 19:45 580701046 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK Guide Arena 1
2020-01-10 20:00 580701051 Gävle GIK - Insjöns BK Novahallen - Gavlehov
2020-01-12 12:00 580701052 IBK Runsten - KAIS Mora UIF Alfahallen - Gavlehov
2020-01-12 17:00 580701054 Håsta IBK - IBF Falun Ungdom Håstaholmen
2020-01-12 18:00 580701053 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Borlänge Skönsbergshallen
2020-01-17 19:30 580701058 IBF Borlänge - IBK Runsten Ornäs Sporthall
2020-01-18 17:00 580701059 KAIS Mora UIF - Gävle GIK Idre Fjäll Arena
2020-01-19 15:30 580701057 IBF Falun Ungdom - Sundsvall FBC Ungdom Guide Arena 1
2020-01-19 17:00 580701056 Håsta IBK - Sandvikens AIK Håstaholmen
2020-01-24 19:30 580701062 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom Ornäs Sporthall
2020-01-24 19:30 580701063 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK Idre Fjäll Arena
2020-01-24 20:00 580701061 Gävle GIK - Sundsvall FBC Ungdom Novahallen - Gavlehov
2020-01-26 16:00 580701064 Insjöns BK - Håsta IBK Leksandshallen
2020-02-05 20:15 580701068 Håsta IBK - KAIS Mora UIF Håstaholmen
2020-02-07 19:30 580701069 Sandvikens AIK - IBF Borlänge Arena Jernvallen
2020-02-08 12:00 580701066 IBK Runsten - Gävle GIK Novahallen - Gavlehov
2020-02-09 15:00 580701067 Sundsvall FBC Ungdom - Insjöns BK Hagahallen
2020-02-14 19:30 580701073 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge Idre Fjäll Arena
2020-02-14 20:00 580701071 Gävle GIK - Sandvikens AIK Novahallen - Gavlehov
2020-02-14 20:00 580701074 Insjöns BK - IBF Falun Ungdom Leksandshallen
2020-02-16 12:00 580701072 IBK Runsten - Håsta IBK Alfahallen - Gavlehov
2020-01-31 19:00 580701079 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF Guide Arena 1
2020-02-02 14:00 580701076 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Runsten Skönsbergshallen
2020-02-28 19:30 580701078 Sandvikens AIK - Insjöns BK Arena Jernvallen
2020-03-01 19:00 580701077 Håsta IBK - Gävle GIK Håstaholmen
2020-03-06 20:00 580701081 Gävle GIK - IBF Borlänge Novahallen - Gavlehov
2020-03-07 12:00 580701082 IBK Runsten - IBF Falun Ungdom Nynäshallen
2020-03-07 16:00 580701083 Sundsvall FBC Ungdom - Sandvikens AIK Sundsvalls Sporthall-A
2020-03-07 16:00 580701084 Insjöns BK - KAIS Mora UIF Leksandshallen
2020-03-11 20:00 580701089 IBF Borlänge - Insjöns BK Ornäs Sporthall
2020-03-12 19:30 580701087 Sandvikens AIK - IBK Runsten Arena Jernvallen
2020-03-13 19:30 580701088 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK Guide Arena 1
2020-03-13 20:00 580701086 Håsta IBK - Sundsvall FBC Ungdom Håstaholmen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 3 3 0 0 31-3 28 9
2. KAIS Mora UIF 4 3 0 1 27-18 9 9
3. Sundsvall FBC Ungdom 4 3 0 1 23-19 4 9
4. Insjöns BK 2 2 0 0 14-9 5 6
5. IBF Borlänge 4 1 1 2 14-26 -12 4
6. Sandvikens AIK 2 1 0 1 11-12 -1 3
7. Håsta IBK 4 0 1 3 13-29 -16 1
8. IBK Runsten 2 0 0 2 4-12 -8 0
9. Gävle GIK 3 0 0 3 9-18 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:00 580702005 IK Sirius FBC/IBK - Stenhagens KK 9 - 3 Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2019-09-20 19:30 580702004 Torshälla IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 1 - 5 Göran Karlsson, Christian Engfors Skjulstahallen A
2019-09-22 11:00 580702003 Rasbo IK Junior - Arlanda IBK 3 - 5 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Hall 2000
2019-09-22 17:30 580702002 Strängnäs IBK - Storvreta IBK 3 - 5 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Thomas Arena
2019-09-27 19:30 580702007 Stenhagens KK - Torshälla IBK 7 - 4 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Stenhagen BoKC
2019-09-27 19:30 580702008 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Rasbo IK Junior 10 - 2 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-09-29 12:30 580702009 Arlanda IBK - Strängnäs IBK 6 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-09-29 16:30 580702010 Storvreta IBK - Västerås IBS Ungdom 7 - 5 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-04 19:30 580702012 Västerås IBS Ungdom - Arlanda IBK 4 - 3 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Kristiansborgshallen
2019-10-05 10:00 580702015 IK Sirius FBC/IBK - Torshälla IBK 2 - 1 Pontus Orebrand, Martin Hallén Almroth IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-06 11:45 580702014 Rasbo IK Junior - Stenhagens KK 1 - 13 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Hall 2000
2019-11-08 19:30 580702013 Strängnäs IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK Robin Hynninen, Jesper Asplund Thomas Arena
2019-10-11 19:00 580702020 Stenhagens KK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 5 - 5 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2019-10-11 19:30 580702017 Västerås IBS Ungdom - Rasbo IK Junior 7 - 1 Juha Vanninen, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-11 20:20 580702019 IK Sirius FBC/IBK - Arlanda IBK 3 - 3 Arvid Englund, Handrin Thunkvist IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-16 19:30 580702018 Torshälla IBK - Storvreta IBK Christian Johnsson, Christian Engfors Skjulstahallen A
2019-10-22 19:15 580702023 Arlanda IBK - Torshälla IBK Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-10-25 18:30 580702024 Storvreta IBK - Rasbo IK Junior Arvid Englund, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2019-10-25 19:30 580702022 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - IK Sirius FBC/IBK Dan Barthlen, Marcus Karppinen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-27 19:30 580702021 Strängnäs IBK - Västerås IBS Ungdom Robin Hynninen Thomas Arena
2019-11-15 19:00 580702028 IK Sirius FBC/IBK - Västerås IBS Ungdom IFU Arena A
2019-11-15 19:00 580702029 Stenhagens KK - Storvreta IBK Stenhagen BoKC
2019-11-15 19:30 580702027 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Christian Engfors Skjulstahallen A
2019-11-17 14:30 580702030 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Arlanda IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-11-22 19:20 580702033 Arlanda IBK - Stenhagens KK Ej offentliggjord, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-11-23 18:30 580702034 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK IFU Arena A
2019-11-24 10:30 580702031 Västerås IBS Ungdom - Torshälla IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-31 19:30 580702032 Strängnäs IBK - Rasbo IK Junior Thomas Arena
2019-11-29 19:20 580702040 Arlanda IBK - Storvreta IBK Ekilla Sporthall
2019-11-29 19:30 580702038 Stenhagens KK - Strängnäs IBK Stenhagen BoKC
2019-11-30 11:00 580702039 Västerås IBS Ungdom - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK Kristiansborgshallen
2019-12-01 18:30 580702037 IK Sirius FBC/IBK - Rasbo IK Junior IFU Arena A
2019-12-06 19:30 580702041 Västerås IBS Ungdom - Stenhagens KK Kristiansborgshallen
2019-12-06 19:30 580702043 Rasbo IK Junior - Torshälla IBK Hall 2000
2019-12-08 13:30 580702044 Storvreta IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK IFU Arena – DHinox
2019-12-08 18:30 580702042 Strängnäs IBK - IK Sirius FBC/IBK Thomas Arena
2019-12-13 19:00 580702046 Stenhagens KK - IK Sirius FBC/IBK Stenhagen BoKC
2019-12-13 19:30 580702047 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Torshälla IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-14 17:30 580702049 Storvreta IBK - Strängnäs IBK IFU Arena A
2019-12-15 12:30 580702048 Arlanda IBK - Rasbo IK Junior Ekilla Sporthall
2020-01-10 19:30 580702051 Västerås IBS Ungdom - Storvreta IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-12 12:00 580702053 Rasbo IK Junior - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK Hall 2000
2020-01-12 12:00 580702054 Torshälla IBK - Stenhagens KK Stiga Sports Arena C
2020-01-12 15:30 580702052 Strängnäs IBK - Arlanda IBK Thomas Arena
2020-01-17 19:00 580702057 Stenhagens KK - Rasbo IK Junior Stenhagen BoKC
2020-01-17 19:30 580702056 Torshälla IBK - IK Sirius FBC/IBK Skjulstahallen A
2020-01-17 19:30 580702058 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Strängnäs IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-19 12:30 580702059 Arlanda IBK - Västerås IBS Ungdom Ekilla Sporthall
2020-01-25 15:15 580702061 Rasbo IK Junior - Västerås IBS Ungdom Hall 2000
2020-01-26 12:30 580702063 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK Ekilla Sporthall
2020-01-26 13:30 580702064 Storvreta IBK - Torshälla IBK IFU Arena – DHinox
2020-01-27 19:30 580702062 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Stenhagens KK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-07 19:30 580702066 Västerås IBS Ungdom - Strängnäs IBK Kristiansborgshallen
2020-02-07 19:30 580702068 Torshälla IBK - Arlanda IBK Skjulstahallen A
2020-02-08 13:00 580702067 Rasbo IK Junior - Storvreta IBK Hall 2000
2020-02-08 15:30 580702069 IK Sirius FBC/IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK IFU Arena – DHinox
2020-02-14 18:30 580702074 Storvreta IBK - Stenhagens KK IFU Arena A
2020-02-16 11:00 580702071 Västerås IBS Ungdom - IK Sirius FBC/IBK Kristiansborgshallen
2020-02-16 12:30 580702073 Arlanda IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK Ekilla Sporthall
2020-02-16 18:30 580702072 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Thomas Arena
2020-02-28 18:30 580702078 IK Sirius FBC/IBK - Storvreta IBK IFU Arena A
2020-02-28 19:00 580702079 Stenhagens KK - Arlanda IBK Stenhagen BoKC
2020-02-28 19:30 580702077 Torshälla IBK - Västerås IBS Ungdom Skjulstahallen A
2020-03-01 12:45 580702076 Rasbo IK Junior - Strängnäs IBK Hall 2000
2020-03-06 18:30 580702084 Storvreta IBK - Arlanda IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-06 19:30 580702081 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Västerås IBS Ungdom Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-06 19:30 580702082 Strängnäs IBK - Stenhagens KK Thomas Arena
2020-03-08 11:00 580702083 Rasbo IK Junior - IK Sirius FBC/IBK Hall 2000
2020-03-13 19:00 580702088 Stenhagens KK - Västerås IBS Ungdom Stenhagen BoKC
2020-03-13 19:30 580702086 Torshälla IBK - Rasbo IK Junior Skjulstahallen A
2020-03-13 19:30 580702087 IK Sirius FBC/IBK - Strängnäs IBK IFU Arena A
2020-03-13 19:30 580702089 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Storvreta IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK Ungdom/ Tillberga IK 3 2 1 0 20-8 12 7
2. Stenhagens KK 4 2 1 1 28-19 9 7
3. IK Sirius FBC/ IBK 3 2 1 0 14-7 7 7
4. Västerås IBS Ungdom 3 2 0 1 16-11 5 6
5. Storvreta IBK 2 2 0 0 12-8 4 6
6. Arlanda IBK 4 1 1 2 17-17 0 4
7. Strängnäs IBK 2 1 0 1 10-11 -1 3
8. Torshälla IBK 3 0 0 3 6-14 -8 0
9. Rasbo IK Junior 4 0 0 4 7-35 -28 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-18 19:15 580703002 AIK IBF JAS - Täby FC 3 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ulriksdalshallen
2019-09-20 20:15 580703001 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK/Ekerö IK 1 - 4 Alexander Sommensjö, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2019-09-21 17:00 580703003 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK 2 - 12 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-09-22 15:30 580703005 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 11 - 5 Fabian Fahimi, Erik Hellgren Jakobsbergs Sporthall
2019-09-26 19:15 580703010 Täby FC - Rotebro IS IBK 5 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Grindtorpshallen
2019-09-27 19:30 580703008 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 10 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Hammarbackens Sporthall
2019-09-27 20:00 580703006 Järfälla IBK/Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 8 Magnus Johansson, Håkan Taxén Mälaröhallen
2019-09-27 20:15 580703009 Hässelby SK IBK - AIK IBF JAS 7 - 5 Niklas Forsman, William Albrecht Hässelbyhallen
2019-10-04 20:15 580703011 Järfälla IBK/Ekerö IK - Täby FC 9 - 0 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Viksjö Sporthall
2019-10-05 17:00 580703014 IK Frej Täby IBK - Väsby AIK 1 - 18 Linus Löfstedt, Christian Högberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-06 18:00 580703012 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 2 - 4 Fabian Fahimi, Alexander Sommensjö Rotebrohallen (Nya)
2019-10-09 19:15 580703013 AIK IBF JAS - Vallentuna IBK 5 - 4 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2019-10-10 20:00 580703020 Väsby AIK - Vallentuna IBK 8 - 4 Anders Asp, Kari Karke Väsby skolan
2019-10-11 19:00 580703017 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK 1 - 8 Amanda Törner, Alexander Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-10-13 15:30 580703019 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 17 - 5 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Jakobsbergs Sporthall
2019-10-16 19:15 580703016 AIK IBF JAS - Järfälla IBK/Ekerö IK Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Ulriksdalshallen
2019-10-18 19:30 580703022 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Hammarbackens Sporthall
2019-10-25 19:30 580703024 Täby FC - IK Frej Täby IBK Hägerneholmshallen
2019-10-25 20:00 580703025 Järfälla IBK/Ekerö IK - Väsby AIK Mälaröhallen
2019-10-25 20:15 580703021 Rotebro IS IBK - AIK IBF JAS Erik Palmertz, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2019-11-14 20:00 580703029 Väsby AIK - Täby FC Väsby skolan
2019-11-15 19:00 580703026 IK Frej Täby IBK - Järfälla IBK/Ekerö IK Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-11-15 19:30 580703030 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hammarbackens Sporthall
2019-11-15 19:45 580703028 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK Björkebyhallen
2019-11-08 20:15 580703035 Järfälla IBK/Ekerö IK - Vallentuna IBK Christian Högberg, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2019-11-20 19:15 580703032 AIK IBF JAS - IK Frej Täby IBK Ulriksdalshallen
2019-11-22 19:30 580703034 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF Hägerneholmshallen
2019-11-22 20:15 580703033 Hässelby SK IBK - Väsby AIK Hässelbyhallen
2019-11-28 20:00 580703038 Väsby AIK - AIK IBF JAS Väsby skolan
2019-11-29 19:45 580703037 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK Björkebyhallen
2019-11-29 20:15 580703040 Hässelby SK IBK - Täby FC Hässelbyhallen
2019-12-18 20:00 580703039 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK Hammarbackens Sporthall
2019-12-04 19:15 580703042 AIK IBF JAS - Bele Barkarby IF IBF Ulriksdalshallen
2019-12-06 19:30 580703044 Täby FC - Vallentuna IBK Hägerneholmshallen
2019-12-06 20:00 580703045 Järfälla IBK/Ekerö IK - Hässelby SK IBK Mälaröhallen
2019-12-06 20:15 580703041 Rotebro IS IBK - Väsby AIK Rotebrohallen (Nya)
2019-11-08 20:15 580703048 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK Hässelbyhallen
2019-12-12 20:00 580703046 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF Väsby skolan
2019-12-13 19:30 580703049 Täby FC - AIK IBF JAS Hägerneholmshallen
2019-12-20 20:15 580703050 Järfälla IBK/Ekerö IK - Rotebro IS IBK Viksjö Sporthall
2020-01-08 19:15 580703052 AIK IBF JAS - Hässelby SK IBK Ulriksdalshallen
2020-01-08 19:45 580703051 Rotebro IS IBK - Täby FC Rotebrohallen (Nya)
2020-01-10 19:45 580703055 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK/Ekerö IK Björkebyhallen
2020-01-12 19:00 580703053 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-01-16 20:00 580703057 Väsby AIK - IK Frej Täby IBK Väsby skolan
2020-01-17 18:45 580703060 Täby FC - Järfälla IBK/Ekerö IK Hägerneholmshallen
2020-01-17 19:30 580703058 Vallentuna IBK - AIK IBF JAS Hammarbackens Sporthall
2020-01-17 20:15 580703059 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Hässelbyhallen
2020-01-24 19:30 580703062 Vallentuna IBK - Väsby AIK Hammarbackens Sporthall
2020-01-24 20:00 580703065 Järfälla IBK/Ekerö IK - AIK IBF JAS Mälaröhallen
2020-01-24 20:15 580703061 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK Rotebrohallen (Nya)
2020-01-24 20:15 580703063 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Hässelbyhallen
2020-02-05 19:15 580703066 AIK IBF JAS - Rotebro IS IBK Ulriksdalshallen
2020-02-06 20:00 580703070 Väsby AIK - Järfälla IBK/Ekerö IK Väsby skolan
2020-02-07 19:40 580703069 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK Herresta Sporthall
2020-02-09 19:00 580703067 IK Frej Täby IBK - Täby FC Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-12 19:45 580703071 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF Rotebrohallen (Nya)
2020-02-14 19:30 580703074 Täby FC - Väsby AIK Hägerneholmshallen
2020-02-14 20:15 580703073 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK Hässelbyhallen
2020-02-14 20:15 580703075 Järfälla IBK/Ekerö IK - IK Frej Täby IBK Viksjö Sporthall
2020-02-19 20:45 580703076 IK Frej Täby IBK - AIK IBF JAS Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-02-20 20:00 580703079 Väsby AIK - Hässelby SK IBK Väsby skolan
2020-02-21 19:30 580703080 Vallentuna IBK - Järfälla IBK/Ekerö IK Hammarbackens Sporthall
2020-02-21 19:40 580703078 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC Herresta Sporthall
2020-03-04 19:15 580703082 AIK IBF JAS - Väsby AIK Ulriksdalshallen
2020-03-06 19:45 580703084 Täby FC - Hässelby SK IBK Grindtorpshallen
2020-03-06 20:15 580703081 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK Rotebrohallen (Nya)
2020-03-08 19:00 580703083 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2020-03-12 20:00 580703088 Väsby AIK - Rotebro IS IBK Väsby skolan
2020-03-13 19:30 580703089 Vallentuna IBK - Täby FC Hammarbackens Sporthall
2020-03-13 19:45 580703087 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF JAS Björkebyhallen
2020-03-13 20:15 580703090 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK/Ekerö IK Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 3 0 0 36-16 20 9
2. Hässelby SK IBK 4 3 0 1 28-26 2 9
3. Väsby AIK 3 2 0 1 31-16 15 6
4. Järfälla IBK/ Ekerö IK 3 2 0 1 19-9 10 6
5. Rotebro IS IBK 4 2 0 2 17-14 3 6
6. Vallentuna IBK 3 1 0 2 18-16 2 3
7. AIK IBF JAS 3 1 0 2 13-16 -3 3
8. Täby FC 3 1 0 2 10-18 -8 3
9. IK Frej Täby IBK 4 0 0 4 7-48 -41 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:30 580704005 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 5 Arash Sohrevardi, Kari Karke Sjöstadshallen
2019-09-20 20:20 580704002 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 4 - 7 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Åbyhallen
2019-09-24 20:30 580704004 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 5 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Bodals Bollhall
2019-09-27 20:00 580704009 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK 6 - 3 Daniel Karlsson, Stefano Bianque Hjorthagshallen
2019-09-27 20:00 580704010 Vendelsö IK - Ingarö IF 1 - 21 Anders Westerberg, Fabian Fahimi Lyckeby Sporthall
2019-10-17 20:30 580704007 Åkersberga IBF - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK Jonas Edström, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2019-10-04 20:20 580704013 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 10 Magnus Johansson, Fredrik Berglund Sonesson Åbyhallen
2019-10-06 20:00 580704012 Ingarö IF - Djurgårdens IF IBS 11 - 3 Kari Karke, Anders Asp Ingarö Sporthall
2019-11-29 19:15 580704015 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK Sjöstadshallen
2019-10-11 19:30 580704019 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 8 - 7 Thomas Andersson, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2019-10-11 20:00 580704020 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2019-10-22 20:30 580704018 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Vendelsö IK Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2019-10-24 19:15 580704022 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Strandhallen - Tyresö
2019-10-25 20:00 580704021 Ingarö IF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Ingarö Sporthall
2019-10-26 15:00 580704023 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Hjorthagshallen
2019-11-08 20:30 580704027 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Roland Nester Västertorpshallen
2019-11-15 19:00 580704028 Hammarby IF IBF - Ingarö IF Sjöstadshallen
2019-11-15 20:00 580704029 Åkersberga IBF - Vendelsö IK Åkersberga Sporthall A
2019-11-15 20:00 580704030 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS Strandhallen - Tyresö
2019-11-20 20:00 580704031 Ingarö IF - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK Ingarö Sporthall
2019-11-22 20:00 580704034 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF Lyckeby Sporthall
2019-11-22 20:30 580704033 Djurgårdens IF IBS - Åkersberga IBF Hjorthagshallen
2019-11-29 20:00 580704038 Åkersberga IBF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Åkersberga Sporthall A
2019-11-29 20:00 580704039 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF Strandhallen - Tyresö
2019-11-29 20:20 580704040 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK Hjorthagshallen
2019-12-06 20:00 580704044 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK Lyckeby Sporthall
2019-12-06 20:20 580704042 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF Åbyhallen
2019-12-08 20:00 580704041 Ingarö IF - Åkersberga IBF Ingarö Sporthall
2019-12-13 20:00 580704046 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
2019-12-13 20:00 580704047 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK Strandhallen - Tyresö
2019-12-13 20:00 580704049 Vendelsö IK - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Lyckeby Sporthall
2020-01-10 20:00 580704051 Ingarö IF - Vendelsö IK Ingarö Sporthall
2020-01-10 20:20 580704052 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Djurgårdens IF IBS Åbyhallen
2020-01-17 20:15 580704054 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Åkersberga IBF Västertorpshallen
2020-01-17 20:00 580704058 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Strandhallen - Tyresö
2020-01-17 20:30 580704059 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF Hjorthagshallen
2020-01-21 20:30 580704056 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Hammarby IF IBF Bodals Bollhall
2020-01-24 20:00 580704062 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF Strandhallen - Tyresö
2020-01-24 20:00 580704064 Vendelsö IK - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK Lyckeby Sporthall
2020-02-08 17:15 580704063 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF Eriksdalshallen
2020-02-07 19:30 580704069 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Sjöstadshallen
2020-02-07 20:15 580704068 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Djurgårdens IF IBS Västertorpshallen
2020-02-07 20:20 580704066 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Ingarö IF Åbyhallen
2020-02-14 20:00 580704074 Vendelsö IK - Åkersberga IBF Lyckeby Sporthall
2020-02-14 20:20 580704072 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK Åbyhallen
2020-02-16 14:30 580704073 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK Hjorthagshallen
2020-02-16 19:00 580704071 Ingarö IF - Hammarby IF IBF Ingarö Sporthall
2020-02-18 20:30 580704077 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Ingarö IF Bodals Bollhall
2020-02-21 19:30 580704078 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK Sjöstadshallen
2020-02-21 20:00 580704079 Åkersberga IBF - Djurgårdens IF IBS Åkersberga Sporthall A
2020-03-06 20:00 580704081 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK Ingarö Sporthall
2020-03-06 20:00 580704084 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS Lyckeby Sporthall
2020-03-06 20:20 580704082 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Åkersberga IBF Åbyhallen
2020-03-13 19:30 580704087 Hammarby IF IBF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Sjöstadshallen
2020-03-13 20:00 580704088 Åkersberga IBF - Ingarö IF Åkersberga Sporthall A
2020-03-13 20:00 580704089 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK 3 3 0 0 20-8 12 9
2. Ingarö IF 2 2 0 0 32-4 28 6
3. Åkersberga IBF 2 1 0 1 9-7 2 3
4. Hammarby IF IBF 2 1 0 1 10-12 -2 3
5. Djurgårdens IF IBS 3 1 0 2 16-22 -6 3
6. Vendelsö IK 2 1 0 1 8-25 -17 3
7. IBF Offensiv Lidingö/ Älvsjö AIK 1 0 0 1 3-5 -2 0
8. Tungelsta IF/ Västerhaninge IBK 3 0 0 3 8-23 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:30 580705003 FBI Tullinge - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 5 - 3 Erik Nyman, Kari Malmros Tullingehallen
2019-09-20 20:15 580705004 Huddinge IBS - Åby IBK Ungdom 3 - 3 Stefano Bianque, Robert Forslind Lovrencic Glömstahallen
2019-09-21 16:00 580705002 Salems IF - Linköping IBK Ungdom 3 - 1 Arash Sohrevardi, Jonas Edström Skogsängshallen
2019-09-22 16:00 580705005 Ledberg IBF - Nykvarns IF 7 - 2 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Kärnahallen
2019-09-24 20:30 580705007 Nykvarns IF - Huddinge IBS 6 - 6 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Björkestahallen
2019-09-27 19:30 580705008 Åby IBK Ungdom - FBI Tullinge 4 - 3 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Åby Arena
2019-09-28 12:00 580705010 Linköping IBK Ungdom - Farsta IBK 9 - 3 Rågher Godin, Martin Dahl Kärnahallen
2019-09-28 16:30 580705009 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Salems IF 2 - 6 Christer Avasjö, Jonas Holm Västergård Arena A
2019-10-02 19:20 580705012 Farsta IBK - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 3 - 2 Christian Högberg, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2019-10-02 20:00 580705015 Ledberg IBF - Huddinge IBS 4 - 2 William Wengelin, Johan Nordlander Kärnahallen
2019-10-06 18:00 580705013 Salems IF - Åby IBK Ungdom 6 - 3 Kent Budell, Kari Malmros Skogsängshallen
2019-10-18 19:30 580705014 FBI Tullinge - Nykvarns IF Arash Sohrevardi, Magnus Johansson Tullingehallen
2019-10-11 19:30 580705017 FBI Tullinge - Farsta IBK 4 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tullingehallen
2019-10-11 20:15 580705018 Huddinge IBS - Linköping IBK Ungdom 6 - 5 Håkan Taxén, Magnus Johansson Glömstahallen
2019-10-13 14:45 580705020 Nykvarns IF - Åby IBK Ungdom 9 - 1 Emil Moberg, Richard Himberg Björkestahallen
2019-10-13 16:00 580705019 Ledberg IBF - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 13 - 2 Thomas Nystrand, Peter Ström Kärnahallen
2019-10-21 20:00 580705022 Åby IBK Ungdom - Ledberg IBF Åby Arena
2019-10-23 19:20 580705021 Farsta IBK - Salems IF Farstahallen 1
2019-10-25 19:00 580705023 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Huddinge IBS Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2019-10-26 12:15 580705024 Linköping IBK Ungdom - FBI Tullinge Folkungahallen
2019-11-15 19:00 580705029 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom Dennis Wagermark, Mats Jernmo Björkestahallen
2019-11-15 19:30 580705027 Huddinge IBS - Salems IF Glömstahallen
2019-11-16 15:00 580705028 Ledberg IBF - Farsta IBK Kärnahallen
2019-11-22 19:30 580705030 Åby IBK Ungdom - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK Åby Arena
2019-11-20 19:20 580705031 Farsta IBK - Huddinge IBS Farstahallen 1
2019-11-22 20:30 580705032 Salems IF - FBI Tullinge Skogsängshallen
2019-11-24 19:00 580705034 Linköping IBK Ungdom - Ledberg IBF Linköpings Sporthall
2019-11-27 20:00 580705033 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Västergård Arena A
2019-10-29 20:30 580705038 Nykvarns IF - Salems IF Björkestahallen
2019-11-30 14:00 580705039 Åby IBK Ungdom - Farsta IBK Åby Arena
2019-12-01 16:00 580705037 Ledberg IBF - FBI Tullinge Kärnahallen
2019-12-06 19:30 580705040 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom Wasa Sporthall
2019-12-04 19:20 580705041 Farsta IBK - Nykvarns IF Farstahallen 1
2019-12-06 18:30 580705043 FBI Tullinge - Huddinge IBS Tullingehallen
2019-12-08 18:00 580705042 Salems IF - Ledberg IBF Skogsängshallen
2019-12-11 19:00 580705044 Linköping IBK Ungdom - Åby IBK Ungdom Linköpings Sporthall
2019-12-13 19:00 580705048 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - FBI Tullinge Västergård Arena A
2019-12-14 13:00 580705049 Linköping IBK Ungdom - Salems IF Linköpings Sporthall
2019-12-14 14:00 580705047 Åby IBK Ungdom - Huddinge IBS Åby Arena
2020-02-16 12:00 580705046 Nykvarns IF - Ledberg IBF Björkestahallen
2020-01-08 19:15 580705054 Huddinge IBS - Nykvarns IF Glömstahallen
2020-01-08 20:30 580705052 Salems IF - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK Skogsängshallen
2020-01-11 15:30 580705053 FBI Tullinge - Åby IBK Ungdom Tullingehallen
2020-01-11 17:00 580705051 Farsta IBK - Linköping IBK Ungdom Farstahallen 1
2020-01-17 20:15 580705056 Huddinge IBS - Ledberg IBF Glömstahallen
2020-01-18 10:00 580705058 Åby IBK Ungdom - Salems IF Åby Arena
2020-01-18 13:30 580705059 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Farsta IBK Västergård Arena A
2020-01-19 17:00 580705057 Nykvarns IF - FBI Tullinge Björkestahallen
2020-01-22 19:20 580705061 Farsta IBK - FBI Tullinge Farstahallen 1
2020-01-24 19:30 580705062 Åby IBK Ungdom - Nykvarns IF Åby Arena
2020-01-26 17:45 580705063 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Ledberg IBF Västergård Arena A
2020-01-31 20:00 580705064 Linköping IBK Ungdom - Huddinge IBS Linköpings Sporthall
2020-02-05 20:30 580705066 Salems IF - Farsta IBK Skogsängshallen
2020-02-06 20:20 580705069 Ledberg IBF - Åby IBK Ungdom Kärnahallen
2020-02-07 19:30 580705068 Huddinge IBS - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK Glömstahallen
2020-02-07 19:45 580705067 FBI Tullinge - Linköping IBK Ungdom Tullingehallen
2020-02-12 20:30 580705072 Salems IF - Huddinge IBS Skogsängshallen
2020-02-15 12:00 580705073 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Åby IBK Ungdom Västergård Arena A
2020-02-15 16:30 580705071 Farsta IBK - Ledberg IBF Farstahallen 1
2020-02-23 13:00 580705074 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IF Linköpings Sporthall
2020-02-26 20:20 580705078 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom Kärnahallen
2020-02-28 19:30 580705076 FBI Tullinge - Salems IF Tullingehallen
2020-03-01 16:30 580705079 Nykvarns IF - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK Björkestahallen
2020-03-04 19:15 580705077 Huddinge IBS - Farsta IBK Glömstahallen
2020-03-04 20:30 580705082 Salems IF - Nykvarns IF Skogsängshallen
2020-03-06 20:15 580705081 Farsta IBK - Åby IBK Ungdom Farstahallen 3
2020-03-07 13:00 580705084 Linköping IBK Ungdom - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK Linköpings Sporthall
2020-03-07 14:15 580705083 FBI Tullinge - Ledberg IBF Tullingehallen
2020-03-06 19:30 580705089 Åby IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom Åby Arena
2020-03-11 19:15 580705086 Huddinge IBS - FBI Tullinge Glömstahallen
2020-03-13 19:30 580705088 Nykvarns IF - Farsta IBK Björkestahallen
2020-03-14 16:45 580705087 Ledberg IBF - Salems IF Kärnahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledberg IBF 3 3 0 0 24-6 18 9
2. Salems IF 3 3 0 0 15-6 9 9
3. Farsta IBK 3 2 0 1 12-15 -3 6
4. Huddinge IBS 4 1 2 1 17-18 -1 5
5. Nykvarns IF 3 1 1 1 17-14 3 4
6. Åby IBK Ungdom 4 1 1 2 11-21 -10 4
7. Linköping IBK Ungdom 3 1 0 2 15-12 3 3
8. FBI Tullinge 3 1 0 2 12-13 -1 3
9. Telge SIBK/ Trosa Edanö IBK 4 0 0 4 9-27 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 12:00 580706002 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 1 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-06 14:00 580706004 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS 6 - 2 Henrik Jansson, Johan Friman Colorama Arena
2019-10-06 15:30 580706003 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 8 - 8 Juha Vanninen, Daniel Östling Mellringehallen - Örebro
2019-11-05 20:00 580706001 Skoghalls IBK Utveckling - Kristinehamns IBF Mattias Pettersson, Henrik Jansson Hammarö Arena
2019-10-11 19:00 580706006 IBF Örebro Ungdom - Kristinehamns IBF 6 - 2 Tomas Persson, Johan Palmér Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-11 19:30 580706008 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK 3 - 4 Jonas Snäll, Johan Friman Klubbhuset Arena
2019-10-11 20:00 580706005 Örebro SK Ungdomsklubb - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 5 Oscar Söljén, Lars Fridell Mellringehallen - Örebro
2019-10-12 14:00 580706007 Hagfors IBS - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 2 Jörgen Grändefors, Robin Särén Uddeholm Arena
2019-10-20 16:30 580706009 Skoghalls IBK Utveckling - IBF Örebro Ungdom Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2019-10-23 19:00 580706011 Kristinehamns IBF - Karlstad IBF Ungdom Jonas Snäll, Johan Friman Brogårdshallen
2019-10-27 12:30 580706010 Örebro SK Ungdomsklubb - Hagfors IBS Fredrik Knutsson Tybblelundsskolan
2019-10-27 16:00 580706012 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Lillån IBK Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-11-15 19:30 580706014 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Ungdom Jonas Snäll, Johan Friman Colorama Arena
2019-11-15 19:30 580706016 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Kristinehamns IBF Mattias Furbo, Henrik Carlsson UW-Elasthallen, Mariestad
2019-11-15 20:00 580706013 Hagfors IBS - Skoghalls IBK Utveckling Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2019-11-16 11:00 580706015 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb Johan Palmér, Emil Wass Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-11-19 20:00 580706017 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom Henrik Jansson, Pierre Malmgren Hammarö Arena
2019-11-24 12:30 580706020 Örebro SK Ungdomsklubb - Kristinehamns IBF Kim Palmroth, Johan Palmér Mellringehallen - Örebro
2019-11-24 16:30 580706018 Hagfors IBS - Lillån IBK Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2019-11-24 17:00 580706019 IBF Örebro Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Johan Palmér, Emil Wass Idrottshuset, Örebro Plan 2
580706024 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom Mellringehallen - Örebro
2019-12-01 11:00 580706021 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-12-01 12:00 580706022 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-12-01 18:30 580706023 Kristinehamns IBF - Hagfors IBS Brogårdshallen
2019-12-06 20:00 580706026 Lillån IBK - Kristinehamns IBF Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-12-08 14:30 580706028 Hagfors IBS - IBF Örebro Ungdom Uddeholm Arena
2019-12-08 14:45 580706027 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb Stavdal Arena
2019-12-08 15:15 580706025 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Hammarö Arena
2019-12-20 19:00 580706029 Kristinehamns IBF - Skoghalls IBK Utveckling Brogårdshallen
2019-12-21 12:30 580706030 Örebro SK Ungdomsklubb - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Mellringehallen - Örebro
2019-12-22 13:00 580706031 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-12-22 13:15 580706032 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom Uddeholm Arena
2020-01-15 19:00 580706034 Kristinehamns IBF - IBF Örebro Ungdom Brogårdshallen
2020-01-17 20:00 580706036 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-19 15:00 580706033 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ungdomsklubb Hammarö Arena
2020-01-19 16:00 580706035 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Hagfors IBS ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-01-24 20:00 580706039 Karlstad IBF Ungdom - Kristinehamns IBF Klubbhuset Arena
2020-01-26 12:00 580706040 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-26 15:00 580706038 Hagfors IBS - Örebro SK Ungdomsklubb Uddeholm Arena
2020-01-26 17:00 580706037 IBF Örebro Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-07 20:00 580706043 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK Mellringehallen - Örebro
2020-02-09 14:00 580706044 Kristinehamns IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Brogårdshallen
2020-02-09 15:30 580706042 IBF Örebro Ungdom - Karlstad IBF Ungdom Mellringehallen - Örebro
2020-02-09 15:45 580706041 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS Hammarö Arena
2020-02-12 19:15 580706048 Kristinehamns IBF - Örebro SK Ungdomsklubb Brogårdshallen
2020-02-12 20:00 580706045 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling Colorama Arena
2020-02-14 19:15 580706047 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IBF Örebro Ungdom LF-hallen, Mariestad
2020-02-16 14:30 580706046 Lillån IBK - Hagfors IBS Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-03-04 19:45 580706051 Hagfors IBS - Kristinehamns IBF Uddeholm Arena
2020-03-07 16:15 580706050 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Klubbhuset Arena
2020-03-08 10:30 580706052 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb Mellringehallen - Örebro
2020-03-08 13:30 580706049 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK Hammarö Arena
2020-03-14 14:30 580706056 IBF Örebro Ungdom - Hagfors IBS Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-03-14 16:15 580706053 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-03-15 10:00 580706054 Kristinehamns IBF - Lillån IBK Brogårdshallen
2020-03-15 12:30 580706055 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom Mellringehallen - Örebro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom 2 1 1 0 14-10 4 4
2. Lillån IBK 2 1 1 0 12-11 1 4
3. Karlstad IBF Ungdom 2 1 0 1 9-6 3 3
4. Örebro SK Ungdomsklubb 2 1 0 1 8-7 1 3
5. Hagfors IBS 2 1 0 1 8-8 0 3
6. IBK Lockerud Mariestad/ Ungdom 2 1 0 1 4-7 -3 3
7. Skoghalls IBK Utveckling 1 0 0 1 5-7 -2 0
8. Kristinehamns IBF 1 0 0 1 2-6 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 14:00 580707003 FBC Lerum Utveckling - Östra SK Jönköping 22 - 1 Pelle Hellberg, Catrin Kleist Rydsbergshallen
2019-09-22 14:00 580707002 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Vara IBK/IBK Lidköping 4 - 4 Sven Persson, Peter Jaeger Nyhemshallen - Mullsjö
2019-09-22 15:30 580707004 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Jönköpings IBK Ungdom 1 - 6 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Fristadhallen, Fristad
2019-09-22 17:00 580707005 Hovslätts IK - IBK Alingsås 17 - 1 Oskar Lööke, Fredrik Billemark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-27 20:00 580707009 Östra SK Jönköping - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 1 - 3 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 13:00 580707007 IBK Alingsås - Fristads GoIF/Rydboholms SK 7 - 5 Mattias Furbo, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2019-09-29 14:00 580707008 Jönköpings IBK Ungdom - FBC Lerum Utveckling 0 - 7 Magnus Widlund, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-01 19:30 580707010 Vara IBK/IBK Lidköping - Borås IBF 10 - 2 Sven Persson, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2019-10-04 18:30 580707013 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Jönköpings IBK Ungdom 3 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall
2019-10-05 13:00 580707012 Borås IBF - Östra SK Jönköping 3 - 17 David Persson, Harri Tjäder Daltorphallen, Borås
2019-10-06 12:00 580707015 Hovslätts IK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 14 - 5 Johnny Edh, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-06 16:00 580707014 FBC Lerum Utveckling - IBK Alingsås 15 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2019-10-12 14:00 580707020 IBK Alingsås - Jönköpings IBK Ungdom 1 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-10-13 14:30 580707019 Hovslätts IK - Östra SK Jönköping 7 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-13 16:00 580707017 FBC Lerum Utveckling - Borås IBF 19 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2019-10-13 18:00 580707018 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Vara IBK/IBK Lidköping 2 - 11 Nebojsa Stefanovski, Pedram Koublani Idrottshallen, Viskafors
2019-10-22 19:30 580707024 Vara IBK/IBK Lidköping - FBC Lerum Utveckling Mattias Furbo, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2019-10-26 13:00 580707021 Borås IBF - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS David Karlsson, Bjarne Wesenlund Daltorphallen, Borås
2019-10-27 11:30 580707023 Östra SK Jönköping - Fristads GoIF/Rydboholms SK Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-27 18:00 580707022 Jönköpings IBK Ungdom - Hovslätts IK Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-15 20:00 580707030 Jönköpings IBK Ungdom - Östra SK Jönköping Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-17 10:30 580707028 Hovslätts IK - Borås IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-17 13:30 580707029 IBK Alingsås - Vara IBK/IBK Lidköping Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-17 18:00 580707027 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Carl Larsson, Ola Forsberg Idrottshallen, Viskafors
2019-11-23 13:00 580707031 Borås IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK Erling Josefsson, Ej offentliggjord Daltorphallen, Borås
2019-11-23 15:00 580707032 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - FBC Lerum Utveckling Carl Larsson, Ola Forsberg Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-24 13:30 580707034 Vara IBK/IBK Lidköping - Hovslätts IK Carl Larsson, Ola Forsberg Alléhallen, Vara
2019-11-24 14:00 580707033 Östra SK Jönköping - IBK Alingsås Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-19 11:15 580707038 IBK Alingsås - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-29 20:00 580707039 Jönköpings IBK Ungdom - Borås IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-01 14:00 580707040 Östra SK Jönköping - Vara IBK/IBK Lidköping Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-01 17:00 580707037 Hovslätts IK - FBC Lerum Utveckling Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-20 12:00 580707041 Borås IBF - IBK Alingsås Erling Josefsson, Joakim Mattsson Daltorphallen, Borås
2019-12-03 19:30 580707044 Vara IBK/IBK Lidköping - Jönköpings IBK Ungdom Levene Arena, Stora Levene
2019-12-07 14:00 580707043 FBC Lerum Utveckling - Fristads GoIF/Rydboholms SK Rydsbergshallen
2019-12-07 16:30 580707042 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Hovslätts IK Habo Sporthall A
2019-12-17 19:30 580707049 Vara IBK/IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Levene Arena, Stora Levene
2019-12-21 12:00 580707047 Jönköpings IBK Ungdom - Fristads GoIF/Rydboholms SK Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-22 12:00 580707048 Östra SK Jönköping - FBC Lerum Utveckling Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-22 17:00 580707046 IBK Alingsås - Hovslätts IK Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-10 18:30 580707052 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Östra SK Jönköping Habo Sporthall A
2020-01-12 13:00 580707051 Borås IBF - Vara IBK/IBK Lidköping Daltorphallen, Borås
2020-01-12 16:00 580707053 FBC Lerum Utveckling - Jönköpings IBK Ungdom Rydsbergshallen
2020-01-12 18:00 580707054 Fristads GoIF/Rydboholms SK - IBK Alingsås Idrottshallen, Viskafors
2020-01-17 20:00 580707058 Jönköpings IBK Ungdom - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-18 17:00 580707057 IBK Alingsås - FBC Lerum Utveckling Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-19 17:00 580707059 Östra SK Jönköping - Borås IBF Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-19 18:00 580707056 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Hovslätts IK Fristadhallen, Fristad
2020-01-21 19:30 580707064 Vara IBK/IBK Lidköping - Fristads GoIF/Rydboholms SK Levene Arena, Stora Levene
2020-01-24 20:00 580707063 Östra SK Jönköping - Hovslätts IK Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-25 17:00 580707062 Jönköpings IBK Ungdom - IBK Alingsås Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-26 13:00 580707061 Borås IBF - FBC Lerum Utveckling Daltorphallen, Borås
2020-01-29 20:00 580707069 Hovslätts IK - Jönköpings IBK Ungdom Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-08 16:00 580707066 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Borås IBF Nyhemshallen - Mullsjö
2020-02-09 16:00 580707067 FBC Lerum Utveckling - Vara IBK/IBK Lidköping Rydsbergshallen
2020-02-16 18:00 580707068 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Östra SK Jönköping Fristadhallen, Fristad
2020-02-18 19:30 580707074 Vara IBK/IBK Lidköping - IBK Alingsås Levene Arena, Stora Levene
2020-02-21 18:30 580707072 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Fristads GoIF/Rydboholms SK Habo Sporthall A
2020-02-21 20:00 580707073 Östra SK Jönköping - Jönköpings IBK Ungdom Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-23 13:00 580707071 Borås IBF - Hovslätts IK Daltorphallen, Borås
2020-02-29 16:00 580707077 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Borås IBF Idrottshallen, Viskafors
2020-03-01 14:00 580707079 IBK Alingsås - Östra SK Jönköping Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-01 16:00 580707076 FBC Lerum Utveckling - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Rydsbergshallen
2020-03-01 17:00 580707078 Hovslätts IK - Vara IBK/IBK Lidköping Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-03-03 19:30 580707084 Vara IBK/IBK Lidköping - Östra SK Jönköping Levene Arena, Stora Levene
2020-03-08 13:00 580707081 Borås IBF - Jönköpings IBK Ungdom Daltorphallen, Borås
2020-03-08 13:00 580707082 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - IBK Alingsås Nyhemshallen - Mullsjö
2020-03-08 16:00 580707083 FBC Lerum Utveckling - Hovslätts IK Rydsbergshallen
2020-03-13 20:00 580707087 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-14 11:30 580707089 Jönköpings IBK Ungdom - Vara IBK/IBK Lidköping Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-15 11:00 580707088 IBK Alingsås - Borås IBF Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-15 16:30 580707086 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Lerum Utveckling Fristadhallen, Fristad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum Utveckling 4 4 0 0 63-7 56 12
2. Hovslätts IK 3 3 0 0 38-10 28 9
3. Jönköpings IBK Ungdom 4 3 0 1 16-12 4 9
4. Vara IBK/ IBK Lidköping 3 2 1 0 25-8 17 7
5. Fagerhult Habo IBK/ Mullsjö AIS 3 1 1 1 10-11 -1 4
6. Östra SK Jönköping 4 1 0 3 23-35 -12 3
7. IBK Alingsås 4 1 0 3 13-41 -28 3
8. Fristads GoIF/ Rydboholms SK 4 0 0 4 13-38 -25 0
9. Borås IBF 3 0 0 3 7-46 -39 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan I HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-03 20:00 580708003 Ale IBF/Kärra IBK - IBF Backadalen 1 - 5 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Ale Kulturrum
2019-10-04 20:00 580708004 IBF Älvstranden/Floda IBK - IK Zenith 8 - 5 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Santoshallen
2019-10-06 17:15 580708001 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - IBK Kungälv 3 - 4 Matilda Svenblad, Martin Andersson Häggvallsskolan
2019-10-06 17:15 580708002 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 5 - 3 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Wallenstamhallen
2019-10-11 19:30 580708005 Landvetter IBK - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 4 - 4 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Pinntorps Idrottshall
2019-10-11 20:00 580708008 IBF Älvstranden/Floda IBK - Ale IBF/Kärra IBK 1 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2019-10-13 17:00 580708007 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 7 Adnan Tongur, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2019-10-13 20:00 580708006 IBF Backadalen - IBK Kungälv 6 - 6 Håkan Krafft, Peter Axelsson Tuve Sporthall
2019-10-17 18:00 580708010 Landvetter IBK - IK Zenith William Hilmersson, Fredrik Sävestrand Pinntorps Idrottshall
2019-10-25 19:00 580708011 IBK Kungälv - IBF Älvstranden/Floda IBK Kastellegårdshallen
2019-10-26 18:30 580708009 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - IBF Backadalen Stenungsund Arena
2019-10-27 12:30 580708012 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF/Kärra IBK Wallenstamhallen
2019-11-15 20:00 580708014 IBF Älvstranden/Floda IBK - IBF Backadalen Santoshallen
2019-11-16 14:00 580708013 IK Zenith - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK Björlanda Idrottshall
2019-11-16 16:00 580708016 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Kungälv Wallenstamhallen
2019-11-17 12:00 580708015 Ale IBF/Kärra IBK - Landvetter IBK Ale Kulturrum
2019-10-27 15:00 580708020 Landvetter IBK - IBK Kungälv Pinntorps Idrottshall
2019-11-23 12:00 580708019 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF Tuve Sporthall
2019-11-23 17:00 580708018 IK Zenith - Ale IBF/Kärra IBK Björlanda Idrottshall
2019-11-24 17:15 580708017 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - IBF Älvstranden/Floda IBK Häggvallsskolan
2019-11-08 19:30 580708024 Landvetter IBK - IBF Backadalen Pinntorps Idrottshall
2019-12-01 12:00 580708021 Ale IBF/Kärra IBK - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK Ale Kulturrum
2019-12-01 12:15 580708022 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Älvstranden/Floda IBK Wallenstamhallen
2019-12-01 19:30 580708023 IBK Kungälv - IK Zenith Kastellegårdshallen
2019-12-06 18:30 580708026 Ale IBF/Kärra IBK - IBK Kungälv Ale Kulturrum
2019-12-06 20:00 580708027 IBF Älvstranden/Floda IBK - Landvetter IBK Rydsbergshallen
2019-12-07 14:00 580708028 IK Zenith - IBF Backadalen Björlanda Idrottshall
2019-12-08 17:15 580708025 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - Pixbo Wallenstam IBF Häggvallsskolan
2019-11-24 15:00 580708030 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF Pinntorps Idrottshall
2019-12-21 12:00 580708031 IBF Backadalen - Ale IBF/Kärra IBK Tuve Sporthall
2019-12-21 17:00 580708032 IK Zenith - IBF Älvstranden/Floda IBK Björlanda Idrottshall
2019-12-22 19:30 580708029 IBK Kungälv - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK Kastellegårdshallen
2020-01-18 16:00 580708035 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith Wallenstamhallen
2020-01-18 17:30 580708033 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - Landvetter IBK Stenungsund Arena
2020-01-19 12:00 580708036 Ale IBF/Kärra IBK - IBF Älvstranden/Floda IBK Ale Kulturrum
2020-01-19 19:30 580708034 IBK Kungälv - IBF Backadalen Kastellegårdshallen
2020-01-24 19:00 580708040 Ale IBF/Kärra IBK - Pixbo Wallenstam IBF Ale Kulturrum
2020-01-24 20:00 580708039 IBF Älvstranden/Floda IBK - IBK Kungälv Santoshallen
2020-01-25 12:00 580708037 IBF Backadalen - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK Tuve Sporthall
2020-01-26 17:00 580708038 IK Zenith - Landvetter IBK Björlanda Idrottshall
2020-01-10 19:30 580708043 Landvetter IBK - Ale IBF/Kärra IBK Pinntorps Idrottshall
2020-02-05 19:45 580708044 IBK Kungälv - Pixbo Wallenstam IBF Kastellegårdshallen
2020-02-08 12:00 580708042 IBF Backadalen - IBF Älvstranden/Floda IBK Tuve Sporthall
2020-02-09 17:00 580708041 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - IK Zenith Häggvallsskolan
2020-02-21 20:00 580708045 IBF Älvstranden/Floda IBK - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK Santoshallen
2020-02-22 12:00 580708046 Ale IBF/Kärra IBK - IK Zenith Ale Kulturrum
2020-02-23 12:15 580708047 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen Wallenstamhallen
2020-02-23 19:30 580708048 IBK Kungälv - Landvetter IBK Kastellegårdshallen
2020-02-28 20:00 580708050 IBF Älvstranden/Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF Rydsbergshallen
2020-02-29 12:00 580708052 IBF Backadalen - Landvetter IBK Tuve Sporthall
2020-02-29 14:00 580708051 IK Zenith - IBK Kungälv Björlanda Idrottshall
2020-03-01 17:00 580708049 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - Ale IBF/Kärra IBK Häggvallsskolan
2020-02-09 15:00 580708055 Landvetter IBK - IBF Älvstranden/Floda IBK Pinntorps Idrottshall
2020-03-14 12:00 580708056 IBF Backadalen - IK Zenith Tuve Sporthall
2020-03-15 15:00 580708053 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK Wallenstamhallen
2020-03-15 19:30 580708054 IBK Kungälv - Ale IBF/Kärra IBK Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 2 2 0 0 12-7 5 6
2. IBF Backadalen 2 1 1 0 11-7 4 4
3. IBK Kungälv 2 1 1 0 10-9 1 4
4. Ale IBF/ Kärra IBK 2 1 0 1 6-6 0 3
5. IBF Älvstranden/ Floda IBK 2 1 0 1 9-10 -1 3
6. Stenungsunds IBK/ Myggenäs IBK 2 0 1 1 7-8 -1 1
7. Landvetter IBK 2 0 1 1 7-9 -2 1
8. IK Zenith 2 0 0 2 9-15 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan J HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 14:00 580709003 Mölndals IBF - Varla IBK 3 - 7 Pontus Ekengränd, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2019-09-22 14:30 580709002 Lindås Rasta IBK - IBK Göteborg 10 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2019-09-24 20:15 580709005 Frölunda IBK/FBC Vinga - Lindome IBK 1 - 8 Alexander Pavlovic, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2019-09-29 15:30 580709006 Sandö IBK - Frölunda IBK/FBC Vinga 3 - 3 Henrik Andersson, Mats Andersson Vallda Idrottshall
2019-09-30 19:00 580709009 Varla IBK - Lindås Rasta IBK 4 - 8 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Lindälvshallen
2019-10-02 19:00 580709007 Lindome IBK - Warberg IBF 2 - 2 Adam Jällfält, Thomas Johansson Almåshallen A
2019-10-05 16:00 580709015 Frölunda IBK/FBC Vinga - Warberg IBF 4 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2019-10-06 17:30 580709014 Mölndals IBF - Lindome IBK 5 - 5 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Aktiviteten A-Hall
2019-10-07 20:00 580709011 Sandö IBK - IBK Göteborg 4 - 6 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall
2019-10-13 14:00 580709019 Frölunda IBK/FBC Vinga - Varla IBK 2 - 13 Håkan Krafft, Peter Axelsson Frölunda Kulturhus
2019-10-13 19:00 580709018 Warberg IBF - IBK Göteborg 5 - 0 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-18 18:30 580709016 Lindås Rasta IBK - Sandö IBK Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2019-10-25 20:00 580709024 IBK Göteborg - Mölndals IBF Torpahallen
2019-10-26 18:30 580709023 Varla IBK - Warberg IBF Lindälvshallen
2019-10-27 17:00 580709025 Sandö IBK - Lindome IBK Vallda Idrottshall
2019-11-15 18:30 580709029 Lindome IBK - IBK Göteborg Almåshallen A
2019-11-15 19:30 580709027 Warberg IBF - Lindås Rasta IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-16 14:00 580709026 Mölndals IBF - Sandö IBK Aktiviteten A-Hall
2019-11-22 20:00 580709032 Lindås Rasta IBK - Mölndals IBF Salming Arena
2019-11-22 20:00 580709033 Varla IBK - Lindome IBK Lindälvshallen
2019-11-22 20:00 580709034 IBK Göteborg - Frölunda IBK/FBC Vinga Torpahallen
2019-11-27 19:30 580709036 Warberg IBF - Sandö IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-30 13:30 580709037 Frölunda IBK/FBC Vinga - Mölndals IBF Frölunda Kulturhus
2019-12-01 12:45 580709040 Varla IBK - IBK Göteborg Lindälvshallen
2019-12-06 19:00 580709038 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK Almåshallen A
2019-12-04 20:15 580709043 Mölndals IBF - Warberg IBF Aktiviteten A-Hall
2019-12-07 15:30 580709045 Sandö IBK - Varla IBK Vallda Idrottshall
2019-12-08 18:00 580709042 Lindås Rasta IBK - Frölunda IBK/FBC Vinga Salming Arena
2019-12-19 20:00 580709048 Varla IBK - Mölndals IBF Lindälvshallen
2019-12-20 19:00 580709046 Lindome IBK - Frölunda IBK/FBC Vinga Almåshallen A
2019-12-21 17:30 580709049 IBK Göteborg - Lindås Rasta IBK Lundenhallen
2020-01-10 18:30 580709052 Lindås Rasta IBK - Varla IBK Salming Arena
2020-01-10 19:30 580709054 Warberg IBF - Lindome IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-14 20:00 580709055 Frölunda IBK/FBC Vinga - Sandö IBK Frölunda Kulturhus
2020-01-17 19:00 580709057 Lindome IBK - Mölndals IBF Streteredsskolan
2020-01-18 580709060 IBK Göteborg - Sandö IBK Torpahallen
2020-01-18 14:00 580709056 Warberg IBF - Frölunda IBK/FBC Vinga Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-24 20:00 580709063 Varla IBK - Frölunda IBK/FBC Vinga Lindälvshallen
2020-01-24 20:00 580709064 IBK Göteborg - Warberg IBF Torpahallen
2020-01-26 17:30 580709065 Sandö IBK - Lindås Rasta IBK Vallda Idrottshall
2020-02-05 19:30 580709070 Lindome IBK - Sandö IBK Almåshallen A
2020-02-07 20:00 580709067 Mölndals IBF - IBK Göteborg Aktiviteten A-Hall
2020-02-09 16:00 580709068 Warberg IBF - Varla IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-02-21 20:00 580709074 IBK Göteborg - Lindome IBK Torpahallen
2020-02-22 18:30 580709072 Lindås Rasta IBK - Warberg IBF Salming Arena
2020-02-23 18:00 580709075 Sandö IBK - Mölndals IBF Vallda Idrottshall
2020-02-21 20:00 580709076 Mölndals IBF - Lindås Rasta IBK Aktiviteten A-Hall
2020-02-28 19:00 580709079 Lindome IBK - Varla IBK Almåshallen A
2020-02-29 16:00 580709078 Frölunda IBK/FBC Vinga - IBK Göteborg Frölunda Kulturhus
2020-03-06 20:00 580709083 Mölndals IBF - Frölunda IBK/FBC Vinga Aktiviteten A-Hall
2020-03-06 20:00 580709084 IBK Göteborg - Varla IBK Torpahallen
2020-03-07 18:30 580709082 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK Salming Arena
2020-03-08 18:00 580709085 Sandö IBK - Warberg IBF Vallda Idrottshall
2020-03-13 19:30 580709086 Warberg IBF - Mölndals IBF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-03-13 20:00 580709090 Varla IBK - Sandö IBK Lindälvshallen
2020-03-14 13:30 580709087 Frölunda IBK/FBC Vinga - Lindås Rasta IBK Frölunda Kulturhus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF 3 2 1 0 15-6 9 7
2. Varla IBK 3 2 0 1 24-13 11 6
3. Lindås Rasta IBK 2 2 0 0 18-10 8 6
4. Lindome IBK 3 1 2 0 15-8 7 5
5. IBK Göteborg 3 1 0 2 12-19 -7 3
6. Sandö IBK 2 0 1 1 7-9 -2 1
7. Mölndals IBF 2 0 1 1 8-12 -4 1
8. Frölunda IBK/ FBC Vinga 4 0 1 3 10-32 -22 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan K HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-22 15:00 580710004 Växjö IBK Utveckling - CL 98 IC 7 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-22 16:00 580710002 FBC Karlskrona - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2019-09-22 16:00 580710003 Hovshaga AIF - Gransholms IF 9 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hovshaga Sporthall
2019-09-26 19:00 580710008 Växjö IBK Utveckling - Hovshaga AIF 3 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-28 12:30 580710005 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 1 - 14 Mathias Linde, Johan Palm Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-09-28 13:00 580710007 CL 98 IC - FBC Karlskrona 3 - 7 Daniel Gyllander, Linus Sandberg Falkenbergshallen
2019-10-05 12:30 580710010 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL 98 IC 2 - 8 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-10-06 13:00 580710012 FBC Karlskrona - Hovshaga AIF 5 - 8 Christer Jonsson, Nicklas Hult Vedeby Sporthall A
2019-10-06 16:00 580710009 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Gransholms IF 5 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2019-10-12 17:00 580710013 CL 98 IC - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 8 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-13 13:00 580710015 Hovshaga AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Hovshaga Sporthall
2019-10-15 19:00 580710014 Växjö IBK Utveckling - Gransholms IF Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-27 11:00 580710019 Gransholms IF - FBC Karlskrona , Anders A Nilsson Gemla Sporthall
2019-10-27 14:00 580710018 CL 98 IC - Hovshaga AIF Per Elofsson, Ulf Åberg Allaktivitetshuset, Rockneby
2019-10-27 15:00 580710017 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Växjö IBK Utveckling Bengt Andersson, Tomas Akthagen Skansenhallen
2019-11-12 19:30 580710022 FBC Karlskrona - Växjö IBK Utveckling Vedeby Sporthall A
2019-11-17 13:30 580710021 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund Hovshaga Sporthall
2019-11-17 15:00 580710024 Craftstadens IBK Oskarshamn - Gransholms IF Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-11-23 13:00 580710028 CL 98 IC - Gransholms IF Falkenbergshallen
2019-11-23 16:30 580710025 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - FBC Karlskrona Färjehallen
2019-11-24 16:00 580710027 Växjö IBK Utveckling - Craftstadens IBK Oskarshamn Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-30 12:30 580710032 CL 98 IC - Växjö IBK Utveckling Kalmar Sporthall A-hall
2019-12-01 11:00 580710031 Gransholms IF - Hovshaga AIF Gemla Sporthall
2019-12-01 14:00 580710030 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Karlskrona Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-06 19:30 580710033 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Craftstadens IBK Oskarshamn Färjehallen
2019-12-08 13:00 580710035 FBC Karlskrona - CL 98 IC Vedeby Sporthall A
2019-12-08 16:00 580710036 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling Hovshaga Sporthall
2019-12-14 13:00 580710037 Gransholms IF - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund Gemla Sporthall
2019-12-14 18:00 580710038 CL 98 IC - Craftstadens IBK Oskarshamn Kalmar Sporthall A-hall
2019-12-15 16:00 580710040 Hovshaga AIF - FBC Karlskrona Hovshaga Sporthall
2020-01-10 20:00 580710041 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - CL 98 IC KIFAB Arena
2020-01-12 11:00 580710042 Gransholms IF - Växjö IBK Utveckling Gemla Sporthall
2020-01-13 19:30 580710043 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovshaga AIF Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-01-17 19:30 580710045 Växjö IBK Utveckling - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-19 12:00 580710047 FBC Karlskrona - Gransholms IF Vedeby Sporthall A
2020-01-19 16:00 580710046 Hovshaga AIF - CL 98 IC Hovshaga Sporthall
2020-01-21 19:30 580710050 Växjö IBK Utveckling - FBC Karlskrona Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-24 19:30 580710049 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Hovshaga AIF KIFAB Arena
2020-01-25 14:00 580710052 Gransholms IF - Craftstadens IBK Oskarshamn Gemla Sporthall
2020-02-09 11:00 580710056 Gransholms IF - CL 98 IC Gemla Sporthall
2020-02-09 13:00 580710053 FBC Karlskrona - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund Vedeby Sporthall A
2020-02-09 13:30 580710055 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK Utveckling Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF 4 4 0 0 27-13 14 12
2. FBC Karlskrona 3 2 0 1 18-12 6 6
3. CL 98 IC 4 2 0 2 24-19 5 6
4. FBC Kalmarsund Ungdom/ FBC Kalmarsund 3 1 0 2 22-16 6 3
5. Växjö IBK Utveckling 2 1 0 1 10-9 1 3
6. Gransholms IF 2 1 0 1 9-14 -5 3
7. Craftstadens IBK Oskarshamn 4 0 0 4 7-34 -27 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan L HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-19 20:00 580711003 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 4 - 2 Martin Morén, Per-Ivar Kullman Munkahallen
2019-09-20 19:30 580711002 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 10 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2019-09-20 19:30 580711005 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 2 Mikael Björkqvist, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-09-21 14:30 580711004 IBK Genarp - IBK Höllviken 3 - 7 Martin Morén, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2019-09-24 20:00 580711009 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - FBC Engelholm 11 - 0 Martin Morén, Fredrik Pramberg Helsingborg Arena A
2019-09-27 20:00 580711008 IBK Genarp - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 2 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Genarps Idrottshall
2019-10-02 20:30 580711007 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Höllviken 8 - 8 David Dornlöv, Fredrik Lundborg ISLK
2019-11-08 20:00 580711010 Åstorp/Kvidinge IBS - Bjärreds IBK Måns Gilén, Ali Tourabi Kvidinge Sporthall
2019-10-04 19:30 580711013 FBC Engelholm - IBK Genarp 7 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2019-10-05 14:30 580711012 Bjärreds IBK - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 5 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovshallen
2019-10-06 16:00 580711014 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2019-10-06 18:00 580711015 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Höllviken 3 - 5 Mikael Björkqvist, Fredrik Lundborg Kirsebergs Sporthall
2019-10-11 20:00 580711018 IBK Höllviken - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 4 Tobias Garhem, Erik Höst Halörhallen
2019-10-13 15:00 580711019 Malmö FBC/Lomma FBC - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 3 - 3 Mikael Björkqvist, Tojje Sildén-Glemark Slättängshallen
2019-10-13 18:30 580711017 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Bjärreds IBK 3 - 5 Martin Morén, Fredrik Pramberg Munkahallen
2019-10-16 20:30 580711020 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Genarp , Petter Niklasson ISLK
2019-10-22 19:00 580711021 Bjärreds IBK - FBC Engelholm Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Bjärehovshallen
2019-10-25 19:00 580711023 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Höllviken Mikael Björkqvist, Jonas Karlsson Helsingborg Arena C
2019-10-25 20:00 580711022 IBK Genarp - Malmö FBC/Lomma FBC Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2019-10-27 14:00 580711024 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2019-11-15 20:00 580711027 IBK Höllviken - FBC Engelholm Halörhallen
2019-11-15 20:00 580711030 IBK Genarp - FC Helsingborg/FBC Helsingborg Genarps Idrottshall
2019-11-16 16:40 580711029 IBK Lund/IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS Östratornhallen
2019-11-19 20:30 580711028 Malmö FBC/Lomma FBC - Bjärreds IBK Slättängshallen
2019-11-22 19:30 580711032 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Ängelholms Idrottshall
2019-11-23 14:30 580711031 Bjärreds IBK - IBK Höllviken Bjärehovshallen
2019-11-23 16:00 580711033 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund Elit Mariahallen
2019-11-23 17:30 580711034 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC/Lomma FBC Åstorps Sporthall
2019-11-29 20:00 580711039 IBK Genarp - Bjärreds IBK Genarps Idrottshall
2019-11-30 12:45 580711040 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS Västergårdshallen
2019-11-30 16:30 580711038 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm ISLK
2019-12-01 15:00 580711037 Malmö FBC/Lomma FBC - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Slättängshallen
2019-12-03 19:00 580711041 Bjärreds IBK - IBK Lund/IBK Lund Elit Bjärehovshallen
2019-12-07 16:30 580711043 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Höllviken Munkahallen
2019-12-07 18:00 580711044 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Genarp Åstorps Sporthall
2019-12-08 14:30 580711042 FBC Engelholm - Malmö FBC/Lomma FBC Ängelholms Idrottshall
2019-12-19 19:00 580711048 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Helsingborg Arena B
2019-12-20 19:40 580711046 IBK Lund/IBK Lund Elit - Malmö FBC/Lomma FBC Östratornhallen
2019-12-20 19:45 580711049 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm Åstorps Sporthall
2019-12-21 12:00 580711047 IBK Höllviken - IBK Genarp Halörhallen
2020-01-10 19:30 580711052 FBC Engelholm - FC Helsingborg/FBC Helsingborg Ängelholms Idrottshall
2020-01-11 11:30 580711053 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Genarp FORUM Örkelljunga
2020-01-11 13:30 580711054 IBK Höllviken - IBK Lund/IBK Lund Elit Halörhallen
2020-01-11 14:00 580711051 Bjärreds IBK - Åstorp/Kvidinge IBS Bjärehovshallen
2020-01-17 19:30 580711057 IBK Lund/IBK Lund Elit - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Vipeholmshallen
2020-01-17 20:00 580711056 IBK Höllviken - Malmö FBC/Lomma FBC Halörhallen
2020-01-19 14:15 580711059 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Bjärreds IBK Helsingborg Arena B
2020-01-31 20:00 580711058 IBK Genarp - FBC Engelholm Genarps Idrottshall
2020-01-24 19:00 580711063 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Malmö FBC/Lomma FBC Helsingborg Arena C
2020-01-24 20:00 580711061 Bjärreds IBK - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Bjärehovshallen
2020-01-24 20:00 580711062 IBK Genarp - IBK Lund/IBK Lund Elit Genarps Idrottshall
2020-01-26 12:00 580711064 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Höllviken Åstorps Sporthall
2020-02-07 19:30 580711066 FBC Engelholm - Bjärreds IBK Ängelholms Idrottshall
2020-02-07 20:00 580711068 IBK Höllviken - FC Helsingborg/FBC Helsingborg Halörhallen
2020-02-08 13:00 580711067 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Åstorp/Kvidinge IBS Munkahallen
2020-02-08 18:00 580711069 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Genarp Kirsebergs Sporthall
2020-02-11 19:00 580711071 Bjärreds IBK - Malmö FBC/Lomma FBC Bjärehovshallen
2020-02-13 19:30 580711074 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/IBK Lund Elit Åstorps Sporthall
2020-02-14 20:00 580711072 FBC Engelholm - IBK Höllviken Ängelholms Idrottshall
2020-02-15 14:15 580711073 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Genarp Västergårdshallen
2020-02-28 19:30 580711077 IBK Höllviken - Bjärreds IBK Gyahallen
2020-02-29 16:30 580711079 IBK Lund/IBK Lund Elit - FC Helsingborg/FBC Helsingborg ISLK
2020-03-01 15:00 580711078 Malmö FBC/Lomma FBC - Åstorp/Kvidinge IBS Slättängshallen
2020-03-01 18:30 580711076 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - FBC Engelholm Munkahallen
2020-03-07 13:00 580711082 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit Kungsgårdshallen
2020-03-07 14:00 580711081 Bjärreds IBK - IBK Genarp Bjärehovshallen
2020-03-07 17:30 580711084 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg/FBC Helsingborg Åstorps Sporthall
2020-03-08 18:30 580711083 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Malmö FBC/Lomma FBC Munkahallen
2020-03-12 20:30 580711087 Malmö FBC/Lomma FBC - FBC Engelholm Kirsebergs Sporthall
2020-03-13 19:50 580711088 IBK Lund/IBK Lund Elit - Bjärreds IBK Östratornhallen
2020-03-14 15:30 580711086 IBK Höllviken - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Halörhallen
2020-03-15 15:00 580711089 IBK Genarp - Åstorp/Kvidinge IBS Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Höllviken 4 3 1 0 26-18 8 10
2. Munka Ljungby IBK Akademi/ Örkelljunga IF 4 2 1 1 13-12 1 7
3. Bjärreds IBK 2 2 0 0 10-6 4 6
4. FC Helsingborg/ FBC Helsingborg 4 1 1 2 19-12 7 4
5. Malmö FBC/ Lomma FBC 3 1 1 1 11-10 1 4
6. Åstorp/ Kvidinge IBS 2 1 0 1 14-8 6 3
7. IBK Lund/ IBK Lund Elit 3 0 2 1 13-16 -3 2
8. IBK Genarp 3 0 1 2 12-17 -5 1
9. FBC Engelholm 3 0 1 2 9-28 -19 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis