Juniorallsvenskan HJ18 (2018/19)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:00 580700004 Gimonäs Umeå IF/IBF - Gamla Stan IBK 5 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Midgårdshallen
2018-12-02 11:00 580700001 Wibax-Piteå IBK/IBF - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 4 Johan Nyström, Magnus Grahn Norrmalmia Sph
2018-12-09 19:00 580700003 Umeå City IBF - IBF/IBK Dalen 9 - 5 Manuel Garzon, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2018-10-05 19:30 580700005 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 5 - 5 Daniel Degerman, Andreas Åström Balderhallen A
2018-10-07 16:00 580700008 Sundsvall FBC Ungdom - Gimonäs Umeå IF/IBF 13 - 5 Thomas Berglund, Fredrik Strese Skönsbergshallen
2018-10-09 20:00 580700006 IBF/IBK Dalen - RIG Umeå IBF 6 - 6 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2
2018-10-12 19:00 580700011 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF 2 - 6 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2018-10-12 19:30 580700010 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK 9 - 2 Jonas Ahlehjelm, Erik Johansson Umeå Energi Arena Väst
2018-10-17 20:00 580700009 Wibax-Piteå IBK/IBF - IBF/IBK Dalen 7 - 5 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2018-10-23 19:30 580700014 Gamla Stan IBK - Wibax-Piteå IBK/IBF 3 - 5 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2018-10-23 20:30 580700013 Gimonäs Umeå IF/IBF - RIG Umeå IBF 0 - 6 Viktor Grahn, Morgan Poopuu Midgårdshallen
2018-10-28 13:30 580700016 Sundsvall FBC Ungdom - Umeå City IBF 5 - 6 Roger Lundbäck, Patrick Cederblad Höglunda
2018-11-03 13:00 580700019 IBF/IBK Dalen - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 6 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2
2018-11-18 14:00 580700017 Wibax-Piteå IBK/IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF 8 - 4 Johan Nyström, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2018-11-28 20:15 580700018 Umeå City IBF - RIG Umeå IBF 6 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Öst
2018-11-16 18:30 580700024 Sundsvall FBC Ungdom - RIG Umeå IBF 0 - 6 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2018-11-20 19:30 580700023 Gamla Stan IBK - IBF/IBK Dalen 5 - 10 Jens Marklund, David Jonsson Balderhallen A
2018-11-23 19:30 580700021 Umeå City IBF - Wibax-Piteå IBK/IBF 3 - 9 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-12-01 14:00 580700025 Wibax-Piteå IBK/IBF - RIG Umeå IBF 5 - 6 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2018-12-01 15:30 580700026 Gamla Stan IBK - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 12 Micael Holmbom, David Jonsson Balderhallen B
2018-12-02 15:00 580700027 IBF/IBK Dalen - Gimonäs Umeå IF/IBF 10 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2
2018-12-11 19:30 580700032 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF/IBF 9 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2018-12-16 15:30 580700029 Sundsvall FBC Ungdom - Wibax-Piteå IBK/IBF 6 - 6 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2018-12-17 20:30 580700031 IBF/IBK Dalen - Umeå City IBF 4 - 7 Tony Cederholm, Daniel Johannesson Musköten 2
2019-01-11 19:30 580700033 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 7 - 1 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2019-01-13 12:30 580700034 RIG Umeå IBF - IBF/IBK Dalen 10 - 2 Mats Erelund, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2019-01-27 16:15 580700036 Gimonäs Umeå IF/IBF - Sundsvall FBC Ungdom 3 - 9 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Musköten 2
2019-01-22 19:30 580700038 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 1 - 11 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-01-25 19:00 580700039 Gimonäs Umeå IF/IBF - Umeå City IBF 3 - 5 Mats Öster, Therese Edin Sjöfruhallen
2019-01-29 20:00 580700037 IBF/IBK Dalen - Wibax-Piteå IBK/IBF 9 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Musköten 2
2019-01-30 20:15 580700041 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF/IBF 17 - 2 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Umeå Energi Arena Öst
2019-02-05 20:00 580700042 Wibax-Piteå IBK/IBF - Gamla Stan IBK 9 - 3 Magnus Grahn, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2019-02-10 15:00 580700044 Umeå City IBF - Sundsvall FBC Ungdom 0 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Vildmannahallen
2019-02-06 20:15 580700046 RIG Umeå IBF - Umeå City IBF 7 - 3 Therese Edin, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Öst
2019-02-20 19:30 580700045 Gimonäs Umeå IF/IBF - Wibax-Piteå IBK/IBF 3 - 7 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Sjöfruhallen
2019-02-24 13:30 580700047 Sundsvall FBC Ungdom - IBF/IBK Dalen 8 - 5 Peter Palander, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2019-02-16 12:00 580700052 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 1 Joakim Hagy, Erik Johansson Umeå Energi Arena Väst
2019-03-08 19:30 580700049 Wibax-Piteå IBK/IBF - Umeå City IBF 16 - 6 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2019-03-10 12:00 580700051 IBF/IBK Dalen - Gamla Stan IBK 11 - 5 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2
2019-03-15 19:00 580700055 Gimonäs Umeå IF/IBF - IBF/IBK Dalen 2 - 4 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sjöfruhallen
2019-03-15 19:30 580700053 RIG Umeå IBF - Wibax-Piteå IBK/IBF 8 - 1 Joakim Hagy, Erik Johansson Musköten 2
2019-03-17 13:00 580700054 Sundsvall FBC Ungdom - Gamla Stan IBK 12 - 5 Robin Palander, Andreas Lindberg Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 12 10 2 0 100-29 71 32
2. Sundsvall FBC Ungdom 12 7 2 3 82-52 30 23
3. Wibax-Piteå IBK/ IBF 12 7 2 3 83-60 23 23
4. Umeå City IBF 12 5 2 5 59-73 -14 17
5. IBF/ IBK Dalen 12 5 1 6 73-74 -1 16
6. Gamla Stan IBK 12 1 2 9 46-102 -56 5
7. Gimonäs Umeå IF/ IBF 12 1 1 10 42-95 -53 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 20:00 580701004 Insjöns BK - IBF Borlänge/Hedemora 8 - 6 Linus Isberg, Leo Holmström Leksandshallen
2018-09-29 14:00 580701002 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 6 - 4 Mattias Hedberg, Magnus Undén Idre Fjäll Arena
2018-09-30 16:30 580701003 IBK Runsten - Sandvikens AIK 7 - 5 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Alfahallen - Gavlehov
2018-09-30 17:30 580701001 Håsta IBK - IBF Falun Ungdom 2 - 14 Mats Sjöqvist, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-10-08 19:30 580701007 IBF Borlänge/Hedemora - KAIS Mora UIF 1 - 10 Linus Isberg, Leo Holmström Ornäs Sporthall
2018-10-09 18:20 580701006 Sandvikens AIK - IBF Falun Ungdom 4 - 8 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Arena Jernvallen
2018-10-12 19:30 580701005 Gävle GIK - Håsta IBK 13 - 1 Erik Lindberg, Jonathan Blank Alfahallen - Gavlehov
2018-10-14 16:00 580701008 Insjöns BK - IBK Runsten 8 - 4 Michelle Unger, Fredrik Andersson Leksandshallen
2018-10-26 20:00 580701010 Gävle GIK - IBF Borlänge/Hedemora 9 - 2 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Nynäshallen
2018-10-27 16:00 580701012 KAIS Mora UIF - IBK Runsten 10 - 3 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-10-28 18:45 580701009 Håsta IBK - Sandvikens AIK 3 - 5 Johnny Sundberg, Patric Jonsson Håstaholmen
2018-10-28 19:00 580701011 IBF Falun Ungdom - Insjöns BK 3 - 5 Linus Isberg, Leo Holmström JALAS® Arena 1
2018-11-09 19:30 580701015 IBK Runsten - Gävle GIK 2 - 8 Jakob Westerlund, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2018-11-09 19:30 580701016 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 3 - 8 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-11-11 13:00 580701014 Insjöns BK - Sandvikens AIK 7 - 5 Michelle Unger, Fredrik Andersson Leksandshallen
2018-11-17 16:00 580701013 IBF Borlänge/Hedemora - Håsta IBK 6 - 0 Michelle Unger, Fredrik Andersson Vasahallen
2018-10-12 20:00 580701019 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 5 - 5 Roger Collin, Henrik Öberg Arena Jernvallen
2018-11-13 19:30 580701018 IBF Borlänge/Hedemora - IBK Runsten 4 - 8 Tonni Boström, Simon Jansson Maserhallen
2018-11-16 19:30 580701020 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 3 - 6 Jakob Westerlund, Håkan Thunman Alfahallen - Gavlehov
2018-12-15 19:00 580701017 Håsta IBK - Insjöns BK 2 - 10 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Håstaholmen
2018-11-23 19:30 580701022 KAIS Mora UIF - Insjöns BK 4 - 4 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2018-11-23 20:00 580701024 Gävle GIK - Sandvikens AIK 9 - 5 Erik Lindberg, Jonathan Blank Nynäshallen
2018-11-25 14:30 580701021 IBK Runsten - Håsta IBK 9 - 4 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2018-11-29 20:00 580701023 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge/Hedemora 12 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson JALAS® Arena 1
2018-11-27 20:00 580701028 IBF Borlänge/Hedemora - Sandvikens AIK 4 - 5 Linus Isberg, Leo Holmström Vasahallen
2018-12-01 15:30 580701025 Håsta IBK - KAIS Mora UIF 3 - 12 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2018-12-02 13:30 580701026 IBK Runsten - IBF Falun Ungdom 2 - 17 Erik Lindberg, Henrik Öberg Novahallen - Gavlehov
2018-12-02 14:00 580701027 Insjöns BK - Gävle GIK 5 - 8 Per Nordström, Mikael Svenske Leksandshallen
2018-12-13 19:30 580701032 IBF Borlänge/Hedemora - Insjöns BK 4 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Ornäs Sporthall
2018-12-14 20:00 580701030 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 5 - 4 Roger Collin, Richard Öhneskog Novahallen - Gavlehov
2018-12-16 12:00 580701031 Sandvikens AIK - IBK Runsten 6 - 5 Jakob Westerlund, Henrik Öberg Arena Jernvallen
2018-12-16 19:00 580701029 IBF Falun Ungdom - Håsta IBK 4 - 1 Tonni Boström, Simon Jansson JALAS® Arena 1
2019-01-11 19:30 580701035 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge/Hedemora 17 - 4 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-01-13 19:00 580701034 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 13 - 5 Fredrik Andersson, Michelle Unger JALAS® Arena 1
2019-01-16 20:15 580701033 Håsta IBK - Gävle GIK 4 - 12 Mats Sjöqvist, Johnny Sundberg Håstaholmen
2019-01-19 13:30 580701036 IBK Runsten - Insjöns BK 3 - 13 Jonathan Blank, Oskar Simryd Alfahallen - Gavlehov
2019-01-20 16:30 580701040 IBK Runsten - KAIS Mora UIF 1 - 14 Erik Lindberg, Petter Lundgren Alfahallen - Gavlehov
2019-01-22 19:00 580701039 Insjöns BK - IBF Falun Ungdom 5 - 9 Mattias Hedberg, Niklas Stenius Leksandshallen
2019-01-22 20:00 580701038 IBF Borlänge/Hedemora - Gävle GIK 3 - 8 Linus Isberg, Leo Holmström Vasahallen
2019-02-02 14:00 580701037 Sandvikens AIK - Håsta IBK 8 - 5 Roger Collin, Henrik Öberg Arena Jernvallen
2019-02-08 19:00 580701044 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 6 - 0 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson JALAS® Arena 1
2019-02-08 19:30 580701043 Gävle GIK - IBK Runsten 8 - 1 Jakob Westerlund, Richard Öhneskog Novahallen - Gavlehov
2019-02-10 17:30 580701041 Håsta IBK - IBF Borlänge/Hedemora 4 - 8 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2019-02-23 19:00 580701042 Sandvikens AIK - Insjöns BK 5 - 5 Erik Lindberg, Sean Norouz Arena Jernvallen
2019-02-17 13:30 580701046 IBK Runsten - IBF Borlänge/Hedemora 4 - 6 Petter Lundgren, Håkan Thunman Alfahallen - Gavlehov
2019-02-17 15:00 580701047 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK 12 - 1 Peter Wallin, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-02-17 16:00 580701045 Insjöns BK - Håsta IBK 10 - 1 Niklas Stenius, Johan Forsström Leksandshallen
2019-02-17 19:00 580701048 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK 8 - 2 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs JALAS® Arena 1
2019-03-07 19:30 580701051 IBF Borlänge/Hedemora - IBF Falun Ungdom 2 - 9 Tonni Boström, Simon Jansson Ornäs Sporthall
2019-03-08 20:15 580701049 Håsta IBK - IBK Runsten 7 - 11 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2019-03-10 12:00 580701052 Sandvikens AIK - Gävle GIK 3 - 10 Erik Lindberg, Sean Norouz Arena Jernvallen
2019-03-10 19:00 580701050 Insjöns BK - KAIS Mora UIF 7 - 10 Tonni Boström, Simon Jansson Leksandshallen
2019-03-14 19:30 580701056 Sandvikens AIK - IBF Borlänge/Hedemora 4 - 6 Gustav Johansson, Oliver Parment Arena Jernvallen
2019-03-15 19:30 580701055 Gävle GIK - Insjöns BK 8 - 6 Petter Lundgren, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2019-03-16 16:00 580701053 KAIS Mora UIF - Håsta IBK 12 - 6 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2019-03-17 19:00 580701054 IBF Falun Ungdom - IBK Runsten 16 - 5 Fredrik Andersson, Michelle Unger JALAS® Arena 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 14 13 0 1 133-41 92 39
2. Gävle GIK 14 11 0 3 107-56 51 33
3. KAIS Mora UIF 14 9 2 3 119-58 61 29
4. Insjöns BK 14 8 2 4 99-72 27 26
5. Sandvikens AIK 14 4 2 8 66-99 -33 14
6. IBF Borlänge/ Hedemora 14 4 0 10 58-104 -46 12
7. IBK Runsten 14 4 0 10 65-126 -61 12
8. Håsta IBK 14 0 0 14 43-134 -91 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 16:30 580702003 IK Sirius FBC - Åkersberga IBF 4 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-09-29 18:00 580702004 Täby FC - Stenhagens KK 5 - 4 Elis Erbing, Christian Högberg Grindtorpshallen
2018-10-01 19:45 580702002 IBF Offensiv Lidingö - Storvreta IBK 5 - 6 Andreas Bengtsson, Elis Erbing Bodals Bollhall
2018-10-02 19:30 580702001 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF 2 - 3 Linus Warrenstein, Björn Söderström Rotebrohallen (Nya)
2018-10-10 20:15 580702008 Täby FC - IK Sirius FBC 4 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Grindtorpshallen
2018-10-12 19:00 580702005 Storvreta IBK - Rotebro IS IBK 8 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena A
2018-10-12 19:45 580702007 Stenhagens KK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 9 Fabian Fahimi, Erik Palmertz Stenhagen BoKC
2018-10-12 20:00 580702006 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF 4 - 4 Stefano Bianque, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2018-10-25 20:00 580702012 IBF Offensiv Lidingö - IK Sirius FBC 2 - 9 Linus Warrenstein, Björn Söderström Bodals Bollhall
2018-10-26 19:00 580702011 Danderyds SK IBF - Täby FC 3 - 6 Linus Warrenstein, Björn Söderström Mörbyhallen
2018-10-26 19:20 580702010 Storvreta IBK - Stenhagens KK 10 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-26 19:30 580702009 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 2 - 7 Stefano Bianque, Shari Tingman Rotebrohallen (Nya)
2018-11-09 18:00 580702015 IK Sirius FBC - Storvreta IBK 12 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-11-09 19:45 580702013 Stenhagens KK - Rotebro IS IBK 4 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Stenhagen BoKC
2018-11-09 20:30 580702014 Täby FC - Åkersberga IBF 6 - 1 Linus Warrenstein, Björn Söderström Grindtorpshallen
2018-11-12 19:45 580702016 IBF Offensiv Lidingö - Danderyds SK IBF 5 - 5 Linus Warrenstein, Björn Söderström Bodals Bollhall
2018-11-16 19:30 580702020 Storvreta IBK - Danderyds SK IBF 13 - 5 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-16 19:45 580702018 Stenhagens KK - IK Sirius FBC 5 - 9 Arvid Englund, Christoffer Wallenborg Stenhagen BoKC
2018-11-16 20:00 580702019 Åkersberga IBF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Martin Johansson, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2018-11-18 19:30 580702017 Rotebro IS IBK - Täby FC 2 - 8 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2018-11-23 18:00 580702021 IK Sirius FBC - Rotebro IS IBK 15 - 3 Arvid Englund, Oliver Halvarsson IFU Arena A
2018-11-23 19:40 580702024 Storvreta IBK - Åkersberga IBF 5 - 1 Arvid Englund, Oliver Halvarsson IFU Arena A
2018-11-23 19:45 580702023 Danderyds SK IBF - Stenhagens KK 5 - 4 Elis Erbing, Christoffer Markovski Mörbyhallen
2018-11-23 20:00 580702022 Täby FC - IBF Offensiv Lidingö 5 - 6 Alexander Sommensjö, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-11-30 19:30 580702025 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Rotebrohallen (Nya)
2018-11-30 19:30 580702026 IK Sirius FBC - Danderyds SK IBF 11 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-30 19:45 580702028 Stenhagens KK - Åkersberga IBF 5 - 3 Felix Pettersson, Erik Andersson Stenhagen BoKC
2018-11-30 20:00 580702027 Täby FC - Storvreta IBK 6 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Johannes Ekenberg Grindtorpshallen
2018-12-14 18:20 580702030 Storvreta IBK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2018-12-14 19:45 580702029 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK 4 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Mörbyhallen
2018-12-14 19:45 580702032 Stenhagens KK - Täby FC 3 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Stenhagen BoKC
2018-12-14 20:00 580702031 Åkersberga IBF - IK Sirius FBC 4 - 11 Christian Högberg, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-01-11 19:45 580702034 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF 3 - 2 Magnus Johansson, Tim Sandström Mörbyhallen
2019-01-13 17:30 580702036 IK Sirius FBC - Täby FC 6 - 5 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – Lundqvist EL
2019-01-13 19:30 580702033 Rotebro IS IBK - Storvreta IBK 1 - 2 Roland Nester, Björn Landin Rotebrohallen (Nya)
2019-01-14 19:45 580702035 IBF Offensiv Lidingö - Stenhagens KK 8 - 2 Stefano Bianque, Fredrik Landin Bodals Bollhall
2019-01-25 18:30 580702039 Täby FC - Danderyds SK IBF 8 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Grindtorpshallen
2019-01-25 19:30 580702040 IK Sirius FBC - IBF Offensiv Lidingö 11 - 3 Marko Spasic, Handrin Thunkvist IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-25 19:45 580702038 Stenhagens KK - Storvreta IBK 3 - 3 Andreas Persson Stenberg, Alexander Sommensjö Stenhagen BoKC
2019-01-25 20:00 580702037 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 9 - 5 Elis Erbing, Alexander Hellström Åkersberga Sporthall A
2019-02-08 19:45 580702044 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Mörbyhallen
2019-02-10 17:30 580702042 Åkersberga IBF - Täby FC 6 - 8 Tobias Ekmark, Kari Karke Åkersberga Sporthall A
2019-02-10 19:30 580702041 Rotebro IS IBK - Stenhagens KK 1 - 3 Kenny Ly, Rasmus Jansson Rotebrohallen (Nya)
2019-02-10 19:30 580702043 Storvreta IBK - IK Sirius FBC 3 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2019-02-15 19:45 580702048 Danderyds SK IBF - Storvreta IBK 2 - 4 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Mörbyhallen
2019-02-15 20:00 580702045 Täby FC - Rotebro IS IBK 10 - 7 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Grindtorpshallen
2019-02-17 18:30 580702046 IK Sirius FBC - Stenhagens KK 4 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena A
2019-02-18 19:45 580702047 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF 6 - 5 Kenny Ly, Rasmus Jansson Bodals Bollhall
2019-03-08 19:45 580702051 Stenhagens KK - Danderyds SK IBF 4 - 8 Erik Andersson, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
2019-03-08 20:00 580702052 Åkersberga IBF - Storvreta IBK 4 - 1 Kari Karke, Arash Sohrevardi Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 19:30 580702049 Rotebro IS IBK - IK Sirius FBC 0 - 10 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Rotebrohallen (Nya)
2019-03-11 19:45 580702050 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC 6 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Bodals Bollhall
2019-03-15 18:30 580702053 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 7 - 7 Jonathan Varli, John Awabdeh Bodals Bollhall
2019-03-15 19:00 580702055 Storvreta IBK - Täby FC 7 - 2 Oliver Halvarsson, Andreas Svensson IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-15 19:45 580702054 Danderyds SK IBF - IK Sirius FBC 2 - 2 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Mörbyhallen
2019-03-15 20:00 580702056 Åkersberga IBF - Stenhagens KK 4 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC 14 11 2 1 112-43 69 35
2. Täby FC 14 10 0 4 83-64 19 30
3. Storvreta IBK 14 9 1 4 78-57 21 28
4. IBF Offensiv Lidingö 14 5 4 5 70-80 -10 19
5. Åkersberga IBF 14 5 1 8 56-64 -8 16
6. Danderyds SK IBF 14 4 4 6 59-77 -18 16
7. Stenhagens KK 14 2 2 10 54-81 -27 8
8. Rotebro IS IBK 14 2 2 10 46-92 -46 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:30 580703005 Ekerö IK - Västerås IBS Ungdom 3 - 4 Christian Högberg, Jonas Edström Tappströms Bollhall
2018-09-21 19:45 580703003 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK JAS 19 - 3 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Björkebyhallen
2018-09-25 20:15 580703001 Nacka Wallenstam IBK - AIK IBF 4 - 11 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2018-09-19 19:45 580703006 AIK IBF - Ekerö IK 6 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Solnahallen
2018-09-28 20:15 580703009 Järfälla IBK JAS - Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom 3 - 5 David Berger, Shari Tingman Viksjö Sporthall
2018-10-02 20:15 580703012 Nacka Wallenstam IBK - Järfälla IBK JAS 7 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2018-10-05 19:45 580703014 Bele Barkarby IF IBF - Västerås IBS Ungdom 18 - 2 Christoffer Markovski, Patric Terelius Björkebyhallen
2018-10-09 20:30 580703019 Ekerö IK - Järfälla IBK JAS 8 - 2 Christian Högberg, Martin Johansson Tappströms Bollhall
2018-10-12 19:15 580703016 Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom - AIK IBF 8 - 11 Tobias Söderberg, Lars Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-10-13 15:45 580703017 Bele Barkarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 10 - 2 Johan Larsson, Christian Högberg Jakobsbergs Sporthall
2018-10-19 19:40 580703025 AIK IBF - Västerås IBS Ungdom 6 - 5 Tim Sandström, Magnus Johansson Råstaparkhallen
2018-10-28 14:30 580703021 Nacka Wallenstam IBK - Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom 5 - 5 Amanda Törner, Jonas Edström Ormingehallen
2018-11-09 19:30 580703028 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Tappströms Bollhall
2018-11-11 12:45 580703026 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 6 - 5 Fredrik Landin, Stefano Bianque Jakobsbergs Sporthall
2018-11-16 20:15 580703033 Järfälla IBK JAS - Västerås IBS Ungdom 4 - 3 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Viksjö Sporthall
2018-11-18 15:00 580703032 Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-23 19:30 580703037 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Aldin Imamovic, Jonas Edström Tappströms Bollhall
2018-11-23 19:30 580703038 Västerås IBS Ungdom - Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom 4 - 6 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-28 19:30 580703045 AIK IBF - Järfälla IBK JAS 19 - 6 Linus Warrenstein, Björn Söderström Solnahallen
2018-11-30 19:15 580703042 Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom - Ekerö IK 3 - 3 Daniel Östling, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-01 15:30 580703041 Nacka Wallenstam IBK - Västerås IBS Ungdom 6 - 10 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2018-12-12 19:45 580703050 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK 17 - 1 Martin Johansson, Christian Högberg Solnahallen
2018-12-14 19:30 580703046 Västerås IBS Ungdom - Ekerö IK 1 - 5 Richard Björk, Peter Hofer Kristiansborgshallen
2018-12-14 20:15 580703048 Järfälla IBK JAS - Bele Barkarby IF IBF 4 - 13 Robin Karke, Arash Sohrevardi Viksjö Sporthall
2019-01-11 19:15 580703052 Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom - Järfälla IBK JAS 7 - 4 Jonas Ahlin, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-11 19:30 580703055 Ekerö IK - AIK IBF 7 - 9 Martin Johansson, Johan Jäderlund Tappströms Bollhall
2019-01-15 19:30 580703057 Västerås IBS Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 4 - 13 Fernando Rocabado, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2019-01-17 20:15 580703059 Järfälla IBK JAS - Nacka Wallenstam IBK 10 - 8 Christian Högberg, Johan Jäderlund Kallhälls sporthall
2019-01-22 20:15 580703061 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 12 Fredrik Landin, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-01-23 19:30 580703065 AIK IBF - Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom 9 - 4 Martin Johansson, Christian Högberg Solnahallen
2019-01-25 20:15 580703063 Järfälla IBK JAS - Ekerö IK 3 - 10 Johan Jäderlund, Aldin Imamovic Viksjö Sporthall
2019-02-08 19:15 580703066 Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom - Nacka Wallenstam IBK 7 - 2 Fernando Rocabado, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-02-08 19:30 580703070 Västerås IBS Ungdom - AIK IBF 5 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2019-02-13 19:30 580703075 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 6 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Solnahallen
2019-02-17 17:15 580703071 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK 1 - 8 Kari Karke, Björn Hedman Ormingehallen
2019-02-22 19:30 580703079 Västerås IBS Ungdom - Järfälla IBK JAS 11 - 2 Daniel Östling, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2019-02-22 19:45 580703076 Bele Barkarby IF IBF - Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom 6 - 6 Kari Karke, Arash Sohrevardi Björkebyhallen
2019-03-08 19:15 580703082 Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom - Västerås IBS Ungdom 8 - 5 Lars Flink, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-03-08 19:45 580703083 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 10 - 2 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Björkebyhallen
2019-03-15 19:30 580703087 Ekerö IK - Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom 4 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Mälaröhallen
2019-03-15 20:15 580703090 Järfälla IBK JAS - AIK IBF 5 - 18 Martin Johansson, Christian Högberg Viksjö Sporthall
2019-03-16 16:00 580703088 Västerås IBS Ungdom - Nacka Wallenstam IBK 7 - 2 Mårten Hanold, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 12 10 1 1 123-61 62 31
2. Bele Barkarby IF IBF 12 9 2 1 120-46 74 29
3. Skälby IBK/ Tillberga IK Ungdom 12 6 3 3 67-59 8 21
4. Ekerö IK 12 6 1 5 66-53 13 19
5. Västerås IBS Ungdom 12 4 0 8 61-79 -18 12
6. Järfälla IBK JAS 12 2 0 10 51-128 -77 6
7. Nacka Wallenstam IBK 12 1 1 10 47-109 -62 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:30 580704004 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS 6 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2018-09-23 18:00 580704005 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Erik Nyman, Emilia Tuomela Torvalla Träningshall
2018-09-25 20:15 580704003 Vendelsö IK - FBI Tullinge 6 - 4 Jonathan Varli, John Awabdeh Torvalla Sporthall
2018-09-28 20:00 580704007 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Tyresöhallen
2018-09-28 20:15 580704006 Farsta IBK - Tungelsta IF 8 - 3 Elis Erbing, Aarre Hietanen Farstahallen 3
2018-10-02 21:00 580704008 Högdalens AIS - Vendelsö IK 2 - 4 Arash Sohrevardi, Kari Karke Högdalshallen
2018-10-04 20:30 580704015 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF 1 - 9 Jonathan Varli, John Awabdeh Torvalla Träningshall
2018-10-05 19:00 580704014 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 5 Shari Tingman, Arash Sohrevardi Torvalla Sporthall
2018-10-05 20:15 580704011 Farsta IBK - Ingarö IF 5 - 4 Elis Erbing, Emilia Tuomela Farstahallen 3
2018-10-12 20:00 580704020 Tyresö Trollbäcken IBK - Högdalens AIS 9 - 3 Emilia Tuomela, Aarre Hietanen Tyresöhallen
2018-10-19 19:30 580704018 Älvsjö AIK IBF - Ingarö IF 1 - 7 Martin Johansson, Christian Högberg Västertorpshallen
2019-02-24 16:45 580704019 Tungelsta IF - FBI Tullinge 4 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Lyckeby Sporthall
2018-10-24 19:00 580704025 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 9 Patric Terelius, Therese Jensen Farstahallen 1
2018-10-25 20:15 580704024 Ingarö IF - Vendelsö IK 7 - 8 Robin Karke, Arash Sohrevardi Ingarö Sporthall
2018-10-26 19:00 580704022 Högdalens AIS - Tungelsta IF 6 - 2 Jonas Holm, Elin Holm Högdalshallen
2018-10-26 19:30 580704023 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Tullingehallen
2018-11-04 15:30 580704026 Vendelsö IK - Farsta IBK 6 - 3 Elis Erbing, Björn Landin Torvalla Sporthall
2018-11-27 20:00 580704029 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 4 - 4 Therese Jensen, Johannes Ekenberg Strandhallen - Tyresö
2018-11-27 20:45 580704030 Högdalens AIS - FBI Tullinge 2 - 7 Martin Johansson, Elis Erbing Högdalshallen
2018-11-15 20:15 580704034 Ingarö IF - Tungelsta IF 20 - 1 Kari Karke, Arash Sohrevardi Ingarö Sporthall
2018-11-16 19:30 580704033 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Tullingehallen
2018-11-16 20:15 580704035 Farsta IBK - Högdalens AIS 2 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Farstahallen 3
2018-11-22 20:45 580704040 FBI Tullinge - Ingarö IF 3 - 6 Kari Karke, Arash Sohrevardi Tullingehallen
2018-11-23 19:30 580704036 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK 3 - 3 Martin Johansson, Christian Högberg Västertorpshallen
2018-11-25 15:45 580704037 Tungelsta IF - Vendelsö IK 4 - 9 Arash Sohrevardi, Kari Karke Tungelsta Sporthall
2018-11-30 20:15 580704043 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Lyckeby Sporthall
2018-11-30 20:15 580704044 Ingarö IF - Högdalens AIS 3 - 1 Nicklas Sundgren, Kari Karke Ingarö Sporthall
2018-11-30 20:15 580704045 Farsta IBK - FBI Tullinge 4 - 3 Elis Erbing, Fredrik Landin Farstahallen 3
2018-12-14 19:30 580704048 FBI Tullinge - Vendelsö IK 3 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tullingehallen
2018-12-14 20:00 580704046 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 12 - 2 Aldin Imamovic, Stefano Bianque Tyresöhallen
2018-12-18 20:45 580704047 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF 2 - 9 Christian Högberg, Arash Sohrevardi Högdalshallen
2019-01-11 19:30 580704054 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2019-01-11 20:15 580704053 Vendelsö IK - Högdalens AIS 5 - 6 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Lyckeby Sporthall
2019-01-13 12:30 580704055 Tungelsta IF - Farsta IBK 2 - 10 Therese Jensen, Daniel Kölborn Lyckeby Sporthall
2019-01-17 20:15 580704060 Ingarö IF - Farsta IBK 6 - 4 Jonas Edström, Johannes Ekenberg Ingarö Sporthall
2019-01-18 19:30 580704056 Älvsjö AIK IBF - Tungelsta IF 5 - 5 Emilia Tuomela, Jonas Holm Västertorpshallen
2019-01-18 20:00 580704057 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 5 - 5 Martin Johansson, Christian Högberg Tyresöhallen
2019-01-25 19:00 580704062 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 5 Emilia Tuomela, Elin Holm Högdalshallen
2019-01-25 19:30 580704063 FBI Tullinge - Tungelsta IF 2 - 3 Christoffer Markovski, Christian Högberg Tullingehallen
2019-01-25 20:15 580704064 Ingarö IF - Älvsjö AIK IBF 15 - 3 Tobias Berger, David Berger Ingarö Sporthall
2019-02-08 19:30 580704068 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 5 - 9 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2019-02-08 20:00 580704070 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 3 - 5 Martin Johansson, Christian Högberg Tyresöhallen
2019-02-18 21:00 580704069 Tungelsta IF - Högdalens AIS 5 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Tungelsta Sporthall
2019-02-22 20:15 580704067 Vendelsö IK - Ingarö IF 3 - 6 Martin Johansson, Christian Högberg Lyckeby Sporthall
2019-02-13 19:00 580704075 Farsta IBK - Vendelsö IK 4 - 5 Roland Nester, Kari Malmros Farstahallen 1
2019-02-14 20:15 580704074 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 5 Johan Jäderlund, Aldin Imamovic Ingarö Sporthall
2019-02-15 19:30 580704073 FBI Tullinge - Högdalens AIS 5 - 7 Arash Sohrevardi, Shari Tingman Tullingehallen
2019-02-19 20:05 580704079 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 6 - 6 Martin Johansson, Christian Högberg Strandhallen - Tyresö
2019-03-04 21:00 580704078 Tungelsta IF - Ingarö IF 2 - 16 Aldin Imamovic, Martin Johansson Tungelsta Sporthall
2019-03-05 20:30 580704080 Högdalens AIS - Farsta IBK 2 - 3 Martin Johansson, Fredrik Landin Högdalshallen
2019-03-07 20:15 580704084 Ingarö IF - FBI Tullinge 15 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Ingarö Sporthall
2019-03-08 20:15 580704083 Vendelsö IK - Tungelsta IF 13 - 2 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Lyckeby Sporthall
2019-03-08 20:15 580704085 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Alexander Sommensjö, Andreas Persson Stenberg Farstahallen 3
2019-03-12 21:15 580704089 Högdalens AIS - Ingarö IF 4 - 12 Martin Johansson, Stefano Bianque Högdalshallen
2019-03-15 19:30 580704086 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 6 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2019-03-15 19:30 580704090 FBI Tullinge - Farsta IBK 5 - 1 Jonas Edström, Johan Larsson Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 14 11 1 2 130-48 82 34
2. Tyresö Trollbäcken IBK 14 8 3 3 82-55 27 27
3. Vendelsö IK 14 8 2 4 82-62 20 26
4. Farsta IBK 14 7 1 6 63-58 5 22
5. Älvsjö AIK IBF 14 5 3 6 64-73 -9 18
6. FBI Tullinge 14 5 1 8 62-68 -6 16
7. Högdalens AIS 14 5 0 9 50-77 -27 15
8. Tungelsta IF 14 1 1 12 39-131 -92 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:00 580705002 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Linköping IBK Ungdom 9 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Björkestahallen
2018-09-21 19:30 580705004 Torshälla IBK - Telge SIBK 4 - 3 Peter Palmelius, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2018-09-21 20:00 580705005 Salems IF - Strängnäs IBK 10 - 2 Kent Budell, Linus Löfstedt Skogsängshallen
2018-09-23 16:00 580705003 Ledberg IBF - Onyx IBS 2 - 5 Felix Ekholm, Robin Andersson Kärnahallen
2018-09-28 19:00 580705007 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 3 - 5 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2018-09-28 19:30 580705008 Telge SIBK - Ledberg IBF 0 - 11 Robin Hynninen, Mats Jernmo Västergård Arena A
2018-09-28 19:30 580705010 Linköping IBK Ungdom - Åby IBK Ungdom/IBK 6 - 5 Thomas Nystrand, Elvis Ogresevic Linköpings Sporthall
2018-09-30 12:00 580705009 Onyx IBS - Nykvarns IF/IBF Ungdom 2 - 6 Rasmus Widén, Sigge Maurer Rosvalla A
2018-10-05 19:15 580705012 Åby IBK Ungdom/IBK - Onyx IBS 4 - 4 William Wengelin, Johan Nordlander Åby Arena
2018-10-05 19:30 580705013 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Telge SIBK 11 - 4 Dennis Wagermark, Mats Jernmo Björkestahallen
2018-10-05 20:00 580705015 Salems IF - Torshälla IBK 10 - 2 Jonathan Varli, John Awabdeh Skogsängshallen
2018-10-07 16:00 580705014 Ledberg IBF - Strängnäs IBK 9 - 1 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2018-10-12 19:00 580705020 Strängnäs IBK - Telge SIBK 3 - 5 Dennis Wagermark, Patrik Andersén Thomas Arena
2018-10-12 19:15 580705017 Ledberg IBF - Åby IBK Ungdom/IBK 7 - 1 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Kärnahallen
2018-10-12 20:00 580705018 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungdom 7 - 9 Christian Engfors, Mathias Lindvall Skjulstahallen A
2018-10-12 20:00 580705019 Salems IF - Onyx IBS 11 - 0 Martin Johansson, Arash Sohrevardi Skogsängshallen
2018-10-26 19:15 580705021 Åby IBK Ungdom/IBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 6 - 7 Emil Glenngård, Martin Eriksson Åby Arena
2018-10-26 19:30 580705024 Linköping IBK Ungdom - Ledberg IBF 6 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Linköpings Sporthall
2018-10-26 19:45 580705023 Onyx IBS - Torshälla IBK 5 - 5 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2018-10-28 18:45 580705022 Telge SIBK - Salems IF 1 - 7 Robin Hynninen, Mats Jernmo Västergård Arena A
2018-10-21 16:30 580705030 Telge SIBK - Onyx IBS 7 - 6 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Västergård Arena A
2018-11-02 19:15 580705028 Salems IF - Åby IBK Ungdom/IBK 6 - 0 Emilia Tuomela, Elin Holm Skogsängshallen
2018-11-02 19:30 580705027 Torshälla IBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 2 - 4 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Skjulstahallen A
2018-11-04 13:30 580705029 Strängnäs IBK - Linköping IBK Ungdom 4 - 8 Göran Engfors, Robin Hynninen Thomas Arena
2018-10-19 19:30 580705032 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Ledberg IBF 4 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Björkestahallen
2018-11-07 19:30 580705033 Onyx IBS - Strängnäs IBK 1 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2018-11-11 17:45 580705031 Åby IBK Ungdom/IBK - Torshälla IBK 8 - 5 Oscar Bard, Hampus Larsson Billbäcks Arena
2018-11-11 18:30 580705034 Linköping IBK Ungdom - Salems IF 4 - 4 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Folkungahallen
2018-11-16 19:00 580705038 Strängnäs IBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 4 - 5 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2018-11-16 19:30 580705039 Telge SIBK - Åby IBK Ungdom/IBK 4 - 10 Dennis Wagermark, Richard Himberg Västergård Arena A
2018-11-17 17:30 580705040 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 9 - 5 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2018-11-18 18:00 580705037 Salems IF - Ledberg IBF 4 - 4 Sebastian Öhman, Johan Larsson Skogsängshallen
2018-11-23 19:15 580705041 Åby IBK Ungdom/IBK - Strängnäs IBK 5 - 1 Tom Nilsson, Markus Hilmerson Åby Arena
2018-11-23 19:30 580705042 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Salems IF 4 - 2 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Björkestahallen
2018-11-24 11:00 580705044 Linköping IBK Ungdom - Telge SIBK 11 - 2 Oscar Bard, Hampus Larsson Linköpings Sporthall
2018-11-25 16:00 580705043 Ledberg IBF - Torshälla IBK 15 - 3 Thomas Nystrand, Peter Ström Kärnahallen
2018-11-30 19:00 580705046 Strängnäs IBK - Salems IF 3 - 10 Stefan Öberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2018-11-30 19:00 580705047 Telge SIBK - Torshälla IBK 5 - 5 Henrik Ibjer, Mikael Andersson Wasa Sporthall
2018-11-30 19:00 580705048 Onyx IBS - Ledberg IBF 3 - 8 Sigge Maurer, Arne Brattehag Ramdalshallen
2018-12-02 13:00 580705049 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IF/IBF Ungdom 9 - 4 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Linköpings Sporthall
2018-12-14 19:15 580705053 Ledberg IBF - Telge SIBK 26 - 3 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Kärnahallen
2018-12-14 20:00 580705054 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 4 - 4 Christer Avasjö, Göran Engfors Skjulstahallen A
2018-12-15 18:00 580705052 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Onyx IBS 9 - 4 Patrik Andersén, Dennis Wagermark Björkestahallen
2018-12-16 18:00 580705051 Åby IBK Ungdom/IBK - Linköping IBK Ungdom 5 - 9 Hampus Larsson, Oscar Bard Billbäcks Arena
2019-01-06 18:00 580705059 Onyx IBS - Åby IBK Ungdom/IBK 16 - 6 Christer Avasjö, Dennis Wagermark Rosvalla A
2019-01-11 18:30 580705058 Telge SIBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 4 - 9 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2019-01-11 20:00 580705056 Torshälla IBK - Salems IF 3 - 4 Göran Karlsson, Christian Engfors Skjulstahallen A
2019-01-13 16:15 580705057 Strängnäs IBK - Ledberg IBF 3 - 10 Bemir Brkic, Emil Lindhe Thomas Arena
2019-01-25 19:00 580705063 Onyx IBS - Salems IF 3 - 7 Daniel Pettersson, Sigge Maurer Ramdalshallen
2019-01-25 19:15 580705061 Åby IBK Ungdom/IBK - Ledberg IBF 5 - 15 Jesper Liedberg, Jimmy Eliasson Åby Arena
2019-01-27 17:00 580705064 Linköping IBK Ungdom - Torshälla IBK 17 - 1 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Linköpings Sporthall
2019-01-27 18:00 580705062 Telge SIBK - Strängnäs IBK 6 - 7 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2019-02-08 19:15 580705067 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom 6 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Kärnahallen
2019-02-08 19:30 580705066 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Åby IBK Ungdom/IBK 5 - 3 Jesper Asplund, Robin Hynninen Björkestahallen
2019-02-08 20:00 580705068 Torshälla IBK - Onyx IBS 8 - 10 Stefan Öberg, Christoffer Markovski Skjulstahallen A
2019-02-13 19:15 580705069 Salems IF - Telge SIBK 17 - 0 Therese Jensen, Martin Johansson Skogsängshallen
2019-02-15 19:45 580705071 Åby IBK Ungdom/IBK - Salems IF 2 - 12 David Björketun, Daniel Lindbom-Rydell Åby Arena
2019-02-17 13:00 580705074 Linköping IBK Ungdom - Strängnäs IBK 14 - 3 Johan Wiggur, Johan Nordlander Linköpings Sporthall
2019-02-17 16:30 580705072 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Torshälla IBK 13 - 0 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Björkestahallen
2019-02-17 18:15 580705073 Onyx IBS - Telge SIBK 10 - 6 Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla A
2019-03-01 19:00 580705079 Strängnäs IBK - Onyx IBS 4 - 6 Stefan Öberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2019-03-02 14:00 580705077 Torshälla IBK - Åby IBK Ungdom/IBK 4 - 6 Mikael Samuelsson, Christian Engfors Skjulstahallen A
2019-03-03 14:30 580705076 Ledberg IBF - Nykvarns IF/IBF Ungdom 6 - 1 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Kärnahallen
2019-03-04 19:15 580705078 Salems IF - Linköping IBK Ungdom 8 - 5 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Skogsängshallen
2019-03-08 19:15 580705081 Åby IBK Ungdom/IBK - Telge SIBK 9 - 7 Rasmus Widén, Bemir Brkic Åby Arena
2019-03-08 19:30 580705084 Linköping IBK Ungdom - Onyx IBS 5 - 6 Markus Hilmerson, Sonny Weideborg Linköpings Sporthall
2019-03-10 16:30 580705083 Ledberg IBF - Salems IF 7 - 4 William Wengelin, Johan Nordlander Kärnahallen
2019-03-10 17:30 580705082 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Strängnäs IBK 12 - 2 Mats Jernmo, Robin Hynninen Björkestahallen
2019-03-15 19:00 580705088 Strängnäs IBK - Åby IBK Ungdom/IBK 7 - 12 Jesper Asplund, Robin Hynninen Thomas Arena
2019-03-15 19:30 580705086 Torshälla IBK - Ledberg IBF 1 - 14 Göran Engfors, Christian Engfors Stiga Sports Arena A2
2019-03-15 20:00 580705087 Salems IF - Nykvarns IF/IBF Ungdom 6 - 1 Fredrik Landin, Johannes Ekenberg Skogsängshallen
2019-03-16 15:30 580705089 Telge SIBK - Linköping IBK Ungdom 3 - 4 Daniel Pettersson, Robin Hynninen Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF/ IBF Ungdom 16 13 0 3 104-62 42 39
2. Salems IF 16 12 2 2 122-41 81 38
3. Ledberg IBF 16 11 2 3 146-50 96 35
4. Linköping IBK Ungdom 16 10 2 4 123-79 44 32
5. Onyx IBS 16 7 2 7 90-98 -8 23
6. Åby IBK Ungdom/ IBK 16 6 1 9 87-115 -28 19
7. Torshälla IBK 16 2 3 11 59-130 -71 9
8. Strängnäs IBK 16 2 1 13 56-122 -66 7
9. Telge SIBK 16 2 1 13 60-150 -90 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:00 580706002 Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 6 Johan Friman, Jonas Snäll Brogårdshallen
2018-09-23 14:00 580706004 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Askersunds IBK 17 - 3 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Uddeholm Arena
2018-09-25 20:00 580706001 Skoghalls IBK Utv - IBF Örebro Ungdom 7 - 9 Johan Friman, Jonas Snäll Hammarö Arena
2018-09-25 20:00 580706005 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom 7 - 7 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-09-29 17:30 580706008 Askersunds IBK - IBK Köping/IFK Arboga 4 - 2 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2018-09-30 11:00 580706007 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF 6 - 5 Johan Friman, Henrik Jansson Colorama Arena
2018-09-30 13:30 580706010 Örebro SK Ungdomsklubb - Skoghalls IBK Utv 5 - 9 Tommy Nordin, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-10-16 20:00 580706006 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 4 - 6 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-10-03 20:00 580706013 Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF - Askersunds IBK 3 - 3 Johan Friman, Erik Bergström Brogårdshallen
2018-10-06 11:30 580706014 IBK Köping/IFK Arboga - Karlstad IBF Ungdom 2 - 6 Dan Barthlen, Henrik Brehmer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-10-07 11:00 580706015 Lillån IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 1 - 3 Tony Wennberg, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-10-07 13:30 580706011 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 5 Tony Wennberg, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-10-11 19:30 580706016 Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF - IBF Örebro Ungdom 5 - 5 Johan Friman, Jonas Snäll Colorama Arena
2018-10-14 16:00 580706018 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 4 Erik Bergström, Jonas Snäll Uddeholm Arena
2018-10-14 16:30 580706020 Karlstad IBF Ungdom - Askersunds IBK 9 - 1 Henrik Jansson, Johan Friman Stavdal Arena
2018-10-14 17:45 580706017 IBK Köping/IFK Arboga - Skoghalls IBK Utv 2 - 9 Dan Barthlen, Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-10-18 20:30 580706022 Askersunds IBK - Lillån IBK 4 - 17 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2018-10-27 13:30 580706025 IBF Örebro Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 - 7 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-10-28 12:00 580706021 Skoghalls IBK Utv - Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF 2 - 1 Jonas Snäll, Johan Friman Hammarö Arena
2018-10-31 20:15 580706024 Örebro SK Ungdomsklubb - IBK Köping/IFK Arboga 8 - 5 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Tybblelundsskolan
2018-11-02 20:00 580706028 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utv 7 - 1 Lars Fridell, Marco Mustonen Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-11-11 12:45 580706027 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF 6 - 4 Jonas Snäll, Johan Friman Uddeholm Arena
2018-11-11 14:30 580706029 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 2 Linus Larsson, Oskar Sundin Stavdal Arena
2018-11-12 19:45 580706026 IBK Köping/IFK Arboga - IBF Örebro Ungdom 2 - 8 Michael Rosenlönn, Jonathan Mc Iver Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-11-17 11:00 580706035 IBF Örebro Ungdom - Askersunds IBK 3 - 3 Henrik Zegelsson, Kim Palmroth Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-11-18 14:00 580706032 Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF - IBK Köping/IFK Arboga 14 - 0 Jonas Snäll, Johan Friman Colorama Arena
2018-11-18 17:00 580706034 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 14 - 3 Oscar Söljén, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-11-20 20:00 580706031 Skoghalls IBK Utv - Hagfors IBS/Edebäck IBF 5 - 7 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2018-11-22 19:45 580706038 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF 8 - 4 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Colorama Arena
2018-11-23 20:00 580706037 Lillån IBK - IBK Köping/IFK Arboga 12 - 3 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-11-25 14:45 580706036 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBF Örebro Ungdom 6 - 12 Jonas Snäll, Johan Friman Uddeholm Arena
2018-11-25 17:00 580706039 Askersunds IBK - Skoghalls IBK Utv 4 - 6 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2018-12-01 12:30 580706044 Örebro SK Ungdomsklubb - Askersunds IBK 7 - 7 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2018-12-01 15:00 580706043 IBK Köping/IFK Arboga - Hagfors IBS/Edebäck IBF 10 - 6 Carl Wikgren, Edvin Lindelöf Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-12-18 20:00 580706041 Skoghalls IBK Utv - Karlstad IBF Ungdom 5 - 6 Jonas Snäll, Johan Friman Hammarö Arena
2018-12-19 19:30 580706042 Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF - Lillån IBK 8 - 9 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Brogårdshallen
2018-12-08 15:00 580706049 Örebro SK Ungdomsklubb - Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF 5 - 8 Oscar Söljén, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-12-08 17:00 580706050 IBF Örebro Ungdom - Skoghalls IBK Utv 9 - 4 Oscar Carlsvärd, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-12-09 17:00 580706047 Askersunds IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 2 - 5 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2018-12-12 20:00 580706046 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK 3 - 6 Nicklas Johansson, Johan Friman Colorama Arena
2018-12-14 20:00 580706055 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 9 - 4 Kim Palmroth, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-12-15 11:45 580706053 IBK Köping/IFK Arboga - Askersunds IBK 7 - 1 Matilda Pichler, Lars Flink Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-12-15 16:30 580706051 Skoghalls IBK Utv - Örebro SK Ungdomsklubb 11 - 5 Nicklas Mattsson, Adam Haglund Hammarö Arena
2018-12-16 15:45 580706054 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 8 - 6 Nicklas Johansson, Erik Bergström Uddeholm Arena
2019-01-12 12:00 580706057 Karlstad IBF Ungdom - IBK Köping/IFK Arboga 12 - 1 Jonas Snäll, Johan Friman Colorama Arena
2019-01-12 15:00 580706060 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom 3 - 8 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Tybblelundsskolan
2019-01-12 17:30 580706058 Askersunds IBK - Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF 8 - 8 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2019-01-20 17:15 580706056 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Lillån IBK 2 - 6 Nicklas Johansson, Jonas Snäll Uddeholm Arena
2019-01-27 14:00 580706062 Askersunds IBK - Karlstad IBF Ungdom 2 - 8 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2019-01-27 14:00 580706064 Örebro SK Ungdomsklubb - Hagfors IBS/Edebäck IBF 1 - 10 Daniel Kallin, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2019-01-27 17:00 580706065 IBF Örebro Ungdom - Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF 3 - 5 Daniel Kallin, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-02-03 17:30 580706061 Skoghalls IBK Utv - IBK Köping/IFK Arboga Jonas Snäll, Johan Friman Hammarö Arena
2019-01-31 19:45 580706066 Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF - Skoghalls IBK Utv 4 - 4 Jonas Snäll, Henrik Jansson Colorama Arena
2019-02-08 20:00 580706069 Lillån IBK - Askersunds IBK 9 - 4 Tony Wennberg, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2019-02-10 12:00 580706067 IBK Köping/IFK Arboga - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 5 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-02-10 14:00 580706070 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Ungdom 10 - 7 Jonas Snäll, Johan Friman Colorama Arena
2019-02-14 19:30 580706072 Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF - Hagfors IBS/Edebäck IBF 0 - 6 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2019-02-16 14:00 580706075 IBF Örebro Ungdom - IBK Köping/IFK Arboga 12 - 5 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-02-17 13:30 580706074 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom 1 - 3 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2019-02-17 16:00 580706071 Skoghalls IBK Utv - Lillån IBK 4 - 9 Jonas Snäll, Johan Friman Hammarö Arena
2019-01-12 16:45 580706077 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utv 8 - 4 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Uddeholm Arena
2019-02-23 15:00 580706076 IBK Köping/IFK Arboga - Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF 6 - 5 Lars Flink, Peter Hofer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-02-26 20:00 580706080 Askersunds IBK - IBF Örebro Ungdom 6 - 4 Daniel Kallin, Tommy Nordin Närlundahallen
2019-03-13 20:15 580706078 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 1 - 11 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2019-03-06 20:00 580706082 Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 - 10 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Brogårdshallen
2019-03-09 11:30 580706083 IBK Köping/IFK Arboga - Lillån IBK 6 - 11 Lars Flink, Erik Flink Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-03-09 12:30 580706081 Skoghalls IBK Utv - Askersunds IBK 7 - 5 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Hammarö Arena
2019-03-09 14:00 580706085 IBF Örebro Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF 6 - 4 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-03-15 20:00 580706087 Lillån IBK - Skattkärrs IK/Kristinehamns IBF 12 - 2 Tommy Nordin, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-03-17 14:00 580706089 Askersunds IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 6 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2019-03-17 16:00 580706086 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBK Köping/IFK Arboga 8 - 1 Nicklas Johansson, Jonas Snäll Uddeholm Arena
2019-03-17 17:00 580706088 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utv 3 - 6 Adam Haglund, Johan Friman Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK 16 14 1 1 146-59 87 43
2. Karlstad IBF Ungdom 16 12 1 3 111-61 50 37
3. Hagfors IBS/ Edebäck IBF 16 10 1 5 105-71 34 31
4. IBF Örebro Ungdom 16 8 2 6 102-87 15 26
5. Skoghalls IBK Utv 15 7 1 7 84-84 0 22
6. Skattkärrs IK/ Kristinehamns IBF 16 3 4 9 78-93 -15 13
7. IBK Köping/ IFK Arboga 15 4 0 11 59-121 -62 12
8. Örebro SK Ungdomsklubb 16 3 2 11 67-120 -53 11
9. Askersunds IBK 16 2 4 10 62-118 -56 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 10:15 580707004 Pixbo Wallenstam IBF - Sandö IBK 7 - 0 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2018-09-23 16:00 580707003 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK 5 - 4 Catrin Kleist, Tobias Levin Salming Arena
2018-09-23 18:00 580707002 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Warberg IBF 4 - 3 Magnus Jansson, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors
2018-09-27 20:00 580707010 Warberg IBF - Frölunda IBK/Mölndals IBF 5 - 4 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-09-29 14:00 580707009 Lindome IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 8 Roger Zahnér, Melker Westerberg Skånhällaskolan
2018-09-30 15:00 580707008 Sandö IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 3 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Vallda Idrottshall
2018-10-03 18:30 580707012 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Lindome IBK 2 - 6 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2018-10-07 11:30 580707015 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 21 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2018-10-07 18:00 580707013 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Sandö IBK 4 - 1 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2018-10-13 12:30 580707019 Landvetter IBK - Lindome IBK 6 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2018-10-13 14:00 580707018 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF 4 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Wallenstamhallen
2018-10-14 16:00 580707017 Lindås Rasta IBK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 14 - 0 Maximilian Ziegler, Adnan Tongur Salming Arena
2018-10-24 20:15 580707021 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2018-10-27 14:30 580707024 Warberg IBF - Lindås Rasta IBK 7 - 3 Mattias Torbiörnson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-10-28 15:30 580707022 Sandö IBK - Landvetter IBK 8 - 10 Jonas Löfwander, Eino Kozan Vallda Idrottshall
2019-02-07 19:45 580707023 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 17 Pelle Hellberg, Catrin Kleist Almåshallen A
2018-11-09 18:45 580707027 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 8 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2018-11-11 11:30 580707028 Landvetter IBK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 4 - 8 Walter Wästhage, Rikard Mott Pinntorps Idrottshall
2018-11-11 12:00 580707030 Sandö IBK - Lindome IBK 6 - 6 Tobias Sandblom, Jonas Söderberg Vallda Idrottshall
2018-11-17 13:30 580707031 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 9 Adam Kruse, Besim Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2018-11-18 11:00 580707034 Warberg IBF - Landvetter IBK 13 - 6 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-11-18 18:00 580707032 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Lindås Rasta IBK 2 - 5 David Persson, Richard Claesson Idrottshallen, Viskafors
2018-11-23 18:00 580707039 Sandö IBK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 8 - 4 Mats Andersson, Christoffer Söderström Vallda Idrottshall
2018-11-23 20:00 580707040 Lindome IBK - Warberg IBF 2 - 9 Maximilian Ziegler, Melker Westerberg Almåshallen A
2018-11-24 12:30 580707037 Landvetter IBK - Lindås Rasta IBK 5 - 17 Håkan Krafft, Peter Axelsson Pinntorps Idrottshall
2018-11-30 19:30 580707044 Warberg IBF - Sandö IBK 10 - 2 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-12-01 18:00 580707043 Lindås Rasta IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 5 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Salming Arena
2018-12-02 17:00 580707042 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Landvetter IBK 11 - 7 Richard Claesson, Erling Josefsson Fristadhallen, Fristad
2018-12-14 20:00 580707048 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A
2018-12-16 15:00 580707049 Warberg IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 7 - 4 Nico Berg, Daniel Hultberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-12-16 15:30 580707047 Sandö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 14 Henrik Andersson, Christoffer Söderström Vallda Idrottshall
2019-01-11 20:15 580707051 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Warberg IBF 2 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2019-01-13 17:20 580707053 Lindås Rasta IBK - Sandö IBK 7 - 4 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Salming Arena
2019-01-13 18:00 580707052 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Lindome IBK 5 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2019-01-15 19:30 580707059 Lindome IBK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 7 - 5 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Almåshallen A
2019-01-16 20:00 580707058 Sandö IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 5 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Vallda Idrottshall
2019-01-16 20:15 580707056 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 11 - 3 Gustav Glansén, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2019-01-23 20:00 580707064 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 5 Mattias Torbiörnson, Zoltan Ilés Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-01-25 18:30 580707063 Lindome IBK - Landvetter IBK 10 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Almåshallen A
2019-01-25 20:15 580707061 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Lindås Rasta IBK 4 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2018-10-28 12:15 580707068 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 11 - 2 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2019-02-03 16:00 580707067 Lindås Rasta IBK - Warberg IBF 6 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2019-02-06 20:00 580707066 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 7 - 6 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Fristadhallen, Fristad
2019-02-07 19:30 580707069 Landvetter IBK - Sandö IBK 11 - 8 Joakim Jögi, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2019-02-22 20:00 580707073 Lindome IBK - Sandö IBK 7 - 7 Jesper Dammert, Gustav Glansén Almåshallen A
2019-02-23 13:30 580707071 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Landvetter IBK 7 - 4 Gustav Glansén, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2019-02-27 19:45 580707072 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 7 Pedram Koublani, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors
2019-03-01 18:45 580707076 Lindås Rasta IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2019-03-02 09:15 580707077 Pixbo Wallenstam IBF - Frölunda IBK/Mölndals IBF 12 - 0 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2019-03-02 12:30 580707078 Landvetter IBK - Warberg IBF 3 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2019-03-06 20:15 580707081 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Sandö IBK 4 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2019-03-09 16:00 580707083 Lindås Rasta IBK - Landvetter IBK 23 - 2 Mats Sällberg, Alexander Pavlovic Salming Arena
2019-03-10 16:00 580707084 Warberg IBF - Lindome IBK 7 - 5 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-03-13 20:15 580707086 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Rasta IBK 3 - 1 Jesper Axelsson, Adam Kruse Wallenstamhallen
2019-03-16 12:30 580707087 Landvetter IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2019-03-17 15:30 580707089 Sandö IBK - Warberg IBF 4 - 6 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 14 13 1 0 134-25 109 40
2. Lindås Rasta IBK 14 10 1 3 101-47 54 31
3. Warberg IBF 14 10 1 3 92-54 38 31
4. Fristads GoIF/ Rydboholms SK 14 8 1 5 71-66 5 25
5. Lindome IBK 14 3 3 8 63-97 -34 12
6. Landvetter IBK 14 3 0 11 73-156 -83 9
7. Sandö IBK 14 1 4 9 60-98 -38 7
8. Frölunda IBK/ Mölndals IBF 14 2 1 11 49-100 -51 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan I Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 16:30 580708002 IK Zenith - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 2 - 7 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Björlanda Idrottshall
2018-09-23 13:30 580708004 IBF Backadalen - FBC Aspen/FBC Lerum 3 - 16 Carl Flyning, Jesper Dammert Tuve Sporthall
2018-09-23 14:00 580708001 Herrestads AIF - Partille IBS / FBC Partille 0 - 9 Björn Svensson, Anders Leander Rimnershallen B-hallen
2018-09-25 19:30 580708003 Vara IBK - IBK Kungälv 1 - 1 Harri Tjäder, David Persson Levene Arena, Stora Levene
2018-09-28 19:40 580708006 Partille IBS / FBC Partille - Ale IBF /Kärra IBK 9 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Qvisthallen
2018-09-28 20:00 580708009 IBK Kungälv - IK Zenith 5 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Munkegärdehallen
2018-09-29 13:00 580708008 FBC Aspen/FBC Lerum - Vara IBK 4 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2018-09-30 13:00 580708010 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Herrestads AIF 7 - 3 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2018-10-05 19:00 580708012 Herrestads AIF - IBK Kungälv 0 - 8 Walter Wästhage, Johannes Svensson Agnebergshallen
2018-10-05 19:30 580708013 IK Zenith - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 8 Oscar Kjellgren Elgestål, Pierre Eberhard Berg Björlanda Idrottshall
2018-10-05 20:30 580708015 Ale IBF /Kärra IBK - IBF Backadalen 3 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2018-10-17 20:30 580708011 Partille IBS / FBC Partille - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 4 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Qvisthallen
2018-10-08 19:30 580708017 Vara IBK - Herrestads AIF 5 - 2 Sven Persson, Kenth Lindqvist Alléhallen, Vara
2018-10-12 19:00 580708019 Ale IBF /Kärra IBK - IBK Kungälv 2 - 5 Pontus Ekengränd, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2018-10-12 19:30 580708018 IBF Backadalen - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 7 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Tuve Sporthall
2018-10-13 16:30 580708016 IK Zenith - Partille IBS / FBC Partille 1 - 8 Johannes Svensson, Kevin Nilsson Björlanda Idrottshall
2018-10-24 20:45 580708023 IBK Kungälv - IBF Backadalen 6 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2018-10-26 20:00 580708022 FBC Aspen/FBC Lerum - Ale IBF /Kärra IBK 7 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2018-10-28 10:00 580708024 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Vara IBK 9 - 3 Pedram Koublani, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-10-28 12:30 580708021 Herrestads AIF - IK Zenith 7 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rimnershallen B-hallen
2018-11-10 14:30 580708028 Ale IBF /Kärra IBK - Herrestads AIF 8 - 2 Håkan Krafft, Peter Axelsson Ale Kulturrum
2018-11-11 11:00 580708026 Vara IBK - Partille IBS / FBC Partille 3 - 5 Sven Persson, Kenth Lindqvist Levene Arena, Stora Levene
2018-11-11 16:00 580708030 FBC Aspen/FBC Lerum - IBK Kungälv 6 - 5 Christian Jensen, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2018-11-11 19:30 580708027 IBF Backadalen - IK Zenith 8 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Tuve Sporthall
2018-11-17 12:30 580708031 Herrestads AIF - IBF Backadalen 4 - 8 Walter Wästhage, Johannes Svensson Rimnershallen B-hallen
2018-11-18 12:50 580708035 Partille IBS / FBC Partille - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 6 Walter Wästhage, Pierre Eberhard Berg Vallhamra Sportcenter
2018-11-18 15:20 580708032 IK Zenith - Vara IBK 2 - 10 Besim Mehmedagic, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2018-11-18 16:00 580708034 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Ale IBF /Kärra IBK 8 - 1 Pedram Koublani, David Karlsson LF-hallen, Mariestad
2018-11-24 17:30 580708039 FBC Aspen/FBC Lerum - Herrestads AIF 9 - 3 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2018-11-24 18:00 580708040 IBK Kungälv - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 4 - 4 Adam Jällfält, Melker Westerberg Munkegärdehallen
2018-11-25 19:20 580708037 Ale IBF /Kärra IBK - Vara IBK 3 - 8 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Kronan Älvängen
2018-12-06 20:00 580708036 IBF Backadalen - Partille IBS / FBC Partille 3 - 3 Pierre Eberhard Berg, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2018-12-01 15:00 580708045 Partille IBS / FBC Partille - IBK Kungälv 5 - 7 Christian Jensen, Jesper Dammert Ugglumshallen
2018-12-02 11:00 580708043 Vara IBK - IBF Backadalen 4 - 5 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Levene Arena, Stora Levene
2018-12-05 19:45 580708042 IK Zenith - Ale IBF /Kärra IBK 2 - 5 Adnan Tongur, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2018-12-07 19:30 580708044 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - FBC Aspen/FBC Lerum 8 - 7 Mattias Furbo, Kenth Lindqvist UW-Elasthallen, Mariestad
2018-12-12 20:45 580708048 IBK Kungälv - Vara IBK 4 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2018-12-14 18:25 580708050 Partille IBS / FBC Partille - Herrestads AIF 12 - 2 Aldin Hadziselmovic, Wessam Abdellrazek Qvisthallen
2018-12-14 20:00 580708047 FBC Aspen/FBC Lerum - IBF Backadalen 9 - 1 Pierre Eberhard Berg, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2018-12-16 13:00 580708049 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IK Zenith 12 - 2 Sven Persson, Kenth Lindqvist LF-hallen, Mariestad
2019-01-08 20:30 580708051 Herrestads AIF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 1 - 13 Besim Mehmedagic, Oscar Kjellgren Elgestål Rimnershallen B-hallen
2019-01-11 19:00 580708055 Ale IBF /Kärra IBK - Partille IBS / FBC Partille 1 - 10 Pontus Ekengränd, Hajrudin Begic Ale Kulturrum
2019-01-12 16:30 580708052 IK Zenith - IBK Kungälv 3 - 12 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Björlanda Idrottshall
2019-01-22 19:30 580708053 Vara IBK - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 3 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Levene Arena, Stora Levene
2019-01-15 20:45 580708058 FBC Aspen/FBC Lerum - IK Zenith 11 - 0 Hajrudin Begic, Oscar Kjellgren Elgestål Rydsbergshallen
2019-01-17 20:00 580708056 IBF Backadalen - Ale IBF /Kärra IBK 4 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Tuve Sporthall
2019-01-20 14:00 580708060 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Partille IBS / FBC Partille 6 - 1 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-01-20 18:00 580708059 IBK Kungälv - Herrestads AIF 6 - 6 Jesper Dammert, Gustav Glansén Munkegärdehallen
2019-01-25 20:00 580708063 IBK Kungälv - Ale IBF /Kärra IBK 9 - 1 Kevin Nilsson, Pierre Eberhard Berg Kastellegårdshallen
2019-01-26 16:00 580708064 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IBF Backadalen 2 - 3 Mattias Furbo, Sven Persson LF-hallen, Mariestad
2019-01-27 11:00 580708061 Herrestads AIF - Vara IBK 3 - 4 Håkan Krafft, Peter Axelsson Agnebergshallen
2019-01-27 13:20 580708065 Partille IBS / FBC Partille - IK Zenith 2 - 0 Jesper Dammert, Oscar Kjellgren Elgestål Ugglumshallen
2019-02-05 19:30 580708067 Vara IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 4 - 6 Pedram Koublani, Nebojsa Stefanovski Levene Arena, Stora Levene
2019-02-07 20:40 580708068 IBF Backadalen - IBK Kungälv 5 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Tuve Sporthall
2019-02-08 19:00 580708069 Ale IBF /Kärra IBK - FBC Aspen/FBC Lerum 2 - 14 Hajrudin Begic, Oscar Kjellgren Elgestål Ale Kulturrum
2019-02-26 18:45 580708066 IK Zenith - Herrestads AIF 5 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2019-02-22 19:30 580708072 IK Zenith - IBF Backadalen 4 - 10 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2019-02-22 20:00 580708073 IBK Kungälv - FBC Aspen/FBC Lerum 8 - 5 Adam Kruse, Pierre Eberhard Berg Munkegärdehallen
2019-02-23 12:00 580708071 Herrestads AIF - Ale IBF /Kärra IBK 4 - 8 Kevin Nilsson, Oscar Kjellgren Elgestål Agnebergshallen
2019-02-24 13:20 580708075 Partille IBS / FBC Partille - Vara IBK 5 - 1 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Qvisthallen
2019-03-01 19:00 580708078 Ale IBF /Kärra IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 2 - 11 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2019-03-01 20:00 580708080 FBC Aspen/FBC Lerum - Partille IBS / FBC Partille 6 - 2 Apilou Dragin, Catrin Kleist Rydsbergshallen
2019-03-02 16:00 580708077 IBF Backadalen - Herrestads AIF 9 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2019-03-05 19:30 580708076 Vara IBK - IK Zenith 5 - 3 Mattias Furbo, Sven Persson Levene Arena, Stora Levene
2019-03-05 20:30 580708081 Herrestads AIF - FBC Aspen/FBC Lerum 3 - 12 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Rimnershallen A-hallen
2019-03-06 20:15 580708084 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IBK Kungälv 5 - 0 Mikael Magnusson, Mattias Furbo ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-03-10 19:30 580708085 Partille IBS / FBC Partille - IBF Backadalen 3 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Qvisthallen
2019-03-12 19:30 580708083 Vara IBK - Ale IBF /Kärra IBK 3 - 4 Harri Tjäder, David Persson Levene Arena, Stora Levene
2019-03-04 20:45 580708089 FBC Aspen/FBC Lerum - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 4 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2019-03-15 19:00 580708087 Ale IBF /Kärra IBK - IK Zenith 3 - 3 Apilou Dragin, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2019-03-15 19:30 580708086 IBF Backadalen - Vara IBK 4 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Tuve Sporthall
2019-03-15 20:00 580708090 IBK Kungälv - Partille IBS / FBC Partille 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Aspen/ FBC Lerum 16 13 1 2 127-49 78 40
2. IBK Lockerud Mariestad/ Ungdom 16 11 2 3 106-48 58 35
3. IBK Kungälv 16 10 4 2 91-55 36 34
4. Partille IBS / FBC Partille 16 10 1 5 83-49 34 31
5. IBF Backadalen 16 9 2 5 81-78 3 29
6. Vara IBK 16 6 1 9 63-63 0 19
7. Ale IBF / Kärra IBK 16 4 1 11 50-103 -53 13
8. Herrestads AIF 16 1 2 13 50-129 -79 5
9. IK Zenith 16 0 2 14 41-118 -77 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan J Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 17:00 580709005 Hovslätts IK - Växjö IBK Utveckling 0 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-23 12:00 580709004 Fagerhult Habo IBK - CL98IC 7 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall
2018-09-23 14:00 580709001 Jönköping IBK Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 1 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-23 16:00 580709002 Hovshaga AIF - FBC Karlskrona 5 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2018-09-29 13:00 580709008 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-09-29 13:00 580709010 FBC Karlskrona - Jönköping IBK Ungdom 3 - 4 Michell Rohde, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2018-09-30 13:00 580709006 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovslätts IK 5 - 10 Senad Hamula, Jonas Widenstedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-09-30 14:00 580709007 Växjö IBK Utveckling - Fagerhult Habo IBK 7 - 6 Per Bratt, Viktor Bringstam Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-07 12:00 580709011 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Karlskrona 4 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-07 14:00 580709015 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK 9 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-07 16:00 580709013 Hovshaga AIF - CL98IC 2 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Hovshaga Sporthallen
2018-10-07 16:30 580709014 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK Utveckling 4 - 6 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2018-10-13 18:15 580709017 FBC Kalmarsund Ungdom - Jönköping IBK Ungdom 1 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Färjehallen
2018-10-14 13:00 580709020 Växjö IBK Utveckling - CL98IC 8 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-14 16:00 580709016 Hovshaga AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Hovshaga Sporthallen
2018-10-14 16:15 580709018 Fagerhult Habo IBK - FBC Karlskrona 8 - 2 David Persson, Ola Forsberg Habo Sporthall A-hall
2018-10-26 20:00 580709021 Jönköping IBK Ungdom - Hovshaga AIF 5 - 0 Mattias Tokic, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-27 12:00 580709022 CL98IC - Hovslätts IK 4 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2018-10-27 13:00 580709025 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK Utveckling 4 - 14 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-27 14:45 580709024 FBC Karlskrona - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 3 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall B
2018-11-09 20:00 580709028 Hovslätts IK - Jönköping IBK Ungdom 7 - 2 Adam Nikolausson, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-11 13:30 580709027 Fagerhult Habo IBK - Hovshaga AIF 15 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Habo Sporthall A-hall
2018-11-11 17:00 580709029 Växjö IBK Utveckling - FBC Karlskrona 6 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-11 18:30 580709026 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 8 - 3 Mathias Linde, Mikael Lundin Färjehallen
2018-11-16 20:00 580709031 Jönköping IBK Ungdom - Fagerhult Habo IBK 8 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-11-18 12:00 580709035 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 1 - 8 Daniel Gyllander, Robert Risberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-18 13:00 580709034 FBC Karlskrona - Hovslätts IK 1 - 7 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-02-01 19:30 580709032 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Hovshaga Sporthallen
2018-11-23 19:00 580709036 Fagerhult Habo IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 8 - 3 Magnus Jansson, Pedram Koublani Habo Sporthall A-hall
2018-11-24 17:00 580709037 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom 9 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-11-25 13:00 580709039 CL98IC - Jönköping IBK Ungdom 1 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-25 18:00 580709038 Växjö IBK Utveckling - Hovshaga AIF 9 - 2 Senad Hamula, Filip Karlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-01 12:00 580709041 Jönköping IBK Ungdom - Växjö IBK Utveckling 5 - 5 Jan Blohm, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-12-01 13:00 580709044 FBC Karlskrona - CL98IC 3 - 3 Jesper Grönblad, Christer Jonsson Vedeby Sporthall B
2018-12-01 16:00 580709042 Hovshaga AIF - Hovslätts IK 9 - 8 Johan Nero Wikstrand, Senad Hamula Hovshaga Sporthallen
2018-12-01 17:30 580709043 FBC Kalmarsund Ungdom - Fagerhult Habo IBK 5 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2018-12-05 19:30 580709049 FBC Karlskrona - Hovshaga AIF 5 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2018-12-08 13:00 580709050 Craftstadens IBK Oskarshamn - Jönköping IBK Ungdom 3 - 8 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-12-08 15:00 580709046 Växjö IBK Utveckling - Hovslätts IK 7 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-09 18:00 580709047 CL98IC - Fagerhult Habo IBK 3 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2018-12-12 20:00 580709053 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC 4 - 3 Dragan Zaharijev, Anders Stenberg Färjehallen
2018-12-14 19:30 580709054 Fagerhult Habo IBK - Växjö IBK Utveckling 5 - 8 Sven Persson, Kenth Lindqvist Habo Sporthall A-hall
2018-12-16 14:30 580709051 Jönköping IBK Ungdom - FBC Karlskrona 8 - 1 Magnus Widlund, Jonas Jägerby Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-16 17:00 580709055 Hovslätts IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 5 Magnus Widlund, Jonas Jägerby Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-01-11 19:30 580709057 Växjö IBK Utveckling - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-13 12:15 580709056 Fagerhult Habo IBK - Hovslätts IK 4 - 6 Harri Tjäder, David Persson Habo Sporthall A
2019-01-18 20:00 580709060 FBC Karlskrona - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 0 Bengt Andersson, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2019-02-28 19:15 580709058 CL98IC - Hovshaga AIF 3 - 5 Jonas Hellberg, Dawan Mofak Lindsdals Sporthall
2019-01-23 19:30 580709062 CL98IC - Växjö IBK Utveckling 5 - 10 Henrik Carlsson, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2019-01-26 17:00 580709061 Jönköping IBK Ungdom - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 3 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-01-27 13:00 580709064 FBC Karlskrona - Fagerhult Habo IBK 4 - 8 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2019-02-03 18:00 580709065 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovshaga AIF 6 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-08 19:30 580709070 Växjö IBK Utveckling - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-09 19:00 580709067 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Karlskrona 6 - 1 Bengt Andersson, Mathias Linde Färjehallen
2019-02-10 11:00 580709069 Hovslätts IK - CL98IC 9 - 2 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-10 16:30 580709066 Hovshaga AIF - Jönköping IBK Ungdom 7 - 7 Senad Hamula, Filip Karlsson Hovshaga Sporthallen
2019-02-13 19:00 580709075 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 5 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-02-13 20:00 580709074 FBC Karlskrona - Växjö IBK Utveckling 1 - 11 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2019-02-15 20:00 580709071 Jönköping IBK Ungdom - Hovslätts IK 4 - 5 Nicklas Bard, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-24 18:00 580709072 Hovshaga AIF - Fagerhult Habo IBK 8 - 6 Edo Sabanovic, Senad Hamula Hovshaga Sporthallen
2019-03-01 17:45 580709077 Fagerhult Habo IBK - Jönköping IBK Ungdom 7 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A
2019-03-02 14:00 580709078 Hovslätts IK - FBC Karlskrona 6 - 1 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-03 13:00 580709080 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2019-03-12 17:45 580709076 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF 6 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Torslundahallen
2019-03-06 19:45 580709082 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling 3 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hovshaga Sporthallen
2019-03-09 11:30 580709081 Jönköping IBK Ungdom - CL98IC 17 - 3 Adam Nikolausson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-09 13:00 580709085 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK 3 - 13 Christer Jonsson, Nicklas Hult Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-10 17:45 580709083 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 1 - 10 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2019-03-13 19:30 580709088 Växjö IBK Utveckling - Jönköping IBK Ungdom 4 - 3 Edo Sabanovic, Senad Hamula Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-15 19:30 580709086 Fagerhult Habo IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 9 - 5 Christoffer Danielsson, Kronoslav Kis Habo Sporthall A
2019-03-15 20:00 580709087 Hovslätts IK - Hovshaga AIF 5 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-16 13:00 580709089 CL98IC - FBC Karlskrona 6 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Falkenbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 16 13 3 0 114-49 65 42
2. Jönköping IBK Ungdom 16 9 4 3 94-56 38 31
3. Hovslätts IK 16 10 0 6 99-69 30 30
4. Fagerhult Habo IBK 16 8 2 6 112-85 27 26
5. Hovshaga AIF 16 8 2 6 80-94 -14 26
6. CL98IC 16 6 1 9 64-83 -19 19
7. FBC Kalmarsund Ungdom 16 4 5 7 68-78 -10 17
8. FBC Karlskrona 16 2 3 11 45-91 -46 9
9. Craftstadens IBK Oskarshamn 16 1 2 13 47-118 -71 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan K Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-23 13:00 580710001 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC/FC Helsingborg 4 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2018-09-23 13:30 580710003 Malmö FBC/Skurups IBK - Lomma FBC 6 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Kirsebergs Sporthall
2018-09-23 15:00 580710002 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Landskrona 7 - 3 Roger Persson, Klas Sjölin Åstorps Sporthall
2018-09-23 15:00 580710004 FBC Engelholm - IBK Höllviken 2 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2018-09-23 15:30 580710005 IBK Lund/IBK Lund Elit - Bjärreds IBK 6 - 5 Erik Höst, Wiktor Kentander ISLK
2018-09-29 11:00 580710008 IBK Höllviken - Malmö FBC/Skurups IBK 7 - 6 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Halörhallen
2018-09-29 12:30 580710006 FBC/FC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 5 Erik Höst, Wiktor Kentander Västergårdshallen
2018-09-30 13:00 580710010 IBK Landskrona - Munka Ljungby IBK Akademi 7 - 3 Jonas Karlsson, Pierre Bergsten Borstahusens Idrottshall
2018-09-30 14:30 580710007 Bjärreds IBK - FBC Engelholm 13 - 3 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Bjärehovshallen
2018-10-18 20:30 580710009 Lomma FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Slättängshallen
2018-10-02 20:00 580710014 Malmö FBC/Skurups IBK - Bjärreds IBK 2 - 7 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl Skurups Sparbank Arena
2018-10-04 19:00 580710011 FBC/FC Helsingborg - IBK Landskrona 9 - 5 Jonas Karlsson, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2018-10-06 15:00 580710012 Munka Ljungby IBK Akademi - Lomma FBC 3 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Munkahallen
2018-10-07 15:30 580710015 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm 10 - 6 Hampe Gustavsson, Kevin Prahl ISLK
2018-10-08 21:00 580710013 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Höllviken 9 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2018-10-09 20:00 580710017 Malmö FBC/Skurups IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 4 - 8 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kirsebergs Sporthall
2018-10-12 19:30 580710016 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC/FC Helsingborg 0 - 8 Erik Höst, Wiktor Kentander Åstorps Sporthall
2018-10-12 19:30 580710019 IBK Lund/IBK Lund Elit - Lomma FBC 6 - 5 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Östratornhallen
2018-10-14 13:00 580710020 Bjärreds IBK - IBK Höllviken 4 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Bjärehovshallen
2018-10-14 15:00 580710018 FBC Engelholm - IBK Landskrona 1 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Ängelholms Idrottshall
2018-10-17 19:45 580710021 Munka Ljungby IBK Akademi - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 13 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Munkahallen
2018-10-24 18:45 580710025 FBC/FC Helsingborg - Bjärreds IBK 12 - 3 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2018-10-27 11:00 580710022 IBK Höllviken - IBK Lund/IBK Lund Elit 7 - 8 Leon Fuchs, Shaban Sadiku Halörhallen
2018-10-28 12:30 580710024 IBK Landskrona - Malmö FBC/Skurups IBK 4 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Landskrona Idrottshall
2018-11-30 20:00 580710023 Lomma FBC - FBC Engelholm 4 - 8 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Slättängshallen
2018-11-06 20:00 580710026 Malmö FBC/Skurups IBK - FBC/FC Helsingborg 3 - 6 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2018-11-09 19:30 580710029 Bjärreds IBK - IBK Landskrona 1 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Bjärehovshallen
2018-11-10 11:00 580710030 IBK Höllviken - Lomma FBC 7 - 11 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Halörhallen
2018-11-10 13:00 580710027 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2018-11-10 14:50 580710028 IBK Lund/IBK Lund Elit - Munka Ljungby IBK Akademi 6 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Vipeholmshallen
2018-11-16 20:00 580710031 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm 8 - 5 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Munkahallen
2018-11-18 15:00 580710035 FBC/FC Helsingborg - IBK Höllviken 6 - 4 David Dornlöv, Erik Hindemith Helsingborg Arena C
2018-11-18 18:45 580710032 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC/Skurups IBK 9 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2018-11-19 20:00 580710034 IBK Landskrona - IBK Lund/IBK Lund Elit 6 - 9 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Borstahusens Idrottshall
2019-01-19 14:45 580710033 Lomma FBC - Bjärreds IBK 1 - 12 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Slättängshallen
2018-11-23 20:00 580710040 Lomma FBC - IBK Landskrona 8 - 5 Svante Svensson, Christian Olofsson Slättängshallen
2018-11-24 15:00 580710039 IBK Höllviken - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Halörhallen
2018-11-24 17:00 580710036 FBC Engelholm - FBC/FC Helsingborg 0 - 12 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Ängelholms Idrottshall
2018-11-24 18:00 580710038 Bjärreds IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bjärehovshallen
2018-11-26 20:00 580710037 IBK Lund/IBK Lund Elit - Malmö FBC/Skurups IBK 14 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi ISLK
2018-11-27 20:00 580710043 Malmö FBC/Skurups IBK - FBC Engelholm 5 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Kirsebergs Sporthall
2018-11-30 19:45 580710042 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2018-12-02 13:30 580710045 FBC/FC Helsingborg - Lomma FBC 9 - 2 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Helsingborg Arena B
2018-12-02 18:00 580710041 Munka Ljungby IBK Akademi - Bjärreds IBK 6 - 12 Måns Gilén, Ali Tourabi Munkahallen
2018-12-03 20:00 580710044 IBK Landskrona - IBK Höllviken 7 - 6 Wiktor Kentander, Erik Höst Borstahusens Idrottshall
2018-12-08 11:00 580710047 IBK Höllviken - FBC Engelholm 3 - 7 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Halörhallen
2018-12-08 14:00 580710048 Lomma FBC - Malmö FBC/Skurups IBK 4 - 2 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Slättängshallen
2018-12-08 16:00 580710050 FBC/FC Helsingborg - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 2 Jens Staaf, Hussein Ibrahim Västergårdshallen
2018-12-09 11:00 580710046 Bjärreds IBK - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 6 Pierre Bergsten, Erik Götborg Bjärehovshallen
2018-12-10 20:00 580710049 IBK Landskrona - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 7 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Borstahusens Idrottshall
2018-12-11 20:00 580710053 Malmö FBC/Skurups IBK - IBK Höllviken 3 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Skurups Sparbank Arena
2018-12-15 16:00 580710054 FBC Engelholm - Bjärreds IBK 6 - 9 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kungsgårdshallen
2018-12-15 18:45 580710052 Åstorp/Kvidinge IBS - Lomma FBC 7 - 6 Erik Höst, Wiktor Kentander Åstorps Sporthall
2018-12-16 18:30 580710051 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Landskrona 19 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Munkahallen
2019-02-04 20:30 580710055 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC/FC Helsingborg 5 - 6 Wiktor Kentander, Petter Niklasson ISLK
2019-01-11 20:00 580710058 IBK Höllviken - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 6 Erik Höst, Wiktor Kentander Halörhallen
2019-01-11 20:00 580710059 Lomma FBC - Munka Ljungby IBK Akademi 7 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Slättängshallen
2019-01-12 13:00 580710056 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 13 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2019-01-12 14:00 580710057 Bjärreds IBK - Malmö FBC/Skurups IBK 10 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bjärehovshallen
2019-01-14 20:00 580710060 IBK Landskrona - FBC/FC Helsingborg 8 - 9 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Borstahusens Idrottshall
2019-01-25 19:00 580710062 IBK Höllviken - Bjärreds IBK 5 - 7 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Halörhallen
2019-01-25 20:00 580710063 Lomma FBC - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 7 Måns Gilén, Ali Tourabi Slättängshallen
2019-01-26 15:45 580710065 FBC/FC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 3 Fredrik Pramberg, Svante Svensson Helsingborg Arena B
2019-01-27 13:00 580710061 Munka Ljungby IBK Akademi - Malmö FBC/Skurups IBK 5 - 1 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Munkahallen
2019-01-28 20:00 580710064 IBK Landskrona - FBC Engelholm 7 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Borstahusens Idrottshall
2019-02-05 20:00 580710067 Malmö FBC/Skurups IBK - IBK Landskrona 7 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2019-02-08 19:30 580710066 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka Ljungby IBK Akademi 8 - 5 Ola Nilsson, Jens Staaf Åstorps Sporthall
2019-02-09 17:00 580710069 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Höllviken 9 - 4 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson ISLK
2019-02-10 12:30 580710070 Bjärreds IBK - FBC/FC Helsingborg 8 - 5 Christian Olofsson, Erik Höst Bjärehovshallen
2019-02-10 15:00 580710068 FBC Engelholm - Lomma FBC 4 - 7 Måns Gilén, Mikael Björkqvist Strövelstorpshallen
2019-02-01 20:00 580710071 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Munkahallen
2019-02-14 18:45 580710075 FBC/FC Helsingborg - Malmö FBC/Skurups IBK 16 - 3 Christian Olofsson, Svante Svensson Helsingborg Arena B
2019-02-15 19:30 580710072 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 7 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2019-03-08 20:00 580710073 Lomma FBC - IBK Höllviken 6 - 6 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Slättängshallen
2019-03-11 20:00 580710074 IBK Landskrona - Bjärreds IBK 2 - 7 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Borstahusens Idrottshall
2019-02-26 20:00 580710076 Malmö FBC/Skurups IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 15 Leon Fuchs, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2019-02-28 20:30 580710080 IBK Höllviken - FBC/FC Helsingborg 5 - 9 Wiktor Kentander, Erik Höst Halörhallen
2019-03-03 12:30 580710079 Bjärreds IBK - Lomma FBC 4 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Bjärehovshallen
2019-03-03 16:30 580710078 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Landskrona 13 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson ISLK
2019-03-04 20:15 580710077 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi 7 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
2019-03-05 20:00 580710083 Malmö FBC/Skurups IBK - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-03-08 19:30 580710082 Åstorp/Kvidinge IBS - Bjärreds IBK 8 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2019-03-08 20:00 580710085 FBC/FC Helsingborg - FBC Engelholm 15 - 4 Petter Niklasson, Leon Fuchs Västergårdshallen
2019-03-10 11:00 580710084 IBK Landskrona - Lomma FBC 0 - 13 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Borstahusens Idrottshall
2019-03-10 18:30 580710081 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Höllviken 5 - 6 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Munkahallen
2019-03-15 20:00 580710090 Lomma FBC - FBC/FC Helsingborg 4 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Slättängshallen
2019-03-16 12:00 580710089 IBK Höllviken - IBK Landskrona 9 - 5 Leon Fuchs, Petter Niklasson Halörhallen
2019-03-17 11:30 580710087 IBK Lund/IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson ISLK
2019-03-17 14:30 580710088 Bjärreds IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 11 - 2 Jonas Karlsson, Erik Götborg Bjärehovshallen
2019-03-17 17:00 580710086 FBC Engelholm - Malmö FBC/Skurups IBK 5 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Ängelholms Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC/ FC Helsingborg 18 16 0 2 150-68 82 48
2. IBK Lund/ IBK Lund Elit 18 16 0 2 143-84 59 48
3. Åstorp/ Kvidinge IBS 18 14 0 4 127-79 48 42
4. Bjärreds IBK 18 12 0 6 131-83 48 36
5. Lomma FBC 18 9 1 8 102-105 -3 28
6. IBK Landskrona 18 6 1 11 89-133 -44 19
7. Munka Ljungby IBK Akademi 18 5 1 12 99-119 -20 16
8. IBK Höllviken 18 5 1 12 89-114 -25 16
9. Malmö FBC/ Skurups IBK 18 2 1 15 68-139 -71 7
10. FBC Engelholm 18 2 1 15 71-145 -74 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis