Juniorallsvenskan HJ18 (2019/20)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 14:00 580700001 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Öjebyns IBF 1 - 1 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2019-09-22 15:00 580700002 Gimonäs Umeå IF/IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 6 - 1 Viktor Grahn, Per Fallbjörk Sjöfruhallen
2019-09-22 15:00 580700004 Gamla Stan IBK/Ungdom - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 6 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2019-09-24 19:45 580700003 RIG Umeå IBF - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 17 - 3 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Umeå Energi Arena Väst
2019-09-29 10:30 580700005 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK/Ungdom 4 - 12 Magnus Grahn, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2019-09-29 17:00 580700006 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Gimonäs Umeå IF/IBF 4 - 4 Oscar Sundbaum, Petter Lindkvist Norrmalmia Sph
2019-10-01 19:30 580700007 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 2 - 9 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2019-10-03 20:15 580700008 IBF Dalen/IBS Dalen - RIG Umeå IBF 4 - 5 Mats Öster, David Lundberg Musköten 1
2019-10-06 13:00 580700009 Gamla Stan IBK/Ungdom - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 9 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2019-10-11 19:00 580700012 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Gamla Stan IBK/Ungdom 3 - 8 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2019-10-11 19:30 580700010 Gimonäs Umeå IF/IBF - Öjebyns IBF 4 - 4 Alexander Hedlund, Anton Nystedt Sjöfruhallen
2019-10-14 20:15 580700013 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBF Dalen/IBS Dalen 5 - 7 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Midgårdshallen
2019-10-15 19:45 580700011 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 17 - 0 Mats Öster, Jakub Horyna Umeå Energi Arena Väst
2019-10-26 17:45 580700015 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Team Thorengruppen Ungdom SK 2 - 14 Magnus Grahn, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2019-10-27 16:15 580700016 Öjebyns IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 3 - 7 Jörgen Eriksson, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2019-11-05 19:30 580700014 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Gimonäs Umeå IF/IBF 0 - 3 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2019-11-08 19:15 580700019 IBF Dalen/IBS Dalen - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 7 - 2 Erik Hörnros, Manuel Garzon Musköten 1
2019-11-10 13:00 580700017 RIG Umeå IBF - Öjebyns IBF 10 - 3 Erik Hörnros, Peter Saari Umeå Energi Arena Öst
2019-11-10 14:00 580700018 Gamla Stan IBK/Ungdom - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 11 - 2 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2019-11-15 19:00 580700020 Team Thorengruppen Ungdom SK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 13 - 1 Oskar Simryd, David Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2019-11-18 20:15 580700021 Gimonäs Umeå IF/IBF - RIG Umeå IBF 2 - 6 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2019-11-20 20:45 580700022 Team Thorengruppen Ungdom SK - Öjebyns IBF 9 - 5 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Öst
2019-11-26 19:30 580700023 Gamla Stan IBK/Ungdom - RIG Umeå IBF 6 - 8 Daniel Degerman, Jens Marklund Balderhallen A
2019-11-26 20:15 580700024 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF/IBF 7 - 5 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Musköten 2
2019-11-29 19:00 580700027 Gimonäs Umeå IF/IBF - Gamla Stan IBK/Ungdom 2 - 14 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Öst
2019-11-29 20:00 580700025 Öjebyns IBF - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 7 - 8 Jörgen Eriksson, Tobias Skogsberg Norrmalmia Sph
2019-12-03 19:45 580700028 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 6 Viktor Grahn, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2019-12-10 19:30 580700026 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 10 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Eddahallen
2019-12-05 20:15 580700029 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK/Ungdom 5 - 6 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Musköten 2
2019-12-15 15:00 580700031 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gimonäs Umeå IF/IBF 8 - 4 Oskar Simryd, David Karlsson Midgårdshallen
2019-12-17 20:15 580700032 Öjebyns IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 6 - 4 Magnus Grahn, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2019-12-20 19:00 580700030 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - RIG Umeå IBF 6 - 6 Axel Wernqvist, Sean Limnerius Norrmalmia Sph
2020-01-12 13:00 580700034 Gamla Stan IBK/Ungdom - Öjebyns IBF 10 - 2 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen A
2020-01-13 19:30 580700033 Gimonäs Umeå IF/IBF - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 4 - 6 Peter Saari, David Karlsson Sjöfruhallen
2020-01-17 19:30 580700035 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gamla Stan IBK/Ungdom 11 - 2 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2020-01-17 20:00 580700037 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 4 - 8 Jörgen Eriksson, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2020-02-11 19:45 580700036 RIG Umeå IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 7 - 4 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Umeå Energi Arena Väst
2020-01-25 13:30 580700041 Öjebyns IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF 7 - 4 Oscar Sundbaum, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2020-01-28 19:30 580700038 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - RIG Umeå IBF 5 - 11 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2020-01-28 19:30 580700040 Gamla Stan IBK/Ungdom - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 14 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2020-01-30 20:30 580700039 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK 3 - 9 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Musköten 1
2020-02-07 19:30 580700044 IBF Dalen/IBS Dalen - Öjebyns IBF 7 - 1 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Musköten 1
2020-02-08 14:00 580700042 Gimonäs Umeå IF/IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 3 - 2 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Sjöfruhallen
2020-02-16 14:00 580700043 Team Thorengruppen Ungdom SK - Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK 18 - 2 Linus Berglund, Albin Berglund Vildmannahallen
2020-02-14 19:00 580700045 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Gamla Stan IBK/Ungdom 2 - 13 Daniel Degerman, Mikke Ejrevi Eddahallen
2020-02-14 20:15 580700046 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF 0 - 15 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2020-01-21 19:45 580700047 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF 3 - 1 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Väst
2020-02-18 19:30 580700048 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Team Thorengruppen Ungdom SK 1 - 10 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Eddahallen
2020-02-22 11:30 580700049 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 9 Axel Wernqvist, Oscar Sundbaum Norrmalmia Sph
2020-02-04 19:45 580700051 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK/Ungdom 6 - 4 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2020-03-01 10:30 580700052 Öjebyns IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 2 - 10 Magnus Grahn, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2020-03-10 20:15 580700050 Gimonäs Umeå IF/IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 3 - 4 David Karlsson, Oskar Simryd Sjöfruhallen
580700054 Gamla Stan IBK/Ungdom - Gimonäs Umeå IF/IBF Balderhallen A
580700055 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare Musköten 1
580700056 Wibax IBF Piteå/Bergnäset AIK - Öjebyns IBF Norrmalmia Sph
2020-03-10 19:00 580700053 Team Thorengruppen Ungdom SK - RIG Umeå IBF 3 - 3 Mats Öster, Thomas Jonsson IKSU Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 14 11 2 1 119-47 72 35
2. Team Thorengruppen Ungdom SK 14 11 1 2 126-47 79 34
3. Gamla Stan IBK/ Ungdom 13 8 1 4 110-64 46 25
4. IBF Dalen/ IBS Dalen 13 8 1 4 80-62 18 25
5. Gimonäs Umeå IF/ IBF 13 3 2 8 45-66 -21 11
6. Wibax IBF Piteå/ Bergnäset AIK 13 3 2 8 57-118 -61 11
7. Öjebyns IBF 13 2 2 9 45-101 -56 8
8. Skellefteå IBK/ Rönnskär Railcare 13 1 1 11 34-111 -77 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-22 14:00 580701004 Håsta IBK - IBF Borlänge 4 - 4 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-09-22 15:00 580701003 Sundsvall FBC Ungdom - KAIS Mora UIF 7 - 4 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2019-10-16 20:00 580701005 Sandvikens AIK - IBF Falun Ungdom 3 - 7 Jakob Westerlund, Magnus Undén Arena Jernvallen
2019-11-02 11:30 580701002 IBK Runsten - Insjöns BK 5 - 6 Håkan Thunman, Magnus Undén Nynäshallen
2019-09-29 13:00 580701007 IBF Falun Ungdom - Håsta IBK 11 - 0 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2019-09-29 15:30 580701008 IBF Borlänge - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 7 Linus Isberg, Mikael Svenske Ornäs Sporthall
2019-09-29 17:00 580701010 Insjöns BK - Gävle GIK 6 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Leksandshallen
2019-09-29 18:00 580701009 KAIS Mora UIF - IBK Runsten 8 - 2 Michelle Unger, Fredrik Andersson Idre Fjäll Arena
2019-09-25 20:00 580701015 Sandvikens AIK - Håsta IBK 6 - 3 Henrik Hultin-Öberg, Roger Collin Arena Jernvallen
2019-10-04 20:00 580701012 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 4 - 6 Håkan Thunman, Marcus Svedinger Alfahallen - Gavlehov
2019-10-06 15:00 580701014 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Falun Ungdom 3 - 7 Peter Palander, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-10-13 12:00 580701013 IBK Runsten - IBF Borlänge 2 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Träffen Arena
2019-10-11 19:00 580701020 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 13 - 0 Mattias Hedberg, Johan Forsström Guide Arena 2
2019-10-11 19:30 580701019 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 5 - 9 Marcus Svedinger, Magnus Undén Arena Jernvallen
2019-10-13 14:00 580701017 Sundsvall FBC Ungdom - Gävle GIK 6 - 2 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2019-10-13 17:00 580701018 Håsta IBK - Insjöns BK 6 - 8 Mats Sjöqvist, Michael Hoek Håstaholmen
2019-10-25 19:30 580701022 IBF Borlänge - Sandvikens AIK 5 - 7 Torbjörn Aspman, Viktor Snöborgs Ornäs Sporthall
2019-10-25 20:00 580701021 Gävle GIK - IBK Runsten 6 - 4 Sean Norouz, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2019-10-29 20:00 580701023 KAIS Mora UIF - Håsta IBK 5 - 1 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-12-14 13:00 580701024 Insjöns BK - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 9 Tonni Boström, Simon Jansson Leksandshallen
2019-10-19 11:30 580701029 IBF Falun Ungdom - Insjöns BK 6 - 3 Fredrik Andersson, Michelle Unger Guide Arena 1
2019-11-06 19:30 580701030 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 6 - 12 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2019-11-06 20:10 580701028 Sandvikens AIK - Gävle GIK 5 - 0 Erik Lindberg, Reine Schröder Arena Jernvallen
2019-11-10 17:00 580701027 Håsta IBK - IBK Runsten 7 - 4 Johnny Sundberg, Michael Hoek Håstaholmen
2019-11-15 19:30 580701033 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 5 - 7 Terje Severinsson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2019-11-15 20:00 580701031 Gävle GIK - Håsta IBK 12 - 6 Erik Lindberg, Sean Norouz Novahallen - Gavlehov
2019-11-16 13:00 580701034 Insjöns BK - Sandvikens AIK 5 - 7 Fredrik Andersson, Felix Carlsson Leksandshallen
2019-11-17 12:00 580701032 IBK Runsten - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 7 Håkan Thunman, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2019-11-22 19:00 580701038 IBF Falun Ungdom - IBK Runsten 16 - 1 Mattias Hedberg, Torbjörn Aspman Guide Arena 1
2019-11-22 19:00 580701039 IBF Borlänge - Gävle GIK 5 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Ornäs Sporthall
2019-11-25 19:30 580701040 KAIS Mora UIF - Insjöns BK 3 - 5 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2020-01-04 15:00 580701037 Sandvikens AIK - Sundsvall FBC Ungdom 5 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Arena Jernvallen
2019-11-29 20:00 580701041 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 2 - 4 Sean Norouz, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2019-11-29 20:00 580701044 Insjöns BK - IBF Borlänge 7 - 6 Mattias Hedberg, Torbjörn Aspman Leksandshallen
2019-12-06 20:00 580701042 IBK Runsten - Sandvikens AIK 3 - 12 Pär Hedlund, Magnus Undén Träffen Arena
2019-12-08 18:30 580701043 Sundsvall FBC Ungdom - Håsta IBK 7 - 1 Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2019-12-21 13:00 580701049 Insjöns BK - IBK Runsten 7 - 4 Mattias Papmehl-Dufay, Mattias Hedberg Leksandshallen
2019-12-22 13:00 580701047 IBF Borlänge - Håsta IBK 6 - 3 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Maserhallen
2019-12-22 19:45 580701046 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 4 - 2 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Guide Arena 1
2020-02-21 18:30 580701048 KAIS Mora UIF - Sundsvall FBC Ungdom 1 - 12 Mikael Svenske, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2020-01-10 20:00 580701051 Gävle GIK - Insjöns BK 7 - 4 Pär Hedlund, Magnus Nordahl Novahallen - Gavlehov
2020-01-12 12:00 580701052 IBK Runsten - KAIS Mora UIF 5 - 7 Erik Lindberg, Sean Norouz Alfahallen - Gavlehov
2020-01-12 17:00 580701054 Håsta IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2020-01-12 18:00 580701053 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Borlänge 9 - 8 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2019-11-01 20:00 580701057 IBF Falun Ungdom - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 2 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2020-01-17 19:30 580701058 IBF Borlänge - IBK Runsten 4 - 2 Mattias Hedberg, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2020-01-18 17:00 580701059 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 3 - 1 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2020-01-19 17:00 580701056 Håsta IBK - Sandvikens AIK 3 - 5 Christoffer Johansson, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2020-01-24 19:30 580701062 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 2 - 6 Mattias Hedberg, Simon Jansson Ornäs Sporthall
2020-01-24 19:30 580701063 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK 5 - 4 Conny Törehed, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2020-01-24 20:00 580701061 Gävle GIK - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 8 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Novahallen - Gavlehov
2020-01-26 16:00 580701064 Insjöns BK - Håsta IBK 5 - 5 Felix Carlsson, Emil Karlsson Leksandshallen
2020-02-05 20:15 580701068 Håsta IBK - KAIS Mora UIF 1 - 6 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2020-02-07 19:30 580701069 Sandvikens AIK - IBF Borlänge 14 - 6 Erik Lindberg, Sean Norouz Arena Jernvallen
2020-02-08 12:00 580701066 IBK Runsten - Gävle GIK 2 - 3 Pär Hedlund, Roger Collin Novahallen - Gavlehov
2020-02-09 15:00 580701067 Sundsvall FBC Ungdom - Insjöns BK 9 - 3 Thomas Berglund, Kenny Windahl Hagahallen
2020-02-14 19:30 580701073 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 7 - 2 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2020-02-14 20:00 580701071 Gävle GIK - Sandvikens AIK 4 - 8 Gustav Johansson, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2020-02-14 20:00 580701074 Insjöns BK - IBF Falun Ungdom 4 - 15 Mattias Papmehl-Dufay, Fredrik Andersson Leksandshallen
2020-02-16 12:30 580701072 IBK Runsten - Håsta IBK 6 - 7 Benny Grönblad, Roger Collin Alfahallen - Gavlehov
2020-01-31 19:00 580701079 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 10 - 3 Linus Isberg, Johan Forsström Guide Arena 1
2020-02-02 14:00 580701076 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Runsten 23 - 1 Kenny Windahl, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2020-02-28 19:30 580701078 Sandvikens AIK - Insjöns BK 17 - 3 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2020-03-01 19:00 580701077 Håsta IBK - Gävle GIK 5 - 7 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2020-03-03 19:30 580701084 Insjöns BK - KAIS Mora UIF 9 - 10 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Leksandshallen
2020-03-06 20:00 580701081 Gävle GIK - IBF Borlänge 7 - 8 Tim Solig, Petter Lundgren Novahallen - Gavlehov
2020-03-07 12:00 580701082 IBK Runsten - IBF Falun Ungdom 5 - 19 Sean Norouz, Thomas Sterner Nynäshallen
2020-03-07 16:00 580701083 Sundsvall FBC Ungdom - Sandvikens AIK 4 - 4 Josephine Eriksson, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
580701086 Håsta IBK - Sundsvall FBC Ungdom Håstaholmen
580701088 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK Guide Arena 1
2020-03-11 20:00 580701089 IBF Borlänge - Insjöns BK 12 - 12 Conny Törehed, Terje Severinsson Ornäs Sporthall
2020-03-12 19:30 580701087 Sandvikens AIK - IBK Runsten 20 - 4 Oliver Parment, Gustav Johansson Arena Jernvallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 15 15 0 0 141-40 101 45
2. Sundsvall FBC Ungdom 15 11 2 2 119-63 56 35
3. KAIS Mora UIF 16 11 0 5 94-81 13 33
4. Sandvikens AIK 16 10 1 5 124-71 53 31
5. Insjöns BK 16 6 3 7 96-124 -28 21
6. Gävle GIK 15 6 0 9 66-80 -14 18
7. IBF Borlänge 16 4 2 10 84-118 -34 14
8. Håsta IBK 15 2 2 11 57-100 -43 8
9. IBK Runsten 16 0 0 16 52-156 -104 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:00 580702005 IK Sirius FBC/IBK - Stenhagens KK 9 - 3 Frida Lanzaro, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2019-09-20 19:30 580702004 Torshälla IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 1 - 5 Christian Engfors, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2019-09-22 11:00 580702003 Rasbo IK - Arlanda IBK 3 - 5 Handrin Thunqvist, Thomas Tanskanen Hall 2000
2019-09-22 17:30 580702002 Strängnäs IBK - Storvreta IBK 3 - 5 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Thomas Arena
2019-09-27 19:30 580702007 Stenhagens KK - Torshälla IBK 7 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunqvist Stenhagen BoKC
2019-09-27 19:30 580702008 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Rasbo IK 10 - 2 Patrik Ådemark, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-09-29 12:30 580702009 Arlanda IBK - Strängnäs IBK 6 - 7 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-09-29 16:30 580702010 Storvreta IBK - Västerås IBS Ungdom 7 - 5 Thomas Tanskanen, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-04 19:30 580702012 Västerås IBS Ungdom - Arlanda IBK 4 - 3 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Kristiansborgshallen
2019-10-05 10:00 580702015 IK Sirius FBC/IBK - Torshälla IBK 2 - 1 Martin Hallén Almroth, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-06 11:45 580702014 Rasbo IK - Stenhagens KK 1 - 13 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Hall 2000
2019-11-08 19:30 580702013 Strängnäs IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 6 - 6 Jesper Asplund, Robin Hynninen Thomas Arena
2019-10-11 19:00 580702020 Stenhagens KK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 5 - 5 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2019-10-11 19:30 580702017 Västerås IBS Ungdom - Rasbo IK 7 - 1 Daniel Östling, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-11 20:20 580702019 IK Sirius FBC/IBK - Arlanda IBK 3 - 3 Arvid Englund, Handrin Thunqvist IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-16 19:30 580702018 Torshälla IBK - Storvreta IBK 5 - 4 Christian Engfors, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2019-10-22 19:15 580702023 Arlanda IBK - Torshälla IBK 11 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-10-25 18:30 580702024 Storvreta IBK - Rasbo IK 6 - 0 Handrin Thunqvist, Arvid Englund IFU Arena A
2019-10-25 19:30 580702022 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - IK Sirius FBC/IBK 10 - 7 Mårten Hanold, Andreas Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-27 19:30 580702021 Strängnäs IBK - Västerås IBS Ungdom 6 - 1 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Thomas Arena
2019-11-15 19:00 580702028 IK Sirius FBC/IBK - Västerås IBS Ungdom 5 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena A
2019-11-15 19:00 580702029 Stenhagens KK - Storvreta IBK 8 - 4 Arvid Englund, Handrin Thunqvist Stenhagen BoKC
2019-11-15 19:30 580702027 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 4 - 8 Aarre Hietanen, Christian Engfors Skjulstahallen A
2019-11-17 14:30 580702030 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Arlanda IBK 8 - 6 Daniel Östling, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-11-22 19:20 580702033 Arlanda IBK - Stenhagens KK 7 - 3 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-11-24 10:30 580702031 Västerås IBS Ungdom - Torshälla IBK 5 - 4 Tobias Söderberg, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-18 18:30 580702034 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK 3 - 5 Handrin Thunqvist, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2020-01-31 19:30 580702032 Strängnäs IBK - Rasbo IK 19 - 3 Mathias Lindvall, Stefan Öberg Thomas Arena
2019-11-29 19:00 580702039 Västerås IBS Ungdom - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 2 - 11 Lars Flink, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2019-11-29 19:20 580702040 Arlanda IBK - Storvreta IBK 4 - 4 Jonas Nordqvist, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2019-11-29 19:30 580702038 Stenhagens KK - Strängnäs IBK 6 - 12 Arvid Englund, Handrin Thunqvist Stenhagen BoKC
2019-12-01 18:30 580702037 IK Sirius FBC/IBK - Rasbo IK 11 - 0 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena A
2019-12-06 19:30 580702041 Västerås IBS Ungdom - Stenhagens KK 1 - 9 Juha Vanninen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2019-12-06 19:30 580702043 Rasbo IK - Torshälla IBK 5 - 6 Handrin Thunqvist, Thomas Tanskanen Hall 2000
2019-12-08 13:30 580702044 Storvreta IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 4 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2019-12-08 18:30 580702042 Strängnäs IBK - IK Sirius FBC/IBK 1 - 4 Christian Engfors, Fredrik Wernqvist Thomas Arena
2019-12-13 19:00 580702046 Stenhagens KK - IK Sirius FBC/IBK 4 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunqvist Stenhagen BoKC
2019-12-13 19:30 580702047 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Torshälla IBK 10 - 0 Mårten Hanold, Andreas Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-14 18:00 580702049 Storvreta IBK - Strängnäs IBK 5 - 3 Erik Palmertz, Fabian Fahimi IFU Arena A
2019-12-15 12:30 580702048 Arlanda IBK - Rasbo IK 3 - 0 Christoffer Wallenborg, Robin Rosendal Rosershallen
2020-01-10 19:30 580702051 Västerås IBS Ungdom - Storvreta IBK 4 - 6 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-12 12:00 580702053 Rasbo IK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 2 - 10 Arvid Englund, Robin Rosendal Hall 2000
2020-01-12 12:00 580702054 Torshälla IBK - Stenhagens KK 2 - 3 Anton Carlsson, Göran Karlsson Stiga Sports Arena C
2020-01-12 15:30 580702052 Strängnäs IBK - Arlanda IBK 6 - 3 Stefan Öberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2020-01-17 19:00 580702057 Stenhagens KK - Rasbo IK 4 - 2 Arvid Englund, Handrin Thunqvist Stenhagen BoKC
2020-01-17 19:30 580702056 Torshälla IBK - IK Sirius FBC/IBK 4 - 10 Christian Engfors, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2020-01-17 19:30 580702058 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Strängnäs IBK 11 - 9 Jimmy Lindell, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-19 12:30 580702059 Arlanda IBK - Västerås IBS Ungdom 5 - 2 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Ekilla Sporthall
2020-01-25 15:15 580702061 Rasbo IK - Västerås IBS Ungdom 1 - 4 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Hall 2000
2020-01-26 12:30 580702063 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK 5 - 6 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Ekilla Sporthall
2020-01-26 13:30 580702064 Storvreta IBK - Torshälla IBK 10 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2020-01-28 20:00 580702062 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Stenhagens KK 6 - 3 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-07 19:30 580702066 Västerås IBS Ungdom - Strängnäs IBK 4 - 10 Jimmy Lindell, Joacim Eriksson Kristiansborgshallen
2020-02-07 19:30 580702068 Torshälla IBK - Arlanda IBK 1 - 5 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Skjulstahallen A
2020-02-08 13:00 580702067 Rasbo IK - Storvreta IBK 4 - 11 Arash Sohrevardi, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2020-02-12 19:30 580702069 IK Sirius FBC/IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 3 - 7 Arvid Englund, Handrin Thunqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-14 18:30 580702074 Storvreta IBK - Stenhagens KK 3 - 4 David Wigfeldt, Martin Hallén Almroth IFU Arena A
2020-02-16 11:00 580702071 Västerås IBS Ungdom - IK Sirius FBC/IBK 6 - 4 August Ericsson, Oscar Hammar Kristiansborgshallen
2020-02-16 12:30 580702073 Arlanda IBK - Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK 3 - 6 Isak Norén, Martin Hallén Almroth Rosershallen
2020-02-16 18:30 580702072 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 13 - 5 Aarre Hietanen, Christian Johnsson Thomas Arena
2020-02-28 19:30 580702077 Torshälla IBK - Västerås IBS Ungdom 6 - 3 Christian Engfors, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2020-02-29 11:00 580702078 IK Sirius FBC/IBK - Storvreta IBK 3 - 3 Thomas Tanskanen, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-29 15:00 580702079 Stenhagens KK - Arlanda IBK 6 - 3 Christoffer Wallenborg, Robin Rosendal Stenhagen BoKC
2020-03-01 12:45 580702076 Rasbo IK - Strängnäs IBK 3 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Hall 2000
2020-03-06 18:30 580702084 Storvreta IBK - Arlanda IBK 8 - 5 Arvid Englund, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-06 19:30 580702081 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Västerås IBS Ungdom 7 - 4 Joacim Eriksson, Jonas Ahlin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-06 19:30 580702082 Strängnäs IBK - Stenhagens KK 4 - 2 Stefan Öberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2020-03-08 11:00 580702083 Rasbo IK - IK Sirius FBC/IBK 3 - 4 Handrin Thunqvist, Mikael Rosenius Hall 2000
580702086 Torshälla IBK - Rasbo IK Skjulstahallen A
580702087 IK Sirius FBC/IBK - Strängnäs IBK IFU Arena A
580702088 Stenhagens KK - Västerås IBS Ungdom Stenhagen BoKC
580702089 Skälby IBK Ungdom/Tillberga IK - Storvreta IBK Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK Ungdom/ Tillberga IK 15 13 2 0 118-57 61 41
2. Strängnäs IBK 15 10 1 4 114-68 46 31
3. IK Sirius FBC/ IBK 15 9 3 3 80-57 23 30
4. Storvreta IBK 15 8 2 5 83-63 20 26
5. Stenhagens KK 15 8 2 5 80-67 13 26
6. Arlanda IBK 16 6 2 8 77-71 6 20
7. Västerås IBS Ungdom 15 5 0 10 56-85 -29 15
8. Torshälla IBK 15 3 0 12 51-101 -50 9
9. Rasbo IK 15 0 0 15 30-120 -90 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-18 19:15 580703002 AIK IBF - Täby FC 3 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ulriksdalshallen
2019-09-20 20:15 580703001 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK/Ekerö IK 1 - 4 Alexander Sommensjö, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2019-09-22 15:30 580703005 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 11 - 5 Fabian Fahimi, Erik Hellgren Jakobsbergs Sporthall
2019-09-26 19:15 580703010 Täby FC - Rotebro IS IBK 5 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Grindtorpshallen
2019-09-27 20:00 580703006 Järfälla IBK/Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 8 Håkan Taxén, Magnus Johansson Mälaröhallen
2019-09-27 20:15 580703009 Hässelby SK IBK - AIK IBF 7 - 5 William Albrecht, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2019-10-04 20:15 580703011 Järfälla IBK/Ekerö IK - Täby FC 9 - 0 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Viksjö Sporthall
2019-10-06 18:00 580703012 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 2 - 4 Alexander Sommensjö, Fabian Fahimi Rotebrohallen (Nya)
2019-10-09 19:15 580703013 AIK IBF - Vallentuna IBK 5 - 4 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2019-10-10 20:00 580703020 Väsby AIK - Vallentuna IBK 8 - 4 Anders Asp, Kari Karke Väsby skolan
2019-10-13 15:30 580703019 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 17 - 5 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Jakobsbergs Sporthall
2019-10-16 19:15 580703016 AIK IBF - Järfälla IBK/Ekerö IK 2 - 14 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Ulriksdalshallen
2019-10-18 19:30 580703022 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 13 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Hammarbackens Sporthall
2019-10-25 20:15 580703021 Rotebro IS IBK - AIK IBF 7 - 0 Erik Palmertz, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2019-12-09 19:00 580703025 Järfälla IBK/Ekerö IK - Väsby AIK 5 - 0 Aldin Imamovic, Magnus Johansson Viksjö Sporthall
2019-11-14 20:00 580703029 Väsby AIK - Täby FC 3 - 5 Christian Högberg, Kari Karke Väsby skolan
2019-11-15 19:30 580703030 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK 8 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Hammarbackens Sporthall
2019-11-15 19:45 580703028 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 7 - 7 Erik Hellgren, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2019-11-08 20:15 580703035 Järfälla IBK/Ekerö IK - Vallentuna IBK 6 - 2 Christian Högberg, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2019-11-22 19:30 580703034 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 5 - 19 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner K-Rauta Arena
2019-11-22 20:15 580703033 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 6 - 4 Daniel Karlsson, Erik Nyman Hässelbyhallen
2019-11-28 20:00 580703038 Väsby AIK - AIK IBF 8 - 4 Fabian Fahimi, Christian Högberg Väsby skolan
2019-11-29 20:15 580703040 Hässelby SK IBK - Täby FC 3 - 1 Arash Sohrevardi, Fadi Saffo Hässelbyhallen
2020-01-21 19:30 580703039 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 2 - 6 Daniel Karlsson, Arash Sohrevardi Hammarbackens Sporthall
2019-12-04 19:15 580703042 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 16 Fredrik Landin, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2019-12-06 19:30 580703044 Täby FC - Vallentuna IBK 5 - 2 Amanda Törner, Fabian Fahimi K-Rauta Arena
2019-12-06 20:00 580703045 Järfälla IBK/Ekerö IK - Hässelby SK IBK 4 - 0 Fredrik Landin, Aldin Imamovic Mälaröhallen
2019-12-06 20:15 580703041 Rotebro IS IBK - Väsby AIK 8 - 4 Arash Sohrevardi, Ken Johansson Rotebrohallen (Nya)
2019-12-12 20:00 580703046 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF 9 - 13 Christian Högberg, Kari Karke Väsby skolan
2019-12-13 19:30 580703049 Täby FC - AIK IBF 10 - 4 Ken Johansson, Fabian Fahimi K-Rauta Arena
2019-12-20 20:15 580703050 Järfälla IBK/Ekerö IK - Rotebro IS IBK 4 - 4 Christian Högberg, Magnus Johansson Viksjö Sporthall
2020-01-08 19:15 580703052 AIK IBF - Hässelby SK IBK 1 - 11 Erik Nyman, Fabian Fahimi Ulriksdalshallen
2020-01-08 19:45 580703051 Rotebro IS IBK - Täby FC 3 - 5 Andreas Persson Stenberg, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2020-01-10 19:45 580703055 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK/Ekerö IK 6 - 6 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Björkebyhallen
2020-01-17 18:45 580703060 Täby FC - Järfälla IBK/Ekerö IK 5 - 5 Fabian Fahimi, Magnus Johansson K-Rauta Arena
2020-01-17 19:30 580703058 Vallentuna IBK - AIK IBF 12 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hammarbackens Sporthall
2020-01-31 20:15 580703059 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 2 - 7 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2020-01-24 19:30 580703062 Vallentuna IBK - Väsby AIK 3 - 2 Christian Högberg, Magnus Johansson Hammarbackens Sporthall
2020-01-24 20:00 580703065 Järfälla IBK/Ekerö IK - AIK IBF 8 - 0 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Mälaröhallen
2020-01-24 20:15 580703063 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 15 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2020-02-05 19:15 580703066 AIK IBF - Rotebro IS IBK 1 - 7 Erik Palmertz, Daniel Bäckner Ulriksdalshallen
2020-02-06 20:00 580703070 Väsby AIK - Järfälla IBK/Ekerö IK 5 - 3 Aldin Imamovic, Madelene Westerberg Väsby skolan
2020-02-18 20:45 580703069 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 10 - 8 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Björkebyhallen
2020-02-12 19:45 580703071 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Rotebrohallen (Nya)
2020-02-14 19:30 580703074 Täby FC - Väsby AIK 11 - 1 Christian Högberg, Stefano Bianque K-Rauta Arena
2020-02-14 20:15 580703073 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK 6 - 4 Erik Hellgren, Svedje Ohlson Hässelbyhallen
2020-02-20 20:00 580703079 Väsby AIK - Hässelby SK IBK 7 - 4 Ken Johansson, Erik Palmertz Väsby skolan
2020-02-21 19:30 580703080 Vallentuna IBK - Järfälla IBK/Ekerö IK 2 - 11 Christian Högberg, Tobias Ekmark Hammarbackens Sporthall
2020-03-04 19:45 580703078 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 5 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Grindtorpshallen
2020-03-04 19:15 580703082 AIK IBF - Väsby AIK 2 - 6 Linus Warrenstein, Daniel Karlsson Ulriksdalshallen
2020-03-06 19:45 580703084 Täby FC - Hässelby SK IBK 4 - 0 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Grindtorpshallen
2020-03-06 20:15 580703081 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 7 - 5 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
580703087 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF Björkebyhallen
580703089 Vallentuna IBK - Täby FC Hammarbackens Sporthall
580703090 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK/Ekerö IK Hässelbyhallen
2020-03-12 20:00 580703088 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 3 - 4 Christian Högberg, Roland Nester Väsby skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 13 9 3 1 144-72 72 30
2. Rotebro IS IBK 14 9 2 3 75-50 25 29
3. Järfälla IBK/ Ekerö IK 13 8 3 2 85-35 50 27
4. Täby FC 13 7 2 4 66-63 3 23
5. Hässelby SK IBK 13 6 0 7 55-79 -24 18
6. Väsby AIK 14 5 0 9 65-83 -18 15
7. Vallentuna IBK 13 3 0 10 61-87 -26 9
8. AIK IBF 13 1 0 12 33-115 -82 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:30 580704005 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 5 Arash Sohrevardi, Kari Karke Sjöstadshallen
2019-09-24 20:30 580704004 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 5 Johannes Ekenberg, Martin Eriksson Bodals Bollhall
2019-09-27 20:00 580704009 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK 6 - 3 Daniel Karlsson, Stefano Bianque Hjorthagshallen
2019-10-17 20:30 580704007 Åkersberga IBF - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK 3 - 3 Jonas Edström, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2019-10-04 20:20 580704013 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Magnus Johansson Åbyhallen - Haninge
2019-10-06 20:00 580704012 Ingarö IF - Djurgårdens IF IBS 11 - 3 Anders Asp, Kari Karke Ingarö Sporthall
2019-11-29 19:15 580704015 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK 2 - 13 Aldin Imamovic, Alexander Sommensjö Sjöstadshallen
2019-10-11 19:30 580704019 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 8 - 7 Thomas Andersson, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2019-10-11 20:00 580704020 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Åkersberga Sporthall A
2019-10-24 19:15 580704022 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF 11 - 2 Anders Westerberg, Stefano Bianque Strandhallen - Tyresö
2019-10-25 20:00 580704021 Ingarö IF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK 19 - 3 Jimmy Rittervall, Svedje Ohlson Ingarö Sporthall
2020-03-07 12:45 580704023 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK 2 - 8 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Hjorthagshallen
2019-11-08 20:30 580704027 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK 9 - 3 Kari Karke, Roland Nester Västertorpshallen
2019-11-15 19:00 580704028 Hammarby IF IBF - Ingarö IF 1 - 10 Tobias Berger, Patrik Larsson Sjöstadshallen
2019-11-15 20:00 580704030 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Strandhallen - Tyresö
2019-11-20 20:00 580704031 Ingarö IF - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK 2 - 6 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Ingarö Sporthall
2019-11-22 20:30 580704033 Djurgårdens IF IBS - Åkersberga IBF 2 - 7 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Hjorthagshallen
2019-11-29 20:00 580704038 Åkersberga IBF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK 6 - 2 Kari Malmros, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-29 20:00 580704039 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 4 - 6 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Strandhallen - Tyresö
2019-12-06 20:20 580704042 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF 10 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Åbyhallen - Haninge
2019-12-08 20:00 580704041 Ingarö IF - Åkersberga IBF 6 - 4 Björn Landin, Roland Nester Ingarö Sporthall
2019-12-13 20:00 580704046 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 11 - 1 Tobias Ekmark, Magnus Johansson Åkersberga Sporthall A
2019-12-13 20:00 580704047 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK 8 - 5 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Strandhallen - Tyresö
2020-01-10 20:20 580704052 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Åbyhallen - Haninge
2020-01-17 20:15 580704054 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Åkersberga IBF 5 - 4 Amanda Törner, Kerin Maclean Mitchell Bodals Bollhall
2020-01-17 20:00 580704058 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK 6 - 5 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Strandhallen - Tyresö
2020-01-17 20:30 580704059 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF 3 - 8 Patrik Larsson, Jonatan Svahn Hjorthagshallen
2020-01-21 20:30 580704056 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Hammarby IF IBF 11 - 4 William Albrecht, Jonatan Svahn Bodals Bollhall
2020-01-24 20:00 580704062 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF 4 - 3 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Strandhallen - Tyresö
2020-02-08 17:15 580704063 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF 3 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Christian Högberg Eriksdalshallen
2020-02-07 19:30 580704069 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 12 Alexander Sommensjö, Jonatan Svahn Sjöstadshallen
2020-02-07 20:15 580704068 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Djurgårdens IF IBS 11 - 4 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Västertorpshallen
2020-02-07 20:20 580704066 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Ingarö IF 1 - 9 Daniel Bäckner, Patrik Larsson Åbyhallen - Haninge
580704073 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK Hjorthagshallen
2020-02-14 20:20 580704072 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK 1 - 4 William Albrecht, Niklas Forsman Åbyhallen - Haninge
2020-02-16 19:00 580704071 Ingarö IF - Hammarby IF IBF 12 - 3 Martin Eriksson, Stefano Bianque Ingarö Sporthall
2020-02-18 20:30 580704077 IBF Offensiv Lidingö/Älvsjö AIK - Ingarö IF 4 - 6 Peter Kirch, Niklas Forsman Bodals Bollhall
2020-02-21 20:00 580704079 Åkersberga IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Åkersberga Sporthall A
2020-03-06 20:00 580704081 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ingarö Sporthall
2020-03-06 20:20 580704082 Tungelsta IF/Västerhaninge IBK - Åkersberga IBF 6 - 6 Erik Hellgren, William Albrecht Åbyhallen - Haninge
580704087 Hammarby IF IBF - Tungelsta IF/Västerhaninge IBK Sjöstadshallen
580704088 Åkersberga IBF - Ingarö IF Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 11 10 0 1 95-36 59 30
2. Tyresö Trollbäcken IBK 11 9 0 2 73-38 35 27
3. IBF Offensiv Lidingö/ Älvsjö AIK 12 8 1 3 82-44 38 25
4. Åkersberga IBF 11 5 2 4 57-39 18 17
5. Djurgårdens IF IBS 11 2 0 9 39-74 -35 6
6. Hammarby IF IBF 11 2 0 9 36-105 -69 6
7. Tungelsta IF/ Västerhaninge IBK 11 1 1 9 38-84 -46 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:30 580705003 FBI Tullinge - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 5 - 3 Erik Nyman, Kari Malmros Tullingehallen
2019-09-20 20:15 580705004 Huddinge IBS - Åby IBK Ungdom 3 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Stefano Bianque Glömstahallen
2019-09-21 16:00 580705002 Salems IF - Linköping IBK Ungdom 3 - 1 Jonas Edström, Arash Sohrevardi Skogsängshallen
2019-09-22 16:00 580705005 Ledberg IBF - Nykvarns IF 7 - 2 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Kärnahallen
2019-09-24 20:30 580705007 Nykvarns IF - Huddinge IBS 6 - 6 Dennis Wagermark, Mats Jernmo Björkestahallen
2019-09-27 19:30 580705008 Åby IBK Ungdom - FBI Tullinge 4 - 3 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Åby Arena
2019-09-28 12:00 580705010 Linköping IBK Ungdom - Farsta IBK 9 - 3 Martin Dahl, Rågher Godin Kärnahallen
2019-09-28 16:30 580705009 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Salems IF 2 - 6 Jonas Holm, Christer Avasjö Västergård Arena A
2019-10-02 19:20 580705012 Farsta IBK - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 3 - 2 Christian Högberg, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2019-10-02 20:00 580705015 Ledberg IBF - Huddinge IBS 4 - 2 Johan Nordlander, William Wengelin Kärnahallen
2019-10-06 18:00 580705013 Salems IF - Åby IBK Ungdom 6 - 3 Kari Malmros, Kent Budell Skogsängshallen
2019-10-18 19:30 580705014 FBI Tullinge - Nykvarns IF 1 - 3 Magnus Johansson, Arash Sohrevardi Tullingehallen
2019-10-11 19:30 580705017 FBI Tullinge - Farsta IBK 4 - 6 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Tullingehallen
2019-10-11 20:15 580705018 Huddinge IBS - Linköping IBK Ungdom 6 - 5 Håkan Taxén, Magnus Johansson Glömstahallen
2019-10-13 14:45 580705020 Nykvarns IF - Åby IBK Ungdom 9 - 1 Emil Moberg, Richard Himberg Björkestahallen
2019-10-13 16:00 580705019 Ledberg IBF - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 13 - 2 Peter Ström, Thomas Nystrand Kärnahallen
2019-10-21 20:00 580705022 Åby IBK Ungdom - Ledberg IBF 0 - 5 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Åby Arena
2019-10-23 19:20 580705021 Farsta IBK - Salems IF 1 - 7 Johan Larsson, Fredrik Landin Farstahallen 1
2019-10-25 19:00 580705023 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Huddinge IBS 2 - 4 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2019-10-26 12:15 580705024 Linköping IBK Ungdom - FBI Tullinge 14 - 1 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Folkungahallen
2019-11-15 19:00 580705029 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom 2 - 9 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Björkestahallen
2019-11-15 19:30 580705027 Huddinge IBS - Salems IF 4 - 4 William Albrecht, Magnus Johansson Glömstahallen
2019-11-16 15:00 580705028 Ledberg IBF - Farsta IBK 5 - 4 Vincent Svenmar, Adam Wramell Huitema Kärnahallen
2019-11-22 19:30 580705030 Åby IBK Ungdom - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 6 - 4 Rågher Godin, Tomas Edstrand Åby Arena
2019-11-20 19:20 580705031 Farsta IBK - Huddinge IBS 4 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 1
2019-11-22 20:30 580705032 Salems IF - FBI Tullinge 10 - 6 Jonas Edström, Alexander Mattsson Skogsängshallen
2019-11-24 19:00 580705034 Linköping IBK Ungdom - Ledberg IBF 4 - 4 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Linköpings Sporthall
2019-11-27 20:00 580705033 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 5 - 6 Jesper Asplund, Robin Hynninen Västergård Arena A
2019-10-29 20:30 580705038 Nykvarns IF - Salems IF 1 - 1 Henrik Ibjer, Christian Johnsson Björkestahallen
2019-11-30 14:00 580705039 Åby IBK Ungdom - Farsta IBK 6 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Åby Arena
2019-12-01 16:00 580705037 Ledberg IBF - FBI Tullinge 17 - 3 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Kärnahallen
2019-12-06 19:30 580705040 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom 1 - 8 Mattias Lönnborg, Richard Himberg Wasa Sporthall
2019-12-04 19:20 580705041 Farsta IBK - Nykvarns IF 3 - 10 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Farstahallen 1
2019-12-06 18:30 580705043 FBI Tullinge - Huddinge IBS 1 - 6 Christer Avasjö, Jonas Holm Tullingehallen
2019-12-08 18:00 580705042 Salems IF - Ledberg IBF 3 - 7 Sebastian Öhman, Elis Erbing Skogsängshallen
2019-12-11 19:00 580705044 Linköping IBK Ungdom - Åby IBK Ungdom 7 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Linköpings Sporthall
2019-12-13 19:00 580705048 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - FBI Tullinge 8 - 2 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2019-12-14 13:00 580705049 Linköping IBK Ungdom - Salems IF 5 - 4 Thomas Nystrand, Peter Ström Linköpings Sporthall
2019-12-14 14:00 580705047 Åby IBK Ungdom - Huddinge IBS 3 - 7 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Åby Arena
2020-02-16 12:00 580705046 Nykvarns IF - Ledberg IBF 4 - 4 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Björkestahallen
2020-01-08 19:15 580705054 Huddinge IBS - Nykvarns IF 3 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Glömstahallen
2020-01-08 20:30 580705052 Salems IF - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 5 - 5 Aldin Imamovic, Magnus Johansson Skogsängshallen
2020-01-11 15:30 580705053 FBI Tullinge - Åby IBK Ungdom 2 - 4 Daniel Karlsson, Magnus Johansson Tullingehallen
2020-01-11 17:00 580705051 Farsta IBK - Linköping IBK Ungdom 3 - 4 Johannes Ekenberg, Fredrik Landin Farstahallen 1
2020-01-17 19:30 580705058 Åby IBK Ungdom - Salems IF 5 - 3 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Åby Arena
2020-01-17 20:15 580705056 Huddinge IBS - Ledberg IBF 6 - 1 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Glömstahallen
2020-01-18 13:30 580705059 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Farsta IBK 3 - 9 Stefan Öberg, Fredrik Wernqvist Västergård Arena A
2020-01-19 17:00 580705057 Nykvarns IF - FBI Tullinge 5 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Björkestahallen
2020-01-22 19:20 580705061 Farsta IBK - FBI Tullinge 9 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 1
2020-01-24 19:30 580705062 Åby IBK Ungdom - Nykvarns IF 3 - 4 Tom Nilsson, Emil Magnusson Åby Arena
2020-01-26 17:45 580705063 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Ledberg IBF 2 - 10 Arne Brattehag, Sigge Maurer Västergård Arena A
2020-03-06 20:00 580705064 Linköping IBK Ungdom - Huddinge IBS 4 - 4 Martin Dahl, Rågher Godin Linköpings Sporthall
2020-02-05 20:30 580705066 Salems IF - Farsta IBK 7 - 4 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Skogsängshallen
2020-02-06 20:20 580705069 Ledberg IBF - Åby IBK Ungdom 5 - 1 Johan Nordlander, William Wengelin Kärnahallen
2020-02-07 19:30 580705068 Huddinge IBS - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 10 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Glömstahallen
2020-02-07 19:45 580705067 FBI Tullinge - Linköping IBK Ungdom 2 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Tullingehallen
2020-02-12 20:30 580705072 Salems IF - Huddinge IBS 7 - 4 Martin Johansson, Christian Högberg Skogsängshallen
2020-02-14 19:30 580705073 Telge SIBK/Trosa Edanö IBK - Åby IBK Ungdom 4 - 9 Magnus Berg, Patrik Andersén Västergård Arena A
2020-02-15 16:30 580705071 Farsta IBK - Ledberg IBF 2 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Farstahallen 1
2020-02-23 13:00 580705074 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IF 2 - 8 Thomas Nystrand, Daniel Hermansson Linköpings Sporthall
2020-02-26 20:20 580705078 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom 6 - 7 Thomas Nystrand, Peter Ström Kärnahallen
2020-02-28 19:30 580705076 FBI Tullinge - Salems IF 1 - 22 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tullingehallen
2020-03-01 10:00 580705079 Nykvarns IF - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 4 - 7 Magnus Berg, Patrik Andersén Björkestahallen
2020-03-04 19:15 580705077 Huddinge IBS - Farsta IBK 10 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Glömstahallen
2020-02-29 10:00 580705084 Linköping IBK Ungdom - Telge SIBK/Trosa Edanö IBK 3 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Folkungahallen
2020-03-04 20:30 580705082 Salems IF - Nykvarns IF 4 - 2 Martin Eriksson, Magnus Johansson Skogsängshallen
2020-03-06 20:15 580705081 Farsta IBK - Åby IBK Ungdom 4 - 5 Daniel Karlsson, Erik Nyman Farstahallen 3
2020-03-07 14:15 580705083 FBI Tullinge - Ledberg IBF 1 - 21 Erik Hellgren, William Albrecht Tullingehallen
580705087 Ledberg IBF - Salems IF Kärnahallen
580705088 Nykvarns IF - Farsta IBK Björkestahallen
580705089 Åby IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom Åby Arena
2020-03-11 19:15 580705086 Huddinge IBS - FBI Tullinge 6 - 0 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Glömstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledberg IBF 15 11 2 2 113-43 70 35
2. Huddinge IBS 16 10 4 2 86-51 35 34
3. Linköping IBK Ungdom 15 10 2 3 87-51 36 32
4. Salems IF 15 9 3 3 92-51 41 30
5. Nykvarns IF 15 7 3 5 67-60 7 24
6. Åby IBK Ungdom 15 7 1 7 55-70 -15 22
7. Farsta IBK 15 4 0 11 62-86 -24 12
8. Telge SIBK/ Trosa Edanö IBK 16 2 1 13 55-103 -48 7
9. FBI Tullinge 16 1 0 15 41-143 -102 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 12:00 580706002 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 1 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-06 14:00 580706004 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS 6 - 2 Henrik Jansson, Johan Friman Colorama Arena
2019-10-06 15:30 580706003 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 8 - 8 Daniel Östling, Juha Vanninen Mellringehallen - Örebro
2019-11-05 20:00 580706001 Skoghalls IBK Utveckling - Kristinehamns IBF 4 - 4 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2019-10-11 19:00 580706006 IBF Örebro Ungdom - Kristinehamns IBF 6 - 2 Johan Palmér, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-11 19:30 580706008 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK 3 - 4 Jonas Snäll, Johan Friman Klubbhuset Arena
2019-10-11 20:00 580706005 Örebro SK Ungdomsklubb - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 5 Lars Fridell, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2019-10-12 14:00 580706007 Hagfors IBS - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 2 Jörgen Grändefors, Robin Särén Uddeholm Arena
2019-10-20 16:30 580706009 Skoghalls IBK Utveckling - IBF Örebro Ungdom 1 - 9 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2019-10-23 19:00 580706011 Kristinehamns IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 - 3 Johan Friman, Jonas Snäll Brogårdshallen
2019-10-27 12:30 580706010 Örebro SK Ungdomsklubb - Hagfors IBS 1 - 8 Lars Fridell, Fredrik Knutsson Tybblelundsskolan
2019-10-27 16:00 580706012 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Lillån IBK 3 - 3 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-11-15 19:30 580706013 Hagfors IBS - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 5 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Uddeholm Arena
2019-11-15 19:30 580706014 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Ungdom 7 - 8 Johan Friman, Jonas Snäll Colorama Arena
2019-11-15 19:30 580706016 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Kristinehamns IBF 3 - 3 Mattias Furbo, Per Johansson UW-Elasthallen, Mariestad
2019-11-16 11:00 580706015 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 2 Oscar Söljén, Emil Wass Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-11-19 20:00 580706017 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 0 - 7 Pierre Malmgren, Claes Knutsson Hammarö Arena
2019-11-24 12:30 580706020 Örebro SK Ungdomsklubb - Kristinehamns IBF 15 - 1 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-11-24 16:30 580706018 Hagfors IBS - Lillån IBK 9 - 8 Anders Leander, Pierre Malmgren Uddeholm Arena
2019-11-24 17:00 580706019 IBF Örebro Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 2 Gerry Törnqvist, Emil Wass Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-29 20:00 580706024 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom 2 - 7 Oscar Söljén, Francisco Contreras Mellringehallen - Örebro
2019-12-01 11:00 580706021 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 2 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-12-01 12:00 580706022 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 5 - 14 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-12-01 18:30 580706023 Kristinehamns IBF - Hagfors IBS 4 - 3 Lars Larsson, Sebastian Falk-Asplund Brogårdshallen
2019-12-06 20:00 580706026 Lillån IBK - Kristinehamns IBF 4 - 3 Emil Wass, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-12-08 14:30 580706028 Hagfors IBS - IBF Örebro Ungdom 6 - 10 Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2019-12-08 14:45 580706027 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 3 Anders Leander, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-08 15:15 580706025 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 9 - 3 Henrik Jansson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2019-12-20 19:00 580706029 Kristinehamns IBF - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 4 Oskar Sundin, Oscar Ryen Brogårdshallen
2019-12-22 13:00 580706031 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 5 - 6 Emil Wass, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-12-22 13:15 580706032 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 3 - 8 Jonas Snäll, Johan Friman Uddeholm Arena
2020-01-10 20:00 580706030 Örebro SK Ungdomsklubb - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 5 - 5 Carl Wikgren, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2020-01-15 19:00 580706034 Kristinehamns IBF - IBF Örebro Ungdom 4 - 4 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Brogårdshallen
2020-01-17 20:00 580706036 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 5 Daniel Östling, Andreas Larsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-19 15:00 580706033 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Hammarö Arena
2020-01-19 16:00 580706035 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Hagfors IBS 10 - 5 Linus Svensson, Iza Hederdahl ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-01-24 20:00 580706039 Karlstad IBF Ungdom - Kristinehamns IBF 9 - 3 Erik Bergström, Tobias Jäderqvist Klubbhuset Arena
2020-01-26 12:00 580706040 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 3 - 2 Daniel Kallin, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-26 17:00 580706037 IBF Örebro Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 3 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-03-10 19:30 580706038 Hagfors IBS - Örebro SK Ungdomsklubb 10 - 3 Jonas Snäll, Christoffer Frykestam Uddeholm Arena
2020-02-09 14:00 580706044 Kristinehamns IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 4 - 1 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Brogårdshallen
2020-02-09 15:45 580706041 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS 1 - 3 Jonas Snäll, Adam Haglund Hammarö Arena
2020-02-09 17:00 580706042 IBF Örebro Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 6 - 4 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro
2020-02-28 20:00 580706043 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 3 - 7 Henrik Zegelsson, Carl Wikgren Mellringehallen - Örebro
2020-02-11 20:00 580706046 Lillån IBK - Hagfors IBS 7 - 4 Carl Wikgren, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-12 19:15 580706048 Kristinehamns IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 10 - 7 Anders Leander, Adam Haglund Brogårdshallen
2020-02-12 20:00 580706045 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 4 Johan Friman, Albin Jakobsson Colorama Arena
2020-02-14 19:15 580706047 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IBF Örebro Ungdom 3 - 11 Christoffer Danielsson, Per Johansson LF-hallen, Mariestad
2020-03-04 19:45 580706051 Hagfors IBS - Kristinehamns IBF 4 - 5 David Granström, Gabriel Gunnarsson Uddeholm Arena
2020-03-07 16:15 580706050 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 11 - 2 Erik Ejerfeldt, Adam Haglund Klubbhuset Arena
2020-03-08 10:30 580706052 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 10 - 3 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2020-03-10 20:00 580706049 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK 3 - 9 Oskar Sundin, Johan Friman Hammarö Arena
580706053 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling ICA-kvantum hallen, Mariestad
580706054 Kristinehamns IBF - Lillån IBK Brogårdshallen
580706055 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom Mellringehallen - Örebro
580706056 IBF Örebro Ungdom - Hagfors IBS Idrottshuset, Örebro Plan 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom 13 10 2 1 95-51 44 32
2. Karlstad IBF Ungdom 13 10 0 3 91-45 46 30
3. Lillån IBK 13 9 2 2 72-52 20 29
4. Hagfors IBS 13 6 0 7 71-70 1 18
5. Kristinehamns IBF 13 4 4 5 48-67 -19 16
6. Örebro SK Ungdomsklubb 13 3 1 9 57-79 -22 10
7. IBK Lockerud Mariestad/ Ungdom 13 2 3 8 43-81 -38 9
8. Skoghalls IBK Utveckling 13 1 2 10 45-77 -32 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 14:00 580707003 FBC Lerum Utveckling - Östra SK Jönköping 22 - 1 Pelle Hellberg, Catrin Kleist Rydsbergshallen
2019-09-22 14:00 580707002 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Vara IBK/IBK Lidköping 4 - 4 Peter Jaeger, Sven Persson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-09-22 15:30 580707004 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Jönköpings IBK Ungdom 1 - 6 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Fristadhallen, Fristad
2019-09-22 17:00 580707005 Hovslätts IK - IBK Alingsås 17 - 1 Fredrik Billemark, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-27 20:00 580707009 Östra SK Jönköping - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 1 - 3 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 13:00 580707007 IBK Alingsås - Fristads GoIF/Rydboholms SK 7 - 5 Mattias Furbo, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2019-09-29 14:00 580707008 Jönköpings IBK Ungdom - FBC Lerum Utveckling 0 - 7 Magnus Widlund, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-01 19:30 580707010 Vara IBK/IBK Lidköping - Borås IBF 10 - 2 Sven Persson, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2019-10-04 18:30 580707013 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Jönköpings IBK Ungdom 3 - 6 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Habo Sporthall A-hall
2019-10-05 13:00 580707012 Borås IBF - Östra SK Jönköping 3 - 17 Harri Tjäder, David Persson Daltorphallen, Borås
2019-10-06 12:00 580707015 Hovslätts IK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 14 - 5 Johnny Edh, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-06 16:00 580707014 FBC Lerum Utveckling - IBK Alingsås 15 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2019-10-12 14:00 580707020 IBK Alingsås - Jönköpings IBK Ungdom 1 - 4 Magnus Jansson, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2019-10-13 14:30 580707019 Hovslätts IK - Östra SK Jönköping 7 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-13 16:00 580707017 FBC Lerum Utveckling - Borås IBF 19 - 2 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2019-10-13 18:00 580707018 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Vara IBK/IBK Lidköping 2 - 11 Pedram Koublani, Nebojsa Stefanovski Idrottshallen, Viskafors
2019-10-22 19:30 580707024 Vara IBK/IBK Lidköping - FBC Lerum Utveckling 2 - 8 Mattias Furbo, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2019-10-26 13:00 580707021 Borås IBF - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 2 - 18 David Karlsson, Bjarne Wesenlund Daltorphallen, Borås
2019-10-27 11:30 580707023 Östra SK Jönköping - Fristads GoIF/Rydboholms SK 7 - 2 Nicklas Bard, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-20 19:30 580707022 Jönköpings IBK Ungdom - Hovslätts IK 7 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-15 20:00 580707030 Jönköpings IBK Ungdom - Östra SK Jönköping 4 - 3 Thomas Atting, Anders Everstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-17 10:30 580707028 Hovslätts IK - Borås IBF 32 - 0 Daniel Pettersson, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-17 13:30 580707029 IBK Alingsås - Vara IBK/IBK Lidköping 3 - 6 Bjarne Wesenlund, Henrik Carlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-17 18:00 580707027 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 5 - 6 Richard Claesson, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2019-11-23 15:00 580707032 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - FBC Lerum Utveckling 7 - 8 Linus Svensson, Carl Larsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-24 13:30 580707034 Vara IBK/IBK Lidköping - Hovslätts IK 4 - 5 Ola Forsberg, Carl Larsson Alléhallen, Vara
2019-11-24 14:00 580707033 Östra SK Jönköping - IBK Alingsås 11 - 3 Kim Bjurek, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-02 18:15 580707031 Borås IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 2 - 8 David Persson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2019-10-19 11:15 580707038 IBK Alingsås - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 1 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2019-12-01 12:30 580707039 Jönköpings IBK Ungdom - Borås IBF 21 - 0 Oskar Lööke, Oscar Tjärnström KFUM Sporthall, Jönköping
2019-12-01 14:00 580707040 Östra SK Jönköping - Vara IBK/IBK Lidköping 5 - 9 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-15 17:00 580707037 Hovslätts IK - FBC Lerum Utveckling 4 - 2 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-18 18:30 580707041 Borås IBF - IBK Alingsås 2 - 9 Erling Josefsson, Nebojsa Stefanovski Daltorphallen, Borås
2019-12-03 19:30 580707044 Vara IBK/IBK Lidköping - Jönköpings IBK Ungdom 4 - 4 Sven Persson, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2019-12-06 20:00 580707042 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Hovslätts IK 2 - 6 Johan Thaning, Nebojsa Stefanovski Habo Sporthall A
2019-12-07 14:00 580707043 FBC Lerum Utveckling - Fristads GoIF/Rydboholms SK 14 - 3 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
2019-12-15 19:15 580707047 Jönköpings IBK Ungdom - Fristads GoIF/Rydboholms SK 14 - 2 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-17 19:30 580707049 Vara IBK/IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 8 - 4 Magnus Jansson, Pedram Koublani Levene Arena, Stora Levene
2019-12-22 12:00 580707048 Östra SK Jönköping - FBC Lerum Utveckling 4 - 16 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-22 17:00 580707046 IBK Alingsås - Hovslätts IK 2 - 18 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-10 18:30 580707052 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Östra SK Jönköping 10 - 5 Harri Tjäder, David Persson Habo Sporthall A
2020-01-12 16:00 580707053 FBC Lerum Utveckling - Jönköpings IBK Ungdom 7 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2020-01-12 18:00 580707054 Fristads GoIF/Rydboholms SK - IBK Alingsås 5 - 6 Magnus Jansson, Pedram Koublani Idrottshallen, Viskafors
2020-02-27 19:00 580707051 Borås IBF - Vara IBK/IBK Lidköping 2 - 10 David Persson, Harri Tjäder Daltorphallen, Borås
2020-01-17 20:00 580707058 Jönköpings IBK Ungdom - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 5 - 10 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-18 17:00 580707057 IBK Alingsås - FBC Lerum Utveckling 3 - 6 Harri Tjäder, Joakim Mattsson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-19 17:00 580707059 Östra SK Jönköping - Borås IBF 11 - 2 Anders Everstrand, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-19 18:00 580707056 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Hovslätts IK 3 - 7 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2020-01-21 19:30 580707064 Vara IBK/IBK Lidköping - Fristads GoIF/Rydboholms SK 4 - 1 Mattias Furbo, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2020-01-24 20:00 580707063 Östra SK Jönköping - Hovslätts IK 4 - 10 Edo Sabanovic, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-25 17:00 580707062 Jönköpings IBK Ungdom - IBK Alingsås 16 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-26 13:00 580707061 Borås IBF - FBC Lerum Utveckling 3 - 25 David Persson, Nebojsa Stefanovski Daltorphallen, Borås
2020-01-29 20:00 580707069 Hovslätts IK - Jönköpings IBK Ungdom 7 - 1 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-08 16:00 580707066 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Borås IBF 19 - 1 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Nyhemshallen - Mullsjö
2020-02-09 16:00 580707067 FBC Lerum Utveckling - Vara IBK/IBK Lidköping WO (5 - 0) Marcus Orrhult, Christian Svärdström Rydsbergshallen
2020-02-16 18:00 580707068 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Östra SK Jönköping 8 - 5 Magnus Jansson, Dan Pettersson Fristadhallen, Fristad
2020-02-18 19:30 580707074 Vara IBK/IBK Lidköping - IBK Alingsås 14 - 3 Mattias Furbo, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2020-02-21 18:30 580707072 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Fristads GoIF/Rydboholms SK 13 - 7 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Habo Sporthall A
2020-02-21 20:00 580707073 Östra SK Jönköping - Jönköpings IBK Ungdom 3 - 16 Viktor Bringstam, Gerhardt Borkowski Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-23 13:00 580707071 Borås IBF - Hovslätts IK 2 - 23 Magnus Jansson, Bjarne Wesenlund Daltorphallen, Borås
2020-02-29 16:00 580707077 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Borås IBF 6 - 3 Mattias Furbo, Bjarne Wesenlund Idrottshallen, Viskafors
2020-03-01 14:00 580707079 IBK Alingsås - Östra SK Jönköping 6 - 5 Magnus Jansson, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-01 16:00 580707076 FBC Lerum Utveckling - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 6 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2020-03-01 17:00 580707078 Hovslätts IK - Vara IBK/IBK Lidköping 5 - 3 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-19 19:30 580707083 FBC Lerum Utveckling - Hovslätts IK 8 - 4 Aldin Hadziselmovic, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen
2020-03-08 13:00 580707081 Borås IBF - Jönköpings IBK Ungdom 2 - 24 Henrik Carlsson, Mattias Furbo Daltorphallen, Borås
2020-03-08 13:00 580707082 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - IBK Alingsås 6 - 2 Magnus Jansson, Christoffer Danielsson Nyhemshallen - Mullsjö
2020-03-09 20:00 580707084 Vara IBK/IBK Lidköping - Östra SK Jönköping 8 - 3 Mattias Furbo, Martin Johansson Alléhallen, Vara
580707086 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Lerum Utveckling Fristadhallen, Fristad
580707087 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
580707088 IBK Alingsås - Borås IBF Stadsskogshallen, Alingsås
580707089 Jönköpings IBK Ungdom - Vara IBK/IBK Lidköping WW (-5 - -5) Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum Utveckling 15 14 0 1 168-45 123 42
2. Hovslätts IK 15 13 1 1 166-48 118 40
3. Jönköpings IBK Ungdom 16 9 2 5 132-67 65 29
4. Vara IBK/ IBK Lidköping 16 9 2 5 97-61 36 29
5. Fagerhult Habo IBK/ Mullsjö AIS 15 9 1 5 116-67 49 28
6. Östra SK Jönköping 16 4 0 12 89-129 -40 12
7. IBK Alingsås 15 4 0 11 56-137 -81 12
8. Fristads GoIF/ Rydboholms SK 15 3 0 12 63-119 -56 9
9. Borås IBF 15 0 0 15 28-252 -224 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan I HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-03 20:00 580708003 Ale IBF/Kärra IBK - IBF Backadalen 1 - 5 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Ale Kulturrum
2019-10-04 20:00 580708004 IBF Älvstranden/Floda IBK - IK Zenith 8 - 5 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Santoshallen
2019-10-06 17:15 580708001 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - IBK Kungälv 3 - 4 Matilda Svenblad, Martin Andersson Häggvallsskolan
2019-10-06 17:15 580708002 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 5 - 3 Fredrik Sävestrand, Melker Westerberg Wallenstamhallen
2019-10-11 19:30 580708005 Landvetter IBK - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 4 - 4 Fredrik Sävestrand, Melker Westerberg Pinntorps Idrottshall
2019-10-11 20:00 580708008 IBF Älvstranden/Floda IBK - Ale IBF/Kärra IBK 1 - 5 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2019-10-13 17:00 580708007 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 7 Jesper Dammert, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2019-10-13 20:00 580708006 IBF Backadalen - IBK Kungälv 6 - 6 Håkan Krafft, Peter Axelsson Tuve Sporthall
2019-10-17 18:00 580708010 Landvetter IBK - IK Zenith 6 - 3 Fredrik Sävestrand, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2019-10-25 19:00 580708011 IBK Kungälv - IBF Älvstranden/Floda IBK 11 - 2 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Kastellegårdshallen
2019-10-26 18:30 580708009 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - IBF Backadalen 3 - 3 Thomas Johansson, Adam Jällfält Stenungsund Arena
2019-10-27 12:30 580708012 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF/Kärra IBK 3 - 4 Jesper Dammert, Fredrik Sävestrand Wallenstamhallen
2019-11-15 20:00 580708014 IBF Älvstranden/Floda IBK - IBF Backadalen 4 - 7 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Santoshallen
2019-11-16 14:00 580708013 IK Zenith - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 2 - 3 Alexander Pavlovic, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2019-11-16 16:00 580708016 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Kungälv 3 - 9 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2019-11-17 12:00 580708015 Ale IBF/Kärra IBK - Landvetter IBK 2 - 7 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Ale Kulturrum
2019-10-27 15:00 580708020 Landvetter IBK - IBK Kungälv 8 - 7 Felix Bark Peterson, Roger Zahnér Pinntorps Idrottshall
2019-11-23 12:00 580708019 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 5 Adam Kruse, Torbjörn Zahner Tuve Sporthall
2019-11-23 17:00 580708018 IK Zenith - Ale IBF/Kärra IBK 9 - 2 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Björlanda Idrottshall
2019-11-24 17:15 580708017 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - IBF Älvstranden/Floda IBK 3 - 3 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Häggvallsskolan
2019-11-08 19:30 580708024 Landvetter IBK - IBF Backadalen 8 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Pinntorps Idrottshall
2019-12-01 12:00 580708021 Ale IBF/Kärra IBK - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 4 - 7 Joakim Jögi, Jesper Dammert Ale Kulturrum
2019-12-01 12:15 580708022 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Älvstranden/Floda IBK 10 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Wallenstamhallen
2019-12-01 19:30 580708023 IBK Kungälv - IK Zenith 8 - 0 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2019-12-06 18:30 580708026 Ale IBF/Kärra IBK - IBK Kungälv 4 - 10 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2019-12-06 20:00 580708027 IBF Älvstranden/Floda IBK - Landvetter IBK 4 - 8 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2019-12-07 14:00 580708028 IK Zenith - IBF Backadalen 5 - 4 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Björlanda Idrottshall
2019-12-08 17:15 580708025 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 5 Jesper Axelsson, Pierre Eberhard Berg Häggvallsskolan
2019-11-24 15:00 580708030 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 7 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Pinntorps Idrottshall
2019-12-21 12:00 580708031 IBF Backadalen - Ale IBF/Kärra IBK 7 - 2 Jesper Dammert, Carl Flyning Tuve Sporthall
2019-12-21 17:00 580708032 IK Zenith - IBF Älvstranden/Floda IBK 3 - 2 Adnan Tongur, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2019-12-22 19:30 580708029 IBK Kungälv - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 6 - 8 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2020-01-12 17:30 580708033 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - Landvetter IBK 5 - 6 Matilda Svenblad, Jim Olausson Stenungsund Arena
2020-01-18 16:00 580708035 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 9 - 0 Carl Flyning, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2020-01-19 12:00 580708036 Ale IBF/Kärra IBK - IBF Älvstranden/Floda IBK 6 - 3 Joakim Jögi, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2020-01-19 19:30 580708034 IBK Kungälv - IBF Backadalen 7 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Kastellegårdshallen
2020-01-24 19:00 580708040 Ale IBF/Kärra IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Hajrudin Begic, Peter Axelsson Ale Kulturrum
2020-01-24 20:00 580708039 IBF Älvstranden/Floda IBK - IBK Kungälv 5 - 7 Adam Jällfält, Thomas Johansson Santoshallen
2020-01-25 12:00 580708037 IBF Backadalen - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 11 - 4 Jesper Dammert, Joakim Jögi Tuve Sporthall
2020-01-26 17:00 580708038 IK Zenith - Landvetter IBK 7 - 5 Fredrik Sävestrand, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2020-01-10 19:30 580708043 Landvetter IBK - Ale IBF/Kärra IBK 2 - 12 Besim Mehmedagic, Peter Axelsson Pinntorps Idrottshall
2020-02-01 16:30 580708042 IBF Backadalen - IBF Älvstranden/Floda IBK 7 - 3 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Tuve Sporthall
2020-02-05 19:45 580708044 IBK Kungälv - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 9 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Kastellegårdshallen
2020-03-08 12:00 580708041 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - IK Zenith 3 - 7 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Häggvallsskolan
2020-02-21 20:00 580708045 IBF Älvstranden/Floda IBK - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 5 - 3 Robin Cederdahl, Håkan Krafft Santoshallen
2020-02-22 12:00 580708046 Ale IBF/Kärra IBK - IK Zenith 3 - 4 Adnan Mehmedagic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2020-02-23 12:15 580708047 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen 7 - 5 Matilda Svenblad, Martin Andersson Wallenstamhallen
2020-02-23 19:30 580708048 IBK Kungälv - Landvetter IBK 5 - 6 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Kastellegårdshallen
2020-02-24 19:15 580708050 IBF Älvstranden/Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Marcus Larsson, Petter Enlund Wallenstamhallen
2020-02-29 14:00 580708051 IK Zenith - IBK Kungälv 4 - 8 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Björlanda Idrottshall
2020-03-01 17:00 580708049 Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK - Ale IBF/Kärra IBK 2 - 5 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Häggvallsskolan
2020-03-07 19:00 580708052 IBF Backadalen - Landvetter IBK 7 - 4 Pierre Eberhard Berg, Håkan Krafft Tuve Sporthall
580708053 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK Wallenstamhallen
580708054 IBK Kungälv - Ale IBF/Kärra IBK Kastellegårdshallen
580708056 IBF Backadalen - IK Zenith Tuve Sporthall
2020-02-06 19:00 580708055 Landvetter IBK - IBF Älvstranden/Floda IBK 10 - 8 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 13 11 0 2 78-45 33 33
2. IBK Kungälv 13 8 1 4 90-62 28 25
3. Landvetter IBK 14 8 1 5 81-81 0 25
4. IBF Backadalen 13 6 2 5 72-59 13 20
5. IK Zenith 13 6 0 7 53-68 -15 18
6. Ale IBF/ Kärra IBK 13 5 0 8 52-64 -12 15
7. Stenungsunds IBK/ Myggenäs IBK 13 3 3 7 52-65 -13 12
8. IBF Älvstranden/ Floda IBK 14 2 1 11 55-89 -34 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan J HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 14:00 580709003 Mölndals IBF - Varla IBK 3 - 7 Adnan Tongur, Pontus Ekengränd Aktiviteten A-Hall
2019-09-22 14:30 580709002 Lindås Rasta IBK - IBK Göteborg 10 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2019-09-24 20:15 580709005 Frölunda IBK/FBC Vinga - Lindome IBK 1 - 8 Alexander Pavlovic, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2019-09-29 15:30 580709006 Sandö IBK - Frölunda IBK/FBC Vinga 3 - 3 Mats Andersson, Henrik Andersson Vallda Idrottshall
2019-09-30 19:00 580709009 Varla IBK - Lindås Rasta IBK 4 - 8 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Lindälvshallen
2019-10-02 19:00 580709007 Lindome IBK - Warberg IBF 2 - 2 Thomas Johansson, Adam Jällfält Almåshallen A
2019-10-05 16:00 580709015 Frölunda IBK/FBC Vinga - Warberg IBF 4 - 8 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Frölunda Kulturhus
2019-10-06 17:30 580709014 Mölndals IBF - Lindome IBK 5 - 5 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Aktiviteten A-Hall
2019-10-07 20:00 580709011 Sandö IBK - IBK Göteborg 4 - 6 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall
2019-10-13 14:00 580709019 Frölunda IBK/FBC Vinga - Varla IBK 2 - 13 Håkan Krafft, Peter Axelsson Frölunda Kulturhus
2019-10-13 19:00 580709018 Warberg IBF - IBK Göteborg 5 - 0 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-18 18:30 580709016 Lindås Rasta IBK - Sandö IBK 9 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2019-10-25 20:00 580709024 IBK Göteborg - Mölndals IBF 6 - 2 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Torpahallen
2019-10-26 16:00 580709023 Varla IBK - Warberg IBF 6 - 3 Jonas Löfwander, Mats Andersson Lindälvshallen
2019-10-27 17:00 580709025 Sandö IBK - Lindome IBK 4 - 3 Jonas Löfwander, Mats Andersson Vallda Idrottshall
2019-11-15 18:30 580709029 Lindome IBK - IBK Göteborg 4 - 7 Adnan Tongur, Jesper Axelsson Almåshallen A
2019-11-15 19:30 580709027 Warberg IBF - Lindås Rasta IBK 4 - 4 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-16 14:00 580709026 Mölndals IBF - Sandö IBK 3 - 4 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Aktiviteten A-Hall
2019-11-22 20:00 580709032 Lindås Rasta IBK - Mölndals IBF 9 - 0 Fredrik Sävestrand, Melker Westerberg Salming Arena
2019-11-22 20:00 580709033 Varla IBK - Lindome IBK 5 - 2 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Lindälvshallen
2019-11-22 20:00 580709034 IBK Göteborg - Frölunda IBK/FBC Vinga 13 - 4 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Torpahallen
2019-11-27 19:30 580709036 Warberg IBF - Sandö IBK 5 - 1 Robin Andersen, Alexander Andersen Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-30 13:30 580709037 Frölunda IBK/FBC Vinga - Mölndals IBF 6 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Frölunda Kulturhus
2019-12-06 20:00 580709038 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK 4 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Almåshallen A
2020-02-24 20:00 580709040 Varla IBK - IBK Göteborg 11 - 4 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Lindälvshallen
2019-12-04 20:15 580709043 Mölndals IBF - Warberg IBF 0 - 6 Melker Westerberg, Joakim Jögi Aktiviteten A-Hall
2019-12-08 18:00 580709042 Lindås Rasta IBK - Frölunda IBK/FBC Vinga 19 - 1 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Salming Arena
2019-12-15 17:00 580709045 Sandö IBK - Varla IBK 0 - 7 Mats Andersson, Henrik Andersson Vallda Idrottshall
2019-12-19 20:00 580709048 Varla IBK - Mölndals IBF 11 - 3 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Lindälvshallen
2019-12-20 19:00 580709046 Lindome IBK - Frölunda IBK/FBC Vinga 12 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Almåshallen A
2019-12-21 17:30 580709049 IBK Göteborg - Lindås Rasta IBK 3 - 4 Fredrik Sävestrand, Adam Kruse Lundenhallen
2020-01-10 18:30 580709052 Lindås Rasta IBK - Varla IBK 5 - 3 Joakim Jögi, Adam Kruse Salming Arena
2020-01-10 19:30 580709054 Warberg IBF - Lindome IBK 7 - 9 Kent Svensson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-31 19:20 580709055 Frölunda IBK/FBC Vinga - Sandö IBK 3 - 2 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Frölunda Kulturhus
2020-01-17 20:00 580709057 Lindome IBK - Mölndals IBF 8 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Almåshallen A
2020-01-18 14:00 580709056 Warberg IBF - Frölunda IBK/FBC Vinga 17 - 3 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-18 15:00 580709060 IBK Göteborg - Sandö IBK 4 - 2 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2020-01-24 20:00 580709063 Varla IBK - Frölunda IBK/FBC Vinga 12 - 2 Robin Boqvist, Peter Bergstrand Lindälvshallen
2020-01-24 20:00 580709064 IBK Göteborg - Warberg IBF 2 - 2 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2020-01-26 17:30 580709065 Sandö IBK - Lindås Rasta IBK 3 - 9 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall
2020-02-02 16:00 580709068 Warberg IBF - Varla IBK 6 - 6 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-02-05 19:00 580709070 Lindome IBK - Sandö IBK 3 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Almåshallen A
2020-02-07 20:00 580709067 Mölndals IBF - IBK Göteborg 1 - 7 Oscar Kjellgren Elgestål, Matilda Svenblad Aktiviteten A-Hall
2020-02-21 20:00 580709074 IBK Göteborg - Lindome IBK 7 - 1 Alexander Pavlovic, Pierre Eberhard Berg Torpahallen
2020-02-22 18:30 580709072 Lindås Rasta IBK - Warberg IBF 10 - 0 Pierre Eberhard Berg, Jesper Axelsson Salming Arena
2020-02-23 18:00 580709075 Sandö IBK - Mölndals IBF 3 - 1 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Vallda Idrottshall
2020-02-21 20:00 580709076 Mölndals IBF - Lindås Rasta IBK 1 - 10 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2020-02-28 20:00 580709079 Lindome IBK - Varla IBK 6 - 14 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Almåshallen A
2020-02-29 16:00 580709078 Frölunda IBK/FBC Vinga - IBK Göteborg 9 - 12 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2020-03-06 20:00 580709083 Mölndals IBF - Frölunda IBK/FBC Vinga 3 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2020-03-06 20:00 580709084 IBK Göteborg - Varla IBK 2 - 6 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Torpahallen
2020-03-07 18:30 580709082 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK 14 - 0 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2020-03-08 18:00 580709085 Sandö IBK - Warberg IBF 4 - 4 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall
580709087 Frölunda IBK/FBC Vinga - Lindås Rasta IBK Frölunda Kulturhus
580709090 Varla IBK - Sandö IBK Lindälvshallen
2020-03-10 19:00 580709086 Warberg IBF - Mölndals IBF 9 - 4 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås Rasta IBK 13 12 1 0 118-32 86 37
2. Varla IBK 13 10 1 2 105-46 59 31
3. IBK Göteborg 14 8 1 5 79-65 14 25
4. Warberg IBF 14 6 5 3 78-55 23 23
5. Lindome IBK 14 4 3 7 67-87 -20 15
6. Sandö IBK 13 3 3 7 36-60 -24 12
7. Frölunda IBK/ FBC Vinga 13 3 1 9 50-125 -75 10
8. Mölndals IBF 14 0 1 13 32-95 -63 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan K HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-22 15:00 580710004 Växjö IBK Utveckling - CL 98 IC 7 - 5 Henrik Gilliusson, Per Bratt Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-22 16:00 580710002 FBC Karlskrona - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 1 Michell Rohde, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2019-09-22 16:00 580710003 Hovshaga AIF - Gransholms IF 9 - 2 Viktor Bringstam, Gerhardt Borkowski Hovshaga Sporthall
2019-09-26 19:00 580710008 Växjö IBK Utveckling - Hovshaga AIF 3 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-28 12:30 580710005 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 1 - 14 Johan Palm, Mathias Linde Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-09-28 13:00 580710007 CL 98 IC - FBC Karlskrona 3 - 7 Linus Sandberg, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2019-10-05 12:30 580710010 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL 98 IC 2 - 8 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-10-06 13:00 580710012 FBC Karlskrona - Hovshaga AIF 5 - 8 Christer Jonsson, Nicklas Hult Vedeby Sporthall A
2019-10-06 16:00 580710009 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Gransholms IF 5 - 7 Robert Risberg, Daniel Gyllander Färjehallen
2019-10-12 17:00 580710013 CL 98 IC - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 8 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-13 13:00 580710015 Hovshaga AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Hovshaga Sporthall
2019-10-15 19:00 580710014 Växjö IBK Utveckling - Gransholms IF 3 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-27 14:00 580710018 CL 98 IC - Hovshaga AIF 6 - 14 Ulf Åberg, Per Elofsson Allaktivitetshuset, Rockneby
2019-10-27 15:00 580710017 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Växjö IBK Utveckling 4 - 5 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torslundahallen
2019-11-10 13:00 580710019 Gransholms IF - FBC Karlskrona 4 - 1 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Gemla Sporthall
2019-11-12 19:30 580710022 FBC Karlskrona - Växjö IBK Utveckling 1 - 9 Per Bratt, Henrik Gilliusson Vedeby Sporthall A
2019-11-13 19:45 580710021 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 5 - 5 Annie Nordmark, Annie Ankarberg Hovshaga Sporthall
2019-11-17 15:00 580710024 Craftstadens IBK Oskarshamn - Gransholms IF 3 - 8 Robert Risberg, Daniel Gyllander Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-11-23 13:00 580710028 CL 98 IC - Gransholms IF 8 - 1 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström Falkenbergshallen
2019-11-23 16:30 580710025 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - FBC Karlskrona 4 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Färjehallen
2019-11-24 16:00 580710027 Växjö IBK Utveckling - Craftstadens IBK Oskarshamn 8 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-30 12:30 580710032 CL 98 IC - Växjö IBK Utveckling 1 - 4 Bengt Andersson, Mathias Linde Kalmar Sporthall A-hall
2019-12-01 11:00 580710031 Gransholms IF - Hovshaga AIF 3 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2019-12-01 14:00 580710030 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Karlskrona 3 - 3 Malou Hallström, Pelle Hallström Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-06 19:30 580710033 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 2 Andreas Nilsson, Niklas Rosberg Färjehallen
2019-12-08 13:00 580710035 FBC Karlskrona - CL 98 IC 6 - 7 Anders Stenberg, Per Elofsson Vedeby Sporthall A
2019-12-08 16:00 580710036 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling 5 - 7 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Hovshaga Sporthall
2019-12-14 13:00 580710037 Gransholms IF - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 1 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Gemla Sporthall
2019-12-14 18:00 580710038 CL 98 IC - Craftstadens IBK Oskarshamn 8 - 4 Robert Risberg, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall A-hall
2019-12-15 16:00 580710040 Hovshaga AIF - FBC Karlskrona 5 - 2 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Hovshaga Sporthall
2020-01-10 20:00 580710041 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - CL 98 IC 8 - 5 Bengt Andersson, Anders Stenberg KIFAB Arena
2020-01-12 11:00 580710042 Gransholms IF - Växjö IBK Utveckling 1 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2020-01-13 19:30 580710043 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovshaga AIF 2 - 11 Johan Palm, Mathias Linde Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-01-17 19:30 580710045 Växjö IBK Utveckling - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 9 - 2 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-19 12:00 580710047 FBC Karlskrona - Gransholms IF 6 - 1 Andreas Nilsson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2020-01-19 16:00 580710046 Hovshaga AIF - CL 98 IC 8 - 6 Linus Sandberg, Senad Hamula Hovshaga Sporthall
2020-01-21 19:30 580710050 Växjö IBK Utveckling - FBC Karlskrona 5 - 3 Håkan Abrahamsson, Roger Gardell Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-24 19:30 580710049 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Hovshaga AIF 7 - 5 Robert Risberg, Tomas Akthagen KIFAB Arena
2020-01-25 14:00 580710052 Gransholms IF - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Gemla Sporthall
2020-02-09 11:00 580710056 Gransholms IF - CL 98 IC 10 - 5 Ulf Åberg, Mathias Linde Gemla Sporthall
2020-02-09 13:00 580710053 FBC Karlskrona - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 5 Per Bratt, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2020-02-09 13:30 580710055 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK Utveckling 4 - 10 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Oskarshamns Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 12 10 0 2 76-39 37 30
2. Hovshaga AIF 12 8 2 2 83-51 32 26
3. Gransholms IF 12 7 1 4 53-52 1 22
4. FBC Kalmarsund Ungdom/ FBC Kalmarsund 12 6 1 5 62-56 6 19
5. CL 98 IC 12 5 0 7 70-74 -4 15
6. FBC Karlskrona 12 3 1 8 46-55 -9 10
7. Craftstadens IBK Oskarshamn 12 0 1 11 30-93 -63 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan L HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-19 20:00 580711003 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 4 - 2 Per-Ivar Kullman, Martin Morén Munkahallen
2019-09-20 19:30 580711002 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 10 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Ängelholms Idrottshall
2019-09-20 19:30 580711005 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 2 Mikael Björkqvist, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-09-21 14:30 580711004 IBK Genarp - IBK Höllviken 3 - 7 Martin Morén, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2019-09-24 20:00 580711009 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - FBC Engelholm 11 - 0 Fredrik Pramberg, Martin Morén Helsingborg Arena A
2019-09-27 20:00 580711008 IBK Genarp - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 2 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Genarps Idrottshall
2019-10-02 20:30 580711007 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Höllviken 8 - 8 David Dornlöv, Fredrik Lundborg ISLK
2019-11-08 20:00 580711010 Åstorp/Kvidinge IBS - Bjärreds IBK 4 - 9 Ali Tourabi, Måns Gilén Kvidinge Sporthall
2019-10-04 19:30 580711013 FBC Engelholm - IBK Genarp 7 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2019-10-05 14:30 580711012 Bjärreds IBK - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 5 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2019-10-06 16:00 580711014 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2019-10-06 18:00 580711015 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Höllviken 3 - 5 Mikael Björkqvist, Fredrik Lundborg Kirsebergs Sporthall
2019-10-11 20:00 580711018 IBK Höllviken - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 4 Tobias Garhem, Erik Höst Halörhallen
2019-10-13 15:00 580711019 Malmö FBC/Lomma FBC - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 3 - 3 Mikael Björkqvist, Tojje Sildén-Glemark Slättängshallen
2019-10-13 18:30 580711017 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Bjärreds IBK 3 - 5 Fredrik Pramberg, Martin Morén Munkahallen
2019-10-16 20:30 580711020 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Genarp 4 - 8 Mikael Björkqvist, Petter Niklasson ISLK
2019-10-22 19:00 580711021 Bjärreds IBK - FBC Engelholm 9 - 4 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Bjärehovhallen
2019-10-24 20:15 580711024 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 3 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2019-10-25 19:00 580711023 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Höllviken 2 - 3 Jonas Karlsson, Mikael Björkqvist Helsingborg Arena C
2019-10-25 20:00 580711022 IBK Genarp - Malmö FBC/Lomma FBC 5 - 6 Petter Niklasson, Leon Fuchs Genarps Idrottshall
2019-11-15 20:00 580711027 IBK Höllviken - FBC Engelholm 8 - 0 Mikael Björkqvist, Erik Höst Halörhallen
2019-11-15 20:00 580711030 IBK Genarp - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 0 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2019-11-16 16:40 580711029 IBK Lund/IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 3 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Östratornhallen
2019-11-19 20:30 580711028 Malmö FBC/Lomma FBC - Bjärreds IBK 5 - 3 Petter Niklasson, Erik Höst Slättängshallen
2019-11-22 19:30 580711032 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 3 - 13 Mårten Högblom, Fredrik Pramberg Ängelholms Idrottshall
2019-11-23 14:30 580711031 Bjärreds IBK - IBK Höllviken 3 - 3 Magnus Dandanell, Mikael Björkqvist Bjärehovhallen
2019-11-23 17:00 580711033 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 3 Tobias Garhem, Mats Ekblad-Thun Helsingborg Arena C
2019-11-23 17:30 580711034 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC/Lomma FBC 3 - 7 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Åstorps Sporthall
2019-11-29 20:00 580711039 IBK Genarp - Bjärreds IBK 6 - 9 Andreas Ljunggren, Fredrik Pramberg Genarps Idrottshall
2019-11-30 16:30 580711038 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm 13 - 3 Wiktor Kentander, Mikael Björkqvist ISLK
2019-12-01 14:30 580711037 Malmö FBC/Lomma FBC - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 7 - 5 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Rutsborgsskolans Sporthall
2019-12-10 20:00 580711040 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Helsingborg Arena A
2019-12-03 19:00 580711041 Bjärreds IBK - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 6 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Bjärehovhallen
2019-12-07 16:30 580711043 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Höllviken 4 - 3 Erik Götborg, Martin Morén Munkahallen
2019-12-07 18:00 580711044 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Genarp 4 - 11 Tobias Garhem, Johannes Svensson Åstorps Sporthall
2019-12-08 14:30 580711042 FBC Engelholm - Malmö FBC/Lomma FBC 5 - 11 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2019-12-19 19:00 580711048 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 4 - 5 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2019-12-20 19:40 580711046 IBK Lund/IBK Lund Elit - Malmö FBC/Lomma FBC 6 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Östratornhallen
2019-12-21 12:00 580711047 IBK Höllviken - IBK Genarp 10 - 3 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Halörhallen
2020-01-23 20:00 580711049 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 3 - 2 Jürgen Neuenhofen, Petter Niklasson Åstorps Sporthall
2020-01-10 19:30 580711052 FBC Engelholm - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 4 - 7 Fredrik Pramberg, Martin Morén Ängelholms Idrottshall
2020-01-11 11:30 580711053 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Genarp 8 - 2 Jonas Karlsson, Kevin Prahl FORUM Örkelljunga
2020-01-11 13:30 580711054 IBK Höllviken - IBK Lund/IBK Lund Elit 6 - 2 Wiktor Kentander, Erik Höst Halörhallen
2020-01-11 14:00 580711051 Bjärreds IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2020-01-17 19:30 580711057 IBK Lund/IBK Lund Elit - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 5 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lerbäckshallen A
2020-01-17 19:30 580711059 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Bjärreds IBK 4 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena A
2020-01-17 20:00 580711056 IBK Höllviken - Malmö FBC/Lomma FBC 8 - 6 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Halörhallen
2020-03-05 20:00 580711058 IBK Genarp - FBC Engelholm 5 - 2 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2020-01-24 19:00 580711063 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Malmö FBC/Lomma FBC 3 - 4 Jürgen Neuenhofen, Jonas Pettersson Helsingborg Arena C
2020-01-24 20:00 580711061 Bjärreds IBK - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 4 - 4 David Dornlöv, Wiktor Kentander Bjärehovhallen
2020-01-24 20:00 580711062 IBK Genarp - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 4 Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2020-01-26 12:00 580711064 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Höllviken 5 - 12 Mikael Björkqvist, Fredrik Pramberg Åstorps Sporthall
2020-02-07 19:30 580711066 FBC Engelholm - Bjärreds IBK 2 - 14 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Ängelholms Idrottshall
2020-02-07 20:00 580711068 IBK Höllviken - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 8 - 5 Leon Fuchs, Petter Niklasson Halörhallen
2020-02-08 13:00 580711067 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 1 Fredrik Pramberg, Martin Morén Munkahallen
2020-02-08 18:00 580711069 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Genarp 6 - 2 Mikael Björkqvist, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
2020-02-06 20:00 580711074 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 7 Pierre Bergsten, Martin Morén Åstorps Sporthall
2020-02-11 19:00 580711071 Bjärreds IBK - Malmö FBC/Lomma FBC 9 - 7 Petter Niklasson, Kevin Prahl Bjärehovhallen
2020-02-11 20:00 580711072 FBC Engelholm - IBK Höllviken 3 - 13 Pierre Bergsten, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall
2020-02-15 14:15 580711073 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Genarp 6 - 8 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Västergårdshallen
2020-02-28 19:30 580711077 IBK Höllviken - Bjärreds IBK 5 - 8 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Gyahallen
2020-02-29 16:30 580711079 IBK Lund/IBK Lund Elit - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 7 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson ISLK
2020-03-01 15:00 580711078 Malmö FBC/Lomma FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 3 Robert Persson, Andreas Ljunggren Slättängshallen
2020-03-01 18:30 580711076 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - FBC Engelholm 16 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2020-03-07 13:00 580711082 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 8 Petter Niklasson, Leon Fuchs Kungsgårdshallen
2020-03-07 14:00 580711081 Bjärreds IBK - IBK Genarp 5 - 5 Fredrik Pramberg, Martin Morén Bjärehovhallen
2020-03-07 17:30 580711084 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 5 - 7 Malena Björnlund, Anders Jaensson Åstorps Sporthall
2020-03-08 18:30 580711083 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Malmö FBC/Lomma FBC 7 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Munkahallen
580711086 IBK Höllviken - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Halörhallen
580711088 IBK Lund/IBK Lund Elit - Bjärreds IBK Lerbäckshallen A
2020-03-10 20:30 580711089 IBK Genarp - Åstorp/Kvidinge IBS 12 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Genarps Idrottshall
2020-03-12 20:30 580711087 Malmö FBC/Lomma FBC - FBC Engelholm 37 - 2 Wiktor Kentander, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Höllviken 15 11 2 2 105-59 46 35
2. Malmö FBC/ Lomma FBC 16 11 1 4 125-71 54 34
3. Munka Ljungby IBK Akademi/ Örkelljunga IF 15 10 2 3 91-49 42 32
4. Bjärreds IBK 15 9 4 2 98-63 35 31
5. IBK Lund/ IBK Lund Elit 15 6 3 6 85-71 14 21
6. FC Helsingborg/ FBC Helsingborg 16 6 3 7 80-67 13 21
7. IBK Genarp 16 6 2 8 84-88 -4 20
8. Åstorp/ Kvidinge IBS 16 2 0 14 59-117 -58 6
9. FBC Engelholm 16 0 1 15 43-185 -142 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis